Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 218

Wątek: Ekstraliga 2012 - opinie, komentarze, typowania

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,024
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach

    Ekstraliga 2012 - opinie, komentarze, typowania

    Jako ze powoli składy zaczynaja sie krystalizowac uważam ,że można powoli zaczynać typowac poszczegolne szanse każdego zespołu

    Falubaz Zielona Góra - Ten zespoł przez regulamin mogł poniesc najwieksze straty ze wzgledu na uczestnikow w GP.Odszedl Greg Hancock ktorego ma zastapic Rune Holta.Dla antyfanow Falubazu jednak dobrych wiesci nie mam.Ten zespol na pewno dalej bedzie sie liczyl w walce o zloty medal DMP 2012.Nie zdziwie sie jak Jablonski wygryzie ze skladu Davidssona bo ma ku temu potencjal.

    wyjsciowy sklad

    1.Jonsson
    2.Davidsson/ K.J
    3.Holta
    4.Ł.Jankowski
    5.Protasiewicz
    6.Strzelec
    7.Dudek

    plusy:Mocni liderzy + solidny zawodnik pod 2 (J.D lub K.J) no i czolowy polski junior Dudek
    minusy: Niewiadomo jak sobie poradzi Jankowski lub jego zastepca

    prognoza:Brak medalu bylby sensacja.

    Unia Leszno- Mimo ze zespol opuscil Kolodziej to jednak przyszli bardzo utelentowani bracia Pawliccy.Mysle ze obu stac na 8-10 pkt w meczu.Jesli swoja dyspozycje utrzyma reszta ekipy to Leszno jest jak co roku blisko medalu.

    wyjsciowy sklad

    1.Hampel
    2.Musielak
    3.Balinski
    4.Batchelor
    5.Prz.Pawlicki
    6.Adamczewski
    7.Pi.Pawlicki

    plusy: bardzo mocna juniorka
    minusy: brak drugiego mocnego lidera pokroju Hampela

    Prognoza : pierwsza czworka


    Stal Gorzow - Odszedl Pedersen i Andersen w ich miejsce sciagnieto Kasprzaka i MJJ.Jesli uda sie Gollobowi przelamac kryzysy Kasprzaka to Stal bedzie mocna i u siebie i na wyjezdzie.Dlatego to czy bedzie zloto,medal czy szoste miejsce w duzej mierze zalezy wlasnie od Kasprzaka


    wyjsciowy sklad

    1.Gollob
    2.MJJ
    3.Zagar
    4.Iversen
    5.Kasprzak
    6.Cyfer
    7.Zmarzlik

    plusy- rowny sklad bez dziur
    minusy- brak

    prognoza : czolowe lokaty

    [b]Unibax Torun [b/] - W miejsce Holty przyszedl Ward.Sklad wydaje sie bardzo mocny i tak jak w Gorzowie duzo zalezy od jednego grajka tutaj jest nim Ward.Bo jesli pojezie to na co jest predysponowany to Unibax bedzie wysoko.Ciekawe co pojedzie tez Zabik.


    wyjsciowy sklad

    1.Sullivan
    2.Zabik
    3.Ward
    4.Miedzinski
    5.Holder
    6.E.Pulczynski
    7.K.Pulczysnki

    plusy: mocna 4 seniorow
    minusy: niepewny Zabik i chimeryczni juniorzy

    prognoza : pierwsza czworka


    Unia Tarnow - Unia poczynila w zimie najwieksze zakupy.Sklad prezentuje sie calkiem niezle ale to czy bedzie medal w duzej mierze zadecyduje od Cieslaka czy posklada te klocki w jedna calosc.Duza zalezec bedzie tez od Vaculika.

    Wyjsciowy sklad

    1.Hancock
    2.Lampart
    3.Kolodziej
    4.Madsen
    5.Vaculik
    6.Janowski
    7.K.GOmolski

    plusy - rowny sklad,Marek Cieslak
    minusy - niepewny Lampart i coraz starszy Hancock

    prognoza - walka o pierwsza czworke

    Sparta Wroclaw - Mimo straty Janowskiego udalo sie we Wroclawiu zbudowac przyzwoity sklad.Ulamek i Lindgren powinni te ekipe ciagnac.Licze ze w koncu eksploduje talent Taia W i ten bedzie regularnie zdobywal po 8-9 pkt w kazdym meczu (stac go na to).Malitowski pokazal juz w zeszlym roku ze w jakiejsc czesci moze zastapic Janowskiego

    wyjsciowy sklad

    1.Ulamek
    2.Klindt
    3.Jedrzejak
    4.Woffinden
    5.Lindgren
    6.Malitowski
    7.Kociemba

    plusy - rowni seniorzy choc bez szalu
    minusy - brak pewniakow

    prognoza

    Stal Rzeszow - W Rzeszowie jak co roku zapowiedzi medalu a konczy sie na 5-6 miejscu.Jesli dogadaja sie z Walaskiem to sklad bedzie bardzo solidny.Ale do medalu to jednak czegos zabraknie (klasowego juniora).Crump,Walas,Okon i Ricko to jednak troche za malo.Czy objawieniem bedzie fin Kylmakorpi?

    wysjciowy sklad

    1.Walasek ???
    2.Kylmakorpi
    3.Okoniewski
    4.Richardson
    5.Crump
    6.Kret
    7.Bubel ???

    plusy - rowna seniorka
    minusy - juniorzy

    prognoza - poza strefa medalowa

    Wybrzeze Gdansk - W Gdansku zbudowano ciekawa ekipe.Od Pedersena oczekuje sie po 10 pkt + w kazdym meczu.Jak dla mnie najwiekszym objawieniem tego zespolu bedzie Maxim Bogdanov.Nie zdziwie sie jak w kazdym meczu bedzie wozil po 8-10 pkt.Jesli swoja dyspozycje utrzyma rekonwalescent Swiderski i do tego swoj talent wykorzysta mlody Pieszczek to Gdansk moze namieszac choc o medalu mowy nie ma.

    wyjsciowy sklad

    1.Jonasson
    2.Bogdanov
    3.Swiderski
    4.Chrzanowski
    5.Pedersen
    6.Szymko
    7.Pieszczek

    plusy - kilku zawodnikow mogacych eksplodowac
    minusy - brak drugiego lidera

    prognoza - zalezaca od wielu czynnikow

    Wlokniarz Czestochowa - Z Czewy naplywaja pozytywne wiesci o przejmowaniu klubu przez KJG.udalo sie zatrzymac Lagute,ktory nie powinien stracic nic ze swojej skutecznosci,a kto wie czy nie bedzie jeszcze lepszy z wiekszym budzetem.Mowi sie o Harrisie i Mirku Jablonski.Jak dla mnie to wyglada to srednio ale na utrzymanie powinno starczyc

    wyjsciowy sklad

    1.Nermark
    2.Zengota
    3.Harris
    4.Szombierski
    5.G.Laguta
    6.Czaja
    7.Malczewski

    plusy - kilku swietnych fighterow
    minusy - niepewna juniorka

    prognoza : walaka o utrzymanie

    Polonia Bydgoszcz - Z druzyny odszedl 2 lider Grzegorz Walasek.W jego miejsce pozyskano mlodszego Lagute i Buczkowskiego.Obaj maja predyspozycje aby robic po 7-10 pkt w kazdym meczu.Jesli tak uczynia to Bydgoszcz powinna spokojnie si eutrzymac

    wyjsciowy sklad

    1.Emil
    2.Kosciecha
    3.Artiom
    4.Buczkowski
    5.Gapinski
    6.Wozniak
    7.Curylo

    plusy - rowny sklad i solidni juniorzy
    minusy - brak drugie pewniaka typu Emil

    prognoza : spokojne utrzymanie


    Moj Typ (z przymruzeniem oka)

    1.Falubaz
    2.Stal Gorzow
    3.Unia Leszno
    4.Unia Tarnow
    5.Unibax Torun
    6.Stal Rzeszow
    7.Wybrzeze Gdansk
    8.Polonia Bydgoszcz/Wlokniarz Czestochowa
    9.Polonia Bydgoszcz/Wlokniarz Czestochowa
    10.Sparta Wroclaw

    Zapraszam do dyskusji i swoich przemyslen


  2. Powrót do góry    #2
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale ale. Dodaj że Hancock mimo że coraz starszy to nadal solidny,uważasz to za minus?bzdura.Druga sprawa w Unii Tarnów dodaj jako plus bardzo mocna para juniorska
    W Stali Rzeszów nie zgadzam się z tobą że po przyjściu Walaska będzie to solidny skład,wg mnie jest wręcz odwrotnie to skład na miejsca 6-10 nie czarujmy się.

    No ale ,moim skromnym okiem:
    1.Unia Tarnów
    2.Falubaz
    3.Apator
    4.Unia Leszno
    5.Stal Gorzów
    6.Wybrzeże
    7Stal Rzeszów
    8.Wrocław
    9Częstochowa
    10.Bydgoszcz

    w każdym razie drużyny pod numerami 1-5 i 6-10 powinny zakręcić się kolo tamtego miejsca,bo niewierze że przykładowo Bydgoszcz czy Czestochowa wdrapie się do czwórki

    Mimo zamieszania z regulaminem liga zapowiada sie baaardzo wyrównana

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar spoo
    Dołączył
    28-08-2005
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 48 w 16 postach
    A może dzięki nowemu regulaminowi?
    Autorze wątku, dobra robota, gratuluję.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Jako ze powoli składy zaczynaja sie krystalizowac uważam ,że można powoli zaczynać typowac poszczegolne szanse każdego zespołu

    Falubaz Zielona Góra
    prognoza:Brak medalu bylby sensacja.
    Tutaj zgoda, chociaż w obronę tytuły specjalnie nie wierzę. Poza tym w wyjściowym składzie będzie Sasza Loktajew a nie Jankowski.
    Też wcale się nie zdziwię, jak Jabłoński wskoczy do pierwszego składy gdy ktoś z pary Holta/Davidsson zacznie cieniować po całości.

    Mój typ - drugie miejsce

    Unia Leszno
    Prognoza : pierwsza czworka
    Zgoda, chociaż trudno mi uwierzyć, żeby zdobyli majstra. Nie wierzę w cały sezon Pawlickich bez poważnego dzwona. Trudno też zakładać, że Hampel zaliczy równie fenomenalny sezon w lidze. Może im zabraknąć kogoś na miarę Kołodzieja 2010. Mój typ - 3 miejsce


    Stal Gorzow
    Stal powinna walczyć o medal. Przy odrobinie szczęścia może nawet awansują do finału, ale bliżej im do 4 miejsca.

    [b]Unibax Torun [b/]
    Doroczny faworyt. Nie inaczej będzie w przyszłym roku. Teoretycznie powinni wygrać te ligę. Tyle że teoretycznie to mistrzami powinni być od 3 ostatnich sezonów, a nic nie wskórali.

    Unia Tarnow
    Cieślak to *****isty szpec ale nie magik. To nie jest ekipa na medal. Jak komuś się wydaje, że Greg zawojuje ligę to niech sobie sprawdzą jego wyniki z Falubazu. Solidny zawodnik, ale szału nie było. Za rok mocniejszy nie będzie.
    Bardzo dużo będzie zależało od tego na ile uda się przebudować tor w Tarnowie. Generalnie uważam, że mają skład na 5 miejsce, nie wyżej.

    Sparta Wroclaw
    Całkiem fajna ekipa, jak na skromny budżet, ale o utrzymanie będzie ciężko. Coś mi jednak podpowiada że się uda. Znowu

    Stal Rzeszow
    Brakuje tu jeszcze jednego grajka, aby zrobić medal. Nie mają praktycznie juniorów a to ich będzie drogo kosztowało. Ekipa na 5-6 miejsce.

    Wybrzeze Gdansk
    Mimo całej mojej sympatii dla Wybrzeża, to nie jest skład rokujący coś więcej niż walka o utrzymanie. Jak dla mnie "faworyt" do 10 lokaty.

    Wlokniarz Czestochowa
    Nie wiem jak oni to robią, ale mimo tego że stali na skraju bankructwa sklecili niezły team. Myślę że 7-8 miejsce jest jak nabajrdziej realne.

    Polonia Bydgoszcz
    prognoza : spokojne utrzymanie
    A dla mnie faworyt do spadku. Wiem, że na papierze są mocniejsi niż np. Czewa ale coś mi podpowiada, że Niespadająca poleci i to hukiem.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Wybrzeze Gdansk
    Jak dla mnie "faworyt" do 10 lokaty.

    Polonia Bydgoszcz
    A dla mnie faworyt do spadku.
    Carlitos, mógłbyś się w końcu zdecydować.
    C'mon You Gunners!

  6. Powrót do góry    #6
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    żal ściska niektórym poślady że Cieślak i Greg wybrali Tarnów,odrazu zarzuty że jeden nie jest magikiem a drugi jest przeciętny i stary za to Protasiewicz napewno powtórzy drugi kapitalny sezon że o jednorekim Holcie nie wspomne(nawet nie jednorękim bo obie są na skraju kalectwa)

    Carlitos , jeśli chodzi o Toruń to sie zgodze,mocna paczka i minimalny faworyt ligi

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,805
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,366 w 3,151 postach
    żal ściska niektórym poślady że Cieślak i Greg wybrali Tarnów
    Nie wiem jak innym ale mi faktycznie żal jest Herbiego i Shreka. Obaj wprowadzali w ekipie siłę spokoju

    Toruń co roku jest najpoważniejszym faworytem SE i niech tak zostanie, osobiście nie mam nic przeciwko. A tak poza tym to ciężko jest cokolwiek dzisiaj wytypować.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    1/2
    Falubaz - 2 solidnych liderow + holta ze zdrowymi nadgarstkami.
    Unia l - balinski ma dobry co 2 sezon 2x pawliccy > 1x kolodziej w dodatku nie majacy roku konia.

    3/4/5
    Apator - brak slawka kryjoma ich zaboli a wiadomo ze w toruniu i okolicach brak ludzi majacych o zuzlu pojecie duet trenersko menadzerski to cofniecie sie 3 kroki w tyl. slaba juniorka - jedyny + to mlody kangur ale ma za lepkie paluszki do tego jego milosc "bratnia"? do holdera - nie wroze tej mieszance za ogromna kase finalu e-ligi.
    Stal - ani wzmocniona ani oslabiona. pedersen > kasprzak. kluczem do sukcesu bedzie postawa zagarow i iversenow.
    Unia T - solidny sklad - zapowiada sie najazd januszow na forum mam chyba deżawi ciezko typowac jak to wypali w praktyce papierowo skald silny ale wszyscy nie pojada.

    6/7/8/9
    Wybrzeże - zawalcza z polonia sklad nie ma szans na pierwsza piatke.
    Stal Rzeszów - jak wyzej.
    Wrocław - jak wyzej.
    Częstochowa - a tu z czystej sympatii powinienem zatypowac ta druzyne na ostatnim miejscu ale dadza rade i cudem sie utrzymaja.

    10
    Bydgoszcz - kosciecha? gapinski? BUCZKOWSKI??? jeden emil ktory jak znam zycie niejednego dzwona w gp zaliczy to za malo, brak juniorki. brak solidnego polaka w skladzie. ja typuje i zycze spadku(ktos spasc musi )
    Ostatnio edytowane przez lynx ; 19-12-2011 o 23:06

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Budyn Zobacz posta
    Carlitos, mógłbyś się w końcu zdecydować.
    Polonia 9 miejsce, Wybrzeże 10. A mistrzem chyba wreszcie Toruń.
    Co do średniej Hancocka w Tarnowie to byłbym gotów się zgodzić, ale pod warunkiem, że Unia będzie jechała na takim torze jak w 2011 r. a wiemy doskonale że tak nie będzie. Dlatego Greg już nie będzie tak fruwał po tarnowskim owalu, ale zamiast tego Janowski z Kołodziejem będą się tam czuć jak ryby w wodzie.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 19-12-2011 o 23:03

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Moje typy :

    1-3. Gorzów - równie mocni jak w 2011, Komar odchodzi.
    1-3. Zielona Góra - prawie tak samo mocni jak w 2011
    1-3. Leszno - skład zbudowany ze swoich = sukces
    4. Toruń - mocna "4" ale za słaby drugi rzut by zdobyć medal
    5. Tarnów - "dream team" ale czy napewno?
    6. Bydgoszcz - solidny skład, z rewelacją sezonu - A.Łagutą
    7-8 Częstochowa - jest Łaguta, jest Nermark, jest jednak kasa?
    7-8 Rzeszów - mega przepłacony skład, fatalni juniorzy
    9. Wrocław - nie ma Magica, nie ma Kenia, nie ma zabawy
    10. Gdańsk - dopełnienie tradycji, czyli awans, a potem spadek

  11. Powrót do góry    #11
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,512
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Wyraźne dwie "piątki". Czyli będzie 2 mega przegranych.

    1. Gorzów
    2. Leszno
    3. Zielona Góra
    4. Toruń
    5. Tarnów

    6. Bydgoszcz
    7. Rzeszów
    8. Wrocław
    9. Częstochowa
    10. Gdańsk

    Z tym, że kolejność zwłaszcza w drugiej piątce może być bardzo różna. W pierwszej też. Trochę mi to przypomina Eliteserien 2011.

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta
    Moje typy :

    10. Gdańsk - dopełnienie tradycji, czyli awans, a potem spadek
    Rzeczywiscie tradycja jak cholera Wybrzeze po awansie tylko dwukrotnie spadalo po 1 sezonie byly to lata 92 i 2009 chyba ze jeszcze sezon 2005 liczysz w ktorym sie utrzymalismy ale nas odgórnie zdegradowali.Tak w wiekszosci przypadkow liczac od ery spadkow Wybrzeza w 89 roku jezdzilismy conajmniej dwa sezony w elidze 89 drugi spadek w historii klubu 91 awans 92 spadek 94-95 eliga 99-2000 eliga 2002-2003 eliga 2005 utrzymanie w lidze brak licencji degradacja 2009 spadek

    1 Torun-czterech dobrych i rownych zawodnikow
    2 Zielona Gora-ciezko obronic tytul
    3 Tarnow-dobrzy zawodnicy ale deam-team rzadko sie sprawdzaja
    4 Gorzow-poza Gollobem sredniacy
    5 Leszno-jakos tak nie wiem czemu
    6 Rzeszow-jak Rzeszow z duzej chmury maly deszcz
    7 Czestochowa- jak Czestochowa walcza jak na lwy przystalo
    8 Gdansk-Wymienili prawie caly pierwszoligowy sklad
    9 Wroclaw-Czesto skazywany na spadek a jednak sie broni
    10 Bydgoszcz-oslabili sie w porownaniu z zeszlym sezonem
    Ostatnio edytowane przez Olszak ; 23-12-2011 o 11:52

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,651
    Kliknij i podziękuj
    7,783
    Podziękowania: 7,381 w 4,351 postach
    Carlitos... wg Twojego "typowania" w przylszym sezonie nie uswiadczymy DMP...

    Ja powiem tak. na ten moment o zloto powalcza Tarnów (równy skład, a Cieslak wie co z takim zrobic), Toruń (od lat dobrze prowadzona polityka, sprawdza sie), Gorzów (moze nie sprawdza sie jak w Toruniu, ale sklad montowany z glowa i dosc stala polityka kadrowa), Zielonka (obroncy, mimo straty Grega, maja wyrownany sklad na kazdej pozycji) - zupełnie nie przekonuje mnie Leszno - ale tak to z nimi jest, papierowo rzadko przekonuja a potem jada jak z nut. No, ale teraz typujemy typowo papierowo

    Teksty w stylu Hancock lepszy nie bedzie hm... to te same teksty co: Jonsson nie powotrzy takiego sezonu, Łaguta juz swoj seozn zycia mial, podobnie Kołodziej, albo juz calkiem po bandzie - Holta bedzie tylko slabszy..
    Musicie panowie przyznac, ze to wasze bardziej zachcianki.

    PS. Chętnie przyjme zaklad ze Hancock bedzie mial na swoim torze srednia okolo 2,7.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 19-12-2011 o 22:48

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Typy to rzecz subiektywna, a zwłaszcza przy tak wyrównanych składach trudno się spierać. Ja jednak pozwolę się nie zgodzić i twierdzę, że Buczkowski + A. Łaguta > Walasek + Gizatulin.
    Krakowskim targiem znak równości ? Teoretycznie Laguta może zyskać na Gizatullinie mniej więcej tyle punktów co Buczkowski straci w porównaniu z Walaskiem. Niestety ja uważam, że beniaminek utrzymujący skład na ubiegłorocznym (pierwszoligowym) poziomie tak naprawdę robi krok w tył. Nie możemy też zapominać, że w przypadku Polonii wiele spotkań, głównie na ich torze, prawdopodobnie będzie się rozstrzygać w biegach nominowanych. Wcześniej mieli względnie silną parę na 15 wyścig w postaci Sajfutdinova i Walaska, teraz z tego duetu został tylko Sajfutdinov.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Magica konsekwentnie od wielu lat uznaję za zawodnika bardzo przereklamowanego i nie zmienia tego tytuł IMŚJ i dobra średnia ligowa. Może się mylę, albo jestem nienormalny, albo całkowicie się nie znam: dla mnie to bezbarwny gość, który NIC nadzwyczajnego jeszcze nie pokazał (sama jazda). Naprawdę, ja w prywatnym rankingu mam go za cieniasa. W 2011 jechał słabo i w BEL i w Eliteserien (poza kilkoma przebłyskami).
    Przyznaję, że jakoś nie miałem szczęścia do trafiania na mecze Janowskiego w zeszłym sezonie BEL. Z tego co pamiętam widziałem tylko jeden, w którym akurat wypadł bardzo przyzwoicie. W Elitserien faktycznie trochę poniżej oczekiwań, zwłaszcza pod koniec sezonu. Ale uznawanie go za przereklamowanego cieniasa to chyba zbyt odważna opinia W Polsce spisywał się bez zarzutu praktycznie przez cały sezon : był liderem Sparty, zajął wysokie miejsce w IMP (kto wie czy ten defekt z trzeciej kolejki nie pozbawił go szans na medal). IMŚJ to również sukces warty odnotowania, głównie z powodu pokonania Warda.
    Jeśli chodzi o "samą jazdę" jak wspomniałeś, to pisałem o tym już kilka miesięcy temu, również w rozmowie o Janowskim. Nie każdy rodzi się Markiem Loramem i nic na to nie poradzimy

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Toruń
    tutaj 4 liderów, trochę gorzej prezentuje się piąty senior i juniorzy, ale wszyscy się
    osłabili i tutaj wydają się być pewniakiem do medalu.
    2. Leszno
    Myślę, że zamiana przeciętnego Kołodzieja na braci Pawlickich wyjdzie Unii na plus.
    3. Zielona Góra
    Mogą być na pudle, ale jak utrzyma Pepe i AJ formę z tego sezonu, a Holtę nie będą
    "bolały nadgarstki". Jak historia pokazuje to AJ-owi nigdy się nie udało utrzymać formę z
    dobrego poprzedniego sezonu. Z resztą podobnie jest z Pipetą.
    4. Gorzów
    Myślę, że to szczyt możliwości tej drużyny jeśli wejdą do play-offów można uznać za
    sukces.
    5. Tarnów
    Czuję, że nie będą się liczyć w walce o medale. Dobra para juniorów, ale.. no właśnie
    uważam że z Gorzowem będą się bili o 4 miejsce w play off-ie. Z pierwszą trójką nie
    wróże im zbyt dużych szans.
    6. Rzeszów
    Crump + Walasek, reszta mnie w ogóle nie przekonuje. Do tego mierni juniorzy.
    7. Bydgoszcz
    Młoda ekipa i waleczna. Zawodników takich jak Gapa, Artiom czy Buczek stać na
    robienie 10 pkt na mecz jak i 5-6 pkt. Jeśli ustabilizują formę utrzymanie będzie
    spokojne. Myślę, że będzie u siebie wszystko wygrywać, ale na wyjeździe będzie ostro
    w plecy. Oczywiście jedynym wyjątkiem będzie mecz w Toruniu gdzie Apator nie ma
    szans.
    8. Gdańsk
    Tutaj ich miejsce z czystej sympatii Wyżej nie sięgną po prostu
    9. Wrocław
    Brak lidera, bo ciężko traktować za takiego Ułomka czy Lindgrena, ale uważam że się
    utrzymają bo barażu.
    10. Częstochowa
    Cóż ktoś musi być ostatni w typowaniu. Jest Grisza, ale Nermark i Harris by musieli
    mieć sezon życia by pomóc Włókniarzowi w utrzymaniu, do tego mierni juniorzy..

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Haha Kobe jak zwykle leczy kompleksy na Włókniarzu Czekaj jak to było? 48-42, 47-43?

    Ja wiem że typowanie zazwyczaj jest subiektywne, ale trzeba zachować zdrowy umiar Twoja Polonia ma jednego zawodnika pierwszej linii i 4 zawodników drugiej, przy czym żaden z nich 8 pkt. nie gwarantuje. Jeśli Wy w tym roku nie spadniecie, uznam to za dar od niebios.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez MELAS Zobacz posta
    Dodatkowo niektórzy z uporem maniaka zapominają jakim atutem zespołu są Cieślak czy Stasiu Chomski. Tak długo nie było go w ekstralidze, że już zapomniano o jego renomie na rynku trenerskim???
    Nie demonizujmy roli trenera. Jakim atutem Wrocławia był Cieślak? Miał skład to drużyna jechała, nie miał to nie jechała. To zawodnicy stanowią głównie o sile drużyny. Żaden Chomski nie zrobi z bandy średniakow drużyny nawet na 5 miejsce. Mogą to zrobić co najwyżej zawodnicy, w co na dzień dzisiejszy wątpię.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,155
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,925 w 3,238 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Nie demonizujmy roli trenera. Jakim atutem Wrocławia był Cieślak? Miał skład to drużyna jechała, nie miał to nie jechała. To zawodnicy stanowią głównie o sile drużyny. Żaden Chomski nie zrobi z bandy średniakow drużyny nawet na 5 miejsce. Mogą to zrobić co najwyżej zawodnicy, w co na dzień dzisiejszy wątpię.
    akurat Cieślak we Wrocławiu potrafił osiagać bardzo dobre wyniki w sezonach, w których do dyspozycji miał składy przeciętne lub co najwyżej solidne - przykłady pierwsze z brzegu: sezony 2002, 2004 (zwłaszcza!!) i 2008. Na siłę jeszcze 2010 można podpiąć, bo skład też na kolana nie powalał (przed sezonem niektorzy eksperci na forum typowali nawet spadek, mimo Crumpa i Bjerre w skladzie) a byliśmy blisko finału.

  19. Powrót do góry    #19
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,512
    Kliknij i podziękuj
    5,795
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    4.M.Bogdanovs ~ 1,8 sr bieg
    Bardzo ciekawie.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    2010 rok - czwarte miejsce z prawie o połowę mniejszą ilością punktów od pierwszej drużyny i to właściwie wystarczy za komentarz. (Crump, Bjerre, Janowski)
    2008 rok - piąte miejsce. (Crump, Janowski, Jędrzejak w formie).
    2004 rok - drugie miejsce (w składzie Hancock, Hampel oraz jeżdżący na solidnym jeszcze poziomie Drabik, Gapiński, Świderski).

    Przeceniacie tego Marka, przeceniacie.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Doprawdy Phenomenon, nie mam pojęcia co chcesz udowodnić tym zestawieniem. Wybrałeś akurat te sezony, które Shrekowi (Twoim zdaniem) nie wyszły.

    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    2010 rok - czwarte miejsce z prawie o połowę mniejszą ilością punktów od pierwszej drużyny i to właściwie wystarczy za komentarz. (Crump, Bjerre, Janowski)
    Tu tylko przypomnę, że gdyby nie żytowe kombinacje i akcja z motorami Świdra Sparta mogłaby być w finale, co jak na tamtą drużynę byłoby świetnym osiągnięciem. Trzeba natomiast oddać, że Cieślak trochę położył mecz rewanżowy półfinału przygotowując tor z d.py.
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    2008 rok - piąte miejsce. (Crump, Janowski, Jędrzejak w formie).
    Oprócz tego Max, Schlein, tego typu wynalazki. A Janowski miał raptem 17 lat...
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    2004 rok - drugie miejsce (w składzie Hancock, Hampel oraz jeżdżący na solidnym jeszcze poziomie Drabik, Gapiński, Świderski).
    Drugie miejsce to słabo? Nie pamiętasz w jakich okolicznościach jechali mecz w Tarnowie, który decydował o DMP i jaki, mimo tego, przebieg miał ten mecz?

    Nie chcę tu Cieślaka gloryfikować, ale pokazać, że te Twoje przykłady niczego nie udowadniają i są mocno dyskusyjne. Idąc tym tropem to dobrych trenerów/managerów nie ma - każdy coś tam, kiedyś tam spaprał albo po prostu z różnych względów nie wyszło.
    Ostatnio edytowane przez Polonez_Truck ; 30-12-2011 o 12:07

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Pierwsza kolejka i jak zwykle w I rundzie będą niespodzianki. Trochę mnie dziwi przekonanie kibiców Wybrzeża o sile ich drużyny. W/g mnie lepszy skład ma Włókniarz a słabszy w zasadzie jedynie Sparta ( na papierze rzecz jasna). Ale każdy przecież wierzy w swój klub i niech będzie i tak , że w/g niektórych objawieniem ligi będzie Bogdanovs . W/g mnie jesli zrobi średnią 1,5 to będzie wszystko na co go stać . Się przekonamy . Dla mnie faworytem jest Leszno - jeśli ktoryś z seniorów przycieniuje to zawsze mogą jechać Pawliccy z rezerwy a wątpliwe , żeby w jednym meczu słabszy dzień mieli obaj bracia oraz Baliński? Pavlic/Batchelor. Oprócz tego w czwórce widzę druga Unię, Stal G. i Apator. O utrzymanie walczą Sparta i Wybrzeże.

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Do dziś pamiętam wypowiedź Jankowskiego po tym jak nas Chomski przywitał przygotowanym torem: No tak Pan Chomski był kiedys zawodnikiem, może nie takim dobrym... tak był słaby...
    Ostatnio edytowane przez Phenomenon ; 28-12-2011 o 17:18

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Sztucer napisał:
    Jeżeli mnie pamięć nie myli to chyba jutro . Gdzieś to zostało napisane na SF ,że 29.12.2011 nie mogę jednak tego namierzyć.
    No właśnie media dziwnie milczą.
    Podobno jutro.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    Trochę mnie dziwią Wasze opinie umniejszania roli trenera kto jak kto ale my w Gdańsku w ciągu ostatnich lat tak dobrego trenera nie mieliśmy ba śmiem nawet postawić taką tezę czy w ogóle mieliśmy lepszego . Oczywiście to są Wasze subiektywne oceny do ,których macie prawo jednak na potwierdzenie jego dobrej pracy są u nas konkretne wyniki przy tak słabym budżecie w ciągu kilku lat potrafił doprowadzić do baraży z Włókniarzem oraz awansować potencjał zawodników nie był oszałamiający jak np. w Polonii Bydgoszcz . Na ocenę jego pracy i współpracy z zawodnikami są opinie ich samych nie tylko nasze kibiców co widać było w trakcie sezonu i po nim .
    Więc podpieranie się atutem w postaci takiego trenera jako atut jest jak najbardziej słuszne . Nie będę wspominał ilu z pod jego ręki wychowanków miała Stal Gorzów ale to inna inszość .


    Edit :
    Blacktop

    Dokładnie od momentu przydzielania licencji śledzę temat w necie i ...zima . Jedynie ta lakoniczna wzmianka Waszego byłego prezia.
    Ostatnio edytowane przez Sztucer ; 28-12-2011 o 18:27

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Zauważyłem, że śledzisz nawet nasze lokalne media
    Zastanawia mnie ta cisza w mediach.
    Na Naszym FP na fejsie kibice licytują się kogo chcą dostać (u siebie) w pierwszej kolejce.
    Najczęściej pada na Wybrzeże! potem na Apator...
    Mało prawdopodobne, bo Wy będziecie gospodarzem pierwszego spotkania.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    Heh tam zaraz śledzę osobiście chciałbym Polonię ale to też chyba nie możliwe ...aż tak nie zabrnąłem aby znać klucz pierwszej kolejki .
    Nie chciałbym abyśmy jeździli na ciśnieniu z mocnym przeciwnikiem na dzień dobry . Tor u nas często do jazdy jest gotowy na kilka dni przed rozpoczęciem ligi kiedy inni już maja kilka sparingów za sobą u nas dopiero wysycha błoto pośniegowe Patrząc za okna piękną jesień "wiosnę ?" mamy tej zimy a zatem jak w końcu dowali to znowu będzie .... kulawo na starcie.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    hmmm

    Przy losowaniu stosowano zasadę, że mistrz i wicemistrz kraju nie spotkają się w dwóch pierwszych rundach oraz, to że w dwóch pierwszych rundach każda drużyna jest raz gospodarzem. Gospodarzem w pierwszej kolejce jest beniaminek. W pierwszych kolejkach nie spotykają się ze sobą pary derbowe czyli Gorzów-ZG, Leszno-ZG, Rzeszów-Tarnów, Toruń-Bydgoszcz. Jak sobie przypomnę więcej ustaleń to postaram się tutaj napisać. Jednakże można powiedzieć, że dostaniecie na początek kogoś u siebie i nie będzie to Bydgoszcz.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  29. Powrót do góry    #29
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Jednym z warunkow ustalania terminarza jest tez to ze tydzien przed GP jak i dzien po nie ma kolejki na torze na ktorym odbywa sie GP.
    Zapisy te w tym roku beda dotyczyc Leszna, Gorzowa, Torunia

    Pierwsza kolejka z reguly przyciaga zglodniakych kibicow dlatego robienie derbow w poerwsza, czy druga kolejke ma podloze marketingowe.

    W 1 dzien swiat jest w gorzowie rewanz Polska-reszta swiata, wiec kto wie czy Wladek nie zglosil prosby o to aby dzien pozniej nie bylo kolejki w Gorzowie gdyz to tez przelozy sie na frekwencje, jak i to ze wielu zawodnikow ze skladu Polska-RŚ (z wyjatkiem Golloba i Kasprzaka) przylozy sie do toru na natepny dzien

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Spitt22 - wooow!!! Cóż za samozaparcie. Wybrzeże na 7 miejscu. Teraz się wszystko zgadza!
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Rzuca się w oczy, że te różnice w sumach średnich pomiędzy poszczególnymi klubami są bardzo niewielkie. Taka np. Stal G. jest tylko o 0,1 "lepsza" od Włókniarza. Na papierze to ten KSM działa, w praktyce pewnie wyjdzie zgoła inaczej.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jest już terminarz.
    Leszno-Włókniarz
    Bydgoszcz-ZG
    Gorzów-Toruń
    Gdańsk-Rzeszów
    Tarnów-Wrocław

    coś w tym stylu
    szczegóły wkrótce
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 29-12-2011 o 18:33
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    Skąd te niusy ? jesteś na losowaniu ?

  34. Powrót do góry    #34
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scroll Zobacz posta
    Jednym z warunkow ustalania terminarza jest tez to ze tydzien przed GP jak i dzien po nie ma kolejki na torze na ktorym odbywa sie GP.
    Zapisy te w tym roku beda dotyczyc Leszna, Gorzowa, Torunia

    Pierwsza kolejka z reguly przyciaga zglodniakych kibicow dlatego robienie derbow w poerwsza, czy druga kolejke ma podloze marketingowe.

    W 1 dzien swiat jest w gorzowie rewanz Polska-reszta swiata, wiec kto wie czy Wladek nie zglosil prosby o to aby dzien pozniej nie bylo kolejki w Gorzowie gdyz to tez przelozy sie na frekwencje, jak i to ze wielu zawodnikow ze skladu Polska-RŚ (z wyjatkiem Golloba i Kasprzaka) przylozy sie do toru na natepny dzien
    tak jak pisałem i przypuszczałem tak też sie stało:

    Wczoraj poznaliśmy terminarz Enea Speedway Ekstraligi na przyszły sezon. W pierwszym meczu nowego sezonu Caelum Stal Gorzów Wlkp. 9 kwietnia podejmie na własnym torze Unibax Toruń. Dzień wcześniej miało odbyć się spotkanie rewanżowe Polska - Reszta Świata. Niestety ten pojedynek został przełożony na 14 kwietnia, gdyż gorzowscy działacze nie chcieli dzień po dniu organizować dwóch imprez.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Sądzę, że końcową tabelę będą otwierać i zamykać drużyny z kujawsko-pomorskiego.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Do Polonez

    Nie wybrałem tych sezonow. Czytalbys uważnie to byś widział ze to te wymienione post wyżej. Drugie miejsce w 2004 nie jest słabe. Chciałem tylko wskazać ze do zdobycia tego miejsca w takim składzie nie był mocno potrzebny Super Marek.

    Odnośnie przecenienia Leszna. Zgodzę się ze Unia nie jest faworytem. Bo jak nim może być skoro jest jeden lider, a na 7 zawodników jest 4 juniorów, z których żaden na dzień dzisiejszy nie jest gwarantem 7 punktów w meczu, co mam nadzieję ze przynajmniej w 2 przypadkach ulegnie zmianie już od początku sezonu.

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    To ja może pobawię się w typowanie:
    1. Unia Leszno
    2. Stal Gorzów
    3. Unia Tarnów
    4. Apator Toruń
    5. Włókniarz Częstochowa
    6. Falubaz Zielona Góra
    7. Wybrzeże Gdańsk
    8. Sparta Wrocław
    9. PGE Marma Rzeszów
    10. Polonia Bydgoszcz

    Krótkie uzasadnienie dlaczego:
    Polonia Bydgoszcz chyba najbardziej osłabiła się w tym okienku transferowym. Za Walaska -> słaby jak sik pająka w 2011 młody Laguta i Buczkowski. O ile ten drugi, mając dobry sezon, może pokusić się o niezłe wyniki, to Artiom ze swoim podejściem do życia prezentowanym po awansie do GP raczej nie będzie wzmocnieniem. Do tego stała wymówka z wizą, gdy nie chce mu się zostawiać dziewczyny (teraz chyba już narzeczonej/żony) samej w domu PGE Marma - przyszedł całkowicie z przypadku Walasek, który jednak kilka ważnych punktów przywiezie. Bez dobrego sezonu Okoniewskiego raczej nie mają zbyt wielkich szans. Wyśmiewani na każdym kroku wychowankowie raczej nie rozwiną skrzydeł, a szkoda, bo dając im szansę mogliby kilka punktów przywozić. Niestety dla nich, Półtorakowa bardzo napaliła się na wożącego same 0 w juniorskiej Bundeslidze Kiszkę oraz Sówkę, który do tej pory nie zachwycał. W dodatku na tą chwilę na stadionie mają wszechobecne, rozjechane i zamarznięte błoto, a przed sezonem czeka ich jeszcze zmiana geometrii... atut toru na początku sezonu odpada. Pozostałe miejsca - pojęcia nie mam Wszystko będzie zależeć od bieżącej dyspozycji zawodników. Nie wiadomo co pokaże Bogdanovs w Gdańsku (może być hit na miarę Łaguty, albo totalna klapa) albo czy Holta, mając w perspektywie chore nadgarstki i zapewne powrót do Włókniarza, będzie zabijał się za Falubaz (stąd też dopiero 6. miejsce, bo ławka rezerwowych raczej nie zachwyca). Włókniarz nieco optymistycznie na 5 miejscu. W awans do 4. raczej nie wierzę, ale przy dofinansowaniu sprzętu Szombierskiego i dojściu Jabłońskiego - mam nadzieję na zwycięstwa na własnym torze. Dalej Apator - choć kontuzja jednego/dwóch zawodników z podstawowego składu przesunie ich wiele pozycji w dół. Gorzów i Tarnów mają raczej pewniaków w składzie, stąd bez niespodzianki powinni znaleźć się na pudle. Na mistrza typuję Leszno - młodość, wychowankowie, powrót Pawlickich i Pavlica (oby) - lepszej ekipy według mnie w tym sezonie nie będzie

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Apator Toruń - Bo mają 4 solidnych grajków i myślę, że są wyrównaną ekipą.
    2. Unia Leszno - w młodości siła, a tym bardziej swoich
    3. Falubaz Zielona Góra - o ile nadgarstki nie będą bolały
    4. Unia Tarnów - być może uda im się wejść do "4" ale nic poza tym.
    5. Stal Gorzów - za dużo czynników by musiało się zgrać by coś więcej ekipa osiągnęła.
    6. Stal Rzeszów - Crump, Walasek to są pewniacy, nie sądzę by Okoń powtórzył taki sezon.
    7. Polonia Bydgoszcz - jeden lider i dobrzy juniorzy i reszta na 6-9 pkt w meczu.
    8. Wybrzeże Gdańsk - na utrzymanie powinien skład starczyć
    9. Sparta Wrocław - jeśli będą mieli atut własnego toru to może będą na 9 miejscu
    10. Włókniarz Częstochowa - tutaj krótki komentarz - nic dwa razy

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec Awatar spoo
    Dołączył
    28-08-2005
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 48 w 16 postach
    Chyba nic trzy..
    Dwa razy już było.
    Falubaz na szóstym miejscu- mocno oryginalny typ.

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez spoo Zobacz posta
    Chyba nic trzy..
    Dwa razy już było.
    Falubaz na szóstym miejscu- mocno oryginalny typ.
    I do tego Rzeszów słabszy od Czewy, Wrocka i Gdańska. Można powiedzieć z a j e b i ś c i e oryginalny typ. No ale nic to, czas pokaże kto miał rację.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kobe_bks Zobacz posta
    1. Apator Toruń - Bo mają 4 solidnych grajków i myślę, że są wyrównaną ekipą.
    2. Unia Leszno - w młodości siła, a tym bardziej swoich
    3. Falubaz Zielona Góra - o ile nadgarstki nie będą bolały
    4. Unia Tarnów - być może uda im się wejść do "4" ale nic poza tym.
    5. Stal Gorzów - za dużo czynników by musiało się zgrać by coś więcej ekipa osiągnęła.
    6. Stal Rzeszów - Crump, Walasek to są pewniacy, nie sądzę by Okoń powtórzył taki sezon.
    7. Polonia Bydgoszcz - jeden lider i dobrzy juniorzy i reszta na 6-9 pkt w meczu.
    8. Wybrzeże Gdańsk - na utrzymanie powinien skład starczyć
    9. Sparta Wrocław - jeśli będą mieli atut własnego toru to może będą na 9 miejscu
    10. Włókniarz Częstochowa - tutaj krótki komentarz - nic dwa razy
    Typowanie najbardziej pasujące moim odczuciom...
    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Jedna mała uwaga - poczekajmy na wyniki Darcego Warda.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Uznam to za żart.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Hę? W 2010 awans do GP w świetnym stylu i bardzo dobra jazda w Daugavpils, a w 2011 totalna porażka zarówno w GP (15 miejsce, ledwo przed zawodnikami z DK, dwukrotnie mniej punktów od Kołodzieja) jak i w lidze polskiej (we Włókniarzu lepszy tylko od Bubla, Kajzera i Czaji).

    EDIT: Enea Ekstraliga ma nowe logo: www.ckmwlokniarzsa.pl (po prawej, bardziej na dole). Co o tym sądzicie? Jak dla mnie kompletnie bez szału... ani to ładne, ani dać na kevlary, ani proste i przyciągające uwagę. Myślałem że sponsor zmieni trochę "wizerunek" ligi (strona WWW i tak dalej) na wzór identyfikacji wizualnej i marketingu naszej reprezentacji Polski - PZM, ale chyba będzie bez zmian
    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 15-02-2012 o 23:07

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Myśl tak dalej. GP Challenge to jeszcze większa przepaść z GP niż Ekstraliga z I liga.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •