Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 451

Wątek: Ekstraliga 2013 - opinie, komentarze, typowania

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Ekstraliga 2013 - opinie, komentarze, typowania

    Jako ze powoli składy zaczynaja sie krystalizowac uważam ,że można powoli zaczynać typowac poszczegolne szanse każdego zespołu. Najlepiej od 1 do 10.

    zapraszam do dyskusji


    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 23-12-2012 o 13:52
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar AndrewFalubaz
    Dołączył
    02-08-2004
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    o złoto Apator vs Falubaz
    reszta w miare równa poza Wrockiem

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik Awatar nierobmitego
    Dołączył
    24-12-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    wg mnie. jak kontuzje wszystkich ominą to Torun -Falubaz w finale.. spadaja Wrocek, Gorzow, Bydgoszcz... dziekuje

    Wesolych Swiat.
    Wiara czyni cuda...

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    1.Unibax
    2.Stelmet
    3.Unia Leszno
    4.Częstochowa
    5.Rzeszów
    6.Tarnów
    7.Gorzów
    8.Bydgoszcz
    9.Gniezno
    10.Wrocław

    Tak będzie potwierdzone info 100%

    Wesołych ...
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mefitzo za jego przydatny post!

    michalgruby (22-12-2012)

  6. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar michalgruby
    Dołączył
    11-03-2007
    Postów
    867
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 16 w 13 postach
    No to tak :

    Toruń - według mnie mocna drużyna ale będą mieli 3 dziury w składzie. miejsca 1-4

    Zielona Góra - również bardzo mocna drużyna. Niewiadomymi będą Jabłoński, Davidsson i 2 junior. 1-4

    Częstochowa - Duże wzmocnienia w sumie nie wiadomo jak pojadą juniorzy i Szumina ale raczej drużyna na plus. 2-5

    Leszno - według mnie drużyna się wzmocniła względem zeszłego sezonu( po kontuzji Jarka) trójka Bjerre, Lindgren, Zengota powinna być lepsza od trójki Batchelor, Pavlic, Adamczewski. W sumie drużyna zagadka ale gdy Kołodziej przychodził do Leszna też nikt się nie spodziewał jego wyśmienitej jazdy 3-6

    Rzeszów - wzmocnili się Pedersenem, według mnie to będzie rozczarowanie rozgrywek i nie zwojują E-Ligi - 3-6
    Tarnów - 2 znaczące osłabienia, po pierwsze strata Hancocka i wymiana Go na Lagute i przejście w wiek seniora Janowskiego. 3-6.

    I tak powinna mniej więcej wyglądać czołowa 6 E-ligi.

    Gniezno - nie wiem co się po nich spodziewać... Zagar mnie jakoś nie przekonuje jak lider drużyny do tego słabi juniorzy nie wiem co o nich myśleć. 7-9

    Gorzów - tu nie trzeba dużo pisać. Dużo osłabień do tego nie tak duże wzmocnienia będzie ciężki sezon w Gorzowie. 7-9

    Bydgoszcz - zbudowali ciekawy skład i tyle. 7-9

    Wrocław - zdecydowanie najsłabszy skład w E-lidze raczej pewny spadek. 10

  7. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Moje typy:

    1. Włókniarz
    2. Falubaz
    3. Unibax
    4. Tarnów
    5. Rzeszów
    6. Leszno
    7. Bydgoszcz
    8. Gniezno
    9. Gorzow
    10. Wroclaw

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    1. Apator
    2. Falubaz
    3. Unia Leszno
    4. Włókniarz
    5. Stal Rzeszów
    6. Stal Gorzów
    7. Unia Tarnów
    8. Polonia
    9. Start
    10. Sparta

  9. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Nie rozumiem demonizowania siły Falubazu opartego na czterech filarach i trzech plastronach. Do tego dwóch z tych filarów wraca po bardzo poważnych urazach. Jak będą jeździć tego nikt nie wie. Mogą skończyć na podium, choć ja widzę dla nich ciężką walkę o Play-Off do samego końca. Medal mimo wszystko jest w ich zasięgu, ale zdecydowanie nie złoty.

    Apator wygląda na drużynę będącą poza zasięgiem wszystkich. Jadąc mecz u siebie nie mają ani jednej dziury i do tego świetnych liderów. Czy czegoś trzeba więcej? Bardzo efektownie prezentować się powinno w nowym sezonie "Południe" Polski. W Tarnowie odszedł Hancock i Janowski przeszedł na pozycję seniora, ale nic to jeśli Cieślak ogarnie Artema Łagutę. A gdzie jeśli nie na twardawym lotnisku miałby się odrodzić ten talenciak? Jak wypali to finał dla Tarnowa nie będzie żadnym zaskoczeniem mimo fatalnej juniorki(nie wierzę w postęp Gomólskiego, on ma inne priorytety w życiu).

    Rzeszów - jak zawsze z wielkiej chmury mały deszcz. Drużyna wzmocniona Hancockiem do pary z Crumpem, Walaskiem i Okoniem byłaby postrachem całej ligi i jej głównym faworytem. Ginger jednak skończył karierę, a Półtorak przegrała "walkę" o Jepsena Jensena. Mają Nickiego - gwarant minimum 12-13 punktów na mecz. Doszedł również Pavlic, choć nie wydaje mi się by w nowym środowisku nagle zaczął punktować lepiej niż w Lesznie. Mają też mocnego juniora Sówkę, ale sumarycznie nie wyglądają jakoś szczególnie groźnie, lecz o PO moim zdaniem walczyć będą do końca.

    We Włókniarzu w moim odczuciu kapitalne wzmocnienia. Emil i MJJ powinni spełnić oczekiwania względem nich. Holta wracający na stare śmieci w nowej roli - zawodnika drugiej linii. Jeśli utrzyma poziom z ZG powinno być ok. Szombierski to zagadka, ale tym razem będzie jechał od początku sezonu. Jeśli trafi ze sprzętem to poniżej 5-6 punktów na mecz nie powinien schodzić(u siebie może być nawet lepiej). Juniorzy bardzo wyrównani poziomem. Nie są ta asiory jak w Lesznie czy pojedyncze gwiazdki z ZG czy Gorzowa, ale z "młodą" Bydgoszczą powinni nawiązać walkę. Strzelec może być naszym wzmocnieniem szczególnie na torze w Częstochowie, gdzie czuje się fantastycznie. O widowiska na naszym torze jestem spokojny, na wyjazdach też powinniśmy pokazać fajny żużel - a to przecież jest najważniejsze(tak wiem w ZG są inne priorytety, wszak tam ścigania nie widzieli od czasów Kurmanka). Jakikolwiek medal przyjmiemy z wielką radością!

    Kolejny klub z południa to Sparta. Tutaj jednak jest bardzo biednie i nie widać najmniejszych perspektyw na utrzymanie tej drużyny w Ekstralidze, gdy spadają aż trzy teamy. Same osłabienia, zero wzmocnień. Choć miło będzie popatrzeć na grajków typu Ogór czy Woffinden.

    U beniaminka starano się zrobić ciekawą drużynę i wygląda na to, że się udało. Czy jednak ta kapela zagwarantuje utrzymanie? Jeśli w innych drużynach nie będzie zbyt wielu długotrwałych kontuzji to nie widzę również tutaj szans na utrzymanie. Anton i Zagar to dopiero "dorastający" liderowie, którzy w najbliższej przyszłości mogą się nimi stać z racji wieku i rosnącego doświadczenia, ale chyba jeszcze nie teraz. Ułamek to melodia przeszłości. Ostatnio bliżej mu do spuszczania drużyn z Ekstraligi niż do zdobywania medali. Bjarne to raczej pomyłka na Ekstraligowych torach. W I lidze szaleje, choć też nie zawsze. Strasznie bezjajeczny zawodnik. Świderski powinien być wbrew pozorom pewnym punktem drużyny na poziomie 8 punktów(pod koniec sezonu w Gdańsku jechał już coraz lepiej). Ciekawi juniorzy szczególnie Oskar Fajfer. Mimo wszystko ciężko widzę ich utrzymanie.

    W Bydgoszczy budowano drużynę "za pięć dwunasta" i całkiem nieźle im to wyszło. Zachowali bardzo ważne postacie dla tej drużyny jakimi są Buczek, Kostek i juniorzy. Doszedł wiekowy, ale wciąż super-skuteczny Hancock, który powinien być nawet ciut lepszy niż Emil 2012. Sasza Łoktajew wygląda na papierze dużo lepiej od Gapińskiego, natomiast Hans Andersen nie powinien być lepszy od Artema, choć nie wykluczam przebłysków. Sumarycznie moim zdaniem zakręcą się wokół Play-Offów, a jak ich juniorka nie zawiedzie to może i zawalczą o medal wobec niemocy innych ekip?

    Unia skompletowała najrówniejszy skład w Ekstralidze. Bardzo jestem ciekawy jak wypadną na torze. Ich największą bolączką wydaje się być brak lidera. Z całym szacunkiem, ale Przemek, Balon, Bjerre czy Fredka to nie są zawodnicy na 16 punktów w ciężkim wyjazdowym meczu. Bardzo możliwe, że u siebie wygrają wszystko. Warunki są dwa: Fredka przestanie olewać polską ligę, a Bjerre bezboleśnie przesiądzie się na GM(o jego zdrowie fizycznie raczej nie trzeba się martwić). Stać ich nawet na medal. Szczególnie, gdy ich fantastyczna młodzież znowu zrobi krok do przodu.

    Na koniec zostawiłem sobie najbardziej chyba niedocenianą drużynę z Gorzowa. Większość wieszczy im spadek. Nie wykluczam, że tak się może zdarzyć. Wiele zależy od tego czy PUK powtórzy wspaniały sezon. Kasprzak powinien poprawić swoją średnią z sezonu 2012. Ciekawe jak w tej nowej drużynie sprawdzi się Nermark. Uważam, że stać go nawet na średnią 2,000, choć sporo będzie zależało od przygotowania toru w Gorzowie. Gapa wraca i swoje czyli średnią 1,6 powinien wykręcić(taka solidna druga linia). Olbrzymie nadzieje należy pokładać w Bartku Zmarzliku. Widać, że zimą chłopak aż rwie się do jazdy, więc co najważniejsze nie ma urazu psychicznego po swojej okropnej kontuzji. Jeśli wszystko zagra to powinien być nawet jednym z liderów "Staleczki" detronizując Dudka jako najlepszy polski junior Ekstraligi.

    Moje typy?
    1.Toruń
    2-3.Częstochowa
    2-3.Zielona Góra
    4.Tarnów
    5-8.Leszno
    5-8.Rzeszów
    5-8.Bydgoszcz
    5-8.Gorzów
    9.Gniezno
    10.Wrocław
    Ostatnio edytowane przez dockm ; 23-12-2012 o 15:22

  10. Powrót do góry    #9
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    1. Zielona Góra
    2. Toruń
    3. Częstochowa
    4. Leszno
    5. Bydgoszcz
    6. Tarnów
    7. Rzeszów
    8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

  11. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    To zależy czy typujemy zwycięzcę ligi, czy zdobywcę tytułu.

    Ligę wygra Apator, mistrzem zostanie Falubaz. Najpewniej będzie to pierwszy medal w nowożytnej historii tego klubu, zdobyty zasłużenie.

  12. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    10 miejsce Sparty na papierze jest tak pewnie, że czuje po kościach duży zarobek dla osoby, która postawi dużą kasę na dziewiąte miejsce Wrocławia i tak się stanie, np. z powodu kontuzji Zagara czy Lindbaecka w Gnieźnie Na razie to wróżenie z fusów, ale jak składy się w 100% wyklarują to też sobie powróżę, a co. I tak szansę na trafienie tabeli są minimalne, ale czemu nie spróbować
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  13. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Ligę wygra Apator, mistrzem zostanie Falubaz.
    To brzmi prawie jak "Irlandia zdobędzie mistrzostwo, ale to Krum złapie znicza". Czy jakoś tak

  14. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez DRABOL Zobacz posta
    10 miejsce Sparty na papierze jest tak pewnie, że czuje po kościach duży zarobek dla osoby, która postawi dużą kasę na dziewiąte miejsce Wrocławia i tak się stanie, np. z powodu kontuzji Zagara czy Lindbaecka w Gnieźnie Na razie to wróżenie z fusów, ale jak składy się w 100% wyklarują to też sobie powróżę, a co. I tak szansę na trafienie tabeli są minimalne, ale czemu nie spróbować
    Moje typy:
    1. Włókniarz 2. Leszno 3. Bydgoszcz 4. Tarnów 5. Toruń 6. Gorzów 7. Wrocław 8. Zielona Góra 9. Gniezno 10. Rzeszów.

    Poszalałem deczko ale to tylko SPORT. Przez 45 lat widziałem spadki nie takich faworytów. Co prawda były to inne czasy ale co mi tam- mogę pomarzyć. Widzieć Dowhana z pochyloną głową- bezcenne.

  15. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    1 Tarnów
    2 ZG
    3 Rzeszów
    4 Czewa
    5 Toruń
    6 Bydgoszcz
    7 Leszno
    8 Gniezno
    9 Gorzów
    10 Wrocław

  16. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To i ja z nudów powróżę z fusów.

    Pierwsza trójka:
    Falubaz, Unia Leszno, Włókniarz - kolejność będzie zależała od szczęścia (np. kontuzji, deszczu itp.) Generalnie ZG wydaje mi się najsilniejsza.
    W czwórce dodatkowo Polonia Bydgoszcz, która może sprawić największą niespodziankę.

    Unibax poza czwórką, ale mam nadzieję, ze się utrzyma.

    Spadku nikomu nie życzę, więc nic na ten temat nie napiszę.

  17. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    To brzmi prawie jak "Irlandia zdobędzie mistrzostwo, ale to Krum złapie znicza". Czy jakoś tak
    No ale co jest nie tak? Po zasadniczym są chyba jeszcze play offy, nie?

    Falubaz ma bardzo "plej offowy" skład. Może przegrać w tym sezonie wszystko na wyjeździe, ale i tak sięgnie po złoto. U siebie naklepią po te 50 z hakiem a na wyjazdach zawsze pojadą na 40. Przynajmniej w teorii.

  18. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie będę się rozpisywał o sile drużyn poszczególnych, po prostu napiszę jak to widzę:
    1. Toruń
    2. Częstochowa
    3. Leszno
    4. Zielona Góra
    5. Rzeszów
    6. Tarnów
    7. Bydgoszcz (oby)
    8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

    języczkiem uwagi będą juniorzy.. Zawsze ktoś może wystrzelić z formą tak jak w tym roku Iversen

  19. Powrót do góry    #18
    Początkujący Awatar Rejman
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    30
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Zielona Góra
    2. Częstochowa
    3. Leszno
    4. Toruń
    5. Tarnów
    6. Gorzów
    7. Bydgoszcz
    8. Gniezno
    9. Marma Polskie Folie
    10. Wroclaw

    Myślę, że spadek na 10-lecie sponsoringu, byłby wskazany.
    Ostatnio edytowane przez Rejman ; 23-12-2012 o 23:27

  20. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rejman Zobacz posta
    1. Zielona Góra
    2. Częstochowa
    3. Leszno
    4. Toruń
    5. Tarnów
    6. Gorzów
    7. Bydgoszcz
    8. Gniezno
    9. Marma Polskie Folie
    10. Wroclaw

    Myślę, że spadek na 10-lecie sponsoringu, byłby wskazany.
    Byłoby świętowanie z hukiem!

  21. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    1. Toruń
    2. Częstochowa
    3. Leszno
    4. Zielona Góra
    5. Rzeszów
    6. Tarnów
    7. Bydgoszcz
    8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

    Wesołych.

  22. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    1. Zielona Góra

    2. Toruń

    3. Tarnów
    4. Częstochowa
    5. Leszno
    6. Rzeszów
    7. Gorzów
    8. Bydgoszcz
    9. Gniezno

    10. Wrocław

    Spadek żadnej z drużyn 3-9 mnie nie zdziwi. Nie ma między nimi wielkich różnic w sile rażenia.
    C'mon You Gunners!

  23. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    994
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 235 w 122 postach
    No to i ja przedstawię swoje typy:

    1-3. Zielona Góra
    1-3. Toruń
    1-3. Częstochowa
    4-8. Tarnów
    4-8. Leszno
    4-8. Rzeszów
    4-8. Bydgoszcz
    4-8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

    To tylko sport więc wszystko może się okazać. Jednak uniknięcie spadku przez Spartę bez kontuzji zawodników w drużynach przeciwników trudne do osiągnięcia.
    Tak samo kontuzje zawodnika ze średnią 3. lub 4. w Zielonej i Czewie oznacza brak medalu. Toruń ma solidnego rezerwowego.

  24. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Tak samo kontuzje zawodnika ze średnią 3. lub 4. w Zielonej i Czewie oznacza brak medalu. Toruń ma solidnego rezerwowego.
    Hmm, Falubaz również ma MBJ na rezerwie. Więc i tu jest jakieś zabezpieczenie.

    1-2. Zielona Góra
    1-2. Toruń
    3-8. Leszno
    3-8. Częstochowa
    3-8. Tarnów
    3-8. Rzeszów
    3-8. Bydgoszcz
    3-8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

    edit.
    @michalgruby, masz rację. Poszedłem na łątwizne z "kopiuj wklej" i wkradł się błąd
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 24-12-2012 o 10:42
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar michalgruby
    Dołączył
    11-03-2007
    Postów
    867
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 16 w 13 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, Falubaz również ma MBJ na rezerwie. Więc i tu jest jakieś zabezpieczenie.

    1-2. Zielona Góra
    1-2. Toruń
    4-8. Leszno
    4-8. Częstochowa
    4-8. Tarnów
    4-8. Rzeszów
    4-8. Bydgoszcz
    4-8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław
    Czyli w tym roku nikt nie moze zająć 3 miejsca ?? ^^

  26. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,015
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Wg mnie najsolidniej wyglądają ekipy z Torunia i ZG. Poza tym spore szanse na PO daję Czewie i Marmie, chociaż obie te ekipy mają problemy z juniorką i to może stanąć im na przeszkodzie. Poza Wrocławiem pozostałe ekipy - Bydgoszcz, Leszno, Gorzów, Gniezno i Tarnów będą walczyć o utrzymanie. O utrzymaniu/spadku mogą decydować niuanse w postaci dyspozycji dnia czy pojedynczych defektów, upadków. Kontuzje to już może być tragedia dla klubów walczących o ligowy byt.
    Niemniej czeka nas chyba najbardziej wyrównany (pomimo teoretycznych faworytów rozgrywek) sezon od ładnych kilku lat.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Wg mnie najsolidniej wyglądają ekipy z Torunia i ZG. Poza tym spore szanse na PO daję Czewie i Marmie, chociaż obie te ekipy mają problemy z juniorką i to może stanąć im na przeszkodzie. Poza Wrocławiem pozostałe ekipy - Bydgoszcz, Leszno, Gorzów, Gniezno i Tarnów będą walczyć o utrzymanie. O utrzymaniu/spadku mogą decydować niuanse w postaci dyspozycji dnia czy pojedynczych defektów, upadków. Kontuzje to już może być tragedia dla klubów walczących o ligowy byt.
    Niemniej czeka nas chyba najbardziej wyrównany (pomimo teoretycznych faworytów rozgrywek) sezon od ładnych kilku lat.
    Tak , to prawda- sezon będzie arcyciekawy. Jednak warto zauważyć że to dzieki KSM-owi. Dlatego Panie Witkowski ze swoimi klakierami-
    "Ręce precz od ksm-u". Chcemy wyrównanej ligi w nastepnych latach a jak nie umiecie poradzić sobie z kilkoma bublami wykonawczymi ksm-u to przeczytajcie materiały jakie wysłałem wam na stronę SL.

  28. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 14 w 9 postach
    1. Leszno - bo...bo analogia mówi, że po piątym później mamy pierwsze, a jakoś czuje, że w tym roku będzie dobrze
    2-4. Częstochowa - jest Emil, Grisza, młody Dun, Holta, w tym roku będą rewelacją ligi
    2-4. ZG - Hampel, Pepe, AJ, Dudek i...i według mnie nic więcej, także nie wiem czemu wszyscy z Falubazu tak się rajcują tym składem, 3plastrony w składzie
    2-4. Toruń - podobnie jak wyżej, też 3plastrony, a w czterech to mistrza nie zdobędziecie
    5-8. Gorzów - jeśli wszystko wam wypali, to ta Wasza drużyna wbrew pozorom może sporo namieszać
    5-8. Bydgoszcz - znowu na kredytach, a i skład mnie osobiście nie przekonuje
    5-8. Tarnów - no to zobaczymy co wielki trener Cieślak zrobi teraz gdy już nie ma takiej super drużyny, dwa duże osłabienia (Hancock, Janowski skończył juniora)
    5-8. Rzeszów - Nicki Nicki Nicki i w sumie wyrównana ekipa, ale na te obietnice pani prezes to słabo
    9. Gniezno - chciałbym, żebyście się utrzymali, niespodzianki sprawicie, ale to chyba nie wystarczy
    10. Wrocław - brak argumentów na jakiekolwiek szanse utrzymania, w końcu spadniecie

  29. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    1. Zielona Góra
    2. Toruń
    3. Częstochowa
    4. Leszno
    5. Gniezno
    6. Tarnów
    7. Rzeszów
    8. Gorzów
    9. Bydgoszcz
    10. Wrocław

  30. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez marass Zobacz posta
    No to i ja przedstawię swoje typy:

    Toruń ma solidnego rezerwowego.
    I na dzień dzisiejszy 2 takie plastrony jakich nikt nie ma.

  31. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    1. Zielona Góra
    2. Toruń
    3. Częstochowa
    4. Leszno
    5. Tarnów
    6. Bydgoszcz
    7. Gorzów
    8. Gniezno
    9. Rzeszów
    10. Wrocław

  32. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    1. Toruń - piekielnie mocny skład + komisarze torowi, którzy nie pozwolą by ktoś zrobił tor przyczepny na Toruń (Stępniewski będzie czuwał)
    2. Częstochowa – Emil zrobi różnice
    3. Zielona Góra – Hampel, Dudek po kontuzji + dwa plastrony
    4. Leszno
    5. Rzeszów
    6.Tarnów
    7. Bydgoszcz
    8. Gorzów
    9. Gniezno
    10. Wrocław

  33. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-08-2001
    Postów
    1,091
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1. Toruń
    2. Zielona Góra
    3. Tarnów
    4. Częstochowa
    5. Leszno
    6. Rzeszów
    7. Bydgoszcz
    8. Gorzów
    9. Gniezno
    10.Wrocław
    Pozdrawiam


  34. Powrót do góry    #33
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Również obstawiam czwórkę Częstochowa, Leszno, Zielona Góra, Toruń.

    Sam nie wiem czy kolejność przypadkowa czy nie

  35. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar bullfan
    Dołączył
    08-12-2005
    Postów
    872
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 40 w 28 postach
    Na moje to liga bedzie strasznie wyrownana i wydaje mi sie ze 6 ekip moze walczyc o 4 miejsca w PO. Nawet Zielonka i Torun maja straszne dziury wiec bedzie ciekawie. Kolejnosc pierwszych 6 ekip przypadkowa:

    1. Torun
    2. Rzeszow
    3. Czestochowa
    4. Zielona
    5. Leszno
    6. Tarnow
    i tutaj zostaja mi 4 ekipy ale poza wrockiem pozostali maja tez spore szanse na srodek tabeli:
    7. Bydgoszcz
    8. Gorzow
    9. Gniezno
    10. Wroclaw

    Bedzie sie dzialo!

  36. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-10-2002
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 9 w 5 postach
    1-3 Toruń
    1-4 Częstochowa
    1-4 Zielona Góra
    3-7 Leszno
    4-6 Tarnów
    3-7 Rzeszów
    5-7 Gorzów
    8 Bydgoszcz
    9 Gniezno
    10 Wrocław

    Toruń na papierze wydaje się być murowanym faworytem, jednak coś mi się wydaje, że może dojść do niespodzianki.
    Najbardziej nieobliczalne zespoły to Leszno i Rzeszów. W przypadku Lesznian nie zdziwi mnie ani walka o medal, ani utrzymanie wywalczone w ostatnich meczach sezonu. Rzeszów co prawda byt w lidze ma zapewniony (żeby spaść z Pedersenem w składzie to naprawdę trzeba mieć poza nim Chrzanowskich i Brzozowskich), ale brąz w ich przypadku też nie sprawiłby, że spadnę z krzesła. Oczywiście tylko pod warunkiem bezbłędnego Pedersena.
    Największą pewność mam w przypadku Tarnowa - solidna jazda całego zespołu + życiowy sezon młodego Łaguty w elidze da moim zdaniem pozycję wyższą, niż zakłada większość typujących.
    Ostatnio edytowane przez Kibic_CKM ; 25-12-2012 o 22:53

  37. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Realnie:
    Torun
    ZG
    Czewa
    Tarnow
    Rzeszow
    Leszno
    Gorzow
    Bydgoszcz
    Gniezno
    Wroclaw

    Chcialbym:

    Torun
    Czewa
    ZG
    Rzeszow
    Tarnow
    Leszno
    Bydgoszcz
    Gorzow
    Gniezno
    Wroclaw

    Torun dla mnie to kandydat do zlota. Tomka wielu skresla juz nie slusznie w mojej ocenie. Mysle, ze srd biegowa domowa w 2013 bedzie na poziomie 2,4-2,5 Wyjazdy pewnie kolo 2,1-2,2. Swoje w kazdym badz razie bedzie robil. Na pewno nie raz przy holuje takiego Przedpelskiego jak to robil z Cyranem, Zmarzlikiem czy wczesniej z Burza, Wardzala, Tajchertem itd. Mysle, ze podium to wlasnie Torun Zg i Czewa. Nie iwerzw w play off dla Leszna poniewaz to mlody zespol do tego Bjerrei Lindgren. Fakt sa strasznie wyrownani ale wlasnie nie ma lidera ktory na wyjazdach wezmie ciezar na siebie. I wlasnie z zespolami ktorymi beda walczyli o TOP4 u siebie moga wygrac ale za to wyjazda to bedzie srogie lanie nawet w Tarnowie czy Rzeszowie. Licze na zloto dla Torunia bo zycze tego Tomkowi, nalezy mu sie bo ostatnie to bylo juz dobrych pare lat temu w Tarnowie. I oby sie Bydgoszcz utrzymala bo ida wtedy lepsze czasy dla nas, ale z Wladkami bedzie o to bardzo ciezko

  38. Powrót do góry    #37
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    1. Zielona Góra
    2. Toruń
    3. Leszno
    4. Częstochowa
    5. Bydgoszcz
    6. Tarnów
    7. Gorzów
    8. Rzeszów
    9. Gniezno
    10. Wrocław
    Ostatnio edytowane przez Jarro ; 27-12-2012 o 01:39

  39. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    1. Toruń
    2. Częstochowa
    3. Bydgoszcz
    4. Zielona Góra
    5. Rzeszow
    6. Tarnow
    7. Gniezno
    8. Gorzów
    9. Leszno
    10. Wrocław
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #39
    Użytkownik Awatar falubaz77
    Dołączył
    02-09-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 20 w 14 postach
    1-2. Falubaz
    1-2. Apator
    3. CKM
    4. Unia L
    5. Stal Rz
    6. Stal G
    7. Unia T
    8. Start
    9. Polonia
    10. Sparta
    Więc wstań do góry głowę wznieś i śpiewaj naszą pieśń spiewaj naszą pieśń. Falubaz Falubaz mistrzem jest!!

  41. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2011
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1-2. Falubaz
    1-2. Apator
    3. Unia Tarnów
    4. Włókniarz
    5. Stal Rzeszów
    6-10. cała reszta w kolejności której nawet nie próbuję przewidzieć. Walka o utrzymanie będzie nie mniej emocjonująca niż walka o medale.

  42. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    24-12-2012
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Można się zabawić w typowanie, ale znając ten sport pewnie będzie dużo niespodzianek i to jest w żużlu najpiękniejsze

    1. Falubaz Z.G.
    Znakomici liderzy, uznane polskie firmy Protasiewicz i Hampel + czołowy polski junior, Jonsson tez nie powinien jechać gorzej niż w zeszłym sezonie
    2. Unia Leszno
    Bardzo wyrównany skład, stworzony z głową, o ile się nie mylę nadal najwięcej wychowanków w zespole, nie od dziś wiadomo że żeby coś ugrać w lidze potrzeba solidnych juniorów, a
    takich Leszno posiada
    3. Włókniarz Cz-wa
    Skład najlepszy od lat, każdy zawodnik lubiany w Cz-wie, chociaż nadal brakuje wychowanków, drużyna prawdziwych walczaków, liczę na dobre widowiska, może jedynie brakować
    solidnego juniora
    4. Apator Toruń
    Skład na papierze bardzo silny, ale paradoksalnie to Gollob może okazać się przeszkodą w walce o najwyższe cele. Jeżeli nie poprawi formy z zeszłego roku, a mimo to będzie miał
    zagwarantowane miejsce w składzie, to może dojść do sporych konfliktów w zespole, nie wspominając o konflikcie Gollob - kibice. Mimo wszystko szkoda że nie będzie można w pełni
    wykorzystać braci Pulczyńskich oraz dużych możliwości Worda
    5. Unia Tarnów
    Bardzo ciekawy równy skład, dla mnie największa niewiadoma, ale niżej niż na 5 miejscu nie powinni być, ciekaw jestem co z obecnego potencjału drużyny jest w stanie wykrzesać
    Cieślak
    6. Polonia Byd.
    Skład prezentuje się lepiej niż dobrze, jeżeli większość zawodników utrzyma formę z zeszłego sezonu to Bydgoszcz może aspirować nawet do fazy PO, kluczowa może się okazać sfera
    finansowa, miejmy nadzieje że nowy prezes podoła wyzwaniu
    7. Stal Rzeszów
    Są indywidualności, ciągle brak zespołu
    8. Stal Gorzów
    Obok Tarnowa chyba największa niewiadoma, w przerwie zimowej w drużynie doszło do sporych osłabień, ale z drugiej strony kilka znanych nazwisk zostało, kluczowa będzie postawa
    Nermarka, z kolei Iversen, Kasprzak, Zmarzlik nie mogą pojechać gorzej niż w zeszłym sezonie by móc myśleć o utrzymaniu w lidze
    9. Start Gniezno
    Drużyna zbudowana na miarę możliwości, atutem może być własny tor, na wyjazdach ciężko będzie o punkty
    10. Sparta Wrocław
    Przy trzech spadających drużynach, na dzisiaj pierwszy kandydat do spadku, ale przypominam że to jest sport i wszystko może się zdarzyć

  43. Powrót do góry    #42
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ciekawe jest, że większość z Was nie podejmuje się wytypowania środka tabeli, dając wiele drużyn równocześnie na miejscach 4-8. Zapowiada się więc wyrównana liga. Czy wyrównane składy nie są czasem wynikiem KSM-u?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  44. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,015
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ciekawe jest, że większość z Was nie podejmuje się wytypowania środka tabeli, dając wiele drużyn równocześnie na miejscach 4-8. Zapowiada się więc wyrównana liga. Czy wyrównane składy nie są czasem wynikiem KSM-u?
    Jak jest niski KSM dopuszczalny to nie ma innego wyjścia. Jakby był max KSM 37 to by były jeszcze bardziej wyrównane. Zobaczymy jak to jednak wyjdzie w praniu. Bo jedna kontuzja może rozpieprzyć całą koncepcję drużyny i wszystko pójdzie się ***.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-08-2009
    Postów
    646
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 101 w 57 postach
    Wielu psioczy na KSM, że psuje żużel, że sztuczny niepotrzebny twór. A dzięki niemu w roku 2013 zapowiada nam się fantastyczny sezon, gdzie prawidłowe wytypowanie kolejności drużyn na końcu fazy zasaniczej graniczy z cudem.
    A teraz wyobraźmy sobie składy ligi przy założeniu zniesienia KSM.
    Przykładowo:
    Unibax: Gollob, Sullivan, Holder, Ward, Miedziński, Pieszczek, K. Pulczyński
    Falubaz: Hampel, Protasiewicz, Jonnson, Loktajew, Davidsson, Dudek, Strzelec
    i na drugim biegunie:
    Polonia B.: Buczkowski, Kościecha, Andersen, Miśkowiak, ????, Woźniak, Curyło (Tutaj zakładam że Hancock zostaje w Tarnowie, a Loktajew w ZG).

    Przed sezonem dużo łatwiej byłoby wytypować medalistów i spadkowiczów. Może więc KSM nie jest aż taki straszny w obecnej formie?

  46. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Najbardziej nieprzewidywalne składy mają Leszno oraz Częstochowa. Reszta w miarę jasna.

    1. Zielona Góra (dobrzy liderzy, ogórków mają najlepszych w lidze).
    2. Częstochowa (zakładam dobrą jazdę Jensena oraz lepszą niż ostatnio Holty - jak nie to spadek nawet za Leszno.
    3. Toruń (dwie mega dziury - tego nie da się załatać na tyle, by bić się o złoto).
    4. Leszno (jak załapiemy to może i być nawet wyżej).
    5. Tarnów (2 duże straty - Hancock i Janowski, do tego Madsen w dół).
    6. Rzeszów (jak co roku, kto tam nie miał jeździć).
    7. Bydgoszcz (wyglądają ciekawiej niż Gorzów - dlatego powyżej nich).
    8. Gorzów (coś tam pozostało, na utrzymanie może nie wystarczyć).
    9. Gniezno (nie wierzę, że Zagar, Lindback i Ułamek będą razem liderować, zero juniorów).
    10. Wrocław (ta drużyna miała by kłopot w I lidze).

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •