Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: GKM Grudziądz 2013 - wątek klubowy

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    21-09-2012
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    GKM Grudziądz 2013 - wątek klubowy

    Na początek, prosimy kibiców z całej Polski o poparcie petycji w sprawie powrotu nazwy GKM, są na to spore szanse

    http://www.activism.com/pl_PL/petycj...rudziadz/40814

    PAMIĘTAJCIE ŻE GŁOS PRAWIDŁOWY TO GŁOS POTWIERDZONY NA WASZEJ SKRZYNCE POCZTOWEJ. NIE ZWERYFIKOWANE GŁOSY SĄ NIE WAŻNE.

    PROSIMY O WPISYWANIE SIĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/32...-gtz-grudziadz

    Drugi kontrakt w GTŻ. Na E-ligę Harris za dobry nie był, ale w I lidze powinien śmigać na poziomie 10-12 punktów.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/32...-do-grudziadza

    W piątkowe popołudnie na sesji grudziądzkiej Rady Miejskiej radni przegłosowali projekt przekształcenia klubu żużlowego w spółkę akcyjną.

    W sezonie 2013 grudziądzki klub wystartuje w rozgrywkach I ligi pod nazwą Grudziądzki Klub Motocyklowy GKM S.A. Od 2014 roku powróci natomiast historyczna nazwa Grudziądzki Klub Motorowy. Ma to związek z procesem upadłościowym stowarzyszenia o takiej samej nazwie, które rozpoczęło się po sezonie 2002. Wtedy to powstało Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe. Decyzja radnych nie była jednogłośna. "Za" głosowało 10 osób, "przeciw" było 7, a 2 wstrzymały się od głosu.

    Wybory do władz nowo powstałej spółki odbędą się na drugiej części Walnego Zgromadzenia, prawdopodobnie 28 grudnia. Nieoficjalnie mówi się, że dzięki przekształceniu klubu w spółkę akcyjną, GKM S.A. otrzyma dofinansowanie od miasta w wysokości aż 1,7 mln złotych.
    Historycznie to powinien być powrót do nazwy OLIMPIA Grudziądz

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Wiem, że to z Twojej strony żarcik ale tylko napiszę, że Olimpia to inna historia i zupełnie inna lokalizacja stadionu.
    Szkoda, że zmniejszają tą ekstraligę, bo jest całkiem możliwy do niej awans ale nie wiadomo co byłoby dalej, w następnych sezonach. Ale jednoczesnie szkoda, tych "niesprawiedliwych" regulaminowo meczy ze Spartą.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Wiem, że to z Twojej strony żarcik ale tylko napiszę, że Olimpia to inna historia i zupełnie inna lokalizacja stadionu.
    Szkoda, że zmniejszają tą ekstraligę, bo jest całkiem możliwy do niej awans ale nie wiadomo co byłoby dalej, w następnych sezonach. Ale jednoczesnie szkoda, tych "niesprawiedliwych" regulaminowo meczy ze Spartą.
    Olimpia to inna historia i inne lokalizacje. Po rozwaleniu ligi i przypisaniu do branż żużel w G-dzu zamilkł na około 20 lat. Kilka pokazowych zawodów na torze po przeciwnej stronie dzisiejszego stadionu na Hallera i potem Stal Toruń II dla niepoznaki nazwany GSŻ.

    Co zresztą Alter wie doskonale.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    No też dlatego napisałem, że Alter sobie żartuje, gdyż nie podejrzewałbym go o brak wiedzy Żeby uściślić to Olimpia chyba wystartowała ostatni raz w lidze w 1950r. i połączyła się chyba z klubem z Leszna (chyba, że coś pomyliłem). Natomiast nowy tor (obecny) powstał w 67(?) roku (sekcja GSŻ w 77 a klub GKM w 79)
    A i czas zmienić herb i dać go na plastron
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 14-12-2012 o 19:41
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •