Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: PSŻ Vs. PSŻ SP. z o.o.

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2006
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PSŻ Vs. PSŻ SP. z o.o.

    Witam

    Z góry przepraszam z nowy topic, ale mnie tu dawno nie było i chciałbym się szybko dowiedzieć tego o co mi chodzi. (jeśli już gdzieś na forum istnieje podobny wątek to poproszę tylko o link). Dawno nie interesowalem się sytuacją Skorpionów i jestem bardzo nie na czasie. Wiem, że jest (na tym się zatrzymałem) Stowarzyszenie PSŻ Poznań i spółka z o.o. o tej samej nazwie. Podobno od momentu przejęcia przez spółkę drużyny wszystko szlo na równi pochyłej.

    Chciałbym się dowiedzieć jaka jest sytuacja klubu, a właściwie drużyny ? Czy ma ona szansę na start w lidze ? Kto będzie ją wystawiał (stowarzyszenie czy spółka ?) ? I z kim ew gadać w celu wsparcia poznańskiego żużla ?? (Stow ? czy spóła ?)

    Aaaa podobno istnieje ewentualność, że poznański żużel będzie istniał gdzieś w powiecie poznańskim bo z TS Olimpia podobno trudno się dogadać.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi lub przekierowania na stronę

    I jeszcze raz przepraszam, za nowy wątek (administratora )

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Na razie jeszcze nic nie wiadomo. Trzeba poczekać do oficjalnych oświadczeń od stowarzyszenia i od spółki.
    Spółka na razie kręci się wokół własnego ogona. Równie dobrze może próbować szczęścia w... Śremie.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lechita33 Zobacz posta
    Dawno nie interesowalem się sytuacją Skorpionów i jestem bardzo nie na czasie. Wiem, że jest (na tym się zatrzymałem) Stowarzyszenie PSŻ Poznań i spółka z o.o. o tej samej nazwie. Podobno od momentu przejęcia przez spółkę drużyny wszystko szlo na równi pochyłej.
    Zabrakło najważniejszego - genezy powstania dwoch podmiotow: drugi podmiot pojawił sie po smierci Tomasza Wójtowicza, w koncówce 2009 roku i wynikało to z tego, że Poznanskie Stowarzyszenie Żużlowe było po sezonie 2009 BANKRUTEM, podmiotem, ktory nie miał zadnych szans na start w lidze i powinien wtedy upasc, bo miał grubo ponad 500 tys. złotych długów. Osoby zwiazane z Prezesem Wójtowiczem emocjonalnie wyłożyły swoje prywatne pieniadze, powołały spolke, splacily dlugi stowarzyszenia i kupily od stowarzyszenia prawa do rozgrywek. Innymi slowy: nowo powstala spółka oddłużyła stowarzyszenie (dzieki czemu ono dzis jeszcze istnieje) przejmujac dlugi za mozliwosc jechania w lidze.

    Na poczatku to jeszcze jakos wygladalo, ale po tym jak odszedl prezes spolki i nie powolano nowego - faktycznie wszystko zaczelo sie pomalu sypac...

    Dzis sytuacja jest taka, ze spolki praktycznie nie ma, jest stowarzyszenie, ktore istnieje dzieki ... spolce, a raczej prywatnym pieniadzom ludzi, ktorzy wylozyli kase w 2009 na dlugi stowarzyszenia. Stowarzyszenie to sklada sie jednak z ludzi, ktorzy po pierwsze byli w opozycji do Wojtowicza, po drugie jak on umarl to ani nie podjeli prob ratowania klubu, ani (po trzecie) nie dolaczyli do tych ktorzy wylozyli swoja prywatna kase, a po czwarte wreszcie przez ostatnie dwa lata dazyli do rozwalenia spolki (co im sie zreszta udało), a nie konstruktywnego dzialania na rzecz zuzla poznanskiego...

    ps. wnioskuje do moderatorow o zamniecie watku i kontynuowanie w klubowym, zbyt duzo tego sie robi na forum...

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący Awatar Goldener
    Dołączył
    05-10-2011
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez lawyer Zobacz posta
    Zabrakło najważniejszego - genezy powstania dwoch podmiotow: drugi podmiot pojawił sie po smierci Tomasza Wójtowicza, w koncówce 2009 roku i wynikało to z tego, że Poznanskie Stowarzyszenie Żużlowe było po sezonie 2009 BANKRUTEM, podmiotem, ktory nie miał zadnych szans na start w lidze i powinien wtedy upasc, bo miał grubo ponad 500 tys. złotych długów. Osoby zwiazane z Prezesem Wójtowiczem emocjonalnie wyłożyły swoje prywatne pieniadze, powołały spolke, splacily dlugi stowarzyszenia i kupily od stowarzyszenia prawa do rozgrywek. Innymi slowy: nowo powstala spółka oddłużyła stowarzyszenie (dzieki czemu ono dzis jeszcze istnieje) przejmujac dlugi za mozliwosc jechania w lidze.

    Na poczatku to jeszcze jakos wygladalo, ale po tym jak odszedl prezes spolki i nie powolano nowego - faktycznie wszystko zaczelo sie pomalu sypac...

    Dzis sytuacja jest taka, ze spolki praktycznie nie ma, jest stowarzyszenie, ktore istnieje dzieki ... spolce, a raczej prywatnym pieniadzom ludzi, ktorzy wylozyli kase w 2009 na dlugi stowarzyszenia. Stowarzyszenie to sklada sie jednak z ludzi, ktorzy po pierwsze byli w opozycji do Wojtowicza, po drugie jak on umarl to ani nie podjeli prob ratowania klubu, ani (po trzecie) nie dolaczyli do tych ktorzy wylozyli swoja prywatna kase, a po czwarte wreszcie przez ostatnie dwa lata dazyli do rozwalenia spolki (co im sie zreszta udało), a nie konstruktywnego dzialania na rzecz zuzla poznanskiego...
    Jestem tu nowy i prosze zle nie odbierac mojej wypowiedzi.
    Szanowny Panie "lawyer" powiedziało sie A trzeba powiedziec i B, skoro posiada sie taka wiedze to prosze nam wszystkim wyjasnic o jakie pieniadze chodzi kto komu jest co winien itp.

    Nie chce tu byc obranca Stowarzyszenia..., ale w jaki sposob? Cytuje:

    "a po czwarte wreszcie przez ostatnie dwa lata dazyli do rozwalenia spolki (co im sie zreszta udało)"

    Posiada Pan taka wiedze czy to tylko luzna obserwacja?


    pozdraawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Goldener,

    Widać ze Szanowny Pan nowy bo czytać ze zrozumieniem nie umie dość precyzyjnie o jakie pieniądze chodzi napisałem. Nic tutaj nie wymaga dopowiadania.

    Podobnie kwestia dot.działań stowarzyszenia w zakresie stosunku do spółki i zainteresowani wiedza, a zreszta stare polskie przysłowie brzmi:

    "uderz w stół a nozyce się odezwa"

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący Awatar Goldener
    Dołączył
    05-10-2011
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziekuje za wyjasnienie,

    faktycznie umknela mi kwota soory...,

    skoro zaplacili to teraz moga sie chyba domagac zwrotu?

    Z jednym sie zgadzam :

    uderz w stół a nozyce się odezwa

    Wiec zaczekam, moze ktos ze spolki lub ze stowarzyszenia sie wypowie..

    pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Goldener Zobacz posta
    Wiec zaczekam, moze ktos ze spolki lub ze stowarzyszenia sie wypowie..
    Musisz mieć wrodzoną cholerną cierpliwość.
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący Awatar Goldener
    Dołączył
    05-10-2011
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez pavel Zobacz posta
    Musisz mieć wrodzoną cholerną cierpliwość.
    az cisna sie na usta... slowa;

    Pozyjom,uwidiom..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •