Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 446

Wątek: Zmiany od 2012 roku.

  1. Powrót do góry    #136
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    30-11-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Zwiększyć lige do 15 zespołów!

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    tutaj chodzilo mi o przyklad najemnika gdzie wiecej o 100 tys tam mnie poniesie, jesli ten przepis przetrwa pare lat to zawodnicy z gornej polki zaczna szanowac kluby w ktorym jezdza bo wiedza ze ciezko bedzie sie gdzies przenies w ekstralidze
    To będą jeździć w I lidze i zgarniać kupę kasy za łatwą robotę. A bo to zawodnicy z GP nie śmigali w I lidze?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  3. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    tutaj chodzilo mi o przyklad najemnika gdzie wiecej o 100 tys tam mnie poniesie, jesli ten przepis przetrwa pare lat to zawodnicy z gornej polki zaczna szanowac kluby w ktorym jezdza bo wiedza ze ciezko bedzie sie gdzies przenies w ekstralidze
    Hm, a co za różnica dla któregokolwiek prezesa, czy te 100 tys. wyszarpie od niego Holta (teraz to dopiero chłop będzie miał pole do popisu) czy inny zawodnik ? Żadna, jak któryś będzie na topie to i tak prezesi bedą się o niego bili a ci będa przebierali w ofertach. Ceny zawodników Top 5 z GP pójdą w górę, ceny zawodników którzy nie startują w GP a w szczególności polaków również, pójdą w górę. Więc gdzie tu te oszczędności ?

    Raz jeszcze powtórzę, jak np. takiego Komarnickiego czy Stępniewskiego stać to niech sobie zatrudnią i po 6 zawodników z GP. Mnie nic do tego, jak mnie nie stać to muszę tak kontraktować zawodników aby mi kasy starczyło. I to wszystko w tym temacie. Każde ograniczenie robi z naszej SE ligę półamatorską, a prezesi robią z siebie niedorozwojów. Czemu w kopanej nikomu nie przyjdzie do głowy ograniczać budżetów klubów ? Tam każdy kontraktuje zawodników na miarę swojego budżetu. Nikt nie porywa się an bajońskie kontrakty aby ściągnąć jakiegoś gwiazdora np. z ligi włoskiej czy hiszpańskiej.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  4. Powrót do góry    #139
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Nie twierdzę, że zapis o 1 zawodniku z Grand Prix jest mądry ale trzeba być poważnym. Nie można zmieniać regulaminu z dnia na dzień. Dlatego dobrze się stało, że zapis o 1 zawodniku z GP pozostał. Choć według mnie Polacy nie powinni być uwzględniani w tego rodzaju zapisy.

    Czemu w kopanej nikomu nie przyjdzie do głowy ograniczać budżetów klubów ? Tam każdy kontraktuje zawodników na miarę swojego budżetu.
    W Europie nie ale w USA we wszystkich najlepszych ligach (poza MLB) obowiązuje tzw. Salary Cap. Właśnie trwa lokaut w NBA, bo działacze chcą jeszcze bardziej go ograniczyć. W Europie obowiązuje regulamin Fair Play Platiniego (choć narazie to tylko pozory) więc Eliga nie jest jedyna

  5. Powrót do góry    #140
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Nie można zmieniać regulaminu z dnia na dzień. Dlatego dobrze się stało, że zapis o 1 zawodniku z GP pozostał. Choć według mnie Polacy nie powinni być uwzględniani w tego rodzaju zapisy.
    Nie tylko można ale i trzeba eliminować wszelkie buble które zaniżają rozwój SE oraz ograniczają sztucznie aspiracje sportowe zawodników.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,853
    Kliknij i podziękuj
    2,880
    Podziękowania: 2,461 w 1,301 postach
    przestancie powtarzac niedorzeczne argumenty, jak rzeszowska prezes, ktora regularnie topi miliony z watpliwej jakosci wyniki sportowe. Nie powinno sie zmieniac regulaminu co rok, ale jesli zycie pokazuje, ze to ewidentny bubel,, to trzeba sie szybko opanowac. Nie ma tez co pisac, ze regulamin zasluguje na szanse, bo jeszcze na dobre w zycie nie wszedl, a juz pokazuje, jakie zle konsekwencje jego wprowadzenie niesie. Zrazic kibicow i sponsorow jest bardzo latwo, odbudowac ich zaufanie... W rok, z takim regulaminem, z takimi prezesami, z takim bydgoskim duetem (prezes i komisarz) mozna lige polozyc doszczetnie.

  7. Powrót do góry    #142
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez libky Zobacz posta
    Wstyd mi że jestem kibicem jednego z klubów których władze podpisał się pod tym regulaminowym gniotem. Oni jednak normalni nie są. To jest niewyobrażalne, że można mieć tak słabą wyobraźnie. Przecież ta decyzja nie daje nawet najmniejszych plusów poza udupieniem Falubazu.
    Szkoda, że naszymi klubami nie rządzą ludzie z przysłowiowymi jajami. Wystarczyło by przecież wprowadzić rygorystyczne i bezkompromisowe kary dla klubów z zaległościami finansowymi. Jeśli prezesowie myślą, że dzięki tej decyzji poprawią sytuację finansową w swoich klubach, mogę skwitować to tylko donośnym bahahaha
    A mi nie szkoda! Trzeba było w zeszłym roku nie głosować za KSM! Trzeba było w zeszłym roku nie głosować za 1 z GP! Nie wolno zmieniać reguł w trakcie gry! Co prawda w zeszłym roku właśnie tak zrobiono z Unią Leszno, ale dziś Dowhan wiedział doskonale jak będzie w 2012. Zrobiono mu ku!ku! A w zasadzie sam sobie to zrobił. Gratuluję wcześniejszych pomysłów i głosowań.

    pzdr

  8. Powrót do góry    #143
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Dlaczego w innych dyscyplinach się nie ogranicza?

    Może dlatego, że zawodników liczących się na świecie w żużlu jest 20, a piłkarzy setki.

    Fakt - przepis jeden GP jest durny, ale dlaczego Pan Dowhan zaczął paplać językiem dopiero jak PP wszedł? Dlaczego nie protestował od zeszłego roku? Przecież ten przepis ustalono w zeszłym już roku.

  9. Powrót do góry    #144
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Slaw
    A mi nie szkoda! Trzeba było w zeszłym roku nie głosować za KSM! Trzeba było w zeszłym roku nie głosować za 1 z GP! Nie wolno zmieniać reguł w trakcie gry! Co prawda w zeszłym roku właśnie tak zrobiono z Unią Leszno, ale dziś Dowhan wiedział doskonale jak będzie w 2012. Zrobiono mu ku!ku! A w zasadzie sam sobie to zrobił. Gratuluję wcześniejszych pomysłów i głosowań.
    No tak, myślenie iście prezesowskie. Najważniejsze, ze Dowhanowi zrobiono "kuku". Ty to masz bracie "logiczny tok myslenia"
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #145
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach

    icon14.gif

    MARIUSZ- miej jaja i weż w obronę Dowhana w kwestii Dlaczego 11 miesięcy temu głosował za tymi zmianami które dzisiaj mu tak przeszkadzają i dlaczego będąc świadom tego przepisu zatrudnił Jonssona na 3 lata. Tylko konkretnie i merytorycznie proszę.

  11. Powrót do góry    #146
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Nie wiem jak dokładnie głosował RD 11 miesięcy temu, w RZG wypowiadał się, ze już wtedy przestrzegał innych prezesów przed tego typu decyzjami. Mieli ten przepis jeszcze doszlifować, nie było wiadomo czy obejmie on polskich zawodników, nie było wiadomo czy przepis ten będzie dotyczył ekip któe nie zmieniaja składu itp. itd. Ja mam zresztą w dupie to jak głosował RD. Jeśli głosował za (powtarzam, jeśli) to głosował źle ponieważ już 11 miesięcy temu można było przewidzieć skutki takich zmian. Dziś jednak można było nie dopuścić przynajmniej tej części regulaminu, która jeszcze w życie nie weszła. Nie zrobiono tego i teraz kluby bedą zbierac tego źniwa. Szkoda tylko, ze trzeba az jednego roku aby te ciule zrozumiały jak dużo złego wyrządzą swoimi poczynaniami SE.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #147
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Dowhana nie ma co tu bronić i robić z niego jedynego normalnego bo to jak głosował jest tylko i wyłącznie efektem sytuacji jaka zaistniała w Zielonej. Oni wszyscy są siebie warci. Ciekawy jestem czy któryś spróbuje chociaż w jakiś logiczny i sensowy sposób uargumentować dzisiejszą decyzję. Moja głowa nie jest w stanie sobie takich argumentów wyobrazić i coś czuję, że jak zwykle z jakimś pokrętnym wywodem wyskoczy pierwszy Władek..

  13. Powrót do góry    #148
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Nie jestem Twoim bratem!
    Ale jak sie coś robi (patrz głosuje) to trzeba wiedzieć o co kaman, a nie głosować tak jak mi w danej chwili pasuje, a nie pasuje innym. Tak jak powiedział Józef swego czasu: "Zagrożeniem dla SE są sami prezesi!" Tak jak napisałeś - myślenie prezesowskie, a w zasadzie ciąg dalszy myślenia prezesowskiego.
    Moja opinia jest taka: nie nawidzę KSM-u, nie chce 1 z GP tylko ile się da!, nie chcę dwóch juniorów w składzie! To wszystko jest do zmiany, ale od 2013....
    Wystarczy tego pajacowania z regulaminami. Niech choć 3 lata z rzędu obowiązuje stały, nie zmieniony Regulamin SE! Wtedy można dyskutować o zmianach
    Najważniejsze jednak powinno być to, aby spółka SE przynosiła zysk i aby żużliki miały skąd pobierać wynagrodzenie. Zadaniem udziałowców jest tak ustalać składy, tak konstruować kontrakty i ustawiać ceny biletów, żeby rozgrywki były emocjonujące, a kibica stać było na przyjście na mecz. Zawodnicy powinni też być świadomi, że jak skończy się żużel w Polsce przez ich wymagania płacowe to będą zmuszeni zgłosić sie do PUP-u

    pzdr

  14. Powrót do góry    #149
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie tylko można ale i trzeba eli**nować wszelkie buble które zaniżają rozwój SE oraz ograniczają sztucznie aspiracje sportowe zawodników.
    Bubel to nie ograniczenie ** 1 zawodnika z GP, tylko gdy regula**n można z**eniać z dnia na dzień. I pewnie tym się kierowali prezesi innych klubów. **whan teraz szczeka, bo mu ten regula**n nie pasuje. Jakby nie **ał nikogo z GP to byłby pierwszym który broniłby takiego zapisu. Dlatego nikt jego zdania nie bierze na poważnie. Ekstraliga Żużlowa to spółka w której udziały mają wszystkie kluby. Większość uzgodniła taki regula**n i basta. Gdy znoszono li**t dla obcokrajowców to nikt jakoś nie płakał nad Polonią Bydgoszcz która **ała już zbu**wany bardzo silny skład oparty na Polakach i jednym obco - Jonssonie.

    Rozwój SE w jaki niby sposób ma się obniżyć ? Ci najlepsi z GP i tak będą jeździć w lidze. Zabraknie tylko tych najsłabszych którzy i tak ** ligi nic nie wnoszą. Brak Bjarne Pedersena, Antonio Lindbaecka, Chrisa Harrisa czy Darcy Warda jakoś każdy przeżyje. Zresztą oni i tak w większości woleli w przeszłości jeździć w I lidze

  15. Powrót do góry    #150
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dziwnie to wyglada ze mamy praktycznie samych durnych prezesow i tylko jeden jest madry.
    moze jednak nalezy sie zastanowic dlaczego tak zaglosowali bo oni **mo wszystko troche lepiej znaja ten klimat.
    nato**ast zuzel upada juz od paru lat i skomlenie nic tu nie pomoze.
    za 5 lat stadiony zostana przerobione pod inne dyscypliny i wygraja na tym takie kluby jak opole gdzie siedzisz na kocyku

  16. Powrót do góry    #151
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Nie wiem dlaczego niektórzy piszą coś o niez**enianiu regula**nu w trakcie gry odnosząc się do tej sytuacji. Przecież liga dopiero wchodzi w decydującą fazę sezonu 2011 a sytuacja dotyczy 2012. Przecież i tak większość tych wszystkich pomysłów prezesów zawsze była wprowadzana w sezonie ogórkowym poprzedzającym rozgrywki. Z**ana regula**nu w trakcie gry ( za pięć dwunasta a raczej już pięć po) **ała **ejsce w tym roku i dotyczyła meczu Tarnów - Czewa, gdzie na 3 dni przed meczem urządzono jakieś głosowanie prezesów w celu z**any regula**nu. To jest dopiero nie do pomyślenia. Faktem jest, że Dowhan **mo, iż nigdy nie był zwolennikiem tych ograniczeń zabrał się za to dopiero po awansie Protasa. Mógł o to walczyć wcześniej co nie z**enia faktu, że dziś uchwalono głupotę o której prezesi mogą się przekonać już zimą przy podpisywaniu kontraktów. Oczywiście na ten moment Falubaz jest udupiony ale jak ktoś wcześniej napisał za kasę dla AJ i GH Dowhan wyrwie jakiegoś Lagutę czy innego Holtę jeśli nie będą w GP. Oczywiście ci zawodnicy będą kosztowali więcej niż rajderzy z GP no ale sa** prezesi tego chcieli. Chodzi bardziej o to, że teraz składy będą się z**eniać co roku w co najmniej 50% więc jak tu się identyfikować z taką drużyną? Podpisywanie kontraktów więcej niż jednorocznych będzie bez sensu.
    Chciałbym się jeszcze zapytać prezesów czy w związku z gorszym jakościowo produktem, który nas czeka od przyszłego roku ceny biletów będą w związku z tym adekwatnie niższe o jakieś 15-20%
    Ostatnio edytowane przez mickey ; 08-09-2011 o 19:39

  17. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Wystarczy tego pajacowania z regulaminami. Niech choć 3 lata z rzędu obowiązuje stały, nie zmieniony Regulamin SE! Wtedy można dyskutować o zmianach
    No przecież ten zapis regulaminowy jeszcze nie obowiązuje. Nie rozumiem więc dlaczego smucisz o jakichkolwiek zmianach ? Wystarczyło nie wprowadzać w życie tego bubla i nie byłoby żadnego pajacowania.

    Chciałbym się jeszcze zapytać prezesów czy w związku z gorszym jakościowo produktem, który nas czeka od przyszłego roku ceny biletów będą w związku z tym adekwatnie niższe o jakieś 15-20%
    Hm, ciekawe pytanie zadałeś. Ja się zastanawiam czy w ogóle kupować karnet na przyszły sezon. Chyba znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybierać się na zawody młodzieżowe. Poziom podobny a i tłok mniejszy

    dziwnie to wyglada ze mamy praktycznie samych durnych prezesow i tylko jeden jest madry.
    moze jednak nalezy sie zastanowic dlaczego tak zaglosowali bo oni **mo wszystko troche lepiej znaja ten klimat.
    No właśnie rzecz w tym, że raczej nie znają. Jedynym powodem dla którego wprowadzają te zmiany sa rzekome oszczędności finansowe. Przynajmniej tak twierdzi większość prezesów. Moim zdaniem to oni nie tylko nie umieją liczyć ale za grosz wyobraźni nie mają.

    Rozwój SE w jaki niby sposób ma się obniżyć ? Ci najlepsi z GP i tak będą jeździć w lidze. Zabraknie tylko tych najsłabszych którzy i tak ** ligi nic nie wnoszą.
    A gówno prawda. Po tym sezonie robotę straca Jonsson, Hancock, N.Pedersen czyli zawodnicy z czuba SE. Większość klubów ma już zatrudnionych zawodników z GP. Za takich zawodników pojawią się takie nazwiska jak Richardson, Harris, Kuciapa, Jeleniewski itd. Jeśli to nie jest zaniżanie poziomu w e-lidze to mgliste masz pojęcie o tym sporcie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-09-2011 o 20:15
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #153
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Żebym ja Falubazów bronił...
    Zeta jak ktoś przez cały rok planuje, że napadnie na jakąś staruszkę i ukradnie jej emeryturę ale w ostatniej chwili się rozmyśla to też jest źle? Bubel można było powstrzymać późno ale zawsze powstrzymać. Mam nieodparte przeczucie, że właśnie było tak, że zrobiono to żeby komuś do*****. Falubaz sobie na różne rzeczy zasłużył ale na pewno nie takim kosztem. KSM 41 w połączeniu z jednym zawodnikiem GP to zwykła paranoja, jakaś romantyczna tęsknota za "starymi dobrymi czasami".
    Tylko, że czasy już się bezpowrotnie zmieniły i kapitalizm szybko wyprostuje te socjalistyczne zapędy. Już nie mogę się doczekać pierwszych zimowych narzekań biedniejszych drużyn gdy Ci bogatsi zaczną podkupywać każdego zawodnika który coś sobą reprezentuje i nie wisi na nim wysoki KSM.

    Pozdrawiam Kasprzaka, Walaska, Holtę, Kołodzieja, Iversena, Lagutę, Świderskiego i wielu wielu innych dla których idą wspaniałe czasy PLNami pachnące.

  19. Powrót do góry    #154
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale ja nie rozumiem o co tyle krzyku. W ubiegłym roku narzekało Leszno, teraz Zielona Góra, co roku zawsze znajdzie się drużyna, której coś w regulaminie nie będzie pasować. Teraz awansował Protasiewicz do GP, ale jeszcze parę miechów temu mówił, że rezygnuje z GP i startów w MŚ. Jeśli byłby słowny to dzisiaj Falubaz by tylko wybierał między Hancock-iem a Jonsson-em.

  20. Powrót do góry    #155
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Teraz awansował Protasiewicz do GP, ale jeszcze parę miechów temu mówił, że rezygnuje z GP i startów w MŚ. Jeśli byłby słowny to dzisiaj Falubaz by tylko wybierał między Hancock-iem a Jonsson-em.
    Bo zrozum w końcu (nie tylko Ty) , że tu nie o Falubaz tylko idzie. Owszem ten zapis na dziś uderza najmocniej w Falubaz ale za rok może to być Apator albo Stal Gorzów. O ile jakas ekipa składu nie zmienia to już KSM ich nie rusza. Jednak jak za rok np. z Gorzowa awans do GP uzyska Zagar z Iversenem, dolicz do tego Golloba. I co ? Władek ma budowac skład od nowa bo zawodnicy mają swoje ambicje sportowe ? No przecież z założenia ten co to wymyślił zasługuje na miano debila roku. Niezależnie czy by się nazywał Dowhan, Komarnicki czy Stepniewski.

    Mnie by teraz ucieszył fakt (wiem, ze to nierealne) jak by ze trzech lub czterech zawodników wycofało swój akces z SGP ze względu na nasze chore przepisy. I co ? Gdzie wtedy byłaby ta oszczędność naszych prezesów ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-09-2011 o 20:26
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #156
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale Mariusza co roku komuś coś nie pasowało w regulaminie !! Co roku zawsze był jakiś poszkodowany, nie znalazł się taki który by dogodził każdemu. W tym roku Wam regulamin nie pasuje a za rok może będziecie przytakiwać tym zmianom.

  22. Powrót do góry    #157
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 11 w 10 postach
    Libky ma rację, ja poszedłbym dalej. Do łask (ekstraligi powrócą) Staszewski, Suchecki, Drymlowie. Nicholls, Hlib i wiele można by jeszcze wymieniać ciekawych nazwisk.
    1 z GP oraz KSM 41 na pewno nie podniesienie poziomu Ekstraligi. Tacy zawodnicy jak Harris,B.Pedersen, Lindbaeck być może i Ward lub Fredka zmuszeni będą jeździć w pierwszej lidze.
    Ciekawe co na to wszystko tv i sponsorzy?
    Przy KSM 41 większość klubów będzie niestety musiała osłabić składy. Komu i czemu ma to służyć? Kto nie ma pieniędzy i odpowiednich budżetów, infrastruktury to powinien startować w niższej lidze.
    Znowu będą podobne manewry do tych, których dokonywała Sparta w tym sezonie z czterema juniorami w składzie, typu L.Bjerre, Łobzenko, czy Nielsen.

    Ponoć byliśmy najlepszą, najsilniejszą ligą na świecie. Teraz widocznie włodarze naszych klubów nie chcą aby ta liga taką była.
    Pewnie i uda się klubom trochę pieniędzy zaoszczędzić, ale czy to służy rozwojowi tej dyscyplinie? Moim zdaniem nie.

    Mam teraz takie wrażenie, że większość klubów cieszy się, bo dokopano Falubazowi.
    Za chwilę jednak Gorzów będzie musiał zastąpić Nikiego Mroczką czy Sucheckim, Rzeszów Harissa Miesiącem, Toruń ze względu na ksm Holtę Kusem, Bydgoszcz się nie wzmocni bo mają Emila i ze składem z którym spadli rok temu za rok być może będą bili się o medale.
    Ach, trzeba będzie się przyzwyczaić do oglądania Szczepaniaków, Jabłońskich, Gizatulina, Łobzenki i innych średniaków (mocno powiedziane).

    Może i na ekstraligowych torach zobaczymy jeszcze Śwista, Drabika, Screena itd.

    Skład Falubazu 2012 Zengi, Strzelec, Davidsson, Loktajev, Pepe, Dudek, Rogowski

  23. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,463
    Kliknij i podziękuj
    4,479
    Podziękowania: 1,711 w 1,017 postach
    Mariusz ja wam współczuję albo inaczej nie zazdroszczę [IMG]http://www.sportsboard.pl/*images/smilies/smile.png*[/IMG]

    Ale....

    Dowhan zbyt rozgarnięty nie jest. Już dowodzę czemu.
    Wniosek przepadł z kretesem bo był niedorzeczny - Dowhan chciał jechać tym samym składem co w tym roku.
    Co oznaczałoby, że ZG wygrałaby wszystkie mecze w sezonie zasadniczym i pewnie wszystkie w play- off [IMG]http://www.sportsboard.pl/*images/smilies/smile.png*[/IMG]

    Trzeba było sposobem - Limit 1 zawodnik ze SGP , Z WYJĄTKIEM POLAKÓW.
    Łatwo się domyśleć, że wniosek popierają z miejsca Leszno (Hampel) i Toruń (Holta - prawdopodobnie dzikus) oraz Gorzów (Gollob) Zatem 4 za.

    Niestety Dwohan ma innych prezesów za idiotów.

    Jednak, nawet gdyby mój pomysł wszedł w życie, założę się o przysłowiową 100, że najpóźniej w czwartek Hancock i Jonson będą się chwalić polskim obywatelstwem. Takich mamy prezesów właśnie.

    I na koniec, pytanie fajnie się udupi...o Unię Leszno w ubiegłym roku? Wtedy łatwo Dwohan rączkę podnosił. Cała polska się z Pana śmieje Panie Prezesie....
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 08-09-2011 o 21:00 Powód: I

  24. Powrót do góry    #159
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    lemur6666 AJ już w 2008 złożył papiery o obywatelstwo polskie, ale nie wiem czy dostał, czy już ma, czy nie Obłęd

  25. Powrót do góry    #160
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kobe_bks Zobacz posta
    Ale ja nie rozumiem o co tyle krzyku. W ubiegłym roku narzekało Leszno, teraz Zielona Góra, co roku zawsze znajdzie się drużyna, której coś w regulaminie nie będzie pasować. Teraz awansował Protasiewicz do GP, ale jeszcze parę miechów temu mówił, że rezygnuje z GP i startów w MŚ. Jeśli byłby słowny to dzisiaj Falubaz by tylko wybierał między Hancock-iem a Jonsson-em.

    W przypadku Leszna to po sezonie 2010 najbardziej naarzekalismy My - kibice Unii. Jednak zarzad nie latal i narzekal tak jak robi to Dowhan. Leszno zdominowalo ubiegloroczne rozgrywki ligowe. Dworakowski otrzymal nagrode za Nejlepszego. Prezesa 2010 jednak placzu w lesznie nie bylo. Ograniczenia KSM leszno zaakceptowalo, zachowanie skladu ktore umozliwiloby przekroczenie KSM 44 tez bylo nierealne mimo iz Adams konczyl kariere. Dworakowski nie plakal. Sklad zbudowano zastepujac Adamsa Skornickim.
    Ostatnio edytowane przez Scroll ; 08-09-2011 o 21:28

  26. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez zeta
    Rozwój SE w jaki niby sposób ma się obniżyć ? Ci najlepsi z GP i tak będą jeździć w lidze. Zabraknie tylko tych najsłabszych którzy i tak ** ligi nic nie wnoszą. Brak Bjarne Pedersena, Antonio Lindbaecka, Chrisa Harrisa czy Darcy Warda jakoś każdy przeżyje. Zresztą oni i tak w większości woleli w przeszłości jeździć w I lidze
    Ta i w połączeniu z nowym niskim maksymalnym KSM Marcin Jaguś wróci z emerytury, bo będzie do składu jak znalazł. Normalnie fantastyczni zawodnicy będą się ścigać.


    Cytat Zamieszczone przez Slaw Zobacz posta
    Nie wolno zmieniać reguł w trakcie gry!
    Na dobrą sprawę, to gra się jeszcze nie zaczęła. Kontraktowanie na nowy sezon dopiero się zacznie

    Cytat Zamieszczone przez Kobe_bks Zobacz posta
    Ale ja nie rozumiem o co tyle krzyku. W ubiegłym roku narzekało Leszno, teraz Zielona Góra, co roku zawsze znajdzie się drużyna, której coś w regulaminie nie będzie pasować. Teraz awansował Protasiewicz do GP, ale jeszcze parę miechów temu mówił, że rezygnuje z GP i startów w MŚ. Jeśli byłby słowny to dzisiaj Falubaz by tylko wybierał między Hancock-iem a Jonsson-em.
    No racja. O nic tyle krzyku. W końcu to normalne i takie fajne jak co roku regulaminem jakiś klub zostaje udupiony. Świetna laurka, w sam raz na rozesłanie jej do potencjalnych sponsorów ligi.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  27. Powrót do góry    #162
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wniosek o pominięciu Polaków jest bez sensu nie tylko z powodu możliwości uzyskania obywatelstwa polskiego, ale byłby też niezbyt sprawiedliwy. Jeden klub teoretycznie mógłby mieć np. Golloba i Hancocka, a inny tylko Lingrena. Czysty absurd. Natomiast od sezonu 2013 mogliby wprowadzić zapis o pominięciu w tych ograniczeniach wychowanków klubów będących stałymi uczestnikami GP. Wychowałem sobie, włożyłem swój wysiłek i kasę, które zaprocentowały, to mam. Zresztą nie jest to jedyna możliwość promowania klubów inwestujących w młodzież. Można by np. zezwolić na starty na pozycji juniora wychowankom do 23 roku życia.
    Tak czy inaczej dostosowanie przepisów do aktualnej sytuacji jednego z klubów byłoby nadużyciem. Dlatego mówię tu o roku 2013, bo żaden klub dzisiaj nie zna swoich losów z takim wyprzedzeniem.

  28. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,274
    Kliknij i podziękuj
    6,543
    Podziękowania: 8,904 w 4,901 postach
    Co prawda jestem przeciwnikiem czestego grzebania w regulaminach,ale na dzis dzien zrobilbym wyjatek.
    Mamy po prostu zly regulamin,ktory trzeba zmienic i kropka.
    Mniejsza z Falubazem,regulamin jest bublem i tu poperam Dowhana,bo choc krzyczy w swoim interesie ale niechcaca tez w interesie nasz wszystkich.
    Z tym regulaminem ,z takimi ograniczeniami,spadamy gdzies w okolice ligii niemieckiej.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Powrót do góry    #164
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Prezesi robią pod siebie a i na forum widać w większości opinie takie jakie aktualnie pasują pod dany klub. To, że atrakcyjność widowiska spadnie to mało ważne, ważne, że mojemu klubowi aktualnie to pasuje... No tak, skoro rok temu Leszno ucierpiało na przepisach to sprawiedliwość dziejowa nakazuje, że dobrze jak teraz ucierpi Falubaz. Ale czy na pewno tylko Falubaz? Kibice z Bydzi w większości popierają zmiany bo przecież mają Emila a na drugiego z GP pewnie i tak kasy by nie było więc jest ok. Ciekawe co powiedzą jak za 2 miesiące np. taki Gapiński z Walaskiem (mimo ważnego kontraktu) stwierdzą, że oni chętnie zostaną w Bydzi ale chcą w aneksie do umowy podwyżki 30% bo w zaistniałej sytuacji inne kluby im tyle proponują. Zacznie się wyścig szczurów o średniaków. To samo w Czewie. Maślanka mówi o budowaniu drużyny w oparciu o Lagutę a na ten moment dostanie on oferty pewnie ze wszystkich klubów e-ligi i jego pozostanie we Włókniarzu będzie bardzo wątpliwe.

  30. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Tylko dlaczego jak od początku parę osób było przeciwnych kierunkowi w jakim zmierza ekstraliga Dowhan milczał? Teraz się obudził?
    Żadnych KSM, żadnych chorych ograniczeń, lepiej wspierać słabsze kluby w inny sposób niż samemu się osłabiać w imię wyrównania rozgrywek.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  31. Powrót do góry    #166
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 11 w 10 postach
    Lemur moim zdaniem masz dużo racji. Każdy martwi się o swoją dupę i swój klub, nikt nie patrzy na innych, na przyszłość tej dyscypliny, widowiskowość, itd.

    Moim zdaniem najrozsądniejszym byłoby aby w każdym klubie z ekstraligi mógł jechać jeden zawodnik z czołowej *8* GP, dalej bez ograniczeń. Jeśli chodzi o KSM to max 46.
    Czy nie można było wyciągnąć wniosków z tego sezonu odnośnie max ksm (Unia), czy też min ksm (Sparta, Włókniarz), choć Włókniarzowi w sumie to nie najgorzej wyszło.
    Niestety teraz dojdzie do tego, że aby zmieścić się w ksm 41 większość klubów będzie musiał się osłabić. Jeśli chodzi o zawodników z GP to niestety najbardziej nowy przepis uderzy w Falubaz.

    Trudno, nie z takich opresji się wychodziło. Kilka lat temu jeździliśmy do Ostrowa oglądać Szczepaniaków, to teraz pojedziemy do Gniezna oglądać Szeczpaniaków, Gomólskich, Jabłońskich czy Fajferów, zamiast Warda, Harissa, Lindbaecka.

    Tylko czemu te ograniczenia są w najwyższej klasie rozgrywek ?
    Czemu w innych dyscyplinach nie ma jakiś dziwnych ograniczeń, nie ma przepisów, które nakazałyby osłabić skład, czy też uniemożliwiałyby zatrudniać gwiazdy danej dyscypliny?
    Nie rozumiem tego, dokąd zmierza nasz sport ? Kto na tych wszystkich zmianach skorzysta? Chyba nie My Kibice.
    Zawsze to łatwiej i prościej wygrać z osłabionym Falubazem. Po co się wzmacniać, skoro rywale muszą się osłabić.
    Ciekawy jestem także, jak będzie z frekwencją na stadionach w przyszłym roku. W tym roku najwięcej ludzi przychodziło na Falubaz, a jak będzie za rok zobaczymy.

    Co by nie było Tylko Falubaz

  32. Powrót do góry    #167
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,718
    Kliknij i podziękuj
    1,319
    Podziękowania: 1,328 w 785 postach
    Trzeba być skończonym durniem, żeby pisać że Dowhan sam sobie winien bo wcześniej głosował za, a teraz nagle jest przeciw bo Falubaz stanął w innej/niekorzystnej sytuacji.
    W związku z tym skoro Dowhan wcześniej byłby przeciw to znaczy że teraz mógłby liczyć na głosy poparcia?
    A gówno prawda! Zagłosowano ewidentnie przeciw po to tylko aby udupić Falubaz i zrobić mu na złość. Żaden z prezesów nie poparł Dowhana
    bo wiedział, że tym samym osłabia klub z Zielonej Góry. Dla nich to jak głosował wcześniej Dowhan nie miało najmniejszego znaczenia.
    Ciekawe tylko czy rok im starczy aby się opamiętać, czy nadal tkwić będą z łapami w gównie.
    Aha i jeszcze jedno.
    Przed sezonem Cegła biadolił że nowe tłumiki spowodują falę upadków i kontuzji. Wiemy że wcale tak nie było.
    Dziwne jednak mam wrażenie, że w przyszłym roku gdy na torach Ekstraligi pojawią się 'różne wynalazki' zrobi się znacznie bardziej niebezpiecznie.
    Obym się pomylił.

  33. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Ale....

    Dowhan zbyt rozgarnięty nie jest. Już dowodzę czemu.
    Wniosek przepadł z kretesem bo był niedorzeczny - Dowhan chciał jechać tym samym składem co w tym roku.
    Co oznaczałoby, że ZG wygrałaby wszystkie mecze w sezonie zasadniczym i pewnie wszystkie w play- off [IMG]http://www.sportsboard.pl/*images/smilies/smile.png*[/IMG]

    Trzeba było sposobem - Limit 1 zawodnik ze SGP , Z WYJĄTKIEM POLAKÓW.
    Łatwo się domyśleć, że wniosek popierają z miejsca Leszno (Hampel) i Toruń (Holta - prawdopodobnie dzikus) oraz Gorzów (Gollob) Zatem 4 za.

    Niestety Dwohan ma innych prezesów za idiotów.
    Lemur, to nie tak. Aby te zmiany akurat przeszły musi je poprzeć 75% ogółu udziałowców SE. Tych 4 za by wtedy i tak nic nie dało.

    Co z tego, że Dowhan chciał jechać tym samym składem ? Toruń może ? To czemu Falubaz by nie mógł ? Pamiętam, ze za czasów Karwana w Toruniu złożyli fajny zespół. Mianowicie, Rickardsson, Crump, Pepe, Jaguś i chyba Bajerski plus zdolna młodzież. Komu wtedy przeszkadzał ich skład ? Mi nie, nawet byłem cały happy jak taka paka walczyła na wyjazdach. Z tego co pamiętam to majstra nie zdobyli. Ale ważne, że Karwan rozliczył się z chłopakami. Ja zawsze będę powtarzał, że żadnych ograniczeń być w SE nie powinno. Tu mają jeździć najlepsi z najlepszych. Choćby p[o to aby ci najmłodsi widzieli, ze opłaca się ciężko pracować i być tym najlepszym. Inaczej popadniemy w marazm i cofniemy się o kilka lat do tyłu.

    P.s
    Ktoś się chyba bawi różnymi funkcjami forum, co chwila jakies niespodzianki.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-09-2011 o 21:51
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #169
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,809
    Kliknij i podziękuj
    247
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Ja powiem tak
    zima niemal kazdy z kiboli jak sie dowiedzial ze kolodziej dostal dk i nie mal kazdy byl przekonany ze ja utrzyma mowil nawet falubazy ze coz taki bedzie regulamin ... Nikt jej nie bronil
    dzis od jest placz?
    Mnie sie to tez nie podoba albo 1 z gp albo ksm!!!!!!
    Ale skror to bylo uchwalone teraz to zmieniac?
    Fakt moze od 2013? Ale nie teraz!!
    I to nie dlatego zeby motomyszom dopiec!! Bo mimo wszystko lubie was !!!

  35. Powrót do góry    #170
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2008
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez macek Zobacz posta
    Zawsze to łatwiej i prościej wygrać z osłabionym Falubazem. Po co się wzmacniać, skoro rywale muszą się osłabić.
    Zgadzam się. Ja od początku wiedziałem, że to jest jakiś spisek żeby udupić przenajświętszy falubaz - Prezesi miesiącami knuli intrygi, organizowali tajne spotkania i kopali dołki na torze w Zielonej Górze.

    Już widzę ten lament kibiców myszy w przyszłym sezonie, "a bo wygraliście tylko dlatego, że regulamin był zmieniony i musieliśmy z Jonssona zrezygnować".

    Regulamin (choć nie wiadomo jak durny) będzie jaki będzie. Czym jest takie drobne ograniczenie w porównaniu np. z podniesieniem stawek VAT Deal with it...

  36. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Mnie sie to tez nie podoba albo 1 z gp albo ksm!!!!!!
    Ale skror to bylo uchwalone teraz to zmieniac?
    Fakt moze od 2013? Ale nie teraz!!

    No przecież nie mozna zmienić czegoś co jeszcze nie obowiązywało. Nie w tym rzecz aby zmieniac tylko w tym aby w ogóle nie wprowadzać w życie bzdurnych przepisów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #172
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2011
    Postów
    403
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Rozumiem was Falubazy. Ten przepis jest bezsensu. Nas w zeszlym roku wyr***no jeszcze gorzej bo zmieniono regulamin po sezonie! Co wy na to? M.in dlatego Pawlickich nie ma z nami. Prezesi sami wybrali regulamin na 2012 w zimie i ok. Teraz trzeba myslec juz o NORMALNYM regulaminie na 2013 i dluzej bo regulamin nie moze co roku sie zmieniac!

    Przed sezonem, w zimie nie dostrzeglem fali oburzenia.. Bardziej to MY narzeklamismy bo prognozy byly takie, ze Koldoziej bedzie walczyl o medale w GP a nie wozil ogony..

    Zuzel na 2012 sie nie konczy a tak jestem pewien, ze kazdy z wielkiej czworki bedzie mial dobra ekipe i walka o medale bedzie podobna do tej z tego roku (oby nie bylo tyle kontuzji). Przypominam, ze nikt nie moze przewidziec jak poszczegolni zawodnicy beda za rok jezdzic. Kto wie czy nie bedzie to sezon Kasprzaka, Andersena, Zengoty, Ballyego czy Davidsona?
    Ostatnio edytowane przez BykPL ; 08-09-2011 o 22:22

  38. Powrót do góry    #173
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-12-2002
    Postów
    958
    Kliknij i podziękuj
    68
    Podziękowania: 55 w 41 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No przecież nie mozna zmienić czegoś co jeszcze nie obowiązywało. Nie w tym rzecz aby zmieniac tylko w tym aby w ogóle nie wprowadzać w życie bzdurnych przepisów.
    Każdy Regulamin, ustawy albo przepisy powinny być uchwalane wcześniej zanim zostaną wdrożone. W zeszłym roku dokonano wielkiego chamstwa na Unii Leszno wprowdzając przepis KSM praktycznie po sezonie, bardziej ewidentny przekręt regulaminowy wystąpił bodajże w 1994, kiedy w czerwcu zdecydowano o barażach 4 drużyny z II ligi z 7 z I ligii. W tej chwili zaczął się larum bo rozegrano już eliminacje do GP/IMŚ, czyli gra nie jest w trakcie a praktycznie już jest po, zostały jeszcze jedynie dzikie karty. KSM też już są praktycznie ustalone. Zmiany zostały zapowiedziane z rocznym wyprzedzeniem i licż wszyscy że zostaną wdrożone. Chociaż z tym to różnie bywa

    pzdr

  39. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Mariusz słyszałeś o
    vacatio legis (z łaciny vacatio – zwolnienie, lex, legis – prawo) oznacza okres
    przewidziany w akcie normatywnym, który upływa między jego ogłoszeniem
    (promulgacja) a dniem wejścia w życie wszystkich lub wybranych jego postanowień.
    Vacatio legis stwarza możliwość, by wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z treścią
    nowego aktu normatywnego, zanim zacznie on obowiązywać.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 08-09-2011 o 22:37
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    Mariusz słyszałeś o
    vacatio legis
    Słyszałem, i co z tego ? Późno bo późno ale był jeszcze czas aby zapobiec temu bezmyślnemu działaniu. Tłumiki jak wprowadzano też zrobiono to odpowiednio wcześniej a znaczna część zawodników protestowała. Dziś mamy taką sytuację, że prezesi duszą przepisami SE tak samo jak nowe tłumiki dusza moc silników. Czasami odnosze wrażenie, ze jak by prezesi chcieli przegłosować, aby zawodnicy jeździli w prawo, to wystarczy aby zrobili to z odpowiednim wyprzedzeniem, i wtedy będzie OK.

    Gówno prawda, nie będzie OK.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #176
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    hmmm
    Nie wydaje Ci się dziwne, że wcześniej przegłosowali jednomyślnie uchwałę,
    a teraz z powodów (partykularnych) jednego z klubów mieliby ją odrzucić?
    To są postanowienia ogółu udziałowców SE. To, że Dowhanowi się odwidziało to musimy zmieniać ad hoc regulamin?
    Zastanów się.
    Co więcej Dowhan sam głosował za jednym zawodnikiem z GP. Gdyby ktoś inny zrobił to za niego (jego poprzednik, czy Cieślak który jest czasami w jego zastępstwie) to bym jeszcze gościa starał się zrozumieć. Teraz nie mam pojęcia o co chodzi zwłaszcza w świetle kontraktów które zawierał.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 08-09-2011 o 23:20
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  42. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,359
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,377 w 1,678 postach
    Dowhanowi nic się nie odwidziało. On nie chciał powrotu do aktualnego limitu. Wyjechał z abstrakcyjnym pomysłem aby limitu zawodników z GP nie było wcale, więc trudno się dziwić, że nikt go nie poparł (pomysł sam w sobie może i nie jest głupi, ale jak się wychodzi z inicjatywą zmiany wcześniej ustalonych reguł to powinno się zachować rozsądek)

  43. Powrót do góry    #178
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    56,044
    Kliknij i podziękuj
    1,728
    Podziękowania: 4,395 w 3,174 postach
    To są postanowienia ogółu udziałowców SE. To, że Dowhanowi się odwidziało to musimy zmieniać ad hoc regulamin?
    Zastanów się.
    Jesteś nastepny któremu trzeba tłumaczyć, że tu nie o Falubaz i Dowhana się w sumie rozchodzi. Lecz o całą SE i jej poziom. Temu ogółowi prezesów wydaje się, że tym sposobem sobie ulżyli. Co też jest ewidentną bzdurą. Każde ograniczenia w SE sa do bani. A te ostatnie, począwszy od sławetnego KSM (w tamtym sezonie twierdziłem tak samo, mimo, że problem w zasadzie dotyczył głównie UNII L.) po ograniczenie startów zawodników z GP są po prostu debilne. Nikt tego nie analizował, jak twierdzi Maślanka na łamach SF, mu się wydaje, że będzie taniej. Podobnie podeszli do tego inni prezesi. Bo im sie wydaje Nikt z nich ani przez chwile sie nie zastanowił, że zmierzamy prosto w kierunku angielskim. Za rok może dwa nie zdziwię się jak zawodnikom bardziej będzie się opłacało jeździć w Anglii niż np. w Polsce. Tam przynajmniej jeszcze nie doszli do takich absurdów jak ograniczanie liczby zawodników z GP. To ja się dzisiaj Ciebie pytam Blacktop, po co nam ta Speedway Ekstraligi jak w większości, z urzędu będą w niej startować średniacy. Ci zaś zawodnicy któzy mają jakieś ambicje, którzy dojdą do czegoś mają pod górkę ? Przecież tu czasy kołchozu wracają a na pewno nie profesjonalnej ligi żużlowej.

    Zabovski, o jakim Ty rozsądku prawisz ? Czy Ciebie tez nieźle porąbało ? Po ciul Ci sztuczne ograniczenia limitu zawodników z GP skoro masz KSM na poziomie 41 ? Czy Ty liczyć już sam nie potrafisz ? Hancock, Pepe i Jonsson są w czubie statystyk eligi, jak myslisz, jaki KSM mają we trójkę ? Blisko 28, to ile nam zostało ? Jakieś 13 KSM na czterech pozostałych zawodników. Kuźwa, ludzie, najpierw myśleć a potem pisać swoje mądrości.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-09-2011 o 23:33
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #179
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Niech kibice m.in. z Leszna odniosą się merytorycznie do tego nowego przepisu, wymienią listę plusów tej decyzji a nie tylko "w zeszłym roku udupiono Leszno i nie było płaczu więc teraz jest sprawiedliwie". Super argumenty. Niektórzy się mylą myśląc, że Falubaz będzie słaby w 2012. Falubaz po prostu będzie musiał zmienić skład. Teraz Dowhan uderzy do takich zawodników jak np. Pavlic, Batchelor, może Kołodziej podbijając stawkę. Mimo ich miłości do Byków kasę pewnie potrafią liczyć. Tak samo pewnie do Holty czy innego Laguty. Może Pedersen wypadnie z GP i nie dostanie dzikusa (wtedy dostanie jeden z najlepszych kontraktów w ekstralidze mimo słabszego sezonu). Problem polega na tym, że Dowhan będzie musiał podbijać stawki takim zawodnikom co spowoduje, że oni automatycznie będą podnosić swoje żądania u dotychczasowych pracodawców. Będą oszczędności jak cholera.

  45. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Dowhan Dowhanem, ale jaśniej od mickey'a to już się nie da napisać. Nie stracą na tym kluby bogate, jeśli już to tak bardzo boli. Że jedni mają więcej, inni mniej. Jak lubicie, gdy wasza drużyna konkretnie zmienia się z roku na rok, proszę bardzo. Na przykład taki Władek - co roku kombinuje, kogo by tu dorzucić do Golloba i Pedersena (nieważne, z jakim skutkiem), teraz będzie kombinował, kogo dorzucić do Zagara i Iversena. I też będzie fajnie
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 08-09-2011 o 23:50

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •