Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 733

Wątek: Półfinał: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów rewanż :)

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach

    Półfinał: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów rewanż :)

    No to czas na rewanż . Po pierwszym meczu +8 dla Stali i to oni są na dzień dzisiejszy w finale. 8 pkt to dużo i mało, choć jednak trudniej odrabiać straty z drużynami takimi jak Gorzów, które mają mocnych liderów. Jak na mój gust, wszystko w rękach i motorach Davidssona. W Gorzowie zawiódł, ale widać że Jonas nie ma w tym roku sprzętu na tory przyczepne, u nas będzie twardo i może to już wyglądać trochę inaczej. Zengota swoje 5-6 pkt powinien zrobić, podobnie jak Dudek. Presja i ciśnienie będzie ogromne i bardzo ważny będzie 1 wyścig. Przydałoby się rozpocząć mecz od 5-1, bo to by dodało chłopakom pewności siebie.

    Zasadnicze pytania:

    1) Czy pojedzie Hancock (wbrew temu co piszą media nie jest z nim tak wesoło), a jeśli pojedzie to z jakim skutkiem ? Wiadomo, że dla Amerykanina liczy się teraz zdobycie drugiego tytułu mistrza świata i trudno mieć do niego o to pretensje. IMO bez Herbiego nie mamy szans. ZZ w życiu nie da tylu pkt co Hancock. Jonsson, Protas i co dalej ? Davidsson to wieczna niewiadoma, choć na naszym torze może coś pokazać, nie wspomnę już o Zengocie czy Dudku.

    2) Czy 2 linia zielonogórska jest w stanie wozić tę gorzowską ? Silniejszą drugą linię zdaje się mieć Gorzów. No, ale teraz mecz będzie w Zielonej Górze i szanse się wyrównują. Jeśli chodzi o juniorkę to tutaj Falubaz ma przewagę głównie ze względu na atut swojego toru. Dudek nie powinien mieć żadnych problemów z ogrywaniem gorzowskich kolegów, a i Rogowski (uważam, że to on powinien jechać, jest ostatnio w lepszej dyspozycji od Strzelca i zdaje się mieć chłodniejszą głowę) nie jest tu na straconej pozycji.

    3) Dla Stali kluczowa może być postawa Pedersena, Nicki nie jest już tak mocny jak parę sezonów temu i choć u siebie wciąż jest mocnym liderem to z wyjazdami bywa już różnie. Gollob powinien swoje przywieźć, Andersen również czyli audi albo 1 pkt na defekcie. Iversen i Zagar to prawie takie same niewiadome jak u nas Davidsson.

    4) Kto wygra forumowy zakład ? Buszmen, jak Cie lubię tak muszę życzyć porażki

    Nie podejmuję się typowania wyniku, bo ten mecz może potoczyć się bardzo różnie. Liczę, że Falubaz odrobi straty z Gorzowa chociaż jak wspomniałem wcześniej decydujący powinien być początek meczu, jeśli nie odskoczymy na początku i Gorzów będzie nas trzymał pod presją, a wynik będzie na styku to może być nieciekawie.

    Zapraszam do dyskusji.


    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 13-09-2011 o 14:33

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Reptile.

    Najpierw piszesz, ze Gorzow ma lepsza druga linie a pozniej dodajesz, ze Hans walnie audi a Iversen Zagar to tak samo jak Davidsson czy Zengota. Sam sobie przeczysz

    Jak dla mnie nie ma innej opcji jak zwyciestwo i awans do Finalu Falubazu. Z Hancockiem powinno byc bez nerwow, bez niego pewnie z nerwami ale i tak +8 wycisnac damy rade. Mamy lepszych startowcow co nawet potwierdza ten ostatni mecz w Gorzowie. Zrobic beton i ze startu uciekac.

    moj typ:

    Z Hancockiem -> 53-37
    ZZ ->49-41

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar KLAUS_RAUS
    Dołączył
    04-04-2009
    Postów
    1,287
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 321 w 157 postach
    Z typowaniem wyniku trzeba powstrzymać się do czasu, aż swoje zdanie wypowie Andzrej Huszcza, który z reguły nie myli się w przewidywaniu rezultatów meczy Falubazu.

    Herbie zapowiedział, że w piątek zjawi się w Zielonej Górze i jeżeli dotrzyma słowa będzie czas sprawdzić jaka jest jego aktualna rzeczywista dyspozycja po kontuzji, tak aby w niedzielą nie było niespodzianek.

    Niepewna sytuacja jest ze Szwedami, którzy jak czytam mają w piatek i sobotę dwudniowe IM Szwecji. Ich forma i sytuacja sprzętowa po tym maratonie może wyglądać róznie.

    Pozostali muszą pojechać swoje i troszeczkę lepiej i o wynik możemy być spokojni.

    Pomimo gorzoskich taktyków nasi powinni spokojnie wygrać minimum kilkunastoma punktami.

    Chociaż marzeniem jest sytuacja, że przed 15. biegiem nasi prowadzą 4-ma punkcikami i w ostatnim nominowanym jest 5-1 i wchodzimy do finału z Lesznem !

    Ale takiej sytuacji może nie wytrzymać serce co bardziej wrażliwych kibiców, szczególnie tych z Zawarcia

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2005
    Postów
    648
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 94 w 70 postach
    "Jak dla mnie nie ma innej opcji jak zwyciestwo i awans do Finalu Falubazu."

    To jest wasz problem, myślenie życzeniowe. Jak to: Stal nas załatwi ? To niemożliwe ! Dlaczego niemożliwe - to już nie jest takie jasne. Tak jak w tym sezonie skończyły się zacięte mecze derbowe w Gorzowie, przyjeżdżaliście dostać lanie (w niedzielę deszcz was uratował), tak i mogą skończyć się zwycięstwa Falubazu w Zielonej. A beton, jaki macie podobno przygotować, naszym też będzie pasować. Sprawa awansu do finału otwarta.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez gorzowiak Zobacz posta
    "Jak dla mnie nie ma innej opcji jak zwyciestwo i awans do Finalu Falubazu."
    To jest wasz problem, myślenie życzeniowe. Jak to: Stal nas załatwi ? To niemożliwe ! Dlaczego niemożliwe - to już nie jest takie jasne.
    Bo działa magia Falubazu Nawet jak te nasze tłuki się do meczu nie przygotują to im ktoś tam u góry dupska uratuje

    Tak jak w tym sezonie skończyły się zacięte mecze derbowe w Gorzowie, przyjeżdżaliście dostać lanie (w niedzielę deszcz was uratował), tak i mogą skończyć się zwycięstwa Falubazu w Zielonej. A beton, jaki macie podobno przygotować, naszym też będzie pasować.
    Pewnie tak jak ostatnio w Vojens ?


    Sprawa awansu do finału otwarta.
    To prawda. Wszystko jest możliwe i nie ma nic na pewno.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2010
    Postów
    569
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 94 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAUS_RAUS Zobacz posta
    Z typowaniem wyniku trzeba powstrzymać się do czasu, aż swoje zdanie wypowie Andzrej Huszcza, który z reguły nie myli się w przewidywaniu rezultatów meczy Falubazu.
    Od każdej reguły jest wyjątek

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar Brudne_Serce
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Obiektywnie patrząc szanse obrony 8pkt zaliczki są niewielkie. To nie brak wiary w zespół, a trzeźwe szacowanie sił obydwóch zespołów w starciu na terenie Zielonogórzan przekonują mnie nad wygraną Falubazu w granicach 51:39. Nie sądzę, aby zawodnicy Falubazu 'błądzili' na swoim torze tak jak miało miejsce to w Gorzowie. Mało prawdopodobne wydają się także takie wpadki jak taśmy i upadki z własnej winy. Wszystko będzie zależało od tego jak zacznie się mecz rewanżowy. Jeśli Stalowcom uda się go zremisować lub wygrać może być ciekawie. Wiadomo, że z każdym kolejnym zremisowanym lub wygranym wyścigiem nasze szansę będą rosły, a to wprowadzi nerwowość w szeregach Falubazu.

    Marzeniem jest wynik 39:39 przed nominowanymi i niech się dzieje wola Nieba

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    DEJA VU ?
    -Runda zasadnicza zakończona na 2miejscu
    -gruba ekipa z jeszcze grubszą kasę
    -niewielka przegrana z sąsiadem i hura optymizm w rewanżu na własnym obiekcie
    MÓWI WAM TO COŚ??

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez gorzowiak Zobacz posta
    w tym sezonie skończyły się zacięte mecze derbowe w Gorzowie, przyjeżdżaliście dostać lanie (w niedzielę deszcz was uratował)
    Skończyły się bo w obu z drużyny w trakcie meczu wypadał punktujący zawodnik.
    Gdyby nie wypadał to by się nie skończyły.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jeśli jeszcze Hancock nie będzie mógł wystąpić w rewanżu? Niemal powtórka z rozrywki tylko w drugą stronę Ale kibice Falubazu nie powinni się tym przejmować, w końcu rok temu przekonywali, że stratę lidera da się zniwelować Z/Z-etką i z Pedersenem czy bez wynik byłby taki sam.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Nie ma żadnej powtórki z rozrywki, bo u nas nie jedzie Dobrucki i żadnej zztki za to nie mamy

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie jedzie Dobrucki, ale przecież macie odradzającego się Davidssona, który kroi Crumpa, rekordzistę gorzowskiego toru Zengotę i o połowę biegów więcej na własnym torze. To mało?

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Reptile.

    Najpierw piszesz, ze Gorzow ma lepsza druga linie a pozniej dodajesz, ze Hans walnie audi a Iversen Zagar to tak samo jak Davidsson czy Zengota. Sam sobie przeczysz
    Chodziło mi o to, że Zagar i Iversen > Davidsson i Zengota
    Później jednak dodałem, że ze względu na atut swojego toru szanse się wyrównują.
    Andersena w ogóle nie biorę pod uwagę, bo ten gościu może przy odrobinie szczęścia wygrać jedynie z naszym drugim juniorem, a i to nie jest wcale takie pewne.

    Nie zgadzam się co do tego deja vu sprzed roku. Mimo wszystko 8 pkt straty, a 4 to spora różnica. Druga sprawa jest taka, że w Zielonej Górze nikt nie jest pewny odrobienia tej straty (z paroma wyjątkami), a Gorzowiacy wręcz piali roku temu z zachwytu po pierwszym meczu i po rewanżu musieli kasować swoje wpisy .

    Stratę lidera istotnie z/z można zniwelować, ale niekoniecznie. To jest swoista loteria jaki mecz pojada inni zawodnicy. Przy stosowaniu z/z zawsze jest to ryzyko, że jak jeden zawodnik zawali mecz to się robi katastrofa (przykładem Gapiński w zeszłorocznym ćwierćfinale).

    Skończyły się bo w obu z drużyny w trakcie meczu wypadał punktujący zawodnik.
    Moher, myślę że nie ma sensu już przypominać o osłabieniu Falubazu. To już każdy wie, kontuzje niestety są częścią tego sportu. Wypadnięcie ze składu Rafała daje nam szanse na ciekawe rozgrywki, bo z nim w składzie nie byłoby żadnej dyskusji kto zostanie DMP 11, oczywiście to moja opinia żeby nikt zaraz nie dostał piany na pysku .

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach

    icon12.gif

    Cytat Zamieszczone przez Jesper Zobacz posta
    Nie jedzie Dobrucki, ale przecież macie odradzającego się Davidssona, który kroi Crumpa, rekordzistę gorzowskiego toru Zengotę i o połowę biegów więcej na własnym torze. To mało?
    Na was wystarczy

    Ale twoje porównanie i tak jest nietrafne. Gdybyście wówczas jechali bez Nickiego i Zagara to ok. Ale tak nie było.
    Zresztą wy nie możecie przeżyć tej kontuzji Nickiego a zapominacie jeszcze o tym, że gdyby Nicki jechał to byłby przygotowany inny tor.
    Gdy się okazało, że Nikuś jest kontuzjowany nasz kochany trenejro był tak pewny siebie, że kazał ubijać wcześniej przygotowaną kopę. Przez jego pychę o mały włos a przerżnęlibyśmy tamten mecz.
    Co ciekawe w ostatni weekend było podobnie. Toromistrz w Zielonej zrobił kopę (taką jaką da się zrobić w obecnym stanie toru) i Protas powiedział, że na czymś takim trenował nie będzie bo zbyt niebezpiecznie przez kamienie, bo w Gorzowie Gollob na takie numery się nie zgodzi itp. itd. W efekcie trenowali przed derbami na ubitym torze. No i wiadomo jak to się skończyło w niedzielę.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    A propos ZZ. Kto jest w Stali teraz trzecim do ZZ?

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...az-zielona-go/

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Dziwią mnie te dobre nastroje kibiców Falubazu. Mi jakoś nie jest do śmiechu po tym co zobaczyłem w niedzielę, bo pojechaliśmy bardzo słabo. Jaki będzie rewanż tego nie wiem, myślę, że wygramy, ale czy wystarczająco? Musi być 8pkt różnicy, czyli albo będziemy prowadzić pewnie od początku do końca, obronimy taktyki itp, albo będzie problem. W świetnej formie wydaje się być Iversen, swoje jadą Gollob i Pedersen, a Zmarzlik meczu z RZ nie powtórzy, Andersen już w Gorzowie nie miał robić punktów, a raz wygrał, natomiast Zagar zawsze może odpalić. Cyran bez szans też nie jest. Moje zdanie jest takie, że jak nie ułoży nam się dobrze początek i nie odrobimy strat po 4-5 biegach to nie wygramy dwumeczu. No, ale to tylko moje przemyślenia, żużel bywa niezwykle nieprzewidywalny i mam nadzieję, że i tym razem zdziwię się na widok naszej drużyny. Na dzisiaj jednak jakoś trudno mi wierzyć, że Zengota i Davidsson pojadą diametralnie inaczej niż w Gorzowie. Im wystarczy wystawić koło, PUKnąć łokciem czy zajechać drogę i już jest hamulec. A tu nie będzie litości, Stal poczuła krew i zrobi absolutnie wszystko, aby błędów z przeszłości nie powtórzyć.

    Wiem, wiem. Wieczny ze mnie optymista...

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar siwex82
    Dołączył
    27-07-2011
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 6 w 6 postach
    Reptile chodziło mi o kibicowskie deja vu tzn wy dziwiliście się nam że cieszymy się u was iż polegliśmy 4pkt a wy po porażce 8pkt gdzie Zengi jak i Davidsson nie jechał tak jak pisaliscie o ich formie zachowujecie się jak to by Stal przegrała.
    Dowhan na SF mówił ze to tylko 2biegi na 5-1, tak ale potem idzie taktyczna i znowu może być przewaga Stali, poza tym czy zawodnicy się nie spalą tak jak Dudek w 1starcie? któż to wie
    Kuźwa jak sobie przypomnę zeszłe PO jak wracałem przez pół europy wierząc w zwycięstwo Stali a tu po meczu Falubaz śpiewa "na kolana" Dlatego dla dobra was koledzy z południa proszę was o więcej obiektywizmu bo lekko nie będzie
    Aby wyjaśniło się wszystko w 15 biegu to był by mecz, pewnie pół lubuskiego brało by urlop na żądanie
    Ostatnio edytowane przez siwex82 ; 13-09-2011 o 19:28

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2005
    Postów
    648
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 94 w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez Brudne_Serce Zobacz posta
    Obiektywnie patrząc szanse obrony 8pkt zaliczki są niewielkie. To nie brak wiary w zespół, a trzeźwe szacowanie sił obydwóch zespołów w starciu na terenie Zielonogórzan przekonują mnie nad wygraną Falubazu w granicach 51:39. Nie sądzę, aby zawodnicy Falubazu 'błądzili' na swoim torze tak jak miało miejsce to w Gorzowie. Mało prawdopodobne wydają się także takie wpadki jak taśmy i upadki z własnej winy. Wszystko będzie zależało od tego jak zacznie się mecz rewanżowy. Jeśli Stalowcom uda się go zremisować lub wygrać może być ciekawie. Wiadomo, że z każdym kolejnym zremisowanym lub wygranym wyścigiem nasze szansę będą rosły, a to wprowadzi nerwowość w szeregach Falubazu.

    Marzeniem jest wynik 39:39 przed nominowanymi i niech się dzieje wola Nieba
    Trzeźwe, tudzież obiektywne szacowanie sił obydwu zespołów wskazywało na cholernie wyrównane mecze w Gorzowie. Jak było, wiadomo ...
    Gorzowska, optymistyczna dla nas ocena Falubazu: Zengota - cienki jak naleśnik, Davidsson - może sobie poszaleć, ale raczej w meczach z rzeszowskim walcem, Hancock - ma na głowie złoto w GP, ryzykować nie będzie, reszta dobra, ale do pokonania (patrz: Andersen wygrywa z Jonssonem). Dobra, dobra jedziemy na torze w Zielonej, ale nie zrobią bagna jak w Lesznie. Cieślak przed meczem z nami powiedział, że nie ma co robić toru innego, niż taki, na jakim się do tej pory jeździło, a więc wiemy z grubsza jaki ten tor będzie. Moim zdaniem są spore szanse, aby "banda najemników" wysłała na nieco spóźnione wakacje umierających za swój klub wychowanków Falubazu. No, ale zapewne nie patrzę "obiektywnie".

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Ty gorzowiak ...zajmij sie lepiej tym dlaczego czeczenkowi tym razem tor cos nie wyszedł a Tomek Golob już gnojowiska nie nazywa gnojowiskiem tylko torem wymagającym ...???Hipokryci...

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Ty gorzowiak ...zajmij sie lepiej tym dlaczego czeczenkowi tym razem tor cos nie wyszedł
    Pedrosio wybacz ale w Twoich Leszczyńskich "ustach" ten tekst jest cholernie zabawny i sprawił że autentycznie parschnęłem śmiechem po jego przeczytaniu. To że nie rozróżniasz toru przyczepnego(z jedną dziurą którą można by załatwić w 10 minut gdyby nie nadciągająca burza) od syfu który fundujecie kolejnym drużyną na swoim pożal się Boże torze, jest tylko i wyłącznie Twoim problemem. Jeśli niczego nie zmienicie musicie przyzwyczaić się do 4 godzinnych "widowisk" które za każdym razem będą rozpoczynały przemarsze gości z prętami w ręku.

    Jadę sobie spokojnie na derby nieco wcześniej bo mam kawałek. Dzwoni kumpel.
    Kolega: Słuchaj zgadnij co w Lesznie?
    Ja: Pewnie traktory ostro walczą.
    razem: hahahahaha

    Ty już mnie do Apatora nie mieszaj. Oba KLUBY są siebie warte a Kryjomowi to bym polecił jakiegoś psychiatrę. Ja wyżej pisałem o faktach a burdel na waszym torze nim jest choćbyś jeszcze 1000 razy nazwał mnie czy mój klub *****mi. Z mojej strony koniec dyskusji bo na ludzi którzy argumenty zastępują inwektywami naprawdę szkoda klawiatury.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 14-09-2011 o 13:20

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    23-10-2009
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Komunikat władz żużla:
    "Stali Gorzów zarzuca się "jedynie" nieregulaminowy stan toru stwierdzony przez sędziego za co grozi od 30 tys. zł do 50 tys. zł oraz zawieszenie licencji kierownika zawodów na okres od 1 roku do 2 lat." za SF
    To też wymysł FALUBAZÓW? Po trupach do finału czy, raczej wpieprz i oczko wyżej. Macie sraczke na naszym punkcie, tak spier..lic atrakcyjny mecz torem to szczyt głupoty.
    Przy Uni to jesteście niewiniątka oni mają 6 zarzutów w tym udział zawodnika będącego na L4.

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Następny sprawiedliwy się znalazł. Jedna dziura od kilku lat na naszym torze i już stajemy się przykładem najgorszych preparatorów. Tomalazg, idąc Twoim tokiem rozumowania wasze trzy ostatnie medale również były "szczytem głupoty". Również tak to odbierasz?

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Gollob może zrobić te 15 punktów w sześciu wyścigach,PUKOWI i dzikowi rozkładam po 10 na łeb,Zagar 4,Zmarzlik 3,Cyran 0,Andersen 0 i mają Zamościanie 42 punkty co daje im finałZależy od toru.Na przyczepnym Krystian nas pozamiata,jak zrobią beton to Iverowi daje te 5-7 o ile pojedzie pięć razy.Nasi muszą pojechać jak drużyna,jeśli druga linia będzie wspomagać dzielnie pierwszą to uciągniemy ten ciężar i przejdziemy Stal choć tak jak typowałem 70% na finał dla Zamościan tak teraz typuję 80%Co do finału Leszna zupełnie się nie pomyliłem więc k... znowu mogłem być bogaty
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 13-09-2011 o 22:20

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    09-03-2004
    Postów
    292
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 2 postach
    Jestem kibicem może już nieco starszego pokolenia. W mojej głowie i sercu wciąż ponad sukces mojej drużyny wysuwa się uczciwa walka i sprawiedliwość.Może to niemodne, ale tak jest. Jestem zniesmaczony tym co się wydażyło w półfinałach. Na cztery artykuły na sf trzy dotyczą przewałków i kontrowersji, zarzutów i szachrajstwa.
    to przykre, że zamiast fascynować się walkąi emocjami na torze przestrzeń wypełnia plik oskarżeń i zarzutów.
    Ja naprawdę wolę zobaczyć w składzie Falubazu wychowanków i liczyć na ich rozwój na równym ciekawym do walki torze (nawet w drugiej lidze), niż zdobywać medale na grzęzawisku pełnym dziur i pułapek o których nie wie przeciwnik.
    To po******.
    Nie pałam nienawiścią, w dupie mam antyrządowe protesty i piosenka o żonie Jancarza mnie nie bawi. Nie mam ochoty walnąć gorzowiaka w mordę, nie cieszę się jak Gapiński wali w bandę i walka o życie przyjezdnych też mnie nie kręci.
    Może ze mnie **** nie kibic...
    Mam nadzieję, że toromistrz Cieślak zrobi jednak tor jak najbardziej do walki, że oglądnę ciekawe widowisko, a po meczu skuję ryj wódą...albo ze szczęścia że Falubaz jest w finale, albo z żalu że tam go nie ma.
    Na koniec (niezależnie od wyniku) spojrzę w lustro i powiem:
    - byliśmy w tym wszystkim fair.
    pozdrawiam Falubazersów z emigracji.
    Ostatnio edytowane przez kurmaniunia ; 13-09-2011 o 23:02

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez libky Zobacz posta
    Następny sprawiedliwy się znalazł. Jedna dziura od kilku lat na naszym torze i już stajemy się przykładem najgorszych preparatorów. Tomalazg, idąc Twoim tokiem rozumowania wasze trzy ostatnie medale również były "szczytem głupoty". Również tak to odbierasz?
    Różnica jest taka, że żaden sędzia w czasach jak zdobywaliśmy medale nie zarzucił nam preparowania toru. To chyba robi różnice, prawda ?

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Zigi pierwsze z brzegu:
    www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/06/09/falubaz-zielona-gora-ukarany/

    Jeszcze taka ciekawostka, wywiad z Markiem Cieślakiem z 2009 roku który swego czasu stanął w obronie obywatela Żyty:
    Słyszę, że "kombinują" z torem, że rywale nie potrafią na takim potem pojechać. Ja mam swoją teorię. To płaczki tak twierdzą! Jak można bać się regulaminowo przygotowanego toru? Niels Kristian Iversen "wykręcił" tam rekord. Czy w nienormalnych warunkach byłoby to możliwe? Nie. Dlatego opowieści o dziwnym i spreparowanym torze trzeba włożyć między bajki
    dziękuje

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście kibice zardzewiałej mogą snuć sobie piękne scenariusze, ale nie ma nawet takiej opcji, żeby Iversen, Zagar i Andersen okazali się tymi, którzy wyrzucą Falubaz z finału!

    Swoją drogą, to ciekawe - cztery sezony zajęło zardzewiałej wydostanie się z 1/4 finału do 1/2 finału, a kolejny krok z półfinału do finału miałaby zrobic ot tak sobie w tym samym sezonie? Wolne zarty! Gdyby nie przyszłoroczna reforma rozgrywek, to w ciemno obstawiałbym, że kolejne 3 sezony zajmie jej dotarcie do finału. O ile będzie mieć więcej szczęścia i w tej drodze nie będzie spotykac Falubazu. 55-35 - tak, żeby nikt nie miał najmniejszych wątpliwości.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzę, że kolega szybko pozbierał się po kompromitującej postawie swojego zespołu w ubiegłą niedzielę, gdzie jedynym powodem jego radości był padający deszcz i decyzja o przerwaniu meczu. Zaczyna się kolejny raz straszenie poobijanym Hancockiem i zamykającym gaz Davidssonem, którzy będą rozstawiać Iversena i Zagara

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jesper Zobacz posta
    Widzę, że kolega szybko pozbierał się po kompromitującej postawie swojego zespołu w ubiegłą niedzielę (...)
    racja. nawet całkiem niedawno był mecz, kiedy trzymająca równy poziom stal też zdobyła 27 punktów jak w niedzielę, a falubaz 63. to ponad 3 razy więcej niż ostatnio (19)! zniżka formy widoczna nawet dla laika, a dla znawcy - totalna kompromitacja.

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto wie jak potoczyłby się mecz w kolejnych biegach. Może poziom 27 punktów był w niedzielę nieosiągalny dla Falubazu, gdyby spotkanie toczyło się dalej?

    Przypomnę, że do Gorzowa przyjechał przyszły mistrz świata, rewelacyjny w tym sezonie Protasiewicz, kapitalny Jonsson i odrodzeni Davidsson z Dudkiem. Ich postawa na torze nie przysporzyła chyba kibicom w klatce powodów do radości. Skąd u nich teraz taki optymizm po tak słabym występie?
    Ostatnio edytowane przez Jesper ; 14-09-2011 o 14:22

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    ja tam nie chcę siać defetyzmu, ale prognozy pogody na niedzielę są nieciekawe. Wszystkie portale pogodowe zapowiadają obfite opady.

    Czyżby znowu ( w kontekście kontuzji Hancocka ) zadziałała magia?

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez adambe Zobacz posta
    ja tam nie chcę siać defetyzmu, ale prognozy pogody na niedzielę są nieciekawe. Wszystkie portale pogodowe zapowiadają obfite opady.

    Czyżby znowu ( w kontekście kontuzji Hancocka ) zadziałała magia?
    Na bardzo twardym śliskim torze, zdecydowaną przewagę będą mieli zawodnicy z dobrymi startami, a takich jest zdecydowanie więcej w Falubazie. Tak, że nie wiem, czy dla nas nie byłoby lepiej pojechać nawet w anormalnych warunkach, gdzie kolejność ustala się na starcie.

    Na miejscu Cieślaka, w piątek zlałbym tor solidnie wodą i zrobił trening w godzinie meczu, właśnie w takich warunkach. Niech sobie posprawdzają wszystkie ustawienia, żeby być przygotowanym na taką ewentualność w niedzielę.

    Co do Grega to do niedzieli jest jeszcze trochę czasu i powinien się wykurować na tyle żeby jechać bez jakiś blokad. Tym bardziej, że z góry wiadomo, że u nas nie będzie tak ciężkiego i niebezpiecznego toru jak w pierwszym meczu. Będzie twardo i równo.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    543
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 118 w 60 postach
    Czas na napinkę


    Wśród zielonogórzan próżno szukać już spokoju, jaki emanował z nich jeszcze nie tak dawno. Większość kibiców najpierw wróżyło Stali porażkę z Unią Leszno, później z Falubazem. A tu masz...wygrywają i wygrywają. Natchnieni ostatnimi sezonami wciąż jednak wierzą, iż w swojej fortecy zdołają odrobić stratę. Wrocławska 69, niczym Troja, spłonie jednak za sprawą konia trojańskiego, PUKA Iversena


    A tak już całkiem poważnie, to zdobycie 42 punktów wcale nie musi być takie nieosiągalne, jak niektórzy piszą. Chyba nikt nie wierzy w to, że Andersen odjedzie 4 biegi, chyba że Stal będzie przez cały czas w kontakcie, jeśli chodzi o wynik, ale na to się nie zanosi. Tak więc polecą taktyki, Gollob x6, Pedersen x6, Iversen/Zagar x6, do tego Bartosz za Cyrana też z taktycznej.


    W 2010 w Toruniu odwróciliśmy taktykami przebieg całego spotkania, wygrywając (jadąc szpitalem, z Gustafssonami i Sucheckimi). Jeśli i tym razem Czernicki mądrze poprowadzi nasz zespół, będzie gorąco aż do ostatniego biegu.


    Przeczuwam jednak kolejne cyrki związane z derbami. Pewnie znowu nie będzie nam dane obejrzeć normalnego widowiska, bo albo wybuchną wojny dotyczące przygotowania toru, albo spadnie deszcz (na 99%) i też będzie kaszana, bo żużel w błocie to nie jest widowisko na miarę półfinału Ekstraligi.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar krystyn
    Dołączył
    04-11-2007
    Postów
    556
    Kliknij i podziękuj
    137
    Podziękowania: 64 w 29 postach
    i proszę mi z torem nie kombinować- sędzią jest Piotr Lis

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar Skywalker-RM
    Dołączył
    08-04-2009
    Postów
    1,005
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Dla mnie sytuacja jest prosta,jak się nie wystrzelamy z taktycznych do 10 biegu to możemy mieć finał.Idealnie było by zrobić 5:1 w juniorskim i oglądać jak się gotuje Cieślakowa głowa

    Edit.Z pogodą rzeczywiście może być ciekawie.Do niedzieli bez deszczu a 18.09 od południa cały dzień opady,fakt że pisze iż będą one słabe ale jednak toru który będzie pod siebie w takich warunkach przygotować się nie da bo będzie on ciągle "moczony".
    Ostatnio edytowane przez Skywalker-RM ; 14-09-2011 o 17:59

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Skoro jest napinka jestem i ja . Miałem przyjemnośc oglądać " popisy " bidona we wczorajszych PO w Szwecji i wkradło się już troszkę optymizmu . Osiemnaście punktów tym razem nie będzie . Klucz do sukcesu to oczywiście więcej trójek liderów niz w czerwcowym meczu . Zabraknie pana " zz " który przywiózł 3113 , ale dębowy kijek powinien godnie go zastąpić . Dla równowagi Andersen i Zmarzlik którzy razem wywalczyli okrągłe zero , powinni wypaśc lepiej . Te magiczne 49 punktów to dużo , ale gdy popatrzymy inaczej i jedenaście biegów pojedziemy na 3:3 a cztery biegi na 4:2 wygląda to już bardziej sensownie .
    Dodajmy do tego deszczyk i bedą emocje .

    Tak na marginesie to ktokolwiek wygra ligę w tym roku jakiś niesmak pozostanie . Płaczki , kombinatorzy , preparatorzy , szczęściarze , desperaci , oszuści , cwaniaczki na kogo wypadnie na tego bęc . Tylko Władzia jakoś szkoda jeśli w niedziele zakończy się sen o złocie , bo przecież stworzył zespół , warunki , stadion no i oczywiście zapłacił , tylko ten cholerny deszcz ...

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Poznaliśmy składy, a więc rozkład biegów będzie wyglądał tak:

    1. Dudek, Rogowski vs Cyran, Zmarzlik
    2. Hancock, Zengota vs Gollob, Andersen
    3. Jonsson, Davidsson vs Zagar, Iversen
    4. Protasiewicz, Rogowski vs Pedersen, Zmarzlik
    5. Jonsson, Davidsson vs Gollob, Andersen
    6. Protasiewicz, Rogowski vs Zagar, Iversen
    7. Hancock, Zengota vs Pedersen, Cyran
    8. Protasiewicz, Dudek vs Gollob, Andersen
    9. Hancock, Zengota vs Zagar, Iversen
    10. Jonsson, Davidsson vs Pedersen, Zmarzlik
    11. Protasiewicz, Zengota vs Zagar, Andersen
    12. Jonsson, Dudek vs Gollob, Cyran
    13. Hancock, Davidsson vs Pedersen, Iversen


    Przeciwnicy zawodników Falubazu to:

    Hancock: Gollob, Pedersen x2, Iversen x2, Zagar, Andersen, Cyran
    Zengota: Gollob, Pedersen, Iversen, Zagar x2, Andersen x2, Cyran
    Jonsson: Gollob x2, Pedersen, Iversen, Zagar, Andersen, Zmarzlik, Cyran
    Davidsson: Gollob, Pedersen x2, Iversen x2, Zagar, Andersen, Zmarzlik
    Protasiewicz: Gollob, Pedersen, Iversen, Zagar x2, Andersenx2, Zmarzlik
    Dudek: Gollob x2, Andersen, Zmarzlik, Cyran x2
    Rogowski: Pedersen, Iversen, Zagar, Zmarzlik x2, Cyran

    Przy takinm układzie najmocniejszych przeciwników ma Davidsson, najsłabszych Zengota.

    Oczywiście mogą polecieć taktyczne i ci przeciwnicy mogą się zmienić, ale patrząc tylko na tę rozpiskę powyżej to wg mnie zadanie dla naszych zawodników wygląda tak:
    Hancock 5:3, Zengota 5:3, Jonsson 6:2, Davidsson 4:4, Protasiewicz 6:2, Dudek 4:2, Rogowski 2:4

    To by dało po 13 biegu różnicę 12 pkt Ale trzeba pamietać o taktycznych, które będą mocne. A więc każdy z naszych musi zrobić swoje Nie ma miejsca na lipę i słabszy dzień.

    Co do składu:
    Ja bym zamienił numerami Jonssona z Davidssonem, plus ewentualnie Dudka z drugim młodym.

    Pozdro

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Hm, to wszystko prawda. Jednak aby uzmysłowić nieprzewidywalność tego sportu to za przykład można dać mecz z Rzeszowem w Zielonej w RZ i ten drugi w PO. Ci sami zawodnicy w jednej i drugiej ekipie a jakże odmienne wyniki. Widac jak na dłoni, że nasi pierwszy mecz z Rzeszowem tak jak by zlekceważyli, dołozyć do tego dwa defekty na punktowanych miejscach i mecz zakończył się remisem. Drugi mecz z Rzeszowem, mimo znacznej wygranej u nich, został już potraktowany poważnie. Zawodnicy się sprężyli co zaowocowało pokaźną wygraną. Gorzowa nasi na pewno nie zlekceważą, i dobrze jednak, że pierwszy mecz był w Gorzowie. Nasi podeszli do tego meczu z marszu. Teraz dopiero Cieślak zarządził zgrupowanie na piątek co spowoduje pewnie 100% mobilizacje której nie było widać w meczu w Gorzowie. Jeśli dane będzie nam odjechać ten mecz w normalnych warunkach (pogoda) to myslę, ze wygramy go gdzies tak 10-14 pkt. Naturalnie z Herbim w składzie. Jak zabraknie Herbiego to wtedy o ewentualnym awansie zadecyduje postawa Zengiego i Dvidssona.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobnie było w konfrontacji osłabionego Leszna z Gorzowem. W RZ "Byki zawstydziły liderów Stali", Skórnicki i Batchelor wozili Golloba, Hampel niepokonany i gładkie zwycięstwo gospodarzy. Minął miesiąc i widzieliśmy na leszczyńskim torze inną Stal, mocne uderzenie od początku, Pedersen już nie przegrywał z Musielakiem tylko woził Hampela itd. W RZ zrobiliśmy przy W69 40 "oczek", aż strach pomyśleć ile tam zrobimy, gdy pojedziemy w pełni zmobilizowani

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach
    Jak zabraknie Herbiego, to mozna nie wychodzic z domu. Zadnej postawy Zengoty i Davidssona nie mozna oczekiwac, bo to nie zuzlowcy. Mariusz pisze o jakims zgrupowaniu. To jakies polsrodki jesli Szwedzi przyjada dopiero w niedziele. Kontuzja Dobruckiego posiala sporo niepewnosci i pokazala, ze Falubaz to nie monolit. Jakos sie doturlalismy do polfinalow, ale teraz juz schody. Obawiam sie, ze Stal postawi ciezkie warunki w ZG. Podobnie jak wookie mam sporo watpliwosci co do naszej sily. Powiem wiecej, musialaby zadzialac magia, zebysmy przeszli dalej.
    Toen was geluk nog heel gewoon: http://myweb.tiscali.co.uk/speedway2/wtc90.htm

  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Powiem wiecej, musialaby zadzialac magia, zebysmy przeszli dalej.
    Eeee tam, magia będzie potrzebna dopiero w finale. Teraz wystarczy zrobić tor twardawo, rozkminić które ściezki i jak niosą i czekać na Władkowych. Jedyny problem to zapowiadany deszcz który nam może zmienić nawierzchnię. Juz lepiej wtedy aby od rana padało i mecz przełożyli na inny termin. Stal jest mocna u siebie, ich taktyka polegała na tym samym co w RZ. Czyli zbierać bonusy. Oczywiście w PO te bonusy daja wygrana w dwumeczu i awans. Pozatym widzę, ze Władkowi przestawili się na tory przyczepne, my chyba odwrotnie. Iversen już u nas tak nie poszaleja ku rozpaczy Rustego, Andersen też podobnie. Liczę na decydujące uderzenia w pierwszych czterech biegach, potem to mogą już sobie stosować RT.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 14-09-2011 o 21:59
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    19-12-2009
    Postów
    193
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do pojedynku przeciw ekipie z groznego podchodzę pełen optymizmu.
    Nie bardzo rozumiem rozumowanie, że zwycięstwo nad drużyną pana władka różnicą minimum 8 punktów ma graniczyć nieomal z cudem.
    Pokonamy ich gładko co najmniej kilkunastoma punktami i pozostanie nam na drodze do tytułu tylko Leszno.
    Porażka w gorzowie była prawdopodobna i się przydarzyła.
    W Zielonej Górze będzie zupełnie inny mecz i spokojnie go wygramy odrabiając straty, nawet bez Herbiego bo zz parę punkcików przyniesie.
    Chłopaki się sprężą i będzie piękny (dla nas) i wygrany meczyk.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Jeżeli prognozy pogodowe mają się potwierdzić to lepiej od razu odwołać to spotkanie,niech się oba zarządy dogadają i przełożą bo szkoda w niedzielę popsuć znowu takie widowisko jak derby.Lepiej oglądnąć piękne,niezapomniane zawody niż ciągnąć na siłę osiem biegów a potem znowu będą niedomówienia że gdyby to i tamto...Albo jedziemy do końca ku mojej rozpaczy albo nie jedziemy wcale tego dnia.

  44. Powrót do góry    #44
    Zbanowany
    Dołączył
    19-10-2010
    Postów
    375
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Progonozy z dnia na dzien sa inne, wiec panika nie wskazna w czwartek. mecz bedzie mial ciezar gatunkowy niesamowity, stal nbuzowana, falubaz z trzesacymi sie rekoma i moze byc roznie. Oby nie bylo jaj z torem etc aby nikt nic nie szukal , badal , bronowal.... bo po ostatniej neidzieli zuzla w zuzlu bardzo malo. Oczywscie nie mowie tutaj o meczu w gorzowie.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1,328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    alexbart,
    Taki stary wyjadacz żużlowy, a taki "chwiejny".
    Przypominam, że przed ostatnim meczem w Gorzowie: zajeliśmy drugie miejsce w lidze, bez problemów rozjechaliśmy Rzeszów.
    To co się stało w ostatnią niedzielę nie napawa może optymizmem i dziękujmy niebiosom za burze.
    Jeśli patrzymy na ostatni mecz, to patrzmy również na ostatni mecz u siebie.
    Crump zdobył chyba 10 pkt. Czy jest/był w lepszej formie niż obecnie Gollob/Pedersen?
    To o niczym nie świadczy oczywiście, ale czarnowidztwo na ten moment jest przedwczesne...
    Czy 8 pkt Zengoty na Zagarach i Iversenach to jakieś siance fiction? (3,0,2,0,3)
    Pewnie tyle nie zdobędzie, ale przecież to nasz najgorszy zawodnik...
    Także szanse na awans na dziś oceniałbym 55-45% dla Falubazu.
    Poczekajmy z czarnowidztwem do niedzieli.
    A tak poza tym, to sie zastanawiam czy naszemu klubowi nie przydałby się zimny prysznic....

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •