Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: najgorsze stadiony

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach

    najgorsze stadiony

    Rozmawiałem dziś z kolegą z dawnych lat kibicowskich przez kilka godzin. Wspominaliśmy sobie różne mecze i nieco pokłóciliśmy się przy ocenie najgorszych stadionów.
    Nie wiem czy będzie miało to odzew, ale proponuję ankietę. Jak MY oceniamy stadiony żużlowe?
    Zaproponuje kryteria, ale nie musicie koniecznie tych widełek się sztywno trzymać. Bardziej chodzi o Waszą subiektywną ocenę.

    Zakładam następującą punktację (od najgorszego):
    5- żenada, ani dobrego meczu, ani ciekawego widowiska nie uświadczysz
    4- być może fajnie się ogląda, ale generalnie nic ciekawego w sumie
    3- średnio na jeża
    2- dość dobrze się ogląda
    1- bardzo dobry pogląd i komfort, ciekawe widowiska

    PS1. Można też w wyjątkowych sytuacjach brać pod uwagę stadiony spoza Polski, ale one w większości są gorsze od naszych najgorszych więc proponuje dodawać je tylko z zamieszczonym szerszym opisem.
    PS2. Zakładam, że opisujemy stadiony, na których kiedykolwiek byliśmy (jeśli oglądamy tylko w tv Falubaz, to nie głosujemy)
    PS3. Jak w moim wypadku, można się odnosić do starszych czasów, ale proszę o komentarz, że dotyczy sprawa np. Skałki, dawnego Broniewskiego, czy w ogóle dawniejszych sezonów.

    Żadnych nagród dla wygranych stadionów/klubów nie przewidziano. To raczej należy potraktować jako zabawę. Oczywiście pod każdą oceną komentarze mile widziane.

    PS4. Jeśli będzie odzew, to co miesiąc przedstawię klasyfikację najgorszych stadionów.

    Mój typ:
    5- Rawicz (byłem tam kilka razy, ale ze wzgl. na dużą odległość na wirażach całość kształtuje mi się marnie, dość niebezpieczny tor)
    4- Wrocław, "olimpijski" (oglądalność marna, nie czuje się kontaktu ze speedway'em, przy obecnie niskiej frekwencji totalna żenada, jednak mając w pamięci pierwsze, historyczne GP daje maluteńkiego plusika)
    3- Olimpia, PSŻ (byłem tutaj co najmniej 2-3 razy więc uważam, że ten tor jest skory od czasu do czasu do ciekawych widowisk, ale oglądalność z trybun marna, gorsza niż we Wrocławiu, na poziomie Rawicza najwyżej)
    2- Tarnów (to wspomnienie z lat młodości, byłem tam raz w poł. 90-tych i dlatego, zupełnie nic ciekawego)
    1- Bydgoszcz (tu akurat zdarzyło bywać mi się w miarę regularnie i widziałem na bieżąco rozbudowe; o ile widowiska są przeciętnego rodzaju obecnie, o tyle oglądalność jest słaba po prostu)

    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 13-09-2012 o 01:04
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Nie jestem w stanie rzeczowo włączyć się w punktację od 5 do 1, ale podzielę się jedną IMO istotną uwagą.
    Porównując dwa najlepiej mi znane stadiony - w Gorzowie i w Poznaniu zdecydowanie stwierdzam, że gorzowski jest jednoznacznie gorszy. (!)
    Mimo całej otoczki jednego z dwóch najdoskonalszych stadionów żużlowych na świecie, stadion gorzowski ma jak dla mnie koszmarną wadę - nie nadaje się dla małych dzieci.
    Pod tym względem Golaj wypada wprost rewelacyjnie.

    W kwestii odbioru żużla, zapachu metanolu i smaku pyłu w zębach bez konieczności rozglądania się za dzieciakami Bydgoszcz IMO jest na podobnym poziomie co Leszno i Ostrów.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Tylko i wyłącznie Bydgoszcz. Oglądanie zawodów na każdym innym stadionie to czysta przyjemność, miód na... oczy. Stadion Polonii trzeba zburzyć, zrównać z ziemią, urządzić pokazy materiałów wybuchowych. W imię dobra sportu żużlowego.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Tylko i wyłącznie Bydgoszcz. Oglądanie zawodów na każdym innym stadionie to czysta przyjemność, miód na... oczy. Stadion Polonii trzeba zburzyć, zrównać z ziemią, urządzić pokazy materiałów wybuchowych. W imię dobra sportu żużlowego.
    Jeśli chodzi o widoczność z trybun to masz rację, ale z drugiej strony jeśli się ten tor dobrze przygotuje, to widowiska na nim są fantastyczne. Dlatego proponuję zburzyć trybuny, ale tor ocalić
    Obok Bydgoszczy najgorsza widoczność jest chyba w Rawiczu. Przynajmniej spośród tych torów które widziałem.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Londi
    Dołączył
    16-08-2007
    Postów
    1,686
    Kliknij i podziękuj
    457
    Podziękowania: 318 w 194 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jeśli chodzi o widoczność z trybun to masz rację, ale z drugiej strony jeśli się ten tor dobrze przygotuje, to widowiska na nim są fantastyczne. Dlatego proponuję zburzyć trybuny, ale tor ocalić
    Obok Bydgoszczy najgorsza widoczność jest chyba w Rawiczu. Przynajmniej spośród tych torów które widziałem.
    Mam identyczne zdanie jeśli mówimy o Bydgoszczy.

  6. Powrót do góry    #6
    Super_Ban
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Mój typ
    5 - Gorzów, żenada, baby w oknach, preparowany tor i przyjaciele policji na trybunach
    4 - Grudziądz, na krzesełkach za startem strasznie się kurzyło

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Owszem, mecze w Bydgoszczy bywają pierwsza klasa. Rzecz w tym, że ludzie na stadionie i tak tego nie widzą.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    Porównując dwa najlepiej mi znane stadiony - w Gorzowie i w Poznaniu zdecydowanie stwierdzam, że gorzowski jest jednoznacznie gorszy. (!)
    Mimo całej otoczki jednego z dwóch najdoskonalszych stadionów żużlowych na świecie, stadion gorzowski ma jak dla mnie koszmarną wadę - nie nadaje się dla małych dzieci.
    Pod tym względem Golaj wypada wprost rewelacyjnie.

    W kwestii odbioru żużla, zapachu metanolu i smaku pyłu w zębach bez konieczności rozglądania się za dzieciakami Bydgoszcz IMO jest na podobnym poziomie co Leszno i Ostrów.
    Prawdę mówiąc to też dwa najlepiej znane mi stadiony (plus Gniezno) i naprawdę nie widzę porównania dla Gorzów-Poznań na niekorzyść tego drugiego. Chodzi mi tylko i wyłącznie o słowo "żużel".
    Bywam też z dzieckiem na stadionach i jeśli rozpatrzyć to w takich kategoriach, to zgodzę się, że na przykładzie Gorzowa, Gniezna i Torunia jest tam strasznie ciężko utrzymać młodą pociechę w ryzach ("tata, nudzi mi się"), bo akurat na Olimpii może sobie trochę pochodzić czy pobiegać. Wątek najgorsze stadiony jest luźny więc spoko, ale ściślej w kwestii samego żużla to bez porównania.
    Nikt nie wypowiedział się o Wrocławiu. Nie miałem okazji być tam po przebudowaniu toru, ale uważam go za fatalny pod każdym względem. Pierwszy raz byłem tam na historycznej inauguracji GP, kiedy Tomasz wygrał i przez pewien czas podobało mi się, ale z każdą następną wizytą czar pryskał.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    ale jad sie saczy, chyba smutki po spadku zaczynaja sie wylewac a tak mieliscie nam dup...zloic w tym sezonie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •