Pokaż wyniki od 1 do 31 z 31

Wątek: Kłopot ze sprawnym funkcjonowaniem forum

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585

    Kłopot ze sprawnym funkcjonowaniem forum

    Wiąże się on z kiepską łącznością z arbomedia.pl i trwa od okolo miesiąca. Z początku sądziłem, że to tylko mój problem - nikt na forum nie uskarża się na długie momentami wczytywanie strony - jednak na przestrzeni ostatniego tygodnia miałem okazję sprawdzić wczytywanie forum na kilku różnych stanowiskach w dwoch miastach

    Momentami korzystanie z forum staje się udręką - wczytywanie każdej strony po 60-120 sekund (i oglądanie napisu "trwa łączenie z ad.arbomedia.pl" na statusbarze), kiedy indziej trwa to krócej ale też jest irytujące. Bywają momenty, że owego problemu nie ma.

    Pewnie któraś reklama w ten sposób daje w kość, w każdym razie skoro problem wykroczył poza moje stanowisko nie omieszkałem o nim poinformować.

    (jesli to nie ten dzial to z gory przepraszam, zwykle obracam się tylko w częsci "żużlowej" )

    /edit - inna obserwacja wskazuje ze takie spowolnienie forum powoduje reklama kalendarza na 2013 rok (swoja droga dosc wstretna ) - ale to juz tylko zgadywanki.


  2. Powrót do góry    #2
    Ja mam ten sam problem i próbowałem z 4 rożnych urządzeń się łączyć. Każde z nich ładowało stronę ok 30 s- czasami dłużej. Kiedyś już był tan sam problem ale winne były chyba stare serwery i po przeniesieniu na nowe wszystko było ok. Jeśli to faktycznie ta reklama kalendarza to niech admin ja wywali.

  3. Powrót do góry    #3
    Problemy związane są z adserverem ARBO. Reklama kalendarza w żaden sposób na to wpływa bo serwowana jest lokalnie, tzn. Z tego samego serwera, problem występuje gdy kreacja idzie z serwera Klienta, który nie domaga.

    Jest na to rada, tzn. zmienimy (jak admin da radę to jeszcze dziś) kod, który będzie lądował reklamę po zaladowaniu strony. Powinno pomoc, jedyny dyskomfort może mieć miejsce w sytuacji gdy serwer Klienta będzie miał opóźnienie to strona po wygraniu reklamy skoczy w dół, ale nie będzie ten nowy kod spowolnial ładowania strony.

    Dajcie proszę znać czy korzystanie jest przyjaźniejsze.
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    To z kalendarzem to jak pisalem byla zgadywanka (ladowanie strony stawalo dokladnie w miejscu gdzie pojawia sie potem reklama kalendarza). W tej chwili strona sie laduje duzo lepiej ale nie przesądzam o niczym, jako ze w ciagu ostatniego miesiaca problemy nie wystepowaly caly czas - zapewne tylko wtedy gdy nastepowala emisja z arbomedii.

    Jesli skrypt ladowany jest przy pomocy JS to przestawienie go na 'onready' dokumentu na pewno poprawi sprawe - zdecydowanie lepiej narazic oczy na chwilowy skok tresci niz kilkudziesieciosekundowe oczekiwanie by ta tresc w ogole zobaczyc.

    /edit - problem wystepuje nadal.
    Ostatnio edytowane przez shatter ; 22-09-2012 o 18:49

  5. Powrót do góry    #5
    Bo jeszcze kody nie zostały zmienione.
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    U mnie działa lepiej dzisiaj.

  7. Powrót do góry    #7
    Dzisiaj jest zdecydowanie lepiej.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Zygus jak masz problem napisz do " Przyjaciólki" . U mnie forum smiga prawie jedenascie lat bez zakłuceń ! Masz lipny komp typu "atari" i tyle
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,997
    Dlaczego nie funkcjonuje zakładka CO NOWEGO ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #10
    Jeszcze nie wiem...

    Mam nadzieję, że po weekendzie uda się naprawić.

    Na ten moment wyłączyłem te opcję.
    Pozdrawiam
    Marcin

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    569
    Czy tylko mi temat Falubazu 2015 zniknął?
    Ostatnio edytowane przez Świstak ; 27-12-2014 o 22:06

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2010
    Postów
    1,150
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    Czy tylko mi temat Falubazu 2015 zniknął?
    Cudownie! Możemy rozbudować żart kolarza!

  13. Powrót do góry    #13

  14. Powrót do góry    #14
    http://www.sportsboard.pl/showthread...klubowy/page17

    nie wiem czy w każdym wątku tak jest, ale w naszym wszystkie posty ananasa z jednej strony, ładują się do jednego posta, który nagle pojawia się na samym dole.

    A przy dodaniu odpowiedzi, pokazuje "database error" ale post i tak zostaje dodany.


    --
    ok, w tym wątku jest podobnie
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,545
    Chyba coś się skopało z odświeżaniem wątków. Dla przykładu: kiedy wchodzę w "Żużel - All in one" to pokazuje mi, że ostatni post w wątku Apatora został dodany o godzinie 12:23. Kiedy wejdę do wątku to ostatnim postem jest natomiast wypowiedź Buszmena z 16:21. Z kolei na stronie głównej forum w zakładce "Ostatnia dyskusja" widzę, że ktoś dodał post o 18:12.

  16. Powrót do góry    #16
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,967
    Mam to samo. Nie wiem, wychodzi na to, że swoim ostatnim wpisem po prostu "pozamykałem wszystkim mordy" i dyskusja została wyjaśniona

    No dziwne, bo jak wątek zepsuty to trzeba nowy otworzyć, ale jednak sami z sobą tam ludzie nie dyskutują, więc chyba problem nie dotyczy wszystkich. Może ktoś potwierdzić, ze działa mu prawidłowo?
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 15-01-2015 o 22:57

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,545
    Ale ktoś tam jednak pisze, przynajmniej tak można wywnioskować z zakładki "Ostatnia dyskusja" na stronie głównej. Wygląda więc bardziej na to, że dostałeś bana na ten wątek, a ja oberwałem rykoszetem ; d

    Ja teraz poklikałem i zauważyłem, że u mnie problem nie ogranicza się jedynie do wątku Apatora, a obejmuje w zasadzie całe forum. Nie wiem czym to jest spowodowane - spróbowałem wejść z innej przeglądarki i sprawa wygląda tak samo.

    Edit: Teraz to się w ogóle coś spieprzyło i połączyło moje dwa ostatnie posty w jeden ; d
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 15-01-2015 o 22:18

  18. Powrót do góry    #18
    Proszę o opinie czy jest lepiej?
    Pozdrawiam
    Marcin

  19. Powrót do góry    #19
    Dzięki, póki co śmiga poprawnie
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  20. Powrót do góry    #20
    Dodałem nową zakładkę na stronie głównej forum pt. "Kliknij i Podziękuj!". Jest tam ostatnie 100 podziękowań na Wasze posty. Dodatkowo wyświetla się powiadomienie przy każdym nowo otrzymanym. Można to wyłączyć poprzez Ustawienia -- Moje konto -- Ogólne ustawienia -- Czy chcesz otrzymywać powiadomienie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Thomas
    Dołączył
    11-12-2009
    Postów
    1,449
    Mam nadzieję, że umieszczam wpis w dobrym wątku. Otóż już któryś raz zdarza mi się, że chcę się zalogować i otrzymuję informację, że kilkukrotnie wpisano niepoprawnie hasło i muszę odczekać 15 minut przed kolejną próbą logowania. Problem w tym, że ja tych nieudanych prób nie podejmowałem, więc nie wiem, skąd taki komunikat. Zazwyczaj po odczekaniu wyznaczonego czasu mogę logować się bez problemu.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    8,692
    Fatal Error przy próbie odpowiedzi w wątku:

    "kapitan bomba wykorzystali swój limit wiadomoœci, i nie mogš przyjšć żadnej nowej dopóki nie zwolniš trochę przestrzeni."
    UNSCARED

  23. Powrót do góry    #23
    Bomba musi pokasowac wiadomosci ze skrzynki.

  24. Powrót do góry    #24
    To wina obecnego systemu powiadamiania o zacytowanym poście (zapycha skrzynki). Będzie poprawka, ale jeszcze nie wiem kiedy.
    Ale kapitan mógłby rzeczywiście pokasować trochę wiadomości bo ma 70 nie odczytanych.
    Pozdrawiam
    Marcin

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Czy ktoś może ogarnął co zrobić, żeby sportsboard nie wypadal z tapatalka?

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,997
    Dlaczego nie funkcjonuje zakładka CO NOWEGO ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    Uwaga, forum się skichało. Nie klikać na "podziękowania" bo wasz adres IP trafi na black listę serwera forum i będzie automatyczny ban. Chyba, że ktoś ma dynamiczne zmienne IP, to wtedy trzeba zresetować router i można się zalogować.

    Marcina poinformowałem, ale nie wiadomo kiedy chłop będzie miał czas aby tu zajrzeć.

    P.s
    Marcin daj znać, bo pisze do ciebie PW ale chyba idą te wiadomości w kosmos bo skrzynkę z "wysłane" mam pustą.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-09-2025 o 18:44
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    2,414
    Ja się zastanawiałem dlaczego nie mogę przegadać forum xd

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    Jak ktoś ma stałe IP to warto zainstalować sobie VPN. Idealnie nadaje się na problemy z forum.

    https://protonvpn.com/free-vpn?srslt...Tke56SH6kUS4yt
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,950
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Uwaga, forum się skichało. Nie klikać na "podziękowania" bo wasz adres IP trafi na black listę serwera forum i będzie automatyczny ban. Chyba, że ktoś ma dynamiczne zmienne IP, to wtedy trzeba zresetować router i można się zalogować.

    Marcina poinformowałem, ale nie wiadomo kiedy chłop będzie miał czas aby tu zajrzeć.

    P.s
    Marcin daj znać, bo pisze do ciebie PW ale chyba idą te wiadomości w kosmos bo skrzynkę z "wysłane" mam pustą.
    Szkoda, że tu nie zajrzałem odpowiednio wcześniej. Również zostałem poczęstowany parę dni temu banem. Na szczęście tylko czasowym.

    W innych wątkach poruszany jest ostatnio temat przyszłości forum. Moim zdaniem powinniśmy zrobić wszystko aby ono przetrwało, właśnie w takiej formie jak obecnie. Ostatnie lata to niestety odejście od tego typu for, wiele z nich zostało zamienione na mało przejrzyste innego typu dyskusje. Także grupy dyskusyjne na fb to też moim zdaniem nie to samo. Nie potrzeba tutaj również nikomu wodotrysków, ulepszaczy i innych tego typu rzeczy (vide discord).
    Jeżeli tylko jest szansa by forum w obecnej formie przetrwało to właściciel przy naszym wsparciu (także finansowym, jeśli trzeba) myślę, że nie będzie innego zdania.

    Potrzebny jednak kontakt i zajęcie się tematem, póki nie jest za późno.
    #MistrzJestJeden

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •