Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 2200

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Włókniarz Częstochowa 2012 - wątek klubowy

    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    24-05-2011
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to tak... Z Griszą się żegnamy, bo nie dostał DK, a gruba kasa zrobi swoje... Jak starszy odejdzie to na pewno i młody, więc mamy już 2 dziury w składzie. Daniela bym zostawił, Szumine oczywiście też, Karlsson jako że prawie najmniej ciągnie z klubu i jest pupilem prezesa też raczej zostanie... W takim razie bedzie miejsce dla jednego Polaka i jeżeli będzie taka opcja to Marian zamydli kibicom oczy i rzuci się na jakiegoś zawodnika z GP typu Bjarne czy Lindgren i wmówi nam, że od dziś to jest nowy bóg Czestochowy... W sumie na więcej nie liczę...

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    Dzisiaj z dość sprawdzonego źródła usłyszałem że na 100% żegnamy się z G.Łagutą. Wypadałoby w niedzielę iść i podziękować mu za wspaniałe widowisko w tym sezonie

    Cholernie ciekaw jestem co wymyśli Maślana? Z roku na rok coraz gorszych zawodników kontraktuje i tylko nadzwyczajnemu szczęściu zawdzięcza taką frekwencję i traf z Łagutami i Nermarkiem. Rok temu nie do utrzymania był Holta (za wysokie wymagania...), zakontraktowano za bezcen Braci Ł., po jednym sezonie który był rzekomo na "przetrwanie i odbudowanie finansów klubu" na nich również nas nie stać.

    To ja się pytam, co to w ogóle jest?

    Wiele się mówi o Kościuchu, Bogdanovsie i innych kopciuszkach które uważam że nawet 50% "wypału" braci Łagutów nie gwarantują.

    Uważam że jedyni zawodnicy z GP na których nas stać to:
    Harris, Lindgren, B.Pedersen, A.Lindback, P.Protasiewicz (wypożyczenie)

    Jacy obcokrajowcy spoza GP?
    Bogdanovs, A.Laguta, Nermark, Woffinden, Nicholls, Andersen

    Polacy?
    Szombierski, Kościuch, Szczepaniaki, Jabłońskie i to wszystko.

    Co z tego można zmontować? Raczej nic co mogłoby powalczyć w ekstralidze...

    Mimo wszystko ja bym to ułożył w ten sposób:

    1. Nermark
    2. Szombierski/K.Jabłoński (Szumina pod warunkiem że weźmie się za poważny trening...)
    3. A.Laguta/Nicholls/Bogdanovs
    4. Woffinden
    5. Protasiewicz
    6. Czaja
    7. Malczewski

    Może byśmy ze dwa-trzy mecze u siebie wygrali... Chciałoby się jeszcze do tego zestawienia na miejscu polskiego seniora S.Ułamka wprowadzić ale zawodnicy jego pokroju będą tej zimy szczególnie cenni...

    Wtedy skład wyglądałby całkiem ciekawie:

    1. Nermark
    2. Bogdanovs/Nicholls/A.Laguta
    3. Ułamek
    4. Woffinden
    5. Protasiewicz
    6. Czaja
    7. Malczewski
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 12-10-2011 o 17:20

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    Optymistycznie patrząc to może.... Atriom zatrybi jeśli zostanie i wraz z Taiem będą młodymi wilkami na Olsztyńskiej. Do tego nieobliczalny Nermark i PePe?? Szombierski i do obsługi tego zawodnika jakieś straszaki. Kur.. nie wiadomo co to będzie. Jedno jest pewne sztuka pod tytyłem "Brak hajsu na żużel w Częstochowie odsłona kolejna" przed nami


    60-30 w niedziele i dobranoc

    Papa Mister G Łaguta

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Brak Griszy Łaguty sprawi, że po raz kolejny stracimy zawodnika, który stał się idolem kibiców. Zostanie MOŻE Daniel i PK i będzie wmawianie, że to oni są naszymi zbawicielami. Mając na uwadze ich wiek, to ich kariera zmierza dokładnie w tym samym kierunku co ten klub.
    Wiem, kasa robi swoje i siłą Griszy nie zatrzymamy, ale...
    1. Klub nie potrafi zbudować drużyny wokół choćby jednej osoby, która stałaby się idolem na kilka lat. Promujemy żużlowców, którzy po krótkim czasie odcinają kupony gdzie indziej.
    2. Ostatnim zakontraktowanym żużlowcem na kilka lat był Lee R. Zawodnik mocno przeciętny, ale przynajmniej BYŁ. Stały i niezmienny. (qfa, nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę).
    3. Zakontraktowanie Łagutów na rok było równie głupim pomysłem jak kontraktowanie na rok Davidssona. Skoro wciągamy rękę do zawodnika (tak było w przypadku Jonasa i Artioma - obaj w ELidze chyba zatrudnienia by nie znaleźli) to można próbować przy okazji ugrać coś dla klubu - np. kontrakt 2-3letni.
    4. Najbardziej stałym elementem pejzażu w Cz-wie jest prezes. Jeżeli chodzi o to, aby to on uchodził za idola kibiców, to na mnie liczyć nie powinien.
    5. Nie wiem jak Wy, ale ja czuję ogromne zniesmaczenie i zniechęcenie co do poczynań klubu. Coraz mniej interesują mnie wyciągani z kapelusza przeciętniacy. Fakt - nos Mariana raz na jakiś czas nie zawodzi, ale pamiętając o Łagucie, Szuminie (z zeszłego sezonu) czy Jonasie trzeba pamiętać też o tabunach ściągniętych młodzieżowców, seniorów i zagranicznych jeźdźców "niezmiennie wiernych idei olimpijskiej".
    6. Częstochowa to nie jest małe miasto. Brak sponsora mocno obciąża władze klubu i nic tego nie zmieni. Napiszę jeszcze raz coś, co pisałem chyba 2 czy 3 lata temu, gdy startował Nicki
    "Skoro stać nas na Mistrza Świata to nasz marketing nie może opierać się na osobach, dla których najwyższym osiągnięciem zawodowym było dostanie etatu w klubie".

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Jeżeli Grisza nie zostanie to Prezes powinien odejść razem z nim... Broniłem zawsze Maślanki, ale dłużej się już nie da. Ma wielkie zasługi dla Włókniarza, ale obecnie się nie sprawdza, powinien podziękować, my powinniśmy również mu podziękować jako kibice. Niech koniecznie zostanie przy klubie, ale nie jako osoba kierownicza.

    GRISZA = KIBICE

    Powyższe równanie powinien sobie wywiesić każdy z zarządu i dumać codziennie by je wprowadzić w życie.
    Kościuch, Miśkowiak, Bogdanovs ? Nie róbcie sobie k..rwa jaj ! Może za 12 zł przyjdę ich oglądać, ale w I lidze bo w EL mogą stanowić uzupełnienie składu, a nie zawodników podstawowych !

    Zielona Góra - 117 tyś mieszkańców
    Gorzów - 125 tyś mieszkańców.
    Odległość między w/w 115 km.

    Oba te miasta mają w sumie ~tylu mieszkańców to Częstochowa i jakoś udaje się funkcjonować dwóm klubom, które mają chyba najwyższe budżety w e-lidze.
    A lubuskie to Sant Tropez nie jest, że sami milionerzy tam mieszkają więc ciągłe gadanie o złym regionie częstochowskim już mnie mierzi.

    Nie macie szacunku dla kibiców
    - wiem, że w klubie czyta się SB więc chcę by to wiedziano.
    Nie zdziwcie się jeżeli w przyszłym roku kibice stracą szacunek dla was.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Nie zebym bronil Mariana, ale co poczac, kiedy kreatury typu Dowcham czy Wladek "Leszcz" spuszczaja sie forsa, plotac jednoczesnie o dobru zuzla i temperowaniu zachcianek finansowych przeplacanych gwiazd? Watpie, by oferta KJG byla AZ tak malo atrakcyjna...

    Miejmy nadzieje, ze zostanie chociaz Artem. Po ucieczce Taia Marian musi miec na kogo przekazywac swe ojcowskie odczucia
    Pzdr,
    Garfield

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    02-12-2010
    Postów
    16
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Również nigdy nie krytykowałem MM, ALE!!!
    Jeśli odejście Griszki stanie się faktem to pierwszy do odstrzału od razu po nim powinien być Marian. Nieudolność tego klubu w ostatnich latach przekracza wszelkie możliwe granice i kolejnego rozbioru Włókniarza większość kibiców już nie strawi i niech się Maślana nie dziwi, jeśli za rok frekwencja będzie na poziomie drugiej ligi.
    Ostatnio edytowane przez sylwek71 ; 12-10-2011 o 23:09

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Drogie Dzieci!
    Marian jest właścicielem Klubu z zainwestowanymi wg bardzo ostrożnego (moim zdaniem) szacunku ananasa 2 mln złociszy. Ci co nie rozumieją istoty własności, zamiast skamlać o odejście Mariana, niech zrobią sobie następujący eksperyment:
    Ponieważ nie jest tajemnicą, że im lepsza "fura" na drodze tym gorszy kierowca w środku proponuję, podejdźcie do tegoż i poproście aby porzucił swój pojazd i przekazał go innemu lepszemu kierowcy w trosce o bezpieczeństwo ruchu i nie przynoszenie wstydu marce. Sukcesów życzę.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Drogie Dzieci!
    Marian jest właścicielem Klubu z zainwestowanymi wg bardzo ostrożnego (moim zdaniem) szacunku ananasa 2 mln złociszy. Ci co nie rozumieją istoty własności, zamiast skamlać o odejście Mariana, niech zrobią sobie następujący eksperyment:
    Ponieważ nie jest tajemnicą, że im lepsza "fura" na drodze tym gorszy kierowca w środku proponuję, podejdźcie do tegoż i poproście aby porzucił swój pojazd i przekazał go innemu lepszemu kierowcy w trosce o bezpieczeństwo ruchu i nie przynoszenie wstydu marce. Sukcesów życzę.
    To nie do końca tak działa. Dworakowski jest jednym z właścicieli Unii a odchodzi po sezonie ze stanowiska prezesa. A fakt taki, że poza nim, chyba nikt inny tego nie chce, sam Józef zasłużył już na miano prezesa wszech czasów UL. Ale do rzeczy. Moim zdaniem Maślanka nie ma nikomu oddawać klubu, sprzedawać go, czy podpalać i tańczyć z kitą na wierzchu wokół ognia. Ale powinien sam się zastanowić, czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem dla jego firmy, aby przekazał ją w ręce kogoś młodszego, prężniejszego i przede wszystkim o nieskalanym nazwisku? Może byłoby lepiej. Może warto spróbować. Przecież nie ma nic do stracenia. I tak wszystko będzie obserwował z najmniejszej odległości jaką się da, byle by tylko nie mieszał nowemu w taktyce.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Unię do Włókniarza porównujesz z niewiedzy, czy dla drwiny? Ponadto prezes Dworakowski odchodzi, bo chce, a Marian nie odchodzi, bo ... też tak chce. Sam potwierdzasz, że liczy się wyłącznie wola właściciela.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 13-10-2011 o 10:29

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Pzdr,
    Garfield

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    ...Coraz bliżej finalizacji są też negocjacje z Artiomem Łagutą.
    ...
    Niezłe! Tym bardziej że jeszcze nie wolno negocjować...podobno.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Unię do Włókniarza porównujesz z niewiedzy, czy dla drwiny? Ponadto prezes Dworakowski odchodzi, bo chce, a Marian nie odchodzi, bo ... też tak chce. Sam potwierdzasz, że liczy się wyłącznie wola właściciela.
    Porównuje z Unią, bo o tym klubie wiem najwięcej. Nie chodzi mi o sytuację finansową czy sportową klubu. Chodzi mi o fakt, że Maślanka niczym by nie zaryzykował gdyby ustąpił i oddał klub we władanie komuś sprawniejszemu. Sam widzi, że żużel w Czewie ma się coraz gorzej, że firmy odwróciły się do CKMu plecami z jego winy. Przykład- Sokołowski gdy obejmował Unię kasa klubowa= 600 zł i pogięta rama. Wyprowadził klub na prostą, wprowadził do I ligi z kompletem zwycięstw w drugiej lidze, doprowadził Unię do play-offów, ma na koncie jedno z bardziej utalentowanych pokoleń w Lesznie: Mikołajczak, Baliński, Skórnicki, Szymański i srebro DMP i co? I jego sytuacja zamieniła się dokładnie w tę, w jakiej siedzi teraz Maślanka. Zawodnicy odchodzili, w kasie pusto, stadion się rozsypywał, sponsorów widać nie było, klub co roku za państwowe pieniądze od bankructwa ratował Akwawit (obecnie prywatny). Rufin mógł dalej siedzieć w Unii i próbować coś naprawić. Ale nie, odszedł po dziesięciu latach i oddał klub Dworakowskiemu z długiem w wysokości 1,5 mln złotych. Dworakowski z klubu zrobił maszynkę do robienia pieniędzy. Sprywatyzował go, zdobył z nim 2 złote i 2 srebrne medale DMP, załatwił SGP i dwa wygrane finały SWC. Mamy lidera, który jest pierwszym zawodnikiem Unii od czasów Jankowskiego, który zakończył sezon z najwyższą średnią w lidze. Jeśli Maślanka czyta SB, niech przeczyta mój post się chwilę zastanowi. Jest wiele dróg do sukcesu.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamczik Zobacz posta
    ...
    Chodzi mi o fakt, że Maślanka niczym by nie zaryzykował gdyby ustąpił ...
    Nie tylko Marian uważa inaczej. Ja też.
    ...i dodajesz życzeniowo:
    ... i oddał klub we władanie komuś sprawniejszemu.
    Tyle że to marzenia, a już na pewno nie są wolne od czegoś takiego jak ryzyko.

    P.S.
    Historia Sokołosko-Rufinowsko-Dworakowska jest urzekająca (jeszcze napisz, że szczęśliwie kończy się każda bajka) jednak wróć do mojego, pierwszego, dzisiejszego posta.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 13-10-2011 o 12:34 Powód: dopisek

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Nie tylko Marian uważa inaczej. Ja też.
    W taki razie za rok derby. Co do ryzyka. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Co do historii Rufin-Dworakowski, owszem jest urzekająca, bo prawdziwa i wręcz bajeczna, tak jak wspomniałeś.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Drogie Dzieci!
    Marian jest właścicielem Klubu z zainwestowanymi wg bardzo ostrożnego (moim zdaniem) szacunku ananasa 2 mln złociszy. Ci co nie rozumieją istoty własności, zamiast skamlać o odejście Mariana, niech zrobią sobie następujący eksperyment:
    Ponieważ nie jest tajemnicą, że im lepsza "fura" na drodze tym gorszy kierowca w środku proponuję, podejdźcie do tegoż i poproście aby porzucił swój pojazd i przekazał go innemu lepszemu kierowcy w trosce o bezpieczeństwo ruchu i nie przynoszenie wstydu marce. Sukcesów życzę.
    Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Mając własną firmę dążę do maksymalizacji zysku, choćby po to aby odzyskać kapitał zainwestowany. Obecna forma się wyczerpała i sprawia, że firma z roku na rok prosperuje coraz gorzej. Są dwa wyjścia:
    1. Restrukturyzacja - przewietrzenie kadr i budowanie marki wykorzystując wszystko, co jeszcze jest dobre a odcinając balast. Ponieważ pańskie oko konia tuczy nikt nie karze Marianowi pozbywać się akcji, ale nie tacy nadzorowali firmę "z tylnego siedzenia" dając sporo swobody ludziom młodym i kreatywnym.
    2. Pie*dolnięcie o glebę czyli zatopienie spółki łącznie z kapitanem,
    Ze względu na ostatnie wydarzenia większość ludzi przeczytała/usłyszała o historii Jobsa. Apple nie byłoby dzisiaj tym, czym jest gdyby Steve w pewnym momencie nie został wywalony. Paradoksalnie była to najlepsza decyzja i dla niego i dla firmy.
    Rozumiem Maślankę, że zainwestował kapitał i chce go odzyskać. Jednakże jego poczynania stały się balastem dla jego własnej firmy.

    BTW. Rozumiem, że zwrot "Drogie dzieci" ma w tym kontekście pejoratywne znaczenie. Obawiam się jednak, że bardziej świadczy on o indolencji leksykalnej wypowiadającego, a nie ułomnościach w pojmowaniu rzeczywistości przez adwersarzy. Istotą dysputy jest umiejętność wsłuchania się w argumentację interlokutora bez uciekania się do inwektyw - niezależnie od własnych poglądów.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    +1 Sopell

    Prawa rynku są brutalne, jeśli firma nie zarabia i nie ma żadnej wizji aby to zmienić (bo nie powiecie mi chyba że uciekanie się z roku na rok do coraz tańszego a jednocześnie słabszego składu to wizja zmiany...) to należy ją zamknąć. Jeśli Maślana nie ma ochoty współpracować i oddać steru we właściwe ręce, to niech zamknie ten cyrk na kółkach a może ktoś kiedyś zainteresuje się odbudowaniem żużla na wysokim poziomie w Częstochowie. Kierunek w którym aktualnie zmierza klub to ślepa uliczka o zmroku...

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Sopell, wprawdzie raczej nie do Ciebie się zwracałem, a do Forumowiczów stawiających wniosek Marian musi odejść, wyrażający się np. takimi słowami:
    Cytat Zamieszczone przez sylwek71
    Jeśli odejście Griszki stanie się faktem to pierwszy do odstrzału od razu po nim powinien być Marian
    ...ale skoro wziąłeś to do siebie, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odpowiedział w ich imieniu co Mariana do tego ma zmusić? Tylko konkretnie proszę, bez tłumaczenia, że da się lepiej i są wyjścia.
    BTW. Rozumiem, że zwrot "Drogie dzieci" ma w tym kontekście pejoratywne znaczenie. Obawiam się jednak, że bardziej świadczy on o indolencji leksykalnej wypowiadającego, a nie ułomnościach w pojmowaniu rzeczywistości przez adwersarzy. Istotą dysputy jest umiejętność wsłuchania się w argumentację interlokutora bez uciekania się do inwektyw - niezależnie od własnych poglądów.
    Dobrze zrozumiałeś. Tym chętniej przeczytam argumenty dlaczego musi odejść, bo ja takowych nie dostrzegam, nie mieszając myślowo, czy mi taki stan rzeczy jaki jest we Włókniarzu, się podoba, czy nie.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 13-10-2011 o 14:19 Powód: dopisek

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    Odchodzi Grisza, odchodzi Artiom.. brawo panie Maślanka. Kolejny sukces. Już mam tego dość, ale widzę, że obrońcy Mariana dalej go kochają..

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    No ja powiem tak - jeśli faktycznie Różowy Koszul i inni prezesi grubo przesadzają z kasą dla Griszy - ok, jakoś jestem w stanie zrozumieć, że odejdzie. Jednak jest tutaj pewno ALE - na jego miejsce należy sprowadzić kogoś z nazwiskiem - AJ, Walas, Greg, Nicki... Pytanie, czy takie opcje są rozważanie (zakładając, że Grisza odejdzie).

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Girion Zobacz posta
    ... Pytanie, czy takie opcje są rozważanie (zakładając, że Grisza odejdzie).
    Jak jest? Kto to wie? Za to logicznym wydaje się, że wraz z odejściem Griszy "uwolni" się pewna pula środków. Tutaj jest jednak mała zagwozdka (skoro i tak już zostałem ogłoszony "miłośnikiem" Mariana), AJ deklarował jasno - do Włókniarza tak ale tylko jak będzie w nim Marian.

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,303
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,334 w 550 postach
    AJ to akurat najmniej prawdopodobny scenariusz. Z tego co mówią jest on pierwszy na liście riderów z Grand Prix w ZG.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    To może zupełnie inaczej...

    Jeśli Ward przyjąłby DK:

    1. Ward
    2. Szumina
    3. Woffi
    4. Ułamek?
    5. A.Laguta/Bogdanovs
    6. Czaja
    7. Malczewski

    Szału nie ma, bankructwa też nie, a wydaje mi się, że skład bardzo nieobliczalny.
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 13-10-2011 o 15:10

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odpowiedział w ich imieniu co Mariana do tego ma zmusić? Tylko konkretnie proszę, bez tłumaczenia, że da się lepiej i są wyjścia.
    co prawda to pytanie nie do mnie, ale odpowiedź jest prosta.
    Dobro klubu.
    Obawiam się, że jeżeli teraz nie zostanie podjęta jakaś męska decyzja w temacie dalszego funkcjonowania klubu to może się okazać, że za rok o tej porze podobna decyzja będzie bezprzedmiotowa gdyż Włókniarza może już zwyczajnie nie być.
    Nie jest to czarnowidztwo, ale prosta analiza nadchodzących faktów o których wspomniałem wcześniej. Jeżeli sprawdzą się scenariusze dot składu to wraz z kibicami odejdą sponsorzy (a raczej ich resztki)... dalej historia jest jasna.

    Jeżeli Maślanka ma takie środki zainwestowane to chyba nie liczy specjalnie na ich zwrot w najbliższym czasie ? Bo niby jak ? Rozumiem go, że walczy (jak lew) o klub w którym umoczył kasę, ale dotychczasowe działania nie polepszają sytuacji. A stara maksyma biznesowa mówi, że nie dziw się iż efekt jest taki sam gdy robisz coś wciąż w ten sam sposób.

    Inna sprawa, że w porównaniu do innych miast, dofinansowanie ze strony miasta jest śmiesznie niskie.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Włókniarz będzie zawsze. Pamiętaj o tym.
    Bez względu czy w 2 lidze czy nawet tylko w rozgrywkach juniorskich. U nas jest takie parcie kibiców na zużel, że klub i tak się odbuduje. Nawet jeśli zostaną gruzy a ostatni nawet nie będzie mógł zgasić światła, bo wcześniej odetną prąd.

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    02-12-2010
    Postów
    16
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ckm-ista nie wyrywaj zdań z kontekstu. Chodzi o amatorski sposób prowadzenia klubu na przestrzeni ostatnich lat, a odejście Griszy to już będzie prawdziwy gwóźdź do trumny dla tego klubu. Trzecia frekwencja w kraju była spowodowana tylko tym, że Włókniarz posiadał w składzie Lagutów, a przede wszystkim Grigorija, który potrafił stworzyć kapitalne widowisko. Odejście braci spowoduje odwrócenie się od klubu, nawet najwierniejszych fanów, bo ileż można przyglądać się tym żenującym szopką, które są nam demonstrowane. Nie czarujmy się, jeśli nie są w stanie utrzymać Artioma, ani Griszy to tym bardziej nie będą w stanie zatrudnić AJ-a, Walasa, Grega, Nickiego, Warda....
    Póki co to klub nawet nie będzie w stanie się odbudować w rozgrywkach juniorskich przy obecnych ludziach w stowarzyszeniu....

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    Nie czarujmy się, jeśli nie są w stanie utrzymać Artioma, ani Griszy to tym bardziej nie będą w stanie zatrudnić AJ-a, Walasa, Grega, Nickiego, Warda....
    No widzisz, paradoksalnie dobrzy zawodnicy spoza GP mogą kosztować więcej od tych lepszych z GP...

    Ja widzę mniej więcej taki alternatywny skład:

    9. Hancock / AJ
    10. Woffinden
    11. Nermark
    12. Szombierski / Mroczka / Zengota
    13. Ułamek / Holta
    14. Czaja
    15. ?

    Sebek i Rysiek w jednym składzie to marzenie. Uprzedzam, że nie liczyłem KSM-u. No i tak jak pisałem wcześniej, jak nas nie stać na takie rozwiązania, to po co się porywać na E-ligę...
    Ostatnio edytowane przez Girion ; 13-10-2011 o 15:31

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Sopell, wprawdzie raczej nie do Ciebie się zwracałem, a do Forumowiczów stawiających wniosek Marian musi odejść, wyrażający się np. takimi słowami:

    ...ale skoro wziąłeś to do siebie, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odpowiedział w ich imieniu co Mariana do tego ma zmusić? Tylko konkretnie proszę, bez tłumaczenia, że da się lepiej i są wyjścia.
    Dobrze zrozumiałeś. Tym chętniej przeczytam argumenty dlaczego musi odejść, bo ja takowych nie dostrzegam, nie mieszając myślowo, czy mi taki stan rzeczy jaki jest we Włókniarzu, się podoba, czy nie.
    wg tego co piszecie od lat na forum, to Mariana od klubu nie odciagna nawet "w konie". Ananas ostroznie policzyl i wyszlo 2 mln, podobno ze swoich, wg Waszych dyskusji na przestrzeni lat ostatnich, owe "swoje" to glownie % od wplat sponsorow.
    w takim ukladzie Marian wyjscia ma 2:
    - odzyskac kase sprzedajac klub za kwote, ktora pokryje jego roszczenia x2 (gdyz Marian ma chyba ~50%, ale moge sie mylic). Przyznacie, ze 4 mln za Wlokniarz to lekka abstrakcja.
    - kontynuowac dzielo do czasu wyprowadzenia klubu na prosta, koszenie % dalej do momentu pokrycia tego co wlozyl, i... proba sprzedazy jak w punkcie pierwszym. wszak jak skosi %, to znow zarobi "swoje" i dalej bedzie mogl sie pierwszych "swoich" domagac.
    takze imo obroncy Mariana moga spac spokojnie. jestescie na niego skazani.

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    co prawda to pytanie nie do mnie, ale odpowiedź jest prosta.
    Dobro klubu.
    ...
    Ok. W tym sęk, że Prezes uważa podobnie, a przynajmniej może. Zatem kwestię nadal uważam za otwartą.

    sylwek71, niczego z kontekstu nie wyrwałem. Jedynie pominąłem uzasadnienie, mimo wszystko nie wyjaśniające jak to się ma stać.

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Jak jest? Kto to wie? Za to logicznym wydaje się, że wraz z odejściem Griszy "uwolni" się pewna pula środków."
    Logiczne to i moze jest, nie zapominajmy jednak, ze gwarantem kontraktu mialo byc KJG. Pytanie, czy bedzie chcialo lozyc srodki na nowa gwiazde?

    Pamietam, jak przed sezonem 2006 r. jakis dziennikarz pytal Mariana mniej wiecej tak: "skoro Holta odchodzi, to rozumiem, ze w klubowej kasie zostaje wolne 600 tys. (strzelam), ktore bedziemy mogli przeznaczyc na kogos innego?"

    - "No tak, ale tych 600 tys. poki co nie ma"

    Tutaj jest jednak mała zagwozdka (skoro i tak już zostałem ogłoszony "miłośnikiem" Mariana), AJ deklarował jasno - do Włókniarza tak ale tylko jak będzie w nim Marian.
    "Do Wlokniarza tylko, jak bedzie w nim Marian" - jak dobrze pamietam deklaracje taka skladali nie tylko AJ, ale tez Nicki i Herbie. Dzialo sie to jednak w czasach Zlomrexu. Nazwisko "Maslanka" oznaczalo wtedy pieniadze + dobra atmosfere. Pieniadze sie skonczyly, a ze bez wyplat na czas trudno tez o atmosfere, to powyzsze slowa nalezy chyba interpretowac jako "Do Wlokniarza tylko, jak bedzie w nim forsa". A tej Marian poki co zapewnic w stanie nie jest.

    Na koniec mala propozycja skladu bez Lagutow
    1. Lindgren
    2. Kosciuch
    3. Ulamek
    4. Bogdanovs
    5. Nermark
    6. Czaja
    Pzdr,
    Garfield

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Unię do Włókniarza porównujesz z niewiedzy, czy dla drwiny?
    Możesz rozwinąć tę myśl?
    Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Sopell, wprawdzie raczej nie do Ciebie się zwracałem, a do Forumowiczów stawiających wniosek Marian musi odejść,
    ...ale skoro wziąłeś to do siebie, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odpowiedział w ich imieniu co Mariana do tego ma zmusić? Tylko konkretnie proszę, bez tłumaczenia, że da się lepiej i są wyjścia.
    Dobrze zrozumiałeś. Tym chętniej przeczytam argumenty dlaczego musi odejść, bo ja takowych nie dostrzegam, nie mieszając myślowo, czy mi taki stan rzeczy jaki jest we Włókniarzu, się podoba, czy nie.
    Musi? - NIE. Powinien - tak.
    Popatrzmy czysto biznesowo, bo do tego zdaje się chcesz sprowadzić rozmowę:
    1. Formuła prowadzenia przez niego klubu się wyczerpała.
    2. Kolejny rok nie porafi znaleźć sponsora, który poniósłby część kosztów prowadzenia klubu. W tym czasie kluby z o wiele mniejszych miast cieszyły się z pozyskania sponsora, więc argument, że kryzys i nikomu się nie udaje odpada.
    3. Prowadzona przez niego spółka nie ma żadnej strategicznej koncepcji długofalowego działania - funkcjonuje jedynie dniem dzisiejszym.
    4. Polityka kontraktowania zawodników na kilka sezonów nie funkcjonuje, bo
    a) dobrzy zawodnicy nie mają na tyle zaufania do prezesa, aby związać się z klubem na dłużej niż rok.
    lub
    b) klub zatrudnia takie wynalazki, że jedynie Bóg wie, co oni pojadą w następnym sezonie, więc szkoda się z nimi wiązać na dłużej.
    Dzięki temu staliśmy się trampoliną dla każdego, kto u nas miał dobry sezon oraz przytułkiem, dla każdego który wypowie magiczne "przygarnij Kropka".
    5. Jako ostatni klub wypuszczamy karnety. Mała rzecz? Niekoniecznie. Karnet w okresie bożonarodzeniowym mógłby być świetnym prezentem a kibice juz w grudniu zaczęliby kredytować poczynania klubu w kolejnym sezonie. Karnet powinien być także "na ilość wejść" a nie na konkretne mecze. Obecnie kupując karnet liczysz się z tym, że możesz stracić 2 czy 3 wejściówki, bo urlop czy przełożenie meczu na termin mało dogodny. Mając karnet na ilość wejść masz sytuację prostą: nie pójdę na jeden mecz bo jestem na urlopie, ale za to na kolejny mogę zabrać kumpla.
    6. Nie ma żadnej spójnej polityki w kwestii związania konsumenta (kibica) ze spółką (klubem). Stary lojalny kibic i przypadkowy "jednomeczowy" są traktowani dokładnie tak samo.
    7. Mimo znacznego wzrostu frekwencji klub jest, cytując prezesa, "w kondycji finansowej podobnej do ubiegłego roku". Jak? Mamy znacznie tańszych jeźdźców, dużo kibiców a środków tyle co rok temu? To jak zarządzano tymi pieniędzmi w tym roku? Jeżeli w ten sposób prezes odzyskiwał część zainwestowanego kapitału, to była to najgłupszy manewr, jai można było zrobić. Za rok bowiem klub nie dość że straci zaufanie tej grupy, którą przyciągnięto w tym roku na stadion to i ma spore szanse powtórzyć osiągnięcia za pamiętnego Yawalu.
    Konkludując: Mariana nic nie jest w stanie zmusić. Jeżeli nie przekonują go kibice, to powinny przekonać go pieniądze. Jego spółka z nim u steru zmierza na dno. Jeżeli nie zostaną wprowadzone żadne radykalne zmiany, to Maryś *ówno odzyska a nie kasę.
    Wierz mi - sam jestem bardzo blisko wykupu udziałów w jednej ze spółek o bardzo znacznych obrotach. Inwestując nie wychodzę jednak z założenia, że wszystko zrobię w spółce najlepiej. Już ściągnęliśmy kilku fachowców, którzy naprawiają to, co zostało spieprzone. Znam swoje miejsce i dla mnie najważniejsze jest dobro spółki, bo to sprowadzi się do mojego własnego dobra.
    I na koniec dwie plotki, na które odpowiedź zna jedynie sam zainteresowany a my możemy jedynie dywagować:
    Coraz częściej słyszymy, że przeszkodą dla sponsora jest właśnie osoba prezesa. Miałem także okazję słyszeć od osoby będącej blisko klubu, że problemem jest ew. prowizja od przekazywanej do klubu kwoty, która miałaby trafić na cele... hm, inne niż działalność sportowa klubu. To też jest plotka na którą nie mam potwierdzenia, ale układa się to pewną całość.


    W miarę analogiczna sytuację mamy w jednej z partii - i tam i tu prezes jest zarówno spoiwem jak i największym balastem.
    Ostatnio edytowane przez Sopell ; 13-10-2011 o 16:35

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Wysokość kapitału zakładowego spółki wynosi 2,6 mln... Nie mam teraz dostępu do KRS, ale chętnie bym dowiedział się dwóch spraw; jaki jest rozkład akcjonariatu oraz jak wygląda sprawozdanie finansowe za 2010 rok.

    Nie wiem czy ktoś próbował tego z klubami sportowymi, ale zawsze można zrobić nową emisję o stosunkowo niskiej wartości (obecnie 500zł)skierowaną na rynek publiczny - dla kibiców (jeżeli by chcieli - mogli by dostawać w zamian np. karnety) oraz głównie dla sponsora/ów - szczególnie mniejszych. Wtedy Marian i inni zachowują swoje udziały, a więc i kontrolę, przy jednoczesnym dokapitalizowaniu klubu i większym zróżnicowaniu akcjonariatu.

    Jeżeli znalazłby się duży sponsor strategiczny to wykupił by klub - wykupując mniejszościowych przy aprobacie głównych udziałowców, którzy to by pozbyli się wtedy pakietów kontrolnych.
    Dzięki temu ewentualny inwestor miałby wgląd tak w finanse spółki jak i jej ogólną kondycję, bez konieczności pakowania od razu wielkich pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez Rain ; 13-10-2011 o 17:04

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Miałem także okazję słyszeć od osoby będącej blisko klubu, że problemem jest ew. prowizja od przekazywanej do klubu kwoty, która miałaby trafić na cele... hm, inne niż działalność sportowa klubu. To też jest plotka na którą nie mam potwierdzenia, ale układa się to pewną całość.
    Żadna plotka tylko rzeczywistość.

    10 procent. TYle z umowy idzie na konto prywatnej osoby pracującej w klubie jako rzekome wynagrodzenie. NIe ważne czy sponsor przyszedł sam czy został ściągnięty przez kogoś.

    Takie są fakty.

    Ja słyszałem też, że w klubie jest taki galimatias dokumentacyjny, że prezes dlatego nie chce nikogo wpuścić do klubu...

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    Te 10 procent to prawda. Otrzymuje je jedna z dwoch naszych perełek marketingowych.

    Nie ukrywajmy, że na Aj, Herbiego, czy nawet Warda nas nie stać. Dziś z pewnego źródła dowiedziałem się, że Szumina prawdopodobnie będzie chciał opuścić nasz klub.

    Skład pewnie będzie wyglądał mniej więcej tak:

    1. Lindgren/Harris 7,63/6,58
    2. Kościuch 6,15
    3. Nermark 7,66
    4. Miśkowiak 5,9
    5. Bogdanow 6,50
    6. Czaja 2,50

    36,34 / 35,29
    Ostatnio edytowane przez artem ; 13-10-2011 o 17:39

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Musi? - NIE. Powinien - tak.
    Popatrzmy czysto biznesowo, bo do tego zdaje się chcesz sprowadzić rozmowę:
    ...
    Ależ nie! Ponieważ pojawił się szereg wypowiedzi typu "Marian musi odejść", zanim narobię sobie nadziei, że faktycznie tak się stanie, zapytałem (może nie wprost) czym podbudowują swoje stwierdzenia - że musi. W toku wymiany zdań okazuje się, że szanowni adwersarze swoje "chciejstwo" okuli w słowo "musi", które jednakowoż nie oznacza tego samego co "powinien".
    To wyjaśnienie dla tych z Was, którzy nie wiedzą o co mi chodziło i chodzi. Natomiast jeśli idzie o to, że Marian coś musi-zwłaszcza odejść, to nadal czekam na argumenty, co go do tego może zmusić (sensu stricto).
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 13-10-2011 o 17:51

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Szumina prawdopodobnie będzie chciał opuścić nasz klub.
    Robi się coraz zabawniej... Jeszcze tylko brakuje tego żeby Czaja dostał dobrą propozycję z niższej ligi i będzie pełna beka śmiechu.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    Robi się coraz zabawniej... Jeszcze tylko brakuje tego żeby Czaja dostał dobrą propozycję z niższej ligi i będzie pełna beka śmiechu.
    A dlaczego z niższej? Zakładam, że np. Tarnów by go chętnie przyjął.

    @ckm-ista
    W naszym języku semantyka słowa mocno zależy od kontekstu. Słynne "Balcerowicz musi odejść" również było niczym innym niż pobożnym "chciejstwem", jednakże w pełni oddawało nastawienie głoszących tezę. Tu jest dokładnie tak samo. Prezes jedyne co musi to płacić podatki i umrzeć, ale to ostanie - mam nadzieję - po bardzo długim i dostatnim życiu (i piszę to bez krzty sarkazmu).

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    A dlaczego z niższej? Zakładam, że np. Tarnów by go chętnie przyjął.
    Na jego miejscu, jeżeli już miałbym się gdzieś przenosić to do niższej ligi, nawet za mniejszą "punktówkę" zarobi więcej bo więcej punktów zrobi. Dlatego też napisałem o niższej lidze.

    A co z naszą gwiazdą P.K ? O Hougaardzie nie wspomnę...

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    na trenera proponuje Leszka Cyganka ! Na menago nadałby sie Zygmunt "cyngiel" Nocuń . Zawodnicy sa nie potrzebni . Silny prezes zrobi wynik swoimi bredniami .
    To koniec zuzla w Czestochowie ! Maslanka forewer !
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Nie chcę wpieniać Kolegów jak poprzednio (raz dziennie wystarczy) ale czy te "wspaniałe" informacje są czymś poparte, czy tylko powstają na bazie powszechnego mniemania, że we Włókniarzu z kasą cienko?

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Żartujesz prawda? Prezes sam twierdził, że finanse klubu są na podobnym poziomie co w roku ubiegłym. A rok temu ledwo dostaliśmy licencję a i kontraktowaliśmy to, co się ruszało i na drzewo nie spieprzało przed magią Mariana (o ile spełniało wymóg KSM).
    Wszelkie artykuły w prasie i necie już przemilczę.
    Oczywiście można przyjąc retorykę, że są to tylko plotki nie mające potwierdzenia, ale Maryś danych finansowych dot. klubu strzeże bardziej niż oka w głowie, więc na potwierdzenie nie liczę. No chyba, że nie dostaniemy licencji - wówczas potwierdzenie mieć będziesz.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Wcale nie żartowałem. Info o Artiomie pochodzi z Wyborczej, która jako źródło normalnie-zazwyczaj jest wyśmiewana. Dziś wywołali sporo ekscytacji. Finanse są w słabym stanie ale też dlatego nasz klub jest idealną ofiarą takich domniemanych rozbiórek, które być może lub nawet prawdopodobnie okażą się finalnie prawdą ale czy w tym przypadku jest coś na rzeczy już?

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. O ile zauważyłem, to pierwszym, który podchwycił temat Artioma byłeś... Ty.
    Artiom, jeżeli już, to jedynie kolejny kamyczek do ogródka prezesa. W normalnej (czyt. innej niż nasza) druzynie Artiom powinien być uzupełnieniem składu w Elidze, a nie pierwszoplanowym riderem. I to chyba tylko wtedy, jeżeli dwóch zawodników krajowych masz naprawdę silnych.
    U nas zanosi się, ze będziemy mieli słabych Polaków, słabych zagranicznych i najsłabszego ridera z GP w ELidze. Wniosek opieram na:
    1. wypowiedziach prezesa o stanie finansów.
    2. dotychczasowych poczynaniach klubu (vide rok ubiegły).
    3. wypowiedziach prezesa, że każdy zawodnik z tego roku ma szansę na angaż za rok. Z całym szacunkiem, ale PK to chyba jako asystent asystenta trenera.

Strona 1 z 49 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •