Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 446

Wątek: Zmiany od 2012 roku.

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    sobotch
    Nie wiem, czy siatkówka zwiększa swą atrakcyjność, bowiem każdy zespół - chcąc walczyć o najwyższe lokaty - stara się zdobywać jak najwięcej punktów, innymi słowy zwyciężać 3:0 lub 3:1, również bez kunktatorstwa. :)

    Im więcej punktów do zdobycia, tym większe tworzą się dysproporcje między czołówką a dołem tabeli. A jeśli o jedno miejsce walczą tak jak w tym roku trzy zespoły (Wro, Cze, Tar) to każdy system jest w tym przypadku taki sam. Skoro zatem nowe nic nie zmienia - po co to wprowadzać? :)


    Buszmen
    Nie było, ale powiedzmy, że to co było w ostatnich latach (już nie w 2011) to nazwiemy wolnym rynkiem. Jakieś zastrzeżenia?
    Jedynie takie, że w sporcie kwalifikowanym czy zawodowym pojęcie wolnego rynku w zasadzie nie istnieje a nierzadko jest mylnie interpretowane.
    Przykład: Mam pieniądze, żeby na kolejne zawody zaangażować Holdera, zapłacić mu dokładnie tyle, ile on sobie życzy, ale nie mogę, bo on podpisał umowę z innym klubem. Z Holderem czy innym żużlowcem należało się dogadać w określonym terminie a nie w momencie, w którym ja miałem taki kaprys. Sytuacji nie poprawia nawet fakt, że i sam zawodnik moją ofertę zaakceptowałby od ręki. Tym samym te nasze chęci i nasza wolność jest ograniczona praktycznie do zera.

    W przeciwieństwie do "normalnej" działalności, w takiej E-lidze ktoś musi być pierwszy, ktoś ostatni. Podkreślam - MUSI, bo tak stanowią przepisy i na to wszyscy MUSIELI się zgodzić, chcąc przystąpić do rywalizacji (godzą się zresztą nie od dziś). Na rynku może swobodnie funkcjonować obok siebie kilkunastu producentów jogurtów, robotników zawodowych czy szewców i wszyscy mogą sobie dobrze lub bardzo dobrze radzić. W sporcie tak łatwo nie ma, chociaż niektóre dyscypliny wprowadziły tzw. dzikie karty, że kto ma pieniądze ten gra. Trochę to godzi w ideę sportu jako rywalizacji... sportowej, no ale cóż, takie mamy czasy.

    Inną sprawą są regulacje typu KSM, ZZ, ale one i tak są tylko pochodną w stosunku do tego, co napisałem powyżej. I żeby było całkowicie a propos to również uważam, że wszelkie matematyczne ograniczenia nie są dobrym rozwiązaniem.


    Ale z dostępnością żużla w mediach?
    Stary chyba jeszcze nie jestem, ale doskonale pamiętam czasy, w których w telewizorze mogłem wybrać jedynkę albo dwójkę a obszernych informacji ze świata sportu dostarczała lektura Przeglądu Sportowego, wówczas jeszcze nie codziennego. Gdzie zatem w tv było miejsce jakąkolwiek sportową medialność? To już w połowie lat 90, gdzie sporą część co drugiej niedzieli spędzało się przy radyjku i wsłuchiwało w kolejne wieści z ligowych aren, zdaje się Polsat wieczorami jakieś mecze z ówczesnej 1 ligi pokazywał (tj. retransmitował). Ta dostępność w mediach to jak z tymi stadionami - nic innego, tylko znak naszych czasów. Gdyby jeszcze żużel był sportem wybranym spośród wielu to rozumiem, ale wystarczy spojrzeć w program stacji sportowych i tam jest w zasadzie wszystko co tylko się rusza i rywalizuje na jakimś poziomie.

    Eurosport - sporty zimowe, pływanie, podnoszenie ciężarów, tenis(!), kolarstwo(!), snooker, futbol młodzieżowy...
    Eurosport2 - Bundesliga, 2. Bundesliga, T-mobile Ekstraklasa ostatnio, kurde z Japonii mecze na żywca pokazują a nawet futbol australijski...
    plus dziesiątki innych imprez - LIVE!

    Speedway? A co to jest speedway? :)

    ps. czy finał IMŚ 92 z Wrocka (ten akurat zapamiętałem najbardziej) nie był live na Eurosporcie? Czy to było jednak DSF?

  2. Powrót do góry    #92
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ale tu mowa o lidze polskiej, a nie o żużlu globalnie. Wiem, że to problem bardziej złożony i nie tylko żużel idzie do przodu, a po prostu cały świat, ale fakty też są takie, że tak jak wszyscy panikują, że zmiany niezbędne, że żużel pada, to rzeczywistość jest zgoła odmienna - bo jakby porównać obecną sytuację (ostatnie 5 lat) z jakąkolwiek inną z przeszłości, to... jesteśmy w raju.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #93
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Mamy najlepszą ligę świata więc cieżko żeby było źle, inna sprawa że trzeba to ciągle mądrze doskonalić aby nie cofać się jak choćby BEL która zamieniła się w ośrodek treningowy względem ES i EL.

  4. Powrót do góry    #94
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No w 2011 pod względem sportowym już nie mamy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Wiem że "względem sportowym" to bardzo szeroki zakres i zawsze można coś znaleźć, ale gdzieś jest więcej emocji, więcej kibiców, lepsi zawodnicy?

  6. Powrót do góry    #96
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    W Szwecji są mocniejsze składy (całościowo) :)
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Lee napisał:
    ps. czy finał IMŚ 92 z Wrocka (ten akurat zapamiętałem najbardziej) nie był live na Eurosporcie? Czy to było jednak DSF?
    mam zawody nagrane, relacja byla z Eurosportu ;)

    co do poziomu sportowego, to fakt w Szwecji jest o wiele więcej emocji, wiecej walki iii sklady mozna by rzec nie maja jakichs dziur... na podstawie kilku spotkan ;)

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Czyli jednak dobrze kojarzyłem. Z tych zawodów pamiętam też, że w tv zrobiliśmy "mute" a dźwięk mieliśmy z relacji radiowej. :)

    ps. co do ligi polskiej i porównania z sytuacją z lat poprzednich - nie tak dawno Polsat relacjonował mecze na zapleczu ekstraklasy, obecnie tego już nie ma. Co prawda można było w tym sezonie oglądać live kilka spotkań z torów drugiej ligi, ale to zjawisko - jako że byłem bardzo blisko tegoż - ma wymiar głównie lokalny.

  9. Powrót do góry    #99
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Panowie,jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak żle?
    Przecież prezesi nie bez przyczyny biją na alarm i to nie tylko ci z biednych klubów. To dlatego właśnie szukają sposobów na ograniczenie płac i innych kosztów.
    Widzą ,ze jak nic sie nie zmieni ,to za kilka lat zostanie 8-10 klubów ledwo dychających.

    Nam, ludziom z zewnatrz może sie wydawać, że jest ok.
    Ja chodzę na zużel 45 lat ale na wiele spraw spojżałem inaczej po wielogodzinnych dyskusjach z człowiekiem, któremu polski ligowy żuzel wiele zawdziecza. I choć nie zawsze sie zgadzam z tym Panem to wiem jedno- kibic musi nabrać wiecej pokory w stosunku do zarzadzajacych żuzlem.

    W kwestiach regulaminowych jest kilka niuansów do dogrania ale generalnie zmiany idą w dobrą stronę. Czasem i władza mogła by posłuchać kibiców ale pytanie :których? Tych z Gorzowa czy z Zielonej Góry, z Tarnowa czy z Rzeszowa ? itd.

  10. Powrót do góry    #100
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Panowie,jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak żle?
    Nie jest źle. To znaczy - póki co, bo za rok przy tej komunie to będzie już lipa.

    kibic musi nabrać wiecej pokory w stosunku do zarzadzajacych żuzlem.
    To może jeszcze obywatel powinien nabrać więcej pokory w stosunku do obecnej, czy w sumie jakiejkolwiek władzy w naszym kraju?

    ale generalnie zmiany idą w dobrą stronę.
    Tak, no w iście świetną. Chciałbyś zatrudnić Lindbacka za 500 tysięcy/sezon, ale nie możesz i musisz brać np. Hansa Andersena za 900 tysięcy/sezon. Wszystkie kluby będą miały ograniczone pole manewru, niektóre znajdą się w absurdalnej konieczności rozbicia dotychczasowych składów i zatrudnienia w miejsce lepszych zawodników - słabszych (chociaż ich stać na lepszych i chyba lepiej płacić lepszym - kiedy ma się za to chociaż odpowiedni wynik). Rzeczywiście, cudowny kierunek zmian - bajka.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  11. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    buszmen napisał:

    Nie jest źle. To znaczy - póki co, bo za rok...
    No tak, nie jest źle.
    Jest nawet super. Zawody GP sponsorowane przez polskie miasta i polskich podatników na plastronach uczestników GP na różnych krańcach Europy wyglądają powiedzmy sobie szczerze, groteskowo.
    Świadczą o głupocie na który potrzebny jest kaganiec. (Który sami sobie wszyscy prezesi założyli)
    Oczywiście, że KSM był jest i będzie złem wszelakim, które odeśle żużel w niebyt. Brak startu dwóch zawodników z GP zamiast jednego to już będzie prawdziwy koniec dla tej dyscypliny. Mimo, że nie jestem zwolennikiem KSM czy jakichkolwiek ograniczeń to uważam, że Wasz tok rozumowania zmierza w złą stronę. Problemem jest coś innego. Partykularne interesy poszczególnych klubów i brak porozumienia w najłatwiejszych sprawach. To gdzie będzie startował Antonio czy Hans i za jakie pieniądze to nie ma większego znaczenia. Chodzi bardziej o to, aby nie dochodziło do polaryzacji zawodów ligowych. Gdzie był Falubaz przez ostatnie 20 lat poza ostatnimi 3 sezonami? Gdzie był Gorzów przez ostatnie 20 lat poza ostanimi 3 sezonami? Co działo się z Apatorem 3-4 lata temu? Co działo się kilka lat temu z Lesznem? Przykłady można mnożyć. Nie chodzi o to co jest teraz tylko o to co będzie za kilka czy kilkanaście lat. I nie chodzi tutaj o KSM. Naprawdę
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  12. Powrót do góry    #102
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A o co Tobie chodzi? Bo z tego posta to naprawdę ciężko wydobyć jakikolwiek sens (idee) poza negacją rzeczy oczywistych. Może nie jest super (chociaż powiedzieć, że jest to nie jest nadużycie), ale... nigdy nie było lepiej (mam tu na myśli period ostatnich 5 lat, bo np wiadomo, że w 2009/10 było lepiej niż w 2011). Teraz natomiast w polskim żużlu jest największa w historii szansa na mocnego sponsora całej ligi, co jest efektem dobrego okresu w polskim żużlu, to zamiast tę szansę wykorzystać - rujnujemy ligę.

    Tu chyba nie rozmawiamy o GP? Bo sam nie wiem. Zresztą czy o GP czy o "uniknięciu polaryzacji". To samo - jakieś paranoje. Rozumiem, że to iż pewne kluby są w ostatnich latach na topie to znak kryzysu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    busz napisał:

    Teraz natomiast w polskim żużlu jest największa w historii szansa na mocnego sponsora całej ligi, co jest efektem dobrego okresu w polskim żużlu, to zamiast tę szansę wykorzystać - rujnujemy ligę.
    hmmm
    Jest *****iście. Nigdy nie było lepiej.:) Polacy (podatnicy) opłacają cykl GP, ale inne kraje z niego rezygnują. Jest zauważalny spadek frekwencji, ale nadal jest super. Jest sponsor Ligi? To znaczy ma być jak co roku. Teraz podobno można wybierać w ofertach mimo, ale Kowalski tonuje te nastroje medialne. Nie zdziwię się, jeśli w przyszłym roku znowu nie będzie sponsora, bo wprowadzono KSM(który już jest) Odnoszę wrażenie, że z tym sponsorem to totalna ściema, mająca na celu nie wprowadzanie uchwał z końca ubiegłego sezonu. Zawsze można powiedzieć, że cholera znowu się nie udało przez ten pieprzony KSM(który już jest)
    Wszystko w imię partykularnych interesów trzech klubów.
    Nie wiem czego nie zrozumiałeś.
    p.s. Może inaczej. Jeśli jest tak *****iście. Sponsor ligi rzeczywiście przekazuje 300.000 na każdy klub (jak słyszałem) czyli równowartość kontraktu Crumpa za sezon, to jest to normalne i ma być hamulcem dla wszelkich zmian regulaminowych? Gratuluję poczucia humoru.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Powrót do góry    #104
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Kompletnie nie zrozumiałem co konstruktywnego masz do powiedzenia, ale tego już nie zrozumiem, bo to jakieś wodolejstwo kompletnie bez punktu zaczepienia. Niepotrzebnie próbowałem znaleźć sens, tam gdzie go nie ma :) No kiedy było lepiej? Jak Włókniarz był DMP?

    Jaki związek ma GP i transakcje z nim związane z polską ligą? Coś pomyliłeś człowieku zagadnienia (całe Twoje pisanie w tym temacie to zresztą jedna wielka pomyłka). Zawsze miałem niskie mniemanie o Twoim intelekcie, ale to co tu produkujesz przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Żadnego zdania z sensem. Z czym tu dyskutować? Dziękuję, wysiadam :) Nie będę ci przecież uświadamiał, że obniżenie limitu KSM czy zaostrzenie prześladowań dla zawodników z GP nie spowoduje tego, że dostaniemy lepsze warunki organizacji GP... (swoją drogą narzekają głównie ci, którzy GP nie organizują).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    buszmen

    Masz rację.:) Jest *****iście.:) Ja tego zwyczajnie nie zauważam. Ostatnie dni spędziłem czynnie na eliminacjach LM i LE w piłce nożnej czy GP w Toruniu. Zauważyłem jakie są dysproporcje i jaki dół jest w polskim żużlu. Baw się tym dalej przed swoim telewizorem.
    Jeśli naprawdę Cię to bawi. Dla mnie to jest zaściankowy sport z zaściankowymi działaczami. Niezależnie od wyników Włókniarza jeśli już o tym wspomniałeś.
    Nie rozumiem natomiast dlaczego próbujesz mnie obrażać. Jesteś niby inteligentnym człowiekiem, a cały czas nosisz urazy. Jesteś chyba zwyczajnym zerem i tak niestety pozostanie. szkoda bo na forum robisz za inteligenta ale inni wyrobią sobie o tobie zdanie:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #106
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Masz rację. Jest *****iście. Ja tego zwyczajnie nie zauważam. Ostatnie dni spędziłem czynnie na eliminacjach LM i LE w piłce nożnej czy GP w Toruniu. Zauważyłem jakie są dysproporcje i jaki dół jest w polskim żużlu. Baw się tym dalej przed swoim telewizorem.
    Jeśli naprawdę Cię to bawi. Dla mnie to jest zaściankowy sport z zaściankowymi działaczami. Niezależnie od wyników Włókniarza jeśli już o tym wspomniałeś.
    pozdro

    Ok, więc dzięki chociaż za odpowiedź kiedy w polskiej lidze było lepiej. Teraz już wiem, że było to na piłkarskiej Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Tyle czekałem na odpowiedź na to pytanie na tym forum, nikt nie znalazł odpowiedzi, ale od czego jest mistrz intelektu rodem z Częstochowy :) thx :)

    A tak sobie zacytuję (wbrew netykiecie), bo wiem jak lubisz usuwać swoje nocne popisy, kiedy rano do głowy uderza kac :) Aczkolwiek to z korzyścią dla odwiedzających forum za dnia.

    ps. Nie obrażam Ciebie, ale po prostu brak we mnie tolerancji na takie teorie, iż np. KSM i inne samookaleczenia są potrzebne - bo dajemy komuś kasę za organizację na GP. Gdzie tu logika? Żużel ma się "super", jak na to jakie są realia żużla (chyba nie chcesz porównywać potencjału piłki i żużla - nawet w Polsce) i jak na to, jak było w Polsce wcześniej. Pod każdym względem. Ok, ja swoje powiedziałem. Nie ma co dalej bić piany.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    busz

    Za bardzo personalnie podchodzisz do sprawy. Może wyładuj emocje na stadionie zamiast tutaj na forum. Naprawdę jest super poza odbiornikiem. Porównywanie piłki do żużla jest absurdalne. Nie zamierzam tutaj dyskutować na ten temat.
    Edit:
    Powiedziałem, ze możesz sobie w normalnym świecie zrobić zdjęcie z moim samochodem. Jeśli nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi to przynajmniej zacytuj w sposób zbliżony.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  18. Powrót do góry    #108
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Rano już nie chwalisz się swoim super autem? :D
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Niestety prawdopodobnie Majowie czy inni Ikno-Aztekowie mieli racje, 2012 bedzie koniec swiata. Napewno dla mnie, bo koniec zuzla rowny jest kresowi dziejow :P. W momencie wprowadzenia niskiego KSM i jednego zawodnika z GP naszej lidze zostanie wbity sztylet prosto w serce, a naprawde zaczynalo byc dobrze. Mamy 4 osrodki, ktore funkconuja bardzo profesjonalnie i mozna powiedziec "ciagna" te lige. Ponadto silny Rzeszow Tarnow Bydgoszcz Gdansk Gniezno czy Czestochowa (mimo wszystko). Kto mi powie ze w zuzlu dzieje sie na tyle zle zeby wywalac to wszystko do gory nogami ?? Wszyscy wiemy ze kat wzial juz zamach i bezczynnie patrzymy jak topor opada na nasz zuzelek. Najgorsze jest to, ze naprawde zaczelo dziac sie cos ciekawego... Trzeba zaczac myslec o taczkach.

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    na swiat zaczynaja wychodzic artykuly mowiace o transferowych plotkach i przymiarkach. krew mnie zalewa czytajac: "jego atutem jest to, ze nie startuje w GP", "jego atutem jest to, ze ma niski KSM", "jego atutem jest obywatelstwo". nosz kuwa.
    z utesknieniem czekam na powrot czasow, w ktorych jedynym atutem byla jakosc sportowa.

  21. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    energo: to chyba musimy się przerzucić na speedrower :)

    Trudno. Rozwalą ligę, to przestanę chodzić i nawet jak głupie zmiany kiedyś wycofają, to pewnie wielu z nas już nie wróci, bo przestanie ten sport być naszą pasją. W dzisiejszych czasach nie trudno znaleźć sobie inne hobby, rozrywkę etc.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  22. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Zapłaciłęm za superusera 10 dni temu, nadal nie włączony, pozdro.

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    10 zespołów w ekstralidze to poważny błąd. Tak jak pomylono się z jokerem tak samo z ilością zespołów będzie teraz. Wszystko próbuje się skopiować z Anglii. Szkoda tylko , ze tam żużel jest dla Anglików jak dla nas sooker lub golf. Kazdy sobie myśli będzie 10 zespołów więcej walki więcej emocji. Prezesi sobie myślą , ze będzie więcej meczy więcej kasy. Tylko wcale nie jest powiedziane ze jak będzie jechał lider z outsiderem to będzie dużo walki. Miedzy pierwsza a ostatnia drożyną będzie przepaść co najmniej jednej ligi , a mecz będzie wyglądał jak sparing. nie ma w tej chwili tylu dobrych zawodników aby ekstraliga z 10 zespołami była wyrównana. Juz w tym sezonie był podział na dwie grupy. Według mnie nie idzie to wszystko w dobrym kierunku.

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    01-12-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A mnie osobiście śmieszą wszystkie próby idealnego zrównania EL. Najlepiej żeby pierwsza drużyna miała punkt więcej niż ostatnia. Czy będą 4, 8, 10 drużyn zawsze będą liderzy i outsiderzy, nawet superkomputery nie ułożą składów idealnie wyrównanych. I dobrze.

  25. Powrót do góry    #115
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W każdym normalnym sporcie są lepsi i gorsi, bogatsi i biedniejsi. Dla jednych celem jest mistrzostwo, dla innych spokojny ligowy byt, a dla jeszcze innych utrzymanie. Nie potrzeba żadnych ograniczeń tylko zdrowego myślenia i mierzenia siła na zamiary. Najważniejsza jest ambicja i zaangażowanie zawodników, co przekłada się na frekwencję. Częstochowa pomimo słabego składu potrafiła stworzyć świetne widowiska i przyciągnąć kibiców na stadion.

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-z-grand-prix/

    i po bilety tyle stac w kolejkach nie bedzie trzeba...

  27. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    "Klub z Torunia wstrzymał się od głosu"

    Stępniewski, Ty #$^_)$&($

    Edit: Dworakowski ostatnio w TV gadał, że pewnie odejdzie, bo zmiany w Elidze idą w złą stronę. Hm, ciekawe co miał na myśli? Bo widocznie nie sztuczne ograniczenia.
    Trudno, będzie więcej kasy na bilety do kina. Niech się bawią w piaskownicę sami.
    Ostatnio edytowane przez alienisko ; 08-09-2011 o 16:54
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  28. Powrót do góry    #118
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,222
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,219 w 649 postach
    Wniosek nie przeszedł bo nie dawał zadnego ograniczenia... Dlatego chocby Jozef był przeciwny bo on chce by nadal zostal zapis o 2 zawodnikach..

    Spotkanie sie nie skonczyło debaty trwaja...
    Chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...

  29. Powrót do góry    #119
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2004
    Postów
    675
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cóż za posunięcie Stępnia. Takie umywanie rąk od sprawy, czy rzeczywiście mu wszystko jedno?

    Przepis strasznie głupi. Nie rozumiem, jak może mieć związek SGP z Ligą ale w naszym piekiełku wszystko jest możliwe, a już szczególnie robienie sobie nawzajem pod górkę...

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Noski i bardzo dobrze. Ten przepis jest debilny. A nawet jak się ktoś kiedyś by uparł, żeby zrobić sobie team z 5 zawodnikami z top5 GP to może dostać w papu w lidze. Nie ma się czym podniecać. Jakby tam normalnie bogowie speedwaya jeździli. No bez jaj.

    Wykreślić, zapomnieć. Tylko do tego się nadają przepisy z ograniczeniami zawodników z GP.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Sam uważam, że przepis o jednym zawodniku z GP jest bezsensowny, ale jak się raz coś ustanowiło to nie powinno się tego potem zmieniać. Dowhan ewidentnie grał pod siebie, bo powiedzmy sobie szczerze gdyby nie awans Protasiewicza do GP to nie byłoby tego całego zamieszania.

    Co do frekwencji. Jak wchodziły nowe tłumiki to było wieszczenie, długie na 20 stron, że ludzie masowo przestaną chodzić na mecze. Rzeczywistość wyglądała inaczej i w tym przypadku pewnie będzie podobnie.

  32. Powrót do góry    #122
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-11-2005
    Postów
    1,518
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 247 w 132 postach
    Ciekawe jak to rozwiąże Falubaz jeżeli Jonsson, Protasiewicz i Hancock pozostaną w GP. Szkoda gadać wszystko to idzie w jakimś dziwnym kierunku, nowe tłumiki , ksm. Tak czy tak ktoś weźmie kaskę i chyba lepiej jeżeli weźmie ją na prawdę dobry zawodnik niż średniak , który jest niezbędny do sklecenia składu.

  33. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Toruń: Holder
    Zielona Góra: Protasiewicz
    Gorzów: Gollob
    Leszno: Hampel
    Wrocław: Bjerre
    Rzeszów: Crump
    Tarnów: Hancock/Jonsson
    Częstochowa: Łaguta
    Bydgoszcz: Sajfutdinow
    Gdańsk: Ward

    myślę jednak, że zmienią przepis i nie będą uwzględniać polskich zawodników jako tych z GP.

    inaczej poza EL wylądują tacy zawodnicy jak Nicki czy AJ.

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Co do frekwencji. Jak wchodziły nowe tłumiki to było wieszczenie, długie na 20 stron, że ludzie masowo przestaną chodzić na mecze. Rzeczywistość wyglądała inaczej i w tym przypadku pewnie będzie podobnie.
    Tylko, że tłumiki nie doprowadziły do jakiejś diametralnej zmiany wizerunku speedwaya.

    Natomiast jeśli działacze doprowadzą do sytuacji, w której regulamin będzie co sezon rozbijał jakiś team i kibice będą mieli co roku nowych asów do oglądania w swojej drużynie, to się bardziej wkurzą. Nie mówiąc o tym, że teraz, to już w ogóle nie opyla się awansować do GP. Mistrzowski regulamin. Jak ten przepis zostanie utrzymany, Gollob skończy karierę, to się nam Hampel tam ostanie. Rozwój ****a jego mać.

    Poza tym, myślę, że wielu z nas odpuści sobie oglądanie żużloków, którzy wskoczyli do składów za zawodników z GP, a przegrywających z Pulczyńskimi. Widowisko, że hej.

    Widać działaczom zachciało się sprowadzić ligę do czasów amatorskich. Niech więc grają w otwarte karty. Kontrakty tylko amatorskie, zero TV, mało sponsorów, swoje chłopy na motorkach. Najlepiej jeszcze zakaz zmiany opon w trakcie meczu hej ho hej ho do lasu by się szło
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Widać działaczom zachciało się sprowadzić ligę do czasów amatorskich. Niech więc grają w otwarte karty. Kontrakty tylko amatorskie, zero TV, mało sponsorów, swoje chłopy na motorkach. Najlepiej jeszcze zakaz zmiany opon w trakcie meczu hej ho hej ho do lasu by się szło
    Dokładnie tak. Belzebuby jedna, zamiast szukac sponsorów to oni siedzą i myślą jak by tu ograniczyć wydatki. W efekcie czego wprowadzają bzdurne ograniczenia. Założę się, że budżety klubów będą nadal napięte do granic mozliwości. Teraz przestaną prezesi licytowac się o Pedersena, Jonssona czy Hancocka a zaczną licytację o Okonia, Kuciapę, Zengiego, Harrisa, Richardsona itp.

    Jedyne co może zminimalizować wybujałe żądania finansowe niektórych zawodników to całkowite zniesienie jakichkolwiek ograniczeń. Włącznie tych z KSM. Tylko uwolnienie rynku oraz kontraktowanie zgodnie z zasobnością własnej kasy może w perspektywie czasu ograniczyć wydatki na kontrakty w klubach.

    Tylko kto wytłumaczy tą oczywistość tym zaściankowym prezesom ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-09-2011 o 17:58
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 30 w 19 postach
    Jak tak, to Dowhan powinie teraz rozstawić wszystkich gołodupców(prezesów) po kątach.
    Jak Falubazowi zostanie kasa po AJ i GH to wydać ją na czołowych zawodników z innych klubów(z poza GP)
    A co, kto bogatemu zabroni?.
    Powysyłać oferty po 2 bańki rocznie do Ułamków, Kasprzaków,Vaculików Łagutów i całej reszty wartościowych zawodników.
    A jest ich, chyba nawet mniej niż zawodników z GP.
    Może jak prezesi zobaczą ja pójdą ceny takich zawodników w górę to może przemyślą sprawę, a zapewniam was że pójdą i to mocno.

  37. Powrót do góry    #127
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez GM Zobacz posta
    Jak tak, to Dowhan powinie teraz rozstawić wszystkich gołodupców(prezesów) po kątach.
    Jak Falubazowi zostanie kasa po AJ i GH to wydać ją na czołowych zawodników z innych klubów(z poza GP)
    A co, kto bogatemu zabroni?.
    Kalkulowana Średnia Meczowa.

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Hm, ja nie mam żadnych wątpliwości, że KSM oraz ograniczenie zawodników z GP spowoduje drastycznie spadek frekwencji kibiców na meczach SE. To z kolei spowoduje odpływ i tak już okrojonej liczby sponsorów. Takie działanie jakie zaserwowali nam prezesi oznaczają totalną marginalizację żużla jako sportu. Ze Speedway Ekstarligą to już nie ma nic wspólnego. Na dzisiejszym posiedzeniu te bęcwały powinny też zmienić nazwę ze SE na 1 ligę. Najpóźniej za dwa lata na naszych stadionach będziemy mieli obrazki typowe ze stadionów szwedzkich czy angielskich. Na zawody ligowe będzie przychodziło z 500 - 1000 osób. Podłubią słonecznik, strzelą browca lub dwa i sobie pójdą. Klubom już zupełnie nie będzie opłacało się szkolić młodego narybku. Bo i po co jak po trzech latach np. któremuś zamarzy się GP i nie daj boże się dostanie. Lepiej i taniej będzie przeciez kupować na bieżąco, w zależności od potrzeby chwili. Ależ to tępaki z tych prezesów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-03-2004
    Postów
    675
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    No bo najważniejsze to zrobić drugiemu pod górkę, jak mówię. Ich chyba nie obchodzi czym to by się mieli emocjonować kibice My mamy jedynie przyjść i ma nam się podobać... tak mi to na tę chwilę wygląda. Ale spokojnie panowie... za rok znów zmiana

  40. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez bartekdm Zobacz posta
    Toruń: Holder
    Zielona Góra: Protasiewicz
    Gorzów: Gollob
    Leszno: Hampel
    Wrocław: Bjerre
    Rzeszów: Crump
    Tarnów: Hancock/Jonsson
    Częstochowa: Łaguta
    Bydgoszcz: Sajfutdinow
    Gdańsk: Ward

    myślę jednak, że zmienią przepis i nie będą uwzględniać polskich zawodników jako tych z GP.

    inaczej poza EL wylądują tacy zawodnicy jak Nicki czy AJ.
    widze tu kolko wzajemnej adoracji torunia i zielonki no ale nie o tym, wezcie na przyklad nickiego, holte ikilku dla ktorych zabraknie miejsca, co zrobia zeby np wbic sie na miejsce bjere we wroclawiu czy wolne miejsce w czestochowe lub tarnowie, zawolaja po 2 banki jak w poprzednich sezonach??? nie i o to chodzi

  41. Powrót do góry    #131
    Zaawansowany Awatar damianos81
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    1,907
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 80 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    widze tu kolko wzajemnej adoracji torunia i zielonki no ale nie o tym, wezcie na przyklad nickiego, holte ikilku dla ktorych zabraknie miejsca, co zrobia zeby np wbic sie na miejsce bjere we wroclawiu czy wolne miejsce w czestochowe lub tarnowie, zawolaja po 2 banki jak w poprzednich sezonach??? nie i o to chodzi
    Dlaczego dla Holty ma zabraknąć miejsca w obecnej drużynie ? Przecież Rune w zyciu się nie utrzyma w GP

    PS póki co problem z zawodnikami z GP będzie miał Falubaz i prawdopodobnie Gorzów jak Nicki się utrzyma . Więc może dlatego większość działaczy miało to w trąbie, wiadomo że z polską mentalnością każdy zgarnia pod siebie .
    Ostatnio edytowane przez damianos81 ; 08-09-2011 o 19:07

  42. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach
    Cytat Zamieszczone przez michalgdansk Zobacz posta
    Ciekawe jak to rozwiąże Falubaz jeżeli Jonsson, Protasiewicz i Hancock pozostaną w GP. Szkoda gadać wszystko to idzie w jakimś dziwnym kierunku, nowe tłumiki , ksm. Tak czy tak ktoś weźmie kaskę i chyba lepiej jeżeli weźmie ją na prawdę dobry zawodnik niż średniak , który jest niezbędny do sklecenia składu.

    Mysle, i mam taka nadzieje, ze Greg po osiagnieciu po raz drugi sportowego Olimpu podziekuje za jazde w gp. Nie bedzie bowiem lepszego momentu do rozstania z cyklem jak stojac na najwyszym stopniu podium. To by tylko swiadczylo o klasie zawodnika.

    Protas zas zastanowi sie, czy rzeczywiscie jeszcze go stac na jakis konkretny sulces. Bo nie oszukujmy sie, miejsca pod koniec, a nawet w srodku stawki miejsca w historii tego sportu nie zapewniaja. Trzeba wiec realnie popatrzec na szanse. Na co mnie stac, na co absolutnie nie.

    Jeden z dwoch na pewno taka sytuacje rozwaza. A to juz zasadnicza roznica dla Falubazu w 2012.
    Toen was geluk nog heel gewoon: http://myweb.tiscali.co.uk/speedway2/wtc90.htm

  43. Powrót do góry    #133
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Wstyd mi że jestem kibicem jednego z klubów których władze podpisał się pod tym regulaminowym gniotem. Oni jednak normalni nie są. To jest niewyobrażalne, że można mieć tak słabą wyobraźnie. Przecież ta decyzja nie daje nawet najmniejszych plusów poza udupieniem Falubazu.
    Szkoda, że naszymi klubami nie rządzą ludzie z przysłowiowymi jajami. Wystarczyło by przecież wprowadzić rygorystyczne i bezkompromisowe kary dla klubów z zaległościami finansowymi. Jeśli prezesowie myślą, że dzięki tej decyzji poprawią sytuację finansową w swoich klubach, mogę skwitować to tylko donośnym bahahaha

  44. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez alexbart Zobacz posta
    Mysle, i mam taka nadzieje, ze Greg po osiagnieciu po raz drugi sportowego Olimpu podziekuje za jazde w gp. Nie bedzie bowiem lepszego momentu do rozstania z cyklem jak stojac na najwyszym stopniu podium. To by tylko swiadczylo o klasie zawodnika.

    Protas zas zastanowi sie, czy rzeczywiscie jeszcze go stac na jakis konkretny sulces. Bo nie oszukujmy sie, miejsca pod koniec, a nawet w srodku stawki miejsca w historii tego sportu nie zapewniaja. Trzeba wiec realnie popatrzec na szanse. Na co mnie stac, na co absolutnie nie.

    Jeden z dwoch na pewno taka sytuacje rozwaza. A to juz zasadnicza roznica dla Falubazu w 2012.
    Takie rozwiazanie byloby marzeniem Falubazu ale zostaje jeszcze jedna kwestia czy w sezonie 2012 bedzie nas stac na takich zawodnikow jak Pepe Greg czy AJ.
    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #135
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez damianos81 Zobacz posta
    Dlaczego dla Holty ma zabraknąć miejsca w obecnej drużynie ? Przecież Rune w zyciu się nie utrzyma w GP

    PS póki co problem z zawodnikami z GP będzie miał Falubaz i prawdopodobnie Gorzów jak Nicki się utrzyma . Więc może dlatego większość działaczy miało to w trąbie, wiadomo że z polską mentalnością każdy zgarnia pod siebie .
    tutaj chodzilo mi o przyklad najemnika gdzie wiecej o 100 tys tam mnie poniesie, jesli ten przepis przetrwa pare lat to zawodnicy z gornej polki zaczna szanowac kluby w ktorym jezdza bo wiedza ze ciezko bedzie sie gdzies przenies w ekstralidze

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •