Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 218

Wątek: Ekstraliga 2012 - opinie, komentarze, typowania

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marlow Zobacz posta
    Uwielbiam ten temat, co roku to samo

    O kant dupy można rozbić te wasze typowania, większość z was kieruje się własnymi sympatiami do pewnych drużyn a nie obiektywnym zestawieniem ich sił. Kibic Polonii typuje, że Wybrzeże spadnie i za chwilę dwa posty niżej kibic Wybrzeża z pianą na pysku typuje do spadku Polonię. Weźcie lepiej łazienkę posprzątajcie czy okna umyjcie, Święta idą
    Okna umylem,lazienke zaraz ide sprzatać,a jedyna osoba z piana na pysku jestes tu ty,mam prawo wypowiadac tu swoje opinie tak samo jak ty i uwierz zadna sympatia czy antypatia do danego klubu sie nie kierowalem jesli juz pijesz do mnie...

  2. Powrót do góry    #47
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Szkoda, że ten pierwszy cytat nie stosujesz wobec siebie.
    Kajzer nie jest już juniorem, Bubel prawdpodobnie zasili Rzeszów.
    Nie weidziałem, że Kajzer nie będzie już juniorem, mój błąd. Dziękuje za zwrócenie mi uwagi na mojego babola. Nie zmienia to faktu, że ja nie wypowiedziałem się błędnie co do czegoś, co już miało miejsce, tylko co do sytuacji, która zaistnieje w nadchodzącym sezonie.
    O Bublu żadnego oficjalnego info nie było, więc nie widzę tu żadnego mojego błędu.
    Jeśli dołączy do was Cyran(?), to oceniam go tak samo jak wyżej wymienionych dżentelmenów. Czaje cenie nieco wyżej od reszty.

    PS. Skoro Woźniak jest lepszym zawodnikiem to niech przyjedzie 21 stycznia na lodową i cyknie Czaję zapewniam Cię, że nie ma najmniejszych szans a Artur robiłby go jakby tylko chciał
    powiesz: lód to nie żużel klasyczny. Okey, ale żeby na lodzie śmigać trzeba mieć technikę, a technika na trudnych torach, takich jak będzie robiony u nas, jest niezbędna do wyniku
    I to jeden z elementów żużlowego rzemiosła, w którym Woźniak nie może się z Arturem równać.
    A sezon wszystko zweryfikuje
    Powiem - lód to nie żużel klasyczny.
    Czaja może być lepszy na lodzie, crossie, gokartach, czy nawet w ping-ponga i piłkarzyki. Wisi mi to kalafiorem, podobnie jak większości sympatyków klasycznego ściagnia. Ważne jest którzy juniorzy będą skuteczniejsi w lidze. Bydgoscy.
    C'mon You Gunners!

  3. Powrót do góry    #48
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    do tego uzupełnienie w postaci Jonasa, który imho miał bardzo słaby sezon i drugiego takiego nie powtórzy.
    Zwłaszcza w Play Off. Możesz mnie oświecić i napisać kiedy Jonas był skuteczniejszy w meczach na takim poziomie i o taką stawkę, nie licząc SWC 2007/2008, bo to chyba jednak co innego, a Coventry to tor inny niż polskie warunki. Ja uważam całkowicie inaczej. Davidsson wygrał mistrzostwo zarówno Falubazowi jak i Piraternie, a duży wkład miała tu sprzętowa pomoc Hancocka. Panowie rozstali się w obu ligach, więc raczej kontynuacji kooperacji nie będzie...

    Nie żebyś myślał, że się czepiam, ale zastanawia mnie następująca logika:

    a)
    No i silnymi juniorami a to moim zdaniem najważniejszy element w nadchodzącym sezonie. W meczach na styku, gdzie jakiś senior będzie dawał ciała zostanie zmieniony przez Janowskiego...
    b)

    Pawliccy wyjdą bokiem. To są tylko juniorzy i nie sądzę żeby byli w stanie udźwignąć ciężaru walki o medale.
    To w Tarnowie juniorzy są atutem, a w Lesznie już nie? Przecież juniorzy Unii są po pierwsze lepsi, a po drugie lepszy jest tez skład seniorski bardziej utytułowanej Unii. Nawet jeśli Przemek będzie jeździł z pozycji seniorskiej, to wyżej cenię Musielaka niż Gomólskiego, a Piotr ma na pewno o wiele większe możliwości niż Magic (niekoniecznie od razu będzie skuteczniejszy w Elidze, ale to kwestia czasu. Dla mnie to przepaść talentu). Hampel + Batchelor = Hancock + Kołodziej, przy czym zakładam wyższość Hampela nad Kalifornijczykiem (w lidze) i prymat Kołodzieja nad Kangurem (a tu akurat było w tym roku inaczej). Natomiast porównanie Pavlic i Baliński wydają się natomiast dużo lepszymi zawodnikami niż Madsen i Vaculik. Wg mnie bez porównania.

    W Gorzowie natomiast mocno lekceważysz Zagara, który w mojej ocenie będzie skuteczniejszy od Kasprzaka. Chyba, że KK wróci do formy z 2007 lub drugiej połowy 2010. A wtedy to wiadomo, jak liga się skończy

    No ale OK. Każdy ma prawo do własnego zdania. Moje jest takie, że w lidze są dwie kompletne drużyny: Gorzów i Leszno. W Falubazie nie oczekiwałbym powrotu do formy Holty, bo nie kupuję tego mitu nadgarstków. To raczej sprzęt a nie zdrowie wpłynęło na jego gorsze wyniki. Chyba, że coś się w tej materii zmieni. W toruńskiej ekipie obawiam się natomiast spadku skuteczności Sullivana, który może ucierpieć na mariażu Crumpa i Holloway'a.

    btw, Woźniak pewnie by ograł Czaję na minitorze A w kwestii wyścigów lodowych to chyba kwestia zaangażowania i przygotowania sprzętu, opon etc. W Polsce chce się jedynie Drabikowi, Miedziakowi i ostatnio Czaji. Dla reszty to raczej zabawa.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-12-2011 o 21:07

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Odniosę się tylko do Pawlickich, bo reszta to czyste oceny i Ty uważasz tak, a ja jak wcześniej napisałem.

    Junior będzie decydował o wyniku, gdy startuje z pozycji juniora, ma do odjechania 3 starty i dziękuję.
    Idę o zakład, że Pawliccy będą jechać po 6 razy w meczu.
    Zwyczajnie nie udźwigną presji ciągnięcia wyniku wraz z Hampelem i zacznie się cieniowanie.
    Ale to problem Unii.
    I jeszcze odnośnie Jonasa.
    Oceniam cały sezon, nie 2 mecze.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #50
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No umówmy się: nie dwa mecze, a faza Play Off. I to chyba zdecydowało. Zarówno w Polsce, jak i Szwecji. Wcześniej jechał słabo - faktycznie, bo też nie było pomocy od GH i m.in. dlatego Falubaz nie wygrał rundy zasadniczej. Inna sprawa, że półfinału też nie musiał wygrać, no ale... już to zostawmy. O deszczu w Gorzowie można gdybać (choć dla mnie to jasne), ale skuteczność Davidssona w rewanżu była niezbędna. Lepiej już chyba w 2012 nie pojedzie.

    A co do juniorów. Pawliccy będą jeździć sporo, zwłaszcza Przemek. Opcjonalnie mogą jednak dać Przemka na pozycję seniorską, a drugim juniorem będzie Musielak. Niemniej, do sedna: czy w Tarnowie będzie inaczej? Przecież to samo czeka Janowskiego, minimum 5 startów. A i pewnie Gomólski nie raz zmieni Lamparta. W mojej ocenie oba te teamy w głównym stopniu będą uzależnione od dyspozycji juniorskiej dwójki, z czego... ja wyżej cenię tych leszczyńskich.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-12-2011 o 21:27

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez Budyn Zobacz posta
    Nie wyzywam. Nazywam. Wiadomo, że mało kto pamięta o takich mało istotnych kwestiach (wyjazdy Artema 2010), ale można wcześniej sprawdzić a nie od razu walić babola.
    Co ma za znaczenie sezon 2010, skoro na świeżo wiemy na co stać Artema Łagutę na wyjazdach w Ekstralidze: wyjazdowa śr.bieg.: 1,094 - poraża :O

  7. Powrót do góry    #52
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Co ma za znaczenie sezon 2010
    Takie ma znaczenie, że właśnie o sezonie 2010 w wykonaniu młodego Łaguty pisał wcześniej veronek, a ja się do tego odniosłem. Polecam przejrzenie wcześniejszego wpisu.
    C'mon You Gunners!

  8. Powrót do góry    #53
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Po cholerę tutaj typujecie jakieś zespoly,która maja walczyć o różne cele a każdy i tak typuje według siebie i nie jest to za cholerę obiektywne bo każdy patrzy według siebie np jakieś ananaski,grafi-ki,veronki,splitty czy inne lynxy!
    Według nich i tak wiadomo,ze Polonia spadnie bo jest najgorsza ma samych cieciów a taki włókniarz ma asy nad asami potrafiace wygrać z każdym szczególnie Zengoty,Szombierskie,Nermarki czy inne czaje czy Miśkowiaki!
    Gdzie tutaj jakaś logika w tych typach gdzie każdy ma udoawdniać swoje racje chociaż one niczego nie oddają,ale jak człowiek je czyta to śmiech ogarnia szczególnie czytajac tych "wielkich" z czewy czy Leszna!
    Nie będę swoich typów podawal bo nie ma to najmniejszego sensu a powiem tylko,ze Polonia spokojnie utrzyma sie w lidze - powtarzam SPOKOJNIE i nie napiszę kosztem jakiej "drużyny-drużyn" bo to wiadomo a niech każdy sie domyśla i tyle .
    Denerwujcie,kłóccie się miedzy soba a to i tak nic nie da i NIKT mnie nie przekona do swojego zdania bo mam po prostu swoje i wiem o co w tym sporcie chodzi,kto kim jest i na co kogo mniej więcej stać a każdy sezon inny i zawodnicy miewają różne momenty więc na podstawie pewnych danych mozna cos wytypować,ale to tylko teoria i nic wiecej- więc sami sie spierajcie a ja sobie tylko poczytam i z wielu was po prostu się pośmieje a weryfikacja nastąpi wiosną i jesienią przyszłego roku, baj .
    Ostatnio edytowane przez realista27 ; 21-12-2011 o 23:19

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Denerwujcie,kłóccie się miedzy soba a to i tak nic nie da i NIKT mnie nie przekona do swojego zdania bo mam po prostu swoje i wiem o co w tym sporcie chodzi,kto kim jest i na co kogo mniej więcej stać a każdy sezon inny i zawodnicy miewają różne momenty więc na podstawie pewnych danych mozna cos wytypować,ale to tylko teoria i nic wiecej- więc sami sie spierajcie a ja sobie tylko poczytam i z wielu was po prostu się pośmieje a weryfikacja nastąpi wiosną i jesienią przyszłego roku, baj .
    Jeśli Twoje typy sprawdzą się tak samo jak w sezonie 2010 to jestem zdecydowanie za! Hahahah!

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    realista27 luzik, to tylko zabawa w trakcie sezonu ogórkowego.
    Jak dla mnie możesz typować Polonię na mistrza, takie Twoje prawo
    Tylko Falubaz

  11. Powrót do góry    #56
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    1. Unia Tarnów
    2. Stal Gorzów
    3. Falubaz Zielona Góra
    4. Unia Leszno
    5. Apator Toruń
    6. Włókniarz Częstochowa
    7. GKS Wybrzeże Gdańsk
    8. Stal Rzeszów
    9. Sparta Wrocław
    10. Polonia Bydgoszcz

    4fun.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    22-09-2008
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Stal Gorzów
    2.Apator Toruń
    3.Unia Leszno
    4.Falubaz
    5.Unia Tarnów
    6.Stal Rzeszów
    7.Wybrzeże Gdańsk
    8.Włókniarz Częstochowa
    9.Polonia Bydgoszcz
    10.Sparta Wrocław

  13. Powrót do góry    #58
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Masz rację, każdy ma prawo typować jak mu się podoba. Aczkolwiek stawianie tutaj Polonii w roli outsidera i kreowanie Wrocławian, Gdańszcan lub Częstochowian na wyższej półce, jest dla mnie, delikatnie mówiąc, śmieszne. Wynika to chyba z kibicowskich animozji lub z punktu wyjścia. Polonia zbudowała skład bardzo szybko, bez emocji, podczas gdy miesiąc temu na forach Włókniarza, Sparty czy Wybrzeża panował minorowy nastrój. Było już czarnowidztwo, udało im się jednak zbudować jako taki skład i spłacić długi(?) i teraz jest hurraoptymizm. Sam określam się mianem kibica realnie patrzącego na siłę swojego zespołu, by wręcz nie powiedzieć, że sceptycznego ale zaprawdę powiadam Wam, mocno nie doceniacie Polonii. Podobnie było przed 2009 i podobnie się skończy

    W czym upatruję przewagi Polonii? W jednej rzeczy, jazdy na własnym torze. Nie na bonusach, nie na wygrywaniu na wyjazdach. To będzie bez znaczenia, bo uważam, że żadna drużyna z dolnej piątki nie wygra żadnego spotkania wyjazdowego. No, może trafi się jakiś wyjątek. Bonusy rozdziela się pewnie też po równo. Natomiast jestem głęboko przekonany, że Polonia wygra przynajmniej 9 spotkań. Czytam, że każdy na własnym torze będzie mocny i będzie regularnie wygrywał. Bzdura. Wystarczy popatrzeć na wyniki. Taki Wrocław mając bezsprzecznie lepszy skład niż obecnie, wygrał 3 z 8 spotkań u siebie. Włókniarz i Wybrzeże pokonał nawet Start Gniezno Rok 2010, gdy z powodu kontuzji Emila, liderował nam Walasek (co mówi chyba wiele) który po bydgoskim owalu się obijał, a nie ścigał + najsłabszy w karierze Jonsson, być może co niektórym zatarł wrażenie jak silna jest Polonia na własnym torze. Wspomniany Emil będzie najskuteczniejszym zawodnikiem na domowym torze - tak Vicar, to kolejna moja przepowiednia - analogicznie do 2009. Nowy sposób przygotowania nawierzchni idealnie pasuje Gapińskiemu i Buczkowskiemu. O Łagucie zaraz, ale mamy też dodatkowy bonus. Otóż w przeciwieństwie do innych naszych rywali z dolnej piątki, mamy solidnych juniorów. Nie wybitnych, ale solidnych. Niech oni dorzucają regularnie po parę punktów tylko na własnym torze, a będzie dobrze. Dodatkowo jeśli ktoś deprecjonuje postęp Buczkowskiego, jednocześnie głosząc peany na cześć Bogdanovsa, Jonassona, Kylmaekorpiego, Szombierskiego, M.Jabłońskiego/Miśkowiaka czy Richardsona to gratuluję.

    Artem tak bardzo zawdzięczał wysoką średnią 2010 własnemu torowi, że na wyjazdach był lepszy od Grigorija i Nermarka... Znalazł się znawca-specjalista od siedmiu boleści...
    Mam nadzieję, że chłopak w tym roku, odciążony przez wylecenie z GP, po prostu odpali. Przede wszystkim na własnym torze.
    Co do Artioma to ten chłopak musi odpalić, bo ma talent, jeśli nie większy niż jego brat, to przynajmniej na tym samym poziomie. Sezon 2011 to wypadkowa wielu zmian, począwszy od przejścia de facto z pozycji juniora do seniora, zmiana ligi na wyższą, zmiana klubu, kłopoty sprzętowe (nie tylko zmiana tłumików ale również ro** mu się park sprzętowy na samym początku sezonu) Do tego doszły zmiany w życiu osobistym, uczestnictwo w Grand Prix i jazda w klubie, w którym "płacą na czas" z kilkumiesięcznym opóźnieniem ... Dużo, jak na tak młodego chłopaka. Ale teraz trafił do klubu, w którym chciał już jeździć w 2011 roku, więc zobaczycie że wystrzeli formą. Nie mam do tego najmniejszych wątpliwości. BTW Vicar, powinieneś sobie sam odpowiedzieć na drugą część Twojego pytania

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Jak oceniasz Włókniarza, to najpierw sprawdź, co się w tym klubie dzieje
    Zapewaniam Cię, że na teraz Włókniarz jest dużo bogatszym klubem niż Polonia i podejrzewam, że równie bogatym jak Stal G. czy Unibax a w piątek jeszcze będzie tego potwierdzenie jeśli nic się nie wydarzy nieprzewidzianego
    Skład mamy jaki mamy, ale był wypadkową podpisanych przez starą władzę zarząd.
    O ile u nas wypłaty będą co do dnia w terminie, o tyle w waszym klubie przy zmniejszeniu dotacji z miasta może być problem z tym
    W końcu Walasek nie bez powodu poszukał mamony gdzie indziej.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #60
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    To akurat cieszy. Być może w 2013 Włókniarz wróci do czołówki, a to w końcu jedna z najlepszych drużyn poprzedniej dekady w Polsce. Ale 2012 łatwy nie będzie. Grisza u siebie raczej utrzyma poziom, chciałbym żeby tak było też na wyjazdach i w innych rozgrywkach, bo to jeden z najciekawszych zawodników w świecie, ale... obawiam się, że może być ciężko. Choć z drugiej strony środki na inwestycje będzie miał znacznie większe. Jeśli zrobicie pod koło na zewnętrznej, czyli tak jak było w ostatnich meczach, to Harris może się okazać strzałem w dziesiątkę. Na własnym obiekcie (ale tylko własnym) mocny będzie Zengota. Nermark jest porażająco słaby w jeździe na żużlu, ale bywa skuteczny. No nie wiem, na wyjazdach wygląda to bardzo kiepsko i problemem Częstochowy może być brak bonusów...

    Baraż z Gnieznem czy Grudziądzem, to będzie natomiast spory problem. Zobaczymy, wg mnie Włókniarz na papierze jest w dwójce najsłabszych drużyn. Może wypłacalność przełoży się na dobry wynik. Oby tak było, skoro pojawiły się pieniądze. Mniej rozwojowy jest Wrocław, choć i tam po odejściu Kloc może się za rok coś ruszyć.

    Pamiętać trzeba jeszcze o różnych rozstrzygnięciach typu kontuzje. Nie chciałbym krakać, ale np. w przypadku Torunia poważna kontuzja jednego z czwórki zawodników i brak ZZ w dalszej części sezonu to wyrok w postaci spadku. To najbardziej ryzykowny skład w całej E-lidze. Drugi pod tym względem jest Tarnów, którego ewentualna kontuzja Janowskiego kładzie na łopatki.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-12-2011 o 02:20

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jak Przemek Pawlicki ma nie wytrzymywac presji, to nie wiem kto ja wytrzymuje z polskich zuzlowców? To nie jest klubowy zawodnik, ktory obgryza paznokcie od piatku przed niedzielnym meczem. To klasa zawodnika miedzynarodowego, ktory co dwa dni siada na motor i robi swoje. Nie wspomne o tym, ze chłopakowi na torze jak mało komu jaj nie brakuje.

    Gdyby on miał słaba psyche, to w swietle tego jakie atrakcyje funduje mu ojciec od dwóch lat powinien pasc psychicznie dawno temu.

  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Buszmen napisał:
    Nermark jest porażająco słaby w jeździe na żużlu, ale bywa skuteczny. No nie wiem, na wyjazdach wygląda to bardzo kiepsko
    Na wyjazdach ma 16 średnią w e-lidze w pierwszym swoim sezonie w najwyzszej klasie rozgrywkowej.
    Bez zaplecza finansowego i sprzetowego.
    Jeśli to jest bardzo kiepsko to ci współczuję.
    W generalce i u siebie 18 średnia 2'000.
    Coś z tobą jednak nie tak
    Od zawsze.
    Niestety.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 22-12-2011 o 03:39
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  18. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Nie wierzę w drim timy i kompletne drużyny, każda ekipa ma dziury w składzie i czasem bardzo spore. Nikt ligi w cuglach, jak U.L 2010 nie wygra.

    Więcej będzie strzałów, niż rzetelnego rozpoznania, bo zadecydują niuansy, kontuzje, taśmy itp. Liga jest bardzo wyrównana.


    1. Toruń- nie przekonuję mnie Sulli, Miedziak to też dla mnie solidny średniak. Za to wiem jaki potencjał ma Darcy i jak pomocny może być Holder. Nie skreślam Ząbika, on też swoje punkty może robić
    2. Leszno- podoba mi się ten skład, wierzę w postęp Pawlickich, wierzę w dominatora Hampela. Dziur jest sporo, ale ich tor to ciągle będzie wielki atut.
    3. Tarnów- Vaculik to solidny zawodnik, martwiłbym się bardziej o liderów. Kołodziej zeszły rok miał średni, a Hancock to jednak głównie genialny startowiec, ale w lidze dość ograniczony, paru gości pokaże mu większą agresje na dystansie. W 15 biegach Tarnów może mieć kłopot
    4. ZG- Oni mają bardzo przeładowany skład, poza Holtą wszyscy mieli udany sezon, a czy Holta wróci. Widziałem go w Gorzowie na GP, kaleczył jak szkółkowicz.
    5. Nie przekonuję mnie 200 i 150pkt nowych nabytków. Niedoceniani są Iversen i Zagar, Zmarzlik u siebie to klasa światowa. Obie drużyny z lubuskiego mają młodych trenerów, mam wrażenie że tacy niedawno jeździli i niespecjalnie będą przeszkadzać rywalom torem.
    6. Rzeszów- przeciętny skład, nie wiem czy Crump powtórzy taki sezon w lidze, Walasek też już zniżkuję.
    7. Wybrzeże - same bomby z opóźnionym zapłonem, zawodnicy po kontuzji, albo często kontuzjowani i młody Krystian, który też jeździ bardzo odważnie. Tylko ten skład też ma spory potencjał, 1ligowe gwiazdy różnie aklimatyzują się w elidze. To trochę taki 1ligowy dream team, mogą zaskoczyć.
    8. Bydgoszcz- dla mnie wcale nie są słabi, a u siebie powinni dominować. Na wyjazdach tylko baty, Emil to mistrz swojego toru.
    9. Wrocław- Fajny skład, tanie bilety, powinna oczyścić się atmosfera, choć nie wiem co na tym poziomie ma robić Klindt
    10. Czewa- mogą być najbogatsi, ale ci zawodnicy mają ograniczony potencjał. Nermark, Zengota, Szombierski, Jabłoński są do bólu przeciętni. Skład niewiele różni się od zeszłorocznego, gdy u siebie dostali baty z Gnieznem. Nie ma też lidera. Łaguta to kozak, ale w 14 biegu barażu on jednak upada, a nie rozprowadza partnera na 5:1.



    Wcale się nie zdziwię jak nie trafię żadnego miejsca, to naprawdę jest wróżenie i to z fusów w sypanej kawie.

  19. Powrót do góry    #64
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Całościowo Blacktop - drużynowo. Czytaj dobrze, bo chyba się za bardzo podnieciłeś, że masz okazję zabłysnąć Współczuje i obyś święta spędził bez kataru. Nermark wiadomo, punktuje tam gdzie jest spasowany, szybki i gdzie tor nie wymaga od zawodnika wielkich umiejętności. No chyba, że liczysz na wysokie wyjazdowe zdobycze: Bombera, Zengoty i Szombierskiego. Jeśli tak, to zwracam honor. Zwłaszcza dwa ostatni, wszak od zawsze prawie w ogóle nie tracą nic ze swej skuteczności na wyjazdach.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-12-2011 o 04:06

  20. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Hmmm

    Buszmen pi#rdolisz jak zawsze, ale staty mówią coś innego.
    Na dodatek Nermark ogolił Hampela i Hancocka, tylko np. Szombierskiego oślepiło słońce.
    Work team i moment startowy Daniela jest jednym z najlepszych na świecie,
    ale ty jesteś znawcą ...
    Niestety.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 22-12-2011 o 13:10
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  21. Powrót do góry    #66
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Mi bardziej utkwiły jego tegoroczne popisy na Arlington albo w Thurrocku. Nie wspomnę o 1/2 SWC 2010 na Norfolk, bo to był pokaz najgorszej jazdy, jaką widziałem Szwedzi szybko zrozumieli, że gafa, jaką była nominacja do reprezentacji dla tego zawodnika, nie może się więcej powtórzyć. Nie jestem na pewno zaślepiony lokalnym pseudopatriotyzmem i dostrzegam umiejętności zawodników, takimi jakie są. A Nermark ich nie posiada. W tym sporcie decyduje jednak w głównej mierze sprzęt, zwłaszcza w Polsce - więc może sobie punktować. Raczej życiowego sezonu nie powtórzy, nieważne. W ubiegłym sezonie był beneficjentem technologicznej rewolucji. Jak chcesz budować mocny team w oparciu o Nermarka, to widzę, że jednak pochopnie usadowiłem GKS na 10 pozycji w swoich typach
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-12-2011 o 04:15

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    a ja biedny myślałem, ze temat dotyczy E-ligi.
    No cóż ktoś ma problemy z czytaniem tytułu wątku.
    Miałem nadzieję, że moje wypowiedzi nie wpłyną na twoją ocenę sytuacji.
    Pamiętam, że mieliśmy dwa lata temu spaść (według twojej "wiedzy") a zdobyliśmy brąz.
    Staraj się dalej.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 22-12-2011 o 04:19
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  23. Powrót do góry    #68
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Dwa lata temu to jechaliście chyba baraż, a nie sądzę abym w 2009 ekipie złożonej z NP, GH, TG, LR i TW wróżył spadek (no chyba, że wtedy kiedy dwaj pierwsi rejterowali). Włókniarz był wtedy faworytem rozgrywek i generalnie najsilniejszą ekipą w Polsce, która z własnej winy nie zdobyła mistrzostwa. Znajdź cytat, pokaż bo tak samo ja mogę napisać, że rok temu wskazywałeś Apator do spadku.

    Ale jeśli już wymieniamy takie uprzejmości. To ja mam nadzieję, że wraz z nową erą w częstochowskim żużlu, skończy się haniebne mataczenie w 15 biegach na stadionie przy Olsztyńskiej.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-12-2011 o 04:26

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Litości

    Kilka tygodni temu jechaliśmy baraż.
    Rok temu jechaliśmy baraż.
    Dwa lata temu jechaliśmy o brąz.
    Znowu ci się coś poj#bało, znafco.
    Niestety.

    p.s. rok temu to Apatora już nie było, więc nie mogę i nie mogłem wskazywać go do spadku.

    pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 22-12-2011 o 04:47
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec Awatar spoo
    Dołączył
    28-08-2005
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 48 w 16 postach
    Artiom Łaguta zrobi dwa kroki w przód. Pomoże mu w tym doświadczenie z poprzedniego sezonu, brak zaprzątania sobie głowy SGP i tor w Bydgoszczy, na którym można się porządnie rozpędzić.
    Piotr Świderski zrobi dwa kroki w tył. Po ciężkiej kontuzji i zmianie barw klubowych nie będzie robił tego, czego się od niego w Gdańsku oczekuje. Miał już w swojej karierze sezony nędzne i nadchodzący do takich zaliczy.
    Nie będzie wyraźnego podziału na dwie piątki, e-liga wyrówna się bardziej.
    Kenneth Bjerre znajdzie zatrudnienie w trakcie sezonu.
    Falubaz przedłuży serię medalową. Mają kapitalny skład, najlepszy w lidze i tym razem obejdzie się bez sytuacji wyjątkowych typu: szpital w Częstochowie'08, wał zielonogórski'09, ubiegłoroczny motocykl Świderskiego czy ulewa w Gorzowie.

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    Niektórzy podzielili ligę na dwie grupy pod względem potencjału drużyny i pewnie tak to będzie wyglądać. Pod względem frekwencji (przynajmniej w RZ) klasyfikacja ta może odwrócić się "do góry nogami". Dlaczego tak uważam:
    - ilu kibiców leszna, torunia, gorzowa czy zg będzie chciało oglądać mecze z dolną piatką, w których jedyną niewiadomą będzie czy goście "wyjdą" z 35 czy może 40 pkt. Wystarczy przyjrzeć się frekwencji w dopiero co zakończonym sezonie w takich meczach "na szczycie"
    - z kolei zakładając, że drużyny słabsze będą u siebie jeździć w miarę dobrze a jest to prawdopodobne to ich stadiony w meczach i z tuzami ligi i z im równymi powinny przyciągnąć relatywnie więcej kibiców.

    Paradoks polega na tym, że ci którzy zbudowali mocne składy, wydali na nie więcej pieniędzy będą mieli mniejsze wpływy z biletów. Jedyna nadzieja, że w PO to sobie "odbiją".

  27. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    bart
    Niech braciszkowie nie trafią ze sprzętem i będziecie myśleć o tym czy uda wam się u siebie wygrać a nie czy rywale wyjdą z 35.

    Paradoks polega na tym, że ci którzy zbudowali mocne składy, wydali na nie więcej pieniędzy będą mieli mniejsze wpływy z biletów. Jedyna nadzieja, że w PO to sobie "odbiją".
    Było budować słabsze ekipy, byłoby więcej kibiców. Albo teraz budować mocne zaplecze sponsorskie.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    "Braciszkowie" nawet jakby musieli pchać swoje "nietrafione" motory i tak będą o pół kółka z przodu przed waszymi czajami, malczewskimi czy innymi "bublami"

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Według mnie zapowiada się najciekawsza liga odkąd pamiętam, a nieco upłynęło. O medalach, spadku, będą decydowały najmniejsze detale.

    1. Falubaz
    AJ, Protasiewicz i Holta, poniżej wysokiego poziomu nie zejdą. Davidsson dużo zyskał startując w Falubazie. Do tego świetny junior Dudek i równie młody Łoktajew. Chłopakowi wróże karierę, dwukrotnie pokonał u nas Warda, a ten w Gdańsku przegrywał od święta. Zresztą wcześniej Ukraińca widziałem i prze ostro do przodu.

    2. Apator
    Ward to już lider z prawdziwego zdarzenia. Jeździ zespołowo i mając obok rodaków, plus dobre uzupełnienie w postaci polskich zawodników, Krzyżacy na podium się znajdą. Oczy wszystkich będą skierowane na Ząbika, który prawdopodobnie nie wróci już na poziom sprzed kontuzji. Gdyby jednak...

    3.Unia Tarnów
    Cieślak cwany lis, z podium nie zejdzie. Do tego Hancock, młodzi gniewni mają od kogo się uczyć. Szkoda jedynie, że gdzieś tam zeszmacili się biorąc Lamparta.

    4. Stal Gorzów
    Mają lidera i juniora z prawdziwego zdarzenia, ale może nieco zabraknąć. Sądzę, że Zagar formę utrzyma, ale by mieć medal ktoś jeszcze musi wykręcić średnią ~2. Kandydatów nie brakuje.

    5. Unia Leszna
    Fajny zespół na papierze. Równie dobrze mogą wygrać ligę, ale by tak się stało, świetni młodzi zawodnicy, musieliby zdrowo przejechać sezon. Mam pewne obawy.

    6. Stal Rzeszów
    Tu mamy do czynienia z niebywałym już doświadczeniem w kadrze seniorów. Może zabraknąć punktów juniorów, w Fina też absolutnie nie wierzę. Walaskowi czy Okoniowi też nie wróże, by się zakręcili koło najlepiej punktującej 10 w lidze, a to chyba konieczność, chcąc mieć medal na Podkarpaciu.

    7. Wybrzeże
    Trochę nisko nas oceniacie, pewnie przez subiektywną ocenę zaciskają się zęby widząc Wybrzeże na 10 miejscu . Przecież jest świniak Nicky. Jest Świderski, w ostatnich czterech latach bardzo wysoka forma, potwierdzona w zakończonym sezonie. Jest THJ nadzieja szwedzkiego żużla. Niedawny medalista IMŚJ, superszybki Bogdanow. Były uczestnik GP Tomek Chrzanowski, ze łzami w oczach żegnany w Rzeszowie, Bydgoszczy i Grudziądzu. Nadzieja polskiego speedway'a Pieszczek

    8. Polonia Bydgoszcz
    Atutu własnego toru powinien wystarczyć na 8 miejsce. Juniorzy też wydaje się niedoceniani przez wielu.

    9. Włókniarz Częstochowa
    Stawiam ich za Tyfusami, trochę ze względu na zawirowania wokół klubu, trochę ze względu na polskich seniorów, którzy nie przekonują.

    10. Sparta
    Niestety Spartanom może ciut zabraknąć. W ich przypadku muszą na swoje bary wziąć wynik sportowy zarówno Ułamek jak i Lindgren. Tylko coś wątłe te bary, by pociągnąć resztę. Mam nadzieję obserwując ten sezon, że na lidera wyrośnie Tajski i to nie Sparta spadnie.
    Ostatnio edytowane przez Biaggi ; 22-12-2011 o 15:18

  30. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartiromo1 Zobacz posta
    "Braciszkowie" nawet jakby musieli pchać swoje "nietrafione" motory i tak będą o pół kółka z przodu przed waszymi czajami, malczewskimi czy innymi "bublami"
    Tyle, że u nas juniorzy mają zrobić 3-4 pkt i starczy a u was ciągnąć wynik i to jest drobna różnica.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Biaggi Zobacz posta

    7. Wybrzeże
    Trochę nisko nas oceniacie, pewnie przez subiektywną ocenę zaciskają się zęby widząc Wybrzeże na 10 miejscu . Przecież jest świniak Nicky. Jest Świderski, w ostatnich czterech latach bardzo wysoka forma, potwierdzona w zakończonym sezonie. Jest THJ nadzieja szwedzkiego żużla. Niedawny medalista IMŚJ, superszybki Bogdanow. Były uczestnik GP Tomek Chrzanowski, ze łzami w oczach żegnany w Rzeszowie, Bydgoszczy i Grudziądzu. Nadzieja polskiego speedway'a Pieszczek
    Niby tak, ale Nikuś to już nie jest ten dzik co kiedyś w Rzeszowie czy Czewie. Świderski to wielka niewiadoma. Wątpię, żeby po takim wypadku wrócił do ścigania na wysokim poziomie.
    THJ pamiętam głównie z Gorzowa i może dlatego taka niska ocena, ale nie wiem czy to już jest zawodnik na miarę prowadzenia pary w elidze. Mocno w to wątpię.
    Chrzanowski to też dobry zawodnik na 1 ligę a nie ekstraligę. Gdybyście mieli w składzie zamiast Świdra np. Walaska czy nawet Ułamka to bym to bardziej optymistycznie oceniał. Oczywiście liga będzie wyrównana i jeśli np. taka Bydgoszcz przez kontuzję straci Emila, to kto wie Wybrzeże może się załapać na typowane przez Ciebie miejsce. Ja bym jednak na to pieniędzy u buka nie postawił.

    Pozdrawiam,

  32. Powrót do góry    #77
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    p.s. rok temu to Apatora już nie było, więc nie mogę i nie mogłem wskazywać go do spadku.
    Za to możesz rozpowszechniać kłamliwe i oczerniające teorie, na co generalnie są paragrafy.

    Tyle, że u nas juniorzy mają zrobić 3-4 pkt i starczy a u was ciągnąć wynik i to jest drobna różnica.
    Drobna różnica to jest taka, że Unia Leszno będzie walczyła o mistrzostwo, a Włókniarz o utrzymanie i to heroicznie. Dlatego Pawliccy muszą zrobić większy wynik, bo i w większy wynik celuje drużyna. Ale nawet przy jeździe braci na poziomie Czaji i Bubla, Unia powinna być wyżej w tabeli, ze względu na mocniejsze ogniwa na pozostałych pozycjach.

    Jest Świderski, w ostatnich czterech latach bardzo wysoka forma, potwierdzona w zakończonym sezonie.
    Wszystko by się zgadzało, ale niestety ciężko dziś powiedzieć w jakiej formie i kiedy dokładnie wróci do ścigania Świderski.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 22-12-2011 o 15:53

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Przejrzałem sobie typowania z poprzedniego roku, nikt nie trafił z tabelą, co więcej nikt nie wytypował poprawnie pierwszej trojki

    Najbliżej był arek1049, ale jak przyznał wyniki pochodziły z ankiety na jego blogu:
    Cytat Zamieszczone przez arek1049 Zobacz posta
    W mojej opini tabela bedzie wygladac tak.
    1.Toruń
    2.Leszno
    3.Zielona góra
    4.Gorzów
    5.tarńów
    6.Rzeszów
    7.Wrocław
    8.Częstochowa

    Według ankiety z mojego bloga tabela bedzie tak wygladała
    1.Zielona Góra
    2.leszno
    3.gorzów
    4.toruń
    5.czestochowa
    6.wrocław
    7.tarnów
    8.rzeszów
    Najbardziej nie docenia ekpią w 2011r była Sparta, większość typowała ja na pozycji 7-8. Najbardziej przeceniona ekipa to chyba Toruń, ale to raczej wpływ słabego PO.
    Dość trafnie były typowana pozycja Włokniarza i Rzeszowa.

    Reasumując warto brać typowania z przymróżeniem oka
    Tylko Falubaz

  34. Powrót do góry    #79
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    tak sobie patrze na te składy drużyn. Moim zdaniem wyraźny będzie w sezonie podział na 2 grupy. ( Tarnów, Gorzów, ZG , Leszno , Toruń) - walcząca o medale. I druga Gdańsk, Bydgoszcz , Częstochowa , Wrocław , Rzeszów) walcząca o utrzymanie.

    Odnośnie dzisiejszych kontraktów w Rzeszowie. To pani Półtorak się nie popisała. Opiera skład na 2 zawodnikach ( Crump i Walasek) . Nie ma żadnej formacji juniorskiej. Ostatnie sezony pokazywały , ze to właśnie punkty juniorów czesto decydowały o koncowym wyniku. Nie mowie tego złośliwie ale nie będzie dla mnie zaskoczeniem jak Rzeszów będzie jechał w barażach. Wesołych świat.

  35. Powrót do góry    #80
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jak dla mnie :

    1. Gorzów -równy skład i w końcu im się uda, Gollob zrobi im złotko
    2. Tarnów - równy skład i Cieślak. Hancock to nie Gollob dlatego srebro
    3. Leszno - młodziaki, Hampel i Pawliccy. Słaby trener Jankowski i możliwość "rządzenia klanu w parkingu" to minusy
    4. Toruń - mocna 4 zawodników i statysta Lampkowski ( nie wierzę, że Ząbik wróci) . Przez Lampkowskiego i Pulczasów poza pudłen

    5. Gdańsk - Dzik, młodzi THJ, Bogdanow i Pieszczek. Do play-offu za mało, ale wystarczy na spokojne pokonanie Rzeszowa i ich kolegów
    6. Zielona Góra - koledzy Rzeszowa,niewypał sezonu, Davidsson słabszy sezon, brak prawdziwych liderów. I tak lepiej niż ich koledzy z Podkarpacia
    7. Częstochowa - Griszka i Mirek Jabłoński dostarczą wiele wrażeń. Fajna równa drużyna
    8. Bydgoszcz - Emilek i fajni juniorzy. Reszta przeciętna , ale wystarczy na spokojne pokonanie Rzeszowa
    9. Wrocław - Sparta nie spadnie. Sezon dobry pojedzie Woifinden, coś tam Fredka i Ułamek dociągną, na pewno wyjazd w Rzeszowie wygrają
    10. Rzeszów - sorry ale Crump i Walasek i kto jeszcze Sówka, Kilokarp??? to są dopiero żarty. Crump i Walasek to 25 pkt, reszta......w przyszłym roku liga z Krosnem. Bo KSM awansuje do 1 ligi !!!!

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar bartiromo1
    Dołączył
    07-03-2003
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 150 w 64 postach
    6. Zielona Góra - koledzy Rzeszowa,niewypał sezonu, Davidsson słabszy sezon, brak prawdziwych liderów. I tak lepiej niż ich koledzy z Podkarpacia.

    Nie to, że był bym wielkim fanem zgrzeblarek ale jeśli protas, AJ i RH nie są prawdziwymi liderami to kto zasługuje na to miano ?
    Nie wiem czy to dyletanctwo czy zwykła złośliwość.

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Chyba jesteś z Gdańska jeżeli dajesz Wybrzeże przed ZG ...

  38. Powrót do góry    #83
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zuzelfan Zobacz posta
    Chyba jesteś z Gdańska jeżeli dajesz Wybrzeże przed ZG ...
    Albo ma po prostu swoje zdanie, do którego ma prawo...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    grunek chyba nie lubi Rzeszowa
    Co do typowania , każdy typuje jak uważa
    Tylko Falubaz

  40. Powrót do góry    #85
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    1. Toruń - czwórka Ward, Holder, Sullivan, Miedziński może sama wygrywać im mecze;
    2. Gorzów - bardzo wyrównana drużyna, z silną drugą linią a do tego świetny junior;
    3. Tarnów - Cieślak znowu dostał drużynę z silnym składem, ale na mistrza to będzie chyba za mało;
    4/5. Leszno - na papierze skład silny, ale mlodosc rzadzi sie swoimi prawami;
    4/5. Zielona Góra - to będzie największe rozczarowanie sezonu. Protasiewicz od 2005 roku nigdy nie miał dwóch sezonow pod rzad ze srednia powyżej 2,0, nie jest powiedziane, że Holta nie będzie jeździć tak jak w ub. sezonie, chimeryczny Davidsson i jedynie Jonsson w miarę pewny. Do tego Jabłoński, Jankowski? nieporozumienie. Mysle, ze warto dac szanse Loktajewowi;
    6. Rzeszów - przede wszystkim dlatego, że mają pewnego lidera;
    7. Bydgoszcz - u siebie beda bardzo mocni, na wyjazdach baty;
    8. Gdańsk - ciekawa drużyna, złożona głównie z walczaków. Ale Pedersen od kilku sezonów nie jest już tak pewny, no i nie wiadomo kiedy i w jakiej formie wróci Świderski. Ale raczej spokojne utrzymanie;
    9. Czestochowa - choć to zależy od tego, czy Nermark powtórzy poprzedni sezon;
    10.Wrocław - niestety, najsłabsza drużyna w lidze. Bez chociażby papierowego lidera, z dwiema dziurami w składzie i ze słabymi juniorami. U siebie powinniśmy powalczyć z zespołami z drugiej piątki, na wyjazdach niestety wszędzie wysokie lanie.

  41. Powrót do góry    #86
    Początkujący
    Dołączył
    22-12-2011
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez bartiromo1 Zobacz posta
    6. Zielona Góra - koledzy Rzeszowa,niewypał sezonu, Davidsson słabszy sezon, brak prawdziwych liderów. I tak lepiej niż ich koledzy z Podkarpacia.

    Nie to, że był bym wielkim fanem zgrzeblarek ale jeśli protas, AJ i RH nie są prawdziwymi liderami to kto zasługuje na to miano ?
    Nie wiem czy to dyletanctwo czy zwykła złośliwość.


    W mojej opinii prawdziwi liderzy w ekstralidze, to tacy co nie schodzą z poziomu 10+ na przestrzeni kilku sezonów. I nie mają dziwnych jedno sezonowych wahań. Tacy np są : Gollob z Gorzowa, Hampel z Leszna, Crump z Rzeszowa, czy Nicki z Gdańska .Szansę na miano prawdziwego lidera mają też Ward, Janowski być może Przemek Pawlicki i Grisza Łaguta. Osobiście lubię i Zieloną Górę i Rzeszów, ale oba kluby zawiodły mnie jeśli chodzi o okres transferowy. W Zielonce mamy Andreasa - co tak naprawdę jest liderem, ale większość swojej kariery jeździł bez błysku, szczególnie w sezonie spadkowym Bydgoszczy, Protasa - co poprzedni sezon miał fenomenalny, ale poprzednie to tak dobrze, ale nie wybitnie. Gdyby moja drużyna miała w 15 biegu Protasa, a przeciwna Golloba,Hampela Crumpa czy Nickiego to bym sie bał. No i Holta, lider nadgarstkowy, w Toruniu 0,0,0 a 3 dni później w Szwecji 3,2,3,1,2..... Zielonce bokiem też wyjdzie Łukasz Jankowski, Ci co kojarzą jego karierę z Orła Łódź wiedzą o czym myślę.Rzeszów natomiast po transferach totalne niewypały - czytało się o budżecie ponad 10 mln zł, o Łagucie, Janowskim,o medalach, o play-offach...a kim udało się wzmocnić ? Grzesiem Walaskiem, który też niechętnie podobno tam wylądował, gdyż gdyby nie sytuacja finansowa Bydgoszczy, i to że inne kluby wcześniej zakontraktowały szybciej innych grajków, sam chętnie jeździł by gdzie indziej. A jakby został w Bydgoszczy to kim ten Rzeszów miałby się wzmocnić? A jeśli jeszcze Marta Półtorak mówi, że liczy na Kilmakorpiego, bo ten jest mistrzem na długim torze a w Rzeszowie tor jest długi, to śmiać mi sie chcę.Jego wysoki KSM wynika głównie z tego, że w Daugapils pojechał bodajże 8 meczów, większość u siebie na słabych drużynach. Jakoś przeciwko Gdańskowi,Gnieznu, Grudziądzowi czy Bydgoszczy na wyjazdach chyba nie błyszczał. Pamiętacie Kilokarpia jak jeździł w Gdańsku dwa lata temu w ekstralidze? Tylko start, i przy krawężniku 4 kółeczka nic więcej. I juniorzy Sówka, talent ale nawet przy presji w 2 lidze nie błyszczał w konfrontacjach w Lublinie, i jakiś debiutant "tobiaso kronero-podobny" Rzeszów fajne miasto, ale myślałem, że chociaż Miśkowiaka dokupią do składu, a tu sie okazuje że Kilokarp to nie żart. Moim zdaniem skład bez pomysłu, na siłę tego Walaska wcisnęli. Szkoda kibiców.
    Acha i jeszcze jedno. Zielona Góra i Toruń to dwa kluby z tzw. "trzecia linia " to jest Lampkowskim i Jankowskim. Tylko że Toruiń oprócz 3 linii ma wyłącznie pierwszą linię, a Magia ma trochę pierwszej, trochę drugiej i wszystko nie pewne. Inne kluby mają w miarę równe drużyny.Albo równe mocne ( Gorzów, Leszno, Tarnów) albo równe średnie ( Gdańsk, Częstochowa, Bydgoszcz, Wrocław, Rzeszów). Tylko, że w Rzeszowie jest presja i dlatego mogą jej nie podołać i spaść z ligi....
    P.S. Kibicuje Wybrzeżu, a to że ich postawiłem wyżej od Zielonej - są średniakami,ale mają lidera Dzikusa i paru ciekawych co mogą odpalić, albo i nie. Natomiast Zielonka ma Magię Ale myślę ,że sama ona nie wystarczy.....

  42. Powrót do góry    #87
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez grunek Zobacz posta
    A jeśli jeszcze Marta Półtorak mówi, że liczy na Kilmakorpiego, bo ten jest mistrzem na długim torze a w Rzeszowie tor jest długi, to śmiać mi sie chcę.Jego wysoki KSM wynika głównie z tego, że w Daugapils pojechał bodajże 8 meczów, większość u siebie na słabych drużynach. Jakoś przeciwko Gdańskowi,Gnieznu, Grudziądzowi czy Bydgoszczy na wyjazdach chyba nie błyszczał. Pamiętacie Kilokarpia jak jeździł w Gdańsku dwa lata temu w ekstralidze? Tylko start, i przy krawężniku 4 kółeczka nic więcej. I juniorzy Sówka, talent ale nawet przy presji w 2 lidze nie błyszczał w konfrontacjach w Lublinie, i jakiś debiutant "tobiaso kronero-podobny" Rzeszów fajne miasto, ale myślałem, że chociaż Miśkowiaka dokupią do składu, a tu sie okazuje że Kilokarp to nie żart.
    Kylmaekorpi miał dobry sezon, tak samo w Dauga jak wcześniej w Rybniku. Mylisz się co do tego, że na wyjazdach u wielkiej czwórki "chyba nie błyszczał", bo w Grudziądzu zdobył 10 pkt, u siebie z Gnieznem 11, z Wybrzeżem 10 i tylko z Grudziądzem zawiódł 3+3. A w Gdańsku odjechał całe 3 spotkania, gdzie zdobył 6 w 6, 4 w 4 i 1 w 2. Na takie rzadkie występy (raz na 2 miesiące) ciężko oczekiwać czegoś więcej. Będzie jeździł regularni to swoje może zdobywać, taki drugi Nermark. Miśkowiak wcale nie jest jakiś lepszy.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  43. Powrót do góry    #88
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Będzie jeździł regularni to swoje może zdobywać, taki drugi Nermark.
    To żart, prawda? Przypomnę tylko, że Nermark w ekstralidze ma na swoim końcie regularne zdobycze 10-punktowe, a i jeden komplet...

  44. Powrót do góry    #89
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zauważyłem, że Częstochowianie stali się strasznie drażliwi w tym wątku. Czego nie powiesz o jakimś zawodniku Włókniarza to jakie oburzenie, że śmie się tych rajderów porównywać do istot chodzących po ziemskim padole. Wrzućcie trochę na luz, idą Święta i się uspokójcie. Z porównaniem do Nermarka chodziło mi, że Kilo też może odpalić wbrew wielu osobom jako zawodnik, który przyszedł z pierwszej ligi, a nie że osiągnie poziom "kosmicznego" Nermarka. Zaraz oburzenie czy się wspomni Nermarka czy Czaję...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #90
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Sam w ubiegłym sezonie byłem za zatrudnieniem Kylmakorpiego we Włókniarzu. Uważam że stać go na podobną średnią co Daniela.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •