Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 146

Wątek: To już jest KONIEC! (chyba...przynajmniej w Poznaniu)

  1. Powrót do góry    #1

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Możemy się pokazać na ME kobiet w hokeju na trawie, które się zaczynają w poniedziałek. Zakładamy koszulki i jazda!
    Co Wy na to?

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Wreszcie coś drgnęło. Ufff. Jest nadzieja.

    Wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie PSŻ poza Poznaniem, poza Golęcinem, ale ja nie mogłem go zaakceptować z kolei przez te lata NA Golęcinie. To nie miało z żużlem wiele wspólnego.
    Niech se Rychu stawia tam co chce.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    (...)W ostatnich dniach władze miasta zobowiązały też klub do zwrotu pneumatycznej bandy, którą kilka lat temu kupiło klubowi. - Jeśli jej nie używają, bo nie mają gdzie, to muszą oddać sprzęt - mówi dyrektor Wydziału Sportu poznańskiego Urzędu Miasta Ewa Bąk.
    Ciekawe na co miastu kilkuletnia dmuchana banda:o:o??
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Niech się j... - całe to miasto!
    Opcje na żużel poza Poznania są dwie, ale tak jak piszesz Moli. Dla mnie to już nie to samo i raczej nie pojawię się na żużlu w TP czy innej miejscowości, która też jest brana pod uwagę. Zresztą zanim wybudują obiekt to ludzie zdążą zapomnieć, że coś takiego jak PSŻ istniało. Przez ten czas zdążą się wkręcić w inny klub lub inną dyscyplinę. Tak to widzę.

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    27-09-2008
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    Ciekawe na co miastu kilkuletnia dmuchana banda:o:o??
    Po co im dmuchana banda? Miasto zrobi z niej lalki żeby każdy poplecznik Rysia mógł sobie dmuchać do woli ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Ciekawe na co miastu kilkuletnia dmuchana banda:o:o??
    Na stanie musi być sztuka. W razie inwentaryzacji kto¶ by za brak bekn±ł. Tak to już jest w budżetówce.
    Inna sprawa, że zabawnie wyszło - miasto ż±da sprzętu, do którego klub formalnie już nie powinien mieć prawa doj¶cia.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2011
    Postów
    64
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest możliwość, że wygramy w barażach, a potem odsprzedamy miejsce w I lidze jakiemuś bogatemu II-ligowcowi (tak jak to zrobił siatkarski PTPS Piła w ubiegłym roku).

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niech się jebią - całe to miasto!
    Opcje na żużel poza Poznania są dwie, ale tak jak piszesz Moli. Dla mnie to już nie to samo i raczej nie pojawię się na żużlu w TP czy innej miejscowości, która też jest brana pod uwagę. Zresztą zanim wybudują obiekt to ludzie zdążą zapomnieć, że coś takiego jak PSŻ istniało. Przez ten czas zdążą się wkręcić w inny klub lub inną dyscyplinę. Tak to widzę.
    Kobieto, jeśli można do Ciebie tak się zwracać (i nie chodzi o Twój wygląd)
    Proszę przestań przeklinać na forum!!!
    Nie jesteś tu sama, Twoje wpisy czytają też dzieciaki!!!

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    "To oznacza, że żużel zniknie z Poznania. - Nie widzę możliwości, by temu przeciwdziałać. Dopóki miasto nie będzie właścicielem obiektów na Golęcinie, nie sposób inwestować w ten obiekt. A nie zanosi się na to, by komunalizacja Golęcina nastąpiła wkrótce - mówi przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Jakub Jędrzejewski. - Podpoznańskie gminy mają sporo pieniędzy i niewykluczone, że będą zainteresowane taką inwestycją jak stadionik żużlowy - dodaje"

    Chyba po słowach pana Jędzrzejewskiego nikt nie ma złudzeń, że miasto nie chce żużla. Takowych złudzeń nie powinien mieć pan Fajfer - budzimy się panie Macieju budzimy!

    A Pani Bąk niech sobie idzie na Golaj po bandy i weźmie je na plecy!

    Magda skończ już pisać (nie tylko Ty), że ludzie nie pojadą np. do Tarnow Podgórnego na żużel. Skąd Ty to wiesz? Martwicie się o ilość kibiców tylko po co? Co to da? Jeśli nie przenosiny to kończymy zabawe w ogóle z żużlem!

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Piknik - myślę, że dziecko więcej przyswoi brzydkich słów z ulicy, szkoły niż z tego forum.
    Hunter, będę chciała to będę pisać. Takie jest moje odczucie, a jak będzie się okaże. Tylko jeśli zostaną Ci co chodzili na Golaj to pytanie, gdzie się pomieszczą skoro ma być to wersja mini?
    Druga sprawa. Na Golaj przychodziły całe rodziny. Ludziom już teraz było drogo. Pomyśl teraz jak taka rodzina ma się wybrać na żużel do TP lub gdziekolwiek za Poznań. Ja tego nie widzę. A trzy. Na I ligę w Poznaniu już nie było chętnych i jakoś nie widzę chętnych na II ligę z miejscówką na zadupiu.
    Oczywiście jak to wszystko będzie wyglądać czas pokaże.

    A teraz raz jeszcze. Jeśli chcemy pokazać po raz ostatni co miasto Poznań zabiło z żużlem to zapraszam na ME kobiet w hokeju na trawie. Pierwszy mecz jest w poniedziałek o 18:45 na stadionie AZS. Bo do chwili obecnej jest tylko mędzenie i narzekanie i jak zawsze zero reakcji.


  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Piknik - myślę, że dziecko więcej przyswoi brzydkich słów z ulicy, szkoły niż z tego forum.
    A wystarczyło zwykłe przepraszam, nie pomyślałam o tym, zamiast filozofować

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Piknik - myślę, że dziecko więcej przyswoi brzydkich słów z ulicy, szkoły niż z tego forum.
    A wystarczyło zwykłe przepraszam, nie pomyślałam o tym, zamiast filozofować
    A mnie kto przeprosi, że zabrał mi część życia?
    Zawsze ogarniasz emocje i jesteś czysty w mowie?
    Daj spokój.
    Zabrali nam żużel z miasta, a Wam się nie podobają przekleństwa i niewidoczna czcionka na koszulkach. Szkoda słów.

  14. Powrót do góry    #14
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Na stanie musi być sztuka. W razie inwentaryzacji kto¶ by za brak bekn±ł. Tak to już jest w budżetówce.
    Rozumiem, że prywatna firma olałaby taką sprawę?

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie zejdźcie na ziemię.Żadnego żużla w takim Tarnowie Podgórnym czy innej podmiejskiej gminie nie będzie.To,że ktoś z kimś jest umówiony na rozmowę to o czym niby ma świadczyć?

    Czy to w ogóle zasługuje na pisanie o tym w gazecie?Nie dajmy się zwariować.

    Jak ludzie-mówię o zarządzie,mający problem z zapłaceniem kolejnej raty za wynajem stadionu,nie płacący zawodnikom,mają teraz zbudować coś zupełnie nowego,nowy stadion,klub. Kto poważny będzie z nimi rozmawiał i inwestował minimum kilka milionów.To bajki,zupełnie niemożliwe do zrealizowania.

    Według mnie to z czym teraz mamy do czynienia służy tylko do odwrócenia uwagi od prawdziwych przyczyn upadku żużla w Poznaniu-braku sponsorów,malejącego zainteresowania kibiców,nieudolnego kierowania klubem.

    Nieuregulowana cały czas sprawa stadionu Olimpii jest po prostu wygodnym pretekstem do ukrycia tego wszystkiego.

    Chciałbym się mylić,ale za kilka miesięcy usłyszymy,że niestety wiele rozmów nic nie dało,spółka ogłosi upadłość,zawodnicy zostaną bez swoich pieniędzy i tyle będzie speedwaya w Poznaniu.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2009
    Postów
    101
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie to już nie to samo i raczej nie pojawię się na żużlu w TP czy innej miejscowości, która też jest brana pod uwagę.
    PSŻ zawsze może liczyć na lojalność swoich "prawdziwych" kibiców - nie ma co!

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    08-07-2011
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie zejdźcie na ziemię.Żadnego żużla w takim Tarnowie Podgórnym czy innej podmiejskiej gminie nie będzie.
    Mam dokładnie to samo odczucie. :(
    Prawda jest taka, że nie ma winnego, każdy zrzuca winę na innych. Na miasto, na spółkę, na stowarzyszenie, na Olimpię, na policję itd. itd. Kółko się zamyka i nie widać rozwiązania, ani nawet chęci podjęcia rozmów. Bo pomysł z Tarnowem Podgórnym to chyba jakiś kiepski żart.
    Naprawdę przykro patrzeć jak żużel w tak dużym mieście zmierza ku końcowi.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Rozumiem, że prywatna firma olałaby taką sprawę?
    Mogłaby. To duża różnica.

    Czy to w ogóle zasługuje na pisanie o tym w gazecie?Nie dajmy się zwariować.
    Gazety zarabiają na pisaniu jeśli tylko znajdzie się chętny do czytania. Znalazł się?...

    Kto poważny będzie z nimi rozmawiał i inwestował minimum kilka milionów.
    Tę sumę sobie z kapelusza czy z rękawa wyciągnąłeś?
    Tylko konkretnie, proszę, bez znaczących westchnień i wzruszeń ramion, bo to zachowanie godne małolatów.

    prawdziwych przyczyn upadku żużla w Poznaniu-braku sponsorów,malejącego zainteresowania kibiców,nieudolnego kierowania klubem.
    Na jakiej podstawie oceniasz jakość kierowania klubem? Masz jakąś wiedzę, której nie mają zwykli śmiertelnicy? Podziel się, nie zachowuj się jak Tymiński z czarną teczką.
    Brak sponsorów i malejące zainteresowanie wynika z braku infrastruktury. To nie powinno być trudne w zrozumieniu.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    "Ludzie zejdźcie na ziemię.Żadnego żużla w takim Tarnowie Podgórnym czy innej podmiejskiej gminie nie będzie.To,że ktoś z kimś jest umówiony na rozmowę to o czym niby ma świadczyć?

    Czy to w ogóle zasługuje na pisanie o tym w gazecie?Nie dajmy się zwariować."

    Tez mi sie do wydaje jedną wielką bzdurą.To jest jakaś popelina.Gadanie od rzeczy.

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Dla mnie to już nie to samo i raczej nie pojawię się na żużlu w TP czy innej miejscowości, która też jest brana pod uwagę.
    PSŻ zawsze może liczyć na lojalność swoich "prawdziwych" kibiców - nie ma co!
    Machito, 95% kibiców w Poznaniu to kibice żużla. 5% to kibice PSŻ Poznań. Ja się łapię w tych 5% procentach.
    Napiszę po raz ostatni. Dla mnie PSŻ to klub z Poznania, tutaj rodził się żużel, tradycja i coś co sobie ukochałam. Golęcin był drugim domem, a wyjazdy i dopingowanie czymś bardzo ważnym w moim życiu. I teraz to zabierają, przenoszą i dla mnie już cały ten urok znikł. Ja sobie nie wyobrażam aby Skorpiony były Tarnowskie. Tutaj Tomek Wójtowicz zaczynał i tutaj dalej powinna tworzyć się historia.
    Kibicom KMO zabrano ich klub, w którego miejsce powstał nowy Ostrovia, która już jest innym tworem o innej nazwie i barwach. I to są właśnie kibice drużyny, a nie speedwaya w ogóle.
    I nie ma to nic wspólnego z hasłem "prawdziwy kibic".
    A jeśli ktoś tego nie rozumie to już trudno.
    Zapewne duża część z Was po zniknięciu klubu z mapy żużlowej jeździłaby na żużel do Gniezna, Leszna czy Ostrowa. To jest ta różnica - kibicom żużla nie przeszkadza gdzie, pod jaką nazwą i w jakich barwach pojadą na torze byle w ogóle jechali. Ja na to nie idę.

    I żeby nie było. Mam wielką nadzieję, że uda się zrobić coś poza Poznaniem dla wszystkich tych, którzy są właśnie kibicami żużla.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Magda piszesz tak jakby ktoś nagle z własnego widzi misie przenosił klub po za Poznań. Przecież dobrze wiemy, że w Poznaniu nie ma szans na żużel! Bo gdzie?! Kto da teren pod budowe stadionu no kto? Miasto? W życiu! Możemy przenieść klub np. do Tarnowa, albo zwyczajnie odstawić motorki do parku maszyn i koniec zabawy i nie mamy nic.

    A Ci co przenosiny uważają za żarty może niech się wpierw zorientują w sytuacji, a później piszą o żartach! Gdzie chcecie w Poznaniu mieć żużel? No ja się pytam gdzie?! Golęcin jest już spalony nawet jakby klub zapłacił za wynajem (stadion raz, że nie spełnia wymogów licencyjnych, dwa z tego co mi wiadomo został zamknięty przez nadzór budowlany- a nawet jak jeszcze nie został to i tak nikt nie pozwoli na nim zorganizować imprezy masowej) no więc gdzie mamy jeździć w Poznaniu?
    I co do powyższego ma sposób zarządzania klubem i brak sponsorów?!

    Ogarnijcie się bo klepiecie takie bzdury, ze szok.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Ale zaznaczyli ze na sezon 2012 nie uda im sie zbudować tego niby stadionu.Czeka nas karencja w lidze.Niestety.A najlepiej zbudować wszystko od zera,chodzi o nowy klub bo tego juz sie nie da uratować.Za duzo długów.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Hunter, a kto doprowadził do tego, że nie ma żużla w Poznaniu?
    Zarząd nawet teraz mówi, że miasto jest ok.
    Co zrobili tak naprawdę kibice?

    Bzdury nie bzdury - to już nie będzie PSŻ i tyle w temacie.


  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A Ci co przenosiny uważają za żarty może niech się wpierw zorientują w sytuacji, a później piszą o żartach! Gdzie chcecie w Poznaniu mieć żużel? No ja się pytam gdzie?! Golęcin jest już spalony nawet jakby klub zapłacił za wynajem (stadion raz, że nie spełnia wymogów licencyjnych, dwa z tego co mi wiadomo został zamknięty przez nadzór budowlany- a nawet jak jeszcze nie został to i tak nikt nie pozwoli na nim zorganizować imprezy masowej) no więc gdzie mamy jeździć w Poznaniu?
    I co do powyższego ma sposób zarządzania klubem i brak sponsorów?!

    Ogarnijcie się bo klepiecie takie bzdury, ze szok.

    Największą bzdurą i niedorzecznością jest budowa stadionu poza miastem.

    Nawet zakładając powodzenie tego planu to jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie takiego klubu w perspektywie kilku lat?Na przyjście ilu kibiców można liczyć?Polska to nie Anglia i na Golęcin trzy czwarte kibiców docierało komunikacją miejską a nie własnymi samochodami.Ilu przyjedzie do takiego Tarnowa Podgórnego nawet jakimiś dodatkowymi autobusami a Ogrodów?

    Dla ilu atrakcją będzie stanie przez dwie-trzy godziny na wale ziemnym oglądając popisy drugoligowców?
    Jakie perspektywy będzie miał taki klub,o jakie cele będzie walczył?
    Przecież nie o awans bo i tak wszystko znowu rozbije się o brak odpowiedniego stadionu.

    Jedyną szansą dla żużla jest Golęcin.Powinniśmy za wszelką cenę tam zostać nawet kilka sezonów jeżdżąc w drugiej lidze.W tym czasie obiekt musi zostać skomunalizowany i zmodernizowany.To tylko kwestia czasu.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Jedyną szansą dla żużla jest Golęcin.Powinniśmy za wszelką cenę tam zostać nawet kilka sezonów jeżdżąc w drugiej lidze.W tym czasie obiekt musi zostać skomunalizowany i zmodernizowany.To tylko kwestia czasu.
    No to kurna zapłać tą dzierżawę z własnej kieszeni! Za rok przyjdzie do Ciebie Pan Strzykała z nową umową na 10 mln/sezon, bo ma do tego święte prawo. Nie zapłacisz - nie jedziesz. A nawet jak zapłacisz to nie jest powiedziane, że na drugi dzień nie dostaniesz od Pana Prezesa TS Olimpia wymówienia umowy, bo takie a nie inne jest esbeckie widzi misie Jaśnie Pana.

    To nie chodzi o Golęcin. Zwyczajnie miasto nie chce żużla. Zwłaszcza miejskie loobby Lechowe.

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    19-05-2010
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A to ciekawe, że zganiasz winę na lobby "lechowe". Ten sam Lech błąka się po Grodziskach i Wronkach narzekając na kwotę, jaką miast chce za wynajem stadionu przy Bułgarskiej, a Ty twierdzisz, że coś jest pod Lecha robione?

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A to ciekawe, że zganiasz winę na lobby "lechowe". Ten sam Lech błąka się po Grodziskach i Wronkach narzekając na kwotę, jaką miast chce za wynajem stadionu przy Bułgarskiej, a Ty twierdzisz, że coś jest pod Lecha robione?
    a nie jest za chwilę razem będą grali do 1 bramki

  28. Powrót do góry    #28
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No to kurna zapłać tą dzierżawę z własnej kieszeni! Za rok przyjdzie do Ciebie Pan Strzykała z nową umową na 10 mln/sezon, bo ma do tego święte prawo. Nie zapłacisz - nie jedziesz. A nawet jak zapłacisz to nie jest powiedziane, że na drugi dzień nie dostaniesz od Pana Prezesa TS Olimpia wymówienia umowy, bo takie a nie inne jest esbeckie widzi misie Jaśnie Pana.

    To nie chodzi o Golęcin. Zwyczajnie miasto nie chce żużla. Zwłaszcza miejskie loobby Lechowe.

    Typowo polskie podejście.Trzeba znaleźć sobie wroga i na niego wszystko zwalić.

    To bardzo proste i wygodne.W klubie od dwóch lat nie ma prezesa,klub praktycznie nie istnieje w lokalnych mediach,nie ma rzecznika prasowego,żadnego, choćby jednego znanego sponsora/z całym szacunkiem dla Lechmy/przez pięć lat nie dorobił się lobby chociaż w minimalnym stopniu przypominającym tego z Lecha a teraz ogłasza chęć przeniesienia się do innej miejscowości.

    Zazdroszczę optymizmu i jednocześnie życzę wszystkim więcej realizmu w ocenie.

    Gdyby do mnie przyszedł ktoś taki jak aktualni włodarze naszego klubu żeby rozmawiać o budowie stadionu i stworzeniu nowego klubu to w pięć minut po ich wyjściu,solidnym drinku i zimnym prysznicu czym prędzej o całej rozmowie bym zapomniał.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2010
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Makson trudno się z Tobą nie zgodzić!!!
    Jest źle będzie jeszcze gorzej, a później zostanie tylko zgasić światło.
    Tym bardziej cieszmy się że coś jeszcze pojedziemy, i nie ma znaczenia że będzie to w Gnieźnie.

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Zarządzanie klubem, brak medialności i brak sponsorów to jedno, a brak stadionu to inna bajka.

    Chciałbym zwrócić uwagę, że stadion na Golaju nie zostanie dopuszczony do rozgrywek przez policję i nadzór budowlany ze względu na swój stan techniczny!!! Więc o jakim pozostaniu na Golęcinie kolego piszesz? Zapłacić Strzykale kupe kasy i co dalej? Gdzie jechać?

    Biedak ma mieć silne lobby w urzędzie miasta - proszę nie rozśmieszaj mnie. Skuteczne lobby mają bogaci, a nie biedacy! A wiesz dlaczego? Bo z bogatym utożsamiać chce się każda wpływowa osoba, a z biedakiem nie. I tu nawet kilku sponsorów więcej w naszym klubie naszego wizerunku biedaka by nie zmieniło.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Pewnie chodzi o te zdezelowane maszty.Co do gruntu to coś mi sie nie chce wierzyć zeby sie nie znalazło jakieś miejsce w Poznaniu na mały kameralny stadion,żeby nie było juz problemów z licencją.Na 5-6 tys by wystarczył.

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedyną szansą dla żużla jest Golęcin.Powinniśmy za wszelką cenę tam zostać nawet kilka sezonów jeżdżąc w drugiej lidze.W tym czasie obiekt musi zostać skomunalizowany i zmodernizowany.To tylko kwestia czasu.
    Już nie.Też tak uważałem, miasto miało przejąć w czerwcu stadion i jakoś to będzie, ale to jest ruina, lepiej postawić jedną trybunę w Tarnowe Podgórnym z biegiem lat postawić na reszcie korony trybuny, mogą to być zwykłe ławki, nie muszą być to plastikowe krzesełka.I to jest przyszłość żużla, miasto nie przejmie Golęcina.Mówiłeś o realizmie, a zachowujesz się jak optymista, wierząc, że obiekt przejmie miasto i go zmodernizuje.Zresztą mówili, że nawet jak przejmą stadion, to na niego nie dadzą, bo nie mają kasy(przepłacenie za stadion na Bułgarskiej grubych milionów) i prywatny inwestor by musiał tam wszystko remontować, ale czy taki by się tak szybko znalazł ? Nie ma co się kisić na Golaju, Miasto Know-how nie chce żużla!Jedynym ratunkiem jest wyniesienie się pod Poznań.

    Typowo polskie podejście.Trzeba znaleźć sobie wroga i na niego wszystko zwalić.
    Ok, miasto uratowało w 2009 roku PSŻ, sypnęli ponad 1 mln, na długi, super.Ale, obiecywanie i skakanie przed wyborami Grobelnego przez bandę, jak siedziało 8.000 ludzi na trybunach i wciskanie bajeczek, o tym że stadion Miasto przejmie.Nawet nam bandę zawinęli, pytanie tylko po co im ta banda ? Lepiej niektóre ruiny zamków z XV wieku wyglądają niż stadion na Golaju!Jak klub dostał więcej siana z miasta, to od razu została podniesiona opłata za wynajęcie tej ruiny!Lepiej wybudować stadion żużlowy w jednej z pod poznańskich gmin i inwestować w niego regularnie niewielkie sumy, niż płacić za tę ruinę tak grube pieniądze, której miasto i tak nie przejmie.

  33. Powrót do góry    #33
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zarządzanie klubem, brak medialności i brak sponsorów to jedno, a brak stadionu to inna bajka.

    Chciałbym zwrócić uwagę, że stadion na Golaju nie zostanie dopuszczony do rozgrywek przez policję i nadzór budowlany ze względu na swój stan techniczny!!! Więc o jakim pozostaniu na Golęcinie kolego piszesz? Zapłacić Strzykale kupe kasy i co dalej? Gdzie jechać?

    Biedak ma mieć silne lobby w urzędzie miasta - proszę nie rozśmieszaj mnie. Skuteczne lobby mają bogaci, a nie biedacy! A wiesz dlaczego? Bo z bogatym utożsamiać chce się każda wpływowa osoba, a z biedakiem nie. I tu nawet kilku sponsorów więcej w naszym klubie naszego wizerunku biedaka by nie zmieniło.

    Gdyby stadion w przyszłym sezonie rzeczywiście nie został dopuszczony do rozgrywek w co wątpię/jakoś do tej pory zawsze w końcu zostawał/to mielibyśmy jasną i klarowną sytuację.

    Może napiszę jednak wprost że obecna sytuacja moim zdaniem jest taka,że prowadzenie klubu kompletnie przerosło naszych włodarzy,zwyczajnie nie poradzili sobie z tym,boją się to przyznać i wymyślili niby wyjście-przenieść klub w inne miejsce.
    Wszystko zresztą będzie jasne za kilka miesięcy.Chciałbym się mylić ale ….,zresztą zobaczymy jak będzie.

    Odnośnie lobby w mieście to niezupełnie tak,że biedak nie może go mieć.Mówimy o sporcie,pasji, sportowej rywalizacji a nie zwykłych materialnych sprawach i interesach.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Makson ja nie przeczę, że nasi włodarze klubu dali ciała na wielu polach, ale temat stadionu to nie jest ich wina. Nawet pozyskanie paru większych sponsorów nic tu nie zmieni w tym temacie. Sponsorzy wiedząc o problemach z Olimpią i o kwocie jaką trzeba jej płacic za frajer nie dadzą swojej kasy by ta wpadła w kieszeń jakiegoś cwaniaka (Strzykały). Oni chcą dać kasę na rozwój klubu. Dlatego tak trudno pozyskać sponsorów.

    Lobby to biznes i jeśli lobbujący nie widzi w tym interesu to nie będzie lobbowała na rzecz naszego klubu.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jakby potraktować stadion na Golaju jako zabytek? Może z Ministerstwa Kultury i Sztuki jakaś kasa by wpadła? ;)

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawet pozyskanie paru większych sponsorów nic tu nie zmieni w tym temacie. Sponsorzy wiedząc o problemach z Olimpią i o kwocie jaką trzeba jej płacic za frajer nie dadzą swojej kasy by ta wpadła w kieszeń jakiegoś cwaniaka (Strzykały). Oni chcą dać kasę na rozwój klubu. Dlatego tak trudno pozyskać sponsorów.


    Oczywiście,że sprawa stadionu to nie wina władz klubu i olbrzymia przeszkoda w normalnym funkcjonowaniu i rozwinięciu skrzydeł przez klub.

    Ale nie możemy z tego zrobić głównego problemu upadku żużla w Poznaniu.Nie demonizujmy również kwot za wynajem.Te 200 tys.pln to duża kwota,ale z drugiej strony przy budżecie pierwszoligowego klubu który powinien wynosić 3-3,5 miliona to 6-7% budżetu.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    przy budżecie pierwszoligowego klubu który powinien wynosić 3-3,5 miliona to 6-7% budżetu.
    Gniezno planowało na ten sezon budżet w wysokości 2,2-2,5 mln, a biją się o awans i są przed PO na 2-gim miejscu.Grudziądz też jakiegoś super budżetu nie ma i z tego co pamiętam, to ich budżet też był planowany na ok.2,5 mln.My w zeszłym sezonie mieliśmy mieć budżet z kosmosu wzięty, 4 mln złotych, ale jak było, każdy widział.W tym sezonie budżet był szacowany na 2,5 mln, a w połowie rundy zasadniczej skończyły się pieniążki.Od początku istnienia klubu, za tę ruinę zwaną stadionem, zapłaciliśmy ponad 800 tyś. zł, za to siano byśmy przez 1 sezon opłacili takiego zawodnika jak Miśkowiak, czyli lidera na I ligę.Mamy za coś takiego płacić taką kasę ? To ja wolę żużel pod Poznaniem, na początku nawet mogę stać na trawie, mi to nie będzie przeszkadzać, ale jak widzę dla niektórych chyba to może być bariera nie do przekroczenia.Najwyżej będzie II liga, dla tego 1.000 ludzi, ważne żeby żużel był.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    widzi misie
    Co Wy z tymi misiami? Drugi już je widzi... :D

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście,że sprawa stadionu to nie wina władz klubu i olbrzymia przeszkoda w normalnym funkcjonowaniu i rozwinięciu skrzydeł przez klub.
    Przeszkoda na prawdę ogromna, bo skoro nie można przez to było pozyskać nowych sponsorów to gdzie tu w ogóle możliwość rozwoju. A prawda jest taka, że teraz każdy trzy razy ogląda złotówkę, a finansowe problemy mają nie tak słabo zakorzenione w swoich miejskich środowiskach kluby sportowe. Co więcej problemy mają nawet kluby, które w mieście znaczą wiele!
    Ale nie możemy z tego zrobić głównego problemu upadku żużla w Poznaniu.Nie demonizujmy również kwot za wynajem.Te 200 tys.pln to duża kwota,ale z drugiej strony przy budżecie pierwszoligowego klubu który powinien wynosić 3-3,5 miliona to 6-7% budżetu.
    Pamiętajmy jednak, że to co "powinno być", a to co "jest" to dwa różne światy. Myślę, że właśnie my - kibice PSŻetu - chyba przez tych kilka lat powinniśmy to zauważyć.

    I pomijając wszystko ja na prawdę gratuluję wytrwałości tym Panom, którzy może nieudolnie i bez sukcesów, ale nadal chcą to ciągnąć. Ja osobiście zwinąłbym interes już rok temu, bez względu na kibiców. Fakt, że pewnie widzą zysk w przenoszeniu żużla poza Poznań, ale kto dziś nie widzi zysku - poza tym to jest bardzo duże ryzyko - i prędzej wróżę im straty niż zyski, ale tak jak wyżej napisałem doceniam.

    Piszesz, że 200 tysięcy to nie taki bardzo duży wydatek... Wytłumacz mi dlaczego w Poznaniu nie mamy już siatkówki, wciąż drżymy o koszykówkę, dlaczego Lech nie trenuje w Poznaniu, a Warta rozważała wyprowadzę jeśli nie grałaby przy Bułgarskiej? A oni mieli łatwiej, bo mają sponsorów, mają historię i markę. Uwierz - trudno zbudować klub sportowy w Poznaniu. Gdyby przykładem był tylko PSŻ - mógłbym przyznać, że chodzi tu o nieudolne zarządzanie klubem, ale to dotyczy zbyt wielu klubów...

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Zapewne sporo racji Makson ma.

    Nie wierzę, że ci sponsorzy, którzy rzekomo byli a się wycofali, nie wiedzieli o wydatkach jakie klub musi ponieść na stadion.

    Działania naszych włodarzy mimo wszystko były nieudolne. Wywiad ost. na SF daje obraz sytuacji, jak bardzo nie potrafili zgrać się Ci Panowie w podziałach obowiązków.

    Budżet sprzed dwóch lat na poziomie 4mln to zwykła mrzonka i ściema medialna na pokaz, by pozyskać jeleni (sponsorów) lub pobudzić frekwencję na stadionie, która i tak w poprzednim 08' była obiecująca. Taki budżet to klubów walczących zdecydowanie o Ekstraligę. Teraz P.Bydgoszcz, wcześniej Stal Rz. i Unia T.
    Kto przy zdrowych zmysłach uwierzy w coś takiego?

    Jeśli już chodzi o przenosiny, to jestem skłonny podzielić zdanie kaltorta. Być może małymi kroczkami uda się tam zbudować speedway. Taki na miarę Orła Łódź. Jeśli uda się wystartować, to być może po kilku latach doczekamy się znowu 1.ligi (zakładając, że nie będzie połączenia lig).

    Jestem też ciekaw co na to wszystko Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe. Zakładam, że będą kontraktować jakichś zawodników i podobnie do Śląska Ś. wypożyczać ich tak długo, aż nie nadejdzie właściwa koniunktura na żużel w Poznaniu. To też wyjście, bo jeśli takowa się pojawi i Stowarzyszenie dostanie zielone światło na żużel na Olimpii, to automatycznie klub w Tarnowie Pdg. umrze.

    Taki obrót sprawy też należałoby brać pod uwagę dopóki Stowarzyszenie istnieje i działa.
    Załóżmy, że tor dostanie licencję, a myślę, że bezproblemowo na przyszły rok to (czysto teoretycznie) klub działający już w Tarnowie może mieć mniej widzów (tu zakładam frekwencję na poziomie 200-500), niż rozgrywki młodzieżowe na Golęcinie, jeśli takie będą.

    Niegdyś sytuacja była podobna w Tarnowie (Małopolska). Sponsor Rolnicki nie mogąc dogadać się z włodarzami Unii, stworzył klub Victoria w Machowej. Klub ligowy istniał bodajże rok, zawody tam odbywały się przez 2-3 kolejne lata, ale upadł. Jednakże to od Tarnowa już się zrobiło 30-40km. Za dużo.

    W naszym wypadku uważam, że jest szansa.

    P.S. (edycja). Victoria Machowa jechała tylko w 92. W 93 klub wystartował (zakontraktowano zawodników, były sparingi przed sezonem), ale tuż przed rozpoczęciem Rolnicki wycofał klub.

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Ok. Załóżmy, że np. w TP wybudują mini stadion. Tylko co się stanie kiedy awansujemy do Ekstraligi? Skąd weźmiemy stadion, który spełnia normy? Dla mnie to błędne koło. A robić żużel aby był? To się mija z celem.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Czy jeśli klub nadal zachowa swoją tożsamość (nazwę, herb, barwy), a nie pojawi się w Poznaniu, to nie będzie już TWÓJ klub? OK. Wiem, że nie. Twój wpis na facebook już o tym mówi.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli będziemy jeżdzić w TP to na pewno się tam będę pojawiał. To Poznań zabija sport a nie odwrotnie.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-04-2006
    Postów
    2,088
    Kliknij i podziękuj
    235
    Podziękowania: 169 w 124 postach
    W Gdańsku mamy podobny problemy. Nie czas tu, ani miejsce by wymieniać drużyny, które zostały "ugotowane" w ostatnich latach. Posiłkując się tylko przykładem naszej drużyny siatkarek Gedanii (klub z OGROMNYMI tradycjami, założony jeszcze przez Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku), przeniesionych do pobliskiego miasteczka Żukowo stanowczo twierdzę, żadne eksperymenty z żużlem w innym mieście nie przyniosą spodziewanego efektu. Zresztą jak wygląda reaktywacja czegokolwiek, niech świadczą losy byłych sekcji Wybrzeża mianowicie siatkówki i piłki ręcznej, będących kiedyś potęgami w swoich dyscyplinach (wielokrotni mistrzowie Polski) a nakłady potrzebne na rozwój infrastruktury tych dyscyplin w porównaniu do speedwaya są o wiele niższe. Przez piękną kiedyś halę Wybrzeża przejechały w tym roku miejskie spychacze. Ciekawe co spotka naszą halę Olivię, po upadłej w tym roku drużynie hokeistów, bo nie tylko Poznań zabija sport. Nie zanudzając Was dalej przykładami z naszego podwórka uważam, że do trzech razy sztuka w Poznaniu (Polonez, PSŻ) raczej się nie sprawdzi... :(

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Molineux: Nie wierzę, że ci sponsorzy, którzy rzekomo byli a się wycofali, nie wiedzieli o wydatkach jakie klub musi ponieść na stadion.
    Z pierwszej ręki znamy historię Kompanii Piwowarskiej, która została zaskoczona dwoma sprzecznymi ofertami sponsorskimi - od PSŻ Sp. z o.o. i od Stowarzyszenia PSŻ. Takie sytuacje nie mieszczą się w katalogu normalnego sponsoringu i żadna duża firma nie podpisze kontraktu na większą sumę z podmiotem, który może okazać się wydmuszką.
    Brak stadionu w pierwszej rundzie sezonu na tej samej zasadzie spowodował straty w pieniądzach sponsorskich.
    Reputacja nadszarpnięta, klub przestaje być traktowany poważnie.
    Warto przemyśleć czy to naprawdę kwalifikuje się do nieudolności pracy zarządu.

    Molineux: Taki obrót sprawy też należałoby brać pod uwagę dopóki Stowarzyszenie istnieje i działa.
    Załóżmy, że tor dostanie licencję, a myślę, że bezproblemowo na przyszły rok to (czysto teoretycznie) klub działający już w Tarnowie może mieć mniej widzów (tu zakładam frekwencję na poziomie 200-500), niż rozgrywki młodzieżowe na Golęcinie, jeśli takie będą.
    Nie mam nic przeciwko tworzeniu toru i mini-stadionu w Tarnowie. Myślę, że frekwencja w takim miejscu byłaby na poziomie czterocyfrowym - do Tarnowa jedzie się wygodną dwujezdniówką i tych 20 km (średnio) nie stanowiłoby większej bariery. Faktem jest jednak, że duża część ludzi, którzy pojawiali się na Golaju piknikowo - z małymi dziećmi, autobusem miejskim na piwko itp. prawdopodobnie już tam nie dotrze.

    Nie to jednak powinno spędzać sen z powiek ludziom, którzy chcieliby zaangażować swój czas i pieniądze w projekt Tarnów.
    Golęcin w końcu zostanie skomunalizowany. Co wtedy? Powrót na Golaj, czy stawianie kolejnych ławek na wale ziemnym w Tarnowie (koszt w zasadzie taki sam)? Identycznie - oświetlenie, jakieś zadaszenia itp. itd., będą tak samo wymagać pieniędzy w Tarnowie, jak wymagałyby na Golęcinie.
    Różnica w potencjale marketingowym obu miejsc jest jak różnica między Skodą Octavią a Skodą 120. Nie wspominając o oczywistych granicach rozwoju obiektu w TP, który nie miałby szans w konfrontacji z ELigą.
    Z punktu widzenia klubu jedynym sensownym uzasadnieniem pojawienia się w Tarnowie byłby zerowy nakład finansowy, tj. gdyby gmina postanowiła postawić klubowi stadion. Tak ot - macie chłopaki, bawcie się. :)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •