Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 451

Wątek: Ekstraliga 2013 - opinie, komentarze, typowania

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Obecny Włókniarz nie opiera się na jednym sponsorze lecz na grupie 150 większych lub mniejszych. Widzisz różnicę? Nie sądzę, bo przecież tylko w Zgrzeblarkach może być dobrze.
    Jakbym slyszal Gorzowian rok czy dwa lata temu. U nich bylo pierdyliard mniejszych lub wiekszych sponsorow...gdzie sa teraz finansowo widac golym okiem.

    edit: Wszedlem sobie tak z ciekawosci na forum Stali Gorzow. Oni rzeczywiscie wierza w to PO i nie widza druzyn, ktore w tym sezonie nie wygraja w GW.

    "Nie da się ukryć że sytuacja finansowa po odejściu Władysława vel Gierka mocno się pogorszyła" to jest dobre
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 29-12-2012 o 16:59

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Dobrze, przepraszamy, że śmialiśmy zbudować taką drużynę wszak nie mamy pieniędzy na nic. Powinniśmy startować w II lidze, bo może tam udałoby się zamknąć budżet. Naszym prezesem nadal jest Maślanka, a zapewnienia finansowe mamy wciąż ze Złomrexu.

    Powiedzcie zielonogórzanie: jak żyć?

  3. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Powiedzcie zielonogórzanie: jak żyć?
    Krótko

    Ja nie twierdze, ze nie ma w Czewie pieniedzy. Tylko ze takie same teksty slyszalem z ust Gorzowian w tamtym roku o setkach malych sponsorow.

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Krótko

    Ja nie twierdze, ze nie ma w Czewie pieniedzy. Tylko ze takie same teksty slyszalem z ust Gorzowian w tamtym roku o setkach malych sponsorow.
    Więc albo jesteś kretynem albo takiego udajesz, bo wszyscy wiedzą jak to się wszystko skończyło w Gorzowie.

    PS: Jak tam Wasza zapchajdziura z Ukrainy? Podpisał już kontrakt do 2020 czy wciąż negocjuje z Zenkiem po tym jak drugi raz wydymał go przenajśmieszniejszy klub w Polsce?

  5. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Więc albo jesteś kretynem albo takiego udajesz, bo wszyscy wiedzą jak to się wszystko skończyło w Gorzowie.

    PS: Jak tam Wasza zapchajdziura z Ukrainy? Podpisał już kontrakt do 2020 czy wciąż negocjuje z Zenkiem po tym jak drugi raz wydymał go przenajśmieszniejszy klub w Polsce?
    Twoj post pokazuje tylko jak ty masz nierowno pod sufitem. Moglbys podac pierwszy raz, kiedy to Falubaz "wydymal" Sasze?

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Sezon 2011 i wypożyczenie do Rybnika, gdzie śmiało mógł zostać i walczyć o skład z Davidssonem.

  7. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Tak samo Torun wypozyczyl Warda i nie uwazam tego za wydymanie. Takie byly przepisy. Sasza nie byl zawodnikiem ktory mogl z powodzeniem scigac sie jako senior na ekstraligowych torach. Poprzez jazde non stop a nie siedzenie na lawie jakie czekaloby go w Falubazie rozjezdzil sie i byl dobrze punktujacym zawodnikiem w zeszlym sezonie. W tym roku owszem. Uwazam to za wydymanie i przegiecie, ze rok spedzi gdzies indziej, ale wtedy bylo to jak najbardziej sluszne. A skad ty wiesz co on tam czul? Powiedzial ci? Ogolnie nie chce mi sie dalej ciagnac tematu bo widze po twoich wpisach w roznych watkach ze jestes niezlym przyglupem i na punkcie Falubazu masz wieksza obsesje niz wschodniak..
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 29-12-2012 o 19:01

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    adambe (31-12-2012)

  9. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,678
    Kliknij i podziękuj
    573
    Podziękowania: 917 w 553 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Krótko

    Ja nie twierdze, ze nie ma w Czewie pieniedzy. Tylko ze takie same teksty slyszalem z ust Gorzowian w tamtym roku o setkach malych sponsorow.

    http://www.ckmwlokniarzsa.pl/sponsorzy/

    jak nie wierzysz to wejdz a uwierzysz

    ,,blogoslawieni ci co nie widzieli a uwierzyli''

  10. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    http://www.ckmwlokniarzsa.pl/sponsorzy/

    jak nie wierzysz to wejdz a uwierzysz

    ,,blogoslawieni ci co nie widzieli a uwierzyli''
    Ale nie chodzi mi o to, ze nie macie tych sponsorow. Ja w to wierze. Tylko Gorzow rok temu tez sie chwalil tymi setkami malych sponsorow i gdzie oni sie podziali? Popatrz na strone Stali : http://www.stalgorzow.pl/index.php?mod=article&cID=40 A finansowo to chyba niezbyt sobie daja rade.

  11. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,678
    Kliknij i podziękuj
    573
    Podziękowania: 917 w 553 postach
    u nas jest diametralnie inna sytuacja niz nieco ponad rok temu.Wtedy klubem rządził jeszcze Marian.
    Nie jestesmy i nie wiem czy bedziemy tak upchani forsa jak Zielonka czy Toruń,ale uwazam ze mamy skład zbudowany na miare mozliwosci finansowych.
    O finanse ja jestem spokojny.

  12. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,390
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    u nas jest diametralnie inna sytuacja niz nieco ponad rok temu.Wtedy klubem rządził jeszcze Marian.
    Nie jestesmy i nie wiem czy bedziemy tak upchani forsa jak Zielonka czy Toruń,ale uwazam ze mamy skład zbudowany na miare mozliwosci finansowych.
    O finanse ja jestem spokojny.
    No spoko. Przegoncie finansami nawet i Zielonke czy Torun. Mi to obojetnie. Ja tylko odnioslem sie do jakiejs postu gdzie ktos argumentowal swoja wypowiedz dokladnie tak samo jak Gorzowianie argumentowali w tamtym roku. Chcialem tylko wskazac, ze taka argumentacja to o kant dupy rozbic. To, ze stoicie inaczej z finansami niz rok temu to widac golym okiem, nie zaprzeczam.

  13. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,678
    Kliknij i podziękuj
    573
    Podziękowania: 917 w 553 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No spoko. Przegoncie finansami nawet i Zielonke czy Torun. Mi to obojetnie. Ja tylko odnioslem sie do jakiejs postu gdzie ktos argumentowal swoja wypowiedz dokladnie tak samo jak Gorzowianie argumentowali w tamtym roku. Chcialem tylko wskazac, ze taka argumentacja to o kant dupy rozbic. To, ze stoicie inaczej z finansami niz rok temu to widac golym okiem, nie zaprzeczam.
    tak naprawde niewiadomo o co sie czepiasz.
    dockm napisał tylko prawde o sponsorach Włókniarza,a TY wyjechałes z Gorzowianami i odniosłem wrazenie ze chcesz abysmy przezyli to samo co Stal.

  14. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,019
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    tak naprawde niewiadomo o co sie czepiasz.
    dockm napisał tylko prawde o sponsorach Włókniarza,a TY wyjechałes z Gorzowianami i odniosłem wrazenie ze chcesz abysmy przezyli to samo co Stal.
    Życzenie Wam tego samego co Stali chyba jest twierdzeniem na wyrost. Wg mnie owi sponsorzy pojawili się, bo żużlem zajęli się ludzie z KJG. Tak jak w Gorzowie Władek i Caleum. Pytanie - czy jeśli KJG odejdzie z Włókniarza (oby nie - życzę Wam jak najlepiej) to czy owi sponsorzy w podobny sposób się od klubu nie odsuną?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-09-2009
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    63
    Podziękowania: 90 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Wg mnie owi sponsorzy pojawili się, bo żużlem zajęli się ludzie z KJG.
    Raczej dlatego że pozbyli się Kefira

  16. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Nie słyszałem, aby którykolwiek z działaczy Stali wspominał, że sytuacja Stali jest zła. Zawodników też mamy spłaconych na czas. Może po prostu nowy prezes nie chciał przystać na żądania podwyżki ze strony Zagara i MJJ i stąd ich odejście? Przecież skoro możemy zbudować KSM na poziomie 40 pkt. mniejszym kosztem, to po co przepłacać?

    Kiedy za kadencji pana Komarnickiego zgarnialiśmy najlepsze kąski z rynku transferowego, wielu pisało, że nie dojedziemy do końca sezonu. A teraz, kiedy oszczędzamy już przed sezonem jest to oznaka biedy. Każdy interpretuje fakty tak, jak mu to pasuje nie mając często żadnych podstaw.

    Na papierze wszyscy są przed sezonem prawie równi, a dopiero w praniu okaże się kogo na co stać.

    Już w zeszłym roku śmiano się z większości naszego składu (poza Gollobem), a okazało się, że tylko Tomek i Cyfer zawiedli.

    A może sytuacja finansowa jest podobna do tej z czasów prezesa Komarnickiego, tylko, że pan Zmora jest po prostu bardziej oszczędny w słowach. My już w zeszłym sezonie nie mieliśmy sponsora strategicznego i spokojnie wszystkich spłaciliśmy, mimo, że jak tutaj niektórzy sugerują na GP popłynęliśmy na grube miliony.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 30-12-2012 o 01:09

  17. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Nie słyszałem, aby którykolwiek z działaczy Stali wspominał, że sytuacja Stali jest zła.
    Zła sytuacja to pojęcie względne. Ale posłuchaj sobie wywiadu ze Zmora to usłyszysz, ze sytuacjia finansowa Stali jest gorsza niż w latach poprzednich. O ile gorsza to tego juz nie powiedział. Ale sądząc po zakupach transferowych to budżet Stali jest o jakies 30 % mniejszy.

    Przecież skoro możemy zbudować KSM na poziomie 40 pkt. mniejszym kosztem, to po co przepłacać?
    Tu nie o przepłacanie chodzi. Zmora kupił po prostu tych an których go było stać. A czemu miałby kupowac lepszych zawodników ? Choćby po to aby zabezpieczyć się przed spadkiem ze SE.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-11-2006
    Postów
    565
    Kliknij i podziękuj
    54
    Podziękowania: 14 w 14 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Sezon 2011 i wypożyczenie do Rybnika, gdzie śmiało mógł zostać i walczyć o skład z Davidssonem.
    Akurat mu to dużo dało i chłopak wrócił objeżdzony z 1 ligi dużo lepszy więc nie buduj na siłę teorii bo Ci nie wychodzi. O Saszę się nie martw, jeszcze wróci i to dużo lepszy po sezonie w Bydzi. Decyzje mogły być dwie, padło na Hampela i przestań wpierać że sam byś się nie ucieszył z przyjścia Hampela do Czewy, przy takim rozwiązaniu jak u nas. Ja wolałem Saszę, ale Hampel to jak mówią nr 1 z Polaków, zwłaszcza w lidze więc sportowo na pewno dobry transfer. Nie wspomnę o medialnych korzyściach, zresztą może to być jego przygoda na dłuższe lata w Falubazie co przy braku KSM w 2014 będzie stawiało Falubaz w kosmicznie dobrej sytuacji. Zmiany przepisów w tym roku spowodowały że trzeba myśleć naprzód, tak zrobił Dowhan i myślę, że źle na tym nie wyjdziemy, biorąc pod uwagę jeszcze w naszym składzie MBJ, jednego z największych młodych kozaków.

  19. Powrót do góry    #108
    Początkujący
    Dołączył
    29-12-2012
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czemu miałby kupowac lepszych zawodników ? Choćby po to aby zabezpieczyć się przed spadkiem ze SE.
    A kto powiedział że obecny skład Stali jest gwarancją spadku?? Zaczyna się wróżenie z fusów, a ile to już było wróżbitów Maćków którzy widzieli w poprzednich sezonach drużyny z Wrocławia i Częstochowy w niższej klasie rozgrywkowej i gdzie oni teraz są?? Przypominam, żużel to sport i tu się wszystko może zdarzyć.

    Pieniądze trzeba wydawać z głową, nie trudno jest zagwarantować zawodnikom niebotyczne kontrakty i uszczęśliwić kibiców nazwiskami pokroju Hampel, Gollob czy Pedersen, tylko problem pojawia się w momencie gdy w klubowej kasie zaczyna brakować pieniędzy na spłacenie owych kontraktów. Kiedyś w Gorzowie był prezes, który ściągał zawodników za grubą kasę, a koniec końców drużyna znalazła się pierwszy raz w historii klubu w pierwszej lidze z ogromnymi długami. Prezes Zmora nie chce dopuścić do tego aby Gorzów zniknął z żużlowej mapy Polski.

  20. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Od lat Gorzów za sprawą Władka i prezydenta mieli bardzo duże pieniądze na sezon i nie chodzi mi o kase z miasta ale sponsoring powiązany z miestem np Netto.
    Złota jak nie było tak nie ma ...i i w przyszłym roku też sie na nie nie zapowiada delikatnie mówiąc.
    Władek wiedząc już ze na nowy sezon nie będzie tyle kasy zszedł ze sceny i czego nie potrafie zrozumieć sam mianował się prezesem honorowym.....i z fajnego sportowego portalu zrobił pośmiewisko stając się ekspertem.
    Pół Gorzowa mówi o długach które ,,honorowy ,, zostawił po sobie ze sięgaja 1-2mln.
    Skład jest zbudowany na miere możliwości finansowych a słuchać już sie nie da marudzenia Zmory ( do którego nic nie mam i uważam go za bardzieej normalnego z tych ze Sląskiej) jak to KSM zniszczył im druzyne.... a sam głosował za 39.
    Sklad ciekawy ale pamiętam że jak PUK laczyl GP z liga to wychodzilo bardzo srednio , choc to juz teraz zupelnie inny zawodnik.
    W wiekszosci piszacie ze roznie moze byc z Hampelkiem i Dudkiem po kontuzjach...zapominajac ze Bartek tez jest po groznym urazie.

    Tak czy siak pozdrawiam bez spiny
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  21. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,019
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Gwarancję spadku wieszczyć można tylko Sparcie. Ale Gorzów jest wśród tych kilku ekip, które o utrzymanie bić się będą i to ostro. Koledzy z Gorzowa niech mi zatem wytłumaczą - jaki jest sens oszczędzania w sezonie, w którym spadają 3 drużyny? Żeby zapewnić emocje w walce o utrzymanie? Śmieszne. Wasz skład jest właśnie do takiej walki. Skoro stać Was na lepszych zawodników, to czemu ich nie zakontraktowaliście? Przecież lepiej chyba bić się o medale niż o utrzymanie? Czy to ze sportowego czy ekonomicznego punktu widzenia (przecież przy sukcesie zawsze jest więcej kibiców, a i o sponsorów łatwiej). Toteż Wasza argumentacja jest pozbawiona sensu. Nie twierdzę, że staliście się nagle klubem biednym - nie siedzę w Waszej kasie i nie będę na siłę nic udowadniał. Ale na pewno jest dużo oszczędniej niż w minionych latach, a sponsorów z Władkowym odejściem też trochę ubyło. A może się mylę??
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  22. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    W wiekszosci piszacie ze roznie moze byc z Hampelkiem i Dudkiem po kontuzjach...zapominajac ze Bartek tez jest po groznym urazie.

    Tak czy siak pozdrawiam bez spiny
    Zmarzlik już jeździ na motocyklu żużlowym na swoim niewielkim torze za domem, czego o Dudku np nie słyszałem. A występy Hampela po kontuzji wołały o pomstę do nieba.

    Również pozdrawiam!

  23. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Nie to spoko to zwracam honor.... kilka kolek pod domem wystarcza.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  24. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Nie, ale pokazuje, że młody jest w pełni sprawny i głodny żużla, a co najważniejsze nie ma blokady psychicznej.

  25. Powrót do góry    #114
    Początkujący
    Dołączył
    29-12-2012
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Zmarzlik już jeździ na motocyklu żużlowym na swoim niewielkim torze za domem, czego o Dudku np nie słyszałem. A występy Hampela po kontuzji wołały o pomstę do nieba.

    To że jeździł na własnym domowym torze świadczy o tym że jego noga jest w pełni sprawna, ale jaka będzie jego dyspozycja przekonamy się po kilku meczach ligowych to samo tyczy się Hampela i Dudka.

    Co do Bartka to to jest jego pierwsza tak poważna kontuzja, jestem ciekaw jak to się odbiło na jego psychice, oby nie było żadnej blokady bo nie da się ukryć że to jeden z najbardziej utalentowanych Polskich zawodników.

  26. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Nie, ale pokazuje, że młody jest w pełni sprawny i głodny żużla, a co najważniejsze nie ma blokady psychicznej.

    No Zmarzlik może i nie ma ale Ty masz ja na pewno. Skoro twierdzisz, ze po kilku kółkach można wyciągać takie wnioski
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #116
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Mariusz jak zwykle brak argumentów więc robi wycieczki osobiste
    Sent from my RM-821_eu_euro1_342 using Board Express

  28. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Obecnie jedyną wytyczną siły danego zespołu jest KSM. Opinie nas, kibiców w tym wątku to jest tylko wróżenie z fusów, a jak ktoś przeczytał je wszystkie, to widzi jak wielka jest między tymi opiniami różnica.

    Na ten moment np. Stal Gorzów ma KSM 39,85, jeżeli dobrze policzyłem. A np. Falubaz ma tylko 38,96.

    Nie liczyłem KSM innych klubów, ale ponieważ Stal jest bliska górnego limitu podejrzewam, że będzie miała jeden z wyższych KSM (o ile nie najwyższy). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak niewielka różnica KSM między poszczególnymi zespołami powoduje, że ciężko cokolwiek przed sezonem przewidzieć i sezon będzie bardzo ciekawy.

    Śmieszy mnie tylko pisanie, że np. Stal jest dużo słabsza od Torunia, ZG, czy innych klubów, bowiem na papierze wcale nie jest. A póki co papier daje nam najbardziej realne dane, które zweryfikuje dopiero sezon.

    Przecież wszyscy zawodnicy wywalczyli swoje KSM na torze, więc jest to najbardziej sprawiedliwy wskaźnik na którym powinniśmy się opierać.

    Tymczasem jak czytam komentarze, to zakłada się, że w Stali nie pojedzie Gapiński (po kontuzji), Zmarzlik (po kontuzji), KK i Iversen (nie powtórzą drugi raz takiego sezonu), Nermark (w Gorzowie tor nie będzie pod niego, a na wyjazdach punktuje głównie na kolegach z zespołu), a Linus nie zna jeszcze naszych torów.

    Z drugiej natomiast strony czytam zachwyty nad Zagarem, któremu średnio wychodzi co drugi sezon i mimo, że na wyjazdach to przeciętniak, nad Dudkiem (mimo kontuzji i dopiero jednego dotychczas udanego sezonu w lidze), Hampelem (mimo kontuzji), MBJ (mimo, że nie zna naszych torów i na lotnisku w Tarnowie w tym roku w IMŚJ przegrał z większością zawodników), MJJ (dopiero pierwszy udany sezon w lidze) itd. Wzmocnieniem okazuje się przejście Golloba do Torunia (mimo, że każdy z żelaznej czwórki w Toruniu ma lepsze KSM od Tomka). Ale oczywiście ponieważ Tomek już odszedł z Gorzowa to zakłada się, że poprawi średnią i będzie wzmocnieniem Torunia. Z kolei Zengota przechodząc do Leszna zrobił sobie największą krzywdę w karierze, bowiem na leszczyńskim torze może mieć problemy z łamaniem maszyny. A Davidson i Jabłoński to podobno najlepsze plastrony jakie były do wyboru. Tylko, gdyby byli tacy mocni, to ich średnia nie byłaby tak beznadziejnie niska.

    Skusiłem się na takie dywagacje, bowiem każdy może przeciągać na swoją stronę różne fakty. Jedynym miarodajnym wskaźnikiem na ten moment jest KSM i średnia.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 31-12-2012 o 00:39

  29. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    Na ten moment np. Stal Gorzów ma KSM 39,85, jeżeli dobrze policzyłem. A np. Falubaz ma tylko 38,96.

    Nie liczyłem KSM innych klubów, ale ponieważ Stal jest bliska górnego limitu podejrzewam, że będzie miała jeden z wyższych KSM (o ile nie najwyższy). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak niewielka różnica KSM między poszczególnymi zespołami powoduje, że ciężko cokolwiek przed sezonem przewidzieć i sezon będzie bardzo ciekawy.
    Bodajże Toruń ma 39,99 jeśli pojedzie Australijczyk zamiast Miedzińskiego z jednym Pulczyńskim i dwoma 2,5, ktoś to już liczył wcześniej.

    ---
    edyt: blacktop, będziesz może podsumowywał te wszystkie typowania?
    Ostatnio edytowane przez Sorel ; 31-12-2012 o 00:58

  30. Powrót do góry    #119
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Obecnie jedyną wytyczną siły danego zespołu jest KSM

    Sorki Yarek3 ale to bzdura totalna. KSM to bardzo zakłamany przelicznik.. Ciężko ubrać formę zawodników w cyferki bez szczegółowej analizy każdego przypadku. Najbliżej tego jest nasz forumowy kolega.
    Dlatego może będę trochę bezczelny ale osobiście bardzo czekam na kompleksowe statystyki "skuteczności Lugena " dla składów nowych drużyn. Widziałem już niezwykle ciekawe zestawienie wyjazdowe, gdyby uraczył nasz jeszcze domowym można by przeprowadzić symulację opartą na poważniejszych niż KSM cyferkach
    Ostatnio mało tu zaglądam dlatego jeśli już gdzieś to było będę wdzięczny za jakieś naprowadzenie.

    pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku

  31. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Ligowy sport żużlowy tak się zindywidualizował, że bonusów w KSM nie powinno się uwzględniać a suma KSM dla zespołu powinna wynosić np. 36 lub coś koło tej wartości

  32. Powrót do góry    #121
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Żaden problem Libky.

    Co prawda jest kilka przekłamań z uwagi na zmianę barw klubowych przez niektórych kolarzy, ale myślę, że poza nielicznymi wyjątkami większość z nich w miarę szybko ogarnie nowe warunki torowe i osiągnie dotychczasowy poziom

    Przy każdej ekipie starałem się skorygować indywidualną skuteczność do prawdopodobnej ilości biegów odjechanych przez danego kolarza. Tzn jeśli jakaś ekipa ma w składzie dobrego juniora to aby miał 7 pokonanych przeciwników w 5 startach (czyli 70% skuteczność) skuteczność najsłabszego z seniorów pomniejszałem o to zastępstwo. Ostatnia rubryka to ilość pokonanych przeciwników z sumą dla drużyny na dole.

    Ku pokrzepieniu serc kibiców gorzowskiej Stali - Skuteczność - dom


    I - GORZÓW

    Niels Kristian Iversen 9,58 93 : 13 88% 9
    Daniel Nermark 8,00 56 : 34 62% 6
    Krzysztof Kasprzak 7,14 72 : 29 71% 7
    Łukasz Jankowski 2,50 11 : 15 42% 2
    Tomasz Gapiński 6,06 41 : 38 52% 5
    Bartosz Zmarzlik 6,57 45 : 23 66% 7
    Łukasz Cyran 2,50 26 : 34 43% 2
    SUMA 39,85 344 : 186 65% 38


    II - LESZNO

    Przemysław Pawlicki 6,91 57 : 37 61% 6
    Grzegorz Zengota 5,93 41 : 39 51% 4
    Damian Baliński 6,89 40 : 26 61% 6
    Kenneth Bjerre 7,20 32 : 20 62% 6
    Fredrik Lindgren 6,95 70 : 34 67% 7
    Tobiasz Musielak 4,73 34 : 36 49% 4
    Piotr Pawlicki 5,92 51 : 29 64% 5
    SUMA 39,80 325 : 221 60% 38


    III - CZĘSTOCHOWA

    Emil Sajfutdinow 9,20 70 : 20 78% 8
    Grigorij Łaguta 8,78 54 : 19 74% 7
    Michael Jepsen Jensen 7,70 55 : 39 59% 6
    Rune Holta 6,72 43 : 39 52% 4
    Rafał Szombierski 2,50 19 : 15 56% 6
    Artur Czaja 3,18 25 : 41 38% 3
    Adam Strzelec 4,26 22 : 42 34% 2
    SUMA 39,84 288 : 215 57% 36


    IV - ZIELONA GÓRA

    Andreas Jonsson 9,11 76 : 26 75% 8
    Jarosław Hampel 8,75 21 : 9 70% 7
    Piotr Protasiewicz 8,18 82 : 31 73% 7
    Jonas Davidsson 2,95 13 : 21 38% 3
    Krzysztof Jabłoński 2,50 12 : 16 43% 3
    Patryk Dudek 7,47 60 : 28 68% 7
    Alex Zgardziński 2,50 - : - - 0
    SUMA 38,96 264 : 131 67% 35


    V - TARNÓW

    Janusz Kołodziej 8,98 77 : 24 76% 8
    Martin Vaculik 8,56 79 : 30 72% 7
    Maciej Janowski 7,60 63 : 33 66% 6
    Leon Madsen 7,45 79 : 28 74% 7
    Artiom Laguta 4,34 21 : 25 46% 5
    Kacper Gomólski 2,80 14 : 34 29% 2
    Ernest Koza 2,50 - : - - 0
    SUMA 39,73 333 : 174 66% 35

    VI - RZESZÓW

    Nicki Pedersen 10,40 98 : 16 86% 9
    Grzegorz Walasek 8,71 70 : 28 71% 7
    Rafał Okoniewski 7,51 56 : 38 60% 6
    Jurica Pavlic 6,73 47 : 31 60% 6
    Dawid Lampart 2,50 9 : 13 41% 2
    Łukasz Sówka 4,00 37 : 31 54% 4
    Marco Gaschka 2,50 4 : 20 17% 1
    SUMA 39,85 321 : 177 64% 35


    VII - BYDGOSZCZ

    Greg Hancock 9,27 75 : 35 68% 7
    Alex Loktajev 6,28 67 : 45 60% 6
    Hans Andersen 5,63 36 : 28 56% 3
    Krzysztof Buczkowski 7,57 57 : 32 64% 6
    Robert Kościecha 6,18 42 : 27 61% 6
    Szymon Woźniak 4,67 44 : 36 55% 4
    Mikołaj Curyło 4,42 37 : 33 53% 3
    SUMA 39,60 358 : 236 60% 35


    VIII - TORUŃ

    Chris Holder 9,28 82 : 34 71% 7
    Ryan Sullivan 8,64 82 : 20 80% 8
    Darcy Ward 8,41 64 : 34 65% 7
    Łukasz Przedpełski 2,50 - : - - 0
    Tomasz Gollob 7,46 42 : 49 46% 5
    Kamil Pulczyński 3,70 34 : 48 41% 4
    Paweł Przedpełski 2,50 2 : 2 50% 2
    SUMA 39,99 306 : 187 62% 33


    IX - WROCŁAW

    Tomasz Jędrzejak 8,31 80 : 26 75% 8
    Tai Woffinden 6,93 53 : 38 58% 6
    Peter Ljung 6,62 68 : 14 83% 6
    Troy Batchelor 6,58 34 : 34 50% 5
    Zbigniew Suchecki 4,53 24 : 28 46% 4
    Patryk Malitowski 2,53 27 : 45 38% 2
    Patryk Dolny 2,50 6 : 48 11% 1
    SUMA 35,50 292 : 233 56% 32


    X - GNIEZNO

    Matej Zagar 8,20 84 : 17 83% 8
    Antonio Lindbaeck 6,72 54 : 28 66% 6
    Bjarne Pedersen 6,49 51 : 29 64% 5
    Sebastian Ułamek 6,77 53 : 48 52% 5
    Piotr Świderski 4,27 8 : 20 29% 2
    Oskar Fajfer 3,08 14 : 22 39% 2
    Wojciech Lisiecki 2,50 11 : 17 39% 1
    SUMA 35,53 275 : 181 60% 29
    Ostatnio edytowane przez lugen ; 31-12-2012 o 13:51

  33. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi lugen za jego przydatny post!

    Sorel (31-12-2012), _jaskolka_ (04-01-2013), atomenda (31-12-2012), dockm (31-12-2012), lemur6666 (31-12-2012), libky (31-12-2012), siwex82 (31-12-2012)

  34. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Żaden problem Libky.

    Co prawda jest kilka przekłamań z uwagi na zmianę barw klubowych przez niektórych kolarzy, ale myślę, że poza nielicznymi wyjątkami większość z nich w miarę szybko ogarnie nowe warunki torowe i osiągnie dotychczasowy poziom

    Przy każdej ekipie starałem się skorygować indywidualną skuteczność do prawdopodobnej ilości biegów odjechanych przez danego kolarza. Tzn jeśli jakaś ekipa ma w składzie dobrego juniora to aby miał 7 pokonanych przeciwników w 5 startach (czyli 70% skuteczność) skuteczność najsłabszego z seniorów pomniejszałem o to zastępstwo. Ostatnia rubryka to ilość pokonanych przeciwników z sumą dla drużyny na dole.

    Ku pokrzepieniu serc kibiców gorzowskiej Stali - Skuteczność - dom
    Czyli co, Krzyżaki spadają przez tego cieniasa o 46 % skuteczności ?
    Z tymi statystykami jest jak z generałami, którzy szykują się do wojny ucząc się na doświadczeniach z poprzedniej. Rzadko kiedy to się sprawdza.

  35. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Carlitos toż przecież napisałem że są przekłamania. Między innymi właśnie Golloba i jego skuteczność miałem na myśli. Choć z drugiej strony nawet 80% skuteczności Tomasza nie będzie czynić z Torunia większego tuza na swoim torze od nas, Tarnowa, Rzeszowa czy Bydgoszczy

  36. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    lugen bardzo ciekawie to wszystko wygląda.
    Najbardziej interesuje mnie Toruń. Uważam, że ta drużyna jest już przereklamowana ,a mamy dopiero/wciąż 2012 rok.
    Nie rozumiem jednak skąd ta suma 32?
    Mnie to jakoś inaczej wychodzi . Chyba coś z Pawłem Przedpełskim nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 31-12-2012 o 12:35
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #125
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Lugen dzięki za statystyki. Uważam że statystyki z wyjazdu jakie podałeś wcześniej gdzieś na forum są bardziej miarodajne niż dom.Mimo wszystko układanie tabeli poprzez formę zawodników z sezonu 2012 jest jak wróżenie z fusów. Oj nie wiem jak dla was ale dla mnie osobiście sezon 2013 będzie najciekawszym od kilku lat, w GP teoretycznie nie będzie aż takich ogórków, IME małymi krokami chce wejść na salony żużla, liga nie dość że będzie transmitowana przez profesjonalna stacje to jeszcze utworzyły się 3grupy z różnymi aspiracjami
    Życzę wszystkim forumowiczom wystrzałowego sylwestra i szczęśliwego nowego roku, oby 2013 był dobrym rokiem dla żuzla bo na to się zapowiada.

  38. Powrót do góry    #126
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Mnie to jakoś inaczej wychodzi . Chyba coś z Pawłem Przedpełskim nie tak.
    Semen

    Paweł ma co prowda 50% skuteczność ale jak widać chłopak odjechał tylko 2 biegi na swoim torze. Daj mu Boże aby utrzymał taki poziom w przyszłym roku, jednak nie odważyłem się podciągnąć chłopaka do poziomu Piotrka Pawlickiego, czy Tobiasza Musielaka.

    Cytat Zamieszczone przez siwex82 Zobacz posta
    Mimo wszystko układanie tabeli poprzez formę zawodników z sezonu 2012 jest jak wróżenie z fusów.
    Siwex

    Pewnie, że wróżenie ... i to jakie Zawsze to jednak lepiej oprzeć się na czymś takim niż na samych nazwiskach
    Ostatnio edytowane przez lugen ; 31-12-2012 o 12:56

  39. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Carlitos toż przecież napisałem że są przekłamania. Między innymi właśnie Golloba i jego skuteczność miałem na myśli. Choć z drugiej strony nawet 80% skuteczności Tomasza nie będzie czynić z Torunia większego tuza na swoim torze od nas, Tarnowa, Rzeszowa czy Bydgoszczy
    Wiem, żartuję. Po prostu nie wierzę w:
    - tak dobrą jazdę na gorzowskim torze Nermarka,
    - kolejny rok konia PUKa,
    - to że Gollob będzie odwalał takie cyrki jak przez ostatni rok na Komarówce,
    - to że leszczyńska młodzież nie dokona znacznego progresu w stosunku do 2012
    - to że Janowski z Madsenem są wstanie wypełnić lukę po Gregu
    - to że Dudek będzie tak skuteczny jak w 2012
    - to że Falubazowi jak królik z kapelusza wyskoczy nagle nowy klasowy junior
    - to że Davidsson zrobi sobie lobotomię i mu cykor przejdzie
    - to że Lindbaeck do spółki z Ułamkiem mogą komukolwiek ekstraligę uratować
    itp. itd.

    Poza tym statystyka nie uwzględnia Wojtka Stępniewskiego jako prezia ligi, który zadba o odpowiednią obsadę torowych komisarzy na meczach Apatora.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 31-12-2012 o 13:06

  40. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Gwarancję spadku wieszczyć można tylko Sparcie. Ale Gorzów jest wśród tych kilku ekip, które o utrzymanie bić się będą i to ostro. Koledzy z Gorzowa niech mi zatem wytłumaczą - jaki jest sens oszczędzania w sezonie, w którym spadają 3 drużyny?
    A gdyby spadała 1 drużyna, albo 4 drużyny. W takim sezonie jak ten opłaca się oszczędzać, by nie musieć potem klubu likwidować.
    Kto komu da gwarancję utrzymania ? Nikt nikomu. Sęk w tym aby wystartować za rok.

  41. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Ze statystyk skuteczności , które zrobił Lugen ( również wyjazdy zamieszczone sprzed kilkunastoma dniami ) wynika , że ta skazywana przez 80 % typujących na spadek Stal - wcale nie jest taka słaba jak się wszystkim wydaje . Matematyka wskazuje jednoznacznie na spokojny środek tabeli ze wskazaniem do ... góry tabeli .
    I taka uwaga do wszystkich , którzy twierdzą , że na Jancarzu Nermark sobie nie poradzi. Czy Paluch jest samobójcą i zrobi tor przeciw Nermarkowi ? Już jedna nauczkę od życia ( a raczej Golloba) dostał i zapewne mocno tego po cichu żałuje , bo DMP przeszło koło nosa.

    Rzecz jasna w realu będzie inaczej .Jak zwykle. Ale o utrzymanie jestem spokojny. Liga będzie wyrównana ( ksm nie bierze się z powietrza), odstawać musi jednak Wrocław , bo zastąpienie Lindgrena i Ułamka ( którzy u siebie byli bardzo skuteczni ) Ljungiem i Batchelorem na pewno jest osłabieniem tej drużyny.

  42. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Semen

    Paweł ma co prowda 50% skuteczność ale jak widać chłopak odjechał tylko 2 biegi na swoim torze. Daj mu Boże aby utrzymał taki poziom w przyszłym roku, jednak nie odważyłem się podciągnąć chłopaka do poziomu Piotrka Pawlickiego, czy Tobiasza Musielaka.
    ... ale obliczasz sumę pkt. dla drużyny przypadającą chyba na 30 startów w meczu ?

    Jeśli tak to w Toruniu prawdopodobna jest opcja 4x5 startów seniorzy + 2(Pulczyński,Paweł)x5 startów juniorzy. Nawet jeśli te ostatnie 10 startów rozłoży się 5xPulczas, 1xŁukasz lub Oskar, 4xPaweł to ten ostatni przy skuteczności 50% generuje 2pkt dla drużyny.

    EDIT: Oczywiście traktuję te rozważania jako czysto statystyczne, ale jakieś załozenia co do ilości startów i przeliczania skuteczności przyjąłeś. Powiedz jakie, czy rzeczywiscie jest to 30 startów w meczu jak przypuszczam czy moze jestem w błędzie.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  43. Powrót do góry    #131
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Oczywiście traktuję te rozważania jako czysto statystyczne, ale jakieś załozenia co do ilości startów i przeliczania skuteczności przyjąłeś. Powiedz jakie, czy rzeczywiscie jest to 30 startów w meczu jak przypuszczam czy moze jestem w błędzie.
    Dokładnie tyle. Tylko tak jak napsałem wcześniej. W przypadku Pawła miałem ogromny dylemat dotyczący odjechanej przez niego ilości biegów, bo tak naprawdę te dwa biegi o niczym nie mówią. Niby fajnie się w nich pokazał, ale z drugiej strony jego brat startujący o wiele częściej miał bilans 0:11, a też ponoć jest nie mniej utalentowany.

    Absolutnie nie twierdzę, że jednego, czy drugiego nie stać na dobry wynik, bo pewnie stać. Jednak podstawa do przypisania jakiegoś konkretnego osiągnięcia jest niewielka.

    No ale ok. ... krakowskim targiem załóżmy, że w 4 startach Paweł pokona 2 rywali. Może być?

    Bez znacznej poprawy ze strony Golloba, to i tak niewiele zmienia sytuację Torunia

  44. Powrót do góry    #132
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Broń Boże nie chodzi mi o jakieś targi.
    Po prostu ciekawiło mnie jakie założenia przyjąłeś.
    Ta drużyna i tak jest taką, której będę najmniej kibicował w swojej karierze kibica.

    Co do Łukasza to ktoś wprowadził Cię w błąd, kompletny brak smykałki do żużla. W zeszłym sezonie nauczył się dopiero jako tako pokonywać łuki. Paweł to zupełnie inna bajka.
    Jak zawsze to życie jednak zweryfikuje wszystkie te spekulacje. Sam talent punktów nie robi.

    Dzięki za wyjaśnienie.
    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 31-12-2012 o 14:09
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  45. Powrót do góry    #133
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Wielkie dzięki Lugen za te statystyki. Do doskonały punkt wyjścia do ciekawej, oczywiście czysto matematyczno -statystycznej analizy. Ja to lubię i choć doskonale zdaję sobie sprawę że przy tak dużej ilości zmiennych nie przewidzę przyszłości to na pewno znajdę jakiś spokojny wieczór i trochę przy tym posiedzę. Na koniec zobaczymy co cyferki, połączone z moją skromną wiedzą o tym sporcie, mi powiedzą Może za rok będzie sporo śmiechu ale przy wytrwałości kolejne sezony na pewno będą lepsze.

    Tymczasem dobrej zabawy dla wszystkich

  46. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,019
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    A gdyby spadała 1 drużyna, albo 4 drużyny. W takim sezonie jak ten opłaca się oszczędzać, by nie musieć potem klubu likwidować.
    Kto komu da gwarancję utrzymania ? Nikt nikomu. Sęk w tym aby wystartować za rok.
    Rozumiem więc, że w przypadku spadku Stal będzie równie "mocna" co teraz. Nie odbije się to na ilości kibiców, sponsorów, na klasowych zawodnikach w składzie i dochodach klubu? A awans będzie z góry przyznany Stali po owym (teoretycznym) spadku? Bredzisz kolego.
    Czy ja mówię gdzieś o tym, żeby wydawać kasę ponad miarę? Ja tylko twierdzę, że ten skład - znacznie oszczędniejszy w stosunku do minionych lat - jest słabszy niż w przeszłości i będzie walczył o utrzymanie. A oszczędność przyszła z tego, że kasy jest mniej, bo sponsorzy się po części zawinęli. Można więc wnioskować, że całe gro sponsorów było przy Stali dzięki obecności osoby Władzia i wsparcia firmy Caleum. Tyle

    Co do wróżenia na następny sezon.... w zasadzie zgadzam się z opinią Carlitosa dotyczącą fragmentu:
    Po prostu nie wierzę w:
    - tak dobrą jazdę na gorzowskim torze Nermarka,
    - kolejny rok konia PUKa,
    - to że Gollob będzie odwalał takie cyrki jak przez ostatni rok na Komarówce,
    - to że leszczyńska młodzież nie dokona znacznego progresu w stosunku do 2012
    - to że Janowski z Madsenem są wstanie wypełnić lukę po Gregu
    - to że Dudek będzie tak skuteczny jak w 2012
    - to że Falubazowi jak królik z kapelusza wyskoczy nagle nowy klasowy junior
    - to że Davidsson zrobi sobie lobotomię i mu cykor przejdzie
    - to że Lindbaeck do spółki z Ułamkiem mogą komukolwiek ekstraligę uratować
    itp. itd.
    Dodałbym do tego, że Zagar niekoniecznie będzie taki skuteczny jak w minionym sezonie (moja prywatna opinia - można się nie zgadzać), a i pewności co do Nickiego nie mam. Nie twierdzę, że będzie cieniował, czy jeździł chociażby przeciętnie. Ale wątpię, aby był takim dominatorem torów kolejny rok z rzędu i jego średnia obniży się o 0,2-0,3 pkt/bieg.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    IV - ZIELONA GÓRA

    Andreas Jonsson 9,11 76 : 26 75% 8
    Jarosław Hampel 8,75 21 : 9 70% 7
    Piotr Protasiewicz 8,18 82 : 31 73% 7
    Jonas Davidsson 2,95 13 : 21 38% 3
    Krzysztof Jabłoński 2,50 12 : 16 43% 3
    Patryk Dudek 7,47 60 : 28 68% 7
    Alex Zgardziński 2,50 - : - - 0
    SUMA 38,96 264 : 131 67% 35
    Chyba muszę Cię zmusić do dodatkowej pracy

    Na podstawie Falubazu:
    Jonsson 8 (22211)
    Hampel 7 (22111)
    Protasiewicz 7 (22111)
    Davidsson 2 (110-)
    Jabłoński 3 (1110)
    Dudek 7 (22111)
    Zgardziński 0 (000)
    ------------------
    suma = 34

    Skoro zakładasz, że Patryk pojedzie 5 razy, to Jonas musi mieć 3 starty

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •