Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 243233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,486 do 1,530 z 1589

Wątek: Stal Gorzów 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1486
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Na waszym miejscu po Gollobie bym nie płakał. Bardziej zmartwiłbym się tym, że rozważa się zamianę KSM na limit 2GP ...

  2. Powrót do góry    #1487
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Na waszym miejscu po Gollobie bym nie płakał. Bardziej zmartwiłbym się tym, że rozważa się zamianę KSM na limit 2GP ..."

    Pamiętam co pisałeś na priv , ale i tak szkoda mi , że Gollob odchodzi. Przywykłem przez te 5 lat , że to nasz zawodnik a niewątpliwie był to też powód do dumy. No ale było i się skończyło.
    A jeśli bedzie limit 2 z GP , to żegnamy się też pewnie z Iversenem. Czyli dwóch zawodników zdecydowanie najlepszych na wyjazdach . Słabo to wygląda póki co.

  3. Powrót do góry    #1488
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    "Na waszym miejscu po Gollobie bym nie płakał. Bardziej zmartwiłbym się tym, że rozważa się zamianę KSM na limit 2GP ..."

    Pamiętam co pisałeś na priv , ale i tak szkoda mi , że Gollob odchodzi. Przywykłem przez te 5 lat , że to nasz zawodnik a niewątpliwie był to też powód do dumy. No ale było i się skończyło.
    A jeśli bedzie limit 2 z GP , to żegnamy się też pewnie z Iversenem. Czyli dwóch zawodników zdecydowanie najlepszych na wyjazdach . Słabo to wygląda póki co.
    Ja bym niejako specjalnie dla Stali wprowadził przepis przejściowy na 2013 r. - możliwość wyboru dla klubu czy chce być objęta KSM 43 czy limitem 2GP. I niech kluby sobie wybierają, które chomąto chcą dźwigać. Bo jak ma wam odejść TG i NKI to będzie jeszcze większe osłabienie niż to co miało Leszno 2011 i Falubaz 2012. Masakra jakaś. Chociaż z drugiej strony, w kolejny taki sezon NKI nie wierzę.

  4. Powrót do góry    #1489
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2008
    Postów
    317
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Mimo, iż jestem z Zielonej Góry to pozwolę sobie o obiektywną ocenę Piotra Palucha. Moim zdaniem tegoroczny sukces, jakim niewątpliwie jest srebrny medal, w głownej mierze możecie zawdzięczać właśnie Paluchowi. Pamiętam poprzednie lata, w których w najważniejszych meczach w Gorzowie było kombinowanie i robienie toru wspólnie z Gollobem. W tym roku Paluch poszedł na całość i zrobił tor trudny, do którego miał dopasować się były mistrz świata a nie na odwrót. To było kluczem do sukcesu Stali, bo nie jest tajemnicą, że w naszej lidze przyczepny tor sprawia problemy 80 % drużyn. Jeżeli ma się zawodników typowo "przyczepnych" wynik jest gwarantowany. A Stal takich posiada. Nigdy też nie dotrze do mnie fakt, iż jeżeli Zmarzlik potrafił jechać na takim torze, to Gollob nie. Po prostu Tomasz już na stare lata kalkuluje i nie narazi kości dla żadnej drużyny, w której będzie startował.
    Gratulacje medalu i do zobaczenia za rok w derbowych zmaganiach!

  5. Powrót do góry    #1490
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Wszystko już wiadomo.KSM zostaje 41,żadnych ograniczeń co do zawodników z GP,żadnych ograniczeń finansowych,dobry junior dalej jedzie jako junior.Pozostaje liczyć średnie i zabierać się za tworzenie składów na 2013!
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 18-10-2012 o 18:11

  6. Powrót do góry    #1491
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,434
    Kliknij i podziękuj
    4,463
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Przychodzi bidon do lekarza:

    L:"-Co Panu dolega ?"
    B:"-Paluch"
    L:"-Sugeruję zmianę obuwia"

  7. Powrót do góry    #1492
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    W takiej sytuacji trzeba zatrzymać wszystkich oprócz Golloba lub Iversena . Za jednego z nich przekonać Mroczkę do przedłużenia kontraktu albo postawić na Cyrana . Dwa biegi a potem Bartek i jest ok.

  8. Powrót do góry    #1493
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Mroczka nie zostania w Gorzowie, z tego co wiem jest blisko powrotu do Grudziądza.

  9. Powrót do góry    #1494
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Mroczkę faktycznie można raczej odpuścić. Nie wierzę, żeby zabijał się za Stal po roku spędzonym na ławie. Z Cyranem też nie jestem przekonany. Jeśli nie będzie przepisu o podwyższonym KSM-ie w przypadku niezmienionego składu, to już lepiej pokusić się o sprowadzenie Pieszczka czy Sówki.

  10. Powrót do góry    #1495
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez seabiscuit Zobacz posta
    Mroczkę faktycznie można raczej odpuścić. Nie wierzę, żeby zabijał się za Stal po roku spędzonym na ławie. Z Cyranem też nie jestem przekonany. Jeśli nie będzie przepisu o podwyższonym KSM-ie w przypadku niezmienionego składu, to już lepiej pokusić się o sprowadzenie Pieszczka czy Sówki.
    Jeśli nie będzie to tak, ale BĘDZIE.

  11. Powrót do góry    #1496
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Jak na razie tzw ploty transferowe nie wyglądają zbyt różowo w naszym przypadku. Podobno stary Jensen rozesłał oferty po całej lidze i chce naprawdę dużej kasy za podpis MJJ. Na tyle dużej , że prawdopodobnie Stal wymięknie. To samo w przypadku Iversena, na którego bardzo zasadził się rzekomo Włókniarz.
    Niestety , ale czas przyjąć na klatę fakt , że finansowo dobre czasy dla nas minęły.

  12. Powrót do góry    #1497
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Jak na razie tzw ploty transferowe nie wyglądają zbyt różowo w naszym przypadku. Podobno stary Jensen rozesłał oferty po całej lidze i chce naprawdę dużej kasy za podpis MJJ. Na tyle dużej , że prawdopodobnie Stal wymięknie. To samo w przypadku Iversena, na którego bardzo zasadził się rzekomo Włókniarz.
    Niestety , ale czas przyjąć na klatę fakt , że finansowo dobre czasy dla nas minęły.
    No dobra, ale gdzie ten PUK pasuje z tak wysokim KSM-em? Mimo świetnego sezonu, nie ma on jeszcze takiej marki jak Pedersen, Hanckock czy Emil i wielu prezesów/dziennikarzy/kibiców powątpiewa, czy będzie w stanie utrzymać ten poziom. Zatem nie wierzę za bardzo w jego odejście. Jeśli chodzi o Jensena, to mimo że jest to super zawodnik, to jak dostanie jakąś kosmiczną ofertę z innego klubu, to nie ma sensu jej przebijać, po to żeby za jakiś czas znaleźć się w finansowej czarnej d... Jak uda się zatrzymać PUKa, Zagara i Kasprzaka, to nie będzie tak źle. Zakładając, że Zmarzlik dalej będzie rozwijać się w takim tempie i uda się zakontraktować jakiegoś niedrogiego i solidnego zawodnika (rzadki towar na rynku ) za MJJa, możemy mieć całkiem fajny skład, może nawet na czwórkę.

  13. Powrót do góry    #1498
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Do Włókniarza Iver pasuje nawet ze swoim kosmicznym ksm - nie mają tam żadnych wymiataczy z wysoka średnią.

  14. Powrót do góry    #1499
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Do Włókniarza Iver pasuje nawet ze swoim kosmicznym ksm - nie mają tam żadnych wymiataczy z wysoka średnią.
    Pasuje, ale w spekulacjach transferowych z Włókniarzem częściej łączy się Hanckocka.

  15. Powrót do góry    #1500
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Jak na razie tzw ploty transferowe nie wyglądają zbyt różowo w naszym przypadku. Podobno stary Jensen rozesłał oferty po całej lidze i chce naprawdę dużej kasy za podpis MJJ. Na tyle dużej , że prawdopodobnie Stal wymięknie. To samo w przypadku Iversena, na którego bardzo zasadził się rzekomo Włókniarz.
    Niestety , ale czas przyjąć na klatę fakt , że finansowo dobre czasy dla nas minęły.
    Ursus a gdzie ty stoisz w tej kolejce po bułki ? Owszem raczej pożegnamy blondyna ale raczej Kaspera niż MJJ, poza tym wiem że zastępstwo szykują ciekawe no cóż w weekend z nadmiaru wolnego czasu przejrzałem nasze forum z 2011 miesiaca 10-12 i tam też były dziwne teorie oraz nietypowe transfery, ja wierze w ciekawy skład i marzy mi się powrót toru z 2010-2011 bo tego roczny to żenada , tor ala po trupach do celu.
    Pozdrawiam

  16. Powrót do góry    #1501
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Ursus a gdzie ty stoisz w tej kolejce po bułki ? Owszem raczej pożegnamy blondyna ale raczej Kaspera niż MJJ, poza tym wiem że zastępstwo szykują ciekawe no cóż w weekend z nadmiaru wolnego czasu przejrzałem nasze forum z 2011 miesiaca 10-12 i tam też były dziwne teorie oraz nietypowe transfery, ja wierze w ciekawy skład i marzy mi się powrót toru z 2010-2011 bo tego roczny to żenada , tor ala po trupach do celu."

    Takie mnie słuchy doszły ze źródeł okołoklubowych . Jeśli możesz podać więcej informacji , to poproszę ( choćby na priv ). Jak dotąd byłem przekonany o pozostaniu Zagara i Kasprzaka , zatem trochę mnie tym newsem o KK zaskoczyłeś. No i piszesz o ciekawym zastępstwie...
    Ostatnio edytowane przez ursus ; 23-10-2012 o 13:21

  17. Powrót do góry    #1502
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach

    icon5.gif

    Dzięki Lugenowi można troszkę pokombinować w Excelu i policzyć co da radę zbudować w przyszłym sezonie:

    Oczywiście punktem wyjścia powinna być próba zachowania tego co się da zakładając, że w takim przypadku KSM<43

    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Junior 2,5
    Matej Zagar 8,39
    Michael Jepsen Jensen 7,51
    Niels Kristian Iversen 9,53
    Junior 2,5
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    KSM=42,22

    Jeśli zostaniemy podkupieni trzeba myśleć o innych opcjach, choć nie wyglądają one nawet w ułamku procenta tak przyjemnie jak przy zachowaniu składu, zwłaszcza pod względem sentymentu:

    Jeśli odejdzie Iversen:
    Anton Lindbeack 6,72*/Przemysław Pawlicki 6,92
    Krystian Pieszczek 3,23/ Łukasz Sówka 4,00*
    Matej Zagar 8,39
    Michael Jepsen Jensen 7,51
    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Junior 2,5
    KSM=40,14/40,34/40,9*

    Jeśli odejdzie MJJ:
    -zostanie KSM 6,29+2,5 na figuranta i jest tragedia, żeby sklecić coś sensownego trzeba rozwalić skład i porzucić dodatkowo Iversena lub Kasprzaka

    Przemysław Pawlicki 6,92
    Krystian Pieszczek 3,23/Łukasz Sówka 4,00*
    Matej Zagar 8,39
    Antonio Lindbäck 6,72*/ Jason Crump 7,87
    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Junior 2,5
    KSM=39,55/ 40,7/40,32*

    Przemysław Pawlicki 6,92
    Junior 2,5
    Matej Zagar 8,39
    Antonio Lindbäck 6,92
    Niels Kristian Iversen 9,53
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Karczmarz/Cyfer/ Kaczmarek 2,5
    KSM=40,83

    W tych dwóch przypadkach zamiast Przemka lub Lindbäcka można wstawić MBJ(6,5). Ogólnie słabo i pewnie nie taniej niż w przypadku utrzymaniu składu bez Golloba. Trzeba liczyć, że kasa się znajdzie i pojedziemy tymi samymi chłopakami. Do tego powrót do toru z 2010 roku i dla mnie możemy znowu być na 6 miejscu a i tak nie opuszczę żadnego meczu.
    Ostatnio edytowane przez libky ; 23-10-2012 o 21:13

  18. Powrót do góry    #1503
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    08-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/31...omicznych-kwot

    Jeśli ten tekst jest prawdą a znając tych żużlowych pajacyków jest to trzeba sobie dać spokój z żużlem.Oni żyją w innym świecie i nie wiem czego oczekują.Wydaje się że wszyscy czują że ten sport za 3-4 sezony padnie na pysk i jeszcze próbują z tych klubów wycisnąć ostatnie soki.Jak dla mnie Stal może nawet zrobić skład na spadek ale na litość boską niech nikt nawet nie myśli żeby takiemu Zagarowi dać 2 mln bo jemu się w Anglii i Szwecji nie chce jeździć.Teraz jak człowiek na to patrzy z perspektywy tych paru lat to aż szkoda wydanych 40 mln zł na ten stadion bo "za chwilę" będą się tam pasły krowy.

  19. Powrót do góry    #1504
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Skywalker-RM Zobacz posta
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/31...omicznych-kwot

    Jeśli ten tekst jest prawdą a znając tych żużlowych pajacyków jest to trzeba sobie dać spokój z żużlem.Oni żyją w innym świecie i nie wiem czego oczekują.Wydaje się że wszyscy czują że ten sport za 3-4 sezony padnie na pysk i jeszcze próbują z tych klubów wycisnąć ostatnie soki.Jak dla mnie Stal może nawet zrobić skład na spadek ale na litość boską niech nikt nawet nie myśli żeby takiemu Zagarowi dać 2 mln bo jemu się w Anglii i Szwecji nie chce jeździć.Teraz jak człowiek na to patrzy z perspektywy tych paru lat to aż szkoda wydanych 40 mln zł na ten stadion bo "za chwilę" będą się tam pasły krowy.
    A przypomnij sobie Skaj, kto byl jednym z prekursorow grubego przeplacania zawodnikow, ryczaltow itd? Tak czy inaczej duzo racji w Twoim poscie.

    Druga sprawa, to ktos piszac ten artykuł przewidzial, ile punktow zdobedzie Zagar w przyszlym sezonie? Czy wyliczyl ta kwote na podstawie zdobytych punktow w tym sezonie?
    "Klub, który zdecyduje się na zatrudnienie Zagara będzie musiał wydać na pokrycie jego kontraktu 1.826.000,00 zł."


    wg mnie ten news to szukanie taniej sensacji. Nikt nie zaplaci tyle tym zawodnikom. Chciec to sobie moga, rynek zweryfikuje ich oczekiwania.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 23-10-2012 o 20:56

  20. Powrót do góry    #1505
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    To uwaga Spitta do Arthura z naszego wątku, ale pasuje tutaj jak ulał.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Kolego nie wiem kim jest Micheal Jesper Jensen, w sumie to nawet możecie go sobie brać kimkolwiek jest.
    Libky to, że biorę ten błąd na klatę jest oczywiste. W końcu swój debiut miał przy zestawieniach KSM-u. Popraw go jednak u siebie, bo o ile nam może się on jeszcze przytrafiać, to u Was mimo wszystko nie przystoi

  21. Powrót do góry    #1506
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,826
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    I co z tego. I tak znajda się chętni.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  22. Powrót do góry    #1507
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Jeśli ten tekst jest prawdą a znając tych żużlowych pajacyków jest to trzeba sobie dać spokój z żużlem.Oni żyją w innym świecie i nie wiem czego oczekują.
    Najlepiej zrób to jak najszybciej. Trochę szacunku dla ludzi, którzy narażają swoje życie i zdrowie by bawić gawiedź na zawodach. Żużlowcy zarabiają i tak za mało. Nieadekwatne zarobki w stosunku do ryzyka podejmowanego przez zawodników.

    Prekursorem przepłacania zawodników w polskim żużlu był nie kto inny jak prezes klubu z Zielonej Góry.
    Oj nie. Dowhan jest jaki jest, wiele można mu zarzucić, ale to jest po prostu bzdura.
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 23-10-2012 o 21:17
    TeamLindgren

  23. Powrót do góry    #1508
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A przypomnij sobie Skaj, kto byl jednym z prekursorow grubego przeplacania zawodnikow, ryczaltow itd?
    Prekursorem przepłacania zawodników w polskim żużlu był nie kto inny jak prezes klubu z Zielonej Góry.

  24. Powrót do góry    #1509
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Najlepiej zrób to jak najszybciej. Trochę szacunku dla ludzi, którzy narażają swoje życie i zdrowie by bawić gawiedź na zawodach. Żużlowcy zarabiają i tak za mało. Nieadekwatne zarobki w stosunku do ryzyka podejmowanego przez zawodników.
    Ty tak na poważnie? Nie wierzę...

  25. Powrót do góry    #1510
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Libky to, że biorę ten błąd na klatę jest oczywiste. W końcu swój debiut miał przy zestawieniach KSM-u. Popraw go jednak u siebie, bo o ile nam może się on jeszcze przytrafiać, to u Was mimo wszystko nie przystoi
    Haha
    Jaki ten umysł jest zawodny. Ponoć wystarczy pierwsza i ostatnia sylaba żeby płynnie czytać. Najlepsze jest, że śmiałem się z sytuacji którą cytowałeś

  26. Powrót do góry    #1511
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonez_Truck Zobacz posta
    Ty tak na poważnie? Nie wierzę...
    A dlaczego nie ? Piłkarze zarabiają o wiele większe pieniądze więc dlaczego żużlowcy nie mogą ? Ja po prostu doceniam tych ludzi i to jakiego ryzyka się podejmują, by uprawiać ten sport. I pieniądze, które zarabiają wcale nie są takie duże jak niektórzy tutaj próbują wmawiać. To, że prezesi podpisują kontrakty bez pokrycia, a potem jest płacz ile to ten x, y chce kasy to już jest inna sprawa .
    TeamLindgren

  27. Powrót do góry    #1512
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez libky Zobacz posta
    Dzięki Lugenowi można troszkę pokombinować w Excelu i policzyć co da radę zbudować w przyszłym sezonie:

    Oczywiście punktem wyjścia powinna być próba zachowania tego co się da zakładając, że w takim przypadku KSM<43

    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Junior 2,5
    Matej Zagar 8,39
    Michael Jepsen Jensen 7,51
    Niels Kristian Iversen 9,53
    Junior 2,5
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    KSM=42,22

    Jeśli zostaniemy podkupieni trzeba myśleć o innych opcjach, choć nie wyglądają one nawet w ułamku procenta tak przyjemnie jak przy zachowaniu składu, zwłaszcza pod względem sentymentu:

    Jeśli odejdzie Iversen:
    Anton Lindbeack 6,72*/Przemysław Pawlicki 6,92
    Krystian Pieszczek 3,23/ Łukasz Sówka 4,00*
    Matej Zagar 8,39
    Michael Jepsen Jensen 7,51
    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Junior 2,5
    KSM=40,14/40,34/40,9*

    Jeśli odejdzie MJJ:
    -zostanie KSM 6,29+2,5 na figuranta i jest tragedia, żeby sklecić coś sensownego trzeba rozwalić skład i porzucić dodatkowo Iversena lub Kasprzaka

    Przemysław Pawlicki 6,92
    Krystian Pieszczek 3,23/Łukasz Sówka 4,00*
    Matej Zagar 8,39
    Antonio Lindbäck 6,72*/ Jason Crump 7,87
    Krzysztof Kasprzak 7,72
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Junior 2,5
    KSM=39,55/ 40,7/40,32*

    Przemysław Pawlicki 6,92
    Junior 2,5
    Matej Zagar 8,39
    Antonio Lindbäck 6,92
    Niels Kristian Iversen 9,53
    Bartosz Zmarzlik 6,57
    Karczmarz/Cyfer/ Kaczmarek 2,5
    KSM=40,83

    W tych dwóch przypadkach zamiast Przemka lub Lindbäcka można wstawić MBJ(6,5). Ogólnie słabo i pewnie nie taniej niż w przypadku utrzymaniu składu bez Golloba. Trzeba liczyć, że kasa się znajdzie i pojedziemy tymi samymi chłopakami. Do tego powrót do toru z 2010 roku i dla mnie możemy znowu być na 6 miejscu a i tak nie opuszczę żadnego meczu.
    Marzy sie Pawlicki ? Okej zapłaccie i bierzcie ale pamiętaj że ten zawodnik jest do wzięcia tylko w pakiecie z bratem i Tatusiem , a przyjście obu = odejscie Iversena lub Zagara , pozdro
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #1513
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Prekursorem przepłacania zawodników w polskim żużlu był nie kto inny jak prezes klubu z Zielonej Góry.
    Kazdy obiektywny czlowiek wie, kogo mialem na mysli. Juz mam gdzies, ze Władek jest z GW. Psujac inne dyscypliny w miescie przeplacal grubo zawodnikow, placil wysokie ryczalty ( byc moze jeszcze placi ) itd...Musisz byc bezgranicznie zaslepiony w swojego honorowego prezia twierdzac, ze bylo inaczej. Tym bardziej zarzucajac Dowhanowi grube przeplacanie zawodnikow.

  29. Powrót do góry    #1514
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Najlepiej zrób to jak najszybciej. Trochę szacunku dla ludzi, którzy narażają swoje życie i zdrowie by bawić gawiedź na zawodach. Żużlowcy zarabiają i tak za mało. Nieadekwatne zarobki w stosunku do ryzyka podejmowanego przez zawodników.
    Powiedz czy Strzelec mniej ryzykuje niż Zagar?
    Gdyby tu chodziło tyko o ryzyko zawodowe powinni zarabiać identycznie a może Strzelec nieco więcej...

    Marzy sie Pawlicki ?
    Marzy mi się zachowanie składu. Reszta służyła tylko uświadomieniu w jak ciemnej dupie znajdziemy się po odejściu MJJ.
    Jeśli finansowo nie jesteśmy w stanie zatrzymać Jepsena Jensena to tym bardziej opłacić Przemka czy Antona

    Kazdy obiektywny czlowiek wie, kogo mialem na mysli. Juz mam gdzies, ze Władek jest z GW
    Jak nakręcanie tej spirali się zaczynało Władka jeszcze w żużlu nie było.
    Ostatnio edytowane przez libky ; 23-10-2012 o 21:33

  30. Powrót do góry    #1515
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    A dlaczego nie ? Piłkarze zarabiają o wiele większe pieniądze więc dlaczego żużlowcy nie mogą ? Ja po prostu doceniam tych ludzi i to jakiego ryzyka się podejmują, by uprawiać ten sport. I pieniądze, które zarabiają wcale nie są takie duże jak niektórzy tutaj próbują wmawiać. To, że prezesi podpisują kontrakty bez pokrycia, a potem jest płacz ile to ten x, y chce kasy to już jest inna sprawa .
    Piłkarze zarabiają takie pieniądze, bo takie ceny dyktuje piłkarski rynek. Żużlowy rynek to trochę inna bajka więc i kasa mniejsza. Proste. Ryzykownych zawodów jest wiele, a ich przedstawiciele zarabiają wielokrotnie mniej od żużloków, dla tego to też nie jest żadnym argumentem. Poza tym - wolna wola. Ryzyko jest w ten zawód wpisane - nie odpowiada to przerzucasz się na coś innego. Proste.

    A podpisywanie przez prezesów-imbecyli kontraktów z kosmosu to już zupełnie inny temat.

  31. Powrót do góry    #1516
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Najlepiej zrób to jak najszybciej. Trochę szacunku dla ludzi, którzy narażają swoje życie i zdrowie by bawić gawiedź na zawodach. Żużlowcy zarabiają i tak za mało. Nieadekwatne zarobki w stosunku do ryzyka podejmowanego przez zawodników.

    Oj nie. Dowhan jest jaki jest, wiele można mu zarzucić, ale to jest po prostu bzdura.
    Ja rozumiem, że obowiązuje u Was dogmat "magii Falubazu" czyli przekonanie o tym, że najlepsi zawodnicy podpisują w Z.G. najniższe kontrakty ale akurat nie miałem na myśli R. Dowhana.
    Sięgnijcie pamięcią troszkę dalej ...

  32. Powrót do góry    #1517
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez libky Zobacz posta
    Jak nakręcanie tej spirali się zaczynało Władka jeszcze w żużlu nie było.
    I nie bylo tak ogromnych kontraktow, jakie sa obecnie. Pojawil sie Paczpan i w pare lat sie porobiło tak jak widac.

  33. Powrót do góry    #1518
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    W takim razie mój błąd. Myslałem, że chodzi Ci o Dowhana. Jakby cofnąć się te wiele lat wstecz to w sumie może i masz rację, ale pamiętaj, że wtedy były troszeczkę inne czasy i inaczej to "przepłacanie" wyglądało niż w czasach obecnych .
    TeamLindgren

  34. Powrót do góry    #1519
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Kazdy obiektywny czlowiek wie, kogo mialem na mysli. Juz mam gdzies, ze Władek jest z GW. Psujac inne dyscypliny w miescie przeplacal grubo zawodnikow, placil wysokie ryczalty ( byc moze jeszcze placi ) itd...Musisz byc bezgranicznie zaslepiony w swojego honorowego prezia twierdzac, ze bylo inaczej. Tym bardziej zarzucajac Dowhanowi grube przeplacanie zawodnikow.
    A Ty masz pamięć albo bardzo krótką albo bardzo selektywną jeśli patologię zawyżania kontraktów spłycasz do gościa, który wchodząc do Ekstralipy musiał grać tak jak inni dyrygenci w tej orkiestrze. Winę za finansowe kłopoty gorzowskich klubów w stopniu większym niż Władek ponosi jego kompan Tadeusz J. oraz w pewnym sensie włodarze tychże zespołów czego najlepszym przykładem było GKP. W upadku tego tworu jest pewien plus bo odrodził się dzięki temu Stilon.

  35. Powrót do góry    #1520
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Polonez_Truck Zobacz posta
    Piłkarze zarabiają takie pieniądze, bo takie ceny dyktuje piłkarski rynek. Żużlowy rynek to trochę inna bajka więc i kasa mniejsza. Proste. Ryzykownych zawodów jest wiele, a ich przedstawiciele zarabiają wielokrotnie mniej od żużloków, dla tego to też nie jest żadnym argumentem. Poza tym - wolna wola. Ryzyko jest w ten zawód wpisane - nie odpowiada to przerzucasz się na coś innego. Proste.

    A podpisywanie przez prezesów-imbecyli kontraktów z kosmosu to już zupełnie inny temat.

    Dokladnie. Za jakie smieszne pieniadze adekwatnie do warunkow i ryzyka pracuja np gornicy? Duzo innych sportow motorowych np motocross, zawodnicy ryzykuja nie mniej niz na zuzlu, a doplacaja tak naprawde do interesu. Tutaj sie nei zgadzam z tym, ze ryzyko duze to powinni zarabiac tyle ile oczekuja. Porownywanie tego do pilki noznej tez nie na miejscu. Nie ta polka budzetowa.

    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    W takim razie mój błąd. Myslałem, że chodzi Ci o Dowhana. Jakby cofnąć się te wiele lat wstecz to w sumie może i masz rację, ale pamiętaj, że wtedy były troszeczkę inne czasy i inaczej to "przepłacanie" wyglądało niż w czasach obecnych .

    tez myslalem, ze chodzi o Bunia.

  36. Powrót do góry    #1521
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Ale rozmawiamy o sporcie tak ? Bo sport, a np. górnictwo to zupełnie co innego. Mniejsza z tym. Po prostu dziwi mnie oburzanie się na duże oczekiwania zawodników, bo jednak jest to sport niebezpieczny i ja osobiście płaciłbym im nawet więcej niż chcą jeśli tylko dysponowałbym takimi środkami. Wszystko się sprowadza to posiadanych pieniędzy. Jeśli dany klub jest w stanie zapłacić Zagarowi 2 mln za kontrakt to powinien to uczynić i nie widzę w tym nic złego patrząc na kwoty zarabiane w innych (mniej niebezpiecznych) dyscyplinach.
    TeamLindgren

  37. Powrót do góry    #1522
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    W takim razie mój błąd. Myslałem, że chodzi Ci o Dowhana. Jakby cofnąć się te wiele lat wstecz to w sumie może i masz rację, ale pamiętaj, że wtedy były troszeczkę inne czasy i inaczej to "przepłacanie" wyglądało niż w czasach obecnych .
    Wyglądało inaczej bo i czasy były bardziej siermiężne jednak zachowując proporcje, przeliczniki kursów walut, stóp inflacji itp. był to wtedy kosmos.

  38. Powrót do góry    #1523
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    W takim razie mój błąd. Myslałem, że chodzi Ci o Dowhana. Jakby cofnąć się te wiele lat wstecz to w sumie może i masz rację, ale pamiętaj, że wtedy były troszeczkę inne czasy i inaczej to "przepłacanie" wyglądało niż w czasach obecnych .
    Niestety ale to prawda. Cyrk z przepłacaniem zawodników rozpoczął nasz Zbysio Morawski i Roman Niemyjski z Rybnika.

  39. Powrót do góry    #1524
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta

    tez myslalem, ze chodzi o Bunia.
    Musisz byc bezgranicznie zaslepiony w swojego [...] prezia, że każdy tekst o prezesie z Zielonej Góry odnosisz do niego

  40. Powrót do góry    #1525
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Musisz byc bezgranicznie zaslepiony w swojego [...] prezia, że każdy tekst o prezesie z Zielonej Góry odnosisz do niego
    "prezes klubu z Zielonej Góry." i "honorowego prezia" widzisz roznice? Po tym co ja napisalem wiadomo o kogo chodzi, a po tym co Ty napisales nasuwa sie na mysl tylko jedna osoba, o ktora Ci nie chodzilo w tym przypadku. Wystarczylo napisac były prezes

  41. Powrót do góry    #1526
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    "prezes klubu z Zielonej Góry." i "honorowego prezia" widzisz roznice? Po tym co ja napisalem wiadomo o kogo chodzi, a po tym co Ty napisales nasuwa sie na mysl tylko jedna osoba, o ktora Ci nie chodzilo w tym przypadku. Wystarczylo napisac były prezes
    Cały fortel na tym polegał by trochę Cię podpuścić ...
    Z drugiej strony Władek może Buniowi zazdrościc takich wiernych "gwardzistów"

  42. Powrót do góry    #1527
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Cały fortel na tym polegał by trochę Cię podpuścić ...
    Z drugiej strony Władek może Buniowi zazdrościc takich wiernych "gwardzistów"

    A tam gadasz...to tak, jakbym napisal, ze zawodnik Stali w przyszlym sezonie zarobi 3,5 mln zl ( Nicki )

  43. Powrót do góry    #1528
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Kazdy obiektywny czlowiek wie, kogo mialem na mysli. Juz mam gdzies, ze Władek jest z GW. Psujac inne dyscypliny w miescie przeplacal grubo zawodnikow, placil wysokie ryczalty ( byc moze jeszcze placi ) itd...Musisz byc bezgranicznie zaslepiony w swojego honorowego prezia twierdzac, ze bylo inaczej. Tym bardziej zarzucajac Dowhanowi grube przeplacanie zawodnikow.
    No tak tylko że PaczPan przepłacając tych zawodników nigdy się z tym nie krył.Po prostu nie zawsze trafiał na tych co trzeba.Dowhan zawsze twierdził że ma fajną drużynke,nigdy nie przepłaca tak jak to robią inni a fakty są zupełnie inne i w tych słowach jest ukryta hipokryzja.Speedway jest jak strzelanie do tarczy,płacisz i patrzysz czy wcelujesz.Po tanich kosztach nie da się zrobić wyniku bo nawet Pedersen będzie woził zera.Ktoś musiał mieć lepiej,inny gorzej ale musi być koszt aby był wynik.

  44. Powrót do góry    #1529
    Początkujący Awatar HEINRICI
    Dołączył
    30-09-2012
    Postów
    46
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zawodnicy mogą sobie nawet zażyczyć po 10 milionów za sam przyjazd na mecz. Mamy na szczęście jeszcze wolny rynek. Szczegół w tym czy ktoś te miliony zawodnikowi da, każdy prezes przede wszystkim powinien dbać o płynność finansową klubu. Prezes który celowo zadłuża klub jest nieodpowiedzialny i powinien zostać pożegnany. Niestety przez nieodpowiedzialnych ludzi cały żużlowy światek zrobił sobie z nas bankomat, od zawodników (Zagar chce żeby Polski klub pokrył mu rezygnacje z jazdy w innych ligach, toż to kuriozum) po organizacje (milionowe przepłacanie za rundy SGP) Jeżeli kogoś stać na milionowe wydatki w sezonie, to proszę bardzo (wszelkie ograniczenia co do budżetu są bezsensowne) Lecz jeśli nie stać, to zawsze na pierwszym miejscu powinien być zdrowy rozsądek, a nie zaspokajanie nierealnych (budżetowo) ''życzeń'' zawodników.

  45. Powrót do góry    #1530
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jedyny plus z przepłacającej działalności PaczPana jest taki, że gość nie brnął w zaparte i jak już sobie uświadomił, że przesadził, to skończyło się na Tomek -30% Oczywiście było to i śmieszne i po trosze żałosne, ale i tak lepsze, niż kombinowanie na koniec sezonu w stylu Maślanki czy nie tak dawno temu Tarnowa.

    Tym niemniej, moglibyście sobie darować gadki zrzucające odpowiedzialność na innych. Ciekawe, kogo zaanonsuje na początku przyszłego roku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •