Strona 249 z 296 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,161 do 11,205 z 13287

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #11161
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    800 tys. zł za podpis (choćby nie jechał nawet w jednym spotkaniu) i 200 tys. zł za mecz... Kto podpisywał takie umowy (o ile podawane liczby są prawdziwe) i w jaki sposób miało to się opłacać? Masakra Tok rozumowania pt. dzielimy kwotę na 14 jest jak najbardziej słuszny, choć szkoda, że dopiero teraz. Szanse na powodzenie zapewne bardzo marne.

    A czy przypadkiem akcje nie miały już jakiś czas temu "trafić spowrotem do klubu"?
    No trafily, wszyscy wiemy jak i do kogo

    Swoja droga bardzo chetnie zapoznalbym sie z audytem nt. naszego stanu finansow.

    Rozbieznosci, jakie podaje sie w prasie i na forach sa ogromne. Jedni twierdza, ze mamy 3 mln dlugu, inni ze 5, a niektorzy rekordzisci ze nawet 10

    Domyslam sie, ze wszystkie te sumy sa wziete z d#py.
    Pzdr,
    Garfield

  2. Powrót do góry    #11162
    Stały bywalec Awatar jazzmanik
    Dołączył
    27-04-2010
    Postów
    582
    Kliknij i podziękuj
    372
    Podziękowania: 437 w 187 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Mnie między innymi ciekawi, czy we Włókniarzu zostanie mój ulubieniec MJ. W normalnym klubie za akcję, w której podpowiedział bratu z przeciwnej drużyny ustawienia, a jego pracodawca (klub) przegrał mecz, zostałby wyrzucony na zbity pysk w trybie art. 52 k.p. Dorzucając do tego jego wypowiedzi wobec Griszy czy Szombierskiego (czyt. kolegów z drużyny (z pracy)) plus akcję z zaszantażowanie klubu CKM i odmową zmiany w meczu z Lesznem rozwiązanie może być tylko jedno.
    Każdy z nas ma swoich "ulubieńców" w tym klubie. Ja szczególną sympatią darzę Wałacha i PGP (Paralityczna Grupa Parasportowa) czyli juniorów (Malczewski, Łęgowik i arcymistrzu Czaja). Wiem że wiele osób nie trawi Griszy, żużlowca 1000 lecia w Włókniarzu wybranego przez kretynów, wiele osób boi się o wiek i formę (forsę?) Holty, Jensen swoją obitą dupką na początku sezonu fanów nie zdobył (starsi pamiętają w jakim stanie Rick Miller walczył za Włókniarz w Gdańsku, mlodszym mogę opowiedzieć), Jabol... daj pan spokoj. Jeszcze chyba tylko na Kildemanda nie słyszałem na trybunach utyskiwań i Miturskiego bo to hobbysta nie wyczynowiec. Nawet Polisowi się dostało od trenera że leniuch. A trener? Ten wolałby nie słyszeć co o nim mówią na trybunach choć prywatnie sprawia wrażenie przemiłego człowieka. Jest jeszcze Dymek. Ano jest i tyle....

    Zastanówmy się czy my w ogóle chcemy żeby taka drużyna której tak nie znosimy, prowadzona przez ludzi których uważamy za krętaczy (najdelikatniej mówiąc) reprezentowała nas, kibiców, w ekstraklasie. Czy mamy ochotę być znowu (często słusznie) tykani czy wyśmiewani przez podbydgoskich fanów najtchórzliwszego z klubów?
    Ja nie rozstrzygam czy start w 2 lidze to rozwiązanie, bo nie wiem. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli Włókniarz ma być w ekstraklasie to ma być WŁÓKNIARZEM a nie byle gównem, które nas wszystkich wkur.wia a innym daje pożywkę do kpin.

  3. Już 8 użytkowników podziękowało forumowiczowi jazzmanik za jego przydatny post!

    Gadol (03-10-2014), GriN (03-10-2014), Lafan (03-10-2014), Mehow (03-10-2014), Włókniarz na wieki (04-10-2014), ananasek_vel_oman (03-10-2014), artem (03-10-2014), unimil_to_run (03-10-2014)

  4. Powrót do góry    #11163
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Kończąc już temat MJ - to dopowiem jedno zdanie. Skoro on takie numery odstawiał już w drugim roku w obcym miejscu pracy (czyli kiedy cały czas był nowym gościem w teamie i nie zdołał się zakorzenić w Częstochowie), to co on musiał/ mógł za manianę odp*****ć w Gnieźnie przez kilka ładnych lat, w tandemie z braciszkiem?
    Kiedyś rozmawiałem z jednym z sterników Startu Gniezno. Powiedział coś mniej więcej takiego: " gdyby kibice mieli świadomość tego, co mówią o nich zawodnicy, to ich sympatia szybko by się skończyła".
    Najważniejsze, by za te bagno nie obwiniać kibiców CKM, czyli was. Bo to tak, jakby jakiegoś tam Rosjanina winić za politykę Putina.

  5. Powrót do góry    #11164
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2013
    Postów
    138
    Kliknij i podziękuj
    196
    Podziękowania: 29 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez jazzmanik Zobacz posta
    Każdy z nas ma swoich "ulubieńców" w tym klubie. Ja szczególną sympatią darzę Wałacha i PGP (Paralityczna Grupa Parasportowa) czyli juniorów (Malczewski, Łęgowik i arcymistrzu Czaja). Wiem że wiele osób nie trawi Griszy, żużlowca 1000 lecia w Włókniarzu wybranego przez kretynów, wiele osób boi się o wiek i formę (forsę?) Holty, Jensen swoją obitą dupką na początku sezonu fanów nie zdobył (starsi pamiętają w jakim stanie Rick Miller walczył za Włókniarz w Gdańsku, mlodszym mogę opowiedzieć), Jabol... daj pan spokoj. Jeszcze chyba tylko na Kildemanda nie słyszałem na trybunach utyskiwań i Miturskiego bo to hobbysta nie wyczynowiec. Nawet Polisowi się dostało od trenera że leniuch. A trener? Ten wolałby nie słyszeć co o nim mówią na trybunach choć prywatnie sprawia wrażenie przemiłego człowieka. Jest jeszcze Dymek. Ano jest i tyle....

    Zastanówmy się czy my w ogóle chcemy żeby taka drużyna której tak nie znosimy, prowadzona przez ludzi których uważamy za krętaczy (najdelikatniej mówiąc) reprezentowała nas, kibiców, w ekstraklasie. Czy mamy ochotę być znowu (często słusznie) tykani czy wyśmiewani przez podbydgoskich fanów najtchórzliwszego z klubów?
    Ja nie rozstrzygam czy start w 2 lidze to rozwiązanie, bo nie wiem. Chodzi mi tylko o to, że jeżeli Włókniarz ma być w ekstraklasie to ma być WŁÓKNIARZEM a nie byle gównem, które nas wszystkich wkur.wia a innym daje pożywkę do kpin.
    Ale niestety wydaje się ,że jedynym całkowitym odcięciem się od tego ,,gówna'' jest start w drugiej lidze Stowarzyszenia Włókniarz.W innym przypadku wydaje się to nie możliwe (ostatnio ktoś zorientowany powiedział mi ,że start w Ekstralidze to może tylko być na rękę A.S. ,bo będzie jeszcze przez rok skubał kasę z biletów i giełdy!)czy to prawda to nie wiem,ale po tym co teraz się dzieje całkiem możliwe.Za rok przy takim układzie Włókniarz i tak padnie ,a smród będzie jeszcze większy.Mamy teraz kilku młodych zdolnych Polis ,Maks ,Portas ,wychowanek Miturski ,także na taki Częstochowski skład w drugiej lidze przyszło by te 3-4 tys .Wpływy z giełdy plus bilety ,dotacja od miasta starczyła by spokojnie na zapięcie budżetu koło 1,5mln.Byłby rok na oczyszczenie atmosfery wokół klubu i budowania bazy sponsorów.Ja tak to widzę i myślę,że to najlepsze rozwiązanie.
    Lew

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Michał Kamiński za jego przydatny post!

    Lafan (03-10-2014), Włókniarz na wieki (04-10-2014)

  7. Powrót do góry    #11165
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    No tak, ale nawet na najbardziej gów***ny skład muszą pojawić się sponsorzy. Wątpię, by po zadymie jaka dzieje się w Częstochowie chyba jeszcze od zeszłego roku byłoby dużo chętnych do płacenia na team wychowanków. Podobnie z kibicami wątpię, aby 3-4 tys. było.
    Opinia o Włókniarzu jako klubie prowadzonym przez oszustów, kombinatorów itp. może się ciągnąć za CKM jeszcze długo.

  8. Powrót do góry    #11166
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,991
    Kliknij i podziękuj
    522
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Dlatego trzeba odciąć ten wrzód jakim jest spółka.
    To za nią ciągnie się smród.
    Stowarzyszenie to jednak trochę inni ludzie.
    A o taką frekwencję jestem spokojny. Te 3 tys. spokojnie by przyszło.
    Wiele osób teraz nie chodzi...wielu twierdzi, że na stadion wróci jak będzie zdrowy Włókniarz - choćby w 2. lidze.

    Prezes coś wspomina o zadłużeniu po redukcjach na poziomie 2,4 mln które miałoby być rozłożone na 3 lata.
    Wychodzi 800 tys. za sezon. To pewnie ze 20 % możliwego przyszłorocznego budżetu.
    Przy czym nie wiem czy 4 mln. budżet to nie jest zbyt optymistyczne podejście.
    Już to widzę jak te zaległości byłyby regulowane.
    Ostatnio edytowane przez Lafan ; 03-10-2014 o 11:17

  9. Powrót do góry    #11167
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Wrzodem nie jest spolka a ludzie, ktorzy sie w niej usadowili. Ludziom tym nalezy wystosowac czytelny komunikat: albo oddajecie udzialy i odchodzicie w nieslawie, albo cala baza sponsorska + kasa z miasta idzie do 2. ligowego stowarzyszenia i wasza druzyna w E-lidze bedziecie sobie mogli podetrzec pupe. Wymaga to tylko czegos, co w czestochowskim grajdole niestety zdarza sie rzadko: wspolpracy i solidarnosci wszystkich srodowisk, ktorym dobro Wlokniarza lezy na sercu.
    Pzdr,
    Garfield

  10. Powrót do góry    #11168
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,991
    Kliknij i podziękuj
    522
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Ale niestety to spółka ma teraz zszarganą opinię...
    Co do reszty posta to 100 % zgoda.

  11. Powrót do góry    #11169
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Ja podobnie jak kilku kolegów wyżej uważam że 2 liga to najlepsze rozwiązanie. Jechać swoimi w drugiej lidze, wspartymi jakąś zdolną młodzieżą z Danii/Szwecji i ludzie na pewno by przychodzili na spotkania. Ale zrobić z tego piknik, taki jak kiedyś - dla rodzin, ze spotkaniami z żużlowcami itp.itd. Podpisać takie kontrakty by Ci zawodnicy po meczu 30-40 minut zostali, wyszli na murawę, wpuścić tam kibiców niech porobią fotki, wezmą autografy, przewiozą dzieciaki na motorze. Dodatkowo ustalić niższe ceny kateringu, toć 12 zł za kiełbasę z bułką to skandal Niech się leje piwo, niech się wala słonecznik, niech to będzie piknik. Ale będzie atmosfera i będzie publika. A za publiką idą sponsorzy.

    Przecież mając dotację z miasta, wpływy z giełdy, biletów i od drobnych sponsorów z okolicy spokojnie stać nas będzie na walkę o 1 ligę. A skład? Zacząłbym od... Szombierskiego. To jest półzawodowiec, nawet 1 liga była w tym sezonie dla niego dużym wyzwaniem, ale w 2 lidze byłby gwiazdą. Nie sądze by był ekstremalnie drogim zawodnikiem na drugą ligę. A tam nawet ze swoim luźnym stylem życie będzie kosił po 10 punktów na mecz.

    Druga osoba to doświadczony zawodnik, taki który będzie potrafił doradzić, porozmawiać. I tutaj myślę o Holcie bądź Ułamku. Tak wiem, tego drugiego większość nie chce tu widzieć, ale obaj są z Częstochowy, obaj zmierzają ku schyłkowi karier. A taki doświadczony zawodnik były przydatny. Holta raczej wielu ofert miał nie będzie, w ekstralidze jeździł już w każdym klubie poza Wrocławiem i Lesznem, ale tam na angaż szans raczej nie ma. A czy będzie mu się chciało jeździć po Grudziądzach czy Gdańskach jak tu ma dom?

    Dalej skupiłbym się na 2-3 młodych Dunach/Szwedach. Oliver Berntzon, Jacob Thorssell, Fredrik Engman. Razem, w pakiecie. Kontrakty na 2-3 lata, motywacyjne, zapewnić trening i jazda do przodu.

    Kolejnym seniorem niech będzie Miturski i niech o ten skład walczy z Łęgowikiem i Malczewskim. Najlepszy na treningu jedzie w meczu.

    Juniorzy to bezsprzecznie Oskar Polis i Maks Drabik. Czaję sprzedać, póki coś warty. A kasę w sprzęt zainwestować dla młodych.

    I mamy skład:

    1. Szombierski (300 tys)
    2. Miturski/Malczewski/Łęgowik (150 tys)
    3. Berntzon/Thorssell/Engman (300 tys)
    4. Berntzon/Thorssell/Engman (300 tys)
    5. Holta/Ułamek (700 tys)
    6. Polis (150 tys)
    7. Drabik (200 tys)

    Ok. 2 milionów złotych. 7 spotkań (zakładając awans do finału) x 4 tys ludzi x 15 zł za bilet = około 500 tys.
    Miasto niech da z 500 tys.
    Giełda niech wygeneruje kolejne 500 tys.
    Zostaje 500-600 tys. I to już zadanie dla MĄDREGO zarządu. Nierealne?

  12. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    Gadol (03-10-2014), GriN (03-10-2014), Michał Kamiński (03-10-2014), jazzmanik (03-10-2014), pakosik (03-10-2014)

  13. Powrót do góry    #11170
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,816
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,122 w 543 postach
    Podoba mnie się, jeździłbym za tym jak dziki

  14. Powrót do góry    #11171
    Stały bywalec Awatar jazzmanik
    Dołączył
    27-04-2010
    Postów
    582
    Kliknij i podziękuj
    372
    Podziękowania: 437 w 187 postach
    Nie wiem czy realne ale PIĘKNE! Tylko ten Holta czy Ułamek.... A pal ich diabli reszta rekompensuje wszystko.

  15. Powrót do góry    #11172
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,991
    Kliknij i podziękuj
    522
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Jak spółce uda się utrzymać Ekstraligę to wcale i w tej klasie rozgrywkowej by mnie podobny skład nie zdziwił.
    Wówczas nie byłoby już chyba tak kolorowo

  16. Powrót do góry    #11173
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Garfield, kiedy ta informacja nie wyszła z AZS-u. Nijak z nimi związany nie jestem (ani rodzina). Info wypłynęło po tym, jak Tauron sondował finanse Włókniarza, w związku z potencjalnym sponsoringiem, o czym pisałem wcześniej. I te braki zauważyła osoba z zewnątrz przeglądająca papiery. Inna sprawa, że w ten sposób z biletów upłynniono około połowy naszego obecnego długu. W chwili obecnej jesteśmy dziurą bez dna. Nie wiem, po co Śleszyński chce się na siłę pchać w układy i Ekstraligę. II liga może być całkiem dochodowa, jak już tutaj wyliczano.

    edit. Garfield, tego długu jest circa 6-6,5 mln. Postaram się wyciągnąć tyle, ile dam radę.

    edit2: D.O pisze o 3-3,5 mln długu dla zawodników. I to jest prawda. Dochodzi jeszcze zrolowany dług z poprzedniego sezonu i długi za media wszelakie, pensje pracowników i Bóg wie co jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez Jack Daniel's ; 03-10-2014 o 12:59

  17. Powrót do góry    #11174
    Stały bywalec Awatar jazzmanik
    Dołączył
    27-04-2010
    Postów
    582
    Kliknij i podziękuj
    372
    Podziękowania: 437 w 187 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lafan Zobacz posta
    Jak spółce uda się utrzymać Ekstraligę to wcale i w tej klasie rozgrywkowej by mnie podobny skład nie zdziwił.
    Wówczas nie byłoby już chyba tak kolorowo
    Pewnie nie... ale myśmy to już przerabiali. Sezon 1992. W Bydgoszczy w garba 70-20. W Polonii Golloby, Woźniak, Cieślewicz, Matousek i inni a my Matysiak, Pluta, Przygódzki, Suchecki, Owiżyc, Osumek, Puczyński, P.Ułamek i spadek z hukiem. A za 4 lata byliśmy mistrzem. Może czasem warto krok w tył.

  18. Powrót do góry    #11175
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,730
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    Prawda jest taka, że osoby działające w spółce będą robiły wszystko by ta spółka nie upadła. Nie dlatego, że zależy im na zawodnika by ci odzyskali jakieś pieniądze, również nie dlatego, że zależy im na kibicach tradycji itd. ale dlatego, że jak spółka zostanie zlikwidowane nigdy nie odzyskają pieniędzy, które "zainwestowały" w spółkę czy to kupując udziały czy też udzielając jej pożyczek.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  19. Powrót do góry    #11176
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez jazzmanik Zobacz posta
    Pewnie nie... ale myśmy to już przerabiali. Sezon 1992. W Bydgoszczy w garba 70-20. W Polonii Golloby, Woźniak, Cieślewicz, Matousek i inni a my Matysiak, Pluta, Przygódzki, Suchecki, Owiżyc, Osumek, Puczyński, P.Ułamek i spadek z hukiem. A za 4 lata byliśmy mistrzem. Może czasem warto krok w tył.
    Co jak co, ale to było ponad dwadzieścia lat temu (wasze złoto DMP 18 lat temu). W żużlu to jak epoka niemal.
    Osobiście nie wierzę, by łatwo udało się taki progres zrobić jak wtedy. Zupełnie inny sport od strony finansowej. Jeśli Włókniarz nie awansowałby od razu, to mógłby zostać w pierwszej lidze na lata.

  20. Powrót do góry    #11177
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jack Daniel's Zobacz posta
    Garfield, kiedy ta informacja nie wyszła z AZS-u. Nijak z nimi związany nie jestem (ani rodzina). Info wypłynęło po tym, jak Tauron sondował finanse Włókniarza, w związku z potencjalnym sponsoringiem, o czym pisałem wcześniej. I te braki zauważyła osoba z zewnątrz przeglądająca papiery. Inna sprawa, że w ten sposób z biletów upłynniono około połowy naszego obecnego długu. W chwili obecnej jesteśmy dziurą bez dna. Nie wiem, po co Śleszyński chce się na siłę pchać w układy i Ekstraligę. II liga może być całkiem dochodowa, jak już tutaj wyliczano.

    edit. Garfield, tego długu jest circa 6-6,5 mln. Postaram się wyciągnąć tyle, ile dam radę.

    edit2: D.O pisze o 3-3,5 mln długu dla zawodników. I to jest prawda. Dochodzi jeszcze zrolowany dług z poprzedniego sezonu i długi za media wszelakie, pensje pracowników i Bóg wie co jeszcze.
    Dziekuje Ci za odpowiedz. Czy mozesz mi tylko rozwinac kwestie dlugu? Rolowanie polega na tym, ze zawodnik zrzeka sie kasy za dany sezon, po czym podpisuje nowy, wyzszy kontrakt, uwzgledniajacy wlasnie tamte "umorzone" (w teorii) zaleglosci. Rozumiem wiec, ze te 6 baniek powstalo z tytulu tych wlasnie "zrolowanych" kontraktow?
    Ostatnio edytowane przez Garfield ; 03-10-2014 o 13:33
    Pzdr,
    Garfield

  21. Powrót do góry    #11178
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Nie jestem Jack Daniel`s ale dokładnie tak to działa. Wynika to z faktu, że w Ekstralidze nie zawiera się ugód z zawodnikami(zakazane chyba).
    Zawodnik podpisuje na papierze, że nie mają długów, za to dług uwzględnia się w przyszłorocznym kontrakcie, który jest odpowiednio wyższy.

  22. Powrót do góry    #11179
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Wpisy użytkownika Michał Ś na SportowychFaktach:
    Tak się rodzą pierdoły. Zapraszam do stowarzyszenia i pokażemy jak wygląda sytuacja finansowa. Nie będzie nikt pluł na stowarzyszenie. Może przyjdzie czas że powiem, jak wyglądała współpraca spółki ze stowarzyszeniem zanim zostałem prezesem stowarzyszenia. A była to współpraca delikatnie mówiąc nieładna, a nawet nieetyczna. Właśnie dlatego początki miałem ciężkie, gdyż musiałem pozamykać wiele spraw. Próbujemy w stowarzyszeniu ratować wizerunek klubu, tak nadszarpnięty przez spółkę w ostatnim okresie. Jest duże prawdopodobieństwo, że bez względu na to czy spółka uratuje ekstraligę, czy też nie to my wystartujemy w II lidze z własnymi wychowankami. Mamy swój pomysł na powrót Włókniarz z wielkich lat 70-tych.
    Koncepcja fajna, jednak jest mały problem z torem. Jeżeli spółka zbankrutuje stowarzyszenie będzie musiało utrzymywać stadion a to kosztuje. Widzę że ktoś już wie co się stanie. Nowy klub z czestochowy wystartuje z 2 ligi. Pytanie tylko czy po dodaniu zespołu do 2 ligi ten 1 od razu zbankrutuje??
    http://www.sportowefakty.pl/kibice/25115

    Dwie drużyny? Czy ktoś wie jak to wygląda od strony formalnej? Z tego co kojarzę chyba są jakieś przepisy dot. "rezerw".

  23. Powrót do góry    #11180
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Wpisy użytkownika Michał Ś na SportowychFaktach:


    http://www.sportowefakty.pl/kibice/25115

    Dwie drużyny? Czy ktoś wie jak to wygląda od strony formalnej? Z tego co kojarzę chyba są jakieś przepisy dot. "rezerw".
    Jakie rezerwy? To oddzielny podmiot

    W razie zgłoszenia Stowarzyszenia i SA do ligi jednocześnie życzę powodzenia p.o. prezesa spółki w szukaniu juniorów.
    Ostatnio edytowane przez Gadol ; 03-10-2014 o 14:30
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  24. Powrót do góry    #11181
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Oddzielny podmiot, przy czym swego czasu zmieniano/wprowadzano przepisy dotyczące możliwości wystawienia satelickiego/rezrerwowego zespołu 1-2 ligi niżej. Zawodnicy mogli wymieniać się drużynami (przy czym po iluś startach w Ekstralidze nie mogli już jeździć w rezerwach) itd. Możliwe, że coś mi się ubzdurało, ale może ktoś jest lepiej ogarnięty w przepisach

  25. Powrót do góry    #11182
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    2 kluby w jednym miescie to koncepcja ciekawa, aczkolwiek troche nierealna. Ciekawe, jakby dzielily sie stadionem w przypadku np. problemow z pogoda i przekladania meczow. Albo gdyby ich trenerzy mieli rozne pomysly na przygotowania toru

    Przy okazji potwierdza sie to, co pisalem. Nikomu tak naprawde nie zalezy na Wlokniarzu, ktory jest jeden. Licza sie wlasne interesiki i wizje.
    Pzdr,
    Garfield

  26. Powrót do góry    #11183
    Użytkownik Awatar Arek_z_Niemiec
    Dołączył
    06-11-2004
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    W finale bundesligi wlasnie Kildemand mial upadek i musial wycofac sie z zawodów ... wiecej informacji jeszcze nie ma.


    EDIT: Kontuzja pleców i glowy ... dokladniejszych informacjii jeszcze nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Arek_z_Niemiec ; 03-10-2014 o 15:23

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Arek_z_Niemiec za jego przydatny post!

    kingpin (03-10-2014)

  28. Powrót do góry    #11184
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Dziekuje Ci za odpowiedz. Czy mozesz mi tylko rozwinac kwestie dlugu? Rolowanie polega na tym, ze zawodnik zrzeka sie kasy za dany sezon, po czym podpisuje nowy, wyzszy kontrakt, uwzgledniajacy wlasnie tamte "umorzone" (w teorii) zaleglosci. Rozumiem wiec, ze te 6 baniek powstalo z tytulu tych wlasnie "zrolowanych" kontraktow?
    6 baniek to na pewno kontrakty za ten rok (wbrew opinii, że trochę było płacone, to praktycznie nic nie było płacone), braki w kasie za bilety, długi przepisane z sezonu 2013 na ten sezon, dług wobec Emila, który jeszcze wisi. Do tego typowo socjalne sprawy typu gaz, prąd, woda, metanol, organizacja meczów, pracownicy biurowi. Kontrakty były podpisane na wyrost, bo zarząd z takim składem zakładał wejście do Play-Off i tutaj można doliczyć kolejne straty z tytułu, że im się przekalkulowało.
    Ktoś ten klub po prostu okradał, a okradając klub - okradał zawodników z pieniędzy i kibiców z sukcesów.

  29. Powrót do góry    #11185
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,816
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,122 w 543 postach
    Panowie Czaja o Drabik za dobrzy są na udział w treningu czy co?
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  30. Powrót do góry    #11186
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Maks musi poznawać nowe tory w Polsce (i nowych potencjalnych pracodawców).

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    pakosik (03-10-2014)

  32. Powrót do góry    #11187
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,431
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 785 w 330 postach
    Maks pewnie w Ostrowie przygotowuje się do finału 2 ligi

    A Czaja jedzie w Pardubicach
    Ostatnio edytowane przez artem ; 03-10-2014 o 18:39

  33. Powrót do góry    #11188
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Ja podobnie jak kilku kolegów wyżej uważam że 2 liga to najlepsze rozwiązanie. Jechać swoimi w drugiej lidze, wspartymi jakąś zdolną młodzieżą z Danii/Szwecji i ludzie na pewno by przychodzili na spotkania. Ale zrobić z tego piknik, taki jak kiedyś - dla rodzin, ze spotkaniami z żużlowcami itp.itd. Podpisać takie kontrakty by Ci zawodnicy po meczu 30-40 minut zostali, wyszli na murawę, wpuścić tam kibiców niech porobią fotki, wezmą autografy, przewiozą dzieciaki na motorze. Dodatkowo ustalić niższe ceny kateringu, toć 12 zł za kiełbasę z bułką to skandal Niech się leje piwo, niech się wala słonecznik, niech to będzie piknik. Ale będzie atmosfera i będzie publika. A za publiką idą sponsorzy.

    Przecież mając dotację z miasta, wpływy z giełdy, biletów i od drobnych sponsorów z okolicy spokojnie stać nas będzie na walkę o 1 ligę. A skład? Zacząłbym od... Szombierskiego. To jest półzawodowiec, nawet 1 liga była w tym sezonie dla niego dużym wyzwaniem, ale w 2 lidze byłby gwiazdą. Nie sądze by był ekstremalnie drogim zawodnikiem na drugą ligę. A tam nawet ze swoim luźnym stylem życie będzie kosił po 10 punktów na mecz.

    Druga osoba to doświadczony zawodnik, taki który będzie potrafił doradzić, porozmawiać. I tutaj myślę o Holcie bądź Ułamku. Tak wiem, tego drugiego większość nie chce tu widzieć, ale obaj są z Częstochowy, obaj zmierzają ku schyłkowi karier. A taki doświadczony zawodnik były przydatny. Holta raczej wielu ofert miał nie będzie, w ekstralidze jeździł już w każdym klubie poza Wrocławiem i Lesznem, ale tam na angaż szans raczej nie ma. A czy będzie mu się chciało jeździć po Grudziądzach czy Gdańskach jak tu ma dom?

    Dalej skupiłbym się na 2-3 młodych Dunach/Szwedach. Oliver Berntzon, Jacob Thorssell, Fredrik Engman. Razem, w pakiecie. Kontrakty na 2-3 lata, motywacyjne, zapewnić trening i jazda do przodu.

    Kolejnym seniorem niech będzie Miturski i niech o ten skład walczy z Łęgowikiem i Malczewskim. Najlepszy na treningu jedzie w meczu.

    Juniorzy to bezsprzecznie Oskar Polis i Maks Drabik. Czaję sprzedać, póki coś warty. A kasę w sprzęt zainwestować dla młodych.

    I mamy skład:

    1. Szombierski (300 tys)
    2. Miturski/Malczewski/Łęgowik (150 tys)
    3. Berntzon/Thorssell/Engman (300 tys)
    4. Berntzon/Thorssell/Engman (300 tys)
    5. Holta/Ułamek (700 tys)
    6. Polis (150 tys)
    7. Drabik (200 tys)

    Ok. 2 milionów złotych. 7 spotkań (zakładając awans do finału) x 4 tys ludzi x 15 zł za bilet = około 500 tys.
    Miasto niech da z 500 tys.
    Giełda niech wygeneruje kolejne 500 tys.
    Zostaje 500-600 tys. I to już zadanie dla MĄDREGO zarządu. Nierealne?
    Jestem za choć mam kilka uwag. Rysiek może być ciągnięty do Ostrovii przez Dreiera. Na Drabika zbytnio bym nie liczył gdyż kończy mu się kontrakt (kolejny wspaniały ruch "rządzących klubem). Młodzi stranieri powinni sporo więcej pokazać na treningu od naszych młodych przypisanych pod nr 2 by jechać. Jeśli nie będą to sorry ale trenować i jeszcze raz trenować to może pojadą kiedyś a tak to puszczać naszych chłopaków.

    No i rzecz równie ważna przy takim składzie to trener z prawdziwego zdarzenia, z charyzmą wzbudzający szacunek. To co się wyrabia w parkingu choćby podczas meczu z Lesznem (słodkopierdzący Miruś) pokazuje, że goście prowadzący zespół powinni poszukać innego zajęcia. Dymek oczywiście w klubie naszym mam nadzieję ale z dala od prowadzenia zespołu w trakcie meczu. Ile lat musi jeszcze pokazywać, że do tego się nie nadaje?!

    A i jeszcze jedno - ilość obcokrajowców można zmniejszyć o 1 jeśli zostałby Artur w klubie.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    veronek (03-10-2014)

  35. Powrót do góry    #11189
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2004
    Postów
    252
    Kliknij i podziękuj
    46
    Podziękowania: 48 w 20 postach
    Artura trzeba sprzedać puki jest coś warty. Oczywiście pod warunkiem drugiej ligi bo inaczej kasa zniknie w bliżej nie znanych okolicznościach

  36. Powrót do góry    #11190
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Bez znaczenia. Do zakończenia wieku juniora Artur jest zawodnikiem stowarzyszenia i spółka złamanego grosza z tego transferu nie zobaczy (o ile przetrwa).
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  37. Powrót do góry    #11191
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach
    Jeżeli spółka jakimś cudem by tą licencję dostała to rozumiem, że Stowarzyszenie juniorów nie puści już?

  38. Powrót do góry    #11192
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Oddzielny podmiot, przy czym swego czasu zmieniano/wprowadzano przepisy dotyczące możliwości wystawienia satelickiego/rezrerwowego zespołu 1-2 ligi niżej. Zawodnicy mogli wymieniać się drużynami (przy czym po iluś startach w Ekstralidze nie mogli już jeździć w rezerwach) itd. Możliwe, że coś mi się ubzdurało, ale może ktoś jest lepiej ogarnięty w przepisach
    W 1999 jak w II lidze jeździły rezerwy Stali Rzeszów, to zawodnicy zgłoszeni do Stali II mogli mieć maksymalnie bodajże 5 występów w barwach I-szego zespołu, w przeciwnym razie stawał się automatycznie zawodnikiem 1-szego składu i w rezerwach jechać nie mógł.

  39. Powrót do góry    #11193
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2013
    Postów
    138
    Kliknij i podziękuj
    196
    Podziękowania: 29 w 16 postach
    Tylko czy Stowarzyszenie będzie rezerwami Spółki ? Nie wydaje mi się !
    Lew

  40. Powrót do góry    #11194
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Michał Kamiński Zobacz posta
    Tylko czy Stowarzyszenie będzie rezerwami Spółki ? Nie wydaje mi się !
    Dokladnie. Zupelnie osobny klub, cos jak Legia i Polonia w Warszawie, Wisla i Cracovia w Krakowie itd...
    Szkoda, ze juz w tym sezonie stowarzyszenie nie wystartowalo w 2 lidze bo byla taka mozliwosc.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #11195
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Kildemand "tylko" mocno poobijany.

  42. Powrót do góry    #11196
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Myślę, że na chwilę obecną temat "Czaja we Włókniarzu" nie istnieje.
    Niezależnie czy będzie to e-, 1 czy 2 liga.

    /edit
    A wracając do 2-ligowych tematów - ja sięgnąłbym po Dawida Stachyrę.
    Tym bardziej, że kompletnie zawalił sezon w ROW-ie.
    Może nawet zastanowiłbym się nad wspólnym pakietem z Jaśkiem.
    Chłop szybko wyleciał ostatnio z klubu, bo mówił co myślał.
    Gdyby odpowiednio ustalić zakres współpracy to chyba nie byłby głupi pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Vojtas ; 04-10-2014 o 19:56

  43. Powrót do góry    #11197
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Vojtas, z tym Stachyra to tak poważnie?? Pojechal cale 18 biegow, wiecej komentowal w tv niz jezdzil. Stachyra do mnie nie przemawia w zadnej z lig.

  44. Powrót do góry    #11198
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Też się zgodzę, że Stachyra- po przepracowaniu zimy- to nie jest głupi pomysł na II ligę. Zdecydowanie pewniejszy niż Szumina, który jest nieobliczalny.

  45. Powrót do góry    #11199
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Stachyra po zeszlorocznych przygodach w Gdansku na pewno wybierze taki klub jak nasz z radoscia

    Poza tym Wlokniarz w 2. lidze mial ponoc promowac wychowankow, a wy tu teraz wyjezdzacie z jakims gosciem po przejsciach. No come on..
    Pzdr,
    Garfield

  46. Powrót do góry    #11200
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach

  47. Powrót do góry    #11201
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Z wiarygodnością klubu to fakt...
    Natomiast jacyś doświadczeni zawodnicy w drużynie muszą być- już nie chodzi o samo ciągnięcie wyniku, ale przekazywanie wiedzy tym młodym...
    Już wolę charakternego Stachyrę niż bezjajecznego Ułamka...
    Jeżdżąc samymi wychowankami wcale bym nie obstawiał szybkiego awansu. II liga nie jest taka cienka żeby Łęgowiki i inne wynalazki gwarantowały wygrywanie meczy, play-offów itd.
    Osobiście bardzo bym chciał aby pozostał Czaja i Drabik- niezależnie od ligi w której wystartujemy...


    Jednocześnie zabawnie wyglądają te wszystkie pogłoski z klubu gdy je zebrać w całość. Tu upadłość układowa, tutaj braki w kasie z biletów, kasa z giełdy w powietrze; zastanawiam się czy ktoś nie chce zarobić jeszcze na tej upadłości, albo zrobić małej przepierki No, ale jak się ma "sponsorów" z miasteczka pod Warszawą, które zaczyna się tam gdzie kończą się Reguły... to co się dziwić.

  48. Powrót do góry    #11202
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Jeżdżąc samymi wychowankami wcale bym nie obstawiał szybkiego awansu. II liga nie jest taka cienka żeby Łęgowiki i inne wynalazki gwarantowały wygrywanie meczy, play-offów itd.
    W pierwszym roku moze i nie, ale w nastepnym juz jak najbardziej.
    Legowik, Malczewski, Miturski - cala trojka moze spokojnie krecic sie kolo 10 pkt w 2 lidze. Do tego armia mlodych z ktorych na pewno ktorys wypali i dolaczy do w/w trojki.

    Dajmy spokoj sobie z armia zaciezna. Jak juz idziemy do tej 2 ligi to wykorzystajmy ten czas na wyszkolenie mlodych chlopakow, ktorych w szkolce nie brakuje. A inaczej szkolic jak poprzez jazde w zawodach sie skutecznie nie da.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #11203
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Dlatego Stachyra niepotrzebny. Co do tego belkotu z espeedway. Cinkowski nie potrafi przeredsgowac wypowiedzi i wali slowo w slowo i wychodzi potem taki belkot. Czasem trudno zakumac w tym tekscie co autor mial na mysli.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  50. Powrót do góry    #11204
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach

  51. Powrót do góry    #11205
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND Zobacz posta
    Dlatego Stachyra niepotrzebny. Co do tego belkotu z espeedway. Cinkowski nie potrafi przeredsgowac wypowiedzi i wali slowo w slowo i wychodzi potem taki belkot. Czasem trudno zakumac w tym tekscie co autor mial na mysli.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Co racja to racja.
    Ale moim zdaniem wypowiedz Pana Michala i tak jest zbyt "prospolkowa" jesli tak to mozna ujac. Ja bym sie bardziej dystansowal, ale podejrzewam, ze dobrze juz w PZMocie sprawdzil wszystko i wie na czym stoi.
    Swoje zastrzezenia do Pana Michala mam. Ale jednego mu odmowic nie mozna. Jak nikt do tej pory ma pomysl (i chec) stawiania na naszych chlopakow i glownie dzieki temu moze z tej maki bedzie chleb.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •