Strona 34 z 53 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,486 do 1,530 z 2348

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1486
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,345
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 464 w 352 postach
    Jakie tam zaskoczenie przeciwnika, skoro z góry wiadomo, że Artiom wskoczy do składu za Kościechę?

  2. Powrót do góry    #1487
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    kolego Jozwik i Bietracki szacuje ze pierwszy sezon w Ekstarlidze to nauka i beda glownie zera wiec odpadaja juz nam punkty juniorskie,
    z seniorow niech emil zrobi 12, buczek jak powtorzy sezon to 10 i X moze 10 to 32 przy dobrych wiatrach,

    szymon i curylo moga przywiez 22 razem a moga jak im sie zdarza 3 razemi to jezdzac jako uniorzy a na seniorce trudniej o punkty

    takim skladem ewentualnie moglibysmy wygrac cos u siebie przy slabszym dniu ktorejs z ekip a n awyjadach to z 35 punktow bysmy nie wychodzili

    nie wierze zenagle zespoly sie pooslabiaja na tyle zeby zaciag z drugiej ligi stanowil o sile zespolow ekstraligowych, zostanie po staremy z wieksza iloscia kombinacjo pod stolem

  3. Powrót do góry    #1488
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Czyli wg Ciebie wszystkie inne drużyny zostaną w niezmienionych składach (albo się wzmocnią!) i tylko my będziemy kombinować cuda, żeby jakąkolwiek drużynę zmontować??

  4. Powrót do góry    #1489
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Tak wg mnie niewiele sie pozmienia poniewaz kazda zmiana bedzie sie wiazala z oplatami transferowymi do ekstraligi. Kilka ruchow bedzie bo niektorzy zuzlowyc nie beda chciani we wlasnych druzynach jak np chrzanowski, byc moze hampel, gollob ale raczej duzych zmian nie bedzie w zespolach wg mnie bo to koszty. Czy oplaty transferowe wliczaja sie do budzetu ( tego 3 mln limitu) ??

  5. Powrót do góry    #1490
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Tylko, że od tej opłaty można odstąpić. Było coś kiedyś, że jeżeli kluby się dogadają opłaty nie będzie.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  6. Powrót do góry    #1491
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Zdejmowanie zarówno Szymona jak i Mikołaja z formacji juniorskiej byłoby zbyt dużym osłabieniem drużyny. Myślę, że dobrze by było gdyby Mikołaj jeździł w przyszłym sezonie jako senior. W takim wypadku dwie wersje składu:

    Wersja 1
    Gapa
    Artiom - za niego straszak w postaci np. Siopka
    Emil
    Mikołaj
    Buczek
    Szymon
    Jóźwik

    Wersja 2
    Emil
    Mikołaj
    Gollob
    Adamczak
    Buczek
    Szymon
    Jóźwik

    Nie wiem czy Damian miałby chęć wrócić do Polonii. Może wolałby w pierwszym roku na seniorce ścigać się w I lidze.
    Wydaje mi się też, że relacje między nim a Mikołajem i Szymonem nie są najlepsze.

  7. Powrót do góry    #1492
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2011
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    kolego Jozwik i Bietracki szacuje ze pierwszy sezon w Ekstarlidze to nauka i beda glownie zera wiec odpadaja juz nam punkty juniorskie,
    z seniorow niech emil zrobi 12, buczek jak powtorzy sezon to 10 i X moze 10 to 32 przy dobrych wiatrach,

    szymon i curylo moga przywiez 22 razem a moga jak im sie zdarza 3 razemi to jezdzac jako uniorzy a na seniorce trudniej o punkty

    takim skladem ewentualnie moglibysmy wygrac cos u siebie przy slabszym dniu ktorejs z ekip a n awyjadach to z 35 punktow bysmy nie wychodzili

    nie wierze zenagle zespoly sie pooslabiaja na tyle zeby zaciag z drugiej ligi stanowil o sile zespolow ekstraligowych, zostanie po staremy z wieksza iloscia kombinacjo pod stolem
    Jóźwik i Bietracki głównie zera? A to dlaczego? Przy KSM dla juniorów <4,00 będą konkurować z mniej więcej równymi sobie. Co do Woźniaka i Curyły na seniorce - w innych klubach juniorzy ich pokroju także będą na seniorce, więc nie jest tak, że Szymon i Mikołaj będą rywalizować tylko z lepszymi od siebie. A jeśli chodzi o poosłabianie się innych zespołów - teoretycznie, prawie wszyscy się poosłabiają, bo jakby się nie kombinowało, maksymalnego KSM się nie przekroczy, niezależnie od kombinacji pod stołem (które na pewno będą). No chyba że - tak jak pisałem wcześniej - istnieje jakiś przepis mówiący że w przypadku niezmienionego składu nie obowiązuje KSM 39,00.

    @ndr113 - zdjęcie Woźniaka i Curyły z juniorki to mus, jeśli przepis o KSM < 4,00 się utrzyma. Jeśli jednak nie wejdzie w życie, to raczej chłopaki dalej będą stanowić o naszej juniorskiej sile uderzeniowej.

  8. Powrót do góry    #1493
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    popatrza na wyniki w ligach mlodziezowych gdzie konkuruja z mniej wecej rownymi sobiei przywoza po 3 - 4 pkt w 4 biegi wiec szalu nie ma

  9. Powrót do góry    #1494
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez sylpol Zobacz posta
    No chyba że - tak jak pisałem wcześniej - istnieje jakiś przepis mówiący że w przypadku niezmienionego składu nie obowiązuje KSM 39,00.
    W przypadku niezmienionego składu KSM wynosi 43,00

  10. Powrót do góry    #1495
    Początkujący
    Dołączył
    11-12-2008
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam.
    Dzisiejszy mecz z Częstochową, a także konferencja prasowa po nim pokazały Nam jak źle dzieje się w Naszym ukochanym klubie. Proponuje abyśmy skupili się na tym , aby znaleźć rozwiązania , które poprawią chorą sytuacje w obecnej chwili, która wyniszcza klub, bo Nasze dywagacje nad składem na przyszły sezon nie będą miały sensu, bo poprostu żużla w Bydgoszczy nie będzie. Gołym okiem widać jak Prezydent Bruski do spółki z Chmarą i Ich ślepym wykonawcą Deringiem wykańczają żużel w Bydgoszczy. Bez Polonii " kuli u nogi " łatwiej będzie pompować kase w Zawisze.

  11. Powrót do góry    #1496
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    spłacic długi dostac licencje to chyba na poczatek, później myslec o składzie o ile bedzie wiadomo na podstawie czego ten skład budować. Wypierd.. prezesa , trenera, zaczac na nowo robic beton na torze, sciagnac Golloba i mozemy myslec o odradzaniu sie zuzla w Bydgoszczy. A i ten kurnik co nazywa sie stadionem zburzyc i postawic cos nowszego ( w wersji oszczednosciowej wybudowac choc jedna trybunę ) Amen

  12. Powrót do góry    #1497
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Przede wszystkim zawęzić pas bezpieczeństwa!

  13. Powrót do góry    #1498
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Skonczy sie tym ze bruski chcac zastapic deringa nie bedzie mogl znalezc zastepcy i general pozostajnie na lini boju a zawodnicy poodchodza i nastepny sezon bedzie odjechany skladem z lapanki

    Nawet na tvn24.pl pisza o protescie przeciwko prezesowi moze bruskiemu cos sie obije o uszy
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 20-08-2012 o 10:50

  14. Powrót do góry    #1499
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-06-2004
    Postów
    1,233
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 134 w 77 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Skonczy sie tym ze bruski chcac zastapic deringa nie bedzie mogl znalezc zastepcy i general pozostajnie na lini boju a zawodnicy poodchodza i nastepny sezon bedzie odjechany skladem z lapanki

    Nawet na tvn24.pl pisza o protescie przeciwko prezesowi moze bruskiemu cos sie obije o uszy
    Jestem ciekaw czy Pan Gapiński z kolegami wystawili faktury za te 8 meczy. Bo może się okazać (jestem przekonany na 99%), że nie ma faktur, a jak nie ma faktur to nie ma zobowiązań i nie ma za co płacić. Po meczu czas na wystawienie faktury to maksymalnie 7 dni. Kolejne siedem dni na zapłatę, potem wezwanie do zpałaty i do sądu tak robi cały swiat gospodarczy, potem wyrok i ewentualna egzekucja, a nie płacze się na konferencjach prasowych. Jak nie ma faktur, to nie płaci vatu i PIT w terminie. Sprawa dla Urzędu Skarbowego. Płacił za naginanie prawa Sullivan, kiedyś Władek Gollob niech płaci Gapa. I zakończy sie przeprosinami Prezesa. Gapa okazał się amatorem, a sprawa biletów to żenada i kompromitacja. Słowa Gapy to sygnał do konkurencji, jesteśmy do wzięcia, czekamy na oferty, goście nie rozumieją, że eldorado się skończyło. Nie zdziwię się, jak za tydzień wyjdą oświadczenia zawodników z pozostałych klubów.
    Ostatnio edytowane przez zolnierz ; 20-08-2012 o 11:59

  15. Powrót do góry    #1500
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez zolnierz Zobacz posta
    Jestem ciekaw czy Pan Gapiński z kolegami wystawili faktury za te 8 meczy. Bo może się okazać (jestem przekonany na 99%), że nie ma faktur, a jak nie ma faktur to nie ma zobowiązań i nie ma za co płacić. Po meczu czas na wystawienie faktury to maksymalnie 7 dni. Kolejne siedem dni na zapłatę, potem wezwanie do zpałaty i do sądu tak robi cały swiat gospodarczy, potem wyrok i ewentualna egzekucja, a nie płacze się na konferencjach prasowych. Jak nie ma faktur, to nie płaci vatu i PIT w terminie. Sprawa dla Urzędu Skarbowego. Płacił za naginanie prawa Sullivan, kiedyś Władek Gollob niech płaci Gapa. I zakończy sie przeprosinami Prezesa. Gapa okazał się amatorem, a sprawa biletów to żenada i kompromitacja. Słowa Gapy to sygnał do konkurencji, jesteśmy do wzięcia, czekamy na oferty, goście nie rozumieją, że eldorado się skończyło. Nie zdziwię się, jak za tydzień wyjdą oświadczenia zawodników z pozostałych klubów.

    Z Gazety Wyborczej

    "Zapytaliśmy o długi prezesa klubu Mariana Deringa.

    Waldemar Wojtkowiak: Słyszał pan wypowiedzi Tomasza Gapińskiego?

    Marian Dering (prezes ŻKS Polonia): Nie było mnie przy tym. Znam je z przekazów innych osób. Dziwię się trochę, że kapitan drużyny w rozmowie ze mną nie zgłaszał takich problemów. Wydawało mi, że atmosfera w samej drużynie jest dobra.

    Tyle że dzisiaj mamy do czynienia z buntem na pokładzie, któremu pan przewodzi.

    - Muszę się spotkać z żużlowcami. Najbliższa okazja nadarzy się w piątek przed meczem w Zielonej Górze. W środę zbiera się rada nadzorcza spółki. Będziemy omawiać sprawy bieżące, w tym także oczywiście to, co stało się dzisiaj.

    To prawda, że Tomasz Gapiński od ośmiu meczów nie ma płacone za punkty?

    - Prawdą jest, że są pewne zaległości wobec zawodników. Ale nie sądzę, by dotyczyło to aż ośmiu spotkań.


    Podobno są też problemy z wejściówkami dla rodzin żużlowców.

    - Każdy oprócz opasek dla osób, które są z nim w parkingu, dostaje jeszcze 2-3 bilety dodatkowo. Przyjąłem politykę ograniczenia rozdawnictwa, bo dojdzie do sytuacji, że rozdamy 1000 biletów, a na trybunach zasiądzie 3000 tys. kibiców.

    Menedżer drużyny Robert Sawina twierdzi, że to pan zabronił zrobienia zastępstwa zawodnika za Roberta Kościechę.

    - Dzięki temu mógł pojechać Wiktor Kułakow. Jeśli mamy zawodnika, z którym podpisaliśmy kontrakt, to dlaczego nie dawać mu szansy?

    Tyle że nie Kułakow, a Artiom Łaguta zastąpił Roberta Kościechę. Sprowadzaliście go specjalnie z Rosji na ten mecz?

    - On jest u nas i nie było żadnego sprowadzania.

    Czy to zatem była prośba, czy polecenie wydane Robertowi Sawinie?

    - Trudno mi powiedzieć w tej chwili. Była moja sugestia, by jechał Kułakow."


    Prezes klubu, który nie wie co się w sumie w klubie dzieje...
    Ostatnio edytowane przez Sportowa_2 ; 20-08-2012 o 12:48

  16. Powrót do góry    #1501
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,823
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,454 w 1,297 postach
    syf na cala Polske, a general do rozmow zabierze sie za 5 dni.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  17. Powrót do góry    #1502
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Jestem ciekaw czy Pan Gapiński z kolegami wystawili faktury za te 8 meczy. Bo może się okazać (jestem przekonany na 99%), że nie ma faktur, a jak nie ma faktur to nie ma zobowiązań i nie ma za co płacić.
    No a ja jestem przekonany, że za 7 meczy (ósmy był wczoraj z Czewą) faktury Gapa wystawił. Jeśli by ich nie wystawił to nie miałby prawa domagać się żadnej zapłaty i znaczyło by to, że Bydzia nic mu nie zalega. Więc nie wierzę, że ich nie wystawił. Owszem, od strony technicznej faktury te mogły być bez daty, wpisuje sie ją w sytuacji kiedy klub przelewa kasę inaczej musiałby zapłacic vat w sytuacji kiedy kasy nie dostał. Ale to są sprawy czysto techniczne. Jesli byłaby kasa to byłby zapłacony vat.

    Dziwny ten Dering, on nie pamięta za ile meczy zalega Gapie ? Nie pamięta czy nie chce medialnie przyznac mu racji ? Inna kwestia to te bilety, rozumiem opaski na ręce dla najbliższej rodziny ale ile on chciał tych biletów ? 30 ? Tu się chłopak nie popisał
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #1503
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,433
    Kliknij i podziękuj
    4,462
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No a ja jestem przekonany, że za 7 meczy (ósmy był wczoraj z Czewą) faktury Gapa wystawił. Jeśli by ich nie wystawił to nie miałby prawa domagać się żadnej zapłaty i znaczyło by to, że Bydzia nic mu nie zalega. Więc nie wierzę, że ich nie wystawił.
    Niestety Mariusz masz chyba słabszy dzień, albo to upał tak działa :

    "Jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinny być potwierdzone fakturą (sprzedaż pomiędzy przedsiębiorcami) obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury nie później jednak niż w 7. dniu, licząc od wydania towaru lub wykonania usługi. "


    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Owszem, od strony technicznej faktury te mogły być bez daty, wpisuje sie ją w sytuacji kiedy klub przelewa kasę inaczej musiałby zapłacic vat w sytuacji kiedy kasy nie dostał. Ale to są sprawy czysto techniczne. Jeśli byłaby kasa to byłby zapłacony vat.
    Po pierwsze faktura musi posiadać datę wystawienia. Inaczej no nie jest fakturą po prostu, nie w rozumieniu ustawy o VAT.
    Podsumowując, nie ma kasy a Vat jest do zapłacenia 7 dni po zawodach. Pozdrawiam.

    Aaa, jak wy tam w ZG wystawiacie sobie w klubie dokumenty in blanco i za co lepiej nie opowiadaj, ja może nie ale kto inny napisze do US w ZG.

  19. Powrót do góry    #1504
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    jakie odrodzenie? klubem rzadzi blazen, ktorego wybral jeszcze wiekszy nieudacznik... to czego sie spodziewacie... rewolucji? Wolne zarty... juz naprawde niedaleko do tego by zuzel, w Bydgoszcz, byl tylko wspomnieniem. I nie mieszac w to drugiego klubu z miasta, bo jak sie nie ma o czyms pojecia to sie lepiej nie wypowiadac niz wyjsc na durnia! Wpierw trzeba zaczac szukac osob, ktorym sie chce i ktore poswieca sporo swojego czasu na odbudowanie zuzla w miescia, ale proces to czasochlonny a patrzac z jakimi ofermami trzeba by wspolprace zaczac to nie dziwi mnie niechec do podejmowania jakichkolwiek prob reanimacji! Pisalem juz przed sezonem, ze bruski ani miasta nie wypromuje, ani z marazmu nie wydobedzie, a jeszcze wiele zmarnuje i zaprzepasci, a co za tym idzie sport zuzlowy do ruiny doprowadzi!!! I moge powiedziec, ze juz praktycznie doprowadzil! Emil odejdzie, Gollob nie przyjdzie... no chyba, ze Wladkowi klub przekaza ALe to i tak nie wystarczy by podniesc tego kolosa na glinianych nogach!

  20. Powrót do góry    #1505
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Wypowiedź jenerała

    Tragedia jest ten koleś.

    Z biletami to też ****. Co za problem dać Gapie nawet i 50 biletów, i potrącić mu z wypłat? Przecież to nawet nie pół punktówki, więc Gapa też by pewnie problemów nie robił. Choć porównanie do błaszczykowskiego zasadne, obaj kapitanowie mają w dupie wyniki, tylko kasa i bilety im w głowie.

  21. Powrót do góry    #1506
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    ma pytanie do znawcow kiedy ( jaki dzien) w radiu pik jest wieczorna audycja sportowa w ktorej jest czesto mowa o poloniii?

  22. Powrót do góry    #1507
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Panowie - mam pytanie zupełnie poważne i nie chcę robić żadnych prowokacji, wręcz przeciwnie - liczę na rzeczową dyskusję.

    Mianowicie - Co Wy macie do Sawiny? Mi on w tym sezonie za bardzo nie podpadł.
    Przemawia za nim jakby nie patrzeć wynik - zdobył z drużyną Polonii w tym sezonie 15 punktów. Potrafił wg mnie tą drużynę scementować i stworzyć fajny klimat.

    Mozna mu zarzucać, że popełnia błędy taktyczne, ale kto ich nie popełnia. Poza tym z perspektywy parkingu pewnie to nie zawsze są błędy.
    Można mu zarzucić, że robi lipny tor - z tym się zgadzam. Może mielibyśmy gorszy wynik sportowy ale pewnie dalibyśmy radę się utrzymać przy lepszym widowisku.
    Można mu zarzucić, że jest z Torunia - z tym też się zgadzam, ale jakie to ma teraz znacznie...

    Co Wy na to?

  23. Powrót do góry    #1508
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    a ja na to ze wrog publiczny numer jeden to Dering teraz a wiec sprawa Sawiny zeszla na dalszy plan ale na pewno wyplynie przed wyborem menago na nastepny sezon, jak dla mnie sawina nie ma wielkiego wklady w wyniki druzyny, tym razem poprostu popsum mniej niz poprzednio

  24. Powrót do góry    #1509
    Początkujący
    Dołączył
    11-12-2008
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie nie trzepiał bym się Gapińskiego ma prawo chłopak być wkurzony, jakby mi nie płacili też bym się wkurzył, przynajmniej miał chłop odwagę powiedzieć co za syf się w klubie dzieje. Dering p......oli, że nie będzie rozdawnictwa a sam wpuszcza co chwile swoich kolegów za free i tylko telefony na bramke dzwonią " wpuść tego czy owego " znalazł się pies ogrodnika.Trzeba było ustalić z chłopakaim przed sezonem ,że każdy ma po 10 biletów na głowę i by nie było nieporozumień, w końcu prezes powinien dbać o atmosfere w klubie. Trudno mi to przyznać , ale dla mnie w tym temacie to powinien pouczyć się od Dowhana.

  25. Powrót do góry    #1510
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co tak się martwicie o obowiązki podatkowe naszego kapitana? Może wystawia Faktury Pro-Forma i podatki ma w nosie do momentu zapłaty? Ale chyba to nie forum ekonomiczne

    A Dering zachowuje się jak dziecko ,a nie prezes ... tego nie wie, tego nie pamięta ... du*a nie prezes. Czy naprawdę emerytowani wojskowi nie mają co robić?

  26. Powrót do góry    #1511
    Początkujący
    Dołączył
    11-12-2008
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawda jest taka, trzeba zmienić prezesa, a także samo podejście ratusza do Polonii, bo wyrzucenie generała nic nie da, bo poprostu przyjdzie inny przydupas Bruskiego i Chmary i dalej beda prowadzic dzialania dywersyjne !

  27. Powrót do góry    #1512
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    Co mam do Sawiny?? przygotowanie toru na którym wraz z głebokoscia bronowania znikały emocje jakie działy podczas biegów .Podobno miało to słuzyc wynikom na wyjazdach, a co sie zmieniło?? na wyjazdach dalej wpierd... i u nas zero ludków bo nudzic to mozna sie tez w domu.

  28. Powrót do góry    #1513
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Panowie - mam pytanie zupełnie poważne i nie chcę robić żadnych prowokacji, wręcz przeciwnie - liczę na rzeczową dyskusję.

    Mianowicie - Co Wy macie do Sawiny? Mi on w tym sezonie za bardzo nie podpadł.
    Przemawia za nim jakby nie patrzeć wynik - zdobył z drużyną Polonii w tym sezonie 15 punktów. Potrafił wg mnie tą drużynę scementować i stworzyć fajny klimat.

    Mozna mu zarzucać, że popełnia błędy taktyczne, ale kto ich nie popełnia. Poza tym z perspektywy parkingu pewnie to nie zawsze są błędy.
    Można mu zarzucić, że robi lipny tor - z tym się zgadzam. Może mielibyśmy gorszy wynik sportowy ale pewnie dalibyśmy radę się utrzymać przy lepszym widowisku.
    Można mu zarzucić, że jest z Torunia - z tym też się zgadzam, ale jakie to ma teraz znacznie...

    Co Wy na to?
    Też się pytałem o to w trakcie sezonu Sawinie się po prostu obrywa rykoszetem. Że drużyna prowadzi się sama to też przesada - przecież Buczek, Gapa, Kostek czy juniorzy nie gwarantowali przed sezonem wyniku. Sama to się może prowadzić drużyna z Hancockiem, Kołodziejem i Janowskim. Co do wyjazdów - poprawa jest: pierwsze od 2007 zwycięstwo wyjazdowe w Elidze, 44 pkt we Wrocku, 37 w Gorzowie, 39 w Toruniu - w ciemno przed sezonem brałbym takie wyniki
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #1514
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 41 w 19 postach
    Ma racje Gapiński, że upomina się o swoja kasę za punkty. Ma zagwarantowane w kontrakcie i należy mu się bez dwóch zdań.
    Ale już gadka o bezpłatnych biletach??? Niby z jakie paki? Nie stać go na albo jego bliskich na kupienie sobie biletu? A kibiców ma byc stać? Tutaj chłopa chyba pogięło, nie miał czasem ostanio jakiegoś mocniejszego uderzenia w bandę?!
    A ten Wasz prezes Dering to wielka katastrofa. Najpier wyrzucił Kanclerza, który miał jakies pojęcie o żużlu. Teraz nie ma pojęcia jakie ma długi? Szef firmy??? Nakazuje menedżerowi odpowiedzialnemu za wynik kogo wystawić do składu?
    I prędkość podejmowania decyzji "spotkamy się w piątek". Po takiej wypowiedzi kapitana drużyny powinna być spotkanie z zawodnikami i menedżerem jeszcze w tym samym dniu! Porażka. A wynik przyznaję Polonia odniosła niezły w tym roku i fajnie że młodzi Woźniak i Curyło się ciągle rozwijają.
    ps. Dla zawodników szansa na rehabilitację juz w niedzielę. Aby zatrzec złe wrażenie i odzyskać cześć zaufania kibiców należy stawić ostry opór Falubazowi. Może nawet...
    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #1515
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    za Expresem Bydgoskim:



    Do zamknięcia budżetu brakuje ok. 1,5 miliona złotych. Kasa na pokrycie długu pewnie się znajdzie i zespół przystąpi do kolejnego sezonu w ekstralidze. Skład może jednak prezentować się kiepsko.



    Przez moment myśleliśmy, że meczem z Włókniarzem żużlowcy Polonii pożegnali się z ekstraligą na długie lata. Na szczęście tak się najprawdopodobniej nie stanie. Fot.: Jarosław Pabijan


    O tym, że Polonia może mieć problem z finansami przebąkiwano już od dawna. W minioną niedzielę, jako pierwszy głośno powiedział o tym kapitan zespołu Tomasz Gapiński.

    Reklama



    - Klub nie zapłacił mi za osiem meczów. Być może ten fakt miał wpływ na to, że pojechaliśmy słabo i tylko zremisowaliśmy z Włókniarzem... - mówił „Gapa” na pomeczowej konferencji prasowej.

    Najwięcej zalegają Emilowi

    Nie on jeden boryka się z takimi problemami. Emil Sajfutdinow jeździ za darmo od początku lipca. Z tego tytułu uzbierał się dług przekraczający 550 tys. zł. Rosjanin nie otrzymał ponadto całej kwoty zagwarantowanej w przedsezonowym kontrakcie.

    - Są pewne zaległości, ale sytuacji nie nazwałbym dramatyczną. Do domknięcia tegorocznego budżetu brakuje nam około miliona złotych - mówi Marian Dering, prezes Żużlowego Klubu Sportowego Polonia.

    Z wyliczeń „Expressu” wynika jednak, że kwota ta może zbliżać się do 1,5 mln. Przecież same zobowiązania wobec Emila Sajfutdinowa przekraczają grubo ponad 600 tysięcy złotych. Do tego trzeba jeszcze dodać zaległe pensje pozostałych sześciu żużlowców.

    Wszystko przez frekwencję

    Pustki w klubowej kasie nie są winą ratusza. Miasto, które jest większościowym udziałowcem żużlowej spółki, zgodnie z umową zabezpieczyło połowę budżetu (ponad 3 mln zł). O drugą część mieli zatroszczyć się działacze. Dlaczego im się nie udało? Główny powód to kiepska frekwencja na trybunach. Pracownicy Polonii założyli przed sezonem, że na każdy mecz sprzedawać będą ok. 7-8 tysięcy biletów. Miało to dać zysk w wysokości 1,7 mln zł. Wydaje się, że nie zebrano nawet połowy tej kwoty. Dla przykładu: na spotkanie ze Stalą Gorzów, w której jeździ m.in. Tomasz Gollob, rozprowadzono tylko 4 tysiące wejściówek, a na pojedynek z Lotosem Gdańsk ledwie 1.900. Najwięcej kart wstępu rozeszło się przy okazji derbów z Unibaksem Toruń - 6 tysięcy.

    Od sponsorów 2 miliony?

    Pewne wątpliwości budzi też kwota, jaką Polonia miała pozyskać od sponsorów. Prezes Dering twierdzi, że udało się zrealizować plan, czyli uzbierać 2 mln zł. Trochę trudno w to uwierzyć, skoro firma Mosty-Łódź, która była największym darczyńcą klubu, przekazała na Sportową 100 tysięcy złotych. Zakłady Mięsne Gzella, drugi co do wielkości sponsor, wzbogaciły kasę Polonii o 75 tys. zł. Te kwoty to niemal kropla w morzu 2 milionów złotych. Dobrze wtajemniczeni twierdzą, że prezes wliczył do tego także umowy barterowe, gdzie rozliczanie transakcji odbywa się drogą bezgotówkową.

    Pieniądze wyrzucone w błoto

    Kłopoty finansowe Polonii dało się przewidzieć dawno temu. Mimo to, w trakcie sezonu wydano blisko 100 tysięcy złotych na testowanie Nicka Morrisa, który miał zastąpić słabego Artioma Łagutę. Ostatecznie Australijczyk ani razu nie pojawił się w ligowym składzie. Nie przekonują tłumaczenia, że zakupiony motocykl pozostaje własnością klubu. Ostatnie mecze pokazały, że nie trzeba było wydawać ani grosza. Wystarczyło jedynie przygotowywać nieco twardszy tor, na którym doskonale czuł się nie tylko Artiom Łaguta, ale też obaj młodzieżowcy.

    Biznesmen już nie pomoże

    Jaka przyszłość czeka teraz Polonię? W poprzednich latach, kiedy władzę w ratuszu sprawował Konstanty Dombrowicz, miasto ratowało żużlową spółkę. Podobnie było przed sezonem 2011, gdy fotel prezydenta przejął Rafał Bruski. Wpompował wtedy w klub ponad 4 mln zł. Za każdym razem pomagał w tym pewien bydgoski biznesmen, który pożyczał pieniądze, a później spokojnie czekał na ich zwrot, rezygnując przy okazji z odsetek. Teraz zapowiedział, że z różnych względów tego już nie zrobi.

    - Zawsze można zaciągnąć kredyt lub dokapitalizować spółkę. Nie wierzę, że miasto zostawi klub na pastwę losu - mówi Marian Dering.

    Na długi dostaniesz, ale...

    Sebastian Chmara, wiceprezydent Bydgoszczy odpowiadający m.in. za sport, spotkał się wczoraj z prezesem Polonii.

    - Miastu ciężko byłoby przekazać teraz dodatkowe pieniądze - zaczął rozmowę z „Expressem” Sebastian Chmara.

    - Czy to oznacza koniec ekstraligowego żużla w Bydgoszczy? - dopytujemy.

    - Wierzę, że nadal będziemy jeździć w gronie najlepszych. Bywały już większe kłopoty i Polonia jakoś z nich wychodziła. Zresztą mamy już pewien pomysł. Jednak do momentu, gdy nie poinformuję o nim wszystkich bydgoskich klubów, nie chciałbym zdradzać szczegółów - dodaje zastępca Rafała Bruskiego.

    Możemy się tylko domyślać, że chodzi o dawny pomysł ratusza, który zakładał, że miasto z wyprzedzeniem informować będzie kluby o wysokości wsparcia na kolejne lata. Wtedy na pokrycie bieżących zaległości będzie można uszczknąć coś z dotacji planowanej na przyszły rok. O tyle zostanie ona jednak później pomniejszona.

    Jeśli przyjmiemy, że dla Polonii zapisana zostanie kwota 3 mln zł na sezon, to połowa z tych pieniędzy przeznaczona zostanie na spłatę długów. Na budowę przyszłorocznej drużyny działacze będą więc mieli znacznie mniej kasy. A to oznacza zespół słabszy od obecnego.

    Komentarz

    Niepoprawni optymiści rodem ze Sportowej

    Polonia nie miała szans, aby osiągnąć zakładane przed sezonem wpływy z biletów. Coraz biedniejsze społeczeństwo, przestarzała infrastruktura stadionowa, fatalne nagłośnienie oraz psująca się tablica świetlna - to tylko niektóre rzeczy, które odstraszały kibiców. Do tego bezsensowne przepisy dotyczące wnoszenia napojów. Dla przykładu: na trybunę główną nie można wejść z półlitrową plastikową butelką. Po przekroczeniu kołowrotków można jednak taką samą butelkę kupić w restauracji i swobodnie paradować z nią po trybunie. Niby drobna rzecz, ale skutecznie zniechęcająca kibiców do przychodzenia na Sportową. Osobom z Polonii, które zakładały 8-tysięczną frekwencję gratuluję optymizmu.

    KRZYSZTOF WYPIJEWSKI

  31. Powrót do góry    #1516
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    @ ndr113

    Przejrzyj moje posty, to zobaczysz co mam do Sawiny. W skrócie, facet robi masę błędów zarówno przed spotkaniem (ustawienie par, wstawianie Iwanowa, "zabicie" Łaguty) i w trakcie meczu przez co straciliśmy przynajmniej 3 punkty meczowe. Poza tym tak jak wspomniał JD zabija sport i jest kombinatorem. A na twardej nawierzchni, wcale nie zdobylibyśmy mniej punktów w moim odczuciu.

    @ vicar

    Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ok, ale pamiętaj że Eliga jest najsłabsza od lat, a poza tym to zwycięstwo ułatwiła nam ZZ za Gapę. Ponadto wtedy drużyny nie prowadził jeszcze Sawina (i dobrze, bo pewnie zrezygnowałby z Łaguty) a Woźniak, a defacto Kanclerz bo został zwolniony parę dni przed meczem. Z tymi 37 i 39 pkt to chyba żartujesz jak traktujesz to jako wynik, z którego trzeba by było się cieszyć ...

    Co do Gapy, to nie mam zamiaru usprawiedliwiać jenerała, bo to porażka na całości, ale Gapiński też *** wart. Już abstrahuję od tego, że na jego miejscu bym w ogóle o kasie za punkty bym nie wspominał, bo zdobycz punktowa to wstyd jak na kapitana. Ale przecież on tą kasę otrzyma. Nie od dziś jest w żużlu i wie jak to działa. Natomiast jak "kapitan" po kompromitującym meczu, zamiast tłumaczyć się z wyniku narzeka na kasę i bilety, to o czym my mówimy.

    Edit

    Ma ktoś może namiar na video z ostatniego meczu, konkretnie z 15 biegu?
    Ostatnio edytowane przez zeta ; 21-08-2012 o 10:58

  32. Powrót do góry    #1517
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    dobrze ze gapa powiedzil o kasie teraz anie dzien przed uplywem terminu przyznawania licencji ( 31 pazdz ?), jest teraz czas na znalezienie kasy na ten sezon i znalezienie pomyslu na kase przyszly sezon

    mamy fajny sklad z miejscowymi chlopakamii ze swietnymi juniorami,nie zmarnujmy tego pozwolac im sie rozjechac w kraj po apatorach (buczkowski, wozniak ) i marmach ( curylo) czy Gorzowach ( emil)

    pora chyba wystawic klub za symboliczna zlotowke i czekac na jakiegos businessmena z pomyslem to moze wtedy przetrwamy

  33. Powrót do góry    #1518
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta Zobacz posta
    Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ok, ale pamiętaj że Eliga jest najsłabsza od lat, a poza tym to zwycięstwo ułatwiła nam ZZ za Gapę. Ponadto wtedy drużyny nie prowadził jeszcze Sawina (i dobrze, bo pewnie zrezygnowałby z Łaguty)
    Zrezygnowałby z Łaguty? Stronniczy jesteś. Przecież ciągnął Artioma strasznie długo, wiele osób tu na forum się już denerwowało, że czas dać szanse komuś innemu. Odnośnie ZZ za Gapę - ok, ale w poprzednich sezonach też nie brakowało okazji i nic z tego nie wychodziło.

    Z tymi 37 i 39 pkt to chyba żartujesz jak traktujesz to jako wynik, z którego trzeba by było się cieszyć ...
    Nie żartuję, w 2010 w 3 wyjazdach nie udało nam się osiągnąć granicy 30 pkt, rok wcześniej 4 razy wracaliśmy z ilością oczek nie większą niż 36... Jest w tym sezonie postęp.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Powrót do góry    #1519
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Nie żartuję, w 2010 w 3 wyjazdach nie udało nam się osiągnąć granicy 30 pkt, rok wcześniej 4 razy wracaliśmy z ilością oczek nie większą niż 36... Jest w tym sezonie postęp.
    Tak, tylko że w 2010 każdym z tych spotkań jechaliśmy bez lidera, który był kontuzjowany. Taki "mały" szczegół.

    Na domiar złego, był on wtedy juniorem, a chyba nie muszę Ci przypominać że Woźniak i Curyło byli wtedy jeszcze pionkami (w porównaniu do Jensena, Woffindena, Vaculika itd. którzy wtedy mogli jeździć jako junior). Ciekaw jestem jakbyśmy pojechali w tym sezonie bez Emila i z parą Jóźwik-Wieliński na juniorce. Jak widać po meczu z Czewą, nawet absencja Kościechy miała znaczenie ...

    Ponadto Ekstraliga nie tylko była wtedy silniejsza, ale 8 zespołowa. Jak chcesz porównywać, to powinieneś nie brać pod uwagę meczów z zespołami 9-10 czyli Gdańska i ... Wrocławia zapewne. I wtedy już w ogóle za ciekawie to nie wygląda, nieprawdaż?

    W 2010 w derbach też zdobyliśmy 39 punktów (bez Emila!) a skład Unibaxu jakby "troszkę" lepszy: Holder, Sullivan, Miedziak, Jaguś, Andersen, Jensen ...

    O żadnym progresie nie ma mowy.

    A o Artiomie i mitycznym dawaniu szans pisałem jeszcze przed dwoma ostatnimi jego występami, który potwierdziły moje tezy. Szanse to otrzymywał może Gapa, a nie Artiom. Ostatnie mecze, najdobitniej pokazały jak Sawina zmarnował potencjał młodego Łaguty.

  35. Powrót do góry    #1520
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    poprawa jest: pierwsze od 2007 zwycięstwo wyjazdowe w Elidze, 44 pkt we Wrocku, 37 w Gorzowie, 39 w Toruniu - w ciemno przed sezonem brałbym takie wyniki
    heloł heloł budzimy sie szybciutko a ile TE wyniki dały nam punktów ???

  36. Powrót do góry    #1521
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Zeta nie pisz o składzie w meczu z CKM bo na wynik składał się nie tylko Włókniarz... Taki miał paść i tyle.
    Brakuje w kasie około 1,7 mln. Chętnych na wyłożenie brak.
    Co do Sawiny zdaje się, że nie będzie już o kim rozmawiać po sezonie.


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez kitas ; 21-08-2012 o 22:43

  37. Powrót do góry    #1522
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/30...ibicow-polonii

    Bruski chcialby sie umyc od zarzutow pokazujac fakty dotyczace finansowania. Ok dostalismy sporo, sporo wiecej niz inne kluby ale dostalismy tez czlowieka na stanowisku z nadania wlasnie Bruskiego i on nie sprostal zadaniom przed nim postawionym, ani nie zdolal pozyskac wystarczajacej ilosci sponsorow, ani nie sprostal zadaniu sprowadzenia kibica na stadion czyli posrednio ale Bruski jest odpowiedzialny ze wybral XXXX na przezesa ktory sobie nie poradzil i ciagnie klub w otchlan drugiej ligi.

    Sposob wybrniecia z tego ? Natychmiastowe zmiany w zarzadzie i na stanowisku prezesa, wybor osoby z przygotowaniem do zarzadzania w sporcie, a ten musilbyc wybrac dobry team marketingowcow lub tez powierzenie zarzadzania klubem lub jego marketingu spolka ktore sie w tym specjalizuja np:

    http://www.ciszewskims.pl/kompetencj...gu-sportowego/

    lub tez firmie ktora stala za organizacja meczu Polska- Reszta swiata ( wypadlo niezle i chyba na niezlym plusie impreza zakonczona)

    moze i to rozwiazanei pionierskie w naszej lidze ale kto nie ryzykuje ten nie ma, inne sposoby zawiodly,


    Jedynym, ktorzy sprostali celom zakladanym przed nimi to nasi zawodnicy i trener Wozniak szkolacy mlodziez to tyle w temacie.

    Edit: chyba podprowadzajace tez w tym sezonie sprostaly wymagania (?)
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 23-08-2012 o 13:58

  38. Powrót do góry    #1523
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,078
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Jedź tu człowieku na parę dni urlopu, a po powrocie widzisz takie jaja. Najpierw remisowanie z CKMistami, potem zaległości klubu względem zawodników no i do tego już się zaczęły kłótnie na linii - kibice - zarząd - miasto.
    Co do samego stanowiska prezesa - człowieka nie nadano ciekawego, czy fajnego. Ale faktem jest, że chętnych po prostu do tego nie było. Zresztą poprzedni też był z nadania i też kupa wyszła z jego pracy.
    Szczęście mieli kibice Zawiszy, że pojawił się pan Osuch. Brakuje kogoś takiego w naszym klubie, kto wiedziałby co chce zrobić i jak chce to zrobić.
    Może kiedyś jak sam będę bogaty

  39. Powrót do góry    #1524
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Przesłanie listu Bruskiego jest jasne:
    Odczepcie się to nie nasza wina, my daliśmy na klub kasę. Więcej takiej kasy nie damy bo jej nie mamy.
    Klubem nie chce nikt rządzić więc macie takiego Deringa jaki się trafił.
    Brak kasy to też Wasza wina bo nie chodziliście na mecze.

    W zasadzie w dużej mierze trudno się nie zgodzić z argumentami Bruskiego oprócz ... tego, że za jego kadencji na stanowisku prezesa Polonii pojawił się Dering.
    Fakty podane w liście Bruskiego pokazują dobitnie, że Polonia od kilku sezonów była bankrutem.

    @atomenda - W sytuacji, w jakiej Polonia teraz się znajduje, Twój pomysł wydaje się całkiem ciekawy. Chodzi mi o "outsourcing" zarządzania klubem i pozyskiwania na niego finansowania. W klubie zarządzanie ograniczałoby się wtedy do administrowania bieżącymi sprawami. Wszelkie procesy i inisjatywy związane z promocją i pozyskiwaniem kasy byłyby delegowane na zewnątrz i kontrolowane przez administratora/prezesa + radę nadzorczą.

  40. Powrót do góry    #1525
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    dokladnie i kazda usluge mozna by rozliczyc lub nie w przypadku niewykonania, teraz jest tak ze prezesa i zarzad mozna oczywiscie rozliczyc ale co z tego dla nas kibicow i naszego klubu??? nic oprocz dlugow i kolejnego sezony spisanego na straty szczegolnie pod wzgledem najcenniejszego - straty KIBICOW

  41. Powrót do góry    #1526
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2010
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    Bruski ręce umywa i jest wszystko z jego strony cacy, Deringa on posadził na stołku, kuzwa stanowisko z pensja na poziomie 10tys a ten bierze goscia z przypadku, i niech nie pierdzieli ze to rada nadzorcza, bo dobrze wiadomo kto decydowal! a argumentem ze nikt inny nie chciał się tylko ośmiesza, bo może by tak w takim razie sprawdzić co się dzieje w tym klubie ze nikt nie chce sie pakować w to bagno? jakoś nie wierze w to ze nie wie dlaczego Kanclerz nie chciał byc prezesem, bo wie i to bardzo dobrze! kuźwa jakoś kolesi siedzacych i sterujacych klubem od kilku ładnych lat jakos nikt nie rozlicza z niczego, ciągle są nietykalni bo strach ich ruszyc, miasto po prostu nie ma żadnego pomysłu na Polonie, chcieli sprzedać i się pozbyć balastu, nie było chętnych, są właścicielem ale udają że w sumie nic co się w tym klubie dzieje ich nie dotyczy.

    PS. ciekawe czy geniusz i guru marketingu Januszkiewicz zostanie w koncu rozliczony za swoja pseudo prace

  42. Powrót do góry    #1527
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sportowa_2 Zobacz posta
    Menedżer drużyny Robert Sawina twierdzi, że to pan zabronił zrobienia zastępstwa zawodnika za Roberta Kościechę.

    - Dzięki temu mógł pojechać Wiktor Kułakow. Jeśli mamy zawodnika, z którym podpisaliśmy kontrakt, to dlaczego nie dawać mu szansy?

    Tyle że nie Kułakow, a Artiom Łaguta zastąpił Roberta Kościechę. Sprowadzaliście go specjalnie z Rosji na ten mecz?

    - On jest u nas i nie było żadnego sprowadzania.

    Czy to zatem była prośba, czy polecenie wydane Robertowi Sawinie?

    - Trudno mi powiedzieć w tej chwili. Była moja sugestia, by jechał Kułakow."
    Prezes walczący o zwycięstwo swojego klubu. I "wściekły" po porażce Fajnie, że ktoś wkleił. Jak dla mnie, jeden z tekstów sezonu.

  43. Powrót do góry    #1528
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Trzeba przetrwać ten sezon, a za cały następny już zapłaci miasto - sławne 3 miliony.
    Nawet zostanie trochę "górki" plus wpływy za bilety oraz sponsorów.
    Teraz rozumiem dlaczego Wasz prezes nagle zmienił zdanie co do RF.
    Ech, ci pseudo fachowcy rozpier dolą wszystko.

  44. Powrót do góry    #1529
    Użytkownik Awatar Wojtas1920
    Dołączył
    02-11-2011
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A kiedy był konkurs na stanowisko prezesa? Bo chyba coś mnie ominęło.. Chyba za 10 tys. czy nawet 5 tys. miesięcznie ktoś byłby chętny z odpowiednimi kwalifikacjami na takie stanowisko.
    podobnie jak mrT jestem ciekaw jestem kiedy wypier....naszego marketingowca.

  45. Powrót do góry    #1530
    Użytkownik Awatar chlopak_z_miasta
    Dołączył
    12-11-2010
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 13 w 10 postach
    Witam po kilkumiesiecznej przerwie Pozwolcie, ze rowniez wtrace swoje trzy grosze. Postawie sie tutaj na miejscu przecietnego kibica - nazwijmy go pozeraczem slonecznika, jesli ktos woli. Mieszkam od lat za granica. Gdy tylko wpadam na urlop do Bydgoszczy w trakcie sezonu przychodze na 2-3 mecze o ile terminarz ligowy mi odpowiada. W tym sezonie sie nie udalo, ale zadaje sobie pytanie czy jednak zjawilbym sie, gdyby byly ku temu sprzyjajace okolicznosci przyrody? Stadion, ktory w latach 90-tych kochalem miloscia bezgraniczna wywoluje we mnie jedynie negatywne uczucia. Kwestia budowy nowej areny upadla nieodwracalnie i nie ma co dywagowac na ten temat. Jednakze jakakolwiek renowacja tego kurnika, ktory kiedys byl nasza duma, by sie przydala. Jak zdaje sie Mentikk wczesniej wspomnial, nie chodzi o remont calego obiektu za jednym zamachem. Inwestycje mozna rozciagnac nawet na 2-3 sezony, ale na milosc boska, potrzebujemy jakiegos punktu zaczepienia. Takowym byloby pokazanie projektu zmian i wizualizacja nowego stadionu z konkretami wlacznie. W tej chwili wizja renowacji stadionu jest tak nierealna, ze ja mimo swojej (slabnacej juz coraz bardziej) milosci do Polonii wolalbym wydac pieniadze gdzie indziej. Sprawa mialaby sie inaczej, gdybym zobaczyl plan, ktory ma szanse sie zmaterializowac i jakiekolwiek dzialania ku temu wykonane przez urzednikow miejskich. Tymczasem nie dzieje sie nic, a o swietnosci Polonii pamieta juz coraz mnie kibicow. I od tego nalezaloby zaczac dyskusje. Prezydent Bruski zrzuca czesciowo wine na kibicow, ktorzy nie przychodza na stadion, ale kurcze do kogo te fochy? Do ludzi, ktorzy maja juz serdecznie dosc oszukiwania i mamienia wizja niemozliwa do spelnienia bez odpowiedniego planu i zaangazowania? Do ludzi, ktorzy w miescie supermarketow maja do wyboru: isc do kina, przezyc jakies emocje i choc przez chwile oderwac sie od rzeczywistosci czy isc na stadion sklejony niczym murzynska chata i przez lornetke ogladac widowisko na zenujacym poziomie? W czasach, kiedy chodzilem na kazdy mecz i zasiadalem na trybunach z wypiekami na twarzy nie zostalo nic. Liczy sie start, trzymanie kredy i nadzieje, ze zaden z naszych kolarzy nie popelni bledu na trasie. Emocji juz nie ma, starej Polonii tez nie, a o budowie nowej kraza legendy jak o duchach i wiecej w nich domyslow niz faktow. Sam nie mam rozwiazania wszystkich problemow. Wiem jak wyglada zycie w Bydgoszczy, z ktorej sam ucieklem zaraz po studiach. Wiem jednak, ze zaden sponsor nie przyjdzie do klubu, w ktorym siedza marionetkowi prezesi, gdzie wciaz kreci sie lody, jakby to bylo jakies panstwowe przedsiebiorstwo rodem z minionej epoki i gdzie stadion dla potencjalnego darczyncy nie jest zadnym atrakcyjnym miejscem, w ktorym mozna sie reklamowac. Czasy sie zmienily a ludzie ktorzy kreca sie wokol Polonii tego jeszcze nie zauwazyli. I mozna tak jeszcze przez cale lata. Na kontakch bankowych wielu osob kasa wciaz bedzie sie zgadzala, mimo ze trup zwany Polonia smierdzi coraz bardziej...

Strona 34 z 53 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •