Strona 12 z 282 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #496
    Początkujący
    Dołączył
    30-08-2009
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja bym proponował takie rozwiązanie
    na mecze wyjazdowe:
    Tomasz Gollob 7,46
    Artur Mroczka 2,50
    Chris Holder 9,28
    Darcy Ward 8,41
    Ryan Sullivan 8,64
    Kamil Pulczyński 3,70 ewentualnie Pieszczek
    Łukasz Przedpełski 2,50

    na mecze w Toruniu
    Tomasz Gollob 7,46
    Artur Mroczka 2,50
    Chris Holder 9,28
    Adrian Miedziński 7,49
    Ryan Sullivan 8,64
    Emil Pulczyński 3,83
    Łukasz Przedpełski 2,50 ewentualnie Pieszczek

    W drugiej lidze utworzyć drugi zespół ,żeby zawodnicy którzy nie jadą w danej kolejce ekstraligi jadą w drugiej lidze.
    W 2014 roku mamy mocny zespół.

  2. Powrót do góry    #497
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,540
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,882 w 1,765 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Moim zdaniem jest to taka sama nadinterpretacja jak robienie z Cieślaka menadżera wszechczasów. W żaden zbawienny wpływ na drużynę, zarówno jednego jak i drugiego, nigdy nie uwierzę.
    Zabovsky, może wpływ Golloba na szkolenie juniorów nie był duży, ale wpływ Golloba na wyniki meczów już potrafił być znaczny.
    Nie gloryfikuję Tomka ale zauważcie ile biegów z jego udziałem kończyło się 5-1 dzięki jego fenomenalnemu holowaniu partnera z pary. W ilu biegach w minionym sezonie Pulczasy potrafiły świetnie wyjść ze startu i łatwo traciły pozycje ze względu na brak zainteresowania partnera z pary (no i na pełne portki przy zdecydowanych atakach rywali)? Gollob mógłby (choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie kozakuje już tak jak kiedyś) to zmienić. Na dobrze przygotowanym torze nikt tak dobrze taktycznie jak on nie potrafi się ścigać.
    W tym kontekście uważam ewentualne przyjście Golloba jako wzmocnienie.
    Wiadome jest, że w miarę przybywania lat chłopisko może przymykać klapę. Stawiam jednak na udany jego następny sezon. Czy w barwach Unibaxu? Zobaczymy.

  3. Powrót do góry    #498
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    szanuję Twoje zdanie, mam jednak nadzieje że na stadion tak czy siak przyjdziesz. mam również nadzieję, że koledzy Stefana strzelą focha i tego nie zrobią. do meritum: mam nadzieje, że przyjdzie. ze względu na Pawła, tylko i wyłącznie.
    Ja tam jestem zdania, że jeśli Gollob przyjdzie do Torunia, to nastąpi już całkowite odejście od tego, czym w sercach torunian jest Apator. Tak więc uważam, że Unibax straci mocno u kibiców Apatora. I w tym momencie pozostaje mu jedno. Ten skład będzie musiał zdobyć DMP i będzie musiał miażdżyć w lidze. Bo to będzie komercja, która ma ładnie wyglądać i sukces dawać. Już nie będzie miejsca na wymówki, bo tor zły, bo KSM, bo sramto i owamto. Ten skład nie będzie miał innego wyjścia, jak wygrywać.
    Jak będą przeciętni to stracą nie tylko Apatorian ale i kibiców sukcesu. Nikogo nie zwabi Gollob na stadion jak wtopią 2 mecze na MA, a w lidze będą się bujać koło 5 pozycji.
    Ostatnio edytowane przez alienisko ; 17-11-2012 o 18:36
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,366 w 1,675 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Zabovsky, może wpływ Golloba na szkolenie juniorów nie był duży, ale wpływ Golloba na wyniki meczów już potrafił być znaczny.
    Nie gloryfikuję Tomka ale zauważcie ile biegów z jego udziałem kończyło się 5-1 dzięki jego fenomenalnemu holowaniu partnera z pary. W ilu biegach w minionym sezonie Pulczasy potrafiły świetnie wyjść ze startu i łatwo traciły pozycje ze względu na brak zainteresowania partnera z pary (no i na pełne portki przy zdecydowanych atakach rywali)? Gollob mógłby (choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie kozakuje już tak jak kiedyś) to zmienić. Na dobrze przygotowanym torze nikt tak dobrze taktycznie jak on nie potrafi się ścigać.
    Moim zdaniem w chwili obecnej mamy w Apatorze dwóch zawodników jeżdżących parą lepiej od Golloba.

  5. Powrót do góry    #500
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Dość odważna teza, zapewne chodzi o Turbo Twins. Tak oni potrafią pojechać wspólnie wyśmienicie, Holder w pojedynkę był nawet w stanie doholować Emila swego czasu we Wrocławiu, ale ile razy Gollob holował Malaków, Ryczków i innych... To jest niezliczona ilość...
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. Powrót do góry    #501
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,707
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Ja tam jestem zdania, że jeśli Gollob przyjdzie do Torunia, to nastąpi już całkowite odejście od tego, czym w sercach torunian jest Apator. Tak więc uważam, że Unibax straci mocno u kibiców Apatora. I w tym momencie pozostaje mu jedno. Ten skład będzie musiał zdobyć DMP i będzie musiał miażdżyć w lidze. Bo to będzie komercja, która ma ładnie wyglądać i sukces dawać. Już nie będzie miejsca na wymówki, bo tor zły, bo KSM, bo sramto i owamto. Ten skład nie będzie miał innego wyjścia, jak wygrywać.
    Jak będą przeciętni to stracą nie tylko Apatorian ale i kibiców sukcesu. Nikogo nie zwabi Gollob na stadion jak wtopią 2 mecze na MA, a w lidze będą się bujać koło 5 pozycji.
    problem drogi kolego polega na tym, że przez szczeniackie (momentami) zachowania kibiców ten klub nigdy nie czuł wsparcia. powiedzmy, że za wyjątkiem pierwszego sezonu. teraz, gdy wypiął się na zdanie tych co od początku byli na Unibax wypięci podnosi się jakieś dziwne larum, którego nie rozumiem.

  7. Powrót do góry    #502
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,366 w 1,675 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Dość odważna teza, zapewne chodzi o Turbo Twins. Tak oni potrafią pojechać wspólnie wyśmienicie, Holder w pojedynkę był nawet w stanie doholować Emila swego czasu we Wrocławiu, ale ile razy Gollob holował Malaków, Ryczków i innych... To jest niezliczona ilość...
    Tyle, że to było 15 lat temu. Kluczowy w mojej wypowiedzi jest fragment "w chwili obecnej".
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 17-11-2012 o 20:04

  8. Powrót do góry    #503
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Tomasz Gollob w Toruniu...no,no

    Z zapałem jeździłem na derby na początku lat dziewięćdziesiątych. Gdybym wtedy na którymkolwiek stadionie wygłosił takie zdanie do dzisiaj żarłbym przez rurkę.

    Mam mieszane uczucia.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  9. Powrót do góry    #504
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    724
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 177 w 88 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Jak będą przeciętni to stracą nie tylko Apatorian ale i kibiców sukcesu. Nikogo nie zwabi Gollob na stadion jak wtopią 2 mecze na MA, a w lidze będą się bujać koło 5 pozycji.
    Zaraz tam wtopią. Gollob raczej kilkukrotnie wsławił się tym, że potrafił tak ustawić drużynę żeby była idealnie spasowana z torem i goście mieli tzw marne szanse. Coś o czym wielu z Was marzy po nocach, bo nasze zwycięstwa na MA ostatnio stały się mało przekonujące. Nie wiem, może on potrafi takie cuda czynić, ale już kiedyś o tym pisaliśmy i mnie to jednak do szczęścia potrzebne nie jest, a już na pewno nie za taką cenę.
    Przy okazji nasza bolączka czyli wysokie przegrane na (niektórych) wyjazdach może pozostać bez zmian. Gollob tu nic nie zmieni.
    Poza tym, dla swoich ponoć kibic jest bardziej wyrozumiały. Oczywiście nie wiadomo na ile bardziej skoro potrafi psioczyć i wywalać nawet tych swoich w połowie sezonu, ale co może się dziać gdy w grę wchodzić będzie postać nielubiana i kontrowersyjna?
    W najlepszym wypadku powrócą ostatnio jakoś zarzucone przez nas rozważania na temat atmosfery w drużynie i tego kto ją psuje.

    Z tymi "swoimi", rzecz jasna, nie chodzi tylko o ideę wychowanka, który zrobi dla klubu wszystko i w czarnej godzinie będzie bronił jego barw jak lew. Ja za swojego uważam każdego którego lubię i który coś tam dla naszego klubu już zrobił i chce mu się tu nadal startować itd. Adrian jest na pewno w pełnym tego słowa znaczeniu wychowankiem i chociaż nie każdy go lubi, to jednak większość życzy mu dobrze. Tylko widzę, mili Państwo, że jak chodzi o dobro klubu czy raczej nasze dobre samopoczucie, bo chcemy wygrywać, to Miedziak może iść w odstawkę, ale gdyby to on chciał odejść, to już widzę te pochody z transparentami w stylu "zdradził, na stos z nim!"

    Jak dla mnie nikt za Toruń umierać nie musi. Legenda głosi że jest jeden co chce umrzeć za Leszno, ale takim jak on lepiej dajmy spokój. Wystarczy jak się będzie chciało danemu delikwentowi dobrze przygotowywać do zawodów i dawać z siebie i swego silnika ile potrafi.

    I jeszcze wrócę do:

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ja nic o składzie na lata nie pisałem. Ten wyraźnie się przejadł i wyczerpał. Przecież to nie tylko ja pisałem w sezonie (bo i było to oczywiste), że ci ludzie są sobą zmęczeni i potrzeba jakiegoś bodźca.
    Jak często o Tobie Buszmen myślę bo nie zgadzam się z tym czy z tamtym co głosisz, tak w tym momencie akurat nie pomyślałam wcale. Zaczerpnęłam "z Ciebie" tylko o tym wietrzeniu, żeby było jasne. Nie masz raczej mocy sprawczej - nie Ty budowałeś skład i nie Ty w razie czego będziesz go wietrzył, więc się o to Ciebie nie czepiałam.
    Ostatnio edytowane przez Aerie ; 17-11-2012 o 19:56

  10. Powrót do góry    #505
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hain Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że niektórzy nie maja pojęcia o tym, że miły, acz prowincjonalny reprezentant prowincjonalnego sportu - Apator Toruń, przestał istnieć na rzecz Unibaxu Toruń, który jest profesjonalnym przedstawicielem profesjonalnego sportu. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty i odrazy, a lata '90 odeszły dawno w zapomnienie. Teraz w żużlu mamy quasi profesjonalną ligę, a nie grajdołek, gdzie zawodnicy są oddani własnym klubom, a kibice nienawidzą na śmierć tych zza miedzy. I całe szczęście. Klimat lat '90 w żużlu był całkiem miły i sympatyczny ze względu na wspomnienia, ale to cały czas była mentalna wioska.
    Podoba mi się Twoje podejście na tyle, że pozwolę sobie pociągnąć dalej. Profesjonalnego sportu tylko chyba w założeniach albo w żartach patrząc na regulamin i to co się wokół tego dzieje ale mniejsza.

    W biznesie nie ma miejsca na sentymenty i obrazy. Pełna zgoda tylko, że w biznesie liczy się przede wszystkim zysk, a jak nie będzie kibiców na MA to i zysku nie będzie, nieprawdaż? Tu pytanie z punktu widzenia biznesu kluczowe: kto przyciągnie więcej kibiców na MA: Miedziak czy Gollob i który da lepszy wynik sportowy. Celowo nie robię porównania Ward czy Gollob co by się nie ośmieszyć.

    Moim zdaniem jeśli przyjdzie do nas Gollob i pojedzie padakę to MA opustoszeje całkowicie, bo kibice sukcesu odejdą natychmiast, a tych, którzy są z drużyną "NA DOBRE I NA ZŁE" również szybko zabraknie - bo i z jaką drużyną - z tą, z którą się nie potrafią identyfikować w żaden sposób? Warto przemyśleć. Ja z pewnością również sentymentów żadnych bym wówczas nie miał.


    ps. Aerie - masz świadomość, że mhsol się załamie biedaczek jak przeczyta, że ciągle myślisz o Buszmenie
    Ostatnio edytowane przez Howard ; 17-11-2012 o 20:08

  11. Powrót do góry    #506
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Tyle, że to było 15 lat temu. Kluczowy w mojej wypowiedzi jest fragment "w chwili obecnej".
    Wiedziałem, że o tym wspomnisz. Celowo nie zaznaczyłem, że wtedy juniorzy dysponowali sprzętem kiepskiej jakości, a teraz byle junior ma pod tyłkiem "szafę". Emil czy Kamil nie do końca panują nad maszyna, ba nawet Adrian, ale dzięki sprzętowi udaje się nadrabiać te braki choć w minimalnej części. Oczywiście dużo ma do powiedzenia tor, ale czy nie bez kozery Emil wykręcił kosmiczną średnią w biegach juniorskich na MA? Start, kreda, maneta i do przodu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  12. Powrót do góry    #507
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Ludziska,dajcie sobie spokój z tym czy przyjdzie Gollob,czy odejdzie Miedziński,Ward,czy zrezygnuje Sullivan,o tym wszystkim zdecyduje pan Roman Karkosik to są jego pieniądze,jego biznes i on będzie ostatecznie decydował,My kibice albo pójdziemy,kupimy karnety,bilety,albo się obrazimy i nie.Nowy skład będzie miał "świeże" powietrze,nie będzie lęku czy silnik ten,a może ten,nie będzie płaczu po 10 biegu że zmieniły się warunki torowe,i jeszcze co do ewentualnego zatrudnienia Golloba,nie którzy z was to się zachowują jak PISUARY-nie dla Golloba bo nie,jest to zawodnik który podchodzi bardziej profesjonalnie do zawodów niż nie którzy nasi obecni,tak więc jestem za rozmowami w sprawie zatrudnienia Golloba w Toruniu,i na koniec proszę przypomnijcie ostatnie ważne mecze drużyny i wystep w nich Miedzińskiego,ostatnie trzy sezony,a gwizdy na niego z sektora L,Ł.A czy trybuny będą zapełnione czy nie to już zależy od pana prezesa,jeżeli cena biletów zostanie obniżona np.normalny 25 zł,ulgowy 20zł to będzie pewna zachęta,do tego wynik sportowy i już.

  13. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,366 w 1,675 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Wiedziałem, że o tym wspomnisz. Celowo nie zaznaczyłem, że wtedy juniorzy dysponowali sprzętem kiepskiej jakości, a teraz byle junior ma pod tyłkiem "szafę". Emil czy Kamil nie do końca panują nad maszyna, ba nawet Adrian, ale dzięki sprzętowi udaje się nadrabiać te braki choć w minimalnej części.
    No dobra, ale czy to wina Turbo Twins, że kiedyś juniorzy byli gorzej dosprzętowieni ?

    Cytat Zamieszczone przez Stev Zobacz posta
    Ludziska,dajcie sobie spokój z tym czy przyjdzie Gollob,czy odejdzie Miedziński,Ward,czy zrezygnuje Sullivan,o tym wszystkim zdecyduje pan Roman Karkosik to są jego pieniądze,jego biznes i on będzie ostatecznie decydował,My kibice albo pójdziemy,kupimy karnety,bilety,albo się obrazimy i nie.
    To może zamknijmy forum i przestańmy się wypowiadać ? W końcu ostateczną decyzję i tak podejmie Karkosik.

  14. Powrót do góry    #509
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    724
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 177 w 88 postach
    No sorry Stev ale nie Ty będziesz nam mówił co mamy myśleć albo o czym pisać, bo od tego jest forum żeby sobie komentować jak się coś komuś podoba or nie.
    Każdy ma świadomość że Roman zrobi co zechce, ale jemu chyba na publice zależy więc nie wiem czy jest to takie obojętne co ta publika myśli.

    Ps. Howard, na razie to Ty mnie załamujesz pisząc takie bzdety
    Ostatnio edytowane przez Aerie ; 17-11-2012 o 20:27

  15. Powrót do góry    #510
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,835
    Kliknij i podziękuj
    2,870
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Stev, przeceniasz role i RK i kibicow. 2012 to sklad pod kibicow, wypieszczony, oplacony od a do z, niektorzy nawet wycieczki do Gorzowa sobie odkuli. Dwoch torunskich trenerow, ikony, zawodnicy tak torunscy, ze az ich lukrem polac i sprzedawac z Dworze Artusa. I co? Ktoremu z nich nie dostalo sie od torunskich kibicow? Dostali Kowalik z Zabikiem, Karol, Ward, Holder, Sullivan, Pulczynscy. Wszystkim sie dostalo. Przedpelski pozno zaczal, malo jezdzil, wiec w ryło nie zarobil. Ale oczekiwania tak rozbuchane, ze i jemu sie dostanie. Wystarcza zera na oczatek sezonu.

    Sukces, nowa motoarena stadion zapelnialy. Torunski sklad nie zapelnil stadionu ani razu. Darujcie wiec sobie przekreslonych Gollobow. Zuzla z lat 90-tych, kiedy Gollob w Toruniu zarobil słoikiem juz nie ma.

    PS. Buszmen, Gollob na enduro/motocrossie? Super, ale ten filmik z Lodzi to wyglada jak spotknie ze sponsorami. Ward z Holderem lepsze numery robia motorynkami w garazu.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  16. Powrót do góry    #511
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,540
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,882 w 1,765 postach
    Romanowi pewnie zależy na publice. Tej samej publice, której od kilku lat ubywa. Dlatego trza opuścić ciepły kur...dołek i coś zrobić, żeby publika wróciła.
    Bez zmian publika nie wróci. Ten skład nie pojedzie lepiej, zawsze ktoś zawodzi.

  17. Powrót do góry    #512
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Romanowi pewnie zależy na publice. Tej samej publice, której od kilku lat ubywa. Dlatego trza opuścić ciepły kur...dołek i coś zrobić, żeby publika wróciła.
    Bez zmian publika nie wróci. Ten skład nie pojedzie lepiej, zawsze ktoś zawodzi.
    Pełna zgoda, tylko czemu tą zmianą ma być akurat Gollob? Roman może myśli, że na tej zmianie może dużo zyskać, ale jak zauważył Alien może równie dużo stracić. A właściciwe nie Roman, tylko toruński żużel.

    Energo, mówisz tylko o bardzo wąskiej grupie ludzi siedzących w młynie, a gdzie cała reszta, którzy nie wypieli się na Unibax a pamiętają dawny Apator?

  18. Powrót do góry    #513
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,540
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,882 w 1,765 postach
    Toruński żużel to w tej chwili Roman. Bez niego to nawet nie chce mi się myśleć co by było.
    Dlaczego Gollob? KSM - oto moim zdaniem powód. Ta jedna zmiana nie pociągnie za sobą innych roszad (o juniorach nie piszę). Przyjście kogoś innego z KSM powyżej 8.0 zrobiłoby już większe przewietrzenie w składzie.

  19. Powrót do góry    #514
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    Energo skąd masz wiadomości że klub się wypiął na młyn? to tak samo jak był konflikt na linii Młyn-Wojtek. możesz odpisać na PW

    Nie znam opini całego młyna, wypowiadam się za siebie. Pamietam lata 90 i prawie 80. I Tomek jest bydgoski nie toruński. Obecny młyn to 2/3 dzieciaki wiec nie znaja klimatu tamtych czasow. Ciesze sie ze bylo mi dane wychowac sie w tym okresie. Pomijajac sektor l i ł duzo ludzi grubo sie zastanawia co z tym fantem zrobic jesli bedzie gollob.

  20. Powrót do góry    #515
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    problem drogi kolego polega na tym, że przez szczeniackie (momentami) zachowania kibiców ten klub nigdy nie czuł wsparcia. powiedzmy, że za wyjątkiem pierwszego sezonu. teraz, gdy wypiął się na zdanie tych co od początku byli na Unibax wypięci podnosi się jakieś dziwne larum, którego nie rozumiem.
    Apatorianin to nie tylko ten nasz młyn. To wielu starszych ludzi, których zresztą WS mocno wytępił przy początkach MA. To te wszystkie dziadki, co to z programem siedziały i dyskutowały żywo co to trenejro ma zrobić. Tacy żużlowi działkowicze. Prawie ich już nie ma, a może być ich jeszcze mniej

    Apatorinain to też takie typy jak ja i mi podobne. Dość młodzi ludzie, ale pamiętający lata 90 i tamten klimat. Nie siedzimy w młynie, nie wyróżniamy się na trybunach. Ale mogą się po nas puste miejsca rzucić w oczy.

    Nie sprowadzałbym tego toruńskiego przywiązania i stylu klubu jedynie do młyna bo to bardzo duże uogólnienie.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  21. Powrót do góry    #516
    Zaawansowany Awatar Klancyk
    Dołączył
    29-09-2010
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 105 w 67 postach
    Myślę, że RK wiszą kartoflem animozje toruńsko-bydgoskie(swoją drogą ile one dzisiaj znaczą?), chce Golloba z jakichś tam powodów, może reklamowo-biznesowych, może uważa, że to bezbłędny sportowo strzał transferowy (znam wiele osób mało speedwayem zainteresowanych, którzy z żużlowców znają jedynie Tomka Golloba, co wcale zresztą nie jest znowu takie dziwne), po prostu myśli, że robi klubowi i nam kibicom dobry uczynek.
    Ostatnio edytowane przez Klancyk ; 17-11-2012 o 22:06

  22. Powrót do góry    #517
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    A ja na Apator będę chodzić i ... na Stal też

  23. Powrót do góry    #518
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez UsZooL Zobacz posta
    Jestem zszokowany ogólną akceptacją dla Golloba w Toruniu wśród piszących na forum i nie tylko tutaj. Dla wszystkich, którzy zaczynali przygodę z żużlem na początku lat 90-tych albo wcześniej, pamiętających "tamte" derby, Gollob w Toruniu jest zapewne nie do zaakceptowania, ale po wpisach na forum oraz po twarzach pojawiających się na stadionie widać, że jesteśmy już chyba powoli w mniejszości. Dla mnie pojawienie się Golloba w Toruniu to będzie policzek i mam nadzieję, że takich jak ja jest więcej niż odnoszę wrażenie, że jest.
    Ktoś tu wspomniał, że Gollob wpłynie korzystnie na frekwencję na Motoarenie, dla mnie to będzie pretekst do tego żeby nie iść na stadion.
    odpowiedzią na to musiałaby być próba zrozumienia, kto się tu udziela. "Kibice", których nie oświadczysz na wyjeździe, baaa czasem dla nich nawet dyskusyjne jest pójście na domowy mecz, bo focha strzelą. Fanatycy transmisji telewizyjnych i relacji na sf, chłopcy, którzy swą żużlową aktywność przelewają na wymienianie sie infantylnymi żarcikami i docinkami na kolejnych stronach tego forum, fascynują się analizą ksm-ów, wirtualnym zestawianiem składów, czytaniem między wierszami prasowych wywiadów, w swej wszechwiedzy jarają się wytykaniem kto, w jakim momencie i jakiej rangi popełnił błąd. Najmądrzejsi z mądrych, acz w opuszczonymi na oczy klapami. Taki kibicowski plankton, konformiści i koniunkturaliści. Ludzie, którzy z racji mleka pod nosem nie czują smrodu, jaki po 50 latach istnienia klubu daje tyfus w składzie. Zbyt płytcy emocjonalnie, by mieć wstręt do niegodziwego precedensu. Pokolenie PO, które jest w stanie łyknąć wszystko z połykiem i jeszcze się samodzielnie utwierdzić, że zrobiło najlepiej jak mogło. Chłopaczki bez kręgosłupa, które w swej naiwności i braku zahamowań gotowi są odciąć się od tradycyjnych wartości, byleby było trochę radości w ich pustych łbach. Dzieciaki, które maja mokro na wieść, że pasująca do zespołu, jak kij do ich anusów, postać miałaby przyjść do klubu doczekać emerytury. Łudzą się, że nazwisko tego niepożądanego żużlowca stanie się magnesem. Dla kogo? Dla takich smarkatych koniunkturalistów jak oni sami? No przecież nie dla kogoś, kto na żużel chodzi dziesiat lat i przyzwyczajony jest do nieci innych wartości, kto ma poczucie dumy z niekorzystania z usług żużlowców zza miedzy, kto hołduje nieci innym wartościom, niż w imię łatwego sukcesu stać sie jakby "kobietą pracującą".

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi EMILKA za jego przydatny post!

    Howard (18-11-2012)

  25. Powrót do góry    #519
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,540
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,882 w 1,765 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    odpowiedzią na to musiałaby być próba zrozumienia, kto się tu udziela...
    I ty tak na poważnie?

  26. Powrót do góry    #520
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    No EMILKA teraz d o j e b a ł a musze jakoś do 1.000 postów dojechac hehehe

  27. Powrót do góry    #521
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Chyba komuś priorytety w życiu sie pozajączkowały. Żużel to TYLKO sport i choćbyś stanął na rzęsach, to jest marną namiastką słów o honorze i dumie. No ale jak ktoś ma w życiu pozajączkowane wartości, to ja na to nic nie poradzę. Palenie na stosie i widły na Shreka za przynależność klubową (sic!) stanowi kontekst dla małolatów i trąci przynajmniej piaskownicą. Bawta się dalej sami w smarkatym świecie. Dobranoc.
    Aerie - masz świadomość, że mhsol się załamie biedaczek jak przeczyta, że ciągle myślisz o Buszmenie
    Howard - cicho sza, bo o tym pisać nie wolno. Najważniejszy w życiu każdego troglodyty jest żużel i miłość nie do Aerie, a do Apator.... sorry - Unibaxu

    Alien - kiedyś zaproszę Ciebie do dialogu z moimi sprawcami Mam wrażenie, że mają radochę z rocznej wizytu Tomasza w naszym mieście. Rozumiem, że prezentują kiepski rocznik, bo liczy się jedynie ten z lat 80/90? No cóż - też się nie łapię
    Ostatnio edytowane przez mhsol ; 17-11-2012 o 23:15

  28. Powrót do góry    #522
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    nawet w ten "tylko sport" można bawić się z dumą i honorem.
    ale nie zrozumie tego ten, komu odpowiada najłatwiejsza droga, kto tańczy, jak mu zaklaszczą
    Az że na lata dupa będzie po tym boleć...
    who cares....

  29. Powrót do góry    #523
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,540
    Kliknij i podziękuj
    679
    Podziękowania: 2,882 w 1,765 postach
    Emilka, gratulacje. Właśnie dzięki takim osobom jak ty naszemu krajowi w najbliższych kilkunastu latach nie grozi wyjście z bagna, w jakim się znalazło po upadku komuny.
    Życzę dobrego samopoczucia i żegnam ozięble.

  30. Powrót do góry    #524
    Zaawansowany Awatar Klancyk
    Dołączył
    29-09-2010
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 105 w 67 postach
    Skąd ja znam ten język...?
    Ale post bombowy... aha! już wiem, skąd znam ten język.

  31. Powrót do góry    #525
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    bawić się
    Cieszę się, że przynajmniej coś ustaliliśmy Teraz czas na lekcję z ... życia .

  32. Powrót do góry    #526
    Użytkownik Awatar kOrEa
    Dołączył
    22-04-2012
    Postów
    184
    Kliknij i podziękuj
    107
    Podziękowania: 45 w 16 postach
    Patrząc na to co pisze Emilka człowiek zastanawia się nad sensem istnienia demokracji. No bo jak ten kraj uzdrowić z całego syfu, skoro taka osoba ma przy urnie tyle samo do powiedzenia co profesor UMK.. Chociaż forma i styl jej wypowiedzi pozwala mieć nadzieje, że przynajmniej jeszcze w tych wyborach nie będzie mogła oddać głosu..
    Tell people there’s an invisible man in the sky who
    created the universe, and the vast majority believe you.
    Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.
    Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #527
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    226
    Podziękowania: 124 w 49 postach
    Emilka ty nie jesteś przypadkiem ze "Stowarzyszenia Metropolia Toruńska", czy jakoś tak, ... oj przepraszam, to w sąsiednim mieście coś takiego jest Tam jest podobna retoryka, tylko w drugą stronę.
    Ostatnio edytowane przez Zubr ; 18-11-2012 o 01:15

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Zubr za jego przydatny post!

    kOrEa (18-11-2012)

  35. Powrót do góry    #528
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,803
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Emilka to chyba z Częstochowy. Cóż - jak masz mnie oceniać. Powiem tak, kariera Tomasza Golloba jest więcej warta niż historia (i przyszłość) żużla w Toruniu. Dziękuję, dobranoc (w sumie najwyższa pora). Nazywaj mnie kibicem sukcesu. Ja wolę z Gollobem spaść niż bez niego robić DMP, a że... w praktyce jego angaż oznacza ogromne szanse na DMP - trudno o dylemat. Ale to moje subiektywne zdanie.

  36. Powrót do góry    #529
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    No dobra, ale czy to wina Turbo Twins, że kiedyś juniorzy byli gorzej dosprzętowieni ?


    To może zamknijmy forum i przestańmy się wypowiadać ? W końcu ostateczną decyzję i tak podejmie Karkosik.
    Nie. Ale jednak w latach 90 - tych junior atakowany przez lepszego seniora praktycznie z góry skazany był na pożarcie. Teraz każdy ma dostęp do najlepszego sprzętu, decyduje kwestia umiejętności, a co za tym idzie kwestia jazdy po odpowiednim torze. Emil w Toruniu i jego biegi juniorskie... Gollob w tamtych czasach potrafił doholować niejednego, który ledwo składał się w łuk. Jak dla mnie porównywanie jazdy parą do każdego innego zawodnika to bluźnierstwo. Pierwszy lepszy przykład 94r. Sparta - Polonia 15 bieg.
    Pozdrawiam
    Marcin

  37. Powrót do góry    #530
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    EMILKA jak dla mnie może zbytnio radykalnie, ale zgadzam się z większością twojego postu.

    Pozdrawiam!

    EDIT: kOrEa jeśli myślisz o Polsce, to podpowiem Ci, że to z czym mamy do czynienia w naszym kraju ma niewiele wspólnego z demokracją. Nawet sposób przeprowadzania wyborów jest tego dowodem. Dopóki nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych to nadal będzie kpina a nie wybory. To co mamy u nas wraz z pozostałościami różnego rodzaju struktur, powiązań i uzależnień rodem z PRL to raczej władza oligarchii a nie demokracja.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 18-11-2012 o 08:13

  38. Powrót do góry    #531
    Użytkownik Awatar Polluks
    Dołączył
    17-04-2006
    Postów
    187
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 22 w 14 postach
    Fajnie się to wszystko czyta. Jednak proponuję nie podniecać się za bardzo. Nie oszukujmy się, mamy na to wpływ jak na pogodę. Jeśli Pan Roman ma kaprys żeby w jego klubie jeździł Gollob to pewnie tak będzie i żadne odwoływania się do lat 90tych, świętej wojny i wszelkich animozji nie mają tu znaczenia. Swoją drogą pewnie wiele osób, także z tego wątku, gdyby rządziło drużyną chciałoby mieć w składzie legendę pokroju Tomasza Golloba. Na świecie było już kilka takich transferów które wcześniej nie mieściły się w głowie np. Figo z Barcy do Realu. I co? I nic. No tak, pewnie było kilku obrażonych. Inny Pan Roman zapragnął mieć klub piłkarski i kupił sobie Chelsea. Zapewne wyrzucano mu że zainwestował tam, a nie w rodzimy sport. I co? I nic. Tak już jest ten świat skonstruowany. Jeśli kogoś stać i ma takie możliwości oraz kaprys to dopnie swego.
    Inna sprawa, że więcej osób chce u nad Golloba niż nie. A na miejsce tych co się obrażą, przyjdzie dwóch nowych.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Polluks za jego przydatny post!

    Stev (18-11-2012)

  40. Powrót do góry    #532
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Nie. Ale jednak w latach 90 - tych junior atakowany przez lepszego seniora praktycznie z góry skazany był na pożarcie. Teraz każdy ma dostęp do najlepszego sprzętu, decyduje kwestia umiejętności, a co za tym idzie kwestia jazdy po odpowiednim torze. Emil w Toruniu i jego biegi juniorskie... Gollob w tamtych czasach potrafił doholować niejednego, który ledwo składał się w łuk. Jak dla mnie porównywanie jazdy parą do każdego innego zawodnika to bluźnierstwo. Pierwszy lepszy przykład 94r. Sparta - Polonia 15 bieg.
    Tia gorzej dosprzetowieni, ale którzy juniorzy z lat 90 ?
    Łabędzki ? Cierniak ? G.Rempała ? Bajerski ? Baron ? Protasiewicz ? Dobrucki ? Dados ?
    Nie inwestowano w sprzęt tych , którzy po prostu byli za słabi żeby dawać nadzieje na jakieś konkretne punkty.

    Tak było m.in. w Bydgoszczy, a dodatkowo nadzór nad magazynem części miał ślusarz Władysław G. Jak on częściami rozporządzał to mogliby opowiedzieć bardziej zorientowani kibice Polonii.

  41. Powrót do góry    #533
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    czasy się zmieniają. dzisiaj przywiązanie do barw klubowych nie istnieje. żużel i tak stosunkowo długo bronił się przed "transferowym szałem". niestety duży pieniądz zmienia wszystko. tak jak wspomniał Polluks:

    Figo z Barcy do Realu
    van Persie z Arsenalu do United

    lata 80' 90' nie wrócą choćbyśmy nie wiem jak tego chcieli. a poza tym i tak nie mamy nic do powiedzenia RK i rada zrobią co będą uważali za słuszne i za to za rok zostaną rozliczenie. ja osobiście uważam że Gollob może być tym czego ta drużyna potrzebuje. W Gorzowie też mam wrażenie że odrodzenie Iversena czy Zagara to może być po części sprawa Tomka i jego podpowiedzi.
    Szkoda że zmiana ta najpewniej musi oznaczać odejście Adriana ale on od kilku lat swoją jazdą, zachowaniem, wypowiedziami ("ja się tłumaczyć nie muszę"), kłótniami z partnerami na torze pokazuje że potrzebuje dostać kubeł zimnej wody na łeb i zostać rzucony na głęboką wodę poza ciepły ****i dołek MA. Jeżeli dowolny żużlok zachowywałby się jak Adrian już dawno byśmy go pożegnali a jako wychowanek i tak ma duży kredyt.

  42. Powrót do góry    #534
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,189
    Kliknij i podziękuj
    6,534
    Podziękowania: 8,877 w 4,885 postach
    Mhsol, nie wytlumaczysz.Zreszta nie zauwazylem abys byl zwolennikiem Golloba w naszych barwach wiec post Emilki nie byl skierowany do Ciebie.Tlumaczyc sie nie musisz.
    Mnie tez Gollob w naszych barwach drazni ale nie wychowalem sie pod sukienka czestochowskiego ksiedza zamawiajacego 5 piw, lykajac wszystko z polykiem,wiec az tak ostro Tomkowych zwolennikow bym nie nazwal.

    Waracajac do spraw bardziej powaznych.
    Prawda jest ,ze zatrudniajac Golloba przekraczamy dla wielu linie ktorej przekroczyc nigdy nie powinnismy.Nie chodzi o honor ktorym Emilka najzwyczajniej w swiecie wyciera sobie gebe ,podobnie jak czynia to niektorzy politycy i pseudo patrioci ,ale ze wzgledu na trydycje.Kazdy sie chyba zgodzi,ze bez wzgledu na rozne systemowe zmiany trzeba ja pielegnowac.Tyfus pozostanie Tyfusem.Wiecej dobrego dla naszego klubu uczynilby podpisujac kontrakt w Bydgoszczy.Torunski kibic nie potrzebuje Golloba w Toruniu,on go potrzebuje w silnej Bydgoszczy i powrotu ekscytujacych derbow.Choc to beda tylko 2 lub 4 mecze w roku,moze sie to przelozyc na frekwencje w calym sezonie.
    Mamy swoich chlopakow,niekoniecznie wychowankow ale swoich.Nie widze sensu wymiany Warda na Golloba.Przyniesie to wiecej strat niz korzysci.
    Miedziak jako druga linia tez swoje robi.Kuswa,przeciez Adik w tym niejako slabym dla niego sezonie wykecil wyzsza srednia od naszego Zbawiciela.Wolalbym aby jezdzil lepiej,byl jednym z liderow i czasami tak jest,ale sam spodziewalem sie po nim czegos wiecej,co nie znaczy ze chciabym aby odszedl.Chyba,ze faktycznie moze to mu w czyms pomoc i wroci dla nas silniejszy.
    Naszym problemem nie jest to ,ze nie zdobywamy DMP co rok a zwykla nieporadnosc i liczne bledy popelniane przez zawodnikow badz dzialaczy.Pare lat temu przestalismy jechac z ikra.
    Kto jeszcze pamieta spektakularne zwyciestwa w Gorzowie i przetrzebionym skladem we Wroclawiu.Takiej druzyny potrzebuje kazdy kibic a wtedy lokata na koniec sezonu jest sprawa drugorzedna.Zatrudniajac Golloba takiej druzyny nie przywrocimy do zycia.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-11-2012 o 09:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Howard (18-11-2012), zabovsky (18-11-2012)

  44. Powrót do góry    #535
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,484 w 959 postach
    Tradycja tradycją, ale przestańmy żyć wspomnieniami. Gollob, nie Gollob czy inni nasi krajowi rowerzyści są dziś jak Crump czy Pedersen - nie patrzą na barwy klubowe, tylko na sumkę na kontrakcie. Przecież oni wszyscy w czasie sezonu żyją w busach i samolotach zatrzymując się na moment na jednym czy drugim stadionie i lecą dalej. Jednego dnia wkładają kevlar żółto-biało-niebieski, na drugi dzień czerwono-biało-czarny, żadna różnica dla nich tylko kolorki, byle sponsorzy byli widoczni. Już nawet młodzieżowcy liczą tylko kasę, czego przykładem są niedawne turnieje IMŚJ, większość kręciła nosem na wyprawę fundowaną przez FIM.

    Zeszłoroczny eksperyment "toruńskiego składu" okazał się kompletnym niewypałem, po kilku meczach Karol przestał być bożyszczem, frekwencja nie wzrosła, pewnie większość tradycjonalistów chodziła w tym czasie do skansenu przy Uniwersyteckiej, albo oglądała wystawy żużlowe na supermarkecie powstałym na zgliszczach dawnego Bronka. Może ktoś tu czytał nasze forum i dał się ponieść sentymentalnej fali, ale ośmielę się postawić tezę, że "bydgoski" Gollob przyciągnąłby większą widownię, czy go ktoś lubi, czy nie, przynajmniej dopóki woziłby punkty.

    Poza tym odnoszę wrażenie, że nasi wychowankowie, którzy się kiszą przez długi czas w Toruniu zatrzymują się w rozwoju (Pulczyńscy) lub nawet notują regres (Miedziński). Tutaj mają za dobrze, a w innym ośrodku nie mieliby takiej taryfy ulgowej i musieliby wziąć się w garść, albo do widzenia walić komplety z Puszakowskim w 2 lidze (chociaż nie wiem, czy byliby w stanie powtórzyć jego wyniku, zwłaszcza na tej klasie sprzętu, którym Mariusz dysponuje, wielki szacunek dla niego!). Ambitni zawodnicy idą za kasą do innych klubów i zanim zaczniemy ich za to winić zastanówmy się, który z nas nie przeprowadził się do innego miasta za lepiej płatną pracą? A żużlowcy przecież tylko dojeżdżają do danego klubu raz na 2 tygodnie lub nawet rzadziej.

    Jedna tylko rzecz. Ze sportowego i marketingowego punktu widzenia nie widzę przeciwwskazań dla Golloba, ma już swoje lata, ale to wciąż uznana marka o zasięgu światowym i pan Roman pewnie wie, co robi. Do tego ten KSM, jak nie w tym roku to już wcale. Za Miedziaka w pakiecie z Pulczyńskimi jak najbardziej, ale za Warda? Dwukrotnego mistrza świata juniorów, którego szanse na podobny tytuł w kategorii seniorów bukmacherzy oceniają nie niżej niż Holdera? Jednego diamentu się w zeszłym roku pozbyli lekką ręką, ale to jeszcze rozumiem, był buc Stępniewski i Ząbikowo-Pulczyńskie lobby lansujące "toruński skład" do którego dołączył praktykant Kowalik. A teraz?

    Co będzie to nie wiem, ale jeśli ktoś na górze rzeczywiście znudził się oglądaniem tej partaniny, eksperymentów za grube pieniądze i walnął pięścią w stół, to jeśli będą tu tacy aktorzy jak Gollob, czy mam nadzieję również Ward, chciałbym zobaczyć na lidze tor, jaki bywa na GP, co by wspomniani panowie rozgrzewali swoimi akcjami publikę do czerwoności.

  45. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Stev (18-11-2012), kOrEa (18-11-2012)

  46. Powrót do góry    #536
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,189
    Kliknij i podziękuj
    6,534
    Podziękowania: 8,877 w 4,885 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Tradycja tradycją, ale przestańmy żyć wspomnieniami. Gollob, nie Gollob czy inni nasi krajowi rowerzyści są dziś jak Crump czy Pedersen - nie patrzą na barwy klubowe, tylko na sumkę na kontrakcie. Przecież oni wszyscy w czasie sezonu żyją w busach i samolotach zatrzymując się na moment na jednym czy drugim stadionie i lecą dalej. Jednego dnia wkładają kevlar żółto-biało-niebieski, na drugi dzień czerwono-biało-czarny, żadna różnica dla nich tylko kolorki, byle sponsorzy byli widoczni. Już nawet młodzieżowcy liczą tylko kasę, czego przykładem są niedawne turnieje IMŚJ, większość kręciła nosem na wyprawę fundowaną przez FIM.
    Na strazy pielegnowania tradycji pozostali juz tylko kibice.To ,ze dzialacze i zuzlowcy maja na nia wyje..ne to rzecz oczywista,wiec ni wiem o czym tak naprawde mowa.Dla Golloba,Walaska,Protasa czy Miedzina moze byc obojetne w jakich barwach wystapia w przyszlym sezonie,dla kibicow niekoniecznie.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta

    Zeszłoroczny eksperyment "toruńskiego składu" okazał się kompletnym niewypałem, po kilku meczach Karol przestał być bożyszczem, frekwencja nie wzrosła, pewnie większość tradycjonalistów chodziła w tym czasie do skansenu przy Uniwersyteckiej, albo oglądała wystawy żużlowe na supermarkecie powstałym na zgliszczach dawnego Bronka. Może ktoś tu czytał nasze forum i dał się ponieść sentymentalnej fali, ale ośmielę się postawić tezę, że "bydgoski" Gollob przyciągnąłby większą widownię, czy go ktoś lubi, czy nie, przynajmniej dopóki woziłby punkty.
    Play-off pokazal ,ze ta druzyna miala w sobie potencjal i to pomimo torunskiego skaldu.Nie wracajamy jednak juz do tego.
    Mamy nowe rozdanie.Jesli Gollob w naszych barwach ma przyciagnac na trybuny torunskich kibicow, to ja jestem krolowa Anglii.
    Na trybuny przyciagnac moze walczaca druzyna a Gollob wcale nie jest tego gwarantem.Wystarczy kolejny blamaz w Lesznie czy Gorzowie i znowu mamy 5.000 kibicow na trybunach.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Poza tym odnoszę wrażenie, że nasi wychowankowie, którzy się kiszą przez długi czas w Toruniu zatrzymują się w rozwoju (Pulczyńscy) lub nawet notują regres (Miedziński). Tutaj mają za dobrze, a w innym ośrodku nie mieliby takiej taryfy ulgowej i musieliby wziąć się w garść, albo do widzenia walić komplety z Puszakowskim w 2 lidze (chociaż nie wiem, czy byliby w stanie powtórzyć jego wyniku, zwłaszcza na tej klasie sprzętu, którym Mariusz dysponuje, wielki szacunek dla niego!). Ambitni zawodnicy idą za kasą do innych klubów i zanim zaczniemy ich za to winić zastanówmy się, który z nas nie przeprowadził się do innego miasta za lepiej płatną pracą? A żużlowcy przecież tylko dojeżdżają do danego klubu raz na 2 tygodnie lub nawet rzadziej.
    Skoro Puszak walil komplety to znaczy ,ze ten sprzet wcale nie byl taki zly.Akurat Mariusz nie nalezy do profesorow jazdy na dystansie.U niego wynik = wygrany start i dobra fura.

    Kazdy zawodnik majacy potencjal ma taryfe ulgowa,bez wzgledu na to w ktorym klubie jezdzi.
    Jedyna szansa na odsuniecie od skladu jest posiadanie zawodnika z porownywalnym potencjalem.
    Nikt nie odsunie Miedzina od skladu bez posiadania jakiegos sensownego zastepstwa.
    To co piszesz o braku tarfy ulgowej w innym klubie to pobozne zyczenie i nic wiecej.

    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Jedna tylko rzecz. Ze sportowego i marketingowego punktu widzenia nie widzę przeciwwskazań dla Golloba, ma już swoje lata, ale to wciąż uznana marka o zasięgu światowym i pan Roman pewnie wie, co robi. Do tego ten KSM, jak nie w tym roku to już wcale. Za Miedziaka w pakiecie z Pulczyńskimi jak najbardziej, ale za Warda? Dwukrotnego mistrza świata juniorów, którego szanse na podobny tytuł w kategorii seniorów bukmacherzy oceniają nie niżej niż Holdera? Jednego diamentu się w zeszłym roku pozbyli lekką ręką, ale to jeszcze rozumiem, był buc Stępniewski i Ząbikowo-Pulczyńskie lobby lansujące "toruński skład" do którego dołączył praktykant Kowalik. A teraz?
    Za bardzo zachlysnoles sie buszmenowym tlumaczeniem padaki Golloba .Bajeczki o strajku Golloba nie kupuje.Tomasz jezdzil bojazliwie nie tylko w polskiej lidze ale wszedzie gdzie przyszlo mu rywalizowac na ciezszym torze.Nie ma zadnej gwarancji ,ze w przyszlym sezonie bedzie inaczej.O sportowym aspekcie rozsadniej byloby wiec podyskutowac po kilku meczach na ciezszych nawierzchniach.Aby wygrywac na MA niekoniecznie potrzebujemy Golloba.
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Co będzie to nie wiem, ale jeśli ktoś na górze rzeczywiście znudził się oglądaniem tej partaniny, eksperymentów za grube pieniądze i walnął pięścią w stół, to jeśli będą tu tacy aktorzy jak Gollob, czy mam nadzieję również Ward, chciałbym zobaczyć na lidze tor, jaki bywa na GP, co by wspomniani panowie rozgrzewali swoimi akcjami publikę do czerwoności.
    Z mojego punktu widzenia eksperymenty wlasnie sie zaczynaja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 18-11-2012 o 12:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #537
    Użytkownik Awatar TRN
    Dołączył
    09-04-2010
    Postów
    79
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 15 w 12 postach
    Przypatruję się dyskusji i zastanawiam się, dlaczego jeszcze nikt nie poruszył jednej bardzo ważnej kwestii:
    Od paru lat mamy problem z wysokimi zwycięstwami na MA. Od paru lat drużyna która potrafi wysoko wygrać z każdym u siebie (Zielona Góra, Leszno, Gorzów) odnosi sukcesy w lidze.
    Gollob to Gollob ale w parze z Sullivanem mogą kręcić się w okolicy 26 pkt na mecz (razem) na MA. Dodajcie Holdera i Warda i te 3pkt Mroczki i już mamy >50 a została jeszcze juniorka.

    Porównanie Adika do Golloba to z całym szacunkiem dla miedziaka jak porównanie VF do Porsche. Gollob miał niższą średnią tylko i wyłącznie dla tego że nie leżał mu Paluchowy tor w GW. Na wyjazdach bywało różnie, ale i tak lepiej niż u Adriana. W biznesie nie ma sentymentów, na dzień dzisiejszy ikry tej drużynie mogą dodać tylko dwie osoby. Hampel i Gollob. Koniec kropka.
    To co przyciągnie kibiców to zmiany. Na ten skład myślę że większość kibiców się opatrzyła. Dla mnie najlepszym wyjściem byłoby:

    1) Zostawienie Warda
    2) Miedzin na wypożyczenie i za rok z powrotem
    3)Gollob lub Hampel (nie wiem czy Hampel zmieściłby się w KSM, to pozostawiam do policzenia Wam)
    4) Pieszczek zamiast Kamila w parze z Przedpełskim.

    Ten skład sprawiałby że odliczałbym dni do nowego sezonu już dziś. Jak Gollob wpłynie na naszą juniorkę i całą drużynę? Jak pojedzie Przedpełski z Pieszczkiem? Jak odbuduje się Mroczka? Za rok w erze bez KSM jeśli Gollob na prawdę będzie taki be to szukamy za niego kogoś innego i być może kończymy w składzie

    1) Holder
    2) Ward
    3) Jensen / Gollob
    4) Miedzin
    5) Sully
    6) Pieszczek
    7) Przedpełski

    I co? Nie fajnie?

    Jeśli w 2013 uda się znowu zaskoczyć i zrobić efekt "wow" jak w Tarnowie, (przyciągnąć kibiców sukcesu) to w 2014 do kibicó sukcesu dołączą Apatorowi puryści.
    Takie moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez TRN ; 18-11-2012 o 12:44

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi TRN za jego przydatny post!

    Stev (18-11-2012)

  49. Powrót do góry    #538
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,521
    Kliknij i podziękuj
    5,803
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Na wyjazdach bywało różnie, ale i tak lepiej niż u Adriana.
    średnia 2,3 na wyjazd, to nawet nie tak różnie Wielu lepszych nie było...

  50. Powrót do góry    #539
    Użytkownik Awatar TRN
    Dołączył
    09-04-2010
    Postów
    79
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 15 w 12 postach
    Rzeczywiście specjalnie cofnąłem się wstecz w poszukiwaniu słabszych występów. Znalazłem dwa, a właściwie jeden:

    W Lesznie 5pkt / 5 startów
    W Bydzi 8pkt / 5
    Tarnów (PO) 8pkt /5

    Odbiegając od tematu Tomka w Toruniu, trzeba dodać jeszcze jedną rzecz dotyczącą kibiców. Od 2010 klub próbuje się przypodobać 1 łukowi - "krzyżakomania", namiot, krzyże na plastronach, toruński skład (jakkolwiek słaby by nie był musi być toruński!). I to nie ważne, że w ZG wymienili kapitana Grega W na innego Grega , albo w Leszcznie KK na Kołodzieja i działało. Nie ważne, że właściwie oprócz Leszna reszta klubów to zbitek rowerzystów z 4 stron świata. U nas musi być swojsko i już.
    System działania pt. róbmy tak żeby te 1000 osób z pierwszego łuku było happy jak widać od 3 sezonów nie działa. W sporcie liczy się wynik i dlatego ja jestem za wywaleniem pulczasów na rzecz przedpełskiego i pieszczka, (może pulki do gdańska?) wyrzuceniem ząbika do 2 ligi z puszakiem i wypożyczenie Miedziaka kosztem Golloba.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi TRN za jego przydatny post!

    Stev (18-11-2012)

  52. Powrót do góry    #540
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,484 w 959 postach
    Kingpin

    To co ja bym sobie życzył jako kibic toruńskiego żużla to jedno, a co z punktu marketingowego dla Unibaxu mogłoby być korzystniejsze to insza inszość. Nie mam złudzeń, że będzie Gollob w tym czy innym klubie, to będzie automatycznie pełny stadion, nie te czasy, ale to nazwisko wciąż przyciąga media i widzów. To prawda, że latka lecą i nie pojedzie tam gdzie "pachnie gipsem", ale to wciąż zawodnik, który nie ma problemów z utrzymaniem się w GP i zna ten sport jak nikt inny. Zresztą tendencja w Polsce jest taka, że za rok dwa wszędzie będzie gładko jak stół, tory są coraz rzadziej preparowane odkąd nad niektórymi zawisła groźba zawieszenia licencji, a teraz jeszcze dojdzie komisarz i odejmowanie punktów, co uczyni tą zabawę grą nie wartą świeczki. To tylko przedłuży kariery Golloba, Hancocka i innych dziadków.

    Przede wszystkim, skoro wiem, że dla zawodników i klubów liczą się tylko zyski, to nie będę się karmił złudzeniami i udawał, że zamiast Protasiewicza czy Golloba widzę na torze Huszczę i Dołomisiewicza. Nie łapię się na teksty typu lubię Toruń i tor na MA, ani nie wierzę w przywiązanie Adriana do Torunia, kiedy zabraknie Karkosikowych złotówek. Czasy się zmieniły i to, że Unia ma Balińskiego, a Toruń Miedzińskiego (jeszcze) to chyba tylko po to, żeby od czasu do czasu podkręcić atmosferę, coś jak w NHL, każdy klub ma swojego Oliwę, czy innego zabijakę dla ubarwienia widowiska.

    Generalnie są to dwie wizje sportu, jedna to "polish fucking speedway" w starym dobrym wydaniu, czyli ściganie się po spreparowanych kartofliskach; radocha miejscowych, że to nie "nasz" tym razem połamał sobie kościi i jak fajnie że przyjezdni dostali do 20. Druga to ciekawe widowiska i mecze na styku, gdzie główni aktorzy zachwycają publikę swoimi mijankami i umiejętnościami, a nie tylko znajomością dziur na własnym torze. Jedna to zaścianek, druga nazwijmy sport ucywilizowany, w którym kierunku zdaje się iść nasz krajowy żużel. W tym wydaniu nikt nie patrzy na miejsce urodzenia, tylko na prezentowane umiejętności. Wolny transfer, towarów i usług, żużlowcy nie są tu wyjątkiem, a kluby to tylko przedsiębiorstwa jak każde inne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •