Strona 222 z 282 PierwszyPierwszy ... 122172212220221222223224232272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,946 do 9,990 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #9946
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Według mnie powinno się powrócić do czasów list transferowych, gdzie biedniejsze kluby mogły sprzedawać zawodników otrzymując odpowiednie za nich kwoty pieniężne. Tak Apator sprzedając Bajerskiego za 600 tysiaków mógł przejechać spokojnie 1997 rok.
    Swoją drogą o ile pamiętam kasę za Sawinę (chyba 100 tys) straciliśmy na giełdzie. Któryś z działaczy tak się tłumaczył (Ś.P. Rogalski ?).
    Innymi słowy chcesz powrotu czasów, kiedy to zawodnik był niewolnikiem klubu po tym jak mu się kontrakt skończył? Nie żartuj.

    A transfery to żaden problem. Wystarczy podpisać kontrakt dłuższy niż na rok i po sezonie możesz gościa sprzedać, czy wypożyczyć za odpowiednią sumkę
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  2. Powrót do góry    #9947
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Wszystko byle nie KSM

  3. Powrót do góry    #9948
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    jak doliczyli się 2 baniek, skoro za bilety bez paragonu nie chcieli oddawać i dużą cześć przychodu z biletów zostawili sobie jako zysk????
    Czy nagle okaże się, że nadmuchano koszty organizacyjne, typu akcje: ochrona za pińcet i lekarz za sto tysia za dyżur?
    Jakiś Ty chłopie nierozgarnięty jakiś. Przecież wiadomo, ze przed KOL trzeba wykazać się odpowiednimi dokumentami. Nikt na słwoo tutaj kasy nikomu nie da. I tak:

    1. Ok. 1 mln to straty za bilety.
    2. OK. 300 tys. to koszty organizacji finału. Tutaj sa różne koszta, za ochronę, za prąd, itd.
    3. Pozostaje kwota ok. 800 tys. To kwota na jaką były podpisane umowy reklamowe. Podczas tego finału miało się reklamowac kilka firm. Finału nie było, więc i za reklamy (usługa nie została wykonana) kasa nie wpłyneła.

    Naturalnie, podaje kwoty przybliżone, szczegółowych nie znam. Ale tak działa ten mechanizm właśnie.

    Morcarz

    Zielona zrobiła kuku kibicom żądając przy zwrocie pieniędzy za bilety paragonów.
    To nie Zielona zrobiła kuku. To Unibax a potem Urząd Skarbowy. Owszem, klub mógł zwrócić pieniądze kibicom bez paragonów ale wtedy byłby stratny. Podatek od biletów i tak musiałby zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 10-10-2013 o 15:10
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #9949
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Ponad 2 mln odszkodowania ?
    Falubaz jest tak samo poważny jak to zwierzątko na ich plastronach

  5. Powrót do góry    #9950
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,707
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 795 w 452 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Ponad 2 mln odszkodowania ?
    Falubaz jest tak samo poważny jak to zwierzątko na ich plastronach
    Mariusz już nam przedstawiał w jaki sposób zostanie załatwiony Unibax i skąd te czarodziejskie kwoty:

    Pewniei Unibaxu nie zdegradują. Dlatego na iejscu Dowhana I Kopernika mocno zakręciłbym się wokół miejscowych, zaprzyjaźnionych firm. No bo ile to podpisac umowę np. z firmą X, z datą wsteczną, że ta miała się reklamować podczas finału, na kwotę np. 200 tys. pln. Ale, ze finału nie było, usługa nie został dokonana, to i firma pieniędzy nie przelała. Powstała strata klubu z winy Unibaxu oczywiście.

    Znając cwaniactwo Falubazów, nasi sprawdzą każdy jeden paragon, ale wierzę, że smród przed skarbówką nie pozwoli iść Kopernikowi za Mariuszowymi poradami.

  6. Powrót do góry    #9951
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    1)
    Cytat Zamieszczone przez MoherPower Zobacz posta
    Wtedy Karkosik kupi Witkowskiego oraz ewentualnie dokupi jeszcze strach w oczach senatora. Witkowskiego postawi obok palmy w gabinecie, a strach na biurku.
    ... i zostanie producentem wielkobudżetowego (jak to się pisze ?) serialu, którego scenarzystą będziesz Ty Moher.
    W głównej roli Różowy Koszul w złotych butach, bo będzie to polska wersja 'Mody na sukces".
    Konsultantką będzie Ewa Minge, a muzycznym motywem przewodnim "Papaja".

    2)Toruń (oczywiście uogólniam)sam się pokarał, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mocno.

    Smutne jest to, że wielu ludzi nam toruńskim kibicom próbuje jeszcze dodatkowo dop...
    Byłem w ZG i widziałem jak ludzie od nas płakali, ale co to kogo obchodzi ważniejsza modlitwa Polaka.

    Otwórzcie oczy. Taki sam gnój albo jeszcze większy, bo kamuflowany jest niemal wszędzie.

    3) mazjek myslę podobnie.

    4) KSM na 2014 to jest kara dla Unibaxu, a że żużel rozwalają, kogo z tych ciuli obchodzi.

    5) Mam mało racjonalne wrażenie , że Rusko nadchodzi.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 10-10-2013 o 15:33
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #9952
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    Mariusz już nam przedstawiał w jaki sposób zostanie załatwiony Unibax i skąd te czarodziejskie kwoty:
    Nigdzie nie pisąłem, ze Unibax zostanie załatwiony, cokolwiek to by miało oznaczać.

    Pewniei Unibaxu nie zdegradują. Dlatego na iejscu Dowhana I Kopernika mocno zakręciłbym się wokół miejscowych, zaprzyjaźnionych firm. No bo ile to podpisac umowę np. z firmą X, z datą wsteczną, że ta miała się reklamować podczas finału, na kwotę np. 200 tys. pln. Ale, ze finału nie było, usługa nie został dokonana, to i firma pieniędzy nie przelała. Powstała strata klubu z winy Unibaxu oczywiście.
    Tą teorie musiałby Unibax udowodnić przed KOL.

    Znając cwaniactwo Falubazów, nasi sprawdzą każdy jeden paragon, ale wierzę, że smród przed skarbówką nie pozwoli iść Kopernikowi za Mariuszowymi poradami.
    Za jakimi poradami ? Poza tym, jeśli jak twierdzisz, "cwaniactwo Falubazu" jest powszechnie znane to by musiało znaczyć, ze wasz zarząd je wkalkulował w ryzyko, odmawiając wyjazdu na tor. Kasy u was dostatek, to czemu nie mielibyście np. "zasponsorować" nam Hampelka za cały sezon

    Chciało się rżnąc cwaniaków, to teraz trzeba płacić a nie płakać

    Smutne jest to, że wielu ludzi nam toruńskim kibicom próbuje jeszcze dodatkowo dop...
    Byłem w ZG i widziałem jak ludzie od nas płakali, ale co to kogo obchodzi ważniejsza modlitwa Polaka.
    Ależ mi nic do kibiców toruńskich nie mamy. Wiemy jak jest. No, może poza paroma z was
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 10-10-2013 o 15:32
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #9953
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a może Ryan bedzie chciał wznowic na powaznie kariere ze swoim KSM 2,5 bedzie łakomym kąskiem $$$$$

  9. Powrót do góry    #9954
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Panowie może nie powinienem,ale zaprzestańmy osobistych wędrówek,teraz na dzień dzisiejszy to kibice z Zielonej Góry i z Torunia powinni zjednoczyć klawiatury przeciw Witkowskiemu,Stepniewskiemu i ich planom z limitem ksm.Pamiętacie jak Stępniewski tłumaczył się z planów transmisji w łatwo dostępnej,taniej nsport.Jakie były problemy,tak poprzednio wydzwaniając za programem dla wszystkich dostępny w pakietach tańszych czy to na platformach,kablówkach.Tak teraz możemy zacząć wydzwaniać do nc+ z pytaniami co przyszłym roku z planami transmisji,gdy miało być atrakcyjniej poprzez zniesienie ksm,a ma być po staremu i takie tam ble,ble,że PZMOT,EE oszukali i tv i widzów.

  10. Powrót do góry    #9955
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Nie bardzo wiem co sie tak uczepiliscie tych dwoch baniek.
    Nadachowicz lub jakis inny medrzec narobil syfu,wystawil do wiatru 17.000 ludzi i kilkaset tys.przed TV.
    Osmieszyl klub,zawodnikow,miasto.Chcialem napisac,ze osmieszyl tez caly polski speedway,ale glowa mnie w tym momencie zabolala wiec nie napisze.
    Tak czy inaczej zadna kara pieniezna mnie nie zdziwi ani zbulwersuje.
    To czy senator dodal do faktury dla zony na waciki jest w tej historii najmniej istotne.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 10-10-2013 o 18:58
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #9956
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie bardzo wiem co sie tak uczepiliscie tych dwoch baniek.
    Nadachowicz lub jakis inny medrzec narobil syfu,wystawil do wiatru 17.000 ludzi i kilkaset tys.przed TV.
    Osmieszyl klub,zawodnikow,miasto.Chcialem napisac,ze osmieszyl tez caly polski speedway,ale glowa mnie w tym momencie zabolala wiec nie napisze.
    Tak czy inaczej zadna kara pieniezna mnie nie zdziwi ani zbulwersuje.
    To czy senator dodal do faktury dla zony na waciki jest w tej historii najmniej istotne.
    żyjemy w kraju, w którym za błędy w sztuce lekarskiej poszkodowani lub ich rodziny dostają na waciki... za dużo telewizji się niektórzy naoglądali. prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, a od ryzyka należy się ubezpieczać. zielonogórzanie napiszą zaraz że kpię, ale tak jest w istocie. żaden sąd nie przyzna odszkodowania za niedoszłe wpływy reklamowe z imprezy, która się nie odbyła. co Unibax to obchodzi? pytam poważnie. niechby senator podpisał umowę na miliard...

    jestem chamem, na dodatek z kontrowersyjnym poglądem, ale na litość boską- to że ktoś nie zarobił nie oznacza, że stracił. właśnie z uwagi na powyższe RK liczył na przychylność senatora. Panowie się popstrykali, Roman powiedział sprawdzam i tyle. 200 tysięcy będzie, plus straty TV więc dobijemy do 300. kalkulatory w klubie mają więc wiedzą że to mniej niż za biegopunktówkę. po resztę klub zaprosi Falubaz do sądu, a tam będzie wesoło i się "ugodzą" na 100 po 5 latach.

  12. Powrót do góry    #9957
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Nie wiem czy roszczenie jest zasadne czy nie.
    Nie w tym rzecz i nie o tym pisalem.Po prostu mnie nawet ten miliard by nie oburzyl.
    Farsa trwa dalej i tyle.Od tego jest trybunal potem ewentualnie sad aby uznac roszczenie za zasadne lub nie.
    Falubazowi strat nie bede wyliczal.Po tym co nasi zmascili mam to w d...e.
    Jedni sa warci drugich wiec sie zabawiaja.

    ps.

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL92/131019927
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 10-10-2013 o 20:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #9958
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem czy roszczenie jest zasadne czy nie.
    Nie w tym rzecz i nie o tym pisalem.Po prostu mnie nawet ten miliard by nie oburzyl.
    mnie oburza. karą za to co spotkało naszą drużynę w sensie sportowym są ujemne punkty i/lub/albo degradacja. zdaję sobie sprawę, że w tej sytuacji można "bez kozery powiem pińcset"... wszyscy jeszcze przyklasną.

  14. Powrót do góry    #9959
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Mnie wlasnie dziwi,ze senator nie powiedzial "bez kozery pincset".
    Nie chodzi mi o zasadnosc i aby klub uj...c za to co zrobil.
    Chodzi o dobra zabawe.Przynajmniej w ich mniemaniu jest to zabawa.
    Spodziewales sie czegos innego?
    Nie wiedziales ,ze trafil swoj na swego?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 10-10-2013 o 20:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #9960
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Eeeee tam wszystko to popier... niczone .
    Od lat nikomu z działczy nie chodzi o ligę czy dyscyplinę.

    Tak naprawdę to s****ysyństwo zaczęło się jak Smoczyk musiał jeździć dla Warszawy, a może jeszcze wcześniej.
    Kto interesuje sie historią żuzla ten wie, że bagno które teraz widzimy to nic nowego.
    Skala nagłośnienia tego przez media, które docierają do wszystkich jest po prostu nieporównywalna.
    Informacjo to teraz towar pierwszej potrzeby , kiedyś luksus lub ekstrawagancja.

    Kto mi uwierzy, jak kiedyś odpisy wyników pisałem ręcznie przez kalkę, żeby mogły znaleźć się w każdym programie, który puszczałem wtedy w Polskę?
    Tylko Ci, którzy robili to samo.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  16. Powrót do góry    #9961
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Spokojnie w NBA na tyle dobrze siedze od jakichś 17 sezonów że co nieco wiem.
    No to piąteczka, coraz trudniej trafić na kogoś interesującego się koszem zza oceanu

    A jeszcze wracając do tych kar finansowych, ktore maja nam zaserwowac - pytam powaznie, na podstawie ktorego punktu regulaminu maja zostac nalozone (mowie o kasie poza tym 200tys za walkower)?

  17. Powrót do góry    #9962
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Morciasz

    mam wielką prośbę jak będziesz coś więcej wiedział o wtorkowej pomorskiej napisz proszę, będę wdzięczny.
    To będzie ostatnia okazja dla mnie na żużel w tym roku. Dzięki za dotychczasowe info.
    Trzeba by się chyba też na browca umówić. Jesień nadeszła trzeba się spotkać i przy zimnym kuflu pogadać.

  18. Powrót do góry    #9963
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez bananio Zobacz posta
    A jeszcze wracając do tych kar finansowych, ktore maja nam zaserwowac - pytam powaznie, na podstawie ktorego punktu regulaminu maja zostac nalozone (mowie o kasie poza tym 200tys za walkower)?
    § art. 280 paragraf 144 - Bo Mariusz tak chce.

  19. Powrót do góry    #9964
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez bananio Zobacz posta
    A jeszcze wracając do tych kar finansowych, ktore maja nam zaserwowac - pytam powaznie, na podstawie ktorego punktu regulaminu maja zostac nalozone (mowie o kasie poza tym 200tys za walkower)?
    Mariusz wie, zaraz powie. co do złotóweczki.

    Facet kupił klub, wcześniej poruszał się na zabagnionych, ale jednak obrzeżach wolnego rynku i GPW. teraz mając kasę nie może zbudować takiej drużyny na jaką go stać, mając zakontraktowanych zawodników nie może ich wystawić w meczu finałowym bo kalkulator się grzeje lub wpływ na to ma skład podany wcześniej przez Kryjoma. jedyny pseudo sojusznik w tym bagnie, z którym ma dżentelmeńską umowę, robi z gęby dupę... no i podejmuję najnieszczęśliwszą decyzję w historii naszego klubu.

    http://www.youtube.com/watch?v=iJGuz1NaDIk

    Ps. wiecie kiedy przedawniają się takie roszczenia? może trzeba by wystąpić przeciwko WTSowi za WO w półfinałach? zrobi się "regresik" na Falubaz... przynajmniej komornik będzie miał bliżej.

  20. Powrót do góry    #9965
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Sternicy klubu z woj. lubuskiego liczą, że zdołają zgromadzić wystarczające środki finansowe, by pokryć zobowiązania wobec zawodników. Jeśli do tego nie dojdzie, plany włodarzy mogą diametralnie ulec zmianie. - Może być tak, że z tych wielkich planów wyjdzie coś zupełnie innego. Niemniej jednak pozostaję optymistą i mam nadzieję, że uda się te wszystkie trudne sprawy związane, przede wszystkim z rozliczeniem poprzedniego roku, zamknąć w okresie wymaganym licencją, czyli do końca listopada - dodał na koniec Zmora.
    A taki ten ksm dobry i prowadzi do wyprostowania finansow klubow

  21. Powrót do góry    #9966
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    powiem tak. kara karą. kopernik może skakać. ale brak orzeczenia oznacza jedno. brak podpisów może skutkować tym że Kopernik z Dowhanem mogą się w 4 litery pocałować. prawo jest prawo. tak samo jak dzisiejsze newsy o sędziach gdzie nie minister a wicek podpisywał mianowania i sędziowie nie mogą nic robić. sorry. brak podpisów. i wielki czarny otwór. zamiast 2mln na plus wielka czarna senatorska d.pa.

  22. Powrót do góry    #9967
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    żyjemy w kraju, w którym za błędy w sztuce lekarskiej poszkodowani lub ich rodziny dostają na waciki... za dużo telewizji się niektórzy naoglądali. prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, a od ryzyka należy się ubezpieczać. zielonogórzanie napiszą zaraz że kpię, ale tak jest w istocie. żaden sąd nie przyzna odszkodowania za niedoszłe wpływy reklamowe z imprezy, która się nie odbyła. co Unibax to obchodzi? pytam poważnie. niechby senator podpisał umowę na miliard...
    Dodam od siebie że nawet firmy ubezpieczeniowe nie chcą ubezpieczać czystych strat finansowych (vel niedoszłych korzyści)
    W polskim prawie i ustawodawstwie jest to niemożliwe do jednoznacznego oszacowania, dlatego nikt się za to nie bierze, a jak się weźmie to będzie tyle wyłączeń, że nie warto sobie głowy zawracać
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #9968
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    W kwestii kar, trzymając się wręcz najprostszych zasad, które zrozumieć powinny nawet dzieci, to coś się Falubazowi należy extra jednak za ten nieodjechany finał. Dezerter odjechał półfinał u siebie przy przepełnionych trybunach i na tym zarobił, a w rewanżu nie dał zarobić Falubazowi na teoretycznie największej imprezie roku, skoro ligą Polska stoi. Kogoś jednal wydymano. Jakaś sprawiedliwość w formie zadośćuczynienia poza ustaloną kwotą 200 tyś musi być.

    Mam dość jednych i drugich. Czytać mi się nie chce kto ile chce i za co. Ale powoli bezczelność unibak$ów zaczyna mnie wkurzać już ponad miarę, bo zdaje się już sam finał to widać było dla nich za mała kompromitacja.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 11-10-2013 o 13:22

  24. Powrót do góry    #9969
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    Coval

    Dodam od siebie że nawet firmy ubezpieczeniowe nie chcą ubezpieczać czystych strat finansowych (vel niedoszłych korzyści)
    W polskim prawie i ustawodawstwie jest to niemożliwe do jednoznacznego oszacowania, dlatego nikt się za to nie bierze, a jak się weźmie to będzie tyle wyłączeń, że nie warto sobie głowy zawracać
    A co mają do tego firmy ubezpieczeniowe ? Nic. A sprawa jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana. Są kwestie udokumentowane odnośnie niektórych strat. Np. sprzedane bilety a potem zwrócone. Tu nie bezie żadnych problemów z ustaleniem wysokości strat. Są kasy fiskalne. Albo umowy sponsorskie, miały być reklamy na określoną kwotę, reklam nie było, straty są oczywiste. I takie kwestie KOL orzeknie z marszu.

    Czego nie orzeknie KOL, tych kwestii co do których będzie miała wątpliwości. Czyli np. strat z tytułu sprzedaż detalicznej gadżetów, kiełbasek, napojów itd. Tutaj straty można tylko szacować. I z tymi sprawami trzeba będzie się bujać do sądu.

    A czemu sąd będzie miał ułatwione zadanie ? Ponieważ jest znany winny nierozegrania tego meczu. Tak orzeknie KOL i PZM. Kwestią sądu będzie tylko rozstrzygnąć czy roszczenia i ich wysokość są zasadne czy też nie zasadne.

    Dobrej nocy dzieciaki.

    Energo

    żyjemy w kraju, w którym za błędy w sztuce lekarskiej poszkodowani lub ich rodziny dostają na waciki... za dużo telewizji się niektórzy naoglądali. prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, a od ryzyka należy się ubezpieczać. zielonogórzanie napiszą zaraz że kpię, ale tak jest w istocie. żaden sąd nie przyzna odszkodowania za niedoszłe wpływy reklamowe z imprezy, która się nie odbyła. co Unibax to obchodzi? pytam poważnie. niechby senator podpisał umowę na miliard...
    Nie, no, zgoda, Ty nie kpisz, Ty po prostu nie wiesz o czym piszesz. Sąd nie przyznał by żadnego odszkodowania w sytuacji kiedy np. mecz odwołano by z powodu opadów deszczu, z powodów jakiejś katastrofy komunikacyjnej, z powodu spraw losowych itd.Bo wtedy nie dopatrzył by się żadnej winy Unibaxu. Rzecz w tym, że w tej sytuacji powodem nieodbytego meczu był foch i arogancja Unibaxu. W tej sytuacji wcale nietrudno będzie udowodnić w sądzie, że to działacze Unibaxu doprowadzili do tych strat. Nie pogoda, nie jakieś zdarzenie losowe, tylko olewatorstwo Unibaxu. A w zasadzie nie trzeba będzie zbyt wiele udowadniać. Wystarczy tylko przedłożyć odp. orzeczenie KOL i PZM.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 11-10-2013 o 13:27
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #9970
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A co mają do tego firmy ubezpieczeniowe ? Nic. A sprawa jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana. Są kwestie udokumentowane odnośnie niektórych strat. Np. sprzedane bilety a potem zwrócone. Tu nie bezie żadnych problemów z ustaleniem wysokości strat. Są kasy fiskalne. Albo umowy sponsorskie, miały być reklamy na określoną kwotę, reklam nie było, straty są oczywiste. I takie kwestie KOL orzeknie z marszu.

    Czego nie orzeknie KOL, tych kwestii co do których będzie miała wątpliwości. Czyli np. strat z tytułu sprzedaż detalicznej gadżetów, kiełbasek, napojów itd. Tutaj straty można tylko szacować. I z tymi sprawami trzeba będzie się bujać do sądu.

    A czemu sąd będzie miał ułatwione zadanie ? Ponieważ jest znany winny nierozegrania tego meczu. Tak orzeknie KOL i PZM. Kwestią sądu będzie tylko rozstrzygnąć czy roszczenia i ich wysokość są zasadne czy też nie zasadne.

    Dobrej nocy dzieciaki.
    Ubawiłem się czytając pytanie co mają do tego firmy ubezpieczeniowe.
    Oczywiście że nie mają nic do tego.
    Pisząc o firmach ubezpieczeniowych które od lat mają do czynienia z tego typu zagadnieniami i nie biorą tego na swoje barki chciałem pokazywać, że sprawa NIE jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana w wyliczeniu strat finansowych (podkreślam finansowych nie rzeczowych). To było tylko pokazanie złożoności problemu w innych wymiarach.

    Co do ilości sprzedanych biletów i zwrotu kasy za te bilety to nie będzie kwalifikowane jako strata finansowa, to jest strata rzeczowa mimo, że finansów dotyczy. Poza tym to faktycznie da się policzyć wprost. Liczba biletów razy cena i to jest do zwrotu. W Zielonej miało być chyba 17.000 ludzi razy średnia cena biletu (Normalny, ulgowy, karnety, darmowe wejściówki) pewnie jakieś 30 zł to jest jakieś 510.000 zł. To jest do zwrotu w karomierzach i procesach cywilnych.

    Kwestii nie sprzedanych gadżetów, cateringu, przyszłych wpływów od sponsorów, ect tego właśnie jak piszesz w polskich przepisach specjaliści nie podejmują się szacować i maja z tym problem nawet firmy ubezpieczeniowe. Zatem nawet gdyby Zielona chciała ubezpieczyć tę imprezę na wypadek nieodbycia się i rekompensaty za straty finansowe to pewnie by ubezpieczyciele nie podjęli się tego (przynajmniej polscy). Da się jednak zrobić takie szacunki, ale pewne sprawy i założenia musiałby wydarzyć się przed imprezą, a nie po imprezie.

    Z drugiej strony jeśli dałoby się ustalić wprost straty z tytułu nieodbytego meczu to zapewne już dziś dałoby się udowodnić, że na nieodbytym meczu Zielona i ....... uwaga TV, Unibax, PZM również mają ZYSKI finansowe. Kto wie czy nie większe niż te straty.
    No i w udowadnianiu ZYSKÓW można by podeprzeć się nawet tą opinią
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/38...zadzeniem-losu
    A dlaczego??? Wnioski pozostawiam inteligencji

    Dlatego nie warto wyrokować i być pewnym swego przez mowami obrońców i werdyktem najwyższego, bo w tego typu sprawach liczy się siła argumentu, a nie argument presji i chęci ukarania.

    PS. Mam nadzieję, że Unibax dostanie w końcu zasłużoną i sprawiedliwą karę i będzie można poczytać o żużlu.
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 11-10-2013 o 07:15
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #9971
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Art. 305.
    1. Dodatkowymi Środkami dyscyplinarnymi w sporcie żużlowym są:
    ...
    4) odszkodowanie pieniężne w związku z walkowerem,
    ...
    10) utrata nagród,
    ...
    12) zwrot poniesionych nakładów i utraconych korzyści,
    13) pozbawienie zawodnika lub zespołu sportowego tytułu mistrza kraju,medali albo tytułu zdobywcy nagrody PZM lub SE,
    ...
    20) odszkodowanie,
    21) przyznanie punktów ujemnych,
    Jest tego więcej. Zostawiłem te punkty, które moim zdaniem wchodzą w grę oraz o które przez ostatnie dwie strony się kłócicie - można, nie można.

  27. Powrót do góry    #9972
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Mam takie pytanie a ile ten KOL,srol czy ktoś inny nakazał zapłaty dla Uni Leszno za straty z Rzeszowem poza tym co regulaminowe? przeciez Unia Leszno tez musiala oddać kase za bilety ? serio pytam bo nie wiem.

  28. Powrót do góry    #9973
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    spitt22, powinieneś zapytać: "ile nakazał zapłacić z wnioskowanych przez UL".

    P.S.
    Mecz UL-SR nie zakończył się walkowerem.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 11-10-2013 o 08:51

  29. Powrót do góry    #9974
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    cyrk się robi. żużla się odechciewa. Tak jak unibax zrobił totalnie, masakrycznie (wstawcie co chcecie) źle tak teraz centrala robi nie lepiej. brak kary. zmiany - niezmienialnego regulaminu. a może by tak przegłosować 10 drużynową ekstraligę i przywrócić Rzeszów i Bydgoszcz bo czemu nie. skoro zasady można zmieniać w trakcie gry. ch.j z tym. naprawdę uważam że żużel jest sportem który powinien być zorganizowany na zasadzie NBA/NHL. zrobić zawodową. zaprosić jeszcze zespołu z czech/słowacji/niemiec/ściany wschodniej. zamknięta liga. podzielona na dwie lub cztery grupy później finały na zasadzie PO. kto ma kasę jedzie kto nie ma nie jedzie. salary cap albo inne rozwiązanie zza oceanu. i jazda. wreszcie żużel a nie jeden prezes w lewo drugi w prawo a za trzy miesiące odwrotnie bo wiatr się zmienił.

  30. Powrót do góry    #9975
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    1. Ok. 1 mln to straty za bilety..
    ale jakie straty?
    Falubaz sprzedał ok 16 tyś. biletów. Na paragony zwrócił ( to co słyszałem stojąc za bułkami ) za ok. 5 tyś. biletów. 11 tyś. biletów X 40 zł. ( lekko licząc ) , daje przychód 440 tyś. Biegopunktówki przecież za mecz nie płacił. Po odliczeniu kosztów imprezy i tak wyszedł na plus.

    .[/QUOTE]
    To nie Zielona zrobiła kuku. To Unibax a potem Urząd Skarbowy. Owszem, klub mógł zwrócić pieniądze kibicom bez paragonów ale wtedy byłby stratny. Podatek od biletów i tak musiałby zapłacić.[/QUOTE]

    A tu już piszesz bzdury całkowite. Nie potrzeba żadnych paragonów przy takim rozliczeniu z US. Kłamstwo, którym się tłumaczy Kopernik ma krótkie nogi. Wystarczy sprawdzić orzeczenia izb skarbowych w tej sprawie.

    http://centrumsprzedawcy.pl/zwrot-to...tku-naleznego/
    Ostatnio edytowane przez adambe ; 11-10-2013 o 11:32

  31. Powrót do góry    #9976
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez adambe Zobacz posta
    ...
    A tu już piszesz bzdury całkowite. Nie potrzeba żadnych paragonów przy takim rozliczeniu z US. Kłamstwo, którym się tłumaczy Kopernik ma krótkie nogi. Wystarczy sprawdzić orzeczenia izb skarbowych w tej sprawie.

    http://centrumsprzedawcy.pl/zwrot-to...tku-naleznego/
    Nie całkowite. Iza Skarbowa jest instancją odwoławczą, czyli US-Inspektor zrobił przypis (czy jak się tam u nich nazywa).
    Druga rzecz, ten link to interpretacja indywidualna. Nie ma gwarancji, że Jankowski dla klubu uzyska równie korzystną.

  32. Powrót do góry    #9977
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    A tu już piszesz bzdury całkowite. Nie potrzeba żadnych paragonów przy takim rozliczeniu z US. Kłamstwo, którym się tłumaczy Kopernik ma krótkie nogi. Wystarczy sprawdzić orzeczenia izb skarbowych w tej sprawie.
    Jasne, Ty byś na miejscu Kopernika ryzykował, ze np. za 2 lata wpadnie jakiś urzędnik na kontrole i stwierdzi, że od tych biletów nie został odprowadzony podatek. I pewnie z chęcią zapłaciłbyś ewentualne kary.

    ale jakie straty?
    Falubaz sprzedał ok 16 tyś. biletów. Na paragony zwrócił ( to co słyszałem stojąc za bułkami ) za ok. 5 tyś. biletów. 11 tyś. biletów X 40 zł. ( lekko licząc ) , daje przychód 440 tyś. Biegopunktówki przecież za mecz nie płacił. Po odliczeniu kosztów imprezy i tak wyszedł na plus.
    A może tak pozwól żeby Kopernik przedstawił te swoje wyliczenia przed KOL. Albo się z nim zgodzą albo nie. A Ty już się wymądrzasz tutaj. Poczekaj spokojnie, mądrzejsi od Ciebie będą o tym decydować.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #9978
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Biegopunktówki przecież za mecz nie płacił. Po odliczeniu kosztów imprezy i tak wyszedł na plus.
    Mam rozumieć, że zawodnicy poza zwrotami kosztów nie dostali nic wiecej? Ciekawi mnie to jak Falubaz rozliczył sie za ten mecz z zawodnikami.

  34. Powrót do góry    #9979
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Mam rozumieć, że zawodnicy poza zwrotami kosztów nie dostali nic wiecej? Ciekawi mnie to jak Falubaz rozliczył sie za ten mecz z zawodnikami.
    Zgodnie z zapisami kontraktowymi. Nie inaczej.

    Domyślam się, że ten mecz z Czewą ma chociaż częściowo zrekompensować straty zawodników. Bo jak inaczej chciałbyś im zapłacić ? Zawodnik wystawia fakturę w której uwzględnia ilość zdobytych punktów, koszty przejazdu, jakieś tam diety itp. Faktury muszą być naliczane zgodnie z kontraktami. Więc jak myślisz, co tam w tych fakturach wstawili zawodnicy ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #9980
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Nie całkowite. Iza Skarbowa jest instancją odwoławczą, czyli US-Inspektor zrobił przypis (czy jak się tam u nich nazywa).
    Druga rzecz, ten link to interpretacja indywidualna. Nie ma gwarancji, że Jankowski dla klubu uzyska równie korzystną.
    Ale jest bardzo prawdopodobne, że taka interpretacja będzie korzystna. Oto następna interpretacja w prawie identycznej sprawie , jak zielonogórska.
    http://www.epodatnik.pl/interpretacj...-443-484-13-kg

    Zresztą Kopernik może się zwrócić do izby skarbowej z pytaniem w tym temacie żeby nie mieć wątpliwości.

    Gdyby ( co wątpliwe ) uzyskał negatywną odpowiedź, to wtedy mógłby przedstawić dowód w postaci orzeczenia izby. "Popatrzcie , tak bardzo się starałem oddac wam wasze pieniążki, ale ten wstrętny fiskus mi nie pozwala."

    Z oczywistych powodów tego nie zrobi, doskonale wie że orzeczenie Izby będzie najprawdopodobniej korzystne dla kibiców. A do zwrotu pieniędzy to mu niespieszno. Bo zdaje sobie doskonale sprawę że odszkodowanie od Unibaksu to kanarek na dachu.

    Lepszy wróbel w garści w postaci wydymanych kibiców


    PS do moderatorów.

    Czy nie można by zmienić regulaminu tego forum i dopisać w 1 punkcie 1. "User Mariusz ma zawsze rację i wszelka dyskusja z nim jest bezprzedmiotowa"
    Ostatnio edytowane przez adambe ; 11-10-2013 o 13:33

  36. Powrót do góry    #9981
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez adambe Zobacz posta
    ...
    Z oczywistych powodów tego nie zrobi, ...
    ...każdy ma własną "oczywistość". Wiesz ile się czeka na taką interpretację? Nie? Do 90 dni i nie ma pewności, że ją otrzymasz, bo nie ma przymusu odpowiedzi, jeśli to nie jest odwołanie. Kolejną oczywistością jest to, że w tym czasie, będzie miał 3 razy obowiązek podatkowy.
    Nie chcę stawać po żadnej ze stron, ale te sprawy są zbyt skomplikowane, żeby w oparciu o domysły rozstrzygać cokolwiek i do tego zero-jedynkowo, tu czarne, tu białe. Tak nie ma, a szkoda.

  37. Powrót do góry    #9982
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    A może tak pozwól żeby Kopernik przedstawił te swoje wyliczenia przed KOL. Albo się z nim zgodzą albo nie. A Ty już się wymądrzasz tutaj. Poczekaj spokojnie, mądrzejsi od Ciebie będą o tym decydować.
    Grubo jedziesz Mariusz.Madrzejszy i z KOL ?To jak upolowac jednorozca.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Zgodnie z zapisami kontraktowymi. Nie inaczej.

    Domyślam się, że ten mecz z Czewą ma chociaż częściowo zrekompensować straty zawodników. Bo jak inaczej chciałbyś im zapłacić ? Zawodnik wystawia fakturę w której uwzględnia ilość zdobytych punktów, koszty przejazdu, jakieś tam diety itp. Faktury muszą być naliczane zgodnie z kontraktami. Więc jak myślisz, co tam w tych fakturach wstawili zawodnicy ?

    Faktury za nieodbyty mecz? To nie jest z ich strony fair play.

    O co oni chca jechac z Czewa?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 11-10-2013 o 14:19
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #9983
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Startowała nasza młodzież:
    http://espeedway.pl/news,kossakowski...,65668,12.html
    na razie Paweł Wolender najbliżej nr.15

  39. Powrót do góry    #9984
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,879
    Kliknij i podziękuj
    1,711
    Podziękowania: 4,379 w 3,161 postach
    Faktury za nieodbyty mecz? To nie jest z ich strony fair play.
    Może i nie jest, wszystko zależy od tego jakie pozycje będą widniały w tych fakturach. Zresztą chyba nie sądzisz, ze Miedziak, Ward i spółka, podobnych faktur nie wystawili Unibaxowi
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #9985
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Startowała nasza młodzież:
    http://espeedway.pl/news,kossakowski...,65668,12.html
    na razie Paweł Wolender najbliżej nr.15
    Z 15 to będzie jeździł Fajfer/Woźniak/Pieszczek

    A Krzyżanowski zdefektował przy prowadzeniu z Trzensiokiem.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39...nego-w-gdansku

  41. Powrót do góry    #9986
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    240.jpg

    Tak żeby zmienić temat i się pochwalić i przy okazji gdyby ktoś miał szalik którego nie ma na zdjęciu to chętnie przygarne


    apator_uk dziekuje za checi, nie pasuje do tej kolekcji
    Ostatnio edytowane przez stefan ; 11-10-2013 o 16:47
    APATOR K APATOR S APATOR ZAWSZE BYŁ I JEST

  42. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi stefan za jego przydatny post!

    apator_uk (11-10-2013), bananio (11-10-2013), kingpin (11-10-2013), lego (11-10-2013), wokie (12-10-2013), zabovsky (11-10-2013), ŻużlowyKibic (11-10-2013)

  43. Powrót do góry    #9987
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Stefan podaj adres



    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
    #GetWellDarky

  44. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi apator_uk za jego przydatny post!

    Klancyk (11-10-2013), kOrEa (12-10-2013), kingpin (11-10-2013), lego (11-10-2013), mhsol (11-10-2013), wokie (12-10-2013), ŻużlowyKibic (11-10-2013)

  45. Powrót do góry    #9988
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    hahahahaha

  46. Powrót do góry    #9989
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Szale porozrzucane na podlodze? To tak sie szanuje barwy?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #9990
    Zaawansowany Awatar Klancyk
    Dołączył
    29-09-2010
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 105 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Szale porozrzucane na podlodze? To tak sie szanuje barwy?
    Oby tylko nie podeptane!
    Autor zastrzega sobie prawo do niezmieniania poglądów bez podania przyczyny.Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •