Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 273

Wątek: Speedway Grand Prix 2012

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    trzeba wprowadzić przepis, że w każdym meczu musi jeździć 6 wychowanków w danej drużynie
    Czy ty się zatrzymałeś na latach 90 ? 6 wychowanków ? Może całkiem zamknijmy naszą ligę przed obcymi, poziom będzie rewelacyjny.. nie no, ręce opadają.

    Przepisu o dwoch juniorach tez przebolec nie mogles a jakos objechalismy ten pierwszy trudny seozn z tym przpeisem i wszyscy zyjemy. Ba, w niektorych miejscach anwet przebily sie nazwska, z ktorych moze byc chleb. A teraz bedzie tylko lepiej i ja mam nadzieje ze tego przepisu nie zmienia.
    Ty chyba też żyjesz w jakiejś oderwanej rzeczywistości. Wprowadzono przepis z dwoma juniorami i już musieliśmy w Ekstralidze oglądać Kretów, Mazurów, Kajzerów czy inne wynalazki, które nadają się na 2 ligę. Poziom ligi spadł w porównaniu do tego co było w 3 poprzednich sezonach, a ty śmiesz kpić że jest i będzie lepiej. Ciekawe na jakiej podstawie, skoro wprowadzamy kolejne ograniczenia i nieuchronnie zmierzamy w kierunku tak znienawidzonej przez Ciebie Anglii .
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 01-11-2011 o 11:32

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    27-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Sport polega na szkoleniu, a nie na kupowaniu. Unia Tarnów kupiła sobie swego czasu mistrzostwo poprzez sprowadzenie Golloba i Rickardssona. Ale ten ich tytuł to jest tak naprawdę nic nie warty, bo jest kupiony a nie wypracowany. Trzeba wprowadzić przepis, że w każdym meczu musi jeździć 6 wychowanków w danej drużynie i wtedy zobaczymy jak mocna jest Stal Gorzów, Stal Rzeszów, Unia Tarnów czy Apator Toruń.
    Jakie kupila mistrzostwo ?
    Gdyby nie tarnowscy mlodziezowcy czyli Kolodziej i Marcin Rempala to nawet o medal byloby trudno, doucz sie.
    Unia Tarnów

  3. Powrót do góry    #93
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Czy ty się zatrzymałeś na latach 90 ? 6 wychowanków ? Może całkiem zamknijmy naszą ligę przed obcymi, poziom będzie rewelacyjny.. nie no, ręce opadają.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    W latach 90-tych był najlepszy speedway. Był klimat, byli wychowankowie, była frekwencja, były emocje. Obcokrajowcy też byli, ale jako dodatek do miejscowych jeźdzców. Wtedy w lidze to były prawdziwe drużyny, a nie jakieś zbieraniny najemników jak dzisiaj.
    http://www.youtube.com/watch?v=BtZP5zOpojM
    http://www.youtube.com/watch?v=oAq1V...eature=related
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Ciekawe na jakiej podstawie, skoro wprowadzamy kolejne ograniczenia i nieuchronnie zmierzamy w kierunku tak znienawidzonej przez Ciebie Anglii .
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Anglię zabił brak szkolenia i brak wychowanków w składach. A Polska niestety zaczęła zmierzać w tym samym kierunku. Na szczęście częściowo odwrócono ten zgubny trend.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Jakie kupila mistrzostwo ?
    Gdyby nie tarnowscy mlodziezowcy czyli Kolodziej i Marcin Rempala to nawet o medal byloby trudno, doucz sie.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Bez Gollobów i Rickardssona nie mieliby uniści żadnych szans w walce o tytuł. Nikt normalny temu nie zaprzeczy.

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Bez Gollobów i Rickardssona nie mieliby uniści żadnych szans w walce o tytuł. Nikt normalny temu nie zaprzeczy.
    Tak jak i Falubaz bez Iversena,Lindgrena,Jonssona i Hancocka,Unia bez Adamsa ,Pavlica, Batchelora,Kolodzeieja,Torun bez Holdera,Sullego,Andersena.
    Nikt normalny temu nie zaprzeczy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Powrót do góry    #95
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Nie ma co porównywać angielskiego żużla, tamtejszy boom miał miejsce kilka dekad przed naszym.
    I nie zabił żaden chory brak szkolenia i wychowanków - nigdy nie było żadnego specjalnego systemu szkolenia - tylko stał się anachronizmem, nie wytrzymał konkurencji.
    Miał tam poważne miejsce gdy był w lepszej kondycji ogólnie w Europie i uprawiało go wielu ludzi. Potem ceny sprzętu, mnogość rozrywek wszystko zmieniły.
    W Anglii takimi samymi idolami byli Nowozelandczycy, Amerykanie i Duńczycy i inni jak rdzenni Angole.
    Angole właśnie też przez swoje przywiązanie do tradycji i oryginalności (lewa strona, funty, powtarzanie dwumeczów na remis, także w piłce heh) się pogubili, bo Elite League można było w porę uratować, przede wszystkim zmniejszyć ilość spotkań do "każdy z każdym 1 raz" i wyznaczyć na kolejkę 1 dzień w tygodniu (przysłużyli by się całej dyscyplinie przy okazji). Tak można było odbudować trochę markę, oczywiście z pomocą Sky, stara specyfika ich podwórkowego obwoźnego żużla pasuje do czasów kiedy utrzymywali cały speedway i byli uniwersytetem, teraz to przeżytek.
    Teraz dawną rolę Anglii spełnia Polska, choć bardzo nieudolnie, mamy debilne regulaminy, przywiązujemy się do nazwisk nieudaczników, promujemy miernotę; a mamy wielkie możliwości finansowe żeby zrobić kosmiczne rozgrywki.
    Nie ma sensu cięć (których zresztą i tak nie będzie, to logiczne), skoro jest na coś kasa, trzeba ją wydawać, inaczej może wezmą ją inni, np kluby siatkarskie...
    Bawią mnie te teksty o Tarnowie Golloba i Rickardssona.. Żeby było ciekawie powinny być i takie zaciężne teamy i zespoły "miejscowe" i takie teoretycznie słabe kadrowo jak tegoroczna Częstochowa. Niestety banda nieudaczników nie pozwala klubom prowadzić takiej polityki kadrowej jaką chcą ( o ile o jakiejś może być mowa, skoro ksm i inne głupoty zmuszają do kontraktowania "na chwilę"...) Order Orła Białego należy się temu kto uwolni rozgrywki w naszych ligach od wszystkich śmiesznych ograniczeń a wolny rynek sam wszystko unormuje.
    Ostatnio edytowane przez Mariner ; 01-11-2011 o 13:29

  6. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Sport polega na szkoleniu, a nie na kupowaniu. Unia Tarnów kupiła sobie swego czasu mistrzostwo poprzez sprowadzenie Golloba i Rickardssona. Ale ten ich tytuł to jest tak naprawdę nic nie warty, bo jest kupiony a nie wypracowany. Trzeba wprowadzić przepis, że w każdym meczu musi jeździć 6 wychowanków w danej drużynie i wtedy zobaczymy jak mocna jest Stal Gorzów, Stal Rzeszów, Unia Tarnów czy Apator Toruń.
    Możesz mi podać jakąś dyscyplinę sportu gdzie się szkoli zamiast kupować ? Piłka nożna, koszykówka, hokej, siatkówka. Wszędzie dochodzi do transferów, więc twierdzenie, że sport polega na szkoleniu a nie kupowaniu jest totalną bzdurą.

    6 wychowanków ? Chcesz nakazać Walaskowi jazdę w Zielonej, Buczkowskiemu w Grudziądzu, a Chrzanowskiemu w Toruniu ? Przecież to jakiś kompletny nonsens.

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Zabovsky w siatkówce szkolenie jest akurat na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy chociażby młoda plus liga Transfery są wszędzie i to jest oczywiste, bo nie da się osiągnąć w siatkówce sukcesu bez drużyny opartej na ogranych zawodnikach. Ale każdy klub ma swoje zaplecze i wypożycza swoich wychowanków do niższych lig na ogranie. Spójrz na AZS Częstochowa, zespół oparty na młodych zawodnikach wspartych dwoma doświadczonymi graczami (Gierczyński i Murek), którzy wygrali wczoraj z Resovią. Inna sprawa, że organizacyjnie kluby siatkarskie są dalece zaawansowane niż kluby żużlowe. Ja jestem zwolennikiem utworzenia ligi juniorów na zasadzie połączenia dwóch klubów np Rzeszów z Krosnem, Tarnów z Częstochową itd. Oczywiście potrzeba do tego sporo chętnych i dużo pieniędzy ale pomarzyć zawsze można.

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Bawią mnie te teksty o Tarnowie Golloba i Rickardssona.. Żeby było ciekawie powinny być i takie zaciężne teamy i zespoły "miejscowe" i takie teoretycznie słabe kadrowo jak tegoroczna Częstochowa. Niestety banda nieudaczników nie pozwala klubom prowadzić takiej polityki kadrowej jaką chcą ( o ile o jakiejś może być mowa, skoro ksm i inne głupoty zmuszają do kontraktowania "na chwilę"...) Order Orła Białego należy się temu kto uwolni rozgrywki w naszych ligach od wszystkich śmiesznych ograniczeń a wolny rynek sam wszystko unormuje.
    ------------------------------------------------------------
    W polskiej koszykówce też uwolniono rynek transferowy ze skutkiem wiadomym. Szkolenie kompletnie padło, a po ligowych parkietach biegali jacyś Murzyni, Jugole i Ruscy. Skończyło się to wszystko całkowitym upadkiem krajowego basketu. I dzisiaj przeciętny kibic sportowy poza Gortatem nie jest w stanie podać choć jednego nazwiska polskiego koszykarza. Ja dziękuję za taki wolny rynek.
    ------------------------------------------------------------
    Możesz mi podać jakąś dyscyplinę sportu gdzie się szkoli zamiast kupować ? Piłka nożna, koszykówka, hokej, siatkówka. Wszędzie dochodzi do transferów, więc twierdzenie, że sport polega na szkoleniu a nie kupowaniu jest totalną bzdurą.
    6 wychowanków ? Chcesz nakazać Walaskowi jazdę w Zielonej, Buczkowskiemu w Grudziądzu, a Chrzanowskiemu w Toruniu ? Przecież to jakiś kompletny nonsens.
    ------------------------------------------------------------
    Transfery powinny być tylko dodatkiem do szkolenia wychowanków. Tak było dawniej i nikomu to nie przeszkadzało. Kiedyś wygrywali ci, którzy dobrze szkolili, a nie ci którzy kupowali sukcesy za pieniądze. I to było zdrowe. A dzisiaj np. w takim futbolu kluby z zachodniej Europy regularnie okradają z wartościowych zawodników kluby ze wschodniej Europy i wygrywają nie ci co dobrze szkolą, a ci którzy mają kasę. Dawniej tak nie było. Najlepszymi drużynami w Europie zostawały ekipy z Rumunii czy Jugosławii - dzisiaj to w zasadzie niemożliwe.

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    EFFECT : Wiem o istnieniu młodej plus ligi, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Przyznam szczerze, że nie interesuję się siatkówką w wydaniu klubowym. Wziąłem sobie jednak pod lupę Skrę i Zaksę czyli aktualnego mistrza kraju i lidera rozgrywek w tym sezonie. Okazało się, że w oficjalnej kadrze Skry na ten sezon jest bodajże dwóch wychowanków, a w Zaksie nie ma ani jednego. Nie wiem jak sytuacja wygląda innych ośrodkach, ale te przykłady pokazują, że najsilniejsze kluby wolą jednak sprowadzać zawodników.

    Ostatni : Nie odniosłeś się do kontrargumentu przeciwko "genialnemu" pomysłowi o sześciu wychowankach w składzie. Napisz dlaczego chcesz zabronić polskim zawodnikom zmieniać kluby i dlaczego chcesz pozwolić prezesom na szantaż w stylu "albo podpiszesz u nas albo nigdzie" ?

  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    "Jacyś Murzyni" heh, Ostatni, jesteś ostatni ale za Murzynami właśnie.
    Gdyby nie ci jacyś Murzyni piątego sortu (i Jugole różnej narodowości) to w polskiej lidze nie byłoby w ogóle co oglądać, chyba że polskie "gwiazdy" zwłaszcza z lat 90 kiedy ich było mnóstwo, rzucające jak baby, o tablicę.. Nie można nawet porównywać polskiego żużla do koszykówki (do której po prostu bardzo średnio się nadajemy) która jest dyscypliną popularną i tu nie będziemy kozaczyć tylko dlatego że prezydent jakiegoś Włocławka czy Zgorzelca lubi kosza... Jak szkolenie padło, a kto im broni, co robią na lekcjach w-f dzieciaki, w kosza grają czy na motorach jeżdżą.. Po wynikach kadry (nie interesuje mnie kosz europejski ale słyszałem że z kimś niezłym nawet wygrali nawet) widać że dyscyplina nie umarła, nie jesteśmy krajem koszykarskim przecież. A już najbardziej komiczne jak ktoś straszy upadkiem szkolenia, gdy - nie chcę rzucać procentami - ale w żużlu ogromny odsetek traktujących tę zabawę zawodowo (nie mylić z zawodowcami) to Polacy, więc o co te lamenty płaczki ?!
    Jak jest na coś kasa a w polskim żużlu jest bardzo duża to rozum nakazuje pragnienia jak najlepszego produktu, o jak najwyższym możliwym poziomie, niestety kompleksy i ciemnota wielu "fanów" i co gorsza prezesów to uniemożliwia, bo tak naprawdę wielu nie zna się na żużlu to raz, poziom nie interesuje ich wcale to dwa i chętnie dadzą się wydymać na kasę za bilet (płacąc za coś co nie jest warte kufla piwa z kija) oglądając nawet łamagi, byle "nasze" łamagi wygrały z łamagami z innego klubu, jednocześnie narzekając na za wysokie podatki, ceny i kiepskie zarobki...
    Ale to wątek o GP... Szkoda, że jak po latach cudowania z regulaminem GP wypracowano idealne zasady rywalizacji (no bo chyba lepszych nie było ani nikt nie wymyśli już) to zaznaczają się problemy kadrowe jak wypełnić tę piętnastkę. Zresztą to problem szerszy niż tylko chore "widzimisie" kilku prezesów, po prostu nie ma zaplecza dla tych nielicznych co się nadają lub ujdą w tłoku.. stąd takie niepokojące kandydatury jak Nicholls i Watt.

  11. Powrót do góry    #101
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Ostatni : Nie odniosłeś się do kontrargumentu przeciwko "genialnemu" pomysłowi o sześciu wychowankach w składzie. Napisz dlaczego chcesz zabronić polskim zawodnikom zmieniać kluby i dlaczego chcesz pozwolić prezesom na szantaż w stylu "albo podpiszesz u nas albo nigdzie" ?
    -------------------------------------------------------------
    Jeszcze raz powtarzam. Sport polega na szkoleniu, a nie na kupowaniu. Ja nie zabraniam transferów. Ale powinna ich być mała ilość. Tak jak dawniej. Skoro klub się nazywa FALUBAZ ZIELONA GÓRA - to powinni w nim jeździć w większości miejscowi rajderzy. To chyba oczywiste. Nazwa do czegoś zobowiązuje. A jeżeli chodzi o szantaż, to dzisiaj najczęściej szantażystami są zawodnicy, którzy chcąc większej kasy straszą, że odejdą do innego zespołu. Efekt jest taki, że kluby coraz bardziej się zadłużają i idą na dno. Doskonale to widać w futbolu, żużlu czy obecnie w NBA.
    -------------------------------------------------------------
    Gdyby nie ci jacyś Murzyni piątego sortu (i Jugole różnej narodowości) to w polskiej lidze nie byłoby w ogóle co oglądać, chyba że polskie "gwiazdy" zwłaszcza z lat 90 kiedy ich było mnóstwo, rzucające jak baby, o tablicę.. Nie można nawet porównywać polskiego żużla do koszykówki (do której po prostu bardzo średnio się nadajemy) która jest dyscypliną popularną i tu nie będziemy kozaczyć tylko dlatego że prezydent jakiegoś Włocławka czy Zgorzelca lubi kosza...
    -------------------------------------------------------------
    Koszykówka prawie umarła w Polsce. A dlaczego? Bo zamiast nakazać klubom szkolenie, to postawiono na ordynarny handel Murzynami, Jugolami czy Ruskimi, których wagonami w hurtowych ilościach sprowadzano do Polski. I dzisiaj oglądalność koszykówki w telewizji wynosi często kilka tysięcy osób w całym kraju.
    -------------------------------------------------------------
    Jak szkolenie padło, a kto im broni, co robią na lekcjach w-f dzieciaki, w kosza grają czy na motorach jeżdżą.. Po wynikach kadry (nie interesuje mnie kosz europejski ale słyszałem że z kimś niezłym nawet wygrali nawet) widać że dyscyplina nie umarła, nie jesteśmy krajem koszykarskim przecież. A już najbardziej komiczne jak ktoś straszy upadkiem szkolenia, gdy - nie chcę rzucać procentami - ale w żużlu ogromny odsetek traktujących tę zabawę zawodowo (nie mylić z zawodowcami) to Polacy, więc o co te lamenty płaczki ?!
    -------------------------------------------------------------
    Zobaczymy co się stanie, gdy karierę skończą wkrótce Gollob, Protasiewicz, Walasek, Ułamek, Baliński i inni. Kto będzie wtedy jeździł w lidze?
    -------------------------------------------------------------
    Jak jest na coś kasa a w polskim żużlu jest bardzo duża to rozum nakazuje pragnienia jak najlepszego produktu, o jak najwyższym możliwym poziomie, niestety kompleksy i ciemnota wielu "fanów" i co gorsza prezesów to uniemożliwia, bo tak naprawdę wielu nie zna się na żużlu to raz, poziom nie interesuje ich wcale to dwa i chętnie dadzą się wydymać na kasę za bilet (płacąc za coś co nie jest warte kufla piwa z kija) oglądając nawet łamagi, byle "nasze" łamagi wygrały z łamagami z innego klubu, jednocześnie narzekając na za wysokie podatki, ceny i kiepskie zarobki...
    -------------------------------------------------------------
    Kasę kroją w większości obcokrajowcy, którzy od lat nieźle sobie żyją na koszt Polaków. BSI, Olsen, Pedersen, Andersen, Holta i tak dalej. Wolę, żeby tę kasę zarabiali nasi.

  12. Powrót do góry    #102
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie wiem co wolisz, ale wiem, że jesteś zwyczajnie za głupi aby zrozumieć, że bez takich "Pedersenów" w lidze, to by nie było w niej "tej kasy" dla Polaków. Cały czas mam nadzieję, że to jest jakaś prowokacja/zgrywanie i nikt w ten sposób jednak nie myśli...

    Rzeczywiście, kondycja finansowa polskich klubów w latach 90-tych była wspaniała.

    btw, chciałbyś aby ktoś z góry narzucał ci obowiązek mieszkania przez całe życie w rozsądnym mieście? Albo nakazał trenowanie koszykówki mimo, że bardziej pasjonowałoby Ciebie modelarstwo?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 01-11-2011 o 18:21

  13. Powrót do góry    #103
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Nie wiem co wolisz, ale wiem, że jesteś zwyczajnie za głupi aby zrozumieć, że bez takich "Pedersenów" w lidze, to by nie było w niej "tej kasy" dla Polaków. Cały czas mam nadzieję, że to jest jakaś prowokacja/zgrywanie i nikt w ten sposób jednak nie myśli...
    Rzeczywiście, kondycja finansowa polskich klubów w latach 90-tych była wspaniała.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    A dlaczego by nie było kasy? Sponsorów by zabrakło? Półtorakowa czy Karkosik nie dawaliby kasy na żużel? Śmiem wątpić. Poza tym nie ma co porównać pod względem finansów lat 90-tych z dzisiejszymi czasami - Polska jest dzisiaj po prostu dużo bogatsza.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    btw, chciałbyś aby ktoś z góry narzucał ci obowiązek mieszkania przez całe życie w rozsądnym mieście? Albo nakazał trenowanie koszykówki mimo, że bardziej pasjonowałoby Ciebie modelarstwo?
    -----------------------------------------------------------------------------------
    A nakazanie gry w reprezentacji narodowej to jest w porządku czy nie?

  14. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Zobaczymy co się stanie, gdy karierę skończą wkrótce Gollob, Protasiewicz, Walasek, Ułamek, Baliński i inni. Kto będzie wtedy jeździł w lidze?
    Jak to kto ? Janowski, Pawliccy, Dudek, Zmarzlik, Pieszczek, mam nadzieję, że też Pulczyńscy. Nastąpi zwykła zmiana pokoleniowa i tyle.

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może zezwalać na wstawienie do składu meczowego tylu kupionych (czyli obcych: krajowych i/lub zagranicznych) żużlowców, ilu ma się swoich wychowanków w tym składzie? Uchwalić meczowe składy sześcio-ośmioosobowe i jeżeli zespół ma w składzie na mecz 3 wychowanków, to do meczu może wystawić max 6 zawodników (pamiętajmy, że obowiązkowo numery 6 i 7 dla juniorów z licencją polską) a jak zespół ma 4 wychowanków, to może do meczu wystawić 6, 7 lub 8 zawodników (dodatkowo rezerwowy - junior albo senior) z zastrzeżeniem, że zawodnik rezerwowy musi mieć najniższą średnią w zespole (jeżeli jest juniorem, to wówczas najniższa średnia spośród juniorów drużyny a jak jest seniorem, to najniższa średnia spośród seniorów zespołu). Zespołowy KSM wciąż będzie liczony dla sześciu najlepszych zawodniów, trenerzy dostaną dodatkowe szanse taktycznego rozegrania meczu, w przypadku kontuzji w meczu będzie okazja do zastępstwa a poza tym promujemy drużyny, które wychowują sobie kadrę a nie kupują tytuły. Oczywiście przepis taki może obowiązywać od sezonu 2013 o ile zostanie uchwalony przed 1 grudnia 2011
    Ostatnio edytowane przez Speedway_Top ; 02-11-2011 o 13:20

  16. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Matko, że też trzeba takie rzeczy czytać. Stanie się dokładnie to samo, co stało się po zakończeniu karier przez Rickardssona, Nielsena, Ermolenkę i paru(dziesięciu) innych O motywie powrotu do 6-ciu czy ilu tam wychowanków w składzie nie ma co nawet wspominać. O ile taki Falubaz, Leszno, Toruń sobie poradzą, to z Gorzowem, Tarnowem, Rzeszowem i paroma innymi cienko by było. Jak byłem gówniarzem, taki motyw może by mi nawet i przypasował, ale teraz jakoś nie chce mi się wierzyć, że można takie bzdury opowiadać

    Ale wiecie co? Przecież jesteśmy świadkami wspaniałego motywu: od iluś lat wałkowany i marudzony jest temat, jak to nas grabią i łupią, ile trzeba polskim miastom płacić za organizację GP i inne takie - a teraz elegancko, jednym - zdawałoby się, że całkowicie durnym - przepisikiem w regulaminie, uwalamy połowę cyklu Jeszcze fajniej by było, gdyby nasi szanowni prezesi zdawali sobie sprawę z takich efektów podczas uchwalania regulaminu, w co niespecjalnie wierzę. Ale nie jest źle, bawmy się. Kolejny etap to olanie organizacji imprez GP w naszych miastach, bo przecież w tym cyklu nie będzie miał kto jeździć. Poczekamy jakiś rok, może dwa, potem regulamin się zmieni i taki Władek załatwi sobie GP w Gorzowie za 1/4 tego, co teraz

    Sam nie wierzę, w to, co piszę. Bzdury do potęgi n-tej.

  17. Powrót do góry    #107
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Nicholls i Watt w GP 2012. Prawdopodobnie.
    Czyli Protas-wywrotas zostanie w Zielonej. Zarobi z pewnością więcej niż w dżipi.

    Tylko dwóch Polaków w cyklu. Ale za to jakich!
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  18. Powrót do góry    #108
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Nichollsa w GP już przerabialiśmy i zaskoczenia większego nie ma, ale nominacja Watta to już naprawdę nieporozumienie!

    tym samym stawka przyszłorocznego GP będzie najsłabszą od lat.

  19. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Myślę, że przed nimi niejednego pytali, tylko my o tym nie wiemy. Dopiero ci się zgodzili, bo co do stracenia mają i tak by w Ekstralidze nie jeździlil.

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    no Nicholls to w ogole sie okaze ze nawet w 1 lidze sobie duzo nie zarobi przez DK

  21. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Mogę się mylić, ale w I lidze nie ma chyba przepisu o jednym z GP w składzie, więc ta nominacja nie powinna specjalnie zmienić sytuacji Nichollsa.

  22. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    no ale moze zarobic mniej jezdzac w 1 lidze. Gniezno juz kręci nosem bo chcieli kogos innego z GP.. No chyba ze Szkot nie ebdzie renegocjowal konktraktu to moze bedzie ok

  23. Powrót do góry    #113
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Myślę, że przed nimi niejednego pytali, tylko my o tym nie wiemy. Dopiero ci się zgodzili, bo co do stracenia mają i tak by w Ekstralidze nie jeździlil.
    Kogo mieli się pytać? Nie widzę specjalnie takich zawodników.
    Wiadomo było, że Polakowi nie dadzą, a z chęcią wypchną jakiegoś Brytola. Jedyny dylemat to: Scott-Tai.
    Na drugie miejsce nie ma specjalnie odpowiedniego kandydata. Nie chcą nim być: Protas, Ward, Zagar, Łaguta, to kto zostaje? Hansio? Jedyną alternatywą byłby w moim mniemaniu Batchelor.
    C'mon You Gunners!

  24. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-nastepni-w-k/

    Sytuacja powoli się klaruje. Na mój nos Watt dostał DK zamiast Warda, a Ljung został wybrany z GP Challenge. Wynikałoby z tego, że Vaculik i Kasprzak odmówili zaproszenia do cyklu.

  25. Powrót do góry    #115
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  26. Powrót do góry    #116
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Andersen w GP to jakiś marny żart ze strony BSI. Ale przynajmniej szykują się darmowe pieniądze w inwestowaniu przeciwko niemu.

  27. Powrót do góry    #117
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    To jest już faktycznie cyrk Chłop mało co jeździł, miał najgorszy sezon w karierze i w zamian dzikus. Już dawno nie pojedzie w stawce tylu "kelnerów".

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik Awatar nierobmitego
    Dołączył
    24-12-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    Witam

    Wiem ze tutaj siedzą takie mózgi ze moje pytanie ktore mnie nurtuje wytlumaczą mi "od reki"

    "Według projektu budżetu Gorzowa Wielkopolskiego organizacja przyszłorocznego Grand Prix kosztować będzie 3 mln 246 tys. zł. "

    Powiedzcie mi co sie składa na taką organizacje.. bo kwota jest kosmiczna O_O

    dzieki za info z góry.
    Wiara czyni cuda...

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    W głównej mierze (jak nie całość, bo nie wiem czy coś z tego dostaje Stal) pieniądze dla BSI za prawo do organizacji rundy.

    Inna sprawa, że za ~500 000 zł można by wystawić drużynę juniorów w II lidze. Te 3,2 mln zł wystarczyłoby na 6 lat, a wolne 200 000 zł byłoby chociażby na szkółkę
    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 16-02-2012 o 18:09

  30. Powrót do góry    #120
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Question rezerwowi GP

    Którzy zawodnicy będą w nadchodzącym sezonie rezerwowymi w cyklu GP? Czy ci którzy odmówili startów tj. Protas, Vacul i Kasper czy też następni po Ljungu z challengu?

  31. Powrót do góry    #121
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    KWALIFIKOWANI REZERWOWI

    19. Martin Vaculik
    20. Krzysztof Kasprzak
    21. Leon Madsen
    22. Sebastian Ułamek
    23. Krzysztof Buczkowski

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    W GP nie tylko BSI podejmuje dziwne decyzje
    Ale PZM też nie wykazuje się rozsądkiem na szczeblu miedzynarodowym
    http://zuzel.przegladsportowy.pl/zuz...381,1,281.html

    Wg mnie Cieslaka mozna kochać, albo nienawidzieć, ale w kadrze kazdy by chciał go mieć. On jest dodatkowym zawodnikiem każdego zespołu/kadry
    I jakoś tłumaczenia o wymianie pokoleń do mnie nie docierają.
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #123
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Mam pytanko, na jakim obiekcie odbędzie się GP w Nowej Zelandii? Ma ktoś jakieś fotki z przygotowań?

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach


    Wow Choć mimo wszystko nieco prowincjonalny klimat... Bo pewnie na tych górkach kibiców nie zabraknie.

  36. Powrót do góry    #126
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    let the metal flow.

  37. Powrót do góry    #127
    Użytkownik Awatar Crosand
    Dołączył
    27-05-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Tak,to były czasy,to był speedway...gdzie ten Hans,gdzie Tony,gdzie błyszczący Henka....Ach....

    Betonowe siedzenia,zupełnie jak kiedyś w Gnieźnie jak tam byłem w 1999 roku!
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 24-03-2012 o 12:46

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Witam
    Tak w kwestii formalnej mam pytanko, bo na stronie CANAL+ jest info że transmisja z GP w NZ będzie w piątek 30.03 o 04.40 [na żywo], ale przecież GP ma być 31.03 w sobotę. Późniejszy termin transmisji na C+ to sobota 31.03. o 9:30 tyle tylko że to już nie będzie na żywo.
    No i tu mam mały młyn w głowie, bo skoro GP jest w sobotę to dlaczego transmisja 'na żywo' ma być w piątek
    Po mojemu to chyba jakiś 'babol' na stronie C+

  39. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    http://www.canalplus.pl/program?2012.03.30

    Tutaj wszystko wydaje się być w porządku.

  40. Powrót do góry    #130
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Auckland to + 11godzin.
    GP jest w sobote chyba o 16.00 ich czasu.
    Wszystko sie zgadza.
    Program TV zawsze obejmuje pelna dobe od 6 rano do 6 rano nastepnego dnia,czyli nawet jak jest oznaczony jako piatek,mamy program lacznie z noca z piatku na sobote.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-03-2012 o 15:29
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Program TV zawsze obejmuje pelna dobe od 6 rano do 6 rano nastepnego dnia,czyli nawet jak jest oznaczony jako piatek,mamy program lacznie z noca z piatku na sobote.
    to teraz już rozumiem skąd moje wątpliwości;
    dzięki za wyjaśnienia

  42. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec Awatar Coval
    Dołączył
    10-09-2006
    Postów
    845
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 582 w 200 postach
    Jakby ktoś miał życzenie
    To pod adresem
    www.speedway.hg.pl
    Z działu pliki do pobrania można sobie zdjąć programy na GP, SWC i IMŚJ na rok 2012
    pozdrawiam
    Kowal
    Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #133
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Dzięki Coval! Bardzo fajny programik

  44. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Mała autoreklama.

    Zacząłem pisać na stronę WTS-u Warszawa, pierwszy tekst dotyczy sobotniego GP. Jeżeli ktoś jest ciekawy, albo po prostu ma kilka minut do zabicia, to zapraszam.

    http://www.wtswarszawa.pl/piorem-po-...owej-zelandii/

  45. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Autoreklama słuszna, całość ciekawa, płynna a przy tym do bólu merytoryczna. Szkoda, że w papierowej prasie żużlowej takich nie lubią

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •