Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 273

Wątek: Speedway Grand Prix 2012

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez bula Zobacz posta
    Ja wieRZę , że nic się nie stanie.
    Protas pojedzie normalnie w GP, AJ i Herbi nie pojada dla Falubazu.
    A Ty wieŻ w co chcesz!
    Najwyraźniej wierzenia przez "ż" są górą i Pepe już liczy kaskę na koncie. Mam nadzieję, że w chwili gdy PePe nie potwierdził swoich startów w GP jako stały uczestnik nie będzie automatycznie pierwszym rezerwowym w cyklu.

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Podchodzi dzisiaj do mnie kumpel w pracy i się pyta czy będę jeździł z nim w GP, bo Protas zrezygnował, Darcy prawdopodobnie zrezygnuje, z GPCh też nikt nie chce jeździć, z polskich lig też nie bardzo i wyszło na to, że my dwaj jesteśmy następni w kolejce do dzikusa, warunek jest tylko taki, że musimy się do wiosny nauczyć wchodzić w ślizg kontrolowany

  3. Powrót do góry    #48
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w kapitalizmie. To tak odnośnie zdarzeń wynikłych z ograniczeń w Polsce i cienia, jakie rzuciły one na rozgrywki GP w 2012.

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,022
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    A BSI się cwani i myśli nad wprowadzeniem większej ilości jednorazowych dzikich kart. Czyli Darcy czy Zagar nie muszą się zgadzać na DK a i tak mogą cały cykl odjechać. Wesoło będzie. Zabawnie

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A może tak przenieść dzień meczowy w SE z niedzieli na sobotę? Jeden sezon i nie będzie BSI, a mistrzostwa zorganizuja ci, którzy płacą za ten cały cyrk czyli Polacy? A do tego może skończą sie manewry przy wyznaczaniu nowych terminów odwołanych zawodów, bo zawsze z automatu pierwszym terminem byłby dzień następny?

    Swoją droga, to niezły ubaw mają pewnie codziennie od kilku lat przy porannej kawie kolesie z BSI - mają pracę tylko dlatego, że w jakiejś Polsce jacys szaleńcy trwonią fortuny na dziwaczny sport motorowy.

    Polacy w tak wielu sprawach potrafią byc straszliwie pryncypialni, dumni, unoszą się honorem, a tymczasem pozwalają grupie cwaniaków z Anglii na wodzenie się za nos...

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Ja mam nadzieję, że to całe BSI i tak się wykończy w ciągu kilku sezonów. Nie wiem co kazało naszym prezesom latać z wywieszonym jęzorem i walizką pieniędzy za angolami, którzy poza nazwą "SGP" nie mieli i nie mają nic do zaoferowania.

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Ale wydaje się, że z dzikimi kartami jednorazowymi też nie mogą za dużo kombinowac bo mają zobowiazania wobez FIM czyli wyłonić mistrza świata na klarownych i przejżystych (w miarę) zasadach. Po to jest GP Ch żeby wyłaniać zawodników z uprawnieniami do walki o majstra i w razie odmowy startów zamiast zawodników wyżej notowanych wstawiac kolejno tych nizej, a nie wymyślać jakieś chore stałe rezerwy czy dzikie karty.

    Poza tym nawet gdyby przeszło dawanie wielu dzikich kart na każde pojedyncze zawody to wątpie, żeby tego zaszczytu dostąpił jakiś Polak, tak w imię małego rewanżu.
    Ostatnio edytowane przez sputnick ; 27-10-2011 o 16:55

  8. Powrót do góry    #53
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A ja mam nadzieję, że nasi prezesi się "wykończą" i zastąpią ich ludzie, którzy nie będą budować ligi w oparciu o dogmaty komunizmu, połączonego z debilizmem (aczkolwiek to jest w sumie tożsame).

  9. Powrót do góry    #54
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Dowhana tłumaczyć nie zamierzam, obudził się nagle z ręką w nocniku i teraz chwyta się brzytwy. Napiszę tylko, że cała sprawa jest idealną kopią sytuacji z nowymi tłumikami.

    Pamiętam, jak na początku sezonu śmiałem się z wszechobecnej partyzantki, gdy kilku wielce gniewnych raczyło zaprotestować w sprawie nowych tłumików. Mimo tego, większość ludzi na tym forum (i chyba kibiców w ogóle, o zawodnikach nie wspominając), szybko dołączała do tych protestów, popierając je całym żużlowym sercem. Teraz - mimo tego, że niszczy się jednocześnie i ligę i GP - tę samą większość z początku sezonu stać jedynie na wielkie oburzenie pt. "jakim cudem można zmieniać zatwierdzony regulamin?" Panowie, przecież to żenada i mam nadzieję, że zdajecie sobie z tego sprawę. Zdecydujmy się na coś.

    Jak oskarżano Cieślaka, że umywa ręce, nie zabiera głosu w sprawie, a jeśli już to robi, to jedynie uznaje, że cała wojna jest bez sensu? Jak wspaniale popierano Wielką Trójcę, która "za pięć dwunasta" raczyła się obudzić i wymachiwać szabelką, że tak być nie będzie? A teraz każdy pisze o idiotycznym regulaminie (który dotyka dosłownie wszystkich), ale też każdy jest bardzo dumny z tego, że jego klub (w postaci prezesa, szefa itp.) nie zabiera w tej sprawie głosu. Bardzo wygodnie, zarazem bardzo żałośnie.

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Nowe tlumiki byly nie dosc ,ze idiotyczne,to jeszcze narzucone nam z gory.Krotko mowiac byla to ingerencja szwajcarskich matolkow w polski i nie tylko polski zuzel.
    Przepis o jednym z GP,mimo ,ze idiotyczny zostal uchwalony przez naszych,nikt z zewnatrz nam tego nie narzucil,wiec nie wiem dlaczego sie dziwisz ,ze jest taka cisza.
    Widocznie nie wszystkim przeszkadza,czego nie mozna bylo powiedziec o tlumikach na ktore praktycznie wszyscy narzekali (moze oprocz Pepe).
    Role sie zamienily.Teraz angole placza a nasi sie po prostu dostosuja.
    Skonczy sie tak jak z tlumikami czyli pojedziemy z 1 z GP a histeria angoli i Dowhana predzej czy pozniej ucichnie.
    Protas zrezygnowal,wiec Dowhan juz nie bedzie taki aktywny a i angole jakies wyjscie znajda.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 27-10-2011 o 19:23
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Skonczy sie tak jak z tlumikami czyli pojedziemy z 1 z GP a histeria angoli i Dowhana predzej czy pozniej ucichnie.
    Dokładnie. Do czerwca 2012 działacze mają czas na uchwalanie regulaminu 2013. Niech ktoś mądry wstanie i powie: "Panowie, pora skończyć z komunizmem, Maślanka, zamknij się- proponuję uwolnić ligę! Jedynymi zasadami są: 15 biegów, 4 zaw. w biegu, 4 okrążenia ze startu stojącego w lewo i dwóch polskich juniorów pod numerami 6,7 oraz 14,15". Yeah, right.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #57
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamczik Zobacz posta
    Dokładnie. Do czerwca 2012 działacze mają czas na uchwalanie regulaminu 2013. Niech ktoś mądry wstanie i powie: "Panowie, pora skończyć z komunizmem, Maślanka, zamknij się- proponuję uwolnić ligę! Jedynymi zasadami są: 15 biegów, 4 zaw. w biegu, 4 okrążenia ze startu stojącego w lewo i dwóch polskich juniorów pod numerami 6,7 oraz 14,15". Yeah, right.
    Podejrzewam ,ze niestety tego nie dozyjemy,chyba ze zostaniesz prezesem Unii,Sobotch zasiadzie na falubazowym tronie a Alien ktory juz tupta nozkami zamie miejsce Wojciecha.
    Trzeba jeszcze z Wladkiem cos zrobic i bedzie dobrze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Miguelito Zobacz posta
    A może tak przenieść dzień meczowy w SE z niedzieli na sobotę?
    dla mnie bomba! niezły numer

  14. Powrót do góry    #59
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Cyrk niezły, jestem zawiedziony postawą PePeka w końcu startując w kwalifikacjach o ile wiem wiedział o nowym regulaminie.

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Wielu z was pisze ze zmiany BSI pokaza "spasionym kotom" z SE gdzie ich maja.A ja mysle ze na tym sie nie skonczy i rowniez te Spasione koty z SE odbija paleczke.Nie wiem w jaki sposob ale aby na koniec sie nie okazalo ze w 1 kolejce nie bedzie mogl jechac ten czy ten w danym klubie i na sile zaczna sie wypozyczenia ich do innych klubow (zawodnikow w klubach gdzie beda 2 z gp) od 2 badz daleszj kolejki

  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Pamiętam, jak na początku sezonu śmiałem się z wszechobecnej partyzantki, gdy kilku wielce gniewnych raczyło zaprotestować w sprawie nowych tłumików. Mimo tego, większość ludzi na tym forum (i chyba kibiców w ogóle, o zawodnikach nie wspominając), szybko dołączała do tych protestów, popierając je całym żużlowym sercem. Teraz - mimo tego, że niszczy się jednocześnie i ligę i GP - tę samą większość z początku sezonu stać jedynie na wielkie oburzenie pt. "jakim cudem można zmieniać zatwierdzony regulamin?" Panowie, przecież to żenada i mam nadzieję, że zdajecie sobie z tego sprawę. Zdecydujmy się na coś.
    Sob, podstawową różnicę jaką ja odbieram jest bezpieczeństwo. Kampania tłumikowa miała swoje główne hasło - tłumiki sa niebezpieczne dla zawodników. Do dzis w sumie nie wiemy na ile pogorszyły sie warunki bezpiecznestwa i czy w ogole. Ale na tamten moment brzmało to sensownie, a po kilku dzwonach do których słusznie lub nie podciagnieto teorie tłumikowe afera byla jeszcze glosniejsza.
    Ten przepis nie uderza w niczyje bezpieczenstwo. Wiec i wiekoszci z nas on powiewa tak naprawdę.
    Ja tam jestem ciekawy ruchu Angolii teraz.
    Hehe przeuniecie terminu meczów ligi na sobote - wtedy angole wskocza z GP w niedziele. Bo co im pozostanie?

  17. Powrót do góry    #62
    Początkujący
    Dołączył
    18-10-2011
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A ja mam nadzieję, że nasi prezesi się "wykończą" i zastąpią ich ludzie, którzy nie będą budować ligi w oparciu o dogmaty komunizmu, połączonego z debilizmem (aczkolwiek to jest w sumie tożsame).
    Ludzie- skoro tak Wam się nie podobają te ograniczenia to zaproponujcie coś w zamian. Krytyka jest potrzebna, ale wtedy gdy jest konstruktywna. Salary Cap ? Wyższy limit KSM ? Tylko nie piszcie glupot o wolnym rynku, bo chyba Wam się dziedziny zycia pomieszały. Chcecie ligi, w której 3-4 te same, najbogatsze (nie "najlepiej zarządzane", tylko po prostu najbogatsze) kluby rozdają karcioch między sobą, skupiają najlepszych zawodników, a pozostałe statystują ?

  18. Powrót do góry    #63
    Użytkownik
    Dołączył
    26-06-2009
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękował 6 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Hehe przeuniecie terminu meczów ligi na sobote - wtedy angole wskocza z GP w niedziele. Bo co im pozostanie?
    A trening to kiedy by był?

  19. Powrót do góry    #64
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Chcecie ligi, w której 3-4 te same, najbogatsze (nie "najlepiej zarządzane", tylko po prostu najbogatsze) kluby rozdają karcioch między sobą, skupiają najlepszych zawodników, a pozostałe statystują ?
    Jeżeli taki jest naturalny układ sił, to czemu nie? Jaki to jest problem? Jeżeli w jakimś klubie są bardziej operatywni działacze, lepsi zawodnicy, więcej kibiców (większe wpływy) itp, to dlaczego trzeba taki klub uwalić, żeby dorównać go do przeciętniaka? Dla mnie idea wyrównywania szans w sporcie jest absurdalna, niesprawiedliwa i haniebna intelektualnie. Podobnie zresztą jak w każdej dziedzinie życia. Niektórzy widzę jednak dalej chcą zabierać bogatemu i dać biednemu. To jest dopiero niesprawiedliwe.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 29-10-2011 o 02:00

  20. Powrót do góry    #65
    Początkujący
    Dołączył
    18-10-2011
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jeżeli taki jest naturalny układ sił, to czemu nie? Jaki to jest problem? Jeżeli w jakimś klubie są bardziej operatywni działacze, lepsi zawodnicy, więcej kibiców (większe wpływy) itp, to dlaczego trzeba taki klub uwalić, żeby dorównać go do przeciętniaka? Dla mnie idea wyrównywania szans w sporcie jest absurdalna, niesprawiedliwa i haniebna intelektualnie. Podobnie zresztą jak w każdej dziedzinie życia. Niektórzy widzę jednak dalej chcą zabierać bogatemu i dać biednemu. To jest dopiero niesprawiedliwe.

    No...ciekawe ile Włókniarz Częstochowa wytrzyma będąc szkółką Falubazu i Torunia ? Ciekawe czy Falibaz i Toruń podołają bez Włókniarza...

    Co to znaczy "naturalny układ sił" ? A z resztą...zapraszam do wątku Zielonogórskiego- tam wyłożyłem swoje racje.

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    A trening to kiedy by był?
    E tam u nas ogórki daja rade bez próby toru....
    Jeżeli taki jest naturalny układ sił, to czemu nie? Jaki to jest problem?
    Szczerze to nie wiem czy naturalne jest ze jedne kluby wspieraja bogacze typu Karkosik, albo molochy typu Lotos Azoty Tauron a inne lokalni przedsiebiorcy.. Bo w ten sposob traci sens liga sensu stricte - po co nam zaplecze ekstraklasy skoro nikt nigdy sie tam nie doczeka takich sponsorow..? Mozna polemizowac, ale na bank nie nazwalbym tego naturalnym ukladem sil W Polskim wydaniu jeszcze musimy pamietac o odpowiedniej domieszce polityki - bez tego sie nie obejdzie..

    Jesli przepisy sa dla wszystkich takie same, to trudno tez zarzucic brak wolnego rynku. Fakt KSM utrudnia zbudowanie skladu jaki sie marzy, ale limit zawodnikow GP - to traghedii nie robi. No bo skoro kogos stac na 3 zawodnikow z GP to stac go na Mistrza swiata i dwoch najlepszych spoza GP. Wiec i tak wyjdzie na swoje.

  22. Powrót do góry    #67
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A kiedy to Włókniarz wyszkolił kogoś dla Torunia albo Zielonej Góry ? ;ooo To już naprawdę jazda po bandzie, w stylu Rune Holty BTW, nie podoła - trudno. Jednak z tego co wiem, w Częstochowie akurat są znakomite warunki do żużla na najwyższym poziomie. Bogate miasto, świetny stadion, zresztą to jeden z najbardziej utytułowanych klubów minionej dekady, przez jej większość finansowy potentat. Więc chyba jednak można. W tym okresie dołowały drużyny lubuskie. Naturalna kolej rzeczy. Układ sił w sporcie się zmienia.

    Jesli przepisy sa dla wszystkich takie same, to trudno tez zarzucic brak wolnego rynku. Fakt KSM utrudnia zbudowanie skladu jaki sie marzy, ale limit zawodnikow GP - to traghedii nie robi. No bo skoro kogos stac na 3 zawodnikow z GP to stac go na Mistrza swiata i dwoch najlepszych spoza GP. Wiec i tak wyjdzie na swoje.
    Robi. Bo wykrzywia proporcje płac na podstawie udziału/braku udziału w GP, a nie na podstawie rzeczywistej przydatności zawodnika. To jest sztuczne kryterium. W obecnej sytuacji dochodzi do absurdu, gdzie Lindgren jako całkiem dobry zawodnik zażyczy sobie relatywnie niskiego apanażu, a i tak nie znajdzie klubu, podczas gdy przykładowo Holta znowu podpisze doskonały kontrakt. Albo Andersen - bo ten ma za sobą jeszcze niski KSM. Jeżeli ktoś jest zdecydowanie najbogatszy - to odnajdzie się i w takich realiach, tu masz rację. Tylko jaki ma sens to, aby jeszcze bardziej nakręcać i komplikować płace, dławiąc przy okazji poziom ligi? Szczytem hańby intelektualnej jest natomiast zastosowanie wszelkich ograniczeń na raz.

    Pierwsze zdanie z cytowanego posta to szczyt absurdu. Wiesz... w Korei Północnej też prawo jest dla ludzi takie same.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 29-10-2011 o 14:17

  23. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Tylko prosze nie wprowadzaj na m tu sztucznej amerykanskiej demokracji na sile.. Gdyby Korea Północna miala cos cennego - juz danwo bylaby tam demokracja pod opatrznoscia Wielkiego Brata.
    Nie wiem czy to taki szczyt absurdu. Mielismy limit 2 zawdonikow GP a to przeciez ideologicznie jest identycznym rozwiazaniem.
    Do tego dodam ze takiemu Lindgrenowi nikt nie zabrania byc lepszym i miec odpowednie powazanie i apanaż. Tylko jakos ten calkiem dobry Lindgren od lat nadzieji w nim pokladanych specjalnie nie spelnia. I nie pisz o lidze brytyskiej prosze

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Hehe przeuniecie terminu meczów ligi na sobote - wtedy angole wskocza z GP w niedziele. Bo co im pozostanie?
    transmisje TV z E-ligi wymuszą rozłożenie kolejki na 3 dni (piątek, sobota, niedziela)

  25. Powrót do góry    #70
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie wiem czy to taki szczyt absurdu. Mielismy limit 2 zawdonikow GP a to przeciez ideologicznie jest identycznym rozwiazaniem.
    Do tego dodam ze takiemu Lindgrenowi nikt nie zabrania byc lepszym i miec odpowednie powazanie i apanaż. Tylko jakos ten calkiem dobry Lindgren od lat nadzieji w nim pokladanych specjalnie nie spelnia. I nie pisz o lidze brytyskiej prosze
    A czy ktoś tu chwali ograniczenia do 2 zawodników z GP? Co to za przykład w ogóle? To było tak samo głupie, tylko skala rażenia mniejsza = mniejsza skala patologii. Jedyna różnica. Nie wiem czy Lindgren nie spełnia pokładanych w nim tzw. "nadzieji". Wiem jednak, że jest lepszym zawodnikiem niż np. Vaculik, a w obliczu nowych przepisów Vaculik z łatwością podpisze kontrakt w Polsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, a Lindgren już nie. Bo jest ambitny, w odróżnieniu od drewnianego Słowaka. Może Freddie nie jest zawodnikiem z top 8 świata, ale masa zawodników gorszych od niego jest w tej chwili względem Szweda w pozycji uprzywilejowanej.

    Tylko prosze nie wprowadzaj na m tu sztucznej amerykanskiej demokracji na sile.. Gdyby Korea Północna miala cos cennego - juz danwo bylaby tam demokracja pod opatrznoscia Wielkiego Brata.
    Chłopie, kompletnie mylisz pojęcia. Ja piszę o ustroju gospodarczym, a Ty o reżimie politycznym. Demokracja akurat zazwyczaj jest tożsama z socjalizmem (w różnej formie). Widać to choćby na przykładzie Speedway Ekstraligi.

  26. Powrót do góry    #71
    Początkujący
    Dołączył
    11-09-2011
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale proszę, nie wprowadzać tutaj trollingu spod znaku Korwina. Ten spam już jest wszędzie w sieci, nie widzę potrzeby, żeby był także na forum żużlowym.

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik Awatar orlosep
    Dołączył
    20-09-2011
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 43 w 29 postach
    A może taka zmiana w cyklu GP:
    Stworzyć zawodowe teamy, i każdy z tych zespołów szuka sponsorów.
    Każdy zespół mógłby kontraktować zawodników, którzy: zajęli od 1-10 miejsca w ostatnim cyklu lub 1-10 w GP Challenge.
    Każdy zespół zgłaszałby, po piątkowym treningu, dwóch zawodników do zawodów w dniu następnym.
    W trakcie cyklu, można by było dowolnie kontraktować zawodników spełniających odpowiednie wymogi. To uchroniłoby cykl, do trawienia zawodników, którzy mają prawo jazdy, a ze względu na zdrowie, czy inne czynniki cieniują. (jak w tym roku np. Holta, czy Artem Łaguta.
    Oczywiście likwidacja wszelkich dzikich kart.
    Każdy z teamów dostaje od organizatorów cyklu określoną kwotę na cały cykl. O resztę pieniędzy sam się stara, tak jak i o wynagrodzenia i zaplecze dla zawodników.
    Dzięki temu i zawodnicy zaczną lepiej zarabiać, w tym cyklu, jak i też będą mniej obciążeni. O transport sprzętu, trenera, zadba właściciel teamu.
    Ostatnio edytowane przez orlosep ; 29-10-2011 o 19:50

  28. Powrót do góry    #73
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Miguelito Zobacz posta
    A może tak przenieść dzień meczowy w SE z niedzieli na sobotę? Jeden sezon i nie będzie BSI, a mistrzostwa zorganizuja ci, którzy płacą za ten cały cyrk czyli Polacy? A do tego może skończą sie manewry przy wyznaczaniu nowych terminów odwołanych zawodów, bo zawsze z automatu pierwszym terminem byłby dzień następny?

    Swoją droga, to niezły ubaw mają pewnie codziennie od kilku lat przy porannej kawie kolesie z BSI - mają pracę tylko dlatego, że w jakiejś Polsce jacys szaleńcy trwonią fortuny na dziwaczny sport motorowy.

    Polacy w tak wielu sprawach potrafią byc straszliwie pryncypialni, dumni, unoszą się honorem, a tymczasem pozwalają grupie cwaniaków z Anglii na wodzenie się za nos...
    Też o tym myślałem
    Ale jakoś bałem się wspominać nawet

    Byłby to niezły numer i pokaz, że dość angielskiej hegemoniiiiiiii.....

  29. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez orlosep Zobacz posta
    A może taka zmiana w cyklu GP:
    Stworzyć zawodowe teamy, i każdy z tych zespołów szuka sponsorów.
    Każdy zespół mógłby kontraktować zawodników, którzy: zajęli od 1-10 miejsca w ostatnim cyklu lub 1-10 w GP Challenge.
    Każdy zespół zgłaszałby, po piątkowym treningu, dwóch zawodników do zawodów w dniu następnym.
    W trakcie cyklu, można by było dowolnie kontraktować zawodników spełniających odpowiednie wymogi. To uchroniłoby cykl, do trawienia zawodników, którzy mają prawo jazdy, a ze względu na zdrowie, czy inne czynniki cieniują. (jak w tym roku np. Holta, czy Artem Łaguta.
    Oczywiście likwidacja wszelkich dzikich kart.
    Każdy z teamów dostaje od organizatorów cyklu określoną kwotę na cały cykl. O resztę pieniędzy sam się stara, tak jak i o wynagrodzenia i zaplecze dla zawodników.
    Dzięki temu i zawodnicy zaczną lepiej zarabiać, w tym cyklu, jak i też będą mniej obciążeni. O transport sprzętu, trenera, zadba właściciel teamu.
    Moim zdaniem równanie do F1, która ze sportową rywalizacją nie ma już praktycznie nic wspólnego, jest bardzo złą ideą. BSI jak ognia powinno się wytrzegać reform idących w tym kierunku.

  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik Awatar orlosep
    Dołączył
    20-09-2011
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 43 w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Moim zdaniem równanie do F1, która ze sportową rywalizacją nie ma już praktycznie nic wspólnego, jest bardzo złą ideą. BSI jak ognia powinno się wytrzegać reform idących w tym kierunku.
    Takie F1 w wydaniu żużlowym to faktycznie byłaby porażka.
    Inna opcja, jaka mi się nasuwa, to:
    Likwidacja BSI, utworzenie na jej miejsce organizacji non profit.
    Prawo do jazdy mają zawodnicy od 1-10 z ostatniego cyklu GP. Do tego pierwsza 10, wyłoniona w cyklu 3 rund GP Challenge.
    Zawodnicy jeżdżą pod egidą swoich narodowych związków. I to one, na poszczególne rundy GP asygnują zawodników z tych, którzy mają prawo jazdy. I one też dbają o zarobki zawodników, ich wynagrodzenie, za udział w rundzie GP.

  31. Powrót do góry    #76
    Stały bywalec Awatar KLAUS_RAUS
    Dołączył
    04-04-2009
    Postów
    1,287
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 321 w 157 postach
    Paradoksalnie decyzja Piotra Protasiewicza o rezygnacji ze startów w Grand Prix odsłoniła ******izm decyzji władz Ekstraligi o starcie tylko jednego zawodnika z tego cyklu w drużynie ligowej.

    W zamyśle przepis ten miał zapewnić, aby w jednym zespole nie było zbyt dużo mocnych gwiazd, ale przecież z samego faktu, że Protas zrezygnował ze startów w GP nie wynika, że stał się on słabszym zawodnikiem. Jest tak samo mocny jak był, a startować w lidze może.

    Tak to jest jak debatują mądre głowy prezesów naszych klubów, a jeszcze lepiej jest jak ci wiejscy myśliciele wymęczą ze swoich dyniek wiekopomne decyzje.

  32. Powrót do góry    #77
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Oby BSI wprowadziła te 5 DK na kazdy turniej oddzielnie . Wówczas w SL będą mogli jeżdzić wszyscy z GP a ksm wystarczy jako jedyne ograniczenie. Polscy prezesi ponownie zostana ośmieszeni w całym żuzlowym świecie. Oby. To sie im należy "jak psu buda."

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    W wątku toruńskim ktoś wklei taki oto link :
    http://www.sport.zgora.pl/zuzel/nich...mi,d24175.html

    Jeżeli te zastępcze nominacje miałyby okazać się prawdziwe, to będziemy mieli najsłabszą stawkę zawodników od kilku lat. W zasadzie to nie przypominam sobie aby od czasów reformy w 2005 roku kiedykolwiek obsada wyglądała biedniej niż ma wyglądać teraz.

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    A czyja to wina ? Polskich prezesów oczywiście, wprowadzili chory przepis to teraz będziemy mieli konsekwencje w GP. Nikt się nie pcha do cyklu, bo wie że oznacza to prawdopodobnie brak startów w najlepiej opłacanej lidze na świecie. Dzikie karty dostaną Nicholls i Watt, bo oni jako jedni z niewielu na takowe się zgodzą. Ward, Protasiewicz, Zagar, Laguta.. ciekawe kto jeszcze zrezygnował. Patologia.

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik Awatar adamczik
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    A czyja to wina ? Polskich prezesów oczywiście, wprowadzili chory przepis to teraz będziemy mieli konsekwencje w GP. Nikt się nie pcha do cyklu, bo wie że oznacza to prawdopodobnie brak startów w najlepiej opłacanej lidze na świecie. Dzikie karty dostaną Nicholls i Watt, bo oni jako jedni z niewielu na takowe się zgodzą. Ward, Protasiewicz, Zagar, Laguta.. ciekawe kto jeszcze zrezygnował. Patologia.
    Sprawa ma tez drugie dno. Gdyby jazda w SGP wiązała się z pokaźnymi zarobkami nikt nie rezygnowałby z niej ze względu na ligę polską. Swoją drogą koszykówka reprezentacyjna w USA też przegrywa z NBA.
    Unia Leszno w najwyższej klasie rozgrywkowej (1951-2012):
    Sezony: 51
    Mecze: 852
    Zwycięstwa: 469
    Remisy: 31
    Porażki: 353
    Punkty: 1035
    Bilans: +3399
    Medale: (67-52-46) 165

    Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #81
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Tak, tylko że wcześniej nie trzeba było wybierać. Można było zarabiać grube siano w polskiej lidze i realizować swoje ambicje w GP. Jeśli chodzi o cykl to tam sytuacja jest niezmienna. Czyli tylko walcząc o najwyższe laury można wyjść na plus. Dla średniaków jazda w GP przestała być opłacalna, kiedy daje im się wybór liga polska albo GP. I to jest właśnie chore.

  37. Powrót do góry    #82
    Początkujący
    Dołączył
    20-08-2011
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Teraz widać jaka jest ranga współczesnych mistrzostw świata. Polska liga jest ważniejsza. Niech BSI zrobi z SGP najważniejszymi zawodami na świecie i będzie po sprawie. Może władze GP pójdą po rozum do głowy i coś z tym zrobią po sezonie 2012, gdy będą płakać, jaka to mała frekwencja.

  38. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Nie jest ważniejsza, tylko bardziej opłacalna dla średniaków. Takiemu Protasowi czy Zagarowi bardziej opłaca się odpuścić GP, gdzie szanse na sukces mają małe (a co za tym idzie na godziwe zarobki) i podpisać kontrakty w sprawdzonych klubach (Gorzów, ZG) niż wybrać GP i słaby niewypłacalny klub typu Gdańsk/Czewa/Wrocek lub jeszcze gorzej i przymusowo trafić do 1 ligi. Różnice w finansach są po prostu kolosalne i dlatego kiedy niektórym narzuca się wybór pomiędzy GP, a ligą decydują się na to drugie.

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez adamczik Zobacz posta
    Sprawa ma tez drugie dno. Gdyby jazda w SGP wiązała się z pokaźnymi zarobkami nikt nie rezygnowałby z niej ze względu na ligę polską. Swoją drogą koszykówka reprezentacyjna w USA też przegrywa z NBA.
    Co ma piernik do wiatraka? Gdyby jazda w SGP wiązała się z pokaźnymi zarobkami to zawodnicy rezygnowaliby z ekstraligi. Wtedy by było ok? Oba przypadki (rezygnacja z GP, rezygnacja z ekstraligi) są złe i ten przepis trzeba jak najszybciej wyciąć, bo obniża poziom GP i ekstraligi.
    Na chwilę obecną GP jest na tyle opłacalne, że do poprzedniego sezonu mało kto z niej rezygnował, a takiemu Protasowi opłacało się tam awanasować. I pewnie opłacałoby się jeździć w tym GP gdyby nie musiał wybierać. Oprócz nagród od BSI jest też coś takiego jak sponsorzy Do tego medale, ktore są bezcenne.
    Zawodnicy dostają sporo kasy od sponsorów za udział w GP. Dodatkowo walczą o medale. A BSI ciągnie kasę z Polski, bo miasta nie potrafiły się ponoć dogadać.

    Ile kasy od organizatorów dostaje kierowca formuły 1?

  40. Powrót do góry    #85
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Reptile, spytaj Plecha, Rembasa czy Dzikowskiego, jakie kokosy zrobili na finałach IMŚ..
    Od zawsze w IMŚ chodziło o prestiż, proste.
    W GP walczy się o prestiż, w lidze kupuje się pozycje, medale itd... a dzieci się nakręcają że Bydgoszcz jest wyżej od Łodzi...

    Co do przepisu to nie myślałem że będzie w tym żużlu aż tak nędznie,
    co tylko dowodzi że Polacy nie powinni się dotykać niczego bo wszystko spieprzą..
    Lepiej skupmy się na wyciąganiu grubej kasy na żużel z samorządów i małych firm, to nam wychodzi najlepiej, a regulamin niech nam napiszą Węgrzy albo Włosi..
    Idiotyczna argumentacja wprowadzenia śmiesznego przepisu (przez prezesów ******* - każdy kto to podpisał powinien mieć zakaz działalności w sporcie), który zresztą nie spełnia nawet swojego bzdurnego celu...
    Prezesi wyszli z założenia: jesteśmy upośledzeni umysłowo, zakładamy budżety których potem nie możemy zrealizować, więc zróbmy tak, niech będzie 1 rider z GP, nieistotne że jeden drugiemu nierówny.., nieistotne że mnóstwo ścigaczy (także ze względu na więcej ekip w e-lidze) podwyższy swoje żądania, nieistotne że znowu obniżymy poziom w lidze (skoro mogliśmy wprowadzić adeptów typy Jamróg/Kret, to i bandę pierwszoligowców przyjmiemy), a w GP zrobi się bajzel..

    Jak usłyszałem o tym Hocie i Łocie to myślałem że mój informator żartuje... Nic, nie wchodzę już na żużlowe wieści aż do sezonu, bo osiwieje...

  41. Powrót do góry    #86
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No i w końcu coś na tym forum zostało dobrze napisane.

  42. Powrót do góry    #87
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,481
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Dobrze - czyli z pozycji kibica-misjonarza? Ja mam dosc patrzenia na Angoli i ich prymitywne podejscie do zuzla. Nie wszystko co wy napiszecie to prawda objawiona - pogodzcie sie z tym.
    Co do przepisu to nie myślałem że będzie w tym żużlu aż tak nędznie,
    co tylko dowodzi że Polacy nie powinni się dotykać niczego bo wszystko spieprzą.
    Miejmy nadzieje, ze sie nie tkniesz.
    Buszmen - podaj alternatywe. Najwiecej tu za przeproszneiem szczkeasz i sie spuszczasz a tak na prawde kij Cie obchodzi ten polski fucking zuzel. Jesli alternatywa ma byc liga angileska to wez daj se siana - my tu nie chcemy takiego piknikowego badziewia.
    Przepisu o dwoch juniorach tez przebolec nie mogles a jakos objechalismy ten pierwszy trudny seozn z tym przpeisem i wszyscy zyjemy. Ba, w niektorych miejscach anwet przebily sie nazwska, z ktorych moze byc chleb. A teraz bedzie tylko lepiej i ja mam nadzieje ze tego przepisu nie zmienia.

  43. Powrót do góry    #88
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,463
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie pisz po pijaku (ilość literówek), a najlepiej po prostu nie pij, to zacznę Cię traktować poważnie.

    Alternatywa? Uwolniony (relatywnie) polski żużel lat 2009-2010 to jego najlepszy okres w historii. Nie rozumiem za bardzo po co ma być jakaś alternatywna, skoro szliśmy w *****istym kierunku (niespotykany dotąd w historii rozwój). Podaj lepszy okres - nie będę Cię dręczył "szczekaniem" i "spuszczaniem" (gratuluję poziomu dyskusji). Anglia jest tam gdzie jest, właśnie ze względu na KSM i inne ograniczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że ligę tą ratuje sposób przygotowania torów oraz ich geometria. Co ma ratować Polskę? Regionalna nienawiść?

    Nazwiska przebiły się też w pierwszej lidze, gdzie juniorzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z zagranicy. A poziom E-ligi przez tę juniorską żenadę połączoną z głupim systemem biegowym mocno opadł. Teraz poleci jeszcze bardziej. A jaka jest realna korzyść z samobiczowania, ograniczania i tak małego rynku zawodników i utrudniania samemu sobie budowy składu? To, że Ward zrezygnował z GP i BSI ma problem? Spoko, idealnie wpisujesz się takim myśleniem w "wojnę na wyniszczenie", która wpisuje się właśnie w definicję "polish fucking speedway", a powiem więcej "polish fucking country".
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 01-11-2011 o 02:30

  44. Powrót do góry    #89
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jeżeli taki jest naturalny układ sił, to czemu nie? Jaki to jest problem? Jeżeli w jakimś klubie są bardziej operatywni działacze, lepsi zawodnicy, więcej kibiców (większe wpływy) itp, to dlaczego trzeba taki klub uwalić, żeby dorównać go do przeciętniaka? Dla mnie idea wyrównywania szans w sporcie jest absurdalna, niesprawiedliwa i haniebna intelektualnie. Podobnie zresztą jak w każdej dziedzinie życia. Niektórzy widzę jednak dalej chcą zabierać bogatemu i dać biednemu. To jest dopiero niesprawiedliwe.
    Sport polega na szkoleniu, a nie na kupowaniu. Unia Tarnów kupiła sobie swego czasu mistrzostwo poprzez sprowadzenie Golloba i Rickardssona. Ale ten ich tytuł to jest tak naprawdę nic nie warty, bo jest kupiony a nie wypracowany. Trzeba wprowadzić przepis, że w każdym meczu musi jeździć 6 wychowanków w danej drużynie i wtedy zobaczymy jak mocna jest Stal Gorzów, Stal Rzeszów, Unia Tarnów czy Apator Toruń.

  45. Powrót do góry    #90
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,969
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Sport polega na rywalizacji ale mniejsza z tym.
    Ogolnie popieram a kazdego wychowanka ktory nie bedzie mial ochoty jezdzic w macierzystej druzynie,wychlostac publicznie na rynku.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •