Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 330

Wątek: Wanda Kraków 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    A czy ja Ci się każę tłumaczyć za arbitra? Chodzi mi raczej o Twoje bezwzględne przekonanie co do tego, że taki walkower jest faktycznie słuszny.

    ps (nie nawiązujący do naszej rozmowy, ale w ramach ciekawostki)
    http://wlkp24.info/aktualnosci/9368,...miejskim-.html

    EDIT:
    No i mamy już nową datę, 16 października. Zdaje się, że jedziemy od nowa...
    Ostatnio edytowane przez Lee ; 06-10-2014 o 19:36

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Panie Administratorzu - dyskusja zeszła poza wątek. Ludzie znowu przepychają się o zeszłoroczny finał DMP, który ni chu chu nie ma nic wspólnego z tematem Wandy Kraków.
    Zawsze trzeba wykorzystać nadarzającą się sytuację by umniejszyć własne winy.
    To nic, że zakpiono z kibiców na stadionie i przed telewizorami w podsumowaniu całego sezonu. Najważniejsze, że wynik sportowy nie został wypaczony. Jestem w szoku, że tak można myśleć - chyba, że żużel się ogląda już tylko przy monitorze...

    Mam nadzieję, że Wanda obroni swoją zaliczkę w jeszcze bardziej przekonujący sposób.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mildura za jego przydatny post!

    gustawson (06-10-2014)

  4. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Dlaczego większość wątków jest zaśmiecana przez toruńskich kibiców płaczem na te "niesprawiedliwe" kary? Tu porównywanie się z karami, których jeszcze nie orzeczono. W wątku meczowym inny toruński inteligent pił do słabej podstawy ZG w PO również nawiązując do ucieczki. Płaczecie, że macie ten finał ciągle wypominany a sami prowokujecie do tego.

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  5. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,982
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Buszmen postanowił udowodnić, że każde zachowanie odbiegające od normy jest co najmniej tak samo haniebne bądź jeszcze gorsze niż ubiegłoroczne zachowanie Unibaksu.
    Tylko póki co największy szum medialny był po wiadomym zachowaniu...

    Dlatego też postuluję aby wszystkie drużyny w przyszłym sezonie zaczęły od -8 punktów i będzie gitara

    A co do ostrowskiego wydarzenia...
    Żużel przebił już dawno dno i naprawdę nic mnie już nie zdziwi.
    Jak to dobrze, że ten sezon się już prawie zakończył.

  6. Powrót do góry    #95
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Zawsze trzeba wykorzystać nadarzającą się sytuację by umniejszyć własne winy.
    Własne? Co konkretnie masz mi do zarzucenia? Jeśli chodzi o winy Unibaxu, to wcale ich nie umniejszam, ale oceniam realnie jako mniejsze niż np. celowe doprowadzenie do przerwania meczu w niekorzystnej sytuacji, co o ile zostanie potwierdzone - będzie oszustwem. Unibax postąpił niesportowo, ale nikogo nie oszukał. To jest ta różnica. Czy może się mylę i Falubaz nie dostał złotych medali?

    PS. Nie sądziłem, ze fakt iż oszustwo/korupcja to gorsze zjawiska niż poddanie meczu trzeba jakoś specjalnie udowadniać.

    Gadol: Dlatego, że te kary były niesprawiedliwe. Nikt inny nie został tak dotkliwie ukarany za znacznie gorsze czyny.

    Mildura: Gdyby nie ten wał, to już by był HOP BĘC wygrany, a tak muszę czekać na powtórkę
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 06-10-2014 o 20:03

  7. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,425
    Kliknij i podziękuj
    7,721
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    Buszmen, daj spokoj. Ile mozna to samo tlumaczyc. Dla niektorych ucieczka z finalu jest przewalem tysiaclecia, chociaz z wałem nie ma nic wspolnego - jest jedynie beznadziejna decyzja sportową, ktora plami na honorze.
    Mildura od pewnego czasu nie napisal nic z sensem, o blacktopie nie wspominajac..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (07-10-2014)

  9. Powrót do góry    #97
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Nikt inny?

    Ostrów to odczuł bardziej. Nie chodzi tu o wartości bezwzględne, ale o fakt, że kara spadła na klub w momencie, gdy nikt nikomu niczego jeszcze nie udowodnił. W piłce nożnej można ukarać klub po latach i ma to wpływ na jego bieżącą sytuację - ryzyko biorą na siebie ci, którzy oszukują.

  10. Powrót do góry    #98
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    No ale czyja to wina, że na stadionie Ostrowa nie ma sprawnego oświetlenia, a klub bez uzasadnionej przyczyny ustawia mecz na 20:00? Decyzja o powtórce meczu to skandal.

  11. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Ja miałem na myśli -7 i 400 tysięcy zł, przecież nie wczorajszy mecz, bo jaka to kara dla Ostrowa skoro jest powtórka?

  12. Powrót do góry    #100
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    400 tysięcy za korupcję to chyba trochę mało, przy 1,5 miliona za walkower?

    BTW, ciekawe czemu ustawiono to na 16.X? Można było przecież przełożyć na 20 stycznia. Skandal, no ale cóż - FPS w pełnej krasie. Prezes Szymański nie będzie krzywdził swoich

  13. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    j-rules napisał:
    jest jedynie beznadziejna decyzja sportową, ktora plami na honorze.
    chyba masz nadal gorączkę.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Jednak nie rozumiesz słowa pisanego, choć sam innych pouczasz, że nie rozumieją Ciebie.

    Kara to kara, mogło być i 5 milionów i zaoranie stadionu, ale po udowodnieniu winy. Toruniowi co trzeba było udowodnić? Złą wolę? A że kary takie a nie inne, to osobna sprawa. Ale kary te się należały, podczas gdy Ostrów na moment orzekania kary jeszcze winnym w stu procentach nie był. I chodzi mi tylko o kolejność zdarzeń a nie o licytację, która kara ile powinna wynosić i za co.

  15. Powrót do góry    #103
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    No OK - mogli poczekać, ale koniec końców - kary były niskie jak na szkodliwość czyny, przy którym "wyczyn" Unibaxu to nic. Generalnie ja wcześniej pisałem o wysokości, a ty nawiązujesz do procesu przyznania kar.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 06-10-2014 o 20:20

  16. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2012
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 339 w 160 postach
    No i proszę tam gdzie afery tam i jest toruńska "ElYta", która w tym przypadku nawiedziła wątek Wandy Kraków niczym kibice Stali Gorzów z Mundkiem na czele swego czasu stadion w Lesznie.

    Kibice z Torunia za wszelką cenę chcą umniejszyć swoją wine za zeszłoroczny finał wskazując "Patrzcie co oni zrobili! My to przy nich jesteśmy w sumie spoko!"
    Nie. Nie jesteście spoko a takie komentarze to zwykły wasz cynizm i próba umniejszenia swoich win.

    Zarówno zagranie Unibaxu jak i Ostrovii to jedno i to samo szambo. Z tą różnicą, że ucieczke Torunia pokazywali w telewizji i się odbiła szerokim echem w mediach i w innych środowiskach sportowych i pozasportowych. Natomiast finał II ligi DMP żużlowej to jest atrakcja dla nas tutaj fanatyków tego sportu, jakoś żadne media głośno o tym wydarzeniu nie trąbią

    Jak dla mnie wałek jest ewidentny w tym meczu i mam nadzieje że wszystko się skonczy pozytywnie dla Wandy
    Chociaż, jak Włókniarz miałby zacząć od II ligi to szkoda, że na wyjazd do Krakowa się nie uda

  17. Powrót do góry    #105
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Jaką swoją winę? Ponawiam pytanie, które skierowałem już do Mildury.

    Nawiązanie do Unibaxu miało jedynie wskazanie konieczności proporcjonalnego finansowego ukarania Ostrowa. Proporcjonalnego do winy, a nie do budżetu. A że to jedno i to samo - cóż, tak może stwierdzić jedynie idiota.

  18. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Kibice z Torunia za wszelką cenę chcą umniejszyć swoją wine za zeszłoroczny finał wskazując "Patrzcie co oni zrobili! My to przy nich jesteśmy w sumie spoko!"
    Nie. Nie jesteście spoko a takie komentarze to zwykły wasz cynizm i próba umniejszenia swoich win.
    Jacy kibice z Torunia? Buszmen nie jest kibicem Unibaxu - to tak dla Twojej wiedzy.
    Opisaną przez Ciebie taktykę uskuteczniały i uskuteczniają kibice odpowiednio - Częstochowy i Falubazu.
    Nikt nie neguje samej kary - jedynie jej wysokość, która była nieregulaminowa, a poza tym ustalana pomiędzy Witkowskim i Dowhanem na zasadzie zemsty a nie zadośćuczynienia.

  19. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    Buszmen (06-10-2014), kingpin (07-10-2014)

  20. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    gustawson

    Jest już na kilku portalach. Przykładowo główna strona gazety.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  21. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Własne? Co konkretnie masz mi do zarzucenia? Jeśli chodzi o winy Unibaxu, to wcale ich nie umniejszam, ale oceniam realnie jako mniejsze niż np. celowe doprowadzenie do przerwania meczu w niekorzystnej sytuacji, co o ile zostanie potwierdzone - będzie oszustwem. Unibax postąpił niesportowo, ale nikogo nie oszukał. To jest ta różnica. Czy może się mylę i Falubaz nie dostał złotych medali?

    PS. Nie sądziłem, ze fakt iż oszustwo/korupcja to gorsze zjawiska niż poddanie meczu trzeba jakoś specjalnie udowadniać.

    Gadol: Dlatego, że te kary były niesprawiedliwe. Nikt inny nie został tak dotkliwie ukarany za znacznie gorsze czyny.

    Mildura: Gdyby nie ten wał, to już by był HOP BĘC wygrany, a tak muszę czekać na powtórkę
    Zacznę od końca
    No fakt, Hop-Bęc wciąż trwa, a szampan już się chłodził w lodówce.

    No a teraz już nie będzie tak miło .
    Prawda jest taka, że sport jest ku uciesze swoich kibiców. Nie statystyków czy nawet znawców sportu. IMO to co się stało rok temu w Zielonej Górze będzie trudne do przebicia. Jeśli myślało się o walkowerze, to trzeba było to zrobić poprzedniego dnia gdy po GP nie udało się dogadać z Dowhanem. Postawić go wtedy przed wyborem - albo przekładamy, albo oddajemy walkowerem bo nie mamy kim jechać.
    Ale zrobić to w tak ostentacyjny sposób? Nawet własnych kibiców i zawodników mając za nic?

    Wczoraj dotarło do mnie jakie to święto żużla taki finał. Pewnie, że dlatego, że w pubie w którym byłem (nie udało nam się kupić biletów na Gorzów) połowa ludzi sprawiało wrażenie, że widzą żużel pierwszy raz (pozdrawiam podsypiającą barmankę ze Stajenki przy Teatralce ) a wszyscy świetnie się bawili. Że toromistrz z Golaja mógł na chwilę powspominać tak niedawne ligowe dzieje... Finał przebił (szok) równolegle toczący się mecz Lecha. W Poznaniu szok.
    A ile wspomnień mi przeszło z lat <89, 2007, 2010... Ta atmosfera po meczu, ta feta, święto. Rok temu tego nie było. I w mojej ocenie wizerunek żużla bardzo ucierpiał, nie mówiąc o tysiącach na stadionie i przed telewizorami...

    Być może dla statystyka sportowego wczorajsze wydarzenia z Ostrowa są większą zbrodnią. Ale dla przeciętnego kibica? To był zaledwie, przepraszam zainteresowanych, mecz o 17 miejsce w kraju! Skazać Ostrów na banicję? Sprawa śmierdzi, ale jeśli to faktycznie zbieg okoliczności? Cóż, że wyjątkowo sprzyjający gospodarzom? Jak porównać infrastrukturę klubu drugoligowego z tą z ekstralipy? Że mecz był o 20? Jak zmusić Drymla, czołowego zawodnika ostatnich meczy by odpuścił prestiżowy w Czechach turniej? Nie da się, stąd pomysł z tą dwudziestą. Bo mimo wszystko (strata z pierwszego meczu) chcieli walczyć o awans do top 16 polskich klubów.
    Życzę Wandzie, by 16 października obroniła swoją przewagę z pierwszego meczu, niech oliwa sprawiedliwa...

    PS.
    Mildura od pewnego czasu nie napisal nic z sensem, o blacktopie nie wspominajac..
    Nawet nie wiem, jak to skomentować - rozumiem, że według Ciebie z sensem to tylko wtedy, kiedy zgodnie z Twoimi poglądami?
    Ostatnio edytowane przez Mildura ; 06-10-2014 o 20:53
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  22. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    W górach spadł snieg ! Lada dzień po niedzieli sypnie w Ostrovie i sprawa awansu roztrzygnie sie przez rzut monetą . Oczywiscie moneta z dwoma orzełkami by było sprawiedliwie.
    . Przygniata mnie taka sytuacja . Czego sie nie robi by podniesc sie z kompletnego dna !
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #110
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Mildura, zgadzam się - to była kpina ze sportu. Nikt tego nie kwestionuje. Ale stawiając się w dwóch analogicznych sytuacjach: wolisz być oszukany i stracić złoto/awans na skutek tego oszustwa, czy też wolisz mieć popsute święto/fetę, ale jednak całosezonowy cel osiągnąć?

    Co do Drymla. Jeśli Czech musiał jechać w Prilbie, to Ostrów miał innych zawodników do dyspozycji.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 06-10-2014 o 21:10

  24. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Buszmen
    Proszę Cię, nie kpij z ludzi, którzy ten sport oglądają ładnych parę lat lub dekad, choć wcale fachowcami nie muszą się określać. Jeśli wszystko miałoby się odbywać według Twoich matematycznych wyliczeń, to Gdańsk w minionym sezonie powinien oddać wszystkie mecze wyjazdowe walkowerem. No bo w tabeli nic by się nie zmieniło... Naprawdę po aż takie argumenty musisz sięgać, by przekonać innych do swojego zdania?

    ps. stosując Twoją retorykę, to i w przypadku pojedynku KM-Stal nikt też niczego nie wypaczył i nikogo nie oszukał, bo Ferjan rzekomej łapówki nie przyjął a działanie Ostrowa można byłoby podciągnąć co najwyżej pod toruńską "złą wolę".

  25. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mildura, zgadzam się - to była kpina ze sportu. Nikt tego nie kwestionuje. Ale stawiając się w dwóch analogicznych sytuacjach: wolisz być oszukany i stracić złoto/awans na skutek tego oszustwa, czy też wolisz mieć popsute święto/fetę, ale jednak całosezonowy cel osiągnąć?
    Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Owszem, statystyk sportowy odpowie od razu, że lepiej popsuta feta.
    Ale... Mam wrażenie, że ta awaria spadła Ostrowowi jak przysłowiowa manna z nieba. I dlatego nikt nie próbował walczyć na poważnie z tą awarią. Pewnie tak się okaże, że awaria była, a że można było ją pewnie w 5 minut usunąć...
    Podobnie jak w Tarnowie podczas półfinału - było to gospodarzom na rękę aby nie walczyć o usunięcie wody z toru. W obliczu kontuzji można było to zrozumieć. Większość z Leszna pokręciło nosami, bo zwietrzyło swoją szansę, ale nawet rozumiało "rozpaczliwą walkę" o tor.

    Ja pamiętam wielokrotnie, gdy nie walczono o tor, ba, modlono się wręcz o deszcz. Ba, pamiętam akcje "kibic ma zawał" i karetka musi jechać do szpitala. Czekamy na jej przyjazd ze szpitala... Oj wiele takich i innych przypadków. Fakt, jeszcze 10 lat temu nikomu by nie przyszło do głowy, żeby rozgrywać mecze w drugiej lidze przy sztucznym oświetleniu, dlatego ta zagrywka to nowość, która może przez to tak bulwersuje...
    Ale żadna z tych rzeczy nie zrobiła tak wiele złego, jak wydarzenia sprzed roku. Przynajmniej taka jest moja opinia.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  26. Powrót do góry    #113
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Buszmen
    Proszę Cię, nie kpij z ludzi, którzy ten sport oglądają ładnych parę lat lub dekad, choć wcale fachowcami nie muszą się określać. Jeśli wszystko miałoby się odbywać według Twoich matematycznych wyliczeń, to Gdańsk w minionym sezonie powinien oddać wszystkie mecze wyjazdowe walkowerem. No bo w tabeli nic by się nie zmieniło... Naprawdę po aż takie argumenty musisz sięgać, by przekonać innych do swojego zdania?
    No ale przecież Gdańsk oddał walkowerem wszystkie mecze wyjazdowe. Dla mnie ich tegoroczna postawa (podobnie jak Włókniarzy), czyli poddawanie meczów, niczym nie różni się od tego, co haniebnie uczynił Unibax. Wg mojej teorii Gdańsk w ogóle się w Ekstralidze nie powinien znaleźć. Aż takie argumenty? Nie rozumiem, czy to trzeba jakoś dowodzić, że oszustwo jest gorsze od poddania meczu? Ponawiam do Ciebie pytanie, które zadałem Mildurze. Wolisz, żeby poprzez oszustwo okradziono cię ze zwycięstwa, czy wolisz wygrać (ale jednak wygrać) kiedy rywal rzucił ręcznik?

    Mam wrażenie, że ta awaria spadła Ostrowowi jak przysłowiowa manna z nieba.
    No to już wiem, po co ksiądz przed meczem.

    Mildura: Nie jako statystyk, tylko jako kibic/zawodnik (postaw się na msc). Przełóżmy do na HOP BĘCA. Wolałbym wygrać, gdyby Przem0 nie podał typów w ostatniej kolejce, niż przegrać przez źle policzone typ (abstrakcja porównanie). Ale no dziwię się wam, że trzeba tłumaczyć, że oszustwo ma inny wymiar skali.

    Nie obraź się Mildura, bo bardzo cię ogólnie szanuje, ale moja opinia jest taka, że jesteś anty-Unibaxowy od wielu sezonów i stąd ten zeszłoroczny wyczyn zrobił na tobie takie wrażenie. Nie co, a kto - a w mojej opinii zawsze liczy się co, a nie kto - daną część czyni.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 06-10-2014 o 21:21

  27. Powrót do góry    #114
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Skąd w ogóle pomysł, aby porównywać te dwie kwestie?

    Ja chcę wygrać z "żywym" rywalem, a nie z samym sobą, bo rywal uciekł. Tak już jest ten sport urządzony, ale właśnie dlatego póki co mnie jeszcze bawi. Można oczywiście weryfikować składy zespołów na początku marca i wtedy dopuszczać lub nie do SE, no ale jeśli tak widzisz dzisiejszy żużel, no to ja już nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć.

  28. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Ale Buszmen - skąd Ty się urwałeś? Oszustwa mniejsze czy większe są chyba w każdym meczu. Wiem, bo w swoim czasie nie zdecydowałem się, żeby trochę podziałać w tym światku. A namawiał mnie mój mentor, opiekun zawodników zagranicznych w Lesznie...

    Oszustwo... A wprowadzanie KSM praktycznie po sezonie? Zmiana przepisów w trakcie gry? Przepisów faworyzujacych jednych kosztem drugich? Wymyślanie instytucji, które odbierają na dwa lata atutu własnego toru? To nie oszustwa? Taki już widocznie jest ten nasz żużlowy grajdołek.
    Najbardziej żałuję, że nowymi tłumikami i komisarzami oraz rozbudowanymi przepisami odbierają prostotę tego sportu. Dzisiaj często prawnik czy sprawny działacz okazuje się być skuteczniejszy od dobrego żużlowca . Takich czasów dożyliśmy.

    Pozdrawiam, kończę tą dyskusję, bo chciałbym z godzinkę CIV pomęczyć

    PS< Nigdy mi nie przyszło do głowy, by celowo kogoś oszukać w Hop-Bęcu. Na prośbę jednego z typerów zliczałem kolejkę w kwadrans, bo nie miałem więcej czasu - błąd. Ale co zrobić, jak 7 letnia córka chce koniecznie na rower?

    PS2< AntyUnibaksowy - oj tak, trafiłeś w sedno, dla równowagi mogę napisać, że Apator z Jagusiem w składzie, albo z młodym Bajerem, albo z Perem Jonsonem, albo z ... to była zawsze jedna z moich ulubionych drużyn. Niestety ktoś pomyślał, że tytuł można sobie po prostu kupić. Kwestia tylko tego, jak wiele można w żużel władować. Przepraszam, od razu zaznaczam, że to moja prywatna opinia.
    Ostatnio edytowane przez Mildura ; 06-10-2014 o 21:31
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  29. Powrót do góry    #116
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Ale Mildura to z HOP-BĘC to żaden przytyk, tylko po prostu taka abstrakcyjna sytuacja porównawcza. Tam żadnych pretensji nie ma i co więcej, jestem ci wdzięczny że prowadzisz te typery

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Mildura (06-10-2014)

  31. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,425
    Kliknij i podziękuj
    7,721
    Podziękowania: 7,318 w 4,305 postach
    Najbardziej żałuję, że nowymi tłumikami i komisarzami oraz rozbudowanymi przepisami odbierają prostotę tego sportu. Dzisiaj często prawnik czy sprawny działacz okazuje się być skuteczniejszy od dobrego żużlowca . Takich czasów dożyliśmy.
    A kto byl prekursorem wojenki regulaminowej jak nie Leszno?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Malin017 (07-10-2014), kingpin (07-10-2014)

  33. Powrót do góry    #118
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Zastanawiam się ile razy w przyszłym sezonie będzie miała miejsce awaria oświetlenia

  34. Powrót do góry    #119
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Pewnie często, ale może dojdzie przez to w zimę kolejny punkt regulaminu
    Oczywiście z kilkoma podpunktami.

  35. Powrót do góry    #120
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    1. Jeśli okaże się że Ostrovia maczała palce w awarii jest to niewątpliwe bardziej karygodne od tego co zrobił Toruń i kara należy się wtedy bardziej sroga
    2. Dla dyscypliny gorsze skutki miało zachowanie Unibaxu, z prostej przyczyny - to był finał DMP a o finale walki o PLŻ mało kto słyszał
    3. Kara - 20 pkt to jest nic. Instytucje biegłe w karaniu klubów jak UEFA robią to inaczej. Kara braku awansu, dwóch awansów, jest realizowana dopiero wówczas gdy klub będzie na miejscu premiowanym do awansu.
    I takie coś w przypadku winy Ovii by było sprawiedliwe. W przypadku Torunia trochę się zbłaźniono bo nie dali degradacji, a Unibax w najlepsze walczył o PO, w sumie na własne życzenie nie wszedł
    4. Jeśli klub z Ostrowa nie wywołał awarii, należy się wyłącznie walkower,
    wystarczająco długo mecz był przerwany, nie można karać Wandy a tym by była powtórka meczu

  36. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariner za jego przydatny post!

    Gadol (07-10-2014), blacktop (07-10-2014), cokus1 (07-10-2014), j-rules (07-10-2014), kapitan bomba (07-10-2014), never_mind (07-10-2014), spitt22 (07-10-2014)

  37. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    mhsol napisał:
    Jacy kibice z Torunia? Buszmen nie jest kibicem Unibaxu - to tak dla Twojej wiedzy.
    Ciekawe stwierdzenie. Sądząc po jego wpisach to rzeczywiście nie jest zwykłym mieszkańcem Torunia i kibicem Unibaxu tylko jego fanatykiem.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  38. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,925
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta

    PS2< AntyUnibaksowy - oj tak, trafiłeś w sedno, dla równowagi mogę napisać, że Apator z Jagusiem w składzie, albo z młodym Bajerem, albo z Perem Jonsonem, albo z ... to była zawsze jedna z moich ulubionych drużyn. Niestety ktoś pomyślał, że tytuł można sobie po prostu kupić. Kwestia tylko tego, jak wiele można w żużel władować. Przepraszam, od razu zaznaczam, że to moja prywatna opinia.
    Torun mial kase wiec budowal silny sklad majac nadzieje na zwyciestwo w rozgrywkach.
    Leszno preparowalo i dalej preparuje tor majac nadzieje na zwyciestwo w rozgrywkach.
    Tak mniej wiecej wyglada roznica w sposobie walki o DMP w Toruniu i Lesznie.Zaznaczam jednak,ze to moja prywatna opinia.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-10-2014 o 08:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Kto by pomyślał, że watek Wandy Kraków będzie tak oblężony
    Niewątpliwie większość się tu udzielających to rdzenni Krakowianie ?

  40. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    Kiedys przed laty gdy polski spedway liczył az dwie ligi ćwokom z Ostrowa udało sie awansowac do elity / na torze w sportowej walce w przeciwieństwie do unibaksu / co pokazali kazdy pamieta - 16 . Z tad wnoszę ze wszelki awans sportowców z tegoz miasta mija sie z celem , rywalizacja z Dzikowskimi nie ma najmniejszego sensu.
    Wanda powinna wybic raz na zawsze jakikolwiek sukces z pacynek ostrowskim wyczynowcom
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez Emil Zobacz posta
    Kiedys przed laty gdy polski spedway liczył az dwie ligi ćwokom z Ostrowa udało sie awansowac do elity / na torze w sportowej walce w przeciwieństwie do unibaksu / co pokazali kazdy pamieta - 16 . Z tad wnoszę ze wszelki awans sportowców z tegoz miasta mija sie z celem , rywalizacja z Dzikowskimi nie ma najmniejszego sensu.
    Wanda powinna wybic raz na zawsze jakikolwiek sukces z pacynek ostrowskim wyczynowcom
    Ostrovia po tymże awansie a przed sezonem w pierwszej lidze straciła swojego absolutnego lidera Jacka Brucheisera, w organizmie którego stwierdzono jakieś niedozwolone środki. Dyskwalifikacja trwała cały sezon 1989. Tego już nie pamiętasz.
    Awans w 1975 uzyskaliśmy przez zakup "dzikiej karty" czy o co ci się rozchodzi ?
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 07-10-2014 o 12:04

  42. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,854
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 757 w 495 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Niewątpliwie większość się tu udzielających to rdzenni Krakowianie ?
    W prawdzie z Krakowa nie jestem ale znam kogoś kto tam był
    Ja tam życzę Wandzie awansu co mi tam

  43. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Penhall napisał:
    przed sezonem w pierwszej lidze straciła swojego absolutnego lidera Jacka Brucheisera, w organizmie którego stwierdzono jakieś niedozwolone środki
    Z tego co pamiętam to odebrano mu prawo jazdy po wypadku drogowym w którym poniósł śmierć człowiek. "Niedozwolone środki" też chyba wtedy były.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Penhall (07-10-2014)

  45. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    Black , co nas obchodza jakies ostrowskie okolicznosci ? Wali mnie to czy Brucheiser wtedy jezdził czy nie . Trzeba było nie uzywac niedozwolonych srodków . Teraz "pstryk" ze swiatłem tez był niedozwolony a był .
    Nie dla psa kiełbasa nie dla komputerów-dreierów mdk -cos tam Ostrów awans do I ligi i tyle.
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,831
    Kliknij i podziękuj
    1,059
    Podziękowania: 1,649 w 985 postach
    Cytat Zamieszczone przez Emil Zobacz posta
    Black , co nas obchodza jakies ostrowskie okolicznosci ? Wali mnie to czy Brucheiser wtedy jezdził czy nie . Trzeba było nie uzywac niedozwolonych srodków . Teraz "pstryk" ze swiatłem tez był niedozwolony a był .
    Nie dla psa kiełbasa nie dla komputerów-dreierów mdk -cos tam Ostrów awans do I ligi i tyle.
    Sam pisałeś o czysto "sportowym" awansie Ostrovii do I ligi

  47. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Minął rok, a widzę, że dla niektórych nadal odmówienie przez Unibaks jazdy w finale w zeszłym roku to nadal największa ujma dla honoru.
    Gdzie tam przy tym niepłacące swoim zawodnikom kluby z Częstochowy czy Gdańska czy Patryk Dudek i zażywanie przez niego środków dopingujących.
    Unibaks przede wszystkim ukarał sam siebie, nie skrzywdził innych niż swój wizerunek. A to,że tyle osób było rozczarowanych...A postawą Sukiennika to nie są? Postawą Rusieckiego?
    Co do tego finału, to mnie tylko zastanawia jakim cudem wszyscy tak uwierzyli w wersję wydarzeń Dowhana, Jankowskiego czy Frątczaka. A ja słyszałem inną wersję. Pierwotnie Dowhan miał się zgodzić na przełożenie meczu. Później Senator zmienił zdanie. Na koniec próbował jeszcze zaszantażować Karkosika mówiąc, że ok, przełożymy rewanżowy mecz, ale dziką kartę na GP w Toruniu dostanie Dudek. Karkosik się wnerwił, pomyślał/powiedział: "Taki cwany jesteś?No to zobaczymy, co teraz zrobisz" i dał sygnał do odwrotu.
    Do dzisiaj nie wiem, czemu choćby Nadachewicz nie ujawnił rozmów z Dowhanem.
    Jeszcze mnie skrajne obrzydzenie brało, gdy widziałem Dowhana życzącego Gollobowi powrotu do zdrowia po upadku w Sztokholmie (tego samego, który rozpętał mocno przesadzoną akcję z "dźwignią" i latał po mediach) albo też miał czelność wchodzi na sesję Rady Miasta w Toruniu i rozmawiać z Zaleskim.
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 07-10-2014 o 13:19

  48. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    Agent_Cooper (07-10-2014), Buszmen (07-10-2014), Lipa_PL (07-10-2014), j-rules (07-10-2014), kingpin (07-10-2014)

  49. Powrót do góry    #131
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Kto by pomyślał, że watek Wandy Kraków będzie tak oblężony
    Niewątpliwie większość się tu udzielających to rdzenni Krakowianie ?
    niech zatem i oni mają głos
    http://kibicewandy.ehost.pl/wordpress/?p=5890

  50. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Ujadanie: Unibax - reszta swiata , ciag dalszy

    Unibaxu juz nie bedzie. Zatem obecnie w Toruniu i Zielonej wszystko idzie W JEDYNIE WLASCIWYM KIERUNKU

    --------------
    A w temacie. Ostrow juz sie wywinal. Takze mozemy byc pewni ze taki lub podobny numer wejdzie do palety dzialan, razem ze slabnacymi kibicami i odjezdzajacymi karetkami ze stadionu

  51. Powrót do góry    #133
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    mhsol napisał:

    Ciekawe stwierdzenie. Sądząc po jego wpisach to rzeczywiście nie jest zwykłym mieszkańcem Torunia i kibicem Unibaxu tylko jego fanatykiem.
    Sądząc po twoich wpisach, jesteś chory psychicznie. Zaznaczam jednak, że jest to wyłącznie moja prywatna opinia

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    apator_uk (07-10-2014)

  53. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,205
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 405 w 223 postach
    Co do tego finału, to mnie tylko zastanawia jakim cudem wszyscy tak uwierzyli w wersję wydarzeń Dowhana, Jankowskiego czy Frątczaka. A ja słyszałem inną wersję. Pierwotnie Dowhan miał się zgodzić na przełożenie meczu. Później Senator zmienił zdanie. Na koniec próbował jeszcze zaszantażować Karkosika mówiąc, że ok, przełożymy rewanżowy mecz, ale dziką kartę na GP w Toruniu dostanie Dudek. Karkosik się wnerwił, pomyślał/powiedział: "Taki cwany jesteś?No to zobaczymy, co teraz zrobisz" i dał sygnał do odwrotu.
    Do dzisiaj nie wiem, czemu choćby Nadachewicz nie ujawnił rozmów z Dowhanem.
    Nie ujawnił, bo to tylko twoja chora wyobraźnia. "Słyszałem inną wersję" Ostafiński Ci powiedział czy po grzybach sobie wmówiłeś ?

  54. Powrót do góry    #135
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Dla mnie ta sprawa jest niewyjaśniona, bo zgodnie z zasadą należałoby wysłuchać również druga stronę, a nie brać za pewnik wszystko to, co mówi Robert Dowhan czy Marek Jankowski. Tak samo: żeby zrozumieć skutek, trzeba poznać przyczynę. A jakoś nie chce mi się wierzyć, by Karkosik tak po prostu, nakazał swoim zawodnikom odwrót z uwagi na obawę bardzo wysokiej porażki.
    Samego tematu roztrząsać nie chcę, prawdy się nie dowiemy, ale mierzi mnie robienie z Torunia największego zła w polskim żużlu. Z mojej strony sprawa jest zamknięta. Pozdrawiam.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •