Strona 102 z 147 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,546 do 4,590 z 6605

Wątek: Apator Toruń 2012 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #4546
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    tak się przespałem w nocy z naszymi derbami i doszedłem do wniosku że jednak tak źle nie było.
    Patrząc na wyniki indywidualne to wynik jest całkiem dobry tylko wrażenie jakieś złe pozostało.

    Wydaje mi się nawet że mimo padaki Adriana ten mecz przy Emilu w składzie był do wygrania - tak wiem gdybania, sam tego nie lubię, ale mimo wszystko nie taka ta Polonia silna.

    Co do dobrej postawy Kamila, wydaje się że tutaj wychodzi objeżdżenie w zawodach młodzieżowych u sąsiadów i tutaj powstaje pytanie czy ktoś z seniorów zadał sobie trud pogadanie z juniorem jak ustawia motorki na zawody młodzieżowe czy może to by było poniżej jego godności stąd taki a nie inny wynik co niektórych na początku zawodów.

    chyba trochę przesadzamy z tym krytykowaniem, sam też się do tego przyznaję, i troche trzeba w tych chłopaków uwierzyć...

  2. Powrót do góry    #4547
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Mysle,ze wiekszosc juz uwierzyla,ale przyszedl wczorajszy mecz i wiara znowu prysla.
    Miedzin mial sie juz pozbierac a znowu pewnie lezy na kanapie u psychola.
    Syjamskie Kanguru maja drobnego dola i to widacac praktycznie wszedzie gdzie startuja.
    Nie wiem czy zmeczenie sezonem powoli daje znac czy jakies problemy sprzetowe.
    Jedynie Sully zwyzka formy i Kamil udowodnil ,ze cos sie jednak ruszylo.
    Emila faktycznie szkoda,bo nie wiem czy mecz bysmy wygrali,ale przynajmniej byla szansa,ze o bonusa nie drzelibysmy do ostatniego biegu.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. Powrót do góry    #4548
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-09-2009
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 91 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    To czemu tak nie robili wcześniej?



    To czego, twoim zdaniem, potrzeba do żużla? Przypadkowości na dziurach? To jest żużel?
    Już wyjaśniam. Aby przygotować tor tak przyczepny odpowiednio wcześniej należy obficie go polewać. Na jedną, dwie godziny
    przed rozpoczęciem zawodów jego konsystencja powoduje drżenie łydek przyjezdnych. Za ich sugestią na torze pojawiają się
    różnej maści ubijaczki powodujące powstawanie kolein, dziur i miejsc o różnej przyczepności. A wystarczyło by nie "dotykać",
    pozwolić odparować części wody, przeschnąć. Wówczas byłby taki jak wczoraj. Przyczepny - równo na całej długości i szerokości.

    Stwierdziłem natomiast iż na tak przyczepnym regulaminowo przygotowanym torze ścigania jest niewiele. Po prostu. Nie wiem
    skąd pomysł z tymi dziurami.
    Ostatnio edytowane przez Iras72 ; 08-08-2012 o 09:29

  4. Powrót do góry    #4549
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Ja pierd....le.
    Wszyscy z Leszna znaja sie na przygotowaniu toru a jakos od przynajmniej dwoch lat nie udalo im sie dobrze go przygotowac.
    Pewnie toromistrz przed praca kubusiuje wraz z prezesem w remizie.Potem jeden na ciagnik a drugi niczym Siara wyciaga komore ze spodni ortalionowego dresu.
    Prezesowi sie nie dziwie,bo ja po kubusiu tez chetnie wydzwaniam po znajomych,tylko uzywam wtedy innego jezyka i na drugi dzien nie musze sie wstydzic,ale operator brony niech sie ma na bacznosci ,bo podobno za rower nawet zamykaja.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-08-2012 o 09:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #4550
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2004
    Postów
    759
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 90 w 45 postach
    Po trupach do celu

    Derby pechowo zakończyły się dla Emila Pulczyńskiego. Junior Unibaksu upadł w pierwszej odsłonie. Wprawdzie wstał o własnych siłach, ale po czwartej gonitwie poczuł się źle i został odwieziony karetką do szpitala. Ambulans wrócił bez niego. Wtedy kierownictwo gości zorientowało się, że za Emila nie będzie mógł startować jego brat bliźniak (rezerwa jest możliwa tylko wtedy, gdy zawodnik jest w parkingu). Prezes Unibaksu Wojciech Stępniewski podstawił więc prywatne auto i kazał Mariuszowi Puszakowskiemu (wychowanek Apatora) przywieźć juniora na stadion. Po chwili półprzytomny zawodnik pojawił się w swoim boksie, a zastępujący go w 7. biegu Kamil Pulczyński przywiózł bezcenne 2 oczka.

    http://www.nowosci.com.pl/look/nowos...9097&IdTag=107
    Ostatnio edytowane przez unia1938 ; 08-08-2012 o 10:35

  6. Powrót do góry    #4551
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Cytat Zamieszczone przez unia1938 Zobacz posta
    Po trupach do celu

    Derby pechowo zakończyły się dla Emila Pulczyńskiego. Junior Unibaksu upadł w pierwszej odsłonie. Wprawdzie wstał o własnych siłach, ale po czwartej gonitwie poczuł się źle i został odwieziony karetką do szpitala. Ambulans wrócił bez niego. Wtedy kierownictwo gości zorientowało się, że za Emila nie będzie mógł startować jego brat bliźniak (rezerwa jest możliwa tylko wtedy, gdy zawodnik jest w parkingu). Prezes Unibaksu Wojciech Stępniewski podstawił więc prywatne auto i kazał Mariuszowi Puszakowskiemu (wychowanek Apatora) przywieźć juniora na stadion. Po chwili półprzytomny zawodnik pojawił się w swoim boksie, a zastępujący go w 7. biegu Kamil Pulczyński przywiózł bezcenne 2 oczka.

    a ty oczywiście tam byłeś i widziałeś...

  7. Powrót do góry    #4552
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Mnie tez nie bylo,ale slyszalem,ze Emil po przyjezdzie ze szpitala caly czas byl podpiety pod respirator i czuwala nad nim pielegniarka.

    Tak na powaznie,to nie sadze aby jakikolwiek lekarz wypuscil polprzytomnego czlowieka ze szpitala a i Wojtek nie jest glupcem aby ryzykowac jego zdrowie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #4553
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    844
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 121 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez unia1938 Zobacz posta
    Po trupach do celu

    Derby pechowo zakończyły się dla Emila Pulczyńskiego. Junior Unibaksu upadł w pierwszej odsłonie. Wprawdzie wstał o własnych siłach, ale po czwartej gonitwie poczuł się źle i został odwieziony karetką do szpitala. Ambulans wrócił bez niego. Wtedy kierownictwo gości zorientowało się, że za Emila nie będzie mógł startować jego brat bliźniak (rezerwa jest możliwa tylko wtedy, gdy zawodnik jest w parkingu). Prezes Unibaksu Wojciech Stępniewski podstawił więc prywatne auto i kazał Mariuszowi Puszakowskiemu (wychowanek Apatora) przywieźć juniora na stadion. Po chwili półprzytomny zawodnik pojawił się w swoim boksie, a zastępujący go w 7. biegu Kamil Pulczyński przywiózł bezcenne 2 oczka.
    No i to pokazuje jaka frustracja panuje w unibaxie. Nie dosc ze co mecz wysylaja swoich obserwatorow zeby przypadkiem gospodarze nie zdolali zrobic toru taki jak im odpowiada to jeszcze grubasek ryzykuje zdrowie zawodnikow gdyz jak nie wejda do play off to karkosik go straci ze stolka ktorego i tak juz ledwo sie trzyma ZAL, ale w sumie to takie torunskie wiec zaskoczenia nie ma.

    Tylko teraz pytanie czy nie powinien zajac sie tym jakis prokurator ?

  9. Powrót do góry    #4554
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez unia1938 Zobacz posta
    Po trupach do celu
    Wtedy kierownictwo gości zorientowało się, że za Emila nie będzie mógł startować jego brat bliźniak (rezerwa jest możliwa tylko wtedy, gdy zawodnik jest w parkingu).
    Dobra, dobra.
    A teraz Unia1938 niech wskaże nam punkt regulaminu, który mówi, że taktyczną
    można wstawić tylko za zawodnika obecnego w parkingu.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  10. Powrót do góry    #4555
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Jeśli to prawda, to niezły pierdziel ze Stępnia.

    Druga sprawa, że przepis absurdalny w takich sytuacjach.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  11. Powrót do góry    #4556
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2004
    Postów
    759
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 90 w 45 postach
    Ja tylko cytuje toruński nowości.

  12. Powrót do góry    #4557
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez unia1938 Zobacz posta
    Ja tylko cytuje toruński nowości.
    A ja tylko Ciebie proszę o wskazanie punktu w regulaminie, który to reguluje.
    Znajdziesz go, skoro tak radośnie coś cytujesz? Liczę na Ciebie.
    Linka:
    http://www.speedwayekstraliga.pl/reg...02_2012_TJ.pdf
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  13. Powrót do góry    #4558
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    844
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 121 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    A ja tylko Ciebie proszę o wskazanie punktu w regulaminie, który to reguluje.
    Znajdziesz go, skoro tak radośnie coś cytujesz? Liczę na Ciebie.
    Linka:
    http://www.speedwayekstraliga.pl/reg...02_2012_TJ.pdf
    No to kolego wskaz moze punkt regulaminu ktory pozwala zastepowac rezerwa taktyczna zawodnika ktory nie moze startowac ze wzgledu na niezdolnosc do dalszej jazdy.

  14. Powrót do góry    #4559
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Cytat Zamieszczone przez Uniafan Zobacz posta
    No to kolego wskaz moze punkt regulaminu ktory pozwala zastepowac rezerwa taktyczna zawodnika ktory nie moze startowac ze wzgledu na niezdolnosc do dalszej jazdy.
    Sama śmietanka tu leszczyńska znowu się wylewa Jakże miło.

    Co nie jest zabronione prawem jest dozwolone jak mi się wydaje. Dlatego proszę Unię1938 oraz teraz
    Ciebie o przytoczenie punktu, który zabrania takiej zmiany. Proszę. Jak się cytuje pewne rzeczy to
    warto wiedzieć co się cytuje? Chyba, że za wyrocznię zaczniemy przytaczać cytaty z forum radia Elka.

    Ja oczywiście nie wiem, czy taki punkt regulaminu istnieje. Dlatego proszę. Ale skoro tak ładnie cytujecie
    i atakujecie to chyba wiecie na czym się opieracie? Prawda. Zatem do dzieła! Zatem jest taki punkt
    regulaminu czy nie ma? Unia1939, Uniafan - jak to jest?

    Mecz Rawicz - Rybnik. Allen w swoim pierwszym starcie łamie rękę (kość strzałkowa) i jedzie
    do szpitala. W tym czasie za ww. zawodnika wchodzą TRZY taktyczne. Fierlej,
    Chromik, Rempała. Mecz jest zatwierdzony, protestów nie stwierdzono.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/wydarzenie/8883
    Ostatnio edytowane przez Morciasz ; 08-08-2012 o 11:11
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  15. Powrót do góry    #4560
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,826
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,456 w 1,299 postach
    Cytat Zamieszczone przez alienisko Zobacz posta
    Jeśli to prawda, to niezły pierdziel ze Stępnia.
    wie ktos chociaz, jak rzeczywiscie czul sie Emil? Moze sie okazac, ze taka wycieczka do parkingu (z tego co pamietam, szpital jest blisko stadionu) to pikus przy zuzlowcach, ktorzy startuja z polamanymi konczynami, posrubowanymi obojczykami, nie pamietaja powtorek biegow w ktorych startowali, jezdza z krwia w butach, dostaja od lekarza zawodow zgode na start mimo ewidentnej niezdolnosci itd itd.

    jakis leszcz puscil tu bąka (chociaz nie wiem, czy to bąk, czy tylko jego gumiaki) na podstawie przedruku z Expresu Bydgoskiego. Nie ma co sie rozwlekac, dopoki nie poznamy faktow.
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  16. Powrót do góry    #4561
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Sama śmietanka tu leszczyńska znowu się wylewa Jakże miło.

    ...
    Morciasz, nie bulwersuj się, ale jestem za Wami:

    To była głupota i narażenie życia zawodnika, ale niestety durne regulaminy się kłaniają. Z tego co wiem, za juniora, który z własnej winy zostaje wykluczony i nie jest zdolny do dalszej jazdy, nie może jechać inny junior. W tym przypadku natomiast decydować powinien lekarz zawodów, czy zawodnik jest zdolny do dalszej jazdy? Jeżeli nie był zdolny do dalszej jazdy (a z opisu wynika że nie) to zmiana została wykonana niezgodnie z regulaminem i punkty drugiego Pulka powinny być anulowane. Durne to jak całe przepisy DMP 2012. Kolejny argument za tym, aby zlikwidować status preferencje dla juniorów!

    Takie jest moje zdanie Morciasz, ale w tym przypadku Was nie krytykuję, bo zapisy w Regulaminie powodują zagrożenie zdrowia (życia) zawodnika.

    pzdr

  17. Powrót do góry    #4562
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    Jeżeli nie był zdolny do dalszej jazdy (a z opisu wynika że nie) to zmiana została wykonana niezgodnie z regulaminem i punkty drugiego Pulka powinny być anulowane.
    Od kiedy nie mozna robic taktycznej za zawodnika niezdolnego do jazdy?

  18. Powrót do góry    #4563
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez versus Zobacz posta
    Od kiedy nie mozna robic taktycznej za zawodnika niezdolnego do jazdy?
    Od wtedy jak wprowadzono, że każdy z dwóch juniorów musi jechać po 3 razy! Nie ja to wprowadzałem

  19. Powrót do góry    #4564
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    Od wtedy jak wprowadzono, że każdy z dwóch juniorów musi jechać po 3 razy! Nie ja to wprowadzałem
    Przeciez nie mowie, ze Ty ciekawi mnie tylko, ze nigdy o tym przepisie nie slyszalem. Jestem w pracy, wiec nie moge przeczytac calego regulaminu, ale:
    "3) rezerwa taktyczna, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik zgłoszony
    w składzie drużyny i której można użyć w biegach III - XV zawsze, kiedy drużyna
    przegrywa różnicą co najmniej 6 punktów biegowych."

    Slowa "kazdy" i "zawsze" nie dopuszczaja chyba odstepstw. Niemniej jednak jest jeszcze pkt:
    "5. Niedopuszczalne jest:
    1) użycie rezerwy taktycznej użycie rezerwy taktycznej:
    a) za zawodnika zastępowanego,
    b) polegającej na zastąpieniu zawodnika drugim zawodnikiem z pary, która
    powinna wystartować w danym biegu, zgodnie z rozkładem biegów z art. 716
    ust. 1,
    c) za zawodnika, który został wykluczony za dotknięcie przednim kołem taśm
    maszyny startowej po zapaleniu zielonego światła startowego,
    d) za samego siebie,"

    Tu tez nie ma nic o kontuzjowanym zawodniku. Jak cos znajdziesz to chetnie przeczytam..

  20. Powrót do góry    #4565
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    969
    Kliknij i podziękuj
    553
    Podziękowania: 224 w 147 postach
    O konieczności pobytu w parkingu Emila żeby zmienić go taktyczną mówił na stadionie spiker otrzymując taką informację od sędziego. Była też informacja, że Emil jest zdolny do jazdy - chodziło o bieg, w którym został wykluczony za przekroczenie 2 minut.
    Ostatnio edytowane przez Sportowa_2 ; 08-08-2012 o 12:49

  21. Powrót do góry    #4566
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez versus Zobacz posta
    Przeciez nie mowie, ze Ty ciekawi mnie tylko, ze nigdy o tym przepisie nie slyszalem. Jestem w pracy, wiec nie moge przeczytac calego regulaminu, ale:
    "3) rezerwa taktyczna, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik zgłoszony
    w składzie drużyny i której można użyć w biegach III - XV zawsze, kiedy drużyna
    przegrywa różnicą co najmniej 6 punktów biegowych."

    Slowa "kazdy" i "zawsze" nie dopuszczaja chyba odstepstw. Niemniej jednak jest jeszcze pkt:
    "5. Niedopuszczalne jest:
    1) użycie rezerwy taktycznej użycie rezerwy taktycznej:
    a) za zawodnika zastępowanego,
    b) polegającej na zastąpieniu zawodnika drugim zawodnikiem z pary, która
    powinna wystartować w danym biegu, zgodnie z rozkładem biegów z art. 716
    ust. 1,
    c) za zawodnika, który został wykluczony za dotknięcie przednim kołem taśm
    maszyny startowej po zapaleniu zielonego światła startowego,
    d) za samego siebie,"

    Tu tez nie ma nic o kontuzjowanym zawodniku. Jak cos znajdziesz to chetnie przeczytam..

    "Art. 717. 1. Podczas zawodów można użyć następujących rodzajów rezerwy:
    ...
    2. Zawodnicy z numerami startowymi 6-7 i 14-15 mogą być zastąpieni stosownie do
    przepisów ust. 1 pkt 1 tylko w przypadku, gdy zawodnik z numerem startowym
    odpowiednio 6 albo 7 lub 14 albo 15 w jednym z biegów odniósł kontuzję, do której
    przyczynił się zawodnik wykluczony z biegu i w wyniku której jest on niezdolny
    decyzją lekarza do udziału w biegu."

    Ja to rozumiem, w ten sposób, jeżeli wykluczył się sam i jest niezdolny do jazdy tzn., że nie może być zastępowany. Jeżeli był zdolny to nie ma tematu. Konkluzja taka, na cholerę komu takie skomplikowane regulaminy, w dodatku z dowolną interpretacją!

    Regulaminodawcy chodziło o to, aby nie było lewych chorób gorszych juniorów za których może jechać ten lepszy 2 biegi. Idea słuszna, ale regulamin do d.py!

  22. Powrót do góry    #4567
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Przecież ten przepis dotyczy rezerwy zwykłej, a nie taktycznej.

  23. Powrót do góry    #4568
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    "Art. 717. 1. Podczas zawodów można użyć następujących rodzajów rezerwy:
    ...
    2. Zawodnicy z numerami startowymi 6-7 i 14-15 mogą być zastąpieni stosownie do
    przepisów ust. 1 pkt 1 tylko w przypadku, gdy zawodnik z numerem startowym
    odpowiednio 6 albo 7 lub 14 albo 15 w jednym z biegów odniósł kontuzję, do której
    przyczynił się zawodnik wykluczony z biegu i w wyniku której jest on niezdolny
    decyzją lekarza do udziału w biegu."

    Ja to rozumiem, w ten sposób, jeżeli wykluczył się sam i jest niezdolny do jazdy tzn., że nie może być zastępowany. Jeżeli był zdolny to nie ma tematu. Konkluzja taka, na cholerę komu takie skomplikowane regulaminy, w dodatku z dowolną interpretacją!

    Regulaminodawcy chodziło o to, aby nie było lewych chorób gorszych juniorów za których może jechać ten lepszy 2 biegi. Idea słuszna, ale regulamin do d.py!
    czytanie ze zrozumieniem sie klania

    "Art. 717. 1. Podczas zawodów można użyć następujących rodzajów rezerwy:
    1) rezerwa zwykła, którą stanowią zawodnicy z numerami startowymi 6-7 i 14-15 i
    której można użyć w biegach II - XV,
    2) rezerwa zastępująca, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik
    zgłoszony w składzie drużyny i której można użyć w biegach II - XIII w miejsce
    zawodnika zastępowanego, o którym mowa w art. 711,
    3) rezerwa taktyczna, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik zgłoszony
    w składzie drużyny i której można użyć w biegach III - XV zawsze, kiedy drużyna
    przegrywa różnicą co najmniej 6 punktów biegowych.
    2. Zawodnicy z numerami startowymi 6-7 i 14-15 mogą być zastąpieni stosownie do
    przepisów ust. 1 pkt 1 tylko w przypadku, gdy zawodnik z numerem startowym
    odpowiednio 6 albo 7 lub 14 albo 15 w jednym z biegów odniósł kontuzję, do której
    przyczynił się zawodnik wykluczony z biegu i w wyniku której jest on niezdolny
    decyzją lekarza do udziału w biegu."

    Przeciez wyraznie jest napisane, ze to dot przepisow ust.1 pkt 1, czyli tych o rezerwie zwyklej, a nie taktycznej. A w tym meczu mowa jest o taktyku.

    @Sportowa_2. Spiker to moze mowic nawet, ze gospodarze zdobyli bonus, ale co z tego, jak nie ma na to regulaminu?

  24. Powrót do góry    #4569
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Ten przepis tyczy się tylko jednego biegu. Np w biegu nr 4 zawodnik 7 zostaje scięty przez 13 i łamie rękę, to w tym biegu może być zastąpiony przez 7. W tym przepisie nie ma mowy o następnych biegach.

  25. Powrót do góry    #4570
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta

    jakis leszcz puscil tu bąka (chociaz nie wiem, czy to bąk, czy tylko jego gumiaki) na podstawie przedruku z Expresu Bydgoskiego. Nie ma co sie rozwlekac, dopoki nie poznamy faktow.
    Fakty sa znane.Nie ma takiego przepisu a psy niech dalej ujadaja.

    Moze to Emil sam zadzwonil do preseza ,ze chce wrocic na stadion?
    W sumie jak byl polprzytomny to ktos musial mu pomoc wykrecic numer,ale dalej jest to mozliwe.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-08-2012 o 13:39
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  26. Powrót do góry    #4571
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jarro Zobacz posta
    Przecież ten przepis dotyczy rezerwy zwykłej, a nie taktycznej.
    Jednak sędzia chciał zawodnika zdolnego do jazdy, który miał siedzieć w parkingu. Zdolny do jazdy -> to w parkingu - logiczne.
    Nie wiem jak to inaczej tlumaczyć

  27. Powrót do góry    #4572
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    Jednak sędzia chciał zawodnika zdolnego do jazdy, który miał siedzieć w parkingu. Zdolny do jazdy -> to w parkingu - logiczne.
    Nie wiem jak to inaczej tlumaczyć
    Czyli przepisu nie ma, tak? Zostaje tylko jakas plota o sciaganiu emila na stadion i dziwne zmienianie regulaminu..

  28. Powrót do góry    #4573
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    Nie wiem jak to inaczej tlumaczyć

    Najlepiej gdybys wytlumaczyl na podstawie przepisu ze strony SE lub PZM-otu.
    Luzne interpretacje nieistniejacego przepisu nikogo tu nie interesuja.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Powrót do góry    #4574
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Najlepiej gdybys wytlumaczyl na podstawie przepisu ze strony SE lub PZM-otu.
    Luzne interpretacje nieistniejacego przepisu nikogo tu nie interesuja.
    Czy forumowicz Slaw był sędzią wczoraj w Bydgoszczy? Semantyczna jatka bez sensu.
    Chyba, że na Twoje konto włamał się urlopowicz Mariusz i bawi się w Krzyżaka. Wtedy wpisy jak te powyższe przestają mnie dziwić.

  30. Powrót do góry    #4575
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,511
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,870 w 1,758 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Ten przepis tyczy się tylko jednego biegu. Np w biegu nr 4 zawodnik 7 zostaje scięty przez 13 i łamie rękę, to w tym biegu może być zastąpiony przez 7. W tym przepisie nie ma mowy o następnych biegach.
    Nie tylko do jednego biegu. Chodzi o to, że jeśli zawodnik z numerem 6,7,14 lub 15 upadł z czyjejś winy (winny musi być za to wykluczony) i jest niezdolny do dalszej jazdy to w jego biegach może go zastąpić drugi junior w drużynie. I może być zastąpiony dwa (teoretycznie trzy) razy (o ile oczywiście drugi junior ma jeszcze dwa niewykorzystane starty). Tak należy rozumieć ten przepis.
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 08-08-2012 o 14:23

  31. Powrót do góry    #4576
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez There_is_no_spoon Zobacz posta
    Czy forumowicz Slaw był sędzią wczoraj w Bydgoszczy? Semantyczna jatka bez sensu.
    Chyba, że na Twoje konto włamał się urlopowicz Mariusz i bawi się w Krzyżaka. Wtedy wpisy jak te powyższe przestają mnie dziwić.
    Dlaczego mieszasz w to sedziego?
    Gdzie jest jego wypowiedz odnosnie obecnosci Emila w parkingu?
    Kto napisal ,ze sedzia tego wymagal?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  32. Powrót do góry    #4577
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dlaczego mieszasz w to sedziego?
    Gdzie jest jego wypowiedz odnosnie obecnosci Emila w parkingu?
    Kto napisal ,ze sedzia tego wymagal?
    Kto napisał? Forumowicz. Podobnie jak autor wpisu o tym, że Dworakowski zadzwonił do Hampela na cyku.
    Na marginesie, istnieje również dość wysokie prawdopodobieństwo, że bydgoski forumowicz był obecny na wczorajszych zawodach.
    To czy forumowicz leszczyński relacjonujący rozmowę Dworakowskiego i Hampela był przy owej rozmowie - te dywagacje pozostawie Tobie.
    Szkoda czasu. Odpadam.

  33. Powrót do góry    #4578
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uomatko, jaka awantura się zrobiła....
    Po pierwsze: Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że obaj juniorzy muszą zaliczyć po 3 biegi. Po prostu wynika to z rospiski.
    Po drugie: rezerwę taktyczną można zastosować za każdego zawodnika w tym także juniora, ale o tym za chwilę.
    Po trzecie: Niezdolny do jazdy Pulczas mógł być gdziekolwiek. Regulamin mówi tylko tyle, że jeśli drużyna przegrywa różnicą 6pkt lub większą, można wystawić rezerwę taktyczną. Jedynym warunkiem wg regulaminu jest to, że zastępować młodzieżowca w ramach RT może tylko i wyłącznie drugi z juniorów. Inaczej sprawa ma się z rezerwą zwykłą. Tutaj Kamil nie mógł zastąpić brata, ponieważ nikt nie przyczynił się do jego upadku. Stąd też w/2min w planowanym 3 starcie Emila.

    PS. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że lokalne pismaki podchwyciły tanią sensację i raczą nas artykułami w stylu Faktu z nagłówkiem: "Skandal, Stępień ryzykuje zdrowie żużlowca.." wrrrr
    Ostatnio edytowane przez hvitsverd ; 08-08-2012 o 16:18

  34. Powrót do góry    #4579
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez There_is_no_spoon Zobacz posta
    Kto napisał? Forumowicz. Podobnie jak autor wpisu o tym, że Dworakowski zadzwonił do Hampela na cyku.
    Na marginesie, istnieje również dość wysokie prawdopodobieństwo, że bydgoski forumowicz był obecny na wczorajszych zawodach.
    To czy forumowicz leszczyński relacjonujący rozmowę Dworakowskiego i Hampela był przy owej rozmowie - te dywagacje pozostawie Tobie.
    Szkoda czasu. Odpadam.
    No jak napisal forumowicz to wszystko sie zgadza.
    Myslalem ,ze wyssales sobie to z palca.

    Wiesz ,to jest takie ostatnio modne pierd...
    Polowa dyskusji w kazdym watku opiera sie na tym ,ze ktos cos napisal.Czy to w prasie,czy na forum.
    Podejrzewam,ze 80% wszystkich tutejszych spekulacji nie ma i nie bedzie mialo nigdy potwierdzenia z bezposredniego zrodla.
    Oczywiscie mozna te "doniesienia" omijac z daleka,ale mozna tez uzyc je w jakims celu,niekoniecznie bedac przekonanym o ich slusznosci.
    90% ludzi tu obecnych tak robi wymieniajac miedzy soba uprzejmosci,ale jak sie leszczyniak juz czepi to najlepiej Krzyzaka.

    Koniec sezonu sie zbliza a Mirek chce pogadac z Miedzinem.
    Kolejna zlota mysl.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-08-2012 o 17:08
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  35. Powrót do góry    #4580
    Użytkownik Awatar Karlg
    Dołączył
    15-09-2010
    Postów
    221
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Ciekawe tylko co te rozmowy dadzą? Kolejną porcję dłubania w sprzęcie?


    A tymczasem: Kamil Pulczyński nowym zawodnikiem Esbjerg. Kto by się spodziewał takich informacji?

  36. Powrót do góry    #4581
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    W kwestii Emila - nie wiem jak było, więc nikogo nie będę osądzał. Napiszę jednak, że dywagacje czy istnieje taki przepis czy nie są bez sensu - bo nie o to tu chodzi. Przepisu mogło nie być, ale kierownictwo mogło być w błędzie i faktycznie dopuścić się takiej sytuacji (hipotetycznie). Nieważne jest czy mogła być zmiana czy nie, a czy Emil faktycznie kursował między stadionem, a szpitalem. I jeśli to miało miejsce, to jest to rzecz niebywała, do zbadania przez prokuratora. Uraz głowy to nieco inna sprawa niż to o czym wspomina Lego, czyli jazda z połamanymi kończynami (to jest właśnie pikuś).
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 08-08-2012 o 18:50

  37. Powrót do góry    #4582
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Dywagacji cale mnostwo.
    Nawet pojawila sie opinia,ze Emil pojechal do szpitala(choc nie musial) abysmy zyskali czas na pogrzebanie przy sprzecie.Dla mnie absurd ale im wiecej spekulacji tym mniej wiemy.Takie przypadki jednak tez juz byly,chocby we Wroclawiu gdzie wyslali karetke na miasto i czekali na deszcz.
    Jakos nie chce mi sie po prostu wierzyc ,ze Stepien posunal sie do takiego sk......wa i ciagnal na stadion polprzytomnego zawodnika aby zyskac jeden bieg dla Kamila.

    Perelka od Rzekanowskiego:

    "Nowości" twierdzą, że gdy Pulczyński pojawił się w parku maszyn, był "półprzytomny".

    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-08-2012 o 19:45
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #4583
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Howard prosił, zatem odpowiadam - nic mądrego i oficjalnego nie mogę napisać, tym niemniej Hot Shots Masters rozpoczyna się w Zielonej Górze 10 listopada, natomiast konferencja prasowa w sprawie głównego bohatera 10 września

  39. Powrót do góry    #4584
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,816
    Kliknij i podziękuj
    594
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Po meczu w Bydgoszczy straciłem wiarę w że możemy wejść do p-o. Jesteśmy za słabi aby pokonać Falubaz a bez tego nie ma o czym marzyć. Leszno ma łatwy układ spotkań i jest w stanie zdobyć nawet kpl 9 pkt. No chyba, że we wtorek M. Cieślak zafałszował siłę Unii i ta nie bedzie wstanie wygrać we Wrocku i Czestochowie. To by nam 5 pkt z Gdańskiem i Gorzowem wystarczyło do awansu.

  40. Powrót do góry    #4585
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Po meczu w Bydgoszczy straciłem wiarę w że możemy wejść do p-o. Jesteśmy za słabi aby pokonać Falubaz a bez tego nie ma o czym marzyć. Leszno ma łatwy układ spotkań i jest w stanie zdobyć nawet kpl 9 pkt. No chyba, że we wtorek M. Cieślak zafałszował siłę Unii i ta nie bedzie wstanie wygrać we Wrocku i Czestochowie. To by nam 5 pkt z Gdańskiem i Gorzowem wystarczyło do awansu.
    Ja raczej tez. Ale wciaz jestem na tyle glupi, zeby sie przejechac do gdanska...

  41. Powrót do góry    #4586
    Początkujący
    Dołączył
    09-08-2012
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma co tracić nadziei , a nóż się nam poszczęści

  42. Powrót do góry    #4587
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cóż, nawet ja straciłem nadzieję Niestety wtopa w Bydzi (która, co śmieszniejsze zawdzięczamy wychowankom) nas pogrążyła. Ja nie rozumiem dlaczego my tam nie umiemy jeździć od jakiegoś czasu. W zasadzie w ciemno można brać wtopy 51:39 i teraz też niewiele do takiej brakowało. I co dziwne Ryan tam akurat dupy nie daje.

    Teraz możemy liczyć tylko na mega potknięcia rywali. Ech...
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  43. Powrót do góry    #4588
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Falubaz Wam otworzył bramy do PO wygrywając w Lesznie ,jak to któryś z Was napisał .Niestety od Bydgoszczy przyszedł przeciąg i te bramy z hukiem zamknął .Chcecie czy nie bardziej musicie liczyć teraz na to że Unia ich sobie sama nie otworzy ,niż na to jesteście je w stanie otworzyć sami .Tak przynajmniej wygląda z ukłądu spotkań.
    Ale co tam najważniejsze że jesteście przecież topową drużyną ze zwyzkującą formą ...

    ps .Ciekaw do którego roku będzie cały czas zwyżkować ....bo na razie ma duuuuży zapas progresu

  44. Powrót do góry    #4589
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Unia nie moze wam juz otworzyc bram,bo zrobila to we wtorek.
    Teraz jak awansujecie do play-off,ta sama Unia zatrzasnie przed wami brame z napisem final,bo juz Madsena nie bedzie nic bolec a Kolodziejowi skoncza sie problemy sprzetowe.
    Nad nami nikt sie nie lituje jak nad sierotami i pewnie dlatego do PO awansujecie.Zuchy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-08-2012 o 12:30
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #4590
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    jak myslicie, czy wiecej wpisow rolnych pojawi sie po naszym awansie do PO (jako niesprawiedliwosc, fart, oszustwo, kombinatorstwo z torami, wysylanie obserwatorow), czy moze po naszym przedwczesnym zakonczeniu sezonu (jako "HAHAHA")?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •