Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 675 z 1736

Wątek: GKS Wybrzeże Gdańsk 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #631
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez emiel_regis Zobacz posta
    Innych stwierdzeń RT nawet nie chce się komentować...
    Po audycie klubów 1-szej ligi wykonałem jedno działanie arytmetyczne. Wybrzeże wydało na zawodników o 65% więcej niż drugi Grudziądz. To wszystko mi powiedziało o profesjonalizmie R. T. Im szybciej zostanie wywalony tym lepiej dla klubu.Żadne gadki mnie nie przekonają, skoro tak menago hula nieswoją kasą.

  2. Powrót do góry    #632
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Jap,
    weź policz jeszcze raz, bo chyba coś ci się popier*** w obliczeniach. 65%?
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #633
    Początkujący Awatar emiel_regis
    Dołączył
    06-12-2013
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Bez bawienia się w procenty (był na to czas w Święta ) RT wydał (wyda/wyegzekwuje komornik) na pensje zawodników 3 229 417,38 zł plus odsetki i koszty sądowe, a GKM 2 121 106,23 zł.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/40...nea-ekstraligi

    Za taką cenę powinien razem ze znającym jężyki managerem AT zbudować drużynę, która rozstrzygnie awans na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, a nie w ostatnim meczu. Dobrze, że przynajmniej zdaje sobie sprawę, że przepłacił.
    Ostatnio edytowane przez emiel_regis ; 27-12-2013 o 17:20
    Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma co się szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.

    Stary Żyd z Podkarpacia

    motto "Zniewolonego umysłu" Czesława Miłosza

  4. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Budżety nie jeżdżą po torze.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #635
    Początkujący Awatar emiel_regis
    Dołączył
    06-12-2013
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Niestety jeżdżą, szczególnie przy takiej dysproporcji jak w przypadku GKS-u i GKM-u w sezonie 2013.
    Obawiam się, że boleśnie przekonamy się o tym w sezonie 2014, w którym
    też będzie dysproporcja budżetów (szczególnie realnych) ale na niekorzyść GKS-u.
    Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma co się szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.

    Stary Żyd z Podkarpacia

    motto "Zniewolonego umysłu" Czesława Miłosza

  6. Powrót do góry    #636
    Stały bywalec Awatar miki1970
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    506
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 97 w 49 postach
    panowie..niedługo nie będziecie mieli kim jeżdzić...do roboty!!!
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL92/131229596

  7. Powrót do góry    #637
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    emiel_regis,
    Przed sezonem pisałem, że ten skład nie przegra żadnego meczu. Niestety pomyliłem się. Co prawda liga była ciekawsza, ale wstyd pozostał. Analizując jednak poszczególne mecze to warto spojrzeć na wyniki ligowe z 2013 i obiektywnie ocenić przyczyny porażek, których w całym roku było 4 (plus remis).

    2 czerwca
    U siebie z GKM-em Grudziądz. Absencja THJ (najlepszy zawodnik ligi) i brak możliwości zastosowania Z/Z oznaczał konieczność skorzystania z noname'a - padło na Adriana Gomólskiego, który jechał na poziomie zawodnika podchodzącego do egzaminu na licencję Ż. Z Tomkiem spokojnie byłoby wygrane 50+.

    9 czerwca
    W Rawiczu z Kolejarzem. Wstyd i hańba, ale po czasie wyszło, że to był strzał ostrzegawczy ze strony zawodników domagających się kasy. Pomijam brak THJ. Z nim czy bez niego mecz powinien być wygrany.

    7 lipca (remis)
    W Łodzi z Orłem. Znowu bez THJ, ale już z możliwością zastosowania Z/Z. Zwycięstwo stracone na bodajże ostatnim okrążeniu 15-biegu.

    4 sierpnia
    W Lublinie z KMŻ. Słynny deal lubelski.

    25 sierpnia
    W Grudziądzu z GKM-em. THJ dzień wcześniej miał Challange w Poole i zawalił mecz.

    * * *

    Szkoda, że relacje Krystiana z klubem są takie. Tym większa szkoda, że nikt go z Gdańska w tym roku nie wypuści, a wiadomo, że z niewolnika nie ma dobrego pracownika.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #638
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    a SEC mający znacznie większe od RT doświadczenie w organizacji imprez żużlowych wycofuje się
    Hahaha. W Polsce jest niewielu ludzi mających większe doświadczenie w organizacji(z sukcesami) imprez żużlowych do braci T. Szczerze mówiąc dzieciaki Kryjoma dość ostro jadą po RT(nazywając do amatorem), bo runda ME w Gdańsku była deficytowa i klub kosztów na siebie nie wziął. Wiele można o RT mówić, ale w kwestii doświadczenia i organizacji imprez to One Sport nie dorasta mu do pięt. Czasy się zmieniły, więc nie wierzę w SuperPucharPolskiPar, ale RT został prezesem tego klubu właśnie dlatego, że kiedyś na potęgę i z sukcesami potrafił coś w polskim żużlu zorganizować.

  9. Powrót do góry    #639
    Początkujący Awatar emiel_regis
    Dołączył
    06-12-2013
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Lu-KasH

    RT i AT turniejem rowerowym pokazali jakie są ich możliwości w dzisiejszych realiach - całkowicie nieporównywalnych z czasami Camel Cup.
    Założenie (przy dzisiejszej koniunkturze na żużel i przesycie imprez żużlowych w Polsce), że na turnieju w PGE Arenie, którego organizacja i promocja musi kosztować bardzo dużo kasy zarobi się dwa miliony złotych jest kolejnym dowodem na to jak się znają na organizacji turniejów żużlowych.

    Co by nie mówić o SEC, to organizacja turnieju w Rosji jest niezłym osiągnięciem, a doprowadzenie FIM Europe do wycofania się z pomysłu zakazu startów w SEC zawodników z SGP, chyba pierwszym od lat sukcesem polskich działaczy w stosunkach z władzami światowego (europejskiego) żużla.

    A tak na marginesie, czy to nie Ty pisałeś, że to dzięki zaniechaniom RT nie doszło do zawarcia kilku umów sponsorskich ? I czy myślisz, że do organizacji imprezy, na której chce się zarobić 2 mln złotych wystarczą doświadczenia z organizacji turnieju prawie 20 lat (camel Cup) i ponad 10 lat (Winthetur) temu ?
    Ostatnio edytowane przez emiel_regis ; 27-12-2013 o 23:36
    Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma co się szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.

    Stary Żyd z Podkarpacia

    motto "Zniewolonego umysłu" Czesława Miłosza

  10. Powrót do góry    #640
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Gdybyś wiedział trochę więcej na temat zawodów rowerowych to byś nie pieprzył bzdur. Pretensje można mieć o to, że w klubie nie potrafili nawet zachować pozorów profesjonalizmu. Finansowo klub źle na tym nie wyszedł.
    To że Terlecki kilka razy dał dupy to nie znaczy, że nie umie zorganizować zawodów żużlowych (pojedynczego turnieju) na wysokim poziomie. Nie wiem ile klub na tym zarobi, bo że zarobi to pewnik. Z tego co można usłyszeć wynika jasno - są sponsorzy, którzy nie mogą dać kasy na klub w inny sposób niż przez "zawody-słup".
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #641
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Jap,
    weź policz jeszcze raz, bo chyba coś ci się popier*** w obliczeniach. 65%?
    ...Nie wiem ile klub na tym zarobi, bo że zarobi to pewnik. Z tego co można usłyszeć wynika jasno - są sponsorzy, którzy nie mogą dać kasy na klub w inny sposób niż przez "zawody-słup".
    Nie miałeś matematyki w podstawówce? Teoria liczb błądzących mówi o pewniku. Była jeszcze ekonomia socjalizmu. Jeżeli Ci bliska, to podam autora podręcznika.
    Nie ma powodu do przekleństw.

  12. Powrót do góry    #642
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Jap,
    od kiedy "popierniczyło" jest przekleństwem?

    GKS wydał na zawodników 3 229 417,38 zł, zaś GKM 2 121 106,23 zł.
    GKS wydał w sezonie o 52% więcej pieniędzy niż GKM. / GKM wydał o 35% mniej pieniędzy niż GKS.

    GKS zapłacił za punkt 3258,77 zł (991 z bonusami), zaś GKM 2204,89 zł (962 z bonusami).
    GKS zapłacił za punkt o 48% więcej niż GKM. / GKM zapłacił za punkt o 32% mniej niż GKS.

    Skąd wziąłeś 65% panie arytmetyka socjalistyczna? Dla was, czerwonych, 2+2 nigdy nie będzie równe 4. Tfu!
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 27-12-2013 o 21:19
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #643
    Stały bywalec Awatar BLACK_ASSASSIN
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    812
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 39 w 20 postach
    Gdybym wygrał tę kumulacje w lotto, te 20 milionów, to z wielkiego szacunku i wielkiego oddania dla naszego kochanego klubu, sam wypłaciłbym zaległe pieniądze KP i kazał wyp**rdalać w podskokach. Cierpliwość popłaca, a pazerny zawsze dwa razy traci. Nie sra się do miski z której się je.

    I mówię to ja, człowiek który oszukał śmierć. Jutro będzie miesiąc kiedy Bóg pozwolił mi widzieć jak utrzymujemy się w ekstralidze, heheheheheheheeeee.
    PROWOKATOR.... !!!

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi BLACK_ASSASSIN za jego przydatny post!

    MrBiedrona (30-12-2013), kapitan bomba (27-12-2013)

  15. Powrót do góry    #644
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Kolega trafił czwórkę. Było blisko. Następnym razem Szymon i Grimm mogą nie mieć tyle szczęścia!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #645
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez emiel_regis Zobacz posta
    Lu-KasH

    RT i AT turniejem rowerowym pokazali jakie są ich możliwości w dzisiejszych realiach - całkowicie nieporównywalnych z czasami Camel Cup.
    Założenie (przy dzisiejszej koniunkturze na żużel i przesycie imprez żużlowych w Polsce), że na turnieju w PGE Arenie, którego organizacja i promocja musi kosztować bardzo dużo kasy zarobi się dwa miliony złotych jest kolejnym dowodem na to jak się znają na organizacji turniejów żużlowych.

    Co by nie mówić o SEC, to organizacja turnieju w Rosji jest niezłym osiągnięciem, a doprowadzenie FIM Europe do wycofania się z pomysłu zakazu startów w SEC zawodników z SGP, chyba pierwszym od lat sukcesem polskich działaczy w stosunkach z władzami światowego (europejskiego) żużla.

    A tak na marginesie, czy to nie Ty pisałeś, że to dzięki zaniechaniom RT nie doszło do zawarcia kilku umów sponsorskich ? I czy myślisz, że do organizacji imprezy, na której chce się zarobić 2 mln złotych wystarczą doświadczenia z organizacji turnieju 10 lat temu ?
    A czy ja mówię, że oni tę imprezę zorganizują z sukcesem? Czy ja mówię, że to RT to dobry prezes? Nie, ja jestem 100% zawiedziony RT i też jestem 100% za odejściem RT z klubu. Z klubu Polnego i znajomych, o czym świadczy post Maćka w sprawie stowarzyszenia.

    Ja tylko mówię, że w kwestii DOŚWIADCZENIA to RT jest guru. Nie tylko Camel, ale i potem ten Winterthur. Nie występuję w obronie RT, lecz w imieniu logiki i jakości dyskusji.

    A SEC mnie nie podnieca, życzę im jak najgorzej, bo to cwaniaczki, które próbują trochę ugrać dla siebie z tego tortu. Impreza w Rosji to żaden sukces, to nie jest 3 świat, ale poważny rynek, który sam sobie radzi. Na + w tym całym cyklu jest tylko Eurosport. Nazywanie Konikiewicza czy innego Lejmana ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie jest zwyczajnie nadużyciem. Wycofanie się FIM z niedorzecznego pomysłu to też żaden sukces One Sport, tylko zwykła kalkulacja finansowa BSI i spółki.

    Z dwojga złego wolę u sterów RT, niż gości z OS, bo jednak RT to szkodnik na mniejszą, lokalną, skalę. Podsumowując, uważam że z turnieju gówno wyjdzie, bo RT zwyczajnie kłamie, ale jego kłamstwa mają ręce i nogi- możliwi są sponsorzy gotowi wyłożyć kasę na takie zawody- przez wiele lat ich znajdywał. A argumenty przeciw "nie da się zorganizować takiego turnieju, bo ja jako ekspert nie potrafiłem" wzbudzają tylko uśmieszek politowania. A skoro tak to niestety musimy dać czas RT żeby udowodnił mi, że to ja się nie znam, a nie on.

  17. Powrót do góry    #646
    Początkujący Awatar emiel_regis
    Dołączył
    06-12-2013
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lu-KasH Zobacz posta
    Ja tylko mówię, że w kwestii DOŚWIADCZENIA to RT jest guru. Nie tylko Camel, ale i potem ten Winterthur. Nie występuję w obronie RT, lecz w imieniu logiki i jakości dyskusji.
    W tym samym celu poprawiłem fragment mojego wpisu, co do aktualności doświadczenia RT i AT w organizacji turniejów.
    Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma co się szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.

    Stary Żyd z Podkarpacia

    motto "Zniewolonego umysłu" Czesława Miłosza

  18. Powrót do góry    #647
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Nie można poprawiać tak po prostu wpisów, którym udzielono odpowiedzi. To rujnuje całą konstrukcję gdańskiego tematu! SABOTAGE!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #648
    Początkujący Awatar emiel_regis
    Dołączył
    06-12-2013
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Poprawka dotyczy drobnego fragmentu i ma charakter porządkujący, a po to żeby nie rujnować misternej konstrukcji gdańskiego tematu napisałem posta dotyczącego jej wprowadzenia.

    Obiecuję w przyszłości nie zachowywać się w podobnie skandaliczny sposób, a wszelkie obliczenia, nawet pozornie proste, sprawdzać na kalkulatorze.

    Mam nadzieję, że ze względu na mój krótki staż na forum, popełniony grzech będzie mi odpuszczony.

    Życzę wszystkim udanego week-endu i zwycięstwa skoczków w Oberstdorfie.
    Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma co się szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.

    Stary Żyd z Podkarpacia

    motto "Zniewolonego umysłu" Czesława Miłosza

  20. Powrót do góry    #649
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Może i będzie odpuszczone, bo i my dobre serca mamy - szczególnie ten łysy co udaje twardziela, ale na legitymację Gdańsk Stowarzyszenie Wybrzeże Kibiców to Ty chłopie nie licz...
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #650
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Jap,
    od kiedy "popierniczyło" jest przekleństwem?

    GKS wydał na zawodników 3 229 417,38 zł, zaś GKM 2 121 106,23 zł.
    GKS wydał w sezonie o 52% więcej pieniędzy niż GKM. / GKM wydał o 35% mniej pieniędzy niż GKS.

    GKS zapłacił za punkt 3258,77 zł (991 z bonusami), zaś GKM 2204,89 zł (962 z bonusami).
    GKS zapłacił za punkt o 48% więcej niż GKM. / GKM zapłacił za punkt o 32% mniej niż GKS.

    Skąd wziąłeś 65% panie arytmetyka socjalistyczna? Dla was, czerwonych, 2+2 nigdy nie będzie równe 4. Tfu!
    Widzisz- można powiedzieć bez kropeczek. Proponuję się nie wyzywać. Do mnie dotarła kwota 3,5 mln. W.g. Twoich liczb jest to o 52% więcej od GKM. Też zdecydowanie za dużo, jak na tak zadłużony klub. Pewno jak dołożą odsetki, koszty wszelakie, itp, itd. to się zbliżymy.
    Co do słów" Dla was, czerwonych..." napiszę Ci priv.

  22. Powrót do góry    #651
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Najpierw rzucasz "czerwonym" w moją stronę...
    Cytat Zamieszczone przez Jap
    Była jeszcze ekonomia socjalizmu. Jeżeli Ci bliska, to podam autora podręcznika.
    ... a potem zaskoczenie?

    Liczby nie są moje. Wziąłem je ze Sportowych Faktów, z artykułu przedstawiającego wyniki audytu.

    Pewnie, że nasi kolarze zostali przepłaceni, ale też bym nie przesadzał, że aż o cały milion...
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 28-12-2013 o 03:53
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #652
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Nie wiem ile klub na tym zarobi, bo że zarobi to pewnik. Z tego co można usłyszeć wynika jasno - są sponsorzy, którzy nie mogą dać kasy na klub w inny sposób niż przez "zawody-słup".
    Z tego, co mozna bylo uslyszec jest sponsor dajacy banke na klub i nie chce on występować w nazwie klubu...

  24. Powrót do góry    #653
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    Z tego, co mozna bylo uslyszec jest sponsor dajacy banke na klub i nie chce on występować w nazwie klubu...
    A jeśli uda się zachować kompletną dyskrecję, to z ochotą wyskoczy z dwóch
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    markusmarkowski (28-12-2013)

  26. Powrót do góry    #654
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-12-2010
    Postów
    704
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 89 w 48 postach
    widze, ze Szymon wbrew pozorom nadal ma wiele do powiedzenia w GKS-ie.Okazuje sie ,ze on jego swita (Owsiany i Skabowski) nie zostali odwolani w glosowaniu, za to przepadali tacy maluczcy ,nic nie znaczacy dla gdanskiego zuzla jak Leszek Marsz i Marek Dera.Tu link:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/40...ez-prawa-glosu
    Jednym slowem "Imperium kontratakuje"
    Lub jeszcze inaczej.
    Szymon jak juz sie "przyspawa".to zadna rura go nie.....
    pozdr.
    v.

  27. Powrót do góry    #655
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach

  28. Powrót do góry    #656
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Na Trójmiasto.pl pojawiło się oświadczenie Teamu Pieszczka, w którym pada bardzo odważna deklaracja, tj. że zawodnik w przyszłym sezonie nie będzie startował w GKS Wybrzeże Gdańsk:
    Pieszczek nie będzie jeździł w Wybrzeżu
    Pozwolę sobie na krótką polemikę z oświadczeniem Pawła Nogi, sponsora i menadżer Krystiana Pieszczka:
    Nie wiem kto i w jakim celu przekazał informacje do mediów, ze Krystian złożył dokumenty w Polskim Związku Motorowym. Zgodnie z tym, co już wcześniej mówiliśmy, chcieliśmy aby cała ta sprawa do czasu wyjaśnienia odbyła się w spokoju bez zbędnych emocji. Mleko jednak się rozlało i kilka zdań wyjaśnienia należy się kibicom.
    Dotychczasowe zachowanie zawodnika i osób z jego obozu, np. ojca, świadczą jednoznacznie na niekorzyść wypowiadającego te słowa. P. Noga tłumaczy się z wszystkich win jeszcze zanim padną w jego (ich - obozu KPR) jakiekolwiek zarzuty. Hałas wokół całej sprawy służy tylko i wyłącznie interesom p. Nogi i jego podopiecznego co pozwala bez cienia wątpliwości uznać, że to właśnie on jest źródłem rzekomego "przecieku".
    Warunki kontraktu w Gdańsku są ustalone, jednak brak podpisu pod aneksem powodowany jest obawami o możliwości i kondycję finansową klubu. Krystian od sezonu 2014 chce przejść na kontrakt zawodowy, a co za tym idzie musi zabezpieczyć finanse dla swojego teamu na cały sezon. Na starcie sezonu musi być przygotowany sprzętowo i kondycyjnie. Do tego musi zabezpieczyć środki na mechaników, logistykę, hotele, itd. Na torze będzie zarabiał na remonty, nowy sprzęt i na siebie.
    Skoro warunki są ustalone to umowa powinna zostać zawarta. Wywiązanie się z umowy leży w gestii zarządu, który wbrew pozorom, tj. pomimo zaległości ok. 150 tys zł, w trakcie sezonu zadbał o to, żeby zawodnik mógł osiągać b. dobre wyniki sportowe. W jaki sposób? Otóż kontrakt zawodnika jak wszyscy wiemy był w 100% kontraktem amatorskim, a więc klub wydał w trakcie sezonu na utrzymanie zawodnika kilkaset tysięcy złotych, z czego zaległe kwoty stanowią zaledwie ułamek całości.
    Wiem, ze każdego interesują kwoty i warunki finansowe oraz ze budzi to sporo emocji, jednak ten obszar jest sprawa prywatna każdego zawodnika i tak samo jest w przypadku Krystiana. Mogę powiedzieć tylko tyle, że Krystianowi nie uderzyła "sodówka" do głowy, jak to niektóre redakcje próbują opisywać. Krystian wchodzi w nowy etap swojego życia, zarówno prywatnie, jak i sportowo. Skończył 18 lat, przechodzi na kontrakt zawodowy, chce ścigać się z najlepszymi i im dorównać lub być lepszym.
    Ten akapit najlepiej potwierdza, że rzecz rozbija się o pieniądze. Pomimo ustalenia warunków finansowych pojawiła się na horyzoncie perspektywa jeszcze wyższych zarobków (Falubaz Zielona Góra?), więc są czynione starania, aby móc z tej perspektywy skorzystać. Opublikowanie warunków finansowych byłoby niezbywalnym dowodem na dobrą wolę teamu. Jestem dziwnie spokojny o to, że strona klubowa nie robiłaby w tej sprawie żadnych problemów, tj. zgodziła się na ujawnienie konkretnych liczb - zarówno co do zaakceptowanych ustaleń na sezon 2014 jak i wydatków na zawodnika z sezonu 2013.
    Chcemy aby rozpoczął karierze zawodowca na solidnych podstawach, a nie od pierwszego dnia zastanawiał się skąd zebrać pieniądze na starty. Niestety, sytuacja w Gdańsku jest trudna i stąd całe to zamieszanie. Wspieram Krystiana zarówno jako menedżer jaki i sponsor i wiem, ile kosztowały nasz team zdobyte punkty szczególnie w najtrudniejszych meczach na zakończenie sezonu. Żużel to niestety bardzo drogi sport.
    Jak jakiekolwiek punkty mogły kosztować team Pieszczka skoro był on zawodnikiem na kontrakcie amatorskim, tj. klub zapewniał mu w 100% utrzymanie bazy sprzętowej i całego teamu? Jedyna rzecz z której klub się nie wywiązał to zaległa pensja za zdobyte punkty - w/w ok. 150 tys. zł.
    Rozwiązanie kontraktu i zatwierdzenie tego faktu nie powinno jednak budzić wątpliwości Komisji i Trybunału GKSŻ. Formalnie kontrakt został rozwiązany przez zawodnika, jednak z uwagi na zapisy regulaminu musimy jeszcze poczekać na ocenę tego faktu przez PZM. Takie są wymogi regulaminu. Mam jednak nadzieje, ze Komisja GKSŻ i Trybunał potwierdzą stanowisko Krystiana i stanie się on wolnym zawodnikiem bez przynależności klubowej.
    Oczywiście do żadnego rozwiązania kontraktu nie dojdzie i p. Noga ma tego doskonałą świadomość. Oświadczenie przesłane do mediów jest rykiem rozpaczy, który wynika z wysokości oferty Falubazu Zielona Góra, która to oferta z uwagi na obowiązujący kontrakt może po prostu przejść zawodnikowi (i jego menadżerowi) koło nosa.
    Twardo stąpamy po ziemi i zdajemy sobie sprawę, że w klubie z dnia na dzień nie pojawi się duży sponsor. Dlatego też przygotowujemy się na najczarniejszy scenariusz jakim jest pauza w polskiej lidze, w przypadku gdyby Komisja GKSŻ nie przychyliła się do naszych argumentów. Najzwyczajniej nie będzie nas na to stać aby dokładać do jeżdżenia, bo nie to jest naszym celem. Będziemy jeździć zagranicą dla utrzymania formy i od przyszłego sezonu będziemy mieli możliwość wolnego wyboru klubu jak skończy się kontrakt ze stowarzyszeniem. Oczywiście jest to najgorsze, co mogłoby się przytrafić Krystianowi.
    Argument o rezygnacji z polskiej ligi jako warunku dla dalszego rozwoju zawodnika był wykorzystywany już niejednokrotnie. Historia nie zna przypadku, w którym tak szalony pomysł zostałby zrealizowany. Dlaczego? Bo w żadnym innym kraju zawodnik nie zarobi takich pieniędzy jakie oferuje mu gdański klub, nawet gdyby był niewypłacalny od połowy sezonu. Zawodnik, który dotychczas był amatorem, aby móc jeździć w innych ligach i zawodach pozaligowych potrzebuje ogromnych inwestycji w sprzęt. Pieniądze na te inwestycje mogą pochodzić jedynie z polskiej ligi. A więc mówienie o objechaniu sezonu bez budżetu wiąże się z tym o czym pisał p. Noga w oświadczceniu: brak sprzętu, frustracja ze słabszych występów itd.
    Jeśli zaś chodzi o kwestie ekwiwalentu za wyszkolenie, proszę zwrócić uwagę na fakt, że Krystian odrobił i to z nawiązka zainwestowane w niego pieniądze. Proszę sprawdzić ile punktów przywiózł w tym i w poprzednim sezonie, jakie miejsce miał w drużynie i ile razy ratował wynik. Myślę, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze GKS-u w ciągu ostatnich lat, które już się zwróciły. Oczywiście teraz każdy chciałby więcej, bo taka ludzka natura, ale zawodnik nie jest niewolnikiem, ani maskotką.
    To że klub udanie zainwestował środki finansowe w zawodnika nie zwalnia następnego klubu z konieczności uiszczenia ekwiwalentu za wyszkolenie. Regulamin nie zawiera zapisów mówiących o tym, że zawodnik po zdobyciu określonej liczby punktów może zmienić barwy klubowe za darmo. Ba! Rozwój zawodnika, w którego zainwestowano ogromne środki finansowe każe oczekiwać, w interesie klubu, tym większego zadośćuczynienia za sportowe ukształtowanie zawodnika, który obecnie znajduje się w czołówce juniorów w Polsce i na świecie.
    W tej chwili sytuacja jest bardzo niekomfortowa, bo z jednej strony klub jest w tarapatach i trzeba mu pomoc, z drugiej jednak władzom klubu nie udało się pozyskać żadnych dużych firm z Trójmiasta i okolic, co w mojej ocenie wygląda dość dziwnie. Wsparcie miasta i spółek miejskich oraz firm Pana Zdunka nie zamknie budżetu i nie pozwoli na odjechanie sezonu do końca.
    Od kiedy menadżer zawodnika dba o kształt budżetu? Skoro warunki finansowe zostały ustalone to należy umowę podpisać. Jeśli klub nie wywiąże się ze swoich zobowiązań to wówczas należy sprawę skierować do odpowiednich organów (trybunał PZM, sąd).
    Inne inicjatywy, które nie są związane z klubem i jego bezpośrednia ofertą nie mogą być traktowane jako zabezpieczenie finansowania sezonu. Życzę działaczom jak najlepiej i oby turniej, o którym mówią, doszedł do skutku jednak uważam, że w żadnym wypadku nie może on być traktowany jako fundament biznesplanu klubu, a jedynie jako dodatkowe źródło, które będzie wsparciem budżetu na kolejne lata.
    J/w. Najlepiej dla nas wszystkich byłoby gdyby prezes Terlecki upublicznił konkretne kwoty, które mają trafić na konto organizatora (klubu) z tytułu odbycia się zawodów na PGE Arenie. Sądzę, że w obecnej sytuacji, napiętej do granic możliwości, jawność finansowa, a zatem pełna wiarygodność, są kluczowe dla pozytywnego rozwiązania sprawy.
    Dlatego tez podjęliśmy takie działania, które maja zabezpieczyć przede wszystkim rozwój zawodnika, a finanse są na dalszym miejscu. Całemu zespołowi jest bardzo trudno pogodzić się z tym co się dzieje, ale wiemy, ze jest to dla dobra kariery Krystiana. Nie możemy dopuścić do "przegrzania" głowy młodego juniora. Juz teraz próbuje się wywierać presje na zawodnika i obciążać go różnymi sprawami, a to nie sprzyja spokojowi.
    Kolejna złota myśl p. Nogi. Sport zawodowy, szczególnie tak popularny jak żużel, wiąże się z ogromnymi obciążenia psychicznymi, którym poddawani są sportowcy - niezależnie od wieku, doświadczenia. Jeśli zawodnik nie jest w stanie unieść obciążeń to być może dla swojego dobra powinien zmienić sposób zarabiania na życie. Pieniądze przecież nie są najważniejsze, a wszystkim nam zależy na tym, żeby Krystian Pieszczek, młody, uśmiechnięty 18-latek z okolic Trójmiasta cieszył się życiem z dala od jakichkolwiek niebezpieczeństw. W przeciwnym razie skończmy z bzdurami i powiedzmy jasno, że stawka jest w tej grze na tyle wysoka, że dane obciążenia nie stanowią dla nikogo: zawodnika, rodziców, menadżera, przeszkody nie do pokonania.

    * * *
    Mam nadzieję, że nikt w klubie nie ulegnie szantażom p. Nogi i Zdunek będzie trzymał się stanowiska: albo Krystian pojedzie u nas albo kupimy mu wygodny fotel, na którym przesiedzi cały rok - dodam, że zawodnik żeby móc jeździć w innych krajach musi posiadać zgodę macierzystego klubu. Już czekam na informacje dotyczące starań o obce obywatelstwo.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 28-12-2013 o 18:51
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #657
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Maciek, znasz zapisy umowy, albo chociaż tryb rozwiązania kontraktu z winy klubu żużlowego, że kategorycznie stwierdzasz niemożliwość rozwiązania kontraktu?

    Oświadczenie trąci amatorką bardziej, niż Wybrzeże Tv i marketing anonimowy, niemniej dotyka najważniejszej kwestii- wypłacalności klubu. Plan jest chyba taki, że nie płacimy do lipca- mamimy turniejem i może się uda. A potem będzie rządził kto inny, więc niech się martwi.

    Bo warunki finansowe to jedno, ale ja też mogę założyć szybko jakąś spółkę i naobiecywać miliardy. Odpowiem do kapitału zakładowego, bo przecież mam "plan" zarobienia tych miliardów na turnieju quadów...

    Więcej straci Krystian, niż klub. My i tak spadamy, a on jak Pawlicki pół roku posiedzi na bezrobociu, aż coś znajdzie nieprzygotowany do startów. A tutaj ma solidne podstawy do jazdy po 5-6 biegów w ekstralidze. A rok przerwy gówno mu da, bo kwota ekwiwalentu będzie dalej obowiązywać. Jakby był klub gotowy tyle zapłacić to sprawy Krystiana by już nie było. Dlatego też sprawy stowarzyszenia Polnego są tak istotne.


    Dyrektor Oski uzasadniając oddany przed walką głos w konkursie na RT mówił o integracji środowiska żużlowego. Najprawdopodobniej miał na myśli siebie i fathera, bo RT jest w stanie wojny z każdym. Przeciwko niemu jest już koalicja w postaci osób związanych z Polnym, miastem, Olszewskim i Plechem. Po SEC zrobił sobie wroga w kręgach One sport i Kryjoma. Te grupki wpływów się przenikają, Pieszczek też jest z nimi związany, a dodatkowo RT trzyma kreta we własnych szeregach w postaci Chomskiego. Dla klubu pod jego rządami nie ma ratunku.

  30. Powrót do góry    #658
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    Wypalić żywym ogniem wszystkie zwaśnione strony środowiska żużlowego w tym rejonie polski . Przeczekać 10 lat i zacząć od początku .

  31. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Sztucer za jego przydatny post!

    BLACK_ASSASSIN (29-12-2013), kwidzin (28-12-2013), markusmarkowski (28-12-2013), voodie (28-12-2013)

  32. Powrót do góry    #659
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Rozdział 5
    Zwolnienie zawodnika
    Art. 218.
    1. Zwolnienie ma miejsce, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
    1) upłynął okres, na jaki został zawarty kontrakt,
    2) kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron,
    3) kontrakt został rozwiązany z powodów określonych w niniejszym regulaminie,
    w szczególności w ust. 2, a klub nie złoży oświadczenia lub anuluje
    swoje oświadczenie, o którym mowa w art. 219 i 220.
    2. Jeżeli wystąpi jeden z poniższych przypadków:
    1) rozwiązanie klubu lub sekcji żużlowej,
    2) skreślenie klubu z listy członków PZM,
    3) klub wycofał się z rozgrywek ligowych,
    4) klub został wykluczony z rozgrywek ligowych,
    5) klub nie otrzymał stosownej licencji warunkującej uczestnictwo w rozgrywkach
    ligowych lub w innych zawodach, przez co należy rozumieć: odmowę
    przyznania licencji albo wygaśnięcie licencji warunkowej albo anulowanie
    decyzji o przyznaniu licencji,
    6) posiadając uprawnienie klub nie wystąpił o przyznanie licencji w terminie
    określonym w „Regulaminie przyznawania i pozbawiania licencji uprawniającej
    do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym
    dla klubów I i II ligi żużlowej”, a inny podmiot nie przejął miejsca tego klubu
    w rozgrywkach ligowych,
    7) w wyniku postępowania określonego w art. 253 ust. 2 kontrakt został
    rozwiązany lub stwierdzono jego nieważność bądź nieistnienie,
    kontrakt jest rozwiązany, a zawodnik jest zwolniony z klubu.
    3. Informacje o zwolnieniach, o których mowa w ust. 2, będą publikowane w komunikacie
    GKSŻ.
    (...)
    Jako ciekawostkę dodam zapis regulaminu o ekwiwalencie dla macierzystego klubu:
    Art. 240.
    1. Ekwiwalent za wyszkolenie dotyczy:
    1) zawodników do 21 lat z licencją „Ż”, którzy nigdy nie posiadali licencji
    krajowej lub międzynarodowej wydanej przez inną FMN niż PZM,
    w następujących przypadkach:
    a) zawodnik posiada przynależność klubową do klubu, w barwach którego
    uzyskał certyfikat i dotychczas nie zmieniał przynależności klubowej,
    nie licząc wypożyczenia - kiedy kontrakt został rozwiązany lub uznany
    za nieważny bądź nieistniejący; kwota ekwiwalentu za wyszkolenie
    nie może być wyższa niż 120 000 zł za jeden rok, przy czym pierwszym
    rokiem kontraktu, za który przysługuje ekwiwalent za wyszkolenie jest
    rok, w którym kontrakt został zawarty,
    b) zawodnik posiadał przynależność klubową do klubu, w barwach
    którego uzyskał certyfikat i dotychczas nie zmieniał przynależności
    klubowej, nie licząc wypożyczenia - kiedy upłynął okres ważności
    kontraktu; kwota ekwiwalentu za wyszkolenie nie może być wyższa
    niż 120 000 zł za jeden rok, przy czym pierwszym rokiem kontraktu,
    za który przysługuje ekwiwalent za wyszkolenie jest rok, w którym
    kontrakt został zawarty,
    c) po zdaniu egzaminu na certyfikat zawodnik stara się o przynależność
    klubową do innego klubu niż ten, w barwach którego uzyskał
    certyfikat; kwota ekwiwalentu za wyszkolenie nie może być wyższa
    niż 120 000 zł,
    (...)
    Czyli maksymalna kwota ekwiwalentu jakiego będzie mogło rządać GKŻ Wybrzeże to: 4 lata * 120 000 zł = 480 000 zł. Za lata: 2011, 2012, 2013, 2014.

    Klub przedstawił komisji licencyjnej plan naprawczy, w którym z pewnością określone są terminy spłaty zaległości wobec zawodnika Krystiana Pieszczka. Komisja licencyjna ów plan zaakceptowała czego wyrazem jest nadanie GKS Wybrzeże SA licencji nadzorowanej. Ja już pomijam w całej sprawie fakt, że przynależność KP to GKŻ Wybrzeże, które do GKS Wybrzeże tylko go wypożyczyło. Przecież macierzysty klub Krystiana, czyli GKŻ Wybrzeże, nie ma wobec zawodnika ŻADNYCH zobowiązań finansowych! Prawda?

    Ponadto ciekawi mnie zastosowanie regulaminu poświęconego zobowiązaniom zawodnika, w przypadku gdy jest on małoletni, a więc kontrakt w jego imieniu podpisał opiekun prawny. Czy zachowanie opiekuna, który szkodzi wizerunkowi klubu, również może zostać poddane ukaraniu (patrz ojciec Pieszczka i jego wpisy na FB).
    DZIAŁ III - OBOWIĄZKI I PRAWA ZAWODNIKA

    § 4 [Obowiązki zawodnika]
    1. Zawodnik jest zobowiązany do:
    1. nie podejmowania żadnych działań, które mogłyby narazić na szkodę
    lub utratę dobrego imienia klubu, trenerów, kolegów z drużyny, pracowników klubu, działaczy, sędziów, PZM, GKSŻ oraz SE,
    2. nie ujawniać osobom trzecim żadnych informacji dotyczących realizacji kontraktu,
    3. prowadzenia sportowego trybu życia,
    4. poddania się okresowym testom wydolnościowo-sprawnościowym, na które został skierowany przez klub,
    5. nie podejmowania przedsięwzięć o charakterze sportowo-rozrywkowym powodujących zwiększone ryzyko urazowości,
    6. zawierania we własnym zakresie stosownego uzupełniającego ubezpie-czenia asekuracyjnego z tytułu uprawiania sportu żużlowego,
    7. systematycznego, bieżącego rozliczania się z materiałów pobranych
    z magazynu klubu - w przypadku korzystania przez zawodnika,
    8. dbałości o powierzony sprzęt i mienie klubu,
    9. niezwłocznego powiadomienia klubu o utracie jakiegokolwiek dokumentu powodującego niemożność startu w zawodach oraz dbania o ich ważność
    i aktualizację,
    10. stawienia się na zawody z dokumentami uprawniającymi do startu,
    11. stawienia się na zawody na minimum 120 minut przed zaplanowanym terminem ich rozpoczęcia z minimum dwoma odpowiednio przygotowa-nymi motocyklami oraz wyposażeniem osobistym zgodnym z wymogami FIM, FIM Europe, PZM i SE,
    12. uczestniczenia w prezentacji przed zawodami w założonym na siebie
    i zapiętym stroju zawodniczym (bez kasku) i plastronie,
    13. wykonywania wszystkich poleceń organizatora w trakcie prezentacji
    przed zawodami,
    14. podporządkowania się decyzjom trenera w zakresie ustalanej przez niego taktyki, w celu uzyskania najkorzystniejszego wyniku sportowego i szkole-niowego przez zespół,
    15. utrzymywania w czystości plastronu oraz reklam umieszczonych
    na wyposażeniu osobistym, plastronie, kasku i osłonach motocykla,
    16. należytego współdziałania w procesie realizacji zadań z innymi osobami,
    o ile jest to uzasadnione interesami klubu, PZM lub SE,
    17. czynnego uczestniczenia w postępowaniach przed organami PZM / SE, polegających na udzielaniu stosownych wyjaśnień i przedkładaniu żądanych dokumentów,
    18. w przypadku zawodników klubów Ekstraligi: umieszczenia na swojej stronie www odnośnika do strony klubowej i strony SE w formie baneru,
    a w przypadku zawodników I i II ligi umieszczenia na swojej stronie www odnośnika do strony klubowej i strony www.polskizuzel.pl,
    19. wykonania na swój koszt kevlaru i osłon motocykla według wzoru wskaza-nego przez Klub - klub zamawia kevlar w imieniu zawodnika i obciąża go kwotą całkowitego kosztu produkcji kevlaru.
    20. przestrzegania ustalonego przez klub harmonogramu i sposobu przygoto-wania się do sezonu oraz poszczególnych zawodów,
    21. stałego podnoszenia kwalifikacji sportowych oraz do uczestniczenia
    we wszelkich formach treningów i szkoleń,
    22. stawienia się na żądanie klubu na trening minimum 30 minut przed za-planowanym terminem rozpoczęcia z minimum dwoma odpowiednio przygotowanymi motocyklami oraz wyposażeniem osobistym zgodnym
    z wymogami FIM, FIM Europe, PZM / SE,
    23. rozpoczęcia i zakończenia treningu wyłącznie po uzyskaniu zgody trenera,
    24. pokrycia kosztów związanych z organizacją treningów w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności lub spóźnienia się na trening,
    25. udziału w zawodach, na które został wyznaczony, w obowiązkowych treningach oraz obozach przygotowawczych do sezonu,
    26. przestrzegania polityki startowej klubu: zawody ligowe mają pierwszeństwo przed innymi zawodami, na które zakontraktował się zawodnik, z wyjątkiem zawodów, których pierwszeństwo wynika z przepisów FIM, FIM Europe
    lub PZM,
    27. uzyskania zgody klubu na udział w zawodach nie objętych niniejszym kontraktem, w przypadkach wyszczególnionych w Regulaminie Przynależ-ności Klubowej w Sporcie Żużlowym,
    28. poddania się w każdym czasie badaniom lekarskim i zaleceniom lekarza wskazanego przez klub; w przypadku kontuzji zawodnik zobowiązany jest do natychmiastowej konsultacji z lekarzem uzgodnionym z klubem i zasto-sowania się do wskazówek dotyczących sposobu leczenia i rehabilitacji,
    29. w przypadku jakichkolwiek dolegliwości lub choroby zawodnik zobowią-zany jest do natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza uzgodnionego
    z klubem celem konsultacji w zakresie stosowanych podczas leczenia leków oraz dostarczenia zwolnienia lekarskiego poświadczonego przez lekarza uzgodnionego z klubem, w terminie najpóźniej następnego dnia licząc od daty jego wystawienia.
    * * *
    Chomskiego nie nazywałbym kretem. Akurat jego stosunek do Krystiana i jego teamu jest ambiwalentny. Trener zdaje się być zwolennikiem przejścia KP na zawodostwo, widząc w usamodzielnieniu się zawodnika szansę na to, że zawodnik zacznie doceniać pewne rzeczy, z których dzisiaj nie zdaje sobie sprawy (ani on, ani jego team).
    Co do Olszewskiego to jego roli bym nie przeceniał. To wciąż legenda gdańskiego żużla, ale z klubu wyj... go słusznie - za pijaństwo i dawanie złego przykładu młodzieży. Szkoda tylko, że wizerunkowo zostało to rozegrane w taki sposób, że Olszak wyszedł na ofiarę.
    Niestety, ale klub żużlowy w takiej kondycji finansowej jak GKS jest zbyt biedny, żeby traktowano go jak krowę, z której można ciągnąć kasę.
    /edit
    Tutaj jeszcze ciekawy jest jeden aspekt. Otóż KP może liczyć na to, że klub nie wywiąże się z pierwszych punktów planu naprawczego, co może skutkować wycofaniem drużyny z ligi, a więc zawodnik będzie wolny. Tym bardziej nie rozumiem jego podejścia. Mógłby podpisać umowę, wziąć kasę na przygotowanie do sezonu (zostały ustalone i zaakceptowane warunki), a w razie niewywiązania się klubu z założeń planu naprawczego (i realizowania bieżących zobowiązań) rządać zerwania umowy i przejść np. do Falubazu kasując poraz drugi.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 29-12-2013 o 00:56
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    Lukash (29-12-2013)

  34. Powrót do góry    #660
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Brawo za przepisy. Ale ciągle mało. Bo regulaminy sportu żużlowego są gówniane.

    Gdzie masz artykuł o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu? A tego chce podobno Krystian. Jak sobie zerkniesz na 353 ust2 to pewnie tak jak ja, ogarnie Cię pusty śmiech.

    I potem oni orzekają bez żadnych przepisów dowalając milionowe odszkodowania, z których się wycofują itp. Jak dla mnie ponad POŁOWA istotnych aktów prawnych i orzeczeń w sporcie żużlowym zostałaby uchylona w postępowaniu sądowym lub administracyjnym.

    Ładnie zauważyłeś, że kontrakt ma z GKŻ, tylko wniosków nie wyciągnąłeś. A wiesz jakiej on jest treści? To skąd wiesz, że nic nie wiszą? A i pamiętaj, że klub GKŻ licencji nie dostał i zgłoszony nie jest do żadnych rozgrywek...

    Menago Krystiana pisał o odpowiedzialności solidarnej. Podejrzewam, że bredzi i nawet nie bardzo wie na czym to polega. Ale może jednak wie i tak skonstruowana jest umowa? GKŻ jest też 100% akcjonariuszem GKS SA. Przy orzekaniu ex aequo et bono to może mieć znaczenie. Mamy za mało danych, aby kategorycznie się wypowiadać, a ja przecież nie będę się tutaj za darmo produkować, jeszcze Krystian przeczyta i wykorzysta.

    Errare humanum est. O wcześniejsze wypowiedzi nie ma się co do Ciebie przyczepić, ale mając maturę powinieneś wiedzieć, że za 17letniego chłopa kontraktu nie podpisuje opiekun prawny. Żeby nie przyswajać pojęcia ograniczonej zdolności do czynności prawnych, którą Krystian uzyskał w wieku lat 13? Wstyd, Panie Maćku!



    Edyta mi podpowiada, że zapomniałem odnieść się do Chomskiego.

    On jest dość niezależny, dzięki czemu ten klub jakoś funkcjonował przez ostatnie lata. Nawet kwidzin go lubi, a kwidzin nie lubi nikogo.

    Tylko, że zawsze będzie mu bliżej do ekipy córci, niż ekipy RT, więc jego lojalność może być niepewna. Nie neguję zasadności zwolnienia Olsona, ale on też jest skonfliktowany. A raz, że to legenda, dwa że ma poparcie rzeszy rodziców i trzy, że ciągle ma trochę kontaktów powódkowych z polskim środowiskiem żużlowym. A jego dawni koledzy z toru teraz obsługują teamy dzieci vide Dudek czy Pawlicki, albo trenują i prezesują jak Jankowski, Ślączka czy Śledź.

    Integracja środowiska jak ta lala. Za Polnego to były libacje alkoholowe, a teraz tylko jakieś opłatki.
    Ostatnio edytowane przez Lukash ; 29-12-2013 o 00:57

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lukash za jego przydatny post!

    MaciekGKS (29-12-2013)

  36. Powrót do góry    #661
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Czy rodzice są za Olszewskim to sprawa wątpliwa.

    Też zauważyłem swoim laickim okiem, że regulamin jest dziurawy. Spokojnie. Jak stowarzyszenie przejmie GKS i polski żużel to wygrasz przetarg na jego uzupełnienie/napisanie od nowa, a kasą dzielimy się fifty-fifty.

    Domyślam się jakiej treści jest kontrakt podpisany z nic nie znaczącym juniorem. Puste frazesy, które w zasadzie nie określają jakichkolwiek obowiązków klubu. Wątpię, żeby w przypadku Krystiana było inaczej.

    Dzięki za wyrozumiałość i propsy za trochę łaciny.

    Edyta ci podpowiada?...

    Gdzie znalazłeś kobietę, która czyta SportsBoard, wątek GKS?

    /edit
    Może to jest jakiś sposób?
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 29-12-2013 o 01:50
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #662
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Mówiąc szczerze to grupa moich badań ograniczyła się do jednego rodzica, którego znam i który mówił, właściwie mówiła "my rodzice jesteśmy za Olsonem".

    Tak chyba właśnie poprzednio napisano regulamin, licząc że jak jedna osoba usiądzie przez dwa dni przed kompem to będzie ok. Te dziwaczne wyroki nie wynikają z impotencji umysłowej składów orzekających, ale właśnie z tego, że nie ma na czym oprzeć orzeczeń. Dlatego może być różnie.

    Krystian kontrakt podpisywał rok temu. Nie był nic nie znaczącym juniorem, czuwał nad nim menago, a atmosfera negocjacji była napięta. Do tego miał dziwne interesy z Polnym i jego fan shopem. To był kontrakt najlepszego juniora pierwszej ligi, 3 zawodnika MIMP. Ja sądziłem, że Krystian rozwinie się jeszcze bardziej, niż to miało miejsce w rzeczywistości, a byłem pewny że jego osoba zadecyduje o awansie. Gdańsk nie miał lepszego seniorskiego składu niż GKM. Do tego kontrakt zawierał świeżak RT, który nie mógł sobie pozwolić na taką wtopę na starcie. Plotki mówią o obniżonej wartości ekwiwalentu. Domyślam się, że znasz ode mnie lepiej standardowe kontrakty juniorów w Gdańsku, ale ja domyślam się, że rok temu standardu Krystian nie podpisywał. Przypominam przedłużenie o rok z GKŻ i przedłużenie o rok z GKS.

    Twója edyta wstawiła porntuba. Polnego kiedyś zjechano za Rozi. A kwidzin kiedyś mówił o reklamowaniu biblii scjentologów czy coś. Dla mnie mogą na plastronach mieć napis "Kto czyta ten napis jest ku.tasem", o ile ktoś za to zapłaci. Kwestia gustu.

  38. Powrót do góry    #663
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Aaa... taka "Edyta"... To było od początku podejrzane.

    Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Krystian po zdaniu licencji podpisał trzy lub czteroletni kontrakt, a modyfikacjom ulegał tylko aneks finansowy. Dlatego sądzę, że podstawa pozostała ta sama, bo i po co ją renegocjować skoro i tak najważniejsze szczegóły były zawarte w umowie z GKS Wybrzeże SA?

    Ja osobiście nie rozmawiałem z żadnym z rodziców obecnej szkółki, ale doszły mnie słuchy, że rodzice bywali niezadowoleni gdy trener był niedysponowany do przeprowadzenia treningu, wobec czego treningi odwoływano. Kto wie, może pomimo tego całokształt opinii był pozytywny?

    Jakby poszukać na klubowym forum to dałem tam wpis pochwalający akcję z Rozi. Głównie oparłem się na negacji oburzenia "czytelnika GW", podważając na wstępie jego istnienie oraz wyśmiewając zarzut zgorszenia jakie rzekomo miało siać logo agentury przedstawiające cień kształtnej kobiety. Może Szymon po prostu dostał wtedy darmowy karnet, a że swoje życie towarzyskie na wysokim poziomie zawdzięczał klubowej kasie to poczuł sie do oddania równowartości voucherów. Było to bodajże 5 tysięcy złotych za rewers biletu wstępu na stadion na jeden mecz. To był chyba jeden z lepszych dealów w trakcie 7-letniej prezesury MSP. Zupełnie bez szydery. Już pomijam aspekt marketingowy, bo o sprawie było w lokalnych mediach całkiem głośno.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 29-12-2013 o 02:56
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #664
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Kontrakt był do 2013, za co jechany był Polny, że taki krótki i o rok go przedłużyliśmy. A sens zmian widzisz dzisiaj. Krystian rok temu to nie był już zahukany juniorek, a otoczony doradcami świadomy swojej wartości zawodnik. GKŻ też mogło myśleć "a po co się kłócić, liczy się kontrakt z GKS". On chciał odejść rok temu, więc na pewno chciał sobie zostawić furtkę w przyszłości.

    Nie uważam, żeby w negocjacjach KP Team-RT Team drużyna Pieszczka była tą głupszą.

    Olsona zostawmy, bo moje źródło jest słabe, nawet nie jestem pewien czy kobieta ma dzieci. Zresztą oceny bywają różne, zawsze słyszałem że Dzikowski to super trener do młodzieży, dopóki się nie wypowiedziałeś.

    A deal to był dobry dla Rozi. Polny za 5 tyś wkurzył miasto i Lotos oraz dał powody do kpin. Ja tutaj MP popieram, bo nie mógł przewidzieć tej burzy, niemniej z dzisiejszej perspektywy obiektywnie należy ocenić ten deal negatywnie.

  40. Powrót do góry    #665
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lu-KasH Zobacz posta
    kwidzin kiedyś mówił o reklamowaniu biblii scjentologów

  41. Powrót do góry    #666
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lu-KasH Zobacz posta

    A deal to był dobry dla Rozi. Polny za 5 tyś wkurzył miasto i Lotos oraz dał powody do kpin. Ja tutaj MP popieram, bo nie mógł przewidzieć tej burzy, niemniej z dzisiejszej perspektywy obiektywnie należy ocenić ten deal negatywnie.
    A to majstersztyk jest...będzie z Ciebie dobra papuga...ba...polityk nawet

  42. Powrót do góry    #667
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Słodki sen o potędze...



    ...powoli zaczął zmieniać się w koszmar.





    Załoga nie traciła ducha walki...



    ...mając a rękawie prawdziwego Asa!

    Ostatnio edytowane przez kwidzin ; 29-12-2013 o 23:07

  43. Powrót do góry    #668
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Kolega widze jakis programik pod choinkę dostal

  44. Powrót do góry    #669
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Z tego, co mozna bylo uslyszec jest sponsor dajacy banke na klub i nie chce on występować w nazwie klubu...
    Nie może być? Solarski zajrzał do konfesjonału i dobrodziej kazali mu krzywdy naprawić?
    Errare humanum est. O wcześniejsze wypowiedzi nie ma się co do Ciebie przyczepić, ale mając maturę powinieneś wiedzieć, że za 17letniego chłopa kontraktu nie podpisuje opiekun prawny. Żeby nie przyswajać pojęcia ograniczonej zdolności do czynności prawnych, którą Krystian uzyskał w wieku lat 13? Wstyd, Panie Maćku!
    Jak widać Wielka Brytania szkodzi!

    Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że
    Macieju przeczytaj raz jeszcze uważnie swoje 2-3 powyższe posty. A potem weź się chłopie ogarnij bo pomimo całej sympatii do Ciebie muszę stwierdzić, że chyba zbyt wielki zapał pisarski Cię ogarnął...

    Markus co siedzisz? Lajkuj kurna Kwidzina!
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  45. Powrót do góry    #670
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez MELAS Zobacz posta
    Markus co siedzisz? Lajkuj kurna Kwidzina!
    a wlasnie, ze nie bede lajkowac
    nie przepadam za memami

  46. Powrót do góry    #671
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Czytając wypowiedzi po walnym nie oparłem się wrażeniu, że pismo obrazkowe to jedyna zrozumiała forma przekazu dla naszych działaczy.

  47. Powrót do góry    #672
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Czytając wypowiedzi po walnym nie oparłem się wrażeniu, że pismo obrazkowe to jedyna zrozumiała forma przekazu dla naszych działaczy.
    Chyba przekazu OD dzialaczy

  48. Powrót do góry    #673
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Jak się nad tym bardziej zastanowić...

  49. Powrót do góry    #674
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez MELAS Zobacz posta
    Macieju przeczytaj raz jeszcze uważnie swoje 2-3 powyższe posty. A potem weź się chłopie ogarnij bo pomimo całej sympatii do Ciebie muszę stwierdzić, że chyba zbyt wielki zapał pisarski Cię ogarnął...
    Jest ok.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #675
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Znaczy się, że ochłonąłeś już?
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •