Strona 70 z 282 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,106 do 3,150 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #3106
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    konsumentowi wszystko jedno... Co najwyżej.
    łaska pańska (kibica) na pstrym koniu jeździ

    Przekonał się o tym niejeden żużlok. I w tę, i w drugą stronę... jak przechylał szalę zwycięstwa w poszczególnych meczach.
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 14-04-2013 o 12:36

  2. Powrót do góry    #3107
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Zebrało się mi na dłuższą odpowiedź. Póki czas, póki nie ma sezonu.

    Motto: „Tak więc historia w stylu co było pierwsze jajko czy kura wydaje się oczywista nawet dla osoby mentalnie opóźnionej” Aussi83, 8 kwietnia, godz. 10:03

    O meritum sprawy

    Cała dyskusja rozpoczęła się od sprawozdania Krzyżaków ze spotkania z prezesem, gdzie 21 marca, o godz. 18:07 Stefan napisał: „Dlatego też za wysoce nieetyczne uznaliśmy nazwanie konkursu dla kibiców od "Stali do Unibaksu" podczas gdy historia dobitnie pokazuje, że nazwa klubu Apator była przed nazwą Stal.”
    Czyli dyskusja teoretycznie powinna sprowadzić się do rozstrzygnięcia historycznych faktów (a nie opinii!). Kiedy powstał klub KS Apator i kiedy powstał klub KS Stal – co było szybciej? Oraz który z tych podmiotów przejął pierwszy po poprzednikach (LPZ/TKM/MKZ) zawodników – czyli był klubem żużlowym.
    I wydawałoby się to proste, wszak Stefan napisał jeszcze 22 marca o godz. 8.03. „Co do nazwy dajcie mi chwile wrzuce dowod jak sie nazywal klub na poczatku 62 roku (nikt by nie pisal takich rzeczy gdybysmy nie byli pewni, szykujac wystawe przekopalismy miliony stron gazet, programow itd)”.
    A tu minęło prawie miesiąc i nic, nic te miliony nie dały stron gazet i programów (a propos ile okładek programów było na wystawie?)

    O właściwym meritum sprawy

    Niestety w wypowiedzi Stefana padły jeszcze słowa „nieetyczne” i „dobitnie”. To właśnie te słowa dla mnie stanowią meritum sprawy. Nawet dyskusja na tej stronie dowiodła, że na razie dobitnie nie wykazano kiedy powstał, który klub. A skoro nawet Coval, na którego stronę najczęściej Stefan, Aussi83 się powołują, pisze o przypuszczalności, a nie pewności wielu faktów (vide wypowiedź z 12 kwietnia, g. 15.41) to gdzie to dobitnie?
    Podobno dowód jest w archiwach osób, które przygotowywały wystawę. Żałuję niezmiernie, że ten dowód nie został przedstawiony na tej wystawie, gdyż byłby to niejako kamień milowy i podstawa tej wystawy zorganizowanej z okazji 50-lecia.
    Podkreślam: 50-lecia – do tego odniosę się jeszcze w ostatnich akapitach tego długiego tekstu. Zatem skoro nie ma podstaw powszechnie znanych, a nie zagrzebanych w archiwach państwowych, czy prywatnych do określenia tego że „dobitnie” coś udowodniono, to i nie może być podstaw do publicznego twierdzenia z pogardą, że ktoś nieetycznie, z premedytacją zakłamuje historię. A taki zarzut właśnie padł ze strony Krzyżaków wobec zarządu klubu i organizatorów konkursu „Od Stali do Unibaksu”. Bo to właśnie stawia osoby, które zarzucają to tak arogancko, stawia te osoby po stronie pomówień, kłamstwa i mglistych przesłanek. I jakoś za nic te osoby mają np. to, że w 1995 roku właśnie przy pomocy KS Apator wydano książkę „Od Stali do Apatora”…. a nie od Apatora do Apatora (okładkę wstawiłem 21 marca, o godz. 21.31). Czyli może warto zastanowić się nad słowami, bo raz wypowiedzianych już cofnąć nie można.

    Dlaczego grzebiemy w archiwach?


    Dla mnie nie ma problemu mentalnego jeżeli ktoś udowodni, że Klub Sportowy Apator powstał przez Klubem Sportowym Stal (czy w jakiś innych kombinacjach nazw). Przyjmę to jako prawdę historyczną, wprowadzę materiały do moich zbiorów i będę się cieszył, że ktoś coś znalazł, co odsłoniło kawałek nieznanej historii. Nawet zafunduję skrzynkę piwa Krzyżakowi, który to zapoda. Niestety dla wielu osób nie chodzi w tej dyskusji o prawdę historyczną, a o walkę – o ideologię. Widać to niestety w stylu wielu wypowiedzi Stefana, Emiliki, a dobitnie (sic!) u Aussiego83, czy nawet wyboldowanej Franka_Drebina np. 07 kwietnia, godz. 19.28 „Panowie, wasze ataki na stowarzyszenie zaczynają trącać o śmieszność.”
    Podanie informacji, które niosą przesłanki inne niż historia promowana przez Stowarzyszenie nie jest dla wielu osób ze Stowarzyszenia, czy też osób z nim związanych, dążeniem do prawdy historycznej, a atakiem na Stowarzyszenie! A to przecież chore podejście do historii! Zbierajmy fakty i wnioskujmy, a nie odrzucajmy coś co nie pasuje do z góry przyjętej układanki. A podając fakty – podawajmy źródła i to wiarygodne źródła, a nie rzeczy, które wyglądają dziś tak, a po przeredagowaniu inaczej, bo są ulotne jak to internet.

    O atakowaniu

    I wracając do słowa „atakować”. Patrząc na to co się dzieje w ostatnich latach to słowo niestety oddaje bardzo mocno charakter działania grupy działającej na pierwszym łuku. Ciągłe szukanie sobie wroga. Wrogiem jest klub. Wrogiem są „konsumenci”, „parówkowcy”, „poklepywacze”. Wrogiem są sponsorzy. Wrogiem są inni zawodnicy. Wrogiem są inne kluby. Wrogiem są media. Wrogiem jest Gollob. Wrogiem jest serial. Wszystko źle i łu bu du bu du, bo my jesteśmy lepsi. Takie odczucia ma bardzo wiele osób na stadionie, z innych klubów, na tym forum również. Bo było za spokojnie w Tarnowie, a Łoktajew to ruska kur…. (Stefan napisał 28 marca, godz. 11.35): „Nasz młynowy ten etatowy Sanders nie używa na MA innego zachęcenia niż w kulturalny sposób”. To jak to było z tym Łokajewem, kto tak po nim pojechał i co to za różnica, czy na MA, czy poza? To ma cementować grupę? Szukanie ideologicznego - celu do ataku dookoła? „Apator to my, a nie Unibaks i jego psy” – ciekawe jak się czuli w czasie tego nienawistnego skandowania skierowanego w ich stronę Miedziński, Pulczyńscy, Przedpełscy? (Hotel Bulwar – konf. prasowa)
    I mam nadzieję, że ta postawa „atakować!” nie doprowadzi nigdy do tego, że toruński klub otrzyma walkower i kolejne wysokie kary finansowe. Choć i już i tu, na tym forum padło, że trzeba rozwalić ten klub, bo może powstanie coś lepszego na jego gruzach. I dlatego boję się i o dzisiejszy dzień.

    O wystawie

    „Stefan swego czasu pisał o Wystawie, w tej sprawie odezwały się na forum dwie osoby i napisały swoje odczucia. Ja się pytam co z resztą, czyli poklepywaczami?” (Aussie83, 27 marca, godz. 12.00)
    Było mało odpowiedzi na pytanie co sądzą ludzie o wystawie. Nie dziwię się temu. Sam na wystawie byłem trzy razy, ściągnąłem ze 30, czy 40 osób. Możecie wierzyć lub nie. Ta ilość to komplement dla tej wystawy. Szkoda, że nie dotarł Alter Ego z Zielonej Góry/Wrocławia, ale mam dla niego przygotowaną szczegółową fotograficzną dokumentację wszystkich eksponowanych rzeczy. Niewątpliwe wystawa była ogromnym plusem, bo to pozytywne działanie – szukanie historii, prezentowanie jej innym. Brawko! Ale na dziś wystawa staje się argumentem w wielu sporach „bo my zrobiliśmy wystawę” - taką mantrą, przykrą mantrą, bo nic nie wnoszącą do dyskusji na zupełnie inne tematy. I czasami mam przykre wrażenie, że dla niektórych z góry to był powód stworzenia wystawy, żeby udowodnić sobie i innym, że jest się lepszym od innych. Że powodem wcale nie było 50-lecie klubu. I przyznaję, nie wyraziłem mojej szczegółowej opinii o wystawie i jej merytoryce i zawartości, bo być może oprócz pozytywów, musiałbym wspomnieć o rzeczach, które zaskoczyły zdecydowanie in minus jako dla osoby, która ma trochę wiedzy na temat historii klubu i tego co jest w różnych archiwach. Tylko czy wtedy potoczyłaby się dalej merytoryczna dyskusja o wystawie, czy znowu nastąpiłby atak, że coś się znowu nie podoba, no bo ktoś atakuje stowarzyszenie? Atak, atak, atak. Bo właśnie taką atmosferę tu wprowadzono. Przyznaję, dlatego nie zabrałem głosu, wtedy mi się nie chciało.

    O argumentach i skąd się wziął Apator

    Dochodzimy też do kolejnej ważnej rzeczy – do warsztatu osoby zgłębiającej historię (nie koniecznie historyka) i tego w jaki sposób traktuje i opisuje źródła.
    Powalić na kolana mogą lekko rzucane tu słowa o dacie powstania klubu przez Aussiego83, że: „Ze styczniem mogłem coś pomylić, operuje na przekazanych mi informacjach z archiwalnych gazet.„ (Aussi83, 12 kwietnia, godz. 07.44). Czyli pies drapał, czy styczeń, czy luty dla Aussiego83– a przecież dyskutujemy właśnie o rzeczy najważniejszej czyli dacie powstania klubu! To jak ty poważnie dyskutować?
    I kolejna ciekawostka z Aussiego83 (08 kwietnia 10.03) dwa cytaty:
    „Tak jak ktoś już wspomniał Apator(PZWANN) przejął tak na dobrą sprawę LPŻ już w roku 1961(info z archiwum gazety Nowości rok 61” czy też „(też z archiwum Nowości rok 62).„
    Jak dla mnie to rewelacja, że ktoś powołuje się tu na archiwalne wydania Nowości z 1961 i 1962 roku, gdy wiadomo, że pierwszy historyczny numer Nowości ukazał się… 6 lat później w 1967 roku (a regularnie od 1968)! Nie ma też żadnego archiwum Nowości za lata poprzedzające wydawanie Nowości!

    Drugim babolem, w tym zdaniu powielanym niestety przez więcej osób jest łączenie w 1961 roku Apatora razem z PZWANN jako oficjalnej nazwy zakładu! Pomorskie Zakłady Wytwórcze Aparatury Niskiego Napięcia zmieniły nazwę na Apator dopiero 1 lipca 1974 roku – czyli pisanie w ten sposób o PZWANN-ie w 1961/1962 roku jest prawie tym samym, czym pisanie, że to Unibax np. zdobył tytuł dla Torunia na żużlu w 1986 roku! Bardzo długo mówiono powszechnie, że pracuje się w PZWANNie, czy też w aparaturze! Działki PZWANN istnieją wszak do dziś. A propos w historii zakładu z 1955 roku opisanej w czasach stalinowskich w wydawnictwie z okazji 10-lecia Torunia w PRL pod cudownym tytułem „Tam gdzie na piaszczystych wydmach pasły się kozy – dziś stoi najpotężniejszy obiekt planu 6-letniego Torunia PZWANN” możemy znaleźć zdanie: „PZWANN rosły w oczach. Właśnie dzięki takim ludziom jak Orłowski, Kabaciński, Urbański, Targowski, Jeżyński i wielu innych.”

    Po 1956 roku, gdy terror komunistyczny stał się mniejszy i otwarto się trochę na zachód, w zakładzie dostrzeżono, że nazwa PZWANN jest mało handlowa w tamtejszym świecie (mieliśmy pełno firm w PRLu o dziwnych skrótach – zresztą nazwy państw w komunie też były pokręcone i odczłowieczone – PRL, ZSRR, NRD, CSRS itd.). I zaczęto szukać czegoś co mogłoby zostać znakiem firmowym i czymś bardziej miłym dla ucha. Nie wiadomo kiedy i kto wpadł na pomysł, żeby połączyć w jedno stosowaną zbitkę nazwę „Aparatura toruńska” – i z początku obu tych słów powstał Apator i doskonale znane do dziś logo-herb (wg historii firmy wydanej na 30 lecie znak Apator został zaprojektowany już w 1957 roku – czy słowo Apator było używane wcześniej – nigdzie tego nie znalazłem). I od tego czasu słowo Apator zaczyna się pojawiać tu i tam, coraz częściej i częściej, ale nazwa zakładu – powtórzę - była aż do 1974 PZWANN i nie było w tej nazwie oficjalnie słowa Apator.

    O kibicowaniu Apatorowi – czyli trochę dla rozluźnienia atmosfery przed częścią tekstu najpoważniejszą


    Stefan napisał z uśmieszkami: „Nigdy nie mówiłem że jestem kibicem żużla tylko Apatora poza tym jestem w pracy:”. (11 kwietnia, godz. 18:23) oraz „Tak Wam to wisi czy coś jest czy nie. Dla mnie ten Klub to CAŁE ŻYCIE” (22 marca, godz. 19.35).

    Stefciu Drogi jakże się cieszę Jestem chyba jedyną osobą na tym forum, która reprezentowała Apator oficjalnie jako licencjonowany zawodnik i to we wspaniałych latach 1984-1986 Mam nadzieję, że gdy odtworzę tę sekcję, w której startowałem w tamtych latach, to cały młyn przyjdzie ją dopingować, zwali się całe 400 chłopa i zrobi fest oprawę – jak to kibice Apatora, a nie żużla. Już widzę oczami te banery, flagi, race, już słyszę w uszach ten doping "gońcem go!". A były to wspaniałe lata – żużlowy Apator zdobył pierwszy tytuł, szachowy Apator awansował do II ligi Mogę liczyć na młyn i oprawę, a zwłaszcza Twoją obecność na zawodach szachowych? Przy okazji namówię kolegów do odtworzenia sekcji brydżowej, bo i taka istniała w latach osiemdziesiątych. Będziesz? Tylko, gdzie by tu zamontować gniazdowego…


    I kilka słów o klubie sportowym KS… i dacie jego powstania – czyli jaki klub był wcześniej, klub o jakiej nazwie przejął żużel po LPŻ/TKM/MKŻ.

    Wg mnie prawdopodobnie 21 lutego 1962 roku powstał, został utworzony, czy też została zmieniona nazwa poprzedniego klubu – powstał Klub Sportowy Stal i to Stal bez żadnych dodatków. Opinię swoją opieram na

    • cytatach z dwóch wydawnictw – wydanej historii zakładu na 30-lecie Apatora w 1979 roku przez firmę Apator, oraz wydawnictwie z 1995 roku „Od Stali do Apatora” (pełne cytaty przytoczyłem 22 marca, o godz. 18:39 #2713).
    • kolejnym argumentem popierającym tę tezę jest fakt, że we wszystkich dostępnych mi dokumentach z tamtych czasów, w tym najważniejszych tj. licencjach żużlowych oraz odcinkach przynależności klubowej zawodników – wszędzie, ale to wszędzie od 1962 roku włącznie występuje Klub Sportowy Stal Toruń (skany przykładowej karty zawodniczej z nazwą i pieczątkami umieściłem 11 kwietnia, godz. 22.43).
    • co więcej – na żadnej dostępnej karcie przynależności klubowej nie ma wskazanego jako poprzedni klub, klubu, który miałby w nazwie Apator. Czyli albo takiego klubu nie było, albo jeżeli był to oficjalnie nigdy nie zatwierdzono do niego żadnego żużlowca! Czyli trudno tu mówić, że żużel w Toruniu (sic! – bo przecież byli poprzednicy i to już w latach dwudziestych! XX wieku), a raczej jego nowa era zaczęła się od klubu o nazwie Apator.


    Być może znajdą się takie dokumenty, które zaprzeczą tym danym, nie mówię, że ich nie ma, czekam cierpliwie na spełnienie obietnicy Stefana sprzed prawie miesiąca już. Ale na dziś, na dzisiejszy stan wiedzy, można z pewnymi zastrzeżeniami stwierdzić, że 21 lutego 1962 roku powstał Klub Sportowy Stal.

    No tak, ale rozmowy pomiędzy Prezydium Miasta Torunia, a działaczami LPŻ/MKŻ toczyły się już od czerwca 1961.
    A z drugiej strony przecież to, że 21.02.1962 powstał klub Stal Toruń, nie może teoretycznie zaprzeczać tezie, że być może – skoro w 1957 roku powstało logo Apator – że również w tym czasie powstał przyzakładowy Klub Sportowy Apator? Może w 1957, a może w 1958 – któż to wie? Może powstał, a może nie powstał. Jest dostępna informacja, która sugeruje (to spory domysł!), że przy PZWANN działał klub sportowy…. Gryf. A Gryfów w historii miasta było kilka – i piłkarskich, i hokejowych, i wojskowych. Więc może być tu jakieś zamieszanie.

    Wracając do historii. Tu mamy wycinek z końca czerwca (tuż przed 25.06.1961), który mówi wyraźnie o przekazaniu sekcji żużlowej MKŻ z LPŻ do PZWANN… i to w kontekście jakiejś Stali, która chyba była niezbyt fajna. Czyli jak to jest – istniała już Stal w czerwcu 1961 – to po co powstawał nowy klub Stal w lutym 1962? Dla kogoś może jest to oczywiste, dla mnie jest to sprawa do wyjaśnienia, bo historia to nie jest oczywistość.
    30vjfcy.jpg


    Wiemy natomiast, że 17 sierpnia 1961 roku powstaje de facto Klub Żużlowy LPŻ przy(w) PZWANN. I być może właśnie ta data powinna być świętowana jako początek współpracy PZWANN, później Apatora z żużlem. Czyli mielibyśmy 50-lecie w 2011 roku, a nie w 2012 roku. Tym bardziej, że wycinek wyraźnie mówi, że dalsze starty w sezonie 1961 były już po przejęciu sekcji przez PZWANN! Czyli początek to 17 sierpnia 1961?
    28ajkgm.jpg


    No tak, ale przecież wg niektórych świętujemy nie przejęcie, a start nowego klubu w nowych apatorowych barwach. Stąd się wzięła ta dyskusja, bo Stefan, Aussi83 i spółka twierdzą, że w 1962 roku startował klub, który miał w nazwie Apator, a był wcześniej niż Stal. Aussi83 (nie chce mi się szukać cytatu) w jednym niewątpliwie ma rację, gdy pisał – że nazewnictwo klubów w relacjach prasowych, na programach żużlowych, było wtedy bardzo dowolne i chaotyczne. A my przecież szukamy informacji o tym, kiedy powstał Klub Sportowy Apator, a kiedy Klub Sportowy Stal.
    Tu przykłady relacji z roku 1962 z 8 kwietnia z Kolejarzem Opole, 29 kwietnia z Motorem Lublin oraz 20 maja ze Śląskiem (tę datę Coval uzupełnij u siebie w danych bo nie masz) Świętochłowice:
    19620408.JPG19620429.JPG19620520.JPG


    Poniżej zatem dalsze trzy relacje z meczów z 1961 roku z 9 lipca z Unią Tarnów jako MKŻ (warto zwrócić uwagę na dobrego zawodnika z Bydgoszczy Stachowiaka, który jeździł w tym sezonie w Toruniu, a w 1962 wrócił do Bydgoszczy, to tak a propos przechodzenia zawodników między klubami i choćby T.G. dziś), z 17 lipca z Legią Gdańsk również jako MKŻ (mam jeszcze gdzieś skany z 1961, gdzie jest TKM!) – ale, ale, ale z 9 pażdziernika ze Startem Gniezno jako.... Apator Toruń (!) :
    19610709.JPG19610716.JPG19611008.JPG

    I co – i nagle 9 października 1961 roku, jest!, jest!, jest! – pojawia się po raz pierwszy w historii w relacji z żużla Apator! Tylko, czy to był już klub Apator, czy raczej, czy to był klub żużlowy LPŻ przy PZWANN, a dziennikarz ot tak sobie użył nazwy „slangowej” Apator? To właśnie trzeba wyjaśnić. Bo być może dumni Panowie od słów, że historia coś pokazała dobitnie, że coś jest nieetyczne - warto rozstrzygnąć te sprawy zanim zacznie się rzucać kalumnie? I może warto w tym momencie wycofać się z pewnych słów i przeprosić? Czyli początek to może 9 października 1961 i mecz z Gnieznem?

    Bo być zatem może ta historia powinna mieć nazwę nie od „Apatora do Unibaksu”, czy też od „Stali do Unibaksu”, a prawidłowo być może powinno być od „LPŻ przy PZWANN do Unibaksu”?

    I kolejne… jeżeli faktycznie na moment zaistniał w 1961 roku Klub Sportowy Apator, to wystawa rocznicowa z zeszłego roku była spóźniona o rok. I mimo tych milionów przejrzanych dokumentów, wycinków i programów, być może i tak daliście d….. Panowie organizatorzy ze Stowarzyszenia? Cóż, ale widocznie trzeba przyjąć pewne rzeczy z pokorą skoro Stefan określa osoby, które myślą inaczej: „bawi mnie wasza totalna niewiedza i ignorancja w tym temacie” (22.03 g. 14.32). Dojdźmy razem do prawdziwej historii - taki apel.

    Dziś jeżeli ja miałby coś stwierdzić to uważam, że 21 lutego 1962 roku powstał Klub Sportowy o nawie Stal przy zakładach PZWANN, w ramach którego startowała sekcja żużlowa o nazwie Apator (po odejściu od nazwy sekcji żużlowej LPŻ przy PZWANN, która działała tam od sierpnia 1961). Podkreślam - Apator to nazwa sekcji, a nie klubu! I to jest moim zdaniem teoretyczne rozwiązanie zagadki i wszelkich nieporozumień. Kto potwierdzi – kto zaprzeczy? Na dziś tak uważam, zdanie chętnie zmienię jeżeli będą przesłanki.

    A również dziś idąc na żużel, i mając w sercu Apator wiem, że to Unibaks powstały z krwi i potu Apatora rusza do boju! I nie zapominam, że byli ludzie, którzy tworzyli żużel i w 1955, i w 1946, i w latach trzydziestych kiedy to doszło do pierwszych starć z… no z tymi na B….
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 15-04-2013 o 01:25
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  3. Już 12 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Howard (14-04-2013), Hrabia (14-04-2013), Klancyk (14-04-2013), Lawin (14-04-2013), Stev (14-04-2013), Zubr (14-04-2013), alienisko (14-04-2013), energo (14-04-2013), kOrEa (15-04-2013), kingpin (14-04-2013), koP (14-04-2013), mhsol (14-04-2013)

  4. Powrót do góry    #3108
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Ciekawie napisane i polemika z całością byłaby nader długa

    dlatego odniosę się tylko do dwóch kwestii - atakowanie - gazety

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    O atakowaniu

    I wracając do słowa „atakować”. Patrząc na to co się dzieje w ostatnich latach to słowo niestety oddaje bardzo mocno charakter działania grupy działającej na pierwszym łuku. Ciągłe szukanie sobie wroga. Wrogiem jest klub. Wrogiem są „konsumenci”, „parówkowcy”, „poklepywacze”. Wrogiem są sponsorzy. Wrogiem są inni zawodnicy. Wrogiem są inne kluby. Wrogiem są media. Wrogiem jest Gollob. Wrogiem jest serial. Wszystko źle i łu bu du bu du, bo my jesteśmy lepsi. Takie odczucia ma bardzo wiele osób na stadionie, z innych klubów, na tym forum również. Bo było za spokojnie w Tarnowie, a Łoktajew to ruska kur…. (Stefan napisał 28 marca, godz. 11.35): „Nasz młynowy ten etatowy Sanders nie używa na MA innego zachęcenia niż w kulturalny sposób”. To jak to było z tym Łokajewem, kto tak po nim pojechał i co to za różnica, czy na MA, czy poza? To ma cementować grupę? Szukanie ideologicznego - celu do ataku dookoła? „Apator to my, a nie Unibaks i jego psy” – ciekawe jak się czuli w czasie tego nienawistnego skandowania skierowanego w ich stronę Miedziński, Pulczyńscy, Przedpełscy? (Hotel Bulwar – konf. prasowa)
    I mam nadzieję, że ta postawa „atakować!” nie doprowadzi nigdy do tego, że toruński klub otrzyma walkower i kolejne wysokie kary finansowe. Choć i już i tu, na tym forum padło, że trzeba rozwalić ten klub, bo może powstanie coś lepszego na jego gruzach. I dlatego boję się i o dzisiejszy dzień.
    I za tę wypowiedź Marcinie Ci dziękuję.
    Ja zastanawiam się jeszcze po co ludzie którzy walczą ze wszystkim i wszystkim przychodzą na stadion. Odpowiedź mam jedną, dla samej walki. Nie ważne z kim ważne żeby narzekać, wyzywać, protestować…..

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    O argumentach i skąd się wziął Apator

    Dochodzimy też do kolejnej ważnej rzeczy – do warsztatu osoby zgłębiającej historię (nie koniecznie historyka) i tego w jaki sposób traktuje i opisuje źródła.
    Powalić na kolana mogą lekko rzucane tu słowa o dacie powstania klubu przez Aussiego83, że: „Ze styczniem mogłem coś pomylić, operuje na przekazanych mi informacjach z archiwalnych gazet.„
    Tu niestety ponownie przyznać Marcinowi trzeba rację.
    Archiwum gazetowe i fragmenty które podajesz, dzięki człowiekowi o nazwisku Andrzej Korzybski mam potężne blisko 12 GigaB w skanach i zdjęciach, a zaczyna się od 1946 roku. I na tej bazie prostuję toruńską historię. Niestety na bazie tego co zapodałeś ja nadal nie mam 100% pewności co do pewnych faktów, ale w 100% identyfikuję się z Twoim tropem.
    A co do roku 1961 to już kiedyś o tym pisałem, ale jakoś nikt nie podchwycił tematu. Wg mnie ów 62 przyjęto jako fakt medialny.
    Niestety klubowych archiwów nie ma. I żeby nie było nie jest to winą Unibaxu, ale całej żużlowej historii, bo na przestrzeni lat nikt nie zadbał z kronikarską smykałką o precyzowanie faktów. Nie ma tez co winić tamtych działaczy, bo kto z nich o tym pomyślał, tak było w każdym klubie i wszędzie są niejasności.
    Niestety moje bazowanie m.in. na gazetach powoduje, że wiele faktów zostało wyjaśnionych, ale gazety są bardzo nieprecyzyjne. Wiele faktów stało się faktami medialnymi, a nie faktami autentycznymi czy faktami historycznymi.
    Zatem przywołane gazety zwłaszcza z tamtego czasu, to niezbyt wiarygodne źródło informacji. Ja żeby wprowadzić coś na stronę wertuję nawet dziesięć tytułów w danym roczniku, żeby potwierdzić to co napisano w jakimś artykule, potwierdzam jeszcze w jakimś innym źródle i dopiero wrzucam to na stronę.

    Konkludując. Myślę że problem co było pierwsze jest oczywisty i tu mam 100% pewność Stal była pierwsza. Nie mam pewności co do daty kiedy i jak to się faktycznie działo. Na bazie jakich porozumień i ustaleń tworzyły się podwaliny klubu.

    Marcinie mam wiele nadziei na osobiste wyjaśnienie dzisiaj tej sprawy z Tobą i wierzę że dysponujesz twardymi dowodami, np. w postaci podpisanego porozumienia między sekcją żużlową, a PZWANN. A jeśli przyjdzie nam tylko uścisnąć grabę, to i tak miło będzie chwilę pogadać. I z tą nadzieja pozostaję do 13.30.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 14-04-2013 o 13:12
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  5. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    Howard (14-04-2013), Morciasz (14-04-2013), alienisko (14-04-2013), mhsol (14-04-2013)

  6. Powrót do góry    #3109
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Jak miło wreszcie poczytać coś konkretnego.
    Od siebie dodam jeszcze, że sprawa z nazwą jest dodatkowo skomplikowana, przez to, że w tamtych czasach istaniały tzw. piony sportowe.
    Zrzeszenia czy inaczej mówiąc federacje.Swoje miały wojsko, milicja, górnictwo,kolej,budownictwo ,spółdzielcy i inni.
    STAL była nazwą jednej z federacji, więc wprowadza to kolejne wątpliwości.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #3110
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Orientuje sie ktoś ,czy z dzisiejszego meczu będzie transmisja w jakimś radio?

  8. Powrót do góry    #3111
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    Czekam na filmik z prezentacji
    Może ktoś nagrać

    Bo będę na meczu na styk.

  9. Powrót do góry    #3112
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Radiopik

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Stev za jego przydatny post!

    Lawin (14-04-2013)

  11. Powrót do góry    #3113
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    31-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    No i stało się, jak to powiedział mój znajomy, prawdziwy kibic, pierwszy mecz w sezonie i od razu porażka
    Apator - Sparta 39:40

  12. Powrót do góry    #3114
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    Najlepszy wychowanek - 7 pkt.
    "Tyfus" z importu - 11 pkt.

    14.04.2013 - R.I.P Apator. Dziś narodził się prawdziwy Uni$.

  13. Powrót do góry    #3115
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    31-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Już tak kolego nie cwaniakuj, bo wasi wychowankowie też zrobili mniej punktów niż ten nieborak Kościecha

  14. Powrót do góry    #3116
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Panie Prezesie piszę ostatni raz w danej sprawie,to pan zaprasza kibiców na zawody,nie wyobrażam sobie,że na stadion wpuszczają,dokonują kontroli na bramce dziewczynki,które obawiają się dokładnie sprawdzić wchodzących,po dzisiejszych zawodach,gdybym ja był WŁAŚCICIELEM KLUBU pan już by się tłumaczy,a po drugie jutro w trybie natychmiastowym wypowiedziałbym umowę z firmą ochroniarską za co?????? a no za dzisiaj,i jeszcze jedno czy do cholery MONITORING jest sprawny na sektorach i przy bramkach.I panie prezesie albo ma pan to coś w rozporku między nogami,albo jest pan

  15. Powrót do góry    #3117
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Meczyk moimi oczami
    Zaskoczenie meczu - program żużlowy: naprawdę fajnie zrobiony. Pierwszy raz było co poczytać. Jak będzie tak w kolejnych spotkaniach to będę zadowolony. Ale kamyczek do ogródka. Program kupiłem na stadionie za normalną cenę bo taka była kolejka do jednej kasy z kartami kibica. na przyszłość trzeba otworzyć więcej kas dla ludzi z kartami
    Pociągnął wynik - Ward. Każdy widział jak jechał. Oj co by to było jakby go nie było
    Solidny zawodnik - Gollob (żółta kartka za zero), Holder (żółta kartka za ostatnie dwa biegi), Miedziak (nie bardzo wiem o co chodzi z tym wykluczeniem, ale to załatwiło drugi bieg Miedziaka)
    Zrobili swoje - Przedpełski, Brzózka - oby tak dalej panowie.
    Rozczarowanie meczu - Pulczas. Oby to był efekt pierwszej kolejki
    Lepiej przemilczeć - nazwę to delikatnie. Brak wsparcia wszystkich kibiców dla wszystkich zawodników. To przecież dzisiaj nasz wspólny klub. Nasz wspólny cel.

    No i na zakończenie. Lekko nie było. Początek za sprawą Miedziaka i Pulczasa przez całe zawody nerwowy.
    Cieszy mnie ten wynik bo pewnie niektórzy w klubie myśleli, że niektóre zespoły będą chłopcami do bicia. Niestety do połowy sezonu każdy będzie miał kasę i trzeba będzie nieźle tyrać na punkty.
    W rewanżach różnie to będzie, bo nie tylko sport będzie grał rolę, ale również kasa.

    A jutro pewnie niestety cała Polska będzie się z nas śmiała i nie za sprawą wyniku.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 14-04-2013 o 22:52
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #3118
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Coval Zobacz posta
    A jutro pewnie niestety cała Polska będzie się z nas śmiała i nie za sprawą wyniku.
    Dlatego na miejscu włodarzy klubu tej żenady na MA już bym nie wpuścił.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kowjanko za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  18. Powrót do góry    #3119
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Zgadzam się z Kowjanko. Nie wpuszczać Golloba na stadion.

  19. Powrót do góry    #3120
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Dlatego na miejscu włodarzy klubu tej żenady na MA już bym nie wpuścił.
    Jeśli wpuszczą to pokażą, że mają gdzieś tę zdecydowaną większość, która nie akceptowała takiego zachowania.
    Podkreślam zachowania. Można lubić lub nie danego zawodnika. Teraz też nie przepadam za wszystkim riderami. W przeszłości nie przepadałem za Sullivanem, co nieraz podkreślałem na tym forum, ale gdy był zawodnikiem toruńskim zawsze życzyłem mu jak najlepszych wyników ligowych i wspierałem go oklaskami przy niepowodzeniach.

    Edit: Na szczęście w nc+ nie pokazali wszystkiego z Torunia. I chwała im za to, nie szukają taniej sensacji.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 14-04-2013 o 23:57
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Coval za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  21. Powrót do góry    #3121
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,645
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Dlatego na miejscu włodarzy klubu tej żenady na MA już bym nie wpuścił.
    Po zeszłorocznej karze dla klubu za zachowanie tych pacanów, obiecałem nie dawać na oprawy w tym sezonie. Teraz to już w ogóle gówniarzeria nie ma co szukać. Słusznie ktoś napisał w wątku meczowym, że większość z nich nawet Golloba nawet nie widziała w barwach Polonii. Nie ma już Apatora, niech idą na Elanę, której nota bene też już nie ma. No i pytanie jak dzisiejsze zachowanie ma się z przedstawianym tutaj statutem stowarzyszenia?
    Ostatnio edytowane przez Rif ; 15-04-2013 o 00:11

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Rif za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  23. Powrót do góry    #3122
    Stały bywalec Awatar tonqister
    Dołączył
    18-05-2002
    Postów
    548
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Panie Prezesie proszę o jedno - ZABRAĆ TEN SEKTOR PSEUDOKIBICOM APATORA I PRZEZNACZYĆ DO WOLNEJ SPRZEDAŻY KIBICOM APATORA I UNIBAXU!!! Będziemy mieli spokój do końca sezonu!!!

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi tonqister za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  25. Powrót do góry    #3123
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Nie ma już Apatora, niech idą na Elanę, której nota bene też już nie ma.
    Ukryta opcja elanowska już dziś się objawiła na stadionie.
    DSC_0469_1.jpg
    A Elana akurat gra w II lidze. Nic tylko się przenieść...
    Winno być: Lepiej w II ligowej Elanie niż Golloba oglądanie!
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  26. Powrót do góry    #3124
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Morciasz, ten tor taki zawsze będzie, czy to tylko "efekt zimy"?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  27. Powrót do góry    #3125
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    A co się znowu Tobie tak bardzo w torze nie podobało?
    Pewnie przed meczem zupa była za słona , a piwo za zimne

  28. Powrót do góry    #3126
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Masz rację, dawno tak *****istego meczu nie widziałem
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  29. Powrót do góry    #3127
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jak miło wreszcie poczytać coś konkretnego.
    Od siebie dodam jeszcze, że sprawa z nazwą jest dodatkowo skomplikowana, przez to, że w tamtych czasach istaniały tzw. piony sportowe.
    Zrzeszenia czy inaczej mówiąc federacje.Swoje miały wojsko, milicja, górnictwo,kolej,budownictwo ,spółdzielcy i inni.
    STAL była nazwą jednej z federacji, więc wprowadza to kolejne wątpliwości.
    Semen trafnie zripostował ciekawe i pouczające wpisy Morciasza i Covala.
    Nie mam teraz czasu i ochoty, ale niebawem pomogę Wam rozwikłać tę zagwozdkę
    Chyba, że pójdziecie drogą wskazaną przez Semena i wcześniej dotrzecie do sedna
    Pozdrawiam...

  30. Powrót do góry    #3128
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Semen trafnie zripostował ciekawe i pouczające wpisy Morciasza i Covala.
    Nie mam teraz czasu i ochoty, ale niebawem pomogę Wam rozwikłać tę zagwozdkę
    Chyba, że pójdziecie drogą wskazaną przez Semena i wcześniej dotrzecie do sedna
    Pozdrawiam...
    Myślę za za jakieś 2 tygodnie wszystko się wyjaśni. Niestety wcześniej nie mam czasu.
    Dziś pojawił się namiar na kontakt z którego otrzymam oryginalne dokumenty dające jednoznaczną odpowiedź.

    Ale walcz AlterEgo o poprawność historyczną.
    Każdy głos w sprawie jest cenny, bo mogą pojawić się nowe inne ciekawe wątki.
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #3129
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    ten tor taki zawsze będzie, czy to tylko "efekt zimy"?
    Podobno tor był był bardziej odsypujacy się, ale sędzia Bryła kazał ubijać....
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  32. Powrót do góry    #3130
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Podobno tor był był bardziej odsypujacy się, ale sędzia Bryła kazał ubijać....
    To po co cały ten komisarz czy jak on się tam zwie, co od rana jest na obiekcie? Ech...
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  33. Powrót do góry    #3131
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    To po co cały ten komisarz czy jak on się tam zwie, co od rana jest na obiekcie? Ech...
    Pewno po to, żeby ubić tor, jak nie zrobi tego sędzia
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  34. Powrót do góry    #3132
    Stały bywalec Awatar Lorens
    Dołączył
    13-06-2005
    Postów
    698
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Unibax Torun - Betard Wrocław w obiektywie:



    www.speedway-photography.pl

    zapraszam
    I`m rozdajin` pozdrowieniaz:
    Lawrence
    Bydgoszcz
    www.speedway-photography.pl

  35. Powrót do góry    #3133
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    https://www.facebook.com/pages/Oficj...type=1&theater

    jakby ktoś się brzydził wejść:

    Nowy sensacyjny transfer z Bydgoszczy!
    Klub potajemnie zatrudnił osobę, która swego czasu pracowała w bydgoskim oddziale Radia Gra. Angaż zaproponował sam vice prezes, który o dziwo pare miesięcy wcześniej zwolnił tę osobę z Radia Gra. Teraz jednak uznał, że jej zdolności będą potrzebne do… kontaktu z kibicami. Przedstawiamy Państwu: pani Daria(na zdjęciu), pracująca również wcześniej na podobnym stanowisku w… Polonii Bydgoszcz!
    Teraz już wszystko jasne, pani Daria będzie prawdopodobnie odpowiedzialna za kontakt z kibicami Tomasza Golloba z Bydgoszczy i ich konsumenckimi odpowiednikami z Torunia.
    Jest to kolejne „świetne” posunięcie klubu świadczące o rozległej znajomości tematu kibicowskiego, a przede wszystkim cechujące się świetnym wyczuciem bardzo napiętej sytuacji!

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcsi.dl...H=610&border=0



    p.s. Morciasz zapytam tak, czy gdyby nie było Apatora(widnieje w zbyt wielu miejscach w historycznej prasie, programach itd by to omijać, albo udawać że to jakaś iluzja) to czy byłaby Stal. Przecież to nie Stal była przyczyną powstania klubu, tylko Apator. Ja znam odpowiedź, Ty też, ale czy ją tutaj napiszesz, od Ciebie zależy. Dlatego też pisanie od Stali do unibaksu w byle głupim konkursie, to jawne działanie propagandowe klubu któremu służysz, by wytępić słowo Apator.
    Ostatnio edytowane przez aussie83 ; 15-04-2013 o 12:16

  36. Powrót do góry    #3134
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,645
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Nowy sensacyjny transfer z Bydgoszczy!

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcsi.dl...H=610&border=0
    Ciekawy transfer. Jako konsument toruńskiego żużla od 26 lat, stwierdzam, że wygląda na sympatyczną dziewczynę

  37. Powrót do góry    #3135
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    Dzięki wszystkim za wsparcie, cały stadion gwizdał na Tomeczka

  38. Powrót do góry    #3136
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    większość z nich nawet Golloba nawet nie widziała w barwach Polonii
    za to ci, którzy wczoraj tak radośnie klaskali dziadu, zapewne go pamiętaja w plastronie z gryfem. Tylko zapomnieli, że wtedy lzyli go ile sił w płucach.
    Wiec czy hipokryzja ma być lepsza od braku osadzenia w przeszłosci?

    Biorac pod uwagę długie oczekiwanie na pierwszy zużel, mecz inaguracyjny oraz (watpliwy) magnes w postaci 42 latka, frekwencja była wczoraj kiepskawa.
    Coś konsumenci Golloba nie dopisali tłumnie, a mieli walić drzwiami i oknami.
    Natomiast bojówki Kurzawskiego z pałami, tłukące kibiców za transparent to już jawnie cuchnie Białorusia, gdzie też odmienny punkt widzenia regulowany jest za pomocą siły.
    Ponoć zyjemy w wolnym kraju i mamy wolnośc słowa. Transy nie były obelżywe- po prostu niewygodne, bo prezentujace radykalne stanowisko, które klub chciałby zamieśc pod dywan
    Ta nowa jakośc na stadionie z pewnościa doskonale wpłynie na poprawę relacji i wizerunku.

    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Ciekawy transfer. Jako konsument toruńskiego żużla od 26 lat, stwierdzam, że wygląda na sympatyczną dziewczynę
    wydawała z siebie jakieś niesoordynowane piski, krzyki, spazmy a poziom banalności ocierał sie o stazystkę

  39. Powrót do góry    #3137
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Współczuję Wam. Każdy doskonale wiedział, że Gollob podzieli trybuny na pół, a mimo to klub zdecydował, że zabrnie w zaparte. Można powiedzieć, że z trybun powiało wiochą, no ale niby czemu kibic ma się godzić, że barwy klubu reprezentuje ktoś, kto nie ma prawa pojawić się na stadionie poza występem ligowym w roli gościa? Golloba też nie ma co żałować, bo doskonale wiedział, w co się wbija, to niech sobie teraz radzi z nieuniknionym.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 15-04-2013 o 12:31

  40. Powrót do góry    #3138
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    hymm albo eis nie znam, albo gwizdy była za wasze wyzwiska, że aż wam się odechciało potem dopingu
    Ale co tam,
    Jak ktoś już napisał, pikniki, konsumenci zagłuszyli i przepędzili kibiców
    1:0 dla konsumentów
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 15-04-2013 o 18:31

  41. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Hrabia za jego przydatny post!

    BFM (15-04-2013), Stev (15-04-2013)

  42. Powrót do góry    #3139
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    nic tylko czekac na zorganizowane grupy konsumentów unibaksu, a potem zmianę sponsora i co wtedy? Koniec świata, olaboga

  43. Powrót do góry    #3140
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-09-2005
    Postów
    877
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 100 w 60 postach
    A ja sie pytam. Co wczoraj robila ta hołota na stadionie? Jasno przeciez oglosili: "Golloba kupicie, nas na stadionie nie zobaczycie". Zmienili zdanie? Gdzie tu honor ? Ten sam honor ktorym rzekomo posluguja sie obrazajac w sposob najdelikatniej mowiac wyjatkowo grubianski osobe o statusie legendy polskiego zuzla.

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi TomiX za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  45. Powrót do góry    #3141
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Współczuję Wam. Każdy doskonale wiedział, że Gollob podzieli trybuny na pół, a mimo to klub zdecydował, że zabrnie w zaparte. Można powiedzieć, że z trybun powiało wiochą, no ale niby czemu kibic ma się godzić, że barwy klubu reprezentuje ktoś, kto nie ma prawa pojawić się na stadionie poza występem ligowym w roli gościa? Golloba też nie ma co żałować, bo doskonale wiedział, w co się wbija, to niech sobie teraz radzi z nieuniknionym.
    Nie masz prawa to ty pisać takich pierdół, Tomek został kupiony, by spełnić określone zadania, pojechał na swoim poziomie, zapewnił zwycięstwo, a kmioctwo - kibolstwo gwizdało, myśląc, że w ten sposób wyraża miłość do klubu.

    Toruń nigdy nie miał w swoim składzie takiej gwiazdy, stąd kompleksy.

  46. Powrót do góry    #3142
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hrabia Zobacz posta
    , pikniki, konsumenci zagłuszyli i przepędzili kibiców
    próbowli, ale grzecznie oddali trans po interwencji kilku młodzieńców, którzy przespacerowali się ze swojego sektora- tak było to widoczne.
    Później odłozyli tacki z kiełbachą i pobiegli na skarge do kasków, którzy zaczęli ochoczo machac pałeczkmi.
    Ja nawet rozumiem, że konsument chciałby pozbyc się tych dracych ryja niewygodne hasła.
    W teatralnej atmosferze kiebłacha bedzie lepiej smakowała, a brawa dla Golloba będą jakby wyraźniej słyszalne.

    To przykre, że klub zafundował tak oczywisty kwas na trybynach, ale jak napisał sobotch- maja go na własne zyczenie.

  47. Powrót do góry    #3143
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    pojechał na swoim poziomie
    myślałem że zabije brzozowskiego o ten jeden punkt.

  48. Powrót do góry    #3144
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,645
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta

    Biorac pod uwagę długie oczekiwanie na pierwszy zużel, mecz inaguracyjny oraz (watpliwy) magnes w postaci 42 latka, frekwencja była wczoraj kiepskawa.
    Coś konsumenci Golloba nie dopisali tłumnie, a mieli walić drzwiami i oknami.
    W zeszłym roku na inaugurację frekwencja była niższa, a na owy mecz czekaliśmy jeden dzień dłużej niż w obecnym sezonie. Biorąc na serio słowa "Golloba zatrudnicie, nas nie zobaczycie" (czy jak to tam leciało) i idący za tym ubytek prawdziwych kibiców, wychodzi na to, ze na MA przybyło konsumentów.

  49. Powrót do góry    #3145
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez nightwolf Zobacz posta
    Toruń nigdy nie miał w swoim składzie takiej gwiazdy.
    faktycznie, nie posiłkowalismy się dotąd fusiarską ikoną.
    Co do gwiazdy, to ostrożnie, bo nie każdemu on swieci dostatecznie jasno, a mistrzów świata i rodzimych federacji mieliśmy juz paru w składzie na przestrzeni lat.
    I tak jakby byli mistrzami nieco większego kalibru niż Gollob,

    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    myślałem że zabije brzozowskiego o ten jeden punkt.
    przeciez to była ta słynna profesura jazdy parowej i pomoc partnerowi w przywiezieniu jak najlepszego wyniku

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi EMILKA za jego przydatny post!

    aussie83 (15-04-2013)

  51. Powrót do góry    #3146
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    o jaki ja naiwny a ja myślałem że Wy tez nie lubicie tego kryminalisty. Niech będzie że 1:0 dla reszty stadionu. To nic że jeszcze rok temu sami gwizdaliście nie wspominając o wcześniejszych latach, ważne że teraz jest wasz. Jeśli on jest legendą to nie chce mieć takich wzorców

  52. Powrót do góry    #3147
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    stefan nikt ci na stadion nie każe przychodzić skoro patrząc na tor zbiera ci się na wymioty... wolny kraj.

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi maci78 za jego przydatny post!

    Stev (15-04-2013)

  54. Powrót do góry    #3148
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    wychodzi na to, ze na MA przybyło konsumentów.
    dobrze, że biletów starczyło, takie tłumy chcialy go ogladac. Biorąc pod uwagę skalę konibijstwa i oczekiwań związanych w jego zatrudnieniem to wyszło miernie.
    Miernik zainteresowania Gollobem mielismy wczoraj- wyższą frekwencję może jedynie zapewnic atrakcyjny przeciwnik, albo pleyofy, na które wielu "wiernych" konsumentów Unibaxu znów poczuje zew kibicowania

  55. Powrót do góry    #3149
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,645
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Cytat Zamieszczone przez stefan Zobacz posta
    o jaki ja naiwny a ja myślałem że Wy tez nie lubicie tego kryminalisty. Niech będzie że 1:0 dla reszty stadionu. To nic że jeszcze rok temu sami gwizdaliście nie wspominając o wcześniejszych latach, ważne że teraz jest wasz. Jeśli on jest legendą to nie chce mieć takich wzorców
    Na Grand Prix nie chodzisz i nie słyszałeś, że to Gollobowi co roku stadion kibicował najmocniej? Dla przykładu dwa lata temu dużo większą sympatię okazywano jemu, jako wojewódzkiemu swojakowi, niż Hampelowi.

  56. Powrót do góry    #3150
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Placic niemale pieniadze, zeby miec mozliwosc wywiesic przescieradlo, postac tylem do toru, dostac z paly i sobie pokrzyczec moim zdaniem mija sie z celem Chyba ta mlodziez w Toruniu ma za duzo hajsu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •