Strona 18 z 32 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 766 do 810 z 1425

Wątek: Wybrzeże Gdańsk 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #766
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lu-KasH Zobacz posta
    A kto czeka pierwszy w kolejce?
    Jeśli faktycznie z Eligi spadną 3 drużyny i w 2014 znowu będzie w elicie tylko 8 drużyn to zgoda na jazdę w Ekstralidze w 2013 roku byłaby strzałem w stopę i głowę jednocześnie. Na chwilę obecną jesteśmy o 2 miesiące do tyłu za innymi w kwestii budżetu i rozmów z zawodnikami. Wolę więc spokojnie awansować z I ligi i mieć elitę w 2014 niż powtórkę z rozrywki, czyli spadek z hukiem i ponowną walkę o awans w 2014 z jeszcze groźniejszymi rywalami (duże ryzyko braku awansu).

    Nie wiem kto redagowałem tamte wiadomości i kto dobierał w ogóle ich tematykę, ale prezes z branży powinien chyba stopować zapędy nadgorliwych (prawdopodobnie Rogala). Na marginesie jego zakres obowiązków daaaleko wybiega poza rolę zwykłego rzecznika. Swoją drogą wcale nie bagatelizowałbym wartości takiego stanowiska. Oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze sprawowane i knebluje durne wypowiedzi przełożonych w mediach.

    Takie oto kwiatki z archiwum:
    Garść informacji z Klubu
    Nabór

    A może oni wyprzedzili swoją epokę? Wszak wtedy jeszcze Twittera nie było lub dopiero raczkował.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 07-11-2012 o 20:25
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #767
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Po lekturze wywiadu na sf...Koles zwariowal do reszty...
    ...dobra
    Ja pauzuje jest wiele innych fajnych zajec na jesienne wieczory..
    Czuj czuj

  3. Powrót do góry    #768
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2002
    Postów
    1,609
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Co do tego sławnego już wywiadu, oczywiście Polny wie wszystko najlepiej i nie ma sponsora, o którym by on nie wiedział, a który by chciał dać na żużel... Zero konstruktywnej krytyki z jego strony, tylko negowanie wszystkiego. Terlecki może to nie idealny kandydat, ale po pierwsze działa trochę już w sportach motorowych i nie słyszałem nic złego na jego temat. Po drugie jakieś pomysły już przedstawił, w odróżnieniu od Polnego, który liczy tylko na łaskawość jego kolegi Kiszkisa i cud. 6 lat rządził mało kto w naszym klubie, to bardzo dużo czasu. Za dużo mieszał, powinien usunąć się w cień i skupić się na pracy dla klubu, a nie lansowaniu się w mediach. Sukcesy młodzieży, to efekt przede wszystkim konsekwencji rodziców, trenerów w szkółce i w jakimś topniu Chomskiego. Trzeba świeżej krwi na stanowisku prezesa, szkoda że nie potrafi odejść z klasą. To nasz taki klubowy BETON, przyspawany do stołka.
    Ostatnio edytowane przez Gigant ; 07-11-2012 o 22:50

  4. Powrót do góry    #769
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Gigant,
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 - 7 lat.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #770
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Maciek, Ty chyba pisałeś przed barażami, że spadek Polonii jest już prawnie przesądzony.

    W dalszym ciągu można zbudować fajny skład na eligę, jak wejdzie KSM to możliwości będą jeszcze większe. Celem jest mistrzostwo polski, a je można zdobyć tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej.

    A co do zmniejszenia eligi- nic przesądzonego- a regulaminy żużlowe to jest zwyczajna farsa, nawet jak planują je tzw "eksperci"(czyli dziennikarzyny pokroju Maćka Polnego 7 lat temu- też uważam, że czegoś się przez ten czas nauczył i wtedy był jeszcze mniej odpowiednim człowiekiem do ustalania regulaminu).


    Dobra przeczytałem właśnie "wywiad" na sf, jednak nie zmądrzał. Jest tylko bardziej butny. Taczka. SKWG drażni mnie swoimi metodami dość często(choć intencje chwalę), ale jednak tutaj się myliłem, wcale nie są zacietrzewieni, jednak ,dla Maciusia, są za delikatni.

  6. Powrót do góry    #771
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    odgrzewam kotleta

    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Henryk Musztarda ciągle ma prawo do nazwy i herbu. True story.
    jak kuswa Henryk Musztarda ?!
    skoro mamy straznikow...
    "Jako jeden z członków stowarzyszenia, czyli ludzi oddanych gdańskiemu żużlowi, będę z uwagą przyglądał się nowym deklaracjom członkowskim w stowarzyszeniu, gdyż uzależnienie wysokości wkładu w sponsoring klubu od liczby głosów na walnych zgromadzeniach jest nie do przyjęcia. To właśnie ta grupka osób - członkowie GKŻ Wybrzeże - stoi na straży, by Wybrzeże było wciąż gdańskim klubem, dobrem wszystkich kibiców. Nie można zapominać, że właśnie stowarzyszenie jest "właścicielem" jakże istotnego dobra, jakim jest chociażby herb GKS Wybrzeże - zakończył Polny."




  7. Powrót do góry    #772
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Oj pomyliło mi się. Chodzi o Majoneza, tudzież Henryka Majewskiego.
    Stowarzyszenie o który pisałem dalej funkcjonuje - nieprzerwanie od 1945 roku i ma nawet stronę internetową: http://gkswybrzeze.pl/.
    Teraz zagadka dla spostrzegawczych. Znajdź różnice:
    1. Stowarzyszenie GKS Wybrzeże Gdańsk - rok powstania 1945


    2. Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże - rok powstania 2006


    3. GKS Wybrzeże SA - rok powstania 2009


    Dodam jeszcze, że stowarzyszenie GKS Wybrzeże Gdańsk całkowicie odcina się od tego co robi Polny nie uznając GKŻ Wybrzeże i GKS Wybrzeże SA jako swoich kontynuatorów. Ot, nowe kluby, które powstały kolejno w 2006 roku i 2009 roku (Spółka Akcyjna ew. kontynuuje 3-letnie tradycje po GKŻ...), a zatem zupełnie nie mające prawa do całej historii gwardyjskiego Wybrzeża od 1945 do 2005 roku, osiągnięć i... herbu. Tak to niestety wygląda.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 08-11-2012 o 11:28
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  8. Powrót do góry    #773
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    a zatem zupełnie nie mające prawa do całej historii gwardyjskiego Wybrzeża od 1945 do 2005 roku, osiągnięć i... herbu.
    Skoro stowarzyszenie ISTNIEJE, święte ich prawo tak myśleć. A i herb stowarzyszenia jakiś taki prawdziwszy. Nie to co ten pomiot spółki z krzywym G, który wzbudza we mnie wyłącznie mieszane uczucia, jako nieudolne naśladownictwo.

    Ma SKWG pole do popisu. Można zawalczyć o przywrócenie jedynego słusznego wzoru herbu.

  9. Powrót do góry    #774
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2007
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Skoro stowarzyszenie ISTNIEJE, święte ich prawo tak myśleć. A i herb stowarzyszenia jakiś taki prawdziwszy. Nie to co ten pomiot spółki z krzywym G, który wzbudza we mnie wyłącznie mieszane uczucia, jako nieudolne naśladownictwo.

    Ma SKWG pole do popisu. Można zawalczyć o przywrócenie jedynego słusznego wzoru herbu.
    SKWG już o tym rozmawia, ale.. To nie będzie proste zadanie.. W tym momencie tocza się co najmniej trzy postępowania sądowe w sprawie gruntów. I w I instancji Heniu Majewski wygrał. Żąda zwrotu gruntów, hali i rekompensaty finansowej. A dalej będzie chciał przywrócić sekcje.. Ogólnie w tym gdańskim żużlu jest jeden wielki burdel..

    pozdro

  10. Powrót do góry    #775
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez father_gks Zobacz posta
    A dalej będzie chciał przywrócić sekcje..
    Szczerze? Nie przekreślałbym tak od razu tej koncepcji.

  11. Powrót do góry    #776
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2007
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Szczerze? Nie przekreślałbym tak od razu tej koncepcji.
    Nie przekreślam. Ale zakładając duży konflikt Stowarzyszenia GKS Wybrzeże z Miastem jakoś nie widzę powodzenia funkcjonowania tego. Rozmawiamy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na dziś SKWG nie jest tak naprawde partnerem do rozmów. Obiektywnie nie mamy nic poza intencjami. To co już osiągnęliśmy jest zadziwiające.. Może uda się dalej jeśli w końcu pozbędziemy się Polnego i zaczniemy powoli robić porządek w tym klubie.. Bo prezes to wierzchołek góry lodowej..

    pozdro

  12. Powrót do góry    #777
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    kwidzin,
    Pomysł z sekcjami nie jest zły, ale jestem pełen wątpliwości co do powodzenia misji odbudowania wielosekcyjnego Wybrzeża przez grupę ludzi z Henrykiem Majewskim na czele lub z jego środowiska. Mam tutaj na myśli aspekty: polityczny, wizerunkowy, osobowy i przede wszystkim finansowy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że Majewski został oczyszczony ze wszystkich zarzucanych mu czynów, ale to co się stało, a w czym miał również swój wymierny udział pewien pismak z lokalnego dziennika, tak skompromitowało osobę Majewskiego w oczach opinii publicznej, że trudno dziś sobie wyobrazić jego powrót do normalnego funkcjonowania w życiu publicznym.

    Wracając do tematu to Henryk Majewski zaraz po powstaniu spółki GKS Wybrzeże SA i opublikowaniu jego herbu (formalnie loga) zwrócił się do Macieja Polnego w celu wyjaśnienia sprawy. Z tego co słyszałem to został potraktowany po "polnemu" żyli z butą i arogancją, gdzie ten jak zwykle powołał się na dokument podpisany przez nieżyjącego już Daukszę jako autora herbu. Tak jak już wcześniej wspomniałem dokument ten nie posiada żadnej wartości prawnej, ale niektórym ludziom trudno przemówić do rozumu... Co ciekawe historię opowiadaną w niemal identyczny sposób można usłyszeć z kilku różnych źródeł. Również zwaśnionych ze sobą stron, co tylko uwiarygadnia całość. Sporym problemem w rozwiązaniu obecnej sytuacji jest to, że w grę wchodzą naprawdę wielkie pieniądze - jeśli nie setek to na pewno grubych dziesiątek milionów nowych polskich złotych. A za tym niestety jak zwykle ciągnie się smród o nazwie polityka.

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 08-11-2012 o 15:28
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  13. Powrót do góry    #778
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Zakładając scenariusz, w którym Heniu wygrywa wszystkie procesy, może okazać się, że wszystko i tak wróci pod płaszczyk "starego" GKS. I zakładając odszkodowanie z odsetkami, problem sponsoringu rozwiąże się sam. Wracając na ziemię. Problemem oczywiście nie jest sama osoba prezesa. Przynajmniej nie jedynym. Martwi mnie struktura własnościowa spółki. Kto wie, czy na dłuższa metę faktycznie nie lepiej będzie spojrzeć życzliwiej na Henia? Kradł, nie kradł, nie mnie oceniać. W papierach ma czysto. I czy to się komuś podoba czy nie, właśnie za Henia ten klub cokolwiek znaczył. Pominę czasy Gwardii z lat 1945-1950, bo nikt wtedy nawet nie śnił nawet o żużlu i pamiętny sezon 1985, który do dziś śni mi się po nocach, ale to właśnie za Majewskiego ostatni raz mogliśmy marzyć o realnej walce o DMP. Tyle, że wąż zjadł własny ogon. Zresztą nic szczególnie oryginalnego w czasach transformacji ustrojowej. A mnie wciąż marzy się stary, wielosekcyjny GKS. Nie żadne GKŻ, SA czy inne wynalazki. Stary klub, stary herb, stary plastron. Tyle, że w kwestii plastronu, należałoby przypomnieć Polnemu, lub oświecić nowego prezesa. Środkowe pole NIE POWINNO być żadne złote, żółte czy gówniano-brązowe tak jak tu:



    Tylko i wyłącznie BIAŁE. Czyżby do oryginalnej kolorystyki plastronu również Heniu miał wyłączne prawa?


    EDIT

    Macieju, po erze Polnego znaleźć można nie małą grupę kibiców, którym Formela już nie taki straszny. Tym bardziej jestem w stanie uwierzyć, że Majewski mógłby wrócić z powodzeniem na stare śmieci. Pół stadionu do dziś wspomina Ułamków i Rickardssonów i pewnie bez oporów przyjęła by ten fakt. A polityka. Polityka jest jak gejsza. Zmieniają się tylko daimyo, którym należy służyć...
    Stosunki z miastem Heniu mógłby naprostować kosztem rezygnacji z części roszczeń. Polityka, polityką ale i tak w końcowym rozrachunku liczą się pieniądze. Podobnie z GKŻ otrzymując odpowiedni pakiet w spółce. Jedynym pokrzywdzonym w tej sytuacji zostałby Polny. Ale ten od początku działa na zasadzie gówna, które przykleiło się do okrętu i krzyczy płyniemy.
    Ostatnio edytowane przez kwidzin ; 08-11-2012 o 16:06

  14. Powrót do góry    #779
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Kwidzin proszę nie żartuj. Majewski jest skończony. Stracił wiarygodność, nie ma pleców we władzach, moim zdaniem nie przyciągnie nawet średnich sponsorów do klubu. Jego parszywa rola to wydoić kogo się da, żeby mieć grosz na stare lata. A, że natrafiła się okazja to próbuje pociągnąć nowe Wybrzeże.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  15. Powrót do góry    #780
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Oj, tam. Kto mu każe osobiście. Zawsze się znajdzie jakiś Stępniewski, który szuka pracy. Heniu dostanie nominację na honorowego Władka czy innego Skrzydlewskiego i będzie git. Ostatecznie mamy w regionie kilka redakcji.

    Melas, za identyczne momenty w życiorysie, Gollob otrzymał wyrok skazujący. Tu facet jest niewinny. Jakoś sponsorzy nie uciekli drzwiami i oknami. Ot taka polska specyfika.
    Ostatnio edytowane przez kwidzin ; 08-11-2012 o 16:27

  16. Powrót do góry    #781
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2007
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Oj, tam. Kto mu każe osobiście. Zawsze się znajdzie jakiś Stępniewski, który szuka pracy. Heniu dostanie nominację na honorowego Władka czy innego Skrzydlewskiego i będzie git. Ostatecznie mamy w regionie kilka redakcji.
    Nie znasz tych ludzi.. To jest środowisko, gdzie KAŻDY ma manie wyższości.. Przysięgam.. Przez te 3 miesiące moje spojrzenie na życie stało się jeszcze bardziej "Ultrasowskie", bo jeśli nie stosujesz twardej postawy i nie trzymasz się założonego poglądu to zwariujesz.. Każdy mówi co innego. Jedno wydarzenie ma 15 wersji opowiadanych z wielką pasją i wiarą. Mam wrażenie, że Oni już wszyscy wierzą w to co mówią..

    pozdro

  17. Powrót do góry    #782
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Szkoda. Ja zwyczajnie głośno myślę. Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że mimo wszelkiej maści wysiłków, konkurs na Polnego wygra Polny. Wynika to z "ordynacji", a merytoryka nie odgrywa tu żadnego znaczenia. W tym scenariuszu czeka nas pewnie ponowny start od II ligi. I jeżeli komukolwiek jeszcze chciałoby się ciągnąć ten wózek, to pewnie młodemu, perspektywicznemu i mającemu coś do udowodnienia Heniowi. Ja tam z natury zbyt bogobojny i w cuda wierzący nie jestem. Ale może w poniedziałek? Zobaczymy...

  18. Powrót do góry    #783
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Szkoda. Ja zwyczajnie głośno myślę. Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że mimo wszelkiej maści wysiłków, konkurs na Polnego wygra Polny. Wynika to z "ordynacji", a merytoryka nie odgrywa tu żadnego znaczenia. W tym scenariuszu czeka nas pewnie ponowny start od II ligi. I jeżeli komukolwiek jeszcze chciałoby się ciągnąć ten wózek, to pewnie młodemu, perspektywicznemu i mającemu coś do udowodnienia Heniowi. Ja tam z natury zbyt bogobojny i w cuda wierzący nie jestem. Ale może w poniedziałek? Zobaczymy...
    zycie...
    widac ten zuzel to magia czarnego sportu nomen omen...

  19. Powrót do góry    #784
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Fajnie, że Stowarzyszenie trochę odpuściło ze swoją butą i jednak napiszę ktoś i na tym forum i nie są to tylko przechwałki. Na klubowym widzę już jakieś mało poważne banery, ale może właśnie tak trzeba, bo sytuacja jest zbyt poważna, żeby na pierwszym miejscu stawiać elegancję i klasę. Ankieta na stronie - rewelacja. Choć macie też wcale niemała grupę narzekaczy, która uważa że żadna grupa nie jest ich reprezentantem, szczególnie po wydarzeniach z meczu ze Spartą, więc jak widać niektórzy żeby nie poprzeć Was, wolą poprzeć Polnego.


    Konkurs jak konkurs, jak Polny wygra to i tak długo nie pociągnie, nie da się rządzić klubem mając kibiców w opozycji, a zawsze znajdzie się figurant gotowy do oczyszczenia atmosfery. Polny nie może wygrać konkursu, jego zwycięstwo sprawi, że ta rywalizacja nie może być określana innym mianem niż farsa, konkurs nie pasuję z przyczyn semantycznych.

    Śmieszy mnie też nadzieja, że stowarzyszenie Majewskiego ewentualną kasę przeznaczyłoby na sekcję żużlowa. , zresztą dziś w żużlu nie ma już klubów(tym bardziej wielosekcyjnych) są jednoroczne twory oparte na rocznym budżecie, to co zarobią to wydadzą a jak się bilans nie zgadza to może powstać nowy twór, majątek klubu? Kilka starych motorów i kevlarów, dawne czasy nie wrócą i starego Wybrzeża też nie uświadczymy.

  20. Powrót do góry    #785
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Żeby pozostać w konwencji kabaretowej to zapraszam do Pożegnania Macieja Polnego.

    Lu-KasH,
    Jak pokazują przykłady największych klubów branie udziału w różnych rozgrywkach pod jedną nazwą i herbem to może być dobry biznes. Najlepszym przykładem jest Barcelona, która osiąga wielkie sukcesy w piłce nożnej, koszykówce mężczyzn i piłce ręcznej. Nie tak dawno Bayern Monachium postanowił otworzył sekcję koszykówki mężczyzn rozpisując sobie wieloletni plan podbicia europejskich parkietów. Nawet na krajowym podwórku mamy Wisłę Kraków z piłkarzami i koszykarkami, gdzie na trybunach często zasiadają... kibice piłkarscy.
    Tutaj potrzebna jest lokomotywa, która będzie ciągnęła resztę. Powstaje pytanie, czy żużel może być taką lokomotywą dla Wybrzeża i czy znajdzie się ktoś kto chciałby działać jako GKS Wybrzeże, odwołać się jego historii i tradycji, a nie tworzyć nową zabawkę vide Krauze i Prokom. A podobno były propozycje, żeby on właśnie reaktywował kosza w Gdańsku. Halę przecież miał całkiem niezła a i rodowód gwardyjski klubu nie powinien stanowić dla niego problemu. Wracając do "wielosekcyjności" to już teraz reaktywuje się trochę naokoło (przeboje z nazwą i herbami) piłka ręczna mężczyzn. Jakiś czas temu próbowano zrobić coś z koszykówką mężczyzn, ale temat chyba przygasł. Niestety w tym aspekcie jest bardzo duże nasycenie (Trefl, Asseco, Start), o czym zresztą wspominał Robert Terlecki. Może powinno się początkowo postawić na rekreację i promocję żużlowego GKS-u przez inne dyscypliny w formie czysto amatorskiej? Może na tej podstawie wykluje się coś ciekawego za 10-20 lat?
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #786
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Mackowy

    po kilku dniach.

    Chyba w najwazniejszej kwestji zle mnie zrozumiales. Ja nie jestem Anty Stowarzyszenie. Wrecz przeciwnie, na ile czas i odleglosc pozwoli chetnie w niektorych sprawach pomoge na ile ta pomoc bedzie potrzebna. ale to mozna w innym miejscu obgadac.

    Ja jestem na nie dla obecnej strategii. Obaclic prezesa a potem to jakos bedzie. Przerabialismy to 7 lat temu. Na szybko przyszedl Polny. Teraz, niestety po 7 latach, mamy to co mamy.

  22. Powrót do góry    #787
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Żeby pozostać w konwencji kabaretowej to zapraszam do Pożegnania Macieja Polnego.

    Lu-KasH,
    Jak pokazują przykłady największych klubów branie udziału w różnych rozgrywkach pod jedną nazwą i herbem to może być dobry biznes. Najlepszym przykładem jest Barcelona, która osiąga wielkie sukcesy w piłce nożnej, koszykówce mężczyzn i piłce ręcznej. Nie tak dawno Bayern Monachium postanowił otworzył sekcję koszykówki mężczyzn rozpisując sobie wieloletni plan podbicia europejskich parkietów. Nawet na krajowym podwórku mamy Wisłę Kraków z piłkarzami i koszykarkami, gdzie na trybunach często zasiadają... kibice piłkarscy.
    Tutaj potrzebna jest lokomotywa, która będzie ciągnęła resztę. Powstaje pytanie, czy żużel może być taką lokomotywą dla Wybrzeża i czy znajdzie się ktoś kto chciałby działać jako GKS Wybrzeże, odwołać się jego historii i tradycji, a nie tworzyć nową zabawkę vide Krauze i Prokom. A podobno były propozycje, żeby on właśnie reaktywował kosza w Gdańsku. Halę przecież miał całkiem niezła a i rodowód gwardyjski klubu nie powinien stanowić dla niego problemu. Wracając do "wielosekcyjności" to już teraz reaktywuje się trochę naokoło (przeboje z nazwą i herbami) piłka ręczna mężczyzn. Jakiś czas temu próbowano zrobić coś z koszykówką mężczyzn, ale temat chyba przygasł. Niestety w tym aspekcie jest bardzo duże nasycenie (Trefl, Asseco, Start), o czym zresztą wspominał Robert Terlecki. Może powinno się początkowo postawić na rekreację i promocję żużlowego GKS-u przez inne dyscypliny w formie czysto amatorskiej? Może na tej podstawie wykluje się coś ciekawego za 10-20 lat?
    Maciek(masz przerąbane z tymi sternikami klubowymi - na tym forum "Maciej" to największa obelga na cześć miłlościwie nam panującego do poniedziałku)

    Kluby piłkarskie funkcjonują inaczej, nie są sezonowymi wydmuszkami. Za klub piłkarski płaci się grube miliony, bo on posiada majątek, chociażby piłkarzy na wieloletnich kontraktach. Bayern, Barca i inne to nie nasze klimaty, te porównania na nic się nie zdają, to są potężne, światowe marki.

    Trochę odciąłem się od spraw gdańskiego żużla, bo kilka lat w Krakowie zrobiło swoje, ale dzięki temu mogę się odnieść do porównania z Wisłą. Żeńska koszykówka istnieje w maleńkiej hali, zainteresowanie w mieście tym sportem jest znikome(mimo europejskich sukcesów), a ich skala nie różni się niczym od tego Lotosowego tworu we wiosce rybackiej.

    Tak naprawdę lepiej jest gdy wszystko działa osobno, choć takie nawiązania zawsze się przydają, przecież swego czasu Wy(głupio to brzmi, nie? ale chodzi mi o osoby ze stowarzyszenia czy redagujące stronę wybrzeze.gda.pl) też namawialiście na ręczną i kosza, na Lechii zaprasza się na rugby, choć wiadomo- marginalne znaczenie. Ale z Barcą też tak jest - maleńki % budżetu całego klubu stanowią pozostałe sekcje. U nas ten % starczałby jak dziś, na sprzęt(koszykarski, nie żużloy ) i napoje izotoniczne= pełna amatorka.

    W Gdańsku na pewno jest miejsce na inne wymienione przez Ciebie sporty- tylko czy jest sens, żeby to formalnie było związane ze sobą, czy wystarczy nam takie kibicowskie poczucie jedności? Jedna sekcja zjada sponsorów, tak każdy uderza do tych samych i liczy na wsparcie. Jedna sekcja hierarchizuje drużyny, tak decyduje wolny rynek. A najgorsze jest to, że Wybrzeże nie ma już marki. Nie jest modne, nie ma chodzenia na Wybrzeże, jest chodzenie na żużel.

    Piłka ręczna musi być na poziomie ekstraklasy, nie wykorzystaliśmy bumu, ale możemy wykorzystać powroty. Wleklak już jest, Waszkiewicz też, Siódmiak(Artur, bo Marcin się przewinął) i starszy Lijek też chętnie pomogą. Tu jest mega potencjał, skoro o medale mógł się bić klub płacący zawodnikom tylko stypendia z AWF i oferujący darmowe studia. Wrócić do modelu współpracy z uczelnią i SMSem, dodać te środki co są i środek tabeli już spokojnie jest, tylko znów bezsensowne są te kłótnie o sprawy Wybrzeżowo-Spójniowe, ale tutaj "Wy" moglibyście być też mniej fundamentalni, choć też takie połączenie uważam za wysoce niestosowne, szczególnie że sam za dzieciaka bywałem w starej hali, a kibica Spójni na oczy nie widziałem.

    Piłkarskie prawo Bosmana zmieniło specyfikę sportu praktycznie w każdej dyscyplinie poza piłką. Teraz buduje się roczne drużyny, bez tożsamości i bez opłat transferowych. Najlepszy przykład te drużyny Treflowe, zero tradycji, jeden wielki piknik, ale czy to źle? Czy jest sens z nimi konkurować. AZS szybko wypełnił dziurę po upadającym Wybrzeżu w piłce ręcznej, upadek Korsarzy wspomógł narodziny potęgi sopockiej koszykówki. Takie życie, skoro to upadało i działało coś innego to znaczy, że wielosekcyjny klub działał źle. Że działa do dziś niewielu wiedziało chyba do czasu występu Pogorzelec w Londynie.


    gksiak- mam przykre wrażenie, że poniekąd jesteśmy skazani na taka bylejakość. Co da Lotos to będzie, kto zostanie prezesem ten coś popróbuje. Lechia jest już na dziś nie do przeskoczenia i gdyby tutaj budowano inne sekcje (jak chociażby to koszykarskie Assecco w Arce) to może, może miałoby to rację bytu. Polnego trzeba wywalić natychmiast i też to przyznajesz. Czy znajdzie się ktoś lepszy? Prawie każdy, choć nikt tak dobry żebyśmy skakali z radości. Będzie tymczasowo, dopóki jakiś większy sponsor nie weźmie tego w swoje ręce, albo ktoś kto politycznie takiego sponsora przyprowadzi. Chętnych nie widać, ale jedno pamiętam- Terleccy zabrali się z klubu, gdy oddawaliśmy go w ręce czerwonego Formeli, jako gwarantowi powrotu lotosu. Liczę, że Robert do stołka przyspawany by nie był.

    Bo na księcia na białym koniu bedziemy czekać minimum kolejne 7 lat, a chyba chodzi o to, żeby kręciło sie przy Długich Ogrodach(Zawodników) jakkolwiek.

  23. Powrót do góry    #788
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach

    icon22.gif

    Cytat Zamieszczone przez Lu-KasH Zobacz posta
    gksiak- mam przykre wrażenie, że poniekąd jesteśmy skazani na taka bylejakość. Co da Lotos to będzie, kto zostanie prezesem ten coś popróbuje. Lechia jest już na dziś nie do przeskoczenia i gdyby tutaj budowano inne sekcje (jak chociażby to koszykarskie Assecco w Arce) to może, może miałoby to rację bytu. Polnego trzeba wywalić natychmiast i też to przyznajesz. Czy znajdzie się ktoś lepszy? Prawie każdy, choć nikt tak dobry żebyśmy skakali z radości. Będzie tymczasowo, dopóki jakiś większy sponsor nie weźmie tego w swoje ręce, albo ktoś kto politycznie takiego sponsora przyprowadzi. Chętnych nie widać, ale jedno pamiętam- Terleccy zabrali się z klubu, gdy oddawaliśmy go w ręce czerwonego Formeli, jako gwarantowi powrotu lotosu. Liczę, że Robert do stołka przyspawany by nie był.

    Bo na księcia na białym koniu bedziemy czekać minimum kolejne 7 lat, a chyba chodzi o to, żeby kręciło sie przy Długich Ogrodach(Zawodników) jakkolwiek.
    czas.

    dzialamy..., nie zostawiajac sobie czasu na przemyslenie naszych dzialan, na przygotowanie sensownego planu i strategie. skazujemy siebie takim dzialaniem na bylejakosc.

    przypomne. stracilismy 7 lat. byly wtedy trzy opcje...popieralem ostatnia: nie przystepujemy do rozgrywek i wykorzystujemy czas by zbudowac nowa jakosc. Nie mielismy nic do stracenia.

  24. Powrót do góry    #789
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Lu-KasH,
    Albo się źle wyraziłem, albo się nie zrozumieliśmy. Ja nie jestem zwolennikiem tworzenia wielosekcyjnego klubu sensu stricte. Raczej mam na myśli stworzenie jakiejś aury pod odbudowanie drużyn w innych dyscyplinach, które będą funkcjonowały w rozgrywkach ligowych pod nazwą GKS Wybrzeże Gdańsk i będą się bezpośrednio odnosiły do tradycji danej dyscypliny w Gdańsku, w Wybrzeżu.

    gksiak,
    Miałbym jednak obawy. Trochę jak z dziekanką na studiach. Raz odpuścisz i potem może być mega problem z powrotem do obiegu. Moim zdaniem za duże ryzyko, że ta przerwa potrwa więcej niż rok. Polny w 2006 był sympatycznym kolesiem, który dostał błogosławieństwo od Adamowicza. Nikt nie sądził (naiwnie), że będzie groźny i na dłużej. Facet złapał Boga za nogi i jak widać puścić nie chce za cholerę.

    Podoba mi się Wasz stosunek do Terleckiego. Sam łapię się momentami na hurraoptymizmie. Albo jestem nieco naiwny, albo jest to efekt nieco większej wiedzy. Grunt, że jest dobra przeciwwaga. Kibice (SKWG jeszcze formalnie nie istniało) zrobili jeden karygodny błąd w 2006 roku - dali się ********. Mimo stanowienia wówczas sporej siły (nakręcenie afery, presja na politykach) pozwolono odsunąć się na dalszy plan. Wynik był taki, że wśród 19 ojców założycieli GKŻ figurowały małżeństwa, rodzeństwa i rodzice z dziećmi (Henryk i Maciej Polny) i znajomi znajomych, czyli absolutni figuranci. Kibice zaś nie posiadali w tym gronie żadnych przedstawicieli, tracąc jednocześnie jakikolwiek wpływ na funkcjonowanie najpierw stowarzyszenia, a później także spółki akcyjnej. Tym razem absolutnie nie przyjmujemy innej możliwości niż czynny udział stowarzyszenia w funkcjonowaniu i rozwoju klubu. Zdaje się, że nawet Terlecki w NOT coś mówił o roli SKWG w dalszym funkcjonowaniu.

    A propos funkcjonowania klubu to muszę jeszcze wrócić do wczorajszego wywiadu (podzieliłem na cztery części połowę ostatniego akapitu):
    1. Mogę zadeklarować, że na pewno nie będę mu w niczym przeszkadzał.
    2. Nie można doprowadzić do tego, by klub GKS Wybrzeże, posiadający swoją wartość, oddać w niepowołane ręce. Mam tutaj na myśli potencjalnych sponsorów Roberta, którzy jak słyszę, chcieliby mieć nawet większość akcji w spółce. Znam historię takiego jednego klubu bliskiego mojemu sercu, stąd u nas takie decyzje muszą być przemyślane.
    3. Jako jeden z członków stowarzyszenia, czyli ludzi oddanych gdańskiemu żużlowi, będę z uwagą przyglądał się nowym deklaracjom członkowskim w stowarzyszeniu, gdyż uzależnienie wysokości wkładu w sponsoring klubu od liczby głosów na walnych zgromadzeniach jest nie do przyjęcia.
    4. To właśnie ta grupka osób - członkowie GKŻ Wybrzeże - stoi na straży, by Wybrzeże było wciąż gdańskim klubem, dobrem wszystkich kibiców. Nie można zapominać, że właśnie stowarzyszenie jest "właścicielem" jakże istotnego dobra, jakim jest chociażby herb GKS Wybrzeże - zakończył Polny.[/quote]

    Ad. 1
    To jest ciekawa sprawa. Zmiana prezesa Polnego wcale nie sprawi, że jego osoba zniknie z GKS-u. Wciąż będzie on funkcjonował w stowarzyszeniu GKŻ, które zgodnie z jego wizją ma być głównym akcjonariuszem spółki GKS Wybrzeże SA, a co za tym idzie po skompletowaniu budżetu i składu będzie mogło podjąć decyzję o zmianie prezesa z osoby Roberta Terleckiego np. na... Macieja Polnego. Przeszkadzaniem samym w sobie będzie dążenie do utrzymania status quo jeśli chodzi o obecną strukturę klubu. Powstaje tylko pytanie czy istnieje jakaś siła na ziemii, która przy obecnym statusie będzie mogła zmusić m.in. Macieja Polnego, jako członka stowarzyszenia GKŻ, do zmiany zdania lub najlepiej rezygnacji z członkostwa w GKŻ.

    Ad. 2
    GKS Wybrzeże SA jest jedynym klubem, który będąc sponsorowanym kwotami rzędu milionów złotych nie posiadał w swojej Radzie Nadzorczej osoby z Lotosu, a konkretnie P. Jowity Twardowskiej, dyrektor CSR w Grupie Lotos SA. Zupełnie inaczej niż w przypadku Lechii i Lotosu Gdynia (konkretnie spółki która koszykarkami zarządzała). Były za to takie gwiazdy jak Romulad Owsiany i Mirosław Staszak. Nie twierdzę, że ich tam nie powinno być (...) jednak trudno mi zrozumieć jak można sądzić, że ktoś kto organizuje dla klubu 10 000 zł ma mieć taki sam wpływ na funkcjonowanie spółki co przedstawiciel sponsora, który daje 2 000 000 zł. Komuno wróć chciałoby się rzec! Te wypowiedzi Polnego są niebezpieczne i mogą jedynie przestrzegać nas, żeby w razie zwycięstwa Terleckiego wstrzymać się z otwieranie przysłowiowych szampanów. Takie podejście osoby z GKŻ (przy obecnym statusie) może poprostu wystraszyć potencjalnych sponsorów, którzy mogą zrozumieć, że ich rola ma się ograniczać tylko do dawania kasy bez otrzymania w zamian realnego wpływu na działanie klubu, choćby poprzez stanowisko w Radzie Nadzorczej spółki tak jak dzieje się to w cywilizowanych organizacjach.

    Ad. 3
    Jeszcze w NOT mogliśmy usłyszeć, że stowarzyszenie jest otwarte na nowych członków i jeśli ktoś będzie chciał to oczywiście może wstąpić wszak "jeszcze się nie zdarzyło, żeby czyjaś aplikacja została odrzucona". Chyba jednak nie do końca GKŻ jest tak wielce otwarte. Ew. do czasu aż na liczydle liczba kółek zacznie zbliżać się do równowagi... Diagnoza? Kolejne kłamstwo.

    Ad. 4
    To jest mój ulubiony fragment. Jakbym czytał nieboszczka Marksa. Słowo daję! Oczywiście dobrem wszystkich gdańskich kibiców! A będzie nim zarządzał towarzysz Polny - naczelny strażnik cnót wszelakich. I oczywiście znowu bzdura o herbie, ale o tym już pisałem, więc nie ma sensu powtarzać.

    Pzdr
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #790
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-12-2010
    Postów
    704
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 89 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez gksiak Zobacz posta
    czas.

    dzialamy..., nie zostawiajac sobie czasu na przemyslenie naszych dzialan, na przygotowanie sensownego planu i strategie. skazujemy siebie takim dzialaniem na bylejakosc.

    przypomne. stracilismy 7 lat. byly wtedy trzy opcje...popieralem ostatnia: nie przystepujemy do rozgrywek i wykorzystujemy czas by zbudowac nowa jakosc. Nie mielismy nic do stracenia.
    SHOW MUST GO ON...

    Bez obrazy.Zawieszenie GKS-u na rok, to tak jak wyrok smierci na ten klub.
    Nie da sie inaczej.
    Nie sadze by po roku cos sie zmienilo.
    Musimy sobie JEDNO USWIADOMIC.
    ZUZEL JEST "PROWINCJONALNYM" rodzajem sportu.
    I NIC tego nie zmieni.
    Smiesza mnie narzekania na LOTOS , ze nie popiera GKS-u
    a popiera z mizernym skutkiem tak "egzotyczne"dla Trojmiasta
    dyscypliny jak np.skoki narciarskie.
    LOTOS nie ma tu (gdzie zyje od prawie 32 lat) swoich stacji, zwanych tez
    "rozlewniami paliwa"
    Moze i nie ma.Ale LOGO tej firmy "dziala" na "wyobraznie"przecietnego "Kowalskiego".
    W koncu to MIEDZYNARODOWA FIRMA!
    I o TO tez chodzi LOTOSOWI !!!!!

    By nie bylo.
    Sadze, ze OBOPULNIE jestesmy SOBA ROZCZAROWANI.
    Tak LOTOS jako firma, tak my tzw."kibice".
    Moze i moglo byc lepiej z obu stron
    Nie wiem.
    Mialem te szczescie (pisze po kielichu), ze przezylem pierwszy spadek
    GKS-u w 1971.
    Byly to ciezkie czasy komuny, gdy zawodnikow tego klubu
    bito/wynagradzano za wyniki.
    (dowolne wpisac).
    Stalem sie APOLITYCZNYM "ZWIERZECIEM".
    Wisza mnie przepychanki miedzy "lewa" a "prawa"
    orientacja polityczna w klubie zwanym GKS.
    Z mojego punktu widzenia jedni sa warci drugich.
    Kazdy gdzies tam sie "zafiksowal" i ni chu ja.

    Smutne , ze TO tez przenioslo sie na GKS....

    Jak dlugo tzw."polityke" bedzie sie chcialo przemycic
    na stadion GKS-u, tak dlugo beda same nieporozumienia...

    pozdr.
    v.
    ps. wierze ze kiedys skoncza sie "polityczne przepychanki"
    w GKS-ie.By nie bylo. Na Macka P. mam ALERGIE.
    A mial byc "jaskolka" ktora wlatuje z nowym.
    Z wszystkiego zostaly mu tylko barwne okulary
    Ostatnio edytowane przez voodie ; 09-11-2012 o 00:11

  26. Powrót do góry    #791
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2007
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez gksiak Zobacz posta
    Mackowy

    po kilku dniach.

    Chyba w najwazniejszej kwestji zle mnie zrozumiales. Ja nie jestem Anty Stowarzyszenie. Wrecz przeciwnie, na ile czas i odleglosc pozwoli chetnie w niektorych sprawach pomoge na ile ta pomoc bedzie potrzebna. ale to mozna w innym miejscu obgadac.

    Ja jestem na nie dla obecnej strategii. Obaclic prezesa a potem to jakos bedzie. Przerabialismy to 7 lat temu. Na szybko przyszedl Polny. Teraz, niestety po 7 latach, mamy to co mamy.
    Odpowiem za Maćka. Nie ma takiej strategii. Od początku, od pewnego czasu było (jak dla mnie) jasne, kto będzie kandydował. Nie było w tym ani grama przypadku. O wszystkim pisać nie można. Rozmów z różnymi ludźmi były setki. To nie jest tak, że nie ma pomysłu. Pomysł jest bardzo konkretny. Właściwie wszystko od najmniejszego szczegółu do ogółu jest dopracowane.. Mam dziwną pewność, że jeśli Leszek Blanik zagłosuje tak jak nakazuje merytoryczna wiedza i finansowe przygotowanie kandydatów to będziemy mieli niespodziankę i czekają Nas lepsze czasy. Być może z medalem już w 2014 roku. Oby. Robert Terlecki traktuje prezesurę jako zadanie. Wygram - osiągne sukces, przegram (nie awansuje) - odchodzę. To nie jest skok na kasę, to nie jest wielki życiowy awans. Właściwie jak przegra to więcej straci niż może zyskać zwyciężając.

    Sposób działań SKWG jest bardzo trudny do ustalenia. Wiele rzeczy może się nie podobać (mi np. nie odpowiada ten event na facebooku - chociaż akurat ten profil nie jest profilem SKWG, więc bym tego z grupą nie utożsamiał, podobnie grafika na stronie), ale w grupie jest kilka dowodzących osób. Stad czasem dziwne działania. Z resztą nikt nie broni Wam wstąpić do grupy, czy chociaż spotkać się z Nami i razem ustalić sposób działania. Naprawdę nie jesteśmy zamknięcie. A obecność Maćka w grupie jest na to 100% dowodem. Jeszcze 5 miesięcy temu kojarzyłem Go tylko z jednej czy dwóch dyskusji na forum. Dziś jest jednym ze stojących na czele tej grupy..
    Jeszcze wrócę do charakteru niektórych akcji. Co by nie mówić popełniliśmy parę błędów, ale sukcesów też trochę jest, np. tekst o współpracy Kiszkisa z Polnym dotarł do szczytów miejskiej władzy i wzbudził mieszane uczucia. Niestety, ale na tej wojnie tak trzeba. Polny na konferencję przyjść nie chciał - po jednym tekście zmienił zdanie i chętnie przyszedł. Naprawdę całkiem niechcący dostaliśmy sygnał, że w tej walce mamy bardzo silną pozycję.

    Co do agresji tekstów.. Wiecie jak 7 lat temu obalono Formelę? Maciek Polny za drobną opłatą zaczął pisać bardzo subiektywne teksty przeciw Markowi. Oczywiście został o to "poproszony". Potem poszło oburzenie społeczne, sprzeciw władz miasta, itp itd.. Wszyscy wiemy co i kogo wymyślił Pan Grzegorz Dzikowski. Nieistotne.

    Ten cały konkurs od początku był śmieszny. Maciej Polny i świta byli święcie przekonani, że zgłosimy kogoś ze swojego grona. Dodatkowo przedstawiciel SKWG w komisji. To też dowód na wiarę, że rywala zjedzą "ot tak". I się zdziwili straszliwie. popłoch prezesa na dzis jest niesamowity. Co wywiad to babol. Jednak cały czas tkwiło w nim przekonanie, że wygra. Przekonanie, które powolutku zanika..

    Oby do poniedziałku.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez father_gks ; 09-11-2012 o 10:26

  27. Powrót do góry    #792
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez voodie Zobacz posta
    SHOW MUST GO ON...

    Bez obrazy.Zawieszenie GKS-u na rok, to tak jak wyrok smierci na ten klub.
    Nie da sie inaczej.
    Nie sadze by po roku cos sie zmienilo.
    Musimy sobie JEDNO USWIADOMIC.
    ZUZEL JEST "PROWINCJONALNYM" rodzajem sportu.
    I NIC tego nie zmieni.
    Smiesza mnie narzekania na LOTOS , ze nie popiera GKS-u
    a popiera z mizernym skutkiem tak "egzotyczne"dla Trojmiasta
    dyscypliny jak np.skoki narciarskie.
    LOTOS nie ma tu (gdzie zyje od prawie 32 lat) swoich stacji, zwanych tez
    "rozlewniami paliwa"
    Bez obrazy. Ktos sobie ubzdural (nie jest to osobista wycieczka) ze rok bez zuzla to koniec zuzla. Moim zdaniem mogloby sie duzo zmienic.
    Ostatnio edytowane przez gksiak ; 09-11-2012 o 15:08

  28. Powrót do góry    #793
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Melas, za identyczne momenty w życiorysie, Gollob otrzymał wyrok skazujący. Tu facet jest niewinny. Jakoś sponsorzy nie uciekli drzwiami i oknami. Ot taka polska specyfika.
    Gollob nie był pracownikiem Służby Bezpieczeństwa czy ja się ta p..........a nazywała
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  29. Powrót do góry    #794
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez MELAS Zobacz posta
    Gollob nie był pracownikiem Służby Bezpieczeństwa czy ja się ta p..........a nazywała
    Ale klub w 1945 założyli właśnie pracownicy owej, jak ona tam się nazywała. Zawodnicy Wybrzeża mieli etaty mundurowe w MO, a nad stadionem kuuupę lat powiewała flaga ZS Gwardia. U nas wszystko od początku do końca jest umoczone, więc trudno nazwać Majewskiego wyjątkiem. Idąc tokiem gksiaka i przygotowując się na roczna karencję, myślałem nawet w 2005 roku, aby odciąć się od "chlubnej" tradycji i powołać do życia nowy twór, pod nazwą np. Neptun. Nie licząc ekipy GAMK, to był właśnie "prawdziwy " gdański żużel. Żużlowe Wybrzeże to tylko gwardyjska przybudówka, z przeszczepioną drużyną Legii Warszawa. Dobra kończę, bo fanatycy i tak mi udowodnią, że GKS zawsze był bastionem światowego antykomunizmu. Szczególnie w latach 1945-1950.

  30. Powrót do góry    #795
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez kwidzin Zobacz posta
    Idąc tokiem gksiaka i przygotowując się na roczna karencję, myślałem nawet w 2005 roku, aby odciąć się od "chlubnej" tradycji i powołać do życia nowy twór, pod nazwą np. Neptun.
    kwidzin,
    Jesteś agentem wpływu Michaela von Mellibroutha?
    Neptun sreptun. Wybrzeże!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #796
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Broń boże, ale miło wiedzieć, że idea zaistniała już wcześniej. Za gwardyjskie barwy nie warto umierać.

  32. Powrót do góry    #797
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    kwidzin,
    Co to za klub gwardyjski jest dzisiaj z tego Wybrzeża? Owszem, pracuje w nim lub wokół niego jakiś ubek i ktoś z emeryturą milicyjną, ale są to mniej znaczące osoby.

    Wybrzeże to przeciętny klub sportowy, niewyróżniający się niczym z ogółu, gdzie jeśli ludzie głoszą na trybunach jakieś poglądy to są one antykomunistyczne i/lub antyrządowe. TS Wisła Kraków to też klub gwardyjski. No i co? No i nic. A i barwy mamy ładne. Takie hamerykańskie.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 09-11-2012 o 16:29
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #798
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Teraz przynajmniej wiem dlaczego Majewskiego tak ciągnie do klubu! Ciągnie wilka do lasu jak to się mówi. Pewnie klub kojarzy mu się ze starymi dobrymi czasami kiedy blondynka była w użyciu a nierzadko wręcz rozgrzewała się do czerwoności
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  34. Powrót do góry    #799
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    To na strazy czego stoja straznicy Macieja ? a wiernosc czemu jest istota honoru...jest na to jakies medyczne okreslenie...
    Ostatnio edytowane przez markusmarkowski ; 09-11-2012 o 17:39

  35. Powrót do góry    #800
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    Melas, nie widzę powodu do szydery. Tradycję szanować trzeba, ale bez obłędnego przesadyzmu. Gdańsk ma piękne tradycje w sportach motorowych, związane nie tylko z Wybrzeżem, i gdyby zaistniała dziejowa konieczność, byłbym w stanie zaakceptować zmianę szyldu. Maciek. Piszesz, że dziś mało tej gwardii pozostało. Owszem. Patrząc literalnie, od 2005 roku tych ubeków w klubie jakby mniej. Porównanie nas do Wisły czy choćby Polonii Bydgoszcz nie ma sensu. Nas zakładano pod patronatem Dzierżyńskiego, tamte kluby wcielono do Gwardii decyzją administracyjną. Widzi różnicę? Piszesz o edukacyjnej misji zaangażowanych kibiców. Ciekaw jestem, patrząc na hasło wierności i datę 1945 na sztandarach, ilu przedstawicieli młodego narybku wie z czym to się je. Ilu takich chłopaczków wie, że gdański powojenny żużel odrodził się w GAMK, a w 1945 Gwardia Gdańsk organizowała najwyżej spartakiady dla milicjantów. Jeszcze raz podkreślę. Tradycję klubu szanować należy, ale bez przekłamań i oszołomstwa. Pamiętajmy też o Neptunie, a nawet o Legii. Bez nich nie byłoby speedwaya w Wybrzeżu.
    Ostatnio edytowane przez kwidzin ; 09-11-2012 o 17:55

  36. Powrót do góry    #801
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Odstawmy wątki historyczne, bo one teraz nic nie wniosą. Historia jest jaka jest i nam, młodym ludziom, nie pozostaje nic innego jak ja zaakceptować.
    Piknikowe drużynny Trefla, właściwie bez tożsamości, spokojnie sobie radzą. Integracja z nimi? Jak najbardziej, jako integracja całego środowiska trójmiejskiego(z zachowaniem tego co najciekawsze, czyli derbów Gdańsk-Gdynia).

    gksiak, dużo się różnimy, bo ja tych 7 lat nie uważam za stracone. Coś się działo, sporo meczy, parę fajnych zwycięstw, troche tytułów, garść porażek. Było co oglądać i czym się przejmować w niedzielne popołudnia. Nie ma żadnej pewności, że gdyby nie działo się nic byłoby lepiej. Tak jak bzdurą jest mówienie, że rok bez żużla to koniec żużla, to jeszcze większą, niepotwierdzoną głupotą jest zdanie, że ten rok na pewno by w czymś pomógł. Moim zdaniem byłoby tak samo, tylko rok później. Tamta druga liga powstała na szybko, ale swój cel zrealizowaliśmy, budowaliśmy zespół w realiach na które stać gdański żużel od zawsze- czyli na walkę o awans do ekstra.


    SKWG ma mały problem, nie są głosem trybun. Nie jesteście reprezentatywni, wiadomo, tak będzie zawsze, problem jest i na Lechii, ale ich problem jest mniejszy. Na żużlu % pikników znacznie przewyższa % "ultrasów" i fajnie by było gdybyście byli wspólnym głosem, tych żywo dopingujących, jak i tak kupujących kiełbaskę i program, którzy żużel lubia, ale nie na tyle, żeby się spotykać i coś zmieniać. To też są kibice i fajnie byłoby ich reprezentować, a nie budować wokół tego sposobu uczestniczenia w widowiskach sportowych jeszcze głębsze podziały.

    Co do Terleckiego, prywatnie to dla mnie najkorzystniejszy kandydat, bardziej obiektywnie to pamiętam już te bajki o wielomilionowych kontraktach pod warunkiem odejścia Majewskiego, ale też sądzę, że choć Terlecki nie jest krezusem, którego stać na prowadzenie klubu za swoje, to jego prezesura to nie jest, wspomniany wyżej, skok na kasę i posada życia. To nie jest przeskok z gryzipiórka w kadrę zarządzającą. To nie jest zwykły kibic- mały przedsiębiorca, kontrkandydat na którego pewnie liczył Polny. To już jest jakiś sukces i chyba nie ma się co prześcigać w walce o ordery, bo nie ważne czyj to jest sukces. Zyskać powinien gdański żużel.

  37. Powrót do góry    #802
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Co tu taka cisza? Wszyscy się szykują na wyjazd do Warszawy na Marsz Niepodległości?

    Nowy materiał na Wybrzeze.gda.pl:
    Oświadczenie Gerarda Sikory ws. spotkania "GKS Wybrzeże w perspektywie 70-lecia istnienia żużla w Gdańsku"
    Zapraszam do lektury.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #803
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Ukladamy strategie na jutro rogalami sie zajadajac...

  39. Powrót do góry    #804
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Co tu taka cisza? Wszyscy się szykują na wyjazd do Warszawy na Marsz Niepodległości?

    Nowy materiał na Wybrzeze.gda.pl:
    Oświadczenie Gerarda Sikory ws. spotkania "GKS Wybrzeże w perspektywie 70-lecia istnienia żużla w Gdańsku"
    Zapraszam do lektury.
    Ktoś wyżej pisał o tym, że prosili Maćka...!!!
    Teraz prosi się Gerarda....???

    Grudzień idzie miesiąc szopek - mamy pierwszą!

  40. Powrót do góry    #805
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    PiXeL,
    Bardzo zaciekawił mnie Twój wpis. Jest on tak tajemniczy, że zupełnie nic z niego nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć?
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #806
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Długo jeszcze mamy czekać?

    A Pan Gerard, niestety, nie te lata. Pierdzieli jak ciężko potłuczony, cały czas ten sam stek bzdur. Idiotycznie rzuca rozdziałami(nawet nie przepisami) z KSH bredząc o tych spółkach kapitałowych. SSA to specyficzny rodzaj spółki, której celem jest przede wszystkim wynik i zamknięcie budżetu, a nie wypracowanie zysku, jakim durniem trzeba być, aby tego nie rozumieć, szczerze mówiąc klubowi bliżej do zakładu budżetowego niż kapitałowej spółki i sami śmialiśmy się z Polnego, gdy ten jako sukces wymieniał wypracowanie zysku.

    A to odniesienie(prywatne) do Woźniaka już tylko świadczy o braku klasy(bo znajomości prawa prasowego nie wymagam). 7 lat temu Sikora też nam coś proponował i właśnie w porównaniu z nim Polny dużo zyskuje.

    Zdaniem Sikory nikt się na niczym nie zna, on był w spółkach kapitałowych i on jest jedynym trenerem 1 klasy, a że starcza demencja zrobiła swoja to naprawdę przykro się czyta.

  42. Powrót do góry    #807
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    PiXeL,
    Bardzo zaciekawił mnie Twój wpis. Jest on tak tajemniczy, że zupełnie nic z niego nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć?
    Już chyba wystarczająco się Lu-Kash rozwinął!
    Ty nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem tego co napisałem!

    Nie rozpisuję się zbytnio byś nie nadinterpretował moich słów, bo i tak masz SWOJĄ i jedyną rację! (no ofence)

    Pozdr

  43. Powrót do góry    #808
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez PiXeL Zobacz posta
    Już chyba wystarczająco się Lu-Kash rozwinął!
    Ty nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem tego co napisałem!

    Nie rozpisuję się zbytnio byś nie nadinterpretował moich słów, bo i tak masz SWOJĄ i jedyną rację! (no ofence)

    Pozdr
    PiXeL,
    Ja tutaj nikogo nie bronię. P. Sikora napisał do mnie prywatnego maila z prośbą o wstawienie swojego oświadczenia. Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony samym pomysłem wydawania takiego oświadczenia aż 10 dni po samym spotkaniu, tj. gdy temat już stanowczo przygasł.
    Fakt publikacji tego oświadczenia na stronie wybrzeze.gda.pl nie jest jednoznaczny z poparciem treści ze strony SKWG. Gdybyśmy otrzymali oświadczenie do zamieszczenia ze strony Macieja Polnego to również nikt nie widziałby przeciwskazań do publikacji tekstu. Nawet gdybyśmy w najmniejszym stopniu się z jego treścią nie zgadzali.

    Decyzja o 18 na samej konferencji (siedziba klubu). Póki co cichosza...

    /edit
    Patrzę na stronę oficjalną i oczom nie wierzę! Akurat dzisiaj, w dniu ogłoszenia decyzji na stronie pojawia się informacja mająca zdyskredytować kibiców (środowisko), którzy jakby nie patrzeć doprowadzili do konkursu na prezesa zarządu. Dzieje się to dopiero dzisiaj mimo, że ostatnie orzeczenie zostało wystosowane 27 października, czyli ponad 2 tygodnie temu. Komuś się chyba ustroje popier***.

    Całość tutaj:
    Kolejna kara za zachowania kibiców
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 12-11-2012 o 15:25
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #809
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    SSA to specyficzny rodzaj spółki, której celem jest przede wszystkim wynik i zamknięcie budżetu, a nie wypracowanie zysku, jakim durniem trzeba być, aby tego nie rozumieć,
    Zamknięcie budżetu nie jest celem ostatecznym. Jest planem minimum z finansowej strony patrząc. Podobnie jak sportowe stowarzyszenia czy spółdzielnie muszą wykorzystać zaoszczędzone środki na cele statutowe, tak SSA powinna spożytkować zysk/zaoszczędzone środki na cel sportowy. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Zostaje siano na kolejny rok, będzie łatwiej dopiąć budżet. Jeśli zostały jakieś środki to świadczy to albo o oszczędnym gospodarowaniu (lub wydymaniu kilku zawodników na zapisach kontraktowych/karach ), albo o pozyskaniu większych środków niż faktycznie w danym sezonie potrzebowaliśmy. W związku z tym nadwyżka przechodzi na kolejny sezon. Karygodne byłoby gdyby wypracowana nadwyżka została przeznaczona na premie dla zarządu/pracowników, zwłaszcza w przypadku braku osiągnięcia celu sportowego czy spadku drużyny do niższej klasy rozgrywkowej.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  45. Powrót do góry    #810
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    1,502
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 17 w 14 postach
    Gdzie teraz trafi śmieszny Maciej?

    pod skrzydła Kiszkisa?

    Czy będzie redagował nasz program na zawody?

    Moze zostanie spikerem na stadionie?

    Jaki będzie sezon bez zółtej firmy?

    Jakie nazwiska ogarnie Robert?

    Wiele tych pytań

    czekamy na konferencje
    GKS THE BEST

Strona 18 z 32 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •