Strona 167 z 196 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,471 do 7,515 z 8785

Wątek: FALUBAZ Zielona Góra 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #7471
    Użytkownik Awatar vanpraag
    Dołączył
    25-04-2003
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 10 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez lugen Zobacz posta
    Jeden pkt tak, nawet wiem co który musiałby pojechać Gorzej, że aby zmieścić się w KSM=39 tych punktów do zbicia potrzebujemy 2,53, bo zaproponowane przez Ciebie zestawienie ma KSM = 41,53.

    Wg moich symulacji rzecz raczej niewykonalna, nawet w ostatecznej wersji pozbywając się ze składu Strzelca i planowym obniżeniu KSM przez Protasa AJ-ja i Saszkę przekroczymy ten idiotyczny próg o ... 0,2 pkt
    Dzięki Lugen za korektę moich obliczeń. Więc jest to jeszcze bardziej realne zbić do 41. (nie wierzę w KSM 39 - nikomu to raczej nie będzie na rękę). Zgadzam się, że po kontuzji Holty medalu już w tym sezonie nie będzie, więc tym bardziej trzeba by się postarać o defekty, taśmy tudzież innego rodzaju wykluczenia. Kowalski będzie mógł co najwyżej poskomleć w mediach o postawie nie fair, ale w sensie prawnym nic nie będzie mógł uczynić. Im więcej cyrków w tym sezonie (półfinał w Toruniu to majstersztyk) tym większa szansa, że regulamin na przyszły rok będzie w miarę ok.
    Pozdrawiam

  2. Powrót do góry    #7472
    Początkujący Awatar tajemniczyjo
    Dołączył
    05-04-2010
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    A nie jest czasem tak , że ksm liczony jest tylko w rundzie zasadniczej ? gdzieś obiło Mi się to o uszy , ale nie jestem pewien .

  3. Powrót do góry    #7473
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,483
    Kliknij i podziękuj
    440
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Tylko pytanie ile mogą w tych dwóch meczach zbić KSM?
    Lugen pomocy
    Tylko Falubaz

  4. Powrót do góry    #7474
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Carlitos ale rozchodzi się o to, by kibice nie czuli się wydymani. Jak Senator zrobi bilety po 5 dych a Pepe będzie łapał szprycę od Gomólskiego/Pulczyńskiego, to zobaczysz jakie będzie larum. Jeśli natomiast Kopernik powie coś w stylu - "z powodu dużych problemów kadrowych wynikających z kontuzji zawodników, przez co obniża się jakość widowiska, klub Falubaz postanawia dopasować ceny biletów, do poziomu sportowego i wyznacza ich wysokość na 5 zł"

    Wiesz coś w tym stylu, tylko ładniej ubrane, żeby każdy miał świadomość że idzie na teatr a nie na zwaody sportowe i nie czuł się oszukany.
    Wystarczy, że klub ogłosi ceny biletów po 10 zł i każdy zrozumie o co chodzi.

  5. Powrót do góry    #7475
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Tylko pytanie ile mogą w tych dwóch meczach zbić KSM?
    Lugen pomocy
    Na razie zszedłem o 2,17 pkt. - to łączna wartość dla AJ, Protasa, Saszki i Strzelca ... ale ciągle pracuję nad optymalna punktacją tej czwórki

    PS.: Wbrew pozorom wcale nie jest tak, że chłopaki muszą jechać na ( 0,t,w,1,d)

    EDIT:/


    Vanpraag żeby upchąć "Twojego" Fredkę w składzie przy KSM=39 brakuje juz tylko 0,07 pkt ( zestawienie bez Strzelca)
    Ostatnio edytowane przez lugen ; 21-09-2012 o 16:33

  6. Powrót do góry    #7476
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No właśnie nie każdy. Standardowy kibic nie ma zielonego pojęcia o ksmach i ich kształcie i koligacji w przyszłości. Na mój gust sprawę z trego zdaje sobie jakieś 30% fanów, a i tak chyba zawyżyłem.

    Dlatego nam fajnie dyskutuje się o tym, jak to można było zrobić, żeby wilk i owca dali radę naraz, ale to nie wszystko. Po dziś dzień wynik meczu w Tarnowie mnóstwo ludzi poczytuje za blamaż, nie próbując nawet wyobrazić sobie przyczyn owego. Tak samo byłoby w meczu o medal - albo bardziej.

  7. Powrót do góry    #7477
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,891
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    W sporcie nie ma sentymentow,ja jestem swiadomy tego i na pewne sytuacje nie ma wyjscia,odejscie Dudiego przed tym sezonem bylo bardzo bliskie mysle ze Mariusz wie o co chodzi,na wysokosci zadania stanal Pan Slawek.Jezeli tak sie stanie ze np Dudi bedzie musial odejsc to nie pozostaje nam nic innego jak z bolem serca sie pogodzic z tym.Kiedys Walas i Pepe tez odeszli
    Hmm, dużo nie brakowało aby Patryk w ogóle licencje zdawał w barwach Torunia. Od jakis trzech sezonów Słąwek Dudek wie, że w Toruniu ma konto otwarte Sławkowi i Patrykowi jednak zawdzięczamy, ze Patryk jeździ z mychą na plastronie. Tutaj jednak wiele do powiedzenia ma księgowa, czyli mama Patryka

    Ale mało kto chyba wie, ze Patryk miał już w ubiegłym roku bardzo poważną ofertę ze Stali Gorzów


    Wracając do tematu składów.

    A mi się wydaje, że najlepiej by było podziękować Holcie, JD, Jabolowi i Jankesowi. Na ich miejsce ściągnąć Zengiego. Oczywiście w przypadku utrzymania tego debilnego KSM. Jeśli mamy kupować jakiegoś najemnika to tylko konkretnego typu Hampel czy Emil. Jesli jednak z różnych przyczyn będzie to niemożliwe to brac Zengiego i jedziemy tym co mamy
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #7478
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, dużo nie brakowało aby Patryk w ogóle licencje zdawał w barwach Torunia. Od jakis trzech sezonów Słąwek Dudek wie, że w Toruniu ma konto otwarte Sławkowi i Patrykowi jednak zawdzięczamy, ze Patryk jeździ z mychą na plastronie. Tutaj jednak wiele do powiedzenia ma księgowa, czyli mama Patryka

    Ale mało kto chyba wie, ze Patryk miał już w ubiegłym roku bardzo poważną ofertę ze Stali Gorzów


    Wracając do tematu składów.

    A mi się wydaje, że najlepiej by było podziękować Holcie, JD, Jabolowi i Jankesowi. Na ich miejsce ściągnąć Zengiego. Oczywiście w przypadku utrzymania tego debilnego KSM. Jeśli mamy kupować jakiegoś najemnika to tylko konkretnego typu Hampel czy Emil. Jesli jednak z różnych przyczyn będzie to niemożliwe to brac Zengiego i jedziemy tym co mamy
    Mariusz chodzilo mi o inna oferte z przed tego sezonu i nie chodzi mi o klub z Torunia i z Gorzowa a prawda mamusia kase lubi kobieta zachlanna

  9. Powrót do góry    #7479
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Kiedy czytam o robieniu u,w,d,1,0 przy 6k ludzi na trybunach, z których może ze 2k będzie wiedziało o co chodzi, to odechciewa mi się tego KSM kompletnie.
    Zabezpieczenie finansowe wpłacane lub gwarantowane przed sezonem i jakaś forma odpowiedzialności majątkowej u włodarzy klubów-tyle.
    Przeciez to paranoja-jedźmy cyrk w meczu o medal, żeby móc o coś jechać w przyszłym sezonie.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  10. Powrót do góry    #7480
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Kiedy czytam o robieniu u,w,d,1,0 przy 6k ludzi na trybunach, z których może ze 2k będzie wiedziało o co chodzi, to odechciewa mi się tego KSM kompletnie.
    Dopiero teraz ?

    Zabezpieczenie finansowe wpłacane lub gwarantowane przed sezonem i jakaś forma odpowiedzialności majątkowej u włodarzy klubów-tyle. Przeciez to paranoja-jedźmy cyrk w meczu o medal, żeby móc o coś jechać w przyszłym sezonie.
    Jedyne co ma sens to bezwzględne egzekwowanie zasady, że w określonym terminie na koniec sezonu klub musi być na czysto ze zobowiązaniami względem zawodników. Jeśli nie, to degradacja do niższej ligi. Żadnych KSMów, regulaminów finansowych, limitów GP, z/z itp debilizmów.

  11. Powrót do góry    #7481
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,483
    Kliknij i podziękuj
    440
    Podziękowania: 527 w 338 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Jedyne co ma sens to bezwzględne egzekwowanie zasady, że w określonym terminie na koniec sezonu klub musi być na czysto ze zobowiązaniami względem zawodników. Jeśli nie, to degradacja do niższej ligi. Żadnych KSMów, regulaminów finansowych, limitów GP, z/z itp debilizmów.
    Nieprawdaż, że to takie proste.

    Jak wprowadzili RF to sobie wyobraziłem taką sytuację, że do klubu X przychodzi Roman Abramowicz i mówi, chce co roku dawać 3mln USD i ściągnąć mi tu najlepszych. Prezes na to, o ku.wa ale my nie możemy wydawać więcej niż 1mln USD, bo za każdy kolejny milion musi oddać kolejny milion dla "biednych" klubów.
    Roman się nieco wkurzył, ale mówi, że jednak zainwestuję, ale mają ściągnąć np.(Gollob, Laguta, Pedersen, Holder, Hancock, Dudek, Janowski). Prezes na to, ale Panie Romanie my max może 3 ściągnąć, reszta to mogą być "plastrony", bo mamy KSM.
    Roman na to "Polish f.cking speedway" i trzasnął drzwiami
    Tylko Falubaz

  12. Powrót do góry    #7482
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Dopiero teraz ?
    Od czasu do czasu śnią mi się mecze z wynikiem 72-17, 68-22. Byłem, widziałem, zmarzłem. Po jaką chol.ere komu takie mecze? W epoce KSM tak ad hoc nie przypominam sobie wielu takich meczów w Ekstralidze.


    Jedyne co ma sens to bezwzględne egzekwowanie zasady, że w określonym terminie na koniec sezonu klub musi być na czysto ze zobowiązaniami względem zawodników. Jeśli nie, to degradacja do niższej ligi. Żadnych KSMów, regulaminów finansowych, limitów GP, z/z itp debilizmów.
    Jeśli mnie pamięć nie myli, to takie "bezwzględne przepisy" były i jak dochodziło co do czego, to albo były ugody, albo bezwględność w egzekwowaniu była bardzo względna, nadto wybiórcza.

    Pomijając E-ligę - w niższych ligach pozostaje jeszcze problem niezliczonej ilości tworów uciekających przed długami poprzez zmianę szyldu. Warto by się pokusić o jakieś zestawienie bankrutów, którzy zostawiają zawodników i dłużników na lodzie i bez żenady w kwietniu następnego roku startują w nowym rozdaniu.

    Nastrasz bonzów w Rybniku degradacją. Łzy będą im się po plecach lały.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  13. Powrót do góry    #7483
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Pomijając E-ligę - w niższych ligach pozostaje jeszcze problem niezliczonej ilości tworów uciekających przed długami poprzez zmianę szyldu. Warto by się pokusić o jakieś zestawienie bankrutów, którzy zostawiają zawodników i dłużników na lodzie i bez żenady w kwietniu następnego roku startują w nowym rozdaniu.
    To akurat zostało rozwiązane w całkiem dobry sposób:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/31...ie-licencyjnym

    Ciekawe tylko czy do obejścia nie wystarczy zmiana nazwy stadionu

  14. Powrót do góry    #7484
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Kiedy czytam o robieniu u,w,d,1,0 przy 6k ludzi na trybunach, z których może ze 2k będzie wiedziało o co chodzi, to odechciewa mi się tego KSM kompletnie.
    U nas 6K to nie jest jakos super duzo ludzi na stadionie. KSM odechcialo sie juz wielu osobom jeszcze przed wprowadzeniem, co zrobic? Sami to wprowadzili wiec niech teraz patrza co stworzyli. Ja jestem jak najbardziej za tym, zeby jak najbardziej zbic teraz KSM w meczu o braz. Szkoda medalu, ale w obecnym składzie i tak bysmy go nie ugrali i tak, wiec trzeba wykorzystac niedoskonałości regulaminu poki mozna.

  15. Powrót do góry    #7485
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Nieprawdaż, że to takie proste.

    Jak wprowadzili RF to sobie wyobraziłem taką sytuację, że do klubu X przychodzi Roman Abramowicz i mówi, chce co roku dawać 3mln USD i ściągnąć mi tu najlepszych. Prezes na to, o ku.wa ale my nie możemy wydawać więcej niż 1mln USD, bo za każdy kolejny milion musi oddać kolejny milion dla "biednych" klubów.
    Roman się nieco wkurzył, ale mówi, że jednak zainwestuję, ale mają ściągnąć np.(Gollob, Laguta, Pedersen, Holder, Hancock, Dudek, Janowski). Prezes na to, ale Panie Romanie my max może 3 ściągnąć, reszta to mogą być "plastrony", bo mamy KSM.
    Roman na to "Polish f.cking speedway" i trzasnął drzwiami
    Dobry przykład. Niestety RF, pomijając kwotę przypadającą na wypłaty w sezonie, chyba jest najlepszym rozwiązaniem w polskim piekiełku. Jeśli ktoś pisze o tym, że wystarczy tylko aby na koniec sezonu kluby nie miały zobowiązań, proszę o rozwiązanie takiego problemu:

    Prezes X w mieście Y, opierając się na deklaracjach sponsorów, bądź też wydumanych własnych wyliczeniach, podpisuje kontrakty na 10 mln euro. Po sezonie długi jak cholera. Prezes zwołuje konferencję i mówi, że przecież sponsorzy zapewniali go, że taki budżet sfinansują. Oczywiście poczuwając się do winy (wcześniej w dodatku biorąc konkretne pieniądze za prezesowanie) składa dymisję. Klub jest w czarnej d...... czyli w niższej lidze a prezes i zarząd właśnie obejmują równie intratne stanowiska w różnych spółkach ( i pewnie Skarbu Państwa bo koledzy pomogą).

    Wniosek:
    Dopóki zarząd i prezesi nie będą odpowiedzialni materialnie za zobowiązania to jedynym rozwiązaniem jest chyba RF. Ale to już chyba nie ten system prawny jaki teraz mamy.
    Sullivan

  16. Powrót do góry    #7486
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    Dobry przykład. Niestety RF, pomijając kwotę przypadającą na wypłaty w sezonie, chyba jest najlepszym rozwiązaniem w polskim piekiełku. Jeśli ktoś pisze o tym, że wystarczy tylko aby na koniec sezonu kluby nie miały zobowiązań, proszę o rozwiązanie takiego problemu:
    Nie jest, ponieważ jest nie do wyegzekwowania. Ze znajomym doradcą podatkowym, któremu pokazałem założenia RF, obmyśliliśmy legalny i akceptowalny dla sponsorów sposób ominięcia RF. Zajęło nam to całe ... 5 minut.

    Prezes X w mieście Y, opierając się na deklaracjach sponsorów, bądź też wydumanych własnych wyliczeniach, podpisuje kontrakty na 10 mln euro. Po sezonie długi jak cholera. Prezes zwołuje konferencję i mówi, że przecież sponsorzy zapewniali go, że taki budżet sfinansują. Oczywiście poczuwając się do winy (wcześniej w dodatku biorąc konkretne pieniądze za prezesowanie) składa dymisję. Klub jest w czarnej d...... czyli w niższej lidze a prezes i zarząd właśnie obejmują równie intratne stanowiska w różnych spółkach ( i pewnie Skarbu Państwa bo koledzy pomogą).
    No i co z tego ?


    Wniosek:
    Dopóki zarząd i prezesi nie będą odpowiedzialni materialnie za zobowiązania to jedynym rozwiązaniem jest chyba RF. Ale to już chyba nie ten system prawny jaki teraz mamy.
    Te kwestie regulują przepisy powszechnie obowiązującego prawa a nie liga żużlowa. Zarządzanie klubem to jest zajęcie dla osób odpowiedzialnych. Jeśli ktoś nie jest, tym gorzej dla jego klubu. Nie trzeba było wybierać kogoś takiego na prezesa.
    Kluby to nie są byty niezależne zawieszone w próżni. Mają swoich właścicieli, mają rady nadzorcze, niech robią co do nich należy.

  17. Powrót do góry    #7487
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Co z tego? Nie rozumiesz? Jako kibice nie mamy wpływu na wybór prezesa. Każdy w tym kraju myśli tylko o tym, żeby się nachapać a po mnie choćby potop. Za takiego głąba cierpieć będzie klub i kibice przez następne lata. Też jestem doradcą podatkowym i gwarantuję ci, że dobrze zrobiony RF nie da wielu możliwości obejścia. Wielu się wydaje, że kasa będzie szła pod pozorem dziwnych umów. Mogę tylko się zaśmiać bo ludzie w organach skarbowych nie są debilami jak się niektórym wydaje.
    Sullivan

  18. Powrót do góry    #7488
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sullivan Zobacz posta
    Co z tego? Nie rozumiesz? Jako kibice nie mamy wpływu na wybór prezesa. Każdy w tym kraju myśli tylko o tym, żeby się nachapać a po mnie choćby potop.
    Ale co nachapać ? To ktoś się dorobił majątku na funkcji prezesa klubu ? Prezesostwo może posłużyć jako metoda na zdobycie popularności i kariery politycznej (np. Dowhan), ale na pewno nie do zbijania majątku. Wiem, że prędzej czy później doszłoby do degradacji jakiejś drużyny, ale takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego podpisywania kontraktów. To jest jedyna metoda na utemperowanie tych debili obiecujących złote góry bez pokrycia.
    Gdyby Dowhan zrobił coś takiego w ZG to byłby skończony politycznie i prawdopodobnie musiałby się wyprowadzić, albo zatrudnić zgraję goryli.

    Za takiego głąba cierpieć będzie klub i kibice przez następne lata.
    Owszem, znamy to w ZG dobrze. Po Morawskim klub potrzebował dekady żeby stanąć na nogi.

    Też jestem doradcą podatkowym i gwarantuję ci, że dobrze zrobiony RF nie da wielu możliwości obejścia. Wielu się wydaje, że kasa będzie szła pod pozorem dziwnych umów. Mogę tylko się zaśmiać bo ludzie w organach skarbowych nie są debilami jak się niektórym wydaje.
    Mówię o legalnej i akceptowalnej dla sponsorów metodzie a nie o jakiś ordynarnych wałkach typu kasa pod stołem lub umowa z żoną zawodnika na doradztwo za milion złotych rocznie. Kto się będzie bawił w taki sposób, szybko narobi sobie kłopotów.

  19. Powrót do góry    #7489
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Kiedy czytam o robieniu u,w,d,1,0 przy 6k ludzi na trybunach, z których może ze 2k będzie wiedziało o co chodzi, to odechciewa mi się tego KSM kompletnie.
    Zabezpieczenie finansowe wpłacane lub gwarantowane przed sezonem i jakaś forma odpowiedzialności majątkowej u włodarzy klubów-tyle.
    Przeciez to paranoja-jedźmy cyrk w meczu o medal, żeby móc o coś jechać w przyszłym sezonie.
    Popieram! Również nie wyobrażam sobie, jak można zdobyć 1 pkt w 5 wyścigach by w ten ordynarny sposób zbijać swój KSM.!
    Lepiej to zrobić subtelnie - Np. tak: http://www.rlach.republika.pl/dmp/2000/wrcz_2.htm

  20. Powrót do góry    #7490
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Popieram! Również nie wyobrażam sobie, jak można zdobyć 1 pkt w 5 wyścigach by w ten ordynarny sposób zbijać swój KSM.!
    Lepiej to zrobić subtelnie - Np. tak: http://www.rlach.republika.pl/dmp/2000/wrcz_2.htm
    Trzeba zaprosić Ryśka na dwa ostatnie mecze w których powinien pełnić role eksperta od KSM . Ma chłop doświadczenie.

  21. Powrót do góry    #7491
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,159
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 454 w 185 postach
    Lugen , chłopie już chyba czas abyś zluzował Mohera w loży za szybą . Powinieneś siedzieć obok różowej koszuli z mega szybkim łączem , wypasionym kalkulatorem i na bieżąco trzymać rękę na pulsie . Co wyścig przesyłać dane do parku maszyn aby panowie wiedzieli jak mają jechać . Po kontuzji Rycha o medal będzie ciężko , więc jest okazja aby się wykazać aby ten j..ny ksm nam pasował . Robertowi też zrób jakisz arkusz excela z milionami do wydania i naszą listą życzeń . Pozdrawiam .
    TYLKO FALUBAZ

  22. Powrót do góry    #7492
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    Wracając do tematu składów.

    A mi się wydaje, że najlepiej by było podziękować Holcie, JD, Jabolowi i Jankesowi. Na ich miejsce ściągnąć Zengiego. Oczywiście w przypadku utrzymania tego debilnego KSM. Jeśli mamy kupować jakiegoś najemnika to tylko konkretnego typu Hampel czy Emil. Jesli jednak z różnych przyczyn będzie to niemożliwe to brac Zengiego i jedziemy tym co mamy
    Z Zengotą to nie głupia sprawa bo pożytek będzie z niego ten sam co z Holty jednak inaczej się na to patrzy.Można liczyć na to że rusin i Dudek będą zawyżać swoje umiejętności,iść w prawidłową stronę a wtedy przy wsparciu Zengotą i dwóch teoretycznych liderów(Pepe,Jonsson) jest całkiem mocny zespół.Dudek już w tym sezonie bywał liderem zespołu.Obawiam się jednak że Senator znowu zacznie sobie zawracać głowę Saifutdinowem tak jak wcześniej Łagutą i zostanie nam Chrzanowski a wiadomo że czas ucieka.Jedynym na tą chwilę pewniakiem z najwyższej półki do wyrwania jest Nicky Pedersen.Wiadomo jaki jest Nicky.Mówi się że każdy ma swoją cene a Nicky jest szczególnie na to podatny,w Gdańsku się nie przelewa,spadek i długo,długo nic od lat.

  23. Powrót do góry    #7493
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Z Zengotą to nie głupia sprawa bo pożytek będzie z niego ten sam co z Holty jednak inaczej się na to patrzy.Można liczyć na to że rusin i Dudek będą zawyżać swoje umiejętności,iść w prawidłową stronę a wtedy przy wsparciu Zengotą i dwóch teoretycznych liderów(Pepe,Jonsson) jest całkiem mocny zespół.Dudek już w tym sezonie bywał liderem zespołu.Obawiam się jednak że Senator znowu zacznie sobie zawracać głowę Saifutdinowem tak jak wcześniej Łagutą i zostanie nam Chrzanowski a wiadomo że czas ucieka.Jedynym na tą chwilę pewniakiem z najwyższej półki do wyrwania jest Nicky Pedersen.Wiadomo jaki jest Nicky.Mówi się że każdy ma swoją cene a Nicky jest szczególnie na to podatny,w Gdańsku się nie przelewa,spadek i długo,długo nic od lat.

    Czyli komu z 4 Pepe, AJ, Dudek, Sasza podziekowalbys przy sprowadzeniu dzika? Nie chce mi sie liczyc, ale byc moze przy najwyzszym KSM w lidze Dzika trzeba byloby pozbyc sie 2 z tej 4 i wstawic 2 plastrony do składu.

  24. Powrót do góry    #7494
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Nie ma mowy, żadnego prosiaka w Falubazie.Liberum veto!!!

    AJ,PP,PD,SL,AS,KR,MBJ i jedziemy młodzieżą wspartą przez dwójkę seniorów - w sumie to przez 4 seniorów!

    EDIT:

    Mój błąd, chodziło oczywiście o Rogusia
    Ostatnio edytowane przez zigi1976 ; 21-09-2012 o 22:31

  25. Powrót do góry    #7495
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Nie ma mowy, żadnego prosiaka w Falubazie.Liberum veto!!!

    AJ,PP,PD,SL,AS,KC,MBJ i jedziemy młodzieżą wspartą przez dwójkę seniorów - w sumie to przez 4 seniorów!
    Jejku, tego KC nie kumam. I właściwie źle mi się kojarzy.

  26. Powrót do góry    #7496
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Czyli komu z 4 Pepe, AJ, Dudek, Sasza podziekowalbys przy sprowadzeniu dzika? Nie chce mi sie liczyc, ale byc moze przy najwyzszym KSM w lidze Dzika trzeba byloby pozbyc sie 2 z tej 4 i wstawic 2 plastrony do składu.
    Ale dlaczego ma to być od razu równoznaczne z odejściem dwóch zawodników?O ile się nie myle to KSM obowiązuje zawodników jadących w meczu.Popatrz na obecne kontuzję.Dudek leży,Holta leży,Davidsson nie ma formy i co mamy?Ławkę Falubaz zawsze chciał mieć i zawsze lepszy na niej Łoktajew niż plastron a nie ma takiej opcji aby komuś nie przydarzyła się w sezonie kontuzja więc na pewno każdy sobie pojeżdzi tyle co ma jeżdzić.Meczów w sezonie jest wiele,są jeszcze inne ligi.Protas na ławce?Czemu nie jeśli będzie słaby,już mu tory nie pasują a może być gorzej z biegiem czasu.A może wtedy w obawie o przyszłość znowu zaliczy super sezon bo konkurencja czycha.A ten Michael B.Jensen już jest taki znakomity.tyle osiągnął że warto się nim podniecać?Jeśli jako junior to tak,wtedy plus Zengota i dałoby rade również.I tak za rok,dwa pójdzie w odstawke bo wyjdzie na to że nie nasz a potem zaopiekują się Michaelem w GorzowieAaa zapomniałem że jest jeszcze Fredka a tu i KSM nie jest chyba aż taki wysoki.Dla mnie istnieją trzy nazwiska na sezon 2013 gdzie jest realizm ich ściągnięcia i z tych wybierać...Lindgren,Zengota,Nicky.Iver niestety odpada bo na Zamościu właśnie stawiają fundamenty pod nowy pomnik a Michael B.Jensen tak ale jako junior.
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 21-09-2012 o 22:45

  27. Powrót do góry    #7497
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Ale dlaczego ma to być od razu równoznaczne z odejściem dwóch zawodników?O ile się nie myle to KSM obowiązuje zawodników jadących w meczu.Popatrz na obecne kontuzję.Dudek leży,Holta leży,Davidsson nie ma formy i co mamy?Ławkę Falubaz zawsze chciał mieć i zawsze lepszy na niej Łoktajew niż plastron a nie ma takiej opcji aby komuś nie przydarzyła się w sezonie kontuzja.Protas na ławce?Czemu nie jeśli będzie słaby,już mu tory nie pasują a może być gorzej z biegiem czasu.A może wtedy w obawie o przyszłość znowu zaliczy super sezon bo konkurencja czycha.
    Jesli Saszka 2013 = Mroczka 2012 ( oczywiscie chodzi mi o pelnienie funkcji rezerwowego ), to jestem jak najbardziej na nie. Saszka jak najbardziej zasluzyl sobie na miejsce w skladzie tym sezonem. Chyba, ze sciagnac Dzika i niech na lawie siedzi i czeka na kontuzje, to wtedy mozna o tym pomyslec, tylko czy Dzik sie zgodzi i czy nas na to stac?

    edit: Zigi, ja tez nie widze opcji, zeby Saszka siedzial na lawce i czekal na ( odpukac ) kontuzje kogokolwiek. Ten chlopak ma jezdzic w Falubazie i sie rozwijac jak najdluzej. Oby z dobrym skutkiem.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 21-09-2012 o 23:21

  28. Powrót do góry    #7498
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Jesli Saszka 2013 = Mroczka 2012 ( oczywiscie chodzi mi o pelnienie funkcji rezerwowego ), to jestem jak najbardziej na nie. Saszka jak najbardziej zasluzyl sobie na miejsce w skladzie tym sezonem. Chyba, ze sciagnac Dzika i niech na lawie siedzi i czeka na kontuzje, to wtedy mozna o tym pomyslec, tylko czy Dzik sie zgodzi i czy nas na to stac?
    Absolutnie nie ma takiej opcji, aby Saszka miał pełnić rolę "wchodzącego". To jest mega talent i trzeba w chłopaka inwestować.
    NA winobraniu poznałem rodzinkę która jeździ ze Szczecina na Falubaz specjalnie dla Szaszki - uwierzyłby ktoś .

  29. Powrót do góry    #7499
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Ciągle tworzycie jakieś abstrakcje z zawodnikiem oczekującym.Coś takiego w ogóle nie istnieje chyba że w Falubazie zawsze muszą z urzędu istnieć podziały na lepszych i gorszych.Mroczka nie jest żadnym zawodnikiem oczekującym tylko jest po prostu słaby dlatego klub z niego nie korzysta.Kto powiedział że Łoktajew ma siedzieć na ławce i czekać?Równie dobrze na tej ławce może znalezc się Protas jeśli będzie z nim krucho.Pedersen,Hampel czy Emil to jedno i to samo znaczy dla Łoktajewa.Jest ścisk w składzie a Nicky jest pewniakiem którego jest szansa wyrwać.Inna opcja to kierunek Zengota lub Lindgren lub nawet obaj plus ten Jensen.

  30. Powrót do góry    #7500
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Rusty głupstwa pleciesz jak zwykle. Żaden klasowy zawodnik nie zgodzi się na układ jaki ci się marzy. To jest mrzonka. Nie ma tematu Nikodema w Falubazie. Z tym swoim KSM i egoistycznym stylem jazdy może co najwyżej szukać pracy u beniaminka.
    No chyba że zniosą KSM, ale to jest mało prawdopodobne.

  31. Powrót do góry    #7501
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Co do transferów to od lat mam pełne zaufanie do Zenona i ogólnie uważam, że akurat z tej roli wywiązywał się w ostatnich latach bardzo dobrze.
    Pewnie zmontuje mocny skład i pewnie będą rezerwowi. I bardzo dobrze. Nawet jakby odszedł Dudek to nie będę mocno płakał, bo w jego miejsce z automatu wejdzie ktoś mocniejszy (np. Emil).

    Wychodzę z założenia, że Zenon składem i tak wszystkim nie dogodzi. Przed tym sezonem mieliśmy skład, który w sumie wypełnia wiele życzeń kibiców (wychowankowie, perspektywiczni juniorzy, do tego Jonsson i Pepe), ale i tak dla wielu najważniejsze było psioczyć, że jest w składzie Holta. Do tego pretensje do tego, że pojawili się Jabłoński i Jankes, ale ci zawodnicy przecież pojawili się jako rezerwa, a nie główne uderzenie.
    Tak więc Zenon montuj mocny, waleczny skład Golloba też jak najbardziej zaakceptuję, bo robi lepszy speedway od większości propozycji, które pojawiły się powyżej i do tego bardzo dobrze jeździ parą, za co taki Jonsson jest chwalony
    Zresztą Zenon nie pozwoli sobie na kolejny średni sezon. Przynajmniej na papierze przed sezonem Falubaz będzie mocny i tego jestem 99% pewien. Swoje trzy grosze pewnie dorzucą sponsorzy.

    A jeśli będzie niski KSM i będzie premiowane utrzymanie obecnego składu, to byc może trzeba będzie pojechac z Ryśkiem, bo to wydaje się w takim układzie sensowne rozwiązanie.

    Pozdro

  32. Powrót do góry    #7502
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta

    Golloba też jak najbardziej zaakceptuję, bo robi lepszy speedway od większości propozycji, które pojawiły się powyżej i do tego bardzo dobrze jeździ parą, za co taki Jonsson jest chwalony
    Sfp, na Huszczę, przecież jakieś granice przyzwoitości jeszcze istnieją !!!
    IN PROTAS I TRUST !!!

  33. Powrót do góry    #7503
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Sfp, na Huszczę, przecież jakieś granice przyzwoitości jeszcze istnieją !!!
    Myślę że to była tylko taka intelektualna prowokacja co by rozkręcić senne forum

  34. Powrót do góry    #7504
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Rusty głupstwa pleciesz jak zwykle. Żaden klasowy zawodnik nie zgodzi się na układ jaki ci się marzy. To jest mrzonka. Nie ma tematu Nikodema w Falubazie. Z tym swoim KSM i egoistycznym stylem jazdy może co najwyżej szukać pracy u beniaminka.
    No chyba że zniosą KSM, ale to jest mało prawdopodobne.
    Wcale nie twierdze że Pedersen to moje marzenie ale to zawodnik który na tą chwilę jest do wyrwania.Skład PROTASIEWICZ,JONSSON,DUDEK,ŁOKTAJEW,STRZELEC,JENS EN to trochę za mało.Jest potrzebny jeszcze jeden senior lub dwóch nawet i podałem trzy nazwiska z pośród których można kogoś wybrać.Wybacz ale jak mam oglądac jadące plastrony to już wole aby tym piątym seniorem był jakiś miejscowy junior.

  35. Powrót do góry    #7505
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Wybacz ale jak mam oglądac jadące plastrony to już wole aby tym piątym seniorem był jakiś miejscowy junior.
    Kto z tych zawodnikow ktorych wymieniles jest jezdzacym plastronem? Strzelca pomijam, bo na juniorce daje rade w porownaniu z innymi ekipami.

  36. Powrót do góry    #7506
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Do wyrwania z Gdanska jest jeszcze jeden kolarz i z nim mamy szansę zmieścić się w limicie 39.

    A. Jonsson
    S. Loktajev
    P. Dudek
    T. H. Jonasson
    P. Protasiewicz
    K. Rogowski
    A. Zgardziński/O. Lis

  37. Powrót do góry    #7507
    Zbanowany
    Dołączył
    27-03-2009
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    szanowne koleżanki i koledzy z Falubazu, czy wiecie może co się dzieje z Patrykiem Dudkiem, dochodzą mnie niepokojące słuchy o stanie jego zdrowia, a jako, że źródło informacji jest wg mnie wiarygodne, mój niepokój się spotęgował. W ogóle to jakieś fatum nad juniorami zapanowało, najpierw Bartosz, potem Patryk i teraz Przemek, masakra jakaś.

  38. Powrót do góry    #7508
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Z Jonassonem opcja bardzo ciekawa, przyjemnie byłoby prać Gorzów zawodnikiem, którego tam nie chcieli (coś jak z PUK-iem w drugą stronę ). Z drugiej strony strasznie dużo kontuzji łapie ten człowiek, lekko nieprzewidywalny.

  39. Powrót do góry    #7509
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    937
    Kliknij i podziękuj
    487
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez mrozu Zobacz posta
    szanowne koleżanki i koledzy z Falubazu, czy wiecie może co się dzieje z Patrykiem Dudkiem, dochodzą mnie niepokojące słuchy o stanie jego zdrowia, a jako, że źródło informacji jest wg mnie wiarygodne, mój niepokój się spotęgował. W ogóle to jakieś fatum nad juniorami zapanowało, najpierw Bartosz, potem Patryk i teraz Przemek, masakra jakaś.
    Wiemy (przynajmniej ja) tyle co było podane w mediach, tj że krwiak na wątrobie się nie powiększa. Poszukaj na poprzedniej stronie, jest link do rozmowy ze Sławkiem Dudkiem.

    Jak ktoś ma jakieś świeże info na temat stanu zdrowia Patryka to byłoby miło jakby ta informacją się podzielił.

  40. Powrót do góry    #7510
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Po tym co mówił wczoraj Jacek Frątczak u swojego imiennika Białogłowego, można wnioskować, że najgorsze już za nami.

    (na początku części 1)

  41. Powrót do góry    #7511
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Trochę dziwi mnie ta minimalna ilość informacji jaka trafia do mediów. Wczoraj w RZG Jacek Frątczak raczej bronił się rękami i nogami by nie pisnąć choć słowa na temat zdrowia Dudka. Jest to sytuacja dość niespotykana i zazwyczaj kibice informowani są na bieżąco o przebiegu leczenia kontuzji żużlowców. Może to przez ten brak informacji a może po prostu za dużo myślę na ten temat ale przez głowę przeszło mi że w szpitalu znaleźli coś co bezpośrednio nie miało nic wspólnego z upadkiem Patryka. Upadek ten obejrzałem wiele razy klatka po klatce i naprawdę nie wiem jak on mógł sobie tyle krzywdy narobić, to musiałby być jakiś absurdalny i niewytłumaczalny pech. Obym był w błędzie ale jak ta dezinformacja dalej potrwa pewnie zaczną pojawiać się przypuszczania jeszcze gorsze(głupsze) od mojego .
    Trzymam kciuki za Patryka i życzę wszystkim żeby szybko wrócił na tor w pełni zdrowia i w jeszcze lepszej formie.

  42. Powrót do góry    #7512
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Kto z tych zawodnikow ktorych wymieniles jest jezdzacym plastronem? Strzelca pomijam, bo na juniorce daje rade w porownaniu z innymi ekipami.
    Jankes,Jabol,Davidsson czyli materiał na pierwszą lige,nikt raczej nie będzie nad nimi stał,Dobrucki raczej nie zrobi z nich megażużlowców,te punkty junior zrobi.Jonasson to ta sama półka co Zengota.Wątpie aby akurat był osobnikiem odpowiednim na pranie Zawarcia.Lindback jeszcze jest który ostatnio wyraznie się odrodził choć to również bardzo chimeryczny zawodnik.
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 22-09-2012 o 18:23

  43. Powrót do góry    #7513
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Jankes,Jabol,Davidsson czyli materiał na pierwszą lige,nikt raczej nie będzie nad nimi stał,Dobrucki raczej nie zrobi z nich megażużlowców,te punkty junior zrobi

    " PROTASIEWICZ,JONSSON,DUDEK,ŁOKTAJEW,STRZELEC,JENS EN " napisales ze to za malo i ze nie chcesz ogladac jezdzacych plastronow. Ja w tym skladzie nie widze Jankesa JAbola czy Davidssona i pytalem o tych zawodnikow przez Ciebie wymienionych.

  44. Powrót do góry    #7514
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    " PROTASIEWICZ,JONSSON,DUDEK,ŁOKTAJEW,STRZELEC,JENS EN " napisales ze to za malo i ze nie chcesz ogladac jezdzacych plastronow. Ja w tym skladzie nie widze Jankesa JAbola czy Davidssona i pytalem o tych zawodnikow przez Ciebie wymienionych.
    Wymieniłem Lindgrena,Pedersena,Zengote czyli trzy nazwiska wsród których upatrywałbym potencjalnego kandydata.Nicky to samolób,indywidualista,materialista ale emocje gwarantowane i to jest w lidze pewniak.Może mieć w dupie wszystkich a swoje robi.Zengota to nasz chłop,poziom taki sobie ale zamiast Jonasona czy innego Davidsssona wolałbym jego.Lindgren jest chimeryczny ale to człowiek który potrafi bardzo wiele - zrobić 3 punkty w meczu albo i 14 plus bonus.Myśle że u niego będzie tak jak z Iversenem.Ten sezon jeszcze przed nim.

  45. Powrót do góry    #7515
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Jonasson to ta sama półka co Zengota.Wątpie aby akurat był osobnikiem odpowiednim na pranie Zawarcia.
    Ale takie drobiazgi jak KSM=39 oczywiście bierzesz pod uwagę, czy tak tylko sobie rzucasz nazwiskami. Musisz Rusty wiedzieć, że przy tym limicie i takim zestawieniu jak proponujesz opcja z M.J.Jensenem jest po prostu niemożliwa. Jeśli w przyszłym roku byłoby 41 (mam nadzieję, że jednak taki będzie) to planowo obniżamy KSM i wybieramy z takich kolarzy jak Grisza Łaguta czy Jarek Hampel.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •