Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 451

Wątek: Ekstraliga 2013 - opinie, komentarze, typowania

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Poważnie?

    Dyskusję rozpoczął Savage (...)

    Nie wiem gdzie tu jest mowa o szanasach Gniezna na utrzymanie. Wymiana zdań jest wyraźnie ukierunkowana na postawę Mateja Zagara.
    Dwa posty wyżej. Bo dyskusję rozpoczął ursus a nie savage. Dopiero później rozmowa zeszła ściśle na temat Zagara. To tak gwoli ścisłości bo wymiana zdań na temat tego co było pierwsze jajko czy kura, niespecjalnie mnie kręci i raczej nie będę ciągnął tego wątku. Wracając do spraw ciekawszych :

    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Dlatego też podkreśliłem postawę Przemka, bo przy wyrównanej ekipie wcale nie jest potrzebny lider z top 5 aby utrzymać się w najwyższej klasie
    Tutaj naturalnie przyznaję Ci rację, ale ta wyrównana ekipa musi być na odpowiednim poziomie. Moim zdaniem Start, po utracie Zagara bądź Lindbaecka, stałby się słabszy nawet od Sparty Wrocław.

    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    A Zagar nie jechał tak często nawet nie z tego powodu, że był słabszy od takiego Przemka Pawlickiego, czy Tomka Jędrzejaka, ale dlatego, że partnerzy Mateja byli przynajmniej o klasę lepsi od tych, ktorzy jechali u boku Przemka, czy Tomka.
    Mecze wyjazdowe, w których Zagar nie załapał się na wyścig nominowany :
    Częstochowa : (2*,1*,3,1) 7+2
    Tarnów : (d,d,-,-) 0
    Gdańsk (1,2,2*,0) 5+1
    Leszno : (1*,2*,0,0) 3+2
    Zielona Góra : (1,1*,0,-) 2+1

    Ja tu widzę typowe przeciętniactwo, może poza meczem w Częstochowie, więc to raczej słaba postawa Zagara była powodem tego, że nie oglądaliśmy go w jednym z dwóch ostatnich wyścigów meczu. Torunia z oczywistych przyczyn nie liczę.

  2. Powrót do góry    #182
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Czytając Wasze posty i zestawienia Lugena, kreśli się jasny podział teamów w E-lidze, na drużyny:
    1) posiadające min. dwóch prawdziwych liderów (ZG, Toruń, Częstochowa)
    2) posiadające jednego wyrazistego lidera (Rzeszów, Bydgoszcz, Gorzów)
    3) posiadające wyrównany skład bez lidera (Tarnów, Leszno, Gniezno)
    Jak dla mnie takie podziały są jednak naciągane, taka przypinana łatka do powielania w kółko w mediach, żeby wyraziście (choć niekoniecznie zgodnie z prawdą) móc scharakteryzować każdą z drużyn.
    Jeden lider w Gorzowie (Iversen?) to dość ryzykowny typ, ta drużyna może równie dobrze mieć dwóch liderów (+KK) jak i żadnego (jeśli NKI i KK zawiodą).
    Kołodziej i Vaculik w Tarnowie przestają być zaliczani do liderów chyba tylko ze względu na potencjał Madsena i Janowskiego. Ale idąc tym tokiem rozumowania to identycznie można powiedzieć o ZG, Toruniu czy Czewie, że to drużyny bez wyraźnego lidera/liderów.

  3. Powrót do góry    #183
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Kurczę, nie spodziewałem się, że wybuchnie taka dyskusja nt. Zagara

    Czytając Wasze posty i zestawienia Lugena, kreśli się jasny podział teamów w E-lidze, na drużyny:

    1) posiadające min. dwóch prawdziwych liderów (ZG, Toruń, Częstochowa)
    2) posiadające jednego wyrazistego lidera (Rzeszów, Bydgoszcz, Gorzów)
    3) posiadające wyrównany skład bez lidera (Tarnów, Leszno, Gniezno)

    i ... Wrocław (niestety)
    E sorry, ale kto jest tym wyrazistym liderem w Gorzowie? To prędzej już Tarnów takiego ma.

  4. Powrót do góry    #184
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Panowie, ale mnie nie chodziło o to, aby znów zacząć bezcelowe wartościowanie zawodników, na zasadzie, że Iversen to nie lider, bo pewnie nie powtórzy sezonu (i tak w kółko). Na razie bazujemy na poprzednim sezonie w którym PUK był czołowym zawodnikiem w lidze i zdecydowanie bliżej było mu do lidera, niż wspomnianym przez Sorela : Kołodziejowi czy Vaculikowi. Takie są fakty !

    Poza tym, chodziło mi o wskazanie "wyrazistych liderów" nie na tle całej ligi, ale na tle swoich drużyn ! W zestawieniu: Kołodziej - Vaculik - Madsen - Janowski - Łaguta, wyrazistego lidera nie widać, natomiast w zestawieniu: Pedersen - Lampart - Okoniewski - Pavlic - Walasek, widać 1 bardzo wyrazistego lidera (który na tle kolegów jest logiczny do wskazania). Idąc dalej (moim tokiem rozumowania), tak samo logiczne jak to, że w Tarnowie "lidera" nie ma w Rzeszowie jest jeden (zdecydowany), jest to, że w Toruniu, czy ZG ciężko wskazać jednego - czołowego zawodnika, bo duety: Hampel & Jonsson, Holder & Gollob, to typowe duety mocnych liderów.


    Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłem mój tok rozumowania i to dlaczego tak podzieliłem ligę.


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  5. Powrót do góry    #185
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Tylko pytanie czy lider ma tylko i wyłącznie osiągać najlepsze wyniki w zespole, czy też swoją osobą i postawą przyczyniać się do dobrych wyników całej drużyny?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  6. Powrót do góry    #186
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Savage

    Kołodziej przedzielił w klasyfikacji dwóch "prawdziwych" liderów Włókniarza natomiast w Twoim zestawieniu go brakuje.
    No cóż w poprzednim sezonie obok Hancocka mieliście też drugiego lidera na co wskazują staty,
    mimo że tego nie dostrzegasz. Mając 3,7,12 i 15 zawodnika ligi można dostać zaawrotu głowy
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 05-01-2013 o 22:57
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  7. Powrót do góry    #187
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Savage

    Kołodziej przedzielił w klasyfikacji dwóch "prawdziwych" liderów Włókniarza natomiast w Twoim zestawieniu go brakuje.
    No cóż w poprzednim sezonie obok Hancocka mieliście też drugiego lidera na co wskazują staty,
    mimo że tego nie dostrzegasz. Mając 3,7,12 i 15 zawodnika ligi można dostać zaawrotu głowy

    Poza tym, chodziło mi o wskazanie "wyrazistych liderów" nie na tle całej ligi, ale na tle swoich drużyn !


    Idąc tym tokiem, uważam, że w składzie Włókniarza łatwo wskazać dwóch wyrazistych liderów: duet Rosjan. Bazuję na poprzednim sezonie, a nie na oczekiwaniach (np. wobec Jensena), które możemy mieć - każdy inne.

    Kołodziej może i był liderem według średniej biegowej, ale popatrz na rozjazd: średnia dom/ średnia wyjazd. Okaże się, że np. Janowski, czy Vaculik nie są wcale wiele gorsi od niego, a co za tym idzie, Janusz na ich tle nie jest wcale wyrazistym liderem.


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  8. Powrót do góry    #188
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Policzyłem typy 39 użytkowników z pierwszych dwóch stron tego wątku, oto synteza

    I. Kolejność drużyn w ekstralidze:
    1. Toruń 2,3
    2. Zielona Góra 2,6
    3. Czewa 2,8
    4. Leszno 4,2

    5. Tarnów 5,1
    6. Rzeszów 5,7
    7. Bydgoszcz 6,8
    8. Gorzów 7,3
    9. Gniezno 8,5
    10. Wrocław 9,8

    (liczba oznacza średnią pozycję w lidze)


    II. Złoto DMP zdobędzie:
    Toruń 37%
    Zielona Góra 37%

    Czewa 15%
    Leszno 7%
    Tarnów 4%

    III. Do play-off awansuje:
    Czewa 97%
    Toruń 95%
    Zielona Góra 92%
    Leszno 61%

    Tarnów 29%
    Rzeszów 11%
    Bydgoszcz 8%
    Gorzów 3%

    IV. Z ekstraligi spadnie:
    Wrocław 97%
    Gniezno 90%
    Gorzów 54%

    Bydgoszcz 36%
    Rzeszów 13%
    Leszno 5%
    Zielona Góra 3%
    (% oznacza procent typujących, którzy wskazali daną drużynę)
    Ostatnio edytowane przez Sorel ; 06-01-2013 o 00:26

  9. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Sorel za jego przydatny post!

    dockm (06-01-2013), lemur6666 (06-01-2013)

  10. Powrót do góry    #189
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Policzyłem typy 39 użytkowników z pierwszych dwóch stron tego wątku, oto synteza

    I. Kolejność drużyn w ekstralidze:
    1. Toruń 2,3
    2. Zielona Góra 2,6
    3. Czewa 2,8
    4. Leszno 4,2

    5. Tarnów 5,1
    6. Rzeszów 5,7
    7. Bydgoszcz 6,8
    8. Gorzów 7,3
    9. Gniezno 8,5
    10. Wrocław 9,8

    (liczba oznacza średnią pozycję w lidze)

    (% oznacza procent typujących, którzy wskazali daną drużynę)
    Pora rozdać medale i pogadać o następnym sezonie .

    Gdybać sobie można, a wszystko i tak zweryfikuje tor. Póki co nie można nikomu wieszać na szyi medali, ani nikogo "spuszczać"z SE. Niedocenianie Gniezno i Gorzów nie jednej drużynie napsują krwi.
    Cytując pana Kazimierza "dopóki piła w grze ..."

    To cechuję sport, że jest nie przewidywalny.

  11. Powrót do góry    #190
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Najważniejsze, że nie jesteśmy "brani pod uwagę" w kontekście spadku z ligi. Wszystko wyżej to już zależeć będzie od formy zawodników.


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  12. Powrót do góry    #191
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Savage

    No widzisz, Vaculik ma niezłą średnią ale nie wystąpił w Toruniu, natomiast Janowski startował z pozycji juniora przez cały sezon.
    Kołodziej nie miał żadnej taryfy ulgowej i sam zapracował na 7 pozycję w E-lidze.
    Oczywiście, ja również jak i chyba wszyscy bazują na poprzednim sezonie

    p.s. Sorel niezła robota. Nie sądziłem, że komuś będzie się chciało.
    Chyba największą sensacją byłaby degradacja GW, ale traktuję to raczej jako śmiech forum z honorowego bez łaski.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 06-01-2013 o 01:11
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  13. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,428
    Kliknij i podziękuj
    4,455
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Najważniejsze, że nie jesteśmy "brani pod uwagę" w kontekście spadku z ligi. Wszystko wyżej to już zależeć będzie od formy zawodników.
    Jesteście, jesteście, póki co na papierze są lepsi kandydaci.

    Cytat Zamieszczone przez savage
    Panowie, ale mnie nie chodziło o to, aby znów zacząć bezcelowe wartościowanie zawodników, na zasadzie, że Iversen to nie lider, bo pewnie nie powtórzy sezonu (i tak w kółko). Na razie bazujemy na poprzednim sezonie w którym PUK był czołowym zawodnikiem w lidze (...)
    Jakbyśmy tak robili to nie byłoby o czym gadać : KSM mówi prawdę -> status quo KSM -> więc wygrywa DMP drużyna z KSM= 40.

    Swoją drogą czy KSM 40 oznacza 45 punktów w meczu ? To chyba jest mniej, co oznacza, że ktoś musi pojechać lepiej ?
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 06-01-2013 o 08:00

  14. Powrót do góry    #193
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,100
    Kliknij i podziękuj
    6,519
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    E sorry, ale kto jest tym wyrazistym liderem w Gorzowie? To prędzej już Tarnów takiego ma.
    Poki co to Iversen jest drugim zawodnikiem ligi i wszelkie zabobony,ze takiego sezonu juz nie powtorzy mozna o kant d.... rozbic.Nawet jak pojedzie nieco slabiej,to i tak jednym z liderow pozostanie,ma z czego ta srednia zbijac.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #194
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Poki co to Iversen jest drugim zawodnikiem ligi i wszelkie zabobony,ze takiego sezonu juz nie powtorzy mozna o kant d.... rozbic.Nawet jak pojedzie nieco slabiej,to i tak jednym z liderow pozostanie,ma z czego ta srednia zbijac.
    A niby z czego ma tą średnia zbijać? Bo mi się zdawało, że z nowym sezonem średnie liczy się od nowa(?), więc jeśli będzie cieniował (czego mu nie życzę w żadnym razie) to tak samo może mieć średnią 1,5 pkt/bieg. I co wtedy? I PUK nie jest drugim zawodnikiem ligi, a był nim w minionym sezonie. W nadchodzącym musi sobie o tą pozycję od nowa powalczyć.
    Idąc dalej Twoim tokiem myślenia - o kant d**y można rozbić, że Gollob w Toruniu poprawi swoje wyniki w stosunku do tych osiąganych w Gorzowie (bo niby czemu miałoby mu się udać - wszak miał słaby sezon), Nickiego już możemy uznać niepodważalnie najlepszym zawodnikiem ligi, a Holderowi powiesić na szyi złoty medal IMŚ.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Powrót do góry    #195
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Chyba największą sensacją byłaby degradacja GW, ale traktuję to raczej jako śmiech forum z honorowego bez łaski.
    Jakoś nie widzę tego spadku Gorzowa. Co prawda znacznie się osłabili i raczej nie wróżę im walki o medale czy o PO, ale spokojny środek tabeli. Na wyjazdach pewnie będą porażki i to wysokie, ale u siebie ta ekipa na kartoflisku Palucha pokona nie jednego faworyta, a trio Kasprzak - Iversen - Zmarzlik może tam zdobywać naprawdę sporo punktów.
    TeamLindgren

  17. Powrót do góry    #196
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Wśród typujących można zauważyć dwie grupy. Jedna kieruje się faktami i statystykami, najczęściej tymi z zeszłego sezonu, bowiem one najwięcej znaczą, a druga grupa kieruje się intuicją typując kto powtórzy ubiegłoroczne wyniki, kto podbije sobie średnią lub kto ją obniży. Jestem zwolennikiem pierwszej grupy, bowiem lepsze jakiekolwiek fakty, aniżeli żadne. Oczywiście druga grupa też ma swoje racje, ale naprawdę ciężko przewidzieć, czy np. Iversen powtórzy sezon, czy wszyscy kontuzjowani będą tak mocni jak przed kontuzją, czy Gollob w Toruniu znowu będzie mocny itd. Dlatego lepiej bazować na faktach, średnich, aniżeli snuć domysły.

    Trochę mi się przypomina odwieczny spór pomiędzy miłośnikami giełdy. Jeżeli ktoś próbował swoich sił na giełdzie to wie o co chodzi. Są tam bowiem albo zwolennicy analizy fundamentalnej, albo technicznej. Analiza fundamentalna to nic innego jak badanie kondycji spółki z ostatniego kwartału, czy roku i na tej podstawie ustalenie czy zysk i cena akcji będzie spadała, czy rosła (to nasza pierwsza grupa).

    Z kolei analiza techniczna to badanie trendu długoterminowego, rysowanie linii, trójkątów itd. i próba przewidzenia przyszłości. Analiza techniczna trochę przypomina mi wróżenie z fusów. Gdybyśmy wzięli Iversena z jego rosnącą średnią od dwóch, czy trzech sezonów i narysowali trend, to rzeczywiście można by się spodziewać, że w końcu kiedyś przyjdzie załamanie średniej i formy. Tylko skąd wiemy, że już w tym sezonie? Może jeszcze w tym sezonie jego średnia pójdzie do góry, albo pozostanie na tym samym poziomie, aby dopiero w następnym zadołować? To jest właśnie największa wada takiej analizy technicznej - każdy dopatruje się w niej tego, co chce znaleźć, a dopiero po fakcie (czyli po sezonie) łatwo jest stwierdzić, że to można było przewidzieć.

    Dlatego mimo, że na pewno zmiany formy poszczególnych zawodników będą kluczowe dla ostatecznego układu tabeli uważam, że póki co możemy bazować tylko na średniej, ksm, oraz analizach lugena. A one pokazują, że siła klubów w tym roku jest bardzo równa i to właśnie forma poszczególnych zawodników będzie miała wpływ na ostateczną tabelę.

  18. Powrót do góry    #197
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Nie wiem czy kolega Lugen jest w stanie (albo może ktoś inny) stworzyć jakieś statystyki w kontekście tego jak zmieniały się statystyki poszczególnych zawodników. Czyli średnia (albo KSM) zawodników przed i po sezonie 2012. I wówczas też będzie widać w jakim stopniu można tak na prawdę bazować na samych statystykach
    Ja osobiście nie przepadam za statystykami - zwłaszcza za średnią. Średnia to tyle, że jak ja pójdę 4 razy w tygodniu na piwo, a Ty ani razu to średnio każdy z nas był na nim 2 razy Jeśli już statystyka to bardziej wymierna jest mediana, chociaż jest chyba ona ujęta w pewnym stopniu do liczenia KSM.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #198
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Ja osobiście nie przepadam za statystykami - zwłaszcza za średnią. Średnia to tyle, że jak ja pójdę 4 razy w tygodniu na piwo, a Ty ani razu to średnio każdy z nas był na nim 2 razy
    Błędne rozumowanie. Bowiem statsytka taka będzie miała jakikolwiek sens tylko w sytuacji kiedy uwzględnimy w niej osoby regularnie uczęszczające na piwo Więc w cytowanym przypadku Ty będziesz miał średnią 4 wyjścia/tydzień a ja nie będę klasyfikowany
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #199
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Błędne rozumowanie. Bowiem statsytka taka będzie miała jakikolwiek sens tylko w sytuacji kiedy uwzględnimy w niej osoby regularnie uczęszczające na piwo Więc w cytowanym przypadku Ty będziesz miał średnią 4 wyjścia/tydzień a ja nie będę klasyfikowany
    Otóż to. To takie typowe gdy za wieszczenie wszem i wobec, że statystyki są do d*** biorą się osoby które nie mają o nich bladego pojęcia, a koronnym argumentem potwierdzającym wydany osąd jest błyskotliwy przykład z cyklu "jeśli mój pies ma 4 nogi to ja i mój pies mamy średnio 3"

  21. Powrót do góry    #200
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,100
    Kliknij i podziękuj
    6,519
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A niby z czego ma tą średnia zbijać? Bo mi się zdawało, że z nowym sezonem średnie liczy się od nowa(?), więc jeśli będzie cieniował (czego mu nie życzę w żadnym razie) to tak samo może mieć średnią 1,5 pkt/bieg. I co wtedy? I PUK nie jest drugim zawodnikiem ligi, a był nim w minionym sezonie. W nadchodzącym musi sobie o tą pozycję od nowa powalczyć.
    Idąc dalej Twoim tokiem myślenia - o kant d**y można rozbić, że Gollob w Toruniu poprawi swoje wyniki w stosunku do tych osiąganych w Gorzowie (bo niby czemu miałoby mu się udać - wszak miał słaby sezon), Nickiego już możemy uznać niepodważalnie najlepszym zawodnikiem ligi, a Holderowi powiesić na szyi złoty medal IMŚ.
    Jak to z czego ma zbijac? Z tego co uzyskal w 2012,bo zdaje sie na tej podstawie przyznano mu tak wysoki KSM.
    Szkoda,ze tworcy regulaminu nie szli Twoim tokiem myslenia,bo wtedy wszyscy majac czysta karte na sezon 2013 mieliby ten sam KSM.

    Nie chodzilo mi zreszta stricte o zbijanie w jakims celu ale o to ,ze nawet jak Iversen pojedzie nieco gorszy sezon to i tak bedzie mial wysoka srednia co jest jednoznaczne z okresleniem go jako jednego ( moze jedynego ) z liderow Stali.
    Oczywiscie zawsze mozna podwazyc jego role w zespole na podstawie przeczucia,nosa,telefonu do wrozbity Macieja,ale poki co blizej jest mi do okreslenia go liderem niz zawodnikiem drugiej linii.
    Dodatkowo nie moge zgodzic sie z logika ktora prezentujesz.
    Otoz moim zdaniem PUK nie musi udowadniac ,ze zasluzyl na miano lidera,bo to udowodnil wynikami w poprzednim sezonie.On jest po prostu liderem ,czy to sie komus podoba czy nie.
    Tak jak Pedersen ,Emil czy Holder.Sezon 2013 moze co najwyzej zweryfikowac ta opinie ale kompletnie nie wplynie na fakt,ze w 2012 byl niekwestionowanym liderem Stali Gorzow i w sezon 2013 wchodzi z taka pozycja w zespole.

    Sa opinie mniej i bardziej prawdopodobne,to chyba oczywiste.Dlatego jak ktos napisze,ze Nicki znowu bedzie najlepszym zawodnikiem ligi,to dla mnie jest to bardziej prawdopodobne od opinii,ze Nickus nie przekroczy 1,5pkt/bieg.Tak samo jak ktos napisze,ze Holder obroni tytul bedzie bardziej prawdopodobne niz napisanie,ze tytul wpadnie w rece Zagara.Z Gollobem sprawa ma sie podobnie.Srednia domowa mial bardzo niska i wielce prawdopodobne jest to ,ze na swoim ulubionym torze ja nieco poprawi,co w jego przypadku nie bedzie wcale takie trudne.
    Oczywiscie nie bronie Tobie typowania Sparty na DMP 2013.W koncu idac Twoim tokiem myslenia, kazdy zespol i kazdy zawodnik ma czysta karte i nie ma co sugerowac sie zeszlorocznymi wynikami.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 06-01-2013 o 15:03
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  22. Powrót do góry    #201
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jak to z czego ma zbijac? Z tego co uzyskal w 2012,bo zdaje sie na tej podstawie przyznano mu tak wysoki KSM.
    Szkoda,ze tworcy regulaminu nie szli Twoim tokiem myslenia,bo wtedy wszyscy majac czysta karte na sezon 2013 mieliby ten sam KSM.

    Nie chodzilo mi stricte o zbijanie w jakims celu ale o to ,ze nawet jak Iversen pojedzie nieco gorszy sezon to i tak bedzie mial wysoka srednia co jest jednoznaczne z okresleniem go jako jednego ( moze jedynego ) z liderow Stali.
    Oczywiscie zawsze mozna podwazyc jego role w zespole na podstawie przeczucia,nosa,telefonu do wrozbity Macieja,ale poki co blizej jest mi do okreslenia go liderem niz zawodnikiem drugiej linii.

    Sa opinie mniej i bardziej prawdopodobne,to chyba oczywiste.Dlatego jak ktos napisze,ze Nicki znowu bedzie najlepszym zawodnikiem ligi,to dla mnie jest to bardziej prawdopodobne od opinii,ze Nickus nie przekroczy 1,5pkt/bieg.Tak samo jak ktos napisze,ze Holder obroni tytul bedzie bardziej prawdopodobne niz napisanie,ze tytul wpadnie w rece Zagara.Z Gollobem sprawa ma sie podobnie.Srednia domowa mial bardzo niska i wielce prawdopodobne jest to ,ze na swoim ulubionym torze ja nieco poprawi.
    Oczywiscie nie bronie Tobie typowania Sparty na DMP 2013.W koncu idac Twoim tokiem myslenia, kazdy zespol i kazdy zawodnik ma czysta karte i nie ma co sugerowac sie zeszlorocznymi wynikami.
    Trochę przekoloryzowałeś moją wypowiedź, ale niech Ci będzie
    Ale ujmę swoje zdanie innymi słowy - oceniane są teraz zespoły przede wszystkim przez pryzmat sezonu 2012. Niemniej większość tych zawodników jeździ na żużlu nieco dłużej. I jako, że zakładać można dobrą jazdę takiego Pedersena, Holdera czy Hancocka, którzy wysoki poziom trzymają od lat kilku, tak zakładanie że Iversen po jednym świetnym sezonie powtórzy go jest w mojej opinii na wyrost. Zależy też jak "nieco gorszy" ten sezon będzie miał KSM 2012 ma znaczenie tylko przy ustalaniu składu. Nie ma przecież przełożenia na wyniki 2013. Toteż jego potencjalne obniżenie lotów może być różne. Czy się mylę to pokaże sezon 2013
    Inna jeszcze kwestia to postawa Janowskiego i Prz. Pawlickiego. Przejście w wiek seniora może wyglądać różnie. Mieliśmy wszakże wspaniałych juniorów w przeszłości, którzy po przekroczeniu magicznej bariery nagle znikali w odmętach zapomnienia i nie do końca mogli sobie przypomnieć w którą to stronę się skręcało na torze. Mam jednak nadzieję, że w ich przypadkach będzie dalszy progres. Niemniej jest cień niepewności.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #202
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Otóż to. To takie typowe gdy za wieszczenie wszem i wobec, że statystyki są do d*** biorą się osoby które nie mają o nich bladego pojęcia, a koronnym argumentem potwierdzającym wydany osąd jest błyskotliwy przykład z cyklu "jeśli mój pies ma 4 nogi to ja i mój pies mamy średnio 3"
    Ale biorac pod uwage rozumowanie Mariusza to przyklad z psem mozna podciagnac pod trafiony - mowimy o dwoch stowrzeniach regularnie wychodzacych na spacer, ktore srednio maja 3 nogi

    Akurat ja jestem zwolennikiem teorii ze statystyki sa dobre - dla ludzi bez wyobrazni

  24. Powrót do góry    #203
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Jesteście, jesteście, póki co na papierze są lepsi kandydaci.
    Jak My, to i Wy kolego, obiektywnie patrząc na składy, to raczej obie Unie są w jednym "koszyku"


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  25. Powrót do góry    #204
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,100
    Kliknij i podziękuj
    6,519
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Mentikk

    Moim zdaniem to czy ktos powtorzy zeszloroczny wynik czy nie zalezy glownie od jednej rzeczy,sprzetu.Jesli PUK nie bedzie gorzej pod tym wzgledem przygotowany,wynik powtorzy, z malym marginesem oczywiscie,ale ponizej 2,1-2,2 spasc nie powinien.To jednak troche inny typ zuzlowca niz Hansio-Lansio ktoremu po jednym wybitnym sezonie wydawalo sie ,ze zlapal pana Boga za nogi .
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #205
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Mentikk

    Moim zdaniem to czy ktos powtorzy zeszloroczny wynik czy nie zalezy glownie od jednej rzeczy,sprzetu.Jesli PUK nie bedzie gorzej pod tym wzgledem przygotowany,wynik powtorzy, z malym marginesem oczywiscie,ale ponizej 2,1-2,2 spasc nie powinien.To jednak troche inny typ zuzlowca niz Hansio-Lansio ktoremu po jednym wybitnym sezonie wydawalo sie ,ze zlapal pana Boga za nogi .
    Hansio to faktycznie zupełna inna bajka, ale nie o nim, nie o nim. PUK natomiast faktycznie - w mojej opinii to zawodnik całkiem niezły i jak jeszcze kilka lat temu proponowałem jego zgarnięcie do Polonii to mnie pojechano, że to słaby zawodnik (ale chyba na innym forum to było). Niemniej ja też widzę w nim solidnego grajka, który powyżej 2 pkt/bieg powinien kręcić. Jak będzie więcej - lepiej dla niego
    Ja tylko mówię, że takie zakładanie jego zdobyczy na podstawie poprzedniego sezonu jest przesadne. Z drugiej strony - jeśli powtórzy sezon i będzie miał wysoką średnią na poziomie 2,3 to będzie można wówczas potwierdzić jego stabilizację i uznawać za zawodnika godnego miana lidera Ja zwyczajnie jestem ostrożny w mianowaniu kogoś liderem po jednym świetnym roku
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #206
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Jak na razie to był jeden jedyny sezon w którym NKI był rzeczywiście topowym grajkiem. Mało tego dokonał tego we wszystkich trzech liczących się ligach.
    Zadziwił mnie tym bardzo, osobiście uważałem go za przeciętnego zawodnika. Jeśli powtórzy taki sezon to uwierzę w niego i to przekona mnie do jego osoby.
    Jakoś cały czas nie pasuje mi to jego nagłe olśnienie w wieku 30 lat, ale może zmienił coś co hamowało wcześniej jego rozwój ?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  28. Powrót do góry    #207
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Mecze wyjazdowe, w których Zagar nie załapał się na wyścig nominowany :
    Częstochowa : (2*,1*,3,1) 7+2
    Tarnów : (d,d,-,-) 0
    Gdańsk (1,2,2*,0) 5+1
    Leszno : (1*,2*,0,0) 3+2
    Zielona Góra : (1,1*,0,-) 2+1

    Ja tu widzę typowe przeciętniactwo, może poza meczem w Częstochowie, więc to raczej słaba postawa Zagara była powodem tego, że nie oglądaliśmy go w jednym z dwóch ostatnich wyścigów meczu. Torunia z oczywistych przyczyn nie liczę.
    Przemkowi Pawlickiemu też zdarzało się, że nie błyszczał, a mimo to tak jak w Zielonej Górze zdobycz - 1*,1,0,1* = 3+2 pozwoliła mu na wyjazd do XIV biegu, a w Tarnowie - 2,0,0,3,1* = 6+1 upoważniała nawet do startu w biegu nr XV. Podobnie było w przypadku Tomaka Jędrzejaka. W Rzeszowie 1,2,0,0=3 i nominowany do startu w biegu XIV. Z kolei w Tarnowie przy zdobyczy 0,0,3,0=3 udział w biegu XIV.

    Typowe przeciętniactwo, czy jednak w przekroju całego sezonu liderzy?
    Ostatnio edytowane przez lugen ; 06-01-2013 o 16:16

  29. Powrót do góry    #208
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Ale kto mial zastapic Pawlickiego czy Jedrzejaka w tych pojedynkach?
    Bo Zagara mial kto.

  30. Powrót do góry    #209
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ale kto mial zastapic Pawlickiego czy Jedrzejaka w tych pojedynkach?
    Bo Zagara mial kto.
    Żeby się nie powtarzać zacytuję siebie z wczoraj

    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    A Zagar nie jechał tak często nawet nie z tego powodu, że był słabszy od takiego Przemka Pawlickiego, czy Tomka Jędrzejaka, ale dlatego, że partnerzy Mateja byli przynajmniej o klasę lepsi od tych, ktorzy jechali u boku Przemka, czy Tomka.
    Ostatnio edytowane przez lugen ; 06-01-2013 o 16:41

  31. Powrót do góry    #210
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Nie wiem czy kolega Lugen jest w stanie (albo może ktoś inny) stworzyć jakieś statystyki w kontekście tego jak zmieniały się statystyki poszczególnych zawodników. Czyli średnia (albo KSM) zawodników przed i po sezonie 2012. I wówczas też będzie widać w jakim stopniu można tak na prawdę bazować na samych statystykach
    Spróbuję wyręczyć kolegę Lugena i wklejam zestawienie skuteczności zawodników w sezonach 2011 i 2012 oraz zmianę. Zestawienie dotyczy wyłącznie rundy zasadniczej w obu sezonach. Zerkając na wyniki sam byłem zaskoczony jak wielu juniorów zanotowało regres w sezonie 2012, a przecież to ta grupa na ogół notuje największe postępy.

    Skuteczność Skuteczność Progres
    2011 2012

    1 N.K.Iversen GORZÓW 45,8% 75,3% 29,5%
    2 P.Dudek ZIELONA GÓRA 42,2% 64,0% 21,8%
    3 B.Zmarzlik GORZÓW 38,1% 58,3% 20,2%
    4 M.Jensen GORZÓW 41,3% 58,4% 17,1%
    5 M.Vaculik TARNÓW 49,2% 65,4% 16,2%
    6 J.Kołodziej TARNÓW 54,2% 69,8% 15,6%
    7 K.Pulczyński TORUŃ 26,8% 40,9% 14,1%
    8 N.Pedersen GDAŃSK 65,9% 79,9% 14,0%
    9 T.Jędrzejak WROCŁAW 45,8% 58,7% 12,9%
    10 M.Zagar GORZÓW 59,1% 68,4% 9,3%
    11 T.Musielak LESZNO 37,2% 45,1% 7,8%
    12 C.Holder TORUŃ 66,0% 73,7% 7,7%
    13 K.Kasprzak GORZÓW 50,0% 57,1% 7,1%
    14 G.Hancock TARNÓW 66,9% 72,7% 5,8%
    15 J.Pavlic LESZNO 44,6% 50,0% 5,4%
    16 A.Czaja CZĘSTOCHOWA 24,3% 29,5% 5,2%
    18 M.Janowski TARNÓW 62,0% 66,3% 4,3%
    19 D.Andersson WROCŁAW 32,5% 36,1% 3,6%
    20 R.Okoniewski RZESZÓW 53,7% 53,8% 0,1%
    21 D.Nermark CZĘSTOCHOWA 55,9% 55,9% 0,0%
    22 A.Jonsson ZIELONA GÓRA 71,3% 70,3% -1,0%
    23 D.Baliński LESZNO 51,5% 50,0% -1,5%
    24 G.Laguta CZĘSTOCHOWA 68,7% 66,3% -2,4%
    26 F.Lindgren WROCŁAW 54,2% 51,6% -2,6%
    28 M.Kuciapa RZESZÓW 36,0% 33,1% -2,9%
    30 E.Pulczyński TORUŃ 46,3% 43,4% -2,9%
    31 A.Strzelec ZIELONA GÓRA 36,3% 33,0% -3,2%
    32 T.Batchelor LESZNO 52,1% 48,4% -3,7%
    34 P.Malitowski WROCŁAW 32,1% 27,5% -4,6%
    36 S.Ułamek WROCŁAW 54,8% 48,4% -6,4%
    39 A.Miedziński TORUŃ 63,8% 57,2% -6,5%
    40 P.Protasiewicz ZIELONA GÓRA 69,3% 61,8% -7,5%
    43 R.Holta ZIELONA GÓRA 56,2% 48,6% -7,6%
    44 K.Bjerre CZĘSTOCHOWA 56,9% 49,0% -7,9%
    46 R.Sullivan TORUŃ 70,4% 62,2% -8,2%
    47 J.Crump RZESZÓW 74,7% 58,3% -16,3%
    48 T.Gollob GORZÓW 78,0% 57,2% -20,8%
    49 J.Hampel LESZNO 84,9% 63,5% -21,4%
    Ostatnio edytowane przez Kibic_2005 ; 06-01-2013 o 18:20

  32. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kibic_2005 za jego przydatny post!

    Sorel (06-01-2013), libky (06-01-2013), mentikk (06-01-2013)

  33. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Przemkowi Pawlickiemu też zdarzało się, że nie błyszczał, a mimo to tak jak w Zielonej Górze zdobycz - 1*,1,0,1* = 3+2 pozwoliła mu na wyjazd do XIV biegu, a w Tarnowie - 2,0,0,3,1* = 6+1 upoważniała nawet do startu w biegu nr XV. Podobnie było w przypadku Tomaka Jędrzejaka. W Rzeszowie 1,2,0,0=3 i nominowany do startu w biegu XIV. Z kolei w Tarnowie przy zdobyczy 0,0,3,0=3 udział w biegu XIV.

    Typowe przeciętniactwo, czy jednak w przekroju całego sezonu liderzy?
    Nie wiem jak to się ma do oceny Zagara. Jędrzejak punktował przeciętnie na wyjazdach i z taką jazdą nie uchroniłby Sparty od spadku z ligi, gdyby leciały trzy zespoły. Natomiast Pawlicki był liderem Unii niejako z przymusu. Zresztą Unie Leszno 2012 była zupełnie inną drużyną niż Start Gniezno 2013. Wyrównana, z przyzwoitym rezerwowym i najlepszymi w lidze juniorami. Mogli sobie pozwolić na brak lidera z prawdziwego zdarzenia, na co Start pozwolić sobie raczej nie może. Dlatego jest w mojej opinii jednym z głównych kandydatów do spadku, bowiem w Zagarze nie widzę materiału na lidera z prawdziwego zdarzenia. Gnieźnianie mogą pokładać nadzieje w Lindbaecku, ale on jest chyba za bardzo nieprzewidywalny.

  34. Powrót do góry    #212
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Przemek i Tomek pojawili się dlatego, że użyłeś ich jako przeciwwagi do osiągnięć Mateja w meczach wyjazdowych.

    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    faktem jest że Zagar w zeszłym sezonie zdobył dla Stali 68 punktów w wyjazdowych spotkaniach. Dla porównania : Hancock 116, Iversen 96, Holder 138, Jonsson 113, Pawlicki 85, Sajfutdinov 96, Walasek 103, Laguta 100, Jędrzejak 89 i Pedersen 142. Moim zdaniem różnica jest naprawdę spora.
    Starałem się wyjaśnić skąd wzięla się ta różnica, bo skutecznością od siebie nie odbiegali. I tyle

    Natomiast absolutnie jesteśmy zgodni w jednym. Dla mnie podobnie jak dla Ciebie Gniezno jest jednym z głównych faworytów do spadku.

  35. Powrót do góry    #213
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,428
    Kliknij i podziękuj
    4,455
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Mentik, Kingpin,

    Umieściłem Gorzów jako spadkowicza. Iversen jest języczkiem u wagi.

    Kingpin daj się sprowokować i napisz kogo byś wolał w Toruniu Golloba czy Puka. Oczywiście bez limitu KSM.
    Wydaje się to bardzo trudny dylemat - torze Toruńskim w połowie spotkań. Zupełny brak dylematu na torze w Gorzowie.

    PS. Puk to ktoś, kto jeździł już w GP i wraca, jak Kasprzak. Oba te przypadki traktuję wyłącznie jako jednoroczne wypadki.
    I pisanie o PUKU jako o liderze mi zupełnie nie pasuje.

    Pozdr

  36. Powrót do góry    #214
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    wg mnie chyba za wczesnie wszyscy skazuja Gniezno na pozarcie - ze niby brak lidera.
    W Tarnowie przed sezonem tez nie bardzo mielismy lidera - no dobra byl Greg, ale wiekszosc prognozowala u niego raczej regres formy ligowej, ktora w sumie w ZG jakos niesamowicie nie blyszczal.
    Skoro wyskoczyc mogli Vacul, Leo czy w pewnym sensie nawet Jamróg to nie widze powodu dla ktorego np Lindback - otrzaskany z czolowka swiatowa gosc, ktory ostatnimi laty zebral sie do kupy i notuje wciaz postepy - nie sprawdzil sie jako lider.
    Ogonie wydaje mi sie ze wcale nie latwo bedzie trzepnac Gniezno na ich terenie i podejrzewam ze uda sie to tylko Toruńczykom

    Na drugim biegunie widze Gorzów. Niby wiekszosc na forum stara sie nie brac ich pod uwage jako kandydatow do spadku - ale mnie ich przemeblowanie kompletnie nie przekonuje. Brak w tej druzynie kogos z charyzma. Nie spodziewam sie tam tez zadnego wyskoku ponad norme. Bo jesli KK utrzyma forme to juz bedzie sukces. Pukowi ciezko bedzie byc jeszcze lepszym, a przeciez wcale taka maszynka do punktow znowu nie jest. Zmarzlik moze sie rozwinac, jak to junior, ale i on mial swietny sezon, czy jest w stanie pojechac lepiej? Nermark... temat rzeka, Sprawdzal sie ale we Włokniarzu jak to bedzie w Gorzowie to chyba nie wie on sam. Ale raczej lepszy tez juz nie bedzie. I na koniec Gapa. Gapinski mnie zupelnie nie przekonuje i jesli ktos zapyta czy mozna byc slabszym niz Gapa ostatnimi czasy odpowiem - mozna. I cos czuje ze Gapinski to udowodni.

    PS. Zeby nie bylo Stali zle nie zycze. W sumie to po mojej opinii powinni sie cieszyc bo rok temu mniej wiecej to samo wrozylem Unii z Leszna i sie nie sprawdzilo - wiec w Gorzowie moga spac spokojnie

  37. Powrót do góry    #215
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Mentik, Kingpin,

    I pisanie o PUKU jako o liderze mi zupełnie nie pasuje.

    Pozdr
    Można PUKa nie lubić, ale bardzo trudno nie doceniać jego wyników. PUK był w sezonie 2012 bardzo wyrazistym liderem jeżdżąc w mocnym zespole. Wśród wszystkich zawodników ligi osiągnął nalepszy indywidualny wynik w meczach na swoim torze, na wyjazdach sklasyfikowany jest na ósmym miejscu. Czy ktokolwiek potrafi wskazać lepszego lidera zespołu? Nie bez znaczenia jest również niezbyt wysokie wynagrodzenie PUKa w stosunku do innych, często dość przeciętnych żużlowców. Może kiedyś prezes Zmora wyjawi nam koszt punktu zdobytego przez PUKa i Golloba w sezonie 2012.
    PUK od 2 sezonów znajduje się w fazie rozwojowej i jest bezsprzecznie największym objawieniem tegorocznego sezonu. Poniżej wklejam zmiany indywidualnej skuteczności ligowców przyjmując rok 2010 jako bazowy. Nie wiem czy kiedykolwiek inny trzydziestoletni żużlowiec notował takie postępy.

    Skuteczność Skuteczność Progres
    2010 2012

    1 D.Ward 23,0% 64,0% 41,0%
    2 N.K.Iversen 40,0% 75,3% 35,3%
    3 T.Jędrzejak 31,1% 58,7% 27,6%
    4 B.Zmarzlik 33,8% 58,3% 24,5%
    5 P.Dudek 39,5% 64,0% 24,5%
    6 C.Holder 50,0% 73,7% 23,7%
    7 M.Zagar 48,6% 68,4% 19,8%
    8 M.Janowski 47,9% 66,3% 18,4%
    9 T.Woffinden 35,0% 53,0% 18,0%
    10 G.Walasek 50,7% 64,9% 14,2%
    11 A.Loktajew 32,8% 46,9% 14,1%
    12 A.Jonsson 58,3% 70,3% 12,0%
    13 S.Woźniak 34,0% 44,4% 10,3%
    14 E.Pulczyński 33,3% 43,4% 10,1%
    15 K.Kasprzak 47,1% 57,1% 10,0%
    16 R.Kościecha 37,1% 46,6% 9,5%
    17 G.Hancock 63,8% 72,7% 8,9%
    18 M.Vaculik 57,4% 65,4% 8,0%
    19 M.Jensen 51,5% 58,4% 6,9%
    20 R.Sullivan 57,1% 62,2% 5,1%
    21 P.Protasiewicz 57,0% 61,8% 4,8%
    22 F.Lindgren 49,1% 51,6% 2,5%
    23 L.Madsen 55,8% 57,4% 1,6%
    24 P.Pawlicki 57,3% 56,7% -0,6%
    25 N.Pedersen 81,9% 79,9% -2,0%
    26 G.Zengota 49,0% 45,6% -3,4%
    27 J.Crump 62,2% 58,3% -3,8%
    28 S.Ułamek 52,7% 48,4% -4,4%
    29 T.Gapiński 48,4% 43,6% -4,8%
    30 J.Pavlic 55,2% 50,0% -5,2%
    31 A.Miedziński 63,2% 57,2% -6,0%
    32 T.Batchelor 55,4% 48,4% -6,9%
    33 K.Bjerre 57,0% 49,0% -8,0%
    34 J.Kołodziej 81,5% 69,8% -11,8%
    35 R.Holta 62,2% 48,6% -13,6%
    36 J.Hampel 77,9% 63,5% -14,3%
    37 D.Baliński 70,0% 50,0% -20,0%
    38 T.Gollob 87,1% 57,2% -29,9%

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kibic_2005 za jego przydatny post!

    lugen (07-01-2013)

  39. Powrót do góry    #216
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Kibic - piszesz, że był wyraźnym liderem w sezonie 2012. A jak prezentował się w latach poprzednich? Bazowanie na jednorocznym wyniku nie jest wyznacznikiem. Porównaj sobie na przestrzeni kilku lat jego wyniki. Przykładem niech będzie Kołodziej - w 2010 jeden z najskuteczniejszych zawodników - 81,5% by w 2011 mieć 54,2 % i w 2012 69,8%. I nie wiadomo w końcu, który sezon był wypadkiem przy pracy (wyskokiem powyżej bądź poniżej poziomu), a który jego ustabilizowaną formą na jego poziomie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  40. Powrót do góry    #217
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    lemur6666 (07-01-2013)

  42. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Hmmm...faktycznie masz rację. Niemniej dzięki tym statystykom widać, że póki co to jedyny sezon PUKa, w którym przekroczył średnią 2,0 na bieg (pomijam sezon I ligowy ze względów wiadomych). Z wcześniejszych widać, że był zawodnikiem raczej .... żeby to nie zabrzmiało źle, ale powiedzmy średnim. Więc po kilku przeciętnych sezonach i jednym wystrzałowym uznawanie go od ręki za lidera z prawdziwego zdarzenia jest przesadyzmem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  43. Powrót do góry    #219
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,428
    Kliknij i podziękuj
    4,455
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    To co zalinkował blacktop dobrze ilustruje to o czym mówimy - 5 lat zajęło Pukowi poprawienie średniej z 2007 roku.
    Przy czym lata 2009 i 2010 to wyraźny regres. Spokojnie możemy założyć, że nie poprawi wyników w 2013

  44. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,100
    Kliknij i podziękuj
    6,519
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Kibic - piszesz, że był wyraźnym liderem w sezonie 2012. A jak prezentował się w latach poprzednich? Bazowanie na jednorocznym wyniku nie jest wyznacznikiem. Porównaj sobie na przestrzeni kilku lat jego wyniki. Przykładem niech będzie Kołodziej - w 2010 jeden z najskuteczniejszych zawodników - 81,5% by w 2011 mieć 54,2 % i w 2012 69,8%. I nie wiadomo w końcu, który sezon był wypadkiem przy pracy (wyskokiem powyżej bądź poniżej poziomu), a który jego ustabilizowaną formą na jego poziomie.
    Co z powiedzeniem,ze jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz/sezon?

    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Mentik, Kingpin,

    Umieściłem Gorzów jako spadkowicza. Iversen jest języczkiem u wagi.

    Kingpin daj się sprowokować i napisz kogo byś wolał w Toruniu Golloba czy Puka. Oczywiście bez limitu KSM.
    Wydaje się to bardzo trudny dylemat - torze Toruńskim w połowie spotkań. Zupełny brak dylematu na torze w Gorzowie.

    PS. Puk to ktoś, kto jeździł już w GP i wraca, jak Kasprzak. Oba te przypadki traktuję wyłącznie jako jednoroczne wypadki.
    I pisanie o PUKU jako o liderze mi zupełnie nie pasuje.

    Pozdr
    Wolalbym Kolodzieja.

    Na poczatku tej calej dyskusji powinnismy zdefiniowac znaczenie slowa lider.Troche sie juz mysli przelalo w tym watku na ten temat ale nie jest jeszcze za pozno aby sie okreslic.
    O co chodzi z tym liderem? Wlasciwie to do konca nie wiadomo.
    Dla mnie lider to zawodnik regularnie wygrywajacy z druga linia przeciwnika i toczacy wyrownane pojedynki z liderami innych druzyn.Raz z nimi przegra,raz wygra.Normalna rzecz w sporcie.

    Pisanie o Iversenie jako liderze tez mi jeszcze do zeszlego roku nie pasowalo.
    Roznica w pogladach miedzy nami polega wylacznie na tym ,ze Ty i jeszcze kilku szanownych uwaza,ze rok 2012 byl jednorazowym wyskokiem a ja uwazam,ze PUKA stac na regularne 2,2 w e-lidze.
    Piszesz ,ze PUK nie poprawi wyniku i tu sie zgadzam,ale moim zdaniem na wysokim poziomie zostanie.Nie wiem oczywiscie jak dlugo.Nie przewiduje jednak w jego przypadku znacznego obnizenia wynikow w sezonie 2013.
    Nie wiem czy mozna forme PUKA ( ogolnie kilku innych Dunczykow rownez ) wiazac z wprowadzeniem nowych rur,ale dziwnie sie poukladalo,ze akurat zlapali drugi oddech w takim a nie innym momencie.Daje to do zastanowienia.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-01-2013 o 07:45
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #221
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Powtórzę typowanie z poprzedniego roku.
    Mistrzostwo dla Torunia.
    Spadają Wrocław, Gniezno i Bóg raczy wiedzieć kto. Wcale nie jestem taki spokojny o utrzymanie Tarnowa, bo z drużyn bezpośrednio zainteresowanych dysponujemy najgorszą juniorką, a to będzie miało kolosalne znaczenie. Skoro jednak powtarzam typy z roku 2012, to dorzucam Bydgoszcz

  46. Powrót do góry    #222
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    creed:

    Pytanie kogo postrzegasz jako "bezpośrednio zainteresowanego" ? Bo na pewno nie musimy mieć kompleksów na tle juniorów Wrocławia, Gniezna, czy Rzeszowa.

    Dużo silniejszych juniorów ma Bydzia, Zielona, Gorzów i Leszno.

    Ja o utrzymanie jestem spokojny ( o ile nie będzie jakiś zawirowań zdrowotnych / finansowych ), wydaje mi się, że mamy najbardziej wyrównane zestawienie seniorów w E-lidze i przeciętną juniorkę. Po cichu wierzę w eksplozje formy Artioma, co przy utrzymaniu dyspozycji Madsena, Vacula, Janka i Janowskiego, pozwoli nam realnie myśleć o pierwszej 4.

    Pokracznie wygląda przesadny optymizm, ale nie można być pesymistą . Faktycznie jest bardzo ciasno w strefie 4-8 (jeśli chodzi o prognozy), ale raczej bliżej nam do strefy 4-6, niż 7-8


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  47. Powrót do góry    #223
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    To co zalinkował blacktop dobrze ilustruje to o czym mówimy - 5 lat zajęło Pukowi poprawienie średniej z 2007 roku.
    Przy czym lata 2009 i 2010 to wyraźny regres. Spokojnie możemy założyć, że nie poprawi wyników w 2013
    Lemur niby masz racje, ale w Falubazie Iversen miał problemy z kontuzjami i dojściem do ładu ze sprzętem, Od 2lat jak jeździ regularnie widać poprawę.

  48. Powrót do góry    #224
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,101
    Kliknij i podziękuj
    1,287
    Podziękowania: 2,990 w 1,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Na poczatku tej calej dyskusji powinnismy zdefiniowac znaczenie slowa lider.Troche sie juz mysli przelalo w tym watku na ten temat ale nie jest jeszcze za pozno aby sie okreslic.
    O co chodzi z tym liderem? Wlasciwie to do konca nie wiadomo.
    Dla mnie natomiast słowo lider w dyscyplinie o której tu rozmawiamy to zawodnik, który gwarantuje absolutnie w każdym meczu wynik min.11 pkt +. Napisałbym nawet min 12pkt co mecz. Ale niech zostanie to ,,11+''. I mówimy tutaj o każdym meczu, torze, rywalu. Nie ma znaczenia czy jest to mecz w Gorzowie, Lesznie, czy np. Tarnowie.

    Jeśli ktoś tego minimum nie osiąga to moim zdaniem nie może być liderem. PRAWDZIWYM liderem - tzw pewniakiem.

    I biorąc pod lupę moje ,,wytyczne'' kto na dziś ma teoretycznie w swoim składzie takiego lidera???

    Rozpatrując to w powyższych kategoriach lidera na pewno ma:

    1. Rzeszów - Nicki Pedersen
    2. Zielona Góra - Jarosław Hampel
    3. Toruń - Chris Holder

    i mimo wszystko dopisałbym jeszcze:
    4. Bydgoszcz - Greg Hancock

    Oprócz tego blisko nazwania ,, prawdziwym liderem'' są:

    1. Zielona Góra - Andreas Jonsson
    2. Częstochowa - Emil Sajfutdinow
    3. Częstochowa - Grigorij Łaguta
    4. Tarnów - Janusz Kołodziej

    Jednak w przypadku tej czwórki ,,gwarancji'' 11+ w każdym meczu Ja bym niestety nie dał. Chociaż potencjał i możliwości są duże!

    Zatem z mojej czysto ,,papierkowej'' wyliczanki wychodzi, że są cztery zespoły posiadające PRAWDZIWYCH liderów i możnaby jeszcze dwa dołożyć (Tarnów i Częstochowa), które posiadają w swoich szeregach nazwiska, które mogą stać się owymi pewniakami.

    Co z pozostałymi ekipami?

    1. Gorzów - N.K.Iversen
    2. Leszno - Przemysław Pawlicki
    3. Gniezno - A. Lindbaeck
    4. Wrocław - T. Jędrzejak

    Osobiście uważam, że żaden z tych zawodników nie zasługuje na miano PRAWDZIWEGO lidera. Najwięcej kontrowersji w tej grupie budzi na pewno Duńczyk, ale uważam, że sezon 2012 był ,,jednorocznym wystrzałem'' i nie ma szans na powtórkę. Pozostała trójka patrząc na zeszłoroczne osiągnięcia nie gwarantuje ,,wymaganego min 11+''

    Oczywiście jak w sporcie wszystko może się zdarzyć i miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie i być może w trakcie sezonu pojawi się taki LIDER w którejś z drużyn, którego nazwiska dziś w styczniu nikt z nas by nie trafił i się nie spodziewał.

    I jeszcze jedno - najważniejsze. Pamiętajmy,że żużel to sport drużynowy!! Lider co prawda jest ważny, ale ważniejszy od niego jest na pewno cały, zgrany i równy kolektyw. Koledzy z Gdańska mogliby tu na pewno coś o tym powiedzieć.

    Pozdr!
    Ostatnio edytowane przez welna ; 07-01-2013 o 10:45

  49. Powrót do góry    #225
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Dla mnie natomiast słowo lider w dyscyplinie o której tu rozmawiamy to zawodnik, który gwarantuje absolutnie w każdym meczu wynik min.11 pkt +. Napisałbym nawet min 12pkt co mecz. Ale niech zostanie to ,,11+''. I mówimy tutaj o każdym meczu, torze, rywalu. Nie ma znaczenia czy jest to mecz w Gorzowie, Lesznie, czy np. Tarnowie.

    Jeśli ktoś tego minimum nie osiąga to moim zdaniem nie może być liderem. PRAWDZIWYM liderem - tzw pewniakiem.

    I biorąc pod lupę moje ,,wytyczne'' kto na dziś ma teoretycznie w swoim składzie takiego lidera???
    Wełna. Z wymienionych przez Ciebie kolarzy, tak wygórowane kryteria w ubiegłym sezonie spełnił tylko Nicki Pedersen

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •