Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Stadiony i infrastruktura (remonty, przebudowy, plany)

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach

    Stadiony i infrastruktura (remonty, przebudowy, plany)

    Podobnego tematu nie widzę, a chyba warto go założyć Obecnie w całej Polsce budowane są nowe, głównie piłkarskie obiekty. Rzadko kiedy (z paroma wyjątkami) słyszy się jednak o większych inwestycjach w stadiony żużlowe. Dlatego też pytanie na rozkręcenie tematu: jak obecnie prezentuje się infrastruktura stadionowa i okołostadionowa (parkingi, dojazd, budynki klubowe itd.) w Waszym mieście? Jakie inwestycje były przeprowadzone w ostatnim czasie? Jak wyglądają plany na przyszłość związane z ewentualnymi przebudowami i remontami? Oczywiście informacje na temat obiektów miniżużlowych bądź tych nieużywanych (Świętochłowice, Machowa, Poznań) oraz wszelakie fotografie mile widziane.

    Jeśli wątek się rozwinie, liczę że będą tu umieszczane zdjęcia i relacje z bieżących inwestycji czy też informacje o utrudnieniach dla kibiców w związku z trwającymi pracami. Miejmy nadzieję, że już wkrótce przyzwoite warunki oglądania spotkań żużlowych w Polsce będą standardem.

    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 10-08-2012 o 01:37

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/30...zielonej-gorze
    Jak informuje portal sport.zgora.pl, po zakończeniu tegorocznych zmagań żużlowych ma ruszyć dalsza przebudowa stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Stelmet Falubaz Zielona Góra.
    Niedługo ogłoszony ma zostać przetarg na kolejną część tej inwestycji. Na przebudowę prostej startowej oraz wieżyczki sędziowskiej w budżecie miasta zapisana została kwota 10 mln złotych.
    - W tym tygodniu podpisałem umowę z inżynierem kontraktu. Firma, która będzie nadzorowała inwestycję ma ogłosić przetarg na jej wykonanie. Myślę, że stanie się to za trzy, cztery tygodnie i za pięć, sześć tygodni powinniśmy mieć wyłonionego wykonawcę. Ja robię wszystko, żeby rozpocząć tę przebudowę zaraz po sezonie i próbować zdążyć przed kolejnymi rozgrywkami. To na pewno będzie trudne i ciężkie, ale będziemy pracować, żeby to się udało. Nauczeni doświadczeniem postaramy się pewne rzeczy pozmieniać, powprowadzać nowe w stosunku do tych wizualizacji, które przed rozpoczęciem przebudowy były prezentowane. Pracujemy już nad tym, żeby to wyglądało lepiej, ładniej. Myślę, że nie będziemy robili dachu, a zrobimy sobie taką możliwość, żeby docelowo cały stadion był zadaszony - powiedział w rozmowie ze sport.zgora.pl Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Znowu zapewne będą turbulencje i niespodziewane zwroty akcji.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Coś mnie się zdaję, że w przyszłym roku liga nie wystartuje z powodu RF dlatego startują z remontem po tym sezonie.
    Będą mieli dużo czasu na zakończenie i odbiór, Dowhan nie będzie płakał i wszyscy będą szczęśliwi

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach


    Jest to wizualizacja stadionu w Grudziądzu, która ma 3,5 roku. Pozwolenie na budowę zostało wydane chyba ponad 2 lata temu...

    A co zrobiono? Na wiosnę tego roku założono oświetlenie za 800 tyś zł, na które miasto przeznaczyło kwotę 1mln 700 tyś zł.
    Tak więc pozostałe 900 tyś zł miało "pójść" na modernizację tyle, że w etapach. Pierwsze przetargi na wykonawstwo miały zostać ogłoszone z końcem maja tego roku. Niestety miasto postanowiło inaczej spożytkować tę "resztę" z oświetlenia i jak powiedział Fiałkowski w którymś wywiadzie, w tym roku niestety budowa na pewno nie ruszy.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 24-08-2012 o 10:39
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący Awatar kibol-81
    Dołączył
    17-05-2016
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba kuć żelazo póki gorące

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tem watek chyba bedzie dobry do polemiki o stadionach.

    Zanim cokolwiek napisze od siebie i przytoczę jakieś fakty chętnie zrobiłbym mały test. podałbym listę rożnych torów zuzlowych w europie, a kto czuje sie na sile lub na wyczucie podałby rok otwarcia tego toru, badz rok zamknięcia obiektu, jesli mialo to miejsce. Prosze o odpowiedzi. Bardzo ciekaw jestem jakie padna daty. Oczywiście mozna szukac po necie i sprawdzać, ale ten test bedzie mial tylko wtedy sens, gdy wpisze sie wyłącznie na podstawie wlasnej wiedzy i odczuc.
    Vojens
    Holsted
    Fjelsted
    Ludwigslust
    Landshut
    Kempten
    Olching
    Pocking
    Wolsflake
    Teterow
    Gustrow
    Norden (obecne)
    Krumbach
    Abensberg
    Tampere
    Lonigo
    Terenzano
    Wiener Naustad
    Mureck
    Natsbach Loipersbach
    Praga (Marketa)
    Slany
    Svitavy
    Pardubicxe (Svitkow)
    Mseno
    Zarnowica
    Ostrawa (Odboraru)
    Debreczyn
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 02-08-2016 o 17:14
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Bez kombinowania i na gorąco:

    Vojens otwarcie jakoś 1978 -bo Olsen
    Holsted no idea 1970
    Fjelsted jw 1970
    Ludwigslust 1965 DDR chyba
    Landshut 1960
    Kempten 1960 kojarzę jakieś finały kontynentalne albo DMŚ w latach 60
    Olching 1960 jw
    Pocking 1970 jakoś póżniej w wynikach się pojawia
    Wolsflake 1970
    Teterow DDR 1960
    Gustrow DDR 1960
    Norden (obecne) 1970
    Krumbach bez pomysłu 1960
    Abensberg 1960
    Tampere nie pózniej niż 1980
    Lonigo 1980
    Terenzano 1985
    Wiener Naustad (Neustadt) 1948 jak na moje skromne pamiętanie najstarszy-pewnie gdzieś zaraz po wojnie
    Mureck 1960
    Natsbach Loipersbach 1965
    Praga (Marketa) 1955
    Slany 1960
    Svitavy 1970
    Pardubicxe (Svitkow) 1950
    Mseno 1955
    Zarnowica 1955
    Ostrawa (Odboraru) bez pomysłu nie kojarzę w ogóle toru, ani teamu
    Debreczyn 1970

    Mam nadzieję, że obędzie się bez inwektyw i nie zostanę użyty do obrony tezy, że żużle mają się dobrze a będzie jeszcze lepiej.

    Pozdrawiam
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Nastepny startuje z zaczepkami. Niestety nie potraficie normalnie dyskutować. Jak masz tak toczyc te dyskusje, to faktycznie nie zaczynaj.
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Spokojnie

    Jeśli uraziłem, to bardzo przepraszam.
    Miało być żartobliwie, ponieważ nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do tego zagadnienia, które jak sądzę, cieszy się równie głębokim zainteresowaniem u kilkuset osób na całym globie.

    Więcej osób pasjonuje się kółkami zębatymi o zębach skośnych w mikserach vel robotach kuchennych.

    Interesujące do czego zmierzasz-już bez żadnych podtekstów.

    Pozdrawiam
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Interesujące do czego zmierzasz-już bez żadnych podtekstów.

    Do niczego. Bylem ciekaw orientacji kibicow w temacie.

    W zasadzie na tym moglbym zakonczyc ten watek, bo nikogo oprocz ciebie on nie interesuje.

    BTW przepraszam za reakcje, ale sfrustrowały mnie twoje - nie pierwsze - dopiski o inwektywach, bo ja nikogo nie obrażam.

    Wracajac do tematu: chcialem na tym spisie uzmysłowic, ze w wybranym momencie na osi czasu np 1950, 1960, 1970, 1980, 1990 nie istniały jednocześnie te wszystkie obiekty o których kibic słyszał, ze był/jest tam zuzel.

    Liste dat uzupelnie.

    Jak dzis - powstawały i zamykano obiekty żużlowe.

    Zawiódł mnie jedynie Leśniewicz, bo pisal "ze jednak wie".
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 07-08-2016 o 22:51
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •