Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: XVII runda Ekstraligi: Stal Gorzów - Sparta Wrocław, 15.08, g. 18:30

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,206
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach

    XVII runda Ekstraligi: Stal Gorzów - Sparta Wrocław, 15.08, g. 18:30

    Pozwolę sobie założyć pierwszy od dawna wątek meczowy z udziałem Sparty.

    Stal:
    9. Nermark
    10.Gapiński
    11.Kasprzak
    12.Hlib
    13.Iversen
    14.Cyfer
    15.Zmarzlik

    Sparta:

    1. Woffinden
    2. Suchecki
    3. Jędrzejak
    4. Ljung
    5. Batchelor
    6. Dolny
    7. Malitowski

    Poprzednie 5 sezonów:
    2008: 53:40
    2009: 52:38
    2010: 57:33
    2011: 49:41
    2012: 57:33

    Pogoda: słonecznie, 22 st. C

    Mecz o życie dla Sparty, ważny także dla Stali (hipotetyczna szansa na PO) - walka będzie szła na noże.
    Osobiście uważam, że Baron popełnił błąd zestawiając Batchelora z juniorem. Troy na wyjazdach nie jest tak pewny, poza tym zwykle na pierwszy bieg się nie przekłada i raczej można założyć 5:1 w 4 biegu. Optymalne byłoby chyba ustawienia z juniorem Taia.

    Ogólnie Sparta u siebie a na wyjazdach to dwie drużyny, ale liczę na to, że wszyscy pojadą ze świadomością tego, że w razie porażki możemy polecieć z ligi już w czwartek. Liczę na ciekawe widowisko, zapraszam do dyskusji.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,442
    Kliknij i podziękuj
    4,466
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Gdyby Gapa zjadła jakąś surową rybę przed meczem, to kto wie. Tymczasem no jakiś kataklizm typu Iversen robi 5 punktów w meczu musiałby się zdarzyć.
    Gdyby to była 3 kolejka, patrzylibyśmy na szanse Sparty zupełnie inaczej....
    UNSCARED

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cóż za wstęp do wątku . Brawo sparta-mistrz.

    Dla Sparty ważniejszy będzie mecz w Rzeszowie, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie liczy na ich wygraną na Jancarzu.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Z tego co wiem to mecz Stali ze Spartą jest o 16.00 a Falubaz jedzie w Rzeszowie ponad dwie godziny póżniej więc układy będą wchodzić w grę po rozegraniu pierwszego meczu.Sytuacja gorzowian jest taka że mogą jeszcze znależć się w play off jak i spaść więc ten meczyk pozwoli odpowiedzieć na pewne pytania.Reszta w rękach Roberta który musi poprowadzić pierniki do zwycięstwa i ostatni pojedynek w Lesznie może mieć decydujące znaczenie.Dla Falubazu przegrana w obu meczach nic nie zaszkodzi a spadek z lidera tabeli na drugie lub trzecie miejsce przyklei pewnie rywalizację z Toruniem co im napewno bardziej leży jak Tarnów...z drugiej strony lider Falubaz i czwarty Gorzów to kolejne derby,pełne trybuny i konkretny marketing także warto się zastanowić Panie Dowhan z której strony chwycić kurę za ogon

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,206
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    nie, nie - mecz w Rzeszowie jest o 16 a Stal ze Spartą o 18:30

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Patrząc obiektywnie na tegoroczną ligę dochodzę do wniosku, że na spadek "zapracowały" tylko dwie drużyny. Niektóre informacje z wiadomych miast dowodziły, iż to nie tylko aspekt sportowy ale i organizacyjny o tym świadczy. Trzecia drużyna, odgórnie skazana na degradację, jakakolwiek by to była nie zasłużyła sobie na to.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,695
    Kliknij i podziękuj
    1,315
    Podziękowania: 1,327 w 784 postach
    Ewentualne derby z Gorzowem w PO to derby bez kibiców Falubazu ma Jancarzu.
    ******** takie derby.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    To oczywiście sportowy komunał. Zauważ jednak jaki był wspólny mianownik tych dwóch domowych porażek Sparty. To raczej nie przypadek, że baty dostał tam Włókniarz, Unibax, a remis ledwo obronił Falubaz, dość gładko natomiast wygrały Stal i Leszno. "Trzeba było wygrać, trzeba było mieć wysokiej klasy zmienników" - łatwo mówić takie rzeczy, kiedy jest się kibicem drużyny mającej wielomilionowy budżet i kilka gwiazd w składzie. Falubaz ma Hampela, AJ, Protasiewicza, Dudka. Zabierz ze składu któregokolwiek z nich. Ma kto jechać. Teraz zabierz Sparcie Woffindena i to w opcji bez ZZ-tki (wiem, że z Lesznem pojechał, ale to było pół Woffindena). Pech tej drużyny polegał na tym, że tego Taia (zdrowego) zabrakło akurat na mecze z bezpośrednimi rywalami do utrzymania. Fani Unii niechaj wybaczą, ale biorąc pod uwagę pecha (jeszcze większego) "Jedynej" w tym roku, a przede wszystkim wyniki osiągane przez tę drużynę na własnym torze, uważam, że gdyby Sparta obroniła wtedy w wyścigach nominowanych choćby bonusa, to właśnie z Unią do końca rywalizowałaby o utrzymanie.

    Ewentualnego "zeszmacenia się" Falubazu, w które, naiwnie może, ale nie chcę wierzyć, proponowałbym nie łączyć ze Spartą i z Wrocławiem. Jeśli Falubaz zechce zademonstrować torową apatię, defekty na punktowanych miejscach, "przejść obok meczu", zeszmaci się dla siebie i przed swoimi fanami (tak, wiem, że nie przed wieloma z tego forum). Choćby po krótkiej lekturze wątku widać bowiem, że dla niektórych radość będzie potrójna. Zimą Półtorakowa okaże się wierną sojuszniczką w gabinetowych wojenkach. Carlitos wreszcie doczeka upragnionego spadku Sparty i utopienia Klocowej (akurat w tym drugim wspiera go myślami wielu wrocławian), inni odetchną, bo nie trafią na Cieślaka. A i na VIP trybunie przy Hetmańskiej pewnie będzie sielanka. Natomiast pozostanie pytanie, czy takiej ligi chcemy?

    I naturalnie, żeby była jasność, rozróżniam porażkę po ambitnej walce, a taka porażka Falubazowi zawsze może się przytrafić, od przejścia obok meczu. W tym pierwszym przypadku nikt normalny złego słowa na zielonogórski klub nie powie. Przykład? Postawa GKM-u Grudziądz, który jechał w Ostrowie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 15-08-2013 o 22:13

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi QB za jego przydatny post!

    sobotch (14-08-2013)

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    I takie coś chciałem wreszcie przeczytać.

    Bo jak mam traktować osobników, którzy non stop próbują mi wmówić, że mój klub jest sprzedajną ****ą? Można to ująć nieco inaczej, można też wstrzymać się z ciężkimi osądami do momentu rozegrania sprawy.

    Co do samej Sparty, uczucia mam mieszane. Niby nie przeszkadza mi ten klub, a nawet ze względu na dawne czasy mam ciągle sporo sympatii, ale co innego Sparta, co innego Klocowa i jeszcze co innego baronowy tor Dlatego nie mogę się zdecydować

    Sezon ułożył się dziwnie, ale trzeba przyznać, że poniekąd całkiem sprawiedliwie. Znaczy się, że każdy z niepewnych jutra zespołów uzyskał mniej więcej tę samą ilość ponadprogramowych punktów, którą w innych meczach niepotrzebnie stracił. Rozumiem, że kibica Sparty będzie bolała wtopa u siebie z Lesznem, tych z Gorzowa z Rzeszowem, Rzeszowa z Tarnowem a Włókniarza z Unią. Tyle że wszystko się jakoś koniec końców w miarę wyrównuje. Na pewno w całym rozgardiaszu bardziej od wrocławian powinni marudzić ludzie z Rzeszowa, ale wszyscy wiemy, że najbardziej obchodzi człowieka własny klub, a nie konkurencja.

    Ale jeszcze raz zaapeluję - nie róbcie psychozy z ustawianiem meczu. A jak wam się i tak nie podoba, napiszcie maila do prezesa waszego klubu, żeby postarał się by na mecz Rzeszów - Zgora wysłać kolejnych dwóch samodzielnych komisarzy. Bo pewnie można. I będzie święty spokój, a nie ciągłe pieprzenie o mataczeniu

    Nawiasem pisząc, zabierz z Falubazu Davidssona i zastąp go kimś innym, nadającym się do odjechania czterech kółek, niekoniecznie nawet w warunkach ekstraligowych

  11. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,206
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    ale tak konkretnie kompletnie to o co chodzi z tym "baronowym torem"? We Wrocławiu w tym sezonie mecze sa ciekawsze niż chociażby w Zielonej Górze.

  12. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Kilka razy pojechałem Dobruckiego za tor w ZG, ale trochę potem stonowałem, gdy ów wytłumaczył się specjalistami komisarzami. A ile razy byłeś u nas w ciągu ostatniego roku?

  13. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    I naturalnie, żeby była jasność, rozróżniam porażkę po ambitnej walce, a taka porażka Falubazowi zawsze może się przytrafić, od przejścia obok meczu. W tym pierwszym przypadku nikt normalny złego słowa na zielonogórski klub nie powie. Przykład? Postawa GKM-u Grudziądz, który jechał w Ostrowie.
    Pozdrawiam
    I o to własnie chodzi. Falubaz ma jechac do Rzeszowa po jak najlepszy wynik, ma po prostu jechać tam po wygraną. A jaki będzie wynik po 15 biegach to się okaże.

    Niemniej ja nie wierze w żadne ustawki, przecież nikt nie pójdzie do AJ, Pepe, Jarka czy Patryka i nie powie im "wyluzuj chłopie, trzeba to odpuścić". Dla mnie takiej opcji po prostu nie ma.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    No bo w korespondecyjnym pojedynku Stal ukulala tam 45 pkt. Wiec kto po tym meczu będzie znów góra w lubuskim?

  15. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Zapowiada się ciekawy meczyk.
    Mało prawdopodobna jest wygrana Wrocławia,
    ale z drugiej strony SG przegrała u siebie z Rzeszą, UL, Czewą.

    Mariusz napisał:
    Niemniej ja nie wierze w żadne ustawki, przecież nikt nie pójdzie do AJ, Pepe, Jarka czy Patryka i nie powie im "wyluzuj chłopie, trzeba to odpuścić". Dla mnie takiej opcji po prostu nie ma.
    Z drugiej strony można powiedzieć w/w żeby wjechali w taśmę.
    Masz krótką pamięć?
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 14-08-2013 o 23:47
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Zapowiada się ciekawy meczyk.
    Mało prawdopodobna jest wygrana Wrocławia,
    ale z drugiej strony SG przegrała u siebie z Rzeszą, UL, Czewą.

    Mariusz napisał:

    Z drugiej strony można powiedzieć w/w żeby wjechali w taśmę.
    Masz krótką pamięć?
    FAKT , BYŁO TAK Z HANCOCKIEM. Jednak były to tylko dwa wyścigi i dotyczyły jednego zawodnika. Poza tym uczynił to na polecenie "najlepszego fachowca" w Polsce jeśli chodzi o znajomość regulaminu.
    Jestem 100% pewny,ze tak zrobił by każdy menago , który zna się na tym co robi. Nikomu nie zrobił tym krzywdy , no chyba że

    tym tylko z którymi jechał z/z za Dobruckiego, ale ja nie nazwał bym tego krzywdą tylko losową i regulaminową sprawiedliwością.

    Jednak dzisiaj nie będzie rządził Cieślak tylko różowa koszula, a on kieruje sie nie tylko regulaminem.
    Pomimo to mam nadzieję ,że mecz rozegrany zostanie w sportowy sposób a wynik będzie korzystny dla zespołu lepszego na torze i nie koniecznie musi to być Falubaz.
    Dziś dla nas liczy sie tylko Staleczka . Stawiam na zwycięstwo 48:42. Będzie ciężko.
    Pozdrawiam rozsądnych kibiców w całym kraju i poza nim.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 15-08-2013 o 09:08

  17. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Z drugiej strony można powiedzieć w/w żeby wjechali w taśmę.
    Masz krótką pamięć?
    Black, kolega powyżej już w zasadzie opisał różnice. Chyba ją dostrzegasz ? I chyba nie sądzisz, że którykolwiek klub w SE nie uczynił by podobnie. Włącznie z Czewą. A przecież doskonale wiesz, że ja pisałem o czymś innym. Dlatego zastanawiam się czemu wyjechałeś akurat z tym przykładem ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Moim zdaniem, Sparta meczem w Gorzowie będzie witała się z I ligą..

  19. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Zapowiada się ciekawy meczyk.
    Mało prawdopodobna jest wygrana Wrocławia,
    ale z drugiej strony SG przegrała u siebie z Rzeszą, UL, Czewą.
    To że Stal przegrała z Rzeszowem, Unią i CKM to niczego nie dowodzi, gdyż było to początek sezonu, Teraz Stal jest w "gazie", ponadto jadą u siebie no i nawet taki Hlib może zapunktować. A w Sparcie kto? może Tai powalczy, Ogór parę punktów urwie i może Batchelor... że nie wspomnę o "bidzie" w Sparcie na juniorskich pozycjach Także stawiam na zwycięstwo Stalowców różnicą ok. 8-12 pkt.

  20. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Na razie pewni na beton dają radę z pewnymi na bronę więc to jest dobry prognostyk dla gorzowian.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •