Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 290

Wątek: Sparta Wrocław 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #46
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez kanonik Zobacz posta
    tu nie ma odmiennych pogladow tylko jest po prostu twoja glupota i niewiedza na temat zuzla. natomiast z tymi obrazkami dla mnie to one sa takie same i nie mam zamiaru najezdzac kursorem na niego i czytac co tam jest po angielsku napisane i potem jeszcze to tlumaczyc. mozesz u siebie w szkole na lekcji informatyki bawic sie w takie rzeczy.
    ale mimo wszystko byl to moj blad z interpretacja tego obrazka.

    ps. zaklad nie byl o kase
    Informatykę miałem ostatni raz w połowie lat 90. i takich cudów u nas w liceum nie było, tylko DOS i inne zamierzchłe wynalazki, ale ty pewnie byłeś wtedy na etapie zbierania Pokemonów, więc co możesz o tym wiedzieć? Dobrze, że przynajmniej potrafisz przyznać się do błędu. A głupotą niestety popisujesz się wyłącznie ty, serwując teorie bez żadnych argumentów (typu: Hans nie będzie gorszy, bo się nie da i już), obrażając poniekąd naszych zawodników (Świder w lepszym zespole miałby o połowę gorszą średnią itp. bzdury) i dopieprzając się o takie bzdety, jak emotikonki.
    EOT. Dłużej nie ma sensu tego ciągnąć.

    Cytat Zamieszczone przez orlosep
    Hansio-Lansio od 4 lat zjeżdża w dół. A jego żądania finansowe w najlepszym razie stoją w miejscu. Podejrzewam, że i tak już by znalazł jakiś klub w SE, gdyby właśnie nie te żądania. To jest zawodnik w najlepszym razie na rezerwę. Prawdą jest to, że Hans pali za sobą mosty. Bo nie tylko we Wrocławiu to zrobił.
    Masz rację. Hans słabnie z sezonu na sezon. W dodatku jak wieść niesie, jego żądania finansowe osadzone są ciągle w przekonaniu, iż jest zawodnikiem takim, jak powiedzmy w latach 2006-2007. A nie jest. Który to już sezon zawodzi swoje kluby, nie tylko w Polsce zresztą? Nie ulega wątpliwości, że czas jazdy Lansia w Sparcie pokrywał się ze szczytem jego kariery, ale nie ma sensu patrzeć na niego przez taki pryzmat. Nacięliście się w Toruniu, naciął się Gdańsk i Gorzów. Chyba wystarczy. Facet naprawdę powinien pójść do I ligi i tam udowodnić, że jeszcze na coś go w speedwayu stać. Jeżeli udowodni, to w kolejnym sezonie nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracodawcy w najwyższej klasie rozgrywkowej.
    Co do palenia mostów przez Andersena, to chyba mimo wszystko nigdzie nie było takiego kwasu i dwuznaczności, jak przy jego odejściu z Wrocławia.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  2. Powrót do góry    #47
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    23-04-2011
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i to jest super news.
    Bałem się jego powrotu do Sparty, ale Ogór w minionym sezonie sprawił, że dziś nie wyobrażam sobie tej drużyny bez jego osoby. Teraz czas na Piotrka i Maćka.

  4. Powrót do góry    #49
    Początkujący
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://sport.onet.pl/zuzel/ekstralig...wiadomosc.html
    Panowie i co z tym Janowskim? Bo Marta nadal mocno zabiega o niego, możliwe jest to zebranie kasy od sponsorów? Czy już możemy cieszyć się z nowego nabytku?

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    23-04-2011
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A teraz piszą, że Tarnów bierze Macieja:

    http://www.espeedway.pl/news,ciag_da...,49876,12.html

  6. Powrót do góry    #51
    Zaawansowany Awatar Mariano_Italiano
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    442
    Podziękowania: 384 w 199 postach
    No to jeżeli z Maciejem to prawda, to Wrocław będzie miał niezłą ekype.

    No ale jeżeli we Wrocławiu jest większe zapotrzebowanie na zoo niż na żużel to dla kogo tak utalentowany zawodnik ma jeżdzić???

    Klaruje nam się juz kandydat do spadku...... A miała być taka wyrównana liga.

    Mimo wszystko uważam że to jest sport i że Wrocław w sezonie 2012 sprawi jeszcze nie jedną niespodziankę.
    NIE MA TORREADORA NA LESZCZYŃSKIEGO BYSIORA Ukryta zawartość Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Jak przeczytałem, że Krystyna chce od Maćka usłyszeć twarzą w twarz, że on nie chce już w Sparcie jeździć to oniemiałem. Ja bym się bał stanąć na przeciw niej, a co dopiero z nią rozmawiać?!?

  8. Powrót do góry    #53
    Początkujący
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.gazetawroclawska.pl/sport...odzi,id,t.html

    Pozostało tylko zdemontować bandy i posiać trawę na torze.

  9. Powrót do góry    #54
    Użytkownik
    Dołączył
    23-04-2011
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałem żeby został, ale Maciej wybrał tak, a nie inaczej.
    Ja nadal kibicuję Sparcie i reszcie chłopaków.

    Ps.
    Oby Maćkowi Tarnów nie wyszedł bokiem tak jak Madsenowi czy Jędrzejakowi.
    Teraz trzeba pomysśeć o mądrym transferze.

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Mam tylko nadzieję, że jak Tarnów wpadnie na ligę do Wrocławia, Maciek zostanie powitany brawami, a kibice nie zapomną, ile dla Sparty zrobił. Szkoda tego, bo upada pewien mit. Osobiście życzę Janowskiemu, żeby efekty przenosin były takie same, jak u Kołodzieja, gdy ten opuszczał Tarnów.

    Przewrotnie napiszę jeszcze, że może dobrze się stało. Teraz Klocowa nie ma żadnych argumentów, skończyła się jej ostatnia nadzieja na lepsze czasy w klubie rządzonym bez przyszłości. Skład porównywalny do Częstochowy na pewno się uzbiera i jakoś to będzie, ale to jest ten moment, żeby w Sparcie wreszcie zrobić rewolucję. Czego życzę

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2007
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no coz, wybral wojaze po polsce, szkoda bo mial naprawde duze szanse stac sie ikoną tego miasta a tak to bedziemy mogli mowic tylko ze kolejny dobry zawodnik u nas sie wychowal moze dobre i to...
    trzeba wierzyc w Patryka, oby dostarczyl nam duzo milych momentow na stadionie, a kto wie moze i pokaze Janowskiemu numer plastronu w nowym sezonie
    Ostatnio edytowane przez tairaterkes ; 16-11-2011 o 23:15

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik Awatar prin
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    173
    Kliknij i podziękuj
    33
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Ze szczęściem decyzji Maćka nie przyjmuję ale za to z wielką wyrozumiałością. Cóż w dzisiejszych czasach znaczy talent bez dobrego zaplecza finansowego ?
    Widać ambicje Maćka sięgają wyżej niż miano solidnego ligowca i chwała Mu za to. Ma zbyt wiele do stracenia aby ryzykować swój talent zostając w Sparcie ledwo co wiążąc koniec z końcem. Szarpiąc się o swoje wypłaty, a wszystko kosztuje nowe silniki, mechanicy itd. W tym sezonie widać było, że czasami brakowało sprzętu Maćkowi, tracił bo nie był sprzętowo przygotowany tak jak np bracia Pawliccy. Wyciągnął wnioski i postawił na swój rozwój nie tylko na chwałę wrocławskiego ale przede wszystkim polskiego żużla. Trudne decyzje czasami podjąć trzeba tak robią zawodnicy którzy chcą czegoś więcej od bycia średniakami ligowymi. Świat sportowy ściśle splata się ze światem finansowym. A na sukces składa się : talent, szczęście i FINANSE. Nie może zabraknąć żadnej z tych trzech rzeczy. W pełni akceptuję decyzję Maćka i życzę Mu wszystkiego najlepszego w nowym klubie. W przyszłym sezonie przede wszystkim dwie drużyny będą absorbować moją uwagę ( o ile wieści się potwierdzą ) Sparta i Unia Tranów. Oby Jaskółki zapewniły Maćkowi wszystko to czego nie mógł otrzymać we Wrocławiu. Nasz Skarb zasługuje na wszystko co najlepsze.

    Franz odbierz PW
    Ostatnio edytowane przez prin ; 17-11-2011 o 00:37

  13. Powrót do góry    #58
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    No i stało się. Cholernie przykro, ale co zrobić. Dla Sparty oznacza to kolejny szczebel w dół na drabinie żużlowej hierarchii, choć klub jeszcze ten sezon na pewno przeżyje. Agonia się przedłuży, przy malejącej coraz bardziej publice; zgon jeszcze mimo wszystko nie nastąpi. Dziurę po Janowskim załata się np. Zengotą (zwanym przez KK "mocnym seniorem"(!)) i pojedziemy. A co z tego wyjdzie, to już czas pokaże.

    Dla nas powinna to być cenna nauka na przyszłość: zawodników pokroju "Tomka", Jankesa czy Jagusia już nie ma (z ludzi tego rodzaju chyba tylko Baliński się ostał), a obecnie dominuje model tzw. profesjonalny, którego dobitnym przykładem może być np. Walasek. Jeżdżę tam, gdzie więcej płacą. Bez żadnych sentymentów. My też tych sentymentów nie powinniśmy mieć, nie dla poszczególnych nazwisk. Dla klubu, barw, tradycji - obowiązkowo, lecz dla konkretnych jeźdźców nie ma sensu, bo prędzej czy później czeka nas zimny prysznic. Trudno nie lubić chłopaków z własnej ekipy, ale nie przesadzajmy z tymi uczuciami. Janowski był we Wrocławiu, zwłaszcza w minionym sezonie, wręcz zagłaskiwany. Ciągłe wyrazy uwielbienia, podziwu, nieustanne gratulacje, fetowanie. Warto było?

    Nie potępiam Maćka, to jego życie, jego zawód i jedyne źródło dochodów. Żużlowi przecież podporządkował wszystko, rezygnując z dalszej edukacji szkolnej. Wybrał pewnego, solidnego pracodawcę (do czasu, oczywiście), który zapewni mu finansowy komfort. Postąpił jak zawodowiec. Spokojnie kalkulujący profesjonalista. W WTS-ie od lat marazm, zaległości i bieda aż piszczy, toteż pod względem stabilności wybór wydaje się oczywisty na korzyść Unii. Tylko niepotrzebne były te wszystkie deklaracje Magica o przywiązaniu, o lojalności, o "Sparcie w sercu". Serce nie jest, jak widać, równie ważne jak portfel, a wszelkie gesty w stronę kibiców przypisać należy raczej kurtuazji. Cóż, dobre PR to fajna rzecz, zawsze się przyda.

    Tak naprawdę o to właśnie mam żal przede wszystkim - o silny kontrast między słowami a czynami. Mógł Maciej powiedzieć wprost: będę jeździł tam, gdzie otrzymam najkorzystniejszą finansowo ofertę, bo zależy mi na dużych pieniądzach i spokojnym rozwoju własnej kariery, a los macierzystego klubu, choć nie jest mi obojętny, nie jest aż tak istotny. Brzmiałoby to może dla niektórych nieco okrutnie, ale byłoby uczciwe. On zamiast tego wolał kluczyć, zagrywać pod publiczkę, a w końcu zaszyć się na drugim końcu świata z amerykańskim dziadygą i nie dawać znaku życia. Szkoda. Ale jeszcze raz powtarzam - jego wola, jego decyzja i nic komu do tego. Tylko z Pociejkowiczem, Huszczą, Jagodą nigdy nie stanie w jednym rzędzie, choćby nawet rokrocznie sięgał po mistrzowski tytuł.

    Powodzenia, Maćku, w nowym klubie. Oby Ci wyszło na zdrowie, bo pamiętaj - tam nikt Cię nie będzie "głaskał po główce", tam będziesz po prostu jednym z wielu, a nie tym Najważniejszym. Pomyślności, najemniku.

    Sparta istniała dziesięciolecia przed urodzeniem Janowskiego, więc i po jego odejściu powinna dalej istnieć, a przynajmniej taką mam nadzieję. Na jednym juniorze świat się nie kończy.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No dobra, żal musi być i pewnie jest. Ale zrozumcie też chłopaka, że chciałby osiągać jakieś inne sportowe cele, niż ciągła (ale też jedyna) dominacja wśród juniorów. Może marzy mu się medal DMP, a już zupełnie zrozumiała jest chęć współpracy z Hancockiem, skoro tworzą jakąś namiastkę teamu. W tym kontekście słowo "najemnik" trochę mnie burzy - bo gdyby tylko jego własny klub dał mu jakieś nadzieje na dalszą fajną sportową przyszłość, może nawet nie pomyślałby o przenosinach, tym bardziej na drugi koniec Polski.

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To przykre, ale zaczynam naprawdę bardziej doceniać postawę Jędrzejaka, który wprost mówi, że Wrocławiowi wiele zawdzięcza i pierwszy podpisuje kontrakt, niż Janowskiego, który, widać, jest dalece niekonsekwentny w stosunku do tego, co sam mówi.

    Zawiodłem się na Panu, Panie Janowski. Nie tego się spodziewałem marznąć w Gnieźnie miesiąc temu z hakiem.

    Cóż. Nie mam wątpliwości, że wodę z mózgu zrobił mu Greg.

    Nie da się ukryć, że padł chyba ostatni lub przedostatni bastion we Wrocławiu. Spodziewałem się, że Janowski ma bardziej w duszy przyszłość garstki kibiców z miasta, które za nim murem stało te 4 lata.

    Ja sobie daruję teksty o powodzeniu i o owacjach na stojąco, jak przyjedzie na mecz do Wrocławia. Sorry, ale od dziś jest zawodnikiem Unii Tarnów, a ja nie mam w zwyczaju kibicować innym drużynom, jak Sparta.

    Tyle. Krzyż na drogę.

  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    ZAW jesteś strasznie nie fair w stosunku do Maćka. Bo nie czarujmy się - z powodzeniem mógł odejść z Wrocka już 2 lata temu i wojować za lepszą kasę. Ale jeśli zawodnik z aspiracjami i ambicjami do doścignięcia najlepszych zawodników globu ma kolejny sezon spędzić w marnej drużynie, za marne pieniądze i marnej garstki kibiców (mam na myśli ilość, a nie jakość) to byłoby to marnowanie jego talentu i możliwości. Krzyż na drogę to wystaw Krystynie, bo to ona narobiła zamieszania i odstraszyła chętnych do rozwoju tego klubu. Prezes, która wychodzi z założenia "będzie po mojemu, albo zostanie tu spalona ziemia" nigdy nie zbuduje solidnej drużyny.

    Jestem ciekaw co teraz zrobi Klocówna - zainwestuje kasę z Janowskiego - kasa przeznaczona na jego kontrakt + blisko 0,5 miliona za transfer od Unii - w solidnego lidera (jak nic kłania się teraz szybko stanąć do rozmów z Nickim albo Griszką), czy zadowoli się drużyną złożoną z Ogóra, Świdra (o ile go przekona, bo i jemu mogą nagle wzrosnąć wymagania) i zlepku oszołomów jak te całe Łobzenki, Klindty (transfer roku!) itp.

    Mam nadzieję, że Sparta przetrwa, bo zawsze darzyłem ten klub sympatią, ale z odejściem Maćka może się to posypać w najbliższych dwóch latach.
    A najbliższy sezon to będzie walka o przeżycie, bo w tej chwili wrocławianie uzyskują miano głównego faworyta do spadku....

  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Tylko niepotrzebne były te wszystkie deklaracje Magica o przywiązaniu, o lojalności, o "Sparcie w sercu". Serce nie jest, jak widać, równie ważne jak portfel, a wszelkie gesty w stronę kibiców przypisać należy raczej kurtuazji. Cóż, dobre PR to fajna rzecz, zawsze się przyda.
    A to nie mozna miec w sercu, byc przywiazanym a mimo wszystko jednak dbac o wlasna kariere i sukces zawodowy? Nie rozumiem i nigdy chyba nie zorzumiem takich wlasnie wpisów. O to samo 2 lata temu niektorzy cisneli w Kołodzieja odchodzace do Leszna i teraz w LEsznie te same wpisy.. Przeciez ci zawodnicy serio nie klamia. Oni cholera jasna maja pelne prawo mowic ze sie przywiazali ze bylo im dobrze, ale tez swoje zrobili, jesli dotychczasowy klub nie chce im dac zawodowego konktraktu na poziomie to znaczy ze zwyczajnie ich nie szanuje.
    Kurtuazja? poszaleliscie czy co?
    MAciek kolejny seozn zapitalał w barwach SPraty mimo ze bylo to dla niego raczej mniej oplacalne niz gdziekolwiek indziej. Kloc miala caly seozn zeby sobie przygotowac cos dla Maćka na nastepny rok. I co? i znowu nic. Ja sie nie dziwie Mackowi w zaden sposob.
    Drogi Franz. To nie kurtuazja, ja wierze ze Maciek ma w sercu Sparte i powroci - do swoich kibicow - jak tylko ktos powazny bedzie Spartą zarządzał.
    Inna sprawa to gdyby powiedzial: Nie chce jezdzic w Sparcie bo liczy sie dla mnie kasa, nie mam sentymentu do kibiców ani klubu - to przeciez by zwyczajnie sklamal.
    Nie robcie wszystkiego czarno białego. Ze albo cos jest czarne albo biale. Jest wiele odcieni, a tym razem wygrał zdrowy rozsądek i pretensje nalezy miec nie do Maćka, to wydaje sie byc oczywiste.

    ię medal DMP, a już zupełnie zrozumiała jest chęć współpracy z Hancockiem, skoro tworzą jakąś namiastkę teamu. W tym kontekście słowo "najemnik" trochę mnie burzy - bo gdyby tylko jego własny klub dał mu jakieś nadzieje na dalszą fajną sportową przyszłość, może nawet nie pomyślałby o przenosinach, tym bardziej na drugi koniec Polski.
    Swiete slowa Sob
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 17-11-2011 o 01:24

  18. Powrót do góry    #63
    Zbanowany Awatar cieslaczekCwaniaczek
    Dołączył
    10-03-2011
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To ten dziad mu zrobił wode z mózgu.Zero szacunku dla tego pożal sie boże amerykańca ,mam nadzieje ze juz żadnego medalu nie zdobędzie i do reszty sie skończy w tym sezonie.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Ja pierdziulę, niektórzy tutaj faktycznie żałośnie się wypowiadają. Pomyślcie jeden z drugim. Wykonujesz swoją pracę na prawdę *****i**cie. Masz możliwość przez kolejny rok robić to samo u obecnego pracodawcy za niespecjalne pieniądze, albo przejść do innego i zarobić o wiele więcej. I rozwinąć się u boku lepszych specjalistów. Co robisz? Zostaniesz jeśli obecny pracodawca nic nie zmieni w Twoich zarobkach? Czy może zastanowisz się, że masz w życiu potrzeby takie czy inne, chcesz zainwestować w siebie z tego czy innego powodu?
    Maciek chciał zostać w Sparcie, ale kiedy Krystyna mówi "jeśli chce zostać to zostanie, ale ja mu więcej nie dam" to sorry - chcecie mieć takiego asa u siebie, który będzie z siebie robił jelenia z pół-darmo? Z przywiązania do barw i sympatii do klubu się chleba nie kupuje. Tylko za kasę, którą da. A jak daje ktoś o połowę więcej, to będą bułki zamiast chleba.

  20. Powrót do góry    #65
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch
    No dobra, żal musi być i pewnie jest. Ale zrozumcie też chłopaka, że chciałby osiągać jakieś inne sportowe cele, niż ciągła (ale też jedyna) dominacja wśród juniorów. Może marzy mu się medal DMP, a już zupełnie zrozumiała jest chęć współpracy z Hancockiem, skoro tworzą jakąś namiastkę teamu. W tym kontekście słowo "najemnik" trochę mnie burzy - bo gdyby tylko jego własny klub dał mu jakieś nadzieje na dalszą fajną sportową przyszłość, może nawet nie pomyślałby o przenosinach, tym bardziej na drugi koniec Polski.
    Czy Maciek nie osiągnął w Sparcie wysokich sportowych celów? Złoto IMŚJ, srebro IMŚJ, 2x srebro IMEJ, 2x złoto MIMP, 2x SK, BK. Mało, jak na dwudziestolatka? Stała progresja jego wyników w lidze też była, z ogromnym skokiem w minionym sezonie. Medale DMP nijak się do tego mają, bo na sukces pracuje cała drużyna. Z Hancockiem owszem, tworzą jakiś pseudoteam, ale byłoby dziwne mimo wszystko, gdyby większym przywiązaniem darzył Janowski Herbiego niż parę tysi kibiców i rodzimy klub. Nie bardzo tez rozumiem, dlaczego niby pozostanie w Sparcie miałoby oznaczać dla Macieja przekreślenie szans na udaną przyszłość. Dotąd nie można było narzekać na brak wyników i słaby rozwój, bo było wręcz odwrotnie, więc nie bardzo rozumiem skąd Twoja sugestia. Chłopak poszedł za większą kasą do innego miasta, innego klubu, nowych fanów. Po prostu za kasą. -Maciek, why? - For money!

    Co do "najemnika": to żadna obraza, niepotrzebnie się bulwersujesz. Janowski jest zawodowcem i pójdzie tam, gdzie więcej mu zapłacą. Prawdziwy profesjonalista. Prawdziwy najemnik.

    Cytat Zamieszczone przez ZAW
    Sorry, ale od dziś jest zawodnikiem Unii Tarnów, a ja nie mam w zwyczaju kibicować innym drużynom, jak Sparta.
    Popieram. Zawsze będę pamiętał o zasługach Janowskiego dla Sparty, bo tego wymazać się nie da. Nigdy nie będę Magicowi źle życzyć, ale oklaski zarezerwuję dla naszych chłopaków.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk
    Jestem ciekaw co teraz zrobi Klocówna - zainwestuje kasę z Janowskiego - kasa przeznaczona na jego kontrakt + blisko 0,5 miliona za transfer od Unii - w solidnego lidera (jak nic kłania się teraz szybko stanąć do rozmów z Nickim albo Griszką), czy zadowoli się drużyną złożoną z Ogóra, Świdra (o ile go przekona, bo i jemu mogą nagle wzrosnąć wymagania) i zlepku oszołomów jak te całe Łobzenki, Klindty (transfer roku!) itp.
    Jaki Nicki, jaki Laguta?! Skoro nie było pieniędzy, które satysfakcjonowałyby Maćka, to tym bardziej nie znajdą się na lepszych i droższych od niego zawodników. Kasa "za wyszkolenie" niewiele tu zmienia. Z wartościowych seniorów będą Ogór i może Świder, do tego Kenio (co drugi mecz, bo na pewno znów zastrajkuje), a resztę załata się Klindtami.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk
    Wykonujesz swoją pracę na prawdę *****i**cie. Masz możliwość przez kolejny rok robić to samo u obecnego pracodawcy za niespecjalne pieniądze, albo przejść do innego i zarobić o wiele więcej. I rozwinąć się u boku lepszych specjalistów. Co robisz?
    Jeśli jestem zawodowcem, najemnikiem - odchodzę oczywiście. Argument finansowy w pełni mnie przekonuje.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk
    Ale jeśli zawodnik z aspiracjami i ambicjami do doścignięcia najlepszych zawodników globu ma kolejny sezon spędzić w marnej drużynie, za marne pieniądze i marnej garstki kibiców (mam na myśli ilość, a nie jakość) to byłoby to marnowanie jego talentu i możliwości.
    Podkreślam jeszcze raz - kwestia finansów przemawia do mnie. Ale wskaż mi proszę jakieś dowody na to, że Janowski zmarnował choć część swojego talentu i potencjału jeżdżąc w naszej "marnej drużynie" dla nas, "marnej garstki kibiców". Z całym szacunkiem dla Ciebie: nie znajdziesz nawet najmniejszej przesłanki na swoją tezę, bo sportowy rozwój Macieja w Sparcie przebiegał wręcz wzorcowo.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules
    Drogi Franz. To nie kurtuazja, ja wierze ze Maciek ma w sercu Sparte i powroci - do swoich kibicow - jak tylko ktos powazny bedzie Spartą zarządzał.
    Pytanie tylko, czy tych "swoich kibiców" nie będzie miał troszkę mniej...

    Cytat Zamieszczone przez j-rules
    Nie robcie wszystkiego czarno białego. Ze albo cos jest czarne albo biale. Jest wiele odcieni, a tym razem wygrał zdrowy rozsądek i pretensje nalezy miec nie do Maćka, to wydaje sie byc oczywiste.
    Wygrała chłodna kalkulacja.
    Zgadzam się z Tobą częściowo, tzn. uważam, iż pretensji nie należy mieć tylko do Maćka. Jak wygląda sytuacja w naszym klubie wiedzą mniej więcej wszyscy, więc trudno udawać, że jest pięknie. WTS to tonący okręt, fakt. Ale istoty, które pierwsze uciekają z tonącego statku, jakoś źle mi się kojarzą.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  21. Powrót do góry    #66
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cóż. Nie mam wątpliwości, że wodę z mózgu zrobił mu Greg.
    Albo ulepił mózg z wody.

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Franz
    Podkreślam jeszcze raz - kwestia finansów przemawia do mnie. Ale wskaż mi proszę jakieś dowody na to, że Janowski zmarnował choć część swojego talentu i potencjału jeżdżąc w naszej "marnej drużynie" dla nas, "marnej garstki kibiców". Z całym szacunkiem dla Ciebie: nie znajdziesz nawet najmniejszej przesłanki na swoją tezę, bo sportowy rozwój Macieja w Sparcie przebiegał wręcz wzorcowo.
    Przebiegał. Ale nie dlatego, że jest to Sparta, a dlatego że to tutaj nawiązał współpracę z Gregiem, który go bardzo wiele nauczył oraz był mądrze prowadzony przez Cieślaka, co sam potwierdzał co do obu. I obaj panowie będą chyba w Tarnowie, tak? Więc czemu i kogo tak dziwi odejście Maćka, skoro idzie tam, gdzie ludzie, którzy go "stworzyli"? Pisane było, że nazdobywał już sporo. Ale to wszystko juniorskie osiągnięcia. Takowe mieli Protasiewicz, Ząbik, Miśkowiak, czy też nieobecny już Dados. I u tych panów nie przełożyło się to na osiągnięcia seniorskie (PePe jest solidnym ligowcem, ale wiadomo co w SGP wyczyniał). A Maciek musi jeździć z najlepszymi (nie tylko przeciwko), żeby szlifować swoje rzemiosło i być solidnym reprezentantem kraju w niedalekiej przyszłości. Odejdzie Gollob, Protasiewicz i Holta, bo to nie młodzieniaszki i nie ma naszej kadry. Zostanie mocny Hampel, niewiadomy Kołodziej (forma sinusoidalna) i chimeryczny Kasprzak.
    Rozumiem żal po stracie jaką jest odejście Janowskiego. Ale może warto się zastanowić czy to aby jego wina, że Sparta nie zapewnia mu warunków do rozwoju na wyższym poziomie?
    Odejście Maćka nie nazwałbym stanie się przez niego najemnikiem. Jest najlepszym obok Pawlickich juniorem w Polsce. Ta trójka wybija się drastycznie na tle swojej grupy wiekowej, więc nie dziwota, że szukają lepszego miejsca.
    Tak jasne - to w tym roku i bez tych panów w klubie zdobył IMŚJ. Tyle, że nadal z nimi współpracował o ile mi wiadomo, zwłaszcza z Amerykaninem.

    Co do mojego posta odnośnie ściągnięcia Nickiego/Griszy. Nie orientuję się ile za sezon dostawał w Sparcie Janowski, ale tak pi razy oko strzeliłem, że może wystukałoby to razem z ekwiwalentem za szkolenie na Pedersena, który wszakże szuka klubu w ELidze i jedyną opcją jest dla niego Gdańsk w tej chwili.
    Osobiście uważam, że trio Kenio-Ogór-Świder jest całkiem niezłą paczką, tyle że nie mają najmniejszego wsparcia w drugiej linii. Nie łudźmy się - dla Klindta zdobywanie punktów na juniorach będzie sukcesem. A nadal potrzebny będzie jeszcze jeden. No chyba, że Andersson zostaje. Tutaj nie jestem na bieżąco, ale to też zawodnik na max 5 pkt. Na juniorce Malitowski coś tam pokazuje i podobała mi się jego jazda w minionym sezonie. Może teraz młody Kociemba do składu wskoczy? Obiło mi się, że całkiem nieźle ta jego jazda wygląda.

  23. Powrót do góry    #68
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mnie najbardziej martwi to, że odszedł w momencie, kiedy tu coś naprawdę drgnęło. Żal mi chyba najbardziej Barona. To jest chyba obecnie najbardziej zaangażowana osoba we Wrocławiu. Szkoda, bo na moje oko, to po prostu trochę Janowskiemu ta cała Sparta zwisła. Wiedział, że i tak większość zwali winę na Klocową, że sobie będzie to tłumaczyć w jakiś pokrętny sposób ambicjami, itd. Być może, ale to wszystko bullshit. Hajs, Hancock, Cieślak i Koldi. I naprawdę mógł po prostu nas na to przygotować.

    A Hancock? Cóż on w Polsce ma za korzenie? Żadne, co roku gdzie indziej i co roku te same uśmieszki. Wystarczy przejrzeć twittera. To jest po prostu duże dziecko, które się bawi w speedway. I to samo robi, bądź będzie robił Janowski. I w dupie mieć będą flagi, transparenty, okrzyki i podskoki.

    Jesteśmy tylko otoczeniem dla ich życiowej zajawki, poletka spełniania własnych ambicji. I to akurat jestem w stanie doskonale zrozumieć. Tylko w tym wszystkim brak mi trochę otwartej przyłbicy. Spiernicza bowiem stąd dość lamersko.

    I boli mnie to, że w tym mieście rok w rok klub budzi się na jesień z ręką w nocniku. Bo można było chociaż próbować ściągnąć tu Hancocka, skoro tak klubowi zależało na Janowskim. Czy choć ktoś sobie zadał trud zadzwonienia do niego? Czy my kibice jesteśmy warci choć krztyny informacji?

    Z roku na rok mój entuzjazm do tego sportu opada. Mam na co dzien bilanse, faktury, rozliczenia, kontrakty i siano wszedzie. Na Olimpijskim zawsze szukalem emocji, rywalizacji, ambicji i odrobiny olimpijskiego ducha walki. A to bujda wszystko. Biznes jak wszystko dzis.

    Pozostaje nam orka na ugorze i Bjerre.

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No dobra, żal musi być i pewnie jest. Ale zrozumcie też chłopaka, że chciałby osiągać jakieś inne sportowe cele, niż ciągła (ale też jedyna) dominacja wśród juniorów. Może marzy mu się medal DMP, a już zupełnie zrozumiała jest chęć współpracy z Hancockiem, skoro tworzą jakąś namiastkę teamu. W tym kontekście słowo "najemnik" trochę mnie burzy - bo gdyby tylko jego własny klub dał mu jakieś nadzieje na dalszą fajną sportową przyszłość, może nawet nie pomyślałby o przenosinach, tym bardziej na drugi koniec Polski.
    Masz racje Sobotch,ale szczerze mowiac myslalem,ze jeszcze ten rok Maciek pozostanie w Sparcie i da szanse dzialaczom moze nie na odbicie od dna ale na wyjscie z marazmu.Myslalem ,ze tytul MS ktory Maciek podsunal im na tacy beda potrafili jakos spozytkowac.
    Moim zdaniem oprocz Grega rowniez Cieslak mial swoj udzial w przenosinach Macka.
    Zobaczymy czy klimat tarnowski bedzie mu sluzyl,ale mam watpliwosci.Tam maja druzyne gwiazd i jakos nie jestem pewny czy Maciek bedzie mial duzo wiecej okazji do pojawienia sie na torze niz trzy/cztery razy podczas meczu.Chyba ,ze bedzie smigal jako senior,lub na pozycji seniora beda mieli jakis plastron.We Wrocku przy odpowiedniej formie 5/6 mial pewne.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-11-2011 o 08:24
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #70
    Zbanowany
    Dołączył
    19-10-2010
    Postów
    375
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    torunianie wam pomoga w waznych momentach nie boje sie o to jak sie kasy nie ma to tak jet. teraz wiecie jak to jest ajk sie kombinowalo z pily ktora miala padake z kasa zawodnikow za darmo aby nie placic jak to mowia bog nie rychliwy ale spraweidliwy. stal sie koniec na samym poczatku zaczelo przychodzic po 3 tusiace na mecze teraaz bedzie po 500 ludzi na meczach. Bzdura liga 10cio zespolowa, wrocki czewy powinny do pierwszej ligi isc bo ani kasy, ani zespolu ani kibicow, nic.....

  26. Powrót do góry    #71
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    niech idzie i dac jemu jeszcze czapke sliwek na droge. popapraniec i tyle. kasa jemu zaswitala i to wszystko. zachowal sie jak szczyl, powinien poczekac jeszcze i dac szanse klocowej na znalezienie kasy ale on juz wczesniej sie spakowal. pracowal przy tym z cala pewnoscia cieslak, zreszta teraz jakas moda sie zrobila na takie jazdy po jankowskim vel pseudo pilocie ktory za swoje latanie powinien trafic za kraty i wkrecil kolodzieja w unie. a po co janowskiemu mdeale z dmp, ma ich cala mase z innych lepszych zawodow. kumple z polski zawsze mi mowili co ty chcesz od janowskiego, a ja im mowilem ze gosciu jest przereklamowany, fakt troche skuteczny ale to taka troche pipa na motorze ala darek sledz. prawda jest taka ze do pawlickich brakuje jemu wagon kaszy, zreszta ludzie wola chodzic na pawlickich gdzie naprawde jest sciganie,a nie tylko szybki motorek i start.
    zal mam i to spory bo mogl gnojek poczekac a nie w polowie listopada wyskoczyc z takim tematem, on nie dal szansy sparcie w walce o siebie mimo ze temu klubowi cos zawdziecza. ta decyzje pewnie podjal we wrzesniu razem z tym malym grubym pseudo-cyklista i wiecznie glupkowato usmiechnietym jankesem.

  27. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez kanonik Zobacz posta
    zachowal sie jak szczyl, powinien poczekac jeszcze i dac szanse klocowej na znalezienie kasy ale on juz wczesniej sie spakowal.
    Po pierwsze powinien bo....? Nie ma przymusu do niczego. Po drugie szansę Klocówna miała, tyle że z góry było powiedziane, że więcej nie dostanie i że to on musi chcieć jeździć dla Sparty, a nie że Sparta ma o niego zabiegać. I tak jest od kilku lat z wszystkimi zawodnikami. No niestety, ale o swoich najlepszych zawodników trzeba walczyć. Skoro skład miał być na najbliższe lata budowany wokół Janowskiego, to czemu nie dołożona wszelkich starań i nie dano mu więcej kasy?

  28. Powrót do góry    #73
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    No rozwinie się jak Kasprzak Madsen czy Jędrzejak , ale jak za parę lat wróci z podwiniętym ogonem niech nie liczy że kibice zaczną raptem znowu go uwielbiać .
    We Wrocławiu jak wieki Janowski zrobił w meczu 5 p to wszyscy się srali że to Maciek że czasem nie wychodzi bla bla w Tarnowie powiedzą żeby bardziej za****l bo jak nie to wypłaty nie będzie .. no zobaczymy ...

    To we Wrocławiu miał najlepsze warunki do rozwoju i piszcie sobie teorie jakie chcecie zobaczymy za rok jak na razie wasze przewidywania co do jego wielkiego rozwoju w Tarnowie to fantazjowanie ..
    Spoko zobaczymy może przyjdzie ktoś inny lepszy - się okaże , jak na razie co do wierności to z upływem lat widzę że Ogórowi najbardziej zależy na tym Wrocławiu niż takiemu Janowskiemu.
    Ostatnio edytowane przez Elendir ; 17-11-2011 o 11:41

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Jaki Nicki, jaki Laguta?! Skoro nie było pieniędzy, które satysfakcjonowałyby Maćka, to tym bardziej nie znajdą się na lepszych i droższych od niego zawodników. Kasa "za wyszkolenie" niewiele tu zmienia. Z wartościowych seniorów będą Ogór i może Świder, do tego Kenio (co drugi mecz, bo na pewno znów zastrajkuje), a resztę załata się Klindtami.
    To najlepiej podsumowuje dlaczego Maciek daje sobie siana z Wrocławiem. Przykre ale prawdziwe.

    Zaw jedno ale..
    I naprawdę mógł po prostu nas na to przygotować.
    Jesli po ostatnich latach takiego zarzadzania Sparta nie byliscie na to gotowi no to nie wiem.
    Tam gdzie nie ma dobrze zarzadzanego klubu tam nie ma kibicow i zawodnikow. Kibicow juz dawno klub zaczal tracic i jak widac w ogolnej mizerii nie dalo rady zatrzymac Maćka - co dla mnie jest mega porazką. Miec taki talent w druzynie, wlasny wychowanek, ogarniety inteligentny chlopak - ja bym wolal Bjerre zwolnic a Macka utrzymac..

  30. Powrót do góry    #75
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Olbrzymi wpływ na to wszystko ma Hancock, którego nie trawię od momentu Tarnowa 2004, a teraz moja niechęć do niego się tylko pogłębia.

    Janowski mocno podkreślał swoje przywiązanie do Wrocławia i Sparty, więc Tarnów nieźle musiał sypnąć kasą żeby go skusić na zmianę otoczenia. Czy idealne warunki do rozwoju to kasa i Hancock z Cieślakiem u boku? To już każdy sam powinien ocenić.

    Karawana jedzie dalej, dobrze, że chociaż zaklepaliśmy sobie Malitowskiego do końca wieku juniora, to tutaj nie będzie takich problemów.

    A spożytkowaniem pieniędzy za wyszkolenie Maćka nie ma się co podniecać, pójdą pewnie na spłatę długów.

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    z upływem lat że Ogórowi najbardziej zależy na tym Wrocławiu niż takiemu Janowskiemu.
    No bo Ogór wie ze poza Wrockiem wiele nie ujedzie.

  32. Powrót do góry    #77
    Początkujący
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem dlaczego większość z was ma pretensje do Maćka. Owszem mógł od początku jasno powiedzieć, że odchodzi i tyle. Uważam, że największe pretensje należy kierować nie do Maćka ale do p. Kloc która z roku na rok doprowadza drużynę do ruiny, a końcowym efektem jej pracy będzie zniknięcie Wrocławia z żużlowej mapy Polski.
    Dla mnie odejście Janowskiego od dawna było pewne, gdyż jak sam twierdził ważne dla niego będą nie tylko pieniądze ale i cele drużyny (czyt. walka o medale). Jeśli drużynę chce się wzmocnić "mocnym seniorem" tj. Zengotą, zatrzymaniem Kenia oraz zakontraktować Klindta to taka drużyna może walczyć najwyżej o przedostanie miejsce w tabeli.
    Uważam, że wrocławski żużel ma szanse przeżycia tylko w przypadku odejścia p. Kloc.

    Zapowiada się kolejny i prawdopodobnie ostatni sezon Sparty w Ekstralidze. Nie łudziłbym się, że Świder zostanie w zespole. Będziemy oglądać na torze gwiazdy takie jak Klindt, Zengota i Łobzenko. Brakuje mi tu jeszcze Jacka Golloba i będzie dream team.

  33. Powrót do góry    #78
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    No dobrze filozofie ale może tak jest - choć nie przepadam za KK - że ogólnie wrocławski żużel wszyscy we Wrocławiu z tych wielkich mają w d..e i poza nią (KK) nie ma nikogo kto by chciał się tym sportem bawić tym bardziej że obok stoi stadion dla kopaczy za miliard z hakiem ..
    Nie bronie KK tylko może się zastanów że może jakby jej nie było to nikt by nie wyłapał takich talentów jak Janowski itp może by po prostu żużla unas nie było i może by Janowskiego też nie było obwinianie jej za wszystko jest bez sensu.
    Maciek odleciał ok jego sprawa ale nie jest on już nasz niech o tym pamięta , a wszyscy co piszą o jego mega rozwoju to kwintuję tylko tym że to tylko ich pobożne życzenia ,a rzeczywistość może to zweryfikować bardzo boleśnie dla Janowskiego .
    Ostatnio edytowane przez Elendir ; 17-11-2011 o 12:17

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wypowiedzi wrocławian ciągle mnie dziwią. No bo tak: od dawien dawna słusznie utyskujecie na biedny poziom zarządzania i prowadzenia klubu, stosowany przez panią prokurent. O wyprowadzce Janowskiego z Wrocławia głośno było nie raz i nie dwa ostatnimi laty, jakkolwiek Maciek zawsze do tej pory wybierał przywiązanie do macierzystych barw klubowych. Teraz, gdy wreszcie mówi dość (jak i Wy mawialiście od dawien dawna ), będą się sypać gromy. Chyba coś tu nie halo - pomyślcie, w jakim położeniu stawiacie młodego: albo ciągle ma być ostoją, ciągnącą na swych barkach prokurencki klub, albo wychodzi, że najemnik. Wreszcie - gdy znalazł się klub, w którym wszystkie puzzle zdają się pasować - wymiękł. A przecież doskonale wiecie, że woda sodowa mu nie odbije, bo już dawno by się to stało, gdyby tylko do tego dopuścił.

    Nagle wybucha bomba, bo okazuje się, że w połowie listopada w klubie są Jędrzejak, Klindt i Malitowski. O kimś zapomniałem? Pretensje powinny lecieć w inną stronę, jak sądzę.

    PS. Jeszcze lepsze są wypowiedzi, że poza Wrocławiem Janowski szybko może się skończyć. Też ciekawe, zważając na to, pod czyimi skrzydłami wyrósł i pod czyimi skrzydłami będzie kontynuował karierę

  35. Powrót do góry    #80
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    gdyby nie klocowa to zuzla juz 3 lata by nie bylo we wroclawiu. pamietaj tez ze janowski poprzez duze mozliwosci jakie mial we wroclawiu (duza ilosc startow, przymykanie oka na zawalone mecze, itd) pracowal tez na swoje nazwisko zeby potem moc zarabiac wiecej. nikt nie ma pretensji ze odchodzi tylko o styl w jakim to zrobil, a on jest niski. mogl sie okreslic ile chce,a nie z partyzanta zerwac sie na galicje. przypominam ze janowski jezdzil w sumie zachowawczo, brak kontuzji itd. jezdzil tez w slabym zespole gdzie mial wieksze szanse na wybicie sie.
    tak jak ktos pisal wyzej, jak on za rok wroci to juz nie bedzie ulubiencem tylko zwyklym najemnikiem.

  36. Powrót do góry    #81
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    [QUOTE=sobotch;1414812]

    Nagle wybucha bomba, bo okazuje się, że w połowie listopada w klubie są Jędrzejak, Klindt i Malitowski. O kimś zapomniałem? Pretensje powinny lecieć w inną stronę, jak sądzę.

    [/QUOTE]

    to Klindt już podpisał?

    a Maciek nawet jak kiedyś wróci, to kibice nie zapomną mu że uciekł jako pierwszy z tonącego okrętu i na pewno takim bożyszczem już nie będzie...

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik
    Dołączył
    23-04-2011
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Maciej odszedł.
    Stało się to, co każdy przeczuwał od dawna. On ma swoje oczekiwania, klub swoją politykę, a my kibice swoje wyobrażenia jak to wszystko powinno wyglądać. Niestety życie napisało taki, a nie inny scenariusz i musimy skupić się na nowych wyzwaniach. Priorytetem jest zatrzymanie Świdra i budowanie wokół niego w miarę solidnego składu. Kogo byście widzieli w barwach Sparty i kto realnie mógłby do nas dołączyć? Po co wyrzucamy potrzebną nam kasę na Klindta kiedy musimy dużo bardziej się wzmocnić? Po co w ogóle ten transfer?
    Ostatnio edytowane przez czanin ; 17-11-2011 o 13:00

  38. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    W/g mnie odejście Janowskiego to w przeważającej mierze wina pani prokurent. Kuźwa , mając takiego chłopaka w składzie , Wrocławianina, mistrza świata , nadziei na lepsze czasy dla wrocławskiego spidłeja - nie kiwnęła palcem aby go zatrzymać. Tzn może i kiwnęła , tyle , że efekt był żaden. Nigdy nie dam sie przekonać , żeby w takim mieście jak Wrocław nie znalazła się jedna czy dwie firmy , które w zamian za reklamę sponsorowałyby Janowskiego. Tylko trzeba się było o to postarać . A K. Kloc jęczy w mediach , że " Maciek ma mi prosto w oczy powiedzieć , że odchodzi " . No to , k....a , powiedział ! Przez ostanie dwa laty Janowski pewnie rzadko na czas dostał swoje zarobione pieniedze , sam o tym mówił w wywiadach , że poczeka bo Sparta to jego klub. No i czekał , ale ile można sie użerać ! Żużel to jego zawód , musi zarobić na całe życie , pewnie swoje i całej rodziny , a ciągła niepewność i dziadostwo klubu zarządzanego w tak dramatyczny sposób jest naprawdę męczące. I brak perspektyw na lepsze czasy. Kloc tylko płakała co chwilę , że nikt nie chce pomóc , ze miasto nie daje , że nikogo od lat nie moze znaleźć na swoje miejsce itd.
    Szkoda mi tylko wrocławskich kibiców , bo rozgoryczenie musi być wielkie. Ale pomyslcie na chłodno , czy KK naprawdę zrobiła wszystko , aby zatrzymać Janowskiego w klubie. Nie wiem czy bardziej nie koncentrowała sie na tym , zeby wydebić jak największy ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika. Tak to przynajmniej wygląda z zewnątrz.

  39. Powrót do góry    #84
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    No Klindt to mi się wydaje że był opcją jak by gwiazdor został , a że odchodzi to musi ktoś jeszcze za niego przyjść pytanie kto myślę , że się okaże niebawem ..

  40. Powrót do góry    #85
    Zaawansowany Awatar antyprzemek
    Dołączył
    10-09-2008
    Postów
    2,333
    Kliknij i podziękuj
    1,347
    Podziękowania: 550 w 347 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    A K. Kloc jęczy w mediach , że " Maciek ma mi prosto w oczy powiedzieć , że odchodzi " . No to , k....a , powiedział !
    Właśnie g**** powiedział w oczy, zachował się jak rozkapryszony smarkacz, uznał, że wszystko się kręci wokół niego a nieudolni prezesi z dużą kasą tylko podbijali stawki. Sorry ale Janowski to nie jest Tomasz Gollob i na szczęście nigdy drugim Gollobem nie będzie.

    Bjerre, Jędrzejak, Świderski(?), Klindt, Malitowski, Kociemba skład na majstra, tyle, że w II lidzie

  41. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez antyprzemek Zobacz posta
    Właśnie g**** powiedział w oczy, zachował się jak rozkapryszony smarkacz, uznał, że wszystko się kręci wokół niego a nieudolni prezesi z dużą kasą tylko podbijali stawki. Sorry ale Janowski to nie jest Tomasz Gollob i na szczęście nigdy drugim Gollobem nie będzie.

    Bjerre, Jędrzejak, Świderski(?), Klindt, Malitowski, Kociemba skład na majstra, tyle, że w II lidzie
    A nie pomyślałeś że on też ma jakieś ambicje. Że chciałby walczyć o coś w tej lidze i się rozwijać. Jaką przyszłość miałby we Wrocławiu ? Żadnej. Klub umiera, a Klocowa skutecznie odstraszy każdego potencjalnego sponsora. Śmieszy mnie to jej całe gadanie. W takim mieście jak Wrocław nie potrafi znaleźć grupy sponsorów, którzy wyłożyli by w sumie ze 3-4 bańki na klub ? To znaczy że z niej żaden menadżer i niech lepiej zmieni zawód.

  42. Powrót do góry    #87
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2007
    Postów
    2,110
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 499 w 319 postach
    Tylko że jego wyniki (których punktem kulmninacyjnym było tegoroczne IMŚJ) są dowodem na to, że Maciek rok w rok się w Sparcie rozwijał. Spory wpływ na taką postać rzeczy mógł mieć fakt, o którym już tutaj ktoś wspominał - Janowskiemu wybaczano we Wrocławiu wszystko (przynajmniej z kibicowskiego punktu widzenia tak to wygląda) i słabszy występ kwitowano poklepem po plecach, a kibice i tak go kochali.

    W Tarnowie, czy gdziekolwiek indziej by nie trafił takiego czegoś już nie będzie, bo Magic nie bęzie "swojakiem". Wydaje mi się, że szybko zauważy tę różnicę.

  43. Powrót do góry    #88
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    A nie pomyślałeś że on też ma jakieś ambicje. Że chciałby walczyć o coś w tej lidze i się rozwijać. Jaką przyszłość miałby we Wrocławiu ? Żadnej. Klub umiera, a Klocowa skutecznie odstraszy każdego potencjalnego sponsora. Śmieszy mnie to jej całe gadanie. W takim mieście jak Wrocław nie potrafi znaleźć grupy sponsorów, którzy wyłożyli by w sumie ze 3-4 bańki na klub ? To znaczy że z niej żaden menadżer i niech lepiej zmieni zawód.
    z tym rozwijaniem to juz nie pisz wiecej bo jakos smiesznie to wyglada.
    ten klub umiera juz 5 lat i jakos konca tej smierci nie widac, ba wchodzi nawet do czworki najlepszych i jakies inne sukcesy odnosi.
    mnie natomiast smieszy ze w dyscyplinie nr.1 w polsce taka zielona gora nie potrafi znalesc sponsorow na swoja pilke nozna tylko caly czas placza jak im tam zle.
    idz chlopcze do klocowej na menadzera, pewnie dostaniesz jakas prowizje i wtedy zobaczymy jaki kozak jestes. a na ta chwile koncz bo sie przerwa w szkole skonczy i nie zdazysz zjesc obiadu.

  44. Powrót do góry    #89
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Jeżeli Wasz pracodawca płaci wam X zł (bardzo się lubicie, w pracy panuje dobra atmosfera), ale pojawia się oferta na kwotę np. 2X z jeszcze lepszymi perspektywami to o czym my w ogóle rozmawiamy?
    Sami byście olali poprzednią robotę i poszli gdzie indziej.
    Życie.

  45. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    543
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 118 w 60 postach
    Panowie, przepraszam, że wulgarnie, ale *********** głupoty, inaczej tego nazwać nie można. Janowski uciekający z tonącego okrętu? Najemnik? Dobrze się czujecie?:confused: Puknij się w dyńkę jeden z drugim...

    Powiem krótko. Sparta tkwi w ****** mniej więcej od sezonu 2008, kiedy to jechaliście Jeleniewskimi, Maxami i Siterami. Był Janowski? Był cały czas aż do teraz. Mało miała Klocowa czasu na poprawę sytuacji? Czy klub zrobił coś, aby poprawić swoją kiepską, momentami dramatyczną sytuację? Janowski czekał, czekał i czekał. Wierzył, że będzie lepiej. W końcu nie tak dawno mieliście złoty medal DMP. Później zaczęło się wszystko rozpadać, zawodnicy się porozchodzili, kontraktowano ochłapy, a Cieślak starał się ukręcić z tego bata, co często wychodziło. A teraz macie pretensje do Janowskiego, że zdecydował się na zmianę otoczenia? Ja mu się nie dziwię. Czekał i tak wystarczająco długo.

    Jedyne pretensje powinniście mieć do osób odpowiedzialnych za żużel we Wrocławiu. Gdyby było na odpowiednim poziomie (po prostu przyzwoitym, bez nie wiadomo jakich luksusów) to Magic nawet nie pomyślałby o zmianie otoczenia. Nie zapominajcie, że chłopak jest juniorem, stoi u progu wielkiej kariery i nic dziwnego, że nie chciał zostać spłukany w muszli razem z kupą zgotowaną przez panią Kloc, wszystko w temacie. Przepraszam za język, ale nazywajmy pewne rzeczy po imieniu.

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •