Strona 63 z 85 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,791 do 2,835 z 3808

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2791
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Rzygać mi się Wami chce, tak naprawdę dupy z Was a nie kibice. Najpierw wielka walka, że barwy były biało-czerwone, że niebieski to milicja, że wstyd, że powinno się wrócić do tradycji. A po zmianie barw znowy krzyk: czemu to zrobili, zbeszcześcili tradycję, jak tak można, z niebieskim to był największe sukcesy itd! Żenada. Jaki z tego wniosek? KIBICÓW NIKT NIE POWINIEN SŁUCHAĆ. Bo i tak są chorągiewkami na wietrze, jak zawieje tak gadają.

    Tak samo z tym odpuszczeniem. Ile w trakcie sezonu było gadki, że Dziada trzeba odsunąć, że tylko kasę wyciąga. Skład odchudzono - tragedia! Oddawanie karnetu! Wstyd! A jakby nie odpuszczono to byłyby gadki, że po co zawodnicy, którzy nic nie przywożą, że lepiej przed przyszłym sezonem juniorów objeżdżać, itd. Niech któryś z Was temu zaprzeczy.

    I odpuśćcie sobie bajki o podziale sportu w województwie. Kto i po co miałby coś takiego robić? Jeden wymyśli chorą teorię i wszyscy w to wierzą. Dlaczego? Bo po prostu Polacy uwielbiają teorie spiskowe. Jak podasz taką na tacy to wszyscy chętnie ją podejmują. I mówią jak najświętszą prawdę. I ch**, że miasto nie może sobie pozwolić na upadek Polonii, bo wierzycielom będzie musiało zapłacić grube siano. Teoria spiskowa jest przyjemniejsza. Polecam udać się na pielgrzymę do Smoleńska.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 25-07-2013 o 10:44
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  2. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    JD (28-07-2013), atomenda (25-07-2013), chlopak_z_miasta (29-07-2013), mentikk (25-07-2013), rogal1979 (25-07-2013)

  3. Powrót do góry    #2792
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    vicar jeden kibic rozpisuje swoje zale na wszystkich mozliwych forach o "rebrandingu Polonii" i nawija o tych niebieskich barwach jak mu smutno ze ich nie ma wiec to jakis oszolom i margines, sklad prawidlowo odchudzony bo nawet w pelnym skladzie nic bysmy nie zdzialali wiec wg mnie dobre posuniecie

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL92/130729701

    skad Sullivana wypozyczyc ? z tego co wiem to kontrakt ma z Toruniem wiec stamtad, oczywiscie jest to nieprawdopodobne poniewaz po pierwsze skoro odmowil jechac w Toruniu bo kasa mu sie nie zgadzala to raczej napewno Torun nie pozwoli mu jechac u nas a po drugie skoro Torun nie chcial mu zapacic tyle ile chcial to nas raczej chyba tez nie stac

    piszac o tym pokazlem tylko rozwiazanie ktore mogloby uratowac Polonie przed degradacja ( ale zniszczylo by nasz budzet totalnie) sklad z Sullivanem i Hancockiem jest w stanie wygrac wszystko do konca, Sulli jest w Polsce obecnie wiec ...

    czasami rzeczy niemozliwe staja sie mozliwe - moze lepszy dla Torunian swoj wrog niz Rzeszow czy Wrocek w ekstralipie
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  4. Powrót do góry    #2793
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    I odpuśćcie sobie bajki o podziale sportu w województwie. Kto i po co miałby coś takiego robić? Jeden wymyśli chorą teorię i wszyscy w to wierzą. Dlaczego? Bo po prostu Polacy uwielbiają teorie spiskowe. Jak podasz taką na tacy to wszyscy chętnie ją podejmują. I mówią jak najświętszą prawdę. I ch**, że miasto nie może sobie pozwolić na upadek Polonii, bo wierzycielom będzie musiało zapłacić grube siano. Teoria spiskowa jest przyjemniejsza. Polecam udać się na pielgrzymę do Smoleńska.
    Z racji działalności dość często bywam na jakiś spotkaniach dotyczących np. strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego (teraz to tak naprawdę aktualizacje strategii, ale mniejsza z tym). Temat podziałów wszelakiej maści POJAWIA SIĘ CIĄGLE i ekonomicznie jest uzasadniony, gdy mówimy o kasie z budżetu.
    Np. podział służby zdrowia - Toruń: leczenie dzieci, Bydgoszcz: choroby organiczne.
    Np. komunikacja: niedawno dokonano dealu za to, żeby Toruń nie budował lotniska konkurencyjnego z naszym, jak zwykle deal dla nas jest niekorzystny (moim zdaniem).
    Np. edukacja, UKW jest wciąż solą w oku, bo podział miał być pomiędzy Bydzią: kierunki techniczne, Toruń: typowo akademickie (nie zastanawiało Cię nigdy, dlaczego tak silne UMK NIE MA ŻADNEGO kierunku inżynierskiego? Albo dlaczego UKW nie stara się o utworzenie prawa lub ekonomii? chociaż to ostatnie może się zmienić, bo mała i cicha rebelya się zrobiła )

    O podziale sportu nie słyszałem, co zaznaczyłem, więc przekazałem tylko plotę. Jednak jasna sprawa, że jest to możliwe, bo chodzi o podział PUBLICZNYCH pieniędzy. Jeżeli np. Polonię ktoś kupi, to nikt nie będzie mu głowy ścinał.

    Nie wiem w jakim świecie żyjesz Vicar, ale takie decyzje nie zapadają między Bruskim i Zalewskim w rozmowie przez telefon. Pora odejść od kompa i zainteresować się jak funkcjonuje nasze województwo, bo na pielgrzymkę do Smoleńska to jak widzę nadajesz się raczej Ty - z całym szacunkiem.


    atomenda, po prostu wierzyć mi się nie chce, że ktoś może być tak niegramotny w zakresie czytania ze zrozumieniem Powtarzasz wciąż bzdury o herbie, a zwróć uwagę, że ani Livorno, ani mnie NIE CHODZI TYLKO O ZMIANĘ HERBU. Chodzi o to, że Polonia STRACIŁA SWOICH LUDZI, że ŚRODOWISKO ŻUŻLOWE w Bydzi zostało rozwalone najprawdopodobniej (nikt nie napisał, że na 100%) przez tzw. fanatyków. Herb to przykład tego, jak absurdalne były ich roszczenia zanim uciekli kibicować Zawiszy.

    Fakty są takie, że środowiska żużlowego w Bydzi nie ma, co musi wywoływać co najmniej zdziwienie w mieście o takich tradycjach żużlowych.

    Obecnie poza Jackiem Woźniakiem nie ma Polonistów na Polonii. Sami najemnicy. Klub o takich tradycjach ściąga jakichś ludzi z innych ośrodków, niczym mały klubik bez historii, który nie ma własnych kadr. Może dla Ciebie to jest normalne i nie wymaga zastanowienia, ale moim zdaniem to jest ważny czynnik sprawczy obecnych problemów klubu. Fajnie, że są ludzie, których to interesuje.
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 25-07-2013 o 12:19

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Attyla za jego przydatny post!

    Livorno (25-07-2013)

  6. Powrót do góry    #2794
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    mozemy gdybac ale zycie pokazalo jedno ze mimo dwoch konkursow nie bylo odpowiednich chetnych z naszego miasta do poprowadzenia klubu, trzeba bylo sie zglosic i wygrac a nie narzekasz, dla mnie lepszy prezes ze Swornych Gaci niz jego brak ( mielismy bezkrolewie od wrzesnia do grudnia i teraz za to placimy spadkiem bo juz nie bylo kogo kontraktowac)
    to ze niektore wypowiedzi i dzialania roznych grup kibicowskich szkodza klubowi odstraszajac tych ktorzy mogli by jakos pomoc to wie wielu z nas i co nam z tej wiedzy?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  7. Powrót do góry    #2795
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    O podziale sportu nie słyszałem, co zaznaczyłem, więc przekazałem tylko plotę. Jednak jasna sprawa, że jest to możliwe, bo chodzi o podział PUBLICZNYCH pieniędzy. Jeżeli np. Polonię ktoś kupi, to nikt nie będzie mu głowy ścinał.

    Nie wiem w jakim świecie żyjesz Vicar, ale takie decyzje nie zapadają między Bruskim i Zalewskim w rozmowie przez telefon. Pora odejść od kompa i zainteresować się jak funkcjonuje nasze województwo, bo na pielgrzymkę do Smoleńska to jak widzę nadajesz się raczej Ty - z całym szacunkiem.
    Sam mówisz, że o podziale sportu to była tylko plota, a mnie wysyłasz na pielgrzymkę. Poza tym czym innym jest podział służby zdrowia, uniwersytetu czy administracji a czym innym podział sportu! To ostatnie to bajki dla wietrzących spisek.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    atomenda (25-07-2013)

  9. Powrót do góry    #2796
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    macierewicz namieszal ludziom w glowach, wszedzie podstep i spisek
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  10. Powrót do góry    #2797
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Sam mówisz, że o podziale sportu to była tylko plota, a mnie wysyłasz na pielgrzymkę. Poza tym czym innym jest podział służby zdrowia, uniwersytetu czy administracji a czym innym podział sportu! To ostatnie to bajki dla wietrzących spisek.
    Tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy to szkoła, sport czy szpital, bo tu chodzi o publiczną kasę. To nie są spiski, tylko codzienność. Zarówno Bydzia jak i Toruń mają takie długi, że muszą szukać oszczędności, a sport, rozrywka, to pierwsze na czym można ciąć.

    Zresztą co tu dużo mówić, jeżeli Polonii nikt nie kupi to za 2,3 lata zobaczymy, czy to była tylko głupia plota - oby tak było albo oby znalazł się pasjonat z kasą, który kupi ten klub. Ja w chwili obecnej nie jestem przekonany, że miasto będzie utrzymywało latami Polonię, jeżeli klub będzie przynosił tylko straty, a na trybunach będzie garstka ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 25-07-2013 o 13:14

  11. Powrót do góry    #2798
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Bruski powiedzial ze nie bedzie utrzymywal zadnego klubo a tylko ewentualnie wspomagal ale jak sledzisz losy naszego klubu to przypomnij sobie bieg zdarzen z jesieni poprzedniego roku tuz przed przyznaniemlicencji. Miasto przyjelo dokument ze bedzie wspomagac klub kwota okolo 3 mln na rok przez najblizsze 3 lata i tylko dlatego banki zgodzily sie udzielic kredytu Polonii na 2 miliony zlotych. Zyrantem jest miasto i nie bardzo moze sie wycofac z tych 3 mln wsparcia bo automatycznie bank poczul by ze jego kasa jest zagrozona i wezwaloby klub do splaty calej pozyczki. Klub oczywiscie na to nie stac wiec by upadl a pozyczke by i tak musialo splacic miasto. Gdzie w tym sens. Duz czarnego PR wokol rzadzacych a i tak i tak trzeba by splacic dlug. Jka dla mnie przez dwa kolejne sezony miasto bedzie dofinasowywac klub kwota 3 mln, z tego 700 tys rocznie pojdzie na spate dlugu a po wyborach i splacie dlugu klub albo znajdzie sposob na przetrwanie lub upadnie. Do wyborow kasa bedzie plynela na 100%
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  12. Powrót do góry    #2799
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Hmmm i taki beznadziejny zespół "zbieraczy złomu" ma jeszcze szansę i walczy dzielnie a Wielka Polonia wywiesiła białą flagę i jakby nie przymus dolnego KSM to wystawiłaby pewnie samych juniorów mając kibiców swoich i o obcych w d.... I na ten beznadziejny zespół z malowańcami w składzie z którymi nie ma jak się utożsamiać chodzi więcej kibiców niż na Wielką Polonię z byłym mistrzem świata i zawodnikami w większości "swoimi" z którymi te masy kibiców Polonii tak wielce się utożsamiają i za którymi stoją murem.
    Masz rację, ale odpowiedz sobie do czego to na dłuższą metę prowadzi??? W Polonii też to przerabiali i wreszcie się doigrali. Piła lata temu też ostatnie sezony 2001, 2002 początki rozgrywek miała dobre , a potem z kolejnym każdym meczem dostawali po gaciach, na ich szczęście zdążyli nazbierać dużo oczek i się utrzymywali, ale w 2003 już niestety nie dało rady i po słabym sezonie spadli. W 2004 wystartowali nie w 1 a w 2 lidze i potem ... sam już chyba pamiętasz??. Fakt teraz znowu wrócili po kilu latach z tymże wegetują (bez urazy) w 2 lidze. Sytuacja Polonii tej bydgoskiej jest jak deja - vu. Wasi tak samo od kilku sezonów balansują na krawędzi ekstraligi. Nie martwisz się , że i was dopadnie syndrom Pilsko- bydgoski?? Życzę wam jak najlepiej, ale sam wiesz jakie kłopoty mieliście ze skompletowaniem składu. Jak długo można tak ciągnąć?? Cieszcie się , że wypalił wam Suchy i Tai.

    Pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #2800
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    I odpuśćcie sobie bajki o podziale sportu w województwie. Kto i po co miałby coś takiego robić?
    Bardzo prawdopodobne jest to, że środki na sport na najwyższych szczeblach województwa są dzielone tak jak sugeruje Atylla. Co nie oznacza, że ktokolwiek broni tworzenia i prowadzenia drużyn sportowych różnych dyscyplin ze środków prywatnych. Chyba obaj macie rację. 

    Obecnie poza Jackiem Woźniakiem nie ma Polonistów na Polonii.
    Nie ma. Ciekawe czy by się pojawili jakby miasto wycofało się ze wspierania tego sportu. Gdzie będą wtedy NetFansi i SPP?

    mielismy bezkrolewie od wrzesnia do grudnia i teraz za to placimy spadkiem bo juz nie bylo kogo kontraktować
    I to jest klucz do całego bałaganu. 2-3 miesiące… żaden poważny właściciel nie pozwoliłby sobie na utrzymywanie takiego stanu rzeczy tak długo. Nie było komu się nad tym tematem w ratuszu pochylić…

    Bruski powiedzial ze nie bedzie utrzymywal zadnego klubo a tylko ewentualnie wspomagal ale jak sledzisz losy naszego klubu to przypomnij sobie bieg zdarzen z jesieni poprzedniego roku tuz przed przyznaniemlicencji. Miasto przyjelo dokument ze bedzie wspomagac klub kwota okolo 3 mln na rok przez najblizsze 3 lata i tylko dlatego banki zgodzily sie udzielic kredytu Polonii na 2 miliony zlotych. Zyrantem jest miasto i nie bardzo moze sie wycofac z tych 3 mln wsparcia bo automatycznie bank poczul by ze jego kasa jest zagrozona i wezwaloby klub do splaty calej pozyczki. Klub oczywiscie na to nie stac wiec by upadl a pozyczke by i tak musialo splacic miasto. Gdzie w tym sens. Duz czarnego PR wokol rzadzacych a i tak i tak trzeba by splacic dlug. Jka dla mnie przez dwa kolejne sezony miasto bedzie dofinasowywac klub kwota 3 mln, z tego 700 tys rocznie pojdzie na spate dlugu a po wyborach i splacie dlugu klub albo znajdzie sposob na przetrwanie lub upadnie. Do wyborow kasa bedzie plynela na 100%
    Wydaje mi się, że jest inaczej.
    1) Miasto miało przeznaczać na Polonię około 3 mln PLN rocznie pod warunkiem, że Polonia jeździ w ekstralidze.
    2) Miasto jest żyrantem kredytu i nawet jak Polonia upadnie za te 3 miesiące to kredyt i tak spłaci miasto.
    3) Spłata kredytu (przez Polonię lub miasto) nie oznacza więc, że klub będzie otrzymywać 3 mln PLN jeżdżąc w pierwszej lidze, drugiej lidze lub w ogóle nie jeżdżąc.

  14. Powrót do góry    #2801
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Rzygać mi się Wami chce, tak naprawdę dupy z Was a nie kibice. Najpierw wielka walka, że barwy były biało-czerwone, że niebieski to milicja, że wstyd, że powinno się wrócić do tradycji. A po zmianie barw znowy krzyk: czemu to zrobili, zbeszcześcili tradycję, jak tak można, z niebieskim to był największe sukcesy itd! Żenada. Jaki z tego wniosek? KIBICÓW NIKT NIE POWINIEN SŁUCHAĆ. Bo i tak są chorągiewkami na wietrze, jak zawieje tak gadają.

    Tak samo z tym odpuszczeniem. Ile w trakcie sezonu było gadki, że Dziada trzeba odsunąć, że tylko kasę wyciąga. Skład odchudzono - tragedia! Oddawanie karnetu! Wstyd! A jakby nie odpuszczono to byłyby gadki, że po co zawodnicy, którzy nic nie przywożą, że lepiej przed przyszłym sezonem juniorów objeżdżać, itd. Niech któryś z Was temu zaprzeczy.

    I odpuśćcie sobie bajki o podziale sportu w województwie. Kto i po co miałby coś takiego robić? Jeden wymyśli chorą teorię i wszyscy w to wierzą. Dlaczego? Bo po prostu Polacy uwielbiają teorie spiskowe. Jak podasz taką na tacy to wszyscy chętnie ją podejmują. I mówią jak najświętszą prawdę. I ch**, że miasto nie może sobie pozwolić na upadek Polonii, bo wierzycielom będzie musiało zapłacić grube siano. Teoria spiskowa jest przyjemniejsza. Polecam udać się na pielgrzymę do Smoleńska.
    Z tym Smoleńskiem to bym nie przesadzał... choć zapewne nigdy się nie dowiemy jak było. Sikorski też zginął pod Gibraltarem w katastrofie...
    W sumie wierzę, że celowo niszczą Zużel, właśnie dla gruntów po stadionie, robią to powoli i w cwany sposób, kibiców na stadionie coraz mniej , stadion niszczeje. Cóż władza dawała zielone światło ale jak ludzie nie chcieli.... Jedynie słuszna partia w tym kraju... cwaniaki nie cofną się przed niczym

  15. Powrót do góry    #2802
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Bardzo prawdopodobne jest to, że środki na sport na najwyższych szczeblach województwa są dzielone tak jak sugeruje Atylla.


    Wydaje mi się, że jest inaczej.
    1) Miasto miało przeznaczać na Polonię około 3 mln PLN rocznie pod warunkiem, że Polonia jeździ w ekstralidze.
    2) Miasto jest żyrantem kredytu i nawet jak Polonia upadnie za te 3 miesiące to kredyt i tak spłaci miasto.
    3) Spłata kredytu (przez Polonię lub miasto) nie oznacza więc, że klub będzie otrzymywać 3 mln PLN jeżdżąc w pierwszej lidze, drugiej lidze lub w ogóle nie jeżdżąc.
    Po pierwsze czy slyszales kiedyz zeby marszalek wojewodztwa przeznaczal na Polonie, Zawisze, Unibax itd jakas kase bo mi sie nie obilo o uszy. Rada Miasta Bydgoszczy, Torunia to owszem ale nie na poziomie wojewodztwa.

    Ad1. Nie pamietam zeby byla mowa o nie wspomaganiu klubu w 1 lidze. Banki nie interesuje w ktorej lidze bedziemy jezdzic a to czy bedziemy splacac.
    Ad2. Tak napisalem wiec nie wiem jak inaczej ?
    Ad3. Miasto bedzie musialo splacic kredyt tylko wtedy gdy klub nie bedzie w stanie tego zrobic, jak klub nie bedzie w stanie splacac swoich zobowiazan to upadnie czyli automatycznie nie ma chyba opcji zeby jeszcze do upadlego klubu cos dokladac.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  16. Powrót do góry    #2803
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,096
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Atylla co do Twojej wypowiedzi o teoretycznej możliwości podziału sportowego w kuj-pomie to jedna rzecz mnie ciekawi....czy klub z Torunia nie poszedł czasem w prywatne ręce w postaci Karkosika i jego firm? Z góry przyznaję - mogę się w tej kwestii mylić. Jeśli jednak dobrze mi świta to o jakie publiczne pieniądze się rozchodzi, skoro jeden z klubów już jest prywaciarski?

    Co do wypaczania przez Polonię miejsc w tabeli...znaczenie może mieć tylko mecz z Rzeszą. Z obecną formą to w pełnym składzie i tak baty i od Falubazu i od Włókniarza byśmy przyjęli. Mecz w Gnieźnie nie ma znaczenia dla nikogo. Mam więc nadzieję, że ten ostatni mecz z Marmą Polonia godnie pożegna ELigę i wystąpi w pełnym zestawieniu. Jeśli nie oburzenie rywali w walce o utrzymanie (głównie Sparta, ale może i nawet Gorzów) byłoby w pełni zrozumiałe.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #2804
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokladnie my sie nigdy gwardyjskiej przeszlosci nie wyparlismy czerwono-bialo-niebieskie ponad wszystko!!!

  18. Powrót do góry    #2805
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2012
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Olszak Zobacz posta
    Dokladnie my sie nigdy gwardyjskiej przeszlosci nie wyparlismy czerwono-bialo-niebieskie ponad wszystko!!!
    Uspokój się, bo zaraz przyjdzie atomenda i okrzyknie Cię kolejnym wcieleniem tego jednego oszołoma nawijającego o starym herbie Polonii. A po nim ktoś inny wyśle Cię na pielgrzymkę do Smoleńska.

    Tak sobie poczytałem ten wątek i obawiam się, że wszyscy chcecie dobrze, ale trochę zaklinacie rzeczywistość. Tak samo zaklina ją atomenda, myśląc, że bazgroły w necie nt. herbu są incydentalnym wybrykiem jakiegoś nawiedzonego dzieciaka, bo wszyscy od razu pokochali nowe barwy, a ich zmiana dla środowiska żużlowego w Bydgoszczy i obecnej sytuacji klubu miała takie samo znaczenie, jak zeszłoroczny śnieg na Sportowej. Nie ma jedności, już od dawna w tym środowisku (o ile w ogóle jeszcze jakieś istnieje).

    tak samo zaklina rzeczywistość jacasek pisząc, że "skład złomu" z Wrocławia sam jest sobie winny ewentualnego spadku, bo kiedyś tam przegrał z Lesznem czy tam Gorzowem (zapomniał zauważyć, że z tym samym Lesznem wygrał na wyjeździe, ale mniejsza z tym), a Polonia może wystawiać rezerwy kiedy chce i oddawać punkty komu chce. Jasne, może, ale na 4 kolejki przed końcem to jest k... WYPACZENIE ligowej rywalizacji.

    vicar wysyła wszystkich wierzących w podział sportu w województwie na pielgrzymkę do Smoleńska. Szanuję elektorat PO, bo sam mam pośród nich wielu znajomych, ale to wcale nie jest takie głupie. I tutaj zamiast standardowego w forumowych dyskusjach przywoływania Macierewicza, potrzeba czasu. Pożyjemy - zobaczymy. Właśnie słychać o tym, że kwestia podziału żużel-piłka omawiana jest... w urzędzie marszałkowskim woj. śląskiego, z udziałem prezydenta Częstochowy. Kiedy w Polsce panowie decydenci dzielą nasze pieniądze (bo nie ma co się przerzucać Zawiszą, Polonią , Elaną czy Chemikiem - to i tak pójdzie z naszych pieniędzy), kryterium zdroworozsądkowe niekoniecznie jest na pierwszym miejscu. Ich zgrzewa czy to jest sport, kultura, sztuki wyższe czy ochrona środowiska. I wcale nie trzeba głosowac na Kaczyńskich, zeby to dostrzec.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KochamZUS ; 26-07-2013 o 04:19

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KochamZUS za jego przydatny post!

    kleczes_GKM (26-07-2013)

  20. Powrót do góry    #2806
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez KochamZUS Zobacz posta
    Właśnie słychać o tym, że kwestia podziału żużel-piłka omawiana jest... w urzędzie marszałkowskim woj. śląskiego, z udziałem prezydenta Częstochowy.
    I bardzo dobrze! Częstochowa nie dla Rakowa!

  21. Powrót do góry    #2807
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,212
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,931 w 3,243 postach
    Cytat Zamieszczone przez jacasek Zobacz posta
    Masz rację, ale odpowiedz sobie do czego to na dłuższą metę prowadzi??? W Polonii też to przerabiali i wreszcie się doigrali. Piła lata temu też ostatnie sezony 2001, 2002 początki rozgrywek miała dobre , a potem z kolejnym każdym meczem dostawali po gaciach, na ich szczęście zdążyli nazbierać dużo oczek i się utrzymywali, ale w 2003 już niestety nie dało rady i po słabym sezonie spadli. W 2004 wystartowali nie w 1 a w 2 lidze i potem ... sam już chyba pamiętasz??. Fakt teraz znowu wrócili po kilu latach z tymże wegetują (bez urazy) w 2 lidze. Sytuacja Polonii tej bydgoskiej jest jak deja - vu. Wasi tak samo od kilku sezonów balansują na krawędzi ekstraligi. Nie martwisz się , że i was dopadnie syndrom Pilsko- bydgoski?? Życzę wam jak najlepiej, ale sam wiesz jakie kłopoty mieliście ze skompletowaniem składu. Jak długo można tak ciągnąć?? Cieszcie się , że wypalił wam Suchy i Tai.

    Pozdrawiam
    jedna drobna różnica - Sparta od 1997 nie spadła z I (a potem ekstra) ligi. Mimo zbierania co roku odpadów z innych klubów, kibiców też przybywa. A takich "drobnostek" jak atmosfera w druzynie, czy wokol druzyny to nawet nie ma co porownywac.

  22. Powrót do góry    #2808
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Atylla co do Twojej wypowiedzi o teoretycznej możliwości podziału sportowego w kuj-pomie to jedna rzecz mnie ciekawi....czy klub z Torunia nie poszedł czasem w prywatne ręce w postaci Karkosika i jego firm? Z góry przyznaję - mogę się w tej kwestii mylić. Jeśli jednak dobrze mi świta to o jakie publiczne pieniądze się rozchodzi, skoro jeden z klubów już jest prywaciarski?
    O ile wiem to masz rację, klub jest Karkosika, ale miasto mu "dorzuca". Tak samo dorzuca do Zawiszy, którą kupił Osuch. O ile mi wiadomo, to jedni i drudzy robią to od 2 lat (cóż za zgodność!) ze środków promocję.

    Abstrahując od wszystkich teorii, to co byście zrobili gdybyście trzymali w tym mieście kasę i nie byli kibicami żużla? A wiadomo, kryzys, długi, trzeba szukać oszczędności gdzie tylko można. Zamknięcie i zaoranie Polonii z pewnością znalazłoby się na liście oszczędności u większości z Was. Popatrzcie na to obiektywnie. Ten klub potrafi tylko doić z miasta, a teraz trzeba jeszcze rzucać kasę na stary stadion, gdy na trybunach garstka pasjonatów, którzy w wyborach nie mają żadnego znaczenia. Obraz Polonii jaki się kształtuje, jest po prostu fatalny.

    Nigdy nie mówiłem, że Polonia zniknie, gdy ktoś ją kupi (co jest przecież marzeniem ratusza, bo pozbędzie się kłopotu).

    BTW,
    Jestem spod Bydgoszczy i mieszkam tu całe życie. Przeszedłem wszystkie szczeble w tym klubie, od szkółkowicza po zawodnika. Sytuacja klubu nie jest mi obojętna, dlatego nie mogłem nie zgodzić się na propozycję prezesa. Przez kilka meczów poprowadzę tę drużynę. Robię to dla klubu i myślę, że najważniejsze jest to, by żużel w Bydgoszczy po prostu przetrwał.
    ~ Jacek Woźniak

    I dlatego, kolego atomenda, najlepszy fachowiec z zewnątrz nigdy nie zastąpi swoich ludzi. Niestety, jak już pisaliśmy, "brakuje na Polonii ludzi Polonii", najprawdopodobniej dzięki "genialnym" fanatykom z NF i SPP.
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 26-07-2013 o 08:57

  23. Powrót do góry    #2809
    Początkujący Awatar Livorno
    Dołączył
    24-07-2013
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Rzygać mi się Wami chce, tak naprawdę dupy z Was a nie kibice. Najpierw wielka walka, że barwy były biało-czerwone, że niebieski to milicja, że wstyd, że powinno się wrócić do tradycji. A po zmianie barw znowy krzyk: czemu to zrobili, zbeszcześcili tradycję, jak tak można, z niebieskim to był największe sukcesy itd! Żenada. Jaki z tego wniosek? KIBICÓW NIKT NIE POWINIEN SŁUCHAĆ. Bo i tak są chorągiewkami na wietrze, jak zawieje tak gadają.
    Miałem już zamilknąć, ale niektóre wpisy inspirują mnie do tego, żeby kontynuować dyskusję.

    ZGADZAM SIĘ - klub nie powinien był słuchać kibiców - NIGDY.
    Jeśli chodzi o mnie, to od samego początku nie akceptowałem zmiany barw.
    Nie sądziłem jednak, że na Polonii poza mną są jeszcze jacyś ludzie, którzy stoją murem za przeszłością tzw. "gwardyjską".
    A jednak. Nawet w końcu ktoś o tym, ten znienawidzony przez atomendę, artykuł napisał i dlatego dyskusja na ten temat - słabo, bo słabo, ale w końcu została poruszona.

    atomenda możesz sobie pisać co chcesz, ale ja np. mam tylko jedno konto, właśnie to, z którego teraz piszę na tym forum.
    Boli cię tak bardzo, że są inni ludzie o takich poglądach? SPP i inne oszołomy próbują uciszyć takich jak my, bo biało-czerwona Polonia w XXI wieku to tylko ich twó, taka ich jakby zasługa i będą tego bronić do samego końca. Za to trójkolorowa Polonia to było coś, co my, kibice, już zastaliśmy w dzieciństwie i po prostu wspieraliśmy klub, a nie idee, nosząc tamte barwy. Błąd takich ludzi jak ty i tych z SPP jest taki, że wy siłą chcecie NARZUCIĆ w faszystowski sposób swoje barwy. SPP i inne niszowe portale nigdy nie prowadziły żadnej akcji informacyjnej, edukacyjnej, dlaczego powinno być tak, a nie inaczej. Oni nie próbowali przekonać nikogo, tylko za cel nr 1 postawili sobie zwalczyć tradycję i najłatwiej, najbanalniej wystarczyło tylko powyzywać ludzi od komuchów, milicjantów, psów i poprzypisywać im łatki: wielbicieli policji.

    Gdzie w Polsce jest drugi taki klub, w którym kibic przychodzi na stadion i nagle musi się inaczej ubierać? GORZEJ! Jest zwalczany przez innych kibiców. Przez lata takie chamskie działania były prowadzone i ja jeszcze mam temu przyklasnąć? Mam się czuć gorszym od kibiców biało-czerwonych? SPP robi dokładnie to samo co robiła milicja po II wojnie światowej - zwalczając kibiców zupełnie nie obarczonych komuną, bo ja np. tych czasów nawet nie przeżyłem. A ilu ludzi jest w SPP, NetFansach, UFP, że ja mam się im przyporządkowywać? Z 50, 70, 100? Na młynie jest chyba z 10 osób max. Ich działania doprowadziły tylko do jednego: do rozłamu i niechęci kibiców do klubu.

    Mam nadzieję, że więcej ludzi zrozumie, jakie konsekwencje przyniosły działania tych ludzi.

    Pozdrawiam normalnych.
    Ostatnio edytowane przez Livorno ; 26-07-2013 o 09:42

  24. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Livorno za jego przydatny post!

    Attyla (26-07-2013), kwidzin (30-07-2013), skaszub (26-07-2013)

  25. Powrót do góry    #2810
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,449
    Kliknij i podziękuj
    4,468
    Podziękowania: 1,710 w 1,016 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/37...-poole-pirates

    Hancock już znalazł sobie zajęcie na weekendy... Długo to nie trwało...
    UNSCARED

  26. Powrót do góry    #2811
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    kto Ci broni czegos ? zbierz kolegow i idz zrobic pikiete pod klubem w obronie barw niebieskich, PRL tez zastales w mlodosci a jakos chyba nie teskinisz za staniem w kolejkach o 4 rano po papier toaletowy

    a o tradycji to raczej sie nie wypowiadajcie bo napierw musielibyscie siegnac do zrodel, poczytac i sie zainteresowac poczatkami klubu no chyba ze dla Was tradycje sie tworzy na przestrzeni kilku - kilkunastu lat - dla mnie nie

    koncze temat bzdurnego artykulu o "rebrandingu Polonii" wklejanego gdzie popadnie na wszystkich mozliwych forach i stronach zwiazanych ze speedwayem
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  27. Powrót do góry    #2812
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    koncze temat bzdurnego artykulu o "rebrandingu Polonii" wklejanego gdzie popadnie na wszystkich mozliwych forach i stronach zwiazanych ze speedwayem
    Może i bzdurny, ale stwierdzenie, że środowiska żużlowego w Bydzi nie ma jest prawdziwe. Tamten bloger przynajmniej jakąś teorię ma na ten temat (nawet przekonywującą, bo skoro ludzie żużla byli związani z mundurowymi, a fanatycy brzydzili się wszystkim, co ma z mundurowymi związek, to nic dziwnego, że tępili ich tak samo jak kolor niebieski).

  28. Powrót do góry    #2813
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,096
    Kliknij i podziękuj
    570
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    Może i bzdurny, ale stwierdzenie, że środowiska żużlowego w Bydzi nie ma jest prawdziwe. Tamten bloger przynajmniej jakąś teorię ma na ten temat (nawet przekonywującą, bo skoro ludzie żużla byli związani z mundurowymi, a fanatycy brzydzili się wszystkim, co ma z mundurowymi związek, to nic dziwnego, że tępili ich tak samo jak kolor niebieski).
    Przekonywującą? Od kiedy Polonia uwolniła się od milicyjno-policyjnych związków, a od kiedy zniknął kolor niebieski? Rozrzut jest dość spory w latach, więc doszukiwanie się związku nie ma sensu. Podzielam zdanie jakie ma atomenda - artykuł jest bzdurny.

    Co do środowiska żużlowego...jak ma być środowisko, skoro nie ma kibiców? Jeśli Tobie tak ciąży to, że za sterami nie stoi nikt z "środowiska" to powiedz kto by miał to być? Bo ktoś z tego całego środowiska to ktoś, kto musiałby być kibicem Polonii. A tych jest coraz mniej.
    Ja nadal będę się upierał, że od zarządzania ma być ktoś kto się zna na zarządzaniu, a nie ktoś kto siedzi na trybunach od 20 lat. Prezesów się nie rozlicza za sympatyczne usposobienie, a za osiągane przez zarządzaną spółkę wyniki. Bo czy gdyby Polonia wygrywała większość spotkań to ile osób miało być coś przeciwko Deresiowi czy Dankiewiczowi?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  29. Powrót do góry    #2814
    Stały bywalec Awatar pumeks
    Dołączył
    16-04-2002
    Postów
    837
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Moderatorów proszę o przerzucenie Polonii Bydgoszcz do wątków 1 ligowych....

    Kto da więcej Polonii to nie spadnie z ligi.....

    Kto będzie w Polonii w 1 lidze?

    Kościecha
    Buczkowski
    Woźniak
    Curyło

    a może ktoś wróci ?
    ---------------------------------------------------------
    POLONIA BYDGOSZCZ
    25 medali Drużynowych Mistrzostw Polski
    7 - 7 - 11

  30. Powrót do góry    #2815
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    JD przykro mi ,że tak się stało .... cały czas wiszę Ci flaszkę . Teraz panowie wielkomiejscy wiecie jak to jest mieć dwie ekstraligowe drużyny w najpopularniejszych dyscyplinach naszego .....? czego naszego ? przypomniałem sobie ...... KRAJU .... dyscyplinach sportowych kropka.
    Nie będę kopał leżącego ale jak Zawisza przyjeżdżała na Lechię w czasach kiedy Dzidek Puszkarz grał się śpiewało ........ .

    Powodzenia.

  31. Powrót do góry    #2816
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,790
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    Może i bzdurny, ale stwierdzenie, że środowiska żużlowego w Bydzi nie ma jest prawdziwe. Tamten bloger przynajmniej jakąś teorię ma na ten temat (nawet przekonywującą, bo skoro ludzie żużla byli związani z mundurowymi, a fanatycy brzydzili się wszystkim, co ma z mundurowymi związek, to nic dziwnego, że tępili ich tak samo jak kolor niebieski).
    Polonia i środowisko milicyjne/policyjne było już dawno. Pewno część dawnych milicjantów i funkcjonariuszy wiadomych służb ma niezłe biznesy, ale czy naprawdę tworzyli oni środowisko, które w dzisiejszych czasach by potrafiło pociągnąć klub? Dlatego bym nie przeceniał "odejścia od niebieskiego paska". Bardziej chyba trzeba przyjrzeć się szczególnie latom 2003-2005 i późniejszym, które spowodowały, że wokół Polonii zaistniały takie, a nie inne osoby. Czy nie ma dziś środowiska? Pewno jakieś tam jest, pytanie tylko jak silne (ile osób, czy z biznesu, dysponujące jakimi pieniędzmi, umiejętnościami organizacyjnymi, poparciem politycznym, samorządowym etc). I tu można zadać sobie pytanie kto jest animatorem (animatorami) takiej grupy obecnie, ile osób byłoby w stanie rzucić się w akcję zarządzania Polonią w przypadku zagrożenia totalnych krachem żużla w Bydgoszczy. Od ponad pół roku przeglądam media i szukam takich pasjonatów.

    Można wymieniać znane w Bydgoszczy nazwiska i zastanawiać się która z tych osób jakie ma ze sobą środowisko i co ono mogłoby wnieść do klubu - i od strony zarządczej i biznesowej. Beż żadnego komentarza można rzucić najbardziej znane tu nazwiska Sawarskiego, Gotowskiego, Polkowskiego, Tillingera, Kanclerza - osób bardziej i mniej związanych z biznesem i żużlem, nie oceniam, pewno sporo osób pominąłem. I patrząc na trzy ostatnie nazwiska można je porównać np. do Ząbika i jego zaplecza biznesowego, politycznego.

    Pewnym sprawdzianem na ile środowisko takie jest w Bydgoszczy był nabór na prezesa zimą. Objawiła się cała masa egzotycznych postaci - a czy był wśród nich ktokolwiek kto był kandydatem jakiegoś środowiska, które ma siłę przebicia, żeby faktycznie prowadzić ekstraligowy klub w Bydgoszczy? Tego nie wiem, ale wydaje mi się, że nie było takiego kandydata. Również chyba go nie było przez niezbyt dobry układ jakim jest fakt, że Polonia to klub miejski. A to odstrasza na dzień dobry 75% potencjalnych kandydatów, którzy wiedzą jak się z urzędnikami przy zarządzaniu de facto kryzysowym współpracuje. Poza tym zastanawiam się, czy miasto może sobie pozwolić na upadek Polonii? Znając mentalność wielu urzędników to nie - więc będzie jakaś tam kiepska, ale egzystencja wspierana przez miasto, odstraszająca środowisko biznesowe i sponsorów. A jeżeli wpakuje znowu miasto większe pieniądze i ktoś trafi tym razem z transferami, atmosferą i sprzętem i klub odniesie jakiś sukces - to czy jakikolwiek prezydent Bydgoszczy zdecyduje się na pozbycie klubu, który daje mu laur i przysparza głosów w kolejnych wyborach - też nie. I robi się z tego zaklęty krąg.

    Wydaje się, że lepszą swego czasu byłaby sytuacja, że w momencie pierwszego wielkiego kryzysu, lepiej gdyby wtedy Polonia upadła (choć i faktycznie to wtedy zrobiła, ale przez powiedzmy delikatnie niuanse została w elidze) i odbudowywała się od drugiej ligi, ale integrując, budując właśnie owo nowe własne środowisko, które wie, że coś tworzy, że dąży do celu jakim jest ekstraliga, i wyższe cele i w pełni się identyfikuje z klubem bo traktuje to jako swoje dzieło i nie chce się zbłaźnić. A teraz pierwszy zakręt, drugi zakręt i przejęcie przez miasto i chyba wiele furtek zostało na długo zatrzaśniętych. Chyba, że naprawdę nagle objawi się jakaś silna postać i zasobna, która będzie potrafiła oderwać klub od miasta (realizując przy okazji jakiś deal z miastem) i coś silną ręką w klubie zarządzić. Można znowu rzucić kilka nazwisk bez żadnego większego komentarza. Półtorak, Dworakowski, Komarnicki, Dowhan, Kloc-Rusko, Karkosik, K.J.G (Czewa). A w Bydgoszczy na dziś jest to Deresiński-Bruski. Czy widać tu jakąś różnicę?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    ndr113 (27-07-2013)

  33. Powrót do góry    #2817
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    948777109_facepalm_picard_riker_answer_1_xlarge.jpeg
    ciekawe skąd redaktor O. wział pomysł na Jonssona w 1 ligowej Polonii




    w artykule zapowiada również że Buczkowski nie ma zamiaru jeździć w I lidze

  34. Powrót do góry    #2818
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,896
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    ciekawe skąd redaktor O. wział pomysł na Jonssona w 1 ligowej Polonii
    A gdzie to wyczytałeś ? Jakiś link może. Osobiście nie sądzę aby AJ chciał jeździć w I lidze w sytuacji kiedy będzie mógł przebierać w ofertach klubów ekstraligowych.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #2819
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Mariusz to proste, Jonsson kocha Bydgoszcz. Przecież wiele lat publicznie to okazywał
    Zresztą teraz w Polonii wszyscy będą chcieli jeździć po ambitnej walce do końca. Nie wiem czy jest fajniejszy klub.


    Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

  36. Powrót do góry    #2820
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A gdzie to wyczytałeś ? Jakiś link może. Osobiście nie sądzę aby AJ chciał jeździć w I lidze w sytuacji kiedy będzie mógł przebierać w ofertach klubów ekstraligowych.
    dzisiejsze wydanie PS

  37. Powrót do góry    #2821
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,896
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Mariusz to proste, Jonsson kocha Bydgoszcz. Przecież wiele lat publicznie to okazywał
    Zresztą teraz w Polonii wszyscy będą chcieli jeździć po ambitnej walce do końca. Nie wiem czy jest fajniejszy klub.


    Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

    Hmm, a aktualnej sytuacji Polonii nie chce mi się ironizować w tym temacie. Nie wypada po prostu
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #2822
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    ciekawe jak tam wczoraj piknik z prezesem bo nikt nie pisze o wrażeniach

  39. Powrót do góry    #2823
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Piknik odwołali podobno nie ma co świętować

    Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

  40. Powrót do góry    #2824
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,695
    Kliknij i podziękuj
    1,315
    Podziękowania: 1,327 w 784 postach
    R.I.P.

  41. Powrót do góry    #2825
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    czyzby po slowach wiceprezydenta Szopinskiego w dzisiejszym magazynie Ekstraligi mozemy spodziewac sie zmian w kierownictwie naszego klubu? ja to tak odebralem tylko kto niby mialby byc nastepca?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #2826
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    czyzby po slowach wiceprezydenta Szopinskiego w dzisiejszym magazynie Ekstraligi mozemy spodziewac sie zmian w kierownictwie naszego klubu? ja to tak odebralem tylko kto niby mialby byc nastepca?
    Oby. Oby. A kto to mógłby być? No cóż, pewnie znów konkurs. Ale trzeba próbować. Może kiedyś wygra go jakiś poważny człowiek.

  43. Powrót do góry    #2827
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,368
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 470 w 358 postach
    Z Kanclerzem utrzymalibyśmy się, jak myślicie?

    Niestety sprowadzenie Dankiewicza było dużym błędem.
    Co prawda nie on wsiadał na motocykl, ale taki Czeczen wycisnąłby z tego zespołu zdecydowanie więcej.

    Kluczowy był mecz w Rzeszowie, frajersko przepier...ony. Potem już było pozamiatane.
    Szkoda.
    Ostatnio edytowane przez bartekdm ; 29-07-2013 o 03:57

  44. Powrót do góry    #2828
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Nie przeceniajmy roli menagerow, na peno Ci ktorzy w zyciu nie siedzieli na motocyklu sa o wiele wiele gorszymi menago niz Ci z wieloletnim doswiadczeniem z toru. Co moze pomoc z torem taki Kanclerz, Dankiewicz, Kryjom? Cieslak, Baron ... wiedza wszystko co mozna o przygotowaniu toru.

  45. Powrót do góry    #2829
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,368
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 470 w 358 postach
    Woźniak też wie i co z tego?

    Tu musi być trener z charyzmą, który potrafi zmobilizować zespół w odpowiednich momentach.
    My przegrywaliśmy te mecze po frajersku. Zabrakło właśnie tego czegoś.

    Z tym przygotowywaniem torów to też po wprowadzeniu komisarza jest zupełnie inaczej. Takiemu Sawinie mało kto by pozwolił na harce z broną teraz.

    Poza tym zdecydowanie za szybko się poddaliśmy. Ten prezes to jakaś popierdółka. Żołądkowa gorzka mu wyraźnie nie służy.

  46. Powrót do góry    #2830
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Najgorsze, że nie wiadomo w jakim stanie są na prawdę finanse klubu. No , ale w niedzielę zaoszczędziliśmy więc nie jest pewnie źle.Może w Lesznie będą poszukiwać nowego prezesa , mogą zabrać naszego swojaka

  47. Powrót do góry    #2831
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Odnośnie podziału sportu, to się trochę źle rozumeimy. Wielu z Was zaprzestanie przez miasto finansowania Polonii traktuje jak zamach stanu. Do czego to doszło? To, że miasto na klub sportowy nie chce łożyc 3mln zł, tylko coś w stylu 200 tys. nie jest niczym dziwnym. Zobaczcie ile dostają kluby żużlowe w innych miastach! Albo niektóre kluby piłkarskie w Ekstraklasie. To w Bydgoszczy była patologia z tymi kwotami. Zaprzestanie finansowania jest jedynie powrotem do normalności. My się po prostu przyzwyczailiśmy, że połowę budżetu dorzuci Miasto i będzie ok. To nie tak działą, popytajcie w innych klubach. To nie jest zamach, tylko kierunek w stronę normalności. Jeśli klub w pierwszej lidze nie będzie w stanie sam sobie zapewnić budżetu, to niestety nie będzie już o czym gadać.

    Odnośnie osłabionego składu - jeszcze do niedzieli tliła się we mnie nadzieja, że to tylko zasłona dymna. Na Falibaz by podziałało- zjawili się bez ZZ. Ale dwie rzeczy mnie tej nadziei pozbawiły:
    Po 1. Greg znalazł klub w Anglii
    Po 2. i najważniejsze: kto u nas byłby w stanie wysilić mózgownicę i wpaść na pomysł takiej taktyki...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    alienisko (29-07-2013)

  49. Powrót do góry    #2832
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Falubazy I tak by odkryly spisek I mogac dokonac jednej zmiany w skladzie to AJ by zastapil Gomole I pozamiatane. Zreszta kto przed meczem mogl przewidziec ze Hans ujedzie tyle pkt skor mlokos po licencji z Leszna go objezdzal u nas a wczoraj Hans objezdzal Hampela na trasie. Mosemy gdybac ale ... Reszta pojechala na swoim tegorocznym poziomie.

  50. Powrót do góry    #2833
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Jonsson nie mógł by zastąpić Gomóły.Jakby tak mozna było to za JD juz od dawna MBJ by jeżdził.

  51. Powrót do góry    #2834
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    sorki nie pomyslem o KSM, czyli nasi mogli zagrac vabank tylko nie pamietam tez kto pierwszy musi podac sklad gospodarze czy goscie bo to tez moglo miec w tej sytuacji znaczenie
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  52. Powrót do góry    #2835
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2011
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Ten prezes to jakaś popierdółka. Żołądkowa gorzka mu wyraźnie nie służy.
    Jakbym był prezesem takiej drużyny, chlałbym co mecz.

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sylpol za jego przydatny post!

    mentikk (29-07-2013)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •