Strona 79 z 282 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,511 do 3,555 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #3511
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    alienisko próbuje zbadać przyczynę to się stało, że wraz z Motoareną powstał nowy gatunek "kibica" a stary gatunek zaczął degradować.
    W gruncie rzeczy niewiele się zmieniło. Pikniki były zanim się jeszcze urodziliśmy, są i będą. Wielu z nich to oddani kibice, dla których Apator to nieodłączny element życia. To, że wolą kiełbachę, czy program, a nie doping nie znaczy, że są gorsi, bądź lepsi.
    Wielu z tych piknikowców wychowało kolejne pokolenia kibiców, pewnie i tych fanatycznych też. Normalna kolej rzeczy.
    Jest sobie młyn, tak jak był kiedyś, będzie w przyszłości (bo ile można się fochać, na to co się kocha? strajk głodowy trzeba kiedyś przerwać).
    I to w gruncie rzeczy tyle.
    Są też wspomniani konsumenci, jak to wszędzie, którzy przyjdą i albo im się spodoba i to pokochają, tak jak my kiedy pierwszy raz poszliśmy na mecz, albo sobie oleją żużel po jednym, dwóch meczach.

    Co się najbardziej według mnie zmieniło na trybunach, to sam młyn, który jakby mniej chce dopingować zawodników, jakoś tak nagle ma pretensje do reszty publiki i czy to sprzedaje "ogarniacze", czy w komunikatach wytyka innych kibiców. W sumie to nie Gollob podzielił trybuny, a właśnie młyn. Gollob sprawił tylko, że wiadro pomyj się wylało. Jakby w tym wszystkim była jakaś polityka, chęć rozwalenia klubu i przejęcia w nim władzy. Bo inaczej tej niechęci do reszty zrozumieć nie potrafię. A, że ona jest, to i piłeczka się odbija w drugą stronę i młyn też jest wytykany palcami. Jest akcja, jest reakcja. Proste.

    Kiedyś można było zachęcić większość stadionu do szkocji, nie lepiej było iść w tym kierunku?

    A może po prostu taki mam charakter. A może bawi mnie jak można udawać że wszystko dokoła jest ok tłumacząc to nowymi czasami i potrzebą złota. Odpowiedzi może być wiele.
    Zły adres. Tutaj poza Buszmenem nikt nie chciał Golloba Nawet brak Ci dobrej woli, żeby dokładniej sprawdzić z kim gadasz. Wiele razy wytykaliśmy różne rzeczy klubowi, jeszcze wiele takich wytkniemy. W zasadzie z wieloma postulatami Waszymi się zgadzamy. A jak się nie zgadzamy, to też chyba nic strasznego? Nie ma ludzi w 100% zgodnych.

    W****iamy się na młyn, jak ten zaczyna rozpychać się po trybunach, sprzedawać "ogarniacze", szturchać emerytów, bo ważniejsza jest własna flaga niż ten człowiek itp. I o ile to się będzie powtarzać, zawsze to wypomnimy.

    Jakby nie można w jakiś cywilizowany sposób się dogadać, pokazać, że warto poprzeć młyn, konsumentowi zaoferować coś, co zachęciłoby go do przekształcenia się w piknika, a w przyszłości może zagorzałego kibica. Ale tu nic, zero dyplomacji, ogłady, tylko rozpychanie się łokciami.

    A tu na forum? Efektem tego wszystkiego są potem takie głupie dyskusje jak chociażby ta o Stali, chociaż i tak wszyscy chodzimy na Apator. A przynajmniej ja nie znam nikogo kto chodzi na Unibax, Stal, Adrianę czy co tam jeszcze by do głowy przyszło
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi alienisko za jego przydatny post!

    Howard (19-04-2013)

  3. Powrót do góry    #3512
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Na Broniewskiego młyn siedział w klatce, a reszta konsumowała kiełbasę popijając wódką (mniej lub bardziej oficjalnie). Fakt, teraz już się tak łatwo wódki nie wniesie, ale widuję, że niektórym się czasami udaje. Z pewnością na MA jest mniej piknikowa atmosfera. Nie ma też kocy, którymi rezerwowało się miejsca dla sąsiadów z bloku, bo nie chciało im się leżakować na stadionie 3h przed zawodami. Niezła nostalgia mnie naszła. Teraz zaś ktoś chce nam wmawiać, że jesteśmy nowym tworem.
    Zobacz Rif, Ciebie rozpracowałem od razu. Twoja wiedza na temat żużla i stadionu na Broniewskiego zaczyna się dopiero od roku 2007. Bo wcześniej nie było sektora wydzielonego zwanym przez Ciebie klatką dla młyna.

    Kingpin, już na pełnej kulturze bez wzajemnych pocisków, wiesz do czego odnosi się kiełbasa i jest tylko symbolem bycia konsumentem, jednym z wielu. Dobrze o tym wiesz.

    Marzę o tym żeby część pieniędzy ładowana w ryczałt zawodnika z Kujaw, była przeniesiona na prawdziwy marketing, żeby miasto żyło żużlem a nie tylko nadzieją na złoto, nie na zasadzie symboliczna kiełbasa do biletu, albo co gorsza bilet do kiełbasy Chciałbym żeby widowisko sportowe było tym czym być powinno, bez oszukiwania się - kibic miejscowy dopinguje swojej drużynie i nie brata się z rywalem, to przecież normalne. Gdyby tak miało nie być to nasza drużyna nazywała się tylko Unibax, albo w ogóle by nazwy nie było a nie Unibax Toruń.

    Może za dużo wymagam...

    Jakby nie można w jakiś cywilizowany sposób się dogadać, pokazać, że warto poprzeć młyn, konsumentowi zaoferować coś, co zachęciłoby go do przekształcenia się w piknika, a w przyszłości może zagorzałego kibica. Ale tu nic, zero dyplomacji, ogłady, tylko rozpychanie się łokciami.
    cytując Ciebie: "zero dyplomacji i ogłady" zapominasz, albo nie piszesz o pozytywach, już nawet nie piszę o tych akcjach z ulicami, wystawami, bo znowu będzie że się powtarzam. Oczywiście tylko ja. Nikt się inny nie powtarza że młyn fe.
    Ostatnio edytowane przez aussie83 ; 19-04-2013 o 14:34

  4. Powrót do góry    #3513
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Elektrim

  5. Powrót do góry    #3514
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    DGG ;[
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  6. Powrót do góry    #3515
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Semen: czyli uważasz, że akcja Ryana w ZG to była czysta? Spoko, to jest właśnie hipokryzja. Bo gdyby to zrobił jakiś zawodnik określany mianem bandyty, np. Baliński - opinia byłaby inna.
    Nie napisałem, że była czysta. Bzdurą jest jednak twierdzić, tak jak Ty, że powinien być wykluczony.

    Widziałeś, żebym kiedyś jechał po Bally'm ?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #3516
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    cytując Ciebie: "zero dyplomacji i ogłady" zapominasz, albo nie piszesz o pozytywach, już nawet nie piszę o tych akcjach z ulicami, wystawami, bo znowu będzie że się powtarzam. Oczywiście tylko ja. Nikt się inny nie powtarza że młyn fe.
    Ależ ja je doceniam. Zresztą jak każdy. Problem w tym, że negatywy potrafią je przesłonić. Szczególnie jak coś ładnie piarowo wychodzi, a w kontakcie z tym piknikiem, dla którego m.in. coś robiliście okazujecie mu na stadionie w najlepszym razie pogardę.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  8. Powrót do góry    #3517
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,798
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie widziałem, ale tu odniosłem się do ogólnej sytuacji. Natomiast nie wiem, dlaczego uważasz to za bzdurę. Stworzył niezwykle niebezpieczną sytuację, zmieniając tor jazdy poprzez niekontrolowanie maszyny. Jakich podstaw jeszcze potrzebujesz? Upadku Jonssona i złamania karku?

    No ale OK - to już historia. Niemniej ja mam taki pogląd, że przy takiej sytuacji zawodnicy powinni być wykluczani. Pozwoliłoby to uniknąć obecnej paranoicznej sytuacji, kiedy zawodnikom "opłaca się" kłaść na tor i narażać swoje zdrowie. No ale co tam zdrowie , ważne jak się drużyna aktualnie nazywa - tego akurat nie kieruję do Ciebie, żeby było jasne.

    Tutaj poza Buszmenem nikt nie chciał Golloba
    Myślę, że nie tylko. Sam natomiast trochę się obawiałem sytuacji i nie pomyliłem się. Dla samego TG lepiej byłoby jeździć, gdzie indziej. Problem w tym, że jedna z alternatyw był Falubaz, a Rzeszów nie leżał logistycznie (i tu trudno się dziwić).
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-04-2013 o 14:43

  9. Powrót do góry    #3518
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Co w tym nielogicznego?Byc moze zabraklo "tylko" w tym zdaniu. Kontekst jest jednak czytelny.Ok, " Nikt nie pisal ,ze tylko tak nalezy..." byloby bardziej czytelnie.Masz racje.
    Rozwijajac ta mysl,to nie my twierdzimy,ze postawa konsumencka jest jedyna postawa godna kibica.To Wy uwazacie,ze tylko mlyn jest godzien przebywac na stadionie,reszta to plankton,lacznie z dzialaczami i sponsorami.Czyz nie od tego sie te przepychanki wziely?

    przychylam sie do tego, żebyśmy przestali juz po sobie orać i zaczeli jechac po tym, co napawdę wazne- czyli zbiorowy policzek wymierzony oby grupom przez tyfolską przybłęde na krótkich, acz dobrze płatnych wakacjach w Toruniu, zatem nic ci nie odpiszę.
    Uznaj, że wykazałem się wyższą mądrościa, nie będe reagował juz na twoje wywlekanie poszczególnych słówek, sytuacji i argumentów, bo naprawde po raz kolejny próbujesz zmielic sto razy juz przemielone mięso.
    Nawet jak chcesz, to możesz czuć się zwycięzca.....

  10. Powrót do góry    #3519
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Buszmen gdyby zawodnicy za tego typu rzeczy byli wykluczani, to Tomasz Gollob w kilku lub nawet kilkunastu swoich pierwszych sezonach musiałby z 2 lub 3 mecze odsiedzieć na ławie w związku z wykluczeniami do końca zawodów.

    Szczególnie za firmową akcję zwalniania na prostej przed jadącym przeciwnikiem tylko po to żeby wyciągnąć kogoś(najczęściej brata) na 5-1 . Zapewniam Cię , że to było bardziej niebezpieczne niż to co zrobił Sullivan.

    Hmm i jeszcze jedno piszesz, że Ryan nie panował nad maszyną. To co powiedzieć o Nickim jak niejednokrotnie pikuje od szczytu łuku wyprostowanym motorem ?
    Sullivan zaryzykował i wygrał, Jonsson nie miał o to nawet pretensji. Zresztą on sam puki się dało nie odpuszczał.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-04-2013 o 14:51
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  11. Powrót do góry    #3520
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,798
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Semen - zgadzam się.

  12. Powrót do góry    #3521
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Natomiast nie o tym chciałem. Oburzacie się, a nie wiecie czy te słowa faktycznie padły, czy zostały tak właśnie sformułowane. Sorry, tekst nastolatka ze Sportowych Faktów, to nie jest do końca wiarygodne źródło informacji. I nie wiem czy wypowiedź była autoryzowana.
    Problem z błędną interpretacją myśli może występować przy wypowiedzi jakiegoś zagranicznego zawodnika, kiedy SF-owy redaktor źle użyje translatora. Tutaj raczej takiego ryzyka nie ma, choć kto wie czy w Bydgoszczy nie mają jakiegoś własnego dialektu.

  13. Powrót do góry    #3522
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Buszmen, co Ty próbujesz udowodnić? Że nagle atak wynikający ze sportowej rywalizacji należy tępić ile wlezie? Sullivan nie pojechał bezmyślnie jak zwyczajowo robi to Baliński, ale normalnie przyatakował w ostatnim biegu decydującym o medalu i się udało. Jakby Jonnson poleciał na bandę to pewnie Ryan miałby w tym biegu w/su i byłoby po temacie. A że obaj pojechali jak na żużlowców z jajami przystało, to co tu rozpamiętywać?

    Inna sprawa, że jeszcze dekadę temu niemal połowa zawodników nie przebierała w środkach i tego typu żużel był na porządku dziennym. Sami zawodnicy komentowali to suchym "żużel to nie szachy" i nikt nie robił z tego wielkich mecyj. Teraz za atak pokroju sullivanowego ty, znawca tego sportu, wymyślasz mu od chamstwa i niesportowej postawy? Daruj sobie man, doskonale wiesz, jak z tym bywało wcześniej.

  14. Powrót do góry    #3523
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    sobotch Właśnie chciałem napisać, że może dlatego kiedyś żużel budził większe emocje, że tego typu akcje nie były czymś niecodziennym.

    Buszmen mam nadzieję , że to nie sarkazm.
    Przyznaję, że wczoraj za ostro po Tobie pocisnąłem, sorry !
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-04-2013 o 14:58
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  15. Powrót do góry    #3524
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,798
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No to był brutalny atak i sam napisałeś, że gdyby Jonsson przewrócił się i złamał kark - Ryan byłby wykluczony. Zatem ze sportowego pktu widzenia, Andreas popełnił błąd, bo powinien się przewracać i ryzykować kalectwem. Ja jestem zwolennikiem tego, by w żużlu jak i każdym innym sporcie o faulu, lub jego braku decydowało zachowanie potencjalnie faulującego, a nie to czy ofiara się położy (bez kontaktu), położy po kontakcie, czy bohatersko się uratuje, ale np. straci 2 pozycje. Faul był i powinno być wykluczenie. Wszystko. Myślę, że kierowanie się tym, aby kontuzji było mniej, a nie więcej jest podejściem ludzkim i logicznym.

    Zabovsky: spoko, myśl sobie co chcesz. Zastanawia mnie skąd ta pewność co do tak wątpliwego źródła. No ale pewnie jakby jakiś 17 latek z SF, "zacytował" wypowiedź Schlierenzauera obrażającą polskie skoki, to też byś chętnie pochwycił, bo idealnie wpisuje się w Twoje nienawistne podejście do tego geniusza skoków narciarskich.

    Nie uważam ponadto by żużel budził kiedyś większe emocje, ale jeśli już, to dlatego, że ludzie nie mieli czym żyć w tym (czy innym)szarym jak p... mieście.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-04-2013 o 15:01

  16. Powrót do góry    #3525
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    To pierwsze zdanie rozumiem do sobotcha ?
    Samo zachowanie potencjalnie faulującego powinno decydować o faulu, powiadasz ?
    Jak wyobrażasz sobie takie zasady w grach zespołowych takich jak ręczna,koszykówka, hokej czy nawet piołka ?
    Koszykarz to by nawet kwarty nie dograli , nie mówiąc o ręcznikach.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  17. Powrót do góry    #3526
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    aussie83 To co Ci tak zależy, żeby wojować z tymi 20 nic nie znaczącymi osobami? Nie masz lepszych zajęć?
    W odróżnieniu od EMILKA i stefana z Tobą nie idzie pogadać. Jako jedyny tutaj na każdym kroku powtarzasz te same mądrości w ten sam sposób byle tylko dalej dzielić ludzi. Normalnie jakby Cię ktoś nasłał w takim, a nie innym, celu.
    ja myslę, ze nie o walke z 20 chodzi jako taka, ile o własne poglądy,o ich obrone, do konca, nawet pod presja zmasowanego ataku innych zdań..
    I w zasadzie złego słowa nie powiem na ortodoksyjność, jako prezentuje aussie, bo znacznie mi do niej bliżej niz do rozmemłania prezentowanego przez (wobec deklaracji o daniu sobie siana, nie napisze imiennie).
    Ponapierdzielac między soba pewnie będzie jeszcze okazja, bo za duzo negatywnie iskrzy, by na dłuzsza drohę uzyskać jednogłos.
    Ale teraz naprawdę mamy wazniejszą sprawę- mało poządany kontrowersyjny element w zespole (jak się okazuje przy blizszym poznaniu tej drugiej strony) wrzucił smierdzace łajno do naszego wspólnego ogródka i liczy, że zamieciemy je pod liście i udamy, że nie było zdarzenia.
    Brak reakcji bedzie przyzwoleniem na dalsze słowne poniewieranie naszego zespołu i nas kibiców.
    I teraz skupmy sie na tym, jak dac temu odpór.

  18. Powrót do góry    #3527
    Użytkownik Awatar Anrutek
    Dołączył
    31-10-2002
    Postów
    227
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 25 w 12 postach
    Witam.
    Jak tak czytam wypociny niektórych to jest mi żal i wstyd że są kibicami Apatora.
    Nie rozumiem tych półgłówków, którzy są obrażeni na Golloba i zarząd. Czy wy wogule jesteście kibicami?
    Na szczęście czytam że Ultrasi postanowili nie przychodzić na mecze w Toruniu. I krzyżyk im na drogę, nie będzie siary.
    Ja chodzę na żużel juz 32 sezon. Przez ten okres opuściłem 18 spotkań ligowych naszej drużyny. Fakt że żużel wyglądal kiedyś inaczej. Ładnych parę lat wstecz też chodziłem do młyna kibicować, ale mam wrażenie że teraz ludzie z młyna to jakaś totalna porażka ze swoim zachowaniem.
    Kibicujmy drużynie i cieszmy sie że mamy tak silny zespół, który jeździ w ekstralidze, a nie wprowadzacie jazgot i nerwową atmosferą. Może zacznijcie jeszcze prać po m.....h tych co klaszczą Gollobowi. To jest nasz zawodnik czy Wam sie to podoba czy nie.
    Już w przerwie zimowej mówiłem, że trzeba sprzedać w wolnej sprzedaży miejsca w tych dwóch sektorach na pierwszym łuku, a nie iść głupkom na rękę.
    Pozdrawiam

  19. Powrót do góry    #3528
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No dobra, to w takim wypadku cała Zielona Góra nie powinna dać sędziemu opuścić stadionu. To jedno, a normalna sportowa rywalizacja drugie, za którą nie ma co jechać po Sullivanie. Moim zdaniem nie pojechał po chamsku w stylu Pedersena ani bez głowy jak Baliński. Cała ta sytuacja była efektem czystej sportowej rywalizacji i ambicji, o którą coraz ciężej w dzisiejszych czasach. Kiedyś taki żużel był na porządku dziennym oglądało się z przyjemnością, pomijając zapatrzenie we własne kluby. Teraz jakby każdy przyzwyczaił się do jazdy gęsiego i bardziej nieczysty atak rozpatruje nie tylko w kategoriach faulu (słusznie), ale też chamstwa. A niby czemu?

  20. Powrót do góry    #3529
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zabovsky: spoko, myśl sobie co chcesz. Zastanawia mnie skąd ta pewność co do tak wątpliwego źródła. No ale pewnie jakby jakiś 17 latek z SF, "zacytował" wypowiedź Schlierenzauera obrażającą polskie skoki, to też byś chętnie pochwycił, bo idealnie wpisuje się w Twoje nienawistne podejście do tego geniusza skoków narciarskich.
    Nienawistne podejście ? Stary, chyba czytasz za dużo weszło, tam też często nadużywają słów czy określeń, których znaczenia nie do końca rozumieją.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 19-04-2013 o 15:18

  21. Powrót do góry    #3530
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,683
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 789 w 447 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Zobacz Rif, Ciebie rozpracowałem od razu. Twoja wiedza na temat żużla i stadionu na Broniewskiego zaczyna się dopiero od roku 2007. Bo wcześniej nie było sektora wydzielonego zwanym przez Ciebie klatką dla młyna.
    Nie bój żaby, nic nie rozpracowałeś, a jeśli 83 jest rocznikiem urodzenia, to robiłeś w pieluchy, gdy bywałem na stadionie. Jakkolwiek siedziałem zawsze po przeciwnej stronie i jak nie było klatki, to i tak młyn siedział ładnie we wskazanym miejscu.
    Poza tym odwracasz kota ogonem, bo nie odniosłeś się do historii pikników, którzy byli na Broniewskiego od zawsze (w odróżnieniu od młyna).

  22. Powrót do góry    #3531
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Anrutek Zobacz posta
    Witam.
    Jak tak czytam wypociny niektórych to jest mi żal i wstyd że są kibicami Apatora.
    Nie rozumiem tych półgłówków, którzy są obrażeni na Golloba i zarząd. Czy wy wogule jesteście kibicami?
    a kibicem kogo ty jesteś?
    ten awatar to tak z głebi serca, prowokacja, czy najzwyklejsza kpina???

  23. Powrót do góry    #3532
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,798
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    To pierwsze zdanie rozumiem do sobotcha ?
    Samo zachowanie potencjalnie faulującego powinno decydować o faulu, powiadasz ?
    Jak wyobrażasz sobie takie zasady w grach zespołowych takich jak ręczna,koszykówka, hokej czy nawet piołka ?
    Koszykarz to by nawet kwarty nie dograli , nie mówiąc o ręcznikach.
    Tak, pierwsze zdanie było do Sobotcha. Druga sprawa. Nie piszę tu o drobnych przewinieniach. Ale przecież to, o czym mówię jest egzekwowane. Skupmy się na piłce ręcznej, bo akurat sport, którego meczów oglądam trochę więcej rocznie niż meczów koszykówki (a tej troszkę mniej od żużla). Oczywiście nie są drobne przewinienia, które nie mają wpływu na akcje. Natomiast w sytuacji, kiedy faulowany zawodnik zdołał oddać rzut (utrzymać się na motocyklu), ale przez ów faul rzut ten był niecelny/nieskuteczny (utrata pozycji), faule są egzekwowane. Podobnie jest zresztą w koszu, z tą różnicą, że tam za trafienie z faulem mamy dodatkowy bonus. I tak też powinno być w żużlu.

    Sytuacja z Sullivanem była taka, że Ryan nie zahaczył lekko Jonssona, bo był szybszy,a znalazł się przed Szwedem w wyniku faulu. I to powinno być sankcjonowane. Niezależnie czy dotyczy Sullivana, Pedersena, Golloba, czy Okoniewskiego.

    Sobotch: Ależ ja pisze tylko i wyłącznie o faulu, a nie o chamstwie. No ale faul, to jest to, za co sie wyklucza.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-04-2013 o 15:52

  24. Powrót do góry    #3533
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    856
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 110 w 96 postach
    "a kibicem kogo ty jesteś?
    ten awatar to tak z głebi serca, prowokacja, czy najzwyklejsza kpina??? "

    może się nie znam ale co kto lubi -Unibax w ekstraklasie lub Apator w II lidze

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sviety za jego przydatny post!

    Stev (19-04-2013)

  26. Powrót do góry    #3534
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    A kto do ekstraligi?

  27. Powrót do góry    #3535
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    856
    Kliknij i podziękuj
    102
    Podziękowania: 110 w 96 postach
    doobra - ekstrasuperligi

  28. Powrót do góry    #3536
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Tak, pierwsze zdanie było do Sobotcha. Druga sprawa. Nie piszę tu o drobnych przewinieniach. Ale przecież to, o czym mówię jest egzekwowane. Skupmy się na piłce ręcznej, bo akurat sport, którego meczów oglądam trochę więcej rocznie niż meczów koszykówki (a tej troszkę mniej od żużla). Oczywiście nie są drobne przewinienia, które nie mają wpływu na akcje. Natomiast w sytuacji, kiedy faulowany zawodnik zdołał oddać rzut (utrzymać się na motocyklu), ale przez ów faul rzut ten był niecelny/nieskuteczny (utrata pozycji), faule są egzekwowane. Podobnie jest zresztą w koszu, z tą różnicą, że tam za trafienie z faulem mamy dodatkowy bonus. I tak też powinno być w żużlu.

    Sytuacja z Sullivanem była taka, że Ryan nie zahaczył lekko Jonssona, bo był szybszy,a znalazł się przed Szwedem w wyniku faulu. I to powinno być sankcjonowane. Niezależnie czy dotyczy Sullivana, Pedersena, Golloba, czy Okoniewskiego.
    Sorry stary, ale tworzysz teorię oderwaną od życia. Najpierw piszesz o zachowaniu potencjalnego faulującego, a teraz rozwadniasz jeszcze bardziej sytuację.
    Nie wchodzę w takie wirtualne teorie.
    Faul był według Ciebie, według większości obserwatorów było to bardzo ostre wejście, co najwyżej na pograniczu faulu.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  29. Powrót do góry    #3537
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Natomiast w sytuacji, kiedy faulowany zawodnik zdołał oddać rzut (utrzymać się na motocyklu), ale przez ów faul rzut ten był niecelny/nieskuteczny (utrata pozycji), faule są egzekwowane. Podobnie jest zresztą w koszu, z tą różnicą, że tam za trafienie z faulem mamy dodatkowy bonus. I tak też powinno być w żużlu.
    Żaden problem, tak właśnie jest a mówi o tym regulamin:

    Art. 69.
    1. Sędzia zawodów natychmiast wykluczy z biegu lub biegów zawodnika, który
    swoją niesportową albo niebezpieczną jazdą powoduje zagrożenie dla innego
    zawodnika. Jeżeli taka jazda spowoduje upadek innego zawodnika lub utratę
    zajmowanej przez niego pozycji w biegu, sędzia zarządzi powtórzenie biegu.
    Takie wykluczenie jest równoznaczne z ukaraniem zawodnika „żółtą
    kartką”.
    To wyboldowane zostało dodane minionej zimy

    *

    I jeszcze:
    Art. 72.
    1.
    W przypadku zdarzenia na drugim
    łuku ostatniego okrążenia, polegającymna upadku, faulu, niesportowej lub niebezpiecznej jeździe zawodnika, bieg jestuważany za zakończony, nawet wtedy, gdy sędzia przerwie bieg lub gdy żaden
    z zawodników nie przekroczy linii mety.
    Ostatnio edytowane przez AlterEgo ; 19-04-2013 o 16:30

  30. Powrót do góry    #3538
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    Czyściciel

    Do emilka:
    Jak już cytujesz, to cytuj całość, a nie kasujesz niewygodną dla siebie prawdę.

    Albo i nie, powkerwiam cie trochę..., ot tak, taki mam kaprys
    Wiem, jestem na straconej pozycji, ale co tam
    I nie napisałem obiecuje i nikt mi nie zabrania


    A co do żużla...
    Czemu miedziak nie dostał zółtej kartki, w końcu utrudniał start.
    Chyba, ze utrudnianie startu rozumie się przez lotny

  31. Powrót do góry    #3539
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,506
    Kliknij i podziękuj
    2,641
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hrabia Zobacz posta
    Chyba, ze utrudnianie startu rozumie się przez lotny
    Nie pamietam dokladnie kto to byl ( bodajze IMP ), ale na znak "protestu" polozyl sie na torze przed startem. Moze o takie utrudnianie chodzi?

  32. Powrót do góry    #3540
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,819
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,453 w 1,296 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Nie pamietam dokladnie kto to byl ( bodajze IMP ), ale na znak "protestu" polozyl sie na torze przed startem. Moze o takie utrudnianie chodzi?
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Su73XwhtgEo
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  33. Powrót do góry    #3541
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,506
    Kliknij i podziękuj
    2,641
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Dokladnie o ta sytuacje mi chodzilo to mozna nazwac utrudnianiem startu z pewnoscia.

  34. Powrót do góry    #3542
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Nie było mnie klika dni stąd sory że odpowiadam dopiero teraz i nieco nie komponuję się z obecnie trwającym wątkiem dyskusji.
    Wywołany chcę się jednak odnieść do kwestii podjętych przez aussie83

    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Pozwól Coval na ostatnią odpowiedź

    Jesteś cholernie kumatym człowiekiem, na swój sposób podziwiam Cię, wiesz też co się dzieje w klubie. Więc powiedz mi jak to jest że do części sponsorów z zeszłego roku prezes się nie odezwał nawet(zapomniał?), a na niektóre spotkania nie przychodził... bo zapomniał. Dobrze o tym wiesz, a przynajmniej domyślam się że wiesz o tym.
    Dziękuję za uznanie, ale zmartwię Cię. To nie ten trop. Ja nic wspólnego z klubem nie mam i pewnie nigdy miał nie będę poza tym, że chodzę na żużel i tak jak każdy kupuje karnet i programy na zawody. Wnioski które wysnuwam i podaję na tym forum są moimi własnymi, a wyciągam je na bazie tego co widzę i czytam
    Dlatego na Twoje pytanie mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób domyślam się dlaczego tak jest a nie inaczej.

    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    No i najważniejsze - przepraszam bardzo, kto raczył poinformować całą Polskę o tej karze nałożonej na klub? Poza komunikatami speedway ekstraligi których nie czyta nikt poza pracownikami klubów informacja wyszła od... samego klubu. Ładnie to tak? Szczególnie tym samym ludziom, którzy zrobili za nich całą robotę za derby i zarobili im te 3tyś ludzi więcej na trybunach w porównaniu z poprzednimi derbami? Ładnie to tak wobec kibiców, którzy też załatwiali sponsora dla klubu?
    Nie wiem kto pierwszy poinformował, ja wiem kto nakwasił.
    Choć pewnie domyślam się co było pierwsze. Komunikat władz żużlowych o ukaraniu klubu.
    Jednak coś w twoim tekście mnie osobiście zabolało i choć nie ja przyciągałem tego sponsora to nie chciałbym takiej opinii usłyszeć.
    Bo widzisz mnie czasem coś różni od innych w wielu kwestiach. A o co chodzi.
    Ja robię sobie swoją stronę i nie oczekuję za to niczego poza własną satysfakcją, że mogę coś dla tego klubu zrobić na miarę swoich możliwości (przede wszystkim związanych z wolnym czasem).
    Jeśli ktoś coś robi dla kogoś niby bezinteresownie i nie przyjmuje w zamian żadnej krytyki, a co więcej nie pozwala nawet postawić granicy akceptowalności (bo chyba nie myślisz że kara była akceptowana przez klub), mało tego w zamian za zrobienie czegoś uzurpuje sobie prawo do bezkarności, to sory, ale nie chciałbym, żeby ten ktoś dla mnie robił cokolwiek.

    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Klub sam sobie tworzy zły wizerunek prawie wszystkimi posunięciami od końca sezonu 2012.
    1. Zamieszczenie informacji o karach - żaden inny klub się nie poniżył się jeszcze do takich posunięć i tym samym rozpoczęli wojenkę z kibicami, z którymi podobno są otwarci na rozmowy.
    2. Wiedzieli że podzielą kibiców Gollobem
    3. Sprawa z Ryanem
    4. Oskar jeżdżący w sparingach zamiast naszych miernot, mimo że niedługo i tak czeka go operacja, która go wyłączy do końca sezonu.
    5. Prezes który podczas wywiadów nie wie o czym mówi, tak że aż zabronili mu się odzywać poza specjalnymi oświadczeniami.
    (6. w nawiasie bo to dopiero nastąpi - niedługo klub nas zaskoczy, a może siebie, a może już się zaskoczyli, dlatego premiera oddalona )

    Nie będę wspominał o zatrudnianiu u nas osoby, która zajmowała się kontaktem z kibicami w Bydgoszczy, bo już znam Twoje zdanie. Nie widzisz w tym NIC dziwnego, nawet tego że jest to kolesiowska decyzja, no bo mamy obecnie tak kosmopolityczne podejście do kwestii żużla, że równie dobrze mogli ją oddelegować do rozkręcania dopingu w oparciu o zapamiętane przyśpiewki z Bydgoszczy.

    No i słowa Jakuba Nadachewicza ze spotkań ze Stowarzyszeniem, im kibice/konsumenci/pikniki nie są potrzebni, bo oni kasę mają i mogą to robić dla siebie. Oczywiście, nie jest to oficjalna informacja, osoby które z nim rozmawiały pewnie żałują że tego nie nagrywały, ale jednak takie słowa padły.

    Każda normalna osoba patrząca z boku nie dopatrzyłaby się niczego pozytywnego zagłębiając się w działania klubu, ale to fanatycy z łuku są źli i wg dwudziestu forumowiczów doprowadzą go na dno
    Nie wiem o co chodzi z Nadachewiczem bo nie uczestniczę w tych spotkaniach, ale do pozostałej cytowanej kwestii ustosunkuję się tak:
    Myślę że nie my wybieramy prezesów i osoby które mają startować w naszym klubie. Zatem nie my będziemy tych ludzi rozliczać
    Ale niestety:
    Nasz POLSKI problem jest taki że znamy się najlepiej na wszystkim, niestety tylko w sytuacji gdy nie bierzemy za to odpowiedzialności
    My POLACY potrafimy skutecznie rozliczać, nie swoje grzechy
    My POLACY potrafimy rozliczać tylko przeszłość, bazując na faktach które się wydarzyły, nie podając w zamian lepszych rozwiązań.

    Czemu o tym piszę. Otóż między wierszami już to podałem wcześniej tę myśl, ale tu jeszcze raz powiem wprost. Klub dokładnie wie w jakiej sytuacji się znajduje i na co może sobie pozwolić, a czasem podejmowanie decyzji polega na wybraniu mniejszego zła.

    Możemy pluć w klubowe bagno, bo patrz pkt 1-6. Ale niestety ten sezon nawet z naszymi plwocinami dojedzie do końca.
    Dlatego jak dla mnie nie ma co się kopać z koniem, tylko przyjąć to co jest, a przy:
    1. braku wyniku
    2. beznadziejnie punktującym Gollobie
    3. niekompetentnym łączniku z kibicami
    4. braku perspektywicznej młodzieży
    5. spadającej frekwencji
    .....
    rozliczymy klub po sezonie

    Jak dla mnie dzisiaj dotykanie tych tematów jest zwyczajnym biciem piany, bo to już i tak nic nie zmieni.

    Dlatego, wg mnie żeby nie dorabiać naszej drużynie betonowych skarpetek do pływania w basenie, bądźmy mądrzejsi i pokażmy swoją mądrość.
    Niestety to co się dzieje ostatnio nie jest najmądrzejsze.
    A co było mądre. Nie sposób wyliczyć wszystko to z czego jestem dumny jako kibic żużla, że zrobili to kibice żużla.
    - ulica
    - wystawa
    - oprawy
    - sponsorzy
    ect
    I choć mój wkład w te inicjatywy był niewielki, budzą one mój ogromy szacunek za determinację i chęć tworzenia czegoś pozytywnego przez pasjonatów żużla
    I właśnie takim inicjatywom będę klaskał z całych sił i wspierał je choćby dobrym słowem, a jak będzie potrzeba być może i czynem w miarę możliwości.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 20-04-2013 o 10:02
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    kingpin (19-04-2013)

  36. Powrót do góry    #3543
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,134
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,859 w 4,875 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta

    Uznaj, że wykazałem się wyższą mądrościa,........

    Nawet jak chcesz, to możesz czuć się zwycięzca.....
    Chwila ,chwila.Mam uznac,ze jestes madrzejszy ale czuc sie zwyciezca?
    Dobre.Nie ze mna te numery Tubylcu.
    Wojna.


    Ze tak sie wtrace w ten off-top na temat Sullego.
    Gdyby zostal z tego biegu wykluczony ,nikt by sie tak naprawde nie zdziwil.
    Sedzia jednak mialby przerabane,bo wykluczac zawodnika w takim momencie i to bez upadku to trzeba miec jaja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-04-2013 o 19:28
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #3544
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Coś o żużlu.
    Darcy Ward tak oto rzecze:

    Thumb was ok today in practice no troubles so game on. And love Bydgoszcz slick track !! Said no one
    Mam nadzieję, że będzie mógł rywalizować na 100%

  38. Powrót do góry    #3545
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    Ponapierdzielac między soba pewnie będzie jeszcze okazja, bo za duzo negatywnie iskrzy, by na dłuzsza drohę uzyskać jednogłos.
    Ale teraz naprawdę mamy wazniejszą sprawę- mało poządany kontrowersyjny element w zespole (jak się okazuje przy blizszym poznaniu tej drugiej strony) wrzucił smierdzace łajno do naszego wspólnego ogródka i liczy, że zamieciemy je pod liście i udamy, że nie było zdarzenia.
    Brak reakcji bedzie przyzwoleniem na dalsze słowne poniewieranie naszego zespołu i nas kibiców.
    I teraz skupmy sie na tym, jak dac temu odpór.
    Emilka
    zdecydowanie jestem za, a nawet przciw . Tylko moim zdaniem i chyba nie tylko moim wybraliście złą drogę! Zamiast zrażać do siebie resztę stadionu trzeba było zrobić wszystko aby reszta poszła za waszym głosem, a moim zdaniem można było. Ba, nadal jest to do zrobienia. Trzeba tylko podejść do tematu inteligentnie. Zamiast wyzywać Golloba i odwracać się tyłkiem do toru, na waszym miejscu zrobiłbym wszystko aby na maksa kibicować i być głośnym zwłaszcza po wygranych biegach. Z jednym wyjątkiem - kiedy wygra lub jedzie bidon kompletna cisza. Macie przecież tę świadomość, że jeśli będzie cicho u was, wówczas cicho będzie na całym stadionie!
    Mogliście i nadal możecie pociągnąć za sobą resztę MA, tylko proszę zmieńcie metodę, a efekty Was samych zadziwią. Pytanie tylko czy czy młyn jest w stanie powściągnąć emocję?

    I proszę zrozumcie wreszcie, że za wyjątkiem Buszmena, a nawet niekoniecznie, bo jemu liga wisi, nikt tu tego emeryta nie chce. Musimy go jakoś przetrzymać. Dość mam już tego, że ta b..... wesz niszczy klimat żużla w moim mieście.

  39. Powrót do góry    #3546
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,513
    Kliknij i podziękuj
    5,798
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Howard: możesz mieć swoje wizje składu, ale naprawdę - kto jak kto - ale myślałem, że potrafisz wykazać szacunek. Emeryt? No niezły emeryt, który zajmuje 2 miejsce w dwóch ostatnich turniejach GP. Jak dotąd żaden wychowanek Torunia nie dokonał tej sztuki na przestrzeni całych dziejów żużla. Także wiesz, pamiętaj gdzie Rzym, a gdzie Krym, zanim zaczniesz komuś umniejszać.

  40. Powrót do góry    #3547
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Poza tym odwracasz kota ogonem, bo nie odniosłeś się do historii pikników, którzy byli na Broniewskiego od zawsze (w odróżnieniu od młyna).
    Nie odniosłem się bo nie pytałeś.
    Za to odniosłem się do
    Na Broniewskiego młyn siedział w klatce
    Które teraz Ty szybko odwróciłeś pisząc że jak nie klatka to po prostu swoje miejsce.

    Dobra mniejsza z tym, bo zaraz się dowiem że coś tam jeszcze czego nie dopisałeś nie domysliłem się akurat.

    Muszę poszukać sobie fajnego miejsca przed telewizorem na niedziele

    Z innych ciekawostek związanych z naszym grajdołkiem - ciekawe czy Monster zezwolił na wykorzystywanie twarzy sponsorowanych przez siebie zawodników do reklamowania innego rozwalacza jelit... Jak ktoś ma podpisaną umowę z Adidasem to raczej w worku na ziemniaki nie chodzi...

  41. Powrót do góry    #3548
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Z innych ciekawostek związanych z naszym grajdołkiem - ciekawe czy Monster zezwolił na wykorzystywanie twarzy sponsorowanych przez siebie zawodników do reklamowania innego rozwalacza jelit... Jak ktoś ma podpisaną umowę z Adidasem to raczej w worku na ziemniaki nie chodzi...
    Też mnie to ciekawi. Z drugiej strony może być tak, że w kontraktach chłopaki mają, że klub ma prawo do woli korzystać z ich wizerunku. I komu się w takiej sytuacji oberwie?
    A może te energetyki robi im Monster?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  42. Powrót do góry    #3549
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Howard: możesz mieć swoje wizje składu, ale naprawdę - kto jak kto - ale myślałem, że potrafisz wykazać szacunek. Emeryt? No niezły emeryt, który zajmuje 2 miejsce w dwóch ostatnich turniejach GP. Jak dotąd żaden wychowanek Torunia nie dokonał tej sztuki na przestrzeni całych dziejów żużla. Także wiesz, pamiętaj gdzie Rzym, a gdzie Krym, zanim zaczniesz komuś umniejszać.
    Ty nie widzisz nic złego w nazywaniu trzeciego żużlowca świata dziadygą, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie.

  43. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    alienisko (19-04-2013), kingpin (20-04-2013), versus (22-04-2013)

  44. Powrót do góry    #3550
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    724
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 177 w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Emeryt? No niezły emeryt, który zajmuje 2 miejsce w dwóch ostatnich turniejach GP.
    Ale objawy demencji jak widać już go dopadły, więc... skoro jazda jeszcze mu jakoś wychodzi, niech się na tym skupi zamiast udzielać wywiadów.

    Na moje za bardzo się przejmujecie tym gollobowym gadaniem. To że facet czegoś nie wie, nie rozumie a raczej struga wariata nie jest niczym specjalnym i świadczy tylko o osobie mistrza.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Aerie za jego przydatny post!

    kingpin (20-04-2013)

  46. Powrót do góry    #3551
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    Nie wiem kto pierwszy poinformował, ja wiem kto nakwasił.
    Choć pewnie domyślam się co było pierwsze. Komunikat władz żużlowych o ukaraniu klubu.
    Jednak coś w twoim tekście mnie osobiście zabolało i choć nie ja przyciągałem tego sponsora to nie chciałbym takiej opinii usłyszeć.
    Bo widzisz mnie czasem coś różni od innych w wielu kwestiach. A o co chodzi.
    Ja robię sobie swoją stronę i nie oczekuję za to niczego poza własną satysfakcją, że mogę coś dla tego klubu zrobić na miarę swoich możliwości (przede wszystkim związanych z wolnym czasem).
    Jeśli ktoś coś robi dla kogoś niby bezinteresownie i nie przyjmuje w zamian żadnej krytyki, a co więcej nie pozwala nawet postawić granicy akceptowalności (bo chyba nie myślisz że kara była akceptowana przez klub), mało tego w zamian za zrobienie czegoś uzurpuje sobie prawo do bezkarności, to sory, ale nie chciałbym, żeby ten ktoś dla mnie robił cokolwiek.
    Coval, rozumiemy się coraz bardziej, przyjmuję oczywiście Twój punkt widzenia.
    Jednak w jednej kwestii pozostawie Ci zaraz pytanie. Tylko najpierw coś wytłumacze. Nie twierdziłem nigdzie, że młyn może być bezkarny, są ramy w jakich mniej więcej powinien się poruszać. Pewne odchyły są jednak wpisane w element nieprzywidywalności kibicowskiego żywiołu, chociaż to oczywiście nie tłumaczy w 100% młyna.

    Wracając do pytania, czy Ty, będąc prezesem, byś wymagał od kibiców(konkretnie od Stowarzyszenia) na spotkaniu z nimi, żeby spłacili część kary z 20 tysięcy, mimo iż na samych derbach dzięki temu Stowarzyszeniu(przy pomocy młynowiczów) zarobiłeś, lekko licząc, ok 90 tysięcy?
    Suma prosta w obliczeniu, zaniżona(żeby nie było że jeszcze doliczam cokolwiek) dysproporcja widzów w 2010 i 2012 razy 25zł od biletu(też zaniżam).
    Gdyby ktoś nie wiedział w czym rzecz, to: Nowości, Toruńska, portale www pisały wszystko właściwie pod dyktando ludzi ze Stowarzyszenia nakręcając atmosferę w oparciu o ich pracę. Ogrom pracy włożony w akcje marketingowe nawołujące znowu do magii derbowych pojedynków spowodował, że dzięki temu przyszło niecałe 4 tysiące ludzi więcej niż na poprzednie derby(druga najwyższa liczba widzów w tamtym sezonie w Toruniu), kiedy właściwie już mówiono że derby to przeszłość.

    Była propozycja z tego co się dowiedziałem w przyszłości też takie akcje prowadzić, zakończyło się na propozycji Stowarzyszenia. Dalej bez odezwu.

    Ja bym wstydu nie miał o coś takiego jak spłata kar przez kibiców w ogóle zabiegać. Jedyne co zrobiłbym to starał się takie sytuacje(kary) wykluczyć w przyszłości w oparciu o rozmowę, a nie publikowanie kar i deklarację spłat części kar. Mam nadzieję, że też po części choć zrozumiesz frustrację kibica z młyna po takich zagraniach klubu.

    Może to rzuci trochę światła na zły młyn
    Ostatnio edytowane przez aussie83 ; 20-04-2013 o 00:55

  47. Powrót do góry    #3552
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Mówi się do was nie palić rac raz, drugi i trzeci. Mówi się to pod groźbą walkowera w meczu. A wy, głąby, dalej swoje, bo to taka kibicowska nieprzewidywalność. W doopie macie ten klub, jedyny wniosek.

    I jeszcze teraz dyskutujesz, że wina jest obustronna

  48. Powrót do góry    #3553
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hrabia Zobacz posta
    Jak już cytujesz, to cytuj całość, a nie kasujesz niewygodną dla siebie prawdę.
    Albo i nie, powkerwiam cie trochę..., ot tak, taki mam kaprys
    Wiem, jestem na straconej pozycji, ale co tam
    I nie napisałem obiecuje i nikt mi nie zabrania
    cytuje sie to, do czego sie odnosi. Inaczej zasmiecasz.
    Przerażasz poziomem infantylności.
    Niemneij oczekuję, ze wytrzymasz w swojej deklaracji, czym uczynisz mi przyjemność.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Chwila ,chwila.Mam uznac,ze jestes madrzejszy ale czuc sie zwyciezca?
    Dobre.Nie ze mna te numery Tubylcu.
    Wojna.
    .
    owszem, masz uznać, że jestem madrzejszy, bo potrafię w odpowiednim momencie przystopować, gdy konczy się aminucja, a strony nadal tkwia na swoich pozycjach. I w swej mądrości nawet oddaje ci moralne zwycięstwo.
    Ale jeśli moje zyczliwe gesty odrzucasz, kierowany swoimi ambicjonalnymi ograniczeniami, to nie pozostawiasz mi wyjścia- KOSA.

    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    Tylko moim zdaniem i chyba nie tylko moim wybraliście złą drogę! Zamiast zrażać do siebie resztę stadionu trzeba było zrobić wszystko aby reszta poszła za waszym głosem, a moim zdaniem można było. Ba, nadal jest to do zrobienia. Trzeba tylko podejść do tematu inteligentnie. Zamiast wyzywać Golloba i odwracać się tyłkiem do toru, na waszym miejscu zrobiłbym wszystko aby na maksa kibicować i być głośnym zwłaszcza po wygranych biegach. Z jednym wyjątkiem - kiedy wygra lub jedzie bidon kompletna cisza. Macie przecież tę świadomość, że jeśli będzie cicho u was, wówczas cicho będzie na całym stadionie!
    Mogliście i nadal możecie pociągnąć za sobą resztę MA, tylko proszę zmieńcie metodę, a efekty Was samych zadziwią. Pytanie tylko czy czy młyn jest w stanie powściągnąć emocję?
    .
    Cóz, coś się wydarzyło i trzeba sobie z tym radzić. Pewnie, że teraz, po fakcie, jest wiele alternatywnych scenariuszy, którymi możnaby się kierować.
    Ale to juz musztarda po obiedzie.
    Poza zupełnym olaniem dopingu na niewiadomo jak długo u siebie (dopingu, bo zupełnie nie wierzę, że ludzie z młyna nie będą przychodzili na mecze) jest z pewnością kilka innych wariantów zachowania, które można przyjąc. Sztuka, by decyzje, które zostana podjete były bardzo przemyślanym bilansem plusów i minusów, która każdą z nich ze soba niesie.
    Nie bedzie idealnego wyjścia- będzie tylko wybór wsród lepszych i gorszych.

  49. Powrót do góry    #3554
    Użytkownik
    Dołączył
    14-08-2007
    Postów
    242
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Radzę przeczytać regulamin stadionu, który wisi przy bramach. Jest tam wyraźnie napisane, że klub może pozwolić na odpalenie pirotechniki jeżeli będzie odpowiednie zabezpieczenie. Powiem tylko, że w sezonie 2012 prawie przy okazji każdego meczu padało pytanie do klubu: "czy tym razem będziemy mogli odpalić race? zadbamy o wszystko, postawimy wiaderka z wodą/piaskiem, zrobimy "bufory", postawimy strażaka z gaśnicą...". Za każdym razem odpowiedź była odmowna. Tylko bodaj za pierwszym razem była konsultacja ze strażą i policją, która powiedziała "Nie". To potem wystarczyło, żeby już potem bez pytania wklepywać taką samą ze strony klubu...

    Pamiętam, że Stal Gorzów i Falubaz dostały kary dwa razy po derbach w Gorzowie - Stal za niedopilnowanie żeby Falubaz wniósł piro, Falubaz za to, że to piro było odpalone. I jeszcze małe przypomnienie: http://www.foto.espeedway.pl/main.ph...pg&var2=800_95 po tym meczu też była mała kara. Jakoś nie przypominam sobie, żeby było wklejanie komunikatu na stronę internetową z głosami oburzenia...

    W dupie to mamy tą firmę, która jak widać sama dla siebie robi zawody żużlowe. Przecież kochamy klub, który już dawno nie istnieje...

  50. Powrót do góry    #3555
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,775
    Kliknij i podziękuj
    905
    Podziękowania: 1,342 w 707 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Wracając do pytania, czy Ty, będąc prezesem, byś wymagał od kibiców(konkretnie od Stowarzyszenia) na spotkaniu z nimi, żeby spłacili część kary z 20 tysięcy, mimo iż na samych derbach dzięki temu Stowarzyszeniu(przy pomocy młynowiczów) zarobiłeś, lekko licząc, ok 90 tysięcy?
    Suma prosta w obliczeniu, zaniżona(żeby nie było że jeszcze doliczam cokolwiek) dysproporcja widzów w 2010 i 2012 razy 25zł od biletu(też zaniżam).
    Gdyby ktoś nie wiedział w czym rzecz, to: Nowości, Toruńska, portale www pisały wszystko właściwie pod dyktando ludzi ze Stowarzyszenia nakręcając atmosferę w oparciu o ich pracę. Ogrom pracy włożony w akcje marketingowe nawołujące znowu do magii derbowych pojedynków spowodował, że dzięki temu przyszło niecałe 4 tysiące ludzi więcej niż na poprzednie derby(druga najwyższa liczba widzów w tamtym sezonie w Toruniu), kiedy właściwie już mówiono że derby to przeszłość.
    Aussie83,

    napisz, czym wg Ciebie jeszcze ściągnięto te tłumy na Motoarenę, bo to kolejna mantra, że dzięki młynowi ściągnięto aż 3 tysiące
    z hakiem więcej widzów.
    Było trochę artykułów prasowych, całkiem fajnych - nie neguję, był program ze starymi zdjęciami, nie wiem w wyniku czyjej pracy
    powstał, czy tylko normalnej redakcji i czy w nim miał jakiś poważniejszy udział z łuku i L,Ł, ale program akurat w sposób niewielki
    wpływa na frekwencję.

    Nie neguję, że widzów było więcej w roku 2012, niż w 2010.

    Ale trzeba pamiętać choćby o takich rzeczach, że w 2010 roku Polonia Bydgoszcz była cienka jak barszcz i w cały sezonie
    wygrała ledwo trzy mecze (niestety wśród tych trzech i z nami u siebie), przyjeżdżała do Torunia w czasie wakacji, co też nie
    było bez wpływu na frekwencję, po serii sześciu porażek jako jeden z głównych kandydatów do spadku, co też tak się stało na
    koniec sezonu.
    Do tego sezon 2010 był słaby jeżeli chodzi o frekwencję, bo nasze orły przegrały u siebie z Gorzowem, a na wyjazdach
    zaliczały porażki 27:63 (Leszno), 35:55 (Gorzów), 32:58 (Bydgoszcz) później też 32:58 (Zielona) - ale ten już po derbach.
    Odbijała się też czkawka na frekwencji po niespełnionym sezonie 2009 i wielkim zawodzie jaki był fatalnie przegrany finał z Zieloną Górą.

    W roku 2012 mecz był bliżej początku sezonu, w dobrym dla frekwencji żużlowej maju. Jechaliśmy z bydgoską drużyną, która odniosła
    zwycięstwo w Gdańsku, pokonała łatwo u siebie bardzo mocna Zieloną Górę i przegrała pechowo na własnym torze z późniejszym
    mistrzem - Tarnowem. U nas co prawda nie było dobrze z wynikami, bo wysoko przegraliśmy w Gorzowie 33:57, i przegraliśmy
    też u siebie z Zieloną (z którą wygrała Bydzia!) 39:51, i mieliśmy zaliczoną tylko wysoką wygraną z Gdańskiem 63:27.
    Jechaliśmy przeciwko drużynie, która wygrała w sumie 8 meczów i utrzymała się w lidze na koniec zajmując 6 miejsce.

    Summa summarum wiele z ww. wskazuje na to, że czynników zwiększających frekwencję w 2012 vs 2010 było wiele i nie można
    ot tak sobie odjąć frekwencji z 2012 od frekwencji 2010 i stwierdzić, że tę różnicę nakręciły w całości krzyżackie artykuły prasowe etc.,
    To tak a propos cząstkowej marketingowej analizy tak podkreślanej non stop różnicy we frekwencji. Tu dochodzimy po raz n-ty
    do tego co przewija się przez ostatnie kilkadziesiąt stron tego wątku - więcej pokory by się przydało przy niektórych stwierdzeniach
    ekipy z pierwszego łuku poczynając oczywiście od samookreślania "prawdziwymi kibicami".
    Co nie zmienia postaci rzeczy, że niewątpliwie działania ekipy z pierwszego łuku tę frekwencję w jakiś sposób wtedy podniosło,
    ale bez robienia sobie jaj, że "prawie o 4 tys.".

    A propos kolejnej rzeczy.
    Jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczenia przed drogówką, że teraz przekroczyłem prędkość i jechałem 90 km/h na 50-tce,
    ale poprzednie miejscowości jechałem prawidłowo i nawet staruszkę na pasach przepuściłem - dlatego bilans jest na plus.
    Bo pewnych rzeczy nie można bilansować takimi sprawami - do nich należy właśnie m.in. odpowiedzialność za własne czyny.
    To jest dokładnie jak z dopingiem. Dwie idiotyczne, wulgarne przyśpiewki psują całkowicie wrażenie po sześciu pozytywnych.
    To tak jak z tłumaczeniem o popsutym korze w tjaktorze. Że wszystko jest ok., bo trzy są dobje... (niektórzy wiedzą o
    co chodzi)
    Poza tym chciałbym przypomnieć, o już dawno przyklepanej kwestii nawet na Bronku, na które to pobyty parę osób z młyna
    tak się tu ciągle w gadkach powołuje, że nie odpala się piro w czasie biegów. A jak już się tak "niechciąco" zdarzy to
    z pewnością nie może być to piro czerwone, żeby zawodnikom nie pomyliły się z sygnałem przerwania biegu... co też się mogło
    wtedy zdarzyć - i to mogło również pozbawić nas medalu.
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 20-04-2013 o 12:05
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •