Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 146

Wątek: To już jest KONIEC! (chyba...przynajmniej w Poznaniu)

  1. Powrót do góry    #46
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Widzę, że wielu z Was dalej się łudzi, że miasto przejmie tereny Golęcina. Ludzie zapomnijcie, że kiedykolwiek jeszcze zagrają motory na Golaju. Miasto dało już kilka sygnałów, że nie chce żużla w Poznaniu.
    Nawet jak przejmie Rysiu tereny w końcu to i tak na tym stadionie bez jego modernizacji żadna impreza masowa się nie odbędzie! Z całą pewnością miasto kasy na to nie wyłoży bo jak już słyszymy od 2012 roku nasze miasto czeka fala cięć wydatków jednym słowem zaciskamy pasa. Pieniądze znajdą się tylko na Stadion Miejski i na Termy, które pochłoną znając życie kolejne miliony, których nasze wspaniałe władze nie przewidziały. Nikt z Kolegiackiego nawet nie pomyśli nad tym by pakować tu kasę. Temat Golaja zakończy się tak, że miasto poszukując środków, aby załatać dziurę budżetową sprzeda Golęcin jakiemuś deweloperowi pod zabudowę mieszkalną i Rysiu dopełni w ten sposób dzieła o jakie mu chodzi od dawna.

    Stowarzyszenie swojego klubu nie stworzy bo nie mają gdzie jeździć (Golaj odpada jak już wyżej pisałem) więc nie ma się czym martwić.

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żużel to jedno ale tak naprawdę problem w tym, że obecni włodarze Poznania siedzą tyle na stołkach, że z góry zakładają że są nie do wymiany. I robią co chcą. Co gorsza my jako mieszkańcy ich w tym przekonujemy. Poznań zasługuje na nowych ludzi dla których Poznań będzie najważniejszy! Golęcin to przykład. Takich zapuszczonych terenów jest więcej.

  3. Powrót do góry    #48
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Czy jeśli klub nadal zachowa swoją tożsamość (nazwę, herb, barwy), a nie pojawi się w Poznaniu, to nie będzie już TWÓJ klub? OK. Wiem, że nie. Twój wpis na facebook już o tym mówi.
    Wątpię aby klub zachował nazwę. Nie wiem jak z herbem i barwami, ale skoro będą zaczynać od zera to nie wydaje mi się aby znów był to PSŻ. Zresztą już tutaj w Poznaniu nazwę zmieniono na Lechma. To zawsze będzie mój klub. Ale jak już wcześniej napisałam. Serce zostawiłam na Golęcinie. Byłabym w stanie uczęszczać na mecze w innym miejscu, ale w Poznaniu.
    Tutaj z żużlem definitywnie koniec i gdzie indziej to już nie to samo będzie.
    Dajmy, że zmienią nazwę np. na Skorpiony Tarnowo Podgórne.
    To już nie będzie ten klub, na którego mecze uczęszczać będę chciała. Bo to nie będzie klub z Poznania. Równie dobrze mogłabym pojechać do Gniezna, Leszna czy Piły.


  4. Powrót do góry    #49
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ciekawi mnie kiedy ta prawda o nastawieniu miasta dotarła do władz naszego klubu.Chyba po drugiej lub trzeciej ligowej kolejce kiedy skończyły się fundusze w klubowej kasie :D

    Grobelnemu można wiele zarzucić ale robienie z niego czarnego luda,jakiegoś sprawcę wszystkich nieszczęść i plag jest mało poważne.Twierdzenie ,że prezydent miasta może wszystko zrobić tak jak chce jest śmieszne.W mieście rządzi rada miasta a prezydent wykonuje jej uchwały.Mamy kilkudziesięciu radnych i to jak pamiętamy oni kilka lat temu wbrew stanowisku prezydenta przyznali dodatkowe 1,5 miliona na PSŻ.

    Kolejną bajką którą jest jak widać chętnie powtarzana są rzekome miliony potrzebne na modernizację stadionu.To ile w końcu tych milionów jest potrzebnych?10?50?100?
    Kilka lat temu było mówione,że modernizacja całego kompleksu wymaga co najmniej 100 milionów.Kompleksu,a nie samego stadionu żużlowego.Tutaj na razie można przeprowadzić tylko niezbędne rzeczy:remont ogrodzenia,ławek,pocięcie starych masztów,założenie oświetlenia,czy przebudowa i skrócenie toru.Ile to może kosztować?Nie więcej niż kilka milionów.To chyba kwota możliwa do wydania przez miasto.


  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Grobelnemu można wiele zarzucić ale robienie z niego czarnego luda,jakiegoś sprawcę wszystkich nieszczęść i plag jest mało poważne.Twierdzenie ,że prezydent miasta może wszystko zrobić tak jak chce jest śmieszne.W mieście rządzi rada miasta a prezydent wykonuje jej uchwały.
    Chyba nie do końca to racja. Poznań podobnie jak choćby Wrocław doczekał się Prezydenta która ma rade miasta w głębokim poważaniu. Jest na tyle mocny a rada na tyle słaba, że to ów radzie zależy na Prezydencie. Żadna partia czy inny twór który ma przedstawicieli w radzie nie doczekał się lidera na miarę Grobelnego, co kończyło się tym, że wszyscy chcieli go mieć u siebie (komedia, bo świadczy to tylko o tym, że nie ważne co myślisz itd. ważne abyś się zapisał). Dopóki nie utworzy się silny podmiot z liderem na czele dopóty Rysiek nie mając konkurencji może robić co chce. To samo mamy zresztą w Polsce. Trzy partie na krzyż. Wielu z nas nie wybierało Tuska jako świetnego polityka tylko woli juz biernego Komorowskiego niż jakiegoś mieszacza w rodzaju Kaczyńskiego. Niestety nowe twory typu PJN czy palikoty to jedno i to samo. Bujamy się tym samy sosie od wielu lat.

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2010
    Postów
    820
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kolejną bajką którą jest jak widać chętnie powtarzana są rzekome miliony potrzebne na modernizację stadionu.
    To nie bajka, a rzeczywistość.I to nie kilka milionów, ale podejrzewam, że znacznie więcej.

    Kilka lat temu było mówione,że modernizacja całego kompleksu wymaga co najmniej 100 milionów.Kompleksu,a nie samego stadionu żużlowego.Tutaj na razie można przeprowadzić tylko niezbędne rzeczy:remont ogrodzenia,ławek,pocięcie starych masztów,założenie oświetlenia,czy przebudowa i skrócenie toru.Ile to może kosztować?Nie więcej niż kilka milionów.To chyba kwota możliwa do wydania przez miasto.
    Tylko jest jeden mały problem.Stadion żużlowy na Golęcinie trzeba by robić praktycznie od nowa, od skrócenia toru, po podniesienie trybun i zamontowanie oświetlenia.Te trybuny nie nadają się do oglądania.Pamiętam, jak kiedyś padł prąd na jednym z meczy, był to chyba z Rybnikiem w 2008, banda opadła, brak nagłośnienia przez 45 min i ludzie już zaczęli wychodzić, gdy nagle to zaczęło działać.Tam trzeba wyremontować, a w zasadzie od nowa wszystko stawiać od maszyny startowej, która lubi się zacinać, po oświetlenie.Ale to i tak nie ma racji bytu, bo miasto nie przejmie Golaja.Może w TP, albo innej gminie to się uda, pozostaje tylko na to liczyć i wierzyć w powodzenie.

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    makson:
    Tutaj na razie można przeprowadzić tylko niezbędne rzeczy:remont ogrodzenia,ławek,pocięcie starych masztów,założenie oświetlenia,czy przebudowa i skrócenie toru.Ile to może kosztować?Nie więcej niż kilka milionów.To chyba kwota możliwa do wydania przez miasto.
    Nie sądzę żeby można było liczyć na jakiekolwiek pieni±dze z miasta. Co najwyżej można by liczyć na użyczenie stadionu za symboliczną złotówkę.
    Podejrzewam natomiast, że kilka milionów byłoby już kwotą na przeróbkę z bajerami.
    Na tę chwilę nie ma wła¶ciwie potrzeby nawet żeby zaprz±tać sobie głowę takimi sprawami jak oświetlenie. W zupełności wystarczą ławki, które nie wrzynają się w rzyć. Stare maszty też trzeba by skosić, oczywiście. To jednak byłoby na tyle. Przynajmniej do awansu do 1. ligi.
    Koszt takich operacji na pewno nie byłby większy niż budowy mini-stadionu od podstaw.
    Potem, z roku na rok, można by pokusić się o kolejne elementy.
    Podejrzewam też, że skracanie toru raczej nie wchodziłoby w rachubę, bo zamknęłoby możliwość rozgrywania treningów czy meczów piłkarskich na murawie.

    Ponownie, oferta z Tarnowa byłaby korzystniejsza tylko w sytuacji, gdyby TP dał ziemię i sfinansował budowę.

    To jest oczywiście czysto akademicka dyskusja, ponieważ teraz Tarnów jest jedyn± w ogóle istniejącą opcją.

    Natomiast odnośnie teorii spiskowych - kompleks na Golęcinie jest absolutnie do zachowania w takim zakresie jaki interesuje kibiców żużla i jednocześnie pozwala na uruchomienie ewentualnych inwestycji komercyjnych.
    Miejsce, w którym można by stawiać hotele, spa czy inne wuje-muje, to obecny "stadion piłkarski" (bardzo poważny cudzysłów). To jest przecież największy z trzech stadionów Olimpii, w dodatku z przylegającymi terenami "basenu" (jeszcze poważniejszy cudzysłów), lub choćby tym hektarem polany "pomiędzy" stadionem piłkarskim i kortami.
    Jakby komu jeszcze było mało deweloperki w lasku, to do dyspozycji ma parę niezadrzewionych hektarów między wejściem na stadion żużlowy i ul. Wojska Polskiego. Nie trzeba by nawet wielu drzew wycinać żeby zrobić wygodny wjazd.
    Do tego do dyspozycji pozostaje jeszcze okolica ulicy Podolańskiej i sporo terenu między Golęcińską i torami kolejowymi.

    Dejcie se luz z tymi wymysłami, bo jeszcze masona w lodówce znajdziecie.

  8. Powrót do góry    #53
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po prostu nie dajmy sobie wmówić,że na Golęcinie nie może być speedwaya i jedyną szansą-tylko na co? jest przeniesienie klubu poza miasto.

    Zabawiając się jak Blic napisał w akademicką dyskusję może ktoś sobie pomyślał-nie wyszło nam w Poznaniu,w dwa lata rozpieprzyliśmy wszystko,co teraz zrobić?już wiemy,przeniesiemy klub do najbogatszej gminy w Polsce,może namówimy kogoś z kasą.Rzecz jasna nie powiemy o Victorii Machowa,Polonezie Poznań ,panu Millinderze i o tym jak to się potoczyło.Jak się uda to super,a jak nie no to wiecie,rozumiecie-zły Poznań,prezydent,ubecy z Olimpii/to akurat prawda/staraliśmy się ale nie dało rady,sorry kochani kibice.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Makson. Dobrze. Wydaje się, że myślisz rozsądnie, więc można z Tobą spokojnie podyskutować :)

    Powiedz, jak według Ciebie powinien wyglądać "powrót do zdrowia" poznańskiego speedwaya?

  10. Powrót do góry    #55
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Problem w tym,że pacjent umarł i tylko nie ma lekarza który chce to powiedzieć.

    Myślę,że kibice zasługują na chwilę prawdy,a nie na opowiadanie bajek o jakimś Tarnowie Podgórnym najwcześniej za dwa lata.

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Raczej póki co to szpital upadł. Dyrekcja wspomagana przez NF. doprowadziła do stanu, że nie ma już kasy aby prowadzić operacje. czy pacjent umarł? Obyś nie miał racji. Choć tego szpitala nie ma sensu reaimować. Co najwyżej zaorać.

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kilka lat temu było mówione,że modernizacja całego kompleksu wymaga co najmniej 100 milionów.Kompleksu,a nie samego stadionu żużlowego.Tutaj na razie można przeprowadzić tylko niezbędne rzeczy:remont ogrodzenia,ławek,pocięcie starych masztów,założenie oświetlenia,czy przebudowa i skrócenie toru.Ile to może kosztować?Nie więcej niż kilka milionów.To chyba kwota możliwa do wydania przez miasto.
    Chyba nie. Myślę, że miasto, dając nam kiedyś, zdaje się 1,5 bańki, dało nam jednocześnie swoisty kredyt zaufania: "panowie, macie kasę i róbcie sobie ten wasz żużel, ale dalej już za swoje". A jak do Twojej wymienianki dodasz jeszcze nową instalację elektryczną (bo stara nie uciągnie oświetlenia), to kwota znacznie wzrośnie. Nie sądzę, aby nawet w sprzyjających okolicznościach, gdyby stadion został skomunalizowany i PSŻ miałby go za "złotówkę", ewentualni sponsorzy byliby gotowi udźwignąć koszty tych wszystkich inwestycji. Bo miasto już nie dołoży.

  13. Powrót do góry    #58
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    (...)Powiedz, jak według Ciebie powinien wyglądać "powrót do zdrowia" poznańskiego speedwaya?
    Problem w tym,że pacjent umarł i tylko nie ma lekarza który chce to powiedzieć.
    Raczej póki co to szpital upadł. Dyrekcja wspomagana przez NF. doprowadziła do stanu, że nie ma już kasy aby prowadzić operacje. czy pacjent umarł? Obyś nie miał racji. Choć tego szpitala nie ma sensu reaimować. Co najwyżej zaorać.
    -Czy na sali jest lekarz?
    -Jestem. Nazywam się Frankenstein, doktor Frankestein.

  14. Powrót do góry    #59
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Raczej póki co to szpital upadł. Dyrekcja wspomagana przez NF. doprowadziła do stanu, że nie ma już kasy aby prowadzić operacje. czy pacjent umarł? Obyś nie miał racji. Choć tego szpitala nie ma sensu reaimować. Co najwyżej zaorać.
    Moment - to pacjent jest dla szpitala czy szpital dla pacjenta? :)

    Ja napiszę tyle - żużel bez perspektyw - czyli w TP - może nie za rok, ale za 5 czy 10 lat umrze śmiercią naturalną - bo sponsorom się znudzi, a infrastruktury nie będzie na E-ligę. I to przy założeniu, że coś z tego wyjdzie!

    Popatrzcie jak męczą się w większym od Tarnowa Podgórnego Rawiczu - gdzie mają ludzi, ale nie mają kibiców!

    Co do postawy miasta - nie wiem co oni chcą zrobić z Golęcinem ale jak wyraźnie widać chcą uciec od kosztów, ale przede wszystkim od problemu jakim jest żużel. I to jest wręcz śmieszne, że przeszkadzają im tak minimalne wydatki na żużel, w porównaniu z setkami milionów danymi na Lecha czy termy. I na prawdę dziwię się ludziom, którzy nadal myślą, że żużel przy takim układzie sił wróci na Golaj - ja już w to nie wierzę...

  15. Powrót do góry    #60
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PSŻ mówiąc wprost jest bankrutem,a kiedy przypadł termin wpłaty kolejnej raty za stadion to nagle wybuchła cała ta afera ze stadionem,że to ruina, a TS Olimpia to zdziercy i naciągacze.To nie wiedziano tego podpisując umowę miesiąc czy dwa wcześniej?Gdyby w klubie była kasa to daję głowę nie byłoby tego żałosnego widowiska,walkowerów i opowiadania bajek o przeniesieniu klubu.

    Ja również uważam że to koniec żużla w Poznaniu,ale nie z powodu stadionu tylko mówiąc krótko z braku funduszy i pomysłów na ich pozyskanie.

    Napiszę jeszcze raz-szkoda ,że nikt nie ma odwagi powiedzieć tego jasno tym wszystkim dla których ten klub coś znaczył.

  16. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    A ja powtarzam po raz kolejny, iż problem stadionu nie jest wymysłem ostatnich tygodni, tylko istnieje od początku reaktywacji.

    Makson, zachowujesz się tak, jakby było to dla Ciebie novum...

    Ja również uważam że to koniec żużla w Poznaniu,ale nie z powodu stadionu tylko mówiąc krótko z braku funduszy i pomysłów na ich pozyskanie.
    W takim bądź razie jeszcze raz pytam się, jak pozyskać długofalowy mocny sponsoring bez jakiejkolwiek nadziei na sportowy awans związany z takim a nie innym stanem stadionowej infrastruktury?

    I żeby był jasne. Rozumiem Twój tok myślenia. Pamiętaj tylko, iż istotą dobrego marketingu jest sprzedać g... owinięte w kolorowy papierek. Upchnąć g.... w "sosie własnym" jest już niemożliwe. Nawet w Polsce.

  17. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobnie jak działaność niby działaczy Olimpii, którzy przez lata doprowadzili do upadku praktycznie wszystkich sekcji. Do ruiny cały kompleks na Golecinie.

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Nie pozostaje nic innego jak założyć nowy Klub przez kibiców np. Psz 2004 Poznań.Jest ktoś chętny:D.Tak zrobili np kibice klubu piłkarskiego AFC Wimbledon i tez nie mieli swojego stadionu:D.To samo sie tyczy Odry Wodzisław którzy wystartowali od klasy C. Albo Oderki Opole.

  19. Powrót do góry    #64
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja powtarzam po raz kolejny, iż problem stadionu nie jest wymysłem ostatnich tygodni, tylko istnieje od początku reaktywacji.

    Makson, zachowujesz się tak, jakby było to dla Ciebie novum...

    W takim bądź razie jeszcze raz pytam się, jak pozyskać długofalowy mocny sponsoring bez jakiejkolwiek nadziei na sportowy awans związany z takim a nie innym stanem stadionowej infrastruktury?

    Kilka lat temu wprawdzie pod innym nickiem pisałem,że sprawa stadionu będzie najtrudniejszą rzeczą do pokonania więc zapewniam,że zachowuję się w pełni przewidywalnie :)

    Odnośnie sponsoringu to gdybym wiedział jak pozyskać odpowiednie środki to byłbym teraz prezesem klubu.

    Ale niestety mimo,że przeważnie piszesz z sensem to teraz nie bardzo rozumiem,co tak naprawdę masz na myśli optując za przeniesieniem klubu.
    Jakie perspektywy będzie miał klub w takim Tarnowie?Przecież sytuacja będzie jeszcze gorsza niż teraz.Czy tam będzie jakaś szansa na sportowy awans?Naprawdę uważasz za możliwe wybudowanie od zera stadionu spełniającego wymogi chociażby pierwszej ligii?Nawet jeżeli,to co z kibicami?Wiesz doskonale jako zdaje się podobnie jak ja stary kibic Unii Leszno,że większość kibiców Skorpionów to ludzie którzy kiedyś z braku własnej drużyny jeździli do pobliskich miast.Jak chcesz ich teraz namówić do przyjazdu na mecze do innej,nawet bliskiej miejscowości.Przecież to już będzie inny klub,mimo być może takiej samej nazwy czy barw.Większość,nie będę ukrywał,że również ja wróci do Leszna czy Gniezna.Z klubem z jakiegoś Tarnowa,Komornik czy innej podmiejskiej gminy nic mnie nie łączy.Kompletnie nic.
    Jasne,można przyciągnąć nowych kibiców,tylko ilu ich będzie?Klub żużlowy to nie futsal czy siatkówka.Nie ta kasa,czy infrastruktura.

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2009
    Postów
    101
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiesz doskonale jako zdaje się podobnie jak ja stary kibic Unii Leszno,że większość kibiców Skorpionów to ludzie którzy kiedyś z braku własnej drużyny jeździli do pobliskich miast.Jak chcesz ich teraz namówić do przyjazdu na mecze do innej,nawet bliskiej miejscowości.Przecież to już będzie inny klub,mimo być może takiej samej nazwy czy barw.Większość,nie będę ukrywał,że również ja wróci do Leszna czy Gniezna.Z klubem z jakiegoś Tarnowa,Komornik czy innej podmiejskiej gminy nic mnie nie łączy.Kompletnie nic..
    Nazwijmy sobie rzeczy po imieniu.
    Niektorzy próbują być bardziej poznańscy od Starego Marycha i to jest prawdziwe wieśniactwo.

    Ktoś kto nie zauważa, że Poznań to coś więcej niż Środmieście ze Starym Rynkiem czy też teren pomiędzy tabliczkami z nazwą miasta ma bardzo ograniczony horyzont.
    Nic Cię nie łączy z "JAKIMŚ" Tarnowem czy Komornikami?
    A co Cię łączy z Poznaniem?
    Amatorzy lepszej pracy i nauki próbują pouczać poznaniaków czy klub tuż za granicą miasta, ale w obrębie aglomeracji jest poznański czy też nie.
    Żałosne!

    Z takim podejściem to rzeczywiście lepiej żebyś się w Tarnowie P. nie pojawiał tylko wracał na swoje ugory.

  21. Powrót do góry    #66
    Początkujący
    Dołączył
    15-06-2011
    Postów
    49
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie przypominam sobie gzubie chamański któremu jeszcze dundel pod klubrem nie uschnął żebyśmy się znali i w młodości jeżdżali z jednej górki.

    A wracając do dyskusji to nikt przecież Tobie jako prawdziwemu Europejczykowi i człowiekowi o szerokich sądząc po wypowiedzi horyzontach nie broni jeździć sobie na mecze w dowolne miejsce.Zmień tylko swój stosunek do jak z zapewne wrodzoną kulturą napisałeś amatorów lepszej pracy i nauki z mniejszych miejscowości bo to co teraz piszesz można porównać do puszczenia bąka w towarzystwie.

  22. Powrót do góry    #67
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2009
    Postów
    101
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zmień tylko swój stosunek do jak z zapewne wrodzoną kulturą napisałeś amatorów lepszej pracy i nauki z mniejszych miejscowości bo to co teraz piszesz można porównać do puszczenia bąka w towarzystwie.
    Nie muszę, gdyż jest nader poprawny, a to co napisałem adresowałem do Ciebie, gdyż to Twoje wypowiedzi sugerują podział na dobre i złe miejsca w aglomeracji, a jak widać wynika to z niewiedzy i wysokiego poziomu tzw. poznańskości w poznańskości.

  23. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Puenta. Jednym odpowiada Tarnowskie Stowarzyszenie Żużlowe innym nie. Ci, którym nie robi różnicy gdzie i pod jaką nazwą jeździć będziemy udadzą się gdziekolwiek. A ci, którzy nie wyobrażają sobie takiej sytuacji na meczach po prostu nie będzie. Prawda, że proste? :)

  24. Powrót do góry    #69
    Początkujący
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chce przypomnieć taki temat kiedyś mówiło się o zagospodarowaniu starego stadionu Kolejorza na Dębcu.

    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36006,3818199.html

    W sprawie dmuchanej bandy nie zbierano czasami kasy na Golęcinie od kibiców ?

  25. Powrót do góry    #70
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chce przypomnieć taki temat kiedyś mówiło się o zagospodarowaniu starego stadionu Kolejorza na Dębcu.

    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36006,3818199.html

    W sprawie dmuchanej bandy nie zbierano czasami kasy na Golęcinie od kibiców ?
    Bo teraz wystarczy jedna decyzja właściciela obiektu na Golęcinie, by speedwaya w Poznaniu znów nie było.
    Prorok jakiś czy co?

  26. Powrót do góry    #71
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2008
    Postów
    125
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    na bandę ale dla Krosna a czy na Golęcin to nei pamiętam

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    myślałem że jesteśmy w śpiączce ale tak naprawdę to umarliśmy

    http://epoznan.pl/sport-news-27172-1,45_mln_zl_na_kluby_sportowe

  28. Powrót do góry    #73
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2008
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O powodach braku dofinansowania Lechmy pisali na mmpoznan.pl:

    "Wśród klubów, które w piątek podpisały umowy z miastem zabrakło przedstawicieli Lechmy Poznań.
    - Było sporo uwag do ich sprawozdania za poprzednie pół roku, ale z tego co wiem, właśnie dziś przysłali korektę – wyjaśnia Ewa Bąk. – Jeśli wszystko będzie w porządku i rozegrają pozostały im w tym sezonie baraż, otrzymają dofinansowanie.

    Problemem jest to, że barażu o utrzymanie w I lidze żużlowcy Lechmy nie rozegrają na stadionie w Poznaniu, lecz w Gnieźnie. Klub nie ma bowiem pieniędzy na wynajęcie obiektu na Golęcinie.
    - My jako urząd nie mamy nic przeciwko rozegraniu tego meczu poza Poznaniem, ale są wątpliwości prawne, czy możemy w takiej sytuacji dofinansować klub – przyznaje dyrektor Wydziału Sportu. – Mam nadzieję, że prawnicy rozstrzygną to na korzyść żużlowców, bo zależy nam na rozwoju tej dyscypliny w Poznaniu."

    Cały artykuł: http://www.mmpoznan.pl/383668/2011/8/23/miasto-bedzie-obcinac-klubom-dotacje-za-rozroby?category=sport

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    23-06-2007
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieję, że prawnicy rozstrzygną to na korzyść żużlowców, bo zależy nam na rozwoju tej dyscypliny w Poznaniu
    Na prawdę trudno jest czytać coś takiego. Całe działania miasta zostaną ukazane jako prawna niemożność działania. Pewnie w jakiejś ustawie też napisali, że Golęcina prawnie ni można przejąć. A gdy widzę, że ktoś śmie powiedzieć, że miastu zależy na rozwoju żużla...

    Nadal nie wiem co robi reklama Poznania na stronie klubu. Skoro nie ma od nich pieniędzy to ja bym ich nie reklamował. Fakt faktem, że na stronie nie dzieje się nic - bo i co ma się dziać - ale skoro nie ma szans na czarny sport w tym mieście to trzeba to w końcu przyznać...

    Śmieszne przestało to już być w trakcie tego sezonu - obecnie gdy to obserwuję nie mogę tego nazwać dramatem. Cały plus, że w mediach już się o nas nie mówi...

    Oby można było jeszcze powiedzieć, że jest lepiej :)

  30. Powrót do góry    #75
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    "... Mam nadzieję, że prawnicy rozstrzygną to na korzyść żużlowców, bo zależy nam na rozwoju tej dyscypliny w Poznaniu."
    Uśmiałem się do łez!!! Szkoda, że nie mam okazji powiedzieć pani Bąk co myślę o niej samej i całym p... urzędzie miasta.

    Pani Bąk bandy już żeś kobito zabrała?! Bo jak nie to ulegną dewastacji jak stadion i znów wyrzucicie pieniądze w błoto, a tak jest jeszcze szansa, że się przydadzą do czegoś np. wasze miastowe limuzynki można nimi obłożyć by się nie uszkodzily.

    Na stronie Tarnowa Podgórnego można głosować czy chcesz budowy toru żużlowego w tym mieście (link poniżej). Do dzieła kibice wiele pozytywnych głosów może być niezłą kartą przetargową dla klubu w rozmowach z gminą!

    SONDA na stronie Tarnowa P.

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    18-03-2010
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "to już jest koniec..." zdjęto bandy.










    z cyklu: a u nas rośnie już trawa


    Poznań jednak "stawia" na sport




    i tyle po nas zostało...

  32. Powrót do góry    #77
    Początkujący
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aż się beczeć chce !!!

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    o cholera, mocne, jakbym oglądał zdjęcia ze śmiertelnego wypadku, tak ta banda na torze wygląda.
    Zdjęcie "Poznań stawia na sport" na bilboard w centrum -najlepiej przy dworcu lub lotnisku podczas Euro. Czy ktoś ma wiedzę, ile takie coś by kosztowało?
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  34. Powrót do góry    #79
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2008
    Postów
    1,373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie mało ale pomysł genialny. Z chęcią wrzucę stówke dwie.

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2009
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Te zdjęcia...jak prosto jest zniszczyć kawałek historii...cokolwiek tam będzie,powstanie na morzu moich łez...:(

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niedługo wybory , mam nadzieje że Przeciwieństwo Obywatelskie zniknie z mapy wielkopolski

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedyś proponowałem Urbiemu, aby pisał treny. Nie doczekałem się. Mam nadzieję, że potomkowie Kochanowskiego mi wybaczą.


    Wielkieś mi uczyniła pustki w życiu moim,
    Moja droga Drużyno, tym zniknieniem swoim!
    Kiedyś pełen stadion, dziś nikogo nie było:
    Jedną waleczną ekipą tak wiele ubyło.
    Tyś z zębem jeździła, także wygrywała,
    Po zawodach kibicom piątki przybijała.
    Było, że dawałaś fanom się frasować,
    Jednak z rzadka księgowej zbytnio głowy psować,
    W meczach na styku jednak wygrywając,
    W starych jak i młodych radość wyzwalając.
    Teraz wszystko umilkło, szczere pustki w duszy,
    Tak chyba zostanie, aż Cię ktoś nie wzruszy.
    Z lasku na Golaju żałość człowieka ujmuje,
    A serce swej pociechy darmo upatruje.


    All rigts reserved :(

  38. Powrót do góry    #83
    Moderator Awatar basala
    Dołączył
    03-11-2005
    Postów
    1,243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Niedługo wybory , mam nadzieje że Przeciwieństwo Obywatelskie zniknie z mapy wielkopolski
    Pomyliłeś fora. Tu piszemy o żużlu.

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik Awatar Edek07
    Dołączył
    08-07-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niedługo wybory , mam nadzieje że Przeciwieństwo Obywatelskie zniknie z mapy wielkopolski
    Pomyliłeś fora. Tu piszemy o żużlu.
    Chyba już nie pozNAŃskim

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2010
    Postów
    183
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Żużel w Tarnowie Podgórnym-jest szansa?

    http://www.tarnowo24.pl/content/%C5%BCu%C5%BCel-w-tarnowie-podg%C3%B3rnym-%E2%80%93-jest-szansa

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/08/30/psz-wystartuje-w-tarnowie-podgornym-lub-innej-podpoznanskiej/

  41. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2009
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Pavel!Rewelacja!I znowu wzruszenie...no,ale ja baba jestem,więc chyba mi trochę wolno..Tak się tylko boję,że kiedyś mi się strona nie otworzy i to już będzie naprawdę koniec..:(((((((((((((

  42. Powrót do góry    #87
    Początkujący
    Dołączył
    05-09-2011
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich ,obserwuję to forum od jakiegoś czasu , ale teraz postanowiłem zabrać głos w sprawie PSŻ . Wczoraj kilkakrotnie próbowałem otworzyć stronę PSŻ , bez rezultatu.Czy to znaczy że wszystko już rozmontowane? Czy zarząd klubu odważy się na odpowiedź na tym forum? Wydaje mi się że do takiego stanu rzeczy doprowadzili po równo wszyscy; TS Olimpia , PSŻ Stowarzyszenie, PSŻ SSA , prezydent Grobelny.Dlaczego, ponieważ po śmierci pana Wójtowicza do zarządzania klubem wzięli się ludzie którzy chyba chcieli ugrać coś dla siebie.Jak powstała spółka i zaczęła się wojna o pieniądze,to prezydent miasta postanowił nie robić nic z przejęciem stadionu i poczekać aż reszta wykończy się nawzajem.Z resztą prezydentowi los PSŻ był obojętny,widziałem jego zachowanie jak był zapraszany, to tylko wypełnił o co go proszono i do domu.Tak więc zostaliśmy bez naszej pasji ,stowarzyszenie i spółka wykończyły się wzajemnie a Olimpia została z ruiną i nawet Świadkowie Jechowy nie wynajmą od nich stadionu.Wielka szkoda że tak łatwo rozmontowano to co budował śp.prezes Wójtowicz

  43. Powrót do góry    #88
    Początkujący
    Dołączył
    27-09-2008
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taka jest niestety prawda, że póki Spółka i Stowarzyszenie nie zaczną razem w jedną trąbę dmuchać szlaka w Poznaniu się nie podniesie. Jeśli jeszcze jest co podnosić... Ale nadzieja umiera ostatnia...

  44. Powrót do góry    #89
    Zaawansowany Awatar hhuunntteerr
    Dołączył
    15-10-2006
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Taka jest niestety prawda, że póki Spółka i Stowarzyszenie nie zaczną razem w jedną trąbę dmuchać szlaka w Poznaniu się nie podniesie. Jeśli jeszcze jest co podnosić... Ale nadzieja umiera ostatnia...
    Co ma tu piernik do wiatraka? Zużel w Poznaniu upadł w dużej mierze przez brak stadionu, a nie kłótnie Sp.zo.o. ze Stowarzyszeniem.
    Twój post wskazuje na to, że jeszcze wielu ludzi nie ma rozeznania w temacie i nie rozumie o co tak naprawdę chodzi.

  45. Powrót do góry    #90
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2011
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A stadion Edmunda Szyca? Co prawda zarosniety itp. i teren prywatny ale moze to jeszcze lepsze rozwiazanie niz na Debcu? Kiedys i Lech i Warta graly na tym stadionie, pozatym jest w o wiele lepszej kondycji niz ten na Debcu no i na pewno byloby lepsze to niz nieistniejacy mini-stadionik poza Poznaniem. A co do Olimpii to ja niewiem jak mozna tak zniszczyc wszystko, i pilke, i lekkoatletyke, zuzel a nawet sam stadion. Ktos musi za to odpowiedziec to sa chyba jakies zarty z tym calym obiektem.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •