Strona 220 z 282 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222230270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,856 do 9,900 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #9856
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,998
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    W KSM nie chodzi o "dofinansowywanie miernot" tylko o zaprzestanie wyścigu zbrojeń, przepłacaniu gwiazd.
    KSM to jest tylko i wyłącznie promowanie miernot i stwarzanie im sztucznych szans.

    Jedyne sensowne wyjście to salary cap. Albo jednolita stawka za punkt. Przed sezonem kluby ustalają stawkę za punkt, mnożymy to przez całkowitą liczbę punktów do zdobycia (powiedzmy, że jest to 5760) a następnie dzielimy przez 8. Wynik daje nam kwotę, jaką każdy klub ma wpłacić przez czas trwania rozgrywek do kasy E-ligi. Pod koniec sezonu E-liga podlicza, ile kto faktycznie zdobył punktów i słabszym oddaje nadpłatę, a silniejszych wzywa do uregulowania brakującej kwoty Coś takiego działało chyba w amerykańskiej MLS. Dzięki temu kluby są względnie bezpieczne. Oczywiście indywidualni sponsorzy mogą dopłacać zawodnikom ile chcą.
    Pzdr,
    Garfield

  2. Powrót do góry    #9857
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    ... wychodząc na ring wolę walczyć z tymi co rąk związanych nie mają nawet jak są więksi ode mnie.
    Przykład w sportach motorowych pasuje jak pięść do nosa.

    Bogatsi i tak mają fory z racji tego,że są bogatsi. Po pierwsze w ramach ograniczeń jakie by nie były (bez KSM przecież też są. Tak? Czy nie?) zawsze będą mieć dostęp do najlepszych z najlepszych oraz sprzęt.

    Cytat Zamieszczone przez Yozayan
    ... KSM w przyszłym sezonie to debilizm do kwadratu bo nie takie były ustalone warunki. ...
    I tutaj zgoda. Choć wolałbym, żeby był ale nie wprowadzany z partyzanta.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 09-10-2013 o 09:56

  3. Powrót do góry    #9858
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Przykład w sportach motorowych pasuje jak pięść do nosa.

    Bogatsi i tak mają fory z racji tego,że są bogatsi. Po pierwsze w ramach ograniczeń jakie by nie były (bez KSM przecież też są. Tak? Czy nie?) zawsze będą mieć dostęp do najlepszych z najlepszych oraz sprzęt.
    tak, ale zakładając totalny rozpieprz ich drużyn co roku. RK nie dostaje co roku złota tylko i wyłącznie dlatego, że wbrew temu co się o nas sądzi my tą drużynę staramy się budować. strzelam- rotacja w ostatnich latach u nas była najmniejsza.

  4. Powrót do góry    #9859
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Stworzenie ligi zawodowej i przystąpienie do niej tych co stać by rozwiązało sprawę
    Ja bym widział to tak że w najwyzszej lidze jadą ci co ich stać nie ma awansów i spadków stac 10 klubów żeby w niej wystartować to jedziemy 10 stać 6 to jedziemy w 6 tylko np spotykamy się nie 2 razy a 4

  5. Powrót do góry    #9860
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Stworzenie ligi zawodowej i przystąpienie do niej tych co stać by rozwiązało sprawę
    Ja bym widział to tak że w najwyzszej lidze jadą ci co ich stać nie ma awansów i spadków stac 10 klubów żeby w niej wystartować to jedziemy 10 stać 6 to jedziemy w 6 tylko np spotykamy się nie 2 razy a 4
    Też o tym myślałem. Obawiam się jednak, że:
    1. Te 6 zespołów to wariant i tak mocno optymistyczny.
    2. Znając prowadzone w Polsce procesy licencyjne (które byłyby przecież podstawą określenia "kogo stać") to po prostu nie przejdzie. Bo i co to znaczy, że kogoś stać? Taki piłkarski Śląsk Wrocław - Mistrz i V-ce Mistrz Polski z ostatnich sezonów też dostał licencję bo ktoś tam (miasto) obiecał, że zapewni środki na spłatę zobowiązań. Teraz okazuje się, że klub czeka upadłość (pewnie układowa ale jednak). Nie mówiąc już o żużlowych przykładach choćby najbliższych nam, zza miedzy...

  6. Powrót do góry    #9861
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Jeżeli wprowadza KSM to jedynie tak jak pisałem ze ulgą typu nie przychodzi nikt nowy do składu to ksm się nie liczy.W innym przypadku dlaczego 2 najlepsze ekipy sezonu maja zostać rozbite. W każdym innym przypadku jazda na maxa cały sezon mija się z celem

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  7. Powrót do góry    #9862
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    KSM to normalnie twór komunistów....
    Ale o co w ogóle chodzi ??!!
    W tym roku był KSM i to obniżony, a i tak z tego co słychać połowa ligi jest zadłużona i na skraju upadłości.
    Dodając do tego wzrost frekwencji na stadionach i niby większą kasę od TV... to... to ja nie mam więcej pytań.

    Nikt i nic nie zastąpi małpiego rozumu prezesów w licytowaniu.
    No ale o czym my mówimy jak oni ustalają regulamin, oddają władzę, żeby potem odwoływać wszystkich do okola i znów zmieniać regulamin.
    Ku chwale czego ??
    Bo na pewno nie oszczędności co pokazał bieżący sezon

  8. Powrót do góry    #9863
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Ostafinski pisze ze Darek i Chris odchodzą. Oby sie sprawdziło jak reszta jego wypocin.

    ''
    Blady strach padł na klub, bo ma pozostać przepis o KSM, a to oznacza, że żadnych zakupów nie będzie. Trzeba będzie natomiast kopnąć w tyłek Chrisa Holdera i Darcy`ego Warda. Jeśli faktycznie czarny scenariusz wejdzie w życie, to Anioły wypożyczą Holdera do Wybrzeża Gdańsk. Lista życzeń już bez Tai`a Woffindena i Nielsa Kristian Iversena. Teraz jedynką jest Emil Sajfutdinow. Rezerwowym jest Michael Jepsen Jensen. Bardzo blisko, już praktycznie dopięty, jest Szymon Woźniak. Do załatwienia zostaje temat Oskara Fajfera.,,

  9. Powrót do góry    #9864
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Jak mozna byc zwolennikiem KSM (bo rowno, emocjonujaco i ciekawie) i jednoczesnie krytykowac ucieczke Unibaxu z ZG? Trzeba byc sporym hipokryta. Przeciez Unibax chcial wlasnie rownego i sprawiedliwego meczu, czyli wpisuje sie w komunistyczne debilizmy KSM, no nie? Jak zwykle punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia i w momencie gdy taki ckm ma idealnie wpasowywujacy sie sklad w to gowno, to chca 'rownej ligi'. Na zasadzie rownania w dol, Falubaz powinien byl jechac bez Hampela i Jonssona, bo przeciez co to za zabawa ogladac jak hampel objezdza wolendera.

  10. Powrót do góry    #9865
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Ostafinski pisze ze Darek i Chris odchodzą. Oby sie sprawdziło jak reszta jego wypocin.

    ''
    Blady strach padł na klub, bo ma pozostać przepis o KSM, a to oznacza, że żadnych zakupów nie będzie. Trzeba będzie natomiast kopnąć w tyłek Chrisa Holdera i Darcy`ego Warda. Jeśli faktycznie czarny scenariusz wejdzie w życie, to Anioły wypożyczą Holdera do Wybrzeża Gdańsk. Lista życzeń już bez Tai`a Woffindena i Nielsa Kristian Iversena. Teraz jedynką jest Emil Sajfutdinow. Rezerwowym jest Michael Jepsen Jensen. Bardzo blisko, już praktycznie dopięty, jest Szymon Woźniak. Do załatwienia zostaje temat Oskara Fajfera.,,
    taaa. zamienią kontuzjowanego Holdera na kontuzjowanego Emila który Polską ligę ma głęboko w d. pan DO coś dziwnego brał.

  11. Powrót do góry    #9866
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Ostafinski pisze ze Darek i Chris odchodzą.
    Taaa, kopnąć Warda i Holdera Obaj mają ważne kontrakty na 2014. Po co ich zatem kopać i targować się na siłę z Ruskiem?
    Coś Pan zgredaktor ******** bez ładu i składu. ES jest GORSZYM zawodnikiem i od Chrisa i od Darka - więc nie widzę powodów ściągania go w miejsce któregokolwiek

  12. Powrót do góry    #9867
    Użytkownik Awatar mariusz291
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    A tymczasem:
    Przyjechałem do Ostrowa pokazać dobry speedway, a przy okazji testowałem dwa silniki, które przygotowuję na twarde tory już pod kątem przyszłego sezonu - powiedział dla SportoweFakty.pl Nicki Pedersen.
    Pewnie myśli o kontrakcie w Toruniu
    Jeśli chodzi o KSM to równanie w dół - czysto komunistyczne podejście.

    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    Ostafinski pisze ze Darek i Chris odchodzą. Oby sie sprawdziło jak reszta jego wypocin.

    ''
    Blady strach padł na klub, bo ma pozostać przepis o KSM, a to oznacza, że żadnych zakupów nie będzie. Trzeba będzie natomiast kopnąć w tyłek Chrisa Holdera i Darcy`ego Warda. Jeśli faktycznie czarny scenariusz wejdzie w życie, to Anioły wypożyczą Holdera do Wybrzeża Gdańsk. Lista życzeń już bez Tai`a Woffindena i Nielsa Kristian Iversena. Teraz jedynką jest Emil Sajfutdinow. Rezerwowym jest Michael Jepsen Jensen. Bardzo blisko, już praktycznie dopięty, jest Szymon Woźniak. Do załatwienia zostaje temat Oskara Fajfera.,,
    To jest gdybanie, bez żadnych konkretów. Oczywiste, jest, że mając wiadomość o możliwości wprowadzenia KSM, to w klubie zaczynają liczyć i rozważać różne możliwości. Ale to nie znaczy, że KSM będzie i nie znaczy, że skład będzie taki jak pisze redaktor.

  13. Powrót do góry    #9868
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Pomijając sens KSM, to wszelkie dyskusje o KSM powinny się rozpoczynać od KSM 42, 43 i w górę.
    KSM=40 jest na tak absurdalnie niskim poziomie, że pewnie KSM połowy drużyn z Eligi na chwilę obecną jest wyższy od 40.
    Pochodną tego będzie to, że sporo zawodników z górnej półki nie znajdzie zatrudnienia i poziom ligi znacznie zmaleje.
    Nie będzie sensu podpisywać długich kontraktów, drużyny co roku będą miały inne składy i będą w części zlepkami przypadkowych zawodników.

    Niestety (jak to w Polsce bywa) dyskusja na temat KSM sprowadziła się do dyskusji: brak KSM vs KSM=40.
    Szkoda, że dziennikarze SF też sprowadzają to do takiej mało merytorycznej dyskusji. Przeciwko KSM40 jest masa rzeczowych argumentów i KSM40 niszczy speedway.
    Oczywiście takie stawianie sprawy jest na rękę cwaniakom, którzy chcą niskiego KSM, aby zwiększyć szanse swoich drużyn, bo przecież nie o oszczędności chodzi.
    Po prostu taki pan Zmora chciałbym takim samym składem bić się o złoto, a nie o środek tabeli.
    A pan Baron to najchętniej znowu by się utrzymał przy KSM=38.
    Niezależnie od tego, czy będzie KSM, czy nie będzie to pan Zmora i pani Klocowa wydadzą tyle samo kasy na sezon na zawodników. Tylko przy wprowadzeniu KSM teoretycznie wzrosną ich szanse sportowe i o to się rozchodzi.

    O wiele lepsza by była dyskusja na temat tego na jakim poziomie powinien być KSM, o ile w ogóle powinien być. Punktem wyjścia wg mnie powinno być minimum 42, 43.
    Ja jestem w stanie zaakceptować KSM na wysokim poziomie, który będzie miał tylko i wyłącznie na celu blokowanie tworzenia DreamTeam'ów, a nie będzie narzędziem do ściągania w dół, lepszych, bogatszych, lepiej zorganizowanych klubów.
    Wtedy trzeba by pomyśleć o Handicapach dla młodzieżowców-wychowanków itd.
    Ale to nie od przyszłego sezonu, bo nie zmienia się reguł gry podczas grania.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 09-10-2013 o 11:40

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    adambe (09-10-2013)

  15. Powrót do góry    #9869
    Użytkownik
    Dołączył
    12-12-2004
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 24 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    Jeżeli wprowadza KSM to jedynie tak jak pisałem ze ulgą typu nie przychodzi nikt nowy do składu to ksm się nie liczy.W innym przypadku dlaczego 2 najlepsze ekipy sezonu maja zostać rozbite. W każdym innym przypadku jazda na maxa cały sezon mija się z celem
    Czy jazda na maxa to jakiś nowy termin dla zbijania średnich biegowych tak żeby Holder łapał się na ZZ? Nie wy pierwsi i nie ostatni zostaniecie (albo zostalibyście) osłabieni tym kontrowersyjnym wynalazkiem, ale chyba lepszy KSM niż "widowiska" w stylu 65:25.

  16. Powrót do góry    #9870
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    SFP - no ale jakie myśmy mieli w SE Dream Teamy na przestrzeni ostatnich 15 lat? Dwa? Z tego i tak jeden nic nie ugrał Co to za pieprzenie o tych Dream Teamach?
    Jakiś argument z dupy.
    Kogo stać na tworzenie Dream Teamów? Dowhana i Karkosika? Czy oni naprawdę tworzyli dream teamy? Wskaż proszę, w którym roku?
    Zobaczymy co zrobi Witkowski (jak znam życie - to z gęby dupę) i jak zachowa się w sprawie KSM-u, nowych tłumików oraz zakazu startów w SEC i SGP.
    Mam wrażenie, że chłop już nie może spać bo grunt mu się sypie pod nogami

  17. Powrót do góry    #9871
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    To Prezesi muszą się nauczyć wydawać tyle ile mają i żadne KSM-y i inne twory nie pomogą w unormowaniu sytuacji.

    A tak jeden drugiego przelicytowuje choć go nie stać i mamy kosmiczne stawki dla żużloków, a trudno się im dziwić ,że im to pasuje. Każdy chce zarobić wiecej niż mniej.

    Należy naprawiać ten wyścig, od samych Prezesów.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  18. Powrót do góry    #9872
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    ...
    O wiele lepsza by była dyskusja na temat tego na jakim poziomie powinien być KSM, o ile w ogóle powinien być. Punktem wyjścia wg mnie powinno być minimum 42, 43. ...
    Przecież to proste. Dodajemy KSM'y 40 najlepszych zawodników i dzielimy przez ilość drużyn plus 2.5.

    Dla drużyny nie zmieniającej składu KSM juniora redukowany do 2.5.
    Jest ulga i przede wszystkim nie ma kary za wyszkolenie perełki.

    Cytat Zamieszczone przez energo
    tak, ale zakładając totalny rozpieprz ich drużyn co roku. RK nie dostaje co roku złota tylko i wyłącznie dlatego, że wbrew temu co się o nas sądzi my tą drużynę staramy się budować. strzelam- rotacja w ostatnich latach u nas była najmniejsza.
    KSM też może mieć ludzką twarz, tylko jak każda regulacja musi być (o ile już) wprowadzony po coś.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 09-10-2013 o 12:02

  19. Powrót do góry    #9873
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez y0z Zobacz posta
    Czy jazda na maxa to jakiś nowy termin dla zbijania średnich biegowych tak żeby Holder łapał się na ZZ? Nie wy pierwsi i nie ostatni zostaniecie (albo zostalibyście) osłabieni tym kontrowersyjnym wynalazkiem, ale chyba lepszy KSM niż "widowiska" w stylu 65:25.
    Fałszywie zakładasz, że brak KSM = widowiska w stylu 65-25. W tym super-zaciętym-sezonie, w którym mieliśmy KSM na szybko doliczyłem się 24 spotkań gdzie jedna drużyna wygrywała różnicą 18 lub więcej punktów.
    Ostatnio edytowane przez Yozayan ; 09-10-2013 o 12:09

  20. Powrót do góry    #9874
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    A w czym niby to KSM pomogło w tym roku? Gniezno zadłużone na milion, Polonia tylko w tym sezonie na kolejny milion. Tarnów pomimo złota rok temu i brązu teraz też ma problemy. Jak klubem rządzą nieudacznicy to i KSM=25 nie pomoże. Bardzo wysokie wyniki (30 i więcej punktów różnicy) były, są i będą, bo takie mecze po prostu się zdarzają. Że miniony sezon był emocjonujący? Niespodzianki zdarzają się zawsze, a emocje do samego końca były głównie dlatego że nie znaliśmy trzeciego spadkowicza, a ktoś nim przecież musiał być. A poza tym ostatecznie wszystko ułożyło się tak jak można było założyć przed sezonem, pomijając utrzymanie Sparty, ale to że Woffinden miał sezon życia to na pewno nie było zasługą KSM.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  21. Powrót do góry    #9875
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    SFP - no ale jakie myśmy mieli w SE Dream Teamy na przestrzeni ostatnich 15 lat? Dwa? Z tego i tak jeden nic nie ugrał Co to za pieprzenie o tych Dream Teamach?
    Jakiś argument z dupy.
    Kogo stać na tworzenie Dream Teamów? Dowhana i Karkosika? Czy oni naprawdę tworzyli dream teamy? Wskaż proszę, w którym roku?
    Żużel jest bardzo wymiernym i w sumie indywidualnym sportem. Zawodnicy startują w drużynie, ale tak naprawdę bardzo często inni zawodnicy z drużyny nie mają wpływu na wynik konkretnego zawodnika. Każdy występ zawodnika jest punktowany (tym przykładowo różni się od piłki nożnej), a dyspozycja z poprzedniego sezonu ma duże przełożenie na kolejny sezon.
    Nie wiem jakie mieliśmy Dream-Team'y, co to ma do rzeczy wobec tego co ja napisałem Dla mnie jak już kiedykolwiek KSM miałby być wprowadzony to tylko po to, aby przykładowo uniemożliwić taką sytuację, że jedna ekipa skupuje 6 najlepszych zawodników ligi. A to przyznasz jest teoretycznie możliwe.
    Obecnie KSM służy do osłabiania dobrych ekip, albo uniemożliwia im jakikolwiek rozwój.

    Spójrz też na to, że masz drugą stronę - zwolenników KSM. Są tacy, którym zależy tylko i wyłącznie na dobru speedwaya. Jaki kompromis proponujesz? Jest też spora grupa cwaniaków, która KSM traktuje jako broń do zwiększania swojej szansy i osłabiania przeciwnika. Ich interes jest jeden, osłabić przeciwników. Dlatego wkurza mnie dyskusja: brak KSM vs KSM40
    Spotkałeś się w ostatnich latach z jakąś sensowną dyskusją o tym na jakim poziomie powinien być KSM? ja sobie nie przypominam. Ostatnio dostaliśmy absurdalne 40pkt. Po sezonie 2012 Falubaz miał bodajże KSM ponad 42pkt, podobnie inne ekipy były ponad 40.
    Jeśli przykładowo docelowo zostanie wprowadzony KSM=44, z premiowaniem* młodzików wychowanków to większość ekip takiego KSM nawet nie zauważy, a pan Zmora i pani Klocowa nie będą mieli argumentu w ręku i raz na zawsze zamkniemy im buzie i skończy się ich kombinowanie. Przecież takiego Zmorę w dyskusji o górnym KSM można łatwo wypunktować.
    Oczywiście piszę o przyszłości, bo przyszły sezon zgodnie z ustaleniami powinien być odjechany bez górnego KSM.
    Żeby nie było, ja bym wolał, aby KSM nie było. Ale gdyby już KSM miał być to trzeba przeforsować to, aby był na zdrowych warunkach, a nie miał na celu niszczenie dobrych ekip. Na razie zwyciężały cwaniaki bez kasy, które lobbowały za absurdalnie niskim KSM.

    * - przykładowo Dudek w 2013 roku powinien mieć KSM około 5, a nie ponad 7. To tylko przykład obrazujący jak to powinno wyglądać
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 09-10-2013 o 12:35

  22. Powrót do góry    #9876
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ktoś mi wyjaśni dlaczego o KSM gadacie w toruńskim temacie?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  23. Powrót do góry    #9877
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Ktoś mi wyjaśni dlaczego o KSM gadacie w toruńskim temacie?
    Alien idziecie na rekord , narazie jest 220 stron , śrubujcie go. A jeszcze wyrok Komisji i kolejne 200 stron
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  24. Powrót do góry    #9878
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Ktoś mi wyjaśni dlaczego o KSM gadacie w toruńskim temacie?
    dokładnie, bardzo dobre pytanie. przecież nikt nie mówi, że KSM wróci też do II ligi.

  25. Powrót do góry    #9879
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,338
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Cytat Zamieszczone przez y0z Zobacz posta
    Czy jazda na maxa to jakiś nowy termin dla zbijania średnich biegowych tak żeby Holder łapał się na ZZ?
    A niby w którym meczu doszło do takiej sytuacji? Tylko konkretnie bo rzucać ogólnikami w stylu "sam sobie przeanalizuj i wyciągnij wnioski" to każdy potrafi.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Oczywiście piszę o przyszłości, bo przyszły sezon zgodnie z ustaleniami powinien być odjechany bez górnego KSM.
    Dwa następne również.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 09-10-2013 o 12:55

  26. Powrót do góry    #9880
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    dokładnie, bardzo dobre pytanie. przecież nikt nie mówi, że KSM wróci też do II ligi.
    Ze względu na Apator chyba jednak wróci.

  27. Powrót do góry    #9881
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,865
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Ze względu na Apator chyba jednak wróci.
    W II lidze to Stal Toruń będzie jechała

  28. Powrót do góry    #9882
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,699
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 794 w 451 postach
    Zabawne. Holder i Ward mieliby odejść ze względu na KSM. I gdzie by mieli odejść? Do tych wspaniałych klubów, których działacze krzyczą, że chcą KSM i nie płacą zawodnikom od pierwszej kolejki?
    Tym klubom zależy na tym, żeby dokopać bogatej konkurencji i zrobić z zawodników niewolników. "Zapłacimy za rok, ale jak będziesz u nas jeździł."
    Gówno a nie liga. Szkoda, że spadały tylko trzy drużyny. By sobie spokojnie składy tworzyli na realnym poziomie, pierwszoligowym.

  29. Powrót do góry    #9883
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    W najbliższy wtorek pożegnanie z żużlem w tym sezonie na toruńskiej Motoarenie, czyli..... Pomorska

    Jak działa limit KSM i sztuczne wyrównywanie ekip to można było popatrzeć choćby w ostatni weekend
    w Ostrowie (Łańcuch Herbowy), gdzie do dobrych zawodników dopasowywano strasznych słabeuszy. Dobrzy zawodnicy
    czasami między sobą powalczyli, cieniasy ratowały się przed upadkami, nikogo to nie rajcowało. A w finale
    turnieju jechało dwóch chłopów z GP i dwóch prawie, że po licencji - też mi emocje... a tym czasem
    dwóch najlepszych zawodników turnieju zamiast startować w finale - Iversen i Pedersen grzało ławę.
    Sama esencja limitu KSM, który jest narzędziem w ręku takich działaczy, którzy nie potrafią spiąć budżetów
    i wydają więcej niż mają.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  30. Powrót do góry    #9884
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    A mnie dziwi fakt, iż najwięksi orędownicy zniesienia KSM-u nabrali wody w usta. Dowhan siedzi cicho, Witkowski przepadł Zero komentarza, żadnych okrzyków bojowych Tego drugiego rozumiem, bo szykuje się mały skandal z SGP i przelotowymi rurami, a Witkowski nie wie jak stanąć okrakiem, żeby któraś ze stron nie zażądała jego głowy

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    ckm-ista (09-10-2013)

  32. Powrót do góry    #9885
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Kopernik coś się mało jednoznacznie wypowiada.
    Zwolennikiem pozostawienia KSM nie jest sternik zielonogórskiego klubu. - Takie głosy docierają do nas. Nie ma oficjalnej informacji, także za szybko abyśmy na ten temat dyskutowali. Są różne dywagacje. Słabo będzie jeżeli to się nagle odwróci. Poczekajmy na uzasadnienie. Jeżeli to ma uspokoić tą atmosferę i nagle wszyscy będą szczęśliwi, to warto przynajmniej o tym porozmawiać - powiedział prezes Drużynowych Mistrzów Polski.

  33. Powrót do góry    #9886
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    A mnie dziwi fakt, iż najwięksi orędownicy zniesienia KSM-u nabrali wody w usta. Dowhan siedzi cicho, Witkowski przepadł. ...
    Dla Witkacego nie ma tematu i słusznie, spotka się ze "skrzywdzonymi przez los" i tyle tego. A Bunio ma chwilowo inne zmartwienia i co najważniejsze okazje do lansu.

  34. Powrót do góry    #9887
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2006
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 175 w 85 postach
    Hmmm....jeśli będzie KSM i punkt o niezmienności składu, który pozwoli limit uniknąć to...
    1. Holder, 2. Ward, 3. Miedziak, 4. Sulli, 5. Gollob, 6. Paweł, 7. Wolender

    I dziękuję bardzo, do widzenia

  35. Powrót do góry    #9888
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Zwolennikami zniesienia ksm od sezonu 2014 byli jak sobie dobrze przypominam pan Stępniewski,Witkowski.Po burdelu w Zielonej Górze,szopką z KOL pan Witkowski szuka poparcia u tych prezesów których skrytykował za spotkanie w Wrocławiu,żeby zmontować koalicję przeciw Toruniowi a póżniej ogłosi,że to prezesi jego prosili,tylko jak w połowie sezonu krzyczeli o ksm,degradacji 3 drużyn a Witkowski z Stępniewskim tłumaczyli że nie,bo jest regulamin na kilka lat to było dobrze.Jeżeli przejdzie ksm to Stepniewski zrezygnuje,brak ksm to jest jego dziecko.

  36. Powrót do góry    #9889
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    KSM też może mieć ludzką twarz, tylko jak każda regulacja musi być (o ile już) wprowadzony po coś.
    coś jak socjalizm z ludzką twarzą?
    ale generalnie się zgadzam i popieram, metod mnóstwo, od prostego KSM=45-48 do skomplikowanych metod jak np ustalanie indywidualnego ksm na podstawie pkt i długości kontraktu, czyli promocja długotrwałych związków i kłody pod nogi zmianom klubowym.

    natomiast to co jest w chwili obecnej jest oczywistą kpiną. Marma Rzeszów spadła z ligi mając na koncie -104 małe pkty, przy czym 75 z nich to walkower z Lesznem (chyba...). a więc 29 małych punktów na minusie. co z tego wynika? ano to, że nie bawiąc się w pierdoły i zawiłości regulaminowe (pomijajac wykluczenia w Lesznie i "z grubsza"):
    Pedersen: 9,588
    Walasek: 8,674
    Okoń: 6,716
    Pavlic: 6,400
    Sówka: 6,197
    plastron: 2,500

    sumować? wiem że nie Tobie...

  37. Powrót do góry    #9890
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    14go spotkanie nieudacznikow z prezesem.

    Liczylem, ze bedzie jakis odpor medialny. Stepniewski, Rozowy, ktokolwiek. A tu jakies popierdolki ogolnikami jak Kryjoma czy Jankowskiego. Zle to widze.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  38. Powrót do góry    #9891
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez mandaryn Zobacz posta
    Hmmm....jeśli będzie KSM i punkt o niezmienności składu, który pozwoli limit uniknąć to...
    1. Holder, 2. Ward, 3. Miedziak, 4. Sulli, 5. Gollob, 6. Paweł, 7. Wolender

    I dziękuję bardzo, do widzenia
    Ten punkt o niezmienności składu to największa głupota jaka może się prezesom przytrafić. Ona dopiero będzie kosztować majątek
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #9892
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    + jak ktoś trafi super skład i nie będzie go zmieniał mając KSM na poziomie 50, a inni nie będą mogli przekroczyć 40 - to dopiero niesprawiedliwość.

  40. Powrót do góry    #9893
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Zmora czołowym komuchem krajowego żużla:
    -"Kolejny argument jest taki, że niektórzy działacze chcieliby kupić tytuł mistrza, a nie wywalczyć go na torze. KSM powoduje, że szanse się wyrównują, a zyskuje na tym widowisko, kibice i cały sport - dodał Zmora."

    co za przenikliwość. W poprzednim ustroju także uczeni w Leninie bełkotali coś o zrównaniu społecznych szans, wykształciuch profesor miał zarabiać tyle co bosy Antek z beretem z antenka przy betoniarce, a społeczeństwo bez szemrania dokładało sie do tzw kredytów dla młodych małżeństw- by żyo się dobrze wszystkim i po równo, na czym też wszyscy zyskiwali.
    Tu trzeba jakiegoś Wałęsy, który weźmie kombinerki i rozpieprzy ten bajzel.
    Zazdrość klubów, którze groszem nie śmierdzą pod płaszczykiem "wyrównania szans" jawnie zmierza do upupienia bogatszych, a te działania wydaja brzydki zapach.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39...-andrzejem-wit
    Towarzysz Witkowski będzie teraz wsłuchiwał sie w głos terenowych działaczy, by wiecie- rozumiecie, uznać, ze taka jest wola w społeczeństwie i na odłożonym walnym ogłosi, co najlepszym wyjściem będzie? I najlepsze, ze on po tym umyje ręce- bo to oni tego chcieli.

  41. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi EMILKA za jego przydatny post!

    Stev (09-10-2013), lego (09-10-2013), mariusz291 (09-10-2013)

  42. Powrót do góry    #9894
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    Cały trik polega na tym, że bogaty nie może zrozumieć że można sobie poprzez bogactwo wychować całą mase swoich zawodników na długie lata, wystarczy zainwestować w szkółki, zamiast przepłacać całą masę zawodników. Może też potem nie będzie problemu z wybrakowanym przez kontuzje składem.
    To jest właśnie esencją moich wczorajszych wpisów wyśmiewającego śliniących się na brak ksmów dream teamiarzy, zakładających sobie już złote medale przed sezonem.
    Jeśli ktoś chce zbudować dream team, proszę bardzo - wychowywać swoich zawodników przy założeniu że nie można karać klubu za wzorową pracę i odpowiednio lokowane środki.
    Nie problem sobie kupić dream team jak się ma kasę przecież, ale ile w tym sportu?
    Jesli ktoś tego nie potrafi zrozumieć to widocznie KSM jest na nich najlepszym sposobem.

    Wspomniany Salary Cap znany z NBA miałby tu też dobre zastosowanie, tylko że Kontrola Skarbowa musiałaby siedzieć na kontach zawodników dzień w dzień. Bo niestety z prawem u nas kiepsko, za to cwaniactwem świetnie stoimy w Ekstralidze, tylko potem więcej z tego złego niż pożytku.
    Ostatnio edytowane przez aussie83 ; 09-10-2013 o 17:34

  43. Powrót do góry    #9895
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    I jeszcze jedno,nie potrafią ********** Torunia honorowo,to zrobi Witkowski po swojemu tzn "wszystkim równo a wam gówno" ot taka komunistyczna pozostałość.A może tak Gniezno spada,Bydgoszcz baraż z Grudziądzem,Rzeszów zostaje a co komuch z panią minister może załatwić.

  44. Powrót do góry    #9896
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    Zmora czołowym komuchem krajowego żużla:
    -"Kolejny argument jest taki, że niektórzy działacze chcieliby kupić tytuł mistrza, a nie wywalczyć go na torze. KSM powoduje, że szanse się wyrównują, a zyskuje na tym widowisko, kibice i cały sport - dodał Zmora."

    co za przenikliwość. W poprzednim ustroju także uczeni w Leninie bełkotali coś o zrównaniu społecznych szans, wykształciuch profesor miał zarabiać tyle co bosy Antek z beretem z antenka przy betoniarce, a społeczeństwo bez szemrania dokładało sie do tzw kredytów dla młodych małżeństw- by żyo się dobrze wszystkim i po równo, na czym też wszyscy zyskiwali.
    Tu trzeba jakiegoś Wałęsy, który weźmie kombinerki i rozpieprzy ten bajzel.
    Zazdrość klubów, którze groszem nie śmierdzą pod płaszczykiem "wyrównania szans" jawnie zmierza do upupienia bogatszych, a te działania wydaja brzydki zapach.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39...-andrzejem-wit
    Towarzysz Witkowski będzie teraz wsłuchiwał sie w głos terenowych działaczy, by wiecie- rozumiecie, uznać, ze taka jest wola w społeczeństwie i na odłożonym walnym ogłosi, co najlepszym wyjściem będzie? I najlepsze, ze on po tym umyje ręce- bo to oni tego chcieli.
    Jego tekst świadczy dobitnie o jego niekompetencji i nieudolności w zarządzaniu klubem, a przy tym pokazuje obraz klasycznego polaka biznesmena.
    Ja nie potrafię to innym nie dam i będę robił wszystko, aby mu się nie powiodło. Niestety nic nie robi we własnym ogródku, żeby lepiej było.
    Gdyby nie Senator to zielona byłaby na dnie. Senatora można lubić lub nie ale jest dla Zielonej tym czym Karkosik dla Torunia.
    Niestety każdy klub ma jakąś nieudolną zmorę.
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #9897
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Cały trik polega na tym, że bogaty nie może zrozumieć że można sobie poprzez bogactwo wychować całą mase swoich zawodników na długie lata, wystarczy zainwestować w szkółki, zamiast przepłacać całą masę zawodników. Może też potem nie będzie problemu z wybrakowanym przez kontuzje składem.
    wychowywać swoich zawodników przy założeniu że nie można karać klubu za wzorową pracę i odpowiednio lokowane środki.
    .
    Masz pełną rację, ale teraz to chyba nie chodzi o to, kogo w liście życzeń możnaby kupić, ile o to, kogo trzeba będzie wystawić za drzwi, bo wychowankowi po doskonałym sezonie skoczyło z 2,5 na coś kolo 7,5, wiec bagatela o wartość 2 statystów.

  46. Powrót do góry    #9898
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    Masz pełną rację, ale teraz to chyba nie chodzi o to, kogo w liście życzeń możnaby kupić, ile o to, kogo trzeba będzie wystawić za drzwi, bo wychowankowi po doskonałym sezonie skoczyło z 2,5 na coś kolo 7,5, wiec bagatela o wartość 2 statystów.
    To teraz możecie "pochwalić" tych swoich Nadachewiczów za poparcie inicjatywy "wrocławskiej". Głupota waszych działaczy nie ma końca. Rusko rozegrał ich jak dzieci. Gołym okiem widać kto korzysta na kłótni zielonogórsko-toruńskiej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #9899
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    Mam pytanie takie małe

    Czy jak Ekstraliga żużlowa podpisywała umowę z NC+ i ENEĄ to jednym z podstawowych punktów nie było, ze od sezonu 2014 będzie zniesiony KSM ??

  48. Powrót do góry    #9900
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Cały trik polega na tym, że bogaty nie może zrozumieć że można sobie poprzez bogactwo wychować całą mase swoich zawodników na długie lata, wystarczy zainwestować w szkółki, zamiast przepłacać całą masę zawodników. Może też potem nie będzie problemu z wybrakowanym przez kontuzje składem.
    To jest właśnie esencją moich wczorajszych wpisów wyśmiewającego śliniących się na brak ksmów dream teamiarzy, zakładających sobie już złote medale przed sezonem.
    Jeśli ktoś chce zbudować dream team, proszę bardzo - wychowywać swoich zawodników przy założeniu że nie można karać klubu za wzorową pracę i odpowiednio lokowane środki.
    Nie problem sobie kupić dream team jak się ma kasę przecież, ale ile w tym sportu?
    Jesli ktoś tego nie potrafi zrozumieć to widocznie KSM jest na nich najlepszym sposobem.
    Jestes kompletnie oderwany od realiow.
    Wartosciowi zawodnicy nie rosna jak grzyby po deszczu.
    Perelka zdarza sie jedna,moze dwie na kilka lat.
    Tak jak mistrza nie kupisz za pieniadze,tak i talentu.
    Pieniadze w szkolce to akurat najmniejszy problem.Przynajmniej jesli chodzi o bogate druzyny.
    Oni tam nie ucza na GM-ach od Hollowaya i nie placa za punkty.
    Dodatkowo nie masz nigdy gwarancji,ze ta perelka nie odplynie za dwa lata do Zmory gdy ten posplaca dlugi i pozyska sponsora.
    Wizja budowania druzyny w oparciu o szkolke moze sie sprawdzic w 2 lidze a i tu raczej bedzie ciezko.E-liga to zabawa dla najlepszych.
    Mozesz tego nie akceptowac,twoja sprawa.
    Kazdy by chcial 3 Miedzinskich i 3 Przedpelskich ale warto czasami zejsc na ziemie i nie uderzac w sentymentalne nuty, dosc wyraznie oderwane od rzeczywistosci.

    Utworzyles tez nowa definicje sportu.
    Druzyna koniecznie musi miec ze dwoch-trzech patalachow,poniewaz inna takowych w swoim skladzie posiada.Inaczej nie ma mowy o rywalizacji sportowej.
    Czy taka mam rozumiec brak sportu w rywalizacji z dream teamem?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-10-2013 o 18:52
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Howard (09-10-2013), mhsol (09-10-2013)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •