Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 446

Wątek: Zmiany od 2012 roku.

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar tomrz
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zmiany od 2012 roku.

    "...- Martwi mnie natomiast przepis, który mówi o jednym zawodniku z Grand Prix w składzie. ..."

    Cytat jest z wywiadu -link niżej.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ic/?#komentarz
    Poniżej jest lista zawodników z giepe którym raczej odpadnięcie nie grozi:
    1.Greg Hancock w 2012 ....??
    2.Jarosław Hampel w 2012 Leszno .
    3.Tomasz Gollob w 2012 Gorzów.
    4.Jason Crump w 2012 Rzeszów.
    5.Andreas Jonsson w 2012 ....??
    6.Emil Sajfutdinof w 2012 Bydgoszcz.
    7.Chris Holder w 2012 Toruń.
    8.Kenneth Bjerre w 2012 Wrocław.

    Antonio Lindbaeck w 2012...?
    Bjarne Pedersen w 2012.....?
    Piotr Protasiewicz w 2012 Zielona Góra.
    + jeszcze 5 innych.

    Jaw wiecie do ekstraligi wejdą dwie drużyny więc dwóch z w/w znajdzie prace.

    Teraz pytanie czy reszta położy lage na giepe czy jeźdźcy w stylu Bjarne/Lindgren itp podziękują za starty w ekstralidze i pójdą do pierwszej ligi.

    Przepis ten miał niby służyć ograniczeniom kosztów przy podpisywaniu kontraktów ale jak znam życie sami się zrobią w trąbę bo czy Marta lub Władek nie będą się bić o dzika jeśli ten wypadnie poza 8?

    Czy Hancock pojedzie w giepe czy wybierze ekstralige?
    Greg na niby dwa wyjścia:
    1. Podpisać za mniejsze pieniądze w drugiej drużynie która wejdzie ( w Bydgoszczy jak znajdą kase to pewnie Emil zostanie ).

    2. Olać giepe i za dobre pieniądze podpisać kontrakt (w Zielonce na przykład ).


    Ciekawe jakie przepisy nam zaserwują nasi prezesowie przed pierwszym meczem sezonu 2012.



  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Faktycznie paranoja karać zawodnika/zespół za to ze sie weszlo do GP.Jak dla mnie powinno sie to zmienic na zasadzie ze polakow sie w to nie wlicza badz zostawi sie 2 z GP.Mysle jednak ze przy poszerzeniu extraligi ten walniety przepis jednak zostanie.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar chris8
    Dołączył
    30-08-2004
    Postów
    1,542
    Kliknij i podziękuj
    112
    Podziękowania: 131 w 80 postach
    Nagle każdy będzie robił wielkie halo a było to wiadome przed sezonem. Teraz Dowhana będzie wszystko robił aby zostawić u siebie Jonssona. Dziwne że jakoś od kwietnia nie kwiczał o tym w mediach że to chore itd a dopiero gdy Pepe awansował robi z tego wielkie halo!! Przepis oczywiście bez sensu ale to trzeba było forsować i walczyć z tym od razu a nie teraz jak się zbliżają rozstrzygnięcia o przyszłorocznej stawce GP. Większość stawki za rok się powtórzy i niestety część nie znajdzie zatrudnienia w ekstralidze. Jak dla mnie i tak Zielona, Toruń i Gorzów będą musiały zmienić składy bo wysoki KSM ich blokuje a przepis o jednym zawodniku to kolejna porażka władz i prezesów ekstraligi.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A sprawa dla mnie jest prosta. 2 zawodników z GP pod warunkiem że jeden z 8 ubiegłego roku i drugi z DK lub GP Challenge. Wilk syt, owca cała. Choć zdaję sobie sprawę z tego że mała ilość zwodników (15) na zapotrzebowanie klubów (20) może spowodować że będą się cenić, ale to mniejsze zło od niewspółmiernych do wyników wymagań finansowych średniaków.

    Osobiście załamie ręce jeśli "szefy" na to nie wpadną.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,224
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    Jak przed sezonem TYLKO Dworakowski był PRZECIW to się wszscy oburzali że chcemy pod Siebie robić regulamin...

    A teraz sie nagle wszyscy obudzili... ;)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar Hain
    Dołączył
    01-07-2003
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    Jeśli zmieniać, to nie od sezonu 2012, a od 2013. Każdy wie, że ten przepis jest durny, ale o tym iż w 2012 zasady będą takie a nie inne, wiadomo już od momentu uchwalenia obowiązującego regulaminu ekstraligi. W związku z tym byłoby to niejako zmienianie zasad w trakcie gry. Ktoś powie - chwila, chwila, sezon 2012 się jeszcze nie rozpoczął - i ma rację, ale tylko połowicznie. Dlaczego? Bo nikt nie jest w stanie zapewnić nikogo, że np. słaba postawa Zagara w Challengu, czy innych zawodników wcześniej, czy w ogóle rezygnacja niektórych z udziału w eliminacjach do GP nie była podyktowana poniekąd wiedzą na temat tego co w 2012 roku nastąpi. Zatem niewątpliwie zaistniał już tu związek przyczynowo skutkowy, z tymże skutki cały czas następją. Są one nieodwracalne, w związku z tym ten zapis powinien zniknąć na sezon 2013 i następne. W końcu prawo nie działa wstecz.

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Grand Prix 2014 Awatar tomason
    Dołączył
    22-04-2008
    Postów
    1,426
    Kliknij i podziękuj
    108
    Podziękowania: 79 w 51 postach
    W naszej Unii byle zmieścili się w KSM i jedziemy tym składem co w tym roku a reszta się osłabi ale to nie nasz problem ;)

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    A prawda jest taka, że nasz żużelek to takie piekiełko, w którym każdy tylko patrzy na siebie. Ktoś ten regulamin wymyślił, ktoś zatwierdził, a że lipny? Nie wiem bowiem po co z jednej strony ograniczenie maksymalnym KSMem, z drugiej na dokładkę jeden z GP. Myślę, że wystarczyłby już ten durny KSM, bo nawet jeżeli ktoś weźmie sobie dwóch mocnych grajków z cyklu to i tak reszta będzie słaba.

    A Dowhan nie powinien tak płakać, bo przy takiej jeździe i tak się w KSMie nie zmieścimy i ktoś będzie musiał odejść. Trzeba było myśleć wcześniej.

    Regulamin uderza co roku w któryś klub najbardziej, w następnym będzie to najprawdopodobniej Falubaz. I szczerze mówiąc, jak mam oglądać znów nowy zespół, wymieniony w połowie, to szczerze mówiąc odechciewa mi się tego wszystkiego. Może więc jednak warto aby ktoś poszedł po rozum do głowy?

    A Wam się podoba obniżenie poziomu rozgrywek w przyszłym roku? Założę się, że zarówno Stal jak i Apator będą mieli ogromne problemy z KSMem, więc co robimy taki regulamin, aby uderzać w najmocniejszych? Chore...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2010
    Postów
    359
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W naszej Unii byle zmieścili się w KSM i jedziemy tym składem co w tym roku a reszta się osłabi ale to nie nasz problem ;)
    cały czas to nasz problem kolego bo KSM pozbawił nas m.in Pawlickich a o tych chlopakow parę klubów może zawalczyć...

    A co do GP no cóż mądrzy prezesi, którzy chcieli dokopać silniejszym wówczas drużyną teraz będą żałować. Toruń był tak cwany, bo u nich Ryan nei mysli o GP a jedynie Holder, w sezonie dołączył Holta ale jak wiemy w GP mu nei idzie i raczej będzie out

    W zielonej maja 3 zawodników i sa posrani niestety.

    W Gorzowie cwaniak Komarek może będzie się cieszył może nie bo jesli Nicki nie dostanei dzikusa na GP to out. A czy o pediego bedzie taka wielka walka hmmm pomyślałbym nad tym raz jeszcze.

    a w Unii jest Hampel ale tak sobie teraz myślę, ze oprócz Holdera i Crumpa nie ma żadnego innego kangura w cyklu GP, i pierwsze co mi się nasuwa na myśl, jeśli stranieri GP myślą o wyrównywaniu tej stawki to jedna z 3 dzikusów pójdzie do...Australii a tu niestety idealnym kandydatem i w sumie jedynym jest Troy Batchelor...

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    RD powiedział

    Ja byłem przeciwnikiem poszerzenia ekstraligi i do końca nie głosowałem za tym
    :)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  11. Powrót do góry    #11
    Super Typer Grand Prix 2014 Awatar tomason
    Dołączył
    22-04-2008
    Postów
    1,426
    Kliknij i podziękuj
    108
    Podziękowania: 79 w 51 postach
    W naszej Unii byle zmieścili się w KSM i jedziemy tym składem co w tym roku a reszta się osłabi ale to nie nasz problem ;)
    cały czas to nasz problem kolego bo KSM pozbawił nas m.in Pawlickich a o tych chlopakow parę klubów może zawalczyć...

    A co do GP no cóż mądrzy prezesi, którzy chcieli dokopać silniejszym wówczas drużyną teraz będą żałować. Toruń był tak cwany, bo u nich Ryan nei mysli o GP a jedynie Holder, w sezonie dołączył Holta ale jak wiemy w GP mu nei idzie i raczej będzie out

    W zielonej maja 3 zawodników i sa posrani niestety.

    W Gorzowie cwaniak Komarek może będzie się cieszył może nie bo jesli Nicki nie dostanei dzikusa na GP to out. A czy o pediego bedzie taka wielka walka hmmm pomyślałbym nad tym raz jeszcze.

    a w Unii jest Hampel ale tak sobie teraz myślę, ze oprócz Holdera i Crumpa nie ma żadnego innego kangura w cyklu GP, i pierwsze co mi się nasuwa na myśl, jeśli stranieri GP myślą o wyrównywaniu tej stawki to jedna z 3 dzikusów pójdzie do...Australii a tu niestety idealnym kandydatem i w sumie jedynym jest Troy Batchelor...
    Nie jestem zwolennikiem braci w Lesznie a jeżeli chodzi o dzikusa to prędzej dostanie Ward niż Batch tym bardziej że ma okazje już w sobote pokazać że się nadaje a jeszcze może zostać IMŚJ

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Może bym sie zgodził z tymi co uważają,że jedynym ograniczeniem powinien być ksm, wszak pod jednym warunkiem: zaw.z GP moze mieć ksm nie niższy niż 7,5 pkt.
    Wówczas taki np.B.Pedersen nie miałby 10 ofert ze SL tylko 1 góra 2.
    Przepisy o KSM-ie nadają się do generalnego przerobienia,np ten o ksmie tzw. urzędowym. Jak można przyznać Iversenowi 6,50 na SL,1 i 2 ligę,albo Loktajewowi 6,5 w 1 lidze ale gdyby pozostał w Falubazie to tez miałby 6,50. Toż to bzdura wielkości naszych Tatr. A potem jesteśmy obużeni ,że Klocowa kontraktuje Łobzenke za 6,50.

    A tak naprawdę to nie my decydujemy o takich czy innych przepisach regulaminowych. Prezesi ponoszą największą odpowiedzialność i to oni powinni demokratycznie podejmować decyzje. To ,że potem komuś to nie pasi,to jego problem.Nikt go nie zmusza być prezesem.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,179
    Kliknij i podziękuj
    1,537
    Podziękowania: 1,188 w 908 postach
    Śmieszny jest ten wywiad prezesa Falubazu. Z tego co wcześniej można było przeczytać w różnych źródłach to chyba jakoś nie głosował przeciw...?? Notabene, w wywiadzie także p. Dowhan nie mówi jasno, że głosował przeciw temu zapisowi. Wobec tego niech teraz nie płacze publicznie . Miał czas beczeć, gdy jeszcze nie był bezpośrednio zainteresowany. Ot tak, dla dobra żużla i poziomu rozgrywek.

    Gdy wprowadzano KSM uderzający w Unię jakoś nie płakał.

    To teraz z przyjemnością popatrzę co zrobi Falubaz po awansie PePe do SGP. Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Jeśli ktoś chce uwalić ten debilny (bo fakt, że debilny przy istnieniu KSM!) zapis, proponuję uczynić to od sezonu 2013...

    :)

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Thomas
    Dołączył
    11-12-2009
    Postów
    1,450
    Kliknij i podziękuj
    362
    Podziękowania: 116 w 75 postach
    cały czas to nasz problem kolego bo KSM pozbawił nas m.in Pawlickich a o tych chlopakow parę klubów może zawalczyć...
    Owszem, zakładając, że na siłę chcemy mieć braci Pawlickich w naszych szeregach. Historia pokazuje, że nie mając ich w składzie, możemy walczyć o medale. Ale to już kwestia, nad którą warto się będzie zastanowić po zakończeniu sezonu. A wątpię, by Dworakowski oddał ich do jakiegoś ekstraligowego klubu, jeżeli nie dogadają się w Lesznie. Na marginesie, ostatnio w jednym z wywiadów z Piotrkiem przeczytałem, że liczy na to, że będzie startował w Unii, ale jeżeli nie, to zawsze mają inny klub... Polonię Piła, która zmierza pewnie do I ligi.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,967
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach

    Gdy wprowadzano KSM uderzający w Unię jakoś nie płakał.


    :)
    Nie plakal,bo jego to nie dotyczylo.
    Dodam jeszcze,ze Unie ewidentnie skrzywdzono,bo zapis o KSM wprowadzono po zakonczeniu rozgrywek czyli postawiono ich pod sciana,bez mozliwosci jakiegokowiek manewru.
    Przepis o jednym z GP,choc debilny,uchwalono przed eliminacjami do GP i kazdy byl tu kowalem swojego losu.
    Tak Protas jak i Dowhan wiedzieli jakie skutki dla druzyny moze przynies awans Pepety do GP.Byli tego swiadomi.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ja co roku powtarzam, że żadne ograniczenia typu KSM i limit rajderów z GP nie mają sensu. Wprowadzą sztuczności, zabijają niekiedy ducha sportu, ograniczają rywalizację, karzą kluby i zawodników za dobrą postawę etc. I tak pewnie będę powtarzać do usranej śmierci, mojej lub tej amatorskiej ligi, bo durni działacze zawsze znajdą pretekst, żeby coś tego typu wprowadzić w życie.

    Trudno, sami pracują na miano zaściankowego sportu.

    Oby tak kilku nie potrafiło za rok zbudować przez to składu. Szczerze im życzę.

    A oszczedzić, nic nie oszczędzą. Zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, który ich wydoi.
    "Mam niski KSM, to mogę jeździć z Gollobem, a wiesz że jestem dobry, to daj więcej mamony." I da prezesina kasę.
    "Mogę zrezygnować z GP i jeździć z Protasem, ale wiesz, za 2x wiekszą stawkę, a tak to sobie pójdę do Grudziądza za niewiele mniej niż ty mi płacisz i to ty będziesz miał problemy. Walka o utrzymanie, to nie twoje wymarzone cele" I da prezesina kasę.

    bla bla bla bla...

    Ekstralipa Perpetuum Mobile. O tak się powinni nazywać.

    Jeszcze niech tak ktoś przez KSMy co 2 kolejkę daje walkowery, a zapomnę jak ten sport wygląda.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie tak jak pisze alienisko, KSM'y, ilość zawodników z GP i inne wynalazki zabijają żużel.
    Niestety za sportem zawodowym na wysokim poziomie a nasza Ekstralipa do takiego aspiruje, idą pieniądze i to niejednokrotnie duże.
    Nie podoba mi się przepłacanie zawodników, windowanie kwot, ale jakiekolwiek ograniczenia są raczej utopijne.
    Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić piłki nożnej na którą nałożono limit strzelonych bramek. Totalny absurd.
    Już widzę jakie warunki będą negocjować tak zwani sredniacy, nie jeżdzący w GP ze stosunkowo niskim KSM'em.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2004
    Postów
    759
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 90 w 45 postach
    Regulamin na 2012 jest znany od jesieni 2010 roku.

    Przypomne że rok temu Prezesi "załatwili" unię po sezonie 2010 i za jej super jazdę ukarali ją KSM-em na 2011 rok! Na wskutek zmian unia musiała się mocno słabić, nie tylko odszedł Adams i nikt wartościowy nie mógł za niego przyjść to jeszcze z wypożyczenia ze względu na ksm nie mógł wrócić Przemek Pawlicki. Unia nie miała możliowści jak falubaz działania z conajmniej rocznym wyprzedzeniem. Wówczas nie pamietam, aby Dowhan płakał nad losem Unii?

    Warto o tym pamiętać przy obecnym płaczu Dowhana. Ale zgadzam się z nim w pełni, że zasady odności zawodników z GP bardzo głupie, wystarczy "chory" KSM. Wszyscy robili ten przepis (1 z GP) przeciw Unii bo każdy myślał, że Jarek i Janusz będą rzadzić w tegorocznym cyklu.

    W ZG zakończy się ten cyrk z płaczem tym, że Pepe dostanie dodatkowy 1 mln złotych zadośćuczynienia i odpuści GP. A poza tym mogą Pepe, Greg i AJ jeździć na zmianę w lidze co 3 mecze wówczas będą mieli więcej czasu i świeżości na GP!

    Podobnie jak wyżej uważam, że nie zmienia się zasad w trakcie gry chociaż są chore. Trzeba pracować nad sensowym regulaminem - 2013.


  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    KSM tak ale tylko minimalny, nie stać cię na minimalny spadaj do ligi niżej.

    limit z GP. Jak ktoś chce mieć 3 czy 4 z GP to proszę bardzo. W chwili obecnej żaden z nich nie gwarantuje zdobyczy +12 w meczu (może poza czołową 5).

    albo proste rozwiązanie. Chcesz mieć jeźdzców z GP to ruchomy KSM.

    1x GP -> KSM 48
    2x GP -> KSM 45
    3x GP -> KSM 43


    KSM nie obowiązuje w wypadku braku zmian w składzie oraz awansu wywalczonego na torze.

    oczywiście można to doszlifować :).

    Generalnie tak jak Alien wyżej pisał, jeszcze 2 czy 3 fajne regulaminy i będzie jak w ANgli czyli lekko półśmieszna liga prawie profesjonalna.

    EDIT:

    co do sytuacja Apatora to paradoksalnie może ona nas wcale nie dotknąć.

    jeżeli zostaną sponsorzy to wielce prawdopodobne jest utrzymanie składu, jedyny minus to to że nie będziemy mogli Holty/Jensena - Wardem zastąpić. Praktycznie skład bez zmian.

    Tylko Holder w GP. Żaden z naszych raczej na DK liczyć nie może.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    KSM tak ale tylko minimalny, nie stać cię na minimalny spadaj do ligi niżej.
    Widzę, że spodobał Ci się ostatni mecz ze Spartą na Motoarenie :P
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    KSM tak ale tylko minimalny, nie stać cię na minimalny spadaj do ligi niżej.
    Widzę, że spodobał Ci się ostatni mecz ze Spartą na Motoarenie :P
    a co to byłby za mecz. trochę prawdy w tym jest że wygrać 65:25 to masakra dla księgowej.

    albo profesjonalna liga z silnymi zespołami albo amatorskie jazdy przy grillu.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Jak chcesz ligi z silnymi zespołami to ogranicz ją do 4 drużyn.

    Jak widzisz KSM i to nawet minimalny i nie sprawił, że do PO awansowały w tym sezonie same mocne ekipy.
    Chyba mi nie powiesz, że mamy bardziej wyrównaną ligę niż rok temu?
    Po poszerzeniu ligi będzie jeszcze gorzej.

    KSM nie sprawia, że cienki zespół ma kasę na dobrych zawodników. Sprawi, że drużynę dopasuje się po minimalnym KSM z wyrobników, ale potem starcia takich ziomków z Apatorem, Unią, Stalą i Falubazem skończą się łomotem.

    Może w ramach wyrównywania ligi jeszcze niech wspomniana czwórka dopłaca do kontraktów w Bydgoszczy, Rzeszowie itd? :)

    Poza tym to jest urok sportu. Są silni i są słabi. Zawsze tak było i będzie. Nie wiem po co w żużlu próbuje się to na siłę zmienić. I tak wszystkie te działania nie przynoszą rezultatów. Oferują jedynie burdel.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Cytat z Nowości Toruńskich.....

    Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o Kalkulowanej Średniej Meczowej. W sezonie 2012 jej dolny limit wynosić będzie 34, a górny 41 punktów.
    - Można go przekroczyć, ale tylko wtedy, gdy nie dokona się roszad w składzie - tłumaczy naszej gazecie Ryszard Kowalski i podaje przykład Unibaksu: - Jeżeli Rune Holta wypadnie z elity, a torunianie zachowają skład z tego roku, to nie będą musieli zawracać sobie głowy KSM.


    Hmmm, nie wiedziałem że jest taki zapis w przypadku braku zmian w składzie. Czy zmiana juniora coś zmienia w takim przypadku (mówię tutaj o pojawieniu się nowego gdy inny kończy wiek juniora)?

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ten Kowalski jest poje... Przecież on nikomu nie zabrania mieć 3 z GP, byle w meczu startował 1.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2010
    Postów
    359
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat z Nowości Toruńskich.....

    Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o Kalkulowanej Średniej Meczowej. W sezonie 2012 jej dolny limit wynosić będzie 34, a górny 41 punktów.
    - Można go przekroczyć, ale tylko wtedy, gdy nie dokona się roszad w składzie - tłumaczy naszej gazecie Ryszard Kowalski i podaje przykład Unibaksu: - Jeżeli Rune Holta wypadnie z elity, a torunianie zachowają skład z tego roku, to nie będą musieli zawracać sobie głowy KSM.


    Hmmm, nie wiedziałem że jest taki zapis w przypadku braku zmian w składzie. Czy zmiana juniora coś zmienia w takim przypadku (mówię tutaj o pojawieniu się nowego gdy inny kończy wiek juniora)?
    to byl owiadome od dawna...juniorzy wkraczajcy ze szkolki maja srednia 2,5 bodajze ?

    inna sprawa kolego ze ja bym takim optymista jesli chodzi o trounski sklad nei byl... przyklad unii leszno odszedl leigh zostal niby silny kolektyw ale w przypadku jednej kontuzji to mzoecie miec problem nawet wykorzystujac ZZ bo przypominam ZZ na 3 mecze

    EDYCJA wlasnei to przeczytalem:

    W przyszłym roku w Ekstralidze ma obowiązywać przepis o możliwości startu w meczu tylko jednego zawodnika występującego w Grand Prix, a w Falubazie poza Protasiewiczem są jeszcze Greg Hancock i Andreas Jonsson. I to rodzi problem.

    – Mam nadzieję, że PZMot i Ekstraliga wykażą się rozsądkiem i zmienią ten przepis. Dlaczego mam być karany za to, że dobrze reprezentuję swój kraj? To niedorzeczne – mówi Protasiewicz i wskazuje na inne jego zdaniem niedorzeczne decyzje.

    – To dziwne, że tacy uczestnicy Grand Prix jak Chris Harris i Artiom Łaguta są tak samo traktowani jak Tomasz Gollob i inni żużlowcy ze ścisłej światowej czołówki – denerwuje się zawodnik.

    heh no to Piotrek pojechal troszke przesadzil i chyab jzu mu sie w glwoe cos stalo jesli uwaza ze on nalezy do czolowki ;)

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Nowy junior, nowy skład. KSM 41.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    to byl owiadome od dawna...juniorzy wkraczajcy ze szkolki maja srednia 2,5 bodajze ?
    Ja wiem jaki KSM ma nowy junior, ale ciekawi mnie to czy obowiązuje wtedy zapis o nie zmienionym składzie.

    EDIT. Dzięki phenomenon

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    czarnyfan: równie dobrze to może oznaczać, że widzi się w gronie z Harrisem i nie uważa, że powinien być klasyfikowany tak samo jak Gollob :)

    anyway chyba wiem o co chodzi. Żeby co roku mistrz był inny. Żeby można komuś świnie podłożyć. Apator z mistrza skończył na 5 miejscu dzięki KSM. Leszno też teraz poszło z dymem. Szczęście mają, że ta dolna czwórka, "wyrównana w górę KSMem" jest taka cienka, i są w walce o medale.
    Za rok DMP też będzie inny, bo czy to wygra dziś Apator, czy Falubaz, czy Stal, to każdemu z jakiegoś powodu zmieni się skład. A to limit GP, a to celowe podkupienie i lekkie przepłacenie zawodnika, by drużna mistrzowska została zmuszona do zmiany składu i zakontraktowania jakiegoś cieniasa by się w górnym limicie zmieścić. I tak się kręci ten nasz cyrk. :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Światły i wielki człowiek znalazł wyjscie z sytuacji :

    " Ale przecież ja nie każę zwalniać kogokolwiek. Falubaz może mieć zakontraktowaną dowolną liczbę zawodników z Grand Prix. Najważniejsze, aby w meczu wystartował tylko jeden z nich - stwierdził Ryszard Kowalski na łamach Expressu Bydgoskiego. "

    Prawda , jakie to proste ? :) A swoją drogą , to nóz w kieszeni się otwiera czytając tak idiotyczną wypowiedź tego pajaca.


  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    W polskim zuzlu wiadomym jest, ze trzeba ukrucic tym, ktorym za dobrze idzie. W tym roku ponownie Torun i Zg sa najmocniejsi. Torun notuje kolejny final, a ZG medal.

    Prezes ekstraligi musi dbac o beniaminków. :)


    Polonii sie marzy misterny plan: Gollob, Emil, Aj, do tego ten skromny Walasek i jakis Kosciecha, czy Gapinski.

    Juniorka rokuje nadzieje od co najmniej dwoch lat, wiec po co zawracac sobie glowe zagranicznymi wynalazkami. Przepis dopasowany. Tylko ten Szymek cos nie jedzie.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar rume
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    868
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    No sorry drozd ale do "twojej" Polonii ten przepis nie pasuje. Masz 3 zawodników z GP. Jak dla mnie ten przepis ewidentnie pasuje Apatorowi.

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    1. Zmienic prezesa Ekstraligi

    2. Wprowadzic KSM, ale na wyzszym poziomie niz 41. 41 to za malo.

    3. Rezerwowy pod numerem 8 i 16. Moze to byc np tylko junior, kwestia do obgadania. Nie rozumiem, czemu obecnie taki Rogowski nie moze byc wstawiany pod nr 8 lub 16.

    4. Wprowadzic przepis, ktory pozwala zawodnikowi zmienic klub w trakcie sezonu. Klub nie wywiazuje sie z kontraktu, zawodnik jest wolny (jesli bedzie taka wola zawodnika) i moze podpisac kontrakt z nowym klubem.
    Klub zostaje ukarany odjeciem punktow (kwestia uzgodnienia ilu) plus zawodnik dochodzi swoich spraw w sadzie i jednoczesnie zarabia w nowym klubie.
    Efekt takiego przepisu ma byc to, ze kluby nie beda podpisywac kontraktow bez pokrycia, bo bedzie ryzyko, ze straca i punkty i zawodnika i kase.
    Byli juz tacy prezesi co brali udzial w licytacji, a okazalo sie ze nie mieli kasy, a nie spotkala ich zadna kara, dodatkowo zawodnik byl poszkodowany. Dodatkowo inne kluby przebijaly sie o pozostalych zawodnikow.

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    Moje zdanie jest całkowicie zbieżne z tym, co napisał alienisko.
    Ci ludzie nie mają ani pomysłu, ani wyobraźni, wszystko
    robione jest na hurrra, jakby pod wpływem impulsu
    ( wizji nocnej? wódki czystej? )
    do tego argumenty " Małego Kazia " który wyżej szablonu już myślą nie poleci...

    Podobnie jak dolny KSM, mający być antidotum na słabe składy, dopracowano tak, że zawodnik z Omanu, mający
    licencje poganiacza wielbłądów, jest ze swoim 6.5, wart
    więcej niż (prawie)klasowy polski zawodnik.
    Najzbawniejsze jest to, że kibice pisali o ułomności takiego zapisu od dawna,
    wyprzedzając to, czego byliśmy świadkami ( Łobzenko )
    a co miało być takim super pomysłem " na poziom ".


    KSM i limit zawodników GP tak naprawdę czemu służy?
    Zachamowaniu pędu płac? " Wyrównaniu " składów?
    Atrakcyjności rozgrywek?

    Przecież wcale nie trzeba wielkiego wysiłku myślowego,
    by obalić te wszystkie demagogie.
    Jeżeli ktoś naprawdę ma wielkie pieniądze i potrzebę odniesienia sukcesu, to może mu być teraz nawet łatwiej
    niż wcześniej.
    Wystarczy zrekompensować któremuś zawodnikowi z czołówk
    ( nie ma obaw, wszystko jest tylko kwestią ceny, kandydaci się znajdą )
    rezygnację z GP i mieć w nosie ten przepis o jednym z GP.

    Jeżeli zrobią tak dwa, trzy, cztery kluby, to raz,
    że wcale koszty nie spadną, a po dwa przepaść sportowa jeszcze się pogłębi. Mając pieniądze można też sobie pozwolić na super rezerwowych. Kto bogatemu broni mieć na ławce rezerwowych D.Warda, T.Batchelora, Łagutę,
    jednocześnie osłabiając w ten sposób innych?

    A w pozostałych drużynach mogą faktycznie ci ścigacze z Omanu, wsparci przez niegdysiejsze gwiazdy drugoligowe,
    jeździć, i żaden durny przepis poziomu " nie wyrówna ".

    Między bajki można włożyć argument, że zawodnicy na to
    ( tj. ławka w silnym klubie ) nie pójdą, bo jakoby koniecznie chcą jeździć. Spokojnie znajdzie się spora grupa takich, którym wystarczą sporadyczne mecze w naszej lidze, do tego cztery inne ligi w pełnym zekresie, na które czas dzięki temu znajdą, byle kasa im się zgadzała.


    Tak naprawdę te wszystkie przepisy tylko szkodzą tym, którzy mają jakąś koncepcje budowy drużyny, robią czy też chcieliby robić to czysto i uczciwie, zgodnie z przepisami do tego szkoląc juniorów i zasilając dzięki temu ten sport.
    " Łaska pańska " o braku KSM przy zachowaniu składu jest
    niczym innym jak kolejnym dowodem na brak wyobraźni
    i niedopracowanie tego przepisu.
    Chcąc bowiem z niego skorzystać w przyszłości, np. w kolejnym sezonie, trzeba juniorów trzymać u siebie na ławce, i broń Boże nie wypożyczać!
    ( przykład? Unia 2010 - wypożyczeni Prz.Pawlicki i T.Musielak, ich powrót = zmiana składu, Unia 2011 - wypożyczeni Prz.Pawlicki, Piotr Pawlicki, D.Michalski,
    M.Łukaszewski, ich powrót = zmiana składu ).
    Poziomu I i II ligii z pewnością to nie podniesie
    a i chłopakom odbierze szansę na starty i zbieranie doświadczenia w słabszych ligach.


    Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze podchody, lobbingi
    i kalkulacje tych, którym akuratnie w danym roku jakaś zmiana zwyczajnie się opłaca ( nawet li tylko z racji osłabienia innych ). Totalny burdel.


  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak to w końcu z tą Unią Leszno było po sezonie 2010? Czy ich KSM musiał być mniejszy niż maksymalny dlatego, że odszedł Adams czy dlatego, że przyszedł Skórnicki? Przecież wyraźnie mówiono rok temu, że jeżeli zawodnik odchodzi (np. kończy karierę czy odchodzi do innego klubu) to nie jest to traktowane jako zmiana składu - tak samo, gdy do składu awansuje junior-wychowanek.

    – To dziwne, że tacy uczestnicy Grand Prix jak Chris Harris i Artiom Łaguta są tak samo traktowani jak Tomasz Gollob i inni żużlowcy ze ścisłej światowej czołówki – denerwuje się zawodnik.
    heh no to Piotrek pojechal troszke przesadzil i chyab jzu mu sie w glwoe cos stalo jesli uwaza ze on nalezy do czolowki :)
    A czy Protasiewicz w swoich słowach zalicza się do czołówki? Gdzie Ty to widzisz? PePe tylko podaje przykład Golloba i Łaguty - czyli inaczej optuje za tym, żeby w jednym klubie mógł startować i Gollob i Łaguta (czyli czołówka i zawodnik GP ale nie czołówka) podobnie jak np. Hancock i Protasiewicz albo Jonsson i Protasiewicz. Rozumiesz, czarnyfan?

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Według kibiców UL odejście Adamsa było zmianą składu - choć jest to oczywista bzdura.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    To że Adams odszedł nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że w składzie meczowym muszą być tylko zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie jeździli w danym klubie. Wtedy nie obowiązuje KSM. Tak mi się wydaje. Dodatkowo KSM nie powinien też obowiązywać w przypadku, kiedy zawodnik znajdujący się w składzie był w poprzednim roku wypożyczony do innego zespołu, jak np. bracia Pawliccy czy Darcy Ward.
    Wtedy klub może wypożyczać z czystym sumieniem, a tak będzie miał kaca. Pomógł rozjeździć się zawodnikom nie mającym miejsca w zespole (często juniorom - proszę tu nie patrzeć tylko przez pryzmat braci Pawlickich), a teraz w następnym sezonie jest za to karany.

    Gdzie tu konsekwencja i dbanie jaśnie możnych o dobro speedwaya? Taki np. Damian Michalski wypożyczony do Łodzi będzie miał o wiele mniejsze szanse na starty w Unii w 2012 roku niż Paweł Urbański, choć wydaje się o wiele bardziej utalentowany. Ale nie jeden klub mając możliwość ominięcia 41 KSM będzie do tego zmuszony, bo się zaraz okaże że ze słabym zawodnikiem X będzie mógł wystawić o wiele silniejszą drużynę (nie liczy się KSM), niż z lepszym zawodnikiem Y (drużyna się zmienia poprzez nawet swoje najsłabsze ogniwo i ma już max KSM 41).

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    Według kibiców UL odejście Adamsa było zmianą składu - choć jest to oczywista bzdura.
    Pozwól, że odpowiem : według mnie, kibica UL, odejście
    Adamsa nie było zmianą składu.
    Co nie jest oczywistą bzdurą :D

    Zmianą był za to powrót wypożyczonych zawodników
    - juniorów!

    co jednoznacznie wykluczyło możliwość zastosowania przepisu. No chyba, że i tak już osłabieni odejściem
    Australijczyka zrezygnowalibyśmy również z Tobiasza
    i oczywiście ( co zresztą, choć z innych przyczyn się stało ) także z Prz.Pawlickiego.

    Zarówno Tobiasz jak i Przemek Pawlicki mieli naliczony
    KSM z klubów do których byli wypożyczeni ( odpowiednio:
    Rawicz i Gorzów ) i zostali potraktowani jako nowi zawodnicy w zespole.

    Gdyby przepis o nie naliczaniu KSM wypożyczonym do innych klubów, przynajmniej juniorom, miał wówczas zastosowanie, nie byłoby następnie dylematu Pawlicki czy
    Batchelor lub Baliński( zostać mogł tylko jeden )
    i raczej cała zeszłoroczna kadra, oczywiście bez Leigh, jeździłaby dzisiaj ( bez angażowania puzzla do KSM w postaci Skórnickiego ).
    Skład : 1.Hampel 2.Pavlic/Prz.Pawlicki 3.Kołodziej
    4.Baliński 5.Batchelor 6.Prz.Pawlicki/T.Musielak/K.Adamczewski 7.Piotr Pawlicki

    ( nie uwzględniam S.Musielaka, liczył się z odejściem
    na wypożyczenie do niższej ligii )

    pewnie miałby olbrzymie szanse na obronę DMP.


  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Co więcej i w przyszłym roku nie ma szans na występ takiej drużyny, pomimo bardzo średnich, a jak niektórzy piszą bardzo słabych występów Kołodzieja i Balińskiego.
    Otóż drużyna wymieniona przez Hulca powyżej na szybko liczony KSM miałaby ok. 45,9 pkt.
    I wcale nie byłby to jakiś dream team, kto więc jest w stanie zbudować dobrą drużynę, jeśli zajdą jakieś zmiany w zespole i będzie liczył się KSM? Otóż nikt.
    W każdej drużynie będą potrzebne takie kwiatki jak Skórnicki i Kennett czy Kościecha i Gizatulin.

    Taka liga nas czeka, EKSTRALIGA.

    P.S. Oczywiście w tym miejsce wychodzi też również BAT jaki na siebie ukręcili już bracia Pawliccy. Ich łączny KSM dla Ekstraligi wyniesie około 15 pkt. Życzę im powodzenia w szukaniu drużyny. Bracia Pawliccy plus lider to jest około 24 KSM. Na pozostałych 3 zawodników pozostaje 17 pkt KSM, co daje średnią biegową na poziomie 1,42.
    Czyli np. drużyna Jonsson, Pawlicki, Pawlicki, Pulczyński, Lampart, Davidsson, Kuciapa na sezon 2012 jest już za mocna wg KSM. Pięknie co?

    P.S.2 Parafrazując, najlepiej dla Unii Leszno jest pozostawić obecny skład. Każda najmniejsza zmiana będzie bowiem osłabieniem zespołu. Aż nie chcę myśleć jak Torun, ZG czy Stal będzie walczyć o pozostawienie swojego składu. No może poza ZG, bo oni już są totalnie rozp..., ale za Prezesem Kowalskim przecież nikt nie broni im kontraktować 3 zawodników z GP.

    P.S. 3 Ale cieszmy się. W ekstralidze będziemy oglądać Jabłońskich, Gomólskiego, Gizatulina, może Chrzanowskiego, Kościechę. Za to z ekstraligi wyrzucimy Jonssona czy Hancocka. W końcu w Ekstralidze mają jeździć najlepsi, a czymże jest AJ w porównaniu do Gizy.
    Szczęśliwi będą spadkowicze z GP (Holta, Lindgren czy Pedersen) - dla nich pod względem finansowym może to być sezon życia.

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Dobrze dla Leszna, że Kołodziej jest poza 8. w GP :)

    Chyba, że znów dostanie dzikusa :P

    Ja nie wiem jakie majaki mają przed oczyma prezesi pisząc takie regulaminy. Co im tam świta w głowie, co im się wydaje logiczne i sensowne.

    Ciężko to pojąć:)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Ale cieszmy się. W ekstralidze będziemy oglądać Jabłońskich, Gomólskiego, Gizatulina, może Chrzanowskiego, Kościechę. Za to z ekstraligi wyrzucimy Jonssona czy Hancocka. W końcu w Ekstralidze mają jeździć najlepsi, a czymże jest AJ w porównaniu do Gizy.
    Szczęśliwi będą spadkowicze z GP (Holta, Lindgren czy Pedersen) - dla nich pod względem finansowym może to być sezon życia.
    A najciekwsze jest to, że żadne oszczędności finansowe w klubowych kasach, z tego tytułu nie nastąpia. Po prostu kase za drugiego zawodnika z GP skonsumują zawodnicy drugiego rzutu poniewaz na ich usługi wzrośnie zapotrzebowanie. Obawiam się, że finansowo to kluby będą musiały jeszcze dołożyć do tego interesu. Oczywiste jest też to, że frekwencja na meczach zacznie spadać. Za tym zjawiskiem może nastąpić odpływ sponsorów, tych co jeszcze w tym sporcie są :D

    Czyż kuźwa tego prezesi (z Kowalskim na czele) nie widzą ?

    Jedynym kryterium w kontraktowaniu zawodników powinna być zasobność klubowej kasy. Żadne KSM, żadne ograniczenia w zatrudnianiu jakichkolwiek zawodników. Czemu np. Wrocek musiał sprowadzać jakieś wynalazki w osobie Łobzenko a nie mógł do składu wystawić swojego juniora ? Czemu np. Unia L. musiała na sztukę wstawiać do składu Skóre kiedy było z góry wiadomo, że ten jeździć nie powinien ?


  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    aliensko
    ...
    Ja nie wiem jakie majaki mają przed oczyma prezesi pisząc takie regulaminy. Co im tam świta w głowie, co im się wydaje logiczne i sensowne.

    Ciężko to pojąć:)
    Tego nikt nie jest w stanie pojąć, bo to wszystko polega na szukaniu sposobu jak to podkopać innego prezesa, jak mu utrudnić budowanie składu, jak mu podebrać zawodnika...itd Tylko w konsekwencji to wszystko zmierza do rozpiep...nia żużla na poziomie Ekstraligi. Dworak kiedyś powiedział zagrożeniem dla Ekstraligi (prezesów) są sami prezesi i to jest niestety prawda.

    pzdr

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    A swoją drogą po co jest Kowalski? To tylko taki figurant, żeby nie było, że prezes klubu rządzi ligą (jak Karwan kiedyś)? Czy może ma jakieś możliwości decyzyjne, wyższe od grupki ligowych prezesów?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    P.S.2 Parafrazując, najlepiej dla Unii Leszno jest pozostawić obecny skład. Każda najmniejsza zmiana będzie bowiem osłabieniem zespołu. Aż nie chcę myśleć jak Torun, ZG czy Stal będzie walczyć o pozostawienie swojego składu. No może poza ZG, bo oni już są totalnie rozp..., ale za Prezesem Kowalskim przecież nikt nie broni im kontraktować 3 zawodników z GP.
    i tutaj na jaw wyszła kolejna istotna rzecz - Unibax niby tak wygrany na tych zmianach wcale wygranym być nie musi. Dlaczego? Ano z prostej przyczyny. Pan Holtański zapewne zdaje sobie sprawę jak kluczowe dla klubu staję się teraz jego zatrzymanie w drużynie i nie z powodu zdobyczy punktowych lecz z powodu wypadnięcia z GP oraz konieczności braku zmiany składu Unibaxu (czyli olanie nowego KSM). Jak myślicie jakiej stawki zażąda od klubu za pozostanie w drużynie? Lekko licząc zawołałbym dwa razy tyle :) (i o punkty w sezonie 2012 nie musi się już martwić). Zresztą Unibax będzie miał znacznie więcej tego typu trudnych negocjacji po sezonie, bo reszta też w ciemię bita nie jest.
    Ot przykład jak takie zmiany mają pomóc budżetom klubowym nie zbankrutować. Chore to mało powiedziane.

    ps. a my się z PZPNu śmiejemy :(

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    i tutaj na jaw wyszła kolejna istotna rzecz - Unibax niby tak wygrany na tych zmianach wcale wygranym być nie musi. Dlaczego? Ano z prostej przyczyny. Pan Holtański zapewne zdaje sobie sprawę jak kluczowe dla klubu staję się teraz jego zatrzymanie w drużynie i nie z powodu zdobyczy punktowych lecz z powodu wypadnięcia z GP oraz konieczności braku zmiany składu Unibaxu (czyli olanie nowego KSM). Jak myślicie jakiej stawki zażąda od klubu za pozostanie w drużynie? Lekko licząc zawołałbym dwa razy tyle :) (i o punkty w sezonie 2012 nie musi się już martwić). Zresztą Unibax będzie miał znacznie więcej tego typu trudnych negocjacji po sezonie, bo reszta też w ciemię bita nie jest.
    Ot przykład jak takie zmiany mają pomóc budżetom klubowym nie zbankrutować. Chore to mało powiedziane.
    Tu nie jest tak do konca pewien. Holta jest wart okreslona ilosc kasy (Podobnie jak Miedzinski, Sullivan itd). Moze zazyczyc sobie wiecej od Apatora. Ale musi byc inna ekipa, ktora mu to proponuje. Skoro inna ekipa mu tyle proponuje to widocznie tyle jest wart i pewnie by sobie tyle zazyczyl niezaleznie od tego, czy jest przepis o KSM czy nie bedzie.
    A jesli Holta zazyczy sobie nie wiadomo jakie kasy, ktorej zadnej inny klub mu nie gwarantuje, to taki Holta moze sie przeliczyc. Apator mu nie da, a jednoczesnie moze zmontowac inny sklad bez Holty.
    Mysle ze taki Apator bedzie chcial bardzo szybko zamknac sklad, a kto bedzie robil problemy natychmiast wyleci ze skladu.
    Apator jest wygranym.

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    No tak Sfp, niby racja, ale jeżeli Apator zrezygnuje z Holty, to automatycznie będzie musiał zmienić skład (no chyba, że puszczą juniora na seniorce co jest mało prawdopodobne), a taka zmiana będzie o tyle trudna, że ograniczona jest KSMem, który na pewno drużyna z Torunia ma bardzo wysoki.

    I pojawia się pytanie, które zadał Howard. Czy np. Falubaz znając swoją sytuację i regulamin, nie zrobi wszystkiego, aby Holtę zakontraktować? Moim zdaniem już Rune ma propozycje z naszego klubu, a nawet jeżeli nie ma to zaraz się znajdzie i kolejne z innych klubów.

    Zresztą jaki sens ma stwierdzenie, że niezmieniony skład może mieć KSM = 50, a zmieniony maksymalnie 42? Czemu to ma służyć?

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •