Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Tunerzy

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach

    Tunerzy

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    cały żużel napędza w zasadzie 4-5 tunerów
    Buszmen, jakbyś miał chwilę czasu, czy może inny forumowicz obeznany w temacie, wymienić tych tunerów, bo różne ploty chodzą, a nawet pseudoznawcy potrafią wygadywać głupoty, jak choćby jeden gość w studiu chwalący w studiu polskich majstrów po ostatnim sukcesie KK w Cardiff.

    Przydałby się taki sprzętowo-tunerowy topic, bo większość dyskusji tutaj to utarczki słowne między sympatykami jednej czy drugiej drużyny. Zespoły i wędrujący między nimi zawodnicy to przecież tylko połowa sukcesu w tym sporcie ( a może nawet mniej jak twierdzi Twój ulubieniec). Czasem nawet matadorzy nie mają dużego pojęcia czego dosiadają, może to też przyczyna niektórych wypadków. Fajnie byłoby zrobić jakieś zestawienie kto komu i jak te rumaki tresuje. Jak ktoś mnie fajnie spuentował końcowa rurka ciekawa rzecz ale choć o niej ostatnio najgłośniej nie wyczerpuje bynajmniej problemu.

    Sorry z off-top

    /edit
    Dzięki Buszmen za zestawienie, może ono być zaczątkiem nowego wątku. Moja pierwsza uwaga to czy Holder korzysta z silników robionych przez Johnsa również w polskiej lidze? Tak jak Kasper jechał w Cardiff na osiołku z warsztatu tego tunera - w Polsce już chyba niekoniecznie. Swego czasu Miedziak eksperymentował z takim silniczkiem rodem z Anglii, z jakim skutkiem to chyba wszyscy widzieli...
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 22-09-2012 o 00:41

  2. Powrót do góry    #2
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach

    Tunerzy

    2003 faktycznie był również ostry. Tym niemniej wydaje mi się, że teraz jest jednak więcej "lżejszych" kontuzji (oprócz tych poważnych).

    Polewaczka, tak na szybko:

    Holder - P. Johns
    Hancock - M. Gerard
    Nicki - J. Andersson
    Gollob - Andersson
    Crump - eksperymenty (Gerard, Holloway, inni)
    Emil - Holloway
    Lindgren - Johns
    Lindback - tu nie wiem, a jestem ciekaw
    Vaculik - w przeszłości Kowalski, teraz nie mam wiedzy - prawdopodobnie Andersson
    Jonsson - Graversen?
    Hampel - Andersson
    Kołodziej - Andersson
    Dudek - Andersson
    Protasiewicz - Gerhard?
    Łaguta - Mikułow
    Woffinden - Johns
    Sullivan - Holloway

    Tak z pamięci, według żadnego klucza. Myślę, że w chwili obecnej Andersson jest absolutnym dominatorem rynku i z jego usług korzysta ok. 30-40% liczących się żużlowców. Do tego Johns, Holloway, Gerhard i Graversen. Nie wiem natomiast kto napędza Duńczyków: Iversena, Jensena, Madsena - a to widać postęp.

    ======
    Jak znajdę czas w weekend to postaram się rozpisać kontuzje poszczególnych zawodników w obecnym sezonie. Lista mało przyjemna, ale jednak dająca do myślenia. Powiem szczerze, że w ostatnich dniach, zwłaszcza po kontuzji Patryka i doniesieniach o kolejnych połamanych nogach: powoli mam dość.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-09-2012 o 01:12

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach

    Tunerzy

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Lindback - tu nie wiem, a jestem ciekaw
    Sam jestem zaskoczony, uważaj:

    W wysokiej formie znajduje się w ostatnich tygodniach Antonio Lindbaeck. Jak przyznał żużlowiec, duża w tym zasługa Ryszarda Małeckiego, który zajmuje się tuningiem jego silników.

    W miniona sobotę Szwed stanął na najniższym stopniu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Był to dla niego drugi finał z rzędu, po wygranej w Terenzano. - Jetem zadowolony - przyznał zawodnik. - Karta w końcu się odwróciła. Dzięki pomocy Ryszarda zaczęliśmy "istnieć" w Grand Prix i to jest najistotniejsze. Mam dobry sprzęt, który spisuje się dobrze na różnych obiektach. Wielka w tym zasługa tunera z Ostrowa, bez jego pomocy nie byłoby to możliwe. Bardo mu za to chciałem podziękować - dodał zawodnik, który świetnie punktuje również w Szwecji, a od niedawna jest nowym rekordzistą toru w Gnieźnie.
    (za SF z dnia 27.08.2012)

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Jonsson to chyba Bloomie? Przynajmniej czesto go przy nim widac w transmisjach np z GP

  5. Powrót do góry    #5
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Bloomfield to nie jest żaden tuner w chwili obecnej Może pomagać w parku maszyn z ustawieniem, ale on stuningowanych silników nie wypuszcza na rynek. Ani dla AJ.

    Holder jakiś czas temu korzystał również z usług JA (obok PJ). Teraz wydaje mi się, że jedzie na motorach od Johnsa nie tylko w Anglii. Ward na pewno. Ale jeżeli ktoś ma bardziej wiarygodne informacje, to fajnie by było sprostować. Lub też dopisać coś na temat innych, np. Duńczyków.

    ps. Czytałem o tym Małeckim, ale jakoś nie do końca daję wiarę
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-09-2012 o 01:28

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Bloomfield to nie jest żaden tuner w chwili obecnej Może pomagać w parku maszyn z ustawieniem, ale on stuningowanych silników nie wypuszcza na rynek. Ani dla AJ.

    Holder jakiś czas temu korzystał również z usług JA (obok PJ). Teraz wydaje mi się, że jedzie na motorach od Johnsa nie tylko w Anglii. Ward na pewno. Ale jeżeli ktoś ma bardziej wiarygodne informacje, to fajnie by było sprostować. Lub też dopisać coś na temat innych, np. Duńczyków.

    ps. Czytałem o tym Małeckim, ale jakoś nie do końca daję wiarę
    Pewnie masz racje, stad kamery go moga latwo wychwycic na SGP... Ciekawe kto zajezdzil jego ostatni silnik
    Aha i dla Kołodzieja tuninguje rowniez Jacu Rempała

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    w boksieCrumpa na gp jest Karger. Nicki pod koniec zeszlego roku pojawial sie z Finnen Jensenem. Mysle ze on przygotowuje silniki Nickiemu. Zreszta jak pisalem w ostatnim tekscie zawodnicy praktykuja posiadanie dwoch, a nawet 3 tunerow. Mildura jak mozesz pisac ze tor nie byl przyczyna upadku Dudka? W Gorzowie prawie go spreparowali.

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    2003 faktycznie był również ostry. Tym niemniej wydaje mi się, że teraz jest jednak więcej "lżejszych" kontuzji (oprócz tych poważnych).

    Polewaczka, tak na szybko:

    Holder - P. Johns
    Hancock - M. Gerard ???
    Nicki - J. Andersson

    (...)
    Jonsson - Graversen?

    Jonsson zaczął coś jeździć w zeszłym roku jak odbił Graversena, a w tym roku się już nie chwali kto mu bryczki przygotowuje

    Co do Pedersena to pamiętam, że pod koniec zeszłego sezonu czytałem że motory robił mu niejaki Michael Lee.

    Ci tunerzy to w ogóle ciekawa sprawa. Pojawiają się i znikają. Parę lat temu na rynku dominował Rune Jensen czy Brian Karger.

    Jak ktoś wie u kogo robią Iversen czy Jensen to niech pisze, bo Duny motory mają rewelacyjne w tym sezonie i to pewnie główna przyczyna ich wzrostu formy. Podobnie Antonio. Pewnie dlatego to taki sekret ...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jak ktoś wie u kogo robią Iversen czy Jensen to niech pisze, bo Duny motory mają rewelacyjne w tym sezonie i to pewnie główna przyczyna ich wzrostu formy
    Dlatego pewnie Andersen, Bjarne, czy Bjerre tak wymiatali w tym roku. Nie wierze w to, ze jeden tuner moze zrobic z jednego zawodnika w mgnieniu oka super scigacza i na odwrot. Iversen dobrze jezdzil juz w ubieglym roku w drugiej fazie sezonu. Jensen i Karger wciaz sa obok zawodnikow na GP. Kazdy szuka, testuje i krazy. A Holder jak rzecze wygrywa na jednym silniku. Zadne komisje nie rozwiaza problemu. Tylko zdrowy rozsadek. Zarowno przy sumach za kontrakt, tak samo przy przygotowywaniu torow. Widze ze juz jednym chorem jest teza ze tlumiki na pewno przyczyniaja sie do upadkow. Chetnie przeanalizowalbym np sezon 1992 i policzyl urazy zawodnikow z ligi brytyjskiej. Polacy wtedy jezdzili mniej, wolniej i bezpieczniej. A tak na szybko kontuzje mieli Nielsen, Pedersen, Handberg, Hamill, Riss, Nagy, Smith, Havelock, Davis, Gustafsson, Nilsen, Wyane Carter zginal. Pewnie tez tłumiki.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach

    Tunerzy

    Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, ponieważ o tunerach spekuluje się tu i ówdzie, a przecież właśnie te pozostające w cieniu swoich warsztatów postacie są odpowiedzialne za sukcesy lub nagłe metamorfozy poszczególnych zawodników. W sportach motorowych sprzęt to więcej niż połowa sukcesu i żużel nie jest tutaj wyjątkiem, choć motocykl żużlowy to względnie prosta konstrukcja.

    A zatem rozpoczynam cytatem z innego wątku (żeby tam już nie robić bałaganu):

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta

    Polewaczka, tak na szybko:

    Holder - P. Johns
    Hancock - M. Gerard
    Nicki - J. Andersson
    Gollob - Andersson
    Crump - eksperymenty (Gerard, Holloway, inni)
    Emil - Holloway
    Lindgren - Johns
    Lindback - tu nie wiem, a jestem ciekaw
    Vaculik - w przeszłości Kowalski, teraz nie mam wiedzy - prawdopodobnie Andersson
    Jonsson - Graversen?
    Hampel - Andersson
    Kołodziej - Andersson
    Dudek - Andersson
    Protasiewicz - Gerhard?
    Łaguta - Mikułow
    Woffinden - Johns
    Sullivan - Holloway

    Tak z pamięci, według żadnego klucza. Myślę, że w chwili obecnej Andersson jest absolutnym dominatorem rynku i z jego usług korzysta ok. 30-40% liczących się żużlowców. Do tego Johns, Holloway, Gerhard i Graversen. Nie wiem natomiast kto napędza Duńczyków: Iversena, Jensena, Madsena - a to widać postęp.
    Marcinie, jakbyś znalazł chwilę i chęci proszę o przeniesienie innych postów z tamtego wątku, które odnoszą się do tego tematu.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 52 w 28 postach
    Poprawka:
    Jonsson - Carl Bloomfeld
    Vaculik - Kowalski
    Lindback - prawdopodobnie Brian Andersen

    Nie jestem pewny ale Gollob już chyba odpuścił sobie Anderssona podobnie jak Kołodziej.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Bloomfeld obecnie nie tuninguje silników, ale chyba ktoś już o tym wspominał.
    Ward korzysta z usług Johnsa.

  13. Powrót do góry    #13
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Co do Pedersena to pamiętam, że pod koniec zeszłego sezonu czytałem że motory robił mu niejaki Michael Lee.
    W zeszłym sezonie tak. W tym Andersson.

    Co do Crumpa, to faktycznie - obecnie widać napędza go Karger. Ale to tylko potwierdza, że Kangur wciąż szuka nowych rozwiązań. Swoją drogą, ciekawe czy faktycznie za rok odpuści sobie starty w elicie...
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-09-2012 o 14:56

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Wie ktoś komu Marcel Gerhard robi silniki oprócz Harrisa, Lamberta i Kołodzieja ? bo na razie wygląda to całkiem dobrze, chyba w końcu coś znalazł w swoich silnikach.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Lindgrenowi
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Lindgrenowi

    To pewne ?

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Nie ma nic pewnego Wiem, ze pod koniec zeszlego roku Fredka ostro testowal GTRy
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/587...nkingu-tunerow

    Ciekawy jestem na jakiej podstawie grubasek spłodził to zestawienie ? chybił trafił ?

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Nie wiedzialem, ze FRJ robi silniki dla Dunczykow. Mozna wiec uznac, ze zeszloroczny brąz Unii Tarnow napedzal wlasnie Finn
    Peter, znalazles cos ciekawego na temat GTR?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Na razie nie wiele oprócz tego co już wiem ale jedno jest pewne. W tym roku Marcel Gerhard wraca do gry o poważne wyniki.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 52 w 28 postach
    Zobaczymy jak na tym sprzęcie w rywalizacji z innymi będzie prezentował się Kołodziej. Jego jazda będzie wiążąca w temacie GTRa. Albo odpali, albo będzie szybko wracał do tego co sprawdzone. Wygląda na to że odpowiada mu ten silnik, dość intensywnie eksploatował go na treningach. Do tej pory pojawiały się opinie że lepiej zbiera się ze startu natomiast słabszy jest na trasie. Podobno jest też bardziej trwały.
    Ostatnio edytowane przez profesor ; 24-03-2016 o 13:52

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    z załozenia mial byc bardziej wytrzymaly.
    Pytanie wlasnie kim Marcel chce dobic do czolowki? Harrisem? Nie bardzo to widze. Moze wlasnie Kolodziejem?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •