Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 117

Wątek: Żużel w USA

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Żużel w USA

    Kochani!

    Tak się składa, że w maju lecę do Chicago w sprawie zdokumentowania pewnego serialu i tak sobie pomyślałem, że może uda mi się wykorzystać pobyt w Stanach i - przy okazji - zdokumentować również temat amerykańskiego żużla.

    Chodzi mi albowiem po głowie film fabularny, który by trzeba było wymyślić "od zera": coś o fikcyjnym żużlowcu amerykańskim robiącym najpierw karierę u siebie, w Stanach, a potem w Polsce.

    Czy ktoś z Was może orientuje się w realiach amerykańskiego żużla? Czy to jest tylko Kalifornia, czy może też inne stany?

    Wiem, że powinienem zacząć tę rozmowę pewnie nie od Was, lecz od np Grega Hancocka, ale zanim dopadnę Grega - co mi szkodzi popytać Was? W końcu mamy na forum przedstawicieli Australii - może więc?... Może np ktoś z Was siedzi na stałe w USA, zna temat i mógłby robić za przewodnika? A może znacie kogoś, kto siedzi i mógłby?

    Jeśli tak - dajcie znać, może uda się machnąć ciekawy filmik, chyba mam już nawet producenta... :)

    Pozdrawiam i czekam niecierpliwie!

    Doman Nowakowski alias MoherPower

  2. Powrót do góry    #2
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zgadza się, żużel w USA to głównie Kalifornia. Są co prawda rozgrywane zawody także w stanie Nowy Jork, jednak cała śmietanka startuje w Kaliforni. Trochę wyników możesz sobie przejrzeć tutaj.

    W stanach podobnie jak w Australii w trakcie jednych zawodów odbywa się kilka imprez w tym sidecary. Przede wszystkim jednak żużlowcy ścigają się w trzech dywizjach - od najlepszych (1. dywizja) po tych gorszych (3. dywizja). Polecam stronkę http://www.speedwaybikes.com/

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19-12-2009
    Postów
    193
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozumiem, że postać amerykańskiego żużlowca będzie kreować Tomasz Karolak :)

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,480
    Kliknij i podziękuj
    1,694
    Podziękowania: 4,342 w 3,130 postach
    Chodzi mi albowiem po głowie film fabularny, który by trzeba było wymyślić "od zera": coś o fikcyjnym żużlowcu amerykańskim robiącym najpierw karierę u siebie, w Stanach, a potem w Polsce.
    Hm, a czemu fikcyjnym ?

    Przecież jankesi mają w swoich szeregach takie nazwiska jak byli MŚ czyli Hancock, Hamil czy Ermolenko. Czy nie prościej byłoby się oprzeć na biografii któregoś z nich. Oczywiście troszkę ją ubarwiając na potrzeby produkcji filmowej ?

    No chyba, że tu ewentualne honoraria dla nich byłyby kwestią nie do przejścia :D

    Rozumiem, że postać amerykańskiego żużlowca będzie kreować Tomasz Karolak
    No co ty. Bogusław Linda lub Marek Kondrat w zależności który weźmie mniejszą kasę :D

  5. Powrót do góry    #5
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Mariusz - może niekoniecznie Hancock, ale np taki Wells. Postać żużlowca, który u siebie w USA już wymiata, a potem przychodzi mu wyjechać w inny kraniec świata, bez rodziny, przyjaciół. W Anglii musi sobie potem rodzić sam i następuje twarde zdarzenie z rzeczywistością, tu już nie jest taki dobry.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Rozumiem, że postać amerykańskiego żużlowca będzie kreować Tomasz Karolak :)
    Ależ nie! Teraz pracy szuka inż. Nowowiejska (tfu! Szapołowska). Z dopingiem falubazersów już się zdążyła oswoić na planie "Bitwy na... (diabli wiedzą na co właściwie)". :)

    Moher, ale na miłość boską na kampanię wyborczą chyba zdążysz wrócić? ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar KLAUS_RAUS
    Dołączył
    04-04-2009
    Postów
    1,287
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 321 w 157 postach
    Zamiast blockbustera o przygodach żużlowca z USA nakręć Moher film o ruskim zawodniku.
    Przez 2 miesiące zdjęciowe w Bałakowie będziesz miał darmowe ochlaje z kawiorem i tiołkami :)

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Dzięki, Vicar!
    Dokładnie o takie tropy mi chodziło. :)
    Trochę słabe dla mnie te terminy, bo widzę że w Kalifornii będzie zabawa 13 i 14 maja - a wtedy chyba będę MUSIAŁ być w Chicago :(
    No ale nieważne - grunt żeby złapać jakiś przyczółek :)

    Mariusz: wolę nie opisywać realnych postaci, bo one często potem się czepiają - np będzie mi potrzebne, żeby mój bohater się nachlał przed meczem - i już jest problem. To trzeba wymyślić takiego kolesia, który będzie połączeniem ich wszystkich, nazwać go jakoś "Jack Sparrow" - i każdy będzie wiedział, że to o nim, a żaden się nie przyczepi ;)

    Oczywiście co innego role epizodyczne - tutaj można zagrać prawdziwych ludzi - albo będą grać sami siebie...

    MIGDAU: nie, nie Karolak :D To ma być normalny film "amerykański" z tamtejszymi gwiazdami (może di Caprio w epizodycznej roli Hancocka? ;))

    KLAUS_RAUS: tez wolę pić w Rosji, a nie w USA, ale jednak to musi być USA, bo przecież tam dają oskary :D

    Swoją droga obejrzałem trochę kalifornijskiego żużla w sieci i powiem, że jako kibic jestem zbudowany, bo trybunki całkiem zapełnione - trochę to wygląda jak rodeo, ale jednak komplet widzów jest... co z kolei martwi mnie jako scenarzystę, bo ja bym to chciał oprzeć na pomyśle, że jest sobie facet w USA i jest gwiazdą w czymś, co tam NIKOGO nie obchodzi. Przyjeżdża do Polski - i nagle staje się Tigerem Woodsem (prasa, TV, dupki, mięso tyłem do toru, konfetti i pieniądze).

    Kurde, może takie klimaty (mizerne zainteresowanie, tory a la Machowa) łatwiej znaleźć w Środkowych Stanach? Czyli że bohater nie powinien pochodzić z Costa Mesa tylko z jakiegoś właśnie Chicago czy innego Kansas/Indianapolis?

    Nie wiem, zastanawiam się...

    Piszcie jeśli Wam cos przyjdzie do głowy - albo tutaj, albo na PW. Dla mnie idealnym byłby ktoś mieszkający w Chicago i znający lokalne, amerykańskie klimaty speedwayowe. Może ktoś się znajdzie?

    Dzięki za już - i proszę o jeszcze! :)

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    W Chicago istnieje lub istnial Fan Club "Jaskolka" czy cos.
    Zapytaj w Jaskolczym temacie,moze ktos cos podpowie.

    Czuwaj.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Chicago istnieje lub istnial Fan Club "Jaskolka" czy cos.
    Zapytaj w Jaskolczym temacie,moze ktos cos podpowie.

    Czuwaj.
    Mieszkał tam i pracował m.in. były IMP Zygmunt Pytko. Zadzwoń do tarnowiaków (może Robert Noga? kontakt pewnie przez Rafała Darżynkiewicza) to dostaniesz namiary i wiele wiecej informacji.

  11. Powrót do góry    #11
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Swoją droga obejrzałem trochę kalifornijskiego żużla w sieci i powiem, że jako kibic jestem zbudowany, bo trybunki całkiem zapełnione - trochę to wygląda jak rodeo, ale jednak komplet widzów jest... co z kolei martwi mnie jako scenarzystę, bo ja bym to chciał oprzeć na pomyśle, że jest sobie facet w USA i jest gwiazdą w czymś, co tam NIKOGO nie obchodzi. Przyjeżdża do Polski - i nagle staje się Tigerem Woodsem (prasa, TV, dupki, mięso tyłem do toru, konfetti i pieniądze).
    Jedna kwestia to widzowie, a druga to bycie popularnym :) Dobrze wiesz, że w USA ludzie mogą ot tak sobie przyjść, popatrzeć a potem nawet nie kojarzyć kto jechał, zawodnicy zostają anonimowi i nierozpoznawalni. Co innego w Europie. Zresztą jakiś materiał jest - jaka kasa jest na żużlowców w USA, a jaka w Polsce? :) Może sodówa uderzyć.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Vicar - oczywiście masz rację, ale jednak w obrazku to by wyglądało znacznie lepiej gdyby to był zawodnik z takiego toru, na którym zawody ogląda głównie bydło pastewne :D i pokazujemy taki turniej, który ogląda 500 osób, a w ramach dopingu krowy robią "muuuu"...

    ...a potem gostek przyjeżdża do Polski i nagle występuje na *****istym stadionie (koniecznie Gorzów lub Toruń) przy komplecie widzów, z oprawami, etc oraz przy pełnej, roztańczonej i kolorowej trybunie gości (tu raczej koniecznie Falubaz).

    Wiesz, żeby był kontrast... :)

    Kingpin i Speedway Top - dzięki za jaskółczą podpowiedź, popytam zatem Buczoków ;)

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Pamiętam pewien kanał telewizyjny. Nazywał się Motosport lub Motorsport. Chyba z Francji nadawany. No więc na tym kanale były pokazywane rozgrywki amerykańskiej ligi... żużlowej. Jesli szukasz czegoś takiego to może na youtubie coś znajdziesz.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    To w Stanach jest LIGA? :O

    ...myślałem, że te "dywizje" o których pisał Vicar dotyczą mistrzostw indywidualnych albo może są związane z pojemnościami motocykli, czy z czymś takim...

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jeszcze kilka lat temu były rozgrywki klubowe. Nie wiem jak jest teraz. Surfując po kanałach napotkałem kilka lat temu na coś takiego. Warte odgrzebania w Twoim przypadku.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Liga okrojona 3-4 drużyny była praktycznie jeszcze dwa lata temu w Kaliforni. Co do żużlowców jest sporo polskiego pochodzenia i to w okolicy Chicago - byli ligowcy Artur Taraszka, Wiesław "Wesley" Ośkiewicz czy próbujący już żuzla w USA, Piotr Sutkowski. Ostatnio pojawiło sie nowe nazwisko Lukas Michalski z Tarnowa.
    Ośkiewicz jeździł nawet w finale IM USA, wygrywał mistrzostwa Central.
    Było jeszcze kilku innych.

    Club "Jaskólka" już nie istnieje. Za dużo "prezesów" miało być, no ale jak polacy chcą rządzić ;).

    W razie czego pytaj.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-12-2009
    Postów
    1,158
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 453 w 184 postach
    Moher ty nie kombinuj z żadnym Russelem Crowe czy innym DeNiro . Bierz bliźniaków Mroczków . Przecież jeden z nich to istny Bruce Penhall , który to dokładnie nie wiem , ale jankesi i tak się nie połapią .

    Dziel ekipe na dwa . Jedni w stanach z kręca sceny o ciężkich początkach a reszta ekipy w tym samym czasie w kraju z drugim na baletach np. w Manieczkach .

    Wracasz , montujesz , koszty dzielisz na dwa , oszczędzasz czas kasa wpływa na konto odpalasz mi działke za pomysł i po otrzymaniu Oscara zobaczysz minę Amerykanców gdy na czerwonym dywanie zobaczą dwóch Penhallów .

    Dodatkowy oscar za efekty specjalne , scena na W69 po włączeniu jarzeniówek pod dachem gdy Mroczek zapatrzony w to dzieło techniki kasuje dmuchawca . Pogadaj z Twoim kolegą Dowhanem załatwi stadion i sztuczny tłum .

    W ramach mojego honorarium prośba , gdybyś mógł to znajdź jakiś epizod dla Charlize Theron , podczas kręcenia zdjęć w Polsce może spać u mnie jakieś łóżko sie znajdzie , służę opieka od A do Z . Wiadomo tniemy koszty .

    Więc podwijaj rękawy i do roboty . Kamera ! Akcja !

    Pozdro...


  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,974
    Kliknij i podziękuj
    2,029
    Podziękowania: 1,495 w 990 postach
    Kiedys jadac sobie z nudow po kanalach TV trafilem na jakis niemiecki (pro sieben czy tam rtl) i akurat lecial film o zuzlowcu z USA byl to chyba Moran jesli dobrze pamietam.

    Ale to taki maly offtop lekko powiazany z tematem ;)

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Panowie, złapałem kontakt, dzięki za wszystko! :)
    Ale oczywiście gdybyście coś jeszcze mieli albo na coś wpadli, to dawajcie cynk, będę tu zaglądał!
    Dzięki!
    :)

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2007
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Moher pytaj o co chcesz, ja mieszkam w Chicago i tu jezdzimy na zuzel do Indianapolis.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Sidi, no to jeszcze lepiej, zaraz Ci wyślę PW :)

    EDIT: wysłałem :)

    Emil: no jasne, że bujam, tak naprawdę to wybieram się najdalej do Zegrzynka, ale co szkodzi się ponapinać? :D

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    powazny wpis !!

    moher jesli nie bujasz i bedziesz miał okazje zwiedzic Stany pamietaj ze w San Diego w stanie Kalifornia na El Camino Memorial Park jest pochowany jeden z najlepszych polskich piłkarzy Kazio Deyna.
    ja bedac na Twoim miejscu zrobiłbym wszystko by tam pojechac.
    ...Edmonton , St .Albert...........Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2007
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Moher troche za szybko przylatujesz pierwsze zawody beda na poczatku czerwca, a jak to wyglada tam zerknij tu
    http://www.midamspeedway.com/
    ps sprawdz pw

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik Awatar Fibak
    Dołączył
    10-08-2006
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,318
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    powazny wpis !!

    moher jesli nie bujasz i bedziesz miał okazje zwiedzic Stany pamietaj ze w San Diego w stanie Kalifornia na El Camino Memorial Park jest pochowany jeden z najlepszych polskich piłkarzy Kazio Deyna.
    ja bedac na Twoim miejscu zrobiłbym wszystko by tam pojechac.
    widzisz Emil, robisz z siebie tak często przygłupa, że jak chcesz napisać coś z sensem, to musisz to poprzedzać nagłówkiem i wykrzyknikami

    sorry za OT

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    No to kolega SidiZG dał czadu :)
    ...co w połączeniu z pomocą kolegi Vicara sprawiło, że wszystko już wiem i pozostało mi tylko bukować bilety z Illinois do Kalifornii.

    Dzięki wielkie, Panowie, dotyczy to Was oraz wszystkich pozostałych, którzy oferowali pomoc wedle możliwości. Teraz w zasadzie to już nie muszę zawracać d... Hancockowi - i bardzo dobrze, niech się dziadzio skupi na jeździe ;)

    Kurde, normalnie kocham to forum :)

    Wesołych Świąt życzę!

    PS: Emil, Fibak: jako że futbolowo kibicuję Polonii Warszawa to nie wiem, czy wypada mi odwiedzać grób Deyny. Muszę popytać na salonach ekspertów od savoir vivre'u ;)

    PPS: temat w zasadzie do zamknięcia, ale może coś się Wam jeszcze przypomni ciekawego - wtedy piszcie!

    Pozdrawiam!

  27. Powrót do góry    #27
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    MoherPower
    Możesz mi podrzucić linki z tymi imprezami w maju w Kaliforni Tak się składa, że mam przyjemność być tu do 8 lipca Więc z chęcią bym podjechał, jeżeli to nie będzie za daleko. Co prawda siedzę tu od tygodnia dopiero więc póki co i tak za wiele Ci nie pomogę, ale jakbys czasem byl tu w maju to daj cynka, może uda się coś wykombinować Mam wolne popoludnia i weekendy i auto do dyspozycji
    Pozdro


    powazny wpis !!

    moher jesli nie bujasz i bedziesz miał okazje zwiedzic Stany pamietaj ze w San Diego w stanie Kalifornia na El Camino Memorial Park jest pochowany jeden z najlepszych polskich piłkarzy Kazio Deyna.
    ja bedac na Twoim miejscu zrobiłbym wszystko by tam pojechac.
    Dzięki Emil za to info. Przy najbliższej okazji postaram się znaleźć to miejsce.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Link to jest głównie ten, który podawał mi Vicar: http://www.speedwaybikes.com/

    Czyli w piątek 13 maja żużlujemy w Auburn, to jest nieco na pn-wsch od Sacramento, następnie pożyczamy brykę i zasuwamy kawałek na południe (jakieś 700 km), tuż za Los Angeles, do Costa Mesa.

    A jak to nie wyjdzie, to w Costa Mesa znowu jest imprezka tydzień później.

    Jeśli pasuje Ci któryś z tych terminów to daj znać na PW.

    Widzę, że zamykanie tematu nie jest dobrym pomysłem...
    Pzdr! :)

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2007
    Postów
    76
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach

  30. Powrót do góry    #30
    Super Typer Grand Prix Awatar Pyrlander
    Dołączył
    09-04-2004
    Postów
    1,088
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Dzięki Sidi :) Teraz to już zrobie wszystko aby tam dotrzeć :) Tylko 2,5h jazdy i jestem :) Zrobi się jakąs fotorelację :)

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2003
    Postów
    103
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.fastfridays.com/homepage.htm tutaj jest rozklad jazdy w Auburn na 2011

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2008
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 48 w 7 postach
    MoherPower jeżeli będziesz w Chicago, mieszka tam Lukas Michalski który startuje w Indianapolis z czynnych polskich zawodników jest jeszcze Marek Ochal i Wiesiek Ośkiewicz. A w Kalifornii jest jeszcze Tomek Hampel. Jeżeli byś chciał do nich jakiś kontakt to odezwij się na PW. A co do miejsc które wymieniliście dodałbym jeszcze stan Kolorado z torem Rainbow Falls gdzie w zeszłym roku odbyły się jedne zawody:
    http://speedwayresults.com/result.php?type=947&season=2010

    A w tym roku jest planowanych więcej imprez :
    http://www.nw-speedway-racers-assoc.com/

    I jeszcze jedna strona której tu nie widziałem:
    http://www.xiir.com/index.html

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Dzięki, Marcin, na chłopaków z Chicago mam już namiar :)
    Ale jeśli ktoś z Was wie jeszcze coś o kimś z innego miasta - dawać! :)

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Moher - sprobuj skontaktowac sie z Bartlomiejem Bardeckim. Wiem, ze jezdzil w Stanach przez jakis czas, wiec tamtejsze realia powinien znac.
    Regards from Sydney
    Dexter

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2008
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 48 w 7 postach
    I jeżeli jesteśmy przy USA, to można też wspomnieć o Polakach którzy startują w Kanadzie, sporadycznie na torach występują bracia Sobek i Bobby Muszyńscy, Piotrek Fornal który o ile dobrze pamiętam mieszka w USA. Bart Moskala z pochodzenia zielonogórzanin i w tym roku o ile mam dobre informacje na kanadyjskich torach zadebiutuje Adam Kulczyński. A co do byłych zawodników w stanach mieszkają jeszcze Tadeusz Grabowiec, Zbigniew "Biff" Waczyński, Artur Taraszka, który w zeszłym roku próbował wrócić po kontuzji kręgosłupa.

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Moher zrób film o Brucie Penhallu.Jego historia ma iście filmową finezje.Złoty amerykański chłopak który po zdobyciu dwóch tytułów myślał że podbije Hollywood jednak rzeczywistość go przerosła.No i te jego pojedynki z Wayne Carterem też były ciekawe.Życie Billego Sandersa też nadaje się na scenariusz filmowy choć to austaralijczyk był.Zawsze możesz coś wykorzystać z ŻYCIA tych panów.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To w Stanach jest LIGA? :O
    O dziwo jest! :) Przynajmniej mam taką nadzieję :P Ale jeśli nie ma, to jeszcze 2 lata temu była :P


    Tutaj np. jeden z meczów ligowych z USA:
    sezon 2009:

    Victorville Vikings: 39 pkt.
    1. Eddie Castro (2,1,3,0) 6
    2. Gino Manzares (1*,0,2,1) 4+1
    3. Philip Harmatiuk (2,0,0) 2
    4. Rick Fehrman (1*,2,2*) 5+2
    5. Butch Waymire (3,1*,3) 7+1
    6. Rick Fritch (1,2*,2) 5+1
    7. Tim McGrath (3,3,3) 9
    8. Michelle Fehrman (1,0,0) 1

    Ridgecrest Aces: 39 pkt.
    1. Jason Ramirez (3,3,3,3) 12
    2. Austin Novratil (0,2*,2,2*) 6+2
    3. Drew Coats (3,1*,1) 5+1
    4. Frank Pecce (0,3,u) 3
    5. Jeff Remington (0,0,1) 1
    6. Mike Schultz (2,2,0,3,2) 9
    7. Z/Z
    8. Jonathan Chavez (0,1,1,1) 3


    Bieg po biegu:
    1. Ramirez, Castro, Manzares, Novratil (3-3) (3-3)
    2. Coats, Harmatiuk, R.Fehrman, Pecce (3-3) (6-6)
    3. Waymire, Schultz, Fritch, Remington (4-2) (10-8)
    4. McGrath, Schultz, M.Fehrman, Chavez (4-2) (14-10)
    5. Ramirez, Novratil, Castro, Manzares (1-5) (15-15)
    6. Pecce, R.Fehrman, Waymire, Remington (3-3) (18-18)
    7. Castro, Novratil, Coats, Harmatiuk (3-3) (21-21)
    8. McGrath, Fritch, Chavez, Schultz (5-1) (26-22)
    9. Waymire, R.Fehrman, Remington, Pecce (u) (5-1) (31-23)
    10. Schultz, Fritch, Chavez, M.Fehrman (2-4) (33-27)
    11. Ramirez, Manzares, Coats, Harmatiuk (2-4) (35-31)
    12. McGrath, Schultz, Chavez, M.Fehrman (3-3) (38-34)
    13. Ramirez, Novratil, Manzares, Castro (1-5) (39-39)


    Więcej informacji na temat ligi żużlowej w USA (Major Speedway League) znajdziecie tutaj:

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...kze-w-stanach/

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...a-inauguracje/

  38. Powrót do góry    #38
    Zbanowany
    Dołączył
    10-05-2008
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moher troche za szybko przylatujesz pierwsze zawody beda na poczatku czerwca, a jak to wyglada tam zerknij tu
    http://www.midamspeedway.com/
    ps sprawdz pw
    Oplaca sie tam pojechac? O ktorej sa zazwyczaj zawody i ilu zawodnikow sie pojawia. Rozwazam zabranie zony, wskoczenie na 65tke i jazda. :)

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2008
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 48 w 7 postach
    Drumcode, wyścigi w Indianapolis to nie tylko żużel. Speedway jest tam jedną z klas wyścigów. tam jeździ wszystko od motocykli o klasie 50cm do żużlówek. Co do samych zawodów żużlowych różnie to bywa. W jednych zawodach wystartuje 10 zawodników w klasie Speedway a już w kolejnych może pojechać tylko 3. Ale jeżeli chcesz jechać na 1 turniej to zazwyczaj w nim startuje dużo żużloków

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Jeszcze raz dzięki wszystkim za podpowiedzi, sugestie, rady, whatever :)
    Zaraz startuję na amerykańską ziemię - dzięki Wam mniej więcej wszystko już wiem - co, gdzie i kiedy.


  41. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,924
    Kliknij i podziękuj
    6,487
    Podziękowania: 8,800 w 4,839 postach
    Podziel sie gaza albo przynajmniej uwzglednij ta pomoc w napisach koncowych a nie sie tu rozczulasz .;)
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,534
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Moher o której samolot, będę Cię śledził na flightradar :)

  43. Powrót do góry    #43
    Zbanowany
    Dołączył
    10-05-2008
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co sie orientuje to oficerowie graniczni maja zakaz wpuszczania myszatych przez granice w Chicago.

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher

    Co tam załatwiłeś i czego nowego się dowiedziałeś:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Pozdro z Milłoków :)

    Na razie to niewiele załatwiłem, ale mam już rezervation na plejna do ElEju w Kalifornii i tam wyrentowaną karę do Ałburna oraz back do Costa Mesa. A tak to siedzę se na Milłokach i jest swojsko, bo w zasadzie Chicago składa się z jednopiętrowych domków zaludnianych przez people from Tarnów i reszty. Choć nie jest wcale tak, że wszyscy mają wąsy. ;)

    Ponadto może nie uwierzycie, ale wczoraj wpadł do mnie Protas i mnie zabrał do Rickardssona, który trzyma w garażu dwie kompletne Jawy i czasem jeździ nimi na torze w Indianapolis, a potem Protas dał mi numer do Golloba i może polecimy razem do tej Kalifornii - o ile Gollob ustawi sobie robotę, bo Gollob ma tu firmę, która robi sajdingi. :)

    No to chyba tyle, więcej będę wiedział po weekendzie - jak już w końcu zobaczę ten speedway. Na razie widziałem tylko film z toru pod Chicago - jeżdżą po takiej dziwnej glinie i wygrywa ten, kto umie się złamać w łuku - akurat był to Taraszka - oczywiście z Tarnowa - jak prawie wszyscy tutaj. Tyle że ten tor już nie działa, więc nic mi z tego :(

    PS: a tak serio to super wariaci tu żyją :) Pozdro, sidiZG and your *****iście beautiful woman ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •