Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 359

Wątek: Stadion Unii Leszno zamknięty / zawieszona licencja toru!

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Czy Adam Krużyński z Nice wypowiadał się na temat tej całej sytuacji? Widziałem że się kręcił po parkingu i minę miał nie tęgą. Może to on stoi za decyzją zamknięcia stadionu. Mógł co nieco zasugerować władzom żużla albo zrobią porządek z takimi eksperymentami torowymi albo sponsoring ze speedwaya out.
    Ostatnio edytowane przez rume ; 18-09-2011 o 13:55

  2. Powrót do góry    #92
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hm, jak dla mnie to jet wyraźnie napisane, że nakazy musza zostać wykonane w ciągu 14 dni czyli licząc, ze Unia dostała treść orzeczenia dzisiaj (faksem) to Smoka można zamknąć w terminie od 1 października do 30 października. Pierwszy mecz jedziecie 25 września, czyli na Smoku. No chyba, ze prawnicy Unibaxu beda naciskac dalej i organ dyscyplinarny wyznaczy inny termin. Jeśli nie to Józef i spółka musza dac na zapowiedzi aby pogoda dopisała

    spokojnie ...jezeli tylko Unia Lezno będzie w finale to mecz się w Lesznie odbędzie ...decyzja zapadnie w sobotę po południu.

  3. Powrót do góry    #93
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2008
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Łomatko, takiego stężenia hipokryzji w jednym miejscu to jeszcze nie widziałem. I jak wśród prezesów ma być normalnie skoro sami kibice wykazują moralność Kalego?

    Dostaliście już bodajże trzecią karę finansową w tym roku. Za darmo ich nie dostajecie. Naprawdę nie widzicie tu żadnej zależności? Nic wam to nie daje do zrozumienia? Nic nie świta? Jeżeli nie, to duście się dalej we własnym bagnie i płaczcie jak to was nikt nie rozumie i wszyscy są przeciw wam.

    Prawda jest taka, że za rok, dwa już nikt nie będzie o tym całym burdelu pamiętał. Dzisiaj wjedziecie do finału i tylko to się będzie liczyło w ogólnym rozrachunku. A szkoda...

  4. Powrót do góry    #94
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez eyjafjallajokull Zobacz posta
    Panie zigi1976 jak to się w Polsce mówi..."swój swojego rozpozna", rozumiem skąd ta Pańska przychylność dla leszczyńskiego klubu. Szkoda że nikt nie nakręcił drugiej części MISIA bo wasz klub nadawałby się idealnie do warunków scenariusza. Szkoda, że ma Pan tak krótką pamięć co do waszych parodii torowych w 2009 roku. Oczywiście jest duża szansa, że po takich cyrkach tłumikowo-torowych żużel straci na wartości i w kolejnych latach nie będzie takich sponsorów jak Pan Karkosik. Wtedy nie będzie też żużla, albo będzie marginalną dyscypliną drużynową jak hokej na trawie czy rugby. Tylko dlatego, że drużyna najlepsza po sezonie zasadniczym może jednym ruchem partaczy stracić medal i dwóch zawodników w jednym meczu. Jestem za przywróceniem próby toru, play off z przewagą toru (czyli dwóch spotkań na terenie drużyny lepszej po RZ), albo takiego rozwiązania jakie teraz mamy obecnie w 1 lidze. Amen

    Problem w że nikt z sędziów nie zarzucał nam preparowania toru - tor był regulaminowy !!! Co do zmian to również się zgadzam że powinna być próba toru i mecz do dwóch zwycięstw lecz nigdy do tego nie dojdzie ponieważ prezesi dbają tylko o swój lokalny interes. Dodam jeszcze, że toruńscy zawodnicy nie narzekali na stan toru przed meczem tylko działacze którzy nie mają zielonego pojęcia o jeździe na motocyklu żużlowym.

    P.S
    Nie wiem czy kolega widział kiedyś mecz w lidze angielskiej. Jeśli tak to tor z Leszna w warunkach angielskich potraktowany by został jak tor twardy.

  5. Powrót do góry    #95
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-04-2011
    Postów
    704
    Kliknij i podziękuj
    460
    Podziękowania: 143 w 85 postach
    Należało wam się. Kolejny mecz z rzędu odbywał się na kartoflisku. Ze ściganiem nie miało to wiele wspólnego. Może to was czegoś nauczy, choć wątpię.

  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Tak się wypowiedział o torze Holder, który zna tory angielskie.

    - Tor na początku spotkania był trudny. Po 3 biegach sędzia przerwał spotkanie i nakazał kontynuowanie prac, co polepszyło stan nawierzchni. Nie rozumiem, dlaczego nie można tego było zrobić przed rozpoczęciem meczu, bo faktycznie na początku tor był bardzo kiepski.

    Ja nie mam zastrzeżeń co do stanu toru po trzecim biegu i upadku Pulczyńskiego ale do tego co było wcześniej. Mnie wkurza to że kibice z Leszna twierdzą że w walce sportowej to oni sa lepsi. O jakiej walce sportowej my tu mówimy -to jest właśnie śmieszne, ze składu wylatuje lider Apatora przez wykopki i to ma być walka sportowa?
    Ostatnio edytowane przez rume ; 18-09-2011 o 14:15

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kazoon Zobacz posta
    Należało wam się. Kolejny mecz z rzędu odbywał się na kartoflisku. Ze ściganiem nie miało to wiele wspólnego. Może to was czegoś nauczy, choć wątpię.
    ogladałeś ten sam mecz???

  8. Powrót do góry    #98
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Oglądałem tylko 3 biegi i wystarczyło. Te właśnie 3 biegu zadecydowały o wyniku meczu.

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Ja ogladalem. I to co zrobiono z torem, bylo bardzo niebezpieczne i kara jest sluszna. Brawo wlodarze polskiego spidleja za zamkniecie stadionu kombinatorom.
    Regards from Sydney
    Dexter

  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Dex, cóż za rzeczowa opinia

    Pierwszy raz 100 racji

  11. Powrót do góry    #101
    Użytkownik Awatar maska
    Dołączył
    25-03-2007
    Postów
    348
    Kliknij i podziękuj
    46
    Podziękowania: 33 w 18 postach
    Ukarany powinien zostać SĘDZIA i ZARZĄD UNIBAXU !
    Jestem przekonany, że gdyby nie narobili niepotrzebnego szumu mecz odbyłby się normalnie a o nieregulaminowym torze nikt by nie mówił. Jeśli Holder pyta Hampela dlaczego nie jadą to coś w tym musi być prawda ? Jeśli Kryjom już kilka dni przed meczem mówi o torze to coś w tym musi być tak ? Jeśli Baliński po trzymiesięcznej przerwie fruwa wręcz po torze to o czym my mówimy ? Jeśli zawodnicy, którzy doznali kontuzji nie wypowiadają się o torze jako sprawcy ich upadków, ba wypowiadają się wręcz, że to ich błędy, to gdzie my jesteśmy ? O czym my mówimy skoro leszczyńscy juniorzy jechali jak z nut ? CAŁA TA NAGONKA ZACZĘŁA SIĘ OD CZERNICKIEGO A TERAZ ZAKOŃCZYLI TO KRAWACIARZE. LUDZIE, KTÓRZY NA MOTOCYKLACH NIE SIEDZIELI NIGDY A POJĘCIE MAJĄ GÓWNIANE !
    Finał, ba złoto życzę Falubazowi, jedyny po Unii klub z jajami, bez *******enia jadą wszędzie.

  12. Powrót do góry    #102
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez rume Zobacz posta
    Oglądałem tylko 3 biegi i wystarczyło. Te właśnie 3 biegu zadecydowały o wyniku meczu.
    nie do końca wiem o co Ci chodzi bo ja widziałem np Musielaka płynnie pokonujacego łuki i co więcej na "pełnym gazie". pomijając Kamila Pulczynskiego to tak było z każdym zawodnikiem. upadek Adamczewskiego to jego wina. co do upadku Miedzińskiego- jezeli sadzisz, że to była wyłączna wina toru to jesteś w wielkim błedzie. to co powinni zrobić z torem w Szwecji gdzie Baliński uległ wypadkowi?? zamknąc na 2 lata? tor w Toruniu jest idealny?? nikt nigdy nie przewrócił się na dziurze?? a może w ogóle nie ma wypadków?? co prawda okazji dużo mniej przy jeździe "gęsiego" ale wypadki też się zdarzaja

    obejrzyj sobie jeszcze raz w spokoju wypadek Miedzinskiego to może bedziesz bardziej obiektywny. moje obiektywne spostrzezenie jest takie, że tor mógł mieć posrednio wpływ Miedzińskiego ale tak jest w 99% i za każdym razem zamykac stadiony?? gdyby żaden tor nie miał wpływu na wypadki to chyba musieliby jeździć po autostradzie, ale wyłożyćkostkę na torze i to równiutko.
    prawda jest taka, że gdyby nie "szaleństwa" Kryjoma to nikt by o ten wypadek nie miał pretensji i traktował go jak każdy normalny wypadek podczas meczu żużlowego
    może wypadek Pulczynskiego to tez wina toru??
    Kryjom wiedział, że Unia sobie na przyczepnym torze poradzo o wiele lepiej i robił wszystko żeby tego przyczepnego toru nie było. tylko przez tą osobę była taka afera, tym bardziej, ze juz tydzien wczesniej zapowiadał, że głównie bedzie go interesował tor
    mam wielki szacunek do trenera Ząbika ale jakby juniorzy potrenowali troche na przyczepnym torze to Kamil Pulczyński umiał by się złożyć na takim torze w łuk. to już tak na marginesie

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-06-2004
    Postów
    1,233
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 134 w 77 postach
    Znalazł ktoś art.331 pkt.18d ? Bo w regulaminie nie mogę go znaleźć.

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez przemo00001 Zobacz posta
    upadek Adamczewskiego to jego wina
    No tak, trener mu nie kazał tamtędy jechać a on pojechał. Faktycznie jego wina/

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez rume Zobacz posta
    Tak się wypowiedział o torze Holder, który zna tory angielskie.

    - Tor na początku spotkania był trudny. Po 3 biegach sędzia przerwał spotkanie i nakazał kontynuowanie prac, co polepszyło stan nawierzchni. Nie rozumiem, dlaczego nie można tego było zrobić przed rozpoczęciem meczu, bo faktycznie na początku tor był bardzo kiepski.

    Ja nie mam zastrzeżeń co do stanu toru po trzecim biegu i upadku Pulczyńskiego ale do tego co było wcześniej. Mnie wkurza to że kibice z Leszna twierdzą że w walce sportowej to oni sa lepsi. O jakiej walce sportowej my tu mówimy -to jest właśnie śmieszne, ze składu wylatuje lider Apatora przez wykopki i to ma być walka sportowa?
    Idać dalej tym tokiem rozumowania, możemy stwierdzić że przez twarde tory kontuzji doznał Balon czy Pavlić. Prawda ?

  16. Powrót do góry    #106
    Użytkownik Awatar maska
    Dołączył
    25-03-2007
    Postów
    348
    Kliknij i podziękuj
    46
    Podziękowania: 33 w 18 postach
    rume a widziałeś Jego wypowiedź bo tym upadku ?

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    dla niego zdanie zawodników sie nie liczy. on wie lepiej

  18. Powrót do góry    #108
    Początkujący
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli dosłownie czytać to jest napisane w orzeczeniu to mecz w Lesznie mogą się odbyć a pierwszym dniem, w którym stadion będzie zamknięty to dzień 3 października. Wynika to z tego że zakładamy że dziś faksem zostało to wysłane to do klubu Unia Leszno, a według obowiązujących zasad w polskim prawie to dzień dostarczenia informacji się nie liczy. Czyli 1 dzień okresu 14 dniowego przypada w dniu jutrzejszym (19.09.2011) a kończy się 02.10.2011. Wiec jakby co to mamy 2 terminy na odjechanie meczu u siebie. Za tydzień 25.09.2011 oraz 02.10.2011

  19. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany Awatar Klancyk
    Dołączył
    29-09-2010
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 105 w 67 postach
    Jeszcze raz: tor może być twardy, przyczepny, kopny, śliski, kiepski, słaby, perfekcyjny(!), idealny(!), wszystko nieważne! Ma być zgodny z regulaminem. W tej sprawie wypowiedziała się SE. Dotarło?
    Pomyślcie trochę koledzy z Leszna. To nie stało się pierwszy raz, nawet nie drugi... To zawsze winni byli inni, zawsze nie Wy...Dzisiaj przyznajecie, tor na Rzeszów był nieregulaminowy, bezpośrednio po meczu Z Marmą większość z Was też go broniła. Prawda jest niestety czasem przykra, im prędzej to zrozumiecie tym lepiej dla Was.
    Ostatnio edytowane przez Klancyk ; 18-09-2011 o 14:58

  20. Powrót do góry    #110
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez pakaj2d2 Zobacz posta
    Jeżeli dosłownie czytać to jest napisane w orzeczeniu to mecz w Lesznie mogą się odbyć a pierwszym dniem, w którym stadion będzie zamknięty to dzień 3 października. Wynika to z tego że zakładamy że dziś faksem zostało to wysłane to do klubu Unia Leszno, a według obowiązujących zasad w polskim prawie to dzień dostarczenia informacji się nie liczy. Czyli 1 dzień okresu 14 dniowego przypada w dniu jutrzejszym (19.09.2011) a kończy się 02.10.2011. Wiec jakby co to mamy 2 terminy na odjechanie meczu u siebie. Za tydzień 25.09.2011 oraz 02.10.2011
    dosłownie czytając masz racje. ale jeżeli takie zasady obowiązują to jest to fenomen na skalę światowa.
    wniesienie odwołania w tym terminie w żaden sposób nie wstrzymuje decyzji, a klub może sobie wybrać czy zawiesić stadion w pierszym dniu czy 14. trochę to dziwne, ale juz nie pierwszy raz widać, że przepsiy w tej lidze sa tworzone przez tych co teraz rozstrzygaja o karach. a oni krotko mówiąc nie są stworzeni ani do tego ani do tego.
    próbuje się uatrakcyjnić te ligę a robi sie wszystko żeby była atrakcyjna jak najmniej tworzac absurdy itd. i nie mówię tylko o tej decyzji ale o wszystkich łącznie z KSM ( co jest karaniem mistrza z zeszłego roku), jednym zawodniku z GP ( gdzie zawodników lepszych niż druga ósemka GP można znalezc w kazdym klubie) itp itd

  21. Powrót do góry    #111
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez maska Zobacz posta
    rume a widziałeś Jego wypowiedź bo tym upadku ?
    To przypomnij mi. Coś gadał o zmiennej przyczepności toru.

  22. Powrót do góry    #112
    Użytkownik
    Dołączył
    15-07-2004
    Postów
    117
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lata mi Unia i Apator tez.Nie moge jednak zrozumiec tego lokalnego szowinizmu,zaslepienia i nie dostrzegania faktow.Czy wszystkie osoby z Leszna nie potrafia myslec?Czy wygranie meczu to sprawa najwazniejsza?Czy ogladanie podskakujacych zuzlowcow jadac w 30 metrowych odstepach sprawia Wam radosc? Czy to ,ze 3 raz tor jest zle przygotowany nie daje do myslenia?A juz najwieksza paranoja jest zwalanie winy na Apator,uklady,zielony stolik itd.Mam nadzieje ,ze dzisiaj zobacze w tv sciganie na zuzlu a zawodnicy beda walczy ze soba a nie z torem.

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2010
    Postów
    359
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    teraz tak sobie mysle ze neistety robi sie powoli klimat pilki noznej...jzu w nastepnym sezonie zaczneimy zapewne spiewac je**c PZMOT i SE bo sam ido tego prowadza, zaczynaja byc w ldize wazniejsze uklady i wzajemne powiazania finansowe.

    Jeden maly szczegol...zwrocil bym uwage na komisje orzekajaca o naszej winie, ja sie pytam co tam robi Głód ? czloweik ktory jest powiazany z interesami pana Karkosika... zalatuje tu wysoko nieetycznym zestawieniem calej tej komisji, sprawdzic tych panow i zaleznosci. Od tego bym zaczoł nastepnei zaskarzyc te decyzje ale nei tylko o zamnknieciu stadionu a takze o karach finansowych, neich podadza przepis na "regulaminowy tor" nastepnie oczekiwac rekompensaty za nie odbyte zawody cos powyzej 600 tys.

    Podoba mi sie to co mowi Jozef: kibice nei narobili balaganu , my wiemy kto a my kibice leszczynscy mamy przez to cierpiec... gratulacje dla kibicow Torunia jesli popieracie takie zmowy to ok dla mnei to jest jakbyscie z psiarnia byli w komitywie, a to juz jest dno !

    Jozef mowi nei jedziemy finalu jak nie usiebie i ja go popieram w 100 % !!!

  24. Powrót do góry    #114
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Teraz jeszcze prokurator powinien zainteresować się preparatorami torów, którzy narażają zdrowie i życie zawodników. Trzeba zrobić w końcu z nimi porządek. Za długo działają w polskim speedwayu.
    Po trupach do celu
    http://www.nowosci.com.pl/look/nowos...12959&IdTag=36
    Feralny niedzielny mecz Unibaksu Toruń w Lesznie być może skończy się w sądzie

    - Tak tej sprawy nie zostawimy - mówi po niedzielnym meczu w Lesznie prezes Unibaksu Wojciech Stępniewski. - Będziemy wnioskowali o maksymalną karę dla Unii, może zgłosimy to do prokuratury.


    Przypomnijmy. W niedzielę w Lesznie zaplanowano pierwszy półfinałowy mecz mistrzostw Polski na żużlu. Miejscowa Unia podejmowała Unibax Toruń. Stawka była ogromna, a ponieważ leszczynianie nie byli faworytem tego spotkania, postanowili szukać swojej szansy gdzie indziej - spreparowali tor.

    Efekt? Wygrali 53:36. A to, że Adrian Miedziński złamał obojczyk, Emil Pulczyński nogę, a mecz trwał niemal cztery godziny, gospodarzy nie interesowało. Najważniejsze, że osiągnęli swój cel.

    - Czekamy na dokumenty od sędziego zawodów i obserwatora, do tego czasu wstrzymujemy się z komentowaniem zaistniałej sytuacji - mówi Ryszard Kowalski, prezes spółki Speedway Ekstraliga, zarządzającej rozgrywkami. - Jak je otrzymamy, to Komisja Orzekająca Ligi je przeanalizuje i podejmie decyzję - czy i w jaki sposób ukarać Unię. W tej chwili wygląda na to, że postępowanie dyscyplinarne może być wszczęte na podstawie dwóch paragrafów - złego przygotowania toru i przerwania meczu już po jego rozpoczęciu. Jest za to odpowiedni karomierz.

    Arbiter spotkania Leszek Demski laurki leszczynianom raczej nie wystawi, bo najpierw zarządził godzinne prace na torze przed meczem, a potem przerwał go po trzecim biegu (gdy doszło już do dwóch upadków) i znów zażyczył sobie prac przy nawierzchni.

    - Moim zdaniem powinien być walkower - dodaje Wojciech Stępniewski. - Skoro tor nie nadawał się do jazdy przed meczem i godzinne prace nad nawierzchnią nic nie dały, bo po trzech biegach trzeba było je powtórzyć, to sędzia miał prawo zakończyć w tym momencie mecz.

    Leszczynianie nie czują się winni.

    - Emocje wprowadzili goście, którzy za sprawą głupoty menedżera z Torunia pozbawili się szansy na dobry wynik - stwierdził prezes Unii Józef Dworakowski dla portalu sportowefakty.pl.

    - Sławek (Kryjom, menedżer Unibaksu - przyp. red.) nie zna się na przygotowaniu toru, nawierzchnia była dobra jak zawsze w Lesznie - dodał trener Unii Roman Jankowski. Pikanterii dodaje fakt, że do ubiegłego roku Sławomir Kryjom był menedżerem Unii.

    - Prezes Dworakowski zna się na rolnictwie i to w niedzielę udowodnił najlepiej, jak potrafi - odpowiedział Wojciech Stępniewski. - Zapowiada, że po tym sezonie odejdzie z żużla i niech już w końcu to zrobi. Będzie święty spokój.

    Oddzielny temat to zachowanie kibiców w Lesznie.

    - Upadek Miedzińskiego przyjęli z wielkim aplauzem - mówi jeden z fanów Unibaksu. - Potem rzucali butelkami w leżącego na torze Runego Holtę i menedżera Sławomira Kryjoma.

    Przykład idzie z góry. Gdy trwały prace na torze, jeden z zawodników gospodarzy, Damian Baliński, pokazywał w stronę toruńskich kibiców charakterystyczny gest z wyprostowanym środkowym palcem.

    Rewanż - w niedzielę w Toruniu. Aby awansować do finału, Unibax musiałby wygrać różnicą przynajmniej 17 punktów.

    Fakty

    To była recydywa działaczy Unii Leszno

    W tym roku klub z Leszna został już ukarany za przygotowanie nieregulaminowego toru na mecz z PGE Marmą Rzeszów.

    Za „błąd w sztuce przygotowania nawierzchni” oraz „nieregulaminowy tor” leszczynianie musieli zapłacić 40 tys. zł. Karę zawieszenia na sześć miesięcy dostał też kierownik zawodów.
    Ostatnio edytowane przez Ostatni ; 18-09-2011 o 15:03

  25. Powrót do góry    #115
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Idać dalej tym tokiem rozumowania, możemy stwierdzić że przez twarde tory kontuzji doznał Balon czy Pavlić. Prawda ?
    Kontuzji Balona nie widziałem, ale Pavlica tak. On zahaczył o tylne koło jadącego przed nim Dudka i z pełnym impetem wpadł w dmuchaną bandę, to chyba nie wina toru co?

  26. Powrót do góry    #116
    Użytkownik Awatar maska
    Dołączył
    25-03-2007
    Postów
    348
    Kliknij i podziękuj
    46
    Podziękowania: 33 w 18 postach
    wedkarz ja widziałem *****iste ściganie, nie wiem czy Ty oglądałeś ten sam mecz, 30 metrowe odstępy.. gdzie ?

  27. Powrót do góry    #117
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez czarnyfan Zobacz posta
    Podoba mi sie to co mowi Jozef: kibice nei narobili balaganu , my wiemy kto a my kibice leszczynscy mamy przez to cierpiec...
    Jozef mowi nei jedziemy finalu jak nie usiebie i ja go popieram w 100 % !!!
    ten tekst to mi przypomina innego Józka - "Stalina" on też się lubił wypowiadać za lud .

    Cytat Zamieszczone przez maska Zobacz posta
    wedkarz ja widziałem *****iste ściganie, nie wiem czy Ty oglądałeś ten sam mecz, 30 metrowe odstępy.. gdzie ?
    Mówisz o biegach 1-3? Szczególnie w tym pierwszym było *****iste ściganie
    Ostatnio edytowane przez rume ; 18-09-2011 o 16:48

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez wedkarz Zobacz posta
    Lata mi Unia i Apator tez.Nie moge jednak zrozumiec tego lokalnego szowinizmu,zaslepienia i nie dostrzegania faktow.Czy wszystkie osoby z Leszna nie potrafia myslec?Czy wygranie meczu to sprawa najwazniejsza?Czy ogladanie podskakujacych zuzlowcow jadac w 30 metrowych odstepach sprawia Wam radosc? Czy to ,ze 3 raz tor jest zle przygotowany nie daje do myslenia?A juz najwieksza paranoja jest zwalanie winy na Apator,uklady,zielony stolik itd.Mam nadzieje ,ze dzisiaj zobacze w tv sciganie na zuzlu a zawodnicy beda walczy ze soba a nie z torem.
    nikt nie jest zaślepiony ale broni swój klub właśnie przed takimi opiniami
    jeżeli tam (oprócz K.P.) ktoś jechał 30m z tyłu i jeżeli były jakies podskakiwania to naprawdę oglądaliśmy inny mecz. ale to właśnie tacy ludzie jak ty są nieobiektywni
    nie jeden z zawodników, działaczy itp wypowiadają się, że było dużo walki, co więcej większośc obserwatorów widziała to samo.
    był większy kontakt między zawodnikami niż na niejednym meczu w Toruniu czy na każdym innym torze nie mówiąc o Tarnowie itp
    a taki gościu sobie napisze, że nie było walki, że zawodnicy jechali w 30m odstepach i najlepiej napisz jeszcze, zekazdy bieg byl przerywany przez upadki i przez to mecz trwal 4 godziny. no i jeszcze upadek Holty i Kołodzieja to tez wina toru!!!! tak żeby bylo jasne
    i to ma być obiektywna opinia??

  29. Powrót do góry    #119
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2008
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam!
    Z tej strony kibic Startu z blisko 15-letnim stażem.
    Życzę Wam zwycięstwa w Toruniu...Jestem ciekaw, jakby GKSŻ-owi minka zrzedła...
    Powodzenia!!!

  30. Powrót do góry    #120
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Ty nie jesteś obiektywny bo masz za złe Apatorowi że wypożyczyli Warda do Gdańska

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Leszno, wg uzasadnienia, już 6 razy było karane na przygotowanie toru. Może waszym zawodnikom to pasuje, może wolicie bardziej zmoczone niektóre fragmenty, ale jest to nawierzchnia niezgodna z regulaminem. Tylko i aż tyle. Jeśli kogoś obarczać winą to... regulamin. Mimo wszystko trzeba się do niego dostosowywać. Gdyby np. padał deszcz, nikt by nie miał żadnych pretensji i zawodnicy mieli by okazję zaprezentować swoje umiejetności, jednak pogoda była idealna.

    A półfinale... kibicuję UL Zawodnicy Apatora z juniorami na czele niech lepiej przepracują kolejną zimę, a Kryjom niech puknie się w łeb i mam nadzieję że za swoje teksty o kontuzjach w zespole z Leszna zostanie surowo ukarany.

  32. Powrót do góry    #122
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kara jak najbardziej słuszna. Jak ktoś w ciągu 3 lat dostaje 7 razy upomnienie plus karę finansową za ZŁE przygotowanie toru to znalazł się ktoś co tak tego nie zostawił. To nie jest przypadek.. Myślę, że kara powinna być jeszcze bardziej surowa..

  33. Powrót do góry    #123
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2008
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez rume Zobacz posta
    Ty nie jesteś obiektywny bo masz za złe Apatorowi że wypożyczyli Warda do Gdańska
    Absolutnie nie
    Ale jak się bawić to się bawić. W pełni dysponowane Leszno może spokojnie obronić przewagę i jestem ciekaw, co by się działo, jakby powiedzieli sobie, że nie jadą o złoto i gratulują go jednej z lubuskich drużyn. Byłby skandal na cała Polskę, ale może sporo osób przejrzałoby na oczy, że GKSŻ robi się coraz bardziej jak PZPN.
    Po prostu kogoś boli, że półżywa kadrowo Unia tak dobrze pojechała pierwszy mecz półfinałowy i może obronić złoto.
    To zupełnie inna sprawa-swoją droga- czy coś takiego jak lucky loser ma sens. Ale to temat na zupełnie inną dyskusję...

  34. Powrót do góry    #124
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 13 w 6 postach
    bo to tak wszystko wyglada. tylko kibice unii i zawodnicy sa wszystkiemu winni. na niejdnym filmie widac jak kibice Unibaxu tez rzucaja butelki na tor. fakt, ze nie mogli dorzucic ale to nic nie zmienia

    co do kary. wiekszosc pewnie w lesznie nie twierdzi, ze nie jest ona sluszna. tzn. abstrahujac od tego czy te wszystkie 6 kar byly sluszne to przy ich orzeczeniu siódma musiala sie skonczyc czyms wiecej

    kibicom w Lesznie chodzi najbardziej o zachowanie działaczy z Torunia. nie zawodnikom bo oni chcieli jechac. najwiekszy halas zrobili Kryjom i Stepniewski. domaganie sie walkoweru to juz jest najwieksza przesada. wygrywanie przy zielonym stoliku bez walki bez zaplaty zawodnikom za punkty itp. tak im sie spodobalo po walkowerze z Wroclawiem??
    cala otoczka przed, w czasie i po meczu to tylko i wylacznie wina tych dwoch Panów. a ich wypoiwiedzi sa karygodne. i to oni działaja na szkode Speedway Ekstraligi bo gdyby nie ich narzekania mecz bylby normalnie odjechany i smiem twierdzić, że wynik bylyby w okolicach remisu. nie byloby ubijania toru przy krawezniku, moglo nie byc upadku miedzinksiego itp itd
    ale najlepsze w tym wszystkim jest to, ze zdecydowan wiekszosc kibicow dzialaczy itp w Polsce stoi jednak po stronie Unii Leszno. cos w tym musi byc.

  35. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rooney Zobacz posta
    Po prostu kogoś boli, że półżywa kadrowo Unia tak dobrze pojechała pierwszy mecz półfinałowy i może obronić złoto.
    Ano boli - Miedzińskiego i Pulczyńskiego.

    Cytat Zamieszczone przez przemo00001 Zobacz posta
    co do kary. wiekszosc pewnie w lesznie nie twierdzi, ze nie jest ona sluszna. tzn. abstrahujac od tego czy te wszystkie 6 kar byly sluszne to przy ich orzeczeniu siódma musiala sie skonczyc czyms wiecej

    kibicom w Lesznie chodzi najbardziej o zachowanie działaczy z Torunia. nie zawodnikom bo oni chcieli jechac.
    Przepraszam a kto miał protestować? Marsjanie? Wiadomo że działacze, wcześniej byli to z Rzeszowa później z Gorzowa, a że przekręty z torem nie miały aż takiego znaczenia na końcowy układ w tabeli to aż tak mocno się nie burzyli. Ciekawe jakby te drużyny wyleciały z play-off to jakby tamte mecze się potoczyły przy zielonym stoliku.
    Ostatnio edytowane przez rume ; 18-09-2011 o 16:47

  36. Powrót do góry    #126
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez przemo00001 Zobacz posta
    ale najlepsze w tym wszystkim jest to, ze zdecydowan wiekszosc kibicow dzialaczy itp w Polsce stoi jednak po stronie Unii Leszno. cos w tym musi byc.
    A po czym to wnioskujesz? Ja nie widziałem wypowiedzi żadnych innych działaczy na ten temat.
    A co do kibiców to po czym to wnioskujesz? Leszno i Zielona Góra to jest większość.. ? heh..

  37. Powrót do góry    #127
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Przeczytajcie sobie ten fragment uzasadnienia:

    "W myśl tego przepisu tor musi być tak przygotowany do zawodów, aby nawierzchnia zapewniała płynną jazdę i możliwość wyprzedzania na całej długości i szerokości toru."

    i powiedzcie, ile razy na Młotoarenie bylo to "wyprzedzanie na calej dlugosci i szerokosci"? Czy Torun spotkala za to kiedys jakas kara, he?

    Jako kibic Wlokniarza, mimo wszystkich kontrowersji i zgrzytow, ktore panowaly na linii Czewa-Leszno w ostatnich latach (chocby w 2008), w pelni solidaryzuje sie z Unia.

    Unimil Torun to najwieksze szambo i gnoj w calej Elidze. To klub, ktory probuje stawiac sie wyzej nad innymi. Drodzy leszczynianie! Z calego serca zycze Wam - zlejcie tych pajacow najwyzej jak sie da. To jedyna i najlepsza rzecz, jaka mozecie zrobic. Z "prawniczymi zasobami" i skorumpowana SE niestety nie wygracie. Pozostaje tylko tor. Jedynie wywalajac betonowego "faworyta" z finalu mozecie sprawic, ze wkurzony brakiem sukcesow Karkosik odesle buca Stepniewskiego i druga zuzlowa ***** Kryjoma w pi.du. Zrobcie to i oczysccie lige oraz torunski speedway z tego gowna. Sully, Miedziak, Holder, Jasiu Zabik oraz torunscy fani naprawde nie zasluguja, by osmieszali i kompromitowali ich tacy *****e u steru.

    Do boju i niech Hampelkowi i spolce dlon na manetce nie zadrzy!
    Pzdr,
    Garfield

  38. Powrót do góry    #128
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Nic się nie zmieniło od roku 1997.
    http://www.youtube.com/watch?v=TC4w4pArrC4

  39. Powrót do góry    #129
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach

    icon12.gif

    no i jednak mialem racje piszac pare dni temu ze cisza sie zrobila.taka cisza jak przed burza...
    az strach sie bac co sie bedzie dzialo w toruniu... prowokacji ciag dalszy przed nami
    pyra

  40. Powrót do góry    #130
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2007
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kobe_bks Zobacz posta
    A po czym to wnioskujesz? Ja nie widziałem wypowiedzi żadnych innych działaczy na ten temat.
    A co do kibiców to po czym to wnioskujesz? Leszno i Zielona Góra to jest większość.. ? heh..
    Chociażby Plech, Czekański i Cegielski. Cegielski oczywiście jako menago Kołodzieja dla Ciebie się nie liczy, OK. Nie widziałem jednak ani jednej opinii poza-toruńskiej, która byłaby przychylna Toruniowi.

  41. Powrót do góry    #131
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    czy kara sluszna czy nie zalezy od punktu siedzenia. Ciezko sie z boku ustosunkowac do tego, bo z jednej strony nalezy walczyc z takimi praktykami jak kombinacje z torem, ale z drugiej strony czemu winni sa kibice?!

    Jezeli jest tak, ze tor nie jest rowny w znaczeniu taki sam na calej swej szerokosci... nalezy karac i to surowo osoby za to odpowiedzialne i te eliminowac ze srodowiska, szkoda ze ta walka rozpoczela sie w takim a nie innym momencie, ale dobrze, ze problem ten jest dostrzegany! Zreszta nie pierwsze to zastrzezenia co do toru w Lesznie w tym sezonie! Tylko szkoda, ze jak zawsze najbardziej poszkodowani byli, sa i beda kibice!!!

  42. Powrót do góry    #132
    Użytkownik
    Dołączył
    07-09-2008
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez rume Zobacz posta
    Ano boli - Miedzińskiego i Pulczyńskiego.
    To spytam inaczej- myślisz, że tak samo w Toruniu by narzekano, jakby goście wygrali? Nie. Więc może nie przede wszystkim o stan toru chodzi?
    Anioły miały przyjechać i wygrać łatwo, lekko i przyjemnie i zawinąć stamtąd. A że zrobiły się schody, to trzeba było kombinować.

  43. Powrót do góry    #133
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2007
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez rume Zobacz posta
    Ano boli - Miedzińskiego i Pulczyńskiego.
    A widziałeś tę wypowiedź Pulczyńskiego http://espeedway.pl/news,emil_pulczy...,48531,12.html ? Czy jest to już dla Ciebie jesne, że sam Pulczyński przyznał iż popełnił błąd? Tego faktu zdaje się nie rozumieć toruński zarząd oraz połowa toruńskich kibiców i na uparte używają jego upadek jako argument na zły stan toru.

  44. Powrót do góry    #134
    Początkujący
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mój pierwszy wpis na tym forum... za tydzień finał ( tak domniemam ) pojedziemy we Wrocławiu!!!

  45. Powrót do góry    #135
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez m0squito Zobacz posta
    A widziałeś tę wypowiedź Pulczyńskiego http://espeedway.pl/news,emil_pulczy...,48531,12.html ? Czy jest to już dla Ciebie jesne, że sam Pulczyński przyznał iż popełnił błąd? Tego faktu zdaje się nie rozumieć toruński zarząd oraz połowa toruńskich kibiców i na uparte używają jego upadek jako argument na zły stan toru.
    Przeczytaj mój post w innym wątku
    http://www.sportsboard.pl/showthread.php/40461-P%C3%B3%C5%82fina%C5%82-PROKURATORZY-ROLNICY-18.09.2011-godz.-16.00-)?p=1400672&viewfull=1#post1400672

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •