Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 586 do 630 z 1199

Wątek: Rewolucyjny Regulamin Finansowy w Enea Ekstralidze?!

  1. Powrót do góry    #586
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,467
    Kliknij i podziękuj
    430
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    RF nie jest po to, aby żużlowcy zarabiali mniej, jest po to, aby kluby nie miały problemów licencyjnych. Nikt nie chce mieć sraczki jaką miał Maryjan i ... słusznie. To nie zdrowe.
    I tak będą mieli sraczkę i to dużą większą Przekonają się o tym już w następnym roku
    Tylko Falubaz

  2. Powrót do góry    #587
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    I co ma zrobic Herbi ?
    jak to co? przestanie zapychać po Europie
    RF to bubel i kamień milowy polskiego żużla, szkoda że uwiązany do stopy. natomiast jeśli chodzi o zemstę na dyscyplinie za sponsorowanie cyklu GP, nowe rury i brak głosu w sprawach ważnych, równanie naszej ligi z mistrzostwami okręgu w argentynie i przekładanie spotkań to jest to jakiś pomysł.

  3. Powrót do góry    #588
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Nie lubię kombinacji, bo być może nieskomplikowany jestem, ale rozgrywki, regulaminy posunęły się zbyt daleko.
    Jeśli KSM (sam nie mam zdania i trudno orzec)- to OK. Poza tym nie powinno być limitów z GP.
    Co do juniorki to mam niepopularne zdanie. Mianowicie. Jeden obowiązkowy wychowanek przynajmniej do U-19. Nie ma obowiązku z rezerwy drugiego juniora. Może być nawet ktoś U-23 (ale skłaniałbym się ku wychowankowi). Reszta jak leci, ale nie w obowiązujących zasadach.
    Jak myślicie? W jaki sposób będą omijać prawo i podpisywać obowiązujące kontrakty?
    Temat rzeka. Dno, dno i jeszcze raz dno panowie prezesi.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #589
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Ominięcie Regulaminu Finansowego w zakresie budżetu max 3.000.000 zł jest bajecznie proste i nie trzeba nawet przekazywać kasy pod stołem
    Twórcy tego bubla zostawili otwartą już nawet nie furtkę ale bardzo szeroką bramę

  5. Powrót do góry    #590
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Konferencja prezesa Ekstralipy SA
    No i dzień po Krysi kolejny ślepiec, Ryszard Kowalski:
    Liczę, że przekażemy to, co klubom przyświecało w podejmowaniu decyzji merytorycznych - powiedział Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej. - W tym roku ekstraliga po raz pierwszy składa się z dziesięciu drużyn. Dołączyły do nas dwa zespoły. Posiadamy na dzień dzisiejszy sponsora tytularnego - firmę ENEA i mamy podpisaną umowę z TVP. Jesteśmy w trakcie negocjacji ze związkiem w przedłużeniu umowy. Po 11. kolejkach znacząco spadła frekwencja i oglądalność przed telewizorami i spadek zainteresowania samą dyscypliną, w szczególności cyklem Grand Prix. Jest to związane z wynikami sportowymi naszych zawodników. Frekwencje w Gorzowie i w Lesznie były znacząco niższe, niż w latach poprzednich - zauważył.
    A nie przyszło Wam drodzy prezesi do głowy, że reformy które z takim zangażowaniem wprowadzacie, rokroczne gmeranie przy przepisach przynoszą już efekty? Panie Dworakowski - dbacie o obniżanie KSM dzięki czemu we wszystkich drużynach są zawodnicy, którzy swoim poziomem sportowym nie zasługują na miano ekstraligowca. Czy tak samo dbacie, by w ciężkim okresie poszły w sukurs zmianom obniżki cen biletów dla kibiców? Zaczniecie o nich dbać? O jakość widowiska? Czy nadal będziecie się tylko obrażać?

    O "środkach naprawczych" wypowiedział się też Józef Dworakowski. - Gdyby takich nie było, jestem przekonany, że jeszcze w tym roku kilka klubów byłoby zmuszonych do ogłoszenia upadłości. Dzisiaj w żużlu musi się liczyć nie tylko wynik sportowy, ale także finansowy. A prawa rynku są brutalne, jeżeli wydatki są wyższe niż przychody, to plajta jest nieuchronna - stwierdził.
    To może lepiej zainwestowac w kursy doszkalające dla reszty prezesów by pojęli tą prawdę - mierz siły na zamiary a nie odwrotnie.

    Dziękuje za nowe tłumiki, dziękuje za coraz częstsze wyścigi gęsiego, dziękuje za to, że ukochaną dla wielu dyscyplinę ciągniecie na skraj przepaści.

    Jak to było? "Żużel stoi nad przepaścią, ale nawet w tym trudnym czasie nowy regulamin pozwoli nam uczynić znaczący krok naprzód."
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  6. Powrót do góry    #591
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,686
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    shatter
    Pisalem o tym jakis tydzien temu, co prawda w formule teorii spiskowej - niestetycoraz wiecej wskazuje na to ze to nie teoria jest a praktyka
    Wspomnialem Twe slowa, oj wspomnialem. Wtedy gdy to przeczytalem pomyslalem sobie: K... moze cos w tym jest, przeciez ten kraj polityka, ukladzikami stoi.
    Jesli to sie tak skonczy i caly ten ambaras bedzie mial na celu zuzel w polsacie - to ja sobie daruje kazda relacje feddka&wojcika. Zwykle kur...stwo i tyle.
    Takie krotkowzroczne myslenie zarznie ta piekna dycypline, ktora juz i tak kuleje po kolejnych idiotycznych zmianach.
    Zamias pielegnowac ta kure, to sie jej leb urznie na jednorazowy rosół.

  7. Powrót do góry    #592
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    shatter

    Wspomnialem Twe slowa, oj wspomnialem. Wtedy gdy to przeczytalem pomyslalem sobie: K... moze cos w tym jest, przeciez ten kraj polityka, ukladzikami stoi.
    Jesli to sie tak skonczy i caly ten ambaras bedzie mial na celu zuzel w polsacie - to ja sobie daruje kazda relacje feddka&wojcika. Zwykle kur...stwo i tyle.
    Takie krotkowzroczne myslenie zarznie ta piekna dycypline, ktora juz i tak kuleje po kolejnych idiotycznych zmianach.
    Zamias pielegnowac ta kure, to sie jej leb urznie na jednorazowy rosół.

    A kogo z tych prezesów co uchwalili ten p o j ebany regulamin obchodzi czy Ty będziesz oglądał transmisje. Ważne jest, że dostaną kasiorę z Polsatu i 1/4 budżetu załatwiona - taką logikę zaprezentowała Krystyna z Wrocławia .

    spit22

    Generalnie co do RF sie zgadzam.Ale myśle, że nawet najlepsi pokroju Hancocka,Crumpa czy AJ 2 razy sie zastanowia nawet za jazda za te "drobne" (900 tysi) niż od razu odmówia.Przecież tacy zawodnicy kręca sie w rocznym budżecie rzedu 5-6 milionow z czego ponad polowa jest z polskiej ligi (2 za kontrakt i 1 od sponsorow).Taki zawodnik 2 razy sie zastanowi czy woli zarobic 2-3 miliony czy dorobic jeszcze w Polsce za te 900 tysiecy (niby max).Piszesz, że aktualnie wydają 300 tysiecy na podroze,hotele itp no to będa musieli zawodnicy to skurczyć do 100 tysiecy pozatym mniej zainwestują w sprzęt i taka liga Polska dalej bedzie im sie oplacać aczkolwiek nie bedą to kokosy jak dotychczas.Ale,żeby nie było ze to popieram bo nie.Pozatym w 2 lidze też niby zawodnicy jeżdza za 400 zł za punkt.Tylko powiedz to takiemu Puzonowi,Mitce czy innemu zawodnikowi to od razu zakonczy kariere.Kasa idzie pod stołem i tak bedzie tez teraz.

    Tomasz

    Pilskiej Polonii nawet regulamin finansowy nie pomoże.
    Jesteście uzależnieni od kasy Henia i nic tego nie zmieni. Wybierz się kiedyś z rodziną do Piły i zrób zakupy w Farmutilu, to choć trochę wesprzesz swój klub. Jeśli wolisz konsumpcje to polecam "Pasibrzucha"
    Ostatnio edytowane przez zigi1976 ; 05-07-2012 o 23:38

  8. Powrót do góry    #593
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  9. Powrót do góry    #594
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach
    Polecam:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/29...yto-ponad-stan

    Kluby Ekstraligi Żużlowej to spółki akcyjne, w których przepływy finansowe są najbardziej restrykcyjnie monitorowane, podobnie z budżetowaniem, itd.

    Na jakiej więc podstawie w przywołanym materiale Prezes Mizgalski mówi: Mam dość SMS-ów, które dostaję od zawodników, którzy chcą dostać pieniądze za punkty, a ja nie mogę ich wypłacić. Chciałbym móc to robić co tydzień.

    Przecież otwarcie tymi słowami przyznaje że klub (bo chyba jeszcze nie on?) podpisał kontrakty wirtualne, na kasę której w budżecie nie było!

    Prezes Włókniarza jest oczywiście tylko przykładem...
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  10. Powrót do góry    #595
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez darkness Zobacz posta
    Polecam:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/29...yto-ponad-stan

    Kluby Ekstraligi Żużlowej to spółki akcyjne, w których przepływy finansowe są najbardziej restrykcyjnie monitorowane, podobnie z budżetowaniem, itd.

    Na jakiej więc podstawie w przywołanym materiale Prezes Mizgalski mówi: Mam dość SMS-ów, które dostaję od zawodników, którzy chcą dostać pieniądze za punkty, a ja nie mogę ich wypłacić. Chciałbym móc to robić co tydzień.

    Przecież otwarcie tymi słowami przyznaje że klub (bo chyba jeszcze nie on?) podpisał kontrakty wirtualne, na kasę której w budżecie nie było!

    Prezes Włókniarza jest oczywiście tylko przykładem...
    Przykładem na to, że polskim żużlem rządzą prezesi którzy się do tego nie nadają. Dlaczego mam być skazany na oglądanie miernoty? Bo Maślanka czy Komarnicki żyli ponad stan. To ich problem i niech sobie sami z nim radzą.

    To, że podpisują wirtualne jest tylko i wyłącznie ich decyzją. Po co to robią skoro nie mają na to kasy!!!
    Jak kupuję samochód to taki na który mnie stać, a nie taki o którym marzy moja żona. Ta filozofia jest bardzo prosta i nie potrzebuje do tego żadnych ograniczeń. Jak pokazuje historia każde ograniczenia prowadzą do patologi i tak pewnie będzie tym razem.

  11. Powrót do góry    #596
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Ta filozofia jest bardzo prosta i nie potrzebuje do tego żadnych ograniczeń. Jak pokazuje historia każde ograniczenia prowadzą do patologi i tak pewnie będzie tym razem.
    Hmm, w zasadzie jak się tak dobrze przyjrzymy tym zmianom regulaminowym to się okazuje, że tak naprawdę to jednak żadnych ograniczeń finansowych nie wprowadzono.

    Wprowadzono jedynie zapis, że ci co mają więcej (ponad 3 mln) i chcą je wydać, to musza się podzielić z tymi co mają mniej Inaczej nie mają prawa wydać swoich pieniędzy. I to własnie wymyśliło i wprowadziło w życie 8 cfaniaków. No przeciez jak np. taki karkosik będzie chciał to wyłozy na Apator te 9 mln. 6 mln. na budżet dla zawodników i 3 mln na jałmużnę dla tych cfaniaków. Więc dalej będzie możliwość przepłacania zawodników.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #597
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,035
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,504 w 998 postach
    Tomasz
    Łukaszu Z ! nie idz tą drogą.Masz słabych informatorów bo ja nie jestem żaden Tomasz.

    Wybierz się kiedyś z rodziną do Piły
    A tutaj to wógole mnie zaskoczyłeś.Jak mam sie wybrać do Piły skoro mieszkam tu od urodzenia czyli 31 lat?

    Hmm, to raczej nie jest możliwe. przynajmniej u tych lepszych zawodników. Oni an Polskę zatrudniają np. po dwóch mechaników. Taki Haj u Herbiego pewnie nie schodzi poniżej 6 tys./mies skoro podstawowa pensja mechanika wynosi ok 2.5 - 3 tys.I co ma zrobic Herbi ?
    Powie mu "sorry Gregory" ja zarabiam mniej to mogę Ci zaoferować max 3-4 tysiace a jak nie weżmiesz to "bjerre" kogoś innego.Przecież to napędzi spirale.Myślisz ze jak Ci najbardziej szanowani tunerzy którzy teraz biora 10 tysiecy euro jak zobaczą, że nikt nie chce u nich robić maszyn to nie zejda z cena? zejda zejda.Wszystko da sie zrobić.A Ci co bedą dalej stali sztywno z cenami wypadna z rynku...
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 06-07-2012 o 17:11

  13. Powrót do góry    #598
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Wynurzenia prezesa Włókniarza

    W ocenie Pawła Mizgalskiego, żużlowe pojedynki muszą być bardziej wyrównane, aby atrakcyjność tej dyscypliny była wyższa. - Żużel nie jest sportem niszowym, gdyż na mecze przychodzi wielu kibiców. Na pierwszy mecz w Częstochowie przyszło 18 tysięcy widzów. Jak byśmy mieli lepsze wyniki, to mielibyśmy co mecz około 15 tysięcy osób. Zapotrzebowanie więc jest. Jak liga się wyrówna i emocje będą w każdym spotkaniu, to frekwencja znów pójdzie w górę. To nie jest sport masowy, który każdy może uprawiać, ale wyjątkowo widowiskowy - zauważył prezes Dospelu Włókniarz. - Kibice nie przychodzą dla wielkich nazwisk, tylko dla walki, emocji i adrenaliny udzielającej się na trybunach. Warto ratować polski żużel, a jestem przekonany, że właśnie w tej chwili to robimy - zakończył.
    "liga się wyrówna i emocje będą w każdym spotkaniu, to frekwencja znów pójdzie w górę." - jak się wyrówna w górę. Albo zdecydowanie obnizy ceny biletów...
    Reszty nawet się nie chce komentować : "Warto ratować polski żużel, a jestem przekonany, że właśnie w tej chwili to robimy - zakończył."
    Dobijacie go, zamiast naprawiać w prosty sposób swoje błędy, łatwiej niż o zdrowy rozsądek tworzyć oderwane od rzeczywistości durne przepisy.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  14. Powrót do góry    #599
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach

  15. Powrót do góry    #600
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    W jednym Dworakowski ma 100 % racji:
    "23 czerwca 2010 roku powiedziałem w Lesznie, że to my - prezesi i zawodnicy zabijemy tą dyscyplinę" - i jak zapowiedział tak czyni. Kiedyś go bardzo szanowałem, teraz mogę tylko powiedzieć kończ waść wstydu oszczędź.

  16. Powrót do góry    #601
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Wszyscy są śmieszni. Każdy o coś apeluje, mądruje jak to psują dyscyplinę, ale obok tego gadania dalej każdy wydaje wirtualną kasę i daje się oskubać do ostatniego grosza. Banda hipokrytów.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  17. Powrót do góry    #602
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Za www.pokredzie.pl, fragment:

    Najlepsze, że ci, którzy grzecznie odstali swoje w kolejce, co rusz wściekli odchodzili spod kasy, bo... biletów, jakie chcieli już nie było. Jak to jest możliwe, że na 20-tysięcznym stadionie siedzi 5 tysięcy ludzi i brakuje biletów? I to w klubie, którego działacze od niepamiętnych czasów lamentują w mediach nad niską frekwencją. Twierdząc jednocześnie, że robią co w ich mocy, żeby ten stan rzeczy zmienić. Zadziwia nas to tym bardziej, że akurat mecze z Falubazem rokrocznie były dla wrocławskiego skarbnika czasem łatania budżetowej dziury. Często jedynym w sezonie.
    No jak w ten sposób Pani Klocowa chce reformowac tą naszą SE to gratuluje poczucia humoru

    A to nawoływanie o wyjście przed 15 biegiem to w ramach oszczędności finansowych czy jak
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #603
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Za www.pokredzie.pl, fragment:



    No jak w ten sposób Pani Klocowa chce reformowac tą naszą SE to gratuluje poczucia humoru

    A to nawoływanie o wyjście przed 15 biegiem to w ramach oszczędności finansowych czy jak
    A po co jej jacyś kibice na stadionie ? Przecież za rok będzie ją utrzymywał Falubaz i Unia Tarnów.

  19. Powrót do góry    #604
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No jak w ten sposób Pani Klocowa chce reformowac tą naszą SE to gratuluje poczucia humoru
    To początek limitowania wejściówek na mecze ekstraligi żuzlowej

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A to nawoływanie o wyjście przed 15 biegiem to w ramach oszczędności finansowych czy jak
    Chodziło raczej o to, by z tego sektora szybciej wyszli wrocławianie a zostali tylko kibice z ZG, gdyż przed stadionem pojawiły się już (wezwane przez organizatora) spore oddziały Policji.

  20. Powrót do góry    #605
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Chodziło raczej o to, by z tego sektora szybciej wyszli wrocławianie a zostali tylko kibice z ZG, gdyż przed stadionem pojawiły się już (wezwane przez organizatora) spore oddziały Policji.
    Hmm, a to mnie zafrapowałeś Alter. Czyżbyśmy dożyli czasów gdzie kibic to zło konieczne ? Akurat w tym roku nie mogłem być we Wrocku. Ale nie ukrywam, ze Wrocek to dla mnie to jeden z ulubionych wyjazdów. Zawsze sobie ceniłem tamtejszą atmosferę. Tam jest (może było) inaczej. Można było sobie przyjechać kiedy się chciało, można było sobie kupić bilet i iść na jakąś kiełbaskę, wypić pifko, pogadać z miejscowymi kibicami. A potem wieść spokojnie na stadion i upajać się speedwayem. Nie ukrywam, że zawsze pasowała mi tamtejsza atmosfera. Nie trzeba było przedzierać się przez kordon policji, wszystko tam było inne niż na innych wyjazdach. We Wrocku zawsze było od 3 do 5 tys kibiców z Zielonki. Czyzby nadeszły takie czasy, że Klocowej nie zależy już na takich kibicach ? Jeśli tak to faktycznie żużel się kończy razem z tymi "wspaniałymi" prezesami.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #606
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,686
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Powie mu "sorry Gregory" ja zarabiam mniej to mogę Ci zaoferować max 3-4 tysiace a jak nie weżmiesz to "bjerre" kogoś innego.Przecież to napędzi spirale.Myślisz ze jak Ci najbardziej szanowani tunerzy którzy teraz biora 10 tysiecy euro jak zobaczą, że nikt nie chce u nich robić maszyn to nie zejda z cena? zejda zejda.Wszystko da sie zrobić.A Ci co bedą dalej stali sztywno z cenami wypadna z rynku...
    Ja uwazam inaczej. Ilu mamy cenionych na rynku tunerow? A ilu zuzlowcow? Najlepsi nie wypadna z rynku i nie zjada z ceny - bo niby czemu? Dajmy na to ze jest 10 tunerow ktorzy naprawde naleza do czolowki. A zuzlowcow ktorzy by u nich chcieli miec super maszyny bedzie 40. Tym lepiej dla tych tunerow. Zrobia swoje najbogatszym i beda mogli spokojnie odmowic biednijeszym, skupiajac sie na swojej robocie. Pojda w jakosc nie ilosc, ale sumasumarum kasa zostanie ta sama.

  22. Powrót do góry    #607
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ja uwazam inaczej. Ilu mamy cenionych na rynku tunerow? A ilu zuzlowcow? Najlepsi nie wypadna z rynku i nie zjada z ceny - bo niby czemu? Dajmy na to ze jest 10 tunerow ktorzy naprawde naleza do czolowki. A zuzlowcow ktorzy by u nich chcieli miec super maszyny bedzie 40. Tym lepiej dla tych tunerow. Zrobia swoje najbogatszym i beda mogli spokojnie odmowic biednijeszym, skupiajac sie na swojej robocie. Pojda w jakosc nie ilosc, ale sumasumarum kasa zostanie ta sama.
    A o wpływie podaży i popytu na cenę to ktoś słyszał? Co prawda nie znam się na ekonomii tak bardzo jak towarzysz Władimir Komarnicki, ale te Wasze dywagacje kwalifikują Was na kurs z ekonomii. Jak będziecie mieli szczęście to może traficie ławkę obok Cegielskiego.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #608
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Przede wszystkim skonczy sie kolekcjonowanie przez zawodnikow 30 silnikow i 20 ram.
    Niektorym wyjdzie to na dobre.
    Zuzel zabijaja nowe pierdziawki,nudne do bolu tory ( w tym "przygotowane" pod gospodarzy ) , ceny biletow i durne grzebanie w regulaminie co rok a nie proba obnizki zarobkow dla zuzlowcow.
    Gwiazdy na nowych pierdziawkach jeszcze zarobily,bo mialy argument o wyzszych kosztach serwisu.Skorzystali z okazji i wycisneli pracodawcow jak cytryne.Gowno ich obchodzil i dalej obchodzi kibic i widowisko ktore jednak na tym stracilo.
    Teraz jak panowie w garniturach chca ich troche wykastrowac robi sie lament i nawet Crump z innymi podsuwa swoje pelnomocnictwo Cegielskiemu.Gdzie byl Crump i inni dwa lata temu jak wciskano nowe tlumiki?
    Jako kibic zrobiony przez nich dwa lata temu w ch...a mowie tym gwiazdeczkom : Goncie sie panowie,wasz problem.Mam to w d..
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 09:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #609
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,686
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    A o wpływie podaży i popytu na cenę to ktoś słyszał? Co prawda nie znam się na ekonomii tak bardzo jak towarzysz Władimir Komarnicki, ale te Wasze dywagacje kwalifikują Was na kurs z ekonomii. Jak będziecie mieli szczęście to może traficie ławkę obok Cegielskiego.
    Akurat ekonomia to "moja" dziedzina. Nie w kazdym przypadku prawo P-P klaruje sie w taki oczywisty sposob. Im bardziej hermetyczne srodowisko, tym to prawo jest bardziej podatne na zaburzenia z czynnikow innych.
    Ja sie poki co nie osmiele powiedziec ze komukolwiek ten regulamin wyjdzie na dobre Kingpinie.

  25. Powrót do góry    #610
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Tego nie powiedzialem,choc jeden z drugim zastanowi sie dwa razy zanim zamowi 8 silnik i 10 rame.
    Maja tego caly garaz a na koncu okazuje sie,ze najlepiej idzie silnik sprzed 2 lat na ktorym scigal sie jakis parasol w Premier League.
    Zawodnik ma duzo kasy na inwestycje to i szaleje bez ladu i skladu.
    Nie zazdroszcze im zarobkow,ale skoro kluby ledwo wiaza koniec z koncem trzeba oszczedzac,tym barzdziej ,ze jest naprawde pole do tych oszczednosci.
    Moze nie az tak wielkich jak to panowie ustalili,ale pierwsza propozycja z budzetem 4,5 banki byla moim zdaniem calkiem realna.
    Inna sprawa jest ograniczenie zawodnikom prawa do indywidualnego sponsoringu,ale bez tego ograniczenie budzetow nic by nie dalo.
    Tez bym chcial zebysmy mieli 8-10 bogatych klubow ale rzeczywistosc jest inna.Mamy 4-5 klubow ktore radza sobie przyzwoicie,reszta ledwo ciagnie ten wozek.
    Sa wiec dwa wyjscia.Robimy e-lige 4 zespolowa albo przykrecamy kurek z kasa.To co mamy teraz to prowizorka ktora lada chwila pierd...nie z hukiem.
    Powiekszenie e-ligi to byl ogromny blad .
    Argumenty o wolnym rynku w praktyce doprowadza do upadku zuzla.
    Popatrzmy co zrobila Anglia,co zrobila Szwecja aby zuzel przetrwal.
    Uwolnila rynek czy wprowadzila ograniczenia?
    Tam tez rzadza same jelopy?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 11:44
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #611
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Tego nie powiedzialem,choc jeden z drugim zastanowi sie dwa razy zanim zamowi 8 silnik i 10 rame.
    Maja tego caly garaz a na koncu okazuje sie,ze najlepiej idzie silnik sprzed 2 lat na ktorym scigal sie jakis parasol w Premier League.
    Zawodnik ma duzo kasy na inwestycje to i szaleje bez ladu i skladu.
    Nie zazdroszcze im zarobkow,ale skoro kluby ledwo wiaza koniec z koncem trzeba oszczedzac,tym barzdziej ,ze jest naprawde pole do tych oszczednosci.
    Moze nie az tak wielkich jak to panowie ustalili,ale pierwsza propozycja z budzetem 4,5 banki byla moim zdaniem calkiem realna.
    Inna sprawa jest ograniczenie zawodnikom prawa do indywidualnego sponsoringu,ale bez tego ograniczenie budzetow nic by nie dalo.
    Tez bym chcial zebysmy mieli 8-10 bogatych klubow ale rzeczywistosc jest inna.Mamy 4-5 klubow ktore radza sobie przyzwoicie,reszta ledwo ciagnie ten wozek.
    Sa wiec dwa wyjscia.Robimy e-lige 4 zespolowa albo przykrecamy kurek z kasa.To co mamy teraz to prowizorka ktora lada chwila pierd...nie z hukiem.
    Powiekszenie e-ligi to byl ogromny blad i my to wiedzielismy,oni nie.
    Argumenty o wolnym rynku w praktyce doprowadza do upadku zuzla.
    Popatrzmy co zrobila Anglia,co zrobila Szwecja aby zuzel przetrwal.
    Uwolnila rynek czy wprowadzila ograniczenia?
    Tam tez rzadza same jelopy?
    Kingpin, jak zapytam Ciebie, czy kupisz w przyszłym tygodniu nowiutkie Porsche to prawdopodobnie odpowiesz, że nie stać Ciebie więc tego nie zrobisz. Tutaj nie ma wielkiej filozofii. Żyjesz ponad stan to znaczy, że jesteś nieodpowiedzialnym głupcem. Niestety nie zawsze można mieć wszystko. W Primera Division jedne kluby są bogatsze, inne są biedniejsze i jakoś się to kręci. Czasami dochodzi nawet do tego, że jeden z wielkich przegra mecz albo nawet nie wygra mistrzostwa. Czy to jest coś złego? Patrząc na wyniki finansowe tamtej ligi jakoś to jednak "jedzie".
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego wszystko ma być równe. Nawet jeśli ograniczy się budżety do 4,5 mln to tabela nagle nie przewróci się do góry nogami. Niech prezesi zaczną ponosić odpowiedzialność finansową za wyniki spółek i po sprawie. Dwa razy zastanowi się jeden z drugim zanim podpisze cokolwiek.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #612
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Pewnie ,ze nie ma filozofi,ale zyjemy w takiej a nie innej rzeczywistosci.Tu nie chodzi o zycie ponad stan.Kluby moga zyc ponad stan sezon,max dwa.Potem zaczyna sie walka o przetrwanie jak w Czewie , Wrocku czy Gdansku.
    Uwolnijmy rynek,ale od razu utworzmy kadlubowa e-lige skladajaca sie z 4 klubow bo inaczej zuzel umrze smiercia naturalna.
    Chcemy pelnych stadionow a jednoczesnie domagamy sie uwolnienia rynku ktory spowoduje jeszcze wieksze dysproporcje.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 11:59
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  28. Powrót do góry    #613
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach

    Hitowy mecz Toruń-Tarnów i wspaniała frekwencja na wspaniałym stadionie. Totalnie zeszmacili ten sport działacze, trenerzy i zawodnicy. Jedyny ratunek to powrót z grubsza do złotych lat 90-tych.
    1. Tabela biegów powinna być prosta i przejrzysta (jeden junior w pierwszym składzie, dwóch rezerwowych).
    http://rlach.republika.pl/schem/dz15b_90_93.htm
    2. Składy powinny być 8-osobowe z większością wychowanków, zetzetki i inne dziwactwa zlikwidować, KSM tylko dla niewychowanków (promowanie szkolenia zamiast kupowania).
    http://rlach.republika.pl/dmp/1991/zggo_1.htm
    http://rlach.republika.pl/dmp/1991/ryta_1.htm
    http://rlach.republika.pl/dmp/1991/byto_1.htm
    3. Próba toru powinna być połączona z prezentacją zawodników (najpierw na tor powinni wyjeżdżać goście, a potem gospodarze).
    4. Stare tłumiki powinny zostać wprowadzone natychmiast (ryk silników musi być).
    5. Powinien na meczach być komentator stadionowy (przeprowadzałby wywiady na żywo z trenerami i zawodnikami, komentowałby wyścigi).
    6. Finanse klubowe powinny być w 100% jawne (płace zawodników i trenerów, koszty funkcjonowania klubu).
    7. Mecze powinny się odbywać w niedzielę najpóźniej o godzinie 16 (przyjezdni muszą mieć czas na powrót do domu).
    8. Bilety powinny być tanie (maksymalnie 20 zł za bilet normalny).
    9. Powinien być sędzia techniczny (pilnowałby, żeby tor nie był spreparowany i pilnowałby spraw w parkingu).
    10. Powinna być ochrona historycznych nazw i herbów klubów (nazwy sponsorów wyrzucić z herbów i dawać tylko na drugim miejscu w nazwach klubów np. Falubaz Stelmet, Apator Unibax, Stal Marma).
    Ostatnio edytowane przez Ostatni ; 07-07-2012 o 12:05

  29. Powrót do góry    #614
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Uwolnijmy rynek,ale od razu utworzmy kadlubowa e-lige skladajaca sie z 4 klubow bo inaczej zuzel umrze smiercia naturalna.
    Chcemy pelnych stadionow a jednoczesnie domagamy sie uwolnienia rynku ktory spowoduje jeszcze wieksze dysproporcje.
    Hmm, a po co od razu robić jakiekolwiek ograniczenia np. do 4 zespołów ? Po co to ? Komu to potrzebne ?

    Uwolnić rynek całkowicie tzn stworzyć profesjonalna SE. Czyli wprowadzic tylko i wyłącznie niezbędne wymogi taki jak:

    1. Budżet na minimalnym poziomie np. 3 mln
    2. Minimalny KSM to np. 35
    3. Dwóch juniorów z Polską licencją.
    4. Brak spadków do ligi niższej
    5. Obowiązkowe coroczne licencje dla klubów bez zadłużeń, jeśli są zadłużenia - brak licencji.
    6. .......
    7...........

    To jest własnie uwolnienie rynku. kto chce uprawiac żużel profesjonalnie i ma kasę to niech jedzie w SE. Po co komu awanse i różne etapy rozgrywek. Pierwsza liga mogła by funkcjonować na zasadzie pół amatorskiej, tam mogłyby już obowiązywać regulaminy i zakazy. Druga liga (o ile byliby chętni) powinna być amatorską.

    Zmierzam do tego, że w takiej profesjonalnej SE mógłby wystartować każdy chętny zespół który spełniałby minimalne wymogi. Mogłoby to być 12 zespołów jak również i 6 zespołów. I co ciekawe budżety byłyby tylko na minimalnym poziomie. Czyli wystarczyłoby aby takie Gniezno czy Ostrów zebrali odp. kwotę i już mogliby stawać w szranki w SE. Oczywiście po skompletowaniu składu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #615
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Jedyny rozsądny głos - kingpin . Co nas mają obchodzić pieniądze zawodników? Oni się wystarczająco obłowili częściowo naszym kosztem. NAS powinien interesować regulamin sportowy.
    Ograniczenia dla juniorów i inne GNIOTY( niedopracowany ksm) czy coraz gorsza tabela biegów winne spędzać sen z naszych oczu.

  31. Powrót do góry    #616
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Oni się wystarczająco obłowili częściowo naszym kosztem.
    Fakt, proponuje jeszcze ogłosić ich kułakami, a co za tym idzie zarekwirować busy, motocykle, samochody, wille i zlicytować. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazać na SE. Wtedy będzie sprawiedliwiej.

    A tak w ogóle to kto Tobie kazał kupować bilet na jakiekolwiek zawody żużlowe skoro twierdzisz, że zawodnicy "obłowili się Twoim kosztem" ? Trzeba było nie płacić kułakom a nie teraz płakać. Jak Władek kupował Golloba, Holtę czy Pedersena to pierwszy biłeś mu brawo. Jak Władkowi kasa się skończyła to teraz coś nawijasz, ze ci zawodnicy to hieny. Zapominasz jednak, że ktos im ta kase dawał aby tylko raczyli podpisać umowę u niego.

    Kingpin

    Pewnie ,ze nie ma filozofi,ale zyjemy w takiej a nie innej rzeczywistosci.Tu nie chodzi o zycie ponad stan.Kluby moga zyc ponad stan sezon,max dwa.Potem zaczyna sie walka o przetrwanie jak w Czewie , Wrocku czy Gdansku.
    No przecież nowy regulamin w żadnym razie nie zabrania "życia ponad stan" Nowy regulamin po prostu łupi tych bogatszych aby rozdać nierobom. Kto kazał w Czewie, Wrocku czy Gdańsku wydawać więcej niż maja czy mogą mieć? I co im zabroni w nowym sezonie czynić podobnie ?

    Załóżmy czysto teoretycznie, ze w nowym sezonie 6 klubów przekroczy kwotę 3 mln. na łączną kwotę 6 mln. (każdy klub po 1 mln) I według nowego regulaminu te 6 mln. mają zostać podzielone na pozostałe 4 kluby. Czyli banda nierobów dostaje z urzędu po 1.5 mln. Po dwóch takich sezonach niektórzy będą mogli jechać trzeci sezon za friko w tym układzie. A jedynym celem jaki będą stawiać przed zespołem to obrona przed spadkiem. Dla takiej Klocowej to dar niebios
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 07-07-2012 o 15:27
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #617
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, a po co od razu robić jakiekolwiek ograniczenia np. do 4 zespołów ? Po co to ? Komu to potrzebne ?

    Uwolnić rynek całkowicie tzn stworzyć profesjonalna SE. Czyli wprowadzic tylko i wyłącznie niezbędne wymogi taki jak:

    1. Budżet na minimalnym poziomie np. 3 mln
    2. Minimalny KSM to np. 35
    3. Dwóch juniorów z Polską licencją.
    4. Brak spadków do ligi niższej
    5. Obowiązkowe coroczne licencje dla klubów bez zadłużeń, jeśli są zadłużenia - brak licencji.
    6. .......
    7...........

    To jest własnie uwolnienie rynku. kto chce uprawiac żużel profesjonalnie i ma kasę to niech jedzie w SE. Po co komu awanse i różne etapy rozgrywek. Pierwsza liga mogła by funkcjonować na zasadzie pół amatorskiej, tam mogłyby już obowiązywać regulaminy i zakazy. Druga liga (o ile byliby chętni) powinna być amatorską.

    Zmierzam do tego, że w takiej profesjonalnej SE mógłby wystartować każdy chętny zespół który spełniałby minimalne wymogi. Mogłoby to być 12 zespołów jak również i 6 zespołów. I co ciekawe budżety byłyby tylko na minimalnym poziomie. Czyli wystarczyłoby aby takie Gniezno czy Ostrów zebrali odp. kwotę i już mogliby stawać w szranki w SE. Oczywiście po skompletowaniu składu.
    Po co ? Poniewaz cztery kluby maja stabilna sytuacje finansowa.Reszta kuleje ,wiec w krotkiej perspektywie odbija sie to na skladach i wynikach a to na frekwencji ktora spada leb na szyje.
    Wolny rynek to fajna rzecz ale w momencie jak podaz przewyzsza popyt lub przynajmniej sie to rownowazy.W zuzlu popyt wyraznie przewyzsza podaz wiec zyskuja jednostki a nie ogol.
    Tak dluga jak bedzie brakowac dobrych zuzlowcow bez regulacji sie nie obejdzie,bo ani oni ani dzialacze nie znaja umiaru i rozsadku im brakuje.
    Skoro wystarczy wyrzucic wszelkie regulacje to dlaczego jest tak zle jak teraz?Przeciez jeszcze niedawno jedynym ograniczeniem bylo 2 z GP.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Kingpin



    No przecież nowy regulamin w żadnym razie nie zabrania "życia ponad stan" Nowy regulamin po prostu łupi tych bogatszych aby rozdać nierobom. Kto kazał w Czewie, Wrocku czy Gdańsku wydawać więcej niż maja czy mogą mieć? I co im zabroni w nowym sezonie czynić podobnie ?

    Załóżmy czysto teoretycznie, ze w nowym sezonie 6 klubów przekroczy kwotę 3 mln. na łączną kwotę 6 mln. (każdy klub po 1 mln) I według nowego regulaminu te 6 mln. mają zostać podzielone na pozostałe 4 kluby. Czyli banda nierobów dostaje z urzędu po 1.5 mln. Po dwóch takich sezonach niektórzy będą mogli jechać trzeci sezon za friko w tym układzie. A jedynym celem jaki będą stawiać przed zespołem to obrona przed spadkiem. Dla takiej Klocowej to dar niebios
    Mam watpliwosci czy zrozumiales post do ktorego sie odnosisz.
    Przeciez napisalem wyraznie,ze w tej reformie nie chodzi o zycie ponad stan a Ty mi tu wyklad o tym wlasnie.
    W tej reformie chodzi o przetrwanie i unormowanie rynku.Czy to takie trudne do ogarniecia?
    Sa cztery kluby ktore dadza sobie rade bez regulacji,reszta bedzie zbierac ochlapy co odbije sie rowniez na tych bogatych.
    Dlatego pisalem o 4-osobowej e-lidze.
    Myslisz ,ze jak uwolnisz rynek to w Czewie,Wrocku ,Bydzi czy Gdansku zacznie sie eldorado?
    Przeciez ja nie jestem zwolennikiem tej reformy,ale jesli ma to uzdrowic rynek i doprowadzic do opamietania sie tak zuzlowcow jak i dzialaczy jakos to przetrawie.

    Chyba jestes naiwny myslac,ze jakis klub znacznie przekroczy limit.
    Nie boj sie,akurat nasi prezesi woleliby zjesc gowno spod siebie niz oddac czesc kasy konkurencji.
    Swoja droga ten zapis w regulaminie mnie najbardziej rozsmieszyl.
    Ciekawe czy Dowhan w takim przypadku jak piszesz moglby liczyc przynajmniej na darmowy karnet od Klocowej dla siebie i rodziny.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 15:54
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Powrót do góry    #618
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Oni się wystarczająco obłowili częściowo naszym kosztem.
    Lee też?

  34. Powrót do góry    #619
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Lee też?
    Grubo.
    Zapomniales,ze nikt LEE do zuzla nie zmuszal.
    Byl to jego wybor.Mogl zostac sprzedawca w Tesco i pewnie by dzis zyl.
    To ,ze zdecydowal sie ryzykowac bylo jego wyborem.
    W Anglii ryzykowal trzy razy czesciej za 1/5 lub nawet 1/10 tego co w Polsce i nie narzekal.
    Teraz dla wielu to nie tylko pasja ale i biznes,sposob na zarabianie.
    Kiedys byla to tylko pasja i rowniez gineli na torze a na trybunach byly komplety.
    Mamy jednak inne czasy wiec nie ma co wypominac.
    Jesli jakiemus zuzlowcowi nie beda odpowiadac warunki w e-lidze,nikt go do jazdy w niej nie zmusi.
    Jeszcze by sobie zlamal noge za 900.000 zamiast 1.500.000 rocznie i bylaby chryja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 16:11
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Powrót do góry    #620
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nikt nie zmuszał i to zgoda. Płacono w klubach, na ile te kluby było stać. Skoro było stać TYLKO na tyle, ile ostatnio zarabiają żużlowcy - trudno. Jechali za tyle. A szkoda, bo wciąż zarabiają patologicznie mało. Nie wiem jak kibice mogą tak bardzo żałować im pieniędzy... nie rozumiem tego. Przecież powinniśmy chcieć aby zarabiali jak najwięcej i żeby tych pieniędzy w klubach (na zawodników w dużej mierze + jakość widowiska) też było jak najwięcej. Choćby kradzionych.

  36. Powrót do góry    #621
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Niestety to nie F1.
    Tez bym chcial aby kluby byly bogate i zuzloki zarabiali w milionach ale rzeczywistosc jest inna.
    Zuzel to caly czas sport niszowy,choc dwa czy trzy lata temu cos ruszylo do przodu.Niestety tendencja sie zatrzymala.
    Sporo w tym winy samych prezesow bo nie potrafili tego wykorzystac a niektorzy patrzyli na TV wrecz jak na wroga.
    Doszla cicha wojenka z BSI i reszta zuzlowego swiata w postaci durnych regulaminow i mamy co mamy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #622
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No ja rozumiem i rozumiem też, że jak nie ma kasy, to nie można oferować "wirtualnych" sum, ponad stan. Ale nie zgadzam się z ideologią, że zawodnicy muszą zarabiać mniej. Fajnie jakby zarabiali jak najwięcej, ale powinni zarabiać tyle, ile kluby są w stanie im zapłacić (bez sztucznego obniżania tych sum).

  38. Powrót do góry    #623
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Ja tylko z naciskiem chcę podkreślić,że sprawy "kasy" nie powinny nas obchodzić. O to niech walczą zawodnicy. Dla mnie liczy się by bilet kosztował 20-25 zł i tor był należycie przygotowany. Nie zazdroszczę nikomu (z zasady) jak ma trochę lepiej jak ja. Nawet czasem się cieszę. Proszę w moje usta nie wkładać słów których nawet nie miałem na mysli.
    kingpin- trzymaj się w tej dyskusji z Falubazami.

  39. Powrót do góry    #624
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Buszmen
    Moim zdaniem to nie jest zadna ideologia ale potrzeba chwili.
    Oczywiscie,ze zdrowsze byloby placenie tyle ile jest sie w stanie.
    Problem jednak w tym ,ze w takim przypadku wszystko pozostanie po staremu a niektore kluby tego nie wytrzymuja.Nastepcow nie widac,bo nawet gdyby naturalna koleja rzeczy Gdansk,Czewa czy Wrocek nie podolaly,Gniezno ,Grudziadz czy Lublin nic nowego nie wniosa.Moze troche ciekawosci wsrod kibicow w pierwszych kolejkach.Co potem?

    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Ja tylko z naciskiem chcę podkreślić,że sprawy "kasy" nie powinny nas obchodzić. O to niech walczą zawodnicy. Dla mnie liczy się by bilet kosztował 20-25 zł i tor był należycie przygotowany. Nie zazdroszczę nikomu (z zasady) jak ma trochę lepiej jak ja. Nawet czasem się cieszę. Proszę w moje usta nie wkładać słów których nawet nie miałem na mysli.
    kingpin- trzymaj się w tej dyskusji z Falubazami.
    Otoz to.
    Moim zdaniem nie bedzie zadnego strajku i liga wystartuje z wszystkimi gwiazdami.Oni sie dogadaja,jestem tego pewny.
    Martwia mnie bardziej regulaminy dotyczace juniorow,obnizka KSM do absurdalnego poziomu.
    To zly kierunek.
    Tory w wiekszosci miast do dupy.Torun,Bydzia,Czewa.To byly fajne tory do scigania a teraz mamy kiszke.Dlatego jak slysze,ze ci panowie narzekaja na frekwencje noz sie w kieszeni otwiera.
    Gorzow sie jeszcze trzyma,cos tam pozytywnego z torem stalo sie w Tarnowie.Reszta kuleje i placze.Falubazu nie licze,bo i tam spadlo ale i tak nie maja co narzekac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 16:45
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  40. Powrót do góry    #625
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Jedyny rozsądny głos - kingpin . Co nas mają obchodzić pieniądze zawodników? Oni się wystarczająco obłowili częściowo naszym kosztem. NAS powinien interesować regulamin sportowy.
    Ograniczenia dla juniorów i inne GNIOTY( niedopracowany ksm) czy coraz gorsza tabela biegów winne spędzać sen z naszych oczu.
    Weź ty lepiej pomyśl z 10 razy zanim napiszesz takie głupstwa. Żeby takie coś pleść to trzeba mieć mentalność bolszewika.
    Ci goście w każdym biegu narażają swoje życie i zdrowie w stopniu nieporównywalnie większym niż w jakimkolwiek innym sporcie. Biorąc pod uwagę stopień ryzyka jaki się wiąże z uprawianiem żużla to ich zarobki to są jakieś nędzne grosiki. Ja już nie porównuję ich do jakiś golfistów czy gwiazd futbolu ale do przeciętnych pożal się Boże kopaczy z polskiej ekstraklasy.

  41. Powrót do góry    #626
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    W Anglii i Szwecji narazaja zycie tak samo za duzo mniejsze pieniadze no i co? Polacy maja im to rekompensowac czy jak?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  42. Powrót do góry    #627
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Myslisz ,ze jak uwolnisz rynek to w Czewie,Wrocku ,Bydzi czy Gdansku zacznie sie eldorado?
    Oczywiście, że nie. I żaden regulamin tego nie naprawi. Owszem, te zmiany akurat mogą spowodować, ze takie kluby przewegetują jakoś ze dwa sezony dodatkowo. Ale nadmieniam, ze taka wegetacja jest również możliwa i bez tych uregulowań. Tylko tu potrzebna by była chęć prezesów. A tej chęci po prostu nie widzę. Więc oni doszli do wniosku, że łatwiej będzie jak tych bogatszych lekko się utemperuje. Niby pod pretekstem zrównania szans.


    Moim zdaniem nie bedzie zadnego strajku i liga wystartuje z wszystkimi gwiazdami.Oni sie dogadaja,jestem tego pewny.
    A ja jestem pewny, ze na nowych zasadach kilkunastu zawodników nie wystartuje w SE. Po prostu ta zabawa zbyt wiele kosztuje aby opłacało im się utrzymywac te swoje teamy. Prościej i taniej im będzie ten sezon odpuścić i nie generować dodatkowych kosztów. Ja nie wierzę, taki Pedersen, Hancock, Gollob, Jonsson czy Sulivan musza swoje dostać.

    W Anglii i Szwecji narazaja zycie tak samo za duzo mniejsze pieniadze no i co? Polacy maja im to rekompensowac czy jak?
    Anglii nie ma co porównywać, tam jeżdżą ogórki. W Szwecji główny ciężar utrzymywania zawodników przejęli sponsorzy. I tak naprawdę do końca nie wiadomo ile kto zarabia.

    Tu piłka będzie krótka, każdy z zawodników zrobi sobie bilans i mu wyjdzie za ile ma narażać swoje kości. Ci lepsi, co mają trochę grosza odłożonego, penie oleją występy za zarobek rzędu 200 tys na czysto. Beda woleli skupić się na Szwecji może Anglii oraz SGP i poszukiwaniu sponsorów. Polska SE im tego nie zagwarantuje.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 07-07-2012 o 17:04
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #628
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Checi moze i sa,ale nikt nikomu juz nie wierzy i ma racje.
    Prezesi gadali o ograniczaniu wydatkow i nielicytowaniu od x lat.Nic z tego nie wynikalo a bylo coraz gorzej.

    W takim razie jak oni utrzymuja swoje teamy w Szwecji czy Anglii?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-07-2012 o 16:59
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #629
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    W Anglii i Szwecji narazaja zycie tak samo za duzo mniejsze pieniadze no i co? Polacy maja im to rekompensowac czy jak?
    Przeczytaj lepiej jeszcze raz co napisałem zanim skomentujesz. Piszę o rzekomym obłowieniu się żużlowców. Trzeba mieć coś z bolszewika żeby takie głupstwa wygadywać. Milion czy dwa ***** złotych za takie coś rocznie śmiech na sali.

  45. Powrót do góry    #630
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Mea culpa.
    Malo czy duzo kwestia sporna.Pieniedzy im jednak nie zaluje i nie zazdroszcze,problem z tym ,ze jest ich coraz mniej.
    Nikt ich nie zmusza,tak samo jak gornikow czy ochotnikow na misjach wojskowych ktorzy tez lekko nie maja a i ryzyko utraty zycia czy zdrowia spore.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •