Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 148

Wątek: XVI kolejka Ekstraligii: Falubaz Zielona Góra - Apator Toruń

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Tez sie zgadzam. AJ po prostu chcial sie chyba odegrac bo tak czy inaczej by go zrobil

    Te styropiany to byla chyba pierwsza oprawa 10 lat temu. Jeszczw na prostej startowej
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-08-2012 o 20:38

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,209
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Jak na mój gust to ten tor faktycznie był dzisiaj jakiś "tępy". Przede wszystkim pola startowe dzisiaj odgrywały ogromną rolę. 1-3 pole to co wyścig po starcie było 5-1, bez różnicy kto jechał.

    Dalej, dobrze, że thengel nie jest trenerem Falubazu . Z Jabłońskim ten mecz prawdopodobnie byłby w plecy. Holta o niebo lepiej niż z Gorzowem, chociaż stać go na jeszcze więcej.

    Sasza po super początku zdecydowanie spuścił z tonu, ale ogólnie swoje punkty przywiózł. Dudek zaskakująco słaby na starcie, ale dosyć skuteczny na trasie. Jankowski ? Jeden wyskok w meczu to jednak trochę mało. Na Bydgoszcz spróbowałbym Davidssona, ostatni raz. Strzelec wtf, a już zaczynałem wierzyć, że coś z niego będzie, ale dzisiaj masakrycznie przycieniował (z Gorzowem było tak samo). Martwi mnie też Jonsson, bo coraz częściej ma u nas wpadki, dzisiaj był naprawdę wolny.

    W Toruniu trzech Kangurów na porównywalnym poziomie. Mi osobiście najbardziej podobał się Ward. Reszta coś tam dorzucała, ale bez szału. Ogólnie mecz trzymał w napięciu, choć walki było sporo mniej niż w meczach z Gorzowem czy Gdańskiem.

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Mecz ciekawy i wg mnie walki było sporo. Nie zawsze ataki kończyły się wyprzedzeniem, ale chłopaki obu drużyn pokazali kawałek dobrego żużla na poziomie.

    Moim zdaniem tor od kilku meczów jest u nas taki sam, a czy on nam pasuje to bym się nie zgodził. Fakt jest więcej walki niż np. w poprzednim sezonie, ale wyniki takie sobie. Przyjechał Gdańsk, Wrocław, Czewa - było sporo do przodu, ale z trudniejszym Gorzowem i teoretycznie średnimi ekipami (Toruń, Rzeszów) nasi się męczyli. Przegrywali starty i po zawodach. Nie przemawia do mnie info, że w PO tor będzie inny i w tym upatrujecie szansę na finał. Równie dobrze ta nawierzchnia może nas zaskoczyć albo doświadczeni goście szybko się połapią. Co by nie mówić, brąz będzie sukcesem, bo ze Stalą w Gorzowie nie mamy żadnej szansy, nawet pół.

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    A na Falubaz.com w dalszym ciągu dziecinada w ocenie zawodników

    12. Rune Holta - 6+1 "1" Byłaby na pewno wyższa ocena, bo i Rune był skuteczniejszy, ale to co zrobił po meczu lepiej pozostawić bez komentarza. Nie wyszedł do kibiców, więc jest jedynka!

    No, ale chłopaki są na pewno TRENDY

  5. Powrót do góry    #95
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,527
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 253 w 135 postach
    Popatrz co się dzieje w Rzeszowie ..
    + 10 bez lidera , nie tak źle

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,509
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,869 w 1,757 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    ...Nie wyszedł do kibiców, więc jest jedynka![/i]
    Czyli gdyby zdobył 15pkt i nie wyszedł do kibiców to dostałby co najwyżej "2". Fajnie oceniaja , nie ma co.

  7. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,463
    Kliknij i podziękuj
    429
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Gratulacje za walkę z obu stron. Spodziewałem się, że ten mecz nie będzie łatwiejszy niż ze Stalą.
    Tor jak zwykle w tym sezonie przygotowany do walki i nie rozumiem narzekań, że nie dało się wyprzedzać.
    Co do oceny zawodników Falubazu:
    Pepe - bez zarzutów, od pierwszego do ostatniego biegu równa forma, to cieszy.
    Jonsson - dało się odczuć, że jest zmęczony, bo starty bardzo słabo poza biegiem 14. 2 punkty w 11 biegu dzięki przypadkowej pomocy Jankesa. Co do biegu czwartego to raczej wina Jonssona, ale z 2 łuku trudno do końca ocenić. Widać było, że AJ się zagotował po akcji Kamila na 2łuk 1 okrążenia, gdzie młody dość ostro mu zajechał drogę.
    Sasza - zrobił swoje i wielkie ukłony dla niego, nie można wymagać, aby wszystko wygrywał.
    Jankowski - zaczyna się specjalizować w biegach nr 10/11 Nie skreślałbym go, bo może się jeszcze okazać ojcem zwycięstwa w PO
    Holta - bez szału, ale zdecydowanie lepiej niż we wtorek, a przede wszystkim widać było, że walczy do końca.
    Dudek - swoje zrobił, gratulacje.
    Adam - hmm ... jeszcze sporo nauki przed nim.

    Toruń - troi australijskie przyzwoicie, ale bez fajerwerków. Juniorzy bardzo przyzwoicie i walecznie. Słabo pojechał Miedziak.
    Teraz spokojnie można się szykować do PO ze Stalą, bo to już chyba pewne na 95%.

    PS. Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na bieg 7, gdzie na 2 łuku chyba któryś z Torunian gubi nakładkę na siodełko, co zauważają dwaj funkcyjni jeden na wejściu w łuk, drugi na szczycie łuku. Zamiast usunąć przedmiot, patrzą na siebie, a Jankowski na następnym okrążeniu zahacza deflektorem o tą nakładkę. Nie chce myśleć co by się mogło stać, gdy najechał kołem. Mam nadzieję, że ktoś z klubu to czyta i porozmawia z tymi Panami.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A ten napis ze styropianu to o ile pamiętam był podczas pierwszej ich oprawy na W69, jeszcze chyba na wyjściu z drugiego łuku
    Też mi się tak kojarzy
    Ostatnio edytowane przez grafi25 ; 12-08-2012 o 21:38
    Tylko Falubaz

  8. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A na Falubaz.com w dalszym ciągu dziecinada w ocenie zawodników

    12. Rune Holta - 6+1 "1" Byłaby na pewno wyższa ocena, bo i Rune był skuteczniejszy, ale to co zrobił po meczu lepiej pozostawić bez komentarza. Nie wyszedł do kibiców, więc jest jedynka!

    No, ale chłopaki są na pewno TRENDY
    Czasami zastanawiam sie kto tam pisze te komentarze na Falubaz Live i w pomeczowych ocenach. Po takim " podziekowaniu " za pierwszy bieg, gdzie walczyl do konca, jednak troche zabrakło tez bym do nikogo nie wyszedł.

  9. Powrót do góry    #99
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    G...
    PS. Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na bieg 7, gdzie na 2 łuku chyba któryś z Torunian gubi nakładkę na siodełko, co zauważają swoja funkcyjni jeden na wejściu w łuk, drugi na szczycie łuku. Zamiast usunąć przedmiot, patrzą na siebie, a Jankowski na następnym okrążeniu zahacza deflektorem o tą nakładkę. Nie chce myśleć co by się mogło stać, gdy najechał kołem. Mam nadzieję, że ktoś z klubu to czyta i porozmawia z tymi Panami....
    To była osłona na sprzęgło Mogło być niebezpiecznie, a ci stali jakby nigdy nic...

  10. Powrót do góry    #100
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2011
    Postów
    123
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Holta nie dość że cienias to jeszcze na dodatek obrażalski! ma się cieszyć i podskakiwać jak mu Wrocławska każe!

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Ale Holta wyszedł podziękować po meczu. Zdaje się po interwencji Frątczaka, który pewnie wyciągnął Ryśka z pod prysznica, bo ten był juz przebrany. Rozumiem jednak, że dla tych - pożal się Boże oceniaczy z Falubaz.com publiczność zasiadająca na drugim łuku to już nie kibice. Hmmm ... Można i tak.

  12. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    pożal się Boże oceniaczy z Falubaz.com publiczność zasiadająca na drugim łuku to już nie kibice. Hmmm ... Można i tak.
    Dokładnie Ciekawe jestem co by powiedzieli fanatycy z pierwszego łuku, gdyby dla odmiany zawodnicy po meczu poszli na podziekowanie do kibicow na 2 łuk, tez by wszystkich wygwizdali i dali "pałe" w ocenach spotkania? widocznie są kibice i KIBICE smieszne

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    836
    Kliknij i podziękuj
    97
    Podziękowania: 29 w 18 postach
    Najpierw małe sprostowania, oprawa sprzed 10 lat, moim zdaniem była robiona na wyjściu z pierwszego łuku (dawny sektor Magika, przy tunelu) a nie na wyjściu z 2 łuku jak pisze sfp, czy na prostej startowej wg t_zg. Zrzuta na słonecznik była dla Franczyszyna a nie dla Szymkowiaka i kasę zbierał chodzący po murawie i podchodzący do trybun Hołyński :semi-twins: co do tego drugiego nie mam wątpliwości, mimo, że to nie ja byłem hojnym sponsorem.

    W ważnych meczach zdobylismy 5 oczek + 2 bonusy. Wynik super ale w obliczu play-off trudno o radość, nasze szanse na finał niewielkie, na brąz też takie sobie. Cała nadzieja w tym, że "to sport i wszystko jest możliwe", "Rafał z Adamem Wareckim będą potrafili zaskoczyć rywali w play-off", oraz to, że w 2009 też nie byliśmy faworytem. Patrząc na występu Polaków na IO, lepiej startować do rywalizacji właśnie z takiej pozycji.

  14. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez kape Zobacz posta
    Cała nadzieja w tym, że "to sport i wszystko jest możliwe", "Rafał z Adamem Wareckim będą potrafili zaskoczyć rywali w play-off", oraz to, że w 2009 też nie byliśmy faworytem. Patrząc na występu Polaków na IO, lepiej startować do rywalizacji właśnie z takiej pozycji.
    I tej wersji się trzymajmy, bo zawsze dawała Nam złoto.

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez kape Zobacz posta
    Najpierw małe sprostowania, oprawa sprzed 10 lat, moim zdaniem była robiona na wyjściu z pierwszego łuku (dawny sektor Magika, przy tunelu) a nie na wyjściu z 2 łuku jak pisze sfp, czy na prostej startowej wg t_zg. Zrzuta na słonecznik była dla Franczyszyna a nie dla Szymkowiaka
    Odnosnie tych słonecznikow itp to racja, dałem tylko przykłady.. Z ta opona dla Andrzeja Huszczy tez wymyslilem, chodzilo mi o to, ze cos takiego było. Moze i Hołyński zbierał, ale ludzie tez czesto chodzili na wieżyczke z różnymi sprawami ( czy to zagubione dziecko, dokumenty czy cos ). Co do oprawy FNF to mi sie wydaje ze byl to poczatek prostej startowej na wyjsciu z 2 łuku, dopiero pozniej przenioslo sie wszystko na sektor magika. Jest nawet filmik gdzies w necie z tymi styropianami, tylko nie wiem co wpisac w YT zeby znalazlo:/
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-08-2012 o 22:15

  16. Powrót do góry    #106
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    Andreas chyba niewyspany do końca po GP; ciekawe jak ten atak w XI na żywca wyglądał

    Noskowicz:
    Jonsson rozprawił się z rywalami niczym Karol Gustaw z rywalami politycznymi w XVI wieku
    Taaaa...Karol Gustaw w XVI wieku - ładnie tam u Was historii uczą

    Co do meczu, gratulacje za zasłużone zwycięstwo. Torunianie nie mają do Was szczęścia w tym roku. Dudek i Łoktajew to zawodnicy dzięki, którym możecie mieć kolejny medal DMP.

  17. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta

    Nie wiem, czy zauważyłeś, ale praktycznie przed każdym meczem piszesz to samo
    Przed meczem w Toruniu też pisałeś, że z Holtą przegramy czy coś w tym stylu.
    Rysiu dzisiaj zrobił swoje minimum socjalne. Poza tym w pierwszym biegu błąd, a w ostatnim mógł ostro wywieźc Holdera.
    O punkty dzisiaj było bardzo ciężko.

    Pozdro
    Bede tak pisał, aż do znudzenia. Przestane gdy Holta nie bedzie zawodnikiem Falubazu.
    Poza tym gdybys zechcial zauwazyc pozniej wypowiadalem sie na temat wyniku meczu i twierdzilem ze bedzie pogrom (liczac sie juz z tym ze wystartuje Holta). Niestety mylilem sie, Torun dal rade ugrac wiecej niz 35pkt. Gratulacje dla obu ekip za zaciety mecz do konca.

    Pozdro

  18. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    I tak dzięki temu betonowi Toruń sobie w tym roku pochulał na W69.Widać że dla uniwersalnego żołnierza Protasa bez znaczenia jaka jest nawierzchnia ,Holcie i Jankesowi beton sprzyja ale u niektórych zawodników wywołuje reakcję odwrotną np.Sasza.Można narzekać ale fakty są takie że Falubaz ciągle jest w grze i jeśli mamy w tym sezonie jeszcze coś ugrać to tor musi być większym zaskoczeniem dla przeciwnika.Z Davidssonem nie ma co kombinować bo jest totalnie bez przyrodzenia na tą chwilę a Jankes już po raz kolejny potwierdził że zawsze ma jeden udany bieg w meczu.Jak wyskoczy ze startu i ktoś go pilotuję to i trójkę pociągnie.
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 13-08-2012 o 00:30

  19. Powrót do góry    #109
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    Jankes w sumie swoje robi, 4+1 w trzech startach, biorąc pod uwagę, że to zawodnik z II ligi? Jakby miał sprzęt, to może i nawet byłoby coś więcej. Ale ciągnie chłopaka pod sam płot, oj ciągnie... z Gorzowem mało go tak nie zrobili jak jechał po 3, dzisiaj to samo. Nerwówka.
    Martwi mnie za to Strzelec. Kompletnie bezjajecznie, a już wydawało się, że ogarnął i będzie robił te 4, 5 punktów w meczu...

    Reszta w sumie jedzie swoje. Dudek, Protas - wiadomo, w gazie. AJ ma prawo być zmęczony po podróży. Wahania formy Saszki raczej nikogo dziwić nie powinny, bo to młode i ma prawo jeszcze, ale przecież wynik i tak bardzo dobry robi. Holta bez szału, ale swój "drewniany" poziom punktowy trzyma bardzo równo...

    W Toruniu mnie Pulczasy pozytywnie zaskoczyły. Nie spodziewałem się, że będą podgryzały naszych seniorów. Tylko pogratulować

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Jak na PO będzie taki elegancki tor, to nic Falubaz nie ugra. Gorzowiaki przywitają Falubaz torem ala Żyto, a na takim zielogórskim torze raczej nie odskoczy się wynikiem.
    Jest jeszcze troche czasu do PO i różnie może być, ale nie ma uderzenia. Początek ze wszystkimi męczarnie, zamiast w "tube w tube" i potem na luziku.

  21. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez mr_theo Zobacz posta
    Jankes w sumie swoje robi, 4+1 w trzech startach
    Ja tam bym Jankesowi jeszcze dopisał 2 bonusy ( za to ze przyblokowal 2 zawodnikow za jednym zamachem co wykorzystał Jonsson ). Uwazam, ze gdyby nie ten manewr to Jonsson zapisalby 0 na swoim koncie w tym biegu. Siedzialem akurat na wyjsciu z pierwszego łuku i bardzo dobrze widzialem cala sytuacje.

  22. Powrót do góry    #112
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    Ja siedzę wśród pikników na II łuku, także nie będę tu kozaczył, ale na moje to wyglądało na to, że go zwyczajnie postawiło, a nie na celowe zagranie taktyczne.
    Chociaż w sumie - co za różnica, efekt był znakomity

  23. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez mr_theo Zobacz posta
    Ja siedzę wśród pikników na II łuku, także nie będę tu kozaczył, ale na moje to wyglądało na to, że go zwyczajnie postawiło, a nie na celowe zagranie taktyczne.
    Chociaż w sumie - co za różnica, efekt był znakomity
    Tez podejrzewam, ze zrobil to nieswiadomie, ale tak czy inaczej ladnie ich przyblokowal, co wykorzystal natychmiastowo AJ i zainkasowal 2 pkt. Jeszcze w jednym biegu Protas ładnie by wyprzedził Warda, ktory caly czas zwalniał czekajac na Miedzinskiego. Sam by sie zrobił, ale to juz lepiej z 2 łuku pewnie było widac

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    A to w ogóle nie było na tej sławetnej dziurze, co się regularnie robi na wysokości wyjazdu dla ciągników? Zachowanie maszyny po wjechaniu na coś takiego zależy wtedy od pozycji na motorze - Saszka jak parę meczy temu na tej dziurze pocisnął w bandę, to dlatego, że jechał tak jak AJ - odciążając przód. Skoro Jankesa postawiło w poprzek, to pewnie siedział bliżej środka motoru - ale takich detali to ja nie widzę, mogę się tylko domyślać.
    Ostatnio edytowane przez mr_theo ; 13-08-2012 o 01:45

  25. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez mr_theo Zobacz posta
    A to w ogóle nie było na tej sławetnej dziurze, co się regularnie robi na wysokości wyjazdu dla ciągników? Zachowanie maszyny po wjechaniu na coś takiego zależy wtedy od pozycji na motorze - Saszka jak parę meczy temu na tej dziurze pocisnął w bandę, to dlatego, że jechał tak jak AJ - odciążając przód. Skoro Jankesa postawiło w poprzek, to pewnie siedział bliżej środka motoru - ale takich detali to ja nie widzę, mogę się tylko domyślać.
    No to 2 punkty dopisujemy dziurze

  26. Powrót do góry    #116
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No to 2 punkty dopisujemy dziurze


    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Jeszcze w jednym biegu Protas ładnie by wyprzedził Warda, ktory caly czas zwalniał czekajac na Miedzinskiego. Sam by sie zrobił, ale to juz lepiej z 2 łuku pewnie było widac
    Dopiero teraz zauważyłem, że edytowałeś.
    Protas na prostej łyknął Miedziaka i już się zabierał za Warda, ale ten tuż przed szczytem łuku obrócił łepetynę, zorientował się, co jest grane, poszerzył i przyblokował Protasa.

    Ale jak już kogoś wyróżniać za blokowanie, to jednak Sullivana, który w II biegu bardzo ładnie blokował protasowe próby ostrego ścięcia i wejścia w wiraż tuż przy samej kredzie (notabene jedną z firmowych akcji Protasa i AJ-a od czasu przebudowy toru). Jakby chociaż raz nie dopilował, to by go Protas spokojnie łyknął, bo zwyczajnie szybszy był.

  27. Powrót do góry    #117
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Cytat Zamieszczone przez kape Zobacz posta
    Najpierw małe sprostowania, oprawa sprzed 10 lat, moim zdaniem była robiona na wyjściu z pierwszego łuku (dawny sektor Magika, przy tunelu) a nie na wyjściu z 2 łuku jak pisze sfp, czy na prostej startowej wg t_zg.
    Styropian na pewno na wyjściu z 2 łuku, podobno litery się wtedy połamały przed meczem, ale jakoś dało radę i oprawa była.

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez MrSelfDestruct Zobacz posta
    Styropian na pewno na wyjściu z 2 łuku, podobno litery się wtedy połamały przed meczem, ale jakoś dało radę i oprawa była.
    Dokładnie tak. To był arcy ważny mecz o awans ze Startem Gniezno, jakoś we wrześniu. Dokładnie ten: http://rlach.republika.pl/dmp/2002/zggn_2.htm Oprawa była na wyjściu z IIłuku/początku prostej startowej. Pamiętam bo siedziałem wtedy kilka rzędów niżej i nie bardzo ogarniałem o co chodzi z jakimś Net Fans

  29. Powrót do góry    #119
    Początkujący
    Dołączył
    02-08-2006
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A na Falubaz.com w dalszym ciągu dziecinada w ocenie zawodników

    12. Rune Holta - 6+1 "1" Byłaby na pewno wyższa ocena, bo i Rune był skuteczniejszy, ale to co zrobił po meczu lepiej pozostawić bez komentarza. Nie wyszedł do kibiców, więc jest jedynka!

    No, ale chłopaki są na pewno TRENDY
    Można to Holtańskiemu choć w częsci wynagrodzić:

    Głosuj

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Czasami zastanawiam sie kto tam pisze te komentarze na Falubaz Live i w pomeczowych ocenach. Po takim " podziekowaniu " za pierwszy bieg, gdzie walczyl do konca, jednak troche zabrakło tez bym do nikogo nie wyszedł.
    To tzw. "Prawdziwi Kibice", dla których najważniejsze są inne wartości, niż dla przeciętnego kibica, tzw. "Piknika".
    Oni ekscytują się tym, która ekipa wywiesi więcej transparentów, sektorówek, która ma więcej "machajek", która głośniej krzyczy (oczywiście to ostatnie najczęściej oceniają z perspektywy własnego "młyna", gdzie głos kibiców drużyny przeciwnej nie dociera).

    W piłkarskiej rzeczywistości kibicowskiej, gdy zawodnicy nie wyjdą podziekować, zdarza się nawet jakiś "oklep" albo zniszczenie pojazdów piłkarzy. Mam nadzieję, że Holta nie będzie musiał zaznać trakich przykrości ze strony "fanatycznych" kibiców Falubazu.

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Schulz Zobacz posta
    To była osłona na sprzęgło Mogło być niebezpiecznie, a ci stali jakby nigdy nic...
    Czyli postępowali zgodnie z Regulaminem - dopóki Sędzia nie przerwie wyścigu, nikt postronny (poza startującymi w tym wyścigu zawodnikami) nie może na nim przebywać.
    Ostatnio edytowane przez AlterEgo ; 13-08-2012 o 10:56

  31. Powrót do góry    #121
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    836
    Kliknij i podziękuj
    97
    Podziękowania: 29 w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonez_Truck Zobacz posta
    Dokładnie tak. To był arcy ważny mecz o awans ze Startem Gniezno, jakoś we wrześniu. Dokładnie ten: http://rlach.republika.pl/dmp/2002/zggn_2.htm Oprawa była na wyjściu z IIłuku/początku prostej startowej. Pamiętam bo siedziałem wtedy kilka rzędów niżej i nie bardzo ogarniałem o co chodzi z jakimś Net Fans
    zwracam honor kolegom, nie zwróciłem uwagi na ten fragment trybun. Wydawało mi się, że tam rzadko coś sie działo a to historyczne miejsce...

  32. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez kape Zobacz posta
    zwracam honor kolegom, nie zwróciłem uwagi na ten fragment trybun. Wydawało mi się, że tam rzadko coś sie działo a to historyczne miejsce...
    Tam to się wszystko zaczeło Tez to pamietam

    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Czyli postępowali zgodnie z Regulaminem - dopóki Sędzia nie przerwie wyścigu, nikt postronny (poza startującymi w tym wyścigu zawodnikami) nie może na nim przebywać.
    Czyli jak był wypadek gdy kierownik startu zostawił te widełki i komuś się tam wbiły to co było bardziej racjonalne? Patrzec na widełki nic nie robiac, bo taki regulamin? Czy wbiec na tor i je zabrac nie ryzykujac zdrowia zawodnikow? ( oczywiscie tutaj troche inna sytuacja, bo zawinił kierownik startu, ale czasami sytuacja wymusza złamanie pewnych reguł, ktorych ludzie nie są w stanie przewidziec ustalając regulamin ).

  33. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Czyli jak był wypadek gdy kierownik startu zostawił te widełki i komuś się tam wbiły to co było bardziej racjonalne? Patrzec na widełki nic nie robiac, bo taki regulamin? Czy wbiec na tor i je zabrac nie ryzykujac zdrowia zawodnikow? ( oczywiscie tutaj troche inna sytuacja, bo zawinił kierownik startu, ale czasami sytuacja wymusza złamanie pewnych reguł, ktorych ludzie nie są w stanie przewidziec ustalając regulamin ).
    Kierownik startu ma w obowiązku zabrać stojak/widełki po starcie. Nie zrobił tego, nie zauważył również swojego błędu, stąd tragedia Chrisa.
    Sytuacja zupełnie inna, niż zgubienie osłony sprzęgła, deflektora czy tłumika.

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Kierownik startu ma w obowiązku zabrać stojak/widełki po starcie. Nie zrobił tego, nie zauważył również swojego błędu, stąd tragedia Chrisa.
    Sytuacja zupełnie inna, niż zgubienie osłony sprzęgła, deflektora czy tłumika.
    Napisałem, że inna..ale gdyby na przykład zgubił deflektor, który nie jest plastikowy i z jednej strony jest po prostu wąską rurką, która bez problemu może przebic skóre to tez wypadałoby ją zostawic na torze, bo takie przepisy? Nie pisze tego złośliwie. Po prostu pewne sytuacje wymagają zachowań, które nie są zgodne z przyjętymi przepisami, nakazami itp.

    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Kierownik startu ma w obowiązku zabrać stojak/widełki po starcie.
    Dokładnie, ale tego nie zrobił i w obliczu błędu człowieka trzeba czekać cierpliwie na tragedie, czy starać się jej uniknąć wbrew przepisom?

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Napisałem, że inna..ale gdyby na przykład zgubił deflektor, który nie jest plastikowy i z jednej strony jest po prostu wąską rurką, która bez problemu może przebic skóre to tez wypadałoby ją zostawic na torze, bo takie przepisy? Nie pisze tego złośliwie. Po prostu pewne sytuacje wymagają zachowań, które nie są zgodne z przyjętymi przepisami, nakazami itp.



    Dokładnie, ale tego nie zrobił i w obliczu błędu człowieka trzeba czekać cierpliwie na tragedie, czy starać się jej uniknąć wbrew przepisom?
    Regulamin mówi, że jeżeli leżąca część przyczyni się do wypadku na torze - sprawca (właściciel zguby) będzie wykluczony. Inaczej mówiąc - nastąpiło regulaminowe scedowanie winy na właściciela źle zamocowanej części. Łatwiejsze to, niż odpowiadać za zezwolenie wejścia na tor porządkowemu, któego np. potraciłby nadjeżdżający zawodnik.

    Zdaje się, że w Formule 1 porządkowi też nie wbiegają na tor, by pozbierać leżące części - chyba, że wyjeżdża samochód bezpieczeństwa i stawka bolidów ustawia się w jeden wężyk.

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Regulamin mówi, że jeżeli leżąca część przyczyni się do wypadku na torze - sprawca (właściciel zguby) będzie wykluczony. Inaczej mówiąc - nastąpiło regulaminowe scedowanie winy na właściciela źle zamocowanej części. Łatwiejsze to, niż odpowiadać za zezwolenie wejścia na tor porządkowemu, któego np. potraciłby nadjeżdżający zawodnik.

    Zdaje się, że w Formule 1 porządkowi też nie wbiegają na tor, by pozbierać leżące części - chyba, że wyjeżdża samochód bezpieczeństwa i stawka bolidów ustawia się w jeden wężyk.
    Jezeli leżąca część przyczyni się do śmierci zawodnika - sprawca ( właściciel zguby ) będzie wykluczony. No i spoko, nie będzie musiał mieć wyrzutów sumienia, bo kare jednego biegu odbębnił i OK, wirazowy tak samo, moze sie cieszyc, ze ktos zginal ale on byl straznikiem przepisow i tez ma czyste sumienie. Zuzel i Formula 1 to troche inne sporty. W Zuzlu nie machaja kolorowymi flagami i zawodnicy nie robia security lap ( czy jak to tam sie fachowo nazywa ), a ci "wirazowi" chyba nie sa tylko od tego, zeby stali i wyglądali. Gdybys byl swiadkiem wypadku ( ja juz bylem 2, gdzie udzielalem pierwszej pomocy ) to tez np nie zatrzylambys sie w miejscu niedozwolonym i szukal parkingu? Oczywiscie jest przepis mowiacy o obowiazku pomocy, ale w rozumieniu prawa nie ma chyba przepisow waznych i wazniejszych? przepis to przepis i czym bys sie kierunkował w wyborze? Tak czy inaczej złamałbyś jeden.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 13-08-2012 o 11:38

  37. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Jezeli leżąca część przyczyni się do śmierci zawodnika - sprawca ( właściciel zguby ) będzie wykluczony. No i spoko, nie będzie musiał mieć wyrzutów sumienia, bo kare jednego biegu odbębnił i OK, wirazowy tak samo, moze sie cieszyc, ze ktos zginal ale on byl straznikiem przepisow i tez ma czyste sumienie. Zuzel i Formula 1 to troche inne sporty. W Zuzlu nie machaja kolorowymi flagami i zawodnicy nie robia security lap ( czy jak to tam sie fachowo nazywa ), a ci "wirazowi" chyba nie sa tylko od tego, zeby stali i wyglądali. Gdybys byl swiadkiem wypadku ( ja juz bylem 2, gdzie udzielalem pierwszej pomocy ) to tez np nie zatrzylambys sie w miejscu niedozwolonym i szukal parkingu?
    To może poszukaj w regulaminie, jakie mają obowiązki sędzia wirażowy i gracarze a później zaczniemy dyskusję. Ale nie nad ich zachowaniem, ale nad zmianą regulaminu. OK?

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    To może poszukaj w regulaminie, jakie mają obowiązki sędzia wirażowy i gracarze a później zaczniemy dyskusję. Ale nie nad ich zachowaniem, ale nad zmianą regulaminu. OK?
    Ty mnie nie rozumiesz. Ja nie mowie o obowiazkach i regulaminie a czysta ludzka intuicja i zdolnoscia do zachowania sie w roznych sytuacjach. Jezeli by ktoś mial nieszczesliwy wypadek, bo polecialby na tej oslonie w bande to dopiero w obliczu tragedii trzeba by bylo zmieniac regulamin? Widze ze z ciebie wielki straznik regulaminow. Pogratulowac i dac medal.

    Zreszta kiedys widzialem w jakims meczu, jak wirazowy wszedl na tor zeby zabrac kamien czy to serpentyne z łuku, bo stwarzał niebezpieczeństwo. Z tego co pamietam, nei było zadnego ostrzeżenia czy konsekwencji.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 13-08-2012 o 11:43

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Fajny przyklad z parkingiem

    Zgadzam sie z t_zg, ze oprocz regulaminu powinno sie stosowac myslenie. Regulamin nie wszystko przewidzi (vide wasz przerwany mecz w Gorzowie) i czasem nalezy postapic wbrew niemu. Zdrowie i zycie zawodnikow jest wazniejsze niz jakis tam glupi paragraf, czy ewentualne przerwanie biegu.

    PS. W formule 1 wbiegaja na tor i usuwaja czesci w czasie wyscigu nawet bez safety cara.

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Taaaa...Karol Gustaw w XVI wieku - ładnie tam u Was historii uczą

    Co do meczu, gratulacje za zasłużone zwycięstwo. Torunianie nie mają do Was szczęścia w tym roku. Dudek i Łoktajew to zawodnicy dzięki, którym możecie mieć kolejny medal DMP.
    powtarzam co zasłyszałem w radioodbiorniku

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Ty mnie nie rozumiesz. Ja nie mowie o obowiazkach i regulaminie a czysta ludzka intuicja i zdolnoscia do zachowania sie w roznych sytuacjach. Jezeli by ktoś mial nieszczesliwy wypadek, bo polecialby na tej oslonie w bande to dopiero w obliczu tragedii trzeba by bylo zmieniac regulamin? Widze ze z ciebie wielki straznik regulaminow. Pogratulowac i dac medal.

    Zreszta kiedys widzialem w jakims meczu, jak wirazowy wszedl na tor zeby zabrac kamien czy to serpentyne z łuku, bo stwarzał niebezpieczeństwo. Z tego co pamietam, nei było zadnego ostrzeżenia czy konsekwencji.
    Ja pamiętam, jak wirażowy wbiegł na tor, złapał pod pachy leżącego Andrzeja Huszczę i zaciągnął go na murawę (strach pomyśleć, co by było, gdyby Andrzej miał jakiś uraz kręgosłupa - przez takie dyletanctwo mógł skończyc na wózku inwalidzkim). Innym razem wirażowy wbiegł na tor, złapał za leżący motocykl, ale pogięta rama zablokowała koło i funkcyjny nie mógł motocykla zepchnąć z toru, zostając z nim razem na torze. Jeszcze innym razem wirażowy wbiegł na tor by złapać leżący tam zerwany łańcuch - oczywiście oparzył się i odrzucił na bok, w jeszcze gorsze miejsce, niż to miało miejsce pierwotnie. A ile razy widzieliście, gdy wirażowy wbiega na tor a następnie kopie w stronę murawy gorący tłumik zgubiony przez zawodnika? Ja przynajmniej kilka razy...

    Powtórzę: wirażowy to nie jest człowiek, który decyduje o tym, co jest na torze niebezpieczne a co nie! Od tego jest Sędzia zawodów! Tak stanowi regulamin i tego się trzymajmy. Poza tym - wirażowy nie ma obowiązku oglądania przebiegu zawodów, tylko ma być w kontakcie wzrokowym z Sędzią, by w porę zauważyć sygnalizację przerwania wyścigu i przekazać ją zawodnikom!

    Wystarczy poczytać regulamin, przemyśleć sprawę logicznie i powyższej dyskusji by nie było... Kiedyś wirażowi zbierali z toru rozsypane części ale im tego zakazano. Gdyby to była zmiana na gorsze, to już dawno ktoś by się o przywrócenie zezwolenia upomniał. Czy to zawodnicy (poprzez Stowarzyszenie Metanol), czy sędziowie, czy działacze...

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Gdybys byl swiadkiem wypadku ( ja juz bylem 2, gdzie udzielalem pierwszej pomocy ) to tez np nie zatrzylambys sie w miejscu niedozwolonym i szukal parkingu? Oczywiscie jest przepis mowiacy o obowiazku pomocy, ale w rozumieniu prawa nie ma chyba przepisow waznych i wazniejszych? przepis to przepis i czym bys sie kierunkował w wyborze? Tak czy inaczej złamałbyś jeden.
    Umknęła mi pewna kwestia (za dużo obowiązków na głowie dzisiaj), więc odpowiadam teraz. Gdy zachodzi powyższa sytuacja, to zostawiam samochód z włączonymi światłami awaryjnymi, za pojazdem stawiam trójkąt ostrzegawczy i mogę udzielać pomocy nawet w miejscu, gdzie zatrzymywanie jest niedozolone.

    Może jednak, idąc Twoim tokiem rozumowania, dajmy wirażowym i gracarzom odblaskowe kamizelki a na głowę kaski z ostrzegawczymi kogutami? Do tego trzeba by jeszcze zawodnikom zainstalować hamulce, ale to pikuś, prawda?
    Ostatnio edytowane przez AlterEgo ; 13-08-2012 o 13:04

  42. Powrót do góry    #132
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    w ZG była też taka sytuacja, że sędzia po jednym z wyścigów kazał wyrzucić z toru wirażowego z drugiego łuku za to [i tu nie do końca pamiętam] albo nie zareagował na czerwone światło i nie machał chorągiewką, lub za to że nie pomógł zawodnikowi po upadku ściągnąć motocykla gdy ten już go sprowadzał na murawę; bardziej mi świta że chodziło o tę drugą sytuację

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    w ZG była też taka sytuacja, że sędzia po jednym z wyścigów kazał wyrzucić z toru wirażowego z drugiego łuku za to [i tu nie do końca pamiętam] albo nie zareagował na czerwone światło i nie machał chorągiewką, lub za to że nie pomógł zawodnikowi po upadku ściągnąć motocykla gdy ten już go sprowadzał na murawę; bardziej mi świta że chodziło o tę drugą sytuację
    Stał z chorągiewką pod pachą i oglądął walkę na torze, zamiast sygnalizować przerwanie wyścigu.

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,514
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Ja pamiętam, jak wirażowy wbiegł na tor, złapał pod pachy leżącego Andrzeja Huszczę i zaciągnął go na murawę (strach pomyśleć, co by było, gdyby Andrzej miał jakiś uraz kręgosłupa - przez takie dyletanctwo mógł skończyc na wózku inwalidzkim). Innym razem wirażowy wbiegł na tor, złapał za leżący motocykl, ale pogięta rama zablokowała koło i funkcyjny nie mógł motocykla zepchnąć z toru, zostając z nim razem na torze. Jeszcze innym razem wirażowy wbiegł na tor by złapać leżący tam zerwany łańcuch - oczywiście oparzył się i odrzucił na bok, w jeszcze gorsze miejsce, niż to miało miejsce pierwotnie. A ile razy widzieliście, gdy wirażowy wbiega na tor a następnie kopie w stronę murawy gorący tłumik zgubiony przez zawodnika? Ja przynajmniej kilka razy...
    Tym fragmentem pokazales ze nie da sie z Toba polemizowac. Jezeli na torze lezy zawodnik lub motocykl sedzia ma obowiazek przerwac bieg a nie wirazowy sciagac zawodnika z toru, zeby reszta mogla jechac. Nie porownuj Huszczy do kamienia czy osłony od sprzegła bo kibicowi z takim przebiegiem nie wypada robic z siebie błazna. Caly czas mowie o MYSLENIU I UMIEJETNOSCI REAGOWANIA W ROZNYCH SYTUACJACH a nie o tym, ze ktos jest takim bezmózgiem, ze gorący tłumik bierze w ręce.

  45. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Tym fragmentem pokazales ze nie da sie z Toba polemizowac. Jezeli na torze lezy zawodnik lub motocykl sedzia ma obowiazek przerwac bieg a nie wirazowy sciagac zawodnika z toru, zeby reszta mogla jechac. Nie porownuj Huszczy do kamienia czy osłony od sprzegła bo kibicowi z takim przebiegiem nie wypada robic z siebie błazna. Caly czas mowie o MYSLENIU I UMIEJETNOSCI REAGOWANIA W ROZNYCH SYTUACJACH a nie o tym, ze ktos jest takim bezmózgiem, ze gorący tłumik bierze w ręce.
    Doczytałeś tylko do nazwiska Huszcza?
    Gratuluję...

    A jeżeli dalej chcesz polemizować, to najpierw porozmawiaj z jakimś sędzią albo przysłuchaj się przedmeczowej odprawie w parkingu, OK?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •