Strona 3 z 49 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 2200

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Z jakiej racji zgodę ministerstwa finansów?
    Przecież ludzie jeśli chcą mogą w każdej chwili wesprzeć dowolny podmiot swoimi datkami (przelewami etc).
    Więc nie widzę tutaj potrzeby zgody kogokolwiek, poza samymi kibicami, którzy mieliby te pieniądze wpłacić. Albo by zechcieli i wpłacili, albo nie.
    Proste.

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mary_Jane Zobacz posta
    Jak patrzę czasami na mordę takiego Świącika czy Danka to mnie szlag trafia... Kim w ogóle jest ten Danek? Jaką funkcję pełni w klubie? Bo co mecz siedzi w loży vipowskiej i wielki z niego kibic... Druga sprawa Marian narzeka na zdrowie, więc tutaj moja rada- NIECH PAN ODEJDZIE i ustąpi miejsca młodym. To nie są lata 90, czasy się pozmieniały, mimo iż mam szacunek dla Maślanki za to co zrobił, to człowiek kompletnie nie odnajduje się w panujących realiach.
    Heh
    Ja nie rozumie, czemu w klubie są osoby, które zupełnie sobie nie radzą z tymi problemami przed którymi stanął klub.
    Czemu Marian tak narzeka na wszystko, zamiast otoczyć się KOMPETENTNYMI osobami, otacza takimi, które chcą coś ugrać dla siebie czy narzekają razem z Prezesem - pierdzą w stołek (tak w skrócie, więc bez urazy).
    Czy też Prezes tego nie widzi?? Każdy głupi (też skrót myślowy, bez urazy) by ogarnął, a przede wszystkimi sprzedał skład z takimi walczakami i z taką widowiskową ekipę, a tu siedzi gro osób w klubie i nic poza narzekaniem nie potrafi zrobić!

    DRAMAT!
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 17-10-2011 o 18:12
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  3. Powrót do góry    #93
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Panowie - taka forma zbiórki nosi charakter zbiórki publicznej (jak pamiętne odwierty ojca Tadeusza) i musi być stosownie usankcjonowana prawnie.
    Wyjściem chyba byłby status Organizacji Pożytku Publicznego, którego CKM jako spółka zapewne nie posiada.
    Oczywiście dowolne osoby mogą wpłacać środki na konto spółki, jednakże zależnie od statutu spółki musiałyby one zostać stosownie rozliczone (w tym opodatkowane) - łącznie z wpłatami celowymi.

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Przyznaje Wam rację.
    Natomiast chyba są jednorazowe zgody na zbiórki jak np. ma WOŚP i wtedy jest zwolniony z podatku taki zbierający.
    Ale to wypadałoby się dowiedzieć u źródła.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    WOŚP jest OPP. Zgoda jest odnawiana (o ile pamiętam) 1 raz na rok w przypadku Fundacji.
    S.A. ma inne cele niż OPP. OPP nie mają na celu wypracowanie zysku a ew. muszą przeznaczyć na cele statutowe.

  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Rozwiązaniem było by powołanie osobnego podmiotu - fundacji, którego celem statutowym było by wspieranie częstochowskiego żużla, oczywiście jako OPP za zgodą Min.Finansów na zbiórkę publiczną. To się da zrobić !
    Tylko boję się, że skończyło by się tak, że stała by się ona kolejnym miejscem w którym można znaleźć ciepłą posadkę. Dlatego powinni zająć się tym ludzie nie związani bezpośrednio z władzami klubu.

  7. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    Dlatego powinni zająć się tym ludzie nie związani bezpośrednio z władzami klubu.
    Jestem. Jeszcze chyba potrzeba 15 osób jeśli się nie mylę
    Byle w końcu zrobić coś konkretnie od początku do końca!
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  8. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Zgadzam się z Rainem.
    Każdy szanujący się klub powinien mieć swoją taką organizację.
    Powinno się coś takiego zrobić.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 17-10-2011 o 19:40
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    Ja bym jeszcze spytał w klubie, co oni na to. Bo jeszcze okaże się, że nie będą chcieli nawiązać współpracy z sobie tylko znanych powodów.

  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Jeżeli faktycznie okazało by się, że jest wola powołania takiego podmiotu to deklaruję swój udział i pomoc.
    Przy fundacji nie ma potrzeby by zebrało się 15 osób - jak przy stowarzyszeniu.
    Fundacja ponadto może prowadzić działalność gospodarczą - wtedy działa jako 'non for profit' i zyski są przeznaczane na cele statutowe.
    Przy odpowiedniej umowie z klubem odnośnie wykorzystania barw klubowych itd. taki podmiot może organizować akcje promocyjne klubu itd.

  11. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Ja tam słyszałem, że są otwarci na każdą pomoc.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  12. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    http://czestochowa.gazeta.pl/czestoc...czy_dalej.html

    Śmiać się? Płakać? Sam nie wiem...


    Po zakończeniu spotkania menedżer Lwów przeprosił za zamieszanie związane ze zmianą w wyścigu dwunastym, w którym pojechał nieuprawniony Marcel Kajzer.
    Ja pier....

    Przeprosił? ??? I to wszystko??? Mógł nas spuścić z łomotem i wstydem większym niż jak się spada po przegranym meczu i tyle?????????????????

    I kto ma ten klub chcieć sponsorować???????????
    Jak się z indolencji nie wyciąga wniosków??????????????

    Brak słów.
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 18-10-2011 o 17:45

  13. Powrót do góry    #103
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Czeka nas dalsza walka, tym razem o przetrwanie. Nas - bo losy częstochowskich klubów powinny być wspólną sprawą działaczy, zawodników, kibiców i władz miasta. Jeśli aktywność lokalnego samorządu ograniczy się do rzucania ochłapów klubom, a sporej części kibiców do atakowania prezesów, to daleko nie zajdziemy.


    To napewno pisali Toborek z Iwanickim? Moze Marian chce wprowadzic platne akredytacje i Wybiurcza liczy na taryfe ulgowa?
    Pzdr,
    Garfield

  14. Powrót do góry    #104
    Zbanowany Awatar cieslaczekCwaniaczek
    Dołączył
    10-03-2011
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1,3 mln ? Tyle podobno wziął Crump w zeszłym roku.
    Crump dokładnie zarobił 3.8 mln w minionym sezonie ,dlatego też Grisza zasługuje nawet na te 2 mln.

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Crump dokładnie zarobił 3.8 mln w minionym sezonie
    Mowimy o zarobkach w lidze polskiej a nie o calym budzecie zawodnika lub czyms podobnym.Crump napewno w Rzeszowie nie wyciułał 3,8 mln.Tyle to pewnie badz ciut wiecej miał pan Maslanka z ekipa Wlokniarza.

  16. Powrót do góry    #106
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    Jeżeli faktycznie okazało by się, że jest wola powołania takiego podmiotu to deklaruję swój udział i pomoc.
    Przy fundacji nie ma potrzeby by zebrało się 15 osób - jak przy stowarzyszeniu.
    Fundacja ponadto może prowadzić działalność gospodarczą - wtedy działa jako 'non for profit' i zyski są przeznaczane na cele statutowe.
    Przy odpowiedniej umowie z klubem odnośnie wykorzystania barw klubowych itd. taki podmiot może organizować akcje promocyjne klubu itd.
    Jesteś pewien, że wiesz na co się porywasz? Fundacja to naprawdę ciężki kawałek chleba (wiem z doświadczenia). Zgoda MSWiA na funkcjonowanie i zbiórkę, co roku możliwa kontrola, odpowiedzialność karna itp. W mojej opinii Fundacja winna działać przy klubie i to obowiązkiem klubu byłoby zorganizowanie takowej. Pozostaje kwestia przekazywania środków na cele, które miałyby za zadanie wspieranie per saldo Spółki Akcyjnej. Może np. to Stowarzyszenie powinno wystąpić o statu OPP?
    Cholera - czy naprawdę my - kibice - mamy wszystko organizować w tym klubie?

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Cholera - czy naprawdę my - kibice - mamy wszystko organizować w tym klubie?
    Niezbadane są drogi Pana. Jeśli się za to weźmiecie będę wam kibicował. Bądźcie jednak pewni, że zarząd całą zasługę przypisze sobie, jeśli uda wam się coś zdziałać.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Na pewno w obecnej sytuacji kadrowej Fundacja prowadzona przez kibiców byłaby konserwatorem obecnego układu.

  19. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Taaaak, na pewno Stowarzyszenie - które wydaje kasę z giełdy na nikomu niepotrzebne etaty -
    oraz Spółka - która to jest studnią bez dna -
    są odpowiednimi gwarantami prawidłowego funkcjonowania takiej fundacji ))
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  20. Powrót do góry    #110
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Taaaak, na pewno Stowarzyszenie - które wydaje kasę z giełdy na nikomu niepotrzebne etaty -
    oraz Spółka - która to jest studnią bez dna -
    są odpowiednimi gwarantami prawidłowego funkcjonowania takiej fundacji ))
    Do pierwszej kontroli z MSWiA
    A Co - chciałbyś za nich nadstawić głowę? :rolleyes:

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-08-2004
    Postów
    2,746
    Kliknij i podziękuj
    667
    Podziękowania: 429 w 265 postach
    http://nicesport.pl/zuzel/92173/mari...zyc-w-play-off

    No prosze Wlokniarz wedlug Mariana mial walczyc w play-off a kto wie czy nie o medale

  22. Powrót do góry    #112
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Ludzie, o jakich "gro" ludziach w spółce i ciepłych posadkach mówicie? Bez przesady w drugą stronę (mówię o tym co jest teraz, a nie o tym co było kiedyś). Obecnych pracowników można policzyć na palcach jednej ręki (wliczając Dymka i Maślankę). Oczywiście, można i nawet trzeba zatrudnić zespół specjalistów, ale jak na razie nie ma na to kasy. No i pamiętajcie że frekwencja na stadionie =/= sprzedane bilety, i wcale tu nie chodzi o listy czy akredytacje. Ja i tak z podziwem patrzę na klub, że uzbierał taką ilość sponsorów dających po kilka/kilkanaście (rzadko) tysięcy złotych, aby to wszystko sumowało się do kilku milionów. Z państwowymi/miejskimi spółkami i wsparciem z województwa/miasta w całym Polskim żużlu niestety nie da się konkurować. No i nie miejmy złudzeń że odbywa się to bez potężnego biznesowo-politycznego lobbingu Nie mówiąc o kompletnym braku inwestycji w stadion, który oprócz trybun jest już ruiną. Gdzie te reklamy prezentować? A ad. ewentualnych "zbiórek": da się to rozwiązać w dużo prostszy sposób - i z tego co wiem istnieją już pewne pomysły.

    Krytyka krytyką, ale niech będzie ona uzasadniona. Oprócz wielkiego medialno-forumowego szumu i plotek, Włókniarz, mimo trudnych lat, jest wypłacalnym klubem. Sami kopiecie pod nim dołek...

  23. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Oczywiście, można i nawet trzeba zatrudnić zespół specjalistów, ale jak na razie nie ma na to kasy.
    To po co sam prezes narzeka, że kibice na mecze nie chodzą, skoro sam o nich nie zadbał????
    Czemu sami sponsorzy mówią, że odchodzą, bo klub ma ich w dupie? Bo prezes nawet nie zainteresuje się co tam u nich??
    No miejże litość.

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    No i nie miejmy złudzeń że odbywa się to bez potężnego biznesowo-politycznego lobbingu
    To po co prezes narzeka na wszystko dookoła, skoro sam o to nie zadbał???
    LITOŚCI!

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Krytyka krytyką, ale niech będzie ona uzasadniona. Oprócz wielkiego medialno-forumowego szumu i plotek, Włókniarz, mimo trudnych lat, jest wypłacalnym klubem. Sami kopiecie pod nim dołek...
    Krytyka jak zwykle uzasadniona, ale nawet jeśli nie, to podobno jest dział PR czy Marketingu w klubie, a nawet rzecznik prasowy,
    który w przeciągu maksymalnie 24h powinien reagować na plotki i podobne typu doniesienia.
    A jak na razie, to ciągle czekamy na rzucane przez prezesa obietnice, że coś będzie 15-go.

    LI-TO-ŚCI!!
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 18-10-2011 o 22:30
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  24. Powrót do góry    #114
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Jesteś pewien, że wiesz na co się porywasz? Fundacja to naprawdę ciężki kawałek chleba (wiem z doświadczenia). (...)
    Cholera - czy naprawdę my - kibice - mamy wszystko organizować w tym klubie?
    Odniosę się na początek do ostatniego zdania. Jeżeli żużel częstochowski jest w tym miejscu w którym jest to wydaje mi się zasadnym aby pewne działania podjąć - o ile będzie to konieczne oraz - co najważniejsze - jeżeli będzie taka wola ze strony klubu. Bez porozumienia z klubem w tej kwestii żadne działania ani dobra wola nie pomogą.

    Natomiast odnośnie Twojego pierwszego pytania to przyznam otwarcie, że nie mam żadnego praktycznego doświadczenia w kwestii prowadzenia Fundacji.
    Jeżeli zebrała by się grupka osób dobrej woli chcących poświęcić odrobinę czasu i energii to jestem wtenczas gotów stanąć pośród nich i działać na rzecz dobra częstochowskiego żużla.

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Oprócz wielkiego medialno-forumowego szumu i plotek, Włókniarz, mimo trudnych lat, jest wypłacalnym klubem. Sami kopiecie pod nim dołek...
    I ja się bardzo cieszę, że jest wypłacalny ! I z tego miejsca szczere wyrazy uznania dla Prezesa Maślanki, że wyprowadził klub z dołka. Ale w sporcie nie chodzi o to by "jakoś trzymać się na powierzchni", ale o to by walczyć o najwyższe laury. Jeżeli tutaj nie możemy o tym porozmawiać to gdzie ? Na piwie ? Oczywiście, ale żadnego z Was nie znam osobiście więc swoje uwagi możemy wymieniać za pośrednictwem tego forum ? To nie jest kopanie dołków pod klubem, raczej szczera troska o jego przyszłość - połączona nie rzadko z często uzasadnioną krytyką.


    /przepraszam za 2 posty - pozdrawiam /
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 18-10-2011 o 23:43

  25. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Bonjo

    Oczywiście, można i nawet trzeba zatrudnić zespół specjalistów, ale jak na razie nie ma na to kasy.
    Jak na razie to Nasz klub jest jak nieco pusty sklep, który ma klientów, ale nie mają co kupować i dlatego potrzeba specjalistów a/i nakładów,
    żeby to nie padło na pysk.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  26. Powrót do góry    #116
    Zbanowany Awatar cieslaczekCwaniaczek
    Dołączył
    10-03-2011
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    spitt22
    Tyle że ja podałem zarobki za ligę Polską choc mogłem sie pomylić o kilka tysi bo premii za bonusy nie liczyłem ,ale mniejsza o to przepraszam za małe odejście od tematu.

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Ludzie, o jakich "gro" ludziach w spółce i ciepłych posadkach mówicie? Bez przesady w drugą stronę (mówię o tym co jest teraz, a nie o tym co było kiedyś). Obecnych pracowników można policzyć na palcach jednej ręki (wliczając Dymka i Maślankę). Oczywiście, można i nawet trzeba zatrudnić zespół specjalistów, ale jak na razie nie ma na to kasy. No i pamiętajcie że frekwencja na stadionie =/= sprzedane bilety, i wcale tu nie chodzi o listy czy akredytacje. Ja i tak z podziwem patrzę na klub, że uzbierał taką ilość sponsorów dających po kilka/kilkanaście (rzadko) tysięcy złotych, aby to wszystko sumowało się do kilku milionów. Z państwowymi/miejskimi spółkami i wsparciem z województwa/miasta w całym Polskim żużlu niestety nie da się konkurować. No i nie miejmy złudzeń że odbywa się to bez potężnego biznesowo-politycznego lobbingu Nie mówiąc o kompletnym braku inwestycji w stadion, który oprócz trybun jest już ruiną. Gdzie te reklamy prezentować? A ad. ewentualnych "zbiórek": da się to rozwiązać w dużo prostszy sposób - i z tego co wiem istnieją już pewne pomysły.

    Krytyka krytyką, ale niech będzie ona uzasadniona. Oprócz wielkiego medialno-forumowego szumu i plotek, Włókniarz, mimo trudnych lat, jest wypłacalnym klubem. Sami kopiecie pod nim dołek...
    Pytasz gdzie prezentować reklamy?
    Widziałeś jak potraktowano reklamy sponsorów na ostatnim meczu (te zerwane z bandy)? Pierwsza została pieprznięta byle jak a kolejne dwie jako tako rozłożone, przy czym dla kibiców pozostały już nieczytelne. Wierz mi - gdybym był reklamodawcą z logiem na jednej z nich mocno bym się wqrwił.
    Widziałeś stadion w Zielonej Górze i płytę pełną "koziołków"?

    My kopiemy dołek? Przepraszam, ale niech klub zacznie patrzeć biznesowo. Kibic jest klientem, który płaci ale i wymaga. Mam wrażenie, że w klubie oczekuje się kibica, który z miłości do klubu przytaknie każdemu ruchowi jaśnie panujących. Tak nie jest.
    Kibic wiele wybaczy, o ile będzie to szło w dobrym kierunku a na razie to żyjemy "byle do pierwszego".

    Kluby w Częstochowie płaczą, że miasto nie daje tyle pieniędzy ile w innych miastach. Dla mnie CKM, AZS i Raków - wszyscy jesteście (jesteśmy) sobie winni. Wzajemnie wykorzystywana jest każda okazja do wzajemnych złośliwości, uszczypliwości i wywyższania się. Choćby impreza promocyjna Rakowa w czasie meczu CKM czy drobiazg - oficjalny profil na FB CKM i wpis "jesteśmy pierwszym w Częstochowie klubem z 4000 fanów". Niby nic, ale wystarczyło dopisać - "wspomóżcie pozostałe czestochowskie kluby". Takie gesty tworzą klimat dla sportu w mieście. Sportu in gremio a nie w perspektywie jednej dyscypliny. Zacznijmy od siebie - może zniżka na karnet Rakowa, gdy masz karnet CKM czy AZS? Mówmy jednym glosem. I w dupie mam skamlaczy każdego z klubów odżegnujących się od pozostałych - dajemy się terroryzować grupie max 50 *******. DO czego to doprowadziło - każdy widzi. Wychowałem się 500m od stadionu Rakowa i oba te kluby są w moim sercu. Połowa kibiców CKM chodzi na jeden lub drugi stadion. Częstochowa nie może sobie pozwolić na sztuczne podziały potwierdzane cichym przyzwoleniem i działaniami władz klubowych.

    Pojechałem po bandzie - czekam na krytykę Dobranoc.

  28. Powrót do góry    #118
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Czemu sami sponsorzy mówią, że odchodzą, bo klub ma ich w dupie? Bo prezes nawet nie zainteresuje się co tam u nich??
    Jacy sponsorzy, oprócz Dreiera?
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Krytyka jak zwykle uzasadniona, ale nawet jeśli nie, to podobno jest dział PR czy Marketingu w klubie, a nawet rzecznik prasowy, który w przeciągu maksymalnie 24h powinien reagować na plotki i podobne typu doniesienia. A jak na razie, to ciągle czekamy na rzucane przez prezesa obietnice, że coś będzie 15-go.
    Rzecznik prasowy - zgadzam się. Ale to zupełnie odrębny problem. Jeśli chodzi o "dział" PR/Marketingu to jak już pisałem: najzwyczajniej brakuje ludzi i kasy, aby było ich więcej. Wszystkie akcje i pomysły o których piszecie naprawdę są rozpatrywane w klubie.
    Cytat Zamieszczone przez Rain Zobacz posta
    (...)To nie jest kopanie dołków pod klubem, raczej szczera troska o jego przyszłość - połączona nie rzadko z często uzasadnioną krytyką.
    Czy ciągłe pisanie o kilkumilionowych zaległościach, dziesiątkach niepotrzebnych etatów w spółce, zawodnikach którzy nie dostali pieniędzy za prawie cały sezon, sponsorach których jest kilku, a reszta uciekła bo ich oszukano, o milionach z giełdy, o rzekomym "obiecanym" sponsorze 15. itd. jest uzasadnioną krytyką? Nie To są po prostu bzdury, które z chęcią podchwytują wszelakie media.
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Jak na razie to Nasz klub jest jak nieco pusty sklep, który ma klientów, ale nie mają co kupować i dlatego potrzeba specjalistów a/i nakładów,
    żeby to nie padło na pysk.
    To że potrzeba specjalistów i nakładów to również w klubie wiedzą i o tym też piszę.
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Pytasz gdzie prezentować reklamy?
    Widziałeś jak potraktowano reklamy sponsorów na ostatnim meczu (te zerwane z bandy)? Pierwsza została pieprznięta byle jak a kolejne dwie jako tako rozłożone, przy czym dla kibiców pozostały już nieczytelne. Wierz mi - gdybym był reklamodawcą z logiem na jednej z nich mocno bym się wqrwił. Widziałeś stadion w Zielonej Górze i płytę pełną "koziołków"?
    Od reklam całkowicie urywają się rzepy, a niektóre wręcz się rozrywają i są do wymiany. Nie da się ich od razu zamontować spowrotem. Problemem jest dmuchana banda, która się rozsypuje. Na przyszły sezon potrzebujemy nową (250-300 tysięcy złotych), tak samo jak potrzebne jest dosypanie dużej ilości nowej nawierzchni. Stowarzyszenie umywa ręce, MOSiR nie jest zainteresowany, więc będzie to kolejna rzecz którą klub będzie musiał zrobić z własnej kieszeni (o ile miasto w tym nie pomoże, bo intensywne rozmowy będą trwały). Miejsc reklamowych nie ma też na koronie (stelaże rozpadają się) i w okolicach parku maszyn. Klub znalazł sponsora który przeprowadzi niezbędne prace remontowe i oczekiwał w zamian ulgi w czynszu. Nie zgodzono się, gdyż dla MOSiRu reklamy są całkowicie zbędne. A chętni na nie są i kolejne pieniążki uciekają...

    A na ilość koziołków u nas nie ma co narzekać
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Kluby w Częstochowie płaczą, że miasto nie daje tyle pieniędzy ile w innych miastach.
    Włókniarz narzeka na całkowite olanie ze strony miasta, a nie na niskie bezpośrednie wpłaty. Oprócz rzeczy które wymieniłem powyżej, to nadal nie oddano Włókniarzowi pieniędzy za postawienie płotu (Żużlowa/Olsztyńska). A w przyszłym roku (max. 2 lata) będzie trzeba postawić cały nowy + kołowrotki. Kolejne kilkaset tysięcy. Nawet jakby klub chciał, to po 1. są to zbyt duże i nieracjonalne z punktu widzenia spółki wydatki, a po 2. MOSiR/miasto się nie zgodzi Pozostaje błaganie o wpisanie tych i wcześniejszych inwestycji do budżetu.

    Problemem nie jest to że Włókniarz dostaje 250 tys. zł, ale to że inne kluby dostają 1-3 miliony + pieniądze ze spółek miejskich (wodociągi, MPK itd.) i państwowych w ramach "sponsoringu". Obecnie Włókniarz musi zdobywać sponsorów na te ~2 miliony (i więcej) złotych, aby dorównać samemu publicznemu wsparciu gdzie indziej. I to się jak na razie udaje Chcąc jednak prezentować chociaż przyzwoity poziom sportowy i spełniać min. KSM praktycznie cała kasa musi iść na zawodników, a brakuje właśnie na nowe etaty czy akcje promocyjne.
    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 19-10-2011 o 11:21

  29. Powrót do góry    #119
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 45 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    [...] o rzekomym "obiecanym" sponsorze 15. itd. jest uzasadnioną krytyką? Nie To są po prostu bzdury, które z chęcią podchwytują wszelakie media.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ala-opanowana/
    a tu masz magiczny termin 15.04
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...woj-potencjal/
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Od reklam całkowicie urywają się rzepy, a niektóre wręcz się rozrywają i są do wymiany. Nie da się ich od razu zamontować spowrotem. Problemem jest dmuchana banda, która się rozsypuje. Na przyszły sezon potrzebujemy nową (250-300 tysięcy złotych), tak samo jak potrzebne jest dosypanie dużej ilości nowej nawierzchni. Stowarzyszenie umywa ręce, MOSiR nie jest zainteresowany, więc będzie to kolejna rzecz którą klub będzie musiał zrobić z własnej kieszeni (o ile miasto w tym nie pomoże, bo intensywne rozmowy będą trwały). Miejsc reklamowych nie ma też na koronie (stelaże rozpadają się) i w okolicach parku maszyn. Klub znalazł sponsora który przeprowadzi niezbędne prace remontowe i oczekiwał w zamian ulgi w czynszu. Nie zgodzono się, gdyż dla MOSiRu reklamy są całkowicie zbędne. A chętni na nie są i kolejne pieniążki uciekają...
    Przeczytałeś mój post? Mam na myśli sposób potraktowania reklamy, a nie to, że ona się urwała.
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    A na ilość koziołków u nas nie ma co narzekać
    Zależy do kogo się porównujemy...
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Włókniarz narzeka na całkowite olanie ze strony miasta, a nie na niskie bezpośrednie wpłaty. Oprócz rzeczy które wymieniłem powyżej, to nadal nie oddano Włókniarzowi pieniędzy za postawienie płotu (Żużlowa/Olsztyńska). A w przyszłym roku (max. 2 lata) będzie trzeba postawić cały nowy + kołowrotki. Kolejne kilkaset tysięcy. Nawet jakby klub chciał, to po 1. są to zbyt duże i nieracjonalne z punktu widzenia spółki wydatki, a po 2. MOSiR/miasto się nie zgodzi Pozostaje błaganie o wpisanie tych i wcześniejszych inwestycji do budżetu.
    A od czego są wizyty polityków na stadionie? Nie mógł Marian zapytać wprost przy kilku tysiącach kibiców Pana Prezydenta o inwestycje w stadion miejski (bądź co bądź)? Skoro rozmowy zakulisowe nic nie dają, to użyjmy wszystkich dostępnych środków. Zakup opony dla juniora przed wyborami nie wystarczy, aby mienić się dobroczyńcą klubu. Wdzieliście stronę wyborczą PO? Przewijały się fotki naszych żużlowców - ktoś to sprawdził, wykorzystał, nacisnął?
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Problemem nie jest to że Włókniarz dostaje 250 tys. zł, ale to że inne kluby dostają 1-3 miliony + pieniądze ze spółek miejskich (wodociągi, MPK itd.) i państwowych w ramach "sponsoringu". Obecnie Włókniarz musi zdobywać sponsorów na te ~2 miliony (i więcej) złotych, aby dorównać samemu publicznemu wsparciu gdzie indziej. I to się jak na razie udaje Chcąc jednak prezentować chociaż przyzwoity poziom sportowy i spełniać min. KSM praktycznie cała kasa musi iść na zawodników, a brakuje właśnie na nowe etaty czy akcje promocyjne.
    Ponawiam moją tezę - chcąc mieć poziom sportowy MUSI być poziom organizacyjny, a nie "jak Bozia da". Pamiętaj, że akcje promocyjne mają zwiększyć sprzedaż a nie stanowić obciążenie dla budżetu, choć klubowy marketing Kotlera przyprawiłby o sraczkę. Rozbiła mnie np. akcja promocyjna w Wafelku i dystrybucja fotek zawodników:
    Kamil Cieślar (kontuzjowany - można uznać były zawodnik klubu)
    Tai Woffinden (teoretycznie zawodnik klubu, ale wypożyczony do rywala z którym mieliśmy jeździć dnia następnego)
    Marcin Bubel (zawodnik obecny, choć - jak słyszymy - kończący karierę, mam nadzieję że ta informacja się nie sprawdzi).

    BTW. Szokiem dla mnie była zapowiedź Mariana od wkrótce majacych się pojawić karnetach (sprawdziłem - mamy październik a nie luty). Jeżeli będzie zastosowany mój pomysł o karnecie na np. 10 wejść, a nie na konkretnych 10 zawodów to na już dziś poinformuję żonę co chcę pod choinkę

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Bonjo,
    lubię Cię. Pochodzisz z fajnej rodziny.
    Ale *******isz jak potłuczony i widać, że przesiąknąłeś zgnilizną naszego klubu.
    Nie idź tą drogą.
    Na prawdę.
    Młody chłopak jesteś, więc powinieneś patrzeć świeżo na sprawę.

    Fakty są takie.
    Na 8 drużyn ekstraligowych dwie nie mają tytularnych sponsorów. To Unia Leszna, która takowego nie chce i my, którzy nie potrafimy pozyskać.
    Mamy trzecią średnią jeśli chodzi o frekwencję a... prezes narzeka, że źle.
    Byli ludzie chcący za darmochę jeździć po okolicach Częstochowy i robić różnego rodzaju akcje, ale klub nie podjął tematu.
    O tym, że w klubie jest potrzebny prawdziwy marketing usłyszeliśmy pierwszy raz w bodaj 2006 lub 2007 roku kiedy jeszcze klub był mlekiem i miodem...
    Pamiętam porównanie do Lecha Poznań, który 25% budżetu przeznacza na promocję i marketing.
    O ile teraz można rozumieć skamlanie, że nie ma środków na takie działania, to wtedy przy budżecie 7 mln złotych nie powiesz mi, że nie mogło się znaleźć 300-400 tysięcy.
    Za aktualny marazm odpowiada tylko i wyłącznie prezes, który zniechęcił do siebie 80-90% środowiska.
    Pytasz o sponsorów, którzy odeszli, bo nie chcieli dłużej z Maślanką współpracować.
    Polecam Ci przejrzenie zdjęć z finału z Apatorem z 2003 roku. Przyjrzyj się ile było reklam na bandach, ile było koziołków, przeglądnij program zawodów z tamtego meczu, obejrzyj sobie bilet, a potem zrób to samo z ostatnim meczem z Gnieznem.
    Zrozumiesz jak wielki exodus miał miejsce w Częstochowie.
    Możesz nie pamiętać, bo byłeś wtedy młody. Ja też, ale już na tyle, żeby bardzo mocno to wydarzenie w głowie sobie zakorzenić i jego szczegóły.
    Poza tym większość informacji, które do zeszłego roku miałem pochodziły od człowieka, który klub sponsorował i był dość blisko. Opowiadał o różnego rodzaju sytuacjach, o których nawet nie chce mi się pisać, bo choć pisałbym prawdę byłoby to właśnie kopanie dołków...
    Masz tatę, który coś znaczy w środowisku, który ma trochę znajomości w biznesie, także tym, który datkował klub. Skorzystaj z tej mozliwości i dotrzyj do 2-3 firm i porozmawiaj.
    Dowiesz się trochę świetlistej prawdy o jaśniepanującym.

    Odnośnie fundacji.
    Przemyślałem sobie ten temat dość dogłębnie przez wczorajszy wieczór i doszedłem do wniosku, że ja nie ruszę palcem.
    Zgadzam się z opinią chyba Soplla, powołanie takiej fundacji, a jeszcze tym bardziej sukces w działaniu i osiąganiu zamierzonych celów, tylko scementowałby obecny układ.
    A przyznam dla mnie by to był większy dramat niż upadek klubu i zaczynanie od zera, bo zwyczajnei nei wierzę w to, że w tym klubie coś się może zmienić. Pozyskane pieniądze zostałyby przejedzone tak jak to się stało ze Złomrexową kasą, fundacja z czasem straciłaby zaufanie ludzi (no bo w długoterminowej perspektywie nie osiągnie celów) i skończy się jeszcze większym dramatem.
    Nie zamierzam brać udziału w czymś takim.

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Jacy sponsorzy, oprócz Dreiera?
    Z tych większych - Coneco?
    Obecni też są dobrze traktowani? Jakieś bale dla nich, spotkania z zawodnikami, promocje, oferty??

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Rzecznik prasowy - zgadzam się. Ale to zupełnie odrębny problem. Jeśli chodzi o "dział" PR/Marketingu to jak już pisałem: najzwyczajniej brakuje ludzi i kasy, aby było ich więcej. Wszystkie akcje i pomysły o których piszecie naprawdę są rozpatrywane w klubie.

    Czy ciągłe pisanie o kilkumilionowych zaległościach, dziesiątkach niepotrzebnych etatów w spółce, zawodnikach którzy nie dostali pieniędzy za prawie cały sezon, sponsorach których jest kilku, a reszta uciekła bo ich oszukano, o milionach z giełdy, o rzekomym "obiecanym" sponsorze 15. itd. jest uzasadnioną krytyką? Nie To są po prostu bzdury, które z chęcią podchwytują wszelakie media.

    To że potrzeba specjalistów i nakładów to również w klubie wiedzą i o tym też piszę.
    Ja się cieszę, że to trafia do klubu co piszemy
    ale co z tego? Nikt nic nie powie, nie napisze, kibic jest traktowany po macoszemu.
    Jak taki kibic ma teraz dawać dalej kase, skoro tak jest olewany? Czy nie można powiedzieć normalnie, że jest taki i taki problem i potrzebna pomoc? Przestać narzekać na kibiców i dać coś z klubu dla nich?
    Że prezes coś obiecywał 15. i tego nie ma, to nie udawać ślepego i głuchego, tylko wyjść do kibica pierwszemu z njusem, że jednak wyszło inaczej? Że skoro są takie plotki, to raz i porządnie to zdementować? Ale trzeba chcieć to zrobić!
    A dwa, to ostatnio w klubie tyle nakłamano, że i tak chyba nikt nie uwierzy w brak długów.

    IMO chyba lepiej zacząć od specjalistów, a nie od jakiś Kościuchów czy innych. Co też mówię od kilku lat.

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Problemem nie jest to że Włókniarz dostaje 250 tys. zł, ale to że inne kluby dostają 1-3 miliony + pieniądze ze spółek miejskich (wodociągi, MPK itd.) i państwowych w ramach "sponsoringu". Obecnie Włókniarz musi zdobywać sponsorów na te ~2 miliony (i więcej) złotych, aby dorównać samemu publicznemu wsparciu gdzie indziej. I to się jak na razie udaje Chcąc jednak prezentować chociaż przyzwoity poziom sportowy i spełniać min. KSM praktycznie cała kasa musi iść na zawodników, a brakuje właśnie na nowe etaty czy akcje promocyjne.
    A co to kibica interesuje?
    To problem klubu, w którym powinien być fachowiec i dbać o takie rzeczy.
    Klub ma przecież sam na siebie zarabiać. Ale skoro już taki problem jest, to niech ktoś napisze o tym otwarcie, a nie ciągłe ukrywanie wszystkiego. Przez takie tajemnice i niejasne odpowiedzi, też radzą się plotki.

    Jest tam w ogóle jakiś fachowiec od PR czy marketingu?? Przecież to podstawa działania klubu sportowego - umiejętny dialog z fanami.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  32. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    Włókniarz narzeka na całkowite olanie ze strony miasta, a nie na niskie bezpośrednie wpłaty.
    Haha, to po jakie licho na klubowej stronie był promowany nasz nowy czerwony prezydent? Bo był kumplem rzecznika i Pana Danka?

  33. Powrót do góry    #123
    Początkujący
    Dołączył
    24-05-2011
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Girion Zobacz posta
    Haha, to po jakie licho na klubowej stronie był promowany nasz nowy czerwony prezydent? Bo był kumplem rzecznika i Pana Danka?
    Dodam jeszcze, że po meczu panowie M. się dobrze bawili na murawie, więc narzekań tam raczej nie ma...

    I zapytam po raz drugi! Kim do cholery jest Danek we Włókniarzu?

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Podejrzewam, że przedstawicielem udziałowca klubu Grady II

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    http://www.tvorion.pl/index.php?acti...ws&idNews=9016
    Włókniarz nie złożył wniosku o dotację na tzw. sport kwalifikowany.
    A widać, że kryteria wyboru i przyznawania dotacji były bardzo sprzyjające Włókniarzowi

    To by było na tyle Bonjo, jesli chodzi o klub i miasto.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Ogarnia mnie pusty śmiech...

  37. Powrót do góry    #127
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    No i? "Jak dobrze pójdzie". To widocznie poszło źle. Nikt też nie powiedział, że umowa nie została zawarta.
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Przeczytałeś mój post? Mam na myśli sposób potraktowania reklamy, a nie to, że ona się urwała.
    Jak już mówiłem, były one całkowicie rozerwane i pogniecione. Nadawały się do wywalenia, bo próba rozprostowania ich była bezcelowa.
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    A od czego są wizyty polityków na stadionie? Nie mógł Marian zapytać wprost przy kilku tysiącach kibiców Pana Prezydenta o inwestycje w stadion miejski (bądź co bądź)? Skoro rozmowy zakulisowe nic nie dają, to użyjmy wszystkich dostępnych środków.
    No to ma klub narzekać na miasto? Teraz ciągle narzeka - źle, a jak rzekomo nie narzeka - też źle? Można całkowicie spalić za sobą mosty i skrytykować władzę na stadionie - choć wydaje mi się że gwizdy by Maślankę zagłuszyły
    Cytat Zamieszczone przez Sopell Zobacz posta
    Ponawiam moją tezę - chcąc mieć poziom sportowy MUSI być poziom organizacyjny, a nie "jak Bozia da". Pamiętaj, że akcje promocyjne mają zwiększyć sprzedaż a nie stanowić obciążenie dla budżetu
    Tylko że na te akcje trzeba coś wyłożyć, a tych pieniędzy obecnie nie ma. Przynajmniej nie na dużą skalę.
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Młody chłopak jesteś, więc powinieneś patrzeć świeżo na sprawę. Fakty są takie. Na 8 drużyn ekstraligowych dwie nie mają tytularnych sponsorów. To Unia Leszna, która takowego nie chce i my, którzy nie potrafimy pozyskać.
    Naprawdę uważasz że firmy takie jak Caelum, PGE, Tauron, Azoty itd. przyszły do klubu same od siebie lub zostały zachęcone przez działaczy? Wyjątkiem chyba jest Stelmet i Unibax (choć to drugie wiąże się bardziej z właścicielem niż konkretną promocją, coś jak u nas Złomrex), bo Betard daje marne grosze.
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Mamy trzecią średnią jeśli chodzi o frekwencję a... prezes narzeka, że źle.
    Frekwencja tak, ale ilość sprzedanych biletów jest śmieszne niska. Ale o infrastrukturze "okołostadionowej" już się wypowiadałem...

    Ad. pozostałej części posta. Tak, też uważam że czasy Złomrexu i jego nieograniczonej kasy zostały popisowo zmarnowane. Tego mi tłumaczyć nie musisz.
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Z tych większych - Coneco?
    Obecni też są dobrze traktowani? Jakieś bale dla nich, spotkania z zawodnikami, promocje, oferty??
    Coneco nadal wspiera klub. Imprezy dla sponsorów są organizowane, spotkania z zawodnikami też, promocje i oferty - jak najbardziej. Dodatkowo m.in specjalne serie gadżetów tylko dla wspierających klub, coroczne spotkania po sezonie, zaproszenia dla potencjalnych nowych firm, promocje na reklamy/karnety/gadżety (lub nawet gratis), darmowe bilety do wspólnych akcji promocyjnych itd.
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    A dwa, to ostatnio w klubie tyle nakłamano, że i tak chyba nikt nie uwierzy w brak długów.
    Nikt nie mówi że nie ma, bo zobowiązania z pewnością są. Nie są one jednak ani większe, ani mniejsze niż innych ekstraligowych klubów.
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    IMO chyba lepiej zacząć od specjalistów, a nie od jakiś Kościuchów czy innych. Co też mówię od kilku lat.
    Czyli meczy ma nie być, a w zamian pieniądze mają iść na promocję klubu?
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    A co to kibica interesuje? To problem klubu, w którym powinien być fachowiec i dbać o takie rzeczy. Klub ma przecież sam na siebie zarabiać. Ale skoro już taki problem jest, to niech ktoś napisze o tym otwarcie, a nie ciągłe ukrywanie wszystkiego. Przez takie tajemnice i niejasne odpowiedzi, też radzą się plotki.
    W jaki sposób fachowiec w klubie zadba o wsparcie z budżetu naszego miasta? A może ten fachowiec ma wymusić na innych samorządach, aby wspierały swoje drużyny w tak samo niski sposób?
    Cytat Zamieszczone przez Girion Zobacz posta
    Haha, to po jakie licho na klubowej stronie był promowany nasz nowy czerwony prezydent? Bo był kumplem rzecznika i Pana Danka?
    Niestety tak to wygląda. Obecną () stroną niemal jednoosobowo zarządza p. Świącik.

    Jeśli chodzi o w/w dotację. Sprawę znam, ale to akurat doskonały przykład na to, że w klubie brakuje ludzi. Jedna osoba (ostatnimi czasy) nie jest w stanie ogarnąć całej działalności spółki.
    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 19-10-2011 o 20:53

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    No i? "Jak dobrze pójdzie". To widocznie poszło źle. Nikt też nie powiedział, że umowa nie została zawarta.
    Ale nie było żadnego feedbacku.
    A to błąd. Się mówi A to i trzeba powiedzieć B.


    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Czyli meczy ma nie być, a w zamian pieniądze mają iść na promocję klubu?
    A kto mówi, że ma nie być meczy.
    Ma byc kasa tak rozdzielona, by każdy miał co chce. I zawodnicy za mecz i dział marketingu na promocję meczu.
    Bo powtarzam. Dobry marketing, to zyski dla klubu. Ale że przespaliśmy w temacie i rok 2004 gdzie było jechać na złocie i promować klub,
    ostatnie lata z mistrzami Świata w składzie i miniony sezon z takimi walczakami jak Lagutowie, to wątpię, by coś się udało teraz szybko zbudować.

    Bo na czym teraz chciałbyś opierać wizerunek klubu? Na litości??

    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    W jaki sposób fachowiec w klubie zadba o wsparcie z budżetu naszego miasta? A może ten fachowiec ma wymusić na innych samorządach, aby wspierały swoje drużyny w tak samo niski sposób?
    Chociażby zadba o to:
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    Jeśli chodzi o w/w dotację. Sprawę znam, ale to akurat doskonały przykład na to, że w klubie brakuje ludzi. Jedna osoba (ostatnimi czasy) nie jest w stanie ogarnąć całej działalności spółki.



    I nie miej więc nikt pretensji do kibiców, do miasta, skoro klub sam o podstawowe rzeczy nie potrafi dla siebie zadbać.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  39. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Dokładnie. Nie ma podstawowych rzeczy robionych.
    To jest dramat.
    Tu nawet trudno znaleźć jakieś słowa krytyki...

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    A kto mówi, że ma nie być meczy. Ma byc kasa tak rozdzielona, by każdy miał co chce. I zawodnicy za mecz i dział marketingu na promocję meczu.
    Tyle że tej kasy jest niewiele więcej (o ile w ogóle...) niż Ci zawodnicy zarabiają. Przy ograniczonych funduszach i braku ludzi nawet najlepsze pomysły nie mogą być realizowane.
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    I nie miej więc nikt pretensji do kibiców, do miasta, skoro klub sam o podstawowe rzeczy nie potrafi dla siebie zadbać.
    Wszystko opiera się na pieniądzach. Gdyby były, to zapewne w klubie byłoby więcej pracowników - jestem pewny że każdy miałby pełne ręce roboty. Trudno jednak $$ mieć, gdy niemal jedynymi nośnikami reklamowymi na wynajmowanym stadionie są rozlatujące się bandy, miasto ma wobec klubu zaległości i nie wykazuje chęci wsparcia (nie chodzi o finanse). Do kibiców też nikt nie ma pretensji, po prostu czasami trzeba stwierdzić fakt, że ilość zakupionych biletów nie jest satysfakcjonująca (szczególnie w porównaniu do frekwencji).

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Bonjo.
    Będę brutalny, bo chyba nic do Ciebie nie dociera.

    Aktualna sytuacja, organizacyjno-finansowo-stadionowa jest zasługą tylko i wyłącznie Maślanki.

    Sytuacja w której był Złomrex tak uśpił prezesa, że:
    - olewał małych sponsorów. W tym także kompletnie olał kwestię infrastruktury na stadionie, gdy był on remontowany. Jeśli było wiadomo, że jest jak jest z masztami, dlaczego nie nacisnął, aby przy koszcie 20 mln remontu wcisnąć jeszcze 100 tysięcy na maszty?
    - przepie.... pieniądze Złomrexu prowadząc do agonii

    Więc nie płacz tutaj. Nas kibiców ***** obchodzi jak klub *****, które narobił sprzątnie. Po prostu ma to zrobić. A jak nie umie... niech odda ster w inne ręce. Uwierz znajdą się duuuuużo lepsze niż Maślankowe.

    Dwa.
    Powiedz nam kto przychodzi na żużel.
    Bo jeśli ejst 3 frekwencja w Polsce a Ty piszesz, że mało biletów się sprzedaje, to kto zatem 3 frekwencję w Polsce na tym stadionei zrobił.

  42. Powrót do góry    #132
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    ....
    Frekwencja tak, ale ilość sprzedanych biletów jest śmieszne niska. Ale o infrastrukturze "okołostadionowej" już się wypowiadałem...
    ...
    Też się czepie tego , bo to do mnie kompletnie nie dociera. Sorry, nie mamy kołowrotków, które liczą wchodzące osoby. Skąd zatem biorą się dane o frekwencji, jak nie ze sprzedanych biletów, która i tak na moje jest zaniżana o karnetowców.

    Aaaa... jeśli chodzi o tę reklamę/reklamy dupnięte jak wór liści, Sopll'owi zapewne nie chodziło o to, że są w złym stanie, tylko o szacunek, czy raczej jego brak w ich potraktowaniu. Przebywałem wśród gości z innych miast i myślałem, że się ze wstydu spale kiedy je rzucono na murawę jak szmaty. Nie ma stanowiska w tym klubie, żeby nie pracowały na nim przypadkowe osoby.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 20-10-2011 o 00:06

  43. Powrót do góry    #133
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Fundusze, fundusze,
    to niech klub się nie pcha do SE skoro nie ma na to kasy?
    Po co przepłacać zawodników, skoro nie będzie miał kto ich oglądać?
    Po co dawane jest 10% prowizji od pozyskania sponsora, skoro tej kasy brakuje?
    Czemu narzeka się na kibiców, skoro widać, że to klub nawala na każdym kroku?
    Kiedy w końcu ktoś zrozumie, że marketing, to powinien być nasz zawodnik z numerem może nie 1. ale 4. i tak samo opłacany??
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  44. Powrót do góry    #134
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    Fundusze, fundusze,
    ...
    Dupa nie fundusze! Pytam grzecznie- jaką frekfencję założono w budżecie klubu na ten sezon? Jaką zakłada się na nadchodzący? Co za problem, wydzielić działkę z przyrostu dochodu dla wsparcia działań ludzi, chcących coś dla klubu zrobić? Czy przewiduję się zapisy w kontraktach zawodników o udziale w akcjach promocyjnych? Te pytania padły sto razy, podobnie jak propozycje działań nieraz NIC nie kosztujących. Kolejna kwestia - jak klub wyobraża sobie zachęcić kibiców do zakupu karnetów?

    Co do ***** nędzy dzieje się z Kartą Kibica?!?!
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 20-10-2011 o 01:16

  45. Powrót do góry    #135
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    znalezione w necie

    http://filmixxy.pl/9152/Robert-sie-d...pisie?autoplay


    edit\\
    niestety usuneli
    Ostatnio edytowane przez ROLAND ; 21-10-2011 o 13:14

Strona 3 z 49 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •