Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 361 do 375 z 375

Wątek: XIV Runda DMP: Derby Ziemi Lubuskiej: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

  1. Powrót do góry    #361
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/30...y-byl-normalny
    W ostatnich latach, szczególnie najważniejszych meczach sezonu drużyna Stali Gorzów wyraźnie nie radziła sobie w Zielonej Górze. Czy to był kompleks Falubazu? - To był kompleks toru, dlatego że był on tam preparowany i nawet miejscowi zawodnicy nie chcieli na nim jechać. Tym razem nawierzchnia była po raz pierwszy normalna, a nie zaorana po łokieć i decydowały umiejętności - przeanalizował Władysław Komarnicki. - Zgadzam się z prezesem Witkowskim. Uważam, że ma rację mówiąc o preparowaniu torów. To największe draństwo, jakie można sobie wyobrazić. Dobijało mnie to i nie mogłem tego ścierpieć. W Gorzowie za mojej prezesury nigdy nie było kombinacji i zawsze miało miejsce piękne widowisko. Niestety preparatorzy zabijają ten sport. Albo robią tor twardy jak beton, albo orają go pod łokieć. W obu przypadkach mamy do czynienia z antysportem, w którym liczy się start, a dalej jest tylko krawężnik i jazda gęsiego - wyraził swoją opinię działacz z Gorzowa Wielkopolskiego.

    to już nawet śmieszne nie jest

  2. Powrót do góry    #362
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Link_1

    Link_2

    Link_3

    Cytat Zamieszczone przez wschodniak Zobacz posta
    Jeśli tak mamy trzymać się regulaminu, to sędzia nie powinien już przyjąć składów Falubazu. Przejrzałem zapis na tvp. Protas mija linię mety w 126, kierownik-donosiciel zaczyna podawać składy gospodarzy w 1:34:15, a kończy w 1:34:58.
    Od momentu zakończenia biegu do rozpoczęcia podawania składu gospodarzy mija co najmniej 5,5 minuty. Goście mają możliwość podania składu dopiero po 6 minutach. Macie szczęście, że Gorzów nie ma takiego kapusia jak Wy, bo mecz by się skończył wynikiem po 13. biegach, czyli 38:40. Osobiście żałuję, przydałby się Wam klaps regulaminowy za akcję z motorami 2 lata temu.
    spartann, w regulaminie jest napisane:

    Sędzia jest obowiązany stwierdzić kolejność przejechania linii mety
    przez poszczególnych zawodników bez możliwości orzekania tych samych
    miejsc dla dwóch lub więcej zawodników, a po zakończeniu biegu,
    obserwować zawodników znajdujących się na torze do chwili ich wjazdu
    do parku maszyn.
    Zdaje się, że po XIII wyścigu nie od razu wszyscy zjechali do parku maszyn, więc te 4 minuty racz policzyć od tego właśnie momentu.

    A co do wyprowadzonych motocykli dwa lata temu, to o co Ci chodzi? Przecież nasi zawodnicy mogli wyprowadzić wszystkie swoje motocykle - wiedzieli, czym to grozi. Jeżeli Spartanie mają problem z czytaniem i RSŻ to dla nich zbyt trudna do ogarnięcia lektura - powinni mieć menedżera, który ich przypilnuje. Czy jak ktoś na pasie obok rusza na czerwonym świetle, to Ty też od razu wrzucasz jedynkę, puszczasz sprzęgło i dodajesz gazu?

    Cytat Zamieszczone przez szamot85 Zobacz posta
    Nie analizowałem regulaminu ale sądząc po powyższych wpisach rozumie że te 4 minuty od zakończenia XIII biegu??Jeśli tak to jest to moim zdaniem strasznie nie życiowy przepis...i rzeczywiście powinien być zniesiony albo zastąpiony nowym bardziej realnym do zrealizowania.
    Przepis jest bardzo życiowy, tylko nieżyciowi są menedżerowie/trenerzy, którzy nie potrafią analizować na bieżąco zdobyczy punktowych swoich podopiecznych i rywali. Ja już w 15 sekund po zakończeniu XIII wyścigu mam wszystko podsumowane i dobrze wiem, kto powinien jechać w XV a kto ew. mógłby w XIV. Jestem przekonany, że max 2 minuty i miałbym z zawodnikami uzgodnione pola startowe
    Ostatnio edytowane przez AlterEgo ; 10-08-2012 o 19:16

  3. Powrót do góry    #363
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2010
    Postów
    214
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 23 w 19 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta


    spartann, w regulaminie jest napisane:

    Sędzia jest obowiązany stwierdzić kolejność przejechania linii mety
    przez poszczególnych zawodników bez możliwości orzekania tych samych
    miejsc dla dwóch lub więcej zawodników, a po zakończeniu biegu,
    obserwować zawodników znajdujących się na torze do chwili ich wjazdu
    do parku maszyn.
    Zdaje się, że po XIII wyścigu nie od razu wszyscy zjechali do parku maszyn, więc te 4 minuty racz policzyć od tego właśnie momentu.

    A co do wyprowadzonych motocykli dwa lata temu, to o co Ci chodzi? Przecież nasi zawodnicy mogli wyprowadzić wszystkie swoje motocykle - wiedzieli, czym to grozi. Jeżeli Spartanie mają problem z czytaniem i RSŻ to dla nich zbyt trudna do ogarnięcia lektura - powinni mieć menedżera, który ich przypilnuje. Czy jak ktoś na pasie obok rusza na czerwonym świetle, to Ty też od razu wrzucasz jedynkę, puszczasz sprzęgło i dodajesz gazu?


    Przepis jest bardzo życiowy, tylko nieżyciowi są menedżerowie/trenerzy, którzy nie potrafią analizować na bieżąco zdobyczy punktowych swoich podopiecznych i rywali. Ja już w 15 sekund po zakończeniu XIII wyścigu mam wszystko podsumowane i dobrze wiem, kto powinien jechać w XV a kto ew. mógłby w XIV. Jestem przekonany, że max 2 minuty i miałbym z zawodnikami uzgodnione pola startowe
    Nie wiem, kim jest spartann, może to Twój schizofreniczny kolega?

    Pozwolę się jednak wtrącić do Waszej rozmowy.

    Zacytowałeś regulamin, który nakazuje sędziemu "po zakończeniu biegu, obserwować zawodników znajdujących się na torze do chwili ich wjazdu do parku maszyn." Tu niestety wtopiłeś, bo bieg się zakończył, a inny paragraf nakazuje podanie składów w ciągu 4 minut od zakończenia biegu, nieważne ile czasu zawodnicy zjeżdżają z toru. W podanym przez Ciebie fragmencie regulaminu jest sprecyzowany koniec biegu. Od tego momentu liczymy czas, w którym zielonogórzanie się nie zmieścili, a jeszcze naskarżyli sędziemu na innych. Jak widać, taka natura tych ludzi, żeby donosić na wszystko i wszystkich. Senator też doniósł w ostatnim wywodzie, a de facto minął się z prawdą, czyli skłamał. Nie dziwi mnie więc wizyta pijaka Kręciny, czy biznes ze skorumpowanym Piotrem Reissem.

    Co do omawianego przepisu - jest on totalnie nieprzestrzegany i totalnie nieżyciowy. Nie da się zmieścić w tym czasie i podać jakieś sensowne, przemyślane składy. Tu się zgadzam z każdym. Nie podoba mi się tylko nadgorliwe, wybiórcze jego stosowanie, które jest żenujące, zwłaszcza gdy się nie ma racji.

    Do reszty Waszej rozmowy nie chce się wtrącać

  4. Powrót do góry    #364
    Zbanowany
    Dołączył
    09-04-2012
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dillinger, a co powiesz o senatorze w jego ostatnich wywodach???? Ten to dopiero ma z mózgiem problemy, co??

  5. Powrót do góry    #365
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez deputamadre Zobacz posta
    Dillinger, a co powiesz o senatorze w jego ostatnich wywodach???? Ten to dopiero ma z mózgiem problemy, co??
    Ciebie to nawet Dowhan z Komarnickim razem, nie przebiją
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #366
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ciebie to nawet Dowhan z Komarnickim razem, nie przebiją
    Mariusz ci wyżej to dwaj najbardziej zakompleksieni z tego forum. Jeden i drugi prześcigają się kto bardziej dokopi Falubazowi i Dowhanowi. Bierz poprawkę, jeden to gorzowski kibic. Jego frustracje można zrozumieć, kompleksy tam ma wielu, a drugi też jakiś frustrat. Olewać trolli i ich prowokacje. Niech żyją z tym bólem Falubazowym i się męczą.

  7. Powrót do góry    #367
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez wschodniak Zobacz posta
    Zacytowałeś regulamin, który nakazuje sędziemu "po zakończeniu biegu, obserwować zawodników znajdujących się na torze do chwili ich wjazdu do parku maszyn." Tu niestety wtopiłeś, bo bieg się zakończył, a inny paragraf nakazuje podanie składów w ciągu 4 minut od zakończenia biegu, nieważne ile czasu zawodnicy zjeżdżają z toru. W podanym przez Ciebie fragmencie regulaminu jest sprecyzowany koniec biegu. Od tego momentu liczymy czas, w którym zielonogórzanie się nie zmieścili, a jeszcze naskarżyli sędziemu na innych.
    Owszem - my, kibice, tak właśnie liczymy. Ale jak ma czas liczyć Sędzia, skoro wciąż jeszcze obserwuje zawodników i sytuację na torze (a czasami nawet na terenie parkingu)? A skoro Sędzia od razu tego czasu nie liczy, to jak ma wyciągać ewentualne konsekwencje? Pomyśl logicznie zanim zaczniesz dyskutować... Albo przejdź się na wieżyczkę podczas meczu i zobacz, co robi Sędzia po zakończeniu wyścigu. Polecam...

    Przepis jest jak najbardziej życiowy. Dla ludzi, którzy żużlem żyją, wystarczy max dwie minuty, by ogarnąć sytuację i przepytać swoich zawodników o pola startowe. Ja punkty dodaję jeszcze przed XIII wyścigiem i bezposrednio przed nominowanymi zostaje mi podsumowanie tylko czterech zawodników. Zanim zawodnicy zjadą do parkingu - mam pełen przegląd sytuacji. Skoro ja mogę, to może to zrobić także każdy menedżer czy trener. Za coś swoją ka$ę biorą

  8. Powrót do góry    #368
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Owszem - my, kibice, tak właśnie liczymy. Ale jak ma czas liczyć Sędzia, skoro wciąż jeszcze obserwuje zawodników i sytuację na torze (a czasami nawet na terenie parkingu)? A skoro Sędzia od razu tego czasu nie liczy, to jak ma wyciągać ewentualne konsekwencje? Pomyśl logicznie zanim zaczniesz dyskutować... Albo przejdź się na wieżyczkę podczas meczu i zobacz, co robi Sędzia po zakończeniu wyścigu. Polecam...

    Przepis jest jak najbardziej życiowy. Dla ludzi, którzy żużlem żyją, wystarczy max dwie minuty, by ogarnąć sytuację i przepytać swoich zawodników o pola startowe. Ja punkty dodaję jeszcze przed XIII wyścigiem i bezposrednio przed nominowanymi zostaje mi podsumowanie tylko czterech zawodników. Zanim zawodnicy zjadą do parkingu - mam pełen przegląd sytuacji. Skoro ja mogę, to może to zrobić także każdy menedżer czy trener. Za coś swoją ka$ę biorą
    No to musisz się zdecydować czy trzymamy się ściśle przepisu czy nie.Bo skoro w przepisach jest że 4 minuty od zakończenia XIII biegu, to od zakończenia a nie od momentu jak sędzia skończy obserwować tor. Bo może i masz rację że sędzia od razu po zakończeniu biegu nie ma jak liczyć tych 4 minut, tylko że jeśli tak jest to świadczyłoby to że nie jest od jednak życiowy, i wtedy może należy go bardziej sprecyzować

    Pozdrawiam Szamot

  9. Powrót do góry    #369
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez szamot85 Zobacz posta
    No to musisz się zdecydować czy trzymamy się ściśle przepisu czy nie.Bo skoro w przepisach jest że 4 minuty od zakończenia XIII biegu, to od zakończenia a nie od momentu jak sędzia skończy obserwować tor. Bo może i masz rację że sędzia od razu po zakończeniu biegu nie ma jak liczyć tych 4 minut, tylko że jeśli tak jest to świadczyłoby to że nie jest od jednak życiowy, i wtedy może należy go bardziej sprecyzować

    Pozdrawiam Szamot
    Najprawdopodbniej błędnym rozumowaniem w tym wszystkim jest to co oznacza "zakonczenie biegu". Dla nas kibicow bieg sie konczy gdy ostatni zawodnik przekroczy linie mety. Dla sedziego moze to byc zupelnie inny moment - wpisanie wynikow do protokołu zawodow czy moze jeszcze cos innego. Tego po prostu my kibice nie wiemy jak interpretowany jest termin "zakonczenie biegu".

    Pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #370
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Tego po prostu my kibice nie wiemy jak interpretowany jest termin "zakonczenie biegu".
    Art. 60.
    5. Bieg jest zakończony w chwili przekroczenia linii mety przez ostatniego zawodnika biorącego udział w biegu.

  11. Powrót do góry    #371
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Art. 60.
    5. Bieg jest zakończony w chwili przekroczenia linii mety przez ostatniego zawodnika biorącego udział w biegu.
    A jezeli jeden z zawodnikow ma defekt na trasie i biegu nie ukonczy to jest on zakonczony?

  12. Powrót do góry    #372
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2010
    Postów
    214
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 23 w 19 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    A jezeli jeden z zawodnikow ma defekt na trasie i biegu nie ukonczy to jest on zakonczony?
    Oczywiście, bo w momencie zjechania z toru zawodnik nie bierze już udziału w biegu.


    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Przepis jest jak najbardziej życiowy. Dla ludzi, którzy żużlem żyją, wystarczy max dwie minuty, by ogarnąć sytuację i przepytać swoich zawodników o pola startowe. Ja punkty dodaję jeszcze przed XIII wyścigiem i bezposrednio przed nominowanymi zostaje mi podsumowanie tylko czterech zawodników. Zanim zawodnicy zjadą do parkingu - mam pełen przegląd sytuacji. Skoro ja mogę, to może to zrobić także każdy menedżer czy trener. Za coś swoją ka$ę biorą
    Czyli wg Twoich słów trener Dobrucki i kierownik Kuźniak nie żyją żużlem, bo na wytypowanie i przekazanie składów potrzebowali 6 minut. Nie wiem, za co oni biorą kasę Jeszcze Dobrucki konsultował się z TW Żyto... Amatorka normalnie, do wymiany!

    Rozumiem, że za wszelką cenę chcesz zaprzeczyć wszelkim faktom i logice, ale wybacz, bracie, tu nie wygrasz. Nie da się w normalnych warunkach w ciągu 4 minut od zakończenia biegu ustalić i przekazać składów dwóch drużyn. Dlatego każdy sędzia przymyka oko na ten przepis, oczywiście w granicach rozsądku.

  13. Powrót do góry    #373
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Chłopie daj sobie spokój z zabawą w detektywa Rutkowskiego.

    Zapisz się do Policji, to może poza pisaniem bzdur na SB będziesz miał jakieś bardziej ambitne wyzwania.

    Pozdr

    P.S
    Może będąc na "krawężniku" zostaniesz skierowany do obstawiania Derbów!
    WOW to by dopiero było

  14. Powrót do góry    #374
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ty się nie śmiej Przedwczoraj w Rawiczu padły żarówki na stadionie (te od czerwonych świateł "bieg przerwany"). Na szybko zorganizowano trójkę nowych wirażowych, w tym jednego strażaka. Stał taki w połowie pierwszego łuku w kombinezonie "Straż" i machał czerwoną chorągiewką, folklor pierwszej wody

    Że nie wspomnę o pięćdziesięciu supłach na notorycznie zrywanej taśmie startowej i pięciu fragmentach dmuchanej bandy, którą trzeba było wymienić

  15. Powrót do góry    #375
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2010
    Postów
    214
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 23 w 19 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Chłopie daj sobie spokój z zabawą w detektywa Rutkowskiego.

    Zapisz się do Policji, to może poza pisaniem bzdur na SB będziesz miał jakieś bardziej ambitne wyzwania.

    Pozdr

    P.S
    Może będąc na "krawężniku" zostaniesz skierowany do obstawiania Derbów!
    WOW to by dopiero było
    Wykaż mi choć jedną bzdurę. Bo jeśli nie, sam będę Cię nazywał największą bzdurą i nieporozumieniem tego forum.

    Prędzej ja wykazuję waszym władcom bzdury, jakie wyprawiają. Ich łgarstwa, pomówienia, niedomówienia, donosicielstwo. OK, możecie się z tym nie zgadzać, ale sami się podkładacie jak AltegEgo. Macie swoich bojówkarzy od propagandy, niektórzy z klasą głupka, niektórzy z klasą bulteriera, którzy tylko nadają, a jak pogra się z nimi ostrzej to skarżą się jak dzieci w podstawówce.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •