-
27-07-2012, 15:35
#1
Kolejarz Skalmierzyce
Witam
Postanowiłem rozbudować swoją publikację na temat historii żużla w Skalmierzycach koło Ostrowa. Poniżej przedstawiam listę turniejów związanych z Kolejarzem, a także wyniki, które udało mi się już znaleźć we własnych zbiorach, na stronie rlach.republika.pl i w książce "Jak Syzyf czyli... 80 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim".
Jest tego dość sporo i mogą być to informacje "nie do zdobycia", ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się rozbudować publikację. Póki co z racji wyjazdu nie mogę przejrzeć bibliotecznych zbiorów w Ostrowie.
Czy któryś z Forumowiczów posiada dokładniejsze informacje na temat tych zawodów?
Jeśli tak proszę o kontakt mailowy: mateuszkozanecki@gmail.com
??.09.1948 - Trójmecz w Nowych Skalmierzycach
1. Stal II Ostrów
2. ???
3. ???
??.??.1948 - Wyścigi na betonowym torze w Kaliszu
1. Paweł Przybył
??.??.1949 - Poznańska liga okręgowa
??.??.1951 - PLO w Nowych Skalmierzycach
??.04.1952 - Turniej zrzeszenia Kolejarz (Rawicz)
18.05.1952 - PLO, grupa 3 (Ostrów Wielkopolski)
1. Stal II Ostrów - 17
2. Kolejarz Skalmierzyce - 16
3. Gwardia Krotoszyn - 15
24.08.1952 - Wyścigi motocyklowe (Opole)
1. Kolejarz Piła - 24
Durczak (3,3,3) 9
Krzyżaniak (3,3,3) 9
Ksycki (0,3,2) 5
2. Ogniwo Wągrowiec - 14
Wojtecki (2,2,1) 5
Maciejewski (2,0,1) 3
Drzewiecki (2,2,2) 6
3. Kolejarz Skalmierzyce - 12
Kempiński (0,2,0) 2
Kubacki (1,1,2) 4
Grabowski (3,0,3) 6
??.??.1953 - PLO, eliminacje (Skalmierzyce)
1. Gwardia Krotoszyn
2. Stal II Ostrów
3. Kolejarz Skalmierzyce
??.??.1953 - Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski na maszynach przystosowanych (???)
1. Zdzisław Waliński (Unia Leszno) - 12
2. Mieczysław Siodła (Włókniarz Piła) - 11
3. Nowacki (Gwardia Krotoszyn) - 10
4-5. Kazimierz Olejnik (Gwardia Krotoszyn) - 8
4-5. Mirosław Kolenda (Stal Ostrów) - 8
6. Ciesielski (Unia Leszno) - 7
7. Szulc (Gwardia Śrem) - 4
8-11. Lis (Włókniarz Piła) - 3
8-11. Kordek (Unia Leszno) - 3
8-11. Kazimierczak (Sparta Śrem) - 3
8-11. Krupa (Start Gniezno) - 3
12. Krystowiak (Stal Ostrów) - 2
13. Henryk Karczewski (Kolejarz Skalmierzyce) - 0
02.08.1954 - DMP maszyn przystosowanych - Finał eliminacji okręgowych
1. Gwardia Krotoszyn - 19
2. Kolejarz Piła - 18
3. Unia II Leszno - 12
4. Kolejarz Skalmierzyce - ns
??.??.1954 - IMP na maszynach przystosowanych (Czeladź)
??.??.1954 - IM Okręgu Poznańskiego na maszynach przystosowanych (Ostrów Wielkopolski)
??.??.1955 - 3. liga - Kolejarz Skalmierzyce wziął udział w jednym turnieju
??.??.1955 - Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego na maszynach przystosowanych (???)
1. Zygmunt Garyantosiewicz (Gwardia Poznań)
2. Henryk Cieślewicz (Start Gniezno)
3-4. Jan Lis (Kolejarz Piła)
3-4. Wiesław Rutkowski (Kolejarz Piła)
Ostatnio edytowane przez matic ; 31-08-2012 o 14:04
-
-
02-10-2012, 15:17
#2
Użytkownik
25.10.1953 - Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski na maszynach przystosowanych
-
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum