Pokaż wyniki od 1 do 45 z 102

Wątek: Jest nowy regulamin! Wraca 8-zespołowa E-liga!

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Jest nowy regulamin! Wraca 8-zespołowa E-liga!

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/32...druzyn-od-2014

    Dumali przez wiele tygodni i wydumiali, że liga ma mieć 8 zespołów od 2014, a KSM w 2013 na poziomie 40.
    Dla mnie najlepszą wiadomością jest, że od 2014 nie będzie już żadnego KSMu.

    Ostatnio edytowane przez darkness ; 16-11-2012 o 16:17

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar kOrEa
    Dołączył
    22-04-2012
    Postów
    184
    Kliknij i podziękuj
    107
    Podziękowania: 45 w 16 postach
    Brak KSM od 2014 i powrót próby toru to dobre nowiny, ale powrót do 8 zespołowej ekstralipy to raczej nie porozumienie, jeśli nie głupota ..
    Tell people there’s an invisible man in the sky who
    created the universe, and the vast majority believe you.
    Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.
    Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    3 drużyny spadają...
    Zawodnicy już się cieszą bo licytacje dopiero teraz się zaczną a kolejne drużyny będą budować składy na kredytach byle tylko głowy przed ścięciem uratować.

    KSM 40

    Potrzebowali 3 miesięcy żeby znaleźć kompromis między 39 a 41. Brawo!
    Tylko po co ten KSM w tym roku jak za rok ma go nie być? Manna z nieba na Polskę spadnie i kryzys się skończy? W końcu wedle ich rozumowania KSM to rada na kryzys

    Zmiany w ZZ
    Dobre, mniej przypadkowości i wykorzystywania tego punktu regulaminu.

    Próba toru.
    Super sprawa. Większa szansa dla drużyny gości plus poprawa bezpieczeństwa.

    Komisarz toru
    Wyjdzie w praniu. Trzeba doczytać jakie kompetencje będzie taki jegomość miał.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar spoo
    Dołączył
    28-08-2005
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 48 w 16 postach
    Jeżeli wg regulaminu mamy KSM 40 obok spadku trzech drużyn to znaczy, że będzie jak było. Są ludzie, którzy nie mądrzeją.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez spoo Zobacz posta
    Jeżeli wg regulaminu mamy KSM 40 obok spadku trzech drużyn to znaczy, że będzie jak było. Są ludzie, którzy nie mądrzeją.
    Nie będzie jak było, będzie gorzej, bo w 2012 był KSM 41 i brak KSM przy niezmienionym składzie. Te zmiany na 2013 r. to jest krok wstecz. I nie wierzę w to całe *********** o zniesieniu KSM w 2014 bo te same gnidy które teraz uniemożliwiły jakiekolwiek zmiany, po sezonie 2013 doprowadzą do zmiany tego co dzisiaj uchwalono. KSM zostanie. Aż do ostatecznego zgonu profesjonalnej ligi.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2011
    Postów
    411
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 50 w 26 postach
    Ten regulamin może doprowadzić do upadku klubów które spadną. Wrocław już praktycznie stoi na straconej pozycji.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Ja proponuję co by było jeszcze ciekawiej co rok inna liczba zespołów w ekstralidze i co rok inny KSM. Będzie wesoło, bo kretyńsko już jest.

    Śmiać mi się chce jak sobie pomyślę, że teraz telefon Lamparta, Czerwińskiego, Mroczki, Ząbika, Jamroga praktycznie nie przestaje dzwonić

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,434
    Kliknij i podziękuj
    4,463
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Szukuje nam się najbardziej zacięty sezon od lat.

    3 ekipy spadają. Bydgoszcz bierze kredyt i utrzymuje się lub spada i przestaje istnieć.

  9. Powrót do góry    #9
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ogólnie zmiany dobre, poza totalnym debilizmem jakim jest powrót do kadlubowej 8-zespołowej ligi. Przecież jeden rok nie wystarcza na ocen czy 10 ekip to dobry wybór czy zły! Znowu będziemy mieli ligę z pożal się Boże ilością ekip, której żaden sponsor i TV nie będzie traktował poważnie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    I w dupę mogą sobie wsadzić wszystkie rzekomo planowane oszczędności. Spadek dla trzech ekip spowoduje szalone licytacje o zawodników pomiędzy Wrocławiem, Bydgoszczą, Częstochową, Lesznem (w przypadku odejścia Hampela) i Rzeszowem. Do tego wymiana kadr zespołów największa w historii - sumaryczne koszty utrzymania bardzo rosną. I jeszcze ten przeklęty KSM. Do dupy z takim żużlem sterowanym zza biurka przez bandę uzależnionych od denaturatu. To będzie sezon nie warty oglądania.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    8 zespołów w Ekstralidze to głupota. 10 było OK i chyba każdemu pasowało. To chyba raczej na wniosek klubów I i II ligi.

    Reszta zmian - OK Tylko juniorski zamiast 2 (co to da?) już lepiej było dać po staremu jako 7 - jeśli już chcieć zmieniać.

    Aha - wreszcie ustalono regulamin na kilka lat! Szkoda, że tych kilka podstawowych rzeczy nie zaklepano do np. 2020. Mielibyśmy przynajmniej stabilizację.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba kalkulator, który posiadasz. Mógłbyś go nam pożyczyć, bo mamy kłopot żeby upchnąć w składzie Saszkę.

    Chyba że się tylko przechwalasz, to nie było pytania
    Mój błąd zagollopowalem sie trochę z tym Gollobem wybaczcie. Co nie zmienia faktu ze nasze podstawowe 4-ki maja podobne KSM-y. A wasza nawet trochę niższy. Więc pozycja wyjściowa podobna więc o co żale? Tak wiem nie możecie złożyć składu marzeń , ale żeby od razu bez żadnych dowodów kogoś za coś oskarżać. Ja tez bym wolał np Miedziaka zamiast Mroczki , ale KSM nie pozwala i co mam paplac ze to wina Dobruca bo ułożył taki regulamin ?
    Ostatnio edytowane przez Lawin ; 18-11-2012 o 14:40

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Mój błąd zagollopowalem sie trochę z tym Gollobem wybaczcie. Co nie zmienia faktu ze nasze podstawowe 4-ki maja podobne KSM-y. A wasza nawet trochę niższy. Więc pozycja wyjściowa podobna więc o co żale? Tak wiem nie możecie złożyć składu marzeń , ale żeby od razu bez żadnych dowodów kogoś za coś oskarżać.
    Bez żadnych dowodów ? A to treść regulaminu nie wystarczy ? Zresztą pożyjemy zobaczymy, bo moim zdaniem na tym nie koniec. Teraz któraś ze spółek p. Romana poważniej zaangażuje się w sponsoring ligi. Może sponsor tytularny ? Kasa misiu, kasa jak mawiał klasyk

    Ja tez bym wolał np Miedziaka zamiast Mroczki , ale KSM nie pozwala i co mam paplac ze to wina Dobruca bo ułożył taki regulamin ?
    Dobruckiego ? Nie, raczej Wicia i Romka. Ciekawe w jakiej radzie nadzorczej odnajdzie się wkrótce Wiciu albo ten jego kapciowy co jest wicepreziem.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Bez żadnych dowodów ? A to treść regulaminu nie wystarczy ? Zresztą pożyjemy zobaczymy, bo moim zdaniem na tym nie koniec. Teraz któraś ze spółek p. Romana poważniej zaangażuje się w sponsoring ligi. Może sponsor tytularny ? Kasa misiu, kasa jak mawiał klasyk



    Dobruckiego ? Nie, raczej Wicia i Romka. Ciekawe w jakiej radzie nadzorczej odnajdzie się wkrótce Wiciu albo ten jego kapciowy co jest wicepreziem.
    Jak narazie to kierujesz sie tylko domyslami, dowodow to tu za wiele nie przedstawiasz. Do tego przepowiadasz przyszłość . Wrozbita sie znalazł. Może było tak ze początkowa miał być ksm 41 ale po protestach Klocowej i reszty biedoty Wiciu poszedł na kompromis i ustalił ksm 40. Może przy spadku trzech zespołów niskim ksm-em chcieli uniknąć sytuacji " zastaw sie a nie spadnij", co by prowadziło do wirtualnych kontraktów. Opcji jest pare , ale ty widzisz tylko ta w której wszystkim kieruje wszechmogacy Romek. Swoją droga uważałem cię za rozsądnego gościa , ale widzę ze w tej sytuacji frustracja bierze górę (bez urazy).
    Ostatnio edytowane przez Lawin ; 18-11-2012 o 16:04

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Jak narazie to kierujesz sie tylko domyslami, dowodow to tu za wiele nie przedstawiasz. Do tego przepowiadasz przyszłość . Wrozbita sie znalazł. Może było tak ze początkowa miał być ksm 41 ale po protestach Klocowej i reszty biedoty Wiciu poszedł na kompromis i ustalił ksm 40.
    Prezesiątka chciały KSM 39 i regulaminu finansowego a "reformatorzy" wnioskowali o 41. I tak się dziwnie złożyło że Wiciu był nieugięty i regulaminu finansowego nie poparł a KSM 40 to mu wyszedł jako rzekomy kompromis ? Sorry ale w takie bajeczki to ja nie wierzę.

    Może przy spadku trzech zespołów niskim ksm-em chcieli uniknąć sytuacji " zastaw sie a nie spadnij", co by prowadziło do wirtualnych kontraktów.
    Aha czyli dzięki KSM 40 nie będzie zastaw się a nie spadnij ? :stupid:

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Prezesiątka chciały KSM 39 i regulaminu finansowego a "reformatorzy" wnioskowali o 41. I tak się dziwnie złożyło że Wiciu był nieugięty i regulaminu finansowego nie poparł a KSM 40 to mu wyszedł jako rzekomy kompromis ? Sorry ale w takie bajeczki to ja nie wierzę.



    Aha czyli dzięki KSM 40 nie będzie zastaw się a nie spadnij ? :stupid:
    No to jak to w końcu jest ? Najpierw piszesz o jakiś rzekomych dowodach na ustawienie regulaminu pod Apator, a teraz opowiadasz nam w co wierzysz. Zdecyduj sie na coś ,masz dowody czy wierzysz ? Co do "zastaw sie a nie spadnij" to nie twierdze ze ksm40 ukruci wirtualne kontrakty ,sugerowalem jedynie co mogło być w głowach twórców regulaminu.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Nie wiem o co placza zielonogorskie Macierewicze.
    Domniemamy trzon Falubazu Jonsson - Protas - Dudek - Hampel wcale nie jest slabszy od domniemanego Sully-Ward-Holder-Gollob a KSM podobny,nawet nieco nizszy.Biorac pod uwage przecieki z torunskiego sklepu z bulkami,ze jak Gollob to jednak za Warda a nie Miedzina,placzac i ujadajac po prostu sie kompromituja.
    Jak Hampela w Zielonce nie bedzie,to pewnie tez Karkosik z Wiciem winien.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Jak Toruń zgłosi drużynę do II ligi i dołączą 2 ekipy z Węgier i Ukrainy (o czym coraz głośniej się mówi) to w 2014 mamy: Ekstraliga - 8 zespołów, I liga - 8 zespołów, II liga - 10 zespołów. A w kolejce jeszcze Poznań

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Jak Toruń zgłosi drużynę do II ligi i dołączą 2 ekipy z Węgier i Ukrainy (o czym coraz głośniej się mówi) to w 2014 mamy: Ekstraliga - 8 zespołów, I liga - 8 zespołów, II liga - 10 zespołów. A w kolejce jeszcze Poznań
    A konkretnie?

    Tarnów
    Gorzów
    Toruń
    ZG
    Leszno
    Bydgoszcz
    Rzeszów
    Częstochowa

    Wrocław
    Gniezno
    Gdańsk
    Grudziądz
    Lublin
    Daugavpils
    Łódź
    Ostrów

    Rawicz
    Piła
    Kraków
    Rybnik
    Opole
    Krosno
    Toruń

    Rivne
    Miskolc
    Poznań

    8+8+7+...?

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Masz rację. Nie wziąłem pod uwagę, że w I lidze w 2013 jedzie 7 drużyn. Tak czy siak wariant 8+8+9 jest możliwy

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    W Twoim projekcie drużyna 5 też jedzie 3 razy u siebie.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Racja, teraz zauważyłem, ale to jest do dopracowania dla tęgich głów. Ja tylko luźno rzucam pomysł

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    A jak dla mnie najlepsze rozwiązanie to dwie czwórki, każdy z każdym z zachowaniem punktów z serii zasadniczej. Wtedy na wszystko pracujesz przez cały sezon a trwa on 20 kolejek.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Dajcie spokój. Play-off dla 1-4 jest OK, oczywiście przy 10-cio zespołowej Ekstralidze. Zobaczymy jak to się spisze przy 8 ekipach.
    Nie wiem komu kibicujesz, ale życze ci aby twoja dr. skończyła sezon w połowie sierpnia 2014, oile będzie w SL. Naprawdę nie trzeba mieć wielkich zdolności intelektualnych aby zauwazyć jaki BUBEL szykują nam w 2014r psełdo-działacze.

    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    A jak dla mnie najlepsze rozwiązanie to dwie czwórki, każdy z każdym z zachowaniem punktów z serii zasadniczej. Wtedy na wszystko pracujesz przez cały sezon a trwa on 20 kolejek.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
    Dwie czwórki też są ok. ale DWIE a nie jedna ,jak jest w regulaminie. I jak taki GNIOT może obowiązywać dłuzej niż rok??????????????

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Włókniarz w tym sezonie skończył sezon w sierpniu. W niczym mi to nie przeszkadzało Naprawdę nie chciałbym meczów w zimne wrześniowo-październikowe wieczory. Przeznaczenie września jeydnie na rozstrzygające, finałowe spotkania to dobre rozwiązanie. Oczywiście do tego sierpnia powinno być 18 spotkań, a nie planowane 14.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Włókniarz w tym sezonie skończył sezon w sierpniu. W niczym mi to nie przeszkadzało Naprawdę nie chciałbym meczów w zimne wrześniowo-październikowe wieczory. Przeznaczenie września jeydnie na rozstrzygające, finałowe spotkania to dobre rozwiązanie. Oczywiście do tego sierpnia powinno być 18 spotkań, a nie planowane 14.
    Nie wiem czy naprawde mieszkasz w POlsce, bo nie wiem o jakich chłodach mówisz , szczególnie we wrzesniu. Nie raz zmarzłem w lipcu,jak nie wziołem w upalny dzień kurtki na wieczór, ale pamietam tez gorące wieczory (od emocji ) w pażdzierniku. Poza tym zawsze mozesz zostać przed TV.

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Cóż, na posezonowym turnieju w Częstochowie było mega zimno. O kłopotach z nawierzchniami we wrześniu/październiku też było wiele przegadane. Jeśli sezon ma się kończyć we wrześniu/październiku, to kiedy finały? Październik/listopad? A baraże na Gali Lodowej Sławka Drabika?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •