Strona 29 z 32 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,305 z 1405

Wątek: II Półfinał Enea Ekstraligi: Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń

  1. Powrót do góry    #1261
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Chyba nikt nie napisał o tym że sędzia powinien zostać ukarany za zbyt późne przerwanie biegu w którym upadł Szombierski.

    Niezależnie od tego czy zrobił to specjalnie czy nie; sędzia nie może dopuścić do sytuacji w której zawodnicy na pełnym gazie przejeżdżają bardzo blisko zawodnika leżącego na torze.

  2. Powrót do góry    #1262
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    To ja przy okazji dodam, że w powtórce tego biegu Holta przekroczył dwoma kołami linie i powinien zostać wykluczony. Dziwne, że tego sędzia nie zauważył, szczególnie że wystarczyło podejść do monitora tv.

  3. Powrót do góry    #1263
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    W sumie jak to się mówi (pisze) do trzech razy sztuka. Toruń próbował od trzech sezonów dotrzeć do finału:
    - konsekwencje 2011 Unia Leszno ponosi do dzisiaj i jeszcze pewnie będzie ponosić ... dopóki nie spełnią się proroctwa prezesa SE;
    - w 2012 już byli w finale, ale ktoś zarządził powtórkę meczu;
    - teraz dotarli do upragnionego finału i niech poczują na sobie niezadowolenie przegranych i wysłuchają tych najgorszych kalumni jakie sami rzucali przez okres trzech ostatnich lat w kierunku kibiców wygranych drużyn...tylko po cholerę znowu ktoś zapowiada, że w finale będą cyrki...a może odjadą 2 fajne meczyki bez pomyłek sędziów, bez polewaczek ,karetek ... i innych atrakcji poza sportowych, ale z emocjami żużlowymi ! Ave!
    Ostatnio edytowane przez Slaw ; 09-09-2013 o 18:47

  4. Powrót do góry    #1264
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    26-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    999
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaz Zobacz posta
    To ja przy okazji dodam, że w powtórce tego biegu Holta przekroczył dwoma kołami linie i powinien zostać wykluczony. Dziwne, że tego sędzia nie zauważył, szczególnie że wystarczyło podejść do monitora tv.
    Wiele osób o tym pisało , czekamy na dzisiejszą powtórkę.
    Telewizja jakoś dziwnie nie pokazała tego momentu drugi raz.
    Może nie chcieli już Częstochowy dobijać

  5. Powrót do góry    #1265
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Od czego jest tuner z dyskiem

  6. Powrót do góry    #1266
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    26-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    999
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaz Zobacz posta
    Od czego jest tuner z dyskiem
    A widzisz , nie posiadam.

    W TV oglądam tylko EE , więc nic nie nagrywam

  7. Powrót do góry    #1267
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,093
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaz Zobacz posta
    To ja przy okazji dodam, że w powtórce tego biegu Holta przekroczył dwoma kołami linie i powinien zostać wykluczony. Dziwne, że tego sędzia nie zauważył, szczególnie że wystarczyło podejść do monitora tv.
    Co prawda powtorke widzialem dwukrotnie,ale tylko z jednej perspektywy i wydawalo sie,ze tylnym kolem poszedl po kredzie.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-09-2013 o 19:04
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #1268
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Też mi się wydawało, że z toru nie wyjechał.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  9. Powrót do góry    #1269
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Jak tu nie stosować wycieczek personalnych do takich znawców??
    Holder dostał perfidnie hakiem w szprychy a nie jechał daleko z tyłu kalecząc speedway.
    Zdaniem wielu ludzi był faul na nim, ale wtedy Oleksy poszedł akurat do klopa i nie zdążył zadzwonić do sędziego.
    Widzisz subtelną różnicę?!
    Czyli jak został skrzywdzony to może zachowywać się jak prostak i stwarzać niebezpieczeństwo na torze? To takie samo tłumaczenie jak łańcuszek i dyskopatia u Szuminy. No ale zawodnik Unibaksu może więcej

    Aha i uzgodnij jeszcze wersję zdarzeń z Waszym treneiro po rozmijacie się w zeznaniach:

    - On chyba nie do końca jest świadomy jaki mamy regulamin w Polsce, skoro myślał, że po potrąceniu, gdy został mu strącony łańcuch, wydawało mu się, że wyścig mógłby zostać powtórzony w czteroosobowym składzie. Takiej możliwości nie było i za to dostał żółtą kartkę - wyjaśnił Mirosław Kowalik.
    No to proponuję jak co niektórzy tutaj Szombierskiemu by dał sobie spokój z jazdą do czasu wyleczenia by Holder wrócił do ścigania w lidze jak nauczy się regulaminu. Ma sporo wolnego czasu to myślę, że da radę.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  10. Powrót do góry    #1270
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,742
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 1,571 w 913 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=HpvDCRdjqrs

    Mecz z perspektywy kibica Wlokniarza. Polecam hustawke nastrojow w 15 biegu i cisze po defekcie Holty.

  11. Powrót do góry    #1271
    Użytkownik Awatar Polluks
    Dołączył
    17-04-2006
    Postów
    187
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 22 w 14 postach
    W magazynie EE gruby Sławek mówił, że sprawę ze startem Czaji w 14 wyścigu rozstrzygną mądre głowy z zarządu ligi. Czy coś już wiadomo w tej sprawie?

    Send my Sagem mx6

  12. Powrót do góry    #1272
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    26-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    999
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Też mi się wydawało, że z toru nie wyjechał.

    Faktycznie raczej po linii

  13. Powrót do góry    #1273
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    http://www.youtube.com/watch?v=HpvDCRdjqrs

    Mecz z perspektywy kibica Wlokniarza. Polecam hustawke nastrojow w 15 biegu i cisze po defekcie Holty.
    Sytuację tę można określić słynnym krzykiem Szpakowskiego "goooooaaaaanieeeemaaaa". Szkoda Ryśka.
    No ale cóż, głowy do góry, w przyszłym sezonie będzie lepiej!

  14. Powrót do góry    #1274
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polluks Zobacz posta
    W magazynie EE gruby Sławek mówił, że sprawę ze startem Czaji w 14 wyścigu rozstrzygną mądre głowy z zarządu ligi. Czy coś już wiadomo w tej sprawie?

    Send my Sagem mx6
    A to wniesiony został protest? Bo śmiem twierdzić, że bez tego to nikt palcem nie kiwnie...
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  15. Powrót do góry    #1275
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,763
    Kliknij i podziękuj
    902
    Podziękowania: 1,336 w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    A to wniesiony został protest? Bo śmiem twierdzić, że bez tego to nikt palcem nie kiwnie...
    Takie zmiany pod względem regulaminowym są sprawdzane niejako z automatu przy zatwierdzaniu
    wyniku i żaden protest nie musi być wnoszony przez drużynę pokrzywdzoną.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  16. Powrót do góry    #1276
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Polecam wrócić pamięcią do barażu naszego ze Startem. Nieregulaminową zmianą zajęto się dopiero po proteście Startu.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  17. Powrót do góry    #1277
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Dobra panowie dajmy spokój. Unibeks w finale i kropka. Nie jestem w stanie zrozumieć zachwytów nad toruniankami, które poza Wardem nie pokazały niczego szczególnego. Oczywiście to oni są w finale i teraz będą się puszyć przez najbliższy miesiąc jak nie rok. Na szczęście w sporcie jest też tak zwana wartość dodana, w której nie chodzi o medale, a o fajny speedway, esencję ścigania, której w tym roku mamy mnóstwo na naszym torze. Do tego skład pełen kozaków, który warty był każdej złotówki wydanej na karnet i gadżety. Gdzie ten mistrz Przedpełski? Jakieś łośki rzucały tu po finale MIMP jakieś śmieszne pytania odnośnie porównania Czai i Pawła, gdzie jesteście teraz? Trudno, w tym roku się nie udało. Przez parę najbliższych lat będziemy mieli dominację ZG i trollunia, więc mam nadzieję, że spółdzielnia Klocowej zrobi to co obiecała i na mecze do mocarzy(Włókniarz takowym nie będzie) wyśle swój trzeci garnitur
    A gdzie ten mistrz Łaguta? Wczoraj zdobył tyle co miotający sie po torze Miedziński. A odgrażaliście się, że będzie woził wszystkich po bandach. Poza jednym biegiem Grisza nic nie pokazał i razem Szuminą są przyczynami Waszej porażki. Nikt inny.

    Co do Przedpełskiego i Czai. Pozwól, że przedstawię Ci kilka faktów.
    Statystyki 2013:
    Paweł Przedpełski , śr.bieg 1,73 (100 biegów), praktycznie 1 sezon w extralidze (rok temu 3 biegi).
    Artur Czaja, śr.bieg 1,51 (72 biegi), trzeci pełny sezon w extralidze.

    Finał MIMP na neutralnym dla obu zawodników torze:
    Przedpełski srebro, Czaja 11 miejsce.

    Widać, że bardzo Was boli porażka ale nic już nie zmienicie.

    BTW. Działacze z Czewy i Torunia są siebie warci. Jedni i drudzy próbowali różnych żałosnych zagrywek (karetki, kwestionowanie stanu toru, zepsuta polewaczka, protesty), jednak wczoraj to Cze-wa przegrała tą wojenkę. W 2003 Gajewski z ekipą Włókniarza też niezłe numery kręcił (m.in zepsuty telefon) i wtedy wygraliście. Tak czy inaczej te zagrywki są po to, aby zdeprymować przeciwnika i tylko głupi tego nie widzi. Pompowanie atmosfery przed tym meczem z obu stron było śmieszne. Za kilka lat jednak mało kto to będzie pamiętał. Wynik poszedł w świat.

  18. Powrót do góry    #1278
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,705
    Kliknij i podziękuj
    2,089
    Podziękowania: 1,001 w 491 postach
    Cytat Zamieszczone przez Andy_ Zobacz posta
    Finał MIMP na neutralnym dla obu zawodników torze:
    Przedpełski srebro, Czaja 11 miejsce.

    Widać, że bardzo Was boli porażka ale nic już nie zmienicie.

    BTW. Działacze z Czewy i Torunia są siebie warci. Jedni i drudzy próbowali różnych żałosnych zagrywek (karetki, kwestionowanie stanu toru, zepsuta polewaczka, protesty), jednak wczoraj to Cze-wa przegrała tą wojenkę. W 2003 Gajewski z ekipą Włókniarza też niezłe numery kręcił (m.in zepsuty telefon) i wtedy wygraliście. Tak czy inaczej te zagrywki są po to, aby zdeprymować przeciwnika i tylko głupi tego nie widzi. Pompowanie atmosfery przed tym meczem z obu stron było śmieszne. Za kilka lat jednak mało kto to będzie pamiętał. Wynik poszedł w świat.
    Czaja powiedział, że nie zabrał sprzętu na MIMP, bo najlepszy zostawił na mecz.
    Co też było widać.

    Ad. BTW. Dziękuję, dobranoc. I można by teraz skończyć te pyskówki gówniane.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  19. Powrót do góry    #1279
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,806
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    Przedpelski najlepszy sprzet zostawil na final ligi. Co bedzie git-motury do jakiejs Czewy wozil.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  20. Powrót do góry    #1280
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Gollob zostawił chyba najlepsze silniki na dakar.

    Zakopał za domem aby oswajały się z piaskiem

  21. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi MrSelfDestruct za jego przydatny post!

    Jack Daniel's (09-09-2013), muuu (09-09-2013)

  22. Powrót do góry    #1281
    Użytkownik Awatar Polluks
    Dołączył
    17-04-2006
    Postów
    187
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 22 w 14 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    A to wniesiony został protest? Bo śmiem twierdzić, że bez tego to nikt palcem nie kiwnie...
    Powinni to wyjaśnić co by na przyszłość mieć jasność.

    Send my Sagem mx6

  23. Powrót do góry    #1282
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Powinni... Z tym regulaminem już dawno powinni coś zrobić by był przejrzysty ale znów skończyło się tylko pięknymi słowami Witkowskiego, Stępniewskiego i grona "ekspertów", którzy go poprawiali. Po niektórych zmianach i dziurach w regulaminie śmiem twierdzić, że nie na trzeźwo.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  24. Powrót do góry    #1283
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,685
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Magik Zobacz posta
    Dla mnie sytuacja z Holderem i Szombierskim w kwestii regulaminowej jest identyczna.
    Obydwoje celowo doprowadzili do przerwania biegu i zachowali się niesportowo.
    Dlaczego różna kara?? Odpowiedź nasuwa się sama.
    otóż to.
    Tym bardziej, że sędziowie byli jakoś w tym sezonie powściągliwi [niesłusznie] w przyznawaniu kartek za przewinienia.
    Dlatego też, co najmniej dziwnym było przywalenie karki czerwonej w meczu o takim ciężarze gatunkowym jak ten wczorajszy.
    Jak najbardziej byłem za tymi kartkami, ale powinno ich być więcej już w trakcie sezonu [żółtych], tak aby niejako kibice się do nich przyzwyczaili.
    A wyszło tak, że kartek w sezonie mieliśmy mniej niż pięć, z czego czerwoną w meczu istotnym dla walki o finał EL.
    Dla mnie to niesmaczne, mówiąc delikatnie.
    I autentycznie mam obawy co do nastawienia sędziego względem Jarka w finale, bo skoro powiedziało się A to łatwo będzie powiedzieć B.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dillinger za jego przydatny post!

    Hulc (09-09-2013)

  26. Powrót do góry    #1284
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    Przedpelski najlepszy sprzet zostawil na final ligi. Co bedzie git-motury do jakiejs Czewy wozil.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express
    Póki co to Pawełek nie ma sprzętu na finał. Najlepszy silnik zdechł .
    Ostatnio edytowane przez zigi1976 ; 09-09-2013 o 20:55

  27. Powrót do góry    #1285
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przeczytałem właśnie wywiad z Jensenem. Pewnie ciągle rozgoryczony (ma prawo), no ale żeby takie głupoty wygadywać, no nie wypada.

  28. Powrót do góry    #1286
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    1,002
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 237 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polluks Zobacz posta
    W magazynie EE gruby Sławek mówił, że sprawę ze startem Czaji w 14 wyścigu rozstrzygną mądre głowy z zarządu ligi. Czy coś już wiadomo w tej sprawie?
    Nie zależnie czy awansował Apator czy awansowałby Włókniarz wygrywając bieg 15, punkty Artura Czai powinny zostać zaliczone. Bez znaczenia, co jest napisane w regulaminie - od ich interpretacji jest sędzia i to on bierze odpowiedzialność za takie decyzje. Wydał werdykt, że może jechać więc Dymek go wystawił.

  29. Powrót do góry    #1287
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,742
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 1,571 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Przeczytałem właśnie wywiad z Jensenem. Pewnie ciągle rozgoryczony (ma prawo), no ale żeby takie głupoty wygadywać, no nie wypada.
    Najlepsze sa zdania typu "nie widzialem ale uwazam ze sedzia nie powinien dawac czerwonej kartki" :facepalm

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
    #GetWellDarky

  30. Powrót do góry    #1288
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    otóż to.
    Tym bardziej, że sędziowie byli jakoś w tym sezonie powściągliwi [niesłusznie] w przyznawaniu kartek za przewinienia.
    Dlatego też, co najmniej dziwnym było przywalenie karki czerwonej w meczu o takim ciężarze gatunkowym jak ten wczorajszy.
    Jak najbardziej byłem za tymi kartkami, ale powinno ich być więcej już w trakcie sezonu [żółtych], tak aby niejako kibice się do nich przyzwyczaili.
    A wyszło tak, że kartek w sezonie mieliśmy mniej niż pięć, z czego czerwoną w meczu istotnym dla walki o finał EL.
    Dla mnie to niesmaczne, mówiąc delikatnie.
    I autentycznie mam obawy co do nastawienia sędziego względem Jarka w finale, bo skoro powiedziało się A to łatwo będzie powiedzieć B.
    Wez kolego ood uwage ze Jarek juz na SWC dostał ostrzeżenie że ma zaprzestac czolgania. Swoja drogą gość zlodziejstwo startów opanował do perfekcji ale musi , bo jak Jarka bardzo lubię i mu kibicuje od lat jako reprezentantowi tak oprócz startu coraz czesciej kradzionego to na trasie dalej mu dużo brakuje z zadziornosci do wiekowego juz Bidona.

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  31. Powrót do góry    #1289
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,809
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 770 w 445 postach
    otóż to.
    Tym bardziej, że sędziowie byli jakoś w tym sezonie powściągliwi [niesłusznie] w przyznawaniu kartek za przewinienia.
    Dlatego też, co najmniej dziwnym było przywalenie karki czerwonej w meczu o takim ciężarze gatunkowym jak ten wczorajszy.
    Jak najbardziej byłem za tymi kartkami, ale powinno ich być więcej już w trakcie sezonu [żółtych], tak aby niejako kibice się do nich przyzwyczaili.
    A wyszło tak, że kartek w sezonie mieliśmy mniej niż pięć, z czego czerwoną w meczu istotnym dla walki o finał EL.
    Dla mnie to niesmaczne, mówiąc delikatnie.
    I autentycznie mam obawy co do nastawienia sędziego względem Jarka w finale, bo skoro powiedziało się A to łatwo będzie powiedzieć B.
    Nie wiem czy pamietasz falę upadków taktycznych. Wystarczyło, że poleciały wykluczenia do końca meczu i jak ręką odjął zawodnicy przestali się przewracać na 4 miejscu. Wojaczek pewnie tę plagę pamięta. Inna sprawa jest to na ile ukrzywdziło to Włókniarza. Szombierski raczej liderem nie jest. Do tej pory wykręcił u siebie średnia 1,4. To dość mało. Nawet jakby pojechał dobrze to jechałby zamiast Czaji w 14. Jakby jechał słabo to jeździliby za niego juniorzy. Przy 6 pkt przewagi Toruń zacząłby stosować taktyki, bo celem były 42 pkt. Włókniarz przegrał bowiem nie wykorzystał szans jakie dostał od Unibaxu i tyle. Po prostu był słabszy a te wszystkie utyskiwania na jednego i drugiego sędziego to tylko szukanie winnych poza sobą samym.

    Nie zależnie czy awansował Apator czy awansowałby Włókniarz wygrywając bieg 15, punkty Artura Czai powinny zostać zaliczone. Bez znaczenia, co jest napisane w regulaminie - od ich interpretacji jest sędzia i to on bierze odpowiedzialność za takie decyzje. Wydał werdykt, że może jechać więc Dymek go wystawił.
    Decyzja musi być taka jak stanowi regulamin a nie interpretacja sędziego. Jest to bat na niedouczonych czy też przekupionych sędziów.
    Ostatnio edytowane przez Frank_Drebin ; 09-09-2013 o 21:18

  32. Powrót do góry    #1290
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Pomysł niezły ale co jeśli przed ostatnim biegiem jest 43:41 dla druzyny A i w 15 prowadzi zawodnik z druzyny A a drugi zawodnik z druzyny jedzie ostatni ale upada taktycznie i wg Twojej teorii dzieku temu 3:3 zaliczonego jego druzyna wygrywa mecz?
    Pytanie z gatunku mało inteligentnych, chętnie Tobie odpowiem za kolegę (powinien się ze mną zgodzić): zakładając, że sędzia nie jest idiotą lub nie jest sterowany, w tej sytuacji wyklucza zawodnika jadącego na ostatniej pozycji i powtarza wyścig. Interpretacja zdarzeń należy do sędziego i tylko do niego.

    Rozumiem, że dla Ciebie musiałby być utworzony specjalny zapis w regulaminie... Boże Ty widzisz i nie grzmisz...
    Ostatnio edytowane przez leszczynianin ; 09-09-2013 o 21:30

  33. Powrót do góry    #1291
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    Mamy Wielka Druzyne a co najwazniejsze mająca swój HONOR.
    Nikt z Włokniarza nie pętał u sedziów , nikt nie robił wałków i za to nam chwała . W przyszłym sezonie Wojaczek moze powykluczac z trzech zawodników w meczu a my i tak damy radę ! Zawsze z podniesiona głową !
    Włokniarzu ! Byłes jestes i bedziesz Wielki!!!!
    Karkosikowym nie gratuluje bo nie ma czego , no chyba tylko tego ze do finału wprowadził ich ...........bydgoszczanin
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Emil za jego przydatny post!

    Kazoon (09-09-2013), zigi1976 (09-09-2013)

  35. Powrót do góry    #1292
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Nie wiem czy pamietasz falę upadków taktycznych. Wystarczyło, że poleciały wykluczenia do końca meczu i jak ręką odjął zawodnicy przestali się przewracać na 4 miejscu. Wojaczek pewnie tę plagę pamięta. Inna sprawa jest to na ile ukrzywdziło to Włókniarza. Szombierski raczej liderem nie jest. Do tej pory wykręcił u siebie średnia 1,4. To dość mało. Nawet jakby pojechał dobrze to jechałby zamiast Czaji w 14. Jakby jechał słabo to jeździliby za niego juniorzy. Przy 6 pkt przewagi Toruń zacząłby stosować taktyki, bo celem były 42 pkt. Włókniarz przegrał bowiem nie wykorzystał szans jakie dostał od Unibaxu i tyle. Po prostu był słabszy a te wszystkie utyskiwania na jednego i drugiego sędziego to tylko szukanie winnych poza sobą samym.


    Decyzja musi być taka jak stanowi regulamin a nie interpretacja sędziego. Jest to bat na niedouczonych czy też przekupionych sędziów.
    Gdyby tak było, Toruń musiałby przegrać, bo w pierwszym meczu Artur został niesłusznie wykluczony. Ktoś to zmienił? Nikt.
    A poza tym kolego nie zawsze wygrywa lepszy.

  36. Powrót do góry    #1293
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    otóż to.
    Tym bardziej, że sędziowie byli jakoś w tym sezonie powściągliwi [niesłusznie] w przyznawaniu kartek za przewinienia.
    Dlatego też, co najmniej dziwnym było przywalenie karki czerwonej w meczu o takim ciężarze gatunkowym jak ten wczorajszy.
    ...
    Szumine 3 razy (słownie: trzy) alkomatem badali. Miał być wykluczony i był.

    Jak najbardziej byłem za tymi kartkami, ale powinno ich być więcej już w trakcie sezonu [żółtych], tak aby niejako kibice się do nich przyzwyczaili.
    A wyszło tak, że kartek w sezonie mieliśmy mniej niż pięć, z czego czerwoną w meczu istotnym dla walki o finał EL.
    Dla mnie to niesmaczne, mówiąc delikatnie.
    Kartki niczym się nie różnią od poprzednich środków regulaminowych, tj. upomnienie, dwóch upomnień, wykluczenia do końca zawodów.

    I autentycznie mam obawy co do nastawienia sędziego względem Jarka w finale, ...
    Słusznie. Prawdziwy cyrk dopiero przed Wami.


    Ostatecznie póki co przegraliśmy z pechem, nie rywalem, bo ten na torze był za cienki.
    Za podsumowanie meczu-dwumeczu niech posłuży to:

    Wojciech Młynarski "Ballada o szachiście"
    Mili państwo, pośród licznych
    opowiastek satyrycznych,
    z których nieraz miły słuchacz mój się śmiał,
    nie publikowałem słodkiej
    i niegłupiej anegdotki
    o facecie, który ze mną w szachy grał.

    Choć niewąsko był obryty,
    znał roszady i gambity,
    bo teorię z mądrych książek kuł od lat,
    grałem z nim bez przyjemności,
    bowiem grywał słabo dość - i
    już po paru ruchach mu mówiłem: "Mat".

    Aż tu facet dnia pewnego
    krzyknął mi, że dosyć tego,
    że tu jakiś podły spisek miejsce ma,
    bowiem prawda historyczna
    i konieczność dialektyczna
    żąda, by wygrywał tylko on - nie ja!

    Na protesty me nieczuły,
    rzekł: "Zmieniamy gry reguły,
    bo nie wytrzymują one życia prób,
    od tej pory nie ma skuchy -
    na twój ruch - trzy moje ruchy
    i za każdy zbity pionek bierzesz w dziób!"

    Na krzesełku się poprawił,
    za plecami mi postawił
    byków trzech, na widok których trzęsie febra,
    trzy figurki naraz ruszył,
    dziób mi puchnie, płoną uszy...
    Najśmieszniejsze, że on chyba znowu przegra...

  37. Powrót do góry    #1294
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta

    Decyzja musi być taka jak stanowi regulamin a nie interpretacja sędziego. Jest to bat na niedouczonych czy też przekupionych sędziów.
    pozwól, że się wtrącę - a czymże było wykluczenie Szombierskiego do końca zawodów, jak nie interpretacją sędziego, iż upadek był taktyczny? Gdyby miał trzymać się regulaminu, to powinien wykluczyć Szombierskiego, powtórzyć wyścig i nie wdawać się w domysły, czy upadał taktycznie, czy też nie.
    Widzę, że Wy w tym Toruniu to na wszystko musicie mieć paragrafy i regulaminy...

    Niech Gruby Wojtek zasugeruje jeszcze by w regulaminie było rozpisane jaką ilością litrów wody na metr kwadratowy , powinien być zroszony tor (może najlepiej jakieś równanie matematyczne), w ogóle to zamiast trenerów/menadżerów zatrudnijmy prawników i niech się tną, a wyniki meczów będziemy śledzić w internecie po zakończonym meczu, czekając na orzeczenie KOL.
    Ostatnio edytowane przez leszczynianin ; 09-09-2013 o 21:39

  38. Powrót do góry    #1295
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez leszczynianin Zobacz posta
    pozwól, że się wtrącę - a czymże było wykluczenie Szombierskiego do końca zawodów, jak nie interpretacją sędziego, iż upadek był taktyczny? Gdyby miał trzymać się regulaminu, to powinien wykluczyć Szombierskiego, powtórzyć wyścig i nie wdawać się w domysły, czy upadał taktycznie, czy też nie.
    Widzę, że Wy w tym Toruniu to na wszystko musicie mieć paragrafy i regulaminy...

    Niech Gruby Wojtek zasugeruje jeszcze by w regulaminie było rozpisane jaką ilością litrów wody na metr kwadratowy , powinien być zroszony tor - może najlepiej jakieś równanie matematyczne
    A nie lepiej, gdyby w regulaminie napisane było wprost, że drużyna, która próbuje nawiązać walkę z Apatorem dostaje ujemne 3 pkt?

  39. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kazoon za jego przydatny post!

    darsen (09-09-2013), koot (09-09-2013), leszczynianin (09-09-2013)

  40. Powrót do góry    #1296
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    leszczynianin:
    Niech Gruby Wojtek zasugeruje jeszcze by w regulaminie było rozpisane jaką ilością litrów wody na metr kwadratowy , powinien być zroszony tor (może najlepiej jakieś równanie matematyczne), w ogóle to zamiast trenerów/menadżerów zatrudnijmy prawników i niech się tną, a wyniki meczów będziemy śledzić w internecie po zakończonym meczu, czekając na orzeczenie KOL.
    Na szczęście gruby wojtek ma zostać odsunięty od władzy,
    nie wiem tylko dlaczego
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  41. Powrót do góry    #1297
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,809
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 770 w 445 postach
    Gdyby tak było, Toruń musiałby przegrać, bo w pierwszym meczu Artur został niesłusznie wykluczony. Ktoś to zmienił? Nikt.
    A kto to orzekł, że było niesłuszne? Ty? Dzikowski? Ktoś nienawidzący Torunia? Gdyby sędzia wykluczył Strzelca badź Pulczasa byłoby to niesłuszne. Tutaj jednak uznał, że wina Czaji była większa. Musiał kogoś wyrzucić. Zauważyłem, że sędziowie kombinują kto więcej zawinił zamiast tego aby wykluczyć obu zawodników. Nie ma zapisów regulaminowych, które by tego zabraniały.

    A nie lepiej, gdyby w regulaminie napisane było wprost, że drużyna, która próbuje nawiązać walkę z Apatorem dostaje ujemne 3 pkt?
    Widzę jednak, ze lepiej nie wdawać się w dyskusję.

    pozwól, że się wtrącę - a czymże było wykluczenie Szombierskiego do końca zawodów, jak nie interpretacją sędziego, iż upadek był taktyczny? Gdyby miał trzymać się regulaminu, to powinien wykluczyć Szombierskiego, powtórzyć wyścig i nie wdawać się w domysły, czy upadał taktycznie, czy też nie.
    Interpretacja dotyczyła zapisów regulaminowych a nie sytuacji torowych.

    Widzę, że Wy w tym Toruniu to na wszystko musicie mieć paragrafy i regulaminy...
    Z jednej strony jesteś zwolennikiem dośc duzej swobody sędziego co do wydawanych decyzji a z drugiej odbierasz Wojaczkowi możliwość interpretacji zachowania Szombierskiego. Czy ta niekonsekwencja ma związek z wynikiem meczu? Tak my wszyscy w Toruniu musimy mieć na wszystko paragrafy i regulaminy. Takie podziały mają zwiazek z miastami. W Toruniu paragrafy na wszystko, w Lesznie wielka swoboda sędziego a w Bydgoszczy jeszcze co innego
    Ostatnio edytowane przez Frank_Drebin ; 09-09-2013 o 22:03

  42. Powrót do góry    #1298
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    705
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    A kto to orzekł, że było niesłuszne? Ty? Dzikowski? Ktoś nienawidzący Torunia? Gdyby sędzia wykluczył Strzelca badź Pulczasa byłoby to niesłuszne. Tutaj jednak uznał, że wina Czaji była większa. Musiał kogoś wyrzucić. Zauważyłem, że sędziowie kombinują kto więcej zawinił zamiast tego aby wykluczyć obu zawodników. Nie ma zapisów regulaminowych, które by tego zabraniały.
    No przecież pisałeś kolego, że stanowić ma o tym regulamin, a nie uznanie sędziego. A wyraźnie widać było, iż Przedpełski wjechał w koło Józka. No to był faul według regulaminu? Czy jednak widzimisię sędziego?



    Już się tak nie stresuj Frank, taki żarcik mały
    Ostatnio edytowane przez Kazoon ; 09-09-2013 o 21:59

  43. Powrót do góry    #1299
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Alez lirycznie sie zrobilo w watku. To ja tez zanuce ku pokrzepieniu czestochowskich serc, a co mi tam.

    Hen na północy, gdzie bór liściasty,
    pająk swe sieci rozwija
    krzyż ma na plecach, nienawiść w sercu,
    na ustach: Jezus, Maryja.

    Kontekst wiadomy - a kto pamieta z czego to - gratki

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shatter za jego przydatny post!

    Jack Daniel's (09-09-2013)

  45. Powrót do góry    #1300
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,862
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Sędzia badał "aktora" alkomatem 3 razy ale w 3 innych meczach a nie 3 razy w tym meczu zresztą od nas pewnie tak samo ktoś dmuchal bo do badania sędzia wyznacza po jednym szczesliwcu z drużyny.

  46. Powrót do góry    #1301
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    leszczynianin:

    Na szczęście gruby wojtek ma zostać odsunięty od władzy,
    nie wiem tylko dlaczego
    To nie tak, odsunięty ma być Witkowski. Przynajmniej tak donosi DO

    W kuluarach mówi się, że oświadczenie to wstęp do zmiany na szczycie władzy. - Dwóch prezesów chciałoby, żeby we władzach spółki zamienić Witkowskiego na Andrzeja Ruskę - mówi nam jeden z działaczy obecnych na spotkaniu.
    I ręczę Tobie, że jak Rusko udałoby się zostać prezesem SE to szybciutko zatęskniłbyś za "grubym wojtkiem".
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #1302
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Pomysł niezły ale co jeśli przed ostatnim biegiem jest 43:41 dla druzyny A i w 15 prowadzi zawodnik z druzyny A a drugi zawodnik z druzyny jedzie ostatni ale upada taktycznie i wg Twojej teorii dzieku temu 3:3 zaliczonego jego druzyna wygrywa mecz?
    Pytanie z gatunku mało inteligentnych, chętnie Tobie odpowiem za kolegę (powinien się ze mną zgodzić): zakładając, że sędzia nie jest idiotą lub nie jest sterowany, w tej sytuacji wyklucza zawodnika jadącego na ostatniej pozycji i powtarza wyścig. Interpretacja zdarzeń należy do sędziego i tylko do niego.

    Rozumiem, że dla Ciebie musiałby być utworzony specjalny zapis w regulaminie... Boże Ty widzisz i nie grzmisz...

  48. Powrót do góry    #1303
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Alez lirycznie sie zrobilo w watku. To ja tez zanuce ku pokrzepieniu czestochowskich serc, a co mi tam.

    Hen na północy, gdzie bór liściasty,
    pająk swe sieci rozwija
    krzyż ma na plecach, nienawiść w sercu,
    na ustach: Jezus, Maryja.

    Kontekst wiadomy - a kto pamieta z czego to - gratki
    Królu w tym kraju więcej swobody, Ma wróg podstępny i hardy.

  49. Powrót do góry    #1304
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Mariusz

    Wczoraj mówili, że gruby wojtek ma być odwołany ze stanowiska.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 09-09-2013 o 22:25
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  50. Powrót do góry    #1305
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2007
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Emil Zobacz posta
    Karkosikowym nie gratuluje bo nie ma czego , no chyba tylko tego ze do finału wprowadził ich ...........bydgoszczanin
    WYKRYWACZ HIPOKRYZJI ON:
    Wprowadził nas tak bezpośrednio Ward za co chwała i cześć. Bydgoszczanin zrobił tyle samo co panienkowaty brutal (oksymoron żeby zadowolić wszystkich bijących pianę) i na dodatek w ostatnim swoim biegu wjechał z premedytacją w bohatera Ryśka przez co urzeczywistnił realny plan sabotażu i pozbawienia finału Toruniowi.
    WYKRYWACZ HIPOKRYZJI OFF.

Strona 29 z 32 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •