Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 120 z 120

Wątek: Lee Richardson nie żyje !!

  1. Powrót do góry    #91
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Może nie dmuchane ale aż dziw bierze że jeszcze nie opracowano specjalnych band nieco amortyzujących uderzenia (np. jakaś pianka/guma wewnątrz bandy)

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec Awatar krystyn
    Dołączył
    04-11-2007
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    137
    Podziękowania: 64 w 29 postach

  3. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Przed chwilą na koszykarskim parkiecie w meczu TBL Turów Zgorzelec - Trefl Sopot uczczono minutą ciszy śmierć Lee. Piękny gest.

  4. Powrót do góry    #94
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wrocław - czwartek: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/28...ee-richardsona

    W Częstochowie też odbędzie się msza - w piątek: http://www.ckmwlokniarzsa.pl/2012/05...e-richardsona/

  5. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,015
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez abarth Zobacz posta
    Może nie dmuchane ale aż dziw bierze że jeszcze nie opracowano specjalnych band nieco amortyzujących uderzenia (np. jakaś pianka/guma wewnątrz bandy)
    Takie bandy są w Bygoszczy - ogrodzenie jest amortyzowane z góry i z dołu. Wyłapują one część impetu uderzenia przyjmując zawodnika w siatkę a nie odbijając go od siebie. Myślę, że to całkiem niezłe rozwiązanie.

    Po prawdzie możliwości rozwiązań są. Tragedie niestety się zdarzają i to są impulsy do podejmowania działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Szkoda, że Lee musiał zapłacić cenę za to, aby pomyślano nad kolejnymi usprawnieniami...

  6. Powrót do góry    #96
    Trener Awatar gierappa
    Dołączył
    02-07-2004
    Postów
    2,367
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    [*] LEE RICHARDSON[*]
    You will never walk alone.

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2008
    Postów
    132
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wielka strata...[*]

    Tymczasem B.Czekański na FB na temat Ligi angielskiej:

    Patrzę w telewizor na stację Polsat Sport i nie mogę uwierzyć, pokazują nam w poniedziałek wieczorem na żywo, czyli zaledwie dzień po śmiertelnej wrocławskiej kraksie angielskiego żużlowca Lee Richardsona, mecz ligi brytyjskiej! Była minuta ciszy i pseudo smutek po facecie, który zdobył dla Angli IMŚJ, medale w DPŚ i podia w GP. Lorek z Fedkiem komentują to smutnym głosem (a powinni się wycofać jak Darżyn z Cegłą, tyle że nie mają takich jaj - dlatego już nie lubię ich i nie szanuję, dla mnie to polsatowskie dobrze płatne gnoje), bo tak wypada, ale dla mnie to żenada. Poniedziałkowa kolejka brytyjskiej ligi powinna być odwołana, a nie jest! To w końcu ich zawodnik, zaś rany i wspomnienia są za świeże. Ale nie, funty za bilety są ważniejsze! Brytyjskie s*****syny, a my krzyczymy na Gorzów i Zieloną, że nie przerwały lubuskich derbów. Tymczasem, angielskie żużlowe *****, nastawione na zarobek za bilety, nie mają z tym problemów, choć to ich jeździec! Jeden z czołowych!

    100% racji p.Bartku !

  8. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Akurat te 'brytyjskie ***' na zarobek chyba nastawione nie są bo tam na mecze przychodzi po 300 osób. Więc argument z dupy.

    Sent from my Sensation using Tapatalk 2
    #GetWellDarky

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    O tym, że połowa zawodów poświęcona została Rico, Czekański nie zauważył, bo lepiej sobie populistycznie chlapnąć. Serdecznie gratulacje, dziennikarzu.

  10. Powrót do góry    #100
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Czekański chciał zabłysnąć. Obstawiam, że mu się to nie udało.
    Są różne sposoby przypodobania, jedne lepsze inne gorsze.

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    O tym, że połowa zawodów poświęcona została Rico, Czekański nie zauważył, bo lepiej sobie populistycznie chlapnąć. Serdecznie gratulacje, dziennikarzu.
    Szkoda nerwów na Czekańskiego. Rynsztokowy styl pisania to już od dawna jego standard. Jakość merytoryczna też niemal zawsze na poziomie tanich brukowców.

    Fatalny wypadek Richardsona jest ogromnym szokiem. Od dłuższego czasu (ostatnich kilka lat) wydawało się, że poziom bezpieczeństwa w najlepszych ligach żużlowych ustabilizował się na całkiem niezłym poziomie w porównaniu z poprzednimi dekadami. A tutaj taka tragedia...

    PS Osobiście nie mam nic do Protasiewicza, ale ...
    http://sport.tvp.pl/zuzel/enea-ekstr...iganiu/7357199
    ... taka wypowiedź (głównie fragment po 0:30) nie pasuje mi do kapitana czołowego zespołu ekstraligowego. Protas to w końcu nie jest 20-letni junior. Przecież kilka minut wcześniej sędzia pytał się o decyzję zawodników w sprawie kontynuowania meczu!

  12. Powrót do góry    #102
    Ekspert
    eksModerator FTSL

    Dołączył
    28-07-2003
    Postów
    3,912
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 98 w 52 postach
    Dopiero dziś można cokolwiek napisać. Wielka szkoda zarówno żużlowca, człowieka a przede wszystkim męża i ojca. Wypadek jakich wiele w żużlu, po wielu gorzej wyglądających zawodnicy wstawali i jechali w kolejnych biegach. Osobiście byłem bardzo niespokojny o jego zdrowie i życie po tym, jak jeszcze podczas meczu we Wrocławiu lekarz oznajmił iż stan zdrowia Lee się pogorszył. Niestety moje przeczucie się sprawdziło, niech spoczywa w pokoju.
    #MistrzJestJeden

  13. Powrót do góry    #103
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Wciąż brak mi słów. To był jeden z "najczyściej" jeżdżących żużlowców jakich miałem przyjemnośc podziwiac. A poza torem człowiek niesamowicie otwarty, koleżeński od którego emanowała taka pozytywna energia, wiecznie uśmiechnięty. Nigdy nie pomyslalbym, że tamten upadek może się tak skonczyc

    rest in peace RICO.




  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec Awatar Rocker
    Dołączył
    25-04-2006
    Postów
    526
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zaczyna robić się nieciekawie.
    Coraz więcej głosów twierdzących, że Rico nie żyje na skutek źle przeprowadzonej akcji ratowniczej...
    Kurka, oglądałem ten mecz...jeśli dobrze pamiętam trzymali go na torze KILKANAŚCIE minut ???
    I'm a rocker
    I'm a roller
    I'm a right out of controller

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik Awatar Rose
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 16 w 7 postach
    Pamiętam jak oglądałem kiedyś program, w którym pokazywali jak w meczu futbolu amerykańskiego doszło do zderzenia dwóch zawodników - siła naprawdę duża, jednemu pękła wątroba, krwotok wewnętrzny. Szybka akcja ratunkowa uratowała futbolistę. Pokazywano też co się dzieje w ciele po taki zderzeniu. Uderzenie było w brzuch. Lee uderzył w bandę z bardzo dużą siłą klatką piersiową, być może doszło do złamać, wystarczy domyśleć się co uszkodzone kości mogły zrobić z płucami. Uważam, że już samo uderzenie w bandę naruszyło strukturę narządów wewnętrznych. Był to bardzo podbny wypadek jak wtedy kiedy Lee uderzył w bandę i przeszedł przez nią. Wtedy prawa ręka zamortyzowała trochę uderzenie. Nie jestem lekarzem ani ekspertem nie znam się za bardzo. Ciężko jest mi winić lekarzy. Napewno chcieli dobrze, działali pewnie według jakichś tam procedur. Gdyby wiedzieli jak się mają rzeczy to Lee po 2min. by jechał do szpitala. Skoro wiedzieli, że coś nie tak z nogą to musieli to usłyszeć od Lee, być może nic nie mówił o płucach.

    Niestety... moim zdaniem śmierć Lee to wynik kilku wydarzeń, które wydają się wręcz absurdalne, nawet nie same one a ich wynik, przecież sam upadek nie wyglądał groźnie.

    Jest mi przykro i trochę wstyd, że często sam psioczę na zawodników. To tacy sami ludzie jak My. Często odbijamy sobie własne niepowodzenia na nich. Taka prawda. Żużel to sport bardzo nie bezpieczny.

    Ta śmierć daje do myślenia, jak każda zresztą. Daje do myślenia o ulotności tego życia i to jakimi kruchymi istotami jesteśmy.

    Boli bardzo... to zdjęcie Lee jak idzie po torze przed meczem i rozmawia z Jasonem

  16. Powrót do góry    #106
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rocker Zobacz posta
    Zaczyna robić się nieciekawie.
    Coraz więcej głosów twierdzących, że Rico nie żyje na skutek źle przeprowadzonej akcji ratowniczej...
    Kurka, oglądałem ten mecz...jeśli dobrze pamiętam trzymali go na torze KILKANAŚCIE minut ???
    Pierwsze słyszę/czytam, że akcja ratunkowa była źle przeprowadzona. Jak wiadomo Lee uskarżał się na ból nogi i tym zapewne najpierw zajęli się lekarze/ratownicy. A usztywnienie nogi to nie jest akcja na 2-3 minuty. Do tego trzeba też dodać wkłucie się w żyły w celu podpięcia wenflonu, aby podać niezbędne w takich przypadkach leki. Do tego dochodzą inne rzeczy, o których najlepiej zapewne wiedzą osoby związane z medycyną czy też ratownictwem medycznym.

    Więc te lamenty, że był trzymany KILKANAŚCIE minut są lekko nietrafione. Po prostu uważam, że tyle czasu akurat wymagała akcja ratownicza w przypadku Lee w niedzielę na torze we Wrocławiu. Inną sprawą jest to, że lekarze nie są w stanie zdiagnozować od razu bez specjalistycznych badań, czy doszło do jakichś i jakich dokładnie obrażeń wewnętrznych. Takie jest moje zdanie na ten temat.

    Jest mi nadal bardzo smutno, że Lee nie żyje, ale nie szukajmy na siłę winnych tego upadku i jego śmierci. To był zbieg kliku okoliczności, które złożyły się na to, że teraz dyskutujemy na ten temat. Nie mówmy, że winę za jego śmierć ponoszą lekarze, toromistrz, czy też kto inny... To był bardzo nieszczęśliwy upadek...
    Ostatnio edytowane przez woojo ; 15-05-2012 o 23:09

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2005
    Postów
    256
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Rocker Zobacz posta
    Zaczyna robić się nieciekawie.
    Coraz więcej głosów twierdzących, że Rico nie żyje na skutek źle przeprowadzonej akcji ratowniczej...
    Kurka, oglądałem ten mecz...jeśli dobrze pamiętam trzymali go na torze KILKANAŚCIE minut ???
    Zapewne większość z nas ma niewielkie pojęcie o medycynie ratunkowej, dlatego możemy sobie tu co najwyżej uprawiać wesołe gdybaninki...
    To niesamowite, że musimy sobie na siłe szukać odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się stało. Najlepiej na skróty, tym razem winiąc służbę zdrowia. Bo to oczywiste, że "ktoś" musiał "coś" **********... Uwielbiam to polskie myślenie zero-jedynkowe. Postrzeganie świata albo na czarno albo na biało.

  18. Powrót do góry    #108
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rocker Zobacz posta
    Zaczyna robić się nieciekawie.
    Coraz więcej głosów twierdzących, że Rico nie żyje na skutek źle przeprowadzonej akcji ratowniczej...
    Kurka, oglądałem ten mecz...jeśli dobrze pamiętam trzymali go na torze KILKANAŚCIE minut ???
    8-9 minut
    usztywniali nogę, bandażowali i unieruchamiali.
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec Awatar Rocker
    Dołączył
    25-04-2006
    Postów
    526
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Daleko mi do wydawania wyroków. Nie jestem po medycynie, nie znam się na tym.
    Napisałem, że pojawiły się pewne opinie. Tyle.
    I'm a rocker
    I'm a roller
    I'm a right out of controller

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Wkrotce na stronie Lakeside Hammers dostepny bedzie link przez ktory bedzie mozna wesprzec finansowo rodzine Lee. Zdaje sobie sprawe ze pewnie ciezko bedzie przelac jakiekolwiek pieniadze z PL ale tez wielu z nas tak jak ja mieszka w UK.

    Wiecej szczegolow tutaj: http://www.lakesidehammers.co/content/?page_id=2654

  21. Powrót do góry    #111
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Jedna z angielskich firm produkujących odzież i pamiątki żużlowe wypuściła koszulki specjalne Lee Richardsona. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany dla rodziny Rico. Są różne opcje zakupu, w zależności od miejsca zamieszkania...

    http://www.enjaydesigns.co.uk/index....ewCat&catId=31

    Ostatnio edytowane przez woojo ; 16-05-2012 o 22:36

  22. Powrót do góry    #112

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spuchniete palce i siwe paznokcie są oznaką wlasnie wylewu. Dziwne że tego lekarze nie zauważyli. Pozatym mimo wszystko opieszałość służb ratunkowych karetka też nie kwapiła sie szybko do wyjazdu (najpierw jachała w jedna strone by potem zawrócić aby potem znowu zawrócić) a czas ubywał.

    A tak z innej beczki to była chyba zwykła karetka nie R nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale yapewne w samej obsadzie karetki jest roznica.

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2008
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robin_Hood Zobacz posta
    Spuchniete palce i siwe paznokcie są oznaką wlasnie wylewu. Dziwne że tego lekarze nie zauważyli.
    Diagnoza postawiona za pomoca googli?
    Lekarze/ratownicy medyczni z pewnoscia objawow krawienia do klatki piersiowej nie szukali na palcach reki!

    Co do karetki to karetek R juz dawno nie ma. Zastapily je karetki S (specjalistyczne). W relacji z meczu bylo widac, ze Lee zostal zapakowany do karetki P (podstawowej). O wyposazeniu/obsadzie tych karetek mozesz przeczytac np tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogotowie_ratunkowe i tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Ambulans

    Jesli natomiast chcesz zglebic tajniki postepowania w urazach klatki piersiowej to prosze: https://picasaweb.google.com/1048546...W3i6W3xd6b8gE# Dwa ostatnie skany dotycza zlaman konczyn. Jedyne czego mozesz sie doczepic to jedno z ostatnich zdan: "Nigdy nie nalezy poswiecac cennego czasu na unieruchamianie w celu zapobiezenia kalectwu, jesli ten czas moze miec wplyw na przezycie chorego". Jednak juz kolejne zdanie mowi: "Jesli stan chorego WYDAJE sie w miare stabilny, zlamania unieruchamia sie przed przeniesieniem chorego".

  25. Powrót do góry    #115
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Rozmowa z mechanikiem Lee Richardsona - Darkiem Łapą ===>>> http://zuzel.przegladsportowy.pl/zuz...559,1,984.html.

    Poniżej fragment rozmowy:

    "Dariusz Łapa: Już w chwili, gdy wkładano nosze do karetki, lekarze sprawdzali czy nie doszło do wewnętrznych obrażeń. Wcześniej wykluczono uraz kręgosłupa. Już wtedy medycy mówili, że coś jest nie tak. Ich prognozy brzmiały groźnie. Byłem pod wielkim wrażeniem całej tej akcji. Nie jestem lekarzem, ale mam przeświadczenie, że zrobiono wszystko jak należy. Karetką w 10 minut dojechaliśmy do szpitala. Lee bardzo cierpiał, ale nie stracił przytomności. Ciągle wydawało się, że z tego wyjdzie."

  26. Powrót do góry    #116
    Użytkownik Awatar PiotrHa
    Dołączył
    19-09-2011
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 17 w 10 postach
    Dziś o 18.00 na kanale Sportklub będzie emitowany film wspomnieniowy o Lee Richardsonie.

  27. Powrót do góry    #117
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Fajnie by było gdyby ktoś nagrał. Niestety nie posiadam tego kanału.

  28. Powrót do góry    #118
    Początkujący
    Dołączył
    17-03-2013
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam kilka koszulek z Anglii, zainteresowanych proszę o kontakt.

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Roland napisał:
    Fajnie by było gdyby ktoś nagrał. Niestety nie posiadam tego kanału
    Nie był to najlepszy materiał.
    Kilka biegów z udziałem LR ale z materiałów Sportklubu.
    Myślę, że można odszukać znacznie więcej ciekawszych Jego biegów.
    Było też sporo zdjęć(chyba też Twojego autorstwa/Twojej kolekcji)
    Dobrze, że coś takiego powstało, ale miałem nieco większe oczekiwania,
    bo wykonanie było zwyczajnie słabe, a ciągłe pokazywanie logotypu marmy wręcz żenujące.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 17-03-2013 o 01:17
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  30. Powrót do góry    #120
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Roland napisał:

    Nie był to najlepszy materiał.
    Kilka biegów z udziałem LR ale z materiałów Sportklubu.
    Myślę, że można odszukać znacznie więcej ciekawszych Jego biegów.
    Było też sporo zdjęć(chyba też Twojego autorstwa/Twojej kolekcji)
    Dobrze, że coś takiego powstało, ale miałem nieco większe oczekiwania,
    bo wykonanie było zwyczajnie słabe, a ciągłe pokazywanie logotypu marmy wręcz żenujące.

    pozdrawiam
    Kumpel zgrał i widziałem ten materiał. Faktycznie pojawił się tez mój klip z muzyką Queen`u oraz zdjęcia z CKMFoto. Ale ogólnie materiał bardzo bardzo słaby. Myślę, że ten zawodnik zasłuzył na coś znacznie lepszego. Filmiki z YT mogę pooglądać sam. Wydaje mi się, że powinien taki materiał zrobić Canal+. Oni wiedzą na czym to polega. Wystarczy spojrzeć na "Pierwszą prostą" czy "Przerwany sen". Mam nadzieję, że C+ coś zmontuje.

    BTW, już niedługo minie rok...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •