Strona 76 z 85 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,376 do 3,420 z 3808

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #3376
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    swego czasu, kiedy jeszcze zuzel bywal okazjonalnie w telewizji, owczesny szef dzialu sportowego zapytany o ten stan rzeczy odpowiedzial mi: (z pamieci) "rozumiem, ze na mecze zuzlowe przychodzi po 15-20.000 ludzi, ale ile masz tych osrodkow? 10-12? A druzyne pilkarska, majaca swoich fanow ma juz druzyna z Wypizdzijewa Mniejszego i jak zsumujesz wszystko to zuzel wypada bardzo blado na tym tle w skali ogolnopolskiej", w mej opinii sporo w tym racji...

  2. Powrót do góry    #3377
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Nic nie szkodzi być kibicem żużla i kopanej. Nie mniej Bydgoszcz to miasto gdzie żużel był numerem 1 i żaden Bruski tego nie zmieni.

    Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mihalo za jego przydatny post!

    atomenda (09-11-2013)

  4. Powrót do góry    #3378
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Nic nie szkodzi być kibicem żużla i kopanej. Nie mniej Bydgoszcz to miasto gdzie żużel był numerem 1 i żaden Bruski tego nie zmieni.

    Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka


    Piłka jest popularna bo jest łatwo dostępna. Każda wiocha niemalże ma swoją drużynę w jakichś tam klasach okręgowych itp. Firmy często mają swoje drużyny w ligach biznesowych i tego typu przedsięwzięciach. Zresztą w piłkę zawsze można było gdzieś za gówniarza pograć (nawet jeśli sąsiedzi ganiali)...a żużel? Zorganizuj wystarczająco dużo miejsca i motorynek żeby można było coś na kształt jakichkolwiek "zawodów" rozegrać.
    Poza tym w piłce (światowej) poziom regularnie sobie rośnie, a przynajmniej nie pogarsza się. W żużlu...coraz trudniej o ciekawe zawody...kibice się nudzą patrząc 15 razy z rzędu jak wszystko rozgrywa się momencie startowym.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  5. Powrót do góry    #3379
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Widzę, że nie macie lepszych wyjaśnień na dominację Zawiszy w mieście niż kumpel i ja

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Żadna zagadka sąsiedzie.
    Kopana jest nachalnie promowana, pchana wręcz na chama do świadomości mas, jako ubersport. Na niej robi się kasę, najczęściej brudną i śmierdzącą, ale mamona nakręca to wszystko. Głupi Polacy uwierzyli nawet, że to sport narodowy.
    A jednak zagadka, sąsiedzie, bo niczego nie wyjaśniłeś Piłka jest w TV, bo - tak jak pisze Buszmen - ludzie chcą oglądać piłkę. To nie jest żadna zmowa. Sam oglądam dużo piłki, a żużel w tv jest nudny. Porównaj np. ligę angielską żużlową i piłkarską

    A w Bydgoszczy Zawisza dominuje od lat, a nie muszę chyba przypominać, że Polonia także posiada sekcję piłki nożnej, która jeszcze parę lat temu nie odstawała wiele poziomem od piłki z gdańskiej. A już wtedy gdy szedłem na derby to biało-czerwonych była garstka, a zawiszaki tłoczyli się jak robaki. O derbach z Chemikiem nie mówię nawet, bo mecze z Zawiszą to były jedyne chwile, gdy trybuny na Glinkach były pełne.

    A dodajmy, że wtedy Polonia miała jeszcze bardzo silny żużel! I teraz Panie "to żadna zagadka", skąd już wtedy brała się dominacja klubu z Gdańskiej w mieście?

    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Nic nie szkodzi być kibicem żużla i kopanej. Nie mniej Bydgoszcz to miasto gdzie żużel był numerem 1 i żaden Bruski tego nie zmieni.
    Wyjdź czasem z domu. Bruski niczego nie musi, w tym mieście Zawisza dominuje wszędzie: na murach i na trybunach, więc nic dziwnego, że także w ratuszu. Żużel nie jest obecnie numerem jeden, ale nawet chyba nie jest też numerem dwa (polecam przejść się na mecz Transferu i obczaić frekwencję ).
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 09-11-2013 o 19:15

  6. Powrót do góry    #3380
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Zawsze piłka była najpopularniejsza to oczywiste. Napisałem o czym innym, o tym, że kiedyś jak ktoś się nie interesował tym, nie chodził na stadion to nie udawał kibica. Tak niestety jest teraz. Ba, wielu bywa na meczach, bo tak wypada, bo taki jest trend. To miałem na myśli.

    Co do kibolskich tematów, bo o tym ostatnio napisałeś najwięcej, to zawsze u Was było tak, że Zawiszacy ganiali najpierw GKS potem BKS. Niezależnie czy to były czasy Szulera i spółki czy obecne.
    Temat znam lepiej niż możesz nawet podejrzewać, ale to nie miejsce na takie rozmowy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #3381
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Temat znam lepiej niż możesz nawet podejrzewać, ale to nie miejsce na takie rozmowy.
    Dlaczego? Skoro wiesz, to podziel się przemyśleniami dlaczego w Bydgoszczy i województwie w sumie Zawisza jest na co drugim murze, a Polonia nie istnieje? Argument o piłce nożnej nie może być trafiony, bo jeszcze parę lat temu piłkarze Polonii i Zawiszy walczyli na podobnym szczeblu, a historycznie patrząc, to Zawisza chyba żadnych piłkarskich tradycji nie ma, przeciętny klub jakich cała masa. Co innego żużlowa Polonia.

    Serio, to interesujący temat i bezpośrednio dotyka obecnej sytuacji Polonii, bo to się wszystko ze sobą łączy.

  8. Powrót do góry    #3382
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    opowiedz jest prosta dlaczego nie ma Polonii na murach - bo wszyscy ktorzy sa na poziomie kretynow ktorzy bazgraja ( niszczac mienie innych ) gdzie popadnie idealnie sie wpisuja w najmocniejszy nurt kibicow zetki i tam tez sie odnalezli, ciagnie swoj do swego, taki ich poziom intelektualny

    dzieki bogu ze Polonia ma zupelnie inny poziom kibicow, niechcialbym ogladac nabazgranego "P" na wszystki mozliwych nowo odnowionych lub zabytkowych murach, to zadna chluba i duma
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  9. Powrót do góry    #3383
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    To był przykład tylko z murami Zawisza ogólnie dominuje od lat. Widujesz w mieście kogoś np. w szaliku Polonii? Ja noszę i mijam tylko krzywo patrzących zawiszaków Zobacz ilu jest ludzi w młynie na gdańskiej i jak świetnie są zorganizowani, a zobacz młynek na polonii xD I tak jest od lat, nie od "ekstraklasy dla zawiszy".

  10. Powrót do góry    #3384
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Eeeeeeee w Toruniu piłkarze lecą od IV ligi, na ich mecze chodzi najwyżej 300 ludzi. Na żużel 12 tys. a na wyjazdy samych szalikowców na każdym meczu mamy kilkudziesięciu lub niekiedy kilkuset. A na mieście widać tylko Elanowców (mury też tylko E lub zamazany Apator, ewentualnie z jakimiś szubienicami )
    Może powinniśmy o jakiejś sztamie pomyśleć

  11. Powrót do góry    #3385
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Eeeeeeee w Toruniu piłkarze lecą od IV ligi, na ich mecze chodzi najwyżej 300 ludzi. Na żużel 12 tys. a na wyjazdy samych szalikowców na każdym meczu mamy kilkudziesięciu lub niekiedy kilkuset. A na mieście widać tylko Elanowców (mury też tylko E lub zamazany Apator, ewentualnie z jakimiś szubienicami )
    Może powinniśmy o jakiejś sztamie pomyśleć
    No i Toruń jest najlepszym dowodem, że tu nie chodzi o piłkę nożną Gdy żużlowa Polonia była na szczycie, a piłkarski Zawisza jak i piłkarska Polonia były na dnie to i tak zawiszacy zdecydowanie dominowali w mieście. To jest naprawdę istotne w kontekście obecnych wydarzeń - dlaczego tak jest?

  12. Powrót do góry    #3386
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Wiecej przygłupów jest wsród "kibiców" piłkarskich?

    Wysyłane z mojego Xperia Arc S za pomocą Tapatalk 2

  13. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    FATaMORGANa (11-11-2013), Kurczak (10-11-2013), atomenda (10-11-2013), kingpin (10-11-2013)

  14. Powrót do góry    #3387
    Użytkownik Awatar Kurczak
    Dołączył
    15-09-2013
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Idąc na Polonię, zasiadając w moim miejscu na sektorze B zawsze mogę pogadać z dojrzałymi ludźmi. Starszy czy młodszy? To bez różnicy. Iście piknikowa atmosfera, i mali kibice biegający dookoła po stadionie.

    Jesteśmy wspólną bracią żużlową, razem przeżywamy emocje te najlepsze i te gorsze.

    Dzięki temu mogę łatwo nawiązać kontakt z gośćmi, których nie znam. Analizować wspólnie biegi, powspominać piękną historię.
    I na derbach zawsze było wesoło może ktoś z B pamięta. Bodajże derby '07- '08 (najwyżej poprawcie zmęczonego wspoltowarzysza) i pana Czapeczkę z gołą klatą , czy też wesoła rodzinka z Murowanej Gośliny.

    Liga czy niekiedy oryginalni widzowie na GP.
    Nigdy nie zapomnę dwóch Chorwatów w sandałach w październikowy wieczór .

    Długo by o tym pisać. Kocham to i nigdy z tego nie zrezygnuje, nigdy się nie przerzucę na piłkę czy inny sport. To mogę obejrzeć sobie w telewizji, ale żużel to tylko na żywo.
    To jest coś, czego nie da mi piłka czy inny sport.


    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez Kurczak ; 10-11-2013 o 01:00
    Pozdrawiam.

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kurczak za jego przydatny post!

    ndr113 (10-11-2013)

  16. Powrót do góry    #3388
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    No i Toruń jest najlepszym dowodem, że tu nie chodzi o piłkę nożną Gdy żużlowa Polonia była na szczycie, a piłkarski Zawisza jak i piłkarska Polonia były na dnie to i tak zawiszacy zdecydowanie dominowali w mieście. To jest naprawdę istotne w kontekście obecnych wydarzeń - dlaczego tak jest?
    Ja nie nadążam. Wg Ciebie Polonia jest w takim stanie jak obecnie bo Zawisza ma więcej kiboli, ale w sumie Zawisza i tak zawsze miała więcej kiboli nawet jak Polonia była na topie....?

    Wg mnie główne przyczyny dzisiejszej degrengolady to:
    1) Właścicielem jest miasto. I tu jest źródło większości problemów. Ktoś wcześniej narzekał, że odwołano Tyllingera z funkcji prezesa. Otóż na prezesa on się nie nadawał. Powinien się w Polonii zajmować pionem sportowym. Za Tyllingera miasto zasypywało dziurę w budżecie wykupując akcje Polonii.
    2) Zrujnowany stadion. No comment.
    3) Rosnące koszty utrzymania drużyny. Polonia nie jest w stanie uzbierać wielomilionowego budżetu na utrzymanie drużyny.
    4) W międzyczasie spadająca liczba kibiców z powodu słabego wyniku, słabego stadionu, braku kasy na bilety.

    Swoją drogą - powiewają mi Zawiszacy spacerujący po mieście z szalikami swojego klubu.

  17. Powrót do góry    #3389
    Użytkownik Awatar Crosand
    Dołączył
    27-05-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach

    icon16.gif Chyba Ci poleję

    Cytat Zamieszczone przez feanorr Zobacz posta
    Idąc na Polonię, zasiadając w moim miejscu na sektorze B zawsze mogę pogadać z dojrzałymi ludźmi. Starszy czy młodszy? To bez różnicy. Iście piknikowa atmosfera, i mali kibice biegający dookoła po stadionie.

    Jesteśmy wspólną bracią żużlową, razem przeżywamy emocje te najlepsze i te gorsze.

    Dzięki temu mogę łatwo nawiązać kontakt z gośćmi, których nie znam. Analizować wspólnie biegi, powspominać piękną historię.
    I na derbach zawsze było wesoło może ktoś z B pamięta. Bodajże derby '07- '08 (najwyżej poprawcie zmęczonego wspoltowarzysza) i pana Czapeczkę z gołą klatą , czy też wesoła rodzinka z Murowanej Gośliny.

    Liga czy niekiedy oryginalni widzowie na GP.
    Nigdy nie zapomnę dwóch Chorwatów w sandałach w październikowy wieczór .

    Długo by o tym pisać. Kocham to i nigdy z tego nie zrezygnuje, nigdy się nie przerzucę na piłkę czy inny sport. To mogę obejrzeć sobie w telewizji, ale żużel to tylko na żywo.
    To jest coś, czego nie da mi piłka czy inny sport.


    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
    W końcu ktoś mądrze napisał! Żaden inny sport nie jest tak ekscytujący jak żużel! W telewizji można oglądać,ale dopiero na stadionie poczujesz prawdziwe emocje,adrenalinę i podniecenie!

  18. Powrót do góry    #3390
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    bo w Poloni mnoza sie grupy kibicow i stowarzyszenia ktore same z soba sie nie moga dogadac, kazde uwaza sie za naj naj naj itd

    najlepszym efektem tego jest mlyn na luku, porazka totalna , kiedys byla koncowka prostej i wszysko bylo dobrze a do tego dolaczali sie zwykli piknikowcy jak ich poniosly emocje

    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    To był przykład tylko z murami Zawisza ogólnie dominuje od lat. Widujesz w mieście kogoś np. w szaliku Polonii? Ja noszę i mijam tylko krzywo patrzących zawiszaków Zobacz ilu jest ludzi w młynie na gdańskiej i jak świetnie są zorganizowani, a zobacz młynek na polonii xD I tak jest od lat, nie od "ekstraklasy dla zawiszy".
    bo w Poloni mnoza sie grupy kibicow i stowarzyszenia ktore same z soba sie nie moga dogadac, kazde uwaza sie za naj naj naj itd

    najlepszym efektem tego jest mlyn na luku, porazka totalna , kiedys byla koncowka prostej i wszysko bylo dobrze a do tego dolaczali sie zwykli piknikowcy jak ich poniosly emocje
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  19. Powrót do góry    #3391
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    feanorr , przecież Ty piszesz o czymś innym niż ja. Żużel na żywo rządzi, to oczywiste. Jeszcze w zestawieniu z piłką w polskim wydaniu
    Ja piszę o tym, że gdy idę sobie w szalu Polonii w centrum to nie widzą nikogo w podobnym. Ani w polarze, czapce czy czymkolwiek. Nie ma Polonii. Nie ma też na murach. Nie ma nigdzie. Ja nie latam ze sprayem po osiedlach, ale to nie o to chodzi. W tym mieście Zawisza jest nawet na kioskach (na Leśnym), na taksówkach(taxi Zawisza), a Polonia jest na... a nie sorry, nie ma nigdzie.

    Możesz mówić, że to nie ma znaczenia. Ale jednak taki Bruski to nie jest kibol. On chce wygrać znów wybory. Gdyby Polonia się liczyła, to by o nią dbał. Ale się nie liczy, bo jej nie ma. Niedawno Bruski zrobił sondaż dotyczący TorDydu - szukać środków na odnowienie czy olać. Zainteresowanie sprawą lodowiska wykazało podobno 0.7% i sprawa zdechła. To są politycy, oni nie są głupi. Zrobią wszystko, nawet się z samym diabłem zbratają, jeżeli to im zapewni poparcie. Dlatego w liście dotyczącym inwestycji, na które Bruski chce kasę od marszałka, były aż 3 z Zawiszy. Bo woli głosy tysięcy zawiszaków niż je stracić pisząc coś o Polonii, która - tak to wygląda - prawie nikogo w tym mieście nie obchodzi.

    Gdyby to była melodia tylko tego roku to bym zrozumiał - Polonia ruina, Zawisza w Ekstralipie i nawet nie najgorzej im idzie. Ale tak jest od lat. Ja chodzę na Polonię od dawna i zawsze poloniści byli w tym mieście w mniejszości, zawsze mniej znaczyli.

    Zanim ktoś znów wyskoczy, że po prostu piłka nożna i telewizja, to przypominam post Kolegi z Torunia: u nich Apator i tylko Apator, Elany nie ma, podobnie jak Polonii u nas. Więc to nie chodzi o dyscyplinę tylko o coś innego. Jestem ciekawy o co.

    (P)ozdro Poloniści
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 10-11-2013 o 15:16

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Attyla za jego przydatny post!

    Kurczak (10-11-2013)

  21. Powrót do góry    #3392
    Użytkownik Awatar Kurczak
    Dołączył
    15-09-2013
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Wiem, Cię przepraszam za wcinkę, ale to leżało mi na sercu i musiałem to napisać.
    Wzięło mnie akurat wtedy na wspominki

    Całkiem fajny skład zaproponował PSŻ-owiec na sf.

    "
    9. I lider np. Peter Kildemand
    10. Mikołaj Curyło
    11. Marcin Jędrzejewski
    12. Szymon Woźniak
    13. II lider np. Rory Schlein
    14. Bartosz Bietracki
    15. Karol Jóźwik (o ile zostanie, bo gdzieś wyczytałem, że "ma" odejść). "
    i
    Jeśli się znajdą pieniądze znajdą na coś w ten deseń to będzie dobrze.
    Lub złowić jakiegoś młodzika ze wschodu, który może eksplodować talentem za kilka lat.


    A propos Bruskiego i tej bandy, jest ktoś, kto może mu zagrozić w walce o stołek prezia w przyszłym roku? Konkretny człowiek, w miarę akceptowalny?

    Nie jestem z Bydgoszczy więc nie znam zbytnio sytuacji politycznej.
    Na codzień śledzę jedynie co Brejza wyczynia w mieście obok.

    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
    Pozdrawiam.

  22. Powrót do góry    #3393
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    myśle, że to miasto ma troche ważniejsze problemy niż żużel i Polonia Bydgoszcz tak więc zmiana warty nic tu nie pomoże

  23. Powrót do góry    #3394
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Jak dla mnie sytuacja z zawiszą wzieła się z tego, że bilety na piłkę były po 2 złote i wszystkich patoli było stać na wyjście na mecz, a na Polonie bilet byl za 15 lub 20, w dodatku trzeba było iść 3 godziny przed meczem. Z czasem tych patoli przybywało, a jak ktoś był kibicem Poloni to dostał po pysku i już w szaliku nie chodził. Mało tego, zawiszaki pilnowali czy ktoś jedzie na mecz i po meczu gość miał ciężko na osiedlu czy w szkole. Dlatego ciężko spotkać kogoś w szalu, bluzie Poloni.
    Na forum czytałem o zamieszkach kiboli zawiszy z taxi, które miało herb na samochodach.
    Dla mnie większość kiboli zawiszy to śmieszni goście, nie wiedzą kto gra w klubie, jaka jest historia klubu ale sa w stanie "zginąć za klub" bo koledzy chodzą i mają gumki zawiszy na nadgarstkach.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi FATaMORGANa za jego przydatny post!

    Attyla (11-11-2013)

  25. Powrót do góry    #3395
    Użytkownik Awatar Crosand
    Dołączył
    27-05-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Tylko ja się pytam skąd mają te pieniądze nakapać?Spłacanie kredytu 2 kredytem nie jest dobrym pomysłem...sam to przerabiałem!Skoro już jesteśmy w tej pierwszej lidze,to trzeba wziąć się do roboty i wyjść z tych długów.Swoją drogą prezesi się zmieniają,ale co robi cały czas Rada Nadzorcza?I ile bierze za to kasy?!Buczek,Woźniak i Kostek odchodzą.Nawet Jóźwik szuka klubu.Myślę,że Hans też spokojnie znajdzie lepszy klub.

  26. Powrót do góry    #3396
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Bruski niby ma nie kandydowac z tego co pisali w prasie ale jak wiadomo roznie moze byc...
    Ty jako polityk liczylbys na glosy 20 letnich patoli ktorzy nigdy na wyborach nie byli anii nie beda wkrotce??
    Polonia pomimo slabej frekwencji ma spora rzesze kibicow, takich ktorzy chodzili od zawsze lub od zawsze sympatyzujac sluchajac transmisji w pikiu. Kibic Polonii ma pare lat wiecej niz jednosezonowi patole z zetki i maja wieksza swiadomosc spoleczna czyli tez wiecej z nich bedzie przy urnach wg mnie ale czy jest jakis pro polonijny kandydat w tym miescie, taki z krwi i kosci widywany regularnie na stadionie? Nie ma. A nawet jesli by byl to co moze zrobic wiecej niz dac 3 mln na sezon plus Gp plus DPS z barazem
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 11-11-2013 o 12:46

  27. Powrót do góry    #3397
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Bruski niby ma nie kandydowac z tego co pisali w prasie ale jak wiadomo roznie moze byc...
    Ty jako polityk liczylbys na glosy 20 letnich patoli ktorzy nigdy na wyborach nie byli anii nie beda wkrotce??
    Polonia pomimo slabej frekwencji ma spora rzesze kibicow, takich ktorzy chodzili od zawsze lub od zawsze sympatyzujac sluchajac transmisji w pikiu. Kibic Polonii ma pare lat wiecej niz jednosezonowi patole z zetki i maja wieksza swiadomosc spoleczna czyli tez wiecej z nich bedzie przy urnach wg mnie ale czy jest jakis pro polonijny kandydat w tym miescie, taki z krwi i kosci widywany regularnie na stadionie? Nie ma. A nawet jesli by byl to co moze zrobic wiecej niz dac 3 mln na sezon plus Gp plus DPS z barazem
    No jak nie ma kandydować skoro jest zdecydowanie numer JEDEN w "PO" co przyznał szef w regionie czyli toruniak,Lenz i nie ma innego kandydata niż Bruski i na pewno jedynym i bezapelacyjnym kandydatem platformy będzie właśnie Bruski jak napisano w "EB" i "GW" w zeszłym tygodniu.
    Jestem ciekaw jakich będzie miał kontrkandydatów w wyborach,ale czytając pierwsze nazwiska to nie ma mocnych graczy bo mają kandydować Grześkowiak,Szopiński,Cyprys,Jasiakiewicz(jedyny mocny kontrkandydat Bruskiego) a pis jak wiadomo nie ma nikogo mocnego i od nich nikt nie ma szans czy to Schreiber,Gralik, Rega czy Król.
    Kto śledzi bydgoską politykę i nazwiska jakie się tutaj przewijają to obiektywnie jedynym mocnym rywalem obecnego prezydenta będzie Jasiakiewicz i nikt inny,ale on nie ma poparcia partyjnego więc wybory raczej przegra i jeśli byłyby dzisiaj zakłady bukmacherskie to bym obstawił,ze Bruski jedna wygra drugą kadencję!
    Kibice Polonii to także mieszkańcy Bydgosczy i wątpię by głównym argumentem by iść głosować przeciwko Bruskiemu czyli na kogoś innego jest właśnie sytuacja Polonii!Mieszkańcy patrzą przez pryzmat innych spraw niz sport -bardziej życiowych i ważnych dla nich samych a sport to dodatek i rozrywka i jeśli już to głosować będą,ale to też raczej emeryci przeciwko niemu za podwyższenie wieku dla bezpłatnych przejazdów od 70 roku życia i ci co oddają krew za zniesienie bepłatnych przajazdów właśnie dla nich.
    Tak naprawdę to kibice i kibole Zawiszy są bardziej zorganizowani w takich akcjach niż Poloniści i to widać na każdym kroku i różne okazje i święta patriotyczne oni obchodzą i się spotykają w dużej grupie więc tutaj nie masz kompletnie racji i w ogóle nie rozumiem twojego myślenia skoro obserwujesz to co dzieje się w mieście!
    Kibice nie chodzą na ważne mecze żużlowe a będzie im sie chciało iść głosować przeciwko Bruskiemu czy na innego kandydata? Widzisz tutaj sens? Bo ja żadnego.
    Ostatnio edytowane przez realista27 ; 11-11-2013 o 13:15

  28. Powrót do góry    #3398
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    No kazdy widzi inaczej. Ja tych zetkowych patoli nie widze przy urnach w lokanych lokalach wyborczych. Co innego jak sie zbieraja na meczu a co innegogdy kazdy z odobna ma sie stawic z dowodem przy urnie.czy Bruski wygra wg mnie nie ale Polonia jesli ma istniec musialaby trafic w prywatne rece z jakimis dotacjami z ratusza.

  29. Powrót do góry    #3399
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Tutaj w sprawie głosowania/wyborów itp. zdecydowanie popieram zdanie realisty. Nie sądzę, żeby ludzie nagle poszli głosować przeciw Bruskiemu przez pryzmat Polonii. Po pierwsze kibice żużlowi nie są zgrani ze sobą. Po drugie priorytety są inne niż Polonia - inwestycje w miasto są ważniejsze niż utrzymanie klubu dla 4 tys. kibiców.
    Poza tym zorganizowanie kibiców Zawiszy jest dużo większe i skoro za kadencji Bruskiego Zetka dostała się w prywatne ręce, gra dobrze i awansowała do Ekstraklasy (a póki co wstydu nie przynosi) to czemu nie mieliby głosować na niego właśnie (jeśli przyjmiemy warunek, że kibice głosują przez pryzmat klubu któremu kibicują)?

    Mnie bardziej martwi ta cisza, bo coś już miało być wyjaśnione po części do tego czasu, a nie wiadomo nic poza tym, że klub potrzebuje kolejnego kredytu. A tu ani nowego prezesa, ani zmian w RN, ani nawet kandydatów do składu nie widać. Tylko tyle ile się można z plotek dowiedzieć gdzieś tam zasłyszanych, a to chyba powszechnie każdy słyszał. Chociaż te plotki składowe tak strasznie nie brzmią, chociaż plotki plotkami, a życie swoje
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  30. Powrót do góry    #3400
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Kto śledzi bydgoską politykę i nazwiska jakie się tutaj przewijają to obiektywnie jedynym mocnym rywalem obecnego prezydenta będzie Jasiakiewicz i nikt inny,ale on nie ma poparcia partyjnego więc wybory raczej przegra i jeśli byłyby dzisiaj zakłady bukmacherskie to bym obstawił,ze Bruski jedna wygra drugą kadencję!
    KonDom wraca i chce kandydować, co już jest niemal pewne

    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Tak naprawdę to kibice i kibole Zawiszy są bardziej zorganizowani w takich akcjach niż Poloniści i to widać na każdym kroku i różne okazje i święta patriotyczne oni obchodzą i się spotykają w dużej grupie więc tutaj nie masz kompletnie racji i w ogóle nie rozumiem twojego myślenia skoro obserwujesz to co dzieje się w mieście!
    Masz rację, wiem od ziomka jak są zorganizowani zawiszacy. Jakaś kasa z zagranicy, a w Bydzi podobno dwa sklepy mają z gadżetami (kibole - nie klub). Poza tym akcje typu dzień kombatanta, oddawanie krwi itd. Słyszałem, że teraz chory jest były prezes WKSu to zrobili dla niego zbiórkę i niby ładna kasa weszła. Ale to jest właśnie to o czym piszę.

    Ale i tak niektórzy napiszą, że zawiszacy to sami 20-letni patole i w Bydgoszczy tak naprawdę dominuje Polonia...

    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Bruski niby ma nie kandydowac z tego co pisali w prasie ale jak wiadomo roznie moze byc...
    Ty jako polityk liczylbys na glosy 20 letnich patoli ktorzy nigdy na wyborach nie byli anii nie beda wkrotce??
    Polonia pomimo slabej frekwencji ma spora rzesze kibicow, takich ktorzy chodzili od zawsze lub od zawsze sympatyzujac sluchajac transmisji w pikiu. Kibic Polonii ma pare lat wiecej niz jednosezonowi patole z zetki i maja wieksza swiadomosc spoleczna czyli tez wiecej z nich bedzie przy urnach wg mnie ale czy jest jakis pro polonijny kandydat w tym miescie, taki z krwi i kosci widywany regularnie na stadionie? Nie ma. A nawet jesli by byl to co moze zrobic wiecej niz dac 3 mln na sezon plus Gp plus DPS z barazem
    Rozumiem, że jesteś uprzedzony, ale zdecydowanie mijasz się z prawdą "Jednosezonowi"? Na zawiszy była większa frekwencja w IV lidze niż na Polonii w tym roku. "20-letni patol" to też stereotyp. Patoli mijam w mieście, tak, ale przecież nie tylko takich. Ich śmieszną gumę na łapę widuję u ludzi w różnym wieku i w różnych okolicznościach, a nie tylko u jakichś dresów na dworcowej.

    A na zdjęciu "jednosezonowi, 20-letni patole" składający kwiaty dziś pod pomnikiem na Placu Wolności
    http://tylkozawisza.pl/obchody-swiet...ecie=2#zdjecie
    Byłem tam i widziałem jeden szal Polonii - mój.
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 11-11-2013 o 19:18

  31. Powrót do góry    #3401
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    W 1997 roku byłem na finale DMP Polonia-Stal. Nie wiem ilu było ludzi w tysiącach , ale stadion full. Cenione były dobre miejsca stojące ( dobre, tzn , że tylko ze 2 łby przed ). Zawisza wtedy był głęboko w lesie. Moda była na żużel , Gollob ( a raczej dwóch) był królem miasta.
    Koniunktura zmienia się co jakiś czas . Ale prawda jest taka , że żużel z piłką może wygrać tylko różnicą poziomów. Jeśli piłka jest w tej samej klasie sportowej co żużel, to w takim mieście jak Bydgoszcz piłka zawsze wygra. Bo ma znacznie wiecej potencjalnych kibiców. Zresztą sam pamiętam czasy z dzieciństwa , że na dobry, ale ledwie II ligowy Stilon przychodziło więcej ludzi niż na Stal bijącą się o medale w żużlu .
    Ostatnio edytowane przez ursus ; 12-11-2013 o 18:42

  32. Powrót do góry    #3402
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Też byłem na tym meczu, prosto po meczu w Pile o trzecie miejsce: Polonia-Apator.
    Fajne czasy.
    Sezon 1997 to był absolutny szczyt zainteresowania żużlem w Bydgoszczy.
    Władza, też się wtedy w ciepełku sukcesów ogrzewała.
    Niemniej jednak i tak "na mieście" WKS nawet wtedy był klubem #1 nad Brdą, obojętnie w której lidze by nie kopali.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    ursus (12-11-2013)

  34. Powrót do góry    #3403
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Zobaczcie na co się natknąłem:

    Borakiewcz (Gazeta Wyborcza) na Twitterze:
    "W Polonii powiało optymizmem. W ciągu najbliższych kilkunastu (kilkudziesięciu) godzin będą dobre wieści dla klubu."

    Ciekawe o co chodzi
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  35. Powrót do góry    #3404
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Też byłem na tym meczu, prosto po meczu w Pile o trzecie miejsce: Polonia-Apator.
    Fajne czasy.
    Sezon 1997 to był absolutny szczyt zainteresowania żużlem w Bydgoszczy.
    Władza, też się wtedy w ciepełku sukcesów ogrzewała.
    Niemniej jednak i tak "na mieście" WKS nawet wtedy był klubem #1 nad Brdą, obojętnie w której lidze by nie kopali.
    Na stadionie w trakcie finału poszła plota, że kibole Zawiszy obstawili wszystkie przystanki autobusowe w Fordonie. Ale to tylko plota była.

  36. Powrót do góry    #3405
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    W 1997 roku byłem na finale DMP Polonia-Stal. Nie wiem ilu było ludzi w tysiącach , ale stadion full.
    He, he - też na tym byłem. Jakimś cudem wyszarpałem sobie ostatnie wolne miejsce, z którego było widać tor - na szczycie drugiego łuku, pod samą górną siatką, nad trybunami. Nie wszystko widziałem, bo przez głowy innych patrzyłem, jak bieg wyrównany, to nie wiedziałem, kto wygrał, ale i tak byłem szczęśliwy, że coś widzę. Tak sobie patrzyłem w tym sezonie na te pustki w Bydzi na meczu z Falubazem... sic transit gloria, cholera... no ale wszystko jest do odrobienia, byle wiedzieć jak i tego chcieć...

  37. Powrót do góry    #3406
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez MoherPower Zobacz posta
    Nie wszystko widziałem, bo przez głowy innych patrzyłem,
    Czyli juz 16 lat temu zuzel ogladales z perspektywy karkoweczki.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #3407
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    No ale wtedy tylko mogłem się oblizywać...

  39. Powrót do góry    #3408
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Liczę, że podadzą pierwszych zakontraktowanych żużlowców Bo na kredyt za wcześnie, on musi być poręczony przez miasto, a takiej decyzji radnych jeszcze nawet nie było dyskutowanej.

    Może zakontraktowali Emila, który zmienia klub? Ech, szkoda, że to tylko żart.

  40. Powrót do góry    #3409
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    bierzcie Jonasa, jako że słabszego sezonu mieć nie będzie
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  41. Powrót do góry    #3410
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Pamiętam mecz z '97... jak przez mgłę, młodziutki byłem a to był jeden z moich pierwszych meczów Czy Stal nie nazywała się wtedy Pergo? Bo tak mi świta I pamiętam pełen, absolutnie pełen stadion...

    No, ale wracając do rzeczywistości, ciekawe co to za rzekome dobre wieści. Mam nadzieję że coś lepszego niż np. poręczenie kolejnego kredytu przez miasto. Nazwisko nowego prezesa by się przydało. I trenera. I zawodników...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  42. Powrót do góry    #3411
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Prawdopodobnie ma być jednak nowy inwestor tylko ciekawe kto nim ma być?
    W sprawę zaangażowany jest mocno Szopiński razem z Dołkowskim,ale bez konkretów na dzień dzisiejszy jednak w najbliższych dniach do piątku ma być wszystko znane.

  43. Powrót do góry    #3412
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Nieważne kto, byleby od miasta się wyrwać i postawić na zdrowe zasady.
    Realista wróciłeś pomimo sukcesów innych dyscyplin ?

  44. Powrót do góry    #3413
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Nie-nie wróciłem bo nie odszedłem a jak już to tylko z forum a los żużla w naszym mieście wciąż nie jest mi obcy.
    Nie pisałem tutaj bo już miałem dosyć nerwów i żalu o to wszystko a i tak nie wiadomo co dalej będzie na tip-top.
    Podobno jednak są bardzo dobre informacje dla żużla i niebawem ma być przekazane a jutro napisać ma o tym też na swoim blogu Dariusz Ostafiński.

  45. Powrót do góry    #3414
    Użytkownik Awatar Crosand
    Dołączył
    27-05-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Brak wiadomości,to też dobra wiadomość!Może Jóźwik zostaje w Polonii?Hahaha A tak na serio,to też byłem na finale z Pergo. Pamiętam jak w radiu Pomorze była relacja z pierwszego meczu. Jeśli się nie mylę przegraliśmy 46:44. Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle piszę? Pamiętam,że Tony chodził jak przecinak i były spore obawy przed rewanżem,a tu taki łatwy i przyjemny mecz i na koniec wielka feta!U nas było wtedy to co teraz się dzieje w Zielonej Górze.Niestety te czasy na żużel już minęły. Kto mógłby jeszcze tak porwać kibiców jak wtedy bracia G. wsparci Protasem,Henką i Robakiem? No kto?!

  46. Powrót do góry    #3415
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    ech... a wku*wienie Swista... niezapomniane przezycie

  47. Powrót do góry    #3416
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    http://www.zuzelend.com/15060,buczko...uszcza-polonie

    Oto wspomniane dobre info, Buczkowski odchodzi i nie będzie dłużej obciążał budżetu. Dobra, a na serio: jeśli to prawda to cóż, raczej nie jest to sensacja. Oczywiście JEŚLI, no ale skoro w tekście przywołują zdanie Cieślaka to chyba nie wyssali tego z palca.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  48. Powrót do góry    #3417
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    abstrahujac od Polonii, decyzja Buczka wydaje sie byc sluszna, chyba tylko pod "skrzydlami Narodowego" ma szanse cos jeszcze z siebie wiecej "wykrztusic" niz sredniak ligowy! Tak czy siak - powodzenia!

  49. Powrót do góry    #3418
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Odejście Krzysia było już pewne jakiś czas temu.

  50. Powrót do góry    #3419
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Tylko czy ten inwestor ma jakas kase do wtopienia

  51. Powrót do góry    #3420
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Pozyjom uwidim.
    W naszej sytuacji nie ma nic innego jak czekać.
    Praktycznie jesteśmy w fatalnym stanie, co może być gorszego?


    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Strona 76 z 85 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •