Strona 25 z 35 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,081 do 1,125 z 1536

Wątek: Półfinał play-off, drugi mecz: Apator Toruń - Unia Tarnów (23 września) 17:30

  1. Powrót do góry    #1081
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,839
    Kliknij i podziękuj
    444
    Podziękowania: 616 w 318 postach
    Hah, Emil i blactop to takie słabe lwiątka pilnujące porządku ligi wszędzie, tylko nie u siebie.
    Ten Toruń taki złyyyy! Awansowali przy powiększaniu ligi.
    Zielone sukno naciąga się na stolik co rok w Częstochowie, kiedy przychodzi do przyznawania licencji na występy w lidze.

  2. Powrót do góry    #1082
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2004
    Postów
    162
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy Ryan Sullivan pojedzie w półfinale z Azotami Tauron Tarnów ?

    Start naszego kapitana nie jest wykluczony.

    Do piątku Sullivan codziennie poddawany jest zabiegom w klinice doktora Simpsona w Ipswich. Opuchlizna z dłoni Australijczyka schodzi, zawodnik rusza także palcami.

    W wyniku upadku w lidze angielskiej Sullivan ma pęknięte dwie kości śródręcza oraz rysę na kości nadgarstka. „Sully” każdego dnia poddawany jest zabiegom za pomocą laserów, prądu o zmiennym natężeniu, czy pola magnetycznego.

    Zabiegi potrwają do piątku. W sobotę Sullivan przyjedzie do Torunia i spróbuje wyjechać na tor. Wtedy pewnie zapadnie decyzja, czy Australijczyk wystartuje w powtórzonym półfinale z Azotami Tauron Tarnów.

    http://www.torun.com.pl/index.php


    PS. Którą tą rękę ma kontuzjowaną?

  3. Powrót do góry    #1083
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Emil Zobacz posta
    ha ha ha , nie wazne jak awansowac , wazne by nie spasc Jest cos takiego jeszcze jak honor ale kto by podejrzewał o cos takiego tych co nigdy nie awansowali.
    Bez pozdrowień . Pa
    Odezwał się kibic honorowego klubu. Gdyby w Częstochowie mieli pojęcie co to jest honor, to Włókniarz od kilku lat jeździłby w drugiej lidze z powodu braku terminowego rozliczenia ze swoimi zawodnikami.

  4. Powrót do góry    #1084
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez jarek_d Zobacz posta
    PS. Którą tą rękę ma kontuzjowaną?
    Lewą... z tym, że dochodzi jeszcze sporo bolesnych potłuczeń.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  5. Powrót do góry    #1085
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Odezwał się kibic honorowego klubu. Gdyby w Częstochowie mieli pojęcie co to jest honor, to Włókniarz od kilku lat jeździłby w drugiej lidze z powodu braku terminowego rozliczenia ze swoimi zawodnikami.
    Za sport.pl:

    "Atmosferę rywalizacji toruńsko-tarnowskiej w ostatnich dniach podgrzewał menedżer Azotów Tauronu, Marek Cieślak. Szkoleniowiec kadry narodowej nie ukrywał, że winni całej tej sytuacji są torunianie. Twierdził, że działacze Unibaksu naciskali na sędziego, by nie doszło do meczu i że skutecznie utrudniali dotarcie na stadion Gregowi Hancockowi. - Jak to czytałem, nie mogłem uwierzyć. Jestem pewien, że nikt nie robił niczego, by przeszkodzić Amerykaninowi w dotarciu na stadion. Poza tym trener Cieślak niech najpierw sam się uderzy w pierś - powiedział Gajewski. - W 1995 roku jechaliśmy na mecz w Częstochowie. Trenerem Włókniarza był wtedy pan Cieślak. Już od momentu wylądowania na lotnisku Marka Lorama działy się niesamowite sytuacje. Po latach dowiedziałem się, że było to celowe, by uniemożliwić temu zawodnikowi występ w meczu przeciwko Włókniarzowi - powiedział były menedżer Unibaksu. - Mieliśmy trzy kontrole na drodze. Policja oprócz rutynowej, dokładnie sprawdzała samochód i trwało to naprawdę dłużej niż powinno. A kiedy już byliśmy pod samym stadionem, zamknięto nam bramy. Dlatego dziwię się, że ten człowiek teraz opowiada takie rzeczy - stwierdził Gajewski."



    Sa szanse ,ze Sully jednak pojedzie.Niewielkie ale sa.
    Mam tylko nadzieje,ze Kowalikowi nie przyjdzie do glowy robienie na niedziele betoniska aby Sullemu latwiej sie jechalo.
    Toru musi pasowac przede wszystkim syjamskim australijczykom i Miedzinowi.Z Sullym i tak na dwoje babka wrozyla.
    Co prawda nie mam pojecia jak byl przygotowany tor w niedziele,ale zakladam ze Holder a przede wszystkim Ward lubia o cos zaprzec kolo.
    Krotko mowiac,jesli w niedziele mialo byc pod kolo bo tak pasowalo wyszystkim,niech i taki tor bedzie za cztery dni a Sully w sobote niech sprawdzi czy da rade.
    Jesli nie,wole Z/Z niz kombinowanie z torem i zmiane nawierzchni pod kikuta Sullego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-09-2012 o 15:13
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #1086
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2004
    Postów
    162
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Być może podane składy coś nie coś wyjaśnią w sprawie prawdopodobieństwa startu Ryana

  7. Powrót do góry    #1087
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Mysle ,ze jeszcze za wczesnie.Sklady musza podac dzis (?) a dopiero w sobote okaze sie czy Ryan da rade.
    Najlepiej bedzie podac oficjalny sklad z dwoma niewiadomymi czyli wstawic np pod 9 i 12 Przedpelskiego z Piernikiem czy cus.
    Jesli Ryan pojedzie,wskakuje pod 9 a pod 12 Miedzin,jesli nie pojedzie odwrotnie i Z/Z za Sullego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-09-2012 o 15:21
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #1088
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2004
    Postów
    162
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sugerowałem, że jeśli podany dziś układ zawodników w parach się zmieni w stosunku do ubiegłej niedzieli to być może znaczy to że jest większe prawdopodobieństwo ze nie pojedzie Ryan.

  9. Powrót do góry    #1089
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Awizowane składy drużyn:

    Azoty Tauron Tarnów
    1. Greg Hancock
    2. Dawid Lampart
    3. Leon Madsen
    4. Martin Vaculik
    5. Janusz Kołodziej
    6. Maciej Janowski

    Unibax Toruń
    9. Ryan Sullivan
    10. Paweł Przedpełski
    11. Chris Holder
    12. Adrian Miedziński
    13. Darcy Ward
    14. Kamil Pulczyński
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  10. Powrót do góry    #1090
    Stały bywalec Awatar Volter
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    10. Paweł Przedpełski
    Czemu Kowalik wstawia tego zawodnika ?
    Mając bardziej doświadczonych Zabika i Czerwińskiego
    decyduje sie na Przedpełskiego.
    Wiem ze plan jest aby jechali za niego Pulczasy.
    Ale w przypadku kontuzji (odpukać) to zawsze
    jest szansa że Zabik czy Czerwiński zdobędą 1 pkt.
    Chyba ze na treningu bije Paweł wyzej wymienionych.
    Ale trening i zawody juniorów to inna bajka.

    Do boju !!! Hej APATOR !

  11. Powrót do góry    #1091
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Też chciałem to napisać bo mnie dziś tknęło.
    Problem w tym, że pewnie Karol albo Zbigniew pojechaliby w 1 swoim starcie, a tego chcemy uniknąć
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  12. Powrót do góry    #1092
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    ten wątek może się powiększyć o jeszcze kilkadziesiąt stron dyskusji:

    http://nicesport.pl/zuzel/129908/kie...o-jest-pytanie

    ja tam mam już tak dość tej ekstralipy, że trzymam kciuki za deszcz w Vojens

  13. Powrót do góry    #1093
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Bylaby przynajmniej szansa,ze ktorys z nich pokona Jamroga w 2 biegu i Pulczasy nie byliby tak eksploatowani.Wiemy jak oni znosza mecze kondycyjnie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #1094
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Kontuzja jest mało realna. Ale w sytuacji gdy któryś z naszych asów wjedzie w taśmę i zastąpi go Pulczas, to Przedpełski doczeka się debiutu w lidze

  15. Powrót do góry    #1095
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,922
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 99 w 53 postach
    Jak to często bywa gdy zdarzają się jakieś 'ciekawe' ponadstandardowe przypadki, to i tvn24 przypomina sobie o żużlu. Tym razem napisali zarówno o tym, że Hancock się spóźnił 6 minut, później także o tym, że anulowano walkower, a tym razem podchwycony temat kontynuują pisząc o zmianie sędziego na powtórzony mecz. Nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie zdjęcie jakie towarzyszy temu ostatniemu, dzisiejszemu artykułowi. Sam obrazek wklejam poniżej, jak również sam link do artykułu, gdyby ktoś miał wątpliwości o czym jest tam napisane. Kwestia jest to związana ze spotkaniem którego dotyczy ten wątek, ale również chciałem to pokazać wszystkim, którzy beznamiętnie byli (i być może są nadal) za zgodą na wpuszczenie ekipy serialu 'Lekarze'.


    W taki sposób postrzega się żużel w Polsce.

    http://www.tvn24.pl/po-nieslusznym-w...,277707,s.html
    #MistrzJestJeden

  16. Powrót do góry    #1096
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Troche naciagasz.Podpis pod zdjeciem nie jest manipulacja jak to czesto bywa a i samo zdjecie nie stawia nikogo w zlym swietle
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #1097
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Niemniej taki sam podpis mógł być pod zdjęciem pełnych trybun, pokazującym ilu ludzi czekało na ten mecz.

    Natomiast uważam za nadużycie łączenie ekipy robiącej serial z redaktorami informacyjnymi goniącymi za tanią sensacją
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  18. Powrót do góry    #1098
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Zdjecie wyraza solidarnosc z kibicami Unii T dotyczaca dezaprobaty dla decyzji Lisa,co w podpisie ladnie zostalo uwzglednione.
    Oczywiscie lepiej bylo dac zdjecie Aliena dlubiacego slonecznik,ale jaki dac wtedy podpis?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-09-2012 o 17:33
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  19. Powrót do góry    #1099
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    "Czy zje cały przed rozpoczęciem powtórki spotkania".
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  20. Powrót do góry    #1100
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,922
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 99 w 53 postach
    Przyznam, że akurat podpisu na ich stronie pod zdjęciem nie zauważyłem. Delikatnie można by rzecz samo zdjęcie wtedy ma inny wydźwięk, jednak już na stronie głównej ich portalu jest to samo zdjęcie (już bez podpisu). Nie zgodzę się także z tym, że nadużyciem jest łączenie ekipy serialowej z redaktorami informacyjnymi. Nie zabierałem wtedy głosu w wątku Apatora odnośnie tej sprawy, jednak zarówno nakręcenie paru ujęć w trakcie spotkania na potrzeby serialu jak i owe powyższe zdjęcie jest moim zdaniem próbą bardzo instrumentalnego wykorzystania speedwaya. Wszystko dla własnych potrzeb, wszystko z potrzeby chwili. Z jednej strony pokażmy jaka jest super atmosfera na stadionie (serial) a znowu potem pokażmy czytelnikom, że żużel w Polsce to kibice ogrodzeni szczelnie uzbrojonymi policjantami.
    #MistrzJestJeden

  21. Powrót do góry    #1101
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Kierownictwo Unibaxu wykazało się juz w PO jedna wielką kadrową głupotą.

    Przed najważniejszymi meczami sezonu wypożyczono trzeciego juniora do GTŻ.
    Czy któryś z tych mędrców pomyślał co byłoby gdyby , odpukać. któryś z Pulczasów złapał kontuzję ?

    Amatorszczyzna i tyle , w niedzielę mieliśmy kolejny dowód na to.

  22. Powrót do góry    #1102
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Bez przesady. Cały rok blokować jazdę bo Pulczasy muszą się ścigać? Bydgoszcz na Adamczaku, a raczej Łódź jak wyszła? Nie wiem jaka będzie sytuacja z Polonią dlatego wspomniałem o Łodzi.
    Pozdrawiam
    Marcin

  23. Powrót do góry    #1103
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Czytałeś moje wcześniejsze posty ?

    Zawsze bylem za dawaniem młodym jazdy !!! Byłem jednym z tych, którzy pierwsi zaczęli krzyczeć o tym, że młodzi potrzebują jazdy.

    Jeśli jednak trzymano Łukasza w klubie cały rok blokując mu starty, a następnie wypożyczono go w połowie września na 1 lub 3 mecze w czasie PO do którego awansowaliśmy nie zostawiając sobie w razie czego, trzeciego juniora.

    To czy to jest przemyślana polityka kadrowa ?

  24. Powrót do góry    #1104
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,789
    Kliknij i podziękuj
    575
    Podziękowania: 929 w 563 postach

  25. Powrót do góry    #1105
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jeśli jednak trzymano Łukasza w klubie cały rok blokując mu starty, a następnie wypożyczono go w połowie września na 1 lub 3 mecze w czasie PO do którego awansowaliśmy nie zostawiając sobie w razie czego, trzeciego juniora.

    To czy to jest przemyślana polityka kadrowa ?
    Cały czas mamy na miejscu juniora numer 4, również Przedpełskiego, który na chwilę obecną gwarantuje takie same zdobycze punktowe jak jego brat. Nie wydaje mi się zatem aby wypożyczenie Łukasza było jakimś szczególnie nieodpowiedzialnym ruchem ze strony naszego zarządu.

  26. Powrót do góry    #1106
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Semen

    nie przesadzaj proszę. Fakty są takie, że nie mamy obecnie trzeciego juniora na ekstraligę. Ani Przedpełscy ani żaden inny z naszych juniorów nie jest jeszcze w stanie nawiązać walki z kimkolwiek z drużyn, które awansowały do PO. Nie ma więc najmniejszego znaczenia, który będzie wstawiony do składu.
    Sami naważyliśmy sobie tego piwa. Teraz został już tylko rok na znalezienie następcy Pulczasów. Moim zdaniem bardzo mało ale na szczęście jest w czym wybierać. Tylko chłopaki muszą zacząć jeździć.

    herbie13 - doskonałe

  27. Powrót do góry    #1107
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Z tym Przedpełskim, i wystawianiem Go do składu zamiast Ząbika to w ogóle zespołu toruńskiego nie rozumie, wiem że zamysł jest żeby jechali Pulczyńscy ale chyba lepiej żeby pod 10 jechał Ząbik, bo w razie jakiejś kontuzji czy też słabej postawy któregoś z braci Karol raczej prędzej powalczy niż nieopierzony junior. A argumentacja żeby nie pokusiło Kowalika jest równie dziwna, to puszczenie Ząbika jest aż tak kuszące??, mając Ząbika w składzie można robić dokładnie to samo co mając Przedpełskiego czyli mam na myśli zastępowanie od pierwszych biegów.


    Ciekawe też czy Sullivan będzie zdolny do jazdy, sytuacja ta jest nie do pozazdroszczenia bo wprawdzie Apator ma w zanadrzu Z/Z za Ryana, no ale myślę że ciężko będzie żeby Z/Z-tka zrekompensowała w pełni Jego brak, Sulliyan jeździł w Toruniu ostatnio bardzo dobrze i nie wiem nawet czy nie był pewniejszym punktem niż Holder. A z drugiej strony puszczając Go do składu, Kowalik ryzykuje bo nie wiadomo jak się będzie z bolącą ręką Australijczyk prezentował, no i dochodzi do tego przygotowanie toru, bo pewnie nie będzie mógł być zbyt wymagający co może Jaskółkom ułatwić zadanie. W ogóle jaki był tor przed ostatnim nieodbytym meczem??Przyuważył ktoś??Był taki jak zawsze na MA czy coś było zmienione??Bo w telewizji ciężko to ocenić.

    No i ciekawe jak rozwinie się u Nas sytuacja z Vacullikiem, jeżeli zwolnienie miał od piątku włącznie i było na 9 dni(*bo tyle jest wymagane do Z/Z) to w niedziele mógłby jechać. I wszystko zależy na ile poważne są problemy Martina ze zdrowiem, bo jeśli to coś poważniejszego to pewnie można bez problemu zwolnienie przedłużyć. No chyba że to wszystko były kombinacje Cieślaka, w co ostatnio zacząłem powątpiewać no ale gdyby jednak to pewnie będzie mógł dalej przy kombinować. Zobaczymy , mam nadzieję że jeśli problemy Martina ze zdrowiem były prawdziwe (a sądzę że jednak rzeczywiście było coś narzeczy) to że pojedzie w powtórce w pełni sił.

  28. Powrót do góry    #1108
    Początkujący
    Dołączył
    09-04-2003
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja uważam, że Toruń powinien podziękować Lisowi, że sam nie dostał walkoweru i tym samym ośmieszyłby się na całego. Skąd taka teoria? Otóż Lis idąc z duchem sportu mógł powiedzieć, że dobra Greg się spóźnił ale dopuszczamy go do zawodów i liczymy KSM, bo inaczej będzie walkower. Przecież nikt nie wyprowadził sędziego z błędu, że może liczyć KSM Jamróga. Unia nic by nie mówiła bo mogłą też zapomnieć przepisu, a gdyby nawet wiedziała to przecież nie będzie wyprowadzać sędziego z błedu bo na tym straci. Natomiast Apator w osobie prezia ( vel. Zegarmistrz ) niepozwoliłby jeździć swoim zawodnikom. Wtedy sędzia ogłasza walkower pisząc, że Apator nie chce jeździć. Apator zgłasza protest, bo jest przekonany że Unia nie ma KSM i że ma rację. A tu co - okazuje się że Unia ma KSM i protest oddalony. To dopiero byłby skandal i pośmiewisko.
    Pewnie mówicie, że nierealny taki scenariusz, ale w mojej ocenie wielce prawdopodobny w świetle wiedzy jaką posiadały kluby i nastawienie ich włodarzy.

  29. Powrót do góry    #1109
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Przejrzałem sobie na spokojnie cały wątek i głębiej wczytałem się w to co napisał Energo


    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbiór

    rozmawiamy o iloczynie zbiorów, czyli elementach które należą i do A (top6 zgłoszonych), i do B(obecnych). gdybyśmy mówili o sumie zbiorów A i B (Proszowski) to w regulaminie powinno stać słowo "lub". tyle (logiki), zobaczymy jak z nią stoi SE

    Rozpisałem sobie przepis na , który powołuje się Cieślak.

    4. (Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i (obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek).

    Zdanie Zielone – A={Hancock, Vaculik, Madsen,Kołodziej, Janowski,Gomólski}

    Zdanie Czerwone – B={Jamrog, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski}




    Tam jest spójnik „i” a nie „lub” .

    Nie ma też w tym zdaniu sytuacji w której nie ma w ogóle spójnika , więc to są dwa osobne warunki a nie jeden rozbudowany. - a tak zdaję się zinterpretowały władze ligi. Czy aby nie jest to błąd.

    Liga przeczytała to chyba bez "i" , tak jakbybył tam przecinek.

    4. Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym, obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek.


    Zgodnie z regułami logiki , powinno być chyba tak:


    A ∩ B = { Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski }

    I cały czas zastanawiam się czy sędzia nie miał czasem racji ?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-09-2012 o 07:46

  30. Powrót do góry    #1110
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez idefix Zobacz posta
    Ja uważam, że Toruń powinien podziękować Lisowi, że sam nie dostał walkoweru i tym samym ośmieszyłby się na całego. Skąd taka teoria? Otóż Lis idąc z duchem sportu mógł powiedzieć, że dobra Greg się spóźnił ale dopuszczamy go do zawodów i liczymy KSM, bo inaczej będzie walkower. Przecież nikt nie wyprowadził sędziego z błędu, że może liczyć KSM Jamróga. Unia nic by nie mówiła bo mogłą też zapomnieć przepisu, a gdyby nawet wiedziała to przecież nie będzie wyprowadzać sędziego z błedu bo na tym straci. Natomiast Apator w osobie prezia ( vel. Zegarmistrz ) niepozwoliłby jeździć swoim zawodnikom. Wtedy sędzia ogłasza walkower pisząc, że Apator nie chce jeździć. Apator zgłasza protest, bo jest przekonany że Unia nie ma KSM i że ma rację. A tu co - okazuje się że Unia ma KSM i protest oddalony. To dopiero byłby skandal i pośmiewisko.
    Pewnie mówicie, że nierealny taki scenariusz, ale w mojej ocenie wielce prawdopodobny w świetle wiedzy jaką posiadały kluby i nastawienie ich włodarzy.
    Powinienes przestac juz tak dumac i dumac.
    Gdyby sedzia kazal jechac ,Stepen co najwyzej zlozylby protest po meczu i to moze w zaleznosci od wyniku spotkania.Gdybysmy odprawili z kwitkiem Cieslaka,pewnie by sobie tym dupy dalej nie zawracal.


    Szczerze mowiac sam juz nie wiem jak interpretowac ten przepis.Podejrzewam,ze sami wladcy w krawatach nie wiedza,ale ktos musial byc winny tej calej szopki wiec poswiecili Lisa.Dla mnie ok,awans rozgramy na torze,szkoda tylko kontuzji Sullego.
    Na chlopski rozum Semen i wczesniej energo maja racje.
    Jak na sklepie pojawi sie napis : Obslugujemy tylko klientow z wasami i z broda to niekoniecznie oznacza,ze aby byc obsluzonym trzeba miec gebe cala zarosnieta.Mozna miec to lub tamto.
    Tarnowianie cos o tym wiedza,bo kupuja a przeciez nie kazdy z nich ma brode.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 20-09-2012 o 08:06
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Powrót do góry    #1111
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez szamot85 Zobacz posta
    Z tym Przedpełskim, i wystawianiem Go do składu zamiast Ząbika to w ogóle zespołu toruńskiego nie rozumie, wiem że zamysł jest żeby jechali Pulczyńscy ale chyba lepiej żeby pod 10 jechał Ząbik, bo w razie jakiejś kontuzji czy też słabej postawy któregoś z braci Karol raczej prędzej powalczy niż nieopierzony junior. A argumentacja żeby nie pokusiło Kowalika jest równie dziwna, to puszczenie Ząbika jest aż tak kuszące??, mając Ząbika w składzie można robić dokładnie to samo co mając Przedpełskiego czyli mam na myśli zastępowanie od pierwszych biegów.
    To jest pokłosie naszego meczu w Bydgoszczy. Tam Woźniak i Curyło jeździli za Kułakowa i dziennikarzy oraz kibiców olśniło, że u nas moga tak jeździć Pulczasy. Do póki nikt z redaktórów nie policzy jak oni jeździli za Ząbika/Czerwińskiego/Przedpełskiego to myśle, że takie rozwiązanie będzie stosowane. Od meczu z Polonią chomiki jechali za seniora 10 razy z czego przywieźli 3 pkt a na torze pokonali 1 przeciwnika. Imponująca średnia 0,3 pkt. Stosowanie takiej taktyki jest wg mnie głupotą. Na p-o trzeba być przygotowanym na wszelki ewentualne ewentualności a nie eksperymentować. Pod 2 powinien być w składzie najlepszy z pozostałych. No chyba, że Ząbik i Czerwiński zakończyli już sezon.

  32. Powrót do góry    #1112
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Rozpisałem sobie przepis na , który powołuje się Cieślak.

    4. (Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i (obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek).

    Zdanie Zielone – A={Hancock, Vaculik, Madsen,Kołodziej, Janowski,Gomólski}

    Zdanie Czerwone – B={Jamrog, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski}

    Tam jest spójnik „i” a nie „lub” .

    Nie ma też w tym zdaniu sytuacji w której nie ma w ogóle spójnika , więc to są dwa osobne warunki a nie jeden rozbudowany. - a tak zdaję się zinterpretowały władze ligi. Czy aby nie jest to błąd.

    Liga przeczytała to chyba bez "i" , tak jakbybył tam przecinek.

    4. Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym, obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek.


    Zgodnie z regułami logiki , powinno być chyba tak:


    A ∩ B = { Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski }

    I cały czas zastanawiam się czy sędzia nie miał czasem racji ?

    W sumie jakby tak się głębiej zastanowić, to już sam nie wiem. To by dopiero były jaja jakby się okazało że interpretacja Semena jest dobra. Odwołanie unieważnienia walkowera.W sumie śmiesznie by było, Ekstraliga by się już pogrążyła totalnie. Najlepiej to wiedzieć powinni Ci co te przepisy tworzyli, bo sami chyba wiedzą jaki mieli zamysł pisząc ten przepis. A w ogóle ktoś z działaczy toruńskich się wypowiadał na temat unieważnienia decyzji Lisa??Mi się wydaje że unieważnienie decyzji Lisa było jednak prawidłowe, no ale mogę się mylić.
    Zresztą jakby nie było Ekstraliga raczej już nie zmieni decyzji, bo jak już pisałem byłaby to kompromitacja totalna. Ale ciekawe jakby poprosić jakąś niezależną kancelarię adwokacką o interpretacje co by orzekli.

  33. Powrót do góry    #1113
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta


    Zgodnie z regułami logiki , powinno być chyba tak:


    A ∩ B = { Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski }

    I cały czas zastanawiam się czy sędzia nie miał czasem racji ?

    Ja to rozumiem inaczej: Jest to typowy przykład implikacji logicznej:


    czyli mówiąc najprościej:

    Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek.

    Czyli, zbiór z którego liczymy KSM to zawodnicy zgłoszeni do zawodów i obecni w parkingu!

    Najpierw robimy zbiór zawodników spełniających implikację, a dopiero potem ustalamy TOP 6 spośród nich.


    Stąd:

    Hancock - zgłoszony do zawodów i nieobecny w parkingu
    Janowski - zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu
    Gomólski - zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu
    Kołodziej - zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu
    Jamróg -zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu
    Vaculik - zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu(zgodnie z przepisami)
    Madsen - zgłoszony do zawodów i obecny w parkingu w parkingu

    Więc zbiór wygląda tak {Madsen, Vaculik, Jamróg, Kołodziej, Gomólski, Janowski} poza zbiorem jest Hancock, który nie spełnia implikacji.

    Semen źle zinterpretował założenia - najpierw dokonał działania, potem stworzył zbiór.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez savage ; 20-09-2012 o 08:44
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  34. Powrót do góry    #1114
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Semen,

    ale czy zgłoszenie do zawodów jest jednoznaczne z wpisaniem do programu? Chyba nie. Jamróg był wówczas siódmym zawodnikiem, który pojawił się w parkingu z badaniami itp. i w gdy Hancocka trzeba było pominąć, automatycznie wskoczył w jego miejsce.

    Wśród szóstki obecnej w parkingu i zgłoszonej do zawodów znajdował się zatem również Jamróg. Ponieważ: masz mieć jednocześnie odpowiedni KSM i jednocześnie być w parkingu, swobodnie mógł zostać wpisany do programu.

  35. Powrót do góry    #1115
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    W przepisach nie ma mowy o zawodnikach wpisanych do programu a o zgloszonych do zawodow.
    Zgodnie z pierwszym czlonem tego przepisu,Jamrog nie mial odpowiedniego KSM.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 20-09-2012 o 09:07
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #1116
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Co nie zmienia faktu, że interpretacja Semena jest błędna i możemy być pewni, że decyzja o Walkowerze była zła.


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  37. Powrót do góry    #1117
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No to jeszcze prościej. Skoro Jamróg jest zgłoszony, automatycznie powinien zostać doliczony w przypadku czyjejś absencji i dziękuję, dobranoc

  38. Powrót do góry    #1118
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ale w przepisach nie ma punktu mowiacego o tym ,ze w przypadku absencji zawodnika z TOP6,dolicza sie KSM zawodnika z siodmym wynikiem.

    Zakladam profil na facebook z haslem: ODDAWAC WALKOWERA!!!
    Wpisujcie sie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #1119
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Kingpin, przecież to wynika z punktu zamieszczonego przez Semena, zatem bojkotuję Twój profil

  40. Powrót do góry    #1120
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2004
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    4. (Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i (obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek).

    Zdanie Zielone – A={Hancock, Vaculik, Madsen,Kołodziej, Janowski,Gomólski}

    Zdanie Czerwone – B={Jamrog, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski}

    ...

    Zgodnie z regułami logiki , powinno być chyba tak:


    A ∩ B = { Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski }

    I cały czas zastanawiam się czy sędzia nie miał czasem racji ?

    Moim zdaniem sędzia właśnie tak to (błędnie) zinterpretował, a powinien:

    4. Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród: (zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i (obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek).

    Zdanie Zielone – A={Hancock, Jamróg, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski}

    Zdanie Czerwone – B={Jamróg, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski}

    A ∩ B = { Jamróg, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski }

    Wszystko jest OK

  41. Powrót do góry    #1121
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Wy znowu o tym? Jest tak jak wigg napisał
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  42. Powrót do góry    #1122
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ten drzwiczki bez klamki z okragla gora miedzy A i B to co to jest?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #1123
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Do wartości KSM drużyny wlicza się sumę 6 najwyższych indywidualnych KSM zawodników spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów podanej w zawiadomieniu o zawodach w liczbie wymaganej regulaminem danych rozgrywek.


    1. spośród zgłoszonych do zawodów włącznie z zawodnikiem zastępowanym) i obecnych w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów - implikacja (tworzenie zbioru)

    2. Wytypowanie 6 najwyższych indywidualnych KSM - działanie

    Kolejność wykonywania operacji jest taka: 1. Wytypowanie zbioru zawodników dla których implikacja jest prawdziwa
    2. Z wytypowanego zbioru zestawienie 6 zawodników o najwyższym KSM

    Zatem sędzia się pomylił, Semen również, ponieważ źle ustawił kolejność wykonywania.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  44. Powrót do góry    #1124
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    No dobra , ale z tego co tu pisano to tarnowianie przed meczem zgłosili skład: Hancock, Jamróg, Vaculik, Madsen, Kołodziej, Janowski, Gomólski i z tej siódemki wybiera się sześciu.

    savage zrobiłeś to tak jak centrala czyli traktując to jako jeden spójny warunek .
    Czy słusznie nie wiem, przy moich rozwazaniach też potawiłem znak zapytania. Mnie tak wyszło z rachunku zdań - potraktowałem to jako koniunkcję dwóch zdań połączonych spójnikiem "i" i tyle. Mozliwe, że źle myślę , ale dla implikacji logicznej to chyba musiałoby być napisane, że jednocześnie obenych w parkingu ? Na pewno przepis jest napisany w sposób niezrozumiały.

    Ty to potraktowałeś inaczej niż ja. Możliwe, że właściwie - tego nie wiem. Trzebaby było jakegoś speca od logiki zapytać, a właściwie kogoś od interpretacji prawa.

    wigg ale Ty zmieniłes to zdanie tam nie ma "spośród:" Nie ma tam żadnego dwukropka, więc nie zmieniaj sensu tego zdania

    EDIT: savage a dlaczego niby błędne jest ustanowienie dwóch zbiorów dla dwóch zdań ?
    Podałem zbiory dla kazdego z nich a potem zająłem sie spójnikiem "i". Dlaczego to jest błędem ? Ty potraktowałeś to zdanie jako całość , a jako koniunkcje dwoch zdań.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 20-09-2012 o 09:36

  45. Powrót do góry    #1125
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Ja od początku uważałem(odkąd policzono ksm) że walkower jest niezgodny z przepisami, chociaż Semen troszkę Mnie zaniepokoił, ale użytkownicy Savage i Wigg umocnili mnie do pozostania przy moim pierwotnym zdaniu. No bo tak na chłopski rozum bez jakiś dokładnych wywodów, zgłoszonych jest siedmiu, obecnych jest 6( w przypadku z/z 5 ale to już wiemy że zawodnika zastępowanego też wliczamy) więc liczymy średnią tych obecnych. W sumie wydaje się to proste.

    A dyskutować o tym warto nadal to może przegonimy w liczbie stron wątek lubuski
    Ostatnio edytowane przez szamot85 ; 20-09-2012 o 09:33

Strona 25 z 35 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •