Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 102

Wątek: Jest nowy regulamin! Wraca 8-zespołowa E-liga!

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    KSM nie jest złym rozwiązaniem tylko powinien być na sensownym poziomie np 43-44. W Polsce został sprowadzony do absurdalnie niskiego poziomu.
    Dodatkowo należałoby zmienić system naliczania KSM dla poszczególnych zawodników. Nie może być tak, że Jabłoński ma KSM=2,50 a jakiś Rumun 6,50.
    Powinien być handicap dla juniorów wychowanków, ale nie tak przesadnie skrajny, że Dudek ma 2,5 zamiast 7,47. Dudek przykładowo powinien mieć KSM=4,99, czyli wyśrodkowanie jego rzeczywistego KSM z minimalnym.

    Problem polega na tym, że zamiast zastanowić się nad jednym kompromisowym rozwiązaniem, działacze operują od skrajności w skrajność. Taką skrajnością jest KSM=40, taką samą skrajnością jest proponowanie , aby Dudek miał KSM=2,5.
    Ekstraliga obowiązkowo 8-drużynowa, tak aby w lidze nie było znacznych różnic i jednocześnie, aby 1 liga miała sens.

    P.S. Porównywanie piłki do speedwaya to nieporozumienie. Żużel jest sportem, w którym wynik zawodnika jest bardzo wymierny.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Naprawdę wierzycie, że uwolnienie od KSM spowoduje zdrowy rozsądek u prezesów? Jeśli tak to nie wiem co Wy ćpacie Już teraz w ciemno mogę powiedzieć, że o DMP w sezonie 2014 walczył będzie Falubaz, Apator i może Stal z Rzeszowa i tak będzie, aż do momentu, gdy ktoś wpadnie w problemy finansowe. Reszta nie będzie się liczyć. Jeśli zauważą to sponsorzy w miastach, gdzie o medale się nie walczy - odejdą, a to spowoduje jeszcze większe dysproporcje w budżetach i składach drużyn.

    Aha, i nie porównujcie żużla do kopanej, bo tam nawet Barcelona może wtopić z Rayo Vallecano jeśli zdarzy się jedna pechowa akcja. W żużlu jest inaczej. Tutaj mamy 15 biegów. Nawet jeśli w 2 czy 3 biegach gwiazdy mocnej drużyny zawiodą to jednak w pozostałych 13 czy 12 biegach staną na wysokości zadania(patrz mecz Włókniarz - Unia T. przełożony na poniedziałek). Krótko mówiąc, niespodzianki w żużlu to rzadkość...
    A kto w sezonie 2013 będzie walczył o majstra ? Niby co tu zmienia KSM ? Prawda jest taka, że o majstra walczy ten kto ma pieniądze. Z KSMem czy bez.
    Poza tym mało kto chce oglądać każdy mecz po 60-30. Jeśli myślisz że taki Karkosik przy zniesionych ograniczeniach zbuduje ekipę w składzie: Pedersen,Gollob,Hampel, Sullivan, Holder,Zmarzlik, Pieszczek to jesteś w błędzie. W nagrodę miałby bardzo szybko puste trybuny i kibiców obrażonych na klub składający się z samych najemników.

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    A kogo obchodzą puste trybuny? Bo na pewno nie Karkosika. On chce reklamy i tytułu, a nie kompletu widzów. Spójrz na miniony sezon ilu widzów chodziło na Apator? Mimo, że team był złożony ze swojaków głównie itd. Tzw. stadionowi "Janusze" chodzą jak są wyniki i na mecze o wszystko i to oni podnoszą lub obniżają frekwencję na stadionach żużlowych.

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    A kogo obchodzą puste trybuny? Bo na pewno nie Karkosika. On chce reklamy i tytułu, a nie kompletu widzów. Spójrz na miniony sezon ilu widzów chodziło na Apator? Mimo, że team był złożony ze swojaków głównie itd. Tzw. stadionowi "Janusze" chodzą jak są wyniki i na mecze o wszystko i to oni podnoszą lub obniżają frekwencję na stadionach żużlowych.
    W przyszły roku będzie w Apatorze Gollob i Mroczka. Skład ewidentnie pod wynik i dający Apatorowi dużą przewagę nad konkurencją (Wojtuś poprzez komisarzy już zadba o to, żeby nikt nie przygotował na Apator prawdziwej kopy). I to wszystko pod rządami tego cudownego wynalazku o nazwie KSM 40. I co dał KSM ? Gówno dał.

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Zawsze coś się może nie udać. A wtedy rok później poprawka w składzie, który gdzieś tam powyżej wymieniłeś( Pedersen,Gollob,Hampel, Sullivan, Holder,Zmarzlik, Pieszczek).

    Tak, ja też zauważyłem, że przyszłoroczne przepisy są pod Apator przygotowane. A KSM na poziomie 40 ma na celu osłabić największych rywali Apatora.

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Zawsze coś się może nie udać. A wtedy rok później poprawka w składzie, który gdzieś tam powyżej wymieniłeś( Pedersen,Gollob,Hampel, Sullivan, Holder,Zmarzlik, Pieszczek).

    Tak, ja też zauważyłem, że przyszłoroczne przepisy są pod Apator przygotowane. A KSM na poziomie 40 ma na celu osłabić największych rywali Apatora.
    Tak tez to zauważyłem. Podobno głównymi oponentami przepisów pod Apator byli pan Dobrucki i wieloletni przyjaciel Torunia Krzysiu Cegielski No i pytanie do przyjaciół z Zielonej: Kto wam broni zakontraktowac Golloba i Mroczke? Idealnie by pasowało do AJ-a,Protasa,Dudka iSaszy. Chyba ze wam regulamin pod Toruń przeszkadza to sorry, nie było pytania.

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Tak tez to zauważyłem. Podobno głównymi oponentami przepisów pod Apator byli pan Dobrucki i wieloletni przyjaciel Torunia Krzysiu Cegielski No i pytanie do przyjaciół z Zielonej: Kto wam broni zakontraktowac Golloba i Mroczke? Idealnie by pasowało do AJ-a,Protasa,Dudka iSaszy. Chyba ze wam regulamin pod Toruń przeszkadza to sorry, nie było pytania.
    Nikt nie broni. Kibice nie życzą sobie Golloba w Falubazie. To wystarczy.
    Chcemy powrotu Zengiego + jeden silny najemnik taki jak np. Hampel. Zamiast tego będziemy musieli płacić gwiazdom spod herbu KSM 2.50.
    Za rok Wiciu i spółka pewnie utrzymają KSM na poziomie 40 w porywach do 41, a żeby nie zrobić kuku teamowi p. Karkosika wprowadzą przepis o nie obowiązywaniu przy braku zmian w składzie.

  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Tak tez to zauważyłem. Podobno głównymi oponentami przepisów pod Apator byli pan Dobrucki i wieloletni przyjaciel Torunia Krzysiu Cegielski No i pytanie do przyjaciół z Zielonej: Kto wam broni zakontraktowac Golloba i Mroczke? Idealnie by pasowało do AJ-a,Protasa,Dudka iSaszy. Chyba ze wam regulamin pod Toruń przeszkadza to sorry, nie było pytania.
    Broni nam KSM zrobiony pod Apator W przypadku Zielonej Góry zmiana KSM z 41 na 40 oznacza, że wielu zawodników nie może uzupełnić naszego składu. Wszyscy od 6,47 do 7,46.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Kto wam broni zakontraktowac Golloba i Mroczke? Idealnie by pasowało do AJ-a,Protasa,Dudka iSaszy.
    Bardzo mi się podoba kalkulator, który posiadasz. Mógłbyś go nam pożyczyć, bo mamy kłopot żeby upchnąć w składzie Saszkę.

    Chyba że się tylko przechwalasz, to nie było pytania

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nikt nie broni. Kibice nie życzą sobie Golloba w Falubazie. To wystarczy.
    Chcemy powrotu Zengiego + jeden silny najemnik taki jak np. Hampel. Zamiast tego będziemy musieli płacić gwiazdom spod herbu KSM 2.50.
    Za rok Wiciu i spółka pewnie utrzymają KSM na poziomie 40 w porywach do 41, a żeby nie zrobić kuku teamowi p. Karkosika wprowadzą przepis o nie obowiązywaniu przy braku zmian w składzie.
    Chwilę, chwilę słyszałem, że Regulamin ma obowiązywać kilka lat bez zmian, więc skoro Rada Nadzorcza przyklepnęła tzn., że jest już obowiązujący ... tylko nigdzie nie doczytałem: od kiedy można wprowadzić zmiany do Regulaminu? Jest zapis o zmianach na przyszły rok i od 2014...
    W "normalnym" związku sportowym Regulamin byłby przestrzegany, ale ponieważ to jest SE..., więc można się wszystkiego spodziewać.
    Uważam, że wybór Stępnia na prezia SE stwarza niepotrzebnie możliwości i sugestie manipulacji Regulaminem, wynikami i w zasadzie każdy będzie mógł powiedzieć (nie bez racji) że Toruń ma medal dzięki prezesowi SE. Trzeba było wybrać kogoś neutralnego albo związanego chociaż z inną dyscypliną tak jak Rusko w kopanej.

    Też nie wierzę w to, że w 2014 prezesiczki się nawrócą i zaczną używać odpowiedniej części mózgu tzw. zdroworozsądkowej. Będzie masakra...Cały czas nie widzę, żadnej opcji w Regulaminie, która dawałaby korzyści wszystkim klubom będącym w jednej spółce Speedway Ekstraliga, może poza TV, ale niektórzy prezesi twierdzą, że TV to kara dla klubów ...

    pzdr

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba kalkulator, który posiadasz. Mógłbyś go nam pożyczyć, bo mamy kłopot żeby upchnąć w składzie Saszkę.

    Chyba że się tylko przechwalasz, to nie było pytania
    Mój błąd zagollopowalem sie trochę z tym Gollobem wybaczcie. Co nie zmienia faktu ze nasze podstawowe 4-ki maja podobne KSM-y. A wasza nawet trochę niższy. Więc pozycja wyjściowa podobna więc o co żale? Tak wiem nie możecie złożyć składu marzeń , ale żeby od razu bez żadnych dowodów kogoś za coś oskarżać. Ja tez bym wolał np Miedziaka zamiast Mroczki , ale KSM nie pozwala i co mam paplac ze to wina Dobruca bo ułożył taki regulamin ?
    Ostatnio edytowane przez Lawin ; 18-11-2012 o 15:40

  12. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Mój błąd zagollopowalem sie trochę z tym Gollobem wybaczcie. Co nie zmienia faktu ze nasze podstawowe 4-ki maja podobne KSM-y. A wasza nawet trochę niższy. Więc pozycja wyjściowa podobna więc o co żale? Tak wiem nie możecie złożyć składu marzeń , ale żeby od razu bez żadnych dowodów kogoś za coś oskarżać.
    Bez żadnych dowodów ? A to treść regulaminu nie wystarczy ? Zresztą pożyjemy zobaczymy, bo moim zdaniem na tym nie koniec. Teraz któraś ze spółek p. Romana poważniej zaangażuje się w sponsoring ligi. Może sponsor tytularny ? Kasa misiu, kasa jak mawiał klasyk

    Ja tez bym wolał np Miedziaka zamiast Mroczki , ale KSM nie pozwala i co mam paplac ze to wina Dobruca bo ułożył taki regulamin ?
    Dobruckiego ? Nie, raczej Wicia i Romka. Ciekawe w jakiej radzie nadzorczej odnajdzie się wkrótce Wiciu albo ten jego kapciowy co jest wicepreziem.

  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Bez żadnych dowodów ? A to treść regulaminu nie wystarczy ? Zresztą pożyjemy zobaczymy, bo moim zdaniem na tym nie koniec. Teraz któraś ze spółek p. Romana poważniej zaangażuje się w sponsoring ligi. Może sponsor tytularny ? Kasa misiu, kasa jak mawiał klasyk



    Dobruckiego ? Nie, raczej Wicia i Romka. Ciekawe w jakiej radzie nadzorczej odnajdzie się wkrótce Wiciu albo ten jego kapciowy co jest wicepreziem.
    Jak narazie to kierujesz sie tylko domyslami, dowodow to tu za wiele nie przedstawiasz. Do tego przepowiadasz przyszłość . Wrozbita sie znalazł. Może było tak ze początkowa miał być ksm 41 ale po protestach Klocowej i reszty biedoty Wiciu poszedł na kompromis i ustalił ksm 40. Może przy spadku trzech zespołów niskim ksm-em chcieli uniknąć sytuacji " zastaw sie a nie spadnij", co by prowadziło do wirtualnych kontraktów. Opcji jest pare , ale ty widzisz tylko ta w której wszystkim kieruje wszechmogacy Romek. Swoją droga uważałem cię za rozsądnego gościa , ale widzę ze w tej sytuacji frustracja bierze górę (bez urazy).
    Ostatnio edytowane przez Lawin ; 18-11-2012 o 17:04

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Jak narazie to kierujesz sie tylko domyslami, dowodow to tu za wiele nie przedstawiasz. Do tego przepowiadasz przyszłość . Wrozbita sie znalazł. Może było tak ze początkowa miał być ksm 41 ale po protestach Klocowej i reszty biedoty Wiciu poszedł na kompromis i ustalił ksm 40.
    Prezesiątka chciały KSM 39 i regulaminu finansowego a "reformatorzy" wnioskowali o 41. I tak się dziwnie złożyło że Wiciu był nieugięty i regulaminu finansowego nie poparł a KSM 40 to mu wyszedł jako rzekomy kompromis ? Sorry ale w takie bajeczki to ja nie wierzę.

    Może przy spadku trzech zespołów niskim ksm-em chcieli uniknąć sytuacji " zastaw sie a nie spadnij", co by prowadziło do wirtualnych kontraktów.
    Aha czyli dzięki KSM 40 nie będzie zastaw się a nie spadnij ? :stupid:

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Prezesiątka chciały KSM 39 i regulaminu finansowego a "reformatorzy" wnioskowali o 41. I tak się dziwnie złożyło że Wiciu był nieugięty i regulaminu finansowego nie poparł a KSM 40 to mu wyszedł jako rzekomy kompromis ? Sorry ale w takie bajeczki to ja nie wierzę.



    Aha czyli dzięki KSM 40 nie będzie zastaw się a nie spadnij ? :stupid:
    No to jak to w końcu jest ? Najpierw piszesz o jakiś rzekomych dowodach na ustawienie regulaminu pod Apator, a teraz opowiadasz nam w co wierzysz. Zdecyduj sie na coś ,masz dowody czy wierzysz ? Co do "zastaw sie a nie spadnij" to nie twierdze ze ksm40 ukruci wirtualne kontrakty ,sugerowalem jedynie co mogło być w głowach twórców regulaminu.

  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie wiem o co placza zielonogorskie Macierewicze.
    Domniemamy trzon Falubazu Jonsson - Protas - Dudek - Hampel wcale nie jest slabszy od domniemanego Sully-Ward-Holder-Gollob a KSM podobny,nawet nieco nizszy.Biorac pod uwage przecieki z torunskiego sklepu z bulkami,ze jak Gollob to jednak za Warda a nie Miedzina,placzac i ujadajac po prostu sie kompromituja.
    Jak Hampela w Zielonce nie bedzie,to pewnie tez Karkosik z Wiciem winien.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Jak Toruń zgłosi drużynę do II ligi i dołączą 2 ekipy z Węgier i Ukrainy (o czym coraz głośniej się mówi) to w 2014 mamy: Ekstraliga - 8 zespołów, I liga - 8 zespołów, II liga - 10 zespołów. A w kolejce jeszcze Poznań

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Jak Toruń zgłosi drużynę do II ligi i dołączą 2 ekipy z Węgier i Ukrainy (o czym coraz głośniej się mówi) to w 2014 mamy: Ekstraliga - 8 zespołów, I liga - 8 zespołów, II liga - 10 zespołów. A w kolejce jeszcze Poznań
    A konkretnie?

    Tarnów
    Gorzów
    Toruń
    ZG
    Leszno
    Bydgoszcz
    Rzeszów
    Częstochowa

    Wrocław
    Gniezno
    Gdańsk
    Grudziądz
    Lublin
    Daugavpils
    Łódź
    Ostrów

    Rawicz
    Piła
    Kraków
    Rybnik
    Opole
    Krosno
    Toruń

    Rivne
    Miskolc
    Poznań

    8+8+7+...?

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Masz rację. Nie wziąłem pod uwagę, że w I lidze w 2013 jedzie 7 drużyn. Tak czy siak wariant 8+8+9 jest możliwy

  20. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Masz rację. Nie wziąłem pod uwagę, że w I lidze w 2013 jedzie 7 drużyn. Tak czy siak wariant 8+8+9 jest możliwy
    Ja tylko chciałem sprawdzić, bo może o jakimś klubie zapomniałem?

  21. Powrót do góry    #66
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Ja tylko chciałem sprawdzić, bo może o jakimś klubie zapomniałem?
    i skald lig lig trzeba zmienic, wszak w 2013 z SE spadaja 3 druzyny...

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Ja tylko chciałem sprawdzić, bo może o jakimś klubie zapomniałem?
    http://www.falubaz.com/Szlaka/Faluba...zesniej-za-rok


  23. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    i skald lig lig trzeba zmienic, wszak w 2013 z SE spadaja 3 druzyny...
    Litości...
    Coś Ci się przyśniło?

  24. Powrót do góry    #69
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Litości...
    Coś Ci się przyśniło?
    "Sezon 2013
    1. Liczebność drużyn
    W Ekstralidze będzie występowało 10 drużyn. Po sezonie z Ekstraligi spadają trzy zespoły."

    reszte doczytaj na sf...
    wiec kolega, ktory podal skaldy lig musi dorzucic jeszcze jedna z SE

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    "Sezon 2013
    1. Liczebność drużyn
    W Ekstralidze będzie występowało 10 drużyn. Po sezonie z Ekstraligi spadają trzy zespoły."

    reszte doczytaj na sf...
    Przecież ja to wiem i w żaden sposób nie widzę, by moje wczesniejsze wpisy były sprzeczne z nowym regulaminem

  26. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    to co mi sie przysnilo, ze litosci prosisz ?

  27. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    to co mi sie przysnilo, ze litosci prosisz ?
    Pewnie przyśniło Ci się, kto spada po sezonie 2013 a kto awansuje

  28. Powrót do góry    #73
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    a to nie mnie raczej kolega zapomnial kogos dorzucic do Wroclawia i Gniezna w I lidze ad 2014 i nie zaklada zadnego awansu

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    a to nie mnie raczej kolega zapomnial kogos dorzucic do Wroclawia i Gniezna w I lidze ad 2014 i nie zaklada zadnego awansu
    Bo mnie się nic nie przyśniło, więc zachowałem kolejność sezonu 2012 w odniesieniu na sezon 2014.

  30. Powrót do góry    #75
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    przy takim zalozeniu wszystko sie zgadza

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    przy takim zalozeniu wszystko sie zgadza
    Nie chciałem prowokować dyskusji ("a czemu ten ma spaść a nie tamten?") ale wymiany zdań i tak nie uniknąłem

  32. Powrót do góry    #77
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Nie chciałem prowokować dyskusji ("a czemu ten ma spaść a nie tamten?") ale wymiany zdań i tak nie uniknąłem
    mimo Twoich dobrych intencji, dwa zespoly poszlyyy sie...

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez markusmarkowski Zobacz posta
    mimo Twoich dobrych intencji, dwa zespoly poszlyyy sie...
    ?
    O co chodzi...?
    ?

  34. Powrót do góry    #79
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    ?
    O co chodzi...?
    ?
    nic nic...nie zwracaj na mnie uwagi

  35. Powrót do góry    #80
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Lugen, zapytaj Carlitosa czy regulamin Wicia I Romka na to pozwoli...

  36. Powrót do góry    #81
    Początkujący Awatar HEINRICI
    Dołączył
    30-09-2012
    Postów
    46
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Nowy regulamin nadszedł i choć stosunkowo dużo przepisów jest zadziwiająco zdroworozsądkowych to nie może być zbyt kolorowo i musi być odpowiednia dawka głupoty.

    Choć KSM ma być w końcu zniesiony, to nadal obowiązuje i to mniejszy..
    Niektórzy prezesi pobili już mistrza w wycieraniu sobie gęby KSM'em i tworzeniu coraz to nowych teorii byle przepchnąć im odpowiadający.
    -Braku wyników pokroju 60:30, w końcu sport to rzecz którą da się przewidzieć i uregulować (szkoda że w innych dyscyplinach o tym nie słyszeli)
    -Wyrównania poziomu i atrakcyjności meczy. Widziałem mecze (szczególnie w Anglii) które kończyły się wynikami 60:30, a były atrakcyjne sportowo. Oraz wiele tegorocznej ekstralipy, które pomimo 5,6 punktów różnicy w końcowym wyniku były strasznie nudne, bo na źle przygotowanym torze jeździło się gęsiego.
    -Obniżenie się wymogów finansowych zawodników. O ile te wymogi obniżyły się w czasie stosowania KSM każdy wie. Nie dość że więcej żądają ''liderzy'' ligi (co jest jeszcze zrozumiałe) To ligowi przeciętniacy także w końcu pasują do KSM'u. Jedynie realne podejście prezesów w stosunku do finansów, nie budowanie drużyn na kredyt i przelicytowywanie się (także na kredyt ). Spowoduje, że połowa drużyn nie będzie drżeć o przetrwanie lub licencję.

    KSM może mieć naprawdę pozytywne skutki, dolny który powoduję że drużyna do meczu o pietruszkę nie wystawia ogórków, oraz górny jeżeli ustawiony na odpowiednim poziomie (np 43,44,45) Nie pozwoli budować ''prawdziwych'' dream team jeżeli ktoś znajdzie sponsora z Kuwejtu, Ale nie będzie zbytnio ograniczał ''normalnie bogatszych'' (niezłe określenie ) drużyn, które mogą sobie pozwolić na lepszych zawodników.

    Jeżeli naprawdę zostanie zniesiony w 2014 też będzie dobrze, lecz wątpię by tak to zostawiono i znów zaczną się podnosić głosy że jedyna nadzieje dla żużla do niski KSM.


    Ograniczenie liczby drużyn to kolejny nie trafiony pomysł. Raz że już po roku o 180 stopni zmienia się przepis nie pozwalając całkowicie ocenić plusów i minusów 10 drużynowej ligi, co stwarza z elipy przypadkowe zawody, zmieniane całkowicie co roku i zależne jedynie od widzimisię zarządzających. Dwa, ustalający regulamin mówię z hipokryzją że starają się zaprowadzić oszczędności w lidze, a sami stwarzają sytuację do wyścigu zbrojeń. Trzy, tworzymy kadłubowe i ograniczone rozgrywki najlepszej ligi świata (jak się dumnie głosi na każdym kroku) skazujemy dwie drużyny na stagnację i niebyt w pierwszej lidze. Żużel miał w Polsce przez wiele lat tak niezachwianą pozycję, po części przez to że poziom kopanej jak i jej stadionów były minimalne. Po euro jest koniunktura, są nowoczesne stadiony, poziom się po woli zwiększa, a sponsorzy jak i miasta wolą inwestować w nią. Przez co jako taki rozwój żużla jest możliwy niestety tylko w elidze, a sami dobrowolnie ograniczamy ilość ośrodków, spotkań, zasięgu oddziaływania oraz popularności wśród kibiców jak i sponsorów. Cztery, co do głosów że zmniejszenie ilości drużyn poprawi poziom rozgrywek. Idąc tokiem takiego myślenia powinniśmy ograniczyć ilość drużyn do 6 lub 4 .Przez x lat było 8 drużyn i zawsze byli Outsajderzy i potęgi ilość drużyn tego nie zmieni, to sport.
    Ostatnio edytowane przez HEINRICI ; 21-11-2012 o 03:34

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi HEINRICI za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (21-11-2012)

  38. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Idiotyzmów twórców regulaminu ciąg dalszy:

    Za SF podaję fragment nowego regulaminu:

    Drużyny rezerwoweArt. 781.
    1. Do rozgrywek DM II Ligi dopuszcza się drugie (rezerwowe) drużyny klubów Ekstraligi i I Ligi.
    2. Warunkiem zgłoszenie drugiej drużyny jest posiadanie przez klub licencji, o której mowa w art. 752 ust. 3.
    3. Druga drużyna może być zgłoszona do rozgrywek nie później niż 7 dni od uzyskania licencji.
    4. Druga drużyna nie ma prawa awansu do ligi, w której występuje pierwsza drużyna.
    Art. 782.
    1. Kluby mające drużyny w dwóch ligach, muszą do dnia 1 marca przedstawić do zatwierdzenia przez GKSŻ składy osobowe obu swych drużyn, z tym, że drużyna z wyższej ligi musi liczyć minimum 7 zawodników.
    2. Członkowie kadry narodowej seniorów i juniorów nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej.
    3. Tylko zawodnicy drugiej drużyny klubowej (niższej ligi) mają prawo startu w drużynie wyższej ligi z ty jednak, że jeżeli zawodnik drugiej drużyny będzie w składzie pierwszej drużyny 4 razy, staje się automatycznie następnym zawodnikiem pierwszej drużyny i traci prawo do startu w niższej lidze.
    Czyli młodziutki wychowanek klubu, który chce inwestować w rozwój swoich wychowanków, jeśli będzie w składzie pierwszej drużyny wystawiony cztery razy nie będzie mógł już jeździć w rezerwach. Zwracam uwagę na to, że może nawet nie odjechać żadnego biegu i to ograniczenie będzie już go dotyczyć.
    Przecież kluby często z powodu kontuzji zawodników z pierwszego składu, wystawiają nieraz nawet "na sztukę" małolatów. Po co hamować takiemu juniorowi możliwość rozwoju.
    Dość powiedzieć , że jednocześnie można jeździć jako gość w barwach innego klubu ile razy się chce.
    To jawna dyskryminacja tych którzy chcą dbać o rozwój swoich juniorów !!!
    Taki przepis zniechęca do tworzenia drużyn rezerw.
    No ale PZM dba o rozwój żużla, szkoda tylko, że australijskiego...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 25-11-2012 o 13:27

  39. Powrót do góry    #83
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Dokładnie. Przepis o 4 meczach w pierwszym zespole wywalić, tak samo jak wywalić instytucję gościa. Ktoś chce jeździć non-stop a jest słaby, to niech idzie do I/II ligi lub podpisze kontrakt z drużyną która ma swoje rezerwy

  40. Powrót do góry    #84
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Dokładnie. Przepis o 4 meczach w pierwszym zespole wywalić, tak samo jak wywalić instytucję gościa. Ktoś chce jeździć non-stop a jest słaby, to niech idzie do I/II ligi lub podpisze kontrakt z drużyną która ma swoje rezerwy
    Heh, właśnie. Z jednej strony instytucja gościa jest dobra, bo taki Mroczka czy Szumina zamiast siedzieć na ławie może się rozjeździć w niższej lidze. Z drugiej strony w ten sposób dążymy trochę do lig angielskiej, gdzie jeden zawodnik w danym sezonie może jeździć w piętnastu klubach... Gdzie tu identyfikacja zawodnika drużyna jak i kibica z zawodnikiem? Lepszym wyjściem byłoby dorzucenie do meczu ósmego zawodnika (rezerwowego), którym może być ktokolwiek. Jak ktoś nie chce, to jedzie w siedmiu. Jak chce, to jedzie z dodatkowym juniorem. Albo wystawia właśnie kogoś takiego. Nie wiem czemu z tego pomysłu się rezygnuje - idealne remedium na mecze do jednej bramki, gdzie można puszczać kolejnego juniora.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #85
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Niech elipe zmniejszą do 4 drużyn gdzie będą jeździć no te vipy , a reszta sobie będzie pykać w 1 lidze
    No to taka nowa propozycja jeśli chodzi o regulamin

  42. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Kiedyś było tak, że 3 starty w pierwszej drużynie = zakaz startów w rezerwach.
    Teraz zwiększyli ten limit do 4

  43. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Kiedyś nie było instytucji gościa.
    Kiedyś było więcej żużlowców.
    Kiedyś nie było play offów.
    Kiedyś żużlowcy (mam na myśli głównie Polaków) nie jeździli co dzień w innym kraju.

  44. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Oto mój projekt rundy finałowej na sezon 2014:

    1 Runda
    1 z 4
    5 z 2
    3 z 6
    2 Runda
    6 z 1
    4 z 2
    5 z 3
    3 Runda
    1 z 3
    2 z 6
    4 z 5
    4 Runda
    5 z 1
    2 z 3
    6 z 4
    5 Runda
    1 z 2
    3 z 4
    5 z 6

    Zalety? Żadna drużyna nie zakończyłaby sezonu w sierpniu. Zwycięstwo w rundzie zasadniczej nagrodzone jest 3 meczami u siebie w rundzie finałowej(pozostałe drużyny jadą u siebie po 2 spotkania).

    Jeśli telewizja się upiera. Po zakończeniu 19 kolejek można pojechać dwumecze o złoto i brąz(wtedy inaczej wyglądałby terminarz rundy finałowej) przy czym liczona jest różnica z rundy zasadniczej i finałowej, czyli na podstawie minionego roku Tarnów skończył RZ mając 37 pkt a Gorzów 33, co oznacza, że do dwumeczu finałowego drużyna z Tarnowa przystąpiłaby z zaliczką 4-ech małych punktów.

    Napiszcie co sądzicie, pozdro!

  45. Powrót do góry    #89
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    W Twoim projekcie drużyna 5 też jedzie 3 razy u siebie.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

  46. Powrót do góry    #90
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Racja, teraz zauważyłem, ale to jest do dopracowania dla tęgich głów. Ja tylko luźno rzucam pomysł

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •