Strona 221 z 282 PierwszyPierwszy ... 121171211219220221222223231271 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,901 do 9,945 z 12653

Wątek: Apator Toruń 2013 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #9901
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    Masz pełną rację, ale teraz to chyba nie chodzi o to, kogo w liście życzeń możnaby kupić, ile o to, kogo trzeba będzie wystawić za drzwi, bo wychowankowi po doskonałym sezonie skoczyło z 2,5 na coś kolo 7,5, wiec bagatela o wartość 2 statystów.
    Zgadzam się i dlatego decyzje muszą już zapadać.I tak czy Holder,Gollob zgodzą się na wypożyczenie.??? lub oczekujących???? za odpowiednią kasą.Decyzje już,żeby nie skończyło się jak w ubiegłym sezonie z Ryanem.I teraz dlaczego ta dwójka zawodników chyba nie trzeba tłumaczyć w ich miejsce Polak i MJJ.Z krajowych na rynku Dudek,Janowski,Buczkowski,Pieszczek,Fajfer.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To teraz możecie "pochwalić" tych swoich Nadachewiczów za poparcie inicjatywy "wrocławskiej". Głupota waszych działaczy nie ma końca. Rusko rozegrał ich jak dzieci. Gołym okiem widać kto korzysta na kłótni zielonogórsko-toruńskiej.
    Tak tylko to spotkanie tyczyło czego mozesz przypomnieć????? spółki i finansów w niej,a nie regulaminu.Jedność spotkania BYŁA i się chyba SKOŃCZYŁA.A to jak to rozgrywa komuch Witkowski to jeszcze bardziej świadczy o nim i gdzie ma wszystkich prezesów.

  2. Powrót do góry    #9902
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Cały trik polega na tym, że bogaty nie może zrozumieć że można sobie poprzez bogactwo wychować całą mase swoich zawodników na długie lata, wystarczy zainwestować w szkółki, zamiast przepłacać całą masę zawodników. Może też potem nie będzie problemu z wybrakowanym przez kontuzje składem.
    To jest właśnie esencją moich wczorajszych wpisów wyśmiewającego śliniących się na brak ksmów dream teamiarzy, zakładających sobie już złote medale przed sezonem.
    Jeśli ktoś chce zbudować dream team, proszę bardzo - wychowywać swoich zawodników przy założeniu że nie można karać klubu za wzorową pracę i odpowiednio lokowane środki.
    Nie problem sobie kupić dream team jak się ma kasę przecież, ale ile w tym sportu?
    Jesli ktoś tego nie potrafi zrozumieć to widocznie KSM jest na nich najlepszym sposobem.
    Jak Witkacy przypier...doli KSM na poziomie 38, może 36, to wtedy się osrasz i Ty i Twój prezes. No bo w myśl teorii niektórych prezesów, czym niższy KSM tym większe oszczędności dla klubowej kasy. czyż nie ? A zawodnikom (tym lepszym) lepiej będzie w I lidze. Wydatki na sprzęt dużo mniejsze a zarobki porównywalne.

    Tak tylko to spotkanie tyczyło czego mozesz przypomnieć????? spółki i finansów w niej,a nie regulaminu.Jedność spotkania BYŁA i się chyba SKOŃCZYŁA.A to jak to rozgrywa komuch Witkowski to jeszcze bardziej świadczy o nim i gdzie ma wszystkich prezesów.
    Nieważne czego tyczyło. Trzeba było umieć przewidzieć skutki tego buntu. Zresztą nikt nie wierzy, że chodziło o finanse. Co chcieli ugrać ? Mniejszą stawkę ( 10 tys.) za transfery ? Czy może dodatkowe 30 tys. do podziału na klub ? przecież to grosze w porównaniu do tego czym dysponuje nawet taki Wrocek. Sam chyba nie wierzysz w to co piszesz.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 09-10-2013 o 18:52
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #9903
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Co to za kolejny durny pomysł? Jak nas zdegradują, to będziemy jeździć w Gdańsku? LOL

    http://sport.tvp.pl/12652490/jankows...ie-sie-dogadac

  4. Powrót do góry    #9904
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Powiem wam tak że prawdopodobnie będzie KSM i to zdrowy kibel sie zrobi .DZIŚ miałem krótka bo krótka ale treścią rozmowę z zarządu KST Unibax.
    I w klubie widzą wszystko w czarnych kolorach. W odp na ewentualnie wzmocnienia dostałem odp że nie wiadomo czy nie trzeba będzie kogoś oddać a co dopiero kupować.
    Fakt ze prowadzą rozmowy ale sami zawodnicy również troszkę wstzrzymali rozmowy, bo nie wiedzą na czym stoją.
    W klubie jednak licza ze jak wejdzie KSM to z warunkiem o braku wzmocnień.Dowiedziałem sie kolejnej ciekawej kwestii odnośnie transferu Wofiego podpisał we Wrocku bo nie ma zamiaru czekać na przepisy itd. A wiadomo ze we Wrocku to do niego będzie dokoptowany skład a nie na odwrót. I to wcale nas tak nie wystawił jak sie wcześniej wydawało ale on chce mniec szybko spokój , bo chłopak powiedział naszym rajcom ze operacje przed nim są a nie martwienie sie o kontrakty.
    Tak to wygląda na chwile obecną.
    Ps. Żeby nie było tak różowo jak nir będzie KSM to jak nie wyjdzie rozmowa z kilkoma riderami z pierwszych miejsc z listy życzeń, to potencjalny transfer Dzika wcale tak daleko na liscie nie jest.

    Myślę ze sensownie to wszystko odpisałem żeby nie było że w dziwny sposób przedstawiam fakty wam tu na forum, bo faktycznie nieraz robiłem to w strasznie narwany sposób, ale już taki narwany często jestem.


    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  5. Powrót do góry    #9905
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    Powiem wam tak że prawdopodobnie będzie KSM. ...
    Myślałem, że "terrax" to coś jak ziemianin, ale chyba jednak bardziej ziemniak ... choć zachowujesz się jak burak.
    Chłopie! Nie będzie żadnego KSM przez najbliższe 3 lata, a z pewnością nie w przyszłym sezonie. Witkacy nic nie ruszy w poczynionych uprzednio ustaleniach, a na pewno nie teraz. Jakiekolwiek pole do negocjacji z PZM'em otworzy się dopiero, gdy prezesi udowodnią swoim zachowaniem, że są poważnymi ludźmi. Tyle że na to się nie zanosi, a z wariatami i terrorystami się nie negocjuje.

  6. Powrót do góry    #9906
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez piernikowo Zobacz posta
    Co to za kolejny durny pomysł? Jak nas zdegradują, to będziemy jeździć w Gdańsku? LOL

    http://sport.tvp.pl/12652490/jankows...ie-sie-dogadac
    1)Pan Jankowski jest łagodnie mówiąc niepoważny mówiąc o swoim pomyśle zmiany nazwy klubu w Toruniu.
    2)Tekst o tym ,ze ciężko wyobrazić sobie cięższe przewinienie niż danie walkowera też jest żenujący.

    Dwa przykłady:
    Kupowanie meczów - za to się degraduje kluby, a nie za oddawanie meczów walkowerem.
    Kupowanie sędziów - to też cięższe przewinienie.

    KST UNibax postąpił haniebnie i zasługuje na karę. Karę za walkower, a nie za przestępstwo jaki jest np. sprzedanie meczu.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  7. Powrót do góry    #9907
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,827
    Kliknij i podziękuj
    2,865
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    ckm-ista, oby! Ale pamietaj, ze to polski zuzel, logiki i powagi nie uświadczysz.

    Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  8. Powrót do góry    #9908
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1)Pan Jankowski jest łagodnie mówiąc niepoważny mówiąc o swoim pomyśle zmiany nazwy klubu w Toruniu.
    ...
    Z Jego relacji wynika(tak to zrozumiałem), że to pomysł na szantaż Waszych działaczy. Słuchałem tutaj:
    http://sport.tvp.pl/12652490/jankows...ie-sie-dogadac

    lego, choćby z tego linku u góry można wnieść, że temat KSM średnio lub wcale nie funkcjonuje na walnym.
    Dziennikarze rozdmuchali coś, co ktoś nieopatrznie palnął i już, a chętnie to zrobili, bo sąd nad wami rozciąga się w czasie, to coś gorącego mile widziane. Powagi.

  9. Powrót do góry    #9909
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2006
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 175 w 85 postach
    terrax, donosiłeś już o woffindenie przyklepanym, kupnie stelmetu i jeszcze kilku innych pewniakach. Twoje źródło nie jest najwyrażniej najlepsze i teraz także bez sensu siejesz zamieszanie.

    W Unibaksie panika była w poniedziałek, ale sytuacja jest już pod kontrolą. Klub ma przynajmniej trzy niezłe warianty, także na wypadek KSM. Tragedii wcale być nie musi. Na razie jest ustalony jeden kontrakt z nowym zawodnikiem, ale z podpisem trzeba poczekać do regulaminu. Teraz zobaczymy co się wydarzy w poniedziałek.

  10. Powrót do góry    #9910
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    1)Pan Jankowski jest łagodnie mówiąc niepoważny mówiąc o swoim pomyśle zmiany nazwy klubu w Toruniu.
    Ty chyba nieuważnie słuchałeś tego co mówił Pan Jankowski
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #9911
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez mandaryn Zobacz posta
    terrax, donosiłeś już o woffindenie przyklepanym, kupnie stelmetu i jeszcze kilku innych pewniakach. Twoje źródło nie jest najwyrażniej najlepsze i teraz także bez sensu siejesz zamieszanie.

    W Unibaksie panika była w poniedziałek, ale sytuacja jest już pod kontrolą. Klub ma przynajmniej trzy niezłe warianty, także na wypadek KSM. Tragedii wcale być nie musi. Na razie jest ustalony jeden kontrakt z nowym zawodnikiem, ale z podpisem trzeba poczekać do regulaminu. Teraz zobaczymy co się wydarzy w poniedziałek.
    Ale jeżeli nie wiesz ze RK kupił firme stelmet to chyba musisz się popytać kogo trzeba.
    A kupił juz w ub tyg. Ale kiedy to trafi do opinni nie wiadomo.
    O wariantach wiem ale jak sam zauważyłeś była panika i ja to tylko prędzej napisałem. A wiesz ze grono moznych sponsorów nie wyraziło chęci współpracy po ostatnich cyrkach? Pomino iz prędzej wyrazali chęć współpracy, na szczęście klub ma jeden potężny argument duza frekwencja w sezonie 2013, wiec po pierwszych nerwach negocjacje powróciły

    P.s. myślisz ze wariant z rezerwowym Holderem przejdzie bo to jak sam zapewne wiesz jest jednym z wariantów na wyoadek KSM

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez terrax ; 09-10-2013 o 22:17

  12. Powrót do góry    #9912
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    30-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez aussie83 Zobacz posta
    Wspomniany Salary Cap znany z NBA miałby tu też dobre zastosowanie, tylko że Kontrola Skarbowa musiałaby siedzieć na kontach zawodników dzień w dzień. Bo niestety z prawem u nas kiepsko, za to cwaniactwem świetnie stoimy w Ekstralidze, tylko potem więcej z tego złego niż pożytku.
    Jesteś kolejną osobą powołującą się na przepisy z lig amerykańskich, która najwyraźniej nie ma do końca pojęcia jak to u nich wygląda.
    Salary Cap owszem w NBA obowiązuje (na najbliższy sezon niecałe 59 milionów $), ale to nie znaczy, że nie możesz mieć zawodników z kontraktami powyżej tej kwoty (obecnych zawodników możesz podpisywać do woli, tylko przy transferach u klubów ponad capem pensje transferowanych graczy muszą być mniej więcej równe). Za każdego dolara wydanego na kontrakty POWYŻEJ ustalonego pułapu "tax level" (na przyszły sezon coś ponad 71 baniek) klub płaci tzw. luxury tax. Wcześniej to oznaczało wpłatę 1$ na konto ligi za każdego 1$ wydanego ponad tax level (i kilka klubów płaciło wpip kasy dla ligi, w ostatnich latach najwięcej Knicksi i Lakersi). Czemu? Proste - bo ich właścicieli było na to stać.
    W najbliższym sezonie przepisy o luxury tax będą jeszcze ostrzejsze (za 1$ na pensje 1.5$ dla ligi przy przekroczeniu tax level o 5 baniek i rośnie stopniowo co kolejne 5 milionów). I taki Prokhorov, właściciel Netsów w przyszłym roku płacąc graczom ok 101 milionów dodatkowo ponad 80 zapłaci lidze jako luxury tax. Czemu? Bo go ku.wa na to stać i nikt mu nie każe wywalać pół składu, bo zawodnicy grają za dobrze albo zarabiają za dużo.

    Jestem na 1000% pewien, że taki zakochany obecnie w idei równości pan Zmora jako pierwszy krzyczałby "je.ać KSM" jakby miał za sobą sponsora dającego kilka baniek. I to też by było "dla dobra sportu..."
    Ostatnio edytowane przez bananio ; 09-10-2013 o 23:05

  13. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi bananio za jego przydatny post!

    Buszmen (09-10-2013), Yozayan (10-10-2013)

  14. Powrót do góry    #9913
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Ale jeżeli nie wiesz ze RK kupił firme stelmet to chyba musisz się popytać kogo trzeba.
    A kupił juz w ub tyg. Ale kiedy to trafi do opinni nie wiadomo.
    Eee, wczoraj jeszcze twierdziłeś, ze kupił 40% udziałów tej firmy. Dzisiaj piszesz, że "kupił firmę Stelmet".

    Wczoraj kłamałeś czy dzisiaj łżesz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #9914
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Eee, wczoraj jeszcze twierdziłeś, ze kupił 40% udziałów tej firmy. Dzisiaj piszesz, że "kupił firmę Stelmet".

    Wczoraj kłamałeś czy dzisiaj łżesz ?
    on tak ma w mojej piekarni mowia ze Duzers zostaje

  16. Powrót do góry    #9915
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    1)Pan Jankowski jest łagodnie mówiąc niepoważny mówiąc o swoim pomyśle zmiany nazwy klubu w Toruniu.
    2)Tekst o tym ,ze ciężko wyobrazić sobie cięższe przewinienie niż danie walkowera też jest żenujący.

    Dwa przykłady:
    Kupowanie meczów - za to się degraduje kluby, a nie za oddawanie meczów walkowerem.
    Kupowanie sędziów - to też cięższe przewinienie.

    KST UNibax postąpił haniebnie i zasługuje na karę. Karę za walkower, a nie za przestępstwo jaki jest np. sprzedanie meczu.
    No właśnie.
    Gadamy o karze, ale trzeba wziąć pod uwagę gradacje kar względem przewinień.
    Bo tak jak pisze Semen co będzie, gdy okaże się że będą winy większe niż oddanie meczu walkowerem

    Dzięki Robercie za zwrócenie na to uwagi i myślę że komisja ma właśnie z tym problem i nie ma tej decyzji
    Unibax wqwił wiele osób, które coś tam w żużlu decydują, ale te osoby nie są do końca głupkami i wiedzą, że o ile to było świństwo sportowe dla żużla, kibiców, sportu, ale sprawa została postawiona jasno i czytelnie i skrzywdziła głownie Unibax i jego kibiców.

    Ja cały czas mam wrażenie że tu jest drugie dno, którego nigdy nie poznamy.

    PS. A pamiętacie komu i za co odebrali tytuł DMP???
    Ostatnio edytowane przez Coval ; 10-10-2013 o 07:18
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #9916
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,785
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Coval Zobacz posta
    Ja cały czas mam wrażenie że tu jest drugie dno, którego nigdy nie poznamy.

    PS. A pamiętacie komu i za co odebrali tytuł DMP???
    O tym już było w wątku meczowym. Największy, bezczelny przekręt w historii
    polskiego żużla, czyli pseudomecz Rzeszów-Leszno w 1984 roku. Większość
    dzieciaków z tego forum nie pamięta tej afery, a szkoda - bo zajęły się nią
    nawet reżimowe media na co musiały mieć zgodę cenzury. I był to ewenement
    w tamtych okresie na prawdziwą miarę piłkarskiego pokera.
    Gdyby orzeczono wtedy takie kary jak postulują dziś po walkowerze niektórzy
    (o dożywotnich zawieszeniach) to nie mielibyśmy dziś w żużlu Romka Jankowskiego,
    Zenka Kasprzaka, i ciekawe czy pojawiliby się dalsi żużlowcy o nazwiskach
    Okoniewski, czy Baliński...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  18. Powrót do góry    #9917
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    widzę, że nasi działacze zarazili głupotą kopernika i spółkę

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/131019985

  19. Powrót do góry    #9918
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    widzę, że nasi działacze zarazili głupotą kopernika i spółkę

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/131019985
    ale czy to znaczy że będę cztery unibaxy/apatory?
    1. w toruniu zdegradowany
    2. w toruniu na torze stali
    3. w zielonej górze pod nazwą Apator bo słyszałem że tak ma się nazywać Stelmet
    4. w toruniu pod nazą wybrzeże.

    to kogo jeszcze kupuje RK?

  20. Powrót do góry    #9919
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    ale czy to znaczy że będę cztery unibaxy/apatory?
    1. w toruniu zdegradowany
    2. w toruniu na torze stali
    3. w zielonej górze pod nazwą Apator bo słyszałem że tak ma się nazywać Stelmet
    4. w toruniu pod nazą wybrzeże.

    to kogo jeszcze kupuje RK?

    Nie wiem kogo jeszcze kupi ale mnie może adoptować choć mam już swoje lata

  21. Powrót do góry    #9920
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    ale czy to znaczy że będę cztery unibaxy/apatory?
    (...)
    4. w toruniu pod nazą wybrzeże.
    ...
    Nie, nie. W Gdańsku pod nazwą Unibax. Reszta się zgadza.

    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Nie wiem kogo jeszcze kupi ale mnie może adoptować choć mam już swoje lata
    O! To ja też chcę. Wg tutejszych wpisów pan Roman/Tata daje na zachcianki kasę i w nic się nie miesza. Superos.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 10-10-2013 o 09:28

  22. Powrót do góry    #9921
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Nie, nie. W Gdańsku pod nazwą Unibax. Reszta się zgadza.


    O! To ja też chcę. Wg tutejszych wpisów pan Roman/Tata daje na zachcianki kasę i w nic się nie miesza. Superos.
    Po co kupować Wybrzeże? nie lepiej skupić trochę długów wobec zawodników z rynku? po jednym kolarzu, po pół bańki na klub... od razu się zrobi milej przy okazji procesów licencyjnych. i może Zmora przestanie pieprzyć o KSMie

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    lego (10-10-2013)

  24. Powrót do góry    #9922
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    Po co kupować Wybrzeże? ...
    To proste. Jak nie daj Bóg kogoś podkusi, żeby Was zdegradować, to macie drużynę w SE.

    No i po zastanowieniu ... nawet nie trzeba będzie dymać do Gdańska na mecze domowe. Wszak istnieje możliwość zgłoszenia dowolnego toru jako swój. Także kol. maci78 przepraszam, że sprostowałem .

  25. Powrót do góry    #9923
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,864
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 761 w 497 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    To proste. Jak nie daj Bóg kogoś podkusi, żeby Was zdegradować, to macie drużynę w SE.

    No i po zastanowieniu ... nawet nie trzeba będzie dymać do Gdańska na mecze domowe. Wszak istnieje możliwość zgłoszenia dowolnego toru jako swój. Także kol. maci78 przepraszam, że sprostowałem .
    Podobno istnieje możliwość przeniesienia licencji więc .....

  26. Powrót do góry    #9924
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Najzabawniejsze w tym wszystkim są opinie "gości" z Częstochowy,Zielonej Góry ich wiedza jest tak ogromna jak wzrost "kartofla".Na moje Witkowski stanie na głowie,żeby do........ Toruniowi.Strach w oczach to ma senator co z tego zamieszania całego wyjdzie,a miał takiego kolegę pod Toruniem.

  27. Powrót do góry    #9925
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    http://espeedway.pl/news,ksm_zostani...,65656,12.html

    Do doprecyzowania pozostały detale, czyli jak długo miały obowiązywać limit i ile miałby on wynosić. Jak nieoficjalnie dowiedział się Przegląd Sportowy, działacze będą lobbowali za tym, żeby KSM obowiązywał jeszcze przez 3 lata. Górny pułap maksymalnie ma wynosić tyle ile w tym roku, czyli 40 punktów. Mówi się też jednak, że może być on obniżony o 2 punkty. Niemal wszystkie kluby będą musiały się osłabić. - Idea jest taka, żeby pięciu zawodników zostało bez pracy a pozostali w obawie o jej utratę obniżyli swoje żądania - mówi nam jeden z klubowych sterników.

    Pięciu obniży swoje żadania, a 15 cieniasów podnie sie!
    To naprawde może przejść, dziadygi tylko potrafią majstrować i dopiepszać tym ,co za bardzo do przodu uciekną.

    We władzach ligi potrzeba świeżej krwi i nowego spojrzenia na ten sport, żeby rozwalić ten beton na górze.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 10-10-2013 o 12:12
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  28. Powrót do góry    #9926
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Na moje Witkowski stanie na głowie,żeby do........ Toruniowi.
    A ja uważam, że albo powie aby sie wypchali (tj Ksm nie bedzie) albo da im jeszcze do wyboru miedzy wysokim Ksm (43-44 pkt). W poniedzialek sie wszystko okaze.

  29. Powrót do góry    #9927
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    KSM 38? Stary Pulczasów chyba nie tylko w naszym klubie ma dużo do gadania
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  30. Powrót do góry    #9928
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    to nic tylko się modlić że KSM / KSMem ale jeżeli skład bez zmian to może nie liczyć się będzie. a wtedy:

    1. Darcy
    2. Pulczas/Pulczas
    3. Adrian
    4. Holder
    5. Tomek
    6. PP
    7. OAG/Perełka

    też nie byłoby źle.

  31. Powrót do góry    #9929
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Nie mam pojęcia, jakimi motywami kieruje się prezes PZM, rozważając utrzymanie górnego limitu KSM. Na pewno jednak takie rozwiązanie uderzyłoby w kilka klubów. Także w nasz. Oczywiście, zgodnie z przepisami regulaminowymi, moglibyśmy przekroczyć limit KSM, zachowując skład z poprzedniego sezonu. Historia pokazuje jednak, że jeszcze nikomu w naszej lidze taka sztuka się nie powiodła - przypomina prezes Falubazu Marek Jankowski.



    Albo Kopernik znowu sie zjaral, albo planują możliwość przekroczenia limitu przy niezmienionym składzie.

  32. Powrót do góry    #9930
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    KSM 38? Stary Pulczasów chyba nie tylko w naszym klubie ma dużo do gadania
    Trzeba też mieć na uwadze ,ze w Radzie Nadzorczej SE jest też Honorowy Władek Komarnicki, a on z pewnością też lobbuje aby ci co to im lepiej się powodzi zabytnio nie odjechali do przodu

    Zmora pewnie jest dobrze poinformowany i wie co ma krzyczeć
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  33. Powrót do góry    #9931
    Użytkownik Awatar EMILKA
    Dołączył
    20-09-2012
    Postów
    385
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 103 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_T Zobacz posta
    widzę, że nasi działacze zarazili głupotą kopernika i spółkę

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/131019985
    jak doliczyli się 2 baniek, skoro za bilety bez paragonu nie chcieli oddawać i dużą cześć przychodu z biletów zostawili sobie jako zysk????
    Czy nagle okaże się, że nadmuchano koszty organizacyjne, typu akcje: ochrona za pińcet i lekarz za sto tysia za dyżur?

  34. Powrót do góry    #9932
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Według mnie powinno się powrócić do czasów list transferowych, gdzie biedniejsze kluby mogły sprzedawać zawodników otrzymując odpowiednie za nich kwoty pieniężne. Tak Apator sprzedając Bajerskiego za 600 tysiaków mógł przejechać spokojnie 1997 rok.
    Swoją drogą o ile pamiętam kasę za Sawinę (chyba 100 tys) straciliśmy na giełdzie. Któryś z działaczy tak się tłumaczył (Ś.P. Rogalski ?).

  35. Powrót do góry    #9933
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez Stev Zobacz posta
    Na moje Witkowski stanie na głowie,żeby do........ Toruniowi.Strach w oczach to ma senator co z tego zamieszania całego wyjdzie,a miał takiego kolegę pod Toruniem.
    Wtedy Karkosik kupi Witkowskiego oraz ewentualnie dokupi jeszcze strach w oczach senatora. Witkowskiego postawi obok palmy w gabinecie, a strach na biurku.
    Ostatnio edytowane przez MoherPower ; 10-10-2013 o 12:41

  36. Powrót do góry    #9934
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2006
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 175 w 85 postach
    Cytat Zamieszczone przez EMILKA Zobacz posta
    jak doliczyli się 2 baniek, skoro za bilety bez paragonu nie chcieli oddawać i dużą cześć przychodu z biletów zostawili sobie jako zysk????
    Czy nagle okaże się, że nadmuchano koszty organizacyjne, typu akcje: ochrona za pińcet i lekarz za sto tysia za dyżur?
    No jak to jak? Różowy wszak zamówił sto tysięcy baloników, z których potem sam musiał spuszczać powietrze, nabawił się przepukliny i same leki kosztowały 100 tysiaków. A te godziny przegadane przez telefon z Romanem na roamingu?

  37. Powrót do góry    #9935
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    to nic tylko się modlić że KSM / KSMem ale jeżeli skład bez zmian to może nie liczyć się będzie. a wtedy:

    1. Darcy
    2. Pulczas/Pulczas
    3. Adrian
    4. Holder
    5. Tomek
    6. PP
    7. OAG/Perełka

    też nie byłoby źle.
    Nie zapomnij o *****iańsko do sezonu przygotowanym Sullivanie

  38. Powrót do góry    #9936
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Miała być liga bez Falubazu, a tu może okazać się, że jedyne sensowne wyjście to liga tylko dwóch zespołów: Falubazu i Unibaksu.

    A tak na poważnie: szereg kretyńskich decyzji toruńskich działaczy (od zaangażowania w idiotyczny spór z PZM aż po walkower) sprowadza klub na samo dno. Jeśli konsekwencją gierek tych małomiasteczkowych prostaczków rzeczywiście będzie obniżenie KSM, dalsze osłabianie poziomu ligi i odejście z klubu liderów zastąpionych zawodnikami pokroju Pulczyńskich, to dla mnie sezon ligowy 2014 skończył się w 2013.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mazjek za jego przydatny post!

    Yozayan (10-10-2013)

  40. Powrót do góry    #9937
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Panowie włodarze rok temu zaczęli naprawiać polski speedway znosząć KSM od sezonu 2014, teraz chcą zniszczyć to co miało naprawić ligowy żużel.

    Za chwile weżmą się za kibiców i bedzie limit kibiców na mecz, bo jak to możliwe ,że w takiej ZG czy Toruniu przychodzi na mecze tyle kibiców a w takim Wrocku tak mało.

    Wprowadzić limity kibiców od sezonu 2014, bo to strasznie niesprawiedliwe jak jeden ma taki duży przychód z biletów a inny nie!
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  41. Powrót do góry    #9938
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Jeżeli prze tych idiotów stracimy np. Chrisa to ja rownież dziękuje za sezon 2014

    PS Jedynie Tomka jakoś przeżyje

  42. Powrót do góry    #9939
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,785
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez mandaryn Zobacz posta
    No jak to jak? Różowy wszak zamówił sto tysięcy baloników, z których potem sam musiał spuszczać powietrze, nabawił się przepukliny i same leki kosztowały 100 tysiaków. A te godziny przegadane przez telefon z Romanem na roamingu?
    Zielona zrobiła kuku kibicom żądając przy zwrocie pieniędzy za bilety paragonów.
    Ciekawe, czy na zasadzie retorsji klub z Torunia zażąda okazania tychże paragonów
    przy rozliczeniu ewentualnych żądań...
    Chciałbym, żeby zaczęła się już zima i spokojne myślenie o przyszłym sezonie,
    i skończył czas dolewania szlamu do bagniska AD 2013.
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 10-10-2013 o 13:04
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  43. Powrót do góry    #9940
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Panowie włodarze rok temu zaczęli naprawiać polski speedway znosząć KSM od sezonu 2014, teraz chcą zniszczyć to co miało naprawić ligowy żużel.

    Za chwile weżmą się za kibiców i bedzie limit kibiców na mecz, bo jak to możliwe ,że w takiej ZG czy Toruniu przychodzi na mecze tyle kibiców a w takim Wrocku tak mało.

    Wprowadzić limity kibiców od sezonu 2014, bo to strasznie niesprawiedliwe jak jeden ma taki duży przychód z biletów a inny nie!
    wszyscy moga wrzucac do wspolnej kasy i pozniej rowny podzial

  44. Powrót do góry    #9941
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lawin Zobacz posta
    wszyscy moga wrzucac do wspolnej kasy i pozniej rowny podzial
    Dokładnie tak, Witkowski Janosikiem speedwaya
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  45. Powrót do góry    #9942
    Użytkownik
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 11 w 7 postach
    Idioci, wszędzie idioci.
    http://www.youtube.com/watch?v=w-ruwpl1M0w

    ******** ten żużel jak mi ze składu wywalą któregoś z Turbo albo Pawełka. Miedziak także musi być.

  46. Powrót do góry    #9943
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "jak doliczyli się 2 baniek, skoro za bilety bez paragonu nie chcieli oddawać i dużą cześć przychodu z biletów zostawili sobie jako zysk????
    Czy nagle okaże się, że nadmuchano koszty organizacyjne, typu akcje: ochrona za pińcet i lekarz za sto tysia za dyżur..."

    Panny z parasolkami miały na finał umowę-zlecenie po 200 tysi na łeb. W/g mnie Bunio powinien żądać 6 mln za niedoszły finał.

  47. Powrót do góry    #9944
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2013
    Postów
    391
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 35 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez bananio Zobacz posta
    Jesteś kolejną osobą powołującą się na przepisy z lig amerykańskich, która najwyraźniej nie ma do końca pojęcia jak to u nich wygląda.
    Salary Cap owszem w NBA obowiązuje (na najbliższy sezon niecałe 59 milionów $), ale to nie znaczy, że nie możesz mieć zawodników z kontraktami powyżej tej kwoty (obecnych zawodników możesz podpisywać do woli, tylko przy transferach u klubów ponad capem pensje transferowanych graczy muszą być mniej więcej równe). Za każdego dolara wydanego na kontrakty POWYŻEJ ustalonego pułapu "tax level" (na przyszły sezon coś ponad 71 baniek) klub płaci tzw. luxury tax. Wcześniej to oznaczało wpłatę 1$ na konto ligi za każdego 1$ wydanego ponad tax level (i kilka klubów płaciło wpip kasy dla ligi, w ostatnich latach najwięcej Knicksi i Lakersi). Czemu? Proste - bo ich właścicieli było na to stać.
    W najbliższym sezonie przepisy o luxury tax będą jeszcze ostrzejsze (za 1$ na pensje 1.5$ dla ligi przy przekroczeniu tax level o 5 baniek i rośnie stopniowo co kolejne 5 milionów). I taki Prokhorov, właściciel Netsów w przyszłym roku płacąc graczom ok 101 milionów dodatkowo ponad 80 zapłaci lidze jako luxury tax. Czemu? Bo go ku.wa na to stać i nikt mu nie każe wywalać pół składu, bo zawodnicy grają za dobrze albo zarabiają za dużo.
    Spokojnie w NBA na tyle dobrze siedze od jakichś 17 sezonów że co nieco wiem. Salary Cap wzorem prosto z NBA tu się nie sprawdzi z powodów oczywistych. Dla najprostszego przykładu w NBA nie płaci się za punkty biegowe. 20 milionowy kontrakt na 4 lata nie oznacza często że zawodnik dostaje po 5 baniek za sezon, ale moze to byc 1, 2, 3 i 14 w ostatnim, tyle że do ostatniego nie dojdzie bo zostanie przetransferowany. Do tego jest masa wyjątków takich czy innych.
    No i pieniądze z "podatku dla bogaczy" nie trafiają tylko do kasy związku(na co pewnie u nas by liczyły marynarki), ale w głównej mierze do klubów które limitu wydatków nie przekroczyły.
    A już widzę jak Karkosik chcąc/nie chąc przekraczając o milion budżet wspiera drugim milionem powiedzmy Dworakowskiego.
    U nas Salary Cap musiałby mieć oparcie na innych załozeniach, ale tak jak napisałem, za dużo tu przekrętów i kombinacji.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 11-10-2013 o 13:02

  48. Powrót do góry    #9945
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,884
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,664 w 992 postach
    Sklasyfikowany zawodnik musiał w ub.roku objechać min. 15 biegów. Sullivan ma 16 i takie punkty:
    (0,1,0,0,0) 1
    (0,1,1*,,) 2+1
    (3,2*,0,2,2) 9+1
    (0,1*,d,,) 1+1
    jeśli odliczyć dwa najlepsze mecze i dwa najsłabsze to jaki wyjdzie KSM ? 4.00 ?
    Ostatnio edytowane przez Penhall ; 10-10-2013 o 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •